MAKEDONYA DA DİKEY GEÇİŞ & LİSANS PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI AKTİF YURTDIŞI EĞİTİM

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MAKEDONYA DA DİKEY GEÇİŞ & LİSANS PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI AKTİF YURTDIŞI EĞİTİM"

Transkript

1 MAKEDONYA DA DİKEY GEÇİŞ & LİSANS PROGRAMLARI TANITIM KİTAPÇIĞI AKTİF YURTDIŞI EĞİTİM

2 HAKKIMIZDA Aktif Yurtdışı Eğitim olarak, 8 seneden bu yana sahasında en kaliteli uluslararası kurumlar ile birlikte çalışarak, öğrencilerimize en uygun ve en kaliteli yurt dışı dil, lisans, yüksek lisans eğitimi ve staj programlarını sunmaktayız. Öğrencilerimize sadece Türkiye den danışmanlık yapmak yerine yurt dışındaki irtibat ofislerimizle, eğitime gönderdiğimiz öğrencilerimizin yurt dışında da her zaman yanındayız. HİZMETLERİMİZ & ÜLKELER YURTDIŞI DİL OKULLARI LİSANS VE YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI DİPLOMA VE SERTİFİKA PROGRAMLARI YURT DIŞI STAJ PROGRAMLARI İngilizce Fransızca Almanca İtalyanca İspanyolca Çince Arapça İngiltere A.B.D Avustralya Kanada İrlanda Almanya Avusturya İtalya Balkan Ülkeleri Azerbaycan Kazakistan MBA Business Finance Management Tourism IT Amerika İngiltere İspanya Fransa Avustralya Artık yüksek öğrenim için tek şans Türkiye değil. Yurtdışında Lisans, Lisans Tamamlama, Yüksek Lisans Programlarımızla ve Uzman Kadromuzla Her Zaman Yanınızdayız...

3 MAKEDONYA'DA EĞİTİM Mİ? O DA NEREDEN ÇIKTI? NEDEN MAKEDONYA? 1991 yılında Sovyetler Birliği nin dağılmasıyla bağımsızlığını ilan eden Makedonya; Sırbistan, Kosova, Arnavutluk, Yunanistan ve Bulgaristan a komşudur. Başkenti Üsküp tür. Ülkede resmi dil Makedonca iken uzun yıllar bir Osmanlı coğrafyası olması sebebiyle Türkçe ve Arnavutça da bölgesel resmi dil olarak kabul görmüştür. Yaklaşık 2,5 milyonluk ülke nüfusunun % 5 ini Türkler %25 ini Arnavutlar %65 ini Makedonlar kalan %5 i de diğer unsurlar oluşturmaktadır. %30 u Müslüman olan Makedonya da, %67 Hıristiyan % 3 de diğer dinlere mensup insanlar yaşamaktadır. Ülkeyle ilgili bu genel bilgilerden anlayacağınız üzere, özellikle uyum problemi korkusu yaşayan, hiçbir yabancı dili bilmiyor olarak yurtdışında eğitim almanın muhtemel zorluklarından çekinen öğrencilerimiz için Makedonya, üniversite eğitim alınabilecek en ideal ülkelerden birisidir. Aynı zamanda ülkenin nüfus dağılımındaki kozmopolit yapı dikkate alındığında misafirperverlik ve yabancılara karşı hoşgörü anlamında da tercih edilebilir ülkelerin başında gelmektedir. Uçakla 1, otobüsle 12 saat mesafede, sanki bir Anadolu şehrinde okuyormuşçasına rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz Üsküp ün, Makedon, Arnavut ve kendiniz gibi Türkiye den gelmiş öğrencilerle kalıcı dostluklar kurabileceğiniz en popüler öğrenci merkezlerinden birisi Tarihi Türk Çarşısı dır. Gerek tarihi gerekse kültürel anlamda pek çok ortak noktamız bulunan ve gelişmekte olan bu coğrafyada üniversite sonrası hayatınız açısından da Balkan coğrafyasına dair derin bir bilgi birikimi ve önemli bir stratejik işbirliği atmosferi elde edebileceksiniz. Türkçe, İngilizce ya da Makedonca olarak eğitim alınabilen ülkeye gitmeyi düşünen tüm öğrencilerimize, resmi dil olan Makedoncayı mutlaka ve mümkünse İngilizce yi de öğrenmek için çaba sarf etmelerini tavsiye ediyoruz. Diplomalarınızın Türkiye de tanınması işlemleri ve mezuniyet sonrası yapılması gereken tüm resmi denklik ve diğer başvurularınızda da Aktif Yurtdışı Eğitim in profesyonel danışman kadrosuyla yanı başınızda yer aldığımızı hatırlatmak isteriz. Aktif Yurtdışı Eğitim :

