Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokuluna HOŞGELDİNİZ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokuluna HOŞGELDİNİZ"

Transkript

1 Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokuluna HOŞGELDİNİZ Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokulu, Tel: Fax: http: //kozan.cu.edu.tr

2 Yüksekokulumuzun Kısaca Geçmişi Eğitim-Öğretim yılında Çukurova Üniversitesine bağlı olarak açılmış ve aynı yıl eğitim ve öğretimine başlamıştır. Geçici olarak yüksekokula tahsis edilen binada eğitim öğretimine devam etmiş, eğitim öğretim döneminde, toplam 7300 m2 kapalı alana sahip olan kendi binasına taşınmıştır. Yüksekokula ait olan bu binada eğitim öğretimin düzenli bir şekilde sürdürülebilmesi için her türlü olanak sağlanmıştır. Mevcut Bölümler ve Programlarımız Muhasebe ve Vergi Bölümü - Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı Finans-Bankacılık ve Sigortacılık Bölümü - Bankacılık ve Sigortacılık Programı Büro Hizmetleri ve Sekreterlik Bölümü Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı Yönetim ve Organizasyon Bölümü - Yerel Yönetimler Programı Bilgisayar Teknolojileri Bölümü- Bilgisayar Programcılığı Programı Bitkisel ve Hayvansal Üretim Bölümü Tohumculuk Programı Malzeme ve Malzeme İşletme Teknolojileri Bölümü - Mobilya ve Dekorasyon Programı Not: Yukarıda listelenen programlardan Yerel Yönetimler Mobilya Dekorasyon programları dışındaki bütün programların ikinci öğretim programları bulunmaktadır. Öğrenci Sayılarımız eğitim-öğretim yılında 250 civarında olan öğrenci sayısı, eğitim-öğretim yılında artarak 1288 öğrenciye ulaşmıştır. Altyapı Durumumuz Yüksekokulumuzda alt yapı çalışmaları da kampus alanı içerisinde hızlı bir şekilde devam etmektedir. Bu anlamda yüksekokulumuzda, öğretim elamanlarımıza ait 14 adet oda, 9 adet idari hizmetlerin yürütüldüğü büro, Öğrencilerimizin eğitim ve öğretimi için 24 adet derslik, 6 adet laboratuar, 4 adet mobilya dekorasyon atölye ve uygulama alanı, kütüphane, 250 kişilik konferans salonu, Öğrenci İnternet erişim laboratuarı, ayrıca öğrencilerimizin internet ten daha etkin faydalanması için kablosuz internet sistemi, yemekhane, öğrenci

3 kantini, çeşitli spor tesisleri (futbol, basketbol ve voleybol sahaları ile masa tenisi salonu, badmington sahası) gibi öğrencilerimize hizmet verecek birimler oluşturulmuştur Eğitim-Öğretim yılında Yüksekokulumuzun hazırladığı Avrupa Birliği LDV Projesi Ulusal Ajans tarafından kabul edilmiş olup 35 öğrencimiz 13 hafta süreyle Almanya (30 Öğrenci) ve Yunanistan da (5 Öğrenci) eğitim almışlardır. Sonraki yıllarda Erasmus öğrenci değişim programı kapsamında yurt dışı stajları devam etmektedir.

4 MUHASEBE VE VERGİ BÖLÜMÜ Muhasebe ve Vergi Uygulamaları Programı Finansal nitelikteki bilgileri kayıtlama, sınıflama, özetleme, analiz, ve yorumlama yoluyla işletme ile ilgili kişilerin karar vermelerinde iletişimi sağlamaktadır. Muhasebe işlerinin daha doğru, daha hızlı, daha düzenli, daha az personelle yapılması amacıyla çağımızın vazgeçilmez aracı olan bilgisayarları bu doğrultuda kullanabilen öğrenciler mezun edilmektedir. Programın amacı; hizmet sektörünün gereksinim duyduğu muhasebe konusunda yetişmiş ara elemanları yetiştirmek, öğrencilerimizin girişimcilik ruhunu geliştirerek kendi işyerlerini kuracak bilgi ve beceriyle donatmak, çağdaş eğitim öğretimin yapıldığı, ulusal ve uluslar arası programların yürütüleceği bir altyapıyı oluşturmaktır. İş Olanakları; Bu yoğun öğretim dönemini başarı ile tamamlayan öğrenciler muhasebe büroları, mali müşavirlikler, kamu ve özel kurumlarının muhasebe finans bölümlerinde istihdam olanağı bulmaktadırlar. FİNANS-BANKACILIK VE SİGORTACILIK BÖLÜMÜ Bankacılık ve Sigortacılık Programı Bankacılık ve Sigortacılık Programının amacı bankacılık ve finans sektörünün gereksinim duyduğu yetişmiş ara elemanları yetiştirmektir. Bu amaçla çağdaş eğitim öğretim teknikleri kullanılarak, gerekli teknik bilginin yanı sıra hizmet sektörü çalışanının olmazsa olmazı insani iletişim becerileri de verilmeye özen gösterilmektedir.

