Easy Series Güvenlik Paneli. Referans Kılavuzu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Easy Series Güvenlik Paneli. Referans Kılavuzu"

Transkript

1 Easy Series Güvenlik Paneli Referans Kılavuzu

2 İçerik 3 1. Temel bilgiler 2. Sistem Hakkında Genel Bilgiler Easy Series Güvenlik Paneli 6 Easy Series Ekran Durumları Kontrol Paneli ve Cihazları Easy Series Kablosuz Cihazları Alarm İletişimi Yanlış Alarm Azaltma Özellikler ve Avantajlar Programlama

3 1 Temel Bilgiler 3 Easy Series, evler ve küçük ölçekli işletmeler için kurulumu ve kullanımı son derece kolay, devrim yaratan bir güvenlik panelidir. Üstün kablosuz Güvenlik Ağı teknolojisi olan wlsn i desteklemektedir. Uygulamalar: Güvenlik Yangın Panik / Medikal Dondurucular, buzdolapları, merkezi ısıtma vs. cihazların denetimi Konfor fonksiyonları (aydınlatma, garaj kapıları, panjurların vs. kontrolü) Easy Series Temel Bilgileri: Evler ve küçük ölçekli işletmelerin kullanımı amaçlı Üstün işlevleriyle şık kontrol merkezi Dahili RFID okuyucu üzerinden basit işletim Kendi dilinizde sesli yönlendirmeler Simge tabanlı, metinsiz ekran Farklı devreye alma seçenekleri (PIN kodu, RFID kartı, anahtarlık, uzaktan devreye alma/devreden çıkarma) Yanlış alarmları azaltmak için birçok özellik Entegre karşılıklı konuşma seçenekleri Akıllı Tehdit Değerlendirmesi Çapraz Bölgelendirme Kademeli Bildirim Son derece kolay açıklamalar Kullanımı için eğitime gerek duyulmaz

4 4 1 Temel Bilgiler wlsn aşağıdakileri sağlar: Yüksek güvenilirlik ve güvenlik için iki yönlü iletişim Kolay ve çabuk programlama için otomatik konfigürasyon wlsn Kablosuz teknolojisi: 868 MHz güvenlik bandı Çok kanallı işletim (8 kanal) Aşağıdaki cihazlarda kolay wlsn kablosuz sinyal seviyesi testi: Kablosuz test cihazı Kablosuz cihazlar Çeşitli dahili alarm aktarım seçenekleri: Sesli arama cihazı Dijital arama cihazı (SIA, Contact ID, Fast Format) SMS Mesajı: TAP Protokolü desteği sağlanıyorsa DTMF ve/veya Uzaktan Programlama Yazılımı (Remote Programming Software: RPS) aracılığıyla uzaktan yönetim özelliği Kart üzerinde gelen 8 kablolu bölge, kablolu veya kablosuz 32 bölgeye ve 20 anahtarlık kullanımına kadar genişleyebilir 4 adete kadar kontrol merkezi Kart üzerinde 4 çıkış ve 4 adete kadar kablosuz çıkış 20 adete kadar kullanıcı: her kullanıcı kendine özel bir PIN alır (RFID kartı ve kablosuz anahtarlık opsiyonel olarak verilir) Zaman/tarih kayıtlı geçmiş 500 olay Çoğu wlsn cihazı için 5 yıl pil ömrü EN , Sınıf 2 standardına uyumlu

5 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler Easy Series Güvenlik Paneli Kontrol merkezi ses ve görsel verileri birleştirir. Varlık dedektörü Yüksek kontrastlı, çok renkli, simgesel ekran Özel fonksyon tuşları Entegre hoparlör Dahili mikrofon Dahili RFID okuyucu Bilgi tuşu Kolay montaj için entegre mini kumpas Polis, itfaiye çağırmak veya medikal alarm vermek için özel tuşlar [1+2] Diğer tuşlar kullanıcı işlemlerine giriş [3], zil sesini aktif hale getirmek veya kapatmak [4] ve ses seviyesi kontrolü için kullanılabilir [5] Bu tuş bir yardım menüsüne erişim sağlar. Ayrıca sistemi açmanız için de kullanılabilir. Kontrol merkezi, kullanıcının varlığını algılar. Kullanıcı uzaktayken sistemde bir sorun oluşursa kontrol merkezi, sisteme yaklaştığında kullanıcıyı bilgilendirir. Dahili hoparlör, ana dilde kullanım imkanı sağlar. Dahili mikrofon ile beraber ayrıca panel üzerinden karşılıklı konuşma da sağlanabilir. Dahili RFID okuyucu, sistemi açmak ve kapamak, alarmları susturmak ve kullanıcı menüsüne girmek için kullanılabilir.

6 6 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler Easy Series Ekran Durumları: Sistem kapalı Sistemde bir sorun var Bir ya da daha fazla nokta tetikli Çıkış gecikme süresi devrede Sistem açık (evde) Sistem açık (evde değil) Yangın veya hırsız alarmı (sistem kapalı) Yangın veya hırsız alarmı (sistem açık)

7 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 7 2,2 Kontrol Paneli ve Cihazları: Ses modülü Programlama anahtarı Dış müdahale koruma anahtarı Güç kaynağı Kontrol paneli RFID okuyucusuna sahip kontrol merkezi

8 8 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler Easy Series Güvenlik Paneli ve Cihazları: Kontrol Paneli Easy Series Güvenlik Paneli küçük işletmelerde ve konutlarda kullanılmak amacıyla tasarlanmıştır. Sistem, hırsız alarmı, yangın algılama ve medikal alarm vermek gibi birçok uygulama için kullanılabilir. Sistem, kullanıcıya özel bir kart ile kontrol edilebilir. Kart kullanımı Teknik özellikler için bkz. Kontrol Merkezi, sayfa 5. Kontrol Merkezi Ses Modülü Ses modülü, uygun dildeki tüm mesajları içermektedir. 20 den fazla lisan seçeneği bulunmaktadır.

9 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 9 Programlama Anahtarı Programlama bilgilerini karşıya ve karşıdan yükler. Programlama anahtarı, örneğin, büyük projelerde ve veri yedeklemelerinde aynı özelliklere sahip bir grup kontrol panelini hızlı şekilde programlamak için kullanılır. Dış müdahale koruma anahtarı Dış müdahale koruma anahtarı, muhafazanın açık olduğunu ve ayrıca duvardan sökülme durumunu algılar. Ek koruma anahtarı çıkışlarının takılabileceği bir kablo devresi de içermektedir. Güç Kaynağı Temel güç gereksinimi için VAC güç kaynağı.

10 10 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 2.3 Easy Series Kablosuz Cihazları: wlsn Hub (Kablosuz alıcı-verici) wlsn hub, 32 adete kadar wlsn dedektörü, artı 4 wlsn çıkışı, 20 anahtarlık desteklemektedir ve harici anteni yoktur. Küçük boyutu sayesinde, yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir. wlsn Anahtarlık Kompakt tasarımlı 5 düğmeli kablosuz anahtarlık sistemi devreye almak/devreden çıkarmak için kullanılır ve bir panik fonksyonu da içermektedir. Ayrıca garaj kapılarının ve aydınlatmanın kontrol edilmesi gibi konfor fonksiyonları da sağlar. İkili LED, panel durumu hakkında geri bildirim yapar. Ayrıca, bir fener fonksiyonu bulunmaktadır. wlsn Test Cihazı wlsn test cihazı, wlsn dedektörlerinin kurulumu için en iyi noktaların belirlenmesine yardımcı olur. Sinyal gücü okuma, Sinyal Gürültü oranı ve Paket Hata Oranı ölçümü yapar. wlsn Cam Kırılma Dedektörü wlsn cam kırılma dedektörü, ikili akustik teknolojisini kullanır. Ses sinyali ve basınç dalgası camın kırılıp kırılmadığını belirlemek için kullanılır. Menzili 7,6 metreye kadardır. Doğrudan cama takılmasına gerek yoktur, böylece yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir.

11 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 11 wlsn PIR Hareket Dedektörü Hayvanlara karşı bağışık, yüksek kaliteli wlsn PIR hareket dedektörünün yüksek bir tespit performansı vardır ve 12 x 12 metrelik bir alanı kaplar. Dedektörü ayarlamak gerekmediğinden hatalı hizalama mümkün değildir. wlsn MW/PIR İkili Hareket Dedektörü Hayvanlara karşı bağışık, yüksek kaliteli ikili wlsn PIR/MW hareket dedektörü, zorlu ortamlar için iki algılama teknolojisi sunar. Yüksek bir tespit performansı vardır ve 11 x 11 metrelik bir alanı kaplar. Dedektörü ayarlamak gerekmediğinden hatalı hizalama mümkün değildir. wlsn Siren (İç Mekan) 85 db wlsn iç mekan sireni, bölge sakinlerine yerel uyarı verir ve hırsızları caydırır. Sistem tarafından kablosuz olarak çift yönlü kontrol edilir ve yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir.