4 DANIŞTAY'DAN YÖK'E İPTAL KARARI Danıştay açılan davanın ardından YÖK ün yurt dışı denklik uygulamasıyla ilgili iptal kararı verdi. Danıştay kararında Anayasanın 90. maddesinin 5.fıkrasında Usulüne göre yürürlüğe konulmuş Milletlerarası antlaşmalar kanun hükmündedir. kuralına yer verildi. İlgili Milletlerarası anlaşmalardan; 22 Mayıs 1969 tarihli Birleşmiş Milletler Viyana Antlaşmalar Hukuku Sözleşmesi nin Ahde Vefa (pacta sunt servenda) başlıklı 26. Maddesinde Yürürlükteki her antlaşma ona taraf olanları bağlar ve tarafların onu iyi niyetle icra etmesi gerekir., İç hukuk ve antlaşmalara riayet başlıklı 27. Maddesinde ise; Bir taraf bir antlaşmayı icra etmeme gerekçesi olarak iç hukukunun hükümlerine başvuramaz. hükümlerine yer verilmiştir.

5 Final-FON ÜNİVERSİTESİ MAKEDONYA 2003 yılında Makedonya nın başkenti Üsküp te eğitim dili İngilizce olarak kurulan FON Üniversitesi bu yıl Türkiye nin köklü eğitim kurumlarından Final Eğitim Kurumları nın desteği ile yeni bir yapılanma sürecine girmiştir. Aktif Yurtdışı Eğitim in çözüm ortağı olduğu Final-FON Üniversitesi YÖK ün taleplerine uygun bir şekilde 4 yıllık lisans programlarıyla Türk öğrenciler için yeni bir eğitim merkezi olacaktır. Final-FON Üniversitesi nde Türkçe eğitim verilen bölümlerde dersler, komşu ülkelerde gerçekleşenin aksine tercüman ya da kulaklık vasıtasıyla değil Türkiye deki devlet üniversitelerinde görev yapmış deneyimli Türk hocalar tarafından verilmektedir. Aktif Yurtdışı Eğitim in çözüm ortağı olduğu Final-FON Üniversitesi; ders programları, müfredat, eğitim süresi, eğitim materyalleri, öğretmen kadrosu ve sınavlarıyla Türkiye deki yüksek eğitim öğretim sistemine birebir uygunluk sağlayarak YÖK denkliği konusunda önemli bir avantaj sağlayacaktır.

6 ULUSLARARASI Final-FON ÜNİVERSİTESİ BÖLÜMLERİ Makedonya'nın başkenti Üsküp'te bulunan Uluslararası Final-FON Üniversitesi'nde aşağıdaki bölümlerde eğitim alabilirsiniz. Üstelik YGS, LYS ve DGS şartı aranmadan. Türkiye ve Avrupa ülkelerinde geçerli diplomalarınızı alabileceğiniz üniversitenin yıllık ücretleri ve eğitim dilleri de aşağıda belirtilmiştir: Mimarlık - (Türkçe) 3600 Dedektiflik ve Güvenlik - (Türkçe) 2750 Ekonomi - (Türkçe) 2750 Finans ve Banka Yöneticiliği - (Türkçe) 2750 İş Yönetimi - (Türkçe) 2750 Sigortacılık - (Türkçe) 2750 Pazarlama - (Türkçe) 2750 Turizm - (Türkçe) 2750 Software Mühendisliği - (Türkçe) 3250 Bilgisayar Mühendisliği - (Türkçe) 3250 Hukuk - (Türkçe) 2750 İş Hukuku - (Türkçe) 2750 Uluslararası Hukuk ve AB - (Türkçe) 2750 Grafik Dizayn - (Türkçe) 2750 Multimedya - (Türkçe) 3600 Moda Dizayn - (Türkçe) 2750 Bilişim Teknolojileri - (Türkçe) 3250 Politika ve Diplomasi - (Türkçe) 2750 İngiliz Dili ve Edebiyatı - (İngilizce) İngilizce Tercümanlık - (İngilizce) İspanyolca Türk Dili ve Edebiyatı (Türkçe) 2750 Uluslar arası İş - (Türkçe) 2750 Spor Yönetimi - (Türkçe) 2750 İşletme - (Türkçe) 2750 Mühendislik - (Türkçe) 3600 Fizyoterapi - (Türkçe) 2750 PDR - (Türkçe) 3600 Unutmayın... Kayıt için son tarih 5 Eylül...

