İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı"

Transkript

1 İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı 7 Hafta Sonu / Mart - Haziran Hilton ParkSA dnem YETKİNLİKLERE DAYALI STRATEJİK ve ENTEGRE İKY UZMANLIK PROGRAMI

2 Yetkinliklere Dayalı Stratejik ve Entegre İnsan Kaynakları Yönetimi Uzmanlık Programı Türkiye nin teori ile pratiği en iyi birleştiren, iş dünyasının gereksinimlerine en uygun hazırlanan Stratejik ve Entegre İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı nda yeni dönem başlıyor. HRdergi tarafından 1996 dan beri düzenlenen ve stratejika Eğitim & Danışmanlık işbirliği ile gerçekleştirilen bu programı daha önce tamamlayanlar, bugün yerli ve yabancı şirketlerde uzman ve yönetici olarak çalışıyorlar. Program Stratejik ve Entegre İnsan Kaynakları Yönetimi temelinde hazırlanmıştır. 1. Modül Yetkinliklere Dayalı Stratejik ve Entegre İnsan Kaynakları Yönetimine Giriş Mart 2007 / Cuma - Cumartesi Yönetim kavramı ve yönetim anlayışındaki gelişmeler Yönetim anlayışındaki değişimlerin İKY ye etkisi Stratejik yönetim ve İKY Stratejik İKY sistemleri - Personel yönetiminden İKY ye geçiş, İKY, stratejik İKY Süreçlerle yönetim - Süreçlerin çizilmesi, süreç performans kriterleri İş analizi - İş analizinin yapılış amaçları, iş analizi bilgi toplama yöntemleri. Örnek uygulama. İş tanımı - İş tanımında bulunması gereken bilgiler, iş tanımı formatı. Örnek uygulama. Yetkinlikler - Yetkinlik nedir? Önemi, yetkinlikleri belirleme yöntemleri, yetkinliklerin sınıflandırılması, yetkinliklerin derecelendirilmesi, yetkinliklerin gelişimlerinin grafiklerle izlenmesi. Örnek uygulama. Yetkinliklere dayalı İKY sistemleri İnsan kaynakları yöneticisinin rolleri - Çalışan dostu, sistem yöneticisi, değişim yöneticisi, stratejik düşünen

3 Yetkinliklere Dayalı Stratejik Seçme / Yerleştirme 2. Modül Nisan 2007 / Cumartesi - Pazar Seçme yerleştirmenin önemi ve amacı Yetkinliklere dayalı seçme / yerleştirme Stratejik seçme / yerleştirme Özgeçmiş bankası oluşturma yöntemleri Yetkinlik envanterleri - Testler / role play uygulamaları / soru kitapçıkları Mülakat - Yapılandırılmış / yapılandırılmamış mülakatlar, mülakat aşamaları ve bu aşamalarda gösterilmesi gereken tutum / davranışlar, mülakat becerileri, soru sorma, dinleme, not tutma, beden diline dikkat etme, pozitif tutum Mülakat yöntemleri - Birebir mülakat - Panel mülakatı - Grup mülakatı - Star tekniği ile mülakat - Yetkinliklere dayalı mülakat - Mülakatçıların eğitimi, mülakatlarda yapılan hatalar Kişilik analizi yapabilme - Kişilik tipleri, tiplerin yetkinliklerle eşleştirilmesi Değerlendirme - Değerlendirmede yapılan hatalar, değerlendirme formu. Örnek uygulama.

4 3. Modül Performans Yönetimi ve Koçluk; Yetkinliklere ve Hedeflere Göre Performans Değerlendirme Nisan 2007 / Cumartesi - Pazar Performans yönetimine ilişkin kavramlar - Performans, performans değerlendirme, performans planlama, izleme ve performans yönetimi. Performans yönetiminde koçluk - Yetkinlik ve motivasyon, koçluk rolleri, koçluk becerileri Kurum ve birey performansı ilişkisi (stratejik yönetim ve performans) - Balanced scorecard Performans değerlendirme - Ölçme yöntemleri, 360 derece yöntemi Hedeflerle yönetim - Kritik performans kriterleri, hedef belirleme tekniği, hedeflerle yönetim sistemi ve hedeflerin ölçümlenmesi Yetkinliklerin ölçümlenmesi - Davranış göstergeleri, yetkinliklere göre ölçümleme Değerlendirme skalasının oluşturulması Değerlendirici hataları ve önlemleri Performans görüşmesi - geribildirim Performans değerlendirme sonuçlarının kullanımı - Sonuçların ödül yönetiminde, eğitim planında, kariyer / yedeklemede kullanımı. Örnek uygulama. Katılımcılar ayrıca performans görüşmesi izleme olanağına sahip olacaklardır.

