ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ. Adı Soyadı : Doç.Dr. Rahmi Güçlü. Doğum Tarihi : 8 Haziran Öğrenim Durumu :

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ. Adı Soyadı : Doç.Dr. Rahmi Güçlü. Doğum Tarihi : 8 Haziran 1962. Öğrenim Durumu :"

Transkript

1 ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Doç.Dr. Rahmi Güçlü Doğum Tarihi : 8 Haziran 1962 Öğrenim Durumu : Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Makine Mühendisliği Yıldız Teknik Üniversitesi 1985 Yüksek Lisans Gemi İnşaat Mühendisliği Yıldız Teknik Üniversitesi 1988 Doktora Makine Müh./Konstrüksiyon Yıldız Teknik Üniversitesi 1996 Yüksek Lisans Tez Başlığı ve Tez Danışmanı : Gemi Pervane-Şaft Sistemindeki Mekanik Titreşimler, Prof.Dr. Nihat Tekin. Doktora Tezi Başlığı ve Tez Danışmanı : Dişli Sistemlerinde Dinamik Analiz, Prof. Necati Tahralı. Görevler : Görev Ünvanı Görev Yeri Yıl Arş.Gör. Makina Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Dr. Makina Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Yrd.Doçent Makina Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Doçent Makina Fakültesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Yönetilen Yüksek Lisans Tezleri : 1) Ateş, Gökhan V., Taşıt Titreşimleri ve Kontrolü, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, ) Konucuk, M.Yavuz, Dişli Sistemlerinin Titreşimlerinin Kontrolü, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, ) Keş, Sezgin, Çok Serbestlik Dereceli Bir Taşıtın Titreşimleri ve Kontrolü, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, ) Eren, Ali 4 Tekerlek Tahrikli (4x4) ve Silah Platformlu Askeri Jipin Dinamik Analizi, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, 2005.

2 5) Hazinedar, Cihan 4x2 ve 4x4 Tahrikli Olarak Üretilen Askeri Personel Jiplerinde Titreşimlerin Analizi, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, ) Yazıcı, Hakan Çok Serbestlik Dereceli Bir Yapının Titreşimlerinin Bulanık Mantıkla Kontrolü, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, ) Metin, Muzaffer Raylı Sistem Araçlarının Modellenmesi ve Titreşimlerinin Kontrolü, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, ) Esen, Murat İmalat Sektöründe Gürültü Kontrolü ve Uygulamaları, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (Devam ediyor) 9) Durusoy, Görkem Kaan Gemilerde Gürültü ve Kontrolü, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (Devam ediyor) Yönetilen Doktora Tezleri : 1) Bayraktar, Meral Raylı Taşıtların Dingillerinin Dinamik Analizi, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (Devam ediyor) 2) Yazıcı, Hakan Değişik Bozucu Girişler Etkisi Altındaki Yapısal Sistemlerin Titreşimleri ve Kontrolü, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (Devam ediyor) 3) Metin, Muzaffer İstanbul Hafif Raylı Sistemlerinin Titreşimleri ve Kontrolü, YTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (Devam ediyor) Yürüttüğü ve Yeraldığı Projeler : 1) 3 ve 4 Vitesli Şanzımanların Gürültü ve Titreşim Testleri, K.K.K Ordu Donatım Ana Tamir Fabrikası Projesi, N. Tahralı, R. Güçlü, ) Aktarma Organlarının Dinamik Analizi ve Mukavemet Etüdü, K.K.K Ordu Donatım Ana Tamir Fabrikası Projesi, N. Tahralı, R. Güçlü, S. Gani, E. Ömürlü, ) Bilgisayarlı Şanzıman Bremze Odası Kurulması, K.K.K Ordu Donatım Ana Tamir Fabrikası Projesi, N. Tahralı, R. Güçlü, ) Bilgisayar Destekli Şanzıman Dişlileri Hata ve Titreşim Analizleri, K.K.K Ordu Donatım Ana Tamir Fabrikası Projesi, N. Tahralı, R. Güçlü, A.Ekrekli, ) T Model Prototip Komuta Kontrol Aracın İç Mekan GAUSS Gürültü Ölçmeleri ve İzolasyon, K.K.K Ordu Donatım Ana Tamir Fabrikası Projesi, N. Tahralı, R. Güçlü, ) Vites Kutularındaki Dişliçark Mekanizma Sistemlerinin Titreşim ve Gürültü Gibi Dinamik Problemlerinin Giderilmesi, Yıldız Teknik Üniversitesi Araştırma Fonu Projesi, Proje No: 92-A , N. Tahralı, R. Güçlü, A.Ekrekli,

3 7) Titreşimlerin Tarihi Yığma Yapılar Üzerindeki Etkisi, YTÜ Bilimsel Araştırma Projeleri Koordinatörlüğü, Proje No: , G. Arun, R. Güçlü, A.Erel, T. Kocatürk, ) Raylı Sistem Titreşimlerinin Yolcu ve Çevre Üzerindeki Etkilerinin İncelenmesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, R.Güçlü, M. Metin, H. Yazıcı, N.S. Yalçın, MAG Proje No: 106M443, (Yürütücü). 9) Raylı Sistem Araçlarının Modellenmesi ve Titreşimlerinin Kontrolü, YTÜ BAPK-İBB Akademik Araştırmaları Destekleme Programı Projesi, R. Güçlü, M. Metin, (Yürütücü). 10) Yakıt Hücreli ve Ultra-Kapasitörlü Hibrit Taşıtlar İçin Enerji Yönetim Sisteminin Tasarım ve Uygulaması, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, M. Uzunoğlu, R. Güçlü, H. Görgün, A. Balıkçı, Ö. Ç. Onar, B. Vural, U. Hasırcı, MAG Proje No: 107M355, (Danışman). TÜBİTAK ve KOSGEB Projelerinde Panelistlikler / Danışmanlıklar / Hakemlikler : 1) Doğrusal ve Dönel Harekette Kullanılan Sızdırmazlık Elemanlarının Performans Karakteristiklerinin Analizi, Optimum Parametrelerin Belirlenmesi ve Tribolojik Davranışlarının İncelenmesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 106M191, ) FDM (Fused Deposition Modeling) Yöntemi ile Çalışan Hızlı Prototip Cihazının Üretilmesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 106M196, ) Elektromekanik Ürünler İçin Bir Tasarım Sistemi Geliştirilmesi, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 106M226, ) Ön Yüklü Helisel Bası Yaylarının Lineer Statik, Burkulma ve Serbest Titreşim Problemleri İçin Bir Paket Program Hazırlanması ve Tasarım Grafiklerinin Eldesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 106M307, ) Tekrarlı Yükler Etkisi Altında Kalan Kompozit Malzemelerde Yorulma Davranışı İçin Mikro-Makro Model Gelistirilmesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 106M194, ) Hazneden Granül Boşaltımında Azami Deşarj Debisi Sağlayan Ağızlık Geometrisinin Tasarımı, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 106M198, ) Termal ve Mekanik Yüklere Maruz Malzemelerin Kaynak Birleşmelerinin Optimal Tasarımı, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 106M229, ) Kriyojenik Soğutmanın Frezeleme İşlemlerinde Kesme Kuvvetleri, Takım Ömrü ve Yüzey Pürüzlülüğüne Etkisinin Deneysel Olarak İncelenmesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 106M290, 2006.

