KOYUN KEÇİ EYLÜL 2014 SEFERIHISAR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KOYUN KEÇİ 20-21 EYLÜL 2014 SEFERIHISAR"

Transkript

1 4. İZMİR KOYUN KEÇİ PANAY IRI EYLÜL SEFERIHISAR Küçükbaş hayvan yetiştiriciliği alanında Türkiye nin en büyük organizasyonu olan İzmir Koyun Keçi Panayırı, bu yıl Eylül tarihlerinde gerçekleşecek. Sektör temsilcileri ve üreticiler, Türkiye nin en modern küçükbaş çiftliklerine ev sahipliği yapan Seferihisar da 4 üncü kez düzenlenecek dev organizasyonda buluşacak. Geçtiğimiz yıl kişinin ziyaret ettiği panayıra, bu yıl da Türkiye çapında 7 bölge ve 81 ilden yoğun bir katılım bekleni- yor. Damızlık küçükbaş hayvan pazarı, süt ve süt tek- nolojileri, yem teknolojileri, hayvan sağlığı ve enerji sistemleri sergileriyle dikkat çeken organizasyon, yine Türkiye de birçok ilki bünyesinde barındıracak. Kanaat önderleri, bakanlık temsilcileri ve bürokratların yanı sıra Türkiye çapında Birlik Başkanlarının da iştirak edeceği panayırda, yetiştiriciler; sektördeki en son yenilikler ve teknolojik gelişmeleri uzman akademisyenlerin ka- tılacağı paneller ile takip ede- cek. T.C. ZİRAAT BANKASI T.C. ZİRAAT BANKASI

2 02 Bu sene 4 üncüsünü düzenleyeceğimiz İzmir Koyun Keçi Panayırı; 7 Bölge 81 İl den sektörün en büyüklerinin ve üretimlerini sektörel buluşmaya sunmayı arzulayanların Tanıtım Stantları ile yer aldığı, besicinin, yetiştiricinin, paydaşların, yazılı ve görsel basının, tüketicinin buluşma noktası kabul edilen ve bütün yıl beklenen bir organizasyondur. PANAYIRIMIZIN AMAÇLARI NELERDİR? NASIL BİR PANAYIR YAPIYORUZ? Panayırımıza, küçükbaş hayvancılığa sağladığı yararı göz önünde bulunduran ve sosyal sorumluluk anlayışı ile hareket eden İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği ev sahipliği yapmaktadır. Uluslararası Sakin Kentler Birliği (Cittaslow International) üyesi Seferihisar da yapılacak olan organizasyonda her yıl olduğu gibi bu yıl da sorumluluk anlayışı ile hareket eden Seferihisar Belediye Başkanlığı önemli katkı sağlamaktadır. * Sahada ve üretimde kolaylıklar getirecek, verim artışına katkı sağlayacak teknolojik gelişmelerin sergilenmesi ve haberdar olunması, * Sektör paydaşlarının sesinin, ulusal düzeyde doğrudan ya da dolaylı ilgili her kesime duyurulmasını sağlamak, * Yetiştiricinin ve besicinin maliyetini düşüren, gelir düzeyini artırıcı unsurların sergilenmesi ve tanınması, * Yeni yatırımcıların bilgilendirilmesi ve yönlendirilmesi, * Mevcut işletmelerin iyileştirilmesi, * Üreticinin, sanayicinin, akademisyenlerin, sektör profesyonellerinin, sektörümüz temsilcilerinin, ilgili bürokratların ve yasa düzenleyicilerin bir araya gelmesi, * Ulusal düzeyde küçükbaş hayvancılığın cazibesinin artırılması, * Kamuoyunun bilinçlendirilmesi, * Erken yaşlardaki çocuklarımıza hayvancılığı ve hayvancılığa ait ürünlerin sevdirilmesi, * Diğer sektörel yapılanmaları, il ve ilçe yerel yönetimlerini, bürokratları, üreticiyi, sanayiciyi, akademisyenleri şevklendirmek ve örnek teşkil etmek panayırımızın ana amaçlarını oluşturuyor.