5 Yetkinliklere Dayalı Kariyer Planlama ve Yedekleme 4. Modül Mayıs 2007 / Cuma - Cumartesi Kariyere ilişkin kavramlar - Kariyer planlama, kariyer geliştirme, yedekleme Kariyerin farklı taraflar açısından önemi Stratejik yönetim ve kariyer modelleri Kariyer haritaları - Kariyer haritalarının çizilmesi, kariyer haritalarının kişiselleştirilmesi Terfi / atama kriterleri (yetkinlik kriterleri) - Nitelikler, yetkinlikler, performans sonuçları, eğitimleri, kişilik özellikleri Kariyer danışmanlığı - Kariyer ilgi ölçümlemesi, yönlendirme ve danışmanlık Kariyer geliştirme ve eğitim ilişkisi - Yetenek havuzu oluşturma, kariyer eğitimleri. Örnek uygulama.

6 5. Modül İş Değerleme ve Ücret Yönetimi Mayıs 2007 / Cumartesi - Pazar Ücrete ilişkin kavramlar - Ücretin farklı taraflarca anlamı, baz ücret, değişken ücret Ücretin oluşumunu etkileyen faktörler Ücret sistemleri İş değerleme - İş değerleme kavramı ve metodolojisi, iş değerleme yöntemleri Ücret braketlerinin oluşturulması - Ücret araştırması, iş değerleme sonuçlarının kullanılması, ücret sisteminin oluşturulması Ücret yönetiminde yeni trendler - Geniş band sistemi, iş ailelerine göre ücretlendirme, yetkinliklere dayalı ücretlendirme. Örnek uygulama.

7 Çalışma Mevzuatı ve Temel Uygulamalar 6. Modül Haziran 2007 / Cumartesi - Pazar 4857 sayılı iş yasası İdari para cezaları İş yeri açma İş sözleşmesi kavramı, türleri ve sona erme şekilleri (iş sözleşmeleri örnekleri) İşin düzenlenmesi Olması gereken belgeler ve dosyalama sistemi (belge örnekleri) İş güvencesi - İş güvencesi sağlamaya yönelik hükümlerin İK yönetimine etkileri, yasa ile uyumlu İK yönetimi Personel yönetmeliği / disiplin yönetmeliği - Yetersizlikten, davranıştan, işletmenin, işin veya işyerinin gereklerinden kaynaklanan fesih halleri, ihtar, fesih yazıları, ibraname örnekleri, çalışma belgesi SSK mevzuatı - Sigortalı bildirim belgesi, ödemeler ve kesinti tablosu Eğitmen: Doç. Dr. Nurşen CANİKLİOĞLU Öğretim Üyesi / Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesi Bordro tahakkuk, ücret tahakkuku, kıdem ve ihbar tazminatı hesaplanması

8 7. Modül Yetkinliklere Dayalı Eğitim ve Geliştirme Haziran 2007 / Cuma - Cumartesi Eğitime ilişkin kavramlar - Yetiştirme, geliştirme, eğitim planlama ISO ve eğitim İş mevzuatı ve eğitim Şirket eğitim kitapçığının oluşturulması - Yetkinlikler / alt yetkinlikler, eğitim kitapçığı Eğitim ihtiyaç analizi - İhtiyaç analizinde kullanılan yaklaşımlar, ihtiyaç analizi yöntemleri Eğitim planı ve bütçesi Eğitim etkinliğinin ölçümlenmesi - Tepki ölçümü, öğrenmenin ölçümlenmesi, davranış ve iş sonuçlarının ölçümlenmesi Oryantasyon eğitimi Eğitim yöntemleri Uzaktan eğitim (e-learning). Örnek uygulama.