12 12 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 2.3 Easy Series Kablosuz Cihazları: wlsn Röle Modülü 2A/28V wlsn röle modülünün (DC/AC) güvenlik veya konfor uygulamaları için bir bölge girişi vardır. Bağlı cihazlar (örn. garaj kapıları, aydınlatma) wlsn anahtarlığı ile ve/veya mesela alarmlar gibi olaylar tarafından tetiklenebilir. wlsn Duman Dedektörü wlsn duman dedektörü, dumanın yayılmasını optik olarak algılar. Kolay test etmek için bir test fonksiyonu içermektedir. Entegre siren, yangın durumunda uyarı verir. wlsn 3405 Titreşim Dedektörü wlsn titreşim dedektörü, kapıların ya da pencerelerin açıldığını veya bunlara yapılan saldırıları algılar. İki hassasiyet seçeneği ile konfigüre edilebilir. Mıknatıs, dedektörün sağ ya da sol tarafına monte edilebilir. Dedektör, yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir.

13 2 Sistem Hakkında Genel Bilgiler 13 wlsn Kapı-Pencere Kontağı wlsn kapı/pencere kontağında, kapı ve pencereleri denetlemek için kontak bulunur. İkinci bir kontak bağlamak için ek bir bölge girişi de sağlar. Mıknatıs, dedektörün sağ ya da sol tarafına monte edilebilir. wlsn Mini Kapı-Pencere Kontağı wlsn kapı/pencere mini kontağında, kapı ve pencereleri denetlemek için kontak bulunur. Mıknatıs, dedektörün sağ ya da sol tarafına monte edilebilir. Çok küçük boyutu sayesinde, yaşam alanlarına dikkat çekmeyecek bir şekilde yerleştirilebilir. wlsn Gömme Kapı-Pencere Kontağı wlsn gömme kapı-pencere kontağı, kapı ve pencereleri görünmeden denetler. Kapıların, pencerelerin kendi çerçevelerine ve iç kısımlarına monte edilir.

14 3 Alarm İletişimi Farklı Alarm Bildirim Yolları: Dijital Arama Cihazı SMS Sesli Arama Cihazı Uyarı cihazları Alarm Haber Alma Merkezi Cep Telefonu Telefon Siren/Flaşör

15 3 Alarm İletişimi 15 Farklı Alarm Aktarım Yolları: Dijital Arama Cihazı Bu dijital iletişim cihazı raporları bir alarm haber alma merkezine iletir. Alınan raporun tipine bağlı olarak alarm haber alma merkezi bir grup önceden belirlenmiş işlemi uygulayacaktır. Desteklenen iletişim cihazı formatları SIA, Contact ID ve Fast Format tır. C900TTL-E eklenmesi ile Ethernet üzerinden rapor iletimi de mümkündür. Sesli Arama Cihazı Bu format olay raporlarının, önceden kaydedilmiş sesli mesaj ile iletilmesi gerektiği zaman kullanılır. Bu özellik hem alarm haber alma merkezine rapor iletiminde hem de kişisel kullanım amaçlı tercih edilir. SMS ile Mesaj Gönderimi Bu kişisel mesajlaşma formatı konfigüre edildiğinde size alarm, sistem sorunları ve sistemin ne zaman açılıp kapatıldığı hakkında bilgi vermek için kullanılabilir. Siren/Flaşör Bu uyarı cihazları, korunan yerlerde hırsız veya yangın alarmı verildiğinde bir uyarı sağlar. Opsiyonel alarm aktarımı Ethernet ve GSM aracılığıyla alarm aktarımı opsiyonel olarak mevcuttur.

16 4 Yanlış Alarmların Azaltılması Yanlış Alarmların Azaltılmasının Farklı Yolları: Kademeli Bildirim Bir güvenlik noktasının ihlal edilmesi durumunda alarm kademeli olarak artar. Sistem, kontrol merkezinin ses düzeyini artırır, ekran animasyonlarını değiştirir ve son olarak gerçek alarm raporu, alarm haber alma merkezine gönderilmeden önce uyarı cihazlarını etkinleştirir (bu aşamalarda raporlar kullanıcı tarafından iptal edilebilir) Çapraz Bölgelendirme (diğer adıyla Sıralı Doğrulama) Belirli bir süre içinde iki ya da daha fazla hareket sensörü aktif hale gelirse hırsızlık alarmının doğrulanmış olduğuna karar verilir: örneğin, eğer kapı sensörü ve hareket dedektörü aynı anda alarm verirse, sistem doğrulanmış bir alarm raporu gönderir (aksi takdirde doğrulanmamış bir alarm raporu gönderilir). Akıllı Tehdit Değerlendirmesi Geçerli koruma seviyesi, giriş cihazı tipleri, giriş koşulları ve birikmiş hata sayısına göre kontrol paneli, potansiyel tehdidi değerlendirir. Tehdidin belirli bir seviyeye ulaşması durumunda sistem, onaylanmış bir alarm raporu gönderir (aksi takdirde onaylanmamış bir rapor gönderilir). Karşılıklı konuşma ile alarmın sesli doğrulanması Bir alarm verildiğinde, karşılıklı konuşma imkanı vardır. Ayrıntılar için lütfen bkz. sayfa 17.

17 4 Yanlış Alarmların Azaltılması 17 Karşılıklı konuşma ile alarmın sesli doğrulanması Her kontrol merkezinde bir hoparlör ve mikrofon bulunmaktadır. Bu bileşenler, kullanıcının ve alarm haber alma merkezinin korunan yeri dinlemesini ve konuşmasını sağlar. Hem sesli doğrulama ve hem de özel iletişim gerçekleştirilebilir. İki yönlü sesli doğrulama oturumu kurulduktan sonra uzaktaki kullanıcı, bağlı olan her kontrol merkezini dinleyebilir ve bu merkezlerle konuşabilir. Alarm 2 Dinleme 3 Konuşma Dahili iletişim cihazı Dahili mikrofon Entegre hoparlör Örnek: 1 Panel, alıcı istasyona alarmı iletir. 2 Alarm haber alma merkezi personeli binayı dinleyerek alarmın yanlışlıkla verilip verilmediğini anlar. 3 Personel bina ile iletişim kurabilir. Yanlış alarm durumunda müşteriler, kendilerini yetkili kullanıcı olarak tanıtmak için önceden tanımlanmış kodları kullanır. Ayrıca müşteriler de bir telefon çağrısı (örn. bebek telefonu fonksiyonu olarak) aracılığıyla kendi ev veya işyerlerini istedikleri an dinleyebilirler.

18 5 Özellikler ve Avantajlar wlsn Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Kablo bağlantısı gerektirmez Hızlı ve kolay kurulum Düşük kurulum maliyetleri Duvarlarda veya tavanlarda delik açmaya gerek yok Dikkat çekmeyen kurulum 868 MHz Güvenlik bandı (EMEA) Son derece güvenilir (diğer kablosuz sistemlerden parazit almaz) Rekabetçi avantaj Son derece güvenilir Diğer kablosuz sistemlerden parazit almaz (örn. bebek izleyicileri, telsiz telefonlar vs.) Çok kanallı işletim (8 kanal) Daha sağlam bir sistem Daha az servis gereksinimi Daha yüksek güvenilirlik ve sistem sağlamlığı (yakındaki kablosuz alarm sisteminden parazit almaz) Çift yönlü iletişim Kurulumlar tahmin edilebilir Daha yüksek güvenlik, sağlamlık ve güvenilirlik Daha yüksek güvenlik, sağlamlık, güvenilirlik ve anahtarlık geri bildirim LED'leri doğru işletimde yüksek güven sağlar Otomatik konfigürasyon Kolay ve çabuk programlama/ konfigürasyon Düşük kurulum maliyetleri Sinyal gücü göstergesi Montajdan önce kolay ve çabuk şekilde kablosuz sinyal gücünün doğrulanması Kurulumlar tahmin edilebilir Güvenilirlik Kablosuz çıkış cihazları Ek iş uygulamaları/fırsatları Rekabetçi avantaj Anahtarlık üzerinden konfor ve güvenlik uygulamaları (örn. garaj kapısının, aydınlatmanın kontrolü vs.) 5 yıla kadar pil ömrü Uzun ömürlü sistem güvenilirliği Güvenlik şirketi sayesinde daha az kesinti ve düşük maliyetler