5 İki yıllık eğitim süresince herhangi bir ticari firma çalışanının ihtiyaç duyduğu temel işletme, ekonomi, hukuk, muhasebe bilgilerinin yanı sıra bankacılık ile ilgili uzmanlık dersleri yoğun bir şekilde verilmektedir. Programdan mezun olan öğrencinin bilgi düzeyini yükseltmek amacını yanı sıra bilgisini doğru ve amaca uygun şekilde iletebilme, sorun çözebilme yeteneklerinin geliştirilmesi amaçlanmaktadır. İş Olanakları; Bankalar, mali müşavirlikler, sermaye piyasası aracı kurumları, sigorta şirketleri, kamu ve özel kurumların muhasebe finans bölümleri. BÜRO HİZMETLERİ VE SEKRETERLİK BÖLÜMÜ Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Programı Kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör işletmelerinde yöneticilerin ofis çalışmalarına katkı vermek ve büro faaliyetlerinde bulunmak üzere görev alabilecek, nitelikli ara insan gücü yetiştirmeyi amaçlayan dört yarıyıllık bir yüksek öğretim programıdır. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı alanındaki meslek elemanı, büro yönetimi konusunda birikimli, doğrudan emir almadan sorumluluk alma yeteneğini gösterebilen, alınan karar ve sorumlulukları uyguladığı gibi, kendisine verilen yetki sınırları içerisinde karar verebilen, yönetim kadrosu içinde yeri bulunan bir büro görevlisidir. Büro Yönetimi ve Yönetici Asistanlığı Pogramındaki öğrenciler, birinci sınıf sonunda kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör işletmelerinin sekreterlik ve yazı işleri bölümlerinde 30 iş günü staj yaparak deneyim kazanırlar. İki yıllık eğitim döneminde Sekreterlik Bilgisi, Protokol Kuralları, Etkili ve Güzel Konuşma, Hızlı Yazma ve Okuma, Sunu Teknikleri, Büro Yönetimi, Mesleki Yazışmalar, Mesleki Yabancı Dil, Bilgisayar, Dosyalama ve Arşivleme gibi dersleri almaktadırlar.

6 İş Olanakları; Bu program sonunda mezunlar, kamu kurum ve kuruluşları ile özel sektör işletmelerinin sekreterlik ve yazı işleri bölümlerinde sekreter olarak çalışma imkânı bulurlar. YÖNETİM VE ORGANİZASYON BÖLÜMÜ Yerel Yönetimler Programı Yerel yönetimler programının amacı; ülkemizin kalkınmasında mahalli idarelerimize ve özellikle belediyelerimize büyük görevler düşmektedir. Elektrik, su, havagazı, yol, kanalizasyon gibi pek çok şehirsel alt yapı yatırımları genellikle belediyeler tarafından yapılmaktadır. Yerinden yönetim ilkesinin belli bir coğrafi alan itibariyle uygulanması sonucu ortaya çıkan Mahalli idareler, mahalli nitelikli birçok hizmetin görülmesini sağlayan ve demokratik yaşamın bir parçası olan kuruluşlardır. Ülke geleceğinde bu kadar büyük önemi olan belediyelerin söz konusu görevleri yerine getirebilmeleri için örgütsel ve mali yönden olduğu kadar personel yönünden de güçlü olmaları gerekir. Bilgili, görgülü ve iyi yetişmiş belediye personeline duyulan ihtiyaç açıktır. Belediye hizmetlerinden yakınılan konuların istenilen biçimde çözümlenmesinde, iyi yetişmiş belediye personeline düşen roller önemlidir. Bu programın amacı, bu alandaki açığı kapatabilmek için elemen yetiştirmek amacıyla öğretime başlamıştır. Bu programın öğrencileri 1. sınıf sonunda belediyelerde ve il özel idarelerinde 30 iş günü staj yaparak deneyim kazanırlar.

