a l mart 2015 ASVKD Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "a l 26-29 mart 2015 ASVKD Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği"

Transkript

1 6 ot sü üzgarlı öy r kü rın a l mart otfestalacati ASVKD Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği

2 Sayın firma yetkilisi; Halkın; doğru beslenme alıșkanlıkları kazanması, doğada kendiliğinden yetișen, tıbbi, aromatik, faydalı ve yenilebilir bitki, tohum ve meyvelerle bitki türlerini tanıma hasad etme ve kullanımı ile bunların kültür türlerinin de üretimine yönelik olmak üzere; bilgilendirme, bilinçlendirme ve uygulama atölye çalıșmalaları yapılmak suretiyle eğitilmeleri ve duyarlılıklarının artırılması; Yöremizin gastronomik ve kültürel zenginliklerinin tanıtımı ve unutulmaya yüz tutmuș tat ve lezzetlerin gün yüzüne çıkarılarak halkımızın, özellikle de genç neslin sağlıklı beslenme alıșakanlıkları kazanmaları yönünde farkındalık yaratılması; Ayrıca; tarım, gıda, eczacılık, tıp ve kozmetik sektörünün gelișimine katkı sağlamak, alternatif tedavi yöntemlerinin bilimsel olarak desteklenmesi ve söz konusu bitkilerin yeni üretim metodları geliștirmek suretiyle yetiștirilmesi ile ilgili kiși, kurum ve kurulușlar, araștırma enstitüleri, üniversiteler ve firmalar için bir bulușma platformu olușturulması amacıyla; Bu yıl; 6. sını yapacağımız ALAÇATI OT FESTİVALİ Mart 2015 tarihleri arasında Alaçatı da, Derneğimizce, Çeșme Belediyesi nin destek ve himayesinde gerçekleștirilecek olup 2015 yılı TEMA sı EBEGÜMECİ dir. Bu etkinliğe, kurulușunuzun vereceği destekten ötürü, mutluluk ve onur duyacağımızı belirtir, ALAÇATI OT FESTİVALİ nde SPONSORUMUZ olarak yer almanız umuduyla, saygılarımızı sunarız. Yüksel KARPINAR Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği Bașkanı

3 FESTİVALİN TARİHÇESİ Alaçatı Ot Festivali ilk kez 2010 yılında düzenlenmeye bașlanmıștır. Beș kez düzenlenen Festival, her yıl giderek artan sayıda yerli ve yabancı turiste ev sahipliği yapmaktadır yılında, Nisan tarihleri arasında gerçekleșen Beșinci Alaçatı Ot Festivali kısa sürede, yörede ve Ege Bölgesi nde, eko turizmin yaygınlașması konusunda öncü bir rol üstlenmiștir.

4 NEDEN SPONSOR OLMALIYIZ? Doğal ortamda kendiliğinden yetișen yenilebilir, faydalı tıbbi ve aromatik bitki, tohum ve meyveleri tanıma, bunlardan gündelik yașamda yararlanma, bu bitki türlerinin korunması ve hasadına ilișkin yöre halkının bilniçlendirilmesine yönelik olarak, bu etkinlik süresince, atölye ve eğitim çalıșmaları, söyleși ve paneller ile doğa yürüyüșleri düzenlenecektir. Söz konusu bitki ve ürünlerin doğal ortamdan toplanması (hasadı) ve bunlardan yapılacak yiyecek ve yemeklerin yarıșmasını düzenlemek suretiyle halkın, vitamin ve mineral bakımından zengin bitkileri tanıması ve dengeli beslenmeye özendirilmesi de öngörülmektedir. Ayrıca, konuya ilgi duyan üniversite, kamu kurum ve kurulușları, sanayici, basın-yayın ve medya kurulușlarının temsilci, izleyici ve gözlemcilerinin de katılımının öngörüldüğü Alaçatı Ot Festivali bahse konu sektör temsilcileri için bir cazibe merkezi olma ve toplanma, tanıșma, ișbirliği sağlama olanağı da sağlayacaktır. Bundan bașka; yöremizin gastronomik ve kültürel zenginliklerinin tanıtımı ve unutulmaya yüz tutmuș tad ve lezzetlerin gün yüzüne çıkarılarak halkımızın, özellikle de genç neslin sağlıklı beslenme alıșakanlıkları kazanmaları yönünde farkındalık yaratılması amaçlanmaktadır. Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği nin daha önceki organizasyonlarına ilișkin deneyim ve birikimlerinin de ıșığında, bu yıl 6.sı düzenlenecek olan, ALAÇATI OT FESTİVALİ gerek yurt içi, gerekse uluslar arası düzeyde kazandığı haklı ününe koșut olarak, derneğimizle yapacağınız ișbirliği, firmanıza aynı düzeyde reklam ve tanınma fırsatı da kazandırmıș olacaktır. Zira; festivalimize, geçmiș yıllarda olduğu üzere, bu yıl da yurt içi ve yurt dıșından kalabalık bir ziyaretçi katılımı olacağı öngörülmektedir. Bu bağlamda; faydalı ve yenilebilir otlar ile aromatik ve tıbbi bitkilerin, sağlıklı yașam için, insan sağlığı hizmetlerine sunulması gayesiyle gelenekten geleceğe bir köprü görevi görmek üzere; vücuda getirilmiș bu etkinlikte yerinizi almanızı önemle tavsiye ederiz!

