ELF SERİSİ KABLOSUZ KALORİMETRE. KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS90-0,6-Nl, JS90-1-Nl, JS90-1,5-Nl, JS90-1,5-G1-Nl, JS90-2,5-Nl)

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ELF SERİSİ KABLOSUZ KALORİMETRE. KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS90-0,6-Nl, JS90-1-Nl, JS90-1,5-Nl, JS90-1,5-G1-Nl, JS90-2,5-Nl)"

Transkript

1 ELF SERİSİ KABLOSUZ KALORİMETRE KULLANIM KILAVUZU (MODELLER JS90-0,6-Nl, JS90-1-Nl, JS90-1,5-Nl, JS90-1,5-G1-Nl, JS90-2,5-Nl)

2 İTHALATÇI FİRMA MERKEZ ADRES HİZMET ADRES : DAF ENERJİ SAN. VE TİC. A.Ş. : ACIBADEM MAH. DOST OZAN SOK. NO:1 KADIKÖY İSTANBUL : ACIBADEM MAH. DOST OZAN SOK. NO:1 KADIKÖY İSTANBUL MERKEZ TEL : HİZMET TEL : MERKEZ FAKS : HİZMET FAKS : E-MAİL : WEB : İMALATÇI FİRMA : Apator Powogaz S.A. MERKEZ ADRES : ul. K lemensa Janickiego 23/ Poznań, Poland MERKEZ TEL : MERKEZ FAKS : E-MAİL : WEB : TEKNİK SERVİS : DAF ENERJİ SAN. VE TİC. A.Ş. HİZMET ADRES : ACIBADEM MAH. DOST OZAN SOK. NO:1 KADIKÖY İSTANBUL HİZMET TEL : HİZMET FAKS :

3 GİRİŞ! UYARI! Bütün talimatları dikkatlice okuyunuz. DAF Energy ELF ısı sayacı, ısı enerjisinin ölçümü için tasarlanmıştır. Yüksek hassasiyette ölçüm, çok sayıda veri kaydı ve modern dizayn. Özellikler 0,6; 1,0; 1,5; 2,3 m³/h kapasitelerde Debi ölçer parçası PN-EN-1434 normuna göre sınıf 2 ye uygun Güçlü manyetik alanlara karşı koruma Haberleşme olanakları, M-Bus, radyo, puls çıkışı Hata durumu ve hata kaydı Uygulama ELF ısı sayacı, ısı enerjisinin ölçümü için tasarlanmıştır. collected from heat networks out of small buildings, as flats or detached houses, etc. It can work in remote systems of building automation readings.

4 GÜVENLİK TALİMATLARI Bu cihaz sadece kapalı alanlarda ısı ölçümü için kullanılır. Cihaz çalıştırılmadan önce tüm güvenlik uyarıları ve kullanım talimatları okunmalıdır. Ürünü tazyikli suya maruz bırakmayınız. Ürünü nemli ortamlardan uzak tutunuz. Sert kullanıma ve neme karşı koruyunuz. Cihaz içine obje sokmayınız, sıvı dökmeyiniz. Doğrudan güneş alan ortamlardan uzak tutunuz ve direk güneş ışığına bırakmayınız. Sıvı temizleme malzemeleri kullanmayınız. Temizlik için nemli bez kullanınız. Parçalara ayrılma veya cihaz içine sıvı kaçması durumunda hemen yetkili servise haber veriniz. Cihaz kapağını açarak tamir etmeye çalışmayınız. Cihazın arka yüzünü açmayınız. Tamir gerektirdiğinde uzman veya teknik servislere başvurunuz.

5 Pil ile beslenir Veri kaydı ve parametre hafızası olarak görev yapan mikro işlemcisi LCD ekranın altında bulunan menü ekranları arasında gezmek için düğme Güçlü elektro manyetik alanlara karşı koruma Measurement system of flow transducer enabling detection of even ¼ rotor rotation Haberleşme modülleri 4 puls girişe sahip M-Bus, 2 puls girişli M-Bus ve puls çıkışı, 4 puls girişli radyo; Puls girişleri su sayacı veya diğer enerji ölçen sayaçlar için kullanılabilir; puls çıkışı test için veya ölçüm çıkışı için kullanılabilir.

