İnovasyon ve değişimin lideri... NetSupport School Yetkili Bayi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "İnovasyon ve değişimin lideri... NetSupport School Yetkili Bayi"

Transkript

1

2 Kurumunuzun bilgi ve iletişim altyapınızı biz oluşturalım! Siz ekonomik fiyatlarla, kolayca ve zahmetsizce kullanın. Arge ve yenilikçi üretim politikasıyla Bilkent Cyberpark bünyesinde hizmet veren Via Teknoloji, bilgi ve iletişim teknolojileri, mobil sistemlerde donanım ve yazılım geliştirme, kurumsal danışmanlık konularında profesyonel çözümler üretmektedir. Alperen Öğretmen bilgisayarı ile sınıftaki tüm öğrenci bilgisayarları tek bir hareketle kontrol edilebilir. NetSupport sayesinde daha etkili ve aktif bir ders anlatımı mümkündür. Modern dil laboratuvarlarıyla uyumlu gerçek zamanlı sınıf yönetimi, sınıf içindeki tüm öğrenci monitörlerinin aynı anda toplu olarak veya tek tek yönetimi NetSupport ile basitçe sağlanabilir. NetSupport ile öğretmen tarafından tek bir tuşa tıklanarak bütün sınıfın görünümü tek bir ekrandan izlenebilir. Öğrenci bilgi çubuğu seçeneği ile bir öğrencinin bilgisayarı seçilebilir ve sınıfa onun monitörü izlettirilebilir. Aygıt yönetimi seçeneği ile USB'den veya CD'den veri kopyalanması engellenebilir. İnternet bağlantıları kontrol edilebilir. Öğretmen bir ders dosyasını aynı anda birden fazla bilgisayara gönderebilir. Herhangi bir öğrenci simgesine tıklayarak o öğrencinin bilgisayarında yaptıklarını takip edebilir. Yazıcı yönetimi seçeneği ile sayfa sayısı ve yazıcı kullanımı sınırlandırılabilir. Yazdırma işleminden önce öğretmenin onayı istenebilir. Sınıf yönetimi seçeneği ile öğretmenin bilgisayarında sınıftaki tüm bilgisayarlar uzaktan açıp kapatılabilir. Öğrencilerin fare ve klavyeleri ders sırasında kilitlenebilir.

3 Windows için Sınıf Yönetimi Günümüzün çağdaş sınıflarında kullanılan teknolojiyi yönetmek hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bilgisayar meraklısı öğrenciler, bilgisayar kullanımını onların sosyal yaşamlarının bir parçası olmaktan çok kendilerine atanmış görevler için kullanmalarını sağlayarak, bilgisayar destekli öğretimin yararlarını en üst düzeye çıkarmayı amaçlayan öğretmenlere bazı fırsatlar sunuyor., öğretmen ve eğitmenlere, öğrencileri merkezi bir yapı içinde kendi bilgisayarları üzerinde eğitmerini sağlayarak, Bilgi ve İletişim Teknolojileri'nin öğretimin etkinliğini artırmalarında yardımcı olmaktadır. Uygulama ve web kullanımını izleyerek öğrenci üzerinde denetimi sürdürebilir, dil laboratuvarında sesli etkinlikleri takip edebilir, çevrimiçi yardım ve sohbet istekleriyle destek etkinliğini artırabilir, çalışma dosyalarını otomatik olarak göndererek ve toplayarak ya da hızlıca yoklama yaparak ve sonuçları hemen göstererek zamandan tasarruf edebilirsiniz., kısıtlı ya da baskı altındaki eğitim bütçeleriyle hizmet vermeye çalışan okulların, kolejlerin ve eğitim kuruluşlarının mevcut BT altyapısından sağladıkları yararı en üst düzeye çıkarabilmelerini sağlar. çağdaş sınıf yönetimi için aşağıdaki olanakları sağlar: * 'Tutor' - Öğretmen ya da eğitmen bilgisayarı. * 'Student' - Öğrenci bilgisayarı. SINIF YÖNETİMİ Öğretmenin PC'sinden sınıftaki tüm bilgisayarları açın veya kapatın. Tüm PC'lerde uzaktan "Oturumu Kapatın". Tüm öğrenci PC'lerine uzaktan "Giriş" yapın. Öğrencilerin dikkatini toplamak için ekranlarını kapatın. Öğretirken öğrencilerin fare ve klavyelerini kilitleyin. Yeniden yüklendiklerinde öğrencilerin PC'lerine otomatik olarak yeniden bağlanın. Öğretmen PC'si fiziksel sınıf yerleşimini yapabilir. Her bir öğretmenin ihtiyaç duyduğu özellikleri sağlamak için farklı Öğretmen profillerini kullanın. Öğrencileri cesaretlendirmek için görsel ödüller verin. Teknik destek gerektiğinde öğretmen için tek tıklamayla "Yardım Talebi" seçeneğini kullanın. YAZICI YÖNETİMİ Öğrencilerin sınıfta yazıcı kullanmalarını engelleyin. Sayfa sayısıyla yazıcı kullanımını sınırlayın. Yazdırma işleminden önce öğretmenin onayını gerekli kılın. Yazıcıların eklenmesini, silinmesini veya değiştirilmesini engelleyin. Her bir yazıcı için erişim ve kullanımı denetleyin. Hangi öğrencinin yazdırdığını tanımlamak için gerçek zamanlı baskı göstergesini görüntüleyin. AYGIT YÖNETİMİ USB depolama aygıtlarına ve bu aygıtlardan veri kopyalanmasını engelleyin. CDR / DVD aygıtlarına ve bu aygıtlardan veri kopyalanmasını engelleyin. Yeni ağ bağlantılarının oluşturulmasını engelleyin.

