Kablolama ve kablo tesisatı. Genel

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Kablolama ve kablo tesisatı. Genel"

Transkript

1 Genel Genel Bu belgede, elektrik kabloları ve kablo tesisatlarının idaresi ve boyutlandırılması açıklanmaktadır. Üstyapı üzerindeki işi kolaylaştırmak için fabrikadan opsiyonel olarak sipariş edilebilecek bir dizi elektrik kablosu ve kablo tesisatı bulunmaktadır. Bu kablolar bu belgede ve Fabrikadan hazırlıklar ve seçenekler altındaki diğer belgelerde açıklanmaktadır. ÖNEMLİ! Tüm kablolar, sigorta veya elektronik akım sınırlama ile aşırı yüklere karşı korunmuştur. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 1 (21)

2 Elektrik kabloları Elektrik kabloları Elektrik kablolarının boyutlandırılması Elektrik kablolarını boyutlandırırken, kablonun kesit alanını belirleyen sigortanın değeridir. Aşağıdaki tablo sigorta ve kablo kesit alanı arasındaki ilişkiyi gösterir. Not: Sigorta (A) Minimum kablo kesit alanı (mm 2 ) Maksimum kablo uzunluğu (m) 5 0,75 3,9 7,5 1,0 2,6 10 1,5 3,9 20 2,5 3,2 30 6,0 5 Tablo sadece bir referans değer olarak düşünülmelidir; ayrı ayrı her bir kablo ilgili koşullar temelinde değerlendirilmelidir. Kabinin dışındaki kabloların mekanik gerilim dikkate alınarak her zaman minimum 1,5 mm 2 'lik bir kesit alanı olmalıdır. Kablolar maksimum kablo uzunluğundan uzunsa büyük voltaj düşüşünü önlemek için tabloda belirtildiğinden daha büyük bir kesit alanına sahip kablolar seçmek gerekebilir. %5'lik (1,2 V) bir voltaj düşüşüne normalde izin verilir. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 2 (21)

3 Elektrik kabloları Voltaj düşüşü 20 C sıcaklıkta 0,0175 ohm/mm 2 dirence sahip bakır iletkenler için voltaj düşüşünü hesaplayın: U = I 0,0175 L A Parametrelerin tanımı: U= voltlarda (V) voltaj düşüşü. I= amper (A) olarak akım L = metre ölçüsünde kablo uzunluğu 2 ölçüsünde kablo kesiti A = mm Not: Hesaplamaya beslemeden elektrik topraklama noktasına kadar olan tüm uzunluğu dahil edin. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 3 (21)

4 Elektrik kabloları Kabloların yönlendirilmesi Kabloları yönlendirirken aşağıdaki hususları dikkate alın: Zedelenme riski varsa, kablolar üzerine zedelenme kapakları takın. Kablolar keskin köşelerle temas etmemeli (yarıçap < 0,5 mm), örn. keskin köşeler veya dişli vidaların bitimleri. Kablolar lastik hortuma kelepçeliyse, bu durum hortum hareketine engel olmamalıdır. Kablolar gerilmeyecek kadar uzun olmalıdır. Kablo kelepçeleri arasındaki mesafe (örn. kablo bağları) maksimum şöyle olmalıdır: Kabinde 150 mm Şaside 400 mm Kabloları sıcak yüzeylerden (> 90 C) mümkün olduğunca uzağa yerleştirin. Herhangi bir ısı koruması kullanılmıyorsa, aşağıdaki minimum mesafe en az 105 C'ye dayanabilecek kablolara uygulanır. Isı bileşenleri ile ilgili ayrıntılı bilgi, Sıcak bileşenlere ilişkin Yangın riski ve hasarı başlıklı belgede mevcuttur. Egzoz borusu, turbo şarj ve susturucudan 200 mm mesafede Motorun ve kabin ısıtıcısının egzoz borusundan 100 mm mesafede Motorun ve retarderin soğutucu borusundan 100 mm mesafede Hava kanallarının yanında olan araç panelinin içinde ve çevresinde, sıcaklık 90 C kadar yüksek olabilir. Bu yüzden, her zaman en az 105 C ye dayanabilen kablolar kullanın, hem kabin içinde hem de şase üzerinde. Konuma bağlı olarak, motor bölmesinde daha yüksek bir ısı direnci gerekebilir. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 4 (21)

5 Elektrik kabloları Hasarlı kablolar ile ilgili işlemler Mümkünse kablonun tamamını yenileyin. Kablonun tamamını yenileyemiyorsanız kabloya ek yapın. Tercihen, su geçirmez konnektörler kullanarak ek yapın: Cannon Sure Seal, Deutsch serie DT veya eşdeğeri ile yapılmalıdır. Son alternatif olarak, kabloyu geçme kablo uçları, yapışkan ve çekme boru sistemi kullanarak ek yapın. Konnektörleri ve yapıştırıcılı birleştirme manşonları Scania bayilerinden alınabilir. Eki, mekanik yüklemeye maruz kalmaması için iyi korunmuş bir yere konumlandırın. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 5 (21)

6 Elektrik kabloları Konnektörler kullanılarak birleştirme: Kablo uçları uzatma kablosu olmadan kablo eklemeye imkan verecek kadar sağlam ve uzunsa kabloyu doğrudan ekleyin. Sağlam kablo ucu doğrudan ek yapmak için çok kısaysa ek parça yapın. Her iki durumda da kontak mahfazalarını aynı şekilde takın. Kontak mahfazaları 1 pimli ila 10 pimli tiplerde mevcuttur. 1 Parçalar Scania bayilerinden bulunabilir. Ara parça kullanılarak kablo birleştirme işleminin açıklaması: 1. Kablonun zarar görmüş kısmını çıkarın. Bağlantı noktalarını bağlantıların eğilmeyeceği şekilde seçin. Her iki kablo ucuna da koruma mahfazası takın. Koruma mahfazası kablonun boyutlarına uyarlanmalıdır. 2. Dış kablo yalıtımının yaklaşık 35 mm'lik kısmını ve ardından her iki uçtan iç yalıtımın 7-8 mm'lik kısmını soyun. 3. İlgili pinleri ve mahfazaları kabloya pres aleti kelepçelemek için pres aleti kullanın. Pin ve manşon kablo kesit alanı için uygun olmalıdır. Bir alet kullanarak her konnektörün arkasındaki pini ve manşonu ittirin, resme bakın. 4. Koruma manşonunu kontak mahfazasının üzerine bastırın. 5. Her iki uçta denk gelen kontak mahfazası ile aynı şekilde 1-4 adımlarını izleyerek ara parça yapın :30-01/05 Yayım 6 tr-tr 6 (21)

7 Elektrik kabloları Yapıştırıcılı birleştirme manşonunun takılması 1. Kablonun zarar görmüş kısmını çıkarın. Bağlantı noktalarını bağlantıların eğilmeyeceği şekilde seçin. Her bir kablo ucundan 7-8 mm yalıtımı soyun. 2. Gerekirse, ek parçanın her bir ucundan 7 8 mm soyun. 3. Bağlantı kabinin dışındaysa, çekme boru sistemi bağlantı noktalarını korumalıdır. Büzüşmeli borunun uzunluğu bağlantı manşonunun uzunluğunun en az 3 katı olmalıdır. Belli bir uzunlukta bir büzüşmeli boru kesin ve bunu kablonun üstüne kaydırın. 4. Birleştirme manşonunu kablonun ucu manşonun altına ulaşacak şekilde takın. Kablo kesit alanı için uygun bir manşon kullanın. 5. Kablo uçlarının soyulmuş kısımlarındaki manşonları kelepçelemek için pres aleti kullanın. 6. Bir reflektör takılmış bir sıcak hava tabancası kullanarak manşonun ortasından ve dışarı doğru manşonun uçları büzülene ve yapıştırıcı dışarı çıkana kadar ısı uygulayın. ÖNEMLİ! Aşırı ısıtmayın. 7. Büzüşme borusunu birleştirme manşonunun üzerine geçirin ve mafsal sıkı ve güçlü olana kadar tüpü ısıtın. 8. Mafsalı test edin. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 7 (21)

8 Elektrik kabloları Kabin zeminindeki kablo lastik rondelası Tüm araçlarda zemin ve güvenlik duvarının arasında yolcu tarafındaki kabinde kablo koruma kılıfı vardır. Kablo koruma kılıfı geniş bir kablo boyutu aralığı için tasarlanmıştır ve yaklaşık 70 mm çaplı bir konnektörü beslemeye yetecek kadar büyüktür. 1 2 Kablo koruma kılıfı kullanma Kablo koruma kılıfına kabinin içinden ve dışından erişilebilir. Kabinin dışından, kablo koruma kılıfına ön üst ızgaradan ve yolcu tarafındaki kabinin köşesinden erişilebilir. Burada kablo koruma kılıfı kabin zemininin altından çıkan konik kauçuk körük gibidir, resme bakın. Kabinin içimden: 1. Yolcu tarafının ayak boşluğunun önündeki paneli çıkarın. 2. Zemin paspasının yan şeridini çıkarın ve paspası geriye doğru çekin. 3. Lastik körüğü kaldırın. 4. Köpük plastik eki kaldırın. 5. Kauçuk körüğü deliğin beslenecek körükten biraz daha küçük olmasını sağlayacak şekilde kesin. 6. Konnektörün içine beslenebileceği bir boru kullanın ve boruyu kauçuk körükteki deliğin içine ittirin. 7. Konnektörü borunun içinden geçirin ve boruyu çıkarın. 8. Köpük plastik ek kauçuk körüklere tekrar yerleştirin böylece körükler kablolara sıkıca bağlanır. 9. Kabin zeminindeki deliğe kauçuk körükleri tekrar yerleştirin ve en üstteki kauçuk halkanın tamamının kabin zeminine sıkıca oturduğundan emin olun. 10. Kauçuk körüğün etrafında bir kablo bağı kullanarak kabloyu sabitleyin ve sıkıca çekin. 11. Zemin paspasını, yan şeridi ve paneli tekrar takın. Kablo koruma kılıfı, ön ızgara paneli ve kablo köşesinin arkasındaki yolcu tarafındadır. 1. Soldan direksiyonlu araçlar. 2. Sağdan direksiyonlu araçlar :30-01/05 Yayım 6 tr-tr 8 (21)