6 Elektronik hesaplayıcı ve Sıcaklık sensörleri Enerji birimi - GJ veya kwh Ekran tipi - 7 haneli LCD Su ölçüm parçası bağlantısı derece Elektronik dönüştürücü - Entegre Gösterimler arası gezme - Düğme ile Ara yüz sistemi - RF, M-bus, 4 puls puls Sıcaklık aralığı C 1-105C Sıcaklık fark aralığı C 3-105C Müsaade edilebilir hata sınırı % 1+Tmin/Tg-Tç Sıcaklık sensörleri - PT 500 (TOPE42) Güç beslemesi - Lityum pil 3,6V Pil ömrü Yıl 5+1 Koruma sınıfı - IP54 Çevre sıcaklığı C May.55 Bağıl nem % <90 Ölçüler mm 57 x 75 x 88 İlave puls giriş kontrolü - transistör anahtarı İlave puls girişlerinin maks. Frekansı Hz 0,8 Kontrol veya anahtarın maks. Direnci kohm 10 Açık kontrol veya anahtarın maks. Direnci Mohm 10 Haberleşme hızı Baud 300, 600, 1200, 2400, 4800, 9600 Stop biti - 1 Data biti - 8 Parite - Even, Odd, None Puls çıkışı, test modu Temel mod - ısı enerjisi puls/l puls/gj

7 Model - JS90-0,6-Nl JS90-1-Nl JS90-1,5-Nl JS90-1,5-G1-Nl JS90-2,5-Nl Nominal çap DN Montaj pozisyonu - Yatay-Dikey Nominal debi m3/h 0,6 1 1,5 1,5 2,5 Maksimum debi m3/h 1, Minimum debi - yatay dm3/h Minimum debi - dikey dm3/h Ölçüm başlangıç debisi dm3/h 2,5 2,5 4,5 4,5 7,5 Ölçüm aralığı Qp/Qi - 50 Müsaade edilebilir maksimum hata % <+-%5 Müsaade edilebilir maksimum basınç bar PN16 Nominal basınç bar 25 Qp'de maksimum basınç kaybı kpa 25 Hassasiyet sınıfı - Klas 2 Sıcaklık aralığı limiti C 0,1-90 Sayaç diş çapı mm G3/4 G1 Sayaç uzunluğu mm Yükseklik mm 39 43,7 Çap mm 65 Ağırlık kg 0,38 0,48

8 Sayaç Ölçüleri

9 Basınç kayıp diyagramı

10 Sıcaklık sensörleri için bağlantı parçaları Bağlantı Pul Somun T parçası

11 Sıcaklık Sensörlerinin küresel vanaya montajı

12 ARIZALARIN GİDERİLMESİ Garanti kapsamındaki cihazın yetkili servisi dışındaki herhangi bir teknik serviste ya da kendiniz tarafından açılması durumunda cihaz garanti kapsamından çıkmaktadır. Aşağıdaki şartlardan biri veya hepsi olması durumunda cihaz garanti kapsamından çıkmaktadır. Aşağıdaki şartlardan biri veya bir kaçı olması durumunda ise cihazı yetkili teknik servisinizden destek alınız. Sıvı döküldüğünde ya da içine obje kaçtığında. Suya maruz kaldığında. Çalıştırma talimatları uygulanmasına rağmen çalışmaması ya da performansında beklenmedik bir değişiklik görülmesi durumunda. Cihazın düşürülmüş ya da zarar görmüş olduğu durumlarda. GARANTİ ŞARTLARI -Garanti süresi, malın teslim Tarihinden itibaren başlar ve 2 yıldır. -Malın bütün parçaları dahil olmak üzere tamamı Firmamızın garantisi kapsamındadır. -Malın Garanti süresi içinde arızalanması durumunda tamirde geçen süre garanti süresine eklenir. Malın tamir süresi en fazla 30 (otuz) iş günüdür. Bu süre mala ilişkin arızanın servis istasyonuna, servis istasyonunun olmaması durumunda, malın satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı-üreticisinden birisine bildirim tarihinden itibaren başlar. Malın arızasının 15 iş günü içerisinde giderilememesi halinde imalatçı-üretici veya ithalatçı malın tamiri tamamlanıncaya kadar, benzer özelliklere sahip başka bir malı tüketicinin kullanımına tahsis etmek zorundadır. -Malın garanti süresi içinde gerek malzeme ve işçilik, gerekse montaj hatalarından dolayı arızalanması halinde, işçilik masrafı, değiştirilen parça bedeli ya da başka herhangi bir ad altında hiçbir ücret talep etmeksizin tamiri yapılacaktır.