4 ÖĞRENCİ KAYDI güçlü Öğrenci Kaydı özelliği sunar: Sınıfın başlangıcında her bir öğrenciden standart ve özel bilgiler talep edin. Tek bir hareketle dosyaları birden fazla PC'ye dağıtın. Fare imlecinizi öğrenci simgesinin üzerine getirerek o öğrenci için özeti görüntüleyin. Farklı öğrenciler ya da öğrenci grupları için özel simgeler kullanın. ÖĞRENCİ BİLGİ ÇUBUĞU, her bir öğrenci ekranının üstünde yerleşmiş öğrenci bilgi çubuğuna sahiptir. Bu her zaman görünür, gizli ya da otomatik olarak gizlenecek şekilde ayarlanabilir. Bilgi çubuğu öğrenciye geçerli ders, kalan süre, geçerli web siteleri ve kullanılabilen uygulamalar, Messenger durumu ve klavye gözetimi, ders hedefleri ve yardım talebine hızlı erişim için geri bildirim sağlar. Bilgi çubuğu öğretmen tarafından yapılandırılabilir. DOSYALARI DAĞITIN VE TOPLAYIN Eğitmen PC'sinden birden fazla öğrenci iş istasyonuna dosyaları ve klasörleri dağıtın. Tek bir hareketle seçilen PC ile dosyaları transfer edin. Tek bir hareketle dosyaları birden fazla PC'ye dağıtın. Her bir öğrencinin ayrıntısı eklenmiş dosyaları otomatik olarak dağıtın ve toplayın. GERÇEK ZAMANLI EĞİTİM (GÖSTER MODU) Eğitmenin ekranını seçilen öğrencilere gösterin. Belirli bir masaüstünü öğrencilere gösterin. Seçilen uygulamayı seçilen öğrencilere gösterin. Bir Tekrar Yayın dosyasını (eski ekran kaydı) seçilen öğrencilere gösterin. Bir video dosyasını seçilen öğrecilere yayınlayın. Wireless ağlar için optimize edilmiş sunumlarınızı yapın. Gelecekte incelemek üzere öğrencinin PC'sinde sunumuzun kaydını bırakın. TUŞ GÖSTERİMİ Tuş kombinasyonlarını kullanıldığında görsel olarak vurgulayın (örneğin yazdırma için CTRL + P). EKRAN VURGULAYICI VE ÇİZİM ARAÇLARI (NOTLARLA AÇIKLAMA) sunumda yardımcı olacak ekran açıklama araçlarını standart olarak sağlar. Bunlar Çizim Araçları, Oklar, Gölgeler, Metin Vurgulayıcılar vb. SANAL BEYAZ TAHTA Sınıf içerisinde işbirliğini artırmak için birtakım çizim araçlarıyla desteklenen Eğitmen'e doğrudan entegre edilmiş tam sayfa "beyaz "tahta. İNTERNET TARAMASI Bir Öğretmenin seçilen web sitelerini açılmasına ve bunu her öğrenci PC'sindeki tarayıcıyla senkronize etmesine izin verir. Öğretmen bilgisayarı öğrenci PC'lerinin takip edeceği web sitesinde gezinebilir. GRUP LİDERLERİ Aday öğrenciye belirli Eğitmen hakları verilebilir ve bu tür ayrıcalıklar geri alınıncaya kadar Grup Lideri olarak kalabilir. Liderlerin görsel yerleşimine ve bunlara atanmış grup üyelerine sahiptir.

