Easy Series Güvenlik Paneli. Referans Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Easy Series Güvenlik Paneli. Referans Kılavuzu"

Transkript

1 Easy Series Güvenlik Paneli Referans Kılavuzu

2 İçerik 3 1. Temel bilgiler 2. Sistem Hakkında Genel Bilgiler Easy Series Güvenlik Paneli 6 Easy Series Ekran Durumları Kontrol Paneli ve Cihazları Easy Series Kablosuz Cihazları Alarm İletişimi Yanlış Alarm Azaltma Özellikler ve Avantajlar Programlama

3 1 Temel Bilgiler 3 Easy Series, evler ve küçük ölçekli işletmeler için kurulumu ve kullanımı son derece kolay, devrim yaratan bir güvenlik panelidir. Üstün kablosuz Güvenlik Ağı teknolojisi olan wlsn i desteklemektedir. Uygulamalar: Güvenlik Yangın Panik / Medikal Dondurucular, buzdolapları, merkezi ısıtma vs. cihazların denetimi Konfor fonksiyonları (aydınlatma, garaj kapıları, panjurların vs. kontrolü) Easy Series Temel Bilgileri: Evler ve küçük ölçekli işletmelerin kullanımı amaçlı Üstün işlevleriyle şık kontrol merkezi Dahili RFID okuyucu üzerinden basit işletim Kendi dilinizde sesli yönlendirmeler Simge tabanlı, metinsiz ekran Farklı devreye alma seçenekleri (PIN kodu, RFID kartı, anahtarlık, uzaktan devreye alma/devreden çıkarma) Yanlış alarmları azaltmak için birçok özellik Entegre karşılıklı konuşma seçenekleri Akıllı Tehdit Değerlendirmesi Çapraz Bölgelendirme Kademeli Bildirim Son derece kolay açıklamalar Kullanımı için eğitime gerek duyulmaz

4 4 1 Temel Bilgiler wlsn aşağıdakileri sağlar: Yüksek güvenilirlik ve güvenlik için iki yönlü iletişim Kolay ve çabuk programlama için otomatik konfigürasyon wlsn Kablosuz teknolojisi: 868 MHz güvenlik bandı Çok kanallı işletim (8 kanal) Aşağıdaki cihazlarda kolay wlsn kablosuz sinyal seviyesi testi: Kablosuz test cihazı Kablosuz cihazlar Çeşitli dahili alarm aktarım seçenekleri: Sesli arama cihazı Dijital arama cihazı (SIA, Contact ID, Fast Format) SMS Mesajı: TAP Protokolü desteği sağlanıyorsa DTMF ve/veya Uzaktan Programlama Yazılımı (Remote Programming Software: RPS) aracılığıyla uzaktan yönetim özelliği Kart üzerinde gelen 8 kablolu bölge, kablolu veya kablosuz 32 bölgeye ve 20 anahtarlık kullanımına kadar genişleyebilir 4 adete kadar kontrol merkezi Kart üzerinde 4 çıkış ve 4 adete kadar kablosuz çıkış 20 adete kadar kullanıcı: her kullanıcı kendine özel bir PIN alır (RFID kartı ve kablosuz anahtarlık opsiyonel olarak verilir) Zaman/tarih kayıtlı geçmiş 500 olay Çoğu wlsn cihazı için 5 yıl pil ömrü EN , Sınıf 2 standardına uyumlu

5 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler Easy Series Güvenlik Paneli Kontrol merkezi ses ve görsel verileri birleştirir. Varlık dedektörü Yüksek kontrastlı, çok renkli, simgesel ekran Özel fonksyon tuşları Entegre hoparlör Dahili mikrofon Dahili RFID okuyucu Bilgi tuşu Kolay montaj için entegre mini kumpas Polis, itfaiye çağırmak veya medikal alarm vermek için özel tuşlar [1+2] Diğer tuşlar kullanıcı işlemlerine giriş [3], zil sesini aktif hale getirmek veya kapatmak [4] ve ses seviyesi kontrolü için kullanılabilir [5] Bu tuş bir yardım menüsüne erişim sağlar. Ayrıca sistemi açmanız için de kullanılabilir. Kontrol merkezi, kullanıcının varlığını algılar. Kullanıcı uzaktayken sistemde bir sorun oluşursa kontrol merkezi, sisteme yaklaştığında kullanıcıyı bilgilendirir. Dahili hoparlör, ana dilde kullanım imkanı sağlar. Dahili mikrofon ile beraber ayrıca panel üzerinden karşılıklı konuşma da sağlanabilir. Dahili RFID okuyucu, sistemi açmak ve kapamak, alarmları susturmak ve kullanıcı menüsüne girmek için kullanılabilir.