7 İş Olanakları; 2 yıllık eğitim öğretim döneminde mahalli idareler, personel yönetimi, kamu yönetimi gibi konular verilmektedir. Bu yoğun program sonunda belediyelerde, il özel idarelerinde memur olarak istihdam olanakları bulunur. BİLGİSAYAR TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ Bilgisayar Programcılığı Programı Bilgisayar programcılığı konusunda bilgi ve deneyim sahibi kişiler, dünyanın her yerinde ve iş hayatının her alanında en çok gereksinim duyulan elemanlardır. Program geliştirme bilgi ve becerisi ile donatılmış eleman açığı ise her geçen gün büyümektedir. Bilgisayar Programcılığı öğrencilerinin hedefi, iki yıl gibi eğitim süresi sonunda endüstrideki bu gereksinimi karşılayabilecek mesleki deneyimi edinmektir. Bilgisayar Programcılığı Bölümü bu sektördeki açığı kapatmak için en yeni bilgi ve teknoloji ile eğitilmiş kalifiye bilgisayar meslek elemanı yetiştirmek amacı ile kurulmuştur. Günümüzde yalnızca ülkemizde değil bütün dünyada ve özellikle Amerika ve Avrupa da bu sektörde eleman açığı hat safhaya ulaşmış bulunmaktadır. Öğrenciler 2 yıllık öğretim boyunca en az 3 4 programlama dili öğrenmekte, bilgisayar donanımı hakkında detaylı bilgi almakta, internet uygulamaları yazabilmekte ve kendi başlarına ya da ders içerisinde yeni projeler geliştirmekte, yeni teknolojilere nasıl adapte olunması hususunda tecrübe sahibi olmakta, iş hayatında karşılarına çıkabilecek problemler ve yazılımlar hakkında tecrübe sahibi olmaktadırlar.

8 İş Olanakları; Program mezunları değişik bilgisayar firmalarında işe girebildikleri gibi kendi açtıkları özel şirketler ile hem iş olanağı bulup hem de istihdam yaratmaktadırlar. BİTKİSEL VE HAYVANSAL ÜRETİM BÖLÜMÜ Tohumculuk Programı Mezunlarımız, tüm tarla ve sebze bitkilerinin yetiştiriciliği, tohum üretim teknikleri, tohum teknolojisini bilen ve pazarlama yeteneğine sahip ara elemandır. Tohumculuk programında okuyan öğrencilerimize, tüm tarla ve sebze bitkilerinin yetiştiriciliği, tohum üretim teknikleri, tohum teknolojisi ve pazarlaması ile ilgili teorik ve uygulamalı olarak dersler verilmektedir. Uygulamalı derslerde öğrenci birebir üretimin içinde yer almaktadır. Tarımsal üretimin yoğun olduğu bölgemizde öğrenci ile yapılan teknik gezilerle teorik dersler pekiştirilmektedir.