9 Tanımlanan kablo tesisatının ayarları aşağıdadır. Kablo tesisatı daha detaylı olarak hazırlıklar ve fabrika ayarları kısmında tanımlanmıştır. Bunların kurulumda nasıl kullanılacağına dair bilgi aşağıda verilmiştir. ÖNEMLİ! Tüm kablolar, sigorta veya elektronik akım sınırlama ile aşırı yüklere karşı korunmuştur. Tavan rafındaki kablo tesisatı Kablo tesisatı A-direği ile merkezi elektrik ünitesinden sürücü tarafındaki tavan rafına kadar önceden yönlendirilir ve bunlar tavan rafı ve tavandaki farklı bileşenleri bağlamak için kullanılır. C415 Kablolar ayrı bir tesisat olarak yer almaktadır; burada tavan rafının son kısmı bant ile sabitlenmiştir. Böylece, yönlendirme ve döşemeyi değiştirmek için kolayca çıkarılabilir. 20 Ocak 2006 dan önce üretilen araçlar için, iletkenler tavan rafı tablo tesisatına yerleştirilmiştir. C414 Araç üretim süresi Üretim sahası Şasi seri numarası Södertälje Zwolle Angers Tavan rafındaki kablo donanımları hakkında daha fazla bilgi tavan rafı kablo donanımı ve çerçevesi belgesinde bulunur :30-01/05 Yayım 6 tr-tr 9 (21)

10 Kabinden şasiye kadar üst yapı kablo tesisatı Kablo tesisatı kabin dışındaki ekipmanı bağlamak için gereklidir. Bütün araçlar üstyapı konsolundan şasiye kadar C494 konnektöründen gelen bu kablo tesisatı ile birlikte sipariş edilebilir. Kablo tesisatı resimdeki gibi bir, iki veya üç 7 pimli DIN konnektörü ile biter. Her bir DIN konnektörüne C ile başlayan bir numara verilir: C486, C487 veya C488. C486 eski P, G, R ve T serisi araçlardaki is 4 pim'dir. Not: 8 Mart 2011 tarihinde ve öncesinde üretilen araçlar için, konektörler sol taraftaki tekerlek mahfazasının üst kısmında yer alır, resme bakınız. 9 Mart 2011 tarihinden sonra üretilen araçlar için, konektörler sol taraftaki tekerlek mahfazasının ön kısmında yer alır. C488 C494 C494 C494 C487 C Kabinden şasiye üstyapı için kablo tesisatı ile ilgili daha fazla bilgi Kablo tesisatı belgesinde bulunabilir. Kablo kesit alanı, pim numaralandırması ve renk işaretlemesi ile ilgili daha fazla bilgi Bağlantılar altındaki belgelerde bulunabilir. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 10 (21)

11 Üstyapı konsolunda kontaklar arasında köprü oluşturma Aracın fabrikada nasıl donatıldığına bağlı olarak, üstyapı konsolunda mevcut elektrik sinyallerini içeren bir dizi konnektör vardır. Köprüleme, sinyalleri örneğin merkezi elektrik ünitesinden, anahtarlar veya diğer konektörlerden C49'e bağlamak için kullanılır. Bu şekilde, üstyapı imalatçısı şaside hangi sinyallerin olması gerektiğini seçebilir. Üstyapı konsolu konektörlerinin manşon bölmesi üzerindeki tüm bağlantıların yapılması. Manşon bölümü dışarda olup konektörün çıkarılabilir parçasıdır. Belli müşteri tercihleri için, fabrikada daha önceden bazı köprüleme işlemleri yapılmış ve ardından konnektörün dış parçasında yer alıyor olabilir. Harici parça köprülemesi olmayan konektörlerde bulunmaz. C494 Not: C489 konnektörü toplamda maksimum 25 A sürekli akım için boyutlandırılmıştır. C488 Köprüleme için aşağıdaki malzemeler Scania bayisinden sipariş verilebilir: Kablo tesisatı yapmak için kablo uçları ve kontak mahfazası Kablo uçları ile tam kablo, 10 adet 400 mm uzunluğunda, kontak mahfazası olmaksızın 3 adet 0,75 mm 2 3 adet 1,0 mm 2 2 adet 1,5 mm 2 2 adet 2,5 mm 2 Aynı elektrik işlevleri farklı üstyapı tipleri için kullanılmışsa, üstyapı imalatçıları hazır köprülü kontak mahfazaları birleştirebilir ve saklayabilir. Teslim süresini azaltmak için, üst yapı, şasiyi kilitlerken DIN konnektörlerine bağlantı için tasarlanan tam bir elektrik tesisatı ile hazırlanabilir. C486 C487 Konnektörler ve köprülerin bağlantısının konnektörlerdeki sinyalleri nasıl etkileyeceği ile ilgili daha fazla bilgi, Bağlantılar altındaki belgelerde mevcuttur. Kontak mahfazası ve düz pim manşonları hakkında fazla bilgi Üstyapı konsolu ve konnektörlerle ilgili genel bilgiler belgesinde mevcuttur. Fabrikadan elektrik tesisatları hakkında daha fazla bilgi Fabrikada takılan seçenek paketleri başlığında yer alan belgelerde bulunabilir :30-01/05 Yayım 6 tr-tr 11 (21)

12 Şasideki, bağlantı kutusunu içeren kablo tesisatı Şasideki kablo tesisatı, en uygun yerde üstyapıya bağlantı sunacak bir uzatmadır. Kablo tesisatı ADR sınıfıdır ve 2, 8 ve 12 metre uzunluğundadır ve herhangi bir konnektör olmaksızın sonlanır. Kablo tesisatının, kabinden şasiye üstyapının kablo tesisatı ile aynı işaret, renk ve kablo kesit alanlarına sahiptir ve bir kontak mahfazası olmadan sonlanır. Renk işaretlemesinin ve bükülen kabloların eşleşmesi için doğru DIN konektörüne bağlanmalıdırlar. Kablo tesisatlarının uzatılması hakkında daha fazla bilgi Bağlantılar altındaki belgelerde bulunabilir. ÖNEMLİ! V8 motorlu araçlarda, şasiye yönlendirilmiş olan kabloları ve hortumları korumak için gümüş bir ısı kalkanı takılmıştır. Bunlara paralel olarak takılmış tüm ekstra kablo tesisatları, eşdeğer ısı kalkanı ile aynı şekilde korunmalıdır. Isı kalkanı parça numarası 'dur. Eski P, G, R ve T serisi araçlarda, uzatma kablosu tesisatı 2, 7 ve 12 m uzunluğundadır ve 2 kablo tesisatı arasındaki renk işaretlemesi tam olarak eşleşmemektedir. ÖNEMLİ! Böyle bir kurulumda bağlantı kutusuna giden ve bağlantı kutusundan çıkan kablolar da ADR tipi kablolar olmalıdır. Bağlantı kutusundaki toprak bağlantısı (tespit vidasındaki topraklama plakası) sadece bir bağlantı noktası olarak kullanılmalıdır. Kablo tesisatı ve bağlantı kutusu kabinde tedarik edilmiştir ve bağlı değildir. Kısa kabinler için, bunlar yolcu koltuğunun önünde, zemindedir ve yataklı kabinlerde arka yatağın altındaki boşluğun içindedir. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 12 (21)

13 Pimler ve kablo işaretleri Uzatma kablosu demeti kabinden şasiye giden üstyapı kablo demetine bu şekilde bağlanır: C424 ila C486 (C494'e kadar) C413 ila C487 (C494'e kadar) C413 ila C488 (C494'e kadar) Aşağıdaki kablo işaretleme aşağıdaki şasi seri numaralarına sahip araçlar için geçerlidir: Araç üretim süresi Üretim sahası Şasi seri numarası Södertälje Zwolle Angers Pim Takılı olduğu parça Uzatma kablosu demetindeki kablo işareti C494/1 C487/1 BWS83.GN-1.5 Yeşil C494/2 C487/2 BWS84.VT-1.5 Eflatun C494/3 C487/3 BWS85.GY-1.5 Gri C494/4 C487/4 BWS86.OG-1.5 Turuncu C494/5 C487/5 BWS87.BN-1.5 Kahverengi C494/6 C487/6 BWS88.BU-1.5 Mavi C494/7 C487/7 BWS89.RD-1.5 Kırmızı C494/8 C488/1 BWS90.VT-1.5 Eflatun C494/9 C488/2 BWS91.BU-1.5 Mavi C494/10 C488/3 BWS92.GY-1.5 Gri 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 13 (21)