6 6 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler Easy Series Ekran Durumları: Sistem kapalı Sistemde bir sorun var Bir ya da daha fazla nokta tetikli Çıkış gecikme süresi devrede Sistem açık (evde) Sistem açık (evde değil) Yangın veya hırsız alarmı (sistem kapalı) Yangın veya hırsız alarmı (sistem açık)

7 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 7 2,2 Kontrol Paneli ve Cihazları: Ses modülü Programlama anahtarı Dış müdahale koruma anahtarı Güç kaynağı Kontrol paneli RFID okuyucusuna sahip kontrol merkezi

8 8 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler Easy Series Güvenlik Paneli ve Cihazları: Kontrol Paneli Easy Series Güvenlik Paneli küçük işletmelerde ve konutlarda kullanılmak amacıyla tasarlanmıştır. Sistem, hırsız alarmı, yangın algılama ve medikal alarm vermek gibi birçok uygulama için kullanılabilir. Sistem, kullanıcıya özel bir kart ile kontrol edilebilir. Kart kullanımı Teknik özellikler için bkz. Kontrol Merkezi, sayfa 5. Kontrol Merkezi Ses Modülü Ses modülü, uygun dildeki tüm mesajları içermektedir. 20 den fazla lisan seçeneği bulunmaktadır.

9 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 9 Programlama Anahtarı Programlama bilgilerini karşıya ve karşıdan yükler. Programlama anahtarı, örneğin, büyük projelerde ve veri yedeklemelerinde aynı özelliklere sahip bir grup kontrol panelini hızlı şekilde programlamak için kullanılır. Dış müdahale koruma anahtarı Dış müdahale koruma anahtarı, muhafazanın açık olduğunu ve ayrıca duvardan sökülme durumunu algılar. Ek koruma anahtarı çıkışlarının takılabileceği bir kablo devresi de içermektedir. Güç Kaynağı Temel güç gereksinimi için VAC güç kaynağı.

10 10 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 2.3 Easy Series Kablosuz Cihazları: wlsn Hub (Kablosuz alıcı-verici) wlsn hub, 32 adete kadar wlsn dedektörü, artı 4 wlsn çıkışı, 20 anahtarlık desteklemektedir ve harici anteni yoktur. Küçük boyutu sayesinde, yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir. wlsn Anahtarlık Kompakt tasarımlı 5 düğmeli kablosuz anahtarlık sistemi devreye almak/devreden çıkarmak için kullanılır ve bir panik fonksyonu da içermektedir. Ayrıca garaj kapılarının ve aydınlatmanın kontrol edilmesi gibi konfor fonksiyonları da sağlar. İkili LED, panel durumu hakkında geri bildirim yapar. Ayrıca, bir fener fonksiyonu bulunmaktadır. wlsn Test Cihazı wlsn test cihazı, wlsn dedektörlerinin kurulumu için en iyi noktaların belirlenmesine yardımcı olur. Sinyal gücü okuma, Sinyal Gürültü oranı ve Paket Hata Oranı ölçümü yapar. wlsn Cam Kırılma Dedektörü wlsn cam kırılma dedektörü, ikili akustik teknolojisini kullanır. Ses sinyali ve basınç dalgası camın kırılıp kırılmadığını belirlemek için kullanılır. Menzili 7,6 metreye kadardır. Doğrudan cama takılmasına gerek yoktur, böylece yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir.