7 ADALET MESLEK YÜKSEK OKULU MEZUNLARINA DGS İMKANI Özellikle Açık Öğretim Fakültelerinde de Adalet bölümlerinin açılmasının ardından son yıllarda iyiden iyiye artan DGS talebi, 2 yıllık Adalet MYO mezunu pek çok öğrencinin şansını azaltmakta, avukat olma hayallerini deyim yerindeyse suya düşürmektedir. Sınırlı kontenjanlar, çoğu öğrencinin mecbur kaldığı özel üniversitelerdeki yüksek eğitim ücretleri ve pek çok Adalet mezunu öğrencinin tam zamanlı işlerde çalışma hayatının içinde yer alıyor oluşu, DGS kazanılsa dahi Adalet mezunlarının önündeki engeller olarak can sıkmaya devam ediyor. LİSANS TAMAMLAMAK İÇİN TEK ŞANS TÜRKİYE DEĞİL Yurtdışında bulunan pek çok üniversite az sayıda kredi kayıplarıyla Adalet mezunlarının başvurularını kabul ediyor ve Hukuk eğitimlerini tamamlama imkanı tanıyor. Yurtdışında Hukuk eğitiminin de belli başlı handikapları bulunuyor tabi ki. Bu sorunlar arasında en başta yabancı dil bilme mecburiyeti, uluslararası hukuk ya da eğitim görülen ülkenin hukuk müfredatlarının Türkiye Hukuk sistemiyle uyuşmaması ve tabi ki YÖK mevzuatları geliyor. İşte bu noktada çok cazip bir seçenek Türk öğrenciler için kapılarını açmış durumda. Makedonya Üsküp te bulunan Uluslararası Final-FON Üniversitesi gerek Türkçe Eğitim imkanı gerekse YÖK mevzuatına göre dizayn edilmiş 4 yıl-240 kredi sistemi ve güncellenmiş müfredatıyla Türkiye de DGS engeline takılmış pek çok öğrenci için önemli bir fırsat sunuyor. UZAKTAN EĞİTİMLE DEVAM MECBURİYETİ YOK! Üstelik sınav ve tez dönemleri dışında Makedonya da olmanızı gerektirmeyen, Avrupa standartlarındaki Distance Learning Uzaktan Eğitim programı da bu üniversiteyi tercih eden öğrenciler için çok önemli bir avantaj olarak öne çıkıyor. Türkiye nin en köklü eğitim markalarından olan FİNAL Eğitim Kurumları nın güvencesiyle başlayacağınız Hukuk Lisans Tamamlama Programıyla 2 yılda Hukuk diplomanızı alabilecek, isterseniz Avrupa da isterseniz ve gerekli şartları yerine getirmeniz durumunda ise Türkiye de avukatlık yapabileceksiniz. Tamamı Türkiye nin saygın üniversitelerinde görev yapmış öğretim görevlilerinden Türkiye de hazırlanmış müfredat ve ders kitaplarıyla birlikte alacağınız YÖK müfredatına uygun eğitim programı ile hayallerinize bir adım daha yaklaşabileceksiniz. Kontenjanların sınırlı olduğu Uluslararası Final-Fon Üniversitesi Hukuk bölümü için son kayıt tarihi 5 Eylül 2015.