3 03 PANAYIRIMIZI KİMLER İZLİYOR? Yazılı ve görsel basında ulusal düzeyde tanıtımı yapılacak olan ve açık davetin yanı sıra isme özel davetli katılımcı yapısıyla 4. İzmir Koyun Keçi Panayırı geçmiş örneklerinin gösterdiği gibi bu sene de 7 BÖLGE 81 İLDEN ilgi görmektedir. Panayırda kurulan ticari ilişkilerin, haberdar olmanın, bilgi alışverişinin sağladığı fayda ile her geçen yıl panayır katılımcıları ve izleyicileri artış kaydetmektedir. Bakanlık bürokratlarının, tarım danışmanlarının, akademisyenlerin, üniversitelerin ilgili bölümlerinden öğrencilerin, ziraat mühendislerinin, sektör profesyonellerinin, merkez, çevre il ve ilçelerden sektör paydaşlarının, yerel yöneticilerin, sanayicinin, yetiştiricinin, besicinin, sürü yöneticilerinin, il birliklerinin yönetici ve üyelerinin, kooperatiflerin, merkez, çevre il ve ilçelerden yöre halkı ve çocukların gözleri panayırın üzerinde olacaktır. PANAYIRIMIZIN PROGRAM ve ETKİNLİKLERİ NELERDİR? Damızlık Hayvan Pazarı: Geçtiğimiz yıl düzenlediğimiz 3. panayırımızda programa aldığımız ve gerçekleştirdiğimiz bir ilk de Damızlık Hayvan Pazarı oldu. Devamında bölgenin yerel yönetimlerinden gelen Yılda bir defa yetmez, damızlık pazarı tekrarlanmalı söylemi ise ne kadar doğru bir adım attığımızın göstergesi oldu. Damızlık hayvanlarını profesyonellerin, diğer yetiştiricilerin beğenisine sunan yetiştiricilerimize sunduğumuz ticari fırsatın yanı sıra bilgi alışverişinin de sağladığı faydayı gördük.

4 04 Panayır alanımızda kendilerine ayrılan özel bölümdeki padoklara yerleşen damızlık hayvanlarımızın gururlu bakışları da ayrıca görülmeye değerdir. Müstahsil Pazarı: Değişik alanlarda el emeği, göz nuru ürünler, damak tadına hitap eden yöresel ürünlerin yer aldığı bu stantlarımız özellikle kadınlarımıza sunuluyor. Panayırımıza kattıkları renk, getirdiği hareket ve gördükleri ilgiyle revaçta olan müstahsil pazarımız bu sene de çok renkli ve hareketli olacak. Keçe Sanatı: Zamana direnen geleneklerimizden keçe sanatını canlı tutmaya ve Devlet Sanatçısı unvanı bulunan Ayfer Güleç in önemli katkılarıyla bu yöresel zenginliğimizi yeni kuşağa aktarmaya çalışıyoruz. Geçtiğimiz yılın maskotu olan kepenekli çobanlarımızın yerini bakalım bu sene hangi çalışma alacak. Teknoloji Tanıtım Noktaları: Yetiştiricilerimizin gerek sahada iken gerekse işletmelerinde işlerini kolaylaştırıcı teknolojik ürünlerden üretim verimliliklerini ve gelirlerini artıracak gelişmelere dek ürünlere ev sahipliği yapan panayırımızda ana amaçlardan birisi de bu özelliklerdeki teknolojiyi sergilemektir. Panellerimiz: Çok önemsediğimiz ve panayırlarımızın olmazsa olmazı panellerimizin ana amacı; yetiştiricilerimizin pratiğe yönelik bilgilerle donanımlarını artırmak ve doğru bilinen yanlışların altını çizmek. Bu sene de farklı konuların ele alınacağı panellerimiz olacak. Sektör profesyonellerinin ve konu üzerinde uzmanlaşmış yetkin konuşmacıların katılacağı panellerimizde pratikte karşılaşan sorunlar cevap bulunurken sektörümüzle ilgili önemli gelişmeler paylaşılıyor. Ürün Tanıtım Stantları: Sektör paydaşı firmalarımızın sınırlı sayıdaki stantlarımızı kiralayarak; farklı alanlardaki ürünlerini tanıttıkları, ticari bağlantılar yaptıkları, demonstrasyonlarla ürünlerini sergiledikleri stant koridorlarımız özellikle sektörde faal olan ve yeni yatırım planlayan ziyaretçilermizin ilgisini çekiyor. Küçükbaşın En Güzelleri: Ve bir er meydanı... Tam fotoğraflık olarak tanımlanan; Koyun, Keçi ve Teke kategorilerinde birbirinden güzel yol arkadaşlarımız podyumda yürürlerken yetkin jüri tarafından her özelliği dikkate alınarak değerlendiriliyor. Yetiştiricilerinden bilgiler alınıyor. Bizler bu güzelliği yaşarken yetiştiriciler de tatlı rekabetin heyecanını yaşıyor.