5 HEDEF KİTLE a) b) c) d) e) İstanbul, Ankara, İzmir, Antalya, Bursa bașta olmak üzere büyük kentlerden konaklamalı gelen yerli turistler. Yarımada ve çevre illerden, cumartesi ya da pazar günlerinde gelen konaklamasız yerli turistler. Yunanistan, Ege Adaları, Balkanlar bașta olmak üzere gelen yabancı turistler. Turizm ajansları aracılığıyla gelen muhtelif yabancı turistler. Basın bültenleri, haberler, canlı yayınlar, web sayfası, dağıtılan kitap ve broșürler ile ulașılan yemek, ot ve Alaçatı severler. ZİYARETÇİ PROFİLİ a) b) c) d) e) f) g) Tarım ve gıda sektöründe faaliyet gösteren ulusal ve uluslararası kurum ve kurulușlarının yöneticileri. Tarım ve gıda ürünleri ihracatı yapan firma sahipleri ve temsilcileri. Tarım ve gıda sektörüyle ilgili uluslararası ve ulusal, özel/kamu kurum ve kurulușu temsilcileri. Akademisyen ve öğrenciler (Üniversiteler). Ar-Ge Merkezleri. Uluslararası, ulusal ve yerel basın/yayın - medya kurulușlarının temsilcileri ve program yapımcıları. Konuya ilgi duyan yerli ve yabancı tüketiciler.

6 FESTİVAL SPONSORLUK ALANLARI Afiș üzerinde ana sponsor ve diğer bazı sponsorların ve destekleyici kurumların logoları yer alacak. Etkinlik programını içerecek bu tasarım, bütün otel, restoran, havaalanı ve ișletmelere dağıtılacaktır. Broșür üzerinde Festivali düzenleyen ana sponsorun, diğer bazı sponsorların ve destekleyici kurumların logoları yer alacaktır. rüzgarlı öyk ü rın la sü Festival Program Broșürü 6 ot Festival afiși mart otfestalacati ASVKD Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği Festival Tören Mekanları Festivalin yarıșma, açılıș-kapanıș törenlerinin, festival konserinin ve gala yemeğinin yapılacağı mekanlardır. Ana sponsor ile diğer bazı sponsorların bu mekanlarda stand ve tanıtım malzemeleri yer alacaktır.

7 FESTİVAL SPONSORLUKLARI ALTIN SPONSORLUK Bir yıl süreyle ve tek kurulușla sınırlıdır. Bedeli TL + KDV dir. Festivali düzenleyen kurumların dıșında en büyük finansal/hizmet desteği sağlar. Ana sponsorluk sadece bir kuruma tahsis edilecektir. Festival Ana Sponsoruna Sunulan Olanaklar: 1. Verilecek ilanlarda (gazete, dergi, billboard, raket pano, afiș) ana sponsor firma/kuruluș logosuna ve ismine yer verilmesi 2. Açılıș konușmalarının yapıldığı kürsü arkası görsellerde ana sponsor firma/kuruluș logosuna yer verilmesi 3. Etkinlik program broșüründe firma/kuruluș logosu ve ismine yer verilmesi 4. Geleneksel olarak her yıl bastırılan Ot Festivali Yemekleri kitabına bir (1) tam sayfa firma/kuruluș tanıtım yazısı veya șirket adına yer verilmesi 5. Altın sponsor adı altında web sitemizde firma/kuruluș logosuna ve ismine bir (1) yıl süreyle yer verilmesi 6. Etkinlik günü karșılama masası arkasında, diğer sponsor firma/kurulușlarla birlikte, firma/kuruluș logosuna ve ismine yer verilmesi 7. Festival alanı içerisinde ve söyleși, gösterim ve konser yapılacak mekanların girișinde yer alacak sponsorluk panosunda firma/kuruluș logosuna ve ismine yer verilmesi 8. Festival alanında ücretsiz stand yeri tahsisi (24 metre kare) 9. Gala Yemeğinde Teșekkür Plaketi ve Belgesi sunulması.