19 19 Kontrol Merkezi Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Yenilikçi tasarım Rekabetçi avantaj İç mekanla uyumlu Yaşam alanlarına kusursuz şekilde uyum sağlar Yüksek kontrastlı, çok renkli, simge tabanlı, metinsiz ekran Rekabetçi avantaj Kolay işletim Daha iyi genel görünüm Simgesel işletim Dahili RFID okuyucu Fiyat avantajı Hızlı ve kolay sistem işletimi Ek bir cihaz için ekstra masraf yok Ezberlenmesi gereken bir şifresi yok Yüksek güvenlik Dahili hareket sensörü Rekabetçi avantaj Kullanıcı yaklaşır yaklaşmaz tuş takımı önemli sistem bilgilerini iletir Dahili mikrofon ve hoparlör Karşılıklı Sesli Doğrulama Alarm haber alma merkezinden acil yardım Alarmları kolayca doğrulama olanağı Kendi dilinizde ses desteği Menü içinde kolay gezinme Kolay işletim Sessiz kontrol merkezi modu Rahatsızlık vermeyen, örn. yatak odasında, giriş gecikme bildirimi

20 20 5 Özellikler ve Avantajlar İşletim Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Kart Son derece güvenli Biri kaybolursa, diğeriyle değiştirilebilir Kullanım kolaylığı Tek tuşlu Uzaktan telefonla tam kontrol Son kullanıcılar için hızlı destek Bakım kolaylığı Hızlı devreye alma Yardım menüsüne giriş Uzaktan bilgilendirme ve işletim Nokta ve çıkışlar için özel metin kaydı Kullanım kolaylığı Tek tuşlu sistem testi Düşük servis maliyetleri Güçlü koruma Açık noktaların baypas edilmesi olanağı Özel koruma Müşteri ihtiyaçlarına göre uyarlama

21 5 Özellikler ve Avantajlar 21 Kurulum Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Entegre mini kumpas Kolay kurulum 45 renkli terminal bağlantıları Kolay kurulum Kablolara en uygun erişim Kapalı PCB Kablolardan kaynaklanan kısa devreler önlenmiştir Kapak plakası üzerindeki ayrıntılı açıklamalar sayesinde kolay kurulum EMV korumalı Programlama Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Telefon veya dizüstü bilgisayar aracılığıyla, uzaktan ya da yerinde programlama Uzaktan programlama ve bakım Sahadaki teknisyene uzaktan destek Hızlı ve kolay programlama Para tasarrufu sağlar Bir arıza durumunda hızlı destek Programlama ve ROM güncelleme anahtarları Büyük projeler için birkaç panelle pratik programlama Veri yedekleme Düşük programlama maliyetleri Ülke koduyla otomatik konfigürasyon Ülkeye özel gereksinimler önceden programlanmıştır Çoğu durumda ek bir programlamaya ihtiyacı yoktur Düşük programlama maliyetleri

22 22 5 Özellikler ve Avantajlar Yanlış alarm azaltma Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Yanlış alarm azaltma özellikleri (ayrıntılar için bkz. s.15) Müşteri memnuniyeti Daha az yanlış alarm Sistem güvenilirliğinde daha yüksek güven Alarm iletimi Özellikler Teknisyen için Avantajları Kullanıcı için Avantajları Dahili sesli arama Ekstra masraf olmadan Ek cihazlar için ekstra masraf yoktur Arkadaşlar, komşular gibi özel kişilere alarm aktarımı Dahili dijital arama Formatları: SIA, Fast Format, Contact ID Mesajlar hemen hemen tüm alıcı istasyonlar tarafından algılanabilir Ekstra masraf olmadan Ek bir cihazın ekstra masrafı yoktur SMS Mesajlaşma Rekabetçi avantaj Ek cihazlar için ekstra masraf yoktur Ek cihazlar için ekstra masraf yoktur Her yerde ve zamanda alarm bildirimi GSM (opsiyonel) PSTN telefon hattına gerek yoktur PSTN telefon hattına gerek yoktur Ethernet (opsiyonel) Düşük maliyetli mesaj aktarımı

23 6 Programlama ve İşletme 23 Easy Series Teknisyen Menüsü Ağacı: 1 Saat ve tarihi ayarlayın 1 2 Tüm sistem testi Sistem bakımı 3 Sistem testi 4 Olay tarihçesi 5 Sistemi sıfırla 6 Kablosuz konfigürasyon 2 1 Kurulum teknisyeni şifresini değiştirin Kullanıcı menüsü 2 Ana şifreyi değiştirin 1 Noktalar Şifre 3 Temel programlama 2 3 Konfigürasyonu rapor et Çıkış programlama 4 Ülke kodu 4 2 Öğe numarasını girin Uzman programlaması 5 1 Konuşmak için Karşılıklı konuşma oturumu 2 Dinlemek için 6 1 Tesis tanımını kaydedin Kayıt 2 Servis mesajları için çağrı kaydedin 7 1 Anahtardan panele veri aktarın Programlama anahtarı 2 Panelden anahtara veri aktarın

24 Bosch Güvenlik Sistemleri Daha fazla bilgi için, bkz. Bosch Sicherheitssysteme GmbH, 2006 Değişiklik yapma hakkı saklıdır Almanya da basılmıştır 08/06 HOL AS-OT-tr-55_ _05

Easy Series Güvenlik Paneli. Seçim Kılavuzu

Easy Series Güvenlik Paneli. Seçim Kılavuzu Easy Series Güvenlik Paneli Seçim Kılavuzu İçerik 3 1. Temel bilgiler 2. Sistem Hakkında Genel Bilgiler 5 2.1 Easy Series Güvenlik Paneli 6 Easy Series Ekran Durumları 7 2.2 Kontrol Paneli ve Cihazları

Detaylı

"Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı

Alarm Paneli Devrede Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı "Alarm Paneli Devrede" Easy Series Güvenlik Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı 2 Önce güvenlik Doğal olarak, ev veya küçük iş yeriniz için mümkün

Detaylı

Konut güvenliği çözümleri Konut projeleri için Easy Series

Konut güvenliği çözümleri Konut projeleri için Easy Series Konut güvenliği çözümleri Konut projeleri için Easy Series 2 Easy Series Güvenlik Paneli Kolay ve güvenilir koruma sağlar Konut projelerinize değer katın Prestijli apartman blokları, yüksek binalar ve

Detaylı

"Test başarıyla tamamlandı" Easy Series Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı

Test başarıyla tamamlandı Easy Series Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı "Test başarıyla tamamlandı" Easy Series Paneli Güvenliği kolaylaştırır şimdi wlsn özelliğine sahip* * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı 2 Güçlü fakat karmaşık olmayan güvenlik paneli Güçlü bir güvenlik panelinin

Detaylı

Bina Teknolojileri. Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı

Bina Teknolojileri. Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı Bina Teknolojileri Sintony 60: Güvenlik tasarım ile tanıştı Yaşam kalitesi İhtiyaçlarımı karşılayacak, evimin tasarımıyla uyumlu, kullanımı kolay ve güvenli bir çözüm istiyorum. İhtiyaç Evinizde yüksek

Detaylı

AMAX Hırsız Alarm Sistemleri Sistem bilgileri

AMAX Hırsız Alarm Sistemleri Sistem bilgileri Çalıştırma ve Programlama Uzantılar Alarm A-Link Tuş takımları 8 Bölge Giriş Modülü * Çıkış Modülü Kablolu IP/GPRS aktarım IP iletişim cihazı Alarm Haber Alma Merkezi (İletişim Alıcısı/Ağ Geçidi) doğrudan

Detaylı

wlsn* çift yönlü kablosuz iletişim Daha fazla güvenlik için hızlı yöntem

wlsn* çift yönlü kablosuz iletişim Daha fazla güvenlik için hızlı yöntem wlsn* çift yönlü kablosuz iletişim Daha fazla güvenlik için hızlı yöntem * kablosuz Yerel Güvenlik Ağı 2 wlsn nedir? Bosch Güvenlik Sistemleri nin kablosuz Local Security Network wlsn çözümü, en sok teknoloji

Detaylı

FOCUS KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ MODEL : ST-IIIB

FOCUS KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ MODEL : ST-IIIB FOCUS KABLOSUZ ALARM SİSTEMİ MODEL : ST-IIIB TEKNİK ÖZELLİKLER 8 bölge kablolu, 32 bölge kablosuz toplam 40 bölge Türkçe sesli yönlendirme özelliği, 85 db dahili siren Sökülmelere karşı tamper swich PTSN

Detaylı

Bosch 1200 Serisi Yangın Paneli Değer verdiklerinizi koruyun

Bosch 1200 Serisi Yangın Paneli Değer verdiklerinizi koruyun Bosch 1200 Serisi Yangın Paneli Değer verdiklerinizi koruyun 2 1200 Serisi Yangın Paneli Rahatlık kurmak İhtiyaçlarınıza göre tasarlanmış eksiksiz koruma 1200 Serisi Yangın Paneli, yangın koruma için esnek,

Detaylı

Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği

Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği Solution Ultima ICP-CC488 Güvenebileceğiniz ev güvenliği Evinizi ve ailenizi korumak artık çok kolay. Kullanıcı dostu Ultima güvenlik sistemi ile herşeyi tek bir dokunuşla halledebilirsiniz. Rahatlayabilirsiniz.