5 05 Müzik Dinletileri: Yöre sanatçılarımız seslendikleri şarkılarla, türkülerle panayırımıza apayrı bir renk katarlerken gördükleri ilgiden de hayli memnunlar... Çocuk Oyun Alanı: Çocuklarımızın unutulmadığı panayırlarımızda onlara özel alanlar oluşturmaktaki öncelikli amacımız küçükbaş hayvancılığı seven, ilgi duyan, bilimsel yöntemler ve teknolojik gelişmelere açık nesillere katkı sağlamaktır. Diğer bir isteğimiz ise şen kahkahaları ile bezeli hoş vakit geçirmelerini sağlamak. PANAYIRIMIZ NASIL TANITILACAKTIR? Tanıtım Filmi: Panayırın tanıtımına yönelik kısa tanıtım filmimiz, sektörel kanal-tv sponsorlukları dahilinde tarım kanallarında yayınlanmaya başlamıştır. Televizyon Programları: Hazırladığımız kısa tanıtım filmimizin yayına girmiş olmasının yanı sıra tüm kanalların tarım ve ekonomi içerikli programlarında, servis etve Çİ KE I N I R RI YU A Y N PAZA O K N HAYVA P A LIK İLK D av e t i m i z va r... MIZ DA EYLÜL 2013 S EFERİHİSAR Gazete ve Radyo Duyuruları: Panayırımız radyo ve gazetelerde haber, duyuru ve ilan yoluyla tanıtılmaya başlanmıştır. Panayırın içeriği, sponsorlar yayın tarihi itibariyle; İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği, Seferihisar ve Seferihisar Belediyesi, katılımı kesinleşmiş firmalar, ve küçükbaş hayvancılık vurguları ile hedef kitle bilgilendirilmektedir. Panayır Afişi: Panayır afişleri 50x70 cm ebadında basılacaktır. tiğimiz basın tanıtım duyuruslarımız ve görsellerimiz yer bulmaktadır. Ekibimiz farklı kanallardaki bu programlara konuk olarak katılmakta ve küçükbaş hayvancılık ve panayırımız hakkında detaylı bilgilendirme yapmaktadır.

6 İZMİR İLİ DA MIZLIK KOYUN KEÇİ YETİŞTİRİCİLERİ BİRLİĞİ 06 İzmir Merkez ve ilçelerinde, çevre il ve ilçelerde işlek caddelerde ve küçükbaş il birliklerimizin, İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinin, İl Kültür Müdürlüklerinin, Ziraat Fakültelerinin, Veterinerlik Bölümlerinin, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığının, Kültür Bakanlığının duyuru panolarında belirlenen sürelerde asılı kalmak üzere; sponsorların logolarına yer verilen duyuru ve tanıtım afişlerimiz asılacaktır. Vinil Afiş: Panayırımızın sponsorlarının logolarının yer aldığı bez afişler ilgili yer ebatlarında (1x3 metre, 2x5 metre vb) panayır tarihi öncesinden duyuru ve tanıtım amaçlı asılı kalacaktır. Bilboard: Hazırlanacak sponsor logolarını taşıyan billboard afişleri İzmir in işlek caddelerinde panayır tarihi öncesinden duyuru ve tanıtım amaçlı asılı kalacaktır. Katalog: İçinde sponsorlarımızın reklamlarının ve logolarının yer aldığı, küçükbaş hayvancılık hakkında dünyadan ve Türkiye den ilgi çekici bilgilerin bulunduğu, yetiştirici ve besiciyi bilgilendirici kısa makalelerin, duyuruların, haberlerin, sorunların ve geliştirilen çözümlerin bulunduğu Panayır Kataloğu, geniş kapsamla oluşturulan farklı kesimlerden hedef kitleye kurye yolu ile ulaştırılarak farkındalık yaratılacaktır. Panayır Kapanış ve Ödül Töreni: Kapanış etkinliğinde; sponsorlarımıza ve destek veren firmalara İzmir Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği nin teşekkür plaketleri verilecek ve Bir Panayır Nasıl Geçti konulu video ve fotoğraf gösterimleri yapılacaktır. Panayırda seçilen Yılın En Güzel Küçükbaşları izleyicileri selamlayacak ve panayırın kapanışını yapacaklardır. PANAYIRIMIZ GELENEKSEL YAPISINI KUTLUYOR Küçükbaş sektörünün buluşması niteliğindeki panayırımız için bundan 4 sene önce yola çıkarken herkesin içinde taşıdığı tereddütleri hatırlıyoruz. Sarf edilen emeklerin boşa gitmesi ihtimali ve panayırın sektörel ağırlığının oluşup oluşmayacağı yönündeki dostane uyarılar, bir sonraki organizasyonun yapılıp yapılamayacağı hakkındaki tedirgin görüşler Kararlılıkla ve maddi manevi türlü zorlukları, engelleri aşarak geldiğimiz yer; ilgi gören, beklenen, kurumlardan gelen Bu sene hangi tarihte yapılacak? soruları ve gelenekselleşen zengin bir panayır. Engelleri aşmamızda sektörel sorumluluğu her şeyin önünde tutarak, maddi ve manevi desteklerle ekibimizin ve sektörün yanında yer alan ve ellerini taşın altına sokmaktan kaçınmayan değerli sponsor firmalarımıza Türkiye nin küçükbaş hayvancılığı adına teşekkür ederiz. TEŞEKKÜR BELGESİ Eylül 2013 tarihinde Seferihisar da düzenlenen 3. İzmir Koyun Keçi Panayırı ve Damızlık Hayvan Pazarı organizasyonumuza katılımınız ve desteğiniz için teşekkür ederiz. Özer TÜRER İzmir İli Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