4 9) Bilateral Control System with Time Delay Compensation - Zamansal Gecikme Telafili İki Yönlü Kontrol Sistemleri, TÜBİTAK 2501-ABD Ulusal Bilim Vakfı (NSF) ile İşbirliği Programı Projesi, ) Sıva Makinesi Robotu Tasarım ve İmalatı, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M060, ) Mafsal boşluğu ve uzuv esnekliğinin yüksek hızda çalışan mekanizmaların dinamiği üzerine etkilerinin teorik ve deneysel araştırılması ve güçlendirilmiş mekanizma tasarım yaklaşımlarının geliştirilmesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M125, ) Sertleştirilmiş Takım Çeliklerinin Yüksek Hızlarda İşlenebilirliklerinin Titreşim Analizi ve Akustik Emisyon Yöntemleriyle İncelenmesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M128, ) Yürüme Kusurlu Hastalarda Bipedal Yürüme Dinamiğinin İncelenmesi ve Yeni Bir Robotik Alt Ekstremite Aygıt Tasarımı, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M121, ) Uzay Koşullarının İncelenmesi ve Değerlendirilmesi, Küçük Uyduların Kontrol Yöntemlerinin Geliştirilmesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M136, ) Yüksek Hassasiyetli 6 Serbestlik Dereceli, Paralel Robot Uygulaması, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M148, ) Kartezyen Robot ve Kontrol Sisteminin Tasarımı ve Geliştirilmesi, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M150, ) Egzost Susturucularının Akış ve Akustik Etkilerinin Geliştirilmesi, TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Projesi, MAKİTEG Proje No: , ) Sahte veya Standart Dışı Para Sayma, Ayırma ve İşleme Makinesi Geliştirilmesi, YTÜ KOSGEB-ARGE Projesi, ) Biyodizel Yakıtı İle Çalışan Bir Dizel Motorun Titreşim-Gürültü Analizi ve Arıza Teşhisi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M582, ) Havalandırma ve İklimlendirme Sistemlerinde Aktif Gürültü Kontrolü, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M584, ) Aktif Manyetik Yataklı Elastik Rotor Sisteminin Sürekli Kararlı Kontrolü, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M595, 2007.

5 22) Tek Alt Ekstremite Güç Kaybı Olan Hastaların Exoskeleton Robotik Sistemlerle Desteklenmesi, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M598, ) FFC (F Flight Cockpit)-ÜVEYK, TÜBİTAK 1001-Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 107M601, ) Kuvvet Geri-beslemeli Robotlar Aracılığı ile Beceri Eğitimi ve Fizik Tedavi, TÜBİTAK 3501-Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Projesi Başvurusu, EEEAG Proje No:107M604, ) Aktif Kontrol Donanımı ile Uçuş Zarfı Koruması, TÜBİTAK 3501-Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Projesi, MAG Proje No: 107M605, ) Koşul Bazlı Bakım Yöntemleri Geliştirilerek Enerji Üretiminde Verimliliğin Artırılması ve Rüzgar ile Elektrik Enerjisi Üretimine Uygulanması, TÜBİTAK 3501-Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Projesi, MAG Proje No: 107M610, ) Dikey Sac Plaka Kumlama Makinesi Tasarımı ve İmalatı TÜBİTAK 1507-KOBİ Ar-Ge Projesi, MAKİTEG Proje No: , ) Bara Kesme ve Soyma Makinesi Tasarım ve İmalatının Geliştirilmesi TÜBİTAK KOBİ Ar-Ge Projesi, MAKİTEG Proje No: , ) Salınımlı Tip Dalga Enerjisi Konvertörleri İçin Kontrol Sistemi Tasarımı ve Geliştirilmesi, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M098, ) Giyilebilir Alt Ekstrem Dış İskelet (exo-skeleton) Geliştirilmesi, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M134, ) Mermer Mozaik Dizme Otomasyonu İçin Sistem Geliştirme, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M075, ) El Halısı Dokuma Sürecinin Robotizasyonu, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M087, ) Kombo Çocuk Parkları, TÜBİTAK 1507-KOBİ Ar-Ge Projesi, MAKİTEG Proje No: , ) Transformatör Yüksek Gerilim Sargı Makinası, TÜBİTAK 1507-KOBİ Ar-Ge Projesi, MAKİTEG Proje No: , 2008.

6 35) Sertleştirilmiş Çeliklerin Yüksek Hızla Frezelenmesinde Yüzey Bütünlüğü Üzerine Kesme Parametreleri Etkilerinin Araştırılması, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M447, ) Sac Metal Malzemelerin Sıvı Basıncı ile Derin Çekilebilirlik Oranlarının Deneysel Olarak Tayini, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M460, ) Konvansiyonel CNC Freze Tezgahlarının Yüksek Hızlı İmalat Kabiliyetlerinin Geliştirilmesi, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M462, ) Baskı Plakasına Süzdürme Çubuğu Eklenmesiyle Alaşımlı Alüminyum Sacların Hidro Şekillendirme Yöntemi İle Şekillendirilebilme Kabiliyetinin Artırılması, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M516, ) Lazer İşleme Donanımlı Mikro Sistem İş İstasyonu, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M520, ) Makine İmalatında Kullanılan Kestamid Malzemelerde Yüzey Pürüzlülüğünü Etkileyen Faktörlerin İncelenmesi, TÜBİTAK Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı Projesi, MAG Proje No: 108M545, ) Aktif Manyetik Yataklı Elastik Rotor Sisteminin Sürekli Kararlı Kontrolü, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi Danışmanlığı, MAG Proje No: 107M595, ) Robot Kollar İçin Yürek Mekanizması Esaslı Ağırlık Dengeleme Mekanizması, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M429, ) Sabit Kanatlı Hava Araçları İçin Arıza Durumu Uçuş Kontrol Sistemi Geliştirilmesi, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M470, ) Ortopedik Ameliyat Robot Sistemi Geliştirilmesi, TÜBİTAK Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Projesi, MAG Proje No: 108M477, ) Bal Peteği Sandviç Kompozitlerin Dinamik Davranışlarının İncelenmesi, TÜBİTAK Ulusal Genç Araştırmacı Kariyer Geliştirme Programı Projesi, MAG Proje No: 108M544, 2008.