11 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 11 wlsn PIR Hareket Dedektörü Hayvanlara karşı bağışık, yüksek kaliteli wlsn PIR hareket dedektörünün yüksek bir tespit performansı vardır ve 12 x 12 metrelik bir alanı kaplar. Dedektörü ayarlamak gerekmediğinden hatalı hizalama mümkün değildir. wlsn MW/PIR İkili Hareket Dedektörü Hayvanlara karşı bağışık, yüksek kaliteli ikili wlsn PIR/MW hareket dedektörü, zorlu ortamlar için iki algılama teknolojisi sunar. Yüksek bir tespit performansı vardır ve 11 x 11 metrelik bir alanı kaplar. Dedektörü ayarlamak gerekmediğinden hatalı hizalama mümkün değildir. wlsn Siren (İç Mekan) 85 db wlsn iç mekan sireni, bölge sakinlerine yerel uyarı verir ve hırsızları caydırır. Sistem tarafından kablosuz olarak çift yönlü kontrol edilir ve yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir.

12 12 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 2.3 Easy Series Kablosuz Cihazları: wlsn Röle Modülü 2A/28V wlsn röle modülünün (DC/AC) güvenlik veya konfor uygulamaları için bir bölge girişi vardır. Bağlı cihazlar (örn. garaj kapıları, aydınlatma) wlsn anahtarlığı ile ve/veya mesela alarmlar gibi olaylar tarafından tetiklenebilir. wlsn Duman Dedektörü wlsn duman dedektörü, dumanın yayılmasını optik olarak algılar. Kolay test etmek için bir test fonksiyonu içermektedir. Entegre siren, yangın durumunda uyarı verir. wlsn 3405 Titreşim Dedektörü wlsn titreşim dedektörü, kapıların ya da pencerelerin açıldığını veya bunlara yapılan saldırıları algılar. İki hassasiyet seçeneği ile konfigüre edilebilir. Mıknatıs, dedektörün sağ ya da sol tarafına monte edilebilir. Dedektör, yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir.

13 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 13 wlsn Kapı-Pencere Kontağı wlsn kapı/pencere kontağında, kapı ve pencereleri denetlemek için kontak bulunur. İkinci bir kontak bağlamak için ek bir bölge girişi de sağlar. Mıknatıs, dedektörün sağ ya da sol tarafına monte edilebilir. wlsn Mini Kapı-Pencere Kontağı wlsn kapı/pencere mini kontağında, kapı ve pencereleri denetlemek için kontak bulunur. Mıknatıs, dedektörün sağ ya da sol tarafına monte edilebilir. Çok küçük boyutu sayesinde, yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir. wlsn Gömme Kapı-Pencere Kontağı wlsn gömme kapı-pencere kontağı, kapı ve pencereleri görünmeden denetler. Kapıların, pencerelerin kendi çerçevelerine ve iç kısımlarına monte edilir.

14 3 Alarm İletişimi Farklı Alarm Bildirim Yolları: Dijital Arama Cihazı SMS Sesli Arama Cihazı Uyarı cihazları Alarm Haber Alma Merkezi Cep Telefonu Telefon Siren/Flaşör

15 3 Alarm İletişimi 15 Farklı Alarm Aktarım Yolları: Dijital Arama Cihazı Bu dijital iletişim cihazı raporları bir alarm haber alma merkezine iletir. Alınan raporun tipine bağlı olarak alarm haber alma merkezi bir grup önceden belirlenmiş işlemi uygulayacaktır. Desteklenen iletişim cihazı formatları SIA, Contact ID ve Fast Format tır. C900TTL-E eklenmesi ile Ethernet üzerinden rapor iletimi de mümkündür. Sesli Arama Cihazı Bu format olay raporlarının, önceden kaydedilmiş sesli mesaj ile iletilmesi gerektiği zaman kullanılır. Bu özellik hem alarm haber alma merkezine rapor iletiminde hem de kişisel kullanım amaçlı tercih edilir. SMS ile Mesaj Gönderimi Bu kişisel mesajlaşma formatı konfigüre edildiğinde size alarm, sistem sorunları ve sistemin ne zaman açılıp kapatıldığı hakkında bilgi vermek için kullanılabilir. Siren/Flaşör Bu uyarı cihazları, korunan yerlerde hırsız veya yangın alarmı verildiğinde bir uyarı sağlar. Opsiyonel alarm aktarımı Ethernet ve GSM aracılığıyla alarm aktarımı opsiyonel olarak mevcuttur.