9 İş Olanakları; Mezunlarımız, ülke ekonomisinde önemli bir yer tutan tarımın tohumculuk sektöründe, Tarım ve Köy İşleri Bakanlığına bağlı İl ve İlçe Tarım Müdürlüklerinde, Tohum Sertifikasyon kuruluşlarında, Tohum Üretim İstasyonlarında, Türkiye de tohum üretimi yapan, araştırma ve geliştirme faaliyetlerinde bulunan 120 ye yakın yerli ve yabancı tohum firmalarında çalışabilecekleri gibi, tohum bayiliği açabilir ve kendi işlerini kurabilme imkânları vardır. MALZEME VE MALZEME İŞLETME TEKNOLOJİLERİ BÖLÜMÜ Mobilya ve Dekorasyon Programı Mobilya ve Dekorasyonda ahşap malzemeyle birlikte pek çok malzeme uyum içinde kullanılabilmektedir. Ağaç işleri mobilya sektöründe eğitimli iş gücü çok azdır. Sonuç olarak ürün kalitesi bütün aşamalardaki iş gücünün eğitimli olmasına bağlıdır. Bu nedenle bu sektörde eğitim almış iş gücüne her zaman ihtiyaç vardır. İş Olanakları; Mezunlarımız mobilya üretimi ve dekorasyon yapan tüm endüstri kuruluşlarında, ilgi alanları ve yetenekleri doğrultusunda çeşitli departmanlarda tekniker unvanıyla çalışabilmektedirler, ya da yan sanayi alanlarında; kaplama, ahşap koruma malzemeleri boya, cila, tutkal üretimi yapan firmalarda, mobilya yatak, kanepe ve oturma grubu vb alanlarda faaliyet gösteren firmaların döşemecilik ile ilgili bölümlerinde, Endüstri Meslek Liseleri, Teknik Liseler ve Mesleki Eğitim Merkezlerinde tekniker unvanıyla çalışabilmektedirler.

10

11 İYİ BİR MESLEK EDİNMEK İSTEYENLER ELİNİ KALDIRSIN! Kozan Meslek Yüksekokulu Sizi Bekliyor Çukurova Üniversitesi Kozan Meslek Yüksekokulu, Tel: Fax: http: //kozan.cu.edu.tr

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü 1 G A Z İ O S M A N P A Ş A Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 Merhaba.. Gaziosmanpaşa üniversitesine bağlı olarak Erbaa ilçemizde, 1993 yılında açılan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 1995 yılında açılan

Detaylı

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi İÇİNDEKİLER Misyon - Vizyon... 5 Neden Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi... 6 Fen-Edebiyat Fakültesi... 10 Arkeoloji Bölümü...11 Coğrafya Bölümü...12 Matematik Bölümü...13

Detaylı

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU

2014 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 204 YILI İDARE FAALİYET RAPORU 2 3 4 BOZOK ÜNİVERSİTESİ 204 YILI İDARE FAALİYET RAPORU BOZOK ÜNİVERSİTESİ STRATEJİ GELİŞTİRME DAİRE BAŞKANLIĞI Erdoğan Akdağ Kampüsü Divanlı Yolu 7. Km 66900 Merkez/YOZGAT

Detaylı

İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU

İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU İZMİR MESLEK YÜKSEKOKULU TARİHÇEMİZ İzmir Meslek Yüksekokulu; 1982 yılında Buca ilçesindeki Eğitim Yerleşkesi içinde kurulmuştur. Ön lisans (2 yıl) düzeyinde ara eleman yetiştiren Milli Eğitim Gençlik

Detaylı

Kahramanmaraş Sütçü Imam Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu

Kahramanmaraş Sütçü Imam Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu Kahramanmaraş Sütçü Imam Üniversitesi Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulu MESLEĞİN SESİ E-BÜLTEN Haziran 2015 E-DERGI HAKKINDA E-Dergimiz Mesleğin Sesi ; Kahramanmaraş Meslek Yüksekokulumuzun, hem bölümlerimizi

Detaylı

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite

Bilgi ve Değer Üreten Üniversite Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 1 RECEP TAYYİP ERDOĞAN ÜNİVERSİTESİ Bilgi ve Değer Üreten Üniversite 2 3 İÇİNDEKİLER Rektörümüzün Mesaji... Genel Bilgi... Misyon ve Vizyon... Sayılarla Üniversitemiz...

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI Medipol lü Olmak Yarınlara Hazırlanmaktır. Sevgili Öğrenciler, Yüksek Öğretim misyonunun tematik çatısını oluşturan bilgi, öğrenen organizasyonlar olan çağdaş

Detaylı

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ

MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUĞLA SITKI KOÇMAN ÜNİVERSİTESİ MUĞLA MESLEK YÜKSEKOKULU Yüksekokulda, 1989-1990 eğitim-öğretim yılında Dokuz Eylül Üniversitesi bünyesinde Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ait binada Turizm ve Otelcilik

Detaylı

İÇİNDEKİLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ DE ÖNLİSANS MESLEK YÜKSEKOKULU

İÇİNDEKİLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ DE ÖNLİSANS MESLEK YÜKSEKOKULU İÇİNDEKİLER İSTANBUL BİLGİ ÜNİVERSİTESİ BİLGİ DE ÖNLİSANS 7 9 MESLEK YÜKSEKOKULU Aşçılık* Bankacılık ve Sigortacılık* Deniz Ulaştırma ve İşletme Dış Ticaret Grafik Tasarımı* Halkla İlişkiler ve Tanıtım

Detaylı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Performans Programı 2015 İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 3 ŞEKİLLER LİSTESİ... 3 SUNUŞ... 4 1. GENEL BİLGİLER...