8 FESTİVAL SPONSORLUKLARI GÜMÜȘ SPONSORLUK (2 Adet) Bir yıl süreyle bedeli TL + KDV dir. Gümüș sponsorlara sunulan olanaklar: İlanlarda (gazete, dergi, billboard, raket pano ve afiș) gümüș sponsor firma/kuruluș logosuna ve ismine yer verilmesi Açılıș konușmalarının yapıldığı kürsü arkası görsellerde gümüș sponsor firma/kuruluș logosuna yer verilmesi Geleneksel olarak her yıl bastırılan Ot Festivali Yemekleri kitabına bir (1) tam sayfa firma/kuruluș tanıtımına yer verilmesi Gümüș Sponsor adı altında web sitemizde firma/kuruluș logosuna ve ismine yer verilmesi Karșılama masası arkasında, diğer sponsor firma/kurulușlarla birlikte, firma/kuruluș logosu ve ismine yer verilmesi. Festival alanı içerisinde ve söyleși, gösterim ve konser yapılacak mekanların girișinde yer alacak sponsorluk panosunda firma/kuruluș logosuna ve ismine yer verilmesi Festival alanında ücretsiz stand tahsisi (12 metre kare) Gala Yemeğinde Teșekkür Plaketi ve Belgesi sunulması. BRONZ SPONSORLUK (4 Adet) Bir yıl süreyle bedeli TL + KDV dir. Bronz sponsorlara sunulan olanaklar: Geleneksel olarak her yıl bastırılan Ot Festivali Yemekleri kitabında (1/2) sayfa firma/kuruluș tanıtımına yer verilmesi Bronz sponsor adı altinda web sitemizde firma/kuruluș logosuna ve ismine yer verilmesi Karșılama masası arkasında, diğer sponsor firma/kurulușlarla birlikte, firma/kuruluș logosuna ve ismine yer verilmesi Festival alanı içerisinde ve söyleși, gösterim ve konser yapılacak mekanların girișinde yer alacak sponsorluk panosunda firma/kuruluș logosuna ve ismine yer verilmesi Festival alanında ücretsiz stand alanı tahsisi (6 metre kare) Proje sözlü sunumlarının yapıldığı salonda sponsor firmaya görünürlük'' avantajı sağlanması Gala yemeğinde Teșekkür Plaketi ve Belgesi sunulması.

9 DESTEK SPONSORLARI Destek Sponsorlarına sağlanacak imkanlar: Sponsor ambleminin broșür, poster, program basılı malzemelerde kullanımı, Amblemin törensel mekanlarda kullanımı, Festivalin web sitesinden sponsorun web sitesine link verilmesi, Festival mekanlarında ürün tanıtımı, stand açma olanağı. Destek sponsorları; her grup bașlığı altındaki hizmet veya giderleri, yalnız bașına karșılaması halinde, yaptığı harcamanın miktarı da gözetilerek, bronz veya gümüș sponsor statüsünde değerlendirilir. YEMEK ATÖLYELERİ VE ÜRÜN TADIM SPONSORLUKLARI Ot Festivali programı uyarınca, ana temaya (ot) bağlı kalmak kaydıyla mutfak kurup yemek veya yiyecek içecek tadımı atölyesi çalıșması yapmak isteyen firmaların sağlayacağı ayni ve nakdi destek. MATBAA BASIM ve BASKILI MATERYALLER SPONSORLARI Festivalin tanıtımı amacıyla etkinlik öncesi tanıtım ve duyuruları için hazırlanan her türlü basılı malzemenin afiș, broșür, program, kitap, önlük, çanta, stand örtüsü, șapka, sweatshirt, plaket vb. basımı ihtiyacının yerine getirilmesi veya bedelinin karșılanması. ULAȘIM SPONSORU Ot Festivali nde ağırlanacak olan konuk ve medya mensuplarının ulașım giderlerinin karșılanması. GALA YEMEĞİ SPONSORU Ot Festivali nde ağırlanacak olan konuk ve medya mensuplarının Gala Yemeği giderlerinin karșılanması. MEDYA TANITIM SPONSORU Ot Festivali nin, festival öncesi, esnası ve sonrasında yapılacak yazılı, basılı ve görsel medya tanıtım ve yayın hizmetlerinin giderilmesi veya giderlerinin karșılanması. KONAKLAMA SPONSORLARI Ot Festivali nde ağırlanacak olan konuk ve medya mensuplarının konaklama giderlerinin karșılanması. LOJİSTİK DESTEK VE EKİPMAN SPONSORLARI Ot Festivali süresince tanıtım ve satıș amacıyla kurulacak, satıș ve tanıtım stand masası, șemsiyelerin yaptırılması veya kiralanması halinde giderlerinin karșılanması.

