DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ"

Transkript

1 DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ ÖĞRENCİLERİMİZE KEYİFLİ TATİLLER DİLERİZ.

2 ATÖLYE ÇALISMALARI Akbank Sanat Çocuk Atölyeleri Akbank Sanat, yılın her ayında olduğu gibi sömestr tatilinde de çocukları unutmuyor ve bu dönem için özel olarak hazırladığı programı ile hem hafta içi hem de hafta sonunda tüm çocukları sanatın büyülü dünyası ile buluşmaya davet ediyor. Konusunda uzman eğitmenler eşliğinde suluboyadan oyun yazımına, mozaikten linol baskıya kadar pek çok eğitici ve eğlenceli çocuk atölyesine ev sahipliği yapıyor. Aynı zamanda, "Çocuklar İçin Çağdaş Sanat" başlığı altında gerçekleşecek etkinlikte çocuklara sanatla iç içe olacakları ve kendi yeteneklerini keşfedebilecekleri yeni bir dünyanın kapılarını açıyor. 15 gün sürecek sömestr tatilini sanat, yaratıcılık ve eğlence ile doldurmak isteyen tüm çocuklar için Akbank Sanat unutulmaz bir ortam olacak. Sarkis Su İçinde Suluboya Atölyesi (6-12 yaş)akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi, "Sarkis Su İçinde Suluboya" etkinliğine ev sahipliği yapıyor yaş grubu için düzenlenen bu etkinlikte çocuklar, uzman eğitmen gözetiminde Sarkis'in su içinde suluboya tekniğini uygulamalı bir yöntem ile öğreniyor ve kendi yeteneklerinin farkına varıyorlar 25 Ocak 2014, Cumartesi saat: Şubat 2014, Cumartesi saat: Bilet fiyatı 5 TL olup, katılımcı sayısı 12 kişi ile sınırlıdır.

3 ATÖLYE ÇALISMALARI Oyun Yazım Atölyesi (8-10 yaş) 8-10 yaş arası çocuklar için gerçekleştirilecek "Oyun Yazım Atölyesi"nde minikler kendi oyunlarını yazma fırsatı bulacak. Çocukların kişisel gelişimine katkı sağlayacak olan atölye çalışması hem hayal güçlerini buluşturacak hem de yaratıcı yönlerini kullanma ve fikirlerini sanatsal bir üretime dönüştürebilme gibi kazanımlar sağlayacak. 25 Ocak 2014, Cumartesi saat: Şubat 2014, Cumartesi saat: Bilet fiyatı 5 TL olup, katılımcı sayısı 10 kişi ile sınırlıdır. Mozaik Atölyesi ( 7-14 yaş) Ufak parçaların yan yana gelmesiyle oluşan mozaik resimler! Bu sefer parçaları polimer killeri kullanarak "Millefiori" tekniğiyle yapacak ve sonrasında bu parçaları hayallerimizdeki resimleri oluşturmak için yan yana getireceğiz! Bolca yoğurma, hayal gücü, eğlence ve yaratıcılık! 30 Ocak 2014, Perşembe saat: Ocak 2014, Cuma saat: Şubat 2014, Perşembe saat: Şubat 2014, Cuma saat: Bilet fiyatı 5 TL olup, katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. Oyuncak Heykel Atölyesi (7-14 yaş) Artık heykeller de hayatımızın bir parçası ve hatta oyuncaklarımız olabiliyor. PACE Çocuk Sanat Merkezi ve Akbank Sanat işbirliği ile gerçekleştirilen atölye çalışması, 7-14 yaş grubundaki çocuklara hayallerindeki oyuncak heykelleri yapma ve hatta bu heykellerle oynama imkanı sunuyor. 30 Ocak 2014, Perşembe saat: Ocak 2014, Cuma saat: Şubat 2014, Perşembe saat: Şubat 2014, Cuma saat: Bilet fiyatı 5 TL olup, katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır.

4 ATÖLYE ÇALISMALARI Linol Baskı Atölyesi (9-14 yaş) Baskı sırası çocuklarda! Akbank Sanat Çağdaş Sanat Atölyesi tarafından 9-14 yaş grubu için düzenlenen Linol Baskı Atölyesi, çocuklara profesyonel bir özgün baskı resim atölyesinde çalışma imkanı sunuyor. 25 Ocak 2014, Cumartesi saat: Şubat 2014, Cumartesi saat: Bilet fiyatı 5 TL olup, katılımcı sayısı 15 kişi ile sınırlıdır. Akbank Çocuk Tiyatrosu "İçerisi Dışarısı" İle Çocukları Eğlenceye Davet Ediyor Londra Polka Tiyatrosu'nun Abbey Çocuk Merkezi'ndeki ailelerle yaptığı ortak atölye çalışmalarıyla hazırlanan "İçerisi Dışarısı", eğlenceli, komik ve sürprizlerle dolu bir oyun. Yönetmenliğini Jonathan Lloyd'un yaptığı" İçerisi Dışarısı", 1 Şubat, 8 Şubat, 15 Şubat ve 22 Şubat Cumartesi günü miniklerle buluşuyor. Yer: Akbank Sanat Tarih: 25 Ocak 2014, Cumartesi saat: Şubat 2014, Cumartesi saat: Şubat 2014, Cumartesi saat: Bilet Fiyatı: Tam: 6 TL / Çocuk: 3 TL

5 ATÖLYE ÇALISMALARI İSTANBUL MODERN SANAT ATÖLYESİ 27 Ocak - 7 Şubat 2014 İstanbul Modern, 7-12 yaş grubundaki çocuklar için, okulların yarı yıl tatilinde olduğu 27 Ocak 7 Şubat 2014 tarihleri arasında sanatla dolu, eğlenceli bir program hazırladı Yaş Grubu İçin Yarı Yıl Sanat Atölyeleri nde çocuklar resim, heykel, yerleştirme, tasarım, mimari gibi disiplinleri içeren uygulamalar yapıyor. Yarıyıl tatili boyunca çocuklara, sabah ve öğleden sonraları için iki program seçeneği sunuluyor. Haftanın her günü farklı bir program uygulanıyor. 3 saatlik sabah atölyeleri: 95 TL (üyelere 85 TL) 1,5 saatlik öğleden sonra atölyeleri: 60 TL (üyelere 55 TL) Programlar hakkında detaylı bilgi ve kayıt için numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz Yaş Grubu İçin Yarı Yıl Sanat Atölyeleri Programı 09:00-12:00 (3 saatlik atölyeler) 13:30-15:00 (1,5 saatlik atölyeler) 27 Ocak 2014 Pazartesi Kuş Evi Kostüm Tasarımı 28 Ocak 2014 Salı Büyülü Gezegenler Renkli Motifler 29 Ocak 2014 Çarşamba Mavi Heykeller Hazır Nesneler 30 Ocak 2014 Perşembe Gizemli Nesneler Geleceğin Tasarımları 31 Ocak 2014 Cuma Takı Tasarımı Köpük Kent

6 3 Şubat 2014 Pazartesi Kuş Evi Kostüm Tasarımı 4 Şubat 2014 Salı Büyülü Gezegenler Renkli Motifler 5 Şubat 2014 Çarşamba Mavi Heykeller Hazır Nesneler 6 Şubat 2014 Perşembe Gizemli Nesneler Geleceğin Tasarımları 7 Şubat 2014 Cuma Takı Tasarımı Köpük Kent KUŞ EVİ Pazartesi günleri düzenlenir. Etkinlikte çocuklar, tarihi uzun yıllar öncesine dayanan kuş evlerinden yola çıkarak, kendilerine verilen hazır kuş evi formlarını boyayarak tasarımlarını oluşturuyor. Farklı tarihlerde, farklı coğrafyalardan örnekleri değerlendiriyor, yaşadıkları bölgenin koşullarına özgü kuşların kullanımına uygun evler hazırlıyorlar. MAVİ HEYKELLER Çarşamba günleri düzenlenir. Bu atölye çalışmasında çocuklar form, kütle, mekan gibi heykel sanatının temel sanat kavramlarını ele alıyor. Atölye çalışması için özel olarak üretilen köpük parçalarını birleştirerek, mavi renginin anlamı ve çağrışımlarından esinlenip heykeller yaratıyorlar.

7 GİZEMLİ NESNELER ATÖLYE ÇALISMALARI Perşembe günleri düzenlenir. Program, çağdaş sanatçı Handan Börüteçene nin İstanbul Modern de sergilenen sanat çalışması Bana Kendini Getir den esinlenilerek tasarlandı. Programın ilk adımında çocuklar ; sanat atölyesinde, Börütüçene nin sanat çalışmasında kullandığı nesnelere benzer nesnelerin izdüşümlerinden oluşan bir çizim çalışması gerçekleştiriyor. İkinci adımda ise bu nesneler çocukların yaratacakları bir masalda hayat buluyor. Çizim ve masal tasarımını içeren atölye çalışmasının ardından program, çocukların bir müze uzmanı ile odaklanılan sanat eserini tahlil etmeleri ile tamamlanıyor. BÜYÜLÜ GEZEGENLER Salı günleri düzenlenir. Yerleştirme sanatına odaklanan program, çocukların İstanbul Modern koleksiyonunda yer alan yerleştirme çalışmalarını incelemeleri ile başlıyor. Müze uzmanı ile gerçekleştirilen bu yapıt incelemesinin ardından çocuklar, atölye mekanında, mekana özel bir düzenleme hazırlıyor. Atölyede japon fenerlerini boyayarak, fenerlerin üzerine çizimler yaparak temsil ettikleri gezegenleri bu düzenleme için önceden hazırlanmış tavandan sarkan iplere asıyor ve büyülü gezegenlerden oluşan hayali bir evren oluşturuyorlar.

8 TAKI TASARIMI ATÖLYE ÇALISMALARI Cuma günleri düzenlenir. Programda çocuklar İstanbul Modern in koleksiyonunda yer alan sanat çalışmalarından yola çıkarak bu çalışmalarda kullanılan formlarla küçük objeler ve desenler üretiyor. Yaratılarını küpelere, kolyelere, yaka iğnelerine ve daha bir çok farklı formda ki takılara dönüştürüyorlar. 1,5 SAATLİK ÖĞLEDEN SONRA ATÖLYELERİ HAZIR NESNELER Çarşamba günleri düzenlenir. Program çağdaş sanatta hazır nesne kullanımına odaklanıyor. Etkinlik çocukların İstanbul Modern de sergilenen sanat yapıtlarını bir müze uzmanı ile incelemesiyle başlıyor. Müze gezisinin ardından çocuklar, kendilerine sunulan saydam kutuların içinde artık kullanılmayan nesnelerle düzenlemeler yapıyor.

9 ATÖLYE ÇALISMALARI KOSTÜM TASARIMI Pazartesi günleri düzenlenir. Bu atölyede çocuklar; renklerle, lekelerle ve farklı sanat malzemeleriyle çalışarak hayal güçlerinin sınırlarını zorluyor, bugünün ve geleceğin kostümlerini tasarlıyor.

10 ATÖLYE ÇALISMALARI GELECEĞİN TASARIMLARI Perşembe günleri düzenlenir. Atölye çalışması çocukları, teknoloji ve tasarım ürünleri arasındaki ilişki üzerine düşündürmeyi amaçlıyor. Çocuklar gündelik yaşamımızı, alışkanlıklarımızı ve hatta davranışlarımızı etkileyen ve geleceğe yön veren tasarım araçlarının neler olduğunu tartışarak atölye çalışmasına başlıyor. Ardından, bundan 3000 yıl sonra nasıl bir dünyada yaşayacağımızı ve ne gibi tasarım araçları kullanacağımızı hayal ediyorlar. Atölye çalışması, çocukların ulaşım, iletişim ve bunun gibi bir çok alanda tasarım ürünlerini birbirlerine sunmalarıyla tamamlanıyor. RENKLİ MOTİFLER Salı günleri düzenlenir. Sanatçı Ekrem Yalçındağ ın Kontrastlar adlı, müzede sergilenen sanat çalışmasına odaklanan programda, çocuklar sevdikleri şekillerle motifler hazırlayıp kompozisyonlarını tamamlıyor.

11 ATÖLYE ÇALISMALARI bilincini güçlendirmeyi amaçlıyor. KÖPÜK KENT Cuma günleri düzenlenir. Çocuklar bu atölyede kendileri için özel hazırlanmış geometrik biçimleri biraraya getirip boyayarak oyun alanlarıyla dolu yeşil bir kent yaratıyor. Çalışma, çocuklarda kent kavramını geliştirmeyi ve çevre Sakıp Sabancı Müzesi nde resim dolu bir sömestr yolculuğu... Sabancı Üniversitesi Sakı p Sabancı Müzesi, kapsamlı resim koleksiyonunu sergilediği Bir Ülke Değişirken - Tanzimattan Cumhuriyete Türk Resmi sergisi kapsamı nda, Akbank ı n desteğiyle gerçekleştirilen eğitim çalışmaları ile çocuklara eğlenceli bir sömestr vaat ediyor. Yarı yı l tatili boyunca devam edecek eğitimler, sanat meraklı sı genç ve çocuklara, kış tatillerini değerlendirebilecekleri farklı bir alternatif sunuyor.