14 Pim Takılı olduğu parça Uzatma kablosu demetindeki kablo işareti C494/11 C488/4 BWS93.GN-1.5 Yeşil C494/12 C488/5 BWS94.BN-1.5 Kahverengi C494/13 C488/6 BWS95.RD-1.5 Kırmızı C494/14 C488/7 BWS96.OG-1.5 Turuncu C494/15 C486/1 BWS97.YE-2.5 Sarı C494/16 C486/2 BWS98.BK-2.5 Siyah C494/17 C486/3 BWS99.GY-2.5 Gri C494/18 C486/4 BWS100.BN-2.5 Kahverengi C494/19 C486/5 BWS263.OG-2.5 Turuncu C494/20 C486/6 BWS264.BU-2.5 Mavi C494/21 C486/7 BWS265.VT-2.5 Eflatun Aşağıdaki kablo işaretleme aşağıdaki parça numaralarına sahip araçlar için geçerlidir: Araç üretim süresi Fabrikadaki hazırlıklar Üretim sahası Şasi seri numarası Seçenek Alternatif Varyant kodu Üstyapı kontrol ünitesi BWE Var 5837A Södertälje Zwolle Gerekirse Angers Kabinden şasiye kadar üst yapı kablo tesisatı pim 2411F São Bernardo do Campo Şasideki üst yapı kablo tesisatı 2 m 3023A 8 m 3023D 12 m 3023C 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 14 (21)

15 Pim Takılı olduğu parça Uzatma kablosu demetindeki kablo işareti C494/1 C487/1 BWE56.GN-1.5 Yeşil C494/2 C487/2 BWE57.VT-1.5 Eflatun C494/3 C487/3 BWE58.GY-1.5 Gri C494/4 C487/4 BWE59.OG-1.5 Turuncu C494/5 C487/5 BWE60.BN-1.5 Kahverengi C494/6 C487/6 BWE61.BU-1.5 Mavi C494/7 C487/7 BWE62.RD-1.5 Kırmızı C494/8 C488/1 BWE63.VT-1.5 Eflatun C494/9 C488/2 BWE64.BU-1.5 Mavi C494/10 C488/3 BWE65.GY-1.5 Gri C494/11 C488/4 BWE66.GN-1.5 Yeşil C494/12 C488/5 BWE67.BN-1.5 Kahverengi C494/13 C488/6 BWE68.RD-1.5 Kırmızı C494/14 C488/7 BWE69.OG-1.5 Turuncu C494/15 C486/1 BWE70.YE-2.5 Sarı C494/16 C486/2 BWE71.BK-2.5 Siyah C494/17 C486/3 BWE72.GY-2.5 Gri C494/18 C486/4 BWE73.BN-2.5 Kahverengi C494/19 C486/5 BWE74.OG-2.5 Turuncu C494/20 C486/6 BWE75.BU-2.5 Mavi C494/21 C486/7 BWE76.VT-2.5 Eflatun 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 15 (21)

16 Arka lift kablo tesisatı Arka lift kablo tesisatı arka lifti olan araçlar için tasarlanmış bir seçenek paketidir. Hazırlıklar şunları içerir: Düğmeler için kablo tesisatı Arka lifti ve yük bölmesi aydınlatması etkinleştirmek için 2 adet bağlı anahtarı Her iki anahtar da şasi üzerinde DIN konnektörlerine C494 üzerinden köprülenmiştir. Yan işaret lambaları için sinyaller Çalışma lambası için sinyaller Arka lift platformu park konumunda olmadığında uyarı lambası Konnektörler, C158 ve C159 dahil, şasinin arka ucunda yer alan sağ şasi yan kirişinde toplanır. Araç üretim süresi Üretim sahası Şasi seri numarası Södertälje Zwolle Angers Arka lift için kablo tesisatı hakkında daha fazla bilgi arka lift için kablo tesisatı belgesinde bulunmaktadır :30-01/05 Yayım 6 tr-tr 16 (21)

17 Üst farlar için kablo tesisatı 1 Kablo tesisatı yardımcı lambalara, sinyal lambalarına ve konum lambalarına elektrik güç desteği sağlar ve şu konnektörler ile donatılmıştır: C364 ve C365. Seçenek paketi ayrıca kabin içinde standart ve yükseğe monteli far lambaları arasında dönüşümlü olarak birbirini izleyen bir anahtar içermektedir. Ana değişim sadece ana ışın demetleri ve azaltılmış ışın fonksiyonlarına uygulanmaktadır. 3 Aşağıdaki şasi seri numaralarına sahip araçlarda, C364 ve C365 konnektörleri ön ızgara panelinin arkasında sağ tarafta bulunmaktadır. Araç üretim süresi Üretim sahası Şasi seri numarası Södertälje Zwolle Angers Aşağıdaki şasi seri numaralarına sahip araçlarda, konnektör C364 ve C365 ön ızgara panelinin arkasında sol tarafta bulunmaktadır Kabin anahtarı. 2. Ön ızgara panelinin arkasında, sağ taraftaki konektör. 3. Ön ızgara panelinin arkasında, sol taraftaki konektör Araç üretim süresi Üretim sahası Şasi seri numarası Södertälje Zwolle Angers :30-01/05 Yayım 6 tr-tr 17 (21)

18 Treyler soketi için kablo tesisatı Treylerin 15 pimli kablo tesisatındaki 12 den 18 e kadar olan pimler fabrika çıkışında kullanılmaz ancak kablolar C449 konektörüne yönlendirilmiştir. Pimler seçime bağlı işlevler ve sinyaller için kullanılabilir. C449 ile sinyaller arasında köprü kurarak, bunlara araçtaki C162 treyler soketinden erişilebilir. C449 C162 PTO preparatları için kablo tesisatı Bu seçenek paketindeki kablo tesisatının gösterge panelinin arkasındaki düğmeler ve şasinin üstündeki solenoid valflar için tam konnektörleri vardır. Etkilenen kontrol ünitelerindeki gerekli bütün parametreler hangi seçilecek PTO'ya bağlı olarak ön ayarlamaya tabi tutulurlar. Not: Kabinden şasiye uzanan kablo tesisatı bu durumda C494 konnektörü üzerinden köprülenmez. Yalnızca fabrikada takılmış donanımlar için kullanılması gereken alternatif kablo yolları kullanılır. Alternatiflerle ilgili daha fazla bilgi PTO ve motor devri kontrolü belgesinde bulunabilir. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 18 (21)

19 Muavin kabini için kablo tesisatı Seçenek paketi, muavin kabini olan araçlarda standarttır. Sinyalleri gösterge panelinden kabinin arka tarafındaki zemine ve tavana bağlamak için bir kablo tesisatı içerir. Kablo tesisatı bağlı değil. Bir uçta gösterge panelinde konumlanacak şekilde C328 konnektörünü barındırmaktadır. Diğer uçtaysa 3 konnektör bulunur: Tavanda C327, zeminde ise C184 ve C185 bulunmaktadır. Muavin kabini kablo tesisatı hakkında daha fazla bilgi Talimatlar altındaki belgelerde bulunabilir. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 19 (21)

20 Daha eski araçlar için üstyapı paketleri Daha eski araçlar için üstyapı paketleri Daha önceki P, G, R ve T serisi araçları fabrikada takılı üstyapı paketleriyle donatılmıştır. Paketler, elektrikli üstyapı arayüzündeki bağlantılar için farklı tipte hazırlıklardan meydana gelir. Elektrikli preparat Arka lift hazırlığı PTO hazırlığı Elektrikli preparat Bu paket C493 ve C259 konnektörlerinde bulunan ek işlevlere erişim sağlayan üst yapı kontrol ünitesinden oluşur. Ayrıca, kabinden şasiye opsiyonel bir üst yapı Kablo tesisatı vardır. Elektrik hazırlığı, arka lift hazırlığı ve C494'e köprüler ile ilgili daha fazla bilgi, Talimatlar altındaki belgelerde mevcuttur. Arka lift hazırlığı Bu seçenek arka lifti olan kamyonlar için tasarlanmış ve buna uyarlanmış elektriksel işlevlerle birlikte hazırlanmıştır. Seçenek düğmeler, durum ve uyarı lambaları ile üstyapı konsolundaki diğer konnektörlerden C494'e köprüleri içerir. Ayrıca, kabinden şasiye opsiyonel bir üst yapı Kablo tesisatı, durum ve uyarı lambaları için Kablo tesisatı ve şasinin içinde üst yapı Kablo tesisatı vardır. Bu paket ayrıca C493 ve C259 konnektörlerinde bulunan ek işlevlere erişim sağlayan üst yapı kontrol ünitesinden oluşur. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 20 (21)

21 PTO hazırlığı Kablolama ve kablo tesisatı Bu seçenek PTO'su olan kamyonlar için tasarlanmış ve buna uyarlanmış elektriksel işlevlerle birlikte hazırlanmıştır. Seçenek düğmeler, durum ve uyarı lambaları ile üstyapı konsolundaki diğer konnektörlerden C494'e köprüleri içerir. Ayrıca, kabinden şasiye bir üst yapı kablo tesisatı, durum ve uyarı lambaları için kablo tesisatı ve şasinin içinde üst yapı kablo tesisatı vardır. Bu paket ayrıca C493 ve C259 konnektörlerinde bulunan ek işlevlere erişim sağlayan üst yapı kontrol ünitesinden oluşur. Daha eski araçlar için üstyapı paketleri PTO opsiyon paketi ve C494 köprüleri hakkında daha fazla bilgi Talimatlar altındaki belgelerde bulunabilir. Bu paket, uzaktan motor marşı fonksiyonunun kullanılabilmesi için daha eski araçlarda gereklidir. 11:30-01/05 Yayım 6 tr-tr 21 (21)