10 FESTİVAL SPONSORLARININ LOGOLARININ YER ALACAĞI MALZEMELER Sponsor logoları, basın bülteni, festivalin resmi web sitesi, sosyal medya kanallarında yer alacaktır. Ayrıca sponsorluk paketleri dahilinde așağıda adetleri belirtilen materyallerin üzerinde sponsor logoları yer alacaktır. 1 BASILI MALZEME Festival Afiși 50x70 ADET Billboard/Raket Pano Tanıtım broșürü Kazanan Yemekler Kitabı Festival program broșürü Katılım ve bașarı belgesi BASKILI MATERYALLER Ot Festivali önlüğü ADET Stand masa örtüsü Șapka Ot Festivali çantası Bașarı ve katılım plaketi Sweatshirt 500

11 ALAÇATI SANAT VE KÜLTÜR DERNEĞİ HAKKINDA Alaçatı, özellikle 2000 yılı sonrasında bir turizm beldesi olarak ciddi bir yükseliș içerisine girmiștir. Tarihi zenginliği, jeofiziki konumu ve coğrafi kaynakları, tarım-turizm-konut ekseninde içerdiği sektörel çeșitlilik açısından önemli bir birikime sahip olan Alaçatı nın bu birikimi; salt ekonomik kaygılarla olușturulan kar amaçlı projelerle tüketilmesine ya da kaderine terkedilerek yok olmasına izin verilmeyecek kadar değerlidir. Alaçatı nın bir turizm beldesi olarak yükselișine imkan veren özgün doğal ve tarihi değerlerin korunarak sürdürülmesi üzerine kurgulanan, yerel halk ve ziyaretçiler arasındaki sosyo-kültürel uyuma ve çevresel hassasiyete vurgu yapan geniș kapsamlı bir turizm ve kültür politikasının varlığı gelecekteki bașarısının da temel belirleyicisi konumundadır. Günümüzde insanlar eski medeniyetlerin ya da kültürlerin izlerini görmenin yanı sıra kendi kültürleri dıșındaki yerel kültürlere de ilgi duymaya bașlamıșlardır. Doğa koșullarına bağlı kalmadan turizmi tüm yıla yaymak, turizme dinamizm kazandırmak suretiyle yerel kültürü yerli ve yabancı turistlere tanıtmak, korumak, geçmișe ve geleceğe sahip çıkmak için kültür turizminin geliștirilmesi önemli bir avantaj sağlamaktadır. Alaçatı sadece temiz deniz, serin rüzgar, leziz yemek, bozulmamıș doku, yasemin ve limon kokusu, etkileyici otel, restoran ve antikacılar demek değildir. Oğuzlar ın Çavuldur boyundan Çaka Bey in, 1081 yılında İzmir ve yöresini Türk yönetime katmasından buyana pek çok milliyet, kültür, din ve cinsiyetten insanı kucaklayan bir coğrafyadır da aynı zamanda. Tarihtir, spordur, sabaha kadar süren yaz eğlenceleridir, sanattır ve bunların hepsinin geleneklerle iç içe geçtiği bir sükun ve barıș beldesidir.. Alaçatılı nın tarihi boyunca kazandığı maddi, manevi değerlerini, duyuș ve düșünüș birliğini olușturan her türlü yașayıș, düșünce ve sanat varlıklarının envanterini çıkarmak, bunun kușaktan kușağa aktarılmasını sağlamak ve bunun için sanatsal güzergahlar açmak amacıyla, Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği olușturulmuștur. Derneğimiz yerel olarak Alaçatı ve civarında veya genelde gerek gördüğü her alanda kültür ve sanatın gelișimine katkıda bulunmak, aynı içerikteki projelere destek vermek ve bu amaçla; *Festival, seminer, konferans ve sempozyumlar düzenlemek, *Atölye çalıșmaları yapmak ve kurslar açmak, *Sergi, brifing ve kermeslerle çalıșmaları tanıtmak, *İmkanı kısıtlı gençlere, eğitim bursu imkanı sağlamak, *Kadınlarımıza istihdam sağlayacak eğitim programları hazırlamak, *Sanatsal duyarlılık ve estetik anlayıșın gelișmesine katkıda bulunmak için projeler hazırlamak gibi etkinliklerde bulunur.