16 4 Yanlış Alarmların Azaltılması Yanlış Alarmların Azaltılmasının Farklı Yolları: Kademeli Bildirim Bir güvenlik noktasının ihlal edilmesi durumunda alarm kademeli olarak artar. Sistem, kontrol merkezinin ses düzeyini artırır, ekran animasyonlarını değiştirir ve son olarak gerçek alarm raporu, alarm haber alma merkezine gönderilmeden önce uyarı cihazlarını etkinleştirir (bu aşamalarda raporlar kullanıcı tarafından iptal edilebilir) Çapraz Bölgelendirme (diğer adıyla Sıralı Doğrulama) Belirli bir süre içinde iki ya da daha fazla hareket sensörü aktif hale gelirse hırsızlık alarmının doğrulanmış olduğuna karar verilir: örneğin, eğer kapı sensörü ve hareket dedektörü aynı anda alarm verirse, sistem doğrulanmış bir alarm raporu gönderir (aksi takdirde doğrulanmamış bir alarm raporu gönderilir). Akıllı Tehdit Değerlendirmesi Geçerli koruma seviyesi, giriş cihazı tipleri, giriş koşulları ve birikmiş hata sayısına göre kontrol paneli, potansiyel tehdidi değerlendirir. Tehdidin belirli bir seviyeye ulaşması durumunda sistem, onaylanmış bir alarm raporu gönderir (aksi takdirde onaylanmamış bir rapor gönderilir). Karşılıklı konuşma ile alarmın sesli doğrulanması Bir alarm verildiğinde, karşılıklı konuşma imkanı vardır. Ayrıntılar için lütfen bkz. sayfa 17.

17 4 Yanlış Alarmların Azaltılması 17 Karşılıklı konuşma ile alarmın sesli doğrulanması Her kontrol merkezinde bir hoparlör ve mikrofon bulunmaktadır. Bu bileşenler, kullanıcının ve alarm haber alma merkezinin korunan yeri dinlemesini ve konuşmasını sağlar. Hem sesli doğrulama ve hem de özel iletişim gerçekleştirilebilir. İki yönlü sesli doğrulama oturumu kurulduktan sonra uzaktaki kullanıcı, bağlı olan her kontrol merkezini dinleyebilir ve bu merkezlerle konuşabilir. Alarm 2 Dinleme 3 Konuşma Dahili iletişim cihazı Dahili mikrofon Entegre hoparlör Örnek: 1 Panel, alıcı istasyona alarmı iletir. 2 Alarm haber alma merkezi personeli binayı dinleyerek alarmın yanlışlıkla verilip verilmediğini anlar. 3 Personel bina ile iletişim kurabilir. Yanlış alarm durumunda müşteriler, kendilerini yetkili kullanıcı olarak tanıtmak için önceden tanımlanmış kodları kullanır. Ayrıca müşteriler de bir telefon çağrısı (örn. bebek telefonu fonksiyonu olarak) aracılığıyla kendi ev veya işyerlerini istedikleri an dinleyebilirler.

18 5 Özellikler ve Avantajlar wlsn Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Kablo bağlantısı gerektirmez Hızlı ve kolay kurulum Düşük kurulum maliyetleri Duvarlarda veya tavanlarda delik açmaya gerek yok Dikkat çekmeyen kurulum 868 MHz Güvenlik bandı (EMEA) Son derece güvenilir (diğer kablosuz sistemlerden parazit almaz) Rekabetçi avantaj Son derece güvenilir Diğer kablosuz sistemlerden parazit almaz (örn. bebek izleyicileri, telsiz telefonlar vs.) Çok kanallı işletim (8 kanal) Daha sağlam bir sistem Daha az servis gereksinimi Daha yüksek güvenilirlik ve sistem sağlamlığı (yakındaki kablosuz alarm sisteminden parazit almaz) Çift yönlü iletişim Kurulumlar tahmin edilebilir Daha yüksek güvenlik, sağlamlık ve güvenilirlik Daha yüksek güvenlik, sağlamlık, güvenilirlik ve anahtarlık geri bildirim LED'leri doğru işletimde yüksek güven sağlar Otomatik konfigürasyon Kolay ve çabuk programlama/ konfigürasyon Düşük kurulum maliyetleri Sinyal gücü göstergesi Montajdan önce kolay ve çabuk şekilde kablosuz sinyal gücünün doğrulanması Kurulumlar tahmin edilebilir Güvenilirlik Kablosuz çıkış cihazları Ek iş uygulamaları/fırsatları Rekabetçi avantaj Anahtarlık üzerinden konfor ve güvenlik uygulamaları (örn. garaj kapısının, aydınlatmanın kontrolü vs.) 5 yıla kadar pil ömrü Uzun ömürlü sistem güvenilirliği Güvenlik şirketi sayesinde daha az kesinti ve düşük maliyetler