12 ATÖLYE ÇALISMALARI Bir üniversite müzesi olmanı n bilinciyle, gençlere ve çocuklara Türk resim sanatı nı n tarihsel yolculuğunu eğlenceli bir biçimde izleme şansı sunacak müze, Türkiye de görsel imge üretimindeki dönüşümü de gözler önüne seriyor. muze.sabanciuniv.edu adresinden kayı t yaptı rı labilen atölye programları, Türk resim sanatı na kapsamlı bir bakış sunuyor. 15 kişi ile sı nı rlı olan atölye çalışmaları na katı lı m bedeli etkinlik başı na 50 TL olarak belirlenirken, katı lan her çocuk bir sertifika ile ödüllendiriliyor ve Şu Sanat Dedikleri isimli çocuk kitabı na da sahip oluyor. Tablolar Konuşuyor : Çocuklar, bu atölyede, yaratı cı drama teknikleri ile tablolardaki öyküleri bulacak, portreleri konuşturacak ve kendilerini tablolar üzerinden ifade edecekler. Tablolar Canlanı yor : Çocukları n stopmotion animasyon hazı rlayacakları bu atölye çalışması heykeltı raş ve tasarı mcı Ali Özgün Büyükı şı k tarafı ndan yönetilecek. Çalışmanı n ilk aşaması nda, müze koleksiyonundan seçilecek bir tablo için hazı rlanan senaryonun ardı ndan, çocuklar, ikinci aşamada kurumayan oyun hamurları kullanarak, tablolardaki görselleri üç boyutlu hale getirecekler. Üçüncü aşamadaysa, hazı rlanan üç boyutlu görseller, senaryolara uygun biçimde fotoğraflanacak ve hareketlendirilecek. Tişörtümdeki Eşsiz Portre : Çocuklar bu çalışmada resim sanatı ile ilgili bilgi alı rken, aynı zamanda kendi modaları nı da yaratacak. Osman Hamdi Bey, Halil Paşa, Nazmi Ziya Güran, İ brahim Çallı, Fikret Mualla gibi büyük sanatçı ları n portrelerini inceleyecek çocuklar, daha sonra kendilerine özgü portreler hazı rlayacak. Yaptı kları portrelerin tişört üzerine bası larak çocuklara hediye edileceği atölye çalışması nı sanat eğitimcisi Elvan Ekren yönetecek. Tuvalimdeki Ünlü Kim? : Çocukları n, sevdikleri kahramanları ya da beğendikleri ünlüleri akrilik boya ile tuvale aktardı kları bu atölye çalışması ressam ve sanat eğitimcisi Dilara Toprak tarafı ndan yönetilecek. Resim teknikleri ile ilgili oyunlar oynanacak çalışma öncesinde çocuklar, müzenin koleksiyonunda bulunan Türk resim sanatı nı n önemli isimlerinin tabloları ndaki portreleri de inceleyecek. Natürmort Zamanı : Tablolardaki ölü doğayı inceleyecek çocuklar bu atölyede kendi natürmort düzenlemelerini yapacak, ardı ndan bu düzenlemeleri model olarak kullanarak, akrilik boyalar ve çeşitli materyallerle maket kartonları nı resimleyecek. Akrep, yelkovan ve gerçek saat mekanizmaları eklenecek olan resimler, sihirli bir dokunuşla çalışan saatlere dönüşecek.

13 ATÖLYE ÇALISMALARI HAYDİ ÇOCUKLAR SANATA! Pera Güzel Sanatlar, 4 yaşından itibaren tüm çocukları sanat eğitimi almaya çağırıyor. Çocuklar sanat eğitimi alarak hem kendilerini ifade edebilme, hem kendi yaş grubundakilerle paylaşma, hem de sanatsal yönlerini geliştirme olanağı buluyorlar. 4 yaşından itibaren her yaştaki çocuk ve gençler, Pera ya gelerek, resim, dans, tiyatro, bale, müzik ve diğer dallarda eğitim alabiliyor. Haftaiçi ve haftasonu eğitim alternatifleri bulunan Pera da çocuklar, sanatsal yönlerini geliştirmenin yanı sıra uzman eğitmenlerin yardımıyla, sosyal paylaşım açısından da gelişiyorlar. Çocuklar, Pera daki çocuk sağlığına özel bir önem gösteren kafeteryadan ve diğer aktivite alanlarından da yararlanabiliyorlar. Kadıköy şubesiyle sanat eğitimine yeni bir yaklaşım getiren Pera Güzel Sanatlar, Anadolu yakasındaki çocuklar ve ailelerine alternatif ders programları sunuyor. Çocuklara birden fazla sanat dalında aynı anda eğitim alarak, farklı sanat dallarını tanıma, yaratıcılıklarını, sanatsal bilgi ve becerilerini geliştirme, sosyalleşme, beğenilerini ve tercihlerini oluşturma imkanı tanıyan Pera Güzel Sanatlar Kadıköy Şubesi nde çocuklar pedagoji ve ilgili sanat dalındaki uzmanlarla çalışma imkanı buluyor. Sömestr döneminde çocukların boş vakitlerini sanat eğitimi alarak değerlendirmelerini tavsiye eden Pera Güzel Sanatlar, öğrencilere aldıkları eğitimi gösterme olanağı da tanıyor.

14 Tel : ATÖLYE ÇALISMALARI Atölye lokomotif T: M: Plastik Sanatlar Atölyeleri (6-12 yaş) Modern Sanatlara giriş atölyeleri olarak tanımladığımız bu atölyelerde çocuklar farklı malzemelerle tanışıyor ve malzemeye hayat veriyorlar. Resim Atölyesi Kil Atölyesi Heykel Atölyesi Görüntü Sanatları Atölyeleri (10-15 yaş) Çocuklar teknolojiyi ve bilgisayar oyunlarını seviyor. Onları teknolojik edilgenlikten üretkenliğe yönlendiren eğlenceli atölyeler öneriyoruz. Grup ya da bireysel katılım mümkündür. Film Animasyon Atölyesi

15 Stop Motion Film Yapım Atölyesi Web Tasarım Atölyesi VIZYONDAKILER Karlar Ülkesi Frozen Krallık, Karlar Kraliçesi (Snow Queen)'nin laneti sonrasında ebediyen sürecek bir kış mevsimine mahkum edilmiştir. Bu krallıkta yaşamakta olan maceracı ve iyi kalpli Anna, Karlar Kraliçesi'ni bulup laneti sona erdirmesini sağlayarak, şehrinde yaşayan insanları eski güzel günlerine döndürmeye karar verir. Masalsı bir yolculuğu çıkan Anna'nın yol arkadaşı ise usta bir dağcı olan Kristoff'tur. Başarıya ulaşmaları için Karlar Kraliçesi'ni görüp tanıyabilmeleri gerekmektedir. Görünürde basit olan bu plan, izbe dağdaki yolculuk ilerledikçe zorlaşmaya başlar. Mitolojik yaratıklar ve ürkütücü büyüler eşliğinde süren yolculuğun her dönemecinde ayrı bir tehlike ortaya çıkar. Yolculuğun asıl zor yanı ise zamanla yarışıyor oldukları gerçeğidir. Disney yapımı animasyon filmin yönetmenliğini Chris Buck ve Jennifer Lee yürütürken, başkarakterleri seslendiren isimler Kristen Bell ve Jonathan Groff.

16 Gösterim Tarihi 17 Ocak 2014 VIZYONDAKILER Köfte Yağmuru 2 Cloudy With A Chance Of Meatballs 2 Flint Lockwood, suyu yiyeceğe dönüştüren bir makine icat etmişti. Flint in amacı insanları mutlu etmekti ancak işler kontrolden çıkınca filmin sonunda Flint makinesini imha etmek zorunda kalmıştı. Cody Cameron ve Kris Pearn ikilisinin yönettiği KÖFTE YAĞMURU 2 deyse Flint, durdurduğunu sandığı icadının evrimsel bir işlev bozukluna neden olarak halen çalışmakta olduğunu öğrenir. Flint ve arkadaşlarının bu sefer dünyayı, makinesinin yarattığı hayvan-yiyecek karışımı mutant yaratıklardan kurtarması gerekmektedir. Gösterim Tarihi 24 Ocak 2014

17 VIZYONDAKILER Kadın İşi Kadın İşi ; farklı nedenlerle hayal kırıklığına uğramış, kalpleri kırık 4 kadının, kendileri için göze alamayacakları riskleri, şartlar ne olursa olsun birbirleri için göze alarak kalkıştığı banka soygunu macerasını anlatıyor. Başlarına ne geleceğini düşünmeksizin, hiçbir koşulda birbirini satmayan 4 kadının sırt sırta verdiği film; gerçek dostlara daha sıkı sarılmanın ne denli önemli olduğunu anlatırken, en zor şartlarda dahi gülecek bir şey bularak hayata tutunmanın önemini de seyirciye eğlenceli bir şekilde hatırlatıyor. Filmde Meltem Cumbul, Özge Ulusoy, Filiz Ahmet ve Esra Dermancıoğlu başrolde oynuyor.

18 Gösterim Tarihi 17 Ocak 2014 VIZYONDAKILER Frankenstein: Ölümsüzlerin Savaşı I, Frankenstein G.I. Joe: Rise of the Cobra'nın senaristi Stuart Beattie tarafından yazılan ve yönetilen bu Lionsgate yapımı filmde, Aaron Eckhart parçaları birleştirilmiş özel bir detektif olan Adam Frankenstein'ı canlandırıyor. Doğaüstü yaratıklar Dünya'yı ele geçirmek isteyince, eşi benzeri görülmemiş bir kahraman insanoğlunun yardımına koşar. Gösterim Tarihi 24 Ocak 2014

19 VIZYONDAKILER Büyüler Evi: Sihirbaz Kedi The House of Magic Genç bir kedi,ailesi tarafından terkedilir. Yalnız ve kaybolmuş bir şekilde Lorenz'e ait olan gizemli bir malikaneye sığınır. Çok çabuk, bu büyülü evin içerisinde kedi kendini evinde gibi hissediyodur. Evin içerisinde garip ve eğlenceli bir çok karakter vardır. Ama ev sahibi Lorenz hastaneye kaldırılır ve yeğeni malikaneyi satmak için elinden geleni yapar. Bu durumdan çıkmak için kedinin aklına süper bir fikir gelir, evi lanetli bir ev haline getirmek ve bunun içinde küçük arkadaşlarından yardım alacaktır.

20 Gösterim Tarihi 31 Ocak 2014 VIZYONDAKILER Eyyvah Eyvah 3 Hüseyin Badem, babasını bulduktan sonra hayatının aşkı olan Müjgan ile evlenmiş, kendisi de Zabıta olmuştur. Yol arkadaşı Firuzan ise şöhretine şöhret katmıştır. İşte tam bu sırada Müjgan'ın hamile olmasıyla birlikte Geyikli'de olaylar yine çığırından çıkacaktır.