7 Hakemlik Yapılan Dergiler I) Ulusal Dergiler 1. YTÜ, Sigma Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi 2. Gazi Üniversitesi, Mühendislik Mimarlık Fakültesi Dergisi 3. Fırat Üniversitesi, Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi (FFMÜ) 4. Balıkesir Üniversitesi, Mühendislik ve Fen Bilimleri Dergisi 5. Pamukkale Üniversitesi, Mühendislik Bilimleri Dergisi 6. TOK 08, Otomatik Kontrol Türk Milli Komitesi, Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı II) Uluslararası Dergiler 1. Journal of Sound and Vibration 2. IEEE Transactions on Industrial Electronics 3. International Journal of Vehicle Autonomous Systems 4. Journal of Intelligent and Fuzzy Systems 5. Journal of Vibration and Control 6. Sadhana-Academy Proceedings in Engineering Sciences 7. Mathematical and Computational Applications 8. Engineering Structures 9. Shock and Vibration SCI Dergilerdeki Hakemlikler 1. Robust Adaptive Control of Multiple Link Robot Manipulators using Dynamic Fuzzy Neural Networks, IEEE Transactions on Industrial Electronics, Paper No: IE-1271, Active Suspension Control of a Railway Vehicle with Flexible Body, International Journal of Vehicle Autonomous Systems, Paper No: IJVAS YGU, An Adaptive Fuzzy Controller for Anti-lock Braking System (ABS), Journal of Intelligent and Fuzzy Systems, Paper No: IFS , Analyses of a Rectangular Bridge as an Isotropic Plate under a Traveling Full Vehicle Model, Journal of Vibration and Control, Manuscript Number: JVC05-51, Implementation of Artificial Neural Network-Based Tracking Controller for High Performance Stepper Motor Drives IEEE Transactions on Industrial Electronics, Paper No: TIE-00295, 2005.

8 6. Neural-Network-Based Skin Effect Coefficients Prediction in Closed Round Rotor Bar for High-Speed Induction Machine IEEE Transactions on Industrial Electronics, Paper No: TIE-00305, Effect of Bulk Modulus on Performance of a Hydrostatic Transmission Control System, SADHANA-Academy Proceedings in Engineering Sciences, Paper No: PE 1395, Development of the Hydraulic Pressure Control Valve for the Automotive Active Suspension System, Journal of Sound and Vibration, Manuscript Reference Number: JSV05/070, Sliding Mode Control of a Prosthetic Hand Finger, Journal of Vibration and Control, Manuscript Number: JVC06-65, Vibration Control of Electrorheological Seat Suspension with Human Body Model Using Sliding Mode Control, Journal of Sound and Vibration, Manuscript Reference Number: JSV-D , Grey-based Variable Structure Control for Buildings, Journal of Sound and Vibration, Manuscript Reference Number: JSV-D , Continuous Terminal Sliding Mode Control for Uncertain Structural Systems, Journal of Sound and Vibration, Manuscript Reference Number: JSV-D , Active Control of Irregular Buildings Considering Soil-Structure Interaction Effects, Engineering Structures, Manuscript Reference Number: ENGSTRUCT-D , Optimum Robust Control of Nonlinear Hydraulic Servo System, IEEE Transactions on Industrial Electronics, IECON08 Manuscript Reference Number: HD , Damping Optimization for Comfort and Reduced Vertical Dynamic Contact Forces Between Railway Vehicle and Track, Journal of Vibration and Control, Manuscript Number: JVC08-64, Fuzzy Sliding Mode Control of Plate Vibrations, Shock and Vibration, Manuscript Number: SAV 08-9, Ulusal Hakemli Dergilerdeki Hakemliklerden Bazıları 1. Tabakalı Kompozit Kirişin Doğal Frekansının Bulunması, Pamukkale Üniversitesi, Mühendislik Bilimleri Dergisi, Yapıların Sismik Denetiminin Deneysel İncelenmesi, Fırat Üniversitesi, Fen ve Mühendislik Bilimleri Dergisi (FFMÜ), 2006.

9 3. Bir DC Motorun Gerçek Zamanlı Kontrolünde Üç Yöntem, TOK 08, Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, İnsan Operatörlerin Akıllı Sistemlerle Modellenmesi, TOK 08, Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, Bir Hidrolik Robotun Yapay Sinir Ağı İleri Beslemeli Bulanık Mantık Kontrolü, TOK 08, Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, Mayın Tarama ve Gözlem Amaçlı Mobil Robot Tasarımı ve Kontrolu, TOK 08, Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, Yerel Olmayan Koşullar ile Verilmiş Bir Optimal Kontrol Problemi, TOK 08, Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, Geleneksel Charpy Vurma Deney Verilerinin Sanal Enstrümantasyon Teknikleri ile Elde Edilmesi ve Değerlendirilmesi, TOK 08, Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, Araç Durumlarının ve Tekerlek Sürtünme Kuvvetlerinin Genişletilmiş Kalman Süzgeci ile Kestirilmesi, TOK 08, Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, Aktif Kütle Sönümlemeli Bir Binanın Sismik İzolasyonu İçin Kayma Yüzeyi Hareketli Ağ Tabanlı Bulanık Kayan Kipli Denetimin Uygulanması, TOK 08, Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, Doktora ve Yüksek Lisans Tezlerinde Jüri Üyelikleri : YTÜ, F.B.E., H. Fehmi Yavuz, Y.L., YTÜ, F.B.E., T. Veli Mumcu, Y.L., YTÜ, F.B.E., Gökhan Saatçı, Doktora, YTÜ, F.B.E., İ. Onur İlkorur, Doktora, Marmara Üniv., F.B.E., Mustafa Demetgül, Doktora, YTÜ, F.B.E., Hakan Yazıcı, Y.L., YTÜ, F.B.E., İlkay Özyiğit,Y.L., İstanbul Üniv., F.B.E., H. Kutay Çelikel, Y.L., YTÜ, F.B.E., Tevfik Alp Özalpar, Y.L., YTÜ, F.B.E., Onur Taşkan, Y.L., İTÜ, F.B.E., Uğur Cemil Karaman, Y.L., YTÜ, F.B.E., İbrahim Alışkan, Y.L., İstanbul Üniv., F.B.E., Boğaç Bilgiç, YL, İstanbul Üniv., F.B.E., L. Emir Sakman, Doktora, YTÜ, F.B.E., Muzaffer Metin, Y.L., 2008.