7 İLK 3 PANAYIRIMIZDA; İlklere imza attık; 3. İZMİR KOYUN KEÇİ PA N AY I R I 07 VE Damızlık Hayvan Pazarı: Türkiye de hayvancılık sektörü için bir ilk olan Damızlık Hayvan PaSEFERİHİSAR zarı nı panayırlarımızda gerçekleştirdik. Diğer illerden talep gördük, çağrı aldık. Ziyaretçilerimiz: İlk 3 yıl düzenlediğimiz panayırlarımızda toplam 60 bin ziyaretçiye ulaştık. Panellerimiz: 3 panayırda; zengin içerikli ve pratiğe yönelik 4 panel düzenledik. Panelistlerimiz: Panayırlarımız kapsamında toplam 30 akademisyen, katılımcı ile buluştu. Stantlarımız: Toplam 100 ün üzerinde firma kiraladıkları stantlarımızda; sesini duyurma, hizmetini ve ürününü tanıtma olanağı buldu. Katılımcı ve Sponsor Firmalarımız: Bankacılık sektöründen, iletişim sektöründen, yem sektöründen, sektörel (motorlu, elektronik, mekanik vb) makine-ekipman firmalarından, enerji sektöründen, TV kanallarından, yazılı basından sorumluluk hisseden K İL DAMIZLIK HAYVAN PAZARI D av e t i m i z va r EYLÜL 2013 çok değerli sponsorlarımız oldu. Üreticiyle, üretici temsilcileriyle, kamuoyuyla buluştular. Haberdar ettiler, haberdar oldular. Geleneksel Kimlik: Her biri bir öncekine kıyasla daha fazla katılımcı firma ve ziyaretçi sayısına olan panayırlarımız; firmalarımız, sponsorlarımız ve ziyaretçilerimiz sayesinde her yıl daha güçlenerek geleneksel bir hal aldı. Sektörümüzde bu kapsamda bir ilk olmanın gururunu sizlerle birlikte yaşadık.

8 08 Yola çıkarken demiştik; Türkiye nin et, süt ve süt mamullerinde çözüm küçükbaştadır. Bir Panayırımız olsun Hepimizin olsun... Gelenekselleşen ve bu sene 4 üncüsü düzenlenecek olan, küçükbaş hayvancılık sektörünün dev organizasyonunda, İZMİR KOYUN KEÇİ PANAYIRI mızda da sizlerle birlikte olmak, değerli katkı ve görüşlerinizi almak için gecikmeden bir araya gelmek isteriz. KATILIMCI FİRMA STANTLARIMIZ Zengin içeriği ile 2 gün süren panayırlarımızda sektörün her kesiminden davetli ve ziyaretçilerimiz olmaktadır. Yazılı ve görsel basında da ulusal düzeyde tanıtımı yapılan ve açık davet yapısıyla ziyaretçi sayısı artırılan panayırlarımızda özellikle profesyonel ve meslekten-sektörden katılımcı profili öne çıkmaktadır. Doğru hedef kitleye ulaştığımızın kanıtı olan ziyaretçi profili içerisinde; Bakanlık bürokratları, tarım danışmanları, akademisyenler, ziraat mühendisleri, sektör profesyonelleri, Birlik yöneticileri, yetiştiricilerimiz, besicilerimiz, sanayicilerimiz bulunmaktadır. 7 BÖLGE 81 İLDEN doğru hedef kitleye sahip panayırlarımızda, 2 koridor kiraladıkları stantlarda ürünlerini ve hizmetlerini tanıtmak, sesini duyurmak isteyen katılımcı firmalara ayrılmaktadır. Her biri 9 m 2 olan stantlarımız ağırlama müştemülatı ile birlikte katılımcı firmalara kiralanmaktadır. Firmalarımız kendilerine ayrılan sınırlı sayıdaki bu stantlarda yazılı ve görsel tanıtımlarını, ürünleri ile ilgili demonstrasyonlarını yapabilmektedir. Sektör paydaşı firma ve kurumlarımızın farklı alanlardaki ürün ve hizmetlerini tanıtarak; bilinirliklerini artırdığı ve ticari bağlantılar kurdukları stantlarımız; Birlik yöneticilerimizden akademisyenlere, tarım danışmanlarımızdan besici ve yetiştiricilerimize uzanan bir hedef kitlece ilgi görmektedir. Siz de ürün ve/veya hizmetinizle doğru hedef kitleye seslenmeyi arzu ediyorsanız; bir araya gelmekten mutluluk duyacağız.