21 Gösterim Tarihi 31 Ocak 2014 VIZYONDAKILER Mr. Banks Saving Mr. Banks Walt Disney in kızları kendisine en sevdikleri kitap olan P.L. Travers ın yazdığı Mary Poppins in filmini çekmesi için yalvardıkları zaman Walt Disney onlara bir söz vermişti ama bu sözü tutmanın 20 yıl süreceğini hiç tahmin etmemişti. Telif haklarını alma sürecinde Walt, cimri ve uzlaşılması çok zor bir yazarla karşı karşıya gelir. Yazar, sevgili sihirli dadısının Hollywood tarafından kötüye kullanılmasına izin vermek istemez. Fakat kitap satmamaya, para yetmemeye başlayınca Travers gönülsüz de olsa Los Angeles a Disney in uyarlama planlarını dinlemeye gider deki o kısa iki haftada Walt Disney var gücüyle çalışır. Hayalgücü yüksek resimli taslaklar hazırlanır ve yetenekli Sherman kardeşlerin neşeli şarkıları eklenir. Walt, P.L. Travers için tüm silahlarını seferber eder ama aksi yazar memnun olmaz. Travers giderek inatlaştıkça ve haklar elinden kayıp gittikçe o da olanları çaresizlik içinde seyretmeye başlar. Walt ancak kendi çocukluğuna dönünce onun peşini bırakmayan hayaletlerle

22 ilgili gerçeği keşfeder ve birlikte Mary Poppins i serbest bırakarak sinema tarihinin en sevimli filmlerinden birini ortaya çıkarırlar. Gösterim Tarihi 07 Şubat 2014 VIZYONDAKILER Herkül: Efsane Başlıyor 3D Hercules: The Legend Begins M.Ö de Antik Yunan da bir kraliçe, Kral ın gaddar yönetiminin devrilmesi ve yoksulluk içindeki halkın barışa kavuşması vaadiyle Tanrı Zeus un şehvetine yenik düşer ve sonrasında hamile kalır. Bu birliktelikle dünyaya gelen Herkül, kendi kaderinden ve gerçek kimliğinden bihaberdir. Onun hayatını adayacağı tek tutkusu, sevgilisi Girit Prensesi Hebe dir. Fakat Hebe, Herkül ün kardeşi ile evlendirilecektir. Yarı Tanrı Herkül, gerçek kimliğini ve asıl amacını öğrenince bir seçim yapmak zorunda kalır: Ya gerçek

23 aşkını da alıp kaçacaktır ya da kaderinin gereğini yaşayıp, gerçek bir kahraman olacaktır. Gösterim Tarihi 07 Şubat 2014 VIZYONDAKILER RoboCop Yıl 2029 dur ve çokuluslu şirket OmniCorp, robot teknolojisinin merkezindedir. İnsansız uçakları dünya çapındaki Amerika savaşlarını kazanmaktadır, şimdi ise bu teknolojiyi sivil cepheye getirmek istemektedirler. Alex Murphy sevgi dolu bir koca, baba ve Detroit de suç ve yolsuzluğu engellemek için elinden geleni yapan iyi bir polistir. Bir görev sırasında ciddi anlamda yaralandıktan sonra, OmniCorp Alex in hayatını kurtarmak için robotik bilimlerini kullanır. Çok sevdiği şehrin

24 sokaklarına inanılmaz yeni yeteneklerle döner, fakar sıradan bir adamın daha önce asla karşılaşmadığı durumlar ile birlikte Gösterim Tarihi 14 Şubat 2014 VIZYONDAKILER Tarzan (3D) Tarzan Tarzan filmi bu kez yenidne kurgulanarak karşımıza üç boyutlu bir animasyon filmi olarak çıkıyor. Tarzan ve Jane Porter, Greystoke Energies şirketinin kurduğu bir ordu ile karşı karşıya gelirler. Greystoke Energies'in sahibi, Tarzan'ın ailesi bir uçak kazası sonucu ölünce şirketi onların elinden almıştır. Filmin yönetmenliğini Reinhard Klooss üstleniyor. Kadroda Kellan Lutz, Spencer Locke, Robert Capron ve Jaime Ray Newman yer alıyor.

25 Gösterim Tarihi 14 Şubat 2014 KONSERLER ALEKSANDROV RUS KIZILORDU KOROSU VE DANS TOPLULUĞU Tarihler:25 Ocak 2014 Cumartesi 26 Ocak 2014 Pazar 25, 26 Ocak :00-26 Ocak :00 Yer:CRR Konser Salonu Adres:Darülbedayi Caddesi Harbiye 80200Şişli Ücret:1. Kategori TL 2. Kategori TL 3. Kategori TL 4. Kategori TL 5. Kategori TL 6. Kategori TL Nereden Alınır: Biletix Çağrı Merkezi: Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe Dünyanın en büyük ordu korosu Aleksandrov Rus Kızılordu Korosu ve Dans Topluluğu, 25 Ocak'ta CRR Konser Salonu'nda...

26 1928 yılında Kızılordu Merkez Evi nde kurulan, orkestra ve dansçılardan oluşan dünyanın en büyük ordu korosu olma ünvanına sahip "Aleksandrov Red Army Chorus" (Rus Kızılordu Korosu), amatör sanatı geliştirmek, askerlere moral vermek ve ilgilerini kaliteli müziğe çekmek amacı ile 1933 yılına kadar 300'e yakın etkinlik düzenledi. KONSERLER MABEL MATIZ Tarih: 26 Ocak 2014 Pazar 18:00 Yer:Bostancı Gösteri Merkezi Web:www.bgmonline.net Ücret:1. Kategori TL 2. Kategori TL Ayakta TL Nereden Alınır:Biletix Çağrı Merkezi: Biletix Satış Noktaları, ve Mekan gişe Mabel Matiz sevilen şarkılarıyla 26 Ocak'ta Bostancı Gösteri Merkezi nde sevenleriyle buluşuyor. Kendi adını taşıyan ilk albümü yayınlanır yayınlanmaz çok geniş bir kitleye ulaşan Mabel Matiz, dinleyicileri ve Türkiye nin önde gelen müzik eleştirmenleri tarafından ülkemizin en fazla gelecek vadeden genç müzisyenleri arasında gösterildi yılında yapılan değerlendirmelerde ilk albümü, yılın en iyi ilk 10 albümü arasında gösterildi ve albümde yer alan "Arafta", "Söylese O Ben

27 Söyleyemem", "Kül Hece", "Filler ve Çimen" ve "Barışırsa Ruhum" adlı şarkılara çekilen video klipler büyük beğeni topladı. KONSERLER FATİH ERKOÇ Kategori:Konser Parti Tarihler:30 Ocak 2014 Perşembe 30 Ocak 2014 Perşembe 20:30 Yer:Caddebostan Kültür Merkezi Faks: Ücret:1. Kategori - Tam:67.50 TL-Öğrenci:47,50 TL Nereden Alınır:Biletix Çağrı Merkezi: Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe Türkiye'de caz müzik sanatçısı olarak akla ilk gelen isimlerden olan Fatih Erkoç, 30 Ocak'ta Caddebostan Kültür Merkezi'nde sizlerle buluşacak.

28 KONSERLER MEHMET ERDEM Yer: Caddebostan Kültür Merkezi Tarihler:05 Şubat 2014 Çarşamba 20:30 Adres: Ücret:1. Kategori - Tam:67.50 TL-Öğrenci:57.50 TL Nereden Alınır:Biletix Çağrı Merkezi: Biletix Satış Noktaları,www.biletix.com ve Mekan gişe "Hakim Bey" şarkısıyla büyük çıkış yakalayan Mehmet Erdem, 5 Şubat akşamı Caddebostan Kültür Merkezi'nde sahne alacak. Uzun yıllardır yaptığı film ve dizi müzikleriyle isminden sıkça söz

29 ettiren ve bu başarısını bir de Altın Portakal ile taçlandıran Mehmet Erdem, ilk solo çalışması Herkes Aynı Hayatta isimli albümünü 2012 Nisan ayında Sony Music etiketiyle müzikseverlerin beğenisine sundu. KONSERLER YALIN Yer: Bostancı Gösteri Merkezi Tarih: 08 Şubat :00 Ücret: 1. Kategori TL 2. Kategori TL 3. Kategori TL 4. Kategori TL Aşk şarkılarının vazgeçilmez ismi Yalın, tüm sevenlerini 8 Şubat'ta Bostancı Gösteri Merkezi'nde şarkı söylemeye davet ediyor. Kasma, Olmasa da Olur gibi son albümünde yer alan parçalarının yanı sıra Meleklerin Sözü Var, Cumhuriyet, Küçücüğüm, Anlat Güzel Mi Oralar Bir Bakmışşsın, Ben Bilmem gibi unutulmayan parçalarına

30 da repertuarında yer verecek olan Yalın, youtube da 20 milyondan fazla dinlenen Keyfi Yolunda Aşkı Sonunda yı da söyleyecek. JURASSIC LAND Jurassic Land eğlence anlayışına yeni bir boyut getiriyor. Jurassic Land sizleri dinozorların dünyasını keşfetmeye davet ediyor Müze : Farklı dönemlere ait dinozor iskeletlerinin sergilendiği müze bölümünde, dinozorların yaşadığı döneme ait bilgiler çocuklarla paylaşılıyor. Klasik bir müzeye ek olarak tırmanabilecekleri mağaralar, aktivite alanları ve geçitleri olan bu özel bölüm, Kültür ve Turizm Bakanlığı ndan müze sertifikasına sahip. 6D Sinema : Dinozorların dünyasına 6 boyutlu keşif; Jurassic Land macerası sırasında çocukları pek çok sürpriz bekliyor. 4 boyutlu - 6 efektli sinemada bunlardan birisi. Türkiye nin en büyük dört boyutlu altı efektli sineması olma özelliğine de sahip olan bu sinema aslında dinozorların dünyasını keşfedecekleri dev bir helikopter. Laboratuvar :Jurassic Land da eğlenerek öğrenmenin ilk adımı Laboratuvar; Keşfederek öğrenmenin keyfini sunan laboratuvarda

31 çocuklar dinozor yumurtalarını kendileri inceleyecek, dinazorlara ait bilgileri uzmanların ağzından dinleyecek ve sürprizlerle karşılaşırken de çok eğlenecekler. Bilet Fiyatları Yetişkin: 29 TL Öğrenci: 21 TL BUBLE SHOW Sihirli baloncuklarıyla izleyen herkesi büyüleyen "Fan Yang", "Warner Bros"un kahramanları "Tom & Jerry" ile inanılmaz bir deneyim yaşatmak için sömestr tatilinde Türkiye'ye geliyor. Sabun köpüğü ustası olarak ortaya çıkan ve Almanya da uluslararası beğeni kazanarak, "Yılın Sanatçısı" seçilen "Fan Yang", 19 kez dünya rekoru sahibi olarak "Guinness Rekorlar Kitabı"nda yer aldı. TARİH: Şubat 2014 YER: İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu, İstanbul

32 Bilet Fiyatları 1. Kategori TL 2. Kategori TL 3. Kategori TL 4. Kategori TL STOMP Değişik aletleri müzik enstrümanı olarak kullanan Stomp, yarıyıl tatili boyunca Türkiye'de... Stomp, gösterilerinde müzik, dans, tiyatro ve koreografiyi bir arada kullanılıyor. Müzisyenler, günlük hayatta kullanılan varil, süpürge, kibrit çöpü, şişe, tükenmez kalem gibi birbirinden farklı objeyi gösterilerinin bir parçası haline getiriyor. Bu gösteride diyalog yok, sadece ritm konuşuyor. 7'den 70'e herkesin çok ilgi gösterdiği bu muhteşem gösteri, sömestr tatilinde İstanbul ve Ankara'da gösterimde olacak. YER: İstanbul Kongre Merkezi Harbiye Salonu, İstanbul TARİH: 31 Ocak 1-2 Şubat 2014 Bilet Fiyatları

33 1. Kategori TL 2. Kategori TL 3. Kategori TL 4. Kategori TL KÜBA SIRKI TİM Show Center'da sanatçı, 7 grup ve 14 farklı numarayla İstanbul a ilk kez gelecek olan, sömestr tatili sürprizi Orijinal Küba Sirki, 6-9 Şubat tarihleri arasında ilk kez Küba Sirki nin en iyi numaraları tarihte ilk kez bu sıra dışı şovda bir araya geliyor. Kübalı sanatçıların hava numaralarında sergiledikleri nefes kesici koreografiye, sıra dışı palyaçolara, tek tekerlek üzerinde yapılan parmak ısırtan akrobatik gösterilere, ateş, kılıç ve dans sahnelerine hayran kalacaksınız! Ailecek yaşayabileceğiniz eşsiz Orijinal Küba Sirki macerası sizi bekliyor! Orijinal Küba Sirki Şov Programı 18 Sanatçı 7 Grup 14 Gösteri ve Unutulmaz Bir Gece! YER: Türker İnanoğlu Show Center

34 TARİH: 7 ŞUBAT 2014 BİLET FİYATLARI 1. Kategori TL 2. Kategori TL 3. Kategori TL 4. Kategori TL MİLANO SİRKİ Milano Sirki, Sirkav Sirk Organizasyon ile 24 Ocak Şubat 2014 tarihleri arasında İstanbul'da VİALAND de gösterilerine devam ediyor. Dünyanın en ünlü sirkleri arasında yer alan, gittiği her ülkede çok sevilerek ve büyük ilgi görerek her yaştan insanın sevdiği mükemmel sirk gösterisi deyince akla ilk gelen isim olan Milano Sirki sizlere eğlenceli anlar yaşatacak. Milano Sirki'nde; - Bengal kaplanları - Köpekler - Palyaço Rossi - Sihirbaz Yarda - Komik Zebra - Hulo Hoop - Yer Akrobasileri olmak üzere unutulmaz bir eğlence izleyenleri bekliyor. Ailece keyifli vakit geçirmek, müzik ve ışığın eşlik ettiği özel bir atmosferde, eşsiz