10 YTÜ, F.B.E., M. Onat Dinçer, Y.L., İTÜ, F.B.E., Cem Meriç, Y.L., YTÜ, F.B.E., Abdulkadir Bostancı, Y.L., 2008 İstanbul Üniv., F.B.E., Yener Taşkın, Doktora, Marmara Üniv., F.B.E., Ahmet Emre Çetin, YL, İTÜ, F.B.E., Serhat Yumuşak, Y.L., Doktora Yeterlik Sınav Jürisi Üyelikleri : İstanbul Üniv., F.B.E., Yener Taşkın, YTÜ, F.B.E., Şaban Çetin, YTÜ, F.B.E., S. Emre Pusat, İstanbul Üniv., F.B.E., Yunus Ziya Arslan, YTÜ, F.B.E., Hakan Yazıcı, Doktora Tez İzleme Komitesi Üyelikleri : İstanbul Üniv., F.B.E, L. Emir Sakman, YTÜ, F.B.E., Şaban Çetin, YTÜ, F.B.E., S. Emre Pusat, YTÜ, F.B.E., Hakan Yazıcı, Yrd. Doç. ve Öğretim Görevliliğine Yükseltme Jüri Üyelikleri : YTÜ Makine Müh. Böl., Dr.İbrahim Eren, Öğr. Görevliliğine Atama Jüri Üyeliği, İstanbul Üniv., Makine Müh. Böl., Dr.Murat Kucur, Yrd.Doçentliğe Yükseltme Jüri Üyeliği, YTÜ Gemi İnş. ve Gemi Mak. Müh. Böl., Dr.Serkan Ekinci, Yrd.Doçentlik Y.Dil Jüri üyeliği, İdari Görevler : Bölüm Başkan Yardımcısı, YTÜ Makine Mühendisliği Bölümü, Fakülte Kurulu Üyesi, YTÜ Makine Fakültesi, Yönetim Kurulu Üyesi, YTÜ Koruma ve Yaşatma Derneği, , Dernek Başkanı, YTÜ Koruma ve Yaşatma Derneği, Onur Kurulu Üyesi, Gemi Mühendisleri Odası, Dekan Yardımcısı, YTÜ Makine Fakültesi, Anabilim Dalı Başkanı, YTÜ Mak. Müh. Böl. Makine Teo. Sistem Din. ve Kont. ABD, 2007-

11 Fakülte Yönetim Kurulu Üyesi, YTÜ Makine Fakültesi, Diğer Akademik Görevler: T.C. Başbakanlık, Türk İşbirliği ve Kalkınma Dairesi Başkanlığı (TİKA), Türkiye Resmi Kalkınma Yardımları Kapasite Programı (KAP) Üyeliği, T.C. Sanayi ve Ticaret Bakanlığı, Ar-Ge Merkezleri ve Rekabet Öncesi İşbirliği Projeleri Değerlendirme ve Denetleme Komisyonu Üyeliği, YTÜ Ar-Ge ve Girişimcilik Günleri 2008 (ARGEGG 08) Organizasyonu, 3-5 Kasım TOK 08 Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı Program Kurulu Üyesi, 8-10 Ekim Ulusal Sistem Mühendisliği Kongresi Düzenleme Komite Üyesi, 6-8 Şubat TOK 07 Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı Program Kurulu Üyesi, 5-7 Eylül YTÜ Mekatronik Mühendisliği Bölümünün Kuruluşunda Görevli, YTÜ FBE Makine Teorisi ve Kontrol Lisans Üstü Programının Kurucu Üyesi, Lisansüstü Giriş Bilim Sınavı ve Mülakatı Komisyonu Üyelikleri. Strateji ve Kalite Geliştirme Komisyon Üyeliği, Fakülte Disiplin Soruşturması Raportörlüğü, Ulusal Makine Teorisi Sempozyumu Düzenleme Kurulu Üyesi, Fakülte Disiplin Soruşturması Komisyonu Üyeliği. Af Komisyonu Üyelikleri. Döner Sermaye İşlerinde Danışmanlıklar. Mahkemelerde Bilirkişilikler. YTÜ Makine Mühendisliği Bölümünü Tanıtım Görevleri. Bilimsel Üyelikler : Who s Who in the World Makine Mühendisleri Odası Gemi Mühendisleri Odası YTÜ Koruma ve Yaşatma Derneği Ödüller : YTÜ Akademik Teşvik Belgesi, YTÜ Teşekkür Belgesi - Science Citation Index Yayınları, TÜBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülleri (3 Adet), 2005.

12 YTÜ Teşekkür Belgesi - Science Citation Index Kapsamındaki Makalelerde, Doçentler Arasında Üniversite Birinciliği, TÜBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülü, YTÜ Teşekkür Belgesi - Science Citation Index Yayınları, TÜBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülü, YTÜ Teşvik Ödülü, 8 ve üzeri SCI Makale Yayınlama, TÜBİTAK Uluslararası Bilimsel Yayınları Teşvik Ödülü, Verdiği lisans ve lisansüstü dersleri : Lisans Dersleri: Makine Dinamiği I Makine Dinamiği II Mekanik Titreşimler Otomatik Kontrol Endüstriyel Akustik ve Gürültü Makine Dinamiği ve Titreşimler Lisansüstü Dersleri: İleri Endüstriyel Akustik ve Gürültü Titreşimlerin İzolasyonu Sistem Dinamiği ve Kontrol Mekanik Sistemlerde Modelleme ve Simülasyon Taşıt Titreşimlerinin Aktif Kontrolü İleri Taşıt Dinamiği ESERLER A. Uluslararası hakemli dergilerde yayımlanan makaleler : A1. Ekrekli, A., Guclu, R., Tahrali, N., Experimental Detection of Faults in a Gearbox, Mathematical & Computational Applications, 1(2), 35-41, 1996 (EI). A2. Guclu, R., Fuzzy Logic Control of Vibrations of Analytical Multi-Degree-of-Freedom Structural Systems, Tr. Journal of Engineering & Environmental Sciences, 27(3), , 2003 (EI). A3. Yagiz, N., Yuksek, I., Yuksek, K., Guclu, R., Kikushima, Y., Analysis of Viaduct Road Vibrations using Cluster Filtering and Actuation, Tr. Journal of Engineering & Environmental Sciences, 27(4), , 2003 (EI).