5 GRUP ya da BİRE BİR SOHBET Tüm öğrencilerin veya seçilenlerin katılabileceği, yorumlarını girebileceği ve bunları sınıf ile paylaşabilecekleri bir tartışma ortamı yaratır. Artık yüz ifadeleri de kullanılabiliyor. SES Sınıfa ses yayınlanır veya sunum sırasında Eğitmen'in sesi aktarılır. Ses desteği tüm Göster ekranında, Uzakta Denetimde ve Sohbet oturumlarında dahil edilmiştir. GÖSTER (ÖĞRENCİ EKRANI) Öğretmenin bir öğrencinin bilgisayarını seçmesine ve öğrencinin ekranını sınıfın geri kalanına göstermelerine izin verir. Başarıları vurgulamak veya öğrenci geri bildirimlerini paylaşmak için mükemmeldir. ÖĞRETMEN ARAÇ ÇUBUĞU Öğretmen uygulaması küçültüldüğünde 'da ana özelliklere çabuk erişim için uygun bir araç çubuğu bulunmaktadır. Bu araç çubuğu Etkileşimli Beyaz Tahtalar ile kullanım için optimize edilmiştir. GERÇEK ZAMANLI SES GÖZETİMİ (YENİ) Modern dil laboratuarlarıyla uyumlu. Sınıf içerisindeki tüm öğrenci ekranlarını aynı anda görebilir ve hangi bilgisayarların canlı ses etkinliğine sahip olduğunu anında görebilirsiniz. O PC'de oynatılan sesi dinlemek için gösterilen öğrenci küçük resimlerinden birisini seçebilirsiniz. Öğrencinin sesini dinleyebilir ve telaffuzu düzeltebilirsiniz, sohbet edebiliriniz ya da dersi bölmeden bir öğrenciyle görüşebilirsiniz. GERÇEK ZAMANDA ÖĞRENCİ EKRANLARINI GÖRÜNTÜLEYİN (MONİTÖR MODU) Tek bir görünümde tüm sınıfı izleyebilirsiniz. Öğrenci PC'lerini tarayabilirsiniz. Ek bilgiyi paylaşın. Aktif Uygulama veya Aktif Web sitesi Yüksek netlikte öğrenci küçük resimlerinde zoom yapabilirsiniz. ANLIK MESAJLAŞMA GÖZETİMİ Sınıf içerisinde Messenger uygulamalarının kullanımını engellemenin yanı sıra ayrıca Öğretmen bilgisayarında belirli Messenger uygulamalarının gerçek zamanda izlenmesini, sohbet etkinliği ve içeriğinin yine gerçek zamanlı gösterimini sağlar. GERÇEK ZAMANLI KLAVYE GÖZETİMİ Uygulama denetimiyle birlikte kullanılacak tasarlanan bu bileşen Öğretmenlere öğrenci etkinliklerinde ve konunun anlaşılmış olmasına yönelik gerçek zamanlı kavrama becerisi verir. Ders sırasında tüm öğrenciler onaylanan bir uygulamayı kullanırken Öğretmen tüm sınıfı izleyebilir ve hızlıca öğrencilerin yazdıkları içeriği ve etkinlik düzeylerini görebilir. Ayrıca Öğrencinin anladığını görmek için, "Hedef"sözcükler ve Öğrenci ya da uygulama tarafından kullanılan klavye geçmişinin görülmesini sağlar. UYGULAMA ÖLÇÜMÜ VE DENETİM Tüm öğrenci uygulama kullanımını izleyebilirsiniz. Tüm PC'lerde arka planda çalışan uygulamaları görüntüleyebilirsiniz. Tek bir hareketle seçilen tüm bilgisayarlarda uygulamaları açabilir ve kapatabilirsiniz. Sınıf için uygulama kullanım geçmişini kaydedebilirsiniz. Kısıtlı uygulamaların çalışmasını engelleyebilirsiniz. Sadece onaylanan uygulamaların çalışmasına izin verebilirsiniz.

6 İNTERNET ÖLÇÜMÜ VE DENETİM Tüm öğrenci internet kullanımını izleyebilirsiniz. Tüm PC'lerde arka planda açık olan web sitelerini görüntüleyebilirsiniz. Tek bir hareketle seçilen tüm bilgisayarlarda web sitelerini açabilir ve kapatabilirsiniz. Sınıf için internet kullanım geçmişini kaydedebilirsiniz. Herhangi bir web sitesine veya kısıtlı olanlara erişimi engelleyebilirsiniz. Sadece onay verilen web sitelerine erişime izin verebilirsiniz. İNTERNET GÜVENLİ ARAMA SafeSearch özelliği en popüler arama motorları için arama ayarlarının yerine geçer ve uygun olmayan içeriğin arama sonuçlarında çıkmasını engeller. GÜÇLÜ UZAKTAN DENETİM Renk derinliği, çözünürlük veya işletim sisteminde fark gözetmeksizin birebir esasa göre herhangi bir öğrenci iş istasyonunun ekran, klavye ve faresini izleyebilir, paylaşabilir veya denetleyebilirsiniz. ÖĞRENCİ GAZETESİ güçlü ve eşsiz bir Öğrenci Gazetesi imkanı sağlar. Tipik bir sınıfta konuyla ilgili tüm uygun nesneler yakalanabilir ve otomatik olarak her bir öğrencinin ders sonrasında incelemesi için bir PDF dosyası olarak hazırlanabilir. Ders ayrıntıları ve hedefleri. Öğretmen notları Farklı öğrenci notları Bir sunumdan ekran görüntüleri (destekleyici açıklamalarla birlikte). Sınıf veya grup anket sonuçları Sanal Beyaz Tahta ekranları Bireysel öğrenci test sonuçları. Ders esnasında kullanılan web sitelerin URL'leri Sınıf sohbet kayıtlarının kopyaları Eşsiz Öğrenci Gazetesi özelliği ders esnasında kapsanan konu ve bilginin tam kaydını sağlar, derste bulunmayan öğrenciler için karşılama özeti ve öğretmen için yapılandırılmış etkinlik özeti sunar. ÖĞRENCİ ANKETLERİ Öğrencilerinizin derste anlatılan içeriği anlayıp anlamadıklarını görmek için anlık anketler yapın. Önceden verilmiş veya özel hazırlanmış cevaplarla anket hazırlayabilirsiniz. Tüm cevapları anında görebilir ve sınıf için bir özet çıkartabilirsiniz. Öğrenci cevaplarına göre dinamik gruplar oluşturabilirsiniz. Anket sonuçlarını tüm öğrencilere yayınlayabilirsiniz. TESTLER VE KÜÇÜK SINAVLAR Az bir çabayla metin, ses ve video sorularını ekleyerek testler ve sınavlar hazırlayın. Paylaşılacak kaynak ve soru kitaplıkları oluşturabilirsiniz. Kütüphanenizdeki soruları kullanarak testler hazırlayabilirsiniz. 8 farklı soru biçimini kullanabilirsiniz.

7 2 ve 4 olası cevaplı sorular oluşturabilirsiniz. Başarı değerlendirme seviyeleri ayarlayabilirsiniz ( örneğin 75% üzeri = A derecesi). Öğrencinin ilerleyişini takip edebilir ve sorunun başarılı yada başarısız olduğunu görebilirsiniz. Testleri otomatik notlandırarak sonuçları mümkün olduğunca hızlı şekilde belirleyebilirsiniz. Sonuçları her bir öğrenciye ayrı ayrı gösterebilirsiniz. Sonuçları sınıfa gösterebilirsiniz (doğru cevapları belirterek). Bağımsız bir sistemde Test tasarımcısını yükleyebilirsiniz. Çevrimiçi test kaynakları ve diğer eğitmenlerle içerik paylaşımı Çevrimiçi içerik ve kaynak merkezini ziyaret edin. Burada Öğretmenler konu veya kategoriye göre sorulara bakabilir, soruları ve zaten hazırladıkları sınavları yükleyebilir ve paylaşabilir ya da diğerlerinin paylaştıkları kaynakları indirebilirler. Kaynak merkezi, dünyadaki diğer eğitmenlerin ücretsiz olarak müfredat içeriklerini paylaştıkları basit ve esnek bir yerdir. GÜVENLİK doğru ve onaylanan şekilde kullanıldığından emin olmak için birtakım güvenlik özelliklerine sahiptir: NetSupport'un diğer yazılım kopyalarıyla uyumsuz bir kopyasına sahip olmanız için eşsiz bir "parola"kullanabilirsiniz. Şirket içerisindeki bağlanabilirliği sadece yazılım lisansına sahip sistemler için kısıtlayabilirsiniz. Eğitmen profillerini gerektiğinde özel işlevsellik seviyelerine izin verecek şekilde ayarlayabilirsiniz. Hangi kullanıcıların NetSupport Tutor veya Tech yazılımını çalıştırabileceğini sınırlamak için Aktif Dizin profillerini kullanabilirsiniz. Eğitmen ve İstemci yazılım yüklemelerinde onaylanan konfigürasyonları geçerli kılmak için Aktif Dizin profillerini kullanabilirsiniz. Sınıf içerisinde taşınabilir ortam aygıtlarına erişimi (ve bunların kullanımını) denetleyebilirsiniz. Bir sınıf oturumunu otomatik olarak yeniden uygulayabilir ve bir öğrenci bilgisayarının yeniden yüklenmesine kısıtlama getirebilirsiniz. kolay uygulama için Aktif Dizin (AD) şablonlarına sahiptir. Teknik Konsol her bir öğrenci bilgisayarında NetSupport güvenliğini inceleme becerisi sunar. TEKNİK KONSOL Tek bir görünümde okul ağına bağlı tüm bilgisayarları görebilirsiniz. Her öğrenci bilgisayarında uygulama ve internet kullanımını görebilirsiniz. Tüm bilgisayarlara veya sadece seçilenlere dosya ve klasörleri transfer edebilirsiniz. Sınıf / fiziksel konuma göre tüm bilgisayarları gruplandırabilirsiniz. Seçilen PC için tam Donanım Envanteri özeti oluşturabilirsiniz. Her PC için yeni düzeltmeler ile birlikte tam Yazılım Envanteri oluşturabilirsiniz. Her PC'de çalışan Hizmetleri, İşlemleri ve Uygulamaları görebilir ve denetleyebilirsiniz. Herhangi bir öğretmene doğrudan teknik destek verebilirsiniz. Sınıf bilgisayarlarını uzaktan açabilir, kapatabilir, yeniden başlatabilir ve oturum açabilirsiniz. Aktif sınıfa göre tüm öğrencileri ve öğretmenleri görebilirsiniz.

8 Farklı istemci güvenlik ayarlarını uzaktan inceleyebilirsiniz. Bir veya daha fazla öğrenci ya da öğretmen ile sohbeti yönetebilirsiniz. Saniyeler içerisinde gruplara ya da tüm ağ kullanıcılarına mesajlar iletebilirsiniz. Seçilen herhangi bir bilgisayarda birebir PC Uzaktan Denetim özelliğini kullanabilirsiniz. Tüm öğrenci PC'lerinde gerçek zamanlı USB bellek çubuğu durumlarını gösterebilirsiniz. Bir Wireless ortamda ile yapabilecekleriniz: Wireless bağlantı üzerinden bilgisayarlara bağlanabilirsiniz. Performansı erişim noktası hızlarına uyacak şekilde optimize edebilirsiniz. Sabit olmayan bilgisayarlara bağlantı için ön tanımlı sınıf listeleri oluşturabilirsiniz. Laptop ve Tablet bilgisayarlarla etkili biçimde çalışabilirsiniz. Bir sınıfa yayın yapabilir veya talep üzerine öğrencilerin katılımına izin verebilirsiniz. Öğrenci Yer Bulucu, bu bağlanabilirlik sunucusu kablosuz öğrenci dizüstü bilgisayarlarının LAN veya WAN'da yerleşmesine izin verir. Bu yeni, standart bileşeni kullanarak öğrencilerin kablosuz dizüstü bilgisayarları IP adresleri ya da alt ağları ne olursa olsun herhangi bir sınıf listesinde yer alabilir ve bağlanabilir. VERİLEN BİLEŞENLER: 'Eğitmen konsolu' bir PC'yi gören/denetimi ele alan öğretmenin kullandığı PC'dir. 'Teknik konsol' Uzaktan Yönetimi sağlamak için Teknisyenler ve Ağ Yöneticilerinin kullandığı PC'dir. 'Öğrenci' izlenen veya denetimi ele alınan PC'dir. Multimedia Player WAV, MOV, AVI, MPG, vb. dosyalar için senkronize edilmiştir.

ADOBE CONNECT 9'u Kullanma

ADOBE CONNECT 9'u Kullanma ADOBE CONNECT 9'u Kullanma Yasal bildirimler Yasal bildirimler Yasal bildirimler için, bkz. http://help.adobe.com/tr_tr/legalnotices/index.html. iii İçindekiler Bölüm 1: Adobe Connect 9.4'teki yenilikler

Detaylı

ESET ENDPOINT SECURITY Android için

ESET ENDPOINT SECURITY Android için ESET ENDPOINT SECURITY Android için Kullanıcı Kılavuzu (ürün sürümü 2,0 ve üzeri için hazırlanmıştır) Bu belgenin en son sürümünü indirmek için burayı tıklatın ESET ENDPOINT SECURITY ESET, spol. s r.o.

Detaylı

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! NING WWW.NİNG.COM TANıM Ning (Çince de barış anlamına gelir) eğitmenler arasında oldukça popülerdir ve istikrarlı, özellikler bakımından zengin bir iletişim platformudur. Dünya genelinden yüz binlerce

Detaylı

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! V.DİJİTALÖYKÜANLATıM ı DİJİTAL ÖYKÜ ANLATıMı,BİRKıSA ÖYKÜ ANLATMAK İÇİN, ANLATıYı RESİMSESVE VİDEO İÇEREN DİJİTAL İÇERİK İLE BİRLEŞTİRMEKTİR. DİJİTAL ÖYKÜNÜN İÇİNE KONULACAKÖĞELER,HEMENHEMENSıNıRSıZOLUP,ÖYKÜANLATıCıSıNA,YARATıCıBİR

Detaylı

SUNUCU KULLANIM KILAVUZU

SUNUCU KULLANIM KILAVUZU SUNUCU KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER Docsvault Sunucu Yöneticisini Başlatma...3 Sunucu Girişi...3 Hizmetler...4 Depolama Seçenekleri...6 Veritabanı Yedekleme...7 Yerel/Ağ Konumunda Elle Yedekleme...8 Otomatik

Detaylı

Windows Storage Server 2012 R2 çalıştıran Dell Depolama Ağa Bağlı Depolama (NAS) Sistemleri Yönetici Kılavuzu

Windows Storage Server 2012 R2 çalıştıran Dell Depolama Ağa Bağlı Depolama (NAS) Sistemleri Yönetici Kılavuzu Windows Storage Server 2012 R2 çalıştıran Dell Depolama Ağa Bağlı Depolama (NAS) Sistemleri Yönetici Kılavuzu Notlar, Dikkat Edilecek Noktalar ve Uyarılar NOT: NOT, bilgisayarınızı daha iyi kullanmanızı

Detaylı

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz.

İş için İdeal Windows XP kullanarak, Microsoft Windows 2000'in kanıtlanmış güvenilirliğiyle birlikte yüksek performans elde edersiniz. Bilgisayarınıza hayat veren yeni bir Windows sürümü olan Microsoft Windows XP Professional'a hoş geldiniz! En iyiyi, Windows XP'yi yaşayın! Windows XP işini gerçekten çok iyi yapıyor! Windows XP'yi yaşamak