Kablo ve uçları üzerinde çalışma. Genel. Mevcut kablo tesisatları hakkında bilgiler aşağıdaki belgelerde bulunur:

Kablo ve uçları üzerinde çalışma. Genel. Mevcut kablo tesisatları hakkında bilgiler aşağıdaki belgelerde bulunur: Genel Üstyapı imalatını kolaylaştırmak için tüm şasiler adaptasyonlarla hazırlanır. ve kablo tesisatları fabrikadan hazırlık olarak sipariş edilebilir. Bu belge aşağıdaki bilgileri açıklar: Gösterge grubundaki

Detaylı

Merkezi elektrik ünitesi. Merkezi elektrik ünitesi

Merkezi elektrik ünitesi. Merkezi elektrik ünitesi yolcu tarafında, gösterge panelindeki eşya gözünün altında bulunur. Aşağıdaki şekilde açın: 1. Gösterge panelindeki eşya gözünün kapağını açın. Kapak yolcu koltuğunun ön kısmında yer alır. 2. Lastik döşemeyi

Detaylı

Kablolama ve kablo tesisatı. Genel

Kablolama ve kablo tesisatı. Genel Genel Genel Bu belgede, elektrik kabloları ve kablo tesisatlarının idaresi ve boyutlandırılması açıklanmaktadır. Üstyapı üzerindeki işi kolaylaştırmak için fabrikadan opsiyonel olarak sipariş edilebilecek

Detaylı

Araç hızı. Açıklama. Farlar için döner düğmeli kontrol

Araç hızı. Açıklama. Farlar için döner düğmeli kontrol Açıklama Açıklama Takograflı araçlarda, araç hızını görüntülemek için ilave bir aygıt bağlama seçeneği vardır. Üstyapı konsolunda konnektör C7'deki pim 5'e bağlanır. 7 Şubat 005 dahil olmak üzere bu tarihe

Detaylı

C494 - Kabinden şasiye kadar kablo tesisatı için konnektör

C494 - Kabinden şasiye kadar kablo tesisatı için konnektör C494 C494 C494, aracın teknik özelliklerine bağlı olarak üstyapı imalatçısına bir takım sinyallere ve işlevlere erişim sağlayan 21 pimli bir konektördür. Konektör ayrıca sinyalleri üstyapı konsolundaki

Detaylı

Üstyapı fonksiyonlarına dair kablo tesisatı. Kabinden şasiye kablo tesisatı

Üstyapı fonksiyonlarına dair kablo tesisatı. Kabinden şasiye kablo tesisatı Kabinden şasiye kablo tesisatı Üstyapı konsolundan gelen sinyaller şasi çerçevesindeki üstyapı fonksiyonlarına kablo tesisatıyla gönderilir. Kablo tesisatı üstyapı konsolundaki C494 konnektöründen şasideki

Detaylı

Üstyapı konsolu ve konnektörlerle ilgili genel bilgiler

Üstyapı konsolu ve konnektörlerle ilgili genel bilgiler Üst yapı konsolu ve konnektörler Üst yapı konsolu ve konnektörler Üstyapı konsolu, kaporta işlevleri için kullanılan konnektörler için braket görevi gören bir panel bölmesidir. Konnektörler iki kablo tesisatına

Detaylı

Üstyapı konsolu ve konnektörlerle ilgili genel bilgiler

Üstyapı konsolu ve konnektörlerle ilgili genel bilgiler Üst yapı konsolu ve konnektörler Üst yapı konsolu ve konnektörler Üstyapı konsolu, kaporta işlevleri için kullanılan konnektörler için braket görevi gören bir panel bölmesidir. Pimlerin, sinyallerin ve

Detaylı

Sesli uyarının uzaktan etkinleştirilmesi. Açıklama

Sesli uyarının uzaktan etkinleştirilmesi. Açıklama Açıklama Açıklama Sesli uyarının uzaktan etkinleştirmesi fonksiyonu, üstyapı donanımı tarafından kombinasyon aygıtındaki sesli uyarıyı etkinleştirmek için kullanılır. Fonksiyonu etkinleştirmek için aşağıdaki

Detaylı

Uzaktan el gazı kontrolü. Açıklama. Genel. Koşullar. Etkinleştirme

Uzaktan el gazı kontrolü. Açıklama. Genel. Koşullar. Etkinleştirme Açıklama Açıklama Genel Uzaktan el gazı fonksiyonu; el gazı, sınırlı el gazı ve artırılmış rölanti fonksiyonlarının uzaktan kumandası için kullanılmaktadır. Koşullar Fonksiyon, sadece el freni uygulanırken

Detaylı

Üstyapı arayüzü. Açıklama. Üstyapı arayüzü. BWS (Bodywork System)

Üstyapı arayüzü. Açıklama. Üstyapı arayüzü. BWS (Bodywork System) Açıklama Açıklama Üstyapı arayüzü Scania araçlarındaki elektrik sistemi, (CAN protokolü üzerine kurulu) bir ortak ağ yoluyla birbiri ile iletişim sağlayan bir dizi kontrol ünitesine dayanır. Mevcut teknolojiyi

Detaylı

Aracın hızını sınırlama fonksiyonları. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler. Hız sınırlayıcılar arasında öncelik sırası.

Aracın hızını sınırlama fonksiyonları. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler. Hız sınırlayıcılar arasında öncelik sırası. Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler Fonksiyonlarla ilgili genel bilgiler Scania hız sınırlama için üç fonksiyon sunar. Bu fonksiyonlar, örneğin çöp kamyonları, itfaiye araçları ve ağır mallar taşıyan

Detaylı

Arka lift hazırlığı. Hazırlıkla ilgili genel bilgiler. Eylül 2015'ten bu yana üretilen araçlar. Kasım 2007'den bu yana üretilen araçlar

Arka lift hazırlığı. Hazırlıkla ilgili genel bilgiler. Eylül 2015'ten bu yana üretilen araçlar. Kasım 2007'den bu yana üretilen araçlar Hazırlıkla ilgili genel bilgiler Hazırlıkla ilgili genel bilgiler Arka liftin elektrik bağlantısını kolaylaştırmak için arka lift kablo tesisatı için bağlantı hazırlık paketi fabrikadan sipariş edilebilir.

Detaylı

Ön cam sileceklerinin uzaktan etkinleştirilmesi. Açıklama

Ön cam sileceklerinin uzaktan etkinleştirilmesi. Açıklama Açıklama Açıklama Ön cam sileceklerinin uzaktan etkinleştirilmesi ön cam sileceklerini kabinin dışından çalıştırmak için kullanılır. Ön cam sileceği hızı Scania Diagnoz Programlayıcısındaki (SDP3) ayarlanabilir

Detaylı

İlave arka lambalar. İlave arka lambaların takılmasıyla ilgili genel. Arka lambalar

İlave arka lambalar. İlave arka lambaların takılmasıyla ilgili genel. Arka lambalar 341 722 340 905 341 740 İlave arka lambalar İlave arka lambaların takılmasıyla ilgili genel bilgiler İlave arka lambaların takılmasıyla ilgili genel bilgiler Arka lambalar 3 tip arka lamba vardır: Kompakt

Detaylı

Eklenti ünitelerinin montajı. Genel. BCI eklenti ünitesi. IP sınıflandırması PGRT

Eklenti ünitelerinin montajı. Genel. BCI eklenti ünitesi. IP sınıflandırması PGRT 1 4 7 10 13 19 22 25 28 31 34 37 2 38 3 6 9 12 15 21 24 27 30 31 36 39 PGRT Genel Genel Şasi ve üstyapı arasındaki iletişim, C259 konnektöründeki yapılandırılabilir giriş ve çıkışlar aracılığıyla yürütülür.

Detaylı

Üstyapı arayüzü. Açıklama. EXT düğmesi. Üstyapı arayüzü. BCI (Bodywork Communication Interface)

Üstyapı arayüzü. Açıklama. EXT düğmesi. Üstyapı arayüzü. BCI (Bodywork Communication Interface) Açıklama Açıklama Üstyapı arayüzü Scania araçlarındaki elektrik sistemi, bir ortak ağ yoluyla birbiri ile iletişim sağlayan bir dizi kontrol ünitesine dayanır. Mevcut teknolojiyi kullanmak için, geleneksel

Detaylı

Eklenti ünitelerinin montajı. Genel. BCI eklenti üniteleri

Eklenti ünitelerinin montajı. Genel. BCI eklenti üniteleri Genel 493 2 190 281 2 204 973 Genel BWE sistemi (ÜStyapı Elektrik Sistemi) BI (Üstyapı İletişim Arabirimi) kontrol ünitesinin ilk olarak sunduklarından daha fazla giriş ve çıkışa ihtiyaç duyulması durumunda

Detaylı

Motorun kapatılmasının izlenen uzaktan devreye sokulması

Motorun kapatılmasının izlenen uzaktan devreye sokulması Açıklama Açıklama Motorun kapatılmasının izlemeli uzaktan etkinleştirmesi işlevi (motor durdurma 2) motoru kabinin dışından kapatmak için kullanılır. Bu motorun uzaktan etkinleştirilmesinden daha güvenli

Detaylı

Boşaltma sırasında motor devri kontrolü. Arkaplan

Boşaltma sırasında motor devri kontrolü. Arkaplan Arkaplan Arkaplan Kanca kaldıraç dişlisi veya damper gövdesi kullanıldığında, araç sabit iken gövdenin çalışmasını kolaylaştırmak için motor devrinin geçici olarak arttırılması önerilebilir. Sürüş modu

Detaylı

Uzun far veya spot lambalarının yanıp sönmesinin uzaktan devreye alınması

Uzun far veya spot lambalarının yanıp sönmesinin uzaktan devreye alınması Açıklama Açıklama Genel Gövde imalatçısı bu fonksiyonu uzun farların veya spot lambalarının nasıl aydınlanacağını seçmek için kullanabilir. Koşullar Fonksiyonu etkinleştirmek için aşağıdaki koşullar karşılanmalıdır:

Detaylı

Öne monte edilen donanım. Öne monteli ekipmanın takılması. Üstyapı ve opsiyonel donanım için daha fazla bilgi Sınırlamalar belgesinde mevcuttur.