19 19 Kontrol Merkezi Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Yenilikçi tasarım Rekabetçi avantaj İç mekanla uyumlu Yaşam alanlarına kusursuz şekilde uyum sağlar Yüksek kontrastlı, çok renkli, simge tabanlı, metinsiz ekran Rekabetçi avantaj Kolay işletim Daha iyi genel görünüm Simgesel işletim Dahili RFID okuyucu Fiyat avantajı Hızlı ve kolay sistem işletimi Ek bir cihaz için ekstra masraf yok Ezberlenmesi gereken bir şifresi yok Yüksek güvenlik Dahili hareket sensörü Rekabetçi avantaj Kullanıcı yaklaşır yaklaşmaz tuş takımı önemli sistem bilgilerini iletir Dahili mikrofon ve hoparlör Karşılıklı Sesli Doğrulama Alarm haber alma merkezinden acil yardım Alarmları kolayca doğrulama olanağı Kendi dilinizde ses desteği Menü içinde kolay gezinme Kolay işletim Sessiz kontrol merkezi modu Rahatsızlık vermeyen, örn. yatak odasında, giriş gecikme bildirimi

20 20 5 Özellikler ve Avantajlar İşletim Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Kart Son derece güvenli Biri kaybolursa, diğeriyle değiştirilebilir Kullanım kolaylığı Tek tuşlu Uzaktan telefonla tam kontrol Son kullanıcılar için hızlı destek Bakım kolaylığı Hızlı devreye alma Yardım menüsüne giriş Uzaktan bilgilendirme ve işletim Nokta ve çıkışlar için özel metin kaydı Kullanım kolaylığı Tek tuşlu sistem testi Düşük servis maliyetleri Güçlü koruma Açık noktaların baypas edilmesi olanağı Özel koruma Müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlama

21 5 Özellikler ve Avantajlar 21 Kurulum Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Entegre mini kumpas Kolay kurulum 45 renkli terminal bağlantıları Kolay kurulum Kablolara en uygun erişim Kapalı PCB Kablolardan kaynaklanan kısa devreler önlenmiştir Kapak plakası üzerindeki ayrıntılı açıklamalar sayesinde kolay kurulum EMV korumalı Programlama Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Telefon veya dizüstü bilgisayar aracılığıyla, uzaktan ya da yerinde programlama Uzaktan programlama ve bakım Sahadaki teknisyene uzaktan destek Hızlı ve kolay programlama Para tasarrufu sağlar Bir arıza durumunda hızlı destek Programlama ve ROM güncelleme anahtarları Büyük projeler için birkaç panelle pratik programlama Veri yedekleme Düşük programlama maliyetleri Ülke koduyla otomatik konfigürasyon Ülkeye özel gereksinimler önceden programlanmıştır Çoğu durumda ek bir programlamaya ihtiyacı yoktur Düşük programlama maliyetleri

22 22 5 Özellikler ve Avantajlar Yanlış alarm azaltma Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Yanlış alarm azaltma özellikleri (ayrıntılar için bkz. s.15) Müşteri memnuniyeti Daha az yanlış alarm Sistem güvenilirliğinde daha yüksek güven Alarm iletimi Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Dahili sesli arama Ekstra masraf olmadan Ek cihazlar için ekstra masraf yoktur Arkadaşlar, komşular gibi özel kişilere alarm aktarımı Dahili dijital arama Formatları: SIA, Fast Format, Contact ID Mesajlar hemen hemen tüm alıcı istasyonlar tarafından algılanabilir Ekstra masraf olmadan Ek bir cihazın ekstra masrafı yoktur SMS Mesajlaşma Rekabetçi avantaj Ek cihazlar için ekstra masraf yoktur Ek cihazlar için ekstra masraf yoktur Her yerde ve zamanda alarm bildirimi GSM (opsiyonel) PSTN telefon hattına gerek yoktur PSTN telefon hattına gerek yoktur Ethernet (opsiyonel) Düşük maliyetli mesaj aktarımı