9 Kimler katılmalı? Üniversiteden yeni mezun olmuş ve İK alanında kariyer yapmak isteyenler Şirketlerin İK bölümünde çalışmış veya çalışan ve Yetkinlik Bazlı İK konusundaki bilgi - becerilerini geliştirmek isteyen İK Uzman ve Yöneticileri. Eğitmen: İlhan ÖZDİLLER 1963 de Balıkesir de doğan, ODTÜ Metalurji Mühendisliği bölümünde iki yıl okuduktan sonra yüksek öğrenimine Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi nde devam eden, SBF Çalışma Ekonomisi Endüstri İlişkileri Bölümü nden mezun olan ÖZDİLLER, da Sabancı Du Pont ortaklığı olan DUSA Endüstriyel İplik San. ve Tic. A.Ş. de Personel Yönetimi / İK Yönetimi alanlarında çalıştı. DUSA dan sonra Altınyıldız Mensucat ve Konfeksiyon Fab. A.Ş. de 2 yıla yakın bir süre İK Departman Yöneticiliği görevinde bulunan ÖZDİLLER, burada İK Sistemlerinin kurulma süreçlerinde ve Endüstri İlişkileri alanlarında görev yaptı. Daha sonra, bünyesinde Erbakır Elektrolitik Bakır Mamülleri A.Ş.; Abalıoğlu Tekstil San. A.Ş.; Dentaş Ambalaj ve Kağıt San. A.Ş.; Abalıoğlu Otomobilcilik Tic. A.Ş. şirketlerini barındıran Cafer Sadık Abalıoğlu Holding de bir yıla yakın bir süre İK Direktörlüğü görevinde bulundu. Bu grupta Grup Vizyon / Misyon / Politikalarının oluşturulmasında, holding yapılanmasının gerçekleştirilmesinde ve İK Sistemlerinin tasarımı süreçlerinde yer aldı. Son olarak da, Mart 1999-Mayıs 2001 tarihlerinde, bünyesinde Uzel Makina San. A.Ş.; Uzel Gayrimenkul Yatırım Yönetimi A.Ş.; Uzel İnşaat A.Ş., Uzel Turizm Ticaret A.Ş. ve Uzel Finans ve Sigorta Tic. A.Ş. şirketlerini barındıran Uzel Grubu nda İK Bölüm Direktörü olarak görev yaptı. Bu grupta İK Sistemlerinin kurulması, SAP İK yazılımı implementasyon projesi liderliği, Toplam Kalite Yönetimi ve Öğrenen Organizasyonlara dayalı Sürekli Gelişim Projesi asistanlığı gibi görevleri yerine getirdi. Ayrıca, 1997 den beri HRdergi nin düzenlediği Seçme/Yerleştirme, Eğitimciler, Performans Yönetimi, Ücret Yönetimi, Kariyer Planlama zirvelerinde konuşmacı olarak yer almakta ve bu derginin yayın kurulunda bulunmaktadır. İK Yönetimi ile İK Alt Süreçlerinde (Seçme/ Yerleştirme; Eğitim Planlama; Performans Yönetimi; Ücret Yönetimi; Kariyer/ Yedekleme Planlaması) ve yönetim becerilerine yönelik olarak eğitimler veren ÖZDİLLER, halen, yetkinlik bazlı uygulamalar ve stratejik İK Yönetimi konularında firmalara İK Yönetimi alanında sistem danışmanlığı, eğitim ve seçme/yerleştirme danışmanlığı hizmetleri veren stratejika Eğitim & Danışmanlık ın kurucu ortağı ve Genel Müdürü olarak görev yapmaktadır.