Detaylı

DSC ALARM Sistemleri PC-1616 * Kart üzerinde 6 Kablolu Zone Giriþi * 16 Kablolu Zone a kadar geniþletilebilir. * 32 Kablosuz Zone a kadar geniþletilebilir. * Kart üzerinde 2 PGM Çýkýþý PC 5204 ile 6 ya

Detaylı

www.d-cam.com.tr BEMA GÜVENLİK SİSTEMLERİ Adres: Atatürk Mah. İsmet İnönü Bulvarı No:17 Mezitli / MERSİN Tel: 0 324 238 07 10 358 07 10

www.d-cam.com.tr BEMA GÜVENLİK SİSTEMLERİ Adres: Atatürk Mah. İsmet İnönü Bulvarı No:17 Mezitli / MERSİN Tel: 0 324 238 07 10 358 07 10 DC-808T Alarm Paneli Kolay Kullanım Kılavuzu Genel Özellikler 8 Kablolu ve 16 kablosuz bölge desteği, 1 Adet mühendislik, 4 Adet kullanıcı ve 1 adet zorlama şifre desteği, Dijital ses desteği ve kolay

Detaylı

www.d-cam.com.tr BEMA GÜVENLİK SİSTEMLERİ Adres: Atatürk Mah. İsmet İnönü Bulvarı No:17 Mezitli / MERSİN Tel: 0 324 238 07 10 358 07 10

www.d-cam.com.tr BEMA GÜVENLİK SİSTEMLERİ Adres: Atatürk Mah. İsmet İnönü Bulvarı No:17 Mezitli / MERSİN Tel: 0 324 238 07 10 358 07 10 DC-808T Alarm Paneli Kolay Kullanım Kılavuzu Genel Özellikler 8 Kablolu ve 16 kablosuz bölge desteği, 1 Adet mühendislik, 4 Adet kullanıcı ve 1 adet zorlama şifre desteği, Dijital ses desteği ve kolay

Detaylı

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar.

SafeLine SL1. SafeLine SL1, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. Kataloğu - SafeLine 2011, EN81-28 ve EN81-70 koşullarını tam olarak karşılar. EN81-28 ve EN81-70 koşullarını yerine getirerek, asansörün en gelişmiş teknoloji olduğunu gösterirken ihtiyacınız olan tüm

Detaylı

Her koşulda mesajlarınızı iletin.

Her koşulda mesajlarınızı iletin. Her koşulda mesajlarınızı iletin. PRAESIDEO Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi boschsecurity.com PRAESIDEO Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi 3 İnsanları bilgilendirir ve korur

Detaylı

Blue Line Hareket Dedektörleri Algılamak Güçlü Kılar

Blue Line Hareket Dedektörleri Algılamak Güçlü Kılar Blue Line Hareket Dedektörleri Algılamak Güçlü Kılar Güvenilir çözüm Blue Line Gen 2 Hareket Dedektörleri Güvende tutmak istediğiniz yer bir ev de olsa, perakende mağaza veya farklı bir ticari işletme

Detaylı

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU

TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU 1 2 3 B 4 5 6 7 8 9 10 11 legrand HIRSIZ ALARM SİSTEMİ CELEST SERİSİ Tüm modeller TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU CELEST CELEST HIRSIZ ALARM Alarm Sisteminin

Detaylı

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI

CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI 1 CAPTAİN-i ver. 5.6 & ve Üzeri RX-6 KULLANIM KİTAPÇIĞI http://www.salimusta.com salim@salimusta.com CAPTAIN-I Alarm paneli Özellikleri 6 programlanabilir bölge 2 bölünme Arayıcı: üç kişisel cep veya ev

Detaylı

Tepe Güvenlik Ürün Kataloğu

Tepe Güvenlik Ürün Kataloğu Tepe Güvenlik Ürün Kataloğu DSC WLS-4945 KABLOSUZ MANYETİK KONTAK 75 mm x 31 mm x 22 mm Pencere ve kapılarda uygulanan kablosuz bir üründür, 1 adet 3V CR-2 lityum pil ile çalışır ve pil ömrü minimum 2

Detaylı

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP?

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom Üretilen tüm elektronik cihazlar, Ethernet çıkışlı olarak üretilmekte ve dış dünyaya bağlanabilmektedir. Bu sebeple İnterkom sistemleri de aynı yapıya uygun

Detaylı

MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu. Kullanım Kılavuzu. Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz

MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu. Kullanım Kılavuzu. Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz MW-350 Stand-Alone Şifre+Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Kullanıma başlamadan önce mutlaka okuyunuz MW-350 tek kapı için tasarlanmış Stand alone ve Wiegand çıkışlı şifreli kart okuyucudur. IP 68 standartda

Detaylı

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi

Sistem Nasıl Çalışıyor: Araç İzleme ve Filo Yönetim Sistemi arvento Araç Takip ve Filo Yönetim Sistemleri ile araçlarınızı 7 gün 24 saat on-line ve geçmişe yönelik olarak izleyebilir, hızlarını, izlemiş oldukları güzergahı, duraklama yaptıkları yerleri uzaktan

Detaylı

adres: Tems l Plaza 1201/1 Sok. No:4 - Z27 Yen şeh r - Konak / İZMİR tel: +90 (232) 368 11 61 faks: +90 (232) 368 11 61 e-posta: b lg @d ncerelektron

adres: Tems l Plaza 1201/1 Sok. No:4 - Z27 Yen şeh r - Konak / İZMİR tel: +90 (232) 368 11 61 faks: +90 (232) 368 11 61 e-posta: b lg @d ncerelektron adres: Tems l Plaza 1201/1 Sok. No:4 - Z27 Yen şeh r - Konak / İZMİR tel: +90 (232) 368 11 61 faks: +90 (232) 368 11 61 e-posta: b lg @d ncerelektron k.com web: www.d ncerelektron k.com B a ş a r ı l

Detaylı

Magic Pass 12150 Parmak İzi & RFID Kart Okuyucu

Magic Pass 12150 Parmak İzi & RFID Kart Okuyucu Magic Pass 12150 Parmak İzi & RFID Kart Okuyucu Kullanım Kılavuzu Bu kılavuz Magic Pass cihaz cihaz bağlantı ve kullanıma yönelik doğru çalışma alışkanlıkları konusunda bilgiler vermektedir. Daha detaylı

Detaylı

Bir üst düzeye çıkarılmış esneklik MAP 5000 hırsız alarm sistemleri

Bir üst düzeye çıkarılmış esneklik MAP 5000 hırsız alarm sistemleri Bir üst düzeye çıkarılmış esneklik MAP 5000 hırsız alarm sistemleri 2 MAP 5000 Hırsız alarmı sistemleri Yeni standartları belirleyen esnek üstün teknoloji Hırsız alarmı sistemleri modern güvenlik konseptlerinin

Detaylı

$195,0 $230,0 $20,0 $56,0 $56,0

$195,0 $230,0 $20,0 $56,0 $56,0 ÜRÜN RESİMLERİ MODEL TEKNİK ÖZELLİKLER LİSTE FİYATI DC-808T 8 Kablolu ve 16 kablosuz bölge desteği 1 Adet mühendislik, 4 Adet kullanıcı ve 1 adet zorlama şifre desteği AHM merkezi Ademco 4+2 ve contact