23 6 Programlama ve İşletme 23 Easy Series Teknisyen Menüsü Ağacı: 1 Saat ve tarihi ayarlayın 1 2 Tüm sistem testi Sistem bakımı 3 Sistem testi 4 Olay tarihçesi 5 Sistemi sıfırla 6 Kablosuz konfigürasyon 2 1 Kurulum teknisyeni şifresini değiştirin Kullanıcı menüsü 2 Ana şifreyi değiştirin 1 Noktalar Şifre 3 Temel programlama 2 3 Konfigürasyonu rapor et Çıkış programlama 4 Ülke kodu 4 2 Öğe numarasını girin Uzman programlaması 5 1 Konuşmak için Karşılıklı konuşma oturumu 2 Dinlemek için 6 1 Tesis tanımını kaydedin Kayıt 2 Servis mesajları için çağrı kaydedin 7 1 Anahtardan panele veri aktarın Programlama anahtarı 2 Panelden anahtara veri aktarın

24 Bosch Güvenlik Sistemleri Daha fazla bilgi için, bkz. Bosch Sicherheitssysteme GmbH, 2006 Değişiklik yapma hakkı saklıdır Almanya da basılmıştır 08/06 HOL AS-OT-tr-55_ _05

"Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı

Alarm Paneli Devrede Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı "Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı 2 Önce güvenlik Doğal olarak, ev veya küçük iş yeriniz için mümkün

Detaylı

wlsn* çift yönlü kablosuz iletişim Daha fazla güvenlik için hızlı yöntem

wlsn* çift yönlü kablosuz iletişim Daha fazla güvenlik için hızlı yöntem wlsn* çift yönlü kablosuz iletişim Daha fazla güvenlik için hızlı yöntem * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı 2 wlsn nedir? Bosch Güvenlik Sistemleri nin kablosuz Local Security Network wlsn çözümü, en sok teknoloji

Detaylı

KABLOSUZ HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

KABLOSUZ HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ KABLOSUZ HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ ÇATINIZIN ALTINDA BİR 21. YÜZYIL İÇİN KABLOSUZ ÇÖZÜM ü Kolay kurulum, mobilya ve dekorasyonla modern uyum ü Güvenilir ve kolay kullanım ü 3 yıl (yaklaşık) pil ömrü 50 dedektöre

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİ MALZEME BAĞLANTILARI ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ Alarm Kontrol Panelleri Kablosuz Kontrol Panelleri GSM / GPRS / Ethernet Tabanlı İletişim Modülleri Dedektörler Manyetik Kontaklar Alarm Aksesuarları Sirenler Çevre Güvenlik Sistemleri

Detaylı

Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği

Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği Evinizi ve ailenizi korumak artık çok kolay. Kullanıcı dostu Ultima güvenlik sistemi ile herşeyi tek bir dokunuşla halledebilirsiniz. Rahatlayabilirsiniz.

Detaylı

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler

Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler Bosch Güvenlik Sistemleri Gönül rahatlığınız için kaliteli ürünler 2 Birlikte kendinizi güvende hissedeceğiniz bir firma Bosch Güvenlik Sistemleri'nin üstlendiği sorumluluk, risk altında olan ister can

Detaylı

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü.