8 Türkiye de 2 yıllık Adalet Meslek Yüksekokulunu bitiren öğrenciler kaçıncı sınıftan öğretime başlayacaklar? Hukuk Lisans Tamamlama Programıyla 2 yılda Hukuk diplomasını alabilecekler. Yıllık öğretim ücreti ne kadar? Yıllık eğitim ücreti 2750 EUR. Peki kalacak yer sorununu nasıl hallediyoruz? Kalacak yer için okul yurdu ya da ev kiralanması yöntemlerini kullanıyoruz. Tercihinize bağlı olarak değişebilir. Devam eden bir öğrenci 1 ayda ortalama ne kadar harcama yapar Makedonya da hayat oldukça ucuz. Yemek, konaklama, sosyal hayat dahil bir öğrenci için aylık 300 Euro yeterli olacaktır. Uzaktan eğitime katılırsam Makedonya ya gitmem gerekecek mi? Uzaktan eğitim programına dahil olursanız, sadece sınav zamanları 1 veya 2 günlüğüne topluca gidiş ve dönüşler organize edilecek, sınavlar ise Cumartesi ve Pazar günleri yapılacaktır. Detaylı bilgi, kayıt prosedürleri ve ön kayıt işlemleri için; numaralı telefondan Aktif Yurtdışı Eğitim in uzman danışman kadrosuyla iletişime geçebilirsiniz.

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI - GENEL BİLGİ. 3. KANADA DA STUDY AND WORK PROGRAMLARI ve KANADA`DA YAZ STAJI

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI - GENEL BİLGİ. 3. KANADA DA STUDY AND WORK PROGRAMLARI ve KANADA`DA YAZ STAJI YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI - GENEL BİLGİ 1. WORK AND TRAVEL 2. YAZ ÇALIŞMA KAMPLARI 3. KANADA DA STUDY AND WORK PROGRAMLARI ve KANADA`DA YAZ STAJI 4. DİL DESTEKLİ KARİYER GELİŞTİRME, SERTİFİKA, DİPLOMA

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI Servislerimiz YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI Sayfa 8 Sayfa 11 Sayfa 12 Sayfa 13 Sayfa 15 DİL OKULLARI SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARI 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler,

Detaylı

Do your best! Elinden gelenin en iyisini yap!

Do your best! Elinden gelenin en iyisini yap! ișbirliğiyle Türkiye de AVRUPA POLİTEKNİK ÜNiVERSiTESi UZAKTAN EĞİTİM PROGRAMLARI Do your best! Elinden gelenin en iyisini yap! www.epu.bg www.epuniversity.eu 2014-2015 Kataloğu Vizyonumuz Güneydoğu Avrupa

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR A-GENEL BİLGİLER 1-Turgut Özal Üniversitesi ne zaman, nasıl ve kim tarafından kuruldu? 2008 yılında kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı, Turgut Özal

Detaylı

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASILAŞMA

BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ ULUSLARARASILAŞMA ULUSLARARASILAŞMA ULUSLARARASILAŞMA VE BİNGÖL ÜNİVERSİTESİ Uluslararasılaşma, Bingöl üniversitesinin eğitim, araştırma, uygulama ve toplumsal hizmet etkinliklerine sürdürülebilir uluslararası, kültürlerarası

Detaylı

Yüksekokulumuz Hakkında Genel Bilgi

Yüksekokulumuz Hakkında Genel Bilgi Yüksekokulumuz Hakkında Genel Bilgi İlke Eğitim ve Sağlık Vakfı Kapadokya Meslek Yüksekokulu (Kapadokya MYO) bölge yerel yönetimleri, yerel ticaret ve sanayi kuruluşları, devlet çalışanları, işadamları

Detaylı

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ

YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ YÜKSEK LİSANS HAKKINDA MERAK ETTİKLERİNİZ İÇİNDEKİLER Giriş Yüksek lisans (master) Doktora Yüksek lisans hakkında merak ettikleriniz Yurtdışı lisans üstü öğrenimle ilgili genel bilgiler ABD de lisans üstü

Detaylı

Prof.Dr. Davut AYDIN REKTÖR

Prof.Dr. Davut AYDIN REKTÖR Prof.Dr. Davut AYDIN REKTÖR Değerli Öğrenci Adayımız, Üniversitemiz; açık ve uzaktan öğretim yöntemiyle Türkiye nin tüm bölgelerinden, Avrupa da, Balkanlar da, Azerbaycan da, Kıbrıs ta yerleşik her yaştan

Detaylı

VİZYON Doğuş Üniversitesinin vizyonu, eğitim-öğretimde, araştırmada ve topluma hizmette mükemmele ulaşmış bir dünya üniversitesi olmaktır.