Öne monte edilen donanım. Öne monteli ekipmanın takılması. Üstyapı ve opsiyonel donanım için daha fazla bilgi Sınırlamalar belgesinde mevcuttur. Öne monteli ekipmanın takılması Öne monteli ekipmanın takılması Bu belgede öne monteli ekipmanın takılması için bir çok çözüm yolu açıklar. Üstyapı ve opsiyonel donanım için daha fazla bilgi Sınırlamalar

Detaylı

Otomatik bir şanzımandaki PTO'nun etkinleştirilmesi

Otomatik bir şanzımandaki PTO'nun etkinleştirilmesi İşlevle ilgili genel bilgiler İşlevle ilgili genel bilgiler Otomatik vites kutusundaki (Allison) PTO etkinleştirmesi işlevi sürücü alanı ve kabinin dışından PTO etkinleştirmesi için tasarlanmıştır. Bu

Detaylı

Sabit yükseltilmiş rölanti hızı (UF 221) Sabit yükseltilmiş rölanti devri ile ilgili genel. Etkinleştirme. Etkisizleştirme

Sabit yükseltilmiş rölanti hızı (UF 221) Sabit yükseltilmiş rölanti devri ile ilgili genel. Etkinleştirme. Etkisizleştirme Sabit yükseltilmiş rölanti devri ile ilgili genel bilgiler Sabit yükseltilmiş rölanti devri ile ilgili genel bilgiler Sabit yükseltilmiş rölanti devri işlevi, bazı durumlarda motor rölanti devrini kontrol

Detaylı

Arka lambalar. Uygulama. Araç, sipariş edildiği zamanki teknik özelliklerine bağlı olarak aşağıdaki arka lambalardan biriyle teslim edilir:

Arka lambalar. Uygulama. Araç, sipariş edildiği zamanki teknik özelliklerine bağlı olarak aşağıdaki arka lambalardan biriyle teslim edilir: Araç, sipariş edildiği zamanki teknik özelliklerine bağlı olarak aşağıdaki arka lambalardan biriyle teslim edilir: Daha fazla bilgi için bir Scania bayisiyle temasa geçin. Kompakt 7 gözlü lamba grubu LED

Detaylı

Aydınlatma hazırlıkları. Plaka aydınlatma lambası için hazırlık. Sipariş seçenekleri

Aydınlatma hazırlıkları. Plaka aydınlatma lambası için hazırlık. Sipariş seçenekleri Aydınlatma hazırlıklarına ilişkin genel bilgiler Aydınlatma hazırlıklarına ilişkin genel bilgiler Aydınlatmaya yönelik olarak fabrikadan sipariş edilebilen birkaç hazırlık vardır. Aydınlatma, her bir pazardaki

Detaylı

Merkezi elektrik üniteleri. Genel. Araçta dört merkezi elektrik ünitesi vardır:

Merkezi elektrik üniteleri. Genel. Araçta dört merkezi elektrik ünitesi vardır: Genel Araçta dört merkezi elektrik ünitesi vardır: Genel Açıklama Tanımlama Konum Merkezi elektrik ünitesi P2 Kabinde, yolcu koltuğunun Üstyapı merkezi elektrik P9 önünde, koruyucu mahfazanın ünitesi arkasındaki

Detaylı

Spot lambalar. Genel bilgiler. Etkinleştirme

Spot lambalar. Genel bilgiler. Etkinleştirme Genel bilgiler Bu belge spot lambalar için sipariş etme seçeneklerini belirtir ve tavandaki ya da tampondaki ilave spot lambaların bağlantısını da açıklar Aşağıdaki sipariş seçenekleri mevcuttur: A Genel

Detaylı

Üst farlar. Üst farlar hakkında genel bilgi. Bağlantı seçenekleri

Üst farlar. Üst farlar hakkında genel bilgi. Bağlantı seçenekleri Üst farlar hakkında genel bilgi Üst farlar hakkında genel bilgi Üst farlar, normal farların ve sinyal lambalarının yerine geçer, örneğin önde kar küreyici takılıysa. Anahtar kullanarak, normal farlarla

Detaylı

Şanzımanın çıkarılması. Genel. Teknik özellikler. Aletler. Varyantlı GA750/751/752 ve GA851/852 için geçerlidir.

Şanzımanın çıkarılması. Genel. Teknik özellikler. Aletler. Varyantlı GA750/751/752 ve GA851/852 için geçerlidir. Genel Genel Varyantlı GA750/751/752 ve GA851/852 için geçerlidir. Teknik özellikler Belirtilen ağırlıklar içinde sıvı olmayan şanzımanı gösterir. Şanzımanın ağırlık merkezi sıvı filtre kapağının aşağı

Detaylı

EK PTO ları için daha büyük kapasiteli hava-yağ soğutucusu

EK PTO ları için daha büyük kapasiteli hava-yağ soğutucusu Genel bilgiler Genel bilgiler Bu belge, PTO nun 250 kw ye kadar sürekli bir güç çıkışıyla çalıştığı EK30 veya EK40 türü bir PTO ya sahip araçlardaki şanzıman yağının soğutulmasını açıklar. PTO EK50, şanzıman

Detaylı

Hazırlanmış kablolama için alarm bağlantısı. Açıklama

Hazırlanmış kablolama için alarm bağlantısı. Açıklama Alarm kontrol ünitesinin, aşağıdaki fonksiyonları bağlayabilmek için fabrikadan hazırlanmış olarak elde edebileceği bağlantıları vardır: Kapı kilidi ile birlikte çalışması için kargo bölgesinin merkezi

Detaylı

Dış görüntüleme araçlarının bağlanması. İşlev PGRT

Dış görüntüleme araçlarının bağlanması. İşlev PGRT İşlev İşlev Sürücü alanından farklı bir yerde konumlanan ekran göstergeleri araç verilerinin görüntülenmesi ve okunması için kullanılır. Not: İşlev, Harici CAN ile kullanılamaz. :0-005 Yayım 4 tr-tr (4)

Detaylı

C489 Standart işlevler için konnektörler C489

C489 Standart işlevler için konnektörler C489 , aracın genel işlevlerine erişim sağlayan 21 pimli bir konnektördür. Konnektör kahverengidir ve üstyapı tutucusunun iç kısmında bulunur. 316 371 C234 C493 C259 C449 C447 C494 C234 C260 C493 C259 C494

Detaylı

Uzaktan motor marşı. Açıklama. Motoru kabinin dışından çalıştırmak için uzaktan motor çalıştırma fonksiyonu kullanılır.

Uzaktan motor marşı. Açıklama. Motoru kabinin dışından çalıştırmak için uzaktan motor çalıştırma fonksiyonu kullanılır. Motoru kabinin dışından çalıştırmak için uzaktan motor çalıştırma fonksiyonu kullanılır. Fonksiyonu etkinleştirmek için aşağıdaki koşullar yerine getirilmelidir: Marş anahtarı sürüş konumunda Kabindeki

Detaylı

Bir düz şanzımanın sökülmesi. Genel. Emniyet. GR801, GR900, GRS890, GRS900 ve GRS920 şanzımanlar için geçerlidir. ÖNEMLİ!