35 yeteneklerin benzersiz gösterileriyle unutulmaz bir deneyim yaşamak istiyorsanız her yaştan insanın sevdiği mükemmel sirk gösterisi Milano Sirki'ni kaçırmayın! YER: VİALAND TARİH: 24 Ocak Şubat 2014 BİLET FİYATLARI 1. Kategori TL 2. Kategori TL 3. Kategori TL Garfield Live Show Komedi Festivali Altınok Tiyatrosu'nun Garfield Live Show Komedi Festivali, Türkiye de ilk kez Türkiye turnesinde canlı canlı sahne alıyor! Bu müzikal için hazırlanmış muhteşem danslar, özel kostümler, ses, ışık efektleri, zengin oyuncu ve dansçı kadrosuyla kahramanımız Garfield ve sevimli arkadaşı Odie, sizleri gizemli bir masalın içinde eğlenceli bir yolculuğa çıkaracaklar. Oyunun Süresi: 70 dakika / 2 perde Garfield Live Show Komedi Festivali Her yıl düzenlenen Komedi Festivali nin son şampiyonu Garfield dır. Kendine çok güvenen Garfield, birdenbire komik olmadığını fark edip yarışmayı kazanamama endişesi ile karşı karşı kalır. Yardımına sevimli dostu Odie yetişir. Odie, diyet yaptığı için biraz gergin olan Garfield a bir hikaye kitabı hediye eder. Garfield ın ilgisini kitapta yazanlar fazlasıyla çeker, çünkü kitapta Gizemli Orman'da bulunan bir Sihirli Göl'den ve gölde bulunan komik sudan içildiğinde komik olunacağı yazar YER: TİM SHOW CENTRE

36 TARİH: OCAK - 1ŞUBAT 2014 BİLET FİYATLARI: 1. Kategori TL 2. Kategori TL 3. Kategori TL ÇOCUK ŞEHRI KİDZMONDO Eğlence Öğrence konseptinden yola çıkarak oluşturulmuş dünyadaki en büyük kapalı tema parklarından biri olan KidzMondo, Doğan Holding ortaklığıyla İstanbul un Avrupa yakasındaki Trump Alışveriş Merkezi nde sömestre de kapılarını açıyor. Çocukların için inşa edilen ve yine çocuklar tarafından yönetilen bir mini şehir içeren Kidzmondo'da yaşları 2 ila 14 arasında değişen çocuklar yüksek donanımlı eğitimcilerin rehberliğinde altyapısı, meslekleri ve paranın değeri dahil yetişkinlerin dünyasının karmaşık konularını gerçek yaşam koşullarını taklit ederek öğreniyor. Kendisine ait ekonomisi ve kendi para birimi de - Kidlar bulunan Kidzmondo'da çocuklar, Kidzmondo'nun Kurucuları Kozmo Kidd, Ëena Kidd, Dogzilla ve Leeloo tarafından karşılanıyor. Her ne kadar çocuklar için hazırlanmış olsa da KidzMondo 7'den 70'e her yaştan insana hitap edecek etkinliklerle dolu. İtfaiye istasyonu, banka, polis karakolu, saat kulesi, süpermarket, berber dükkanı, güzellik salonu, benzin istasyonu, tamirhane, pizza dükkanı, hamburger dükkanı, pastane, radyo istasyonu, TV istasyonu, gazete, inşaat sahası, ev boyama, hastane, dişçi, eczane, sürücü eğitim alanı, su fabrikası, süt fabrikası, meyve suyu fabrikası, çikolata fabrikası, şişe fabrikası, doğum günü odası, üniversite, oyunculuk akademisi, resim ve el

37 sanatları atölyesi, moda show ve benzeri temalarla kurulacak olan KidzMondo Trump İstanbul' da 40 marka ile işbirliği yapılması hedefleniyor. YER: TRUMP ALIŞVERİŞ MERKEZİ AÇILIŞ TARİHİ: SÖMESTRE TATİLİ Torium Snowpark Torium Alışveriş Merkezi içerisinde yer alan Türkiye nin ilk kar eğlence merkezi Torium Snowpark ise kış sporlarının yeni merkezi olmaya aday. Dört mevsim kış sporları ve kar eğlencesi yaşatmak üzere ilk konuklarını ağırlamaya başlayan snowpark ta en düşük kar kalınlığı 50 cm yi aştı. Snowpark taki karın kalitesi Uludağ ve Kartalkaya gibi yüksek rakımlı yerlere yağan karın kalitesine eş değer. İçerisinde kızaklı tüp kaydırak, 55 metre uzunluğunda 3 sıçrama rampalı snowboard parkuru, çift ahşap kızak rampası, halatlı dağ tırmanışı, kayak eğitim parkuru ve kar oyun alanı bulunan snowpark ın kayak ve snowboard eğitimleri vermeye uygun pistleri de bulunuyor. Eğlence alanında 130 kişi, kayak ve snowboard pistlerinde ise 70 kişinin aynı anda yararlanabildiği Snowpark ta, dileyenler kayak ve snowboard eğitimleri de alabilecek. Snowpark ta her türlü kayak malzemesi de temin edilebiliyor. Türkiye nin ilk kapalı kar eğlence merkezi Snowpark ta 4 mevsim kış sporları yapabilmek mümkün. Snowpark ta 3 adet snowboard ve kayak pisti bulunuyor. Ayrıca bu pistlere ulaşım sağlayan 2 adet yürüyen bant bulunuyor. Snowpark ta birçok eğlence alternatifiniz var. Snowpark bünyesindeki; kızak, halatlı dağ tırmanışı alanı, kar oyun ve yürüyüş alanları, asma köprüler, buz mağaralarıyla şehir hayatında farklılık arayanlara göre. ADRES:Saadetdere Mah. E-5 üzeri Haramidere Esenyurt İstanbul

38 Telefon: Web:www.torium.com.tr/Snowpark Bilet Fiyatları Tam: 20 TL İndirimli: 15 TL Giriş ücretine mont, eldiven ve kar ayakkabıları kullanımı dahildir.

39 The musical for children Cinderella continues to be at stage. This event may not be suitable for non-turkish speakers. DATE: January 25, :00 VENUE: TİM Fettah Aytaç Salonu, İstanbul TICKET PRICE: Category TL SLEEP PARTY PEOPLE The brainchild of Brian Batz, a Danish multi-instrumentalist, Sleep Party People will take you somewhere beyond the dreams with their music on February 22. Taking as inspiration the work of Boards of Canada, David Lynch and Erik Satie, Batz found the sound of the old battered piano in his apartment, coupled with a freaky electronic alteration of his recorded voice, created an eerie, hypnotic sound. The self-titled debut album was released in 2010 and followed by the second album We Were Drifting On A Sad Song in With an evolving fan-base all around the world, Brian Batz traveled to San Francisco early 2013 to work on the third and forthcoming album which will be released in DATE: February 22, :30 VENUE: Salon İKSV, İstanbul TICKET PRICE: Category 1 - Standing Adult TL Category 2 - Standing Student TL

40 DATE: February 2, 2014 VENUE: İş Sanat Kültür Merkezi TICKET PRICE: Full TL Discount TL This event may not be suitable for non-turkish speakers. Written by: Grimm brothers Adapted by: Yavuz Pekman Directed by: Işıl Kasapoğlu Music: Alper Maral Stage and Costume Design: Hakan Dündar Choreography: Duygu Güngör Light Design: Cem Yılmazer Assistant Director: ZeynepSu Kasapoğlu Players, Dancers and Choir: Pamela Spence, Sibel Altan, Sarp Aydınoğlu, Sezin Bozacı, Merve Dağlı, Merve Dizdar, Özlem Durmaz, Öyküm Erdoğan, ZeynepSu Kasapoğlu, Serkan Keskin, Mustafa Kırantepe, Volkan Muzaffer Sarıöz, Yavuz Pekman, Uğur Senkeri, Mehmet Şeker, Sabahattin Yakut We have a tale for you: for both children and adults. Neither short nor long, for those who love to listen to tales! Besides, isn t quitting to listen to tales what gets a person older? A bit of dream, a bit of fancy, a bit of reality, a bit of lie: time does not pass without a tale. Who is good, who is bad, what is beautiful, what is ugly: how can a man make up his mind without tales? Once upon a time, it was and it wasn t, it happened or it did not: can someone be without knowing any tales? How can one sleep at night, without a tale, how can life become even beautiful without a tale? We have a tale for you. For you to listen to and have fun, to look at and think, to watch and cheer up

41 ALBUMS BRITNEY SPEARS- BRITNEY JEAN Üretici: SONY Tür: MÜZİK Kategori: Yabancı Ürün Yayın Tarihi: Dili: Yabancı Süre: FİYATI : 30 TL CD No Sıra Parça Adı 1 1 Alien 1 2 Work B**ch 1 3 Perfume 1 4 It Should Be Easy feat. will.i.am 1 5 Tik Tik Boom feat. T.I. 1 6 Body Ache 1 7 Til It's Gone 1 8 Passenger 1 9 Chillin' With You feat. Jamie Lynn 1 10 Don't Cry 1 11 Brightest Morning Star 1 12 Hold On Tight 1 13 Now That I Found You 1 14 Perfume (The Dreaming Mix) Lady Gaga - Artpop Üretici: UNIVERSAL & AVRUPA Tür: MÜZİK Kategori: Yabancı Ürün Yayın Tarihi: Dili: Yabancı Süre: FİYATI: 20 TL CD No Sıra Parça Adı 1 1 Aura 1 2 Venus 1 3 G.U.Y. 1 4 Sexxx Dreams 1 5 Jewels feat. T.I., Too $hort & Twista 1 6 MANiCURE 1 7 MANiCURE 1 8 Artpop 1 9 Swine 1 10 Donatella 1 11 Fashion! 1 12 Mary Jane Holland 1 13 Dope 1 14 Gypsy 1 15 Applause

42 Eminem - The Marshall Mathers LP2 Üretici: UNIVERSAL & AVRUPA Tür: MÜZİK Kategori: Yabancı Ürün Yayın Tarihi: Dili: Yabancı Süre: FİYATI: 20 TL D No Sıra Parça Adı 1 1 Bad Guy 1 2 Parking Lot (Skit) 1 3 Rhyme or Reason 1 4 So Much Better 1 5 Survival 1 6 Legacy 1 7 A..hole feat. Skylar Grey 1 8 Berzerk 1 9 Rap God 1 10 Brainless 1 11 Stronger Than I Was 1 12 The Monster feat. Rihanna 1 13 So Far Love Game feat. Kendrick Lamar 1 15 Headlights feat. Nate Ruess 1 16 Evil Twin 1 17 Don't Front (Call of Duty: Ghosts bonus track)

43 Whitney Houston - The Greatest Hits (2 CD) Üretici: SONY Tür: MÜZİK Kategori: Yabancı Ürün Yayın Tarihi: Dili: Yabancı Süre: FİYATI: 35 TL CD No Sıra Parça Adı 1 1 Saving All My Love for You 1 2 Greatest Love of All 1 3 One Moment in Time 1 4 I Have Nothing 1 5 I Will Always Love You 1 6 Run to You 1 7 You Give Good Love 1 8 All At Once 1 9 Where Do Broken Hearts Go 1 10 If You Say My Eyes Are Beautiful 1 11 Didn't We Almost Have It All 1 12 All the Man That I Need 1 13 Exhale 1 14 Count on Me 1 15 I Believe In You And Me 1 16 I Learned From the Best 1 17 Same Script, Different Cast 1 18 Could I Have This Kiss Forever 2 1 If I Told You That 2 2 Fine 2 3 My Love Is Your Love 2 4 It's Not Right But It's Okay 2 5 Heartbreak Hotel 2 6 Step By Step 2 7 Queen Of The Night 2 8 I'm Every Woman 2 9 Love Will Save The Day 2 10 I'm Your Baby Tonight 2 11 So Emotional 2 12 I Wanna Dance with Somebody 2 13 How Will I Know 2 14 I Will Always Love You 2 15 Transom Wheel 2 16 Greatest Love Of All 2 17 It's Not Right But It's Okay 2 18 I'm Your Baby Tonight

44 Justin Timberlak - The 20 / 20 Experience Üretici: SONY Tür: MÜZİK Kategori: Yabancı Ürün Yayın Tarihi: Dili: Yabancı Süre: FİYATI: 30 TL CD No Sıra Parça Adı 1 1 Gimme What I Don t Know (I Want) 1 2 True Blood 1 3 Cabaret feat. Drake 1 4 TKO 1 5 Take Back The Night 1 6 Murder feat. JAY Z 1 7 Drink You Away 1 8 You Got It On 1 9 Amnesia 1 10 Only When I Walk Away 1 11 Not A Bad Thing Avril Lavigne - Avril Lavigne Üretici: SONY Tür: MÜZİK Kategori: Yabancı Ürün Yayın Tarihi: Dili: Yabancı Süre: FİYATI: 30 TL CD No Sıra Parça Adı 1 1 Rock N Roll 1 2 Here's To Never Growing Up Bitchin' Summer 1 5 Let Me Go Feat. Chad Kroeger 1 6 Give You What You Like 1 7 Bad Girl Feat. Marilyn Manson 1 8 Hello Kitty 1 9 You Ain't Seen Nothin' Yet 1 10 Sippin' On Sunshine 1 11 Hello Heartache 1 12 Falling Fast 1 13 Hush Hush

45 TOPKAPI SARAYI MÜZESİ Adres: Sultanahmet Meydanı, Eminönü Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Salı günü hariç (Yaz saati uygulaması boyunca) Ücret: 20 TL, Harem: 15 TL AYASOFYA MÜZESİ Adres: Sultanahmet Meydanı, Eminönü Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Pazartesi kapalı, diğer günler Ücret: 20 TL

46 AYA İRİNİ KİLİSESİ MÜZESİ Adres: Topkapı Sarayı Avlusu, Sultanahmet, Eminönü Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Ayasofya Müzesinden alınacak izinle gezilebilir. KARİYE MÜZESİ Adres: Kariye Mah. Kariye Sok. No:26 Edirnekapı, Fatih Telefon: Ücret: 15 TL

47 BÜYÜK SARAY MOZAİKLERİ MÜZESİ Adres: Arasta Çarşısı, Sultanahmet, Eminönü Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Çarşamba hariç, diğer günler Ücret: 8 TL FETHİYE MÜZESİ Adres: Fethiye Caddesi, Draman, Fatih Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Çarşamba hariç, diğer günler Ücret: 5 TL

48 İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZELERİ Adres: Osman Hamdi Bey Yokuşu, Gülhane, Eminönü Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Pazartesi hariç, her gün Ücret: 10 TL ANADOLUHİSARI MÜZESİ Adres: Anadoluhisarı, Beykoz Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Hisarlar Müzesi Müdürlüğünün izni ile gezilir. Ücret: 3 TL

49 RUMELİ HİSARI MÜZESİ Adres: Yahya Kemal Caddesi No:42, Rumelihisarı, Sarıyer Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Çarşamba hariç, diğer günler Ücret: 3 TL TÜRBELER MÜZESİ Adres: At Meydanı No: 1 Sultanahmet, Eminönü Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Pazartesi ve Salı dışında her gün Ücretsizdir.