13 -Tüketicinin onarım hakkını kullanmasına rağmen malın; tüketiciye teslim edildiği tarihten itibaren, belirlenen garanti süresi içinde kalmak kaydıyla, bir yıl içinde aynı arızanın ikiden fazla tekrarlanması veya farklı arızaların dörtten fazla meydana gelmesi veya belirlenen garanti süresi içinde farklı arızaların toplamının altıdan fazla olması unsurlarının yanı sıra, bu arızaların maldan yararlanamamayı sürekli kılması. -Tamir için gereken azami sürenin aşılması, -Firmanın servis istasyonunun, servis istasyonunun mevcut olmaması halinde sırasıyla Satıcısı, bayii, acentesi, temsilciliği, ithalatçısı veya imalatçısı üreticisinden birisinin düzenleyeceği raporla arızanın tamirinin mümkün bulunmadığının belirlenmesi durumlarında tüketici malın ücretsiz değiştirilmesini, bedel iadesini veya ayıp oranında bedel indirimi talep edebilir -Malın kullanma kılavuzunda yer alan hususlara aykırı kullanılmasından kaynaklanan arızalar garanti kapsamı dışındadır -Garanti Belgesi ile ilgili çıkabilecek sorunlar için Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Tüketicinin ve Rekabetin Korunması Genel Müdürlüğü ne başvurabilir.

14 GARANTİ KAPSAMINA GİRMEYEN DURUMLAR - Kullanma hatalarından meydana gelen hasar ve arızalar. Ürünün müşteriye tesliminden sonraki yükleme, boşaltma taşıma sırasından oluşan hasar ve arızalar. - Hatalı pil kullanımından kaynaklanabilecek hasar ve arızalar. - Yangın ve yıldırım düşmesi ile meydana gelecek arızalar ve hasarlar, - Ürünün kullanma kılavuzlarında yer alan hususlara aykırı kullanımdan kaynaklanan arızalar. - Satıcı tarafından yetki verilmeyen kişiler tarafından yapılan tamiratlar ve kullanılan yedek parçalarsonucu oluşan arızalar. SATICI YANLIŞ KULLANIMLARDAN DOLAYI OLUŞABİLECEK ARIZALARDAN SORUMLU DEĞİLDİR. KULLANIM ÖMRÜ : 5 (BEŞ) Yıldır. GARANTİ SÜRESİ : 2 (iki) yıl BAKIM- ONARIM- TEMİZLİK: KULLANICI TARAFINDAN YAPILACAK BAKIM VE ONARIMI YOKTUR.

15 Garanti sonrası teknik bakımın sadece yetkili servis istasyonlarında yapılması gerekmektedir. Cihazı aşağıdaki durumlarda kullanmayınız. Sıvı döküldüğünde ya da içine obje kaçtığında, Su / sıvıya maruz kaldığında, Ürün düşürülmüş ya da zarar görmüş olduğunda, Cihazı kuru tutunuz Nem ve her türlü sıvı yada su buharı elektronik devrelere zarar verebilecek mineraller içerebilir. Cihazı tozlu ve kirli yerlerde kullanmayın ve saklamayın. Hareketli parçaları ve elektronik bileşenleri zarar görebilir.. Cihazı soğuk yerde saklamayın. Cihaz tekrar normal sıcaklığına ulaştığında cihazın içinde elektronik devre kartlarına zarar verebilecek nem oluşabilir. Cihazı düşürmeyin, üstüne ağırlık koymayın, yan yatırmayın. Cihazın sert kullanımı iç devre kartlarına ve hassas mekanik bileşenlere zarar verebilir. Cihazı silmek için kuvvetli kimyasallar, temizleme maddeleri yada kuvvetli deterjanlar kullanmayın. Islak nemli bezle dış yüzeyleri silebilirsiniz. TEMİZLİK. - Ürünleri kuru bir bezle silerek periyodik olarak temizleyebilirsiniz. - Ekran üzerine keskin ve pürüzlü bir nesne ile dokunmayınız, lütfen yumuşak bir kumaş ile temizleyiniz. - Ürünü uygun olmayan yerlerde kullanmayınız, Yetkili servis tarafından montaj edilen yerden değiştirmeyiniz.