9 PANAYIRIMIZA SPONSOR OLUR MUSUNUZ? Bu yıl 4 üncüsünü yapacağımız KOYUN KEÇİ PANAYIRI mız sosyal sorumluluk projelerine ve Türkiye nin hayvancılık sektörüne önem veren, içinde bir şekilde yer alan kurum ve kuruluşlarımızın önemli ve değerli destekleriyle 4. yaşına geldi. 09 Açıkça söylemeliyiz ki destekleriyle bize ve sektöre güç katan sponsor firmalarımız Türkiye nin küçükbaş hayvancılığının, sorumlulukla hareket eden olmazsa olmazlarıdır. Ana Sponsorluk: Basın toplantılarımızda, haber ve basın bültenlerimizde, yazılı ve görsel basın ile yapacağımız yayınlarda Ana Sponsor firma ve kurumlarımız panayırımızın ismi ile birlikte anılacak ve tanıtılacaktır. İzmir in ve Seferihisar ın çeşitli lokasyonlarında kullanılacak tanıtım ve duyuru çalışmalarında, katalog, afiş ve pankartlarımızda, hazırlanan tanıtım filminin sonunda Ana Sponsor firma ve kurumlarımızın logoları vurgulanacaktır. Ana Sponsor firmalarımızın kendi kısa tanıtım filmleri, panayırımız boyunca belirli aralıklarla gösterilecek, görsel malzemeleri panayır alanında asılacaktır. Ana Sponsor firma ve kurumlarımızın hazırlatacakları reklamları; sitesinde 3 ay, basılı yayınlarımızdan olan Koyun Keçi Dünyası Gazetesi nde 2 sayı, Koyun Keçi Dünyası dergimizde ise 1 sayı tam sayfa ilan olarak yer alacaktır. Destek Sponsorluk: Şehrin ve ilçemizin çeşitli lokasyonlarında kullanılacak tanıtım ve duyuru çalışmalarında, katalog, afiş ve pankartlarımızda, hazırlanan tanıtım filminin sonunda Destek Sponsor firma ve kurumlarımızın logoları vurgulanacaktır. Destek Sponsor firma ve kurumlarımızın görsel tanıtım malzemeleri panayır alanında asılacaktır. Destek Sponsor firma ve kurumlarımızın hazırlatacakları reklamları; sitesinde 3 ay, basılı yayınlarımızdan olan Koyun Keçi Dünyası Gazetesi nde 1 sayı tam sayfa ilan olarak yer alacaktır.

10 farkında mısınız... Yayın

11 KEÇI KOYUN PANAYIRI, SEKTÖR PAYDASLARINI BIR ARAYA GET Yayın Adı : Yeni Asır Yeni Ekonomi DÜNDEN BUGÜNE BASINDAN Yayın Adı : Yeni EkonomiPANAYIRI, SEKTÖR Sayfa :1 KOYUN PAYDASLARINI BIR ARAYA Tarih GET KOYUN-KEÇI PANAYIRIKEÇI SUT SEKTÖRÜ Periyod : Haftada 6 Gün Tiraj Sayfa : 1 Tarih Sayfa Yayın : 29 Adı : Yeni Ekonomi Tarih : Periyod Tiraj : : Günlük Periyod : Haftada 6 Gün Tiraj 2/4 EFERIHISAR'DAN KOYUN KEÇI PANAYIRINA DAVET af Tarih : Tiraj : Sayfa : 5 ır i As 11 Yen04.20KOYUN VE KEÇI DOSTLARINA SEFERIHISAR'DAN DAVET VAR 15. SEFERIHISAR'DAN KOYUN KEÇI PANAYIRINA DAVET Yayın Adı : Ege Telgraf Tarih : Tiraj : Sayfa : 5 Yayın Adı : Yenigün (Izmir) Tarih : Tiraj : Sayfa : 2 ÜNLÜ OLDU, KEÇI PANAYIRI'NA GELIYOR Ege Telgraf Yayın Adı : Haber Ekspres (Izmir) ÜNLÜ SEFERIHISAR'A DAVETLISINIZ Yayın Adı : Ege Life Sayfa : 73 Periyod : Aylık Sayfa Tiraj : : 16 n Yeni Gü Periyod : Günlük OLDU, KEÇI PANAYIRI'NA GELIYOR Yayın Adı : Haber Ekspres (Izmir) Tarih : Sayfa : 16 Tarih : Tiraj : /2 Tarih : Tiraj : /2 KOYUN KEÇI PANAYIRI'NDA SANATÇI SAIME CANTÜRK Yayın Adı 9 Eylül Gazetesi Sayfa : 11 Tarih : Tiraj : Haber Ekspres Ege Life KOYUN KEÇI PANAYIRI 'ILK'LERE IMZASINI ATACAK Yayın Adı : Posta Ege Sayfa : 4 Tarih : Tiraj : Eylül KOYUN KEÇI PANAYIRI 14 EYLÜL'DE BASLIYOR Yayın Adı : Habertürk Egeli Sayfa : 9 Tarih : Tiraj : SEFERIHISAR, KOYUN KEÇI PANAYIRINA HAZIRLANIYOR Yayın Adı : Dünya Posta Ege : Istanbul Sayfa : 17 Tarih : KOYUN-KEÇI SEKTÖRÜ IZMIR'DE BULUSTU Tiraj : Yayın Adı : Süt Dünyası : Istanbul KOYUN-KEÇI PANAYIRI ÖNCÜ OLACAK Yayın Adı : Tünaydın : Istanbul Sayfa : 5 Tarih : KOYUN-KEÇI PANAYIRI ÖNCÜ OLACAK Tiraj : Yayın Adı : Tünaydın : Istanbul Sayfa : 5 Tarih : Tiraj : Süt Dünyası KOYUN VE KEÇI PANAYIRININ ILKI SEFERIHISAR'DA YAPILACAK Yayın Adı : Ticaret Gazetesi (Izmir) Sayfa : 3 Periyod : Haftada 6 Gün Tarih : Tiraj : Ticaret Tünaydın Tarih : HaberTürk Tiraj : Sayfa : 5 OYUN-KEÇI PANAYIRI ÖNCÜ OLACAK Tarih : Tiraj : Sayfa : 28 Periyod : 2 Aylık