VİZYON Doğuş Üniversitesinin vizyonu, eğitim-öğretimde, araştırmada ve topluma hizmette mükemmele ulaşmış bir dünya üniversitesi olmaktır. DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ 18 yıllık köklü eğitim TARİHÇE Doğuş Eğitim Vakfı tarafından İstanbul da kurulan Doğuş Üniversitesi, TBMM de 09 Temmuz 1997 tarihinde kabul edilen 4281 sayılı Kanun ile yükseköğretime

Detaylı

DİL EĞİTİMİ İNGİLTERE DE TIP EĞİTİMİ HOME TUITION PROGRAMLARI. YÖK ve DENKLİK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE COMMUNITY COLLEGE EĞİTİMİ

DİL EĞİTİMİ İNGİLTERE DE TIP EĞİTİMİ HOME TUITION PROGRAMLARI. YÖK ve DENKLİK AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ NDE COMMUNITY COLLEGE EĞİTİMİ ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. 3 İNGİLTERE DE TIP EĞİTİMİ GÜNEY AFRİKA CUMHURİYETİ NDE DİL EĞİTİMİ SAYI 3 HOME TUITION PROGRAMLARI YÖK ve DENKLİK AMERİKA BİRLEŞİK

Detaylı

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA EDİTÖRDEN Sevgili EduLife Canada Okuyucuları, Türkiye de eğitim adına yeni ufuklar açacak EduLife Canada dergimizin ilk sayısıyla sizlerleyiz. EduLife

Detaylı

2011 2012 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSLARI

2011 2012 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSLARI 2011 2012 AKADEMİK YILI JEAN MONNET BURSLARI Başvuruların son teslim tarihi 8 Şubat 2011 olacak şekilde, 12 Kasım 2010 tarihinde MFİB tarafından yayınlanan Başvuru Çağrısı SIKÇA SORULAN SORULAR VE CEVAPLARI

Detaylı

Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapmak

Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapmak On5yirmi5.com Yurt Dışında Yüksek Lisans Yapmak Yüksek lisans eğitiminize yurt dışında devam etmek istiyorsanız, işte bilmeniz gereken herşey... Yayın Tarihi : 27 Ağustos 2010 Cuma (oluşturma : 8/18/2015)

Detaylı

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 1 BİLGİ YLE HAYAT BAŞLASIN! 2 İçindekiler 5 Ü n i v e r s i t e y e K a y ı t İ ş l e m l e r i 7 Öğrenim Ücretleri 9 İ n g i l i z c e H a z ı r l ı k P r

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KAYIT REHBERİ. Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanmasından İtibaren Kayıtlarımız Başlayacaktır. facebook.

2015-2016 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KAYIT REHBERİ. Yerleştirme Sonuçlarının Açıklanmasından İtibaren Kayıtlarımız Başlayacaktır. facebook. 2015-2016 Florya Yerleşkesi Beşyol Mahallesi İnönü Caddesi No:38 Küçükçekmece/İstanbul Tel: 444 1 428 Faks: 0212 425 57 59 www.aydin.edu.tr Bahçelievler Diş Hekimliği Fakültesi İzzettin Çalışlar Cad. No:31/A

Detaylı

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular 1.Bologna Süreci Nedir? Bologna Süreci, 2010 yılına kadar Avrupa Yükseköğretim Alanı yaratmayı hedefleyen bir reform sürecidir. Pek çok uluslararası kuruluşun işbirliği ile 47 üye

Detaylı

2013 YILI FAALİYET RAPORU

2013 YILI FAALİYET RAPORU EGE ÜNİVERSİTESİ 2013 YILI FAALİYET RAPORU Nisan 2014 Ege Üniversitesi Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı 1 2 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 8 TABLO DİZİNİ 5 ÜST YÖNETİCİ (REKTÖR) SUNUŞU 9

Detaylı

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık

Avrupa ile sınırları ortadan kaldırdık Müjde: Avrupa için iki yeni program daha açıyoruz Üniversitemizin Köln Stüdyosu sonbaharda açılıyor Anadolu Üniversitesi nin TRT Okul iş birliğiyle kuracağı Köln Stüdyosu nun sonbaharda hizmete girmesi