12 ALAÇATI SANAT VE KÜLTÜR DERNEĞİ TESCİL BELGESİ

13 ALAÇATI OT FESTİVALI SPONSORLUK FORMU Evet! Așağıdaki etkinlikler için sponsorluk desteği sağlamak ve ülkemiz tarım ve gıda sektörünün gelișimine bir katkı da biz vermek istiyoruz. * TL ALTIN (ANA) SPONSORLUK (1 ADET) * TL GÜMÜȘ SPONSORLUK (2 ADET) * TL BRONZ SPONSORLUK (4 ADET) * TL YEMEK ATÖLYELERİ VE ÜRÜN TADIM SPONSORLUKLARI *BASKI VE BASILI MATERYAL SPONSORLUKLARI *ULAȘIM SPONSORLUĞU (1ADET) *GALA YEMEĞİ SPONSORLUĞU (1ADET) *MEDYA TANITIM SPONSORLUĞU (1ADET) *LOJİSTİK DESTEK VE EKİPMAN SPONSORLUKLARI FİRMA DETAYLARI FİRMA ADI: YETKİLİ KİȘİ: GÖREVİ: ADRES: TELEFON: E-POSTA: WEB: TARİH: FAKS: KAȘE / İMZA:

14 HESAP NUMARAMIZ Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği Ziraat Bankası Alaçatı Șubesi İban: TR BİZE ULAȘIN YETKİLİ KİȘİ: Sibel Dalgıç TEL: FAKS: E-POSTA: ADRES: Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği Alaçatı Mah Sok. N0:1 ÇEȘME / İZMİR Lütfen sponsor olmak istediğiniz takdirde, adresine veya veya numaralı faksımıza iletiniz. NOT: Kabulü halinde, firmanız ile derneğimiz arasında Sponsorluk PROTOKOL u imzalanacaktır.

15 FESTİVAL SPONSORLUK ALANLARI Önlük LOGO

16 FESTİVAL SPONSORLUK ALANLARI Tișört LOGO

17 FESTİVAL SPONSORLUK ALANLARI Çanta Damla Bayrak 6 otların rüzgarlı öyküsü LOGO LOGO ÖN ARKA Ödül Standı LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO LOGO 1 LOGO LOGO LOGO 2 LOGO LOGO 3LOGO LOGO LOGO LOGO

18 FESTİVAL SPONSORLUK ALANLARI Yemek Kitabı 6 ot sü rüzgarlı öyk ü rın la Yemek Kitabı ASVKD ASVKD Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği ÖN Plaket ARKA

19 otların rüzgarlı öyküsü Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği FESTİVAL SPONSORLUK ALANLARI Șapka 6 LOGO ÖN ARKA ASVKD SAĞ YAN SOL YAN Masa Örtüsü Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği LOGO ASVKD 6 LOGO otların rüzgarlı öyküsü LOGO ASVKD LOGO Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği

20 otfestalacati ASVKD Alaçatı Sanat ve Kültür Derneği

Festivalin Tarihçesi

Festivalin Tarihçesi Festivalin Tarihçesi Uluslararası İzmir Film Festivali ilk kez 1990 yılında düzenlenmeye başladı. 11 kez düzenlenen Festivale 2000 yılında ara verildi. İzmir Film Festivali, 11 yıl boyunca dünyadan ve

Detaylı

6. DÜNYA ENERJİ DÜZENLEME FORUMU 25-28 Mayıs 2015, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI. www. wfer2o15.org. QR code generated on http://qrcode.littleidiot.