10 Mart - Nisan - May s - Haziran 2007 Tel: Faks: Firma Adı: Firma Adresi: Posta Kodu:... Telefon:... Faks:... Vergi Dairesi :... Vergi Dairesi No:... Katılım cretleri T m mod llere kat lacaklar i in : Euro + KDV HRdergi aboneleri i in : Euro + KDV (HR aboneli i kurum adına ise indirim yalnızca bir ki i i in ge erlidir.) cret: Toplantıda da ıtılacak dok manları, ay - kahve molalarını ve le yemeklerini i ermektedir. Katılımcının (L tfen her katılımcı i in ayrı bir form doldurunuz.) Adı Soyadı... nvanı: Kaydı veren ki i:... Tarih:... mza:... Kredi kartı ile demek i in: Kredi kartı ile deme yapmak i in l tfen arayınız. Tel: Sadece se ece i mod llere katılacaklar i in bir mod l katılım bedeli : 425 Euro + KDV HRdergi aboneleri i in L tfen katılaca ınız mod lleri belirtiniz Mod l I Mod l II Mod l III Mod l IV Mod l V Mod l VI Mod l VII : 340 Euro + KDV VISA MASTER Adı Soyadı:... Kart No:...CSV No:... Son Kullanma Tarihi:... ekilecek Tutar:... Tarihi:.../.../... mza :... Yukarıda belirtilen rakamın kredi kartımdan ekilmesini rica ediyorum. ptal ve De i iklik: Herhangi bir nedenle katılamama durumunda, 19 Mart 2007 tarihine kadar yazılı olarak bilgi verilmesi durumunda denen cretin tamamı 23 Mart 2007 tarihinde iade edilir. 19 Mart 2007 tarihinden sonra yapılacak iptallerde para iadesi yapılmaz ancak isim de i ikli i kabul edilmektedir. HRdergi toplantı yerini de i tirme, erteleme ve iptal etme hakkını saklı tutar. Konu macılarda de i iklik olabilir. demeler i in: Euro i in : Garanti Bankası stanbul Erenk y ubesi K re E itim Euro hesabı. YTL i in : Garanti Bankası stanbul Erenk y ubesi K re E itim YTL hesabı. (Euro kuru deme yapıldı ı g nk TCMB D viz Al Kuru esas alınacaktır.) deme ekli : Kayıt anında 1/2«si, 11 May s tarihinde 1/2 si denecektir. (Taksit se ene i sadece t m mod llere katılacaklar i in ve kredi kartı ile deme yapıldı ı zaman ge erlidir.) Kayıt lemi: L tfen katılım cretini yatırarak dekontu katılım formu ile birlikte en ge, e itimin ba lamas ndan 5 i g n nce bizde olacak ekilde numaralı faksa iletiniz. Kayıt i leminin tamamlanabilmesi i in deme dekontunun tarafımıza ula tırılmı olması gerekmektedir.

İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı

İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı YETKİNLİKLERE DAYALI STRATEJİK ve ENTEGRE İKY UZMANLIK PROGRAMI 06 2. dönem www.hrdergi.com İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı 7 Hafta Sonu / Eylül - Aralık 2006 / Hilton ParkSA Yetkinliklere Dayalı Stratejik

Detaylı

8. Performans Yönetimi Zirvesi

8. Performans Yönetimi Zirvesi 8. Performans Yönetimi Zirvesi 22-23 Kasım 06 / İstanbul Ceylan Intercontinental Hotel Ana Sponsor e-pazarlama Sponsoru Konaklama Sponsoru Ayrıntılı bilgi ve katılım için lütfen Kıymet ERDEM i arayınız

Detaylı

24-25 Mayıs 2006 Ceylan Inter-Continental Hotel, İstanbul. Ana Sponsor. Konaklama Sponsoru. Resmi Sponsor. e-pazarlama Sponsoru

24-25 Mayıs 2006 Ceylan Inter-Continental Hotel, İstanbul. Ana Sponsor. Konaklama Sponsoru. Resmi Sponsor. e-pazarlama Sponsoru 24-25 Mayıs 2006 Ceylan Inter-Continental Hotel, İstanbul Ana Sponsor Resmi Sponsor Konaklama Sponsoru e-pazarlama Sponsoru 24-25 Mayıs 2006 Ceylan Inter-Continental Hotel, İstanbul 09.30-09.45 09.45-10.45

Detaylı

10. EĞİTİMCİLER ZİRVESİ. 06 07 HAZiRAN 07 / CROWNE PLAZA istanbul

10. EĞİTİMCİLER ZİRVESİ. 06 07 HAZiRAN 07 / CROWNE PLAZA istanbul 10. EĞİTİMCİLER ZİRVESİ 06 07 HAZiRAN 07 / CROWNE PLAZA istanbul Robert Evangelista Yazar The Business of Winning İş Yaşamında Kazanmak için Ne Gerekiyor? Yazar ve danışman Robert Evangelista, The Business

Detaylı

9.Performans. Yönetimi Zirvesi. 27 / 28 Kasım 2007. Polat Renaissance Hotel İstanbul