12 4. İZMİR KOYUN KEÇİ PA N AY IR I EYLÜL SEFERIHISAR Damızlık Hayvan Pazarı Müstahsil Pazarı Paneller Ürün Tanıtım Stantları Teknoloji Noktaları Küçükbaşın En Güzelleri Unutulan Geleneğimiz: Çocuk Oyun Alanı Müzik Dinletileri Keçe Çalışmaları

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015. Sponsorluk Teklif Dosyası

18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015. Sponsorluk Teklif Dosyası 18. Uçan Süpürge Uluslararası Kadın Filmleri Festivali 8-18 Mayıs 2015 Sponsorluk Teklif Dosyası İÇİNDEKİLER BİZ KİMİZ? 2 NEDEN BİR FİLM FESTİVALİ YAPIYORUZ? 2 NASIL BİR FESTİVAL YAPIYORUZ? 3 HEDEF GRUPLARIMIZ

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

www.csdproject.net AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE SİVİL TOPLUM DİYALOĞU II

www.csdproject.net AVRUPA BİRLİĞİ VE TÜRKİYE SİVİL TOPLUM DİYALOĞU II Bu proje AB tarafından desteklenmektedir T.C. Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Eskişehir Yolu 9. Km TOBB Binası D Blok 25. Kat Bilkent, Ankara T 0 312 218 1334 F 0 312 218 1454 www.ab.gov.tr

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

2012 Faaliyet Raporu

2012 Faaliyet Raporu 2012 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4. 6. 9. 10. 12. 14. 16. 24. 28. 30. 32. 2012 ye Genel Bakış Önsöz ÇMD Hakkında Yönetim ve Denetim Kurulumuz Üyelerimiz Komisyonlarımız Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ

PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ Dünya ekonomisi çok büyük bir değişim yaşıyor. En önemli ekonomi kaleleri ve sırtı yere gelmez sanılan dev organizasyonlar, bu değişimin etkisiyle darbe aldılar.

Detaylı

TOPRAK RADYO TELEVİZYONU MEDYA KİTİ

TOPRAK RADYO TELEVİZYONU MEDYA KİTİ Neden Toprak TV Tarımın yeni yüzü Toprak TV yi neden tercih etmelisiniz? Program Kataloğu Mutlaka sizin firmanızı yansıtacak bir program var, bu yüzden Toprak TV nin program kataloğuna göz atın. Hedef

Detaylı

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu

Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri. garant emekl l k 2013 faal yet raporu Bir Emeklilik Şirketi nin Faaliyet Defteri garant emekl l k 2013 faal yet raporu İçindekiler BÖLÜM I - Sunuş 04 Başlıca Finansal Göstergeler 06 Garanti Emeklilik ve Hayat Üzerine 07 Garanti Emeklilik ve

Detaylı

Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, Sayın Konuklar, Değerli Çalışanlarımız, Sevgili Öğrenciler,

Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, Sayın Konuklar, Değerli Çalışanlarımız, Sevgili Öğrenciler, 1 Sayın Valim, Sayın Milletvekillerim, Sayın Konuklar, Değerli Çalışanlarımız, Sevgili Öğrenciler, Uludağ Üniversitesi her yıl olduğu gibi yeni öğretim yılına ülkemize hizmet etmenin heyecanı ve gururu