16 SATIŞ SONRASI SERVİS: Cihazda bir arıza olması halinde yetkili servise başvurmadan evvel ilgili kontrolleri yapınız: 1) Okuma ekranında değerler gözüküyor mu? 2) Kullanım talimatları doğru olarak uygulanmış mı? Yine arıza giderilmiyorsa en yakın yetkili servise başvurunuz. TAŞIMA Cihazınızın nakliyesini orijinal kutusu içinde veya cihazın etrafını yumuşak bir bezle sararak yapınız. Yanlış ambalajlama halinde hassas ölçüm elamanları ve mekanik donanımı zarar görebilir. Islak zeminlere koymayınız. Satın almış olduğunuz ürün DAF Energy Teknik servisi tarafından kurulup, testleri yapıldıktan sonra teslimatı yapılacaktır. Yetkili Servis/ ithalatçı firma Teknik personeli tarafından kurulumu yapılmayan ürünler GARANTİ KAPSAMI DIŞINDADIR. 8- YETKİLİ SERVİS HİZMET ADRES : ACIBADEM MAH. DOST OZAN SOK. NO:1 KADIKÖY İSTANBUL HİZMET TEL : HİZMET FAKS : İNSAN ve ÇEVRE SAĞLIĞINA İLİŞKİN UYARILAR: Çevrenin Korunmasına Özen Gösterin! Cihazınız, yeniden değerlendirilebilen önemli hammaddeler içermektedir. Bu nedenle cihazı Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinin toplama merkezlerine teslim ediniz.

HYDROMETER Elektronik Su Sayacı

HYDROMETER Elektronik Su Sayacı HYDROMETER Elektronik Su Sayacı CORONA E / ER - WESAN WP E / WS E / WB E / WPV E / WP H E Kullanım ve Montaj Kılavuzu İthalatçı Firma Madenerji Enerji ve Ölçüm Sistemleri San. ve Tic. A.Ş. Altıntaş Mah.

Detaylı

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI

Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu E 7525 ASI Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün

Detaylı

Saç düzleştirme aleti Kullanma kılavuzu

Saç düzleştirme aleti Kullanma kılavuzu Saç düzleştirme aleti Kullanma kılavuzu K 5132 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi

Detaylı

PİSUARLAR İÇİN SIVAALTI FOTOSELLİ PİLLİ YIKAMA SİSTEMİ

PİSUARLAR İÇİN SIVAALTI FOTOSELLİ PİLLİ YIKAMA SİSTEMİ PİSUARLAR İÇİN SIVAALTI FOTOSLLİ PİLLİ YIKAMA SİSTMİ Değerli Müşterimiz, Çağdaş Banyonun Öncüsü olan VitrA dan tercih etmiş olduğunuz ürünün size en iyi hizmeti sağlaması için Montaj ve Kullanma Kılavuzunu

Detaylı

TS EN 50194-1. (NYS01 Model) Gaz Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu

TS EN 50194-1. (NYS01 Model) Gaz Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu TS EN 50194-1 (NYS01 Model) Gaz Dedektörü Tanıtım ve Kullanma Kılavuzu Cihaz Hakkında: Ev ve benzeri yerlerde kullanılmak üzere havadaki patlayıcı gazları algılayabilen (doğalgaz ve LPG) bir cihazdır.

Detaylı

KAÇAK AKIM KORUMA ANAHTARLARI

KAÇAK AKIM KORUMA ANAHTARLARI KAÇAK AKIM KORUMA ANAHTARLARI 2 KUTUP - 4 KUTUP TÜRKÇE KULLANIM KILAVUZU 4 KUTUP KAÇAK AKIM KORUMA ANAHTARI İÇERİK Elektriksel ve mekaniksel karakterislikler 1-4 Kurulum 5-6 Standartlar 6 Çevre 6 Genel

Detaylı

MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU

MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU MIG 350 S GAZALTI KAYNAK MAKİNASI KULLANMA KILAVUZU ÜRETİCİ : DEMİRİZ ELEKTRİK SAN. TİC. LTD.ŞTİ. ADRES : Ortaköy Sanayi Bölgesi Kumru Sk. No:3 Selimpaşa Silivri / İstanbul TEL : 0 212 610 10 13 GSM :

Detaylı

MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI A R 1 8 6 C H O P P E R AR 186 ZERKLEINER

MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI A R 1 8 6 C H O P P E R AR 186 ZERKLEINER MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI A R 1 8 6 C H O P P E R AR 186 ZERKLEINER KULLANMA KILAVUZU INSTRUCTION MANUAL GEBRAUCHSANWEISUNG 400 W TR 1 MİO LUX AR 186 DOĞRAYICI 1-2 kademeli çalıştırma düğmesi 2- Motor (Ana