50 YILDIZ SARAYI MÜZESİ Adres: Barbaros Bulvarı Yıldız Parkı, Beşiktaş Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Pazartesi hariç, her gün Ücret: 5 TL CİHANNÜMA KÖŞKÜ Adres: Yıldız Sarayı Müzesi içi, Barbaros Bulvarı Yıldız Parkı, Beşiktaş Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Pazartesi hariç, her gün Ücret: 3 TL

51 İSLAM BİLİM VE TEKNOLOJİ TARİHİ MÜZESİ Adres: Gülhane Parkı içi, Eminönü Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Salı günü hariç Ücret: 5 TL TÜRK VE İSLAM ESERLERİ MÜZESİ Adres: İbrahim Paşa Sarayı, At Meydanı, Sultanahmet, Eminönü Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Pazartesi hariç, her gün Ücret: 10 TL

52 ADAM MİCKİEWİC MÜZESİ Adres: Dolapdere, Tatlı Badem Sokak, Beyoğlu Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Her gün Ücretsizdir. GALATA MEVLEVİHANESİ MÜZESİ Adres: Galip Dede Caddesi No:15 Tünel Beyoğlu Telefon: Ziyaret gün ve saatleri: Pazartesi hariç, her gün Ücret: 5 TL

53 Film tarihinde ilk kez dinozorların dünyaya hakim olduğu zamanları yakından hissedileceği filmde, sürünün en ufak üyesi olarak doğan Paçi nin hikayesine tanık olacağız. Paçi kendisinden büyük ve güçlü erkek ve kız kardeşleriyle, vahşi ve sürprizlerle dolu bir dünyayla, kurnaz Trudon ve acımasız Gorgozor gibi yırtıcı dinozorlarla hep bir mücadele içindedir. Göç yolunda babaları Buldozer i kaybettikten sonra Paçi, büyük ağabeyi Huysuz, kız arkadaşı Cimcime ve onlara yol gösteren kuşları Alex le yola devam ederler. Heyecan verici ve aynı zamanda komik bir dizi maceranın sonunda aileleriyle bir araya gelirler. Ama Paçi biricik, çok sevdiği kız arkadaşı Cimcime yi yolda kaybetmiştir ve bir yetişkin olana kadar da karşılaşmazlar. Cimcime artık Paçi nin büyük ağabeyi Huysuz un sürüsündedir ki Huysuz artık Paçi nin en büyük rakibidir.

54 Hobbit üçlemesinin ilk filmi olan Hobbit: Beklenmedik Yolculuk'un devam filmi olan yapım Misty Dağları'ndan başarıyla geçen Thorin ve beraberindekilerin Mirkwood ormanındaki zorlu maceralarına odaklanıyor. Yanlarında Büyücü Gandalf olmadan ormanı geçmek zorunda olan Hobbitler insanların yaşadığı bölgeye ulaştığında Bilbo Baggins'in cücelerle olan anlaşması da son bulacak. Yalnız Dağ'a ulaşmak zorunda olan ekip ulu ejder Smaug'un saklandığı inine giden Gizli kapı'yı bulabilecekler mi? Peki güneye doğru gizli bir görev peşinde olduğunu söyleyen Gandalf nerede?

55 Sıradan bir adam olan Walter sessiz sakin hayatına devam ederken, komik ve şok eden gerçek üstü hayaller görmeye başlar. Bir gün kaderi öyle bir değişir ki, hayallerinin bile ötesinde bir maceralar zincirine adım atar Ben Stiller ı alıştığımızdan çok farklı bir rolde seyredeceğimiz Walter Mitty in Gizli Yaşamı, her yaştan izleyicinin yüzünde bir gülümseme bırakıp, tıpkı Pİ NİN YAŞAMI gibi unutulmaz

56 Bir yapımcı, senaryo yazarından mutlu sonla biten bir romantik komedi filmi yazmasını ister. Patron Mutlu Son İstiyor filmi ise senaryo yazarının, mutlu sonla bitmesi gereken bu senaryonun peşine düşerek konu arayışı ele alınıyor. Senaryosunu Yılmaz Erdoğan'ın kaleme aldığı fakat kendi yazdığı bir senaryoda ilk kez filmin içinde yer almadığı filmin yönetmenliğini Kıvan Baruönü yapmış. Filmin oyuncu kadrosuda oldukça zengin, Tolga Çevik, Ezgi Mola, Murat Başoğlu, Erkan Can ve Ayşenur Yazıcı gibi ünlü isimler yer alıyor. Çekimleri Ürgüp'de yapılan film kabak tarlalarında kurulan bir sette çekilmiş.

57

58

59

DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ

DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİL REHBERİ FABER-CASTELL E YETENEKLİ ELLER ATÖLYE ÇALIŞMASI Tasarım Atölyesi :Uzaya çıkmaya hazır olun! Kendi uzay araçlarımızı farklı malzemelerden tasarlıyoruz. Eğitmen :

Detaylı

7-12 yaģ grubu için Yaz Sanat Atölyeleri

7-12 yaģ grubu için Yaz Sanat Atölyeleri İstanbul Modern de çocuklar sanatçılarla birlikte yaratıcılıklarını geliştirecekler 7-12 yaģ grubu için Yaz Sanat Atölyeleri Ġstanbul Modern Sanat Müzesi, çocuklara sanatla dolu bir yaz programı sunuyor.

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç

Beşiktaş Gazetesi. Günlük web Gazetesi 03.11.2012. Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Gazetesi Günlük web Gazetesi 03.11.2012 Salkım Söğüt Saç Beşiktaş Belediyesi'nde belgesel film gösterimleri tüm hızıyla devam ediyor. Levent Kültür Merkezi'nde sinema gösterimleri için de Salkım

Detaylı

PARTY ROOM ANNE DOĞUM GÜNÜMÜ CAPTUNE WORLD DE KUTLAYALIM MI?

PARTY ROOM ANNE DOĞUM GÜNÜMÜ CAPTUNE WORLD DE KUTLAYALIM MI? PARTY ROOM ANNE DOĞUM GÜNÜMÜ CAPTUNE WORLD DE KUTLAYALIM MI? DOĞUM GÜNÜ ANNE N OLUR BİR DOĞUM GÜNÜ DAHA Çocuğunuzun arkadaşlarıyla doyasıya eğleneceği doğum günü kutlamalarını Captune World Party Room

Detaylı

CarrefourSA Bahçe Park Çiçek Açıyor!

CarrefourSA Bahçe Park Çiçek Açıyor! BASIN METNİ 7.12.2011 9 Aralık ta Başlıyoruz CarrefourSA Bahçe Park Çiçek Açıyor! Bahçe Park Çocuk Kulübü 9 Aralık ta Başlıyor ECE TÜRKİYE yönetiminde faaliyete giren CarrefourSA Bahçe Park Alışveriş Merkezi,

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3-4 YAŞ GRUBU AYLIK PROGRAMI. Tekerlemeler: Hanım kızı, ebe tekerlemelerini öğreniyorum.

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3-4 YAŞ GRUBU AYLIK PROGRAMI. Tekerlemeler: Hanım kızı, ebe tekerlemelerini öğreniyorum. FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3-4 YAŞ GRUBU AYLIK PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikaye / Öykü / Masal Tekerlemeler: Hanım kızı, ebe tekerlemelerini öğreniyorum. Bilmeceler: Beyin fırtınası tekniği ile telefon,

Detaylı

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3 YAŞ GRUBU MAYIS AYI EĞİTİM PROGRAMI

EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3 YAŞ GRUBU MAYIS AYI EĞİTİM PROGRAMI 2016-2017 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3 YAŞ GRUBU MAYIS AYI EĞİTİM PROGRAMI Beni de bir ana doğurmadı mı? Türk anaları daha nice Mustafa Kemal'ler doğurur. TÜM ANNELERİMİZİN ANNELER GÜNÜ KUTLU OLSUN 2016-2017

Detaylı

Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Sevgi Gönül Kültür Merkezimiz sanatla dolu bir sezon geçirdi.

Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Sevgi Gönül Kültür Merkezimiz sanatla dolu bir sezon geçirdi. Aylık Elektronik Haber Servisi Ocak 2012 Sanatla dolu geçen bir dönem daha: Sevgi Gönül Kültür Merkezi Geçtiğimiz dönemlerde olduğu gibi bu dönem de Sevgi Gönül Kültür Merkezimiz sanatla dolu bir sezon

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3 YAŞ DENİZYILDIZLARI SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3 YAŞ DENİZYILDIZLARI SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3 YAŞ DENİZYILDIZLARI SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikâye / Öykü / Masal: Yardımlaşalım adlı hikayemizi biz hazırladık. Tekerlemeler:

Detaylı

EN EĞLENCELİ YAZ OKULU KIDZANIA YAZ KAMPI NDA!

EN EĞLENCELİ YAZ OKULU KIDZANIA YAZ KAMPI NDA! EN EĞLENCELİ YAZ OKULU KIDZANIA YAZ KAMPI NDA! iran 12 Hazylül 8E içi: Hafta 8.30 8.30-1 ırsatı! Ön kazyirıtanf a kadar 1 Ha 550 TL 470 TL World e özel 9 taksit 0 850 200 5439 kidzania.com.tr kidzaniabilet.com

Detaylı

UZAY VE GÖKYÜZÜ ZAMAN DİLİMLERİ VE ZAMANI GÖSTEREN ARAÇLAR TUTUM VE YATIRIM HAFTASI YENİ YIL KIŞ MEVSİMİ

UZAY VE GÖKYÜZÜ ZAMAN DİLİMLERİ VE ZAMANI GÖSTEREN ARAÇLAR TUTUM VE YATIRIM HAFTASI YENİ YIL KIŞ MEVSİMİ UZAY VE GÖKYÜZÜ ZAMAN DİLİMLERİ VE ZAMANI GÖSTEREN ARAÇLAR TUTUM VE YATIRIM HAFTASI YENİ YIL KIŞ MEVSİMİ Eski yılda neler yaptık? Yeni yılda neler yapacağız? Zaman bildiren araçlar (Saat-takvim) Zaman

Detaylı

Sevgili Velilerimiz, SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

Sevgili Velilerimiz, SINIF İÇİ ETKİNLİKLER Sevgili Velilerimiz, Bizler Ocak ayında yaptığımız etkinliklerimizle çocuklarımızın tüm gelişim alanlarını baz alarak planladık ve uyguladık. 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının 1. dönemini siz değerli

Detaylı

FORUM EGE GÜNESI ANAOKULU 3-4 YAS GRUBU AYLIK PROGRAMI

FORUM EGE GÜNESI ANAOKULU 3-4 YAS GRUBU AYLIK PROGRAMI FORUM EGE GÜNESI ANAOKULU 3-4 YAS GRUBU AYLIK PROGRAMI DIL BECERILERIM VE BEN Hikaye / Öykü / Masal Tekerlemeler: Skinner tekniği ile okulum,tik tak,her sabah,çocuklar adli tekerlemelerini öğreniyorum.