Detaylı

www.antalyabilgisistemi.org.tr

www.antalyabilgisistemi.org.tr ATSO Ocak 2013 1 Antalya ticaretinin nabzı bu adreste: www.antalyabilgisistemi.org.tr Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Bilgi Sistemi Projesi ile Antalya daki işletmelerin konum, faaliyet ve iletişim

Detaylı

Araştırma Merkezlerimizden UMRAM

Araştırma Merkezlerimizden UMRAM ISSN:2148-5585 Mayıs, 2014 - Dört ayda bir yayınlanır. CYBERPARK BİLİŞİM VE TELEKOMÜNİKASYON KÜMELENMESİ Rekabet İçerisinde İş Birliği HEDEFİ İLE ÇALIŞMALARINA BAŞLADI... Araştırma Merkezlerimizden UMRAM

Detaylı

Fibermak ve EVO II ye dünyanın en prestijli tasarım ödülleri verildi. şirket arasında. Ermaksan en büyük. ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır.

Fibermak ve EVO II ye dünyanın en prestijli tasarım ödülleri verildi. şirket arasında. Ermaksan en büyük. ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. Yıl : 1 Sayı : 1 500 Ermaksan en büyük şirket arasında Fibermak ve EVO II ye dünyanın en prestijli tasarım ödülleri verildi ERMAG MAYIS 2014 1 08 Ermaksan En Büyük

Detaylı

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar içindekiler DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YIL8 SAYI: 46 Sahibi Diyarbakır Ticaret Borsası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir BAL Yazı İşleri Müdürü Kamiran KARADAĞ (Genel Sekreter) Yayın Kurulu Ramazan

Detaylı

Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri

Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri Genel Yayın Yönetmeni Kent Ekonomisine Büyük Onur Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri için hazırlamış olduğu DTO Dergisi'nin 88. sayısı ile yine karşınızdayız. Necdet Özer başkanlığında gerçekleştirdiği

Detaylı

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1

ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu 1 2 ÇMD 2014 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER 4 2014 Nasıl Geçti 6 Önsöz 9 Çağrı Merkezleri Derneği Hakkında 10 Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12 Üyelerimiz 14 Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz

Detaylı

TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU 2012 TÜRKİYE ULUSLARARASI KOOPERATİFLER YILI FAALİYET RAPORU ÖNSÖZ Değerli Kooperatifçiler; Son yıllarda dünyada yaşanan sosyo-ekonomik krizler, birlikte hareket etme ve ortak iş yapmanın önemini bir

Detaylı

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013

GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 GAZETEBİZ SAYI 1 EYLÜL 2013 AKCEZ Genel Müdürü nden SEDAŞ ta yeni yapılanma Sevgili AKCEZ, SEDAŞ ve SEPAŞ Ailesi, 2009 yılında elektrik dağıtım hizmetlerinin özelleştirilmesiyle AKKÖK Holding ve CEZ Group

Detaylı

Değerli dostlarım, Mobil Yöntem. Online Alışveriş. Depo - Stok Takip Araçları. Perakende Altyapı Sistemleri. Ödeme Sistemleri

Değerli dostlarım, Mobil Yöntem. Online Alışveriş. Depo - Stok Takip Araçları. Perakende Altyapı Sistemleri. Ödeme Sistemleri Değerli dostlarım, Online Alışveriş Perakende Altyapı Sistemleri Mobil Yöntem Ödeme Sistemleri Depo - Stok Takip Araçları Ülkemiz perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye

Detaylı

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz

14. 12. 10. 16. 30. 29. 36. # Çağrı Merkezleri Derneği Üyelik Avantajları İÇİNDEKİLER. 2013 Nasıl Geçti. ÇMD Hakkında. Önsöz İÇİNDEKİLER 4. 2013 Nasıl Geçti 6. Önsöz 9. ÇMD Hakkında 10. Yönetim ve Denetim Kurulumuz 12. Üyelerimiz 14. Komisyonlarımız 16. Projelerimiz ve Faaliyetlerimiz 29. Çağrı Merkezi Fuarları 30. Düzenlediğimiz

Detaylı

Üniversiteler ve teknoparklar. Kalkınmanın bilimsel ve teknolojik üsleri; ENGLISH SUMMARY P.58

Üniversiteler ve teknoparklar. Kalkınmanın bilimsel ve teknolojik üsleri; ENGLISH SUMMARY P.58 Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı www.bebka.org.tr ÜÇ AYDA BİR YAYINLANIR YIL: 2 SAYI: 7 TEMMUZ-AĞUSTOS-EYLÜL 2013 Kalkınmanın bilimsel ve teknolojik üsleri; Üniversiteler ve teknoparklar KALKINMA