Bir düz şanzımanın sökülmesi. Genel. Emniyet. GR801, GR900, GRS890, GRS900 ve GRS920 şanzımanlar için geçerlidir. ÖNEMLİ! Genel Genel GR801, GR900, GRS890, GRS900 ve GRS920 şanzımanlar için geçerlidir. Emniyet ÖNEMLİ! Sadece bir krikoyla desteklenen bir aracın altında asla çalışmayın. Destekler kullanın. Varsa, körükteki

Detaylı

Yükseltilmiş rölanti devri. İşlev. Davranış

Yükseltilmiş rölanti devri. İşlev. Davranış İşlev İşlev Motor rölanti hızının artırılması motorun ısıtılması veya örneğin aracın pnömatik sisteminin doldurulması için uygundur. Bu fonksiyon motorun normal rölanti devrinde gücün ya da motor devrinin

Detaylı

PTO ED160. Genel bilgiler Genel bilgiler. Scania Truck Bodybuilder 22: Yayım Scania CV AB 2017, Sweden 1 (8)

PTO ED160. Genel bilgiler Genel bilgiler. Scania Truck Bodybuilder 22: Yayım Scania CV AB 2017, Sweden 1 (8) Genel bilgiler Genel bilgiler Aşağıdaki sipariş seçenekleri ED160 PTO için mevcuttur. Hidrolik pompa bağlamak için fabrikada takılı sürüş kiti (PTO ED160P) PTO hazırlığı Daha fazla bilgi Sipariş etme seçenekleri

Detaylı

Ek lambalar, montaj kiti

Ek lambalar, montaj kiti Installation instructions, accessories Talimat No 8641051 Sürüm 1.0 Parça No. 9487111 Ek lambalar, montaj kiti IMG-235751 Volvo Car Corporation Ek lambalar, montaj kiti- 8641051 - V1.0 Sayfa 1 / 24 Donanım

Detaylı

Yakıt soğutucusunun bağlanması ve soğutma havası girişinin geliştirilmesi

Yakıt soğutucusunun bağlanması ve soğutma havası girişinin geliştirilmesi Yakıt soğutucusu ihtiyacına dair genel bilgiler Yakıt soğutucusu ihtiyacına dair genel bilgiler Güç çıkışı nispeten yüksek olduğunda HPI ve PDE sistemli araçlar hareketsiz olarak kullanıldığında geri dönüş

Detaylı

Şasinin alçaltılması. Genel

Şasinin alçaltılması. Genel Genel Genel Örneğin bir vinç kullanırken veya devirme işlemi yaparken, aracın daha stabil olabilmesi için, hava körükleri hava süspansiyonlu durdurma lastiğine boşaltılıdır. Körükleri Boşalt işlevini etkinleştirme

Detaylı

İlave spot lambaları. Açıklama. Bağlantı seçenekleri

İlave spot lambaları. Açıklama. Bağlantı seçenekleri Açıklama Açıklama Aracın görüş ve görünürlük işlevleri düzenlemesi için hangi kontrol ünitesi ile donatıldığına bağlı olarak iki farklı bağlantı seçeneği bulunmaktadır. Bunların en yenisine belgede CUV2,

Detaylı

Topraklama ve güç kaynağı

Topraklama ve güç kaynağı Akü topraklama vidasının üstyapı işlevlerinin topraklanması için kullanılmaması gerekir. Şasi çerçevesi üzerindeki üstyapı işlevleri için tüm topraklamanın akünün eksi kutbu sol şasi elemanına bağlı olduğundan

Detaylı

Installation instructions, accessories. Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 18

Installation instructions, accessories. Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 18 Installation instructions, accessories Talimat No 31346062 Sürüm 1.2 Parça No. 31346058, 31414907 Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli Volvo Car Corporation Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli- 31346062 - V1.2 Sayfa

Detaylı

Çalışma lambasının etkinleştirilmesi. Açıklama. Genel. İtme düğmesi parça eklemesi. Bağlantı seçenekleri PGRT

Çalışma lambasının etkinleştirilmesi. Açıklama. Genel. İtme düğmesi parça eklemesi. Bağlantı seçenekleri PGRT Açıklama Açıklama Genel Çalışma lambasını etkinleştirme fonksiyonu çalışma lambalarını açmak ve kapatmak için kullanılır. Bunlar kabinin arka duvarında, şaside, üstyapının farklı parçaları üzerinde veya

Detaylı

BWS üzerinden bir EG PTO'sunun etkinleştirilmesi. İşlevler, genel

BWS üzerinden bir EG PTO'sunun etkinleştirilmesi. İşlevler, genel İşlevler, genel İşlevler, genel nı içeren bu işlev açıklaması Üstyapı Çalışma Sisteminin (BWS) bir veya iki şanzıman tahrikli PTO'nun etkinleştirilmesini kontrol ettiği araçlar için geçerlidir. EG PTO'nun

Detaylı

Topraklama ve güç kaynağı. Şasi çerçevesindeki topraklama ÖNEMLİ!

Topraklama ve güç kaynağı. Şasi çerçevesindeki topraklama ÖNEMLİ! Şasi çerçevesi üzerindeki tüm üstyapı topraklamasını sol şasi elemanında gerçekleştirin. Sağ şasi elemanını topraklanması, akünün eksi kutbu sol şasi elemanına bağlı olduğundan voltaj kaybına yol açacaktır.

Detaylı

Uzaktan motor marşı. İşlev. Davranış. Motoru kabinin dışından çalıştırmak için uzaktan motor çalıştırma fonksiyonu kullanılır.

Uzaktan motor marşı. İşlev. Davranış. Motoru kabinin dışından çalıştırmak için uzaktan motor çalıştırma fonksiyonu kullanılır. İşlev İşlev Motoru kabinin dışından çalıştırmak için uzaktan motor çalıştırma fonksiyonu kullanılır. Davranış Sİnyal lambaları, başlatma denemesinin başarılı olup olmadığına yönelik bir görsel onay olarak

Detaylı

Şartlı çıkış sinyalleri. İşlev. Davranış

Şartlı çıkış sinyalleri. İşlev. Davranış İşlev İşlev Üstyapıcının farklı üstyapı fonksiyonlarını ve cihazlarını kontrol etmek için kullanabildiği 3 şartlı çıkış sinyali bulunmaktadır. Davranış Bu 3 şartlı çıkış sinyalleri birbirlerinin birebir

Detaylı

Şasinin alçaltılması. Genel

Şasinin alçaltılması. Genel Genel Genel Örneğin bir vinci çalıştırırken veya boşaltırken, aracın daha stabil olabilmesi için, hava körükleri hava süspansiyonlu durdurma lastiğine boşaltılmalıdır. Körükleri Boşalt işlevini etkinleştirme

Detaylı

Şanzımanın çıkarılması. Genel. Aletler. GR/S/O 875/895/9105/R şanzımanlar için geçerlidir. Scania'dan uygun alet örnekleri:

Şanzımanın çıkarılması. Genel. Aletler. GR/S/O 875/895/9105/R şanzımanlar için geçerlidir. Scania'dan uygun alet örnekleri: Genel Genel GR/S/O 875/895/9105/R şanzımanlar için geçerlidir. Aletler Scania'dan uygun alet örnekleri: Parça numarası Tanımlama 99 309 Döndürme aleti 99 318 Motor desteği 99 502 Debriyaj bilyası aleti

Detaylı

Gösterge. Açıklama. Genel. Takometre. Kalibrasyon

Gösterge. Açıklama. Genel. Takometre. Kalibrasyon Açıklama Açıklama Genel Motor devri ve yağ basıncı için C49 soketine ekran göstergeleri bağlamak mümkündür. Bu bölüm bu bağlantıların nasıl yapılacağını anlatır. Pim 7 bir takometre bağlamak ve pim 8-12

Detaylı

EK PTO ları için daha büyük kapasiteli hava-yağ soğutucusu. Genel bilgiler

EK PTO ları için daha büyük kapasiteli hava-yağ soğutucusu. Genel bilgiler Genel bilgiler Bu belge, PTO nun 250 kw ye kadar sürekli bir güç çıkışıyla çalıştığı EK730 veya EK740 türü bir PTO ya sahip araçlardaki şanzıman yağının soğutulmasını açıklar. PTO EK750, şanzıman yağının

Detaylı

Arka alt koruma. Genel

Arka alt koruma. Genel Genel Genel UN ECE R58 standardı ile uyum için kamyonlara arka alt korumanın takılması gerekmektedir. Alt koruma fabrikadan temin edilebilir ya da üstyapı imalatçısı tarafından takılabilir. Bu belgede,

Detaylı

Boşaltma sırasında motor devri kontrolü. Arkaplan

Boşaltma sırasında motor devri kontrolü. Arkaplan Arkaplan Arkaplan Kana kaldıraçlı kamyonu veya damperli gövdeyi kullanırken aracın manevra yapmasını kolaylaştırmak için, motor devrini geçici olarak arttırmak olumlu olabilir. Sürüş modu boş vites haricindeki

Detaylı

Üstyapı merkezi elektrik ünitesi üzerinde çalışma, P9. Üstyapı merkezi elektrik ünitesi hakkında genel bilgiler. Konum

Üstyapı merkezi elektrik ünitesi üzerinde çalışma, P9. Üstyapı merkezi elektrik ünitesi hakkında genel bilgiler. Konum Üstyapı merkezi elektrik ünitesi hakkında genel bilgiler Üstyapı merkezi elektrik ünitesi, üstyapı fonksiyonlarını aracın elektrik sistemine bağlamak amacıyla kullanılmalıdır. Üstyapı merkezi elektrik

Detaylı

PTO'ların kontrolü. Genel bilgiler

PTO'ların kontrolü. Genel bilgiler Genel bilgiler Genel bilgiler Aracın BCI (Üstyapı İletişim Sistemi) kontrol ünitesi aracılığıyla PTO'nun kontrolü İşlev yalnızca araçta PTO varsa kullanılabilir. Araç PTO ile donatılmışsa, BCI için bir

Detaylı

Otomatik boş vites. Genel PGRT

Otomatik boş vites. Genel PGRT Genel Genel Bu fonksiyon aşağıdaki fonksiyonlara sahip araçlarda bulunur: Otomatik şanzıman Tam otomatik Opticruise (debriyaj pedalsız araçlar) Sürücü konforunu arttırmak amacıyla, el freni uygulandıktan

Detaylı

Sürekli motor devri sınırlayıcısı

Sürekli motor devri sınırlayıcısı Arka Plan Arka Plan Sürekli motor devri sınırlayıcısı fonksiyonunun nasıl etkinleştirileceğine yönelik üç seçenek vardır. Aracın BCI işlevselliğiyle donatılması (Üstyapı İletişim Arabirimi): Analog sinyaller