Detaylı

Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol

Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol 2 Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Güvenliğe giden hızlı yol Plena Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi serisi, okullar,

Detaylı

SMS ve Telefon Uzak Kontrol ve İzleme. Paket Sistem Fiyatları. B.Fiyat USD T.Fiyat USD Resim. No ACIKLAMA Adet. GSM Modülü Alternatif-1 ( 4x3 )

SMS ve Telefon Uzak Kontrol ve İzleme. Paket Sistem Fiyatları. B.Fiyat USD T.Fiyat USD Resim. No ACIKLAMA Adet. GSM Modülü Alternatif-1 ( 4x3 ) SMS ve Telefon Uzak Kontrol ve İzleme Paket Sistem Fiyatları Temmuz.0 No ACIKLAMA Adet GSM Modülü Alternatif- ( x ) ( Ekranlı, tuştakımlı, DTMF kontrollü, giriş, çıkışlı ) GSM Modülü -: SMS yada telefon

Detaylı

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com 1

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com 1 Alarm Sisteminiz Hakkında Bilmeniz Gerekenler Markalı alarm sisteminiz hakkında bilinmesi ve uygulanması gereken Teknik bilgiler asağıda sıralanmıstır. Sistem Kullanıcıları için uyarılar Alarm sisteminizin

Detaylı

Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi Planlarınız kadar esnek

Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi Planlarınız kadar esnek Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi Planlarınız kadar esnek 2 Modüler Yangın Paneli 5000 Serisi ile endişelerinizden kurtulun Sistemi ihtiyaçlarınız belirler sadece size gereken için ödeme yaparsınız Uzak

Detaylı

D-W6001 Alarm panelimiz hakkında bilmemiz gerekenler ;

D-W6001 Alarm panelimiz hakkında bilmemiz gerekenler ; STB bağlantısını sirenimizin üzerindeki flaşörü çalıştırmak için, bu bağlantıyı yapmak zorunlu değildir. MicroSwich bağlantısını sabotaj bağlantısı olarak kullanıyoruz. Bağlantıyı yapmak zorunlu değildir.

Detaylı

CG - G5. GSM Modüllü Alarm Sistemi

CG - G5. GSM Modüllü Alarm Sistemi Yusuf Noyan AYDIN Aydın Dış Ticaret Altınkum Mahallesi 430 Sokak No:2/4 Konyaaltı ANTALYA Telefon : + 90 242 229 96 50 www.aypro.com info@aypro.com CG - G5 GSM Modüllü Alarm Sistemi GSM / SMS / RFID Alarm

Detaylı

Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay

Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay Konvansiyonel Yangın Paneli 500 Serisi Alfabe Kadar Kolay 2 Kurulumu, Konfigürasyonu, Bakımı ve Kullanımı Kolay bir Yangın Paneli. Bütün dedektör alanları için durum göstergeli LCD ekran Kolay konfigürasyon

Detaylı

Alarm Sistemleri Teknik Eğitim

Alarm Sistemleri Teknik Eğitim Alarm Sistemleri Teknik Eğitim İçerik Teknik Eğitim Sensör yapısı ve kurulumu Kablolama Panel diyagramı PC üzerinden programlama Tuş takımı üzerinden programlama 2 Teknik Eğitim Etkinleştirme Modları Gece

Detaylı

Easy Series. Kullanım Kılavuzu. Güvenlik Paneli

Easy Series. Kullanım Kılavuzu. Güvenlik Paneli Easy Series TR Kullanım Kılavuzu Güvenlik Paneli Easy Series Kullanım Kılavuzu Kontrol Merkezinin Kullanımı Kontrol Merkezinin Kullanımı 2 Ekran Açıklamaları 2 Ekran Açıklama Koruma devre dışıdır. Alarm

Detaylı

GSM Kartı. Programlama Butonu

GSM Kartı. Programlama Butonu Teknik Özellikler GSM DIALER KULLANMA KILAVUZU Besleme Gerilimi : 12 Volt Sukunet Akımı : 35 ma. Arama Esnasında Çekilen Akım : 100 ma. Tetikleme Türü : Negatif (-) Tetikleme Bağlantı Şekli GSM Kartı SIM

Detaylı

Yaşam alanlarına akıl katar

Yaşam alanlarına akıl katar Yaşam alanlarına akıl katar Güvenliğin, konforun ve enerji verimliliğinin yeni adresi Akıllı Ev ve Ofis Sistemleri! Kısaca Zipato Merkez Ofis Zagreb, Hırvatistan Bulut tabanlı M2M platformu konusunda uzman

Detaylı

Programa girdikten sonra zoneleri tanıtmak için 001 tuşlanmalıdır.tuşlandıktan sonra 2 haneli zone özelliklerini 6 zone için peşpeşe girilmelidir.

Programa girdikten sonra zoneleri tanıtmak için 001 tuşlanmalıdır.tuşlandıktan sonra 2 haneli zone özelliklerini 6 zone için peşpeşe girilmelidir. DSC PANEL KISA PROGRAMLAMA KILAVUZU Programlama şifresi:5555 Kullanıcı şifresi:1234 Programa giriş: * 8 5555 Programdan çıkış: # # Zone tanımları: 00 Kullanılmayan zone 01 1.gecikmeli zone 03 Ani zone

Detaylı

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma GIGABYTE Notebook satın aldığınız için sizi kutlarız! Bu kılavuz size notebook kurulumuna başlamanızda yardımcı olacaktır. Nihai ürün konfigürasyonu satın aldığınız andaki modeline bağlıdır. GIGABYTE,

Detaylı

Atitek Elektronik LTD. UHF Temelli OGS Sistemleri

Atitek Elektronik LTD. UHF Temelli OGS Sistemleri Nedap OGS Sistemleri Türkiye Genel Distribütörü Atitek Elektronik LTD. UHF Temelli OGS Sistemleri COPYRIGHT Bu doküman ve içindeki bilgiler Atitek Elektronik Sistemleri ve Teknolojileri San.Tic.Ltd.Şti.

Detaylı

Hırsız Alarm Sistemleri

Hırsız Alarm Sistemleri Hırsız Alarm Sistemleri FCA-62 & Keypad Kablolu Alarm Paneli + LED / LCD Keypad 146 FCA-824 & Keypad Kablolu Alarm Paneli + LCD Keypad 147 FCA-LED62 Kablolu LED Keypad 148 FCA-LCD64 Kablolu LCD Keypad

Detaylı

Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Ses yönetimi artık daha kolay

Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Ses yönetimi artık daha kolay Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Ses yönetimi artık daha kolay 2 Plena Genel Seslendirme Sistemi Easy Line Kaliteli genel seslendirme için pratik bir yol Bölge etiketleme ve ayar göstergeleriyle

Detaylı

Tepe ile Rahat Hayat! TEPE GÜVENLİK GÖRÜNTÜLÜ ALARM SİSTEMLERİ ÇAĞRI MERKEZİ.

Tepe ile Rahat Hayat! TEPE GÜVENLİK GÖRÜNTÜLÜ ALARM SİSTEMLERİ ÇAĞRI MERKEZİ. Tepe ile Rahat Hayat! TEPE GÜVENLİK GÖRÜNTÜLÜ ALARM SİSTEMLERİ ÇAĞRI MERKEZİ 444 83 73 www.tepeguvenlik.com.tr TEPE GÜVENLİK GÖRÜNTÜLÜ ALARM SİSTEMLERİ İLE GÜVENLİĞİNİZE BAĞLI KALIN! EV VE İŞYERİ GÜVENLİĞİ

Detaylı

WiFiBELL kablolu veya kablosuz olarak internete bağlanarak akıllı telefonunuzla çift yönlü görüntülü ve sesli bağlantı sağlar.