9.Performans. Yönetimi Zirvesi. 27 / 28 Kasım 2007. Polat Renaissance Hotel İstanbul 9.Performans Yönetimi Zirvesi 27 / 28 Kasım 2007 Polat Renaissance Hotel İstanbul Ana Sponsor Resmi Sponsor Performans Sponsoru e-pazarlama Sponsoru 9. Performans Yönetimi Zirvesi Programı 27 Kasım 2007

Detaylı

12. Ücret Yönetimi Zirvesi

12. Ücret Yönetimi Zirvesi 12. Ücret Yönetimi Zirvesi 19 Ocak 2010, Salı Conrad Hotel, İstanbul Çalışan bağlılığını ve iş performansını artırmak için yan haklar ve ödül yönetimi... Bu zirveye katılmanız her zamankinden daha önemli!

Detaylı

www.okul.pwc.com.tr Business School İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı Nisan Mayıs 2013 İstanbul www.okul.pwc.com.tr

www.okul.pwc.com.tr Business School İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı Nisan Mayıs 2013 İstanbul www.okul.pwc.com.tr İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı Nisan Mayıs 2013 İstanbul PwC İnsan Kaynakları Uzmanlık Programı İnsan Kaynakları (İK) alanında çalışmaya başlamış yeni mezun veya bu alana yeni geçiş yapan tecrübeli

Detaylı

17. EĞITIMCILER ZIRVESI

17. EĞITIMCILER ZIRVESI 17. EĞITIMCILER ZIRVESI 28 29 Mayıs 2014, İstanbul Marriott Hotel Asia Ana Sponsor Resmi Sponsorlar 17. Eğitimciler Zirvesi Programı 1 gün / 28 Mayıs Çarşamba 2 gün / 29 Mayıs Perşembe 09.15 09.30 Hoşgeldiniz

Detaylı

* İnsan Kaynakları alanında çalışmak isteyen tüm Öğrenci ve Yeni Mezunlar,

* İnsan Kaynakları alanında çalışmak isteyen tüm Öğrenci ve Yeni Mezunlar, İNSAN KAYNAKLARI UZMANLIĞI EĞİTİMİ Rekabetçi ve etkin süreç yönetimi için öncelikli olan entellektüel sermaye olarak kabul edilen insan kaynağı yönetiminde doğru stratejiler oluşturmak günümüz başarılı

Detaylı

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7.

İçindekiler. İnsan Kaynakları Hizmetleri 3. İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4. Neden PwC? 7. İçindekiler İnsan Kaynakları Hizmetleri 3 İnsan Yönetimi Konularındaki Sorularınıza Yanıt Veriyoruz 4 Neden PwC? 7 Uzman Ekibimiz 9 Hizmetlerimizden Örnekler 11 Eğitimlerimiz - Business School 17 İnsan

Detaylı

sadece BİLEN değil YAPA BİLEN olmak için

sadece BİLEN değil YAPA BİLEN olmak için sadece BİLEN değil YAPA BİLEN olmak için 1 Gensis Kalite Yönetim Danışmanlık ve Eğitim Hizmetleri San.Tic. Ltd. Şti., reel ve kamu sektöründe faaliyet gösteren kurum ve kuruluşlara Yönetim Sistemleri,

Detaylı

NİSAN 2013 EĞİTİM TAKVİMİ

NİSAN 2013 EĞİTİM TAKVİMİ NİSAN 2013 EĞİTİM TAKVİMİ Sertifika Programları Takvimi Tarih Program Adı Eğitim Yeri 6 Nisan 2013'den itibaren Haftasonu Programı İleri Muhasebe, Bütçe ve Uluslar arası Finansal Raporlama Sistemleri Uzmanlık

Detaylı

MK Kurumsal Gelişim Çözümleri Eğitim ve Danışmanlık A.Ş.

MK Kurumsal Gelişim Çözümleri Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. Bu Kılavuz MK Kurumsal Gelişim Çözümleri tarafından kurumunuzu personelinize yönelik düzenleyebileceğimiz eğitimler hakkında bilgilendirmek amacıyla hazırlanmıştır. Eğitim içerikleri taslak niteliğindedir.

Detaylı

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir.