13 A4. Guclu, R., Active Control of Seat Vibrations of a Vehicle Model Using Various Suspension Alternatives, Tr. Journal of Engineering & Environmental Sciences, 27(6), , 2003 (EI). A5. Guclu, R., Active Suspension Control of Eight Degrees of Freedom Vehicle Model, Mathematical & Computational Applications, 9(1), 1-10, April 2004 (EI). A6. Guclu, R., The Fuzzy-Logic Control of Active Suspensions without Suspension-Gap Degeneration, Strojniski Vestnik-Journal of Mechanical Engineering, 50(10), , 2004 (SCI). A7. Guclu, R., Yagiz, N., Comparison of Different Control Strategies on a Vehicle using Sliding Mode Control, Ir. Journal of Science and Technology, IJST 28(4B), , 2004 (SCI). A8. Guclu, R., Sertbas, A., Evaluation of Sliding Mode and Proportional-Integral-Derivative Controlled Structures with an Active Mass Damper, Journal of Vibration and Control, 11, , 2005 (SCI). A9. Guclu, R., Fuzzy Logic Control of Seat Vibrations of a Non-Linear Full Vehicle Model, Nonlinear Dynamics, 40(1), 21-34, 2005 (SCI). A10. Yuksek, I., Kepceler, T., Guclu, R., Yagiz, N., Cluster PID Control of Viaduct Road Vibration, International Applied Mechanics, 41(10), , 2005 (SCI). A11. Sakman, L. E., Guclu, R., Yagiz, N., Fuzzy Logic Control of Vehicle Suspensions with Dry Friction Non-linearity, Sadhana-Academy Proceedings in Engineering Sciences, 30(5), , 2005 (SCI). A12. Guclu, R., Sliding Mode and PID Control of a Structural System Against Earthquake, Mathematical and Computer Modelling, 44(1-2), , 2006 (SCI). A13. Guclu, R., Yazici, H., Fuzzy Logic Control of a Non-linear Structural System against Earthquake Induced Vibration, Journal of Vibration and Control,13(11), , 2007 (SCI). A14. Yagiz, N., Sakman E. L., Guclu, R., Different Control Applications on a Vehicle using Fuzzy Logic Control, Sadhana-Academy Proceedings in Engineering Sciences, 33(1), 15-25, 2008 (SCI). A15. Guclu, R., Gulez K., Neural Network Control of Seat Vibrations of a Non-linear Full Vehicle Model using PMSM, Mathematical and Computer Modelling, 47(11-12), , 2008 (SCI). A16. Guclu, R., Yazici H., Vibration Control of a Structure with ATMD against Earthquake using Fuzzy Logic Controllers Journal of Sound and Vibration, 318(1-2), 36-49, 2008 (SCI). A17. Gulez, K., Guclu, R., CBA-Neural Network Control of a Non-linear Full Vehicle Model, Simulation Modelling Practice and Theory, 16(9), , 2008, (SCI).

14 A18. Yagiz, N., Guclu, R., Sliding Mode Control of a Building with ATMD Under Earthquake Excitation, Soil Dynamics and Earthquake Engineering, (SCI). (İncelemede) A19. Guclu, R., Yazici H., Vibration Control of Structural Systems against Earthquake using Active Controllers, Shock and Vibration, (SCI). (İncelemede) A20. Guclu, R., Yagiz, N., Robust Control of Active Suspensions without Suspension Gap Degeneration, Mathematical and Computer Modelling, (SCI). (İncelemede) A21. Guclu, R., Yazici H., Self-Tuning Fuzzy Logic Control of a Non-linear Structural System with ATMD against Earthquake, Nonlinear Dynamics, (SCI). (Baskıda) A22. Guclu, R., Yazici H., Vibration Control of a Non-linear Structural System with ATMD against Earthquake by the use of Fuzzy PID Type Controllers, Nonlinear Dynamics, (SCI). (Düzeltme yapıldı) A23. Guclu, R., Metin, M., Fuzzy Logic Control of Vibrations of a Light Rail Transport (LRT) Vehicle under used in Istanbul Traffic, Journal of Vibration and Control, (SCI). (Kabul edildi) B. Uluslararası bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında (Proceedings) basılan bildiriler : B1. Guclu, R., Tahrali, N., Ekrekli, A., Frictional Parameter Evaluations of Cyclo Gear Drives, Vibration and Noise Symposium 95, pp , Venice, Italy, B2. Yagiz, N., Yuksek, I., Guclu, R., Sliding Mode Control of a Multi-Degre of Freedom Structural System, 2 nd International Symposium on Mechanical Vibrations (ISMV-2000), pp , Islamabad, Pakistan, B3. Yagiz, N., Kepceler, T., Yuksek, I., Guclu, R., Sliding Mode Control of a Flexible Single Arm Robot, 2nd International Symposium on Mechanical Vibrations (ISMV-2000), pp.63-69, Islamabad, Pakistan, B4. Yagiz, N., Yuksek, I., Guclu, R., Sliding Mode Control of Active Suspensions without Suspension Gap Degeneration, 5th International Conference on Mechatronic Design and Modeling, September, Konya, Turkey, B5. Yagiz, N., Yuksek, I., Guclu, R., Ertal, C., Sliding Mode and PID Control of a Structural System, Proceedings of ESDA2002: 6th Biennial Conference on Engineering Systems Design and Analysis, pp.1-5, Istanbul, Turkey, B6. Yuksek, I., Yagiz, N., Guclu, R., Kikushima, Y., Tanaka, N., Active Control of Viaduct Road Vibrations using Sliding Modes, The Sixth International Conference on Motion and Vibration Control-MOVIC 2002, pp , Saitama, Japan, 2002.

15 B7. Yazici, H., Guclu, R., Self-Tuning Fuzzy Logic Controller of Vibrations of a Multi- Degree-of-Freedom Structural Systems, 5 th International Symposium on Intelligent Manufacturing Systems (IMS-2006), May 29-31, pp , Sakarya, Turkey, B8. Guclu, R., Yagiz, N., Control Methods Applied on Structural Systems, 5 th International Symposium on Intelligent Manufacturing Systems (IMS-2006), May 29-31, pp , Sakarya, Turkey, B9. Guclu, R., Yagiz, N., LQR and Sliding Mode Controller Design for a Multi-Degree-of- Freedom Structure with Active Mass Damper, 5 th International Symposium on Intelligent Manufacturing Systems (IMS-2006), May 29-31, pp , Sakarya, Turkey, B10. Yazici, H., Guclu, R., Fuzzy Logic Control of Vibrations of Tall Structural System, Proceedings of the International Conference on Modeling and Simulation, Aug , pp , Konya, Turkey, B11. Yazici, H., Guclu, R., Fuzzy PID Controller of Vibrations of Multi-Degree-of-Freedom Structural Systems, 7 th International Congress on Advances in Civil Engineering-ACE 2006, Oct , pp. 270, ace CD (ISBN ), Istanbul, Turkey, B12. Yazici, H., Guclu, R., Active Vibration Control of a Building Structure Using a Hybrid Fuzzy Logic P+ID Controller, The 36 th International Congress & Exhibition on Noise Control Engineering, Inter-noise 2007, Aug , pp.36, in CD, Istanbul, Turkey, B13. Metin, M., Guclu, R., Yazici, H., Yalcin, N. S., Fuzzy Logic Control of High Speed Rail Vehicle Vibrations on Corrugated Rail, The 36 th International Congress & Exhibition on Noise Control Engineering, Inter-noise 2007, Aug , pp.37, in CD, Istanbul, Turkey, B14. Yalcin, N. S., Guclu, R., Metin, M., Yazici, H., Analyses of Railway Induced Vibrations for Different Track Types, The 36 th International Congress & Exhibition on Noise Control Engineering, Inter-noise 2007, Aug , pp.36, in CD, Istanbul, Turkey, B15. Metin. M., Guclu, R., Yazici, H., Yalcin, N. S., A Comprasion of Control Algorithms for a Half Rail Vehicle Model under Track Irregularity Effect, The Mechanics Conference to Celebrate the 100 th Anniversary of The Department of Engineering Science and Mechanics, May 29-30, Virginia, USA, B16. Yazici, H., Guclu, R., Active Vibration Control of a Structure with ATMD using a Robust Self-tuning Scheme P-ID Type Fuzzy Controller, The Mechanics Conference to Celebrate the 100 th Anniversary of The Department of Engineering Science and Mechanics, May 29-30, Virginia, USA, 2008.