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2-3 YAŞ GRUBU CİVCİVLER SINIFI AYLIK PROGRAMI

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2-3 YAŞ GRUBU CİVCİVLER SINIFI AYLIK PROGRAMI FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2-3 YAŞ GRUBU CİVCİVLER SINIFI DİL BECERİLERİM VE BEN AYLIK PROGRAMI Hikaye / Öykü / Masal Tekerlemeler:Tümevarım tekniği ile "piti piti, iğne battı ve portakalı soydum" tekerlemelerini

Detaylı

CANIM KARDEŞİM BENİM 3D ANİMASYON FİLMİ BASIN KİTİ

CANIM KARDEŞİM BENİM 3D ANİMASYON FİLMİ BASIN KİTİ CANIM KARDEŞİM BENİM 3D ANİMASYON FİLMİ BASIN KİTİ Eylül 2016 Film Hakkında TRT Çocuk kanalında reyting rekortmeni olan Canım Kardeşim adlı çizgi dizi, Uzun metrajlı film olarak 3 Boyutlu Animasyon film

Detaylı

Beşiktaş Gazetesi. Her Cuma yeni bir film

Beşiktaş Gazetesi. Her Cuma yeni bir film Her Cuma yeni bir film BEŞİKTAŞ Belediye Başkanı İsmail Ünal sinema ile ilgili yeni projesini anlattı. Ünal, "Beşiktaş ta. Sinemamızın son dönemlerde üretilen çağdaş ürünlerini artık Beşiktaş Levent Kültür

Detaylı

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016)

ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (07 Aralık Ocak 2016) ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (07 Aralık 2015-15 Ocak 2016) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

MASAL YOLU BREMEN TRENDELBURG HAMELIN - SABABURG

MASAL YOLU BREMEN TRENDELBURG HAMELIN - SABABURG MASAL YOLU BREMEN TRENDELBURG HAMELIN - SABABURG Penelope karakterinin yaratıcısı çocuk kitapları yazarı Göknur Birincioğlu ile hazırladığımız büyüleyici rotada Bremen Mızıkacıları, Rapunzel, Fareli Köyün

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2-3 YAŞ GRUBU AYLIK PROGRAMI. Tekerlemeler:Tümevarım tekniği ile "piti piti, iğne battı ve portakalı soydum"

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2-3 YAŞ GRUBU AYLIK PROGRAMI. Tekerlemeler:Tümevarım tekniği ile piti piti, iğne battı ve portakalı soydum FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2-3 YAŞ GRUBU AYLIK PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikaye / Öykü / Masal Tekerlemeler:Tümevarım tekniği ile "piti piti, iğne battı ve portakalı soydum" tekerlemelerini öğreniyorum.

Detaylı

İnsanlar yazdıkları eserler, besteledikleri müzikler, yaptıkları buluşlar ve yarattıkları sanat eserleri ile tarihe mal olur, takdirle anılırlar.

İnsanlar yazdıkları eserler, besteledikleri müzikler, yaptıkları buluşlar ve yarattıkları sanat eserleri ile tarihe mal olur, takdirle anılırlar. İnsanlar yazdıkları eserler, besteledikleri müzikler, yaptıkları buluşlar ve yarattıkları sanat eserleri ile tarihe mal olur, takdirle anılırlar. Tüm bu olumlu ve kalıcı var oluşların ortak duygusu yaratıcılıktır.

Detaylı

Sonrası. Jewett, Keman. Özcan Ulucan, Keman. Tuba Özkan, Viyola. Ozan Tunca, Cello. Program ile ilgili detaylar ise

Sonrası. Jewett, Keman. Özcan Ulucan, Keman. Tuba Özkan, Viyola. Ozan Tunca, Cello. Program ile ilgili detaylar ise Işık Tünelinin Sonrası Fulya SanatMerkezinde birbirinden güzel etkinlikler sanatseverler ile buluşuyor. Aralıkayının ilk haftası yine yoğun programlarıyla FulyaSanat Merkezi odak noktasıydı. Bu etkinliklerden

Detaylı

çocukların çok ilgisini çekti. Turdan sonra çocuklar müzedeki atölyede

çocukların çok ilgisini çekti. Turdan sonra çocuklar müzedeki atölyede Yaz Sanat Kulübü 2010 Mavi Kalem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği, Fener-Balat bölgesinde yaşayan çocuklar ve kadınlar için eğitim, kişisel gelişim ve sağlık gibi konularda projeler yürütüp kültürel

Detaylı

Değerli Velilerimiz, Küçük bir not: Tatilde sınırlar tabii ki esnetilebilir ancak kurallarımızın her zaman net olması gerektiğini hatırlayın.

Değerli Velilerimiz, Küçük bir not: Tatilde sınırlar tabii ki esnetilebilir ancak kurallarımızın her zaman net olması gerektiğini hatırlayın. Değerli Velilerimiz, Çocuklarımız yorucu ve yoğun bir eğitim öğretim dönemini geride bıraktılar. Bu süreç, hem onlar hem sizin için, zaman zaman keyifli, bazen de zorlayıcı geçti. Şimdi çocuklarımız için

Detaylı

FESTİVAL HAKKINDA. Magical Fest Türkiye'de en çok biletli seyircinin ağırlayacağı bir festival olacak.

FESTİVAL HAKKINDA. Magical Fest Türkiye'de en çok biletli seyircinin ağırlayacağı bir festival olacak. İÇİNDEKİLER Festival Hakkında... 3 Festival Programı... 4 Line Up (1.Gün)... 5 Line Up (2. Gün)... 6 Festival'in Tanıtımı... 7 Rakamlarla MagicalFest... 8 Festival Alanı... 9 Festivalin Mobil Uygulaması...

Detaylı

TRU da Dil ve Kültür. Üniversite Yaşamına Hazırlanın!

TRU da Dil ve Kültür. Üniversite Yaşamına Hazırlanın! Dil ve Kültür TRU da Dil ve Kültür Üniversite Yaşamına Hazırlanın! Neler kazanacaksınız: > > Gelişmiş sunum becerileri > > Kültürlerarası iletişim konusunda eğitim > > Gerçek yaşam ortamlarında İngilizce

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 06-28 Şubat SERGİ Ege Üniversitesi Levanten Köşkleri Fotoğraf Sergisi Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Levanten evleri İzmir in mimarlık tarihinin önemli

Detaylı

Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi

Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi Rutinler temamız kapsamında sabah sporu yaptık, grup sohbetleri ile paylaşımlarda bulunduk. Sabah sporunda reçel yaptık, hayali reçellerimizi pişirdik. Topla tanışma oyunları oynadık. Heykel ol, adını

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 2014-2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI BÜLTENİMİZDE NELER VAR? ETKİNLİKLERİMİZ SİNEMA GÜNÜMÜZ TİYATRO ETKİNLİĞİMİZ OKUMA-YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARIMIZ BRANŞ DERSLERİMİZ AİLE KATILIMI ETKİNLİKLERİMİZ ARALIK AYI

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU SINIFI ŞİRİNLER SINIFI MAYIS AYI AYLIK EĞİTİM PROGRAMI

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU SINIFI ŞİRİNLER SINIFI MAYIS AYI AYLIK EĞİTİM PROGRAMI FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU SINIFI ŞİRİNLER SINIFI MAYIS AYI DİL BECERİLERİM VE BEN AYLIK EĞİTİM PROGRAMI Hikâye / Öykü / Masal Tekerlemeler: Tümevarım tekniği ile "Arabam" ve "Trafik" tekerlemelerini öğreniyorum.

Detaylı

parkresidencescadde.com

parkresidencescadde.com parkresidencescadde.com SİZE ÖZEL AYRICALIKLI BİR YAŞAM... Moderni, klasiği, özel hissetmeyi, hayatın merkezinde olmayı, kendini şımartmayı, modayı, sanatı, güneşi, gökyüzünü, ayrıcalıklı yaşamayı

Detaylı

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop

qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop qwertyuiopasdfghjklzxcvbnmq wertyuiopasdfghjklzxcvbnmqw ertyuiopasdfghjklzxcvbnmqwer tyuiopasdfghjklzxcvbnmqwerty uiopasdfghjklzxcvbnmqwertyui opasdfghjklzxcvbnmqwertyuiop DENİZATI OKULLARI YARIYIL TATİLİ

Detaylı

Bodrum Deniz Filmleri Festivali

Bodrum Deniz Filmleri Festivali Bodrum Deniz Filmleri Festivali Bodrum da, Türkiye nin ilk deniz temalı festivali olduğu belirtilen Bodrum Deniz Filmleri Festivali başladı. Cinemarine Bodrum da 11 filmin ücretsiz gösterildiği festivalin

Detaylı

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ

PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 07 Kasım-08 Aralık SERGİ Renklerin Hikayesi Resim Sergisi Necla Coşkun Sergi Açılışı: 07 Kasım, Salı, 17:30 Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı Necla Çoşkun

Detaylı

ELİT CAMBRIDGE OKULLARI. Karnelerimizi Aldık Dönem Sonu Eğlenceli Bir Gün Geçirdik Kış Konseptli Yarı Dönem Sergimiz

ELİT CAMBRIDGE OKULLARI. Karnelerimizi Aldık Dönem Sonu Eğlenceli Bir Gün Geçirdik Kış Konseptli Yarı Dönem Sergimiz 22 OCAK 2015 ELİT CAMBRIDGE OKULLARI Y 2015-2016 / SAYI 17 / 18-22 OCAK Karnelerimizi Aldık Dönem Sonu Eğlenceli Bir Gün Geçirdik Kış Konseptli Yarı Dönem Sergimiz Cimnastik Kulübü Çalışmaları Gökyüzünü

Detaylı

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (19 Aralık Şubat 2017)

ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ. (19 Aralık Şubat 2017) ANA SINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (19 Aralık 2016-10 Şubat 2017) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

Ustalar Eşliğinde Mavi Tur Gelişim ve Sanat Atölyeleri 2013 BODRUM

Ustalar Eşliğinde Mavi Tur Gelişim ve Sanat Atölyeleri 2013 BODRUM BODRUM Güvertede Atölye Türkiye de ilk defa gerçekleşecek olan deniz üstü gelişim ve sanat etkinliğidir. Sanat yolcularımız, Ege nin eşsiz koylarında ilgi duydukları sanat dallarına ve hobilerine vakit

Detaylı

Kayseri Kültür Sanat REHBERİ

Kayseri Kültür Sanat REHBERİ Kayseri Kültür Sanat REHBERİ Şubat 2016 Kıymetli hemşehrilerim, Yeni yılda da heyecanla çalışmalarımıza devam ediyoruz. Mevsim kış olmasına rağmen dur durak bilmiyoruz. Bütün mesaimiz; şehrimizin güzelleşmesi,

Detaylı

TENORS MÜZİK SHOW. Tenors Müzik Show (Flash Mob)

TENORS MÜZİK SHOW. Tenors Müzik Show (Flash Mob) TENORS MÜZİK SHOW Tenors Müzik Show (Flash Mob) Yaşamın hızlı temposu içinde çalışmak kadar artık eğlenmekte hızlı olmak zorunda. Eski tarihlerde müzik dinlemek için aylar öncesinde bilet alınır ve bir

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 5-6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI AYLIK PROGRAMI.,ellerim parmakları, sar makarayı tekerlemelerini

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 5-6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI AYLIK PROGRAMI.,ellerim parmakları, sar makarayı tekerlemelerini FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 5-6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI AYLIK PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikaye / Öykü / Masal Tekerlemeler: Aç kapa,ellerim parmakları, sar makarayı tekerlemelerini öğreniyorum.