Detaylı

Arka lambalar. Uygulama Uygulama. Scania Truck Bodybuilder 22: Yayım Scania CV AB 2016, Sweden 1 (7)

Arka lambalar. Uygulama Uygulama. Scania Truck Bodybuilder 22: Yayım Scania CV AB 2016, Sweden 1 (7) Araç, sipariş edildiği zamanki teknik özelliklerine bağlı olarak aşağıdaki arka lambalardan biriyle teslim edilir: Kompakt 7 gözlü lamba grubu LED lamba Arka lambalar daima fabrikada takılı şekilde teslim

Detaylı

Installation instructions, accessories. Çekme çubuğu, kontrol modülü (TRM) Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden , ,

Installation instructions, accessories. Çekme çubuğu, kontrol modülü (TRM) Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden , , Installation instructions, accessories Talimat No 31346084 Sürüm 1.2 Parça No. 31288762, 31350479, 31407108 Çekme çubuğu, kontrol modülü (TRM) Volvo Car Corporation Çekme çubuğu, kontrol modülü (TRM)-

Detaylı

ED PTO etkinleştirmesi. İşlev

ED PTO etkinleştirmesi. İşlev İşlev ED PTO etkinleştirmesi Fonksiyon PTO'nun sürücü alanından ve kabinin dışından etkinleştirilmesi için kullanılır. PTO, BCI kontrol ünitesi tarafından kontrol edilmektedir. Bir ED PTO'su diğer PTO'lar

Detaylı

Kabinin dışındaki seçenekler

Kabinin dışındaki seçenekler Kabinin dışına takılmış değişik seçenekleri sipariş etmek mümkündür. Aşağıdaki bileşenler mevcuttur: Tavan rayı Portbagaj Tavan hava deflektörü Yan hava deflektörü Havalı korna Klima sistemi Not: Tavana

Detaylı

C449 - Otomatik şanzıman ve römork bağlantısı için konnektör

C449 - Otomatik şanzıman ve römork bağlantısı için konnektör - Otomatik şanzıman ve römork için konnektör 'a giriş 'a giriş, otomatik şanzımanlar ve römork bağlantılarına ilişkin işlevlere erişim sağlayan 18 pimli bir konnektördür. Otomatik şanzıman işlevlerine

Detaylı

Ayarlanabilir parametreler Sinyal ve görüş alanı sistemleri

Ayarlanabilir parametreler Sinyal ve görüş alanı sistemleri Giriş Giriş Bu ayarlanabilir parametreler listesini sınırlamak için sadece üstyapı imalatçılarının kullanabileceği parametreler açıklanmıştır. Belli bir araca yönelik mevcut parametrelerin tüm detayları

Detaylı

Görünürlük ve aydınlatma işlevlerinin uzaktan etkinleştirmesi

Görünürlük ve aydınlatma işlevlerinin uzaktan etkinleştirmesi İşlev İşlev Aşağıdaki görünürlük ve aydınlatma işlevleri uzaktan etkinleştirilebilir: Aydınlatmaya ilişkin ayrıntılı bilgiye Sürüş lambalarının devre dışı bırakılması ve Uzun far flaşörünü dönüşümlü çalıştırma

Detaylı

Öne monte edilen ekipman hazırlıkları. Öne monte edilen ekipman hazırlıkları ile ilgili genel bilgiler

Öne monte edilen ekipman hazırlıkları. Öne monte edilen ekipman hazırlıkları ile ilgili genel bilgiler Öne monte edilen ekipman hazırlıkları ile ilgili genel bilgiler Öne monte edilen ekipman hazırlıkları ile ilgili genel bilgiler Araç şasinin ön kenarında yer alan 2 çeki pimli standart olarak teslim edilir.

Detaylı

Şanzıman, hibrid araç. Sökme UYARI! Sıcak soğutma suyuna dikkat edin. Koruyucu eldiven ve gözlük kullanın.

Şanzıman, hibrid araç. Sökme UYARI! Sıcak soğutma suyuna dikkat edin. Koruyucu eldiven ve gözlük kullanın. UYARI! Sıcak soğutma suyuna dikkat edin. Koruyucu eldiven ve gözlük kullanın. Not: Büyük miktarda soğutma suyunun sızmaması için, motor soğutma sistemi ve otobüs ısıtma sistemi arasındaki muslukları kapatın.

Detaylı

Görünürlük ve aydınlatma için fonksiyonların uzaktan etkinleştirilmesi

Görünürlük ve aydınlatma için fonksiyonların uzaktan etkinleştirilmesi Arka Plan Arka Plan Görünürlüğün ve aydınlatmanın uzaktan etkinleştirilme fonksiyonları BCI kontrol ünitesi (Bodywork Communication Interface) ile kontrol edilir. Fonksiyonlar ya analog sinyallerle ya

Detaylı

Uzaktan motor marşı. Fonksiyon

Uzaktan motor marşı. Fonksiyon Fonksiyon Uzaktan motor çalıştırma mesela kabin dışında bir anahtar kullanarak marş anahtarını çalıştırma konumuna çevirmeden motoru çalıştırmak için kullanılır. Fonksiyon Uzaktan etkinleştirme ile motorun

Detaylı

Installation instructions, accessories. Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 22

Installation instructions, accessories. Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 22 Installation instructions, accessories Talimat No 31324634 Sürüm 1.0 Parça No. 31414859, 31373184 Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli Volvo Car Corporation Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli- 31324634 - V1.0 Sayfa

Detaylı

Egzoz sisteminin modifiye edilmesi

Egzoz sisteminin modifiye edilmesi Egzoz sisteminde yapılan tüm değişiklikler sertifikayı etkiler. Daha fazla bilgi için bir Scania bayisiyle temasa geçin. Tüm motor tipleri ve egzoz sistemleri için genel sınırlamalar ÖNEMLİ! Aracın egzoz

Detaylı

Otomatik şanzıman PTO etkinleştirmesi. Fonksiyon

Otomatik şanzıman PTO etkinleştirmesi. Fonksiyon Fonksiyon Fonksiyon Fonksiyon PTO'nun sürücü alanından ve kabinin dışından etkinleştirilmesi için kullanılır. PTO, BCI kontrol ünitesi (Bodywork Communication Interface) ile kontrol edilir. PTO'ların nasıl

Detaylı

Alarm sensörlerini bağlama. Genel

Alarm sensörlerini bağlama. Genel Genel ALM kontrol ünitesi (Alarm sistemi) harici alarm sensörlerinin bağlantısı için fabrika hazırlığıyla sipariş edilebilir. Hazırlık konnektör C8112'den oluşmaktadır. Konnektör sarı renkli olup gösterge

Detaylı

Müşteriye teslimattan önce kalite ve güvenlik kontrolü 2: Kontrol listesi

Müşteriye teslimattan önce kalite ve güvenlik kontrolü 2: Kontrol listesi Açıklama Açıklama Bu belgenin amacı üstyapı montajının araç ömrü süresince yüksek kalite ve minimum bedensel yaralanma ile maddi hasar sağlayacak şekilde gerçekleştirilip gerçekleştirilmediğini kontrol

Detaylı

Dış görüntüleme araçlarının bağlanması

Dış görüntüleme araçlarının bağlanması Arkaplan Arkaplan Harici ekran göstergeleri BCI kontrol ünitesi (Bodywork Communication Interface) ile kontrol edilir. Harici ekran göstergelerinin hangi araç verilerini görüntüleyeceği koşullar BICT (Bodywork

Detaylı

Üstyapılar için anahtarlar. Genel

Üstyapılar için anahtarlar. Genel Genel Genel Bu belge, üstyapıcılar tarafından kullanılabilen anahtarların bir özetini içerir. Anahtarlar ve kontak muhafazaları Scania'dan sipariş edilebilir. Özel sembollere sahip anahtarların sipariş

Detaylı

Installation instructions, accessories. Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 18

Installation instructions, accessories. Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 18 Installation instructions, accessories Talimat No 31346064 Sürüm 1.2 Parça No. 31346060, 31414905 Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli Volvo Car Corporation Çekme çubuğu, kablo, 13-pimli- 31346064 - V1.2 Sayfa

Detaylı

Çekme birimleri. Çekme birimleri hakkında genel bilgiler PGRT

Çekme birimleri. Çekme birimleri hakkında genel bilgiler PGRT hakkında genel bilgiler hakkında genel bilgiler, bir aracın römork çekebilmesi için donatılmış olması gereken bir veya birden fazla parçanın hepsine birden verilen isimdir. Çekme biriminin amacı, aracın

Detaylı

PTO ED120 UYARI! Not: Mekanik hazırlığı olmayan bir araçtaki sürüş kiti olan PTO yu sonradan takmak pahalıdır ve fazla iş yükü gerektirir.