WiFiBELL kablolu veya kablosuz olarak internete bağlanarak akıllı telefonunuzla çift yönlü görüntülü ve sesli bağlantı sağlar. WiFiBELL kablolu veya kablosuz olarak internete bağlanarak akıllı telefonunuzla çift yönlü görüntülü ve sesli bağlantı sağlar. Akıllı zile basıldığında ev içerisindeki zil aksesuarı çalar ve bu sırada

Detaylı

Kaliteli iletişim iş yerinde verim artışı

Kaliteli iletişim iş yerinde verim artışı Panasonıc KX-TGP600, akıllı IP kablosuz telefon sistemi Kaliteli iletişim iş yerinde verim artışı KX-TGP600, birçok sektör için tek sistem KX-TGP600'ın çok yönlülüğü, onu birçok farklı endüstri ve sektör

Detaylı

NEUTRON SMART HOME NTA-GN8540

NEUTRON SMART HOME NTA-GN8540 NEUTRON SMART HOME NTA-GN8540 Kullanıcı Klavuzu (Sık Kullanılanlar) Kuruluma başlamadan önce mutlaka fabrika ayarlarına yükleyip kuruluma başlayınız. Eğer yazılım güncellemesi yaparsanız güncellemeden

Detaylı

Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Her koşulda mesajlarınızı iletin

Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Her koşulda mesajlarınızı iletin Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi Her koşulda mesajlarınızı iletin 2 Praesideo Dijital Genel Seslendirme ve Acil Anons Sistemi İnsanları bilgilendirmenin ve korumanın en iyi yolu

Detaylı

Easy Series. Montaj Kılavuzu. Güvenlik Paneli

Easy Series. Montaj Kılavuzu. Güvenlik Paneli Easy Series TR Montaj Kılavuzu Güvenlik Paneli Easy Series Montaj Kılavuzu İçindekiler İçindekiler.0 Hızlı Referans.... Sisteme Genel Bakış.... Kontrol Merkezine Genel Bakış.... Temel Çalışma Bilgisi...4.4

Detaylı

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR

SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR SUPER BASS TAŞINABİLİR BLUETOOTH HOPARLÖR Kullanım Kılavuzu DA-10287 DIGITUS DA-10287 Super Bass Taşınabilir Bluetooth Hoparlörü satın aldığınız için teşekkür ederiz! Bu kullanım kılavuzu Bluetooth Hoparlörünüzün

Detaylı

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com

www.vescoalarm.com www.vescoalarm.com 1.TUŞ LED TAKIMI 6 zil (chime) özelliği aktif zil özelliği aktif olmasın * FONKSIYON TUŞLARI: (STAY KURMADA DEVREDE) VESCO-R 510 KULLANICI KILAVUZU LED 8 hızlı algılama (50ms) yavaş algılama (300ms) *

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin Hoşgeldiniz TR Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Eğlenin Kutuda neler var? Telefon Baz istasyonu Baz istasyon için güç kaynağı Telefon kablosu 2 adet AAA şarj edilebilir pil Splitter Kullanıcı

Detaylı

Kısa Kılavuz. Bağlantılar. Pilin takılması/pilin şarj edilmesi. Dijital Telsiz Telefon. Dijital Telesekreter. İlk şarj: 8 saat PQQW15648ZA

Kısa Kılavuz. Bağlantılar. Pilin takılması/pilin şarj edilmesi. Dijital Telsiz Telefon. Dijital Telesekreter. İlk şarj: 8 saat PQQW15648ZA TG8070_8090TR(tr-tr)_QG.fm Page 1 Friday, August 10, 2007 4:18 PM Kısa Kılavuz Dijital Telsiz Telefon Model No. KX-TG8070TR Dijital Telesekreter Model No. KX-TG8090TR Bağlantılar KX-TG8070 KX-TG8090 Çengel

Detaylı

AMAX panel 2000 / AMAX panel 2000 EN ICP-AMAX-P / ICP-AMAX-P-EN

AMAX panel 2000 / AMAX panel 2000 EN ICP-AMAX-P / ICP-AMAX-P-EN AMAX panel 2000 / AMAX panel 2000 EN ICP-AMAX-P / ICP-AMAX-P-EN tr Kullanıcı Kılavuzu AMAX panel 2000 / AMAX panel 2000 EN İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Giriş 4 2 Sistemi Devreye Alma ve Devre Dışı Bırakma

Detaylı

GS3055-I GSM/GPRS Universal Kablosuz Alarm Komünikatör. BORMET www.bormet.com.tr

GS3055-I GSM/GPRS Universal Kablosuz Alarm Komünikatör. BORMET www.bormet.com.tr GS3055-I GSM/GPRS Universal Kablosuz Alarm Komünikatör GS3055-I Genel Bakış GS3055-I: 1. GSM universal kablosuz alarm haberleştiricisi yedeklemede birincil rol oynar. 2. Bir GSM network cihazı; alarm kontrol

Detaylı

PVA-CSK PAVIRO Çağrı İstasyonu Seti

PVA-CSK PAVIRO Çağrı İstasyonu Seti İletişim Sistemleri PVA-CSK PAVIRO Çağrı İstasyonu Seti PVA-CSK PAVIRO Çağrı İstasyonu Seti www.boschsecurity.com/tr PVA-CSK çağrı istasyonu seti, PAVIRO sistemi için bir çağrı istasyonu basılı devre kartıdır

Detaylı

KGSM-IO nöbette! Ölçer değerlendirir.raporlar haber verir

KGSM-IO nöbette! Ölçer değerlendirir.raporlar haber verir KUL ELEKTRONİK TEKNOLOJİLERİ GSM Tabanlı Kablosuz Ortam İzleme ve Uyarı Sistemi KGSM-IO nöbette! Ölçer değerlendirir.raporlar haber verir İçerik Tanıtım Uygulama Alanları Çalışma Şeması Özellikleri Avantajları

Detaylı

PM 2 KARTLI VE ġġfrelġ GEÇĠġ KONTROL TERMĠNALĠ KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

PM 2 KARTLI VE ġġfrelġ GEÇĠġ KONTROL TERMĠNALĠ KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU PM 2 KARTLI VE ġġfrelġ GEÇĠġ KONTROL TERMĠNALĠ KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU 1.Malzeme Listesi TuĢtakımı 1 Kullanım kılavuzu 1 Tornavida 1 20mmx60mm özel tuştakımı Lastik tıpa 2 6mmx30mm,sıkmak için kullanılır

Detaylı

Dräger Pac 5500 Tekli Gaz Algılama Cihazı

Dräger Pac 5500 Tekli Gaz Algılama Cihazı Dräger Pac 5500 Tekli Gaz Algılama Cihazı Uzun süreli görevler, onun uzmanlığı: tekli gaz cihazı Dräger Pac 5500'ün ömür sınırlaması yoktur ve karbon monoksit, hidrojen sülfür veya oksijenin hızlı ve doğru

Detaylı

Modeller BLW-211PI, BLW-211MI, BLW-212PO, BLW-212MO

Modeller BLW-211PI, BLW-211MI, BLW-212PO, BLW-212MO Modeller BLW-211PI, BLW-211MI, BLW-212PO, BLW-212MO www.biges.com 444 09 18 Açıklama Cihaz standalone yapıda olup, wiegand okuyucu ile de kullanılabilir. Bu cihaz 4 hane pin girişli 2000 kullanıcı destekler.

Detaylı

POWERWAVE 64 ZONE KABLOSUZ ALARM PANELİ PROGRAMLAMA KLAVUZU

POWERWAVE 64 ZONE KABLOSUZ ALARM PANELİ PROGRAMLAMA KLAVUZU POWERWAVE 64 ZONE KABLOSUZ ALARM PANELİ PROGRAMLAMA KLAVUZU Version 1.11 ve yukarısı için P=Program tuşu, E=Enter tuşuna basınız demektir. Master Şifre=123, Mühendislik Şifresi=000000 dır. * Program 123

Detaylı

AR-GE ÜRETİM YAZILIM HİZMET TEKNİK SERVİS

AR-GE ÜRETİM YAZILIM HİZMET TEKNİK SERVİS AR-GE ÜRETİM Mobiltrust, Mobil takip ve uzaktan veri iletim sistemleri konularında son derece güçlü elektronik tasarım, yazılım ve üretim geliştirme yeteneklerine sahip, sektöründe güvenilir ve öncü bir

Detaylı

FC 2048 KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU

FC 2048 KURULUM VE KULLANIM KILAVUZU SİSTEMİ MEYDANA GETİREN MODÜLLER Sistem üç ana modülden oluşur Duvar Hava Çıkış Modülü,Kapı Hava Giriş Modülü,Sistem Kontrol Modülü. 1. Kapı Hava Giriş Modülü Hava giriş modülü aşağıdaki parçalardan oluşur(resim1).