MOBOTIX MOBOTIX. Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu TR 6/12. Tam Panorama görüntüsü. TR 6/12 Hemispheric IP Video Kapı İstasyonu The HiRes Video Company 180 Daha genel görüş. Daha çok güvenlik. Tam Panorama görüntüsü hemisferik teknolojisi sayesinde duvardanduvara ve tavandan tabana Sesli

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI VE MONTAJI 523EO0462 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve

Detaylı

PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ

PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ PL-1555 KABLOSUZ AKILLI ALARM SİSTEMİ TANITMA ve KULLANIM KILAVUZU ÜRÜN PAKET İÇERİĞİ Kurulum ve ayarlarınızı yapmadan önce lütfen ürün paketi içeriğinizin tam olduğunu kontrol edin. Alarm Sistemi Alarm

Detaylı

Bina Teknolojileri. Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı

Bina Teknolojileri. Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı Bina Teknolojileri Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı Yaşam kalitesi İhtiyaçlarımı karşılayacak, evimin tasarımıyla uyumlu, kullanımı kolay ve güvenli bir çözüm istiyorum. İhtiyaç Evinizde yüksek

Detaylı

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde...

DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... DCN Kablosuz Kongre Sistemi Toplantı yapılan her yerde... 2 DCN Kablosuz Kongre Sistemi Kablosuz Kongre Sistemi kolaylık ve esneklikte son nokta Modern, gelecek teknolojisiyle uyumlu çözüm Mekanı hiç etkilemeyen

Detaylı

Modüler AutoDome Kamera Sistemi Referans Kılavuzu

Modüler AutoDome Kamera Sistemi Referans Kılavuzu Modüler AutoDome Kamera Sistemi Referans Kılavuzu 2 Modüler AutoDome Kamera Sistemi İçindekiler 4 6 7 16 18 22 24 25 28 32 Giriş AutoDome Seçimi Modül Seçenekleri Doğru AutoDome Seçimi AutoDome Kitinin

Detaylı

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System

Akıllı Alarm Sistemi. TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU. KS-898A Network Intelligent Alarm System Akıllı Alarm Sistemi TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU KS-898A Network Intelligent Alarm System İÇİNDEKİLER *** Lütfen çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.*** 1- Sistem Tanıtımı 2- Ana Özellikler

Detaylı

TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU

TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU Akıllı Alarm Sistemi TANITMA ve KULLANMA KILAVUZU WS-244 Network Intelligent Alarm System *** Lütfen çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz.*** Ç NDEK LER 1-2- 3-4- 5- Sistem Tanıtımı Ana Özellikler

Detaylı

WS-280 GSM ALARM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU

WS-280 GSM ALARM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU WS-280 GSM ALARM SİSTEMİ KULLANIM KILAVUZU İçindekiler 1 Giriş ---------------------------------------------------------------------------------() 2 Ana özellikler---------------------------------------------------------------------------()

Detaylı

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU

VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU VAP304 ALARM PANELİ MONTAJ VE PROGRAMLAMA KILAVUZU Panic Fire Duress Program Bypass Report Chime Test Memory B A D C Program Chime Panic Duress Exit Fire Report Bypass Memory Test Reset Password Exit Reset

Detaylı

MOBOTIX Ürünleri. Yüksek Çözünürlüklü Video Çözümleri yüksek çözünürlükle, dijital ve hesaplı kayıt MOBOTIX MOBOTIX TR 10/12

MOBOTIX Ürünleri. Yüksek Çözünürlüklü Video Çözümleri yüksek çözünürlükle, dijital ve hesaplı kayıt MOBOTIX MOBOTIX TR 10/12 TR 10/12 MOBOTIX Ürünleri The HiRes Video Company S14 İlk kez bu baskıda: FlexMount Kamera S14 Arayüz kutuları MxAnalytics Video Analizi Yüksek Çözünürlüklü Video Çözümleri yüksek çözünürlükle, dijital

Detaylı

Nokia 6700 classic Kullanım Kılavuzu

Nokia 6700 classic Kullanım Kılavuzu Nokia 6700 classic Kullanım Kılavuzu Baskı 5.2 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Genel bilgiler 5 Cihazınız hakkında 5 Şebeke servisleri 5 Giriş kodları 5 Yapılandırma ayar servisi 6 My Nokia 6 İçerik

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ YANGIN ALGILAMA VE İHBAR SİSTEMLERİNDE ARIZA VE BAKIM ANKARA 2007 Milli

Detaylı

Motorola ES400. Global 3.5G Kurumsal Dijital Asistan (EDA) Mobil çalışanlara sadece bilgi vermek yerine tam yetkili olmalarını sağlamak.