Detaylı

TİKKY AR 714 LCD ÇALAR SAAT KULLANMA KILAVUZU

TİKKY AR 714 LCD ÇALAR SAAT KULLANMA KILAVUZU TİKKY AR 714 LCD E K R A N L I ÇALAR SAAT KULLANMA KILAVUZU TİKKY AR 714 LCD EKRANLI ÇALAR SAAT 2 1- Geniþ LCD ekran ve rahat okunabilir görüntüleme 2- Ayar düðmeleri 3- Pil bölümü 1 Arzum marka çalar

Detaylı

IPM-5000 IP KOMİNİKATÖR KULLANMA KILAVUZU

IPM-5000 IP KOMİNİKATÖR KULLANMA KILAVUZU IPM-5000 IP KOMİNİKATÖR KULLANMA KILAVUZU ÖNEMLİ UYARILAR Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyunuz ve daha sonra da faydalanmak için saklayınız. Kullanma kılavuzunda belirtilen tüm uyarı

Detaylı

TORK GA 10 GAZ ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU

TORK GA 10 GAZ ALARM CİHAZI KULLANIM KILAVUZU İÇİNDEKİLER ÇALIŞMA PRENSİBİ 4 TEMEL BİLGİLER 4 TEKNİK ÖZELLİKLER 5 MONTAJ 6 Paralel (Çoklu) Montaj 8 Tek Elektrik Bağlantısı 8 Çoklu Elektrik Bağlantısı 8 Montaj Uyarıları 9 UYARILAR 9 Kullanmadan önce

Detaylı

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu

FLV 11 TF. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu FLV 11 TF Elektrikli Yağlı Radyatör Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

AIRLIVE WL1700USB 802.11B/G WIRELESS USB ADAPTÖR TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU AIRLIVE WL1700USB

AIRLIVE WL1700USB 802.11B/G WIRELESS USB ADAPTÖR TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU AIRLIVE WL1700USB AIRLIVE WL1700USB 802.11b/g WIRELESS USB ADAPTÖR TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER AIRLIVE WL1700USB GEÇERLİ OLDUĞU ÜRÜNLER VE KODLARI: AÇIKLAMA 802.11b/g WIRELESS USB ADAPTÖR İMALATÇI FİRMA OVISLINK

Detaylı

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD

Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Kombi Kullanma Kılavuzu BK 20 HP LCD BK 20 HPT LCD BK 26 HP LCD Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Beko ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş

Detaylı

İçindekiler. 1. Ürünün tanımı ve teknik özellikleri. 2. Bakım onarım ve kullanımda dikkat edilecek hususlar. 3. Etiketler. 4. Ürünün kullanılması

İçindekiler. 1. Ürünün tanımı ve teknik özellikleri. 2. Bakım onarım ve kullanımda dikkat edilecek hususlar. 3. Etiketler. 4. Ürünün kullanılması İçindekiler 1. Ürünün tanımı ve teknik özellikleri 2. Bakım onarım ve kullanımda dikkat edilecek hususlar 3. Etiketler 4. Ürünün kullanılması 5. Çevre koşulları ile ilgili önlemler 6. Ürünün taşınması

Detaylı

Futronic FS80 Parmak İzi Okuyucu Kullanım Kılavuzu

Futronic FS80 Parmak İzi Okuyucu Kullanım Kılavuzu Futronic FS80 Parmak İzi Okuyucu Kullanım Kılavuzu BİOMETRİ-CS BİLGİSAYAR YAZILIM EĞİTİM TURİZM DANIŞMANLIK ORGANİZASYON TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ Tel : +90 312 235 84 40 Fax : +90 312 236 00 10 Adres :

Detaylı

GENLEŞME VE DENGE TANKLARI (DEĞİŞTİRİLEBİLİR MEMBRANLI)

GENLEŞME VE DENGE TANKLARI (DEĞİŞTİRİLEBİLİR MEMBRANLI) GENLEŞME VE DENGE TANKLARI (DEĞİŞTİRİLEBİLİR MEMBRANLI) ISITMA, KULLANMA ve İÇME SUYU TANKLARI KULLANMA VE MONTAJ KILAVUZU EK-71-01 Revizyon No/Tarih: 0/08.11.2011 Sayfa 1 / 16 İÇİNDEKİLER 1.) Giriş 2.)