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3 YAŞ ŞİRİNLER SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3 YAŞ ŞİRİNLER SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 3 YAŞ ŞİRİNLER SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikâye / Öykü / Masal: Yardımlaşalım adlı hikayemizi biz hazırladık. Tekerlemeler: şeker,

Detaylı

Nedim Saban. Berrin Politi De. Bayar

Nedim Saban. Berrin Politi De. Bayar Nedim Saban Sanat Yonetmeni Berrin Politi De. Bayar Egitmen ÇOCUKLAR IÇIN YARATICI DRAMA VE GENÇLER IÇIN OYUNCULUK/ MUZIKAL TIYATRO EGITIMI Çocuklar kişisel gelişimleri için gerekli olan alışkanlık ve

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi nin kapılarını ilk kez açtığı gün olan 23 Nisan ı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve

Detaylı

Bursa 7.Sınıflar Sosyal Bilgiler, Türkçe ve Fen Zümresi

Bursa 7.Sınıflar Sosyal Bilgiler, Türkçe ve Fen Zümresi EKİM KASIM ARALIK 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL TAKVİMİ TARİH ETKİNLİĞİN ADI YER KATILIMCILAR SORUMLU BİRİM/KİŞİLER 1 26 Eylül 2015 Cumartesi 2 27 Eylül 2015 Pazar 3 28 Eylül 2015 Pazartesi Okul Spor

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU NİSAN BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU NİSAN BÜLTENİ 2016-2017 ÇİÇEK GRUBU NİSAN BÜLTENİ 23 NİSAN ULUSAL EGEMENLİK VE ÇOCUK BAYRAMI DÜNYA KİTAP GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ Mustafa Kemal Atatürk ün Yaşamımızdaki Önemi Türk kültürü Bayrağımız Dünya çocukları İlkbahar

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2 YAŞ MİNİK ARILAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2 YAŞ MİNİK ARILAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU 2 YAŞ MİNİK ARILAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikâye / Öykü / Masal: Paylaşalım bunları adlı hikâyemizi biz hazırladık. Tekerlemeler:

Detaylı

KUKLA ÇOCUK TİYATROSU

KUKLA ÇOCUK TİYATROSU KUKLA ÇOCUK TİYATROSU +3 yaş çocuklara yönelik "Guguklu Saat isimli kukla tiyatro oyunumuzla buluşalım... Kelebek Kukla Hediyemiz! EKİM AYI OYUNLARI HEDİYELİ! Guguklu Saat isimli oyunumuzu sergilediğimiz

Detaylı

OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ

OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ Sevgili Velimiz; Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Türkiye Büyük Millet Meclisi nin kapılarını ilk kez açtığı gün olan 23 Nisan ı çocuklara armağan etmiştir. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve

Detaylı

EĞİTİME KISA BİR MOLA! OCAK ŞUBAT BEYLİKDÜZÜ KÜLTÜR MERKEZİ GÜRPINAR AŞIK VEYSEL SAHNESİ

EĞİTİME KISA BİR MOLA! OCAK ŞUBAT BEYLİKDÜZÜ KÜLTÜR MERKEZİ GÜRPINAR AŞIK VEYSEL SAHNESİ EĞİTİME KISA BİR MOLA! 26-27-28-29 OCAK 1-2-3-4 ŞUBAT 11:00-15:00 ARASI BEYLİKDÜZÜ KÜLTÜR MERKEZİ GÜRPINAR AŞIK VEYSEL SAHNESİ TİYATRO SİNEMA YÜZ BOYAMA PALYAÇO İKRAMLAR ATÖLYELER beylikduzu.bel.tr beylikduzubelediyesi.tv

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI İZMİR NESAN YERLEŞKESİ 2014-2015 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI İZMİR NESAN YERLEŞKESİ 2014-2015 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI İZMİR NESAN YERLEŞKESİ 2014-2015 2015 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI 3. VELİ BÜLTENİ REHBERLİK Öğrencilerimizin bireysel ve akademik özelliklerini tanımaya yönelik uygulama ve gözlemler

Detaylı

Eğitim Dizisi. Hazırlayanlar: Dr. Seçil Yücelyiğit - Bil. Uzm. Sibel Güler

Eğitim Dizisi. Hazırlayanlar: Dr. Seçil Yücelyiğit - Bil. Uzm. Sibel Güler Oyun gemisi Eğitim Dizisi Her cilt 24 cm x 30 cm - 110 gr. 1. hamur Bu eğitim dizisinde okul öncesi dönem çocuklarının hem bilişsel gelişimlerini, hem de sosyal ve duygusal gelişimlerini destekleyen zengin

Detaylı

>> PROJE ADI PROFESYONEL KONSEPT DANS GÖSTERİSİ

>> PROJE ADI PROFESYONEL KONSEPT DANS GÖSTERİSİ >> PROJE ADI PROFESYONEL KONSEPT DANS GÖSTERİSİ >> PROJE AMACI Kurumun, genel hedefleri, tarihi, değerleri ya da kurumsal iletişim stratejisi ışığında o toplantıya ya da o döneme ait mesajları hedefleri

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN VE ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN VE ZAMAN 3. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (19 Ekim - 04 Aralık 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

Özel Samsun Final Okulları Tatil Bülteni

Özel Samsun Final Okulları Tatil Bülteni Özel Samsun Final Okulları Tatil Bülteni Tüm Türkiye de 18 milyon öğrenciyle birlikte okulumuzda öğrenim gören öğrenciler de 22 Ocak itibariyle iki haftalık yarıyıl tatiline başladılar. Dönem boyunca hem

Detaylı

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz.

Düşüncelerimizi, duygularımızı ve kültürümüzü oyunlar aracılığı ile ifade ederiz. ANASINIFI PYP VELİ BÜLTENİ (8 Aralık 2014-23 Ocak 2015 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

İZMİR ENTERNASYONAL FUARI 86. KEZ KAPILARINI AÇIYOR

İZMİR ENTERNASYONAL FUARI 86. KEZ KAPILARINI AÇIYOR İZMİR ENTERNASYONAL FUARI 86. KEZ KAPILARINI AÇIYOR İzmir Büyükşehir Belediyesi ev sahipliğinde İZFAŞ tarafından 18-27 Ağustos tarihleri arasında düzenlenen 86. İzmir Enternasyonal Fuarı on gün sürecek

Detaylı

DENİZ YILDIZLARI SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ

DENİZ YILDIZLARI SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ ÖZEL ASÇAY ANAOKULU DENİZ YILDIZLARI SINIFI HAFTALIK BÜLTENİ Hazırlayan:TUĞBA BAŞER AVCI ÖĞRETMENİN MESAJI: MERHABA; 08.12.2014-12.12.2014 tarihleri arasında uygulanan etkinlikleri sizlere sunmaktayım.

Detaylı

Ahşap Eğitici Oyuncaklar. Diz Oyna Kuleler. Şekil Bulmacalar. Bloklar

Ahşap Eğitici Oyuncaklar. Diz Oyna Kuleler. Şekil Bulmacalar. Bloklar Ahşap Eğitici Oyuncaklar Hem eğlenceli, hem eğitici! Yenilikçi tasarımlar, canlı renkler, eğlenceli grafikler. El göz koordinasyonu, ince motor becerileri, Görsel algılama ve sosyal beceriler, Erken dönem

Detaylı

Sevgili Velimiz, SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

Sevgili Velimiz, SINIF İÇİ ETKİNLİKLER Sevgili Velimiz, 2014-2015 eğitim ve öğretim yılının ilk dönemini tamamladık. Birbirimizi tanıyalım, kaynaşalım, öğrenelim ve öğrendiklerimizi pekiştirelim derken bir dönem hızla geçti. Dolu dolu geçirdiğimiz

Detaylı

HEM SPOR YAPIYOR HEM EĞLENİYORUZ!

HEM SPOR YAPIYOR HEM EĞLENİYORUZ! SÖMESTR TATİLİNDE HEM SPOR YAPIYOR HEM EĞLENİYORUZ! Beden Atölyesi nde çocuklar için dopdolu sömestr programı hazır. Temel cimnastikden dramaya, eğlenceli parkurlardan sanat atölyelerine kadar farklı ders

Detaylı

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 )

2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) 2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ (20 Ekim 2014 05 Aralık 2014 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKAN VE ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKAN VE ZAMAN 3. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ BULUNDUĞUMUZ MEKAN VE ZAMAN (28 Ekim 2013-13 Aralık 2013) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 28 Ekim 2013-13 Aralık 2013 tarihleri arasında işlediğimiz

Detaylı

Müze eğitiminin amaçları nelerdir?

Müze eğitiminin amaçları nelerdir? Müze eğitiminin amaçları nelerdir? Sergilenen nesnelerle insanlar arasında köprü kurarak nesnelerin onların yaşantıları ile bütünleşmesini sağlamak; Nesnelerin maddi ve ideal değerleri ile algılanması

Detaylı

ÖZEL ETKİNLİKLER DOSYASI

ÖZEL ETKİNLİKLER DOSYASI ÖZEL ETKİNLİKLER DOSYASI Tamirane, açık ve kapalı alan alternatifleri ile şirket yemeklerine, lansmanlara, özel ve kurumsal etkinliklere, toplantı, panel ve kişisel organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

Detaylı

Mustafa Kemal ATATÜRK

Mustafa Kemal ATATÜRK Küçük hanımlar, küçük beyler! Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ışığısınız. Ülkemizi aydınlığa sizler kavuşturacaksınız. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunu düşünerek ona göre çalışınız.

Detaylı

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI YAZ TATİLİ

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI YAZ TATİLİ se Li ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI YAZ TATİLİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ - HAZİRAN 2015 YAZ TATİLİ 2014-2015 eğitim-öğretim yılını 12 Haziran Cuma günü tamamlayacak olan öğrencilerimizi, uzun

Detaylı

KİM OLDUĞUMUZ TEMASI BİLGİ OKURYAZARLIĞI KAZANIMLARI 1.SINIF

KİM OLDUĞUMUZ TEMASI BİLGİ OKURYAZARLIĞI KAZANIMLARI 1.SINIF KİM OLDUĞUMUZ TEMASI BİLGİ OKURYAZARLIĞI KAZANIMLARI 1.SINIF 1. Bir hikaye veya masalda geçen karakterleri öğrenir. 2.Tahminde bulunur. 3.Dinleme alışkanlığı kazanır. 4.Dinlediği hikaye/masalın özelliklerini

Detaylı

HERKÜL TÜRKİYE VİZYON TARİHİ: 07.02.2014 İTHALATÇI: D YAPIM / DAĞITIMCI: PİNEMA SUMMIT ENTERTAINMENT VE MILLENIUM FILMS SUNAR A NU BOYANA YAPIMI

HERKÜL TÜRKİYE VİZYON TARİHİ: 07.02.2014 İTHALATÇI: D YAPIM / DAĞITIMCI: PİNEMA SUMMIT ENTERTAINMENT VE MILLENIUM FILMS SUNAR A NU BOYANA YAPIMI HERKÜL TÜRKİYE VİZYON TARİHİ: 07.02.2014 İTHALATÇI: D YAPIM / DAĞITIMCI: PİNEMA SUMMIT ENTERTAINMENT VE MILLENIUM FILMS SUNAR A NU BOYANA YAPIMI BİR RENNY HARLIN FİLMİ KELLAN LUTZ HERKÜL EFSANE BAŞLIYOR

Detaylı

BREMEN TRENDELBURG HAMELIN - SABABURG

BREMEN TRENDELBURG HAMELIN - SABABURG MASAL YOLU BREMEN TRENDELBURG HAMELIN - SABABURG GÖKNUR BİRİNCİOĞLU İLE MASAL YOU 24 27 HAZİRAN 2017 24 Haziran 2017 Cumartesi 14:15 Gidiş - 27 Haziran 2017 Salı 21:40 İstanbul Varış BREMEN ( 1 ) Bremen

Detaylı

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN VE ZAMAN

BULUNDUĞUMUZ MEKÂN VE ZAMAN 1. SINIF PYP VELİ BÜLTENİ (31 Ekim- 16 Aralık 2016 ) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında; disiplinler üstü temalarımız ile ilgili uygulama bilgileri size tüm yıl boyunca her

Detaylı

TÜRKÇE DİL ETKİNLİKLERİ

TÜRKÇE DİL ETKİNLİKLERİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİKLERİ ŞİİR Gördün mü anneciğim Yatağımı düzelttim Sen bana öğrettikçe Çok işler yapacağım PARMAK OYUNLARI Sar sar sar makarayı Çöz çöz çöz makarayı On kilo pekmez Yala yala bitmez Ayşe,Fatma,boncuk

Detaylı

ÖZEL ETKİNLİKLER DOSYASI

ÖZEL ETKİNLİKLER DOSYASI ÖZEL ETKİNLİKLER DOSYASI Tamirane, açık ve kapalı alan alternatifleri ile şirket yemeklerine, lansmanlara, özel ve kurumsal etkinliklere, toplantı, panel ve kişisel organizasyonlara ev sahipliği yapıyor.

Detaylı

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI TATİL REHBERİ

ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI TATİL REHBERİ A u ok na lu ANABİLİM EĞİTİM KURUMLARI TATİL REHBERİ PSİKOLOJİK DANIŞMANLIK VE REHBERLİK BİRİMİ - OCAK 2014 TATİL BÜLTENİ 2013-2014 Eğitim-Öğretim yılının ilk dönemini bitirmiş bulunuyoruz. İki hafta sürecek

Detaylı

YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇOCUKLAR VE KENTLER ETKİNLİĞİ

YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇOCUKLAR VE KENTLER ETKİNLİĞİ YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇOCUKLAR VE KENTLER ETKİNLİĞİ YARATICI ÇOCUKLAR DERNEĞİ, BELEDİYE BAŞKANLIKLARI VE İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜKLERİNİN İŞBİRLİĞİ İLE HER YIL BAŞKA BİR

Detaylı

13 de. 19 da. 15 te İNGİLİZCE PDR. ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel İlkokulu GÖRSEL SANATLAR. 5 Yaş Ana Sınıfı Bülteni. sayfa. sayfa.

