True Elements Marine Organik Cilt Bakım Serisi. Sıkça Sorulan Sorular

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "True Elements Marine Organik Cilt Bakım Serisi. Sıkça Sorulan Sorular"

Transkript

1 True Elements Marine Organik Cilt Bakım Serisi Sıkça Sorulan Sorular S: Her bir ürünün özellikleri nelerdir? C: Her bir ürünün cilde belirli faydaları vardır: Velvet Temizleme Sütü Bir cilt temizleyicinin amacı nedir? Cildi kir ve makyaj artıklarından temizlemek ph a (ort. 5.5) uyumlu, bakterilerden koruma, vs. Epidermisin nem içeriğini koruyarak kurumamasını sağlamak Velvet Temizleme Sütü bu özellikleri nasıl yerine getirir? Bir sütsü madde olarak, doğal dengesini koruyacak şekilde nazikçe cildi temizler. Kondrus, su rezervlerini koruyan ve nemlendiren polisakkaritler içerir. Laminarya da nemlendirmeye yardımcıdır. Aynı zamanda mikro-dolaşımı aktive eder. Böylece baz hücreler sağlıklı kalır. Ulva da su reservlerini korumaya ve parlaklığı artırmaya yardımcı olur. Birlikte ph ı korurlar. Cilt temiz ve parlak olur, nemi korunur. Velvet Temizleme Sütü, cildin doğal dengesini korurken kirleri ve makyaj kalıntılarını nazikçe temizler. Yani bu, cildin asitliğine karşılık gelen ph değerine uyumlu olduğu anlamına gelir. Ama aynı zamanda cildimizin doğal olarak içerdiği yağ ve su dengesini de koruduğu anlamına gelir. Yani ne cildi tamamen kurutur ne de fazla yağlandırır. Yosun özleri laminarya, kondrus ve ulvanın sağladığı eser elementler ve mineraller, cildin parlaklığını artırırken nemini korur. Cilde mükemmel temizlik ve parlaklık sağlar.

2 Fresh Tonik Losyon Bir tonik losyonun amacı nedir? Temizliği mükemmel hale getirmek Cilt için tonik görevi görmek bazal hücrelerin sağlığını korumak Fresh Tonik Losyon bu özellikleri nasıl yerine getirir? Deniz teresi cildin yenilenmesini hızlandırarak parlaklığını ve sağlığını artırır. Laminarya hücresel giriş çıkışları hızlandırır, böylece hücreler iyi beslenir ve atıklar etkin bir biçimde uzaklaştırılır -> sağlık ve parlaklık Aloe vera esnekliği korumaya yardımcı olur. Cilt tamamen temiz, sağlıklı ve parlak olur. Fresh Tonik Losyon makyaj temizliğini tamamlar. Sodyumu az, püskürtmeli kurutma yöntemi uygulanmış deniz suyu ile birlikte laminarya özü, hücresel giriş çıkışları ve kanın mikro-dolaşımını aktive eder. Hücresel değişimin anlamı, hücrelerimizin içi ile dış çevre arasındaki değişimdir. Hücre dış-hücresel çevreden beslenir ve atıklarını dış-hücresel çevreye bırakır. İyi beslenmiş ve atıklarından arınmış bir hücre, daha sağlıklı ve daha parlak olur. Mikro-dolaşım, organ dokularının içindeki en küçük kan damarlarına taze kanın taşınmasıdır. Bunun aksi, organlardan içeri ve dışarı kanın taşınması olan makro-dolaşımdır. Bu kan damarlarına ek olarak, mikro-dolaşıma lenf kılcal damarları ve toplayıcı sistem de dahildir. Laminarya özü mikro-dolaşımı aktive ederek, cildin yaşamsal fonksiyonlarını hızlandırır, oksijenasyonunu tetikler, atıklarından kurtulmasına yardımcı olur... Aloe vera, kondrus ve ulva, epidermisin üst tabakalarını yatıştırır ve nemlendirir. Cilt sağlığa, rahatlamaya ve parlaklığa kavuşur. Anti-Ageing Serum Bir Anti-Ageing serumun amacı nedir? Yaşlandıkça azalan, sıkılık ve elastikiyetten sorumlu olan kolajen ve elastin üretimini tetiklemek Çevresel faktörler nedeniyle kaybedilen nemi geri kazandırmak Sigara, güneş ve alkolün neden olduğu serbest radikallerle savaşacak antioksidanlar sağlamak Anti-Ageing Serum bu özellikleri nasıl yerine getirir? Ulva, elastin liflerinin sentezini harekete geçirir. Hiyalüronik asit kolajen sentezini harekete geçirir. Hiyalüronik asit suyu çeker ve cildi dolgunlaştırır. Deniz teresi antioksidan zenginidir. Cilt daha sıkı, pürüzsüz ve parlak görünür.

3 Anti-Ageing Serum pek çok yaşlanma karşıtı bileşenin konsantrasyonundan oluşur ve cildi güçlendirir. Ulva algleri, cildin yeni ve sağlıklı hücreler yaratmasına yardımcı olan hücresel metabolizmayı harekete geçirir. Ayrıca elastin liflerinin sentezini harekete geçirir. Elastin lifleri, cilde elastikiyet ve sıkılık kazandıran liflerden biridir. Bu lifler yaşla birlikte hasar görür. Yepyeni elastin liflerinin üretimi tetiklenince, cildin sıkılığını ve elastikiyetini geri kazanmasına yardımcı oluruz. Hiyalüronik asit cildi dolgunlaştırır ve daha sıkı ve pürüzsüz bir cilt için kolajen sentezini harekete geçirir. Higroskopik (nem emen) özelliğe sahiptir; dolayısