KADIN SAĞLIĞI. TensCare Ürün Kataloğu HAMİLELİK AĞRI ÖNLEYİCİ TERAPİ AKSESUARLAR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KADIN SAĞLIĞI. TensCare Ürün Kataloğu HAMİLELİK AĞRI ÖNLEYİCİ TERAPİ AKSESUARLAR"

Transkript

1 TensCare Ürün Kataloğu KADIN SAĞLIĞI HAMİLELİK AĞRI ÖNLEYİCİ TERAPİ AKSESUARLAR

2

3 KADIN SAĞLIĞI Kablosuz Pelvik Tabanı Egzersiz Aleti Akıllı Kontinans Stimülatörü Pelvik Tabanı Egzersiz Aleti Adet Ağrısı Giderici HAMİLELİK Kasılma Ölçer Gebelik TENS'i Ayarlanmış, Programlı Gebelik TENS'i AĞRI ÖNLEYİCİ Güç Kontrollü TENS Dijital TENS Ayarlanmış, Programlı TENS Ayarlanmış, Manuel Programlı TENS Sağlık Çalışanları için Dijital TENS TERAPİ Çoklu Terapi TENS i Akıllı EMS ve TENS Girişimsel Terapi EMS li TENS EMS li TENS Ultrason ve TENS AKSESUARLAR

4 Kablosuz Kontinans Stimülatörü Devrim niteliğinde olan sonda, ana üniteye kablosuz bağlanarak kullanıcıya Özgürlük sağlar. Özgürlük sağlayan sonda EMS teknolojisini kullanan kablosuz sonda, VIVA ana ünitesinden uzakta Bluetooth a eşdeğer radyo dalgalarından yararlanarak çalışır. Kullanıcı, yoğunluk, programları kontrol etme ve uygun gördükleri programı durdurma ya da çalıştırma becerisine sahiptir. Daha yüksek seviyede rahatlık için sonda, kasları halka şeklinde olmayan düz elektrotlar kullanarak çalıştırır. Özgürlük sondası, yaklaşık iki metrelik bir iletişim aralığında bir wi-fi ağı gibi VIVA kontrol ünitesi ile birlikte çalışır. Rahatlık kontrolü Sonda, tamamen sizin kontrolünüz altında çok iyi bir yoğunluk seviyesi ayarlaması sağlarken diğer yandan da hafif ve rahat uyarım sağlar. Dokunmatik ekran Sezgisel kontrol sağlayan ve dokunmatik ekranlı kontrol paneli ile VIVA türünün ilk örneğidir. Geri besleme Ünite ve sonda eşleştiğinde ünite otomatik olarak kullanılan son programı kaydedecektir (Stres, acil, karışık, ton yada kişisel) ve aynı zamanda kullanılan azami yoğunluk ve kullanım süresini de kaydedecektir.

5 Pelvik Tabanı Egzersiz Aleti Pelvik tabanı kaslarını çalıştırır ve güçlendirir Rahat Stimülasyon ve Uyarım Stimülasyonun gücü dereceli olarak artar ve kullanıcının rahat hissetmesini sağlar. Kolay Çalıştırma - Tek Dokunuşlu Hafıza Elise cihazının, kullanıcının en son ayarladığı programı ve gücü hatırlama özelliğine sahip akıllı hafızası vardır. Bir düğmeye basarak güç seviyesi en son kullanılan seviyenin %50'sine getirilir. Klinik Olarak Test Edilmiş Programlar Cihaza daha önceden yüklenmiş olan programlar, klinik olarak test edilmiş ve etkinliği onaylanmış programlardır. Güvenli Sürenin Geçersiz Kılınması Elise cihazına, pelvik taban kasının aşırı çalışmasını önlemek için süre aşımı engelleme özelliği konulmuştur. Bu süre, cihaz kapatıldıktan sonra 20 dakikadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bu süreyi değiştirmek mümkündür. Kullanım Hafızası Elise cihazının bir "Kullanım Hafızası" vardır. Bu hafıza cihazın kullanıldığı süreyi ve kullanılan güç seviyesinin ortalamasını tutar. Şarj Edilebilir Li-Ion Bataryası Elise, ince bir Li-iyon pil kullanan ilk elektro-terapi ünitesidir. Cihaza ince ve zarif bir görünüm sağlar.

6 Akıllı Kontinans Uyarıcısı Pelvik tabanı kaslarını çalıştırır ve güçlendirir Rahat Stimülasyon ve Uyarım Stimülasyonun gücü 200 küçük adım ile dereceli olarak artar ve kullanıcının rahat hissetmesini sağlar. Kolay Çalıştırma - Tek Dokunuşlu Hafıza itouch Sure cihazının, kullanıcının en son ayarladığı programı ve gücü hatırlama özelliğine sahip akıllı hafızası vardır. Bir düğmeye basarak güç seviyesi en son kullanılan seviyenin %50'sine getirilir. Güvenli Sürenin Geçersiz Kılınması itouch Sure cihazına, pelvik taban kasının aşırı çalışmasını önlemek için süre aşımı engelleme özelliği konulmuştur. Bu süre, cihaz kapatıldıktan sonra 20 dakikadır. İhtiyaçlarınız doğrultusunda bu süreyi değiştirmek mümkündür. Kullanım Hafızası itouch Sure cihazının bir "Kullanım Hafızası" vardır. Bu hafıza cihazın kullanıldığı süreyi ve kullanılan güç seviyesinin ortalamasını tutar. Sonda Itouch Sure, pelvik taban kasının çalışması için isteğe bağlı tampon şeklinde bir sonda ile birlikte teslim edilir. Diğer büyüklük ve şekillerde mevcuttur.

7 Adet Ağrısı Giderici Özellikle adet ağrılarını gidermesi için tasarlanmıştır. Tasarım OVA, özellikle adet ağrısının giderilmesi için kullanımı kolay ve dışarıdan görülmeden kullanılabilecek şekilde tasarlanmıştır. Klinik Olarak Test Edilmiş OVA kullanılarak yapılan denemeler, TENS in adet ağrılarının giderilmesinde oldukça etkili olduğunu ve ağrıyı kontrol altına alma için yaygın olarak kullanılan analjeziklerle bağlantılı mide bulantısı ve uyku gibi yan etkilerinin olmadığını göstermiştir. Yaşam Kalitesi Adet ağrıları gerçek bir sorun haline dönüşebilir. İşe ya da okula gidememe gibi sebepler ile yaşam kalitesinde olumsuz etki yaratabilir. OVA kullanımı, ağrının kesinlikle doğal yollarla kesilmesini sağlar. Boyut olarak küçüktür ve gün boyunca üstünüzde taşımanız için uygundur. Bu da kadınların günlük hayatlarına devam edebilmelerini sağlar.

8 Önceden programlanmış ve zamanlayıcılı hamilelik TENS i Benzersiz kasılma zamanlama özelliği ile Doğum Kaydı MamaTENS My Time'a özgü olan doğum kaydı özelliği, annelerin rahim kaslarının kasılma sıklıklarını ve uzunluğunun kayıt altına alınmasını sağlar. Aktif Güç Artışı Cihazın yan tarafındaki arttırma düğmesine basılarak, aşırı ağrı durumlarında TENS mekanizmalarından "Kısa Yoğun TENS" devreye sokulabilir ve yoğunluk arttırılabilir. PED Uyarısı Eğer ölçümü ve sinyali sağlayan 4 pedten herhangi birinin temas yüzeyinde bir sıkıntı olursa "pads" yazısı ekrandan yanıp sönerek anne adayını ağrı giderme sürecinin olması gerektiği kalitede olmayacağı konusunda uyarır. Konforlu Güç Kontrolü Nazik ve hassas bir şekilde, tekrar üretilebilir seviyede uyarım sağlar.

9 Önceden programlanmış hamilelik TENS i Doğum için doğal ağrı kesici Eşsiz Tasarım MamaTENS, basit ve kullanımı kolay kontrollere sahiptir. Ayrıca sahip olduğu geniş elektrod yüzeyleri ile her aşamadaki doğum sancısının sayılması için azami sinir alanını kapsar. Çalışma Şekli İki yönlü çalışmaktadır. Birincisi vücudun doğal ağrı kesicisi olan endorfin salınımını tetiklemek, ikincisi ise acı sinyallerini bloklamaktır. Normal Doğumlar Daha Kolay MamaTENS, doğum sırasındaki ağrının azaltılması için çok iyi bir araçtır. Kullanımı, normal doğumun doğallığını bozmaz ve hem anneye hem de babaya kontrol hissini sağlar. Yararı Kanıtlanmıştır MamaTENS kullanan 10 kadından 9'u cihazı faydalı bulmuştur ve daha sonra yapacakları doğumlarda da kullanacağını söylemiştir.

10 Önceden ayarlanmış programlı TENS Sırt ağrısı, artrit, siyatik ve genel ağrılar için Konforlu Güç Kontrolü Uyarımın sabit kalması için cilt ve ped durumunu sürekli kontrol eder ve daha konforlu bir kullanım için 0,5 ma'lik adımlar ile yoğunluğu ayarlar. İkisi Bir Arada Bağlantı Her iki kanal için kullanılan benzersiz tekli soket yapısı, kullanım sırasındaki bağlantı ve yönetimi kolaylaştırır. Kolay Çalıştırma Tek Dokunuşlu Hafıza itouch Easy, tek bir buton dokunuşu ile kullanıcının en son ayarladığı programı hatırlama ve en son kaldığı ayara dönme özelliğine sahiptir.

11 Önceden ayarlanmış ve manuel programlı TENS Sırt ağrısı, artrit, siyatik ve genel ağrılar için itouch Easy nin tüm özelliklerine sahiptir. Kolay Çalıştırma Tek Dokunuşlu Hafıza Konforlu Güç Kontrolü İkisi Bir Arada Bağlantı Ek olarak: Özelleştirilmiş Ayarlar Çok çeşitli parametreler ile değiştirebildiğiniz kişisel ayarlarınızı saklayabilir ve kaydedebilirsiniz. Kullanım Günlüğü Cihaz, her bir ayarda hangi güçte ve ne kadar süre ile kullanıldığını hatırlar. Sağlık sigortaları ve dozajların çok önemli olduğu araştırmalar için çok değerli bir özelliktir. Gerçek zamanlı saat Gerçek zamanlı sayısal saati ile her bir gün için 3 kere kullanım hatırlatması yaptırmak mümkündür.

12 Dijital TENS Sırt ağrısı, orteoartrit, romatoid artrit, omuz ağrısı, adet ağrısı, osteoporoz ve spondilit ağrıları için Target TENS, çok geniş bir yelpazede yapılabilen ayarları, basit ve sezgisel kontroller ile sunar. Dijital olarak yapılan bu ayarlar kesin ve tekrar edilebilir bir yapıdadır. Döndürülebilir çoklu kontrol butonları Kullanımı basit olan kontrol düğmeleri, yoğunluk ayarlarında hassasiyeti mümkün kılar. Büyük LCD Ekran Ekran, görme zorluğu çekenlerin rahatlıkla kullanabilmesi ve istedikleri ayarları kolayca yapabilmeleri için büyük ve nettir. İki Darbe ve İki Modülasyon Modu Bu özellik, cihazı uzun süre kullanacak olan kişiler için geniş bir hassasiyet seçim imkanı sunar. Yoğunluk Kilidi Yoğunluk kontrolleri, kazara değişimlerden kaçınmak için kilitlenebilir.

13 Önceden ayarlanmış programlı TENS Sırt ağrısı, orteoartrit, romatoid artrit, omuz ağrısı, adet ağrısı, osteoporoz ve spondilit ağrıları için Kullanımı kolay olan Touch TENS, bir buton ile ağrının giderilmesini sağlar. Basit ve Etkili Kullanım kolaylığı sağlamak için tek işlevli tuşlar kullanılmıştır. Touch TENS, sadece dalga formları kullanır ve klinik araştırmaların etkili olduğunu gösterdiği ayarlar kullanılmıştır. Konforlu Bu cihaz, 15 güç ayarı ile hassas bir TENS uyarımı sağlar. İki Kanal Cihaz, 4 ped kullanarak iki bölgeyi aynı anda tedavi edebilir. Her bir bölgenin gücünü birbirinden bağımsız olarak kontrol etmek mümkündür. Tuş Kilidi Ayarların kazara değişimini engellemek için tuş kilidi bulunmaktadır.

14 Ultimate TENS Sırt ağrısı, artrit, siyatik ve genel ağrılar için çok programlı TENS Kullanıcı Dostu Büyük LCD ekran ve anlaşılabilir dijital kontroller, Ultima TENS'in kullanımı kolay bir cihaz olmasını sağlar. Ayrıca görme sıkıntısı çeken kullanıcılar için ses ile uyarı özelliği ve el becerisi sıkıntısı çeken kullanıcılar için büyük butonlara sahiptir. El ile Yapılabilen Ayarlar Sağlık çalışanlarının kullanımı için ayarlar geniş bir yelpazede sunulmuştur. Bu sayede evde veya kontrollü bir ortamda fizyoterapi için çok uygun bir çözüm olmaktadır. Tedavi Zamanlayıcısı Bu özellik kullanıcının fizyoterapistler tarafından belirlenen bir tedavi planını takip etmesini sağlar.

15 Girişimsel, mikro akım ve EMS yöntemlerini birleştiren TENS İyileşmeyi hızlandırır ve arttırır Dört Tedavi Modu TENS, girişimsel (interferential), mikro akım ve EMS modları ile bu cihaz, profesyonel, çok amaçlı, taşınabilir ve bunların yanında evde de kullanılabilecek hassas yoğunluk kontrollerine sahiptir. Güvenlik Kilidi Bu özellik, eğer panelde 30 saniye boyunca herhangi bir işlem olmaz ise butonlara basılmasını otomatik olarak kilitler.

16 EMS li TENS Ağrının hafifletilmesi, rahatlama ve gerginlikten kurtulmak için Güçlü Sports TENS, vücut şekillendirme, güçlendirme, güzellik ve rahatlama için kullanılabilen güçlü bir cihazdır. Sakatlanmalardan, aşırı idmandan oluşan ağrıları tedavi için TENS ayarları ve rahatlama ile gerginlikten kurtulmak içinde masaj ayarları vardır. Çok İşlevli Sports TENS, idman ve idman sonrası tüm aşamalarda yardımcı olabilecek bir çok ayara sahiptir. 30 EMS programına, 30 TENS programına, 10 masaj programına ve 30 adet kullanıcı tarafından sık kullanılan ayarları kaydetmek için kullanılabilen programa sahiptir. Boyut ve özelliklerine göre sınıfındaki en uygun fiyatlı eşsiz bir cihazdır. Hafıza Hafızası, günde 3 kereden 30 günlük idman programını barındırabilecek kadar büyüktür. Kullanım zamanı, kullanılan yoğunluğun ortalaması gibi değerleri hafızasında tutmaktadır. Bu özellik ile idman sırasında bir egzersiz günlüğü tutmak mümkündür. Bu sayede rehabilitasyon ve ağrı gidermek için çok daha objektif bir uygulama kaydı tutulabilir.

17 Çok amaçlı, akıllı EMS & TENS kas uyarıcısı Sırt ağrısı, artrit, siyatik ve genel ağrılar için 8 Önceden Ayarlanmış EMS Programı EMS programları, kas dayanıklılığını ve gücünü arttırmak için kullanılabilir. Kas zayıflaması (atrofi) veya işlev kaybı gibi kas ile ilişkili tıbbi sorunlar yaşayanlar içindir. EMS, kas rahatsızlıklarının ilerlemesini yavaşlatmak veya önlemek için kullanılabilir. Bu programlar ayrıca iyileşme, masaj, güzellik için de kullanılabilir. 2 TENS Programı TENS, sırt ağrısı, artrit ve siyatik gibi genel ağrı tedavisi için kullanılabilir. Her iki programda kullanıcılar tarafından kişiselleştirilebilir. Kullanım Günlüğü Dahili kullanım günlüğü, cihazın ne şekilde kullanıldığının takip edilmesini sağlar. Cihazın vücuda bağlı iken toplam kullanım süresini kaydeder. Bu, fizyoterapistinize kullanım ile ilgili çok daha gerçek bilgi sağlar. Konforlu Güç Kontrolü Uyarımın sabit kalması için cilt ve ped durumunu sürekli kontrol eder ve daha konforlu bir kullanım için küçük adımlar ile yoğunluğu ayarlar.

18 EMS li TENS Kasları güçlendirir ve şekillendirir Ağrı tedavisi, kas güçlendirme ve şekillendirme, spor, güzellik ve sporcu yaralanmaları için kullanımı kolay bir cihazdır. Geniş bir yelpazede ayarlanabilir programları bulunmaktadır. TENS Programları TENS, vücudun ağrıya karşı olan doğal savunmasını uyarır. Sürekli, darbe ve modülasyonlu olmak üzere 3 tip program bulunmaktadır. EMS Programları Uyarıcı darbelerin kas üzerine uygulanmasını sağlar. Bunun sonucunda normal fiziksel aktiviteye benzer olarak kasılma ve gevşeme gerçekleşir. 5 adet EMS programı vardır. Yoğunluk Kilidi Yoğunluk kontrolleri, kazara değişimlerden korumak adına kilitlenebilmektedir. küçük adımlar ile yoğunluğu ayarlar.

19 Girişimsel Tedavi Etkili Tedavi Girişimsel terapi, etkilenen dokunun derinliklerine sürekli uyarım yollayarak iltihap ve acıyı azaltır. Bunu, cilt direncini aşabilen 4000 Hz'lik taşıyıcı dalga kullanarak yapar. IFT sinyalleri elektrodlar arasında doğrudan iletilir. Mod Seçimi İki işletim modu vardır. Birinci mod, iki adet ped kullanarak iki ayrı yeri tedavi eden "iki kutuplu" moddur. İkinci mod ise daha profesyonel olan ve bir noktayı tedavi etmek için dört ped kullanan "dört kutuplu" moddur. Tedavi Zamanlayıcı 15,30, 45 ve 60 dakikalık zamanlayıcısı sayesinde otomatik kapanmayı ayarlamak mümkündür.

20 Ultrason ve TENS özellikleri bir arada Genel ağrı terapisi 3 Ürün Bir Arada Ultrason terapi ve TENS özellikleri, ev ve dışarıda (şebekeden beslemeli) kullanılabilecek, ergonomik tek bir cihazda bir araya gelmiştir. Ultrason Terapisi Önceden ayarlanmış ultrason programı, ağrı terapisi için kullanılabilir. Kas ağrısında dokunun derinlerine işlemesi için 1 Mhz'lik sinyaller kullanılır. Birleştirilmiş Terapi 7 adet birleştirilmiş ultrason ve TENS programı bulunmaktadır. Ultrason kafası, TENS elektrodlarından biri olarak kullanılır. Bu kombine tedavi, her iki tedavinin etkilerini önemli derecede arttırır. TENS Terapisi Genel ağrı tedavisi için 7 adet önceden ayarlanmış TENS programı bulunmaktadır.

21 Aksesuarlar Sırtın Alt Tarafındaki Ağrılar ve Eklem İltihabı İçin ibelt, bir elektrod ile aynı mantıkla çalışmaktadır. Elektriksel darbeleri TENS cihazından alarak çok daha geniş yüzeyi sayesinde sinir uçlarına aktarır ve sırtın alt tarafındaki ağrıları hızlı ve etkili bir şekilde azaltır. 110cm ve 140cm lik iki boyu bulunmaktadır. El Ağrısı ve Eklem İltihabı İçin itouch glove, Silver Stim isimli yeni geliştirilmiş iletken kumaş kullanmaktadır. Eldiven, TENS cihazından gelen sinyali ele iletmektedir. Bu sayede kan akışı iyileşir, parmakların hareketi artar ve ağrıda azalma sağlar. Eldiven esnektir ve tüm ellere uyar. Ayak Ağrısı ve Eklem İltihabı İçin itouch socks, Silver Stim isimli yeni geliştirilmiş iletken kumaş kullanmaktadır. Çorap, TENS cihazından gelen sinyali ayağa iletmektedir. Bu sayede kan akışı iyileşir, parmakların hareketi artar ve ağrıda azalma sağlar. Eldiven esnektir ve tüm ayaklara uyar.

22 Diz Ağrısı ve Eklem İltihabı için iwrap, bir elektrod ile aynı mantıkla çalışmaktadır. Elektriksel darbeleri TENS cihazından alarak çok daha geniş yüzeyi sayesinde sinir uçlarına aktarır ve şişkinliği azaltıp hareketliliği arttırarak dizdeki ağrıları ve eklem iltihabı belirtilerini hızlı ve etkili bir şekilde azaltır. Anal Elektrot Anal Sonda Ayarlanabilir derinlik ayarı olan küçük çaplı sondadır. Tek bir hastada kullanılır. Bir çok kas uyaran ve EMG bio-geri bildirim sunan cihaz ile uyumludur. Vajinal Elektrot Vajina içi elektrot, tek bir hastada kullanılmak üzere tasarlanmıştır ve bir çok kas uyaran ve EMG bio-geri bildirim sunan cihaz ile uyumludur. Anuform isimli devrim niteliğindeki şekliyle kullanım sırasında hastanın hareket etmesine imkân vermektedir. Ve piyasada bulunan diğer sondalara oranla çok daha etkili ve rahat bir uyarım sağlamaktadır. Anuform, küçük bir sonda gerektiğinde ayrıca vajina içinde de kullanılabilir. Tek bir hastanın kullanımı için tasarlanmıştır ve bir çok kas uyaran ve EMG bio-geri bildirim sunan cihaz ile uyumludur. Contact Deri Mendilleri Hipoalerjenik Pedler Yedek Elektrotlar Hamilelik Pedleri Yedek Pedler (654) Çok Amaçlı Güç Kaynağı

23

24

2013 PRODUCT CATALOG WHAT WE LIVE FOR

2013 PRODUCT CATALOG WHAT WE LIVE FOR 2013 PRODUCT CATALOG WHAT WE LIVE FOR Spor salonlarının dünya çapında 1 numaralı fitness cihazları markası olarak, insanların forma girme hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmak en büyük tutkumuzdur. 40

Detaylı

HAYALİNE KOŞ! ROMATEM BURSA FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ TERMAL MERKEZ VE SPA. Hayat Harekettir

HAYALİNE KOŞ! ROMATEM BURSA FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ TERMAL MERKEZ VE SPA. Hayat Harekettir HAYALİNE KOŞ! ROMATEM BURSA FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON HASTANESİ TERMAL MERKEZ VE SPA Hayat Harekettir Hayat Harekettir FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON Çeşitli hastalıkların tedavisinde fiziksel araçların

Detaylı

Yeni enerji yönetmeliğine uygun Bosch Inverter klimalar, her mevsim dilediğiniz havayı sunar.

Yeni enerji yönetmeliğine uygun Bosch Inverter klimalar, her mevsim dilediğiniz havayı sunar. Yeni enerji yönetmeliğine uygun Bosch Inverter klimalar, her mevsim dilediğiniz havayı sunar. Bosch Klimalar 2015 www.bosch-home.com/tr Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler.

Detaylı

DAHA HIZLI DAHA YÜKSEĞE DAHA İLERİYE ZAFER BURADAN BAŞLAR

DAHA HIZLI DAHA YÜKSEĞE DAHA İLERİYE ZAFER BURADAN BAŞLAR DAHA HIZLI DAHA YÜKSEĞE DAHA İLERİYE ZAFER BURADAN BAŞLAR ANADOLU PARSINI KORUYORUZ Gloria Sports Arena açık hava, kapalı ve su sporları imkanları sunan modern bir spor kompleksidir. 50 den fazla spor

Detaylı

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın.

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch Klimalar 2013 www.bosch-home.com/tr BoschHomeTurkiye Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un sürdürülebilir,

Detaylı

Kanal ve Boru Görüntüleme. 4-2 20-50 85 25 11.10 Monitörler ve Kayıt cihazları 11.11

Kanal ve Boru Görüntüleme. 4-2 20-50 85 25 11.10 Monitörler ve Kayıt cihazları 11.11 Kanal Gözlem, Teşhis ve Tespit RIDGID görüntüleme ve tespit ekipmanları işi bitirmek için gerekli teknolojiyi yüksek sağlamlık ve dayanıklılıkla birlikte sunar. Ürünlere şunlar dahilidir: Güvenilirlik

Detaylı

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin

Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin D-26615-2009 D-27753-2009 D-26530-2009 Çalışma Alanı Bileşenleri Besleme Üniteleri İçin 02 ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ ÇALIŞMA ALANI BİLEŞENLERİ 03 Çalışma Alanı Bileşenleri* Göz alıcı şekilde tasarlanan

Detaylı

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI ELEKTRİK-ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ SOYGUN ALARM SİSTEMLERİNİN BAĞLANTILARI VE MONTAJI 523EO0462 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve

Detaylı

Notebook GNB 1565 A1 İ3 GNB 1567 B1 İ3 GNB 1588 B1 İ5 GNB 1599 B1 İ7 GNB 1690 B1 İ7

Notebook GNB 1565 A1 İ3 GNB 1567 B1 İ3 GNB 1588 B1 İ5 GNB 1599 B1 İ7 GNB 1690 B1 İ7 Notebook GNB 1565 A1 İ3 GNB 1567 B1 İ3 GNB 1588 B1 İ5 GNB 1599 B1 İ7 GNB 1690 B1 İ7 TR İÇİNDEKİLER 3 GÜVENLİK UYARILARI 3 Çevrebirim Aygıtlarının Kullanımı 3 Diğer Hatırlatmalar 4 Rahat Çalışma Ortamının

Detaylı

BAŞLANGIÇ 1. DONANIM YAZILIM BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ 2. BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ ÜRÜNLERİNİN TANITIMI

BAŞLANGIÇ 1. DONANIM YAZILIM BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ 2. BİLGİ VE İLETİŞİM TEKNOLOJİSİ ÜRÜNLERİNİN TANITIMI A BAŞLANGIÇ Konuya Hazırlık 1. Bilişim teknolojisi günlük hayatta hangi alanlarda kullanılabilir? 2. Günlük hayatta gözlemlediğiniz bilgisayar çeşitlerini söyleyiniz. 1. DONANIM YAZILIM BİLİŞİM TEKNOLOJİSİ

Detaylı

Dünyanın ilk mobil soft-lazer medikal cihazı

Dünyanın ilk mobil soft-lazer medikal cihazı Dünyanın ilk mobil soft-lazer medikal cihazı Hızlı ağrı kesici etki ve hızlı iyileşme Terapi alanı Güçlü lazer emilimi max 250mW 808nM KANITLANMIŞ KLİNİK SONUÇLAR ŞARJ EDİLEBİLİR TAŞINABİLİR www.lazerterapi.com

Detaylı

2010/11 S O L O Ü R Ü N L E R

2010/11 S O L O Ü R Ü N L E R 2010/11 S O L O Ü R Ü N L E R GİRİŞ GÜZELLİĞİN KONFORU, TEKNOLOJİNİN GÜZELLİĞİ. İKİSİ DE TASARIMDA. Kalite ve fonksiyonelliğin fark edilmeye değer olduğuna inanıyoruz. Aynı zamanda tasarımın çekici olması

Detaylı

Aydınlatma Yönetimi Çözümleri. Ürünler & Sistemler Kataloğu

Aydınlatma Yönetimi Çözümleri. Ürünler & Sistemler Kataloğu Aydınlatma Yönetimi Çözümleri Ürünler & Sistemler Kataloğu Enerjİ İsrafına son verin Enerji israfına son verin İçİndekİler Vizyonumuz...s3 Neden Aydınlatma Yönetimi uygulamaları?...s4 Aydınlatma Yönetimini

Detaylı

Motorola ES400. Global 3.5G Kurumsal Dijital Asistan (EDA) Mobil çalışanlara sadece bilgi vermek yerine tam yetkili olmalarını sağlamak.

Motorola ES400. Global 3.5G Kurumsal Dijital Asistan (EDA) Mobil çalışanlara sadece bilgi vermek yerine tam yetkili olmalarını sağlamak. Motorola ES400 Global 3.5G Kurumsal Dijital Asistan (EDA) Mobil çalışanlara sadece bilgi vermek yerine tam yetkili olmalarını sağlamak. Sadece tek bir CİHAZLA mağazayı daha iyi yönetebilirim. ES400 ile,

Detaylı

Kullanım kılavuzu. Hava su tipi ısı pompa sistemi ünitesi EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3

Kullanım kılavuzu. Hava su tipi ısı pompa sistemi ünitesi EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3 EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3 EKCBX008BBV3 EKCBH008BBV3 İçerik Sayfa 1. Tanımlar 1. Tanımlar... 1 1.1. Uyarı ve simgelerin anlamları... 1 1.2. Kullanılan terimlerin anlamları... 1 2. Genel Güvenlik önlemleri...

Detaylı

Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz

Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz Gelişen teknoloji dünyasının öncü markası DARK ın yüksek teknoloji içeren akıllı cep telefonunu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Dark Evo E40 akıllı cep telefonu günümüzün

Detaylı

Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz

Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz Dark EVO Dünyasına Hoş Geldiniz Gelişen teknoloji dünyasının öncü markası DARK ın yüksek teknoloji içeren akıllı cep telefonunu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Dark Evo P60 akıllı cep telefonu günümüzün

Detaylı

Ultrabook. UBS i5 V2

Ultrabook. UBS i5 V2 Ultrabook UBS i5 V2 TR İÇİNDEKİLER 3 GÜVENLİK UYARILARI 3 Çevrebirim Aygıtlarının Kullanımı 3 Diğer Hatırlatmalar 4 Rahat Çalışma Ortamının Oluşması 4 Taşıma/Nakliye Önlemleri 4 Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Detaylı

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ

BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI BİYOMEDİKAL CİHAZ TEKNOLOJİLERİ BİYOMEDİKAL CİHAZLARDA KALİBRASYON 523EO0204 Ankara, 2012 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında

Detaylı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000 MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı 2 Artık yepyeni standartlar

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR

KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR KULLANIM KILAVUZU UĞUR USMART DC İNVERTER KLİMALAR BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZAN MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. USMART 9 USMART 12 USMART 18 USMART 24 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş.

Detaylı

Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde

Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde akıllı ev çözümleri Vimar otomasyon sistemleri tüm gereksinimlerinize yanıt verir. Kolay bir şekilde 60 yıldan fazla süredir bizi diğerlerinden farklı kılan değerlerimiz, deneyimimiz, teknolojik kalitemiz

Detaylı

İçindekiler. Genel bakış. Genel bilgiler. Kilitleme ve açma. Koltuklar ve emniyet kemerleri. Göstergeler ve kumandalar. Çalıştırma ve sürüş

İçindekiler. Genel bakış. Genel bilgiler. Kilitleme ve açma. Koltuklar ve emniyet kemerleri. Göstergeler ve kumandalar. Çalıştırma ve sürüş İçindekiler Genel bakış Genel bilgiler Kilitleme ve açma Koltuklar ve emniyet kemerleri Göstergeler ve kumandalar Çalıştırma ve sürüş Konforlu ve rahat sürüş Acil durumda Aracın korunması Bakım Teknik

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ GEÇİŞ KONTROL SİSTEMLERİNDE ARIZA VE BAKIM ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı

Detaylı

Klinisyen Kılavuzu. Reçetesiz Satılmaz (Yalnızca ABD)

Klinisyen Kılavuzu. Reçetesiz Satılmaz (Yalnızca ABD) Klinisyen Kılavuzu Klinisyen Kılavuzu Reçetesiz Satılmaz (Yalnızca ABD) Klinisyen Kılavuzu Telif Hakkı 2011, Bioness Inc Tüm Hakları Saklıdır Bu yayının hiçbir bölümü, Bioness Inc'in önceden yazılı izni

Detaylı

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ

HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ HIRSIZ ALARM SİSTEMLERİ Alarm Kontrol Panelleri Kablosuz Kontrol Panelleri GSM / GPRS / Ethernet Tabanlı İletişim Modülleri Dedektörler Manyetik Kontaklar Alarm Aksesuarları Sirenler Çevre Güvenlik Sistemleri

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

EKRANLI ARAÇLARLA ÇALIŞMALARDA İSG

EKRANLI ARAÇLARLA ÇALIŞMALARDA İSG EKRANLI ARAÇLARLA ÇALIŞMALARDA İSG Amaç Ekranlı Araçlarla yapılan çalışmalarda İSG hakkında bilgi edinmek. Öğrenim Hedefleri Ekranlı araçlarla yapılan çalışmalardan kaynaklanabilecek İSG riskleri, Alınması

Detaylı

SRM 3006 Selektif Radyasyon Metre

SRM 3006 Selektif Radyasyon Metre SRM 3006 Selektif Radyasyon Metre Kullanım Kılavuzu Narda SRM-3006 I İçindekiler Narda Safety Test Solutions GmbH Sandwiesenstraße 7 72793 Pfullingen, Almanya 2010 Sipariş No.: 3006/98.21 Sayı: 03/04.2010,

Detaylı