13 de. 19 da. 15 te İNGİLİZCE PDR. ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel İlkokulu GÖRSEL SANATLAR. 5 Yaş Ana Sınıfı Bülteni. sayfa. sayfa. ODTÜ Geliştirme Vakfı Özel İlkokulu 5 Yaş Ana Sınıfı Bülteni sayfa 15 te GÖRSEL SANATLAR sayfa sayfa 13 de 19 da İNGİLİZCE PDR ŞUBAT AYINDA NELER YAPTIK? İkinci döneme Şubat ayı ile heyecanlı bir başlangıç

Detaylı

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ ANASINIFI SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ 21 Eylül Veli Toplantısı Anasınıfı Zümresi Okul İçi 10 Ekim Malatya Park AVM Anasınıfı Zümresi Okul Dışı 26 Ekim Aileler

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ 2015 2016 YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler olur?

Detaylı

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ

ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ ÇİÇEK GRUBU HAZİRAN AYI BÜLTENİ 2014 2015 YAZ MEVSİMİ BABALAR GÜNÜ DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ TATİL Yaz mevsiminde havada meydana gelen değişiklikler neler? Yaz mevsiminde hayvanlarda ne gibi değişiklikler olur?

Detaylı

Pepee den Önce Pepee den Sonra P.Ö- P.S

Pepee den Önce Pepee den Sonra P.Ö- P.S Pepee den Önce Pepee den Sonra P.Ö- P.S KİM BU PEPEE? YIL 2007, Bir düşümüz var: Türk çizgi filmi yapmak Bu da düşümüzün rakamsal temeli: Türkiye de milyonlarca çocuk var. Binlerce yıllık anlatı kültürü

Detaylı

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ

ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΠΑΙΔΕΙΑΣ ΚΑΙ ΠΟΛΙΤΙΣΜΟΥ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΜΕΣΗΣ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗΣ ΚΡΑΤΙΚΑ ΙΝΣΤΙΤΟΥΤΑ ΕΠΙΜΟΡΦΩΣΗΣ ΤΕΛΙΚΕΣ ΕΝΙΑΙΕΣ ΓΡΑΠΤΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΧΟΛΙΚΗ ΧΡΟΝΙΑ : 2014 2015 Μάθημα : Τουρκικά Επίπεδο : Ε1 Διάρκεια : 2 ώρες

Detaylı

TIPKI HAYALLERİNİZDEKİ GİBİ

TIPKI HAYALLERİNİZDEKİ GİBİ TIPKI HAYALLERİNİZDEKİ GİBİ Daİma hatırlamak İçİn Organizasyonlarınıza Kemer Country Event baksın, siz keyfinize bakın. Kemer Country Event, en güzel ve en anlamlı anlarınızı unutulmaz kılacak mekan ve

Detaylı

NEW YORK (2)-SAN FRANCİSCO (2) - LAS VEGAS (2) -LOS ANGELES (3)!!!İNANILMAZ AMA GERÇEK-BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ!!!

NEW YORK (2)-SAN FRANCİSCO (2) - LAS VEGAS (2) -LOS ANGELES (3)!!!İNANILMAZ AMA GERÇEK-BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ!!! SÜPER PROMOSYON!!!Tüm EXTRA TURLAR ve Çevre Gezleri DAHİL!!! NEW YORK (2)-SAN FRANCİSCO (2) - LAS VEGAS (2) -LOS ANGELES (3)!!!İNANILMAZ AMA GERÇEK-BU FIRSATI KAÇIRMAYINIZ!!! 9 Gece / 11 gün Tüm EXTRA

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU CİVCİVLER SINIFI MAYIS AYI AYLIK EĞİTİM PROGRAMI. Tekerlemeler: Arabam Geliyor, El El Emek tekerlemelerini öğreniyorum.

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU CİVCİVLER SINIFI MAYIS AYI AYLIK EĞİTİM PROGRAMI. Tekerlemeler: Arabam Geliyor, El El Emek tekerlemelerini öğreniyorum. FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU CİVCİVLER SINIFI MAYIS AYI DİL BECERİLERİM VE BEN AYLIK EĞİTİM PROGRAMI Hikâye / Öykü / Masal Tekerlemeler: Arabam Geliyor, El El Emek tekerlemelerini öğreniyorum. Bilmeceler:

Detaylı

SPOR PROGRAMLARINDAN OLUŞAN SPOR REKLAM PAKET KAMPANYAMIZ

SPOR PROGRAMLARINDAN OLUŞAN SPOR REKLAM PAKET KAMPANYAMIZ SPOR PROGRAMLARINDAN OLUŞAN SPOR REKLAM PAKET KAMPANYAMIZ PROGRAM ADI: PROGRAM GÜNÜ: FUTBOL GECESİ - CÜNEYT ŞEN PAZARTESİ-23:10 PROGRAM ADI: PROGRAM GÜNÜ: GOL SALI-20:30 PROGRAM ADI: PROGRAM GÜNÜ: TOP

Detaylı

OKUL ÖNCESİ YAYINLARI

OKUL ÖNCESİ YAYINLARI KARACA Eğitim Yayınları Tic. ve San. Ltd. Ş OKUL ÖNCESİ YAYINLARI TL Etkinlik Kitabım 1-10 (10 etkinlik kitabı) 57,50 Adet Tutar Portakal Çiçeği Eğlenceli Matematik (48 Ay ve Üstü) 13,50 Portakal Çiçeği

Detaylı

Koç Topluluğu Spor Kulübü Yaz Programları 2015

Koç Topluluğu Spor Kulübü Yaz Programları 2015 Koç Topluluğu Spor Kulübü Yaz Programları 2015 BURSA: Uludağ Yaz Kampı İSTANBUL: Bağlarbaşı Yaz Okulu Beykoz Summer City Camp Koç Topluluğu şirketlerinin katılımı ile kurulan, çalışanların yanı sıra çalışan

Detaylı

Eğitmen: Hakan Dedeler Geleneksel Türk Müziğimiz ve Klasik Batı Müziği ile tanışmaya ne dersiniz? Küçükçekmece sınırlarındaki anaokulu ve ilkokul öğrencileriyle Eğitici Müzik Atölyesi ve Müzik Kültürü

Detaylı

SCAMPER ÇALIŞMASI: Sen bir yağmur damlası olsaydın nereye düşmek isterdin? ( RESİMLİ SCAMPER ÇALIŞMASI)

SCAMPER ÇALIŞMASI: Sen bir yağmur damlası olsaydın nereye düşmek isterdin? ( RESİMLİ SCAMPER ÇALIŞMASI) HAFTANIN KONULARI 1-7 EKİM SONBAHAR MEVSİMİNİ TANIYORUZ Sohbet Konularımız; Sonbahar mevsimi. Neden yağmur yağar? Rüzgar çıkıyor ağaçların yaprakları dökülüyor. Göçmen kuşlar leylek, güvercin, guguk, kırlangıç,

Detaylı

BİLİMSEL EĞLENCE ETKİNLİKLERİ EĞLEN BİLİM BİLİM ŞOVLARI

BİLİMSEL EĞLENCE ETKİNLİKLERİ EĞLEN BİLİM BİLİM ŞOVLARI BİLİMSEL EĞLENCE ETKİNLİKLERİ EĞLEN BİLİM Eğlen Bilim ekibi olarak yediden yetmişe her yaştan, her bilgi düzeyinden insanı bilimin eğlenceli yüzüyle tanıştırmak ve böylece onların bilime daha çok ilgi

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU YILDIZLAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU YILDIZLAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU YILDIZLAR SINIFI AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikâye / Öykü / Masal Tekerlemeler: Kartal ve tırtıl, kuş, kelebek tekerlemelerini öğreniyorum.

Detaylı

YÖRET Yaz Organizasyonu

YÖRET Yaz Organizasyonu YÖRET Yaz Organizasyonu YÖRET Vakfı olarak her yıl, üniversitelerin PDR (Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik) bölümü öğrencilerinden oluşan Genç YÖRET li liderlerle, ilk ve ortaokul yaş grubundaki çocukları

Detaylı

KidZania Nedir? Eğlendirirken eğiten ve sektörünün dünya çapında en hızlı büyüyen, sayısız ödül almış tek çocuk markasıdır.

KidZania Nedir? Eğlendirirken eğiten ve sektörünün dünya çapında en hızlı büyüyen, sayısız ödül almış tek çocuk markasıdır. İstanbul KidZania Nedir? 4-14 yaş arası çocuklara eğlenerek öğrenme deneyimi sunmak için, gerçek bir şehir mantığıyla, çocuklara uygun ölçekte küçültülerek inşa edilmiş dünyanın ilk uluslararası tema parkıdır.

Detaylı

ÖZEL MANİSA ÜLKEM ANAOKULU ARALIK AYI BÜLTENİ 3 YAŞ SINIFI

ÖZEL MANİSA ÜLKEM ANAOKULU ARALIK AYI BÜLTENİ 3 YAŞ SINIFI ÖZEL MANİSA ÜLKEM ANAOKULU ARALIK AYI BÜLTENİ 3 YAŞ SINIFI SINIF ETKİNLİKLERİ TÜRKÇE DİL Bu ay mevsimler temamızı işledik. Dört mevsime ait sunumumuzu izleyerek çeşitli paylaşımlarda bulunduk. Kıyafet

Detaylı

Jamie Foxx J

Jamie Foxx J Jamie Foxx J - - - - - - - - - - - - - 62 Corinne Foxx 63 Biz müzik ve sinemayı bir araya getiren bir aileyiz. Babam hem eğitimli bir müzisyen hem de bir oyuncu. Gerçekten çok şanslıyım! Corinne Foxx Jamie

Detaylı

Minti Monti. Tilki Tilki Baksana. Bana bak! Hayır, bana bak! Yavru Tilki Neyin Peşindesin? Okula Hazırlık İçin 5 Öneri TİLKİ OKULU

Minti Monti. Tilki Tilki Baksana. Bana bak! Hayır, bana bak! Yavru Tilki Neyin Peşindesin? Okula Hazırlık İçin 5 Öneri TİLKİ OKULU Minti Monti Çocuklar için eğlenceli poster dergi Ücretsizdir Sonbahar 2012 Sayı:7 ISNN: 2146-281X Tilki Tilki Baksana Bana bak! Hayır, bana bak! Yavru Tilki Neyin Peşindesin? Okula Hazırlık İçin 5 Öneri

Detaylı

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ

KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ 2. SINIFLAR PYP VELİ BÜLTENİ KENDİMİZİ İFADE ETME YOLLARIMIZ (16 Aralık 2013-24 Ocak 2014) Sayın Velimiz, Okulumuzda yürütülen PYP çalışmaları kapsamında 16 Aralık 2013-24 Ocak 2014 tarihleri arasında

Detaylı

Sziget Break. Obudai - Budapeşte, MACARİSTAN. 12-17 Ağustos, 2015. Avrupa nın en iyi festivallerinden. Muhteşem bir festival deneyimi

Sziget Break. Obudai - Budapeşte, MACARİSTAN. 12-17 Ağustos, 2015. Avrupa nın en iyi festivallerinden. Muhteşem bir festival deneyimi Sziget Break Obudai - Budapeşte, MACARİSTAN 12-17 Ağustos, 2015 Avrupa nın en iyi festivallerinden Muhteşem bir festival deneyimi Avrupa nın en büyük müzik ve kültürel etkinliklerinden olan Sziget, 7 gün

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ. Sevgili Velilerimiz,

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ETKİNLİĞİ SANAT ETKİNLİĞİ TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ MÜZİK-OYUN ETKİNLİĞİ. Sevgili Velilerimiz, Sevgili Velilerimiz, Bizler çocuklarımızla birlikte 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nı okulumuzda coşkuyla kutladık. Onlara vatan, millet sevgisini birliği, bütünlüğü yaşlarının alabildiği ölçüde aktarmaya

Detaylı

KASIM-OCAK ATÖLYE PROGRAMI

KASIM-OCAK ATÖLYE PROGRAMI KASIM-OCAK ATÖLYE PROGRAMI 2016-2017 1 Önemli Bilgiler *Atölye programında, belirtilen tarihlerde değişiklikler olabilir. 6 haftalık süre içersinde I. Dönem atölye çalışması tamamlanacaktır. *Atölye çalışmalarında

Detaylı

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI. Hikaye / Öykü / Masal: Dürüstlük adlı hikayemizi biz hazırladık.

FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI. Hikaye / Öykü / Masal: Dürüstlük adlı hikayemizi biz hazırladık. FORUM EGE GÜNEŞİ ANAOKULU AYLIK EĞİTİM VE BRANŞ DERSLERİ PROGRAMI DİL BECERİLERİM VE BEN Hikaye / Öykü / Masal: Dürüstlük adlı hikayemizi biz hazırladık. Tekerlemeler: Vücudumuz, dünyamız tekerlemerini

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ÇİÇEK GRUBU EYLÜL AYI BÜLTENİ

2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ÇİÇEK GRUBU EYLÜL AYI BÜLTENİ 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM DÖNEMİ ÇİÇEK GRUBU EYLÜL AYI BÜLTENİ OKULUM VE ARKADAŞLARIM BEN KİMİM? Okulunu tanıma Okulunun ismini söyleme Öğretmen ve arkadaşlarını tanıma Okulda çalışanları gözlemleme Sınıfını

Detaylı