Önümüzdeki dönemde de ilkelere uyum için mevzuattaki gelişmeler ve uygulamalar dikkate alınarak gerekli çalışmalar sürdürülecektir. KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM RAPORU BÖLÜM I-KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Şirket tarafından, II-17.1, sayılı Kurumsal Yönetim Tebliğ ekinde yer alan Kurumsal Yönetim İlkeleri nde uyulması

Detaylı

11.EğİtİmcİlEr ZİrvEsİ 28 29 mayıs 2008, Polat renaissance, İstanbul ÖĞRENİN KEŞFEDİN EĞLENİN ESİNLENİN TANIŞIN

11.EğİtİmcİlEr ZİrvEsİ 28 29 mayıs 2008, Polat renaissance, İstanbul ÖĞRENİN KEŞFEDİN EĞLENİN ESİNLENİN TANIŞIN 11.EğİtİmcİlEr ZİrvEsİ 28 29 mayıs 2008, Polat renaissance, İstanbul ÖĞRENİN KEŞFEDİN EĞLENİN ESİNLENİN TANIŞIN Günümüzde katı rekabet ortamında ayakta kalabilme savaşı verirken bir beceri yönetimi fonksiyonu

Detaylı

WEBINAR NE FAYDA SAĞLAR?

WEBINAR NE FAYDA SAĞLAR? WEBINAR NEDİR? Webinar; internet erişimi olan bir bilgisayar, görüntü aktarımı için bir webcam ve ses aktarımı için bir hoparlör ile kullanabileceğiniz bir web tabanlı seminer uygulamasıdır. Webinar sistemlerinde

Detaylı

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ

İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ İK EĞİTİM FONKSİYONU VE SÜREKLİ GELİŞİM DERYA AYYILDIZ Gündem -- Eğitim ihtiyaç analizi - Eğitim bütçesi hazırlanması - Eğitim araştırması konu ve içerik belirlenmesi - Kurum içi eğitimci tespiti ve dış

Detaylı

OKYANUS İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİMLERİ İŞ ANALİZLERİ VE İŞ TANIMLARININ HAZIRLANMASI

OKYANUS İNSAN KAYNAKLARI EĞİTİMLERİ İŞ ANALİZLERİ VE İŞ TANIMLARININ HAZIRLANMASI OKYANUS Okyanus İnsan Kaynakları Eğitimleri İş Analizleri, İş Tanımları Mülakat Teknikleri Yetkinlik Yönetimi Performans Yönetimi Stratejik İnsan Kaynakları Yönetimi İnsan Kaynaklarına Geçiş İŞ ANALİZLERİ

Detaylı

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş.

Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. Yeşil Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. 01.01.2014 31.12.2014 YILLIK YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Bölüm 1 Bölüm 2 : YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI : GENEL BİLGİLER A. İŞLETMENİN VİZYONU

Detaylı

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik.

Değerlerimiz. A. İşletmenin Vizyonu, Misyonu, Değerleri ve Stratejisi. Vizyon: Misyon: Değerler: Çözümcülük. Yaratıcılık. Güvenilirlik. Doğtaş Mobilya 1972 yılında Hacı Ali Doğan ın Doğan Mobilya yı kurması ile Doğan ailesi mobilyacılık sektörüne ilk adımını atmıştır.1987 yılında Hacı Ali Doğan altı oğlu ile birlikte Biga da Doğtaş A.Ş.

Detaylı

CARDIF SİGORTA FAALİYET RAPORU

CARDIF SİGORTA FAALİYET RAPORU CARDIF SİGORTA FAALİYET RAPORU CARDIF Sigorta 1 2 İÇİNDEKİLER 1. KURUMSAL PROFİL... 4 2. CARDIF SİGORTA NIN STRATEJİSİ... 5 3. ORTAKLIK YAPISI... 5 4. YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI... 6 5. GENEL MÜDÜR

Detaylı

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Haziran 2010

Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Aylık e-haber Bülteni Haziran 2010 Önsöz Bu sayımıza; bu ay düzenlediğimiz eğitimlerimiz hakkında detaylı bilgilerle başlıyoruz. Siz de eğitimlerimize katılarak kişisel ve sektörel gelişiminize katkıda bulunabilirsiniz. Ayrıca bu bültenimizde