16 C. Ulusal hakemli dergilerde yayınlanan makaleler : C1. Tahralı, N., Zengin, T., Güçlü, R., T-Model Araç Gelişiyor (Vites Kutularındaki Gürültü ve Titreşimler), Silahlı Kuvvetler Dergisi, Sayı:336, 75-80, C2. Tahralı, N., Akgül, H., Güçlü, R., Gani, S. ve Ömürlü, E., T-Model Araç Gelişiyor-2, Araç Aktarma Organlarının Dinamik Analizleri, Silahlı Kuvvetler Dergisi, Sayı:345, 45-49, C3. Ekrekli, A., Güçlü, R., Tek Serbestlik Dereceli Bir Titreşim Sisteminin PID ve MDK ile Kontrolu, YTÜD Yıldız Teknik Üniversitesi Dergisi, Sayı:1996/3-4, 38-47, C4. Yağız, N., Güçlü, R., Yüksek, İ., Aktif Kütle Sönümleyicili Çok Serbestlik Dereceli BirYapının Depreme Karşı LQR Kontrolü, Mühendis ve Makina Dergisi, Sayı:498, 20-24, C5. Guclu, R., Yagiz, N., Dynamic Analysis of Vehicle Power Transmission Systems, YTÜD Yıldız Teknik Üniversitesi Dergisi, Sayı:2001-1, 83-90, C6. Yağız, N., Güçlü, R., Yüksek, İ., Fuzzy Logic Control of Vehicle Suspension Systems for Bumpy Roads, YTÜD Yıldız Teknik Üniversitesi Dergisi, Sayı:2002-3, 75-82, C7. Yağız, N., Güçlü, R., Yüksek, İ., PD Control of Vibrations of Multi-Degree of Freedom Structural Systems, YTÜD Yıldız Teknik Üniversitesi Dergisi, Sayı:2003-1, , D. Ulusal bilimsel toplantılarda sunulan ve bildiri kitabında basılan bildiriler : D1. Güçlü, R., Tahralı, N., Ekrekli, A., En Küçük Kareler Metodu ile Bir Dişli Çark Sisteminin Titreşim Parametrelerinin Tahmin Hesabı, 6.Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu, K.T.Ü., S , Trabzon, D2. Güçlü, R., Ekrekli, A., Tahralı, N., Bilgisayar Destekli Bir Dişli Sisteminde Hata Analizi, 1.Sistem Mühendisliği ve Savunma Uygulamaları Sempozyumu, Kara Harp Okulu, S , Ankara, D3. Tahralı, N., Güçlü, R., Gani, S. ve Ömürlü, V.E., Ordu Donatım Ana Tamir Fabrikası nda Üretilen T-Model Jeep in Aktarma Organlarının Dinamik Analizi, 1. Sistem Mühendisliği ve Savunma Uygulamaları Sempozyumu, Kara Harp Okulu, S , Ankara, D4. Güçlü, R., Ekrekli, A., Tahralı, N., Dinamik Sistemlerde Non-Recursive Dijital Filtrasyon, 7.Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu, Y.T.Ü., S , Istanbul, D5. Güçlü, R., Ekrekli, A., Tahralı, N., Dijital Filtre Kullanılarak Vites Kutularında Hatalı Eleman Tesbiti Üzerine Bir Simülasyon Uygulaması, 2. Ulusal Hesaplamalı Mekanik Konferansı, KTÜ, S , Trabzon, D6. Güçlü, R., Tahralı, N., Vites Kutularında Gürültü Ölçümleri, 3. Ulusal Akustik Kongresi, YTÜ, S , Istanbul, 1997.

17 D7. Güçlü, R., Yağız, N., Yüksek, İ., Aktif Ayarlı Kütle Sönümleyicili Bir Binanın Kayan Kipli Kontrolu, UMTS 2001, 10.Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu, Selçuk Üniversitesi, S , Konya, D8. Yağız, N., Güçlü, R., Erdem, S.S., Bulanık Mantık ile Taşıt Süspansiyon Sistemlerinin Aktif Kontrolu, OTEKON 02, Otomotiv Teknolojileri Kongresi, Uludağ Üniversitesi, S , Bursa, D9. Güçlü, R., Yapısal Sistemlerin Titreşimlerinin Bulanık Mantıklı Kontrolü, UMTS 2003, 11.Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu, Gazi Üniversitesi, S , Ankara, D10. Güçlü R., Tahralı N., Uçak İniş Takımlarında Geçirgenlik Değerinin Çeşitli Zorlayıcı Frekanslarda İncelenmesi, HİTEK 2004, Havacılıkta İleri Teknolojiler ve Uygulamaları Sempozyumu, HHO Komutanlığı, S.43-47, İstanbul, D11. Güçlü R., Ateş, G.V., Beş Serbestlik Dereceli Taşıtın Titreşimlerinin Aktif Kontrolü, UMTS 2005, 12. Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu, Erciyes Üniversitesi, S , Kayseri, D12. Güçlü R., Konucuk, M.Y., Dişli Sistemlerinin Titreşimlerinin Aktif Kontrolü, UMTS 2005, 12. Ulusal Makina Teorisi Sempozyumu, Erciyes Üniversitesi, S , Kayseri, D13. Yazici, H., Güçlü R., Öz Uyarlamalı Bulanık Mantıklı P-ID Kontrolörüyle 9 Katlı Bir Binanın Aktif Titreşim Kontrolü, TOK 07 Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, Sabancı Üniversitesi, S , İstanbul, 4-7 Eylül, D14. Metin, M., Güçlü R., Yazici, H., Yalcin, N.S. Raylı Taşıt Titreşimlerinin Bulanık PID Kontrolör ile Kontrolü, TOK 07 Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, Sabancı Üniversitesi, S.77-82, İstanbul, 4-7 Eylül, D15. Yazici, H., Güçlü R., Bulanık Kazanç Ayarlamalı PD Kontrolör ile Bir Yapının Aktif Titreşim Kontrolü, TOK 08 Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, İTÜ, İstanbul, Kasım D16. Metin, M., Güçlü R., Ölçekleme Çarpanları Kendiliğinden Ayarlanabilen PID Tipli Bulanık Kontrolör ile Bir Hafif Metro Aracına Ait Düşey Titreşimlerin Aktif Kontrolü, TOK 08 Otomatik Kontrol Ulusal Toplantısı, İTÜ, İstanbul, Kasım E. Diğer yayınlar (Kitap) : E1. Tahralı, N., Kaya, F., Yüksek, İ., Güçlü, R., Makina Dinamiği, Yıldız Teknik Üniversitesi Basım-Yayın Merkezi, İstanbul, 1999.