6. DÜNYA ENERJİ DÜZENLEME FORUMU 25-28 Mayıs 2015, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI. www. wfer2o15.org. QR code generated on http://qrcode.littleidiot. 6. DÜNYA ENERJİ DÜZENLEME FORUMU 25-28 Mayıs 2015, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI www. wfer2o15.org QR code generated on http://qrcode.littleidiot.be facebook/wfer2015istanbul twitter/wfer2015 twitter/wfer6

Detaylı

6. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi

6. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi 6. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi 22-25 Kasım 2013 WOW Istanbul Hotels & Convention Center ERBE 6. Uluslararası Sağlık Turizmi Kongresi ERBE İÇİNDEKİLER s.04 s.05 s.06 s.07 s.08 s.09-10-11 s.12 s.13

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

14-15 ocak 2012 nıppon hotel ıstanbul. www.estetiktipkonferansi.com. www.estetiktipkonferansi.com

14-15 ocak 2012 nıppon hotel ıstanbul. www.estetiktipkonferansi.com. www.estetiktipkonferansi.com 14-15 ocak 2012 nıppon hotel ıstanbul 1 2 18. Uluslararası Estetik Tıp Konferansı 2012 SPONSORLUK DOSYASI 18. Uluslararası Akdeniz Estetik Tıp Konferansı İSTANBUL 2012 Hoşgeldiniz... 5 Estetik Tıp Derneği

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor.

FDI 2013 İstanbul. Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı. Dünya Dişhekimliği Kongresi. Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. FDI 2013 İstanbul Dünya Dişhekimliği Kongresi 28-31 Ağustos 2013 - İstanbul, Türkiye Sponsorluk ve Expodental 2013 Tanıtım Kitapçığı Dişhekimliği Dünyası İstanbul da Buluşuyor. İÇERİK İletişim Bilgilerileri

Detaylı

İÇİNDE YAŞADIĞIN GÜZELLİKLERİN FARKINA VAR Sloganıyla geliştirilen Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali projesindeki temel amaçlar;

İÇİNDE YAŞADIĞIN GÜZELLİKLERİN FARKINA VAR Sloganıyla geliştirilen Samsun Yöresel Ot Yemekleri Festivali projesindeki temel amaçlar; SAMSUN YÖRESEL OT YEMEKLERİ FESTİVALİ Samsun Yöresel Ot yemekleri Festivali İçinde yaşadığın güzelliklerin farkına var sloganı ile Karadeniz de baharın açılışını simgeleyen bir Samsun Festivali olarak

Detaylı

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2013

TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2013 TÜRKİYE RÜZGAR ENERJİSİ KONGRESİ TÜREK 2013 6-7 Kasım 2013 WOW Convention Center, İSTANBUL SPONSORLUK DOSYASI Değerli Sektör Paydaşları, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB) tarafından 7-8 Kasım 2012

Detaylı

Değerli dostlarım, Mobil Yöntem. Online Alışveriş. Depo - Stok Takip Araçları. Perakende Altyapı Sistemleri. Ödeme Sistemleri

Değerli dostlarım, Mobil Yöntem. Online Alışveriş. Depo - Stok Takip Araçları. Perakende Altyapı Sistemleri. Ödeme Sistemleri Değerli dostlarım, Online Alışveriş Perakende Altyapı Sistemleri Mobil Yöntem Ödeme Sistemleri Depo - Stok Takip Araçları Ülkemiz perakende sektörünün en önemli ve en büyük çatı örgütü konumunda olan Türkiye

Detaylı

İçindekiler. Hoşgeldiniz Mesajları...2. Kongre Hakkında...5. Kongre Yeri...6. Haliç Kongre Merkezi...7. Ölçme ve Harita Teknolojileri Sergisi...

İçindekiler. Hoşgeldiniz Mesajları...2. Kongre Hakkında...5. Kongre Yeri...6. Haliç Kongre Merkezi...7. Ölçme ve Harita Teknolojileri Sergisi... wcadastre.org 1 2 wcadastre.org İçindekiler Hoşgeldiniz Mesajları...2 Kongre Hakkında...5 Kongre Yeri...6 Haliç Kongre Merkezi...7 Ölçme ve Harita Teknolojileri Sergisi...8 Stant Kuralları...9 Stant Genel

Detaylı

konferansı ve fuarı 15 /16 Nİsan 2015 Halİç Kongre Merkezİ

konferansı ve fuarı 15 /16 Nİsan 2015 Halİç Kongre Merkezİ yerel zincirler bulusuyor konferansı ve fuarı 15 /16 Nİsan 2015 Halİç Kongre Merkezİ TEKNOLOJI DÖNÜŞÜMÜ BAŞLAT GELECEĞİ KAZAN teknolojı yerel zıncırler bulusuyor konferansı ve fuarı 2015 2 Online Alışveriş