Detaylı

POWERWAVE 64 ZONE KABLOSUZ ALARM PANELİ KISA PROGRAMLAMA KLAVUZU

POWERWAVE 64 ZONE KABLOSUZ ALARM PANELİ KISA PROGRAMLAMA KLAVUZU POWERWAVE 64 ZONE KABLOSUZ ALARM PANELİ KISA PROGRAMLAMA KLAVUZU Version 1.09 ve yukarısı için P=Program tuşu, E=Enter tuşuna basınız demektir. Master Şifre=123, Mühendislik Şifresi=000000 dır. ZONE GRUPLARINI

Detaylı

SA 8810 ALARM KONTROL PANELİ PROGRAMLAMA KILAVUZU KISA. Kasım 2009. Yazılım versiyonu 1.10 7 \ 24 SAAT TEMO ALARM MERKEZİ TEL: 0224 221 16 35

SA 8810 ALARM KONTROL PANELİ PROGRAMLAMA KILAVUZU KISA. Kasım 2009. Yazılım versiyonu 1.10 7 \ 24 SAAT TEMO ALARM MERKEZİ TEL: 0224 221 16 35 SA 8810 Yazılım versiyonu 1.10 ALARM KONTROL PANELİ KISA PROGRAMLAMA KILAVUZU Kasım 2009 TEMO GENEL GÜVENLİK SİSTEMLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Örnekal iş hanı kat 4 Heykel OSMANGAZİ \BURSA 0224 22116 35 BPX

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

3MK-AFP29 1 Loop 64 Adresli Yangın Algılama Paneli

3MK-AFP29 1 Loop 64 Adresli Yangın Algılama Paneli 3MK-AFP29 1 Loop 64 Adresli Yangın Algılama Paneli 3MK-AFP29 adresli alarm paneli mikroişlemci tabanlı ve SMD teknolojisi ile üretilmiştir. 3MK-AFP29 adresli alarm paneline 64 adet dedektör veya buton

Detaylı

* Program 123 Enter ile şifre değiştirme moduna * Program Enter ile montajcı moduna girilir. *Program Enter yaparak programlamadan çıkılır.

* Program 123 Enter ile şifre değiştirme moduna * Program Enter ile montajcı moduna girilir. *Program Enter yaparak programlamadan çıkılır. ELITE 32-64 ZONE ALARM PANELİ KISA PROGRAMLAMA KLAVUZU P=Program tuşu, E=Enter tuşuna basınız demektir. Master Şifre=123, Mühendislik Şifresi=000000 dır. ZONE GRUPLARINI OLUŞTURMA * Program 123 Enter ile

Detaylı

LS 900 Kullanma Klavuzu

LS 900 Kullanma Klavuzu SİSTEM Otomasyon & Elektrik Sipariş ve Teknik Sorularınız İçin 0212 577 57 91-92 Alarm ve Kamera Sistemleri LS 900 Kullanma Klavuzu Adres: Rami Kışla Cad. Emintaş Binatlı San. Sit. No: 9 / 30 Eyüp / İstanbul

Detaylı

OPAX 208CN 8 BÖLGELİ KABLOLU PROFOSYONEL SOYGUN ALARM PANELİ PROGRAMLAMA KODLARI

OPAX 208CN 8 BÖLGELİ KABLOLU PROFOSYONEL SOYGUN ALARM PANELİ PROGRAMLAMA KODLARI OPAX 208CN 8 BÖLGELİ KABLOLU PROFOSYONEL SOYGUN ALARM PANELİ PROGRAMLAMA KODLARI www.opax.com.tr 1 PROGRAM DIŞINDA YAPILMASI GEREKEN İŞLEMLER Tarih Saat Göstergesi [*] [4] Yapıldığı zaman sistem üzerindeki

Detaylı

Bosch'tan REG-Sentry Otomatik araç geçiş kontrol sistemi

Bosch'tan REG-Sentry Otomatik araç geçiş kontrol sistemi Bosch'tan REG-Sentry Otomatik araç geçiş kontrol sistemi 2 Bosch REG-Sentry otomatik araç geçiş kontrol sistemi REG-Sentry, Araç Plakası Tanıma (LPR) tabanlı bir araç geçişi kontrol çözümüdür Eksiksiz

Detaylı

Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate

Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate Pratik-P series Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate PRATİKKART, PRATİK-P SERİSİ PratikKart, Şifreli Geçiş Sistemi Pratik-P serisi, Şifreli Geçiş Sistemi mantığında çalışan

Detaylı

RD-6813 Şifrematik Kullanım Kılavuzu

RD-6813 Şifrematik Kullanım Kılavuzu RD-6813 Şifrematik Kullanım Kılavuzu Model RD-6813 Kullanıcı kapasitesi 2000 Kart türü EM, MF Kart okuma mesafesi 3-6cm Aktif akım

Detaylı

8 Kullanıcı şifresi. 99 Olay hafızası. Saat göstergesi. (ses mesaj kaydı yapılamaz). Duble zon özelliği. Tarih ve Saat göstergesi

8 Kullanıcı şifresi. 99 Olay hafızası. Saat göstergesi. (ses mesaj kaydı yapılamaz). Duble zon özelliği. Tarih ve Saat göstergesi Vitec AV - 864 4+1 Zonlu Alarm Kontrol Paneli Türkçe KeyPad+Trafo+Kominikatör+Telefon Arama 7 Segment alfanumerik göstergeli 7 ayrı merkez formatına uygun programlanabilir. 8 Kullanıcı şifresi 99 Olay

Detaylı

AST-2008V ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU

AST-2008V ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU AST-2008V ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU Mavi ışıklı, LCD ekranlı 95 Kablosuz, 4 kablolu zonlu 6 grup telefon aramalı 10 saniye ses kayıtlı Uzaktan dinleme ve ayarlama fonksiyonu Detektörler için öğrenme

Detaylı

DICENTIS. Wireless Conference System. User manual

DICENTIS. Wireless Conference System. User manual DICENTIS Wireless Conference System tr User manual DICENTIS İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Güvenlik 4 2 Bu kılavuz hakkında 5 2.1 Hedef kitle 5 2.2 Telif hakkı ve feragatname 5 2.3 Belge geçmişi 5 3 Sisteme

Detaylı

Hızlı başlangıç kılavuzu

Hızlı başlangıç kılavuzu Ürününüzü www.philips.com/welcome adresinde kaydedin. XL390 XL395 Hızlı başlangıç kılavuzu 1 Bağlanın 2 Başlarken 3 Keyfini çıkarın İçindekiler Baz istasyonu (XL395) Baz istasyonu (XL390) Şarj cihazı*

Detaylı

ART AC2 Standalone Kart Okuyucu

ART AC2 Standalone Kart Okuyucu ART AC2 Standalone Kart Okuyucu ART AC2 Standalone kart okuyucuya ait genel bilgiler, montaj, kablolama, programlama bilgileri ve teknik özellikleri hakkında detaylı açıklama. www.artelektronik.com pazarlama@artelektronik.com

Detaylı

www.guvenlikdanismanlik.com RESİM MODEL AÇIKLAMA

www.guvenlikdanismanlik.com RESİM MODEL AÇIKLAMA www.guvenlikdanismanlik.com RESİM MODEL AÇIKLAMA EV KULLANICILARI SERİSİ BL-C101CE EŞZAMANLI MPEG-4/MJPEG, 10X DİJİTAL ZOOM, ÇOKLU-KAMERA İZLEME, ENTEGRE MİKROFON, HAREKET ALGILAMA, KAYIT YAZILIMI İÇERİR,

Detaylı

ModulA. Daha da fazlasını ister misiniz? Pompadan daha fazlası www.masgrup.com

ModulA. Daha da fazlasını ister misiniz? Pompadan daha fazlası www.masgrup.com ModulA Daha da fazlasını ister misiniz? Pompadan daha fazlası www.masgrup.com Yeni Biral ModulA: Konu enerji verimliliği ise, pompa teknolojisi modüller halinde yapılandırılabilen bu üstün çözüm hiç bu

Detaylı

Bileşenler Broşürü DX CONNEXION

Bileşenler Broşürü DX CONNEXION Yangın Güvenliği Bileşenler Broşürü DX CONNEXION Morley-IAS DXc Kontrol Panelleri DXc Kontrol Panelleri DXc1 Tek Döngülü Kontrol Paneli, 230Vac, 2 siren devresi Boyutlar 260 x 390 x 147mm (H x W x D) 714/001/111

Detaylı

Centronic EasyControl EC5410-II

Centronic EasyControl EC5410-II Centronic EasyControl EC5410-II tr Montaj ve İşletme Talimatı 10 Kanallı El Vericisi Aşağıdaki kişilere yönelik önemli bilgiler: Montaj elemanı / Elektrik teknisyeni / Kullanıcı Lütfen ilgili kişilere

Detaylı

Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate

Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate Pratik-C series Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate PRATİKKART, PRATİK-C SERİSİ PratikKart, Kartlı Geçiş Sistemi Pratik-C serisi, KGS (Kartlı Geçiş Sistemi) mantığında