ÖZGEÇMİŞ. 5. Akademik Ünvanlar Yrd. Doçent İnşaat Mühendisliği Karadeniz Teknik Üniversitesi 1995 Doçent

ÖZGEÇMİŞ. 5. Akademik Ünvanlar Yrd. Doçent İnşaat Mühendisliği Karadeniz Teknik Üniversitesi 1995 Doçent 1/20 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Alemdar BAYRAKTAR 2. Doğum Tarihi : 20 Ağustos 1966 3. Unvanı : Profesör 4.Öğrenim Durumu Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İnşaat Mühendisliği Karadeniz Teknik Üniversitesi

Detaylı

İDARİ VE AKADEMİK GÖREVLER:

İDARİ VE AKADEMİK GÖREVLER: ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Prof. Dr. Mehmet ÇELİK Akademik Birim : Mühendislik Fakültesi Bölüm : Makina/Mekatronik Mühendisliği E-posta : mehmet.celik@karatay.edu.tr Telefon : 0 332 444 1251 Web : www.karatay.edu.tr

Detaylı

ÖNSÖZ PROF. DR. MEHMET DURMAN... REKTÖR

ÖNSÖZ PROF. DR. MEHMET DURMAN... REKTÖR ÖNSÖZ ÜNİVERSİTELER ÇAĞDAŞ BİLİM VE TEKNOLOJİLERDEKİ GELİŞMELERE KATKIDA BULUNAN, BU GELİŞMELERİ YAKINDAN TAKİP EDEREK ÜLKE VE DÜNYA GELECEĞİNE IŞIK TUTAN, BİREYLERİN YAŞAMLARINDA VE KİŞİSEL GELİŞİMLERİNDE

Detaylı

Prof. Dr. H. Nevzat ÖZGÜVEN. Makina Mühendisliği Bölümü Orta Doğu Teknik Üniversitesi 06531 Ankara

Prof. Dr. H. Nevzat ÖZGÜVEN. Makina Mühendisliği Bölümü Orta Doğu Teknik Üniversitesi 06531 Ankara Prof. Dr. H. Nevzat ÖZGÜVEN Makina Mühendisliği Bölümü Orta Doğu Teknik Üniversitesi 06531 Ankara KİŞİSEL BİLGİLER Ev Adresi : Özdoya Sitesi No: 17, Alacaatlı, Çayyolu, 06810 Ankara Telefon : (312) 2391218

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Halil Rıdvan ÖZ. 2. Doğum Tarihi : 18 Kasım 1967. 3. Unvanı : Profesör. 4. Öğrenim Durumu :

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Halil Rıdvan ÖZ. 2. Doğum Tarihi : 18 Kasım 1967. 3. Unvanı : Profesör. 4. Öğrenim Durumu : ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Halil Rıdvan ÖZ 2. Doğum Tarihi : 18 Kasım 1967 3. Unvanı : Profesör 4. Öğrenim Durumu : Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Makine Mühendisliği Orta Doğu Teknik Üniversitesi 1992

Detaylı

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Adı Soyadı: Metin KESLER Unvanı: Doç. Dr. ÖZGEÇMİŞ Eposta: Telefon: 0 228 214 15 57 ÖĞRENİM DURUMU Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Teknik Eğitim Fak. / Elektrik Kocaeli Üniversitesi 2000 Y.

Detaylı

E. Özkaya, Değişik sınır şartlarına sahip kütle kiriş sistemlerinin nonlineer titreşimleri, Celal

E. Özkaya, Değişik sınır şartlarına sahip kütle kiriş sistemlerinin nonlineer titreşimleri, Celal Prof.Erdoğan ÖZKAYA ÖĞRENİM DURUMU Derece Üniversite Bölüm / Program Yıllar Lisans Dokuz Eylül Üniversitesi Makine Mühendisliği 99 Y. Lisans Celal Bayar Üniversitesi Makine Mühendisliği 99 Doktora Dokuz

Detaylı

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ VE YAYIN LİSTESİ

AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ VE YAYIN LİSTESİ AKADEMİK ÖZGEÇMİŞ VE YAYIN LİSTESİ 1. Adı Soyadı : Ünal Aldemir İletişim Bilgileri Adres : Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Telefon : (0212) 521 81 00 Mail : ualdemir@fsm.edu.tr 2. Doğum - Tarihi

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Hüseyin CANBOLAT Doğum Tarihi: 12 Aralık 1966 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Elektrik-Elektronik Müh. Orta Doğu Teknik Üniversitesi

Detaylı

Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Bölümü. PhD: The University of Bath, Faculty of Engineering March 1992, UK

Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Bölümü. PhD: The University of Bath, Faculty of Engineering March 1992, UK Adı Soyadı Ünvanı : RAMAZAN TAŞALTIN : Prof. Dr. Bildigi Diller :Türkce, İngilizce, Arabca İş Adresi: Prof. Dr. Harran Üniversitesi Mühendislik Fakültesi, Elektrik-Elektronik Bölümü Osmanbey Kampüsü, Şanlıurfa

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. Derece Bölüm Üniversite Yıl. Lisans İnşaat Mühendisliği Karadeniz Teknik Üniversitesi 1997

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ. Derece Bölüm Üniversite Yıl. Lisans İnşaat Mühendisliği Karadeniz Teknik Üniversitesi 1997 ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı : Kemal HACIEFENDİOĞLU Doğum Tarihi : 01 Mayıs 1976 Öğrenim Durumu : Doktora Derece Bölüm Üniversite Yıl Lisans İnşaat Mühendisliği Karadeniz Teknik Üniversitesi

Detaylı

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl. Lisans Elektrik- Elektronik Ortadoğu Teknik Üniversitesi 1988

Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl. Lisans Elektrik- Elektronik Ortadoğu Teknik Üniversitesi 1988 ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Mustafa Onat Doğum Tarihi: 8 Eylül 1963 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Elektrik- Elektronik Ortadoğu Teknik Üniversitesi 1988

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Mehmet Cemal Geneş Doğum Tarihi: 25 Nisan 1972 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl İnşaat Mühendisliği Gaziantep Üniversitesi 1994 Y. Doktora

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Hasan DİNÇER 2. Doğum Tarihi : 3. Unvanı : Prof. Dr 4. Öğrenim Durumu :

ÖZGEÇMİŞ. 1. Adı Soyadı : Hasan DİNÇER 2. Doğum Tarihi : 3. Unvanı : Prof. Dr 4. Öğrenim Durumu : 1. Adı Soyadı : Hasan DİNÇER 2. Doğum Tarihi : 3. Unvanı : Prof. Dr 4. Öğrenim Durumu : ÖZGEÇMİŞ Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Elektronik ve Hab Müh. İstanbul Teknik Üniversitesi 1971 Y. Lisans Elektronik

Detaylı

Derece Üniversite Bölüm/Program Yıl

Derece Üniversite Bölüm/Program Yıl Adı, Soyadı : Prof. Dr. Yahya DOĞU Doğum Tarihi : Adres İlgi Alanı: 17 Eylül 1968, Boztepe, Kırşehir Evli, 3 çocuk : Mühendislik Fakültesi, Makina Mühendisliği Bölümü, Enerji Anabilim Dalı 71450, Yahşihan,