Detaylı

Değerli İş Dünyası Temsilcileri,

Değerli İş Dünyası Temsilcileri, SPONSORLUK DOSYASI Değerli İş Dünyası Temsilcileri, Tüm Kuruyemiş Sanayicileri ve İş Adamları Derneği (TÜKSİAD) 2008 yılında kurulmuş olup, kuruluşundan bu yana üye sayısını sürekli artırmış ve faaliyetlerinin

Detaylı

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE KAMU ÖZEL ORTAKLIĞI, YENİ VİZYON VE ŞEHİR HASTANELERİ. 08-09 Mayıs 2013 JW Marriott Hotel Ankara SPONSORLUK DOSYASI

SAĞLIK SEKTÖRÜNDE KAMU ÖZEL ORTAKLIĞI, YENİ VİZYON VE ŞEHİR HASTANELERİ. 08-09 Mayıs 2013 JW Marriott Hotel Ankara SPONSORLUK DOSYASI 13 SAĞLIK SEKTÖRÜNDE KAMU ÖZEL ORTAKLIĞI, YENİ VİZYON VE ŞEHİR HASTANELERİ 13 08-09 Mayıs 2013 JW Marriott Hotel Ankara SPONSORLUK DOSYASI Sağlık Alanında Uygulamaları ve Sonuçları, Sağlıkta Yerli Sanayi

Detaylı

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011)

2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (1 Ocak-31 Aralık 2011) TR33 (Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa, Uşak) Düzey 2 Bölgesi i İÇİNDEKİLER TABLOLAR LİSTESİ... İV KISALTMALAR... Vİ SUNUŞ... Vİİ 1. GİRİŞ... 1 1.1. İNSAN

Detaylı

www.antalyabilgisistemi.org.tr

www.antalyabilgisistemi.org.tr ATSO Ocak 2013 1 Antalya ticaretinin nabzı bu adreste: www.antalyabilgisistemi.org.tr Antalya Ticaret ve Sanayi Odası, Antalya Bilgi Sistemi Projesi ile Antalya daki işletmelerin konum, faaliyet ve iletişim

Detaylı

18. IFOAM DÜNYA ORGANİK KONGRESİ Organik Köprüler Kurmak

18. IFOAM DÜNYA ORGANİK KONGRESİ Organik Köprüler Kurmak www.ifoam.org www.owc2014.org www.bugday.org 18. IFOAM DÜNYA ORGANİK KONGRESİ Organik Köprüler Kurmak 13-15 Ekim 2O14 İstanbul INTERNATIONAL FEDERATION OF ORGANIC AGRICULTURE MOVEMENT IFOAM Dünya Organik

Detaylı

TURİZMİN GELİŞTİRİLMESİ

TURİZMİN GELİŞTİRİLMESİ 2015 YILI TURİZMİN GELİŞTİRİLMESİ MALİ DESTEK PROGRAMI (TZKOBİ) Kar Amacı Güden Kurumlara Yönelik 2015 Yılı Teklif Çağrısı Başvuru Rehberi Referans No: TR63-15-TZKOBİ Ocak, 2015 arti5medya.com www.dogaka.gov.tr

Detaylı

Kongre ile ilgili kayıt, konaklama ve sponsorluk başvuruları için

Kongre ile ilgili kayıt, konaklama ve sponsorluk başvuruları için Kongre Başkanı Kongre Düzenlem Kurulu Kongre Bilim Kurulu (Soyadı Sırasına Göre) Prof. Dr. Necmettin CEYLAN Ankara Üniversitesi Dr. Sait KOCA Süleyman ÖZTÜRK Ömer GÖRENER Nezih GENCER İpek ÜSTÜNDAĞ Aslı

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Sayfa ÖNSÖZLER... 13 1. ÇALIŞMANIN AMACI VE İÇERİĞİ... 17. 1.1. Amaç... 17. 1.2. İçerik... 17

İÇİNDEKİLER. Sayfa ÖNSÖZLER... 13 1. ÇALIŞMANIN AMACI VE İÇERİĞİ... 17. 1.1. Amaç... 17. 1.2. İçerik... 17 1 2 İÇİNDEKİLER. Sayfa ÖNSÖZLER... 13 1. ÇALIŞMANIN AMACI VE İÇERİĞİ... 17 1.1. Amaç... 17 1.2. İçerik... 17 2. TURİZMİN KÜRESEL BOYUTU VE EKONOMİK KATKISI... 18 3. DOĞU MARMARA BÖLGESİ COĞRAFİ DURUMU...