Detaylı

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ

MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ İNSAN VE TOPLUM BİLİMLERİ FAKÜLTESİ P S İ K O L O J İ İki Farklı Dil, İki Farklı Program PSİKOLOJİ PSİKOLOJİ (İNGİLİZCE) PSİKOLOJİ PSİKOLOJİ (İNGİLİZCE) Psikoloji, korku, aşk ve nefret

Detaylı

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ YÖNERGESİ

TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ YÖNERGESİ TÜRK HAVA KURUMU ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, ön lisans ve lisans düzeyindeki programlar arasında kurumiçi, kurumlararası

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Sizler, yani yeni Türkiye nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler, asla ve asla yorulmazlar. Türk Gençliği gayeye, bizim yüksek idealimize

Detaylı

Prof.Dr. Başkim Rama

Prof.Dr. Başkim Rama Uluslararası Struga Üniversitesine hoş geldiniz Prof.Dr. Başkim Rama Ululsrararası Struga Üniversitesi Rektörü Üniversitemiz sadece Makedonya da değil Balkanlar da da özel üniversiteler arasında tarihi

Detaylı

AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI

AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI AMERĠKA VE ĠNGĠLTERE EĞĠTĠM BURSLARI 08.12.2009 tarihinde Leyla Serap Yücel, Lara Meltem Bilikmen, Selin Yaşamış, Suna Coşkun tarafından gerçekleştirilen konferans metnidir. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Detaylı

Bright Mentoring in sizlere sunduğu Avrupa da ki eğitimin bazı avantajları:

Bright Mentoring in sizlere sunduğu Avrupa da ki eğitimin bazı avantajları: 99 Bright Mentoring, yüksek öğrenim alanında faaliyet gösteren bir Avrupa Sivil Toplum Kuruluşudur. Amacı, Avrupa nın seçkin yüksek öğretim kurumları ile Türk öğrencilerini biraraya getirerek, Türk gençlerinin

Detaylı

İngiltere de Yüksek Öğrenim. Ülke Rehberi İspanya

İngiltere de Yüksek Öğrenim. Ülke Rehberi İspanya ULUSLARARASI EĞİTİM DANIŞMANLARI DERNEĞİ UED NİN ÜCRETSİZ YAYINIDIR. Merhaba Sevgili Okuyucularımız, Sonbahar, belki de pek çoğumuzun kış dönemine girildiği için pek sevmediği bir mevsim olsa da, aslında

Detaylı

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ YÖNERGESİ*

ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ YÖNERGESİ* ADNAN MENDERES ÜNİVERSİTESİ YATAY GEÇİŞ YÖNERGESİ* BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, önlisans ve lisans düzeyindeki öğrencilerin Adnan Menderes Üniversitesindeki

Detaylı

Graz da Okumak. Üniversite okuma olanakları

Graz da Okumak. Üniversite okuma olanakları Graz da Okumak Üniversite okuma olanakları Graz da 4 farklı Üniversite bulunmaktadır: Karl Franzens Üniversitesi, Teknik Üniversite, Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi ve Tıp Üniversitesi. Bu üniversitelerin

Detaylı

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ BATI AVRUPA PROGRAMLARI

AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ BATI AVRUPA PROGRAMLARI AÇIKÖĞRETİM, İKTİSAT VE İŞLETME FAKÜLTELERİ BATI AVRUPA PROGRAMLARI 2015-2016 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ SEÇME SINAVI- İKİNCİ ÜNİVERSİTE- SINAVSIZ KAYIT BAŞVURU KILAVUZU Başvuru Tarihleri 25 Mart 30 Nisan 2015

Detaylı

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL)

MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) MARMARA ÜNİVERSİTESİ (İSTANBUL) Kodu Adı *Hazırlık/ Eğitim Dili ÖSYM Kılavuz Süre kılavuz Türü Kontenjan En Küçük En Büyük KILAVUZ_ Bakınız. Tanıtım Kitapçıkları Linkleri Atatürk Eğitim Fakültesi 107210014

Detaylı

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER... SY: 4 SY: 6 SY: 12 SY: 13 SY: 14 SY: 15 SY: 16 SY: 17 SY: 18 SY: 20 SY: 24 SY: 25 MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN

Detaylı