Detaylı

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ve MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ OTEKON 2014

ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ve MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ OTEKON 2014 ULUDAĞ ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ve MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ OTEKON 2014 7. OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ KONGRESİ (7 th AUTOMOTIVE TECHNOLOGIES CONGRESS) 26-27 Mayıs 2014, Bursa (May 26-27

Detaylı

Derece Alan Üniversite Yıl

Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Mehmet Hasan BODUROĞLU 2. Doğum Tarihi : 16.04.1944 3. Unvanı : Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu : Doktora Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İnşaat Mühendisliği Robert Kolej Mühendislik

Detaylı

MUĞDEŞEM TANRIÖVEN. Adı Soyadı: Muğdeşem Tanrıöven. Doğum Tarihi: 11 Eylül 1970. Unvanı: Prof. Dr. Öğrenim Durumu: Doktora

MUĞDEŞEM TANRIÖVEN. Adı Soyadı: Muğdeşem Tanrıöven. Doğum Tarihi: 11 Eylül 1970. Unvanı: Prof. Dr. Öğrenim Durumu: Doktora MUĞDEŞEM TANRIÖVEN Adı Soyadı: Muğdeşem Tanrıöven Doğum Tarihi: 11 Eylül 1970 Unvanı: Prof. Dr. Öğrenim Durumu: Doktora Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Elektrik Mühendisliği Yıldız Teknik Üniversitesi

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. Mustafa NİL

Yrd. Doç. Dr. Mustafa NİL Yrd. Doç. Dr. Mustafa NİL ÖĞRENİM DURUMU Derece Üniversite Bölüm / Program Fırat Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği Y. Kocaeli Üniversitesi Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği Ana Bilim Dalı

Detaylı

Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli

Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli Prof. Dr. Mehmet Pakdemirli ÖĞRENİM DURUMU Derece Üniversite Bölüm / Program Yıllar Lisans Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği 1985 Y. Lisans Boğaziçi Üniversitesi Makine Mühendisliği 1987 Doktora

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: OKAN ÖZGÖNENEL Doğum Tarihi: 28 KASIM 1967 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Elektrik Eğitimi Marmara Üniversitesi 1989 Y. Lisans

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Kablosuz Haberleşme Sezim ve Kestirim Bilişim Kuramı İstatistiksel İşaret İşleme Uyarlanır İşaret İşleme Bilişsel Radyo

ÖZGEÇMİŞ. Kablosuz Haberleşme Sezim ve Kestirim Bilişim Kuramı İstatistiksel İşaret İşleme Uyarlanır İşaret İşleme Bilişsel Radyo 1. Adı Soyadı : Ali ÖZEN ÖZGEÇMİŞ İletişim Bilgileri Adres Telefon Mail : Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Yerleşkesi Mühendislik Fakültesi Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölümü Kuzey Çevre Yolu Kocasinan

Detaylı

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL MEDENİYET ÜNİVERSİTESİ MÜHENDİSLİK VE MİMARLIK FAKÜLTESİ 2014 YILI FAALİYET RAPORU 1 İÇİNDEKİLER ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU I.GENEL BİLGİLER 4-32 A. Misyon ve Vizyon 4 B. Yetki, Görev ve Sorumluluklar.

Detaylı

İDARİ GÖREVLER 2014- Çankaya Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümü Başkanı 2003-2008 ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü Başkanı

İDARİ GÖREVLER 2014- Çankaya Üniversitesi, Makina Mühendisliği Bölümü Başkanı 2003-2008 ODTÜ Makina Mühendisliği Bölümü Başkanı Prof.Dr. SITKI KEMAL İDER Çankaya Üniversitesi Makina Mühendisliği Bölümü Tel (İş): 0 312 266 1301 GSM: 0 533 371 7475 E-Mail: kider@cankaya.edu.tr KİŞİSEL BİLGİLER Doğum Tarihi ve Yeri Medeni Hali : 10.11.1953,

Detaylı

4.4. ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans Elektrik Eğitimi Kocaeli Üniversitesi 2000. Y. Lisans Elektrik Eğitimi Kocaeli Üniversitesi 2004

4.4. ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans Elektrik Eğitimi Kocaeli Üniversitesi 2000. Y. Lisans Elektrik Eğitimi Kocaeli Üniversitesi 2004 4.4. ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Mevlüt KARAÇOR 2. Doğum Tarihi: 26.10.1977 3. Unvanı: Yrd.Doç.Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Elektrik Eğitimi Kocaeli Üniversitesi 2000 Y. Lisans

Detaylı

CE Belgelendirme Halil ÖZER İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı

CE Belgelendirme Halil ÖZER İstanbul Ticaret Üniversitesi Fen Bilimleri Enstitüsü Endüstri Mühendisliği Anabilim Dalı ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: VEDAT ZEKİ YENEN 2. Doğum Tarihi: 01/01/1969 3. Unvanı: YRD.DOÇ.DR. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans İŞLETME MÜH. İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ 1990 Y. Lisans

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. 1. Bir Yatırım Kararı Destek Modeli İçin Analitik Hiyerarşi Yaklaşımı, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (1997).

ÖZGEÇMİŞ. 1. Bir Yatırım Kararı Destek Modeli İçin Analitik Hiyerarşi Yaklaşımı, İTÜ Fen Bilimleri Enstitüsü, (1997). ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı : Demet BAYRAKTAR 2. İletişim Bilgileri Adres E.posta : Süleyman Şah Üniversitesi İşletme ve Yönetim Bilimleri Fakültesi İşletme Bölümü 34864 Kartal-İSTANBUL : dbayraktar@ssu.edu.tr

Detaylı

Prof. Dr. M. Erdal BALABAN Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi erdal.balaban@isikun.edu.tr ÖZGEÇMİŞ

Prof. Dr. M. Erdal BALABAN Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi erdal.balaban@isikun.edu.tr ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Mehmet Erdal Balaban Prof. Dr. M. Erdal BALABAN Işık Üniversitesi Mühendislik Fakültesi erdal.balaban@isikun.edu.tr ÖZGEÇMİŞ 2. Doğum Tarihi ve Yeri: 5 / 7 / 1953, Hendek(Sakarya) 3. Unvanı:

Detaylı

Publications by Ismail H. Altas

Publications by Ismail H. Altas Publications by Ismail H. Altas THESIS [1]. I. H. Altas, "Control Strategies For Maximum Power Tracking And Energy Utilization Of A Stand-Alone Photovoltaic Energy System", PhD Thesis, University of New

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ 1. Adı Soyadı: Ayşe ERDEM AKNESİL 2. Doğum Tarihi: 27 Nisan 1965 3. Ünvanı: Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Mimarlık Yıldız Teknik Üniversitesi

Detaylı