Detaylı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU. Temmuz/2015. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı

T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU. Temmuz/2015. Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı T.C. GENÇLİK VE SPOR BAKANLIĞI 2015 YILI KURUMSAL MALİ DURUM VE BEKLENTİLER RAPORU Temmuz/2015 Strateji Geliştirme Dairesi Başkanlığı İÇİNDEKİLER SUNUŞ... 2 I. OCAK-HAZİRAN 2015 DÖNEMİ BÜTÇE UYGULAMA SONUÇLARI...

Detaylı

TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI

TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI 1. 130 Yılı Deviren Bir Oda: İzmir Ticaret Odası İzmir in tarihi çok sesliliğin,

Detaylı

İSTANBUL KONGRE MERKEZİ

İSTANBUL KONGRE MERKEZİ COSPAR 2016 İSTANBUL İSTANBUL KONGRE MERKEZİ 30 Temmuz-7 Ağustos 2016 http://cospar2016.tubitak.gov.tr TÜBİTAK, uzay araştırmaları alanında çok önemli, uluslararası bir platform olan COSPAR Bilimsel Kongrelerinin

Detaylı

17-18 EKİM. Sponsorluk Dosyası CUMA - CUMARTESI. Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar TÜSHAD

17-18 EKİM. Sponsorluk Dosyası CUMA - CUMARTESI. Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar TÜSHAD EKİM 17-18 CUMA - CUMARTESI Destekleyen Kurum ve Kuruluşlar Mavi Fuarcılık Organizasyonudur. TÜSHAD Sponsorluk Dosyası BU FUAR 5174 SAYILI KANUN GEREĞİNCE TOBB (TÜRKİYE ODALAR VE BORSALAR BİRLİĞİ) İZNİ

Detaylı

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU

GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU rt GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU Türk milletinin istidadı ve kesin kararı medeniyet yolunda durmadan, yılmadan ilerlemektir. GÜNEY EGE KALKINMA AJANSI 2014 YILI FAALİYET RAPORU 1

Detaylı

İzmir Ticaret Odası TANITIM ve HİZMET REHBERİ

İzmir Ticaret Odası TANITIM ve HİZMET REHBERİ İzmir Ticaret Odası TANITIM ve HİZMET REHBERİ 1 Tanıtım Rehberi SUNUS İzmir Ticaret Odası, 130 yıllık tarihi ve 70 bini aşkın üyesi ile sadece kentimizin değil ülkemizin de en köklü ve güçlü meslek kuruluşlarından

Detaylı

PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ

PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ PERAKENDE SEKTÖRÜNÜN ÇOK DEĞERLİ YÖNETİCİLERİ Dünya ekonomisi çok büyük bir değişim yaşıyor. En önemli ekonomi kaleleri ve sırtı yere gelmez sanılan dev organizasyonlar, bu değişimin etkisiyle darbe aldılar.

Detaylı

2 0 1 4 FAALİYET RAPORU

2 0 1 4 FAALİYET RAPORU 2014 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SAYFA Başkanın Mesajı... Tarihçe... YEŞİLAY KURUMSAL KİMLİĞİ... Misyon ve Vizyon... Yeşilay ın Temel Değer ve İlkeleri... Kurumsal Yönetim İlkeleri... Cemiyete Yönelik

Detaylı

Değerli Sektör Paydaşları,

Değerli Sektör Paydaşları, SPONSORLUK DOSYASI Değerli Sektör Paydaşları, Türkiye Rüzgar Enerjisi Birliği (TÜREB), 1992 yılında Bakanlar Kurulu kararı ile T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından kurulmuş, rüzgar enerjisi

Detaylı

Final Aşaması Sonuçlandı

Final Aşaması Sonuçlandı Yaratıcı Kalkınma Fikirleri Yarışması 2009, Türkiye İçindekiler Final Aşaması Sonuçlandı Yarışmanın Final Aşaması Yarışmaya Ait Bazı İstatistik- 2 6 Dünya Bankası tarafından Türkiye'de Gençlik: Geleceğimizi

Detaylı