Detaylı

ÇANAKKALE. TiCARET BORSASI DERGİSİ MART 2013 SAYI 2. Çanakkale İlgisi Eyfel i gölgede bıraktı ORGANİK ADA GÖKÇEADA. Çanakkale yi Dünyaya Açıyoruz

ÇANAKKALE. TiCARET BORSASI DERGİSİ MART 2013 SAYI 2. Çanakkale İlgisi Eyfel i gölgede bıraktı ORGANİK ADA GÖKÇEADA. Çanakkale yi Dünyaya Açıyoruz ÇANAKKALE TiCARET BORSASI MART 2013 SAYI 2 DERGİSİ Çanakkale İlgisi Eyfel i gölgede bıraktı ORGANİK ADA GÖKÇEADA Çanakkale yi Dünyaya Açıyoruz KALİTE POLİTİKAMIZ Tabi olduğumuz yasalar çerçevesinde, Kalite

Detaylı

ATSO dan HABERİNİZ OLSUN

ATSO dan HABERİNİZ OLSUN ATSO dan HABERİNİZ OLSUN www.atso.org.tr twitter.com/antalya_atso facebook.com/antalyatso youtube.com/user/antalyatso instagram.com/antalyatso www.atsovizyon.org.tr ATSO QR ATSO Mart - Nisan 2015 1 Türkiye

Detaylı

STSO AÇILIM EKİM/KASIM 2010 Yıl 2 Sayı 15 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU

STSO AÇILIM EKİM/KASIM 2010 Yıl 2 Sayı 15 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU STSO AÇILIM EKİM/KASIM 2010 Yıl 2 Sayı 15 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet KESKİNSOY

Detaylı

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013

Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013 Vodafone Türkiye Sürdürülebilirlik Raporu 2012-2013 Rapor Hakkında Rapor Hakkında Vodafone Türkiye olarak yayımladığımız bu üçüncü Sürdürülebilirlik Raporunu siz paydaşlarımızla paylaşmaktan mutluluk

Detaylı

SALİHLİ ''SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜK'' TİCARET BORSASI YIL : 2015 SAYI : 2

SALİHLİ ''SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜK'' TİCARET BORSASI YIL : 2015 SAYI : 2 SALİHLİ TİCARET BORSASI 49 YIL : 2015 SAYI : 2 OCAK 2015 ''SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ SEKTÖRÜ İLE GÖRÜŞTÜK'' Borsamız 2014 2015 Çekirdeksiz Kuru Üzüm Sezonunu Törenle Açtı Bölgemizin Laboratuar İhtiyacına Akıllı

Detaylı

İncİ grubu, 2014 e Merhaba dedi. İncİ Akü Automechanika Shanghai Fuarı İle Çİn Pazarında. Maxion İncİ Jant. ödül yağmuru

İncİ grubu, 2014 e Merhaba dedi. İncİ Akü Automechanika Shanghai Fuarı İle Çİn Pazarında. Maxion İncİ Jant. ödül yağmuru NİSAN 2014 İnci Holding A.Ş. Yayınıdır İncİ Akü Automechanika Shanghai Fuarı İle Çİn Pazarında İncİ grubu, 2014 e Merhaba dedi Maxion İncİ Jant Grubu na mart ayında ödül yağmuru sosyal sorumluluk Hayes

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Ağustos / Eylül 2012 Yıl 4 Sayı 26 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Ağustos / Eylül 2012 Yıl 4 Sayı 26 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Ağustos / Eylül 2012 Yıl 4 Sayı 26 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Mustafa

Detaylı

HER KESİMİNE. Toplumun. ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU

HER KESİMİNE. Toplumun. ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Toplumun HER KESİMİNE ışık tutuyoruz DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU DOĞAN YAYIN HOLDİNG A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU Doğan Yayın Holding A.Ş. Burhaniye Mahallesi Kısıklı Caddesi No: 65 Altunizade

Detaylı

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık Müjde: Avrupa için iki yeni program daha açıyoruz Üniversitemizin Köln Stüdyosu sonbaharda açılıyor Anadolu Üniversitesi nin TRT Okul iş birliğiyle kuracağı Köln Stüdyosu nun sonbaharda hizmete girmesi

Detaylı

Elmalı MYO Öğrencileri Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sağladı

Elmalı MYO Öğrencileri Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sağladı Sayı 7 Haziran-Aralık 2013 EMYO HABER AKDENİZ ÜNİVERSİTESİ ELMALI MESLEK YÜKSEKOKULU BÜLTENİ Elmalı MYO Öğrencileri Türk-Alman Dostluğuna Katkı Sağladı Haberin Devamı Sayfa 5 EMYO HABER Elmalı Meslek Yüksekokulu

Detaylı