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Performans Programı 2015 İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 3 ŞEKİLLER LİSTESİ... 3 SUNUŞ... 4 1. GENEL BİLGİLER... İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... 3 ŞEKİLLER LİSTESİ... 3 SUNUŞ... 4 1. GENEL BİLGİLER... 5 1.1. YASAL YÜKÜMLÜLÜKLER VE MEVZUAT ANALİZİ... 5 1.2. İDAREYE İLİŞKİN BİLGİLER... 6 1.3. AKADEMİK HİZMETLER...

Detaylı

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi

Adana Bilim ve Teknoloji Üniversitesi Yüzde Yüz İngilizce Eğitim Yapan Devlet Üniversitesi Yasamın Içinde... 2016 İÇİNDEKİLER Sunuş 02 2015-2016 Tanıtım Kitapçığı Misyon - Vizyon Neden Adana BTÜ? Fakülteler ve Bölümler Yüksekokullar Enstitüler

Detaylı

Puan Türüne Göre Programlar

Puan Türüne Göre Programlar Puan Türüne Göre lar www.emu.edu.tr 1 2015 2 DİL1 Mütercim - Tercümanlık... 1 İngilizce Öğretmenliği... 2 MF1 Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF3 Moleküler Biyoloji

Detaylı

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.selcuk.edu.tr

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.selcuk.edu.tr TANITIM KATALOĞU Ülkemizde işgücü arzı ile talebi arasında ciddi uyumsuzluk mevcuttur. Bunun nedeni olarak mesleki eğitim kurumlarında uygulanan eğitim programları, bu programlarla yetiştirilen teknik

Detaylı

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.tf.sakarya.edu.tr

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.tf.sakarya.edu.tr TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ www.tf.sakarya.edu.tr Prof. Dr. Mehmet SARIBIYIK Teknoloji Fakültesi Dekanı Günümüzde, ülkeler arasındaki rekabet bilgi düzeyinde sürdürülmekte, toplumların geleceği

Detaylı

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI

SEVGİLİ ÖĞRENCİLER DEKAN IN MESAJI DEKAN IN MESAJI SEVGİLİ ÖĞRENCİLER 100. yılını geride bırakan köklü bir üniversitenin bünyesinde 20 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren genç ve dinamik bir fakültenin mensubu olmakla gurur duyabilirsiniz.

Detaylı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu 2014

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu 2014 Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 7 I. GENEL BİLGİLER... 8 A- MİSYON, VİZYON VE TEMEL DEĞERLERİMİZ... 9 Misyon... 9 Vizyon... 9 Temel Değerlerimiz... 9 B- YETKİ, GÖREV VE SORUMLULUKLAR...

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Şubat 2015 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı İÇİNDEKİLER TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9 MİSYON 13 VİZYON 13 1. AKADEMİK VE

Detaylı

MESLEK YÜKSEKOKULU EĞİTİMDEN DAHA FAZLASI; İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ NDE

MESLEK YÜKSEKOKULU EĞİTİMDEN DAHA FAZLASI; İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ NDE MESLEK YÜKSEKOKULU EĞİTİMDEN DAHA FAZLASI; İZMİR EKONOMİ ÜNİVERSİTESİ NDE http://vs.ieu.edu.tr/tr http://www.ieu.edu.tr/tercih/tr/index.html Hakkımızda İzmir Ekonomi Üniversitesi Meslek Yüksekokulumuz,

Detaylı

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI

T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI T.C. BARTIN ÜNİVERSİTESİ 2013-2017 DÖNEMİ STRATEJİK PLANI İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 TABLOLAR LİSTESİ... 4 GRAFİK LİSTESİ... 5 SUNUŞ... 7 ÖNSÖZ... 9 1. BÖLÜM... 10 GİRİŞ... 10 1.1. ÇALIŞMANIN AMACI...