PTO ED120 UYARI! Not: Mekanik hazırlığı olmayan bir araçtaki sürüş kiti olan PTO yu sonradan takmak pahalıdır ve fazla iş yükü gerektirir. Genel bilgiler Genel bilgiler Aşağıdaki sipariş seçenekleri ED120 PTO için mevcuttur. Hidrolik pompa bağlamak için fabrikada takılı sürüş kiti (PTO ED120P) PTO hazırlığı Daha fazla bilgi Sipariş etme seçenekleri

Detaylı

Installation instructions, accessories. Park yardımı, kamera, arka. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 45. Volvo Car Corporation

Installation instructions, accessories. Park yardımı, kamera, arka. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden. Sayfa 1 / 45. Volvo Car Corporation Installation instructions, accessories Talimat No 31428064 Sürüm 1.0 Parça No. 31428062 Park yardımı, kamera, arka IMG-350196 Volvo Car Corporation Park yardımı, kamera, arka- 31428064 - V1.0 Sayfa 1 /

Detaylı

Merkezi elektrik ünitesi ile çalışma

Merkezi elektrik ünitesi ile çalışma Merkezi elektrik ünitesi hakkında genel bilgiler Merkezi elektrik ünitesi hakkında genel bilgiler Not: Üstyapıcılar birincil olarak üstyapı işlevlerini aracın elektrik sistemine bağlamak için üstyapı merkezi

Detaylı

Yükseltilmiş rölanti devri

Yükseltilmiş rölanti devri Arka Plan Arka Plan Yükseltilmiş rölanti devri fonksiyonu BCI kontrol ünitesi (Bodywork Communication Interface) ile kontrol edilir. Bu fonksiyon hem analog sinyallerle hem de Harici CAN (Controller Area

Detaylı

C449 - Otomatik şanzıman ve römork bağlantısı için konnektör

C449 - Otomatik şanzıman ve römork bağlantısı için konnektör C449 hakkında genel bilgi C449 hakkında genel bilgi C449, otomatik şanzıman ve römork bağlantılarına ilişkin işlevlere erişim sağlayan 18 pimli bir konnektördür. Otomatik şanzıman işlevlerine ilişkin bağlantı

Detaylı

Installation instructions, accessories. Park yardımı, arka. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden , ,

Installation instructions, accessories. Park yardımı, arka. Volvo Car Corporation Gothenburg, Sweden , , Installation instructions, accessories Talimat No 31339907 Sürüm 1.2 Parça No. 31339904, 9487267, 31359217 Park yardımı, arka Volvo Car Corporation Park yardımı, arka- 31339907 - V1.2 Sayfa 1 / 26 Donanım

Detaylı

Egzoz sisteminin modifiye edilmesi

Egzoz sisteminin modifiye edilmesi Egzoz sisteminin modifiyesindeki sınırlamalar Egzoz sisteminin modifiyesindeki sınırlamalar Tüm motor tipleri ve egzoz sistemleri için genel sınırlamalar ÖNEMLİ! Aşağıda belirtilen durumlara neden olabildiği

Detaylı

Sıcak bileşenlerle bağlantı sırasında yanma ve zarar görme riski

Sıcak bileşenlerle bağlantı sırasında yanma ve zarar görme riski Sıcak bileşenler Sıcak bileşenler UYARI! Kamyondaki egzoz sistemi ağır çalışma yükünde iken 500 C'yi aşan sıcaklıklara ulaşabilir. Üstyapı ekipmanı egzoz sistemine çok yakın yerleştirildiğinde veya yanıcı

Detaylı

Harici ısıtma için soğutma suyu çıkışı. Genel

Harici ısıtma için soğutma suyu çıkışı. Genel Motor soğutma suyu harici elemanları ısıtmak için kullanılabilir. Kutu gövdeleri, vinç kabinleri ve saklama kutuları birer örnek olarak gösterilebilir. Isı, silindir bloğunun içindeki akıştan alınır ve

Detaylı

Installationsanvisning J Köksfläkt DIPQ10/DIPQ13 Frihängande fläktar Driftsätt: Frånluft/återcirkulation

Installationsanvisning J Köksfläkt DIPQ10/DIPQ13 Frihängande fläktar Driftsätt: Frånluft/återcirkulation Kurulum yalnızca uzman personel tarafından yapılabilir. Tüm iş adımları sırasıyla eksiksiz olarak uygulanmalı ve kontrol edilmelidir. Geçerlilik kapsamı Bu kurulum kılavuzu aşağıdakiler için geçerlidir:

Detaylı

Tork sınırlayıcı. Analog sinyaller kullanarak etkinleştirme. Harici CAN kullanarak etkinleştirme

Tork sınırlayıcı. Analog sinyaller kullanarak etkinleştirme. Harici CAN kullanarak etkinleştirme Arka Plan Arka Plan Tork sınırlayıcı fonksiyonu BCI kontrol ünitesi (Bodywork Communication Interface) ile kontrol edilir. Bu fonksiyon hem analog sinyallerle hem de Harici CAN (Controller Area Network)

Detaylı

Montaj el kitabı - Gemi yapımı VEGAWELL 52. Hizmet tankları (Motor yakıtı, soğutkan) Taze su-/atık su tankları Balast tankları (Yanlardaki tanklar)

Montaj el kitabı - Gemi yapımı VEGAWELL 52. Hizmet tankları (Motor yakıtı, soğutkan) Taze su-/atık su tankları Balast tankları (Yanlardaki tanklar) Montaj el kitabı - Gemi yapımı VEGAWELL 52 Hizmet tankları (Motor yakıtı, soğutkan) Taze su-/atık su tankları Balast tankları (Yanlardaki tanklar) Document ID: 4957 İçindekiler İçindekiler Genel. Genel

Detaylı

Hidrolik donanım bileşenleri. Genel. Yeni hidrolik sistemi çalıştırmadan önceki eylemler

Hidrolik donanım bileşenleri. Genel. Yeni hidrolik sistemi çalıştırmadan önceki eylemler Genel Genel Hidrolik donanımı çalıştırmak için fabrikadan bileşenlerin sipariş edilmesi mümkündür. Aşağıdaki bileşenler mevcuttur: Kumanda Basınç sınırlama valflı hidrolik yağ deposu Hidrolik pompa Hortumlar

Detaylı

Otomatik şanzıman PTO etkinleştirmesi. İşlev

Otomatik şanzıman PTO etkinleştirmesi. İşlev İşlev İşlev Fonksiyon PTO'nun sürücü alanından ve kabinin dışından etkinleştirilmesi için kullanılır. PTO, BCI kontrol ünitesi tarafından kontrol edilmektedir. PTO'nun doğru bir şekilde çalışmasının kontrolü

Detaylı

Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 AMD AM2 (940) / K8 (939/754) Kurulum Kılavuzu GH-PDU21-MF

Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 AMD AM2 (940) / K8 (939/754) Kurulum Kılavuzu GH-PDU21-MF Intel Pentium 4 LGA775/ mpga478 AMD AM2 (940) / K8 (939/754) Kurulum Kılavuzu GH-PDU21-MF Türk İçindekiler Kontrol Listesi...3 Fan Kontrol Kutusu ve Güç Kablosu için Kurulum Talimatları...3 Teknik Özellikler...4

Detaylı

Uzaktan motor devri kontrolü. Motor devrinin uzaktan kumandası ile ilgili genel bilgiler. Araç hızı

Uzaktan motor devri kontrolü. Motor devrinin uzaktan kumandası ile ilgili genel bilgiler. Araç hızı Motor devrinin uzaktan kumandası ile ilgili genel bilgiler Motor devrinin uzaktan kumandası ile ilgili genel bilgiler Motor devrinin uzaktan kontrol edilmesi işlevi 2 değişik şekilde mevcuttur: Motor Hızı

Detaylı

Montaj kılavuzu. Fan coil cihazları için 2 yollu vana kiti/ 3 yollu vana kiti EKMV2C09B7 EKMV3C09B7

Montaj kılavuzu. Fan coil cihazları için 2 yollu vana kiti/ 3 yollu vana kiti EKMV2C09B7 EKMV3C09B7 Fan coil cihazları için yollu vana kiti/ yollu vana kiti EKMVC09B7 EKMVC09B7 EKMVC09B7 Fan coil cihazları için yollu vana kiti/ yollu vana kiti EKMVC09B7 Montaja başlamadan önce bu kılavuzu dikkatlice

Detaylı

Kusursuz bir onarım ancak cihazın tamamı gerekli olduğu her zaman zarar verilmeden sökülebiliyorsa mümkündür.

Kusursuz bir onarım ancak cihazın tamamı gerekli olduğu her zaman zarar verilmeden sökülebiliyorsa mümkündür. Kurulum yalnızca uzman personel tarafından yapılabilir. Tüm iş adımları sırasıyla eksiksiz olarak uygulanmalı ve kontrol edilmelidir. Geçerlilik kapsamı Bu kurulum kılavuzu aşağıdakiler için geçerlidir:

Detaylı

Hidrolik donanım bileşenleri

Hidrolik donanım bileşenleri Genel bilgiler Genel bilgiler Eksiksiz hidrolik sistem fabrikadan sipariş edilebilir. Hidrolik ekipman için ayrı bileşenler sipariş etmek de mümkündür, örneğin yarı römorklu traktörler için veya üstyapılı

Detaylı

Şasi üzerinde çalışma için sınırlamalar. Genel bilgiler

Şasi üzerinde çalışma için sınırlamalar. Genel bilgiler Genel bilgiler Üstyapıyı planlayabilmek için, erken bir aşamada bir araç için neye izin verilip neye izin verilmediğini bilmek çok önemlidir. Genel bilgiler Bu döküman, opsiyonel donanımların ve üstyapının

Detaylı

PTO'ların kontrolü. Genel bilgiler

PTO'ların kontrolü. Genel bilgiler Genel bilgiler Genel bilgiler Aracın BCI (Üstyapı İletişim Sistemi) kontrol ünitesi aracılığıyla PTO'nun kontrolü İşlev yalnızca araçta PTO varsa kullanılabilir. Araç PTO ile donatılmışsa, BCI için bir

Detaylı