Detaylı

FLV 11 FTS. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu

FLV 11 FTS. Elektrikli Yağlı Radyatör. Kullanma Kılavuzu FLV 11 FTS Elektrikli Yağlı Radyatör Kullanma Kılavuzu Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size

Detaylı

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF

Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 TRF Üç Fazlı Ani Su Isıtıcısı Kullanma Kılavuzu B 500 F Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilen ve titiz kalite kontrolünden geçirilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

COWAY COMPANY ürünleri Metro ve Sally Su arıtmalı Sebil teknolojileri, kullanma kılavuzu içerisinde yer alan bilgilerin tamamı, Türkiye distribütorü

COWAY COMPANY ürünleri Metro ve Sally Su arıtmalı Sebil teknolojileri, kullanma kılavuzu içerisinde yer alan bilgilerin tamamı, Türkiye distribütorü COWAY COMPANY ürünleri Metro ve Sally Su arıtmalı Sebil teknolojileri, kullanma kılavuzu içerisinde yer alan bilgilerin tamamı, Türkiye distribütorü Bulut Su Ltd. Şti. adına saklıdır. İzinsiz ve kaynak

Detaylı

SEMAK BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80

SEMAK BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80 BENZİNLİ SU MOTORLARI KULLANIM KILAVUZU QGZ25 - PA15T PA 20T PA200T QGZ50 PA30T PA300T QGZ80 ÖNSÖZ Firmamız tarafından ithal edelin benzinli su motorunu tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ünite gelişmiş

Detaylı

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu

faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu faniı hermetik şofben kullanma kılavuzu 8000 HŞ Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün size en

Detaylı

MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU

MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU MONTAJ VE KULLANIM KILAVUZU Sayın Müşterimiz, İdeal Standard Markalı ürünü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Almış olduğunuz bu ürünün doğru ve amaca uygun kullanımı ile size en iyi verimi sağlamasını istiyoruz.

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ

KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ KULLANIM KILAVUZU UĞUR EV TİPİ BUZ MAKİNESİ BU KULLANIM KILAVUZU AŞAĞIDA YAZILI MODELLERİ KAPSAMAKTADIR. UBM 20 BİLGİLENDİRME Değerli Müşterimiz, Uğur Soğutma A.Ş. tesislerinde büyük bir özenle kalite

Detaylı

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU. GNB 1455 A1 i3

DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU. GNB 1455 A1 i3 DİZÜSTÜ BİLGİSAYAR KULLANMA KILAVUZU GNB 1455 A1 i3 UYARILAR Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Modern tesislerde üretilmiş ve titiz kalite kontrol işlemlerinden geçirilmiş olan ürününüzün

Detaylı

SEMAK PALMERA PA076 PA086 MOTORLU İLAÇLAMA MAKİNASI KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU

SEMAK PALMERA PA076 PA086 MOTORLU İLAÇLAMA MAKİNASI KULLANIM VE BAKIM KILAVUZU MALIN GARANTİ SÜRESİ SATIN ALMA TARİHİNDEN İTİBAREN 24 AY DIR. MALIN KULLANIM ÖMRÜ SATIN ALMA TARİHİNDEN İTİBAREN 10 YIL DIR. Satın almış olduğunuz bu ürünün ithalatçısı MAKİNA TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. yedek

Detaylı

Model AL Serisi Güç (KVA) Seri Numarası Satın Alma Tarihi Devreye Alma Tarihi Şebeke Gerilimi/Frekansı Akü Sayısı x Ah

Model AL Serisi Güç (KVA) Seri Numarası Satın Alma Tarihi Devreye Alma Tarihi Şebeke Gerilimi/Frekansı Akü Sayısı x Ah AL23 V0.2 Sayfa 1 Giriş Elektrikli cihazlarınızı korumada ENEL Kesintisiz Güç Kaynakları ürününü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. AL Serisi Kesintisiz Güç Kaynağı (KGK), en son teknoloji kullanılarak üretildi.

Detaylı

ATEN CS SERİSİ KVM (KLAVYE-EKRAN-FARE ANAHTARI)

ATEN CS SERİSİ KVM (KLAVYE-EKRAN-FARE ANAHTARI) ATEN CS SERİSİ KVM (KLAVYE-EKRAN-FARE ANAHTARI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU CS SERİSİ TÜM MODELLER İMALATÇI FİRMA ATEN INTERNATIONAL CO.LTD Drong Rd. Sijhih District. New Taipei City 221, TAIWAN Tel:

Detaylı

Elektrikli Termosifon Kullanma Kılavuzu

Elektrikli Termosifon Kullanma Kılavuzu ECO BKT 500 DJ BKT 650 DJ BKT 800 DJ Elektrikli Termosifon Kullanma Kılavuzu 26 Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite

Detaylı

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU Ürün resmi gerçek üründen farklı olabilir. Lütfen ürünü kullanmaya başlamadan önce talimatları baştan sona okuyunuz. KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Detaylı