Detaylı

T.C. YALOVA ÜNİVERSİTESİ

T.C. YALOVA ÜNİVERSİTESİ T.C. YALOVA ÜNİVERSİTESİ 2009 YILI YATIRIM PROGRAMI İZLEME VE DEĞERLENDİRME RAPORU Mart 2010 - YALOVA 2009 YILI YATIRIM PROGRAMI ĠZLEME V İÇİNDEKİLER Sayfa No: 1. Yönetici Özeti 2 2. Genel Değerlendirme..

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2014 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 8 TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9

Detaylı

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi İdare Faaliyet Raporu Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 7 I. GENEL BİLGİLER... 8 A- MİSYON, VİZYON VE TEMEL DEĞERLERİMİZ... 9 Vizyon... 9 Misyon...

Detaylı

ACİL YARDIM TEKNİKERLİĞİ (ÖNLİSANS-SAY 1)

ACİL YARDIM TEKNİKERLİĞİ (ÖNLİSANS-SAY 1) ACİL YARDIM TEKNİKERLİĞİ (ÖNLİSANS-SAY 1) Acil Yardım Teknikerliği programının amacı, acil bakım hizmetini hastane dışında, profesyonel düzeyde verebilecek elemanları yetiştirmektir. Ambulans ve acil bakım

Detaylı

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU

21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU 21 MART 2014 ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU 2013 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 4 I. GENEL BİLGİLER... 5 A. Misyon ve Vizyon... 5 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar...

Detaylı

Adnan Menderes Üniversitesi. Stratejik Planı

Adnan Menderes Üniversitesi. Stratejik Planı Adnan Menderes Üniversitesi Stratejik Planı 2008-2012 ÖN SÖZ En iyi yolu bulmak en kötüsünü bulmaktan çok daha kolaydır Sir Thomas More Sayın ilgililer, değerli Adnan Menderes Üniversitesi mensupları,

Detaylı

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER... SY: 4 SY: 6 SY: 12 SY: 13 SY: 14 SY: 15 SY: 16 SY: 17 SY: 18 SY: 20 SY: 24 SY: 25 MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN

Detaylı

Değerli Genç Arkadaşlarım,

Değerli Genç Arkadaşlarım, Değerli Genç Arkadaşlarım, Ünlü düşünür Platon un, yüzyıllar önce ideal eğitimin tanımını bizlere yaptığı Doğru eğitim bedeni ve ruhu olabildiğince güzel kılacak güçte olmalıdır cümlesi; sınırların ortadan

Detaylı

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur.

İcra eden, tatbik eden karar veren daima daha kuvvetlidir. İlim tercüme ile olmaz inceleme ile olur. Millete gideceği yolu gösterirken dünyanın her türlü ilminden, keşiflerinden, gelişmelerinden yararlanalım, ama unutmayalım ki, asıl temeli, cevheri kendi içimizden çıkarmak zorundayız. İcra eden, tatbik

Detaylı

SİNOP ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU

SİNOP ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU SİNOP ÜNİVERSİTESİ MESLEK YÜKSEKOKULU GENEL BİLGİLER Sinop Üniversitesi Meslek Yüksekokulu, 02.11.2001 tarihinde 2547 sayılı Yükseköğretim Kanununun 2880 sayılı kanunla değişik 7/d 2 maddesi uyarınca Yükseköğretim

Detaylı

MESLEK SEÇĠMĠ. Meslek seçimiyle ilgili sağlıklı bir karar verebilmek için bireyin şu evrelerden geçmesi gerekir:

MESLEK SEÇĠMĠ. Meslek seçimiyle ilgili sağlıklı bir karar verebilmek için bireyin şu evrelerden geçmesi gerekir: MESLEKLER REHBERİ MESLEK SEÇĠMĠ Meslek: Meslek en genel anlamda yaşam boyu yapılan faaliyetler bütünüdür. Yaşam boyu yapılan bir faaliyetten insanın mutlu olabilmesi için seçtiği mesleği severek ve isteyerek

Detaylı