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU 2013 YILI FAALİYET RAPORU 2012 FAALİYET RAPORU 3 0 İÇİNDEKİLER 1 GENEL BİLGİLER 2 Şirketin Bilgileri 2 Tarihsel Gelişim 2 Vizyonumuz, Misyonumuz 3 Yönetim Kurulu Başkanının Mesajı 4-5 Genel Müdürün Mesajı

Detaylı

ULUSAL MESLEK STANDARDI İNSAN KAYNAKLARI UZMANI SEVİYE 5 REFERANS KODU / 14UMS0445-5. RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/ 13.09.2014-29118 (Mükerrer)

ULUSAL MESLEK STANDARDI İNSAN KAYNAKLARI UZMANI SEVİYE 5 REFERANS KODU / 14UMS0445-5. RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/ 13.09.2014-29118 (Mükerrer) ULUSAL MESLEK STANDARDI İNSAN KAYNAKLARI UZMANI SEVİYE 5 REFERANS KODU / 14UMS0445-5 RESMİ GAZETE TARİH-SAYI/ 13.09.2014-29118 (Mükerrer) Mesleki Yeterlilik Kurumu, 2014 Sayfa 1 İnsan Kaynakları Uzmanı

Detaylı

KURUMSAL GELİŞİM PROGRAMLARI

KURUMSAL GELİŞİM PROGRAMLARI KURUMSAL GELİŞİM PROGRAMLARI İçindekiler Enerji Verimliliği ve Enerji Yönetimi Uygulamaları. Toplam Kalite Yönetimi. Stratejik Yönetim.. Hizmet Yönetimi Süreç Yönetimi Yalın Üretim 6 Sigma ve Temel Araçlar

Detaylı

Aksigorta (Şirket), SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri nin uygulanması zorunlu olan ilkelerinin tamamını uygulamaktadır.

Aksigorta (Şirket), SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri nin uygulanması zorunlu olan ilkelerinin tamamını uygulamaktadır. BÖLÜM I - KURUMSAL YÖNETİM İLKELERİNE UYUM BEYANI Aksigorta (Şirket), SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri nin uygulanması zorunlu olan ilkelerinin tamamını uygulamaktadır. Aksigorta, SPK Kurumsal Yönetim İlkeleri

Detaylı

KOSGEB SAMSUN İGEM 2010 İLK YARI EĞİTİM PROGRAMI

KOSGEB SAMSUN İGEM 2010 İLK YARI EĞİTİM PROGRAMI KOSGEB SAMSUN İGEM 2010 İLK YARI EĞİTİM PROGRAMI GENEL HÜKÜMLER 1. Bu dokümanda yer alan tüm eğitimler, Avrupa Birliği Rekabet Edebilirlik ve Yenilik Çerçeve Programının (CIP) bileşeni olan Girişimcilik

Detaylı

AIG SİGORTA A.Ş. FAALİYET RAPORU 2012

AIG SİGORTA A.Ş. FAALİYET RAPORU 2012 AIG SİGORTA A.Ş. FAALİYET RAPORU 2012 İÇİNDEKİLER Kurumsal Profil 3 AIG Sigorta nın Tarihsel Gelişimi 4 AIG Sigorta nın Ortaklık Yapısı 5 Başlıca Finansal Göstergeler 6 AIG Sigorta 2012 Yılı Teknik Sonuçları

Detaylı

01 2010 Faaliyet Raporu

01 2010 Faaliyet Raporu 01 2010 Faaliyet Raporu 1 2010 Faaliyet Raporu İÇİNDEKİLER KURUMSAL PROFİL 4 CARDIF SİGORTA NIN STRATEJİSİ 5 ORTAKLIK YAPISI 5 YÖNETİM KURULU BAŞKANI NIN MESAJI 6 ÜST YÖNETİMİN MESAJI 7 YÖNETİME İLİŞKİN

Detaylı

7EĞİTİM. Ankara Sanayi Odası

7EĞİTİM. Ankara Sanayi Odası 7EĞİTİM 2009 yılında Odamız üyelerine yönelik olarak 12 farklı konuda eğitim düzenlenmiştir. Yoğun talep üzerine, bu eğitimlerden Satış-Pazarlama Teknikleri Eğitimi 12 kez, Temel İlkyardım Eğitimi ise

Detaylı