Detaylı

Aile Koruma Şifresi Ebeveyn Kontrolleri Kullanıcı Kılavuzu

Aile Koruma Şifresi Ebeveyn Kontrolleri Kullanıcı Kılavuzu Aile Koruma Şifresi Ebeveyn Kontrolleri Kullanıcı Kılavuzu 2007 ContentWatch, Inc. Tüm hakları saklıdır 2369 West Orton Circle, Salt Lake City, UT 84119 Page 2 Yasal Uyarılar ContentWatch, Inc., bu belgelerin

Detaylı

ADOBE CONNECT 9 SÜRÜM NOTLARI

ADOBE CONNECT 9 SÜRÜM NOTLARI ADOBE CONNECT 9 SÜRÜM NOTLARI GENEL BAKIŞ... 2 SÜRÜM TARİHİ... 2 AÇIKLAMA... 2 SİSTEM GEREKSİNİMLERİ... 2 ÖNEMLİ GÜNCELLEME BİLGİLERİ... 3 YENİ ADOBE CONNECT ADD-İN... 3 TOPLANTIYA KATILIM İÇİN MİNİMUM

Detaylı

Aile Koruma Şifresi Ebeveyn Kontrolleri Kullanıcı Kılavuzu

Aile Koruma Şifresi Ebeveyn Kontrolleri Kullanıcı Kılavuzu Aile Koruma Şifresi Ebeveyn Kontrolleri Kullanıcı Kılavuzu 2007 ContentWatch, Inc. Tüm hakları saklıdır 2369 West Orton Circle, Salt Lake City, UT 84119 Yasal Uyarılar ContentWatch, Inc., bu belgelerin

Detaylı

TP1794TK 1. Baskı 2011 Promethean Limited. Tüm Hakları Saklıdır.

TP1794TK 1. Baskı 2011 Promethean Limited. Tüm Hakları Saklıdır. Başlangıç Kılavuzu Telif Hakkı Bilgileri TP1794TK 1. Baskı 2011 Promethean Limited. Tüm Hakları Saklıdır. Promethean ActivEngage Mobile yüklemesiyle birlikte sağlanan bütün yazılım, kaynaklar, sürücüler

Detaylı

Özet. PowerPoint 2010. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi

Özet. PowerPoint 2010. Atatürk Üniversitesi Açıköğretim Fakültesi PowerPoint 2010 Özet Bu bölümde PowerPoint ortamı kısaca tanı@lmış ve sık kullanılan özellik ve işlevlere yer verilmişnr. Sunumlar farklı şekillerde tasarlanabilen slaytların bir araya gelmesiyle oluşur.

Detaylı

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio

İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ. SAP BusinessObjects Portfolio SAP BusinessObjects Portfolio İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ Sap BUSINESSOBJECTS PORTFOLIO İŞ ZEKASI ÇÖZÜMLERİ İÇERİK 3 Web Inteligence 7 Crystal Reports 13 Xcelsius Enterprise 17 Dashboard Builder 21 Explorer 25

Detaylı

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620

Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 Baskı 1.0 TR Kullanım kılavuzu Nokia Lumia 620 İçindekiler Güvenlik 4 Başlarken 5 Tuşlar ve parçalar 5 Geri, başlat ve bul tuşu 5 Anten konumları 6 SIM kartı takma 6 Depolama

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

Family Protection Suite. Kullanıcı Kılavuzu

Family Protection Suite. Kullanıcı Kılavuzu Family Protection Suite Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve

Detaylı

Synology NAS Kullanım Kılavuzu

Synology NAS Kullanım Kılavuzu Synology NAS Kullanım Kılavuzu DSM 5.2 Esas Alınmıştır Doküman ID Syno_UsersGuide_NAS_20150506 İçindekiler Bölüm 1: Giriş Bölüm 2: Synology DiskStation Manager'a Başlarken Synology NAS ve DSM'nin Yüklenmesi...

Detaylı

BlackBerry Z30 Smartphone. Sürüm: 10.3.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Z30 Smartphone. Sürüm: 10.3.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Z30 Smartphone Sürüm: 10.3.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın tarihi: 2015-03-06 SWD-20150306152511339 İçindekiler Kurulum ve temel işlevler... 6 Bu sürümdeki yeni özellikler...6 BlackBerry akıllı telefonunuza

Detaylı

Amazon ve Amazon logosunun telif hakları Amazon.com, Inc. veya iştiraklerine aittir.