Detaylı

Morley-IAS. Ürünlere Genel Bakış DX Connexion Yangın Alarm Sistemi

Morley-IAS. Ürünlere Genel Bakış DX Connexion Yangın Alarm Sistemi Morley-IAS Ürünlere Genel Bakış DX Connexion Yangın Alarm Sistemi Yangın Alarm Sistemi Honeywell'in Morley-IAS DX Connexion yangın alarm sistemi, daha geniş ölçekli sistemler sunmak için ağ tabanlı olarak

Detaylı

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu

Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu Edimax Gemini Ev Wi-Fi Dolaşım Güncelleme Kiti RE11 Hızlı Kurulum Kılavuzu 06-2016 / v1.0 I. Ü rün Bilgileri I-1. Paket İçeriği - RE11S x 2 - Çok Dilli Hızlı Kurulum Kılavuzu (HKR) ve Kullanım Kılavuzu

Detaylı

ENDÜSTRİYEL TİP GAZ DEDEKTÖRLERİ. powered by

ENDÜSTRİYEL TİP GAZ DEDEKTÖRLERİ. powered by ENDÜSTRİYEL TİP GAZ DEDEKTÖRLERİ IPACK ENDÜSTRİYEL GAZ ÖLÇÜMLEME VE KONTROL SİSTEMLERİ Endüstriyel işletmelerde kullanılan yanıcı parlayıcı patlayıcı ve/veya toksik gazların anlık veya sürekli olarak tespiti

Detaylı

Jabra SPEAK 510 KULLANIM KILAVUZU

Jabra SPEAK 510 KULLANIM KILAVUZU Jabra SPEAK 510 KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER HOŞ GELDİNİZ... 2 JABRA SPEAK 510'A GENEL BAKIŞ... 3 BAĞLANMA... 5 JABRA SPEAK 510'UN KULLANIMI... 8 DESTEK.... 11 TEKNİK ÖZELLİKLER... 12 1 HOŞ GELDİNİZ Jabra

Detaylı

Bosch CCS 800 Ultro Toplantı Sistemi Esnek Çözüm...

Bosch CCS 800 Ultro Toplantı Sistemi Esnek Çözüm... Bosch CCS 800 Ultro Toplantı Sistemi Esnek Çözüm... 2 CCS 800 Ultro Toplantı Sistemi...hepsi bir arada çözümle gelen yenilik Mükemmel dijital MP formatında kayıt ve dinleme Dijital akustik geri besleme

Detaylı

Q-P 110A Kullanım Kılavuzu

Q-P 110A Kullanım Kılavuzu Q-P 110A Kullanım Kılavuzu 1.Malzeme Listesi İsim Miktar Remarks Tuştakımı 1 Kullanım kılavuzu 1 Tornavida 1 20mmx60mm özel tuştakımı Lastik tıpa 2 6mmx30mm,sıkmak için kullanılır Akıllı vida 2 4mmx28mm

Detaylı

Dräger Pac 3500 Tekli Gaz Algılama Cihazı

Dräger Pac 3500 Tekli Gaz Algılama Cihazı Dräger Pac 3500 Tekli Gaz Algılama Cihazı Hızlı, güvenilir, doğru ve 2 yıla kadar bakım gerektirmez: Dräger Pac 3500, karbon monoksit, hidrojen sülfür veya oksijenin endüstriyel kişisel izlenmesi için

Detaylı

STAFF-02 IVR. KURULUM ve KULLANIM KİTAPÇIĞI. Kasım 2016 Rev.2.0

STAFF-02 IVR. KURULUM ve KULLANIM KİTAPÇIĞI. Kasım 2016 Rev.2.0 STAFF-02 IVR KURULUM ve KULLANIM KİTAPÇIĞI Kasım 2016 Rev.2.0 1. Staff-02 IVR Cihazının Özellikleri STAFF-02 IVR cihazı, bünyesinde ARM7 işlemci ve GSM modül bulunduran, 2 adet röle çıkışı ve 2 adet dijital

Detaylı

Jablatron JA-82K OASİS Kontrol paneli basit kurulum kitapçığı

Jablatron JA-82K OASİS Kontrol paneli basit kurulum kitapçığı Jablatron JA-82K OASİS Kontrol paneli basit kurulum kitapçığı Servis modu şifresi(program modu): 8080 Kullanıcı şifresi (master): 1234 Servis moduna giriş: Panel programlama Servis modu çıkış: Bakım moduna

Detaylı

PX24n Nano rev.6 Hibrid IP Santral KOLAY KURULUM KLAVUZU VER 2.00

PX24n Nano rev.6 Hibrid IP Santral KOLAY KURULUM KLAVUZU VER 2.00 PX24n Nano rev.6 Hibrid IP Santral KOLAY KURULUM KLAVUZU VER 2.00 Paket İçeriği PX24n rev.6 IP Santral paketi içeriği: PX24n rev.6 IP santralı, yönetici sayısal telefon setine entegre AC/DC Güç adaptörü

Detaylı

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü

Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü Modüler Tavan Hoparlörü Tüm tavanlar için akıllı ses çözümü 2 Modüler Tavan Hoparlörü Kullanıcıyı düşünerek tasarlanmıştır Neredeyse tüm tavan koşulları için mükemmel Yenilikçi modüler mimari Kolay kurulum

Detaylı

MÜHENDİS PANEL PROGRAMLAMA - Programa girmek için (*)(8)( 0269 ) [01] ZON 1 TANIMLAMA

MÜHENDİS PANEL PROGRAMLAMA - Programa girmek için (*)(8)( 0269 ) [01] ZON 1 TANIMLAMA MÜHENDİS PANEL PROGRAMLAMA - Programa girmek için (*)(8)( 0269 ) [01] ZON 1 TANIMLAMA [ * ] [ 8 ] [MÜHENDİSLİK ŞİFRESİ] [01] [ZON TİPİ] [1. SET ÖZELLİK ] [#] [2. SET ÖZELLİK] [#] [02] ZON 2 TANIMLAMA [02]

Detaylı

Model BLW-210PI

Model BLW-210PI Model BLW-210PI www.biges.com 444 09 18 Teknik özellikler Voltaj Sıcaklık Nem Kart Kapasitesi Genel PIN 1 DC 12V Özel PIN 1000 Frekans Okuma Mesafesi Sinyal Çıkışı Çıkış Butonu 1 Kapı Zili 1 Harici Okuyucu

Detaylı

Tüm ölçüm verileri herhangi bir cihazla her zaman kullanılabilir. Veri kayıt sistemi testo Saveris 2. Analysis & Reports. Graphical presentation

Tüm ölçüm verileri herhangi bir cihazla her zaman kullanılabilir. Veri kayıt sistemi testo Saveris 2. Analysis & Reports. Graphical presentation Analysis & Reports Coldstore east 14.09.2014 to 16.09.2014 Graphical presentation 14/09/2014 15/09/2014 16/09/2014 Data logger 1 ( C) Data logger 2 ( C) Data logger 3 ( C) Tabular presentation Alarms Tüm

Detaylı

EWD8989 KULLANIM KILAVUZU

EWD8989 KULLANIM KILAVUZU EWD8989 KULLANIM KILAVUZU ÖNEMLİ 1: Saatte kullanılacak kart, Mikro Sim olmalıdır. ÖNEMLİ2: Mikro Sim kartın PIN kodu bir telefon yardımıyla kaldırıldıktan sonra saate takılmalı. Uygulamayı Akıllı Telefonunuza

Detaylı

Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate

Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate Pratik-CP series Kullanım Kılavuzu / User s Guide Garanti Belgesi / Guarentee Certificate PRATİKKART, PRATİK-CP SERİSİ Pratikkart, Pratik-CP serisi (şifre + kartlı geçiş sistemi) KGS (Kartlı Geçiş Sistemi)

Detaylı

HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU

HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU Ürünün Takılması 50 cm 50 100m = x4 50 cm Dedektörle Reflektör arasında net bir görüş hattı sağlayın 8-100 m Sert yüzeylere (strüktürel duvar veya kiriş) monte edin 18 50m = x1

Detaylı

inmarsat.com/isatphone

inmarsat.com/isatphone inmarsat.com/isatphone Programlanabilir yardım düğmesi Kulaklık Ortam ışığı sensörü LED izleme göstergesi LED durum göstergesi Eller serbest rahatlık İzleme düğmesi Ses yükseltme tuşu Ses azaltma tuşu

Detaylı