Motorola ES400. Global 3.5G Kurumsal Dijital Asistan (EDA) Mobil çalışanlara sadece bilgi vermek yerine tam yetkili olmalarını sağlamak. Motorola ES400 Global 3.5G Kurumsal Dijital Asistan (EDA) Mobil çalışanlara sadece bilgi vermek yerine tam yetkili olmalarını sağlamak. Sadece tek bir CİHAZLA mağazayı daha iyi yönetebilirim. ES400 ile,

Detaylı

ÜRÜN KATALOĞU BU VERSİYONA AŞAĞIDAKİLER DAHİLDİR

ÜRÜN KATALOĞU BU VERSİYONA AŞAĞIDAKİLER DAHİLDİR ÜRÜN KATALOĞU BU VERSİYONA AŞAĞIDAKİLER DAHİLDİR ELDES HAKKINDA ELDES, mülk ve işyerlerinin alarm, izleme, kontrolü ve otomasyonu üzerine uzmanlaşmış bir elektronik mühendislik ve tasarım şirketidir. ELDES

Detaylı

Aydınlatma Yönetimi Çözümleri. Ürünler & Sistemler Kataloğu

Aydınlatma Yönetimi Çözümleri. Ürünler & Sistemler Kataloğu Aydınlatma Yönetimi Çözümleri Ürünler & Sistemler Kataloğu Enerjİ İsrafına son verin Enerji israfına son verin İçİndekİler Vizyonumuz...s3 Neden Aydınlatma Yönetimi uygulamaları?...s4 Aydınlatma Yönetimini

Detaylı

www.akillibisey.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ...

www.akillibisey.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... www.akillibisey.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... GÜVENLİK ve DAHA FAZLASI BÜTÜNLEŞİK EV OTOMASYONU Zipato, bulut teknolojisi temelli interaktif güvenlik

Detaylı

www.zipatotr.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ...

www.zipatotr.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... www.zipatotr.com AKILLI EV SİSTEMLERİ KONFORUN, GÜVENLİĞİN ve ENERJİ VERİMLİLİĞİNİN YENİ ADRESİ... GÜVENLİK ve DAHA FAZLASI BÜTÜNLEŞİK EV OTOMASYONU Zipato, bulut teknolojisi temelli interaktif güvenlik

Detaylı

KFP-AF Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kurulum Kılavuzu

KFP-AF Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kurulum Kılavuzu KFP-AF Serisi Yangın Alarm Kontrol Paneli Kurulum Kılavuzu P/N 501-405119-1-20 REV 2.0 ISS 08JUN11 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Versiyon Sertifikasyon Avrupa Birliği direktifleri İletişim

Detaylı

Nokia C2-01 Kullanım Kılavuzu

Nokia C2-01 Kullanım Kılavuzu Nokia C2-01 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.2 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Cihazınız hakkında 5 Şebeke servisleri 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 7 Hafıza kartı takma

Detaylı

GOLD RX/PX/CX/SD, GENERATION E IÇIN İŞLETIM VE BAKIM TALIMATLARI

GOLD RX/PX/CX/SD, GENERATION E IÇIN İŞLETIM VE BAKIM TALIMATLARI GOLD RX/PX/CX/SD, GENERATION E IÇIN İŞLETIM VE BAKIM TALIMATLARI Program sürümü 1.12 ve daha yenileri için uygulanabilir. GOLD PX GOLD RX GOLD CX GOLD SD Dokümanın orijinali İsveç dilinde yazılmıştır.

Detaylı

Nokia X2 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia X2 00 Kullanım Kılavuzu Nokia X2 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 1.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 4 Genel bilgiler 5 Cihazınız hakkında 5 Şebeke servisleri 5 Paylaşılan hafıza 6 Erişim kodları 6 Yazılım güncellemeleri 6 Destek

Detaylı

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com

Printed in Korea Code No.:GH68-10783A Turkish. 11/2006. Rev. 1.0. World Wide Web http://www.samsungmobile.com * Yüklenen yazılıma veya servis sağlayıcısına veya ülkenize bağlı olarak bu kılavuzdaki bazı açıklamalar telefonunuza uymayabilir. * Ülkenize bağlı olarak telefonunuz ve aksesuarlarınız bu kılavuzdaki

Detaylı