Amazon ve Amazon logosunun telif hakları Amazon.com, Inc. veya iştiraklerine aittir. Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı Bilgileri TP1843-Türkiye Baskısı01 2013 Promethean Limited. Tüm hakları saklıdır. Promethean ActivEngage2 yüklemesiyle birlikte sağlanan bütün yazılım, kaynaklar, sürücüler

Detaylı

Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu

Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu Avira Internet Security Kullanıcı Kılavuzu Giriş Ticari Markalar ve Telif Hakkı Ticari Markalar Windows, Microsoft Corporation'ın ABD ve diğer ülkelerdeki tescilli ticari markasıdır. Diğer tüm marka ve

Detaylı

ADOBE ACROBAT. X STANDARD Uygulamasını Kullanma

ADOBE ACROBAT. X STANDARD Uygulamasını Kullanma ADOBE ACROBAT X STANDARD Uygulamasını Kullanma bildirimler Yasal bildirimler için bkz. http://help.adobe.com/tr_tr/legalnotices/index.html. iii İçindekiler Bölüm 1: Yenilikler Yenilikler (Acrobat 10.1)...............................................................................................

Detaylı

HANDMADE IN ENGLAND S I G N A T U R E T O U C H K U L L A N I M K I L A V U Z U S Ü R Ü M 1.0

HANDMADE IN ENGLAND S I G N A T U R E T O U C H K U L L A N I M K I L A V U Z U S Ü R Ü M 1.0 HANDMADE IN ENGLAND S I G N A T U R E T O U C H K U L L A N I M K I L A V U Z U S Ü R Ü M 1.0 İçindekiler İçindekiler Giriş 5 Signature Touch telefonunuz 5 Yardım ve destek 5 Güvenlik 6 Güvenlik 6 Telefonunuz

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler bilgisayarınızda olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2012, 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır.

Detaylı

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1

2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Kullanım Kılavuzu 2012. Tüm Hakları Saklıdır. Acer ICONIA TAB Kullanım Kılavuzu Model: A510/A511 İlk baskı: 4/2012 Sürüm: 1.1 Acer ICONIA TAB Model numarası: Seri numarası*: Satın alma tarihi: Satın alma

Detaylı

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu

BlackBerry Curve 9220 Smartphone. Sürüm: 7.1. Kullanıcı Kılavuzu BlackBerry Curve 9220 Smartphone Sürüm: 7.1 Kullanıcı Kılavuzu Yayın: 2012-09-19 SWD-20120919104111921 İçindekiler Hızlı Yardım... 8 Başlarken: Akıllı telefonunuz... 8 Popüler başlıklar... 28 Popüler ipuçları...

Detaylı

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu

Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Nokia 700 Kullanım Kılavuzu Baskı 2.0 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı takma 7 Hafıza kartı takma 9 Bataryayı şarj etme 11 Bataryayı USB'den şarj etme 12

Detaylı

QVR Profesyonel Video

QVR Profesyonel Video QVR Profesyonel Video Yönetim Sistemi www.qnapsecurity.com 1 QVR nedir? Tayvan merkezli QNAP Security, güvenilir ve yüksek performanslı NVR (VioStor NVR) sunmak için ödüllü depolama ve RAID teknolojilerini

Detaylı

A) ALT HESAP RAPORLAMA

A) ALT HESAP RAPORLAMA A) ALT HESAP RAPORLAMA MM ile yönettiğiniz alt hesaplardan birine girin; - Sayfanın sağ üst tarafında bulunan tarih aralığını Tüm zamanlar olarak değiştirin - Kampanyalar sekmesine girin - Anahtar kelimeler

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜRO YÖNETİMİ VERİ TABANI PROGRAMI 1 482BK0183

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜRO YÖNETİMİ VERİ TABANI PROGRAMI 1 482BK0183 T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BÜRO YÖNETİMİ VERİ TABANI PROGRAMI 1 482BK0183 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan yeterlikleri

Detaylı

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu

Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Nokia C7 00 Kullanım Kılavuzu Baskı 3.1 2 İçindekiler İçindekiler Güvenlik 5 Başlarken 7 Tuşlar ve parçalar 7 SIM kartı ve bataryayı takma 9 Hafıza kartı takma 11 Şarj etme 12 Telefonu açma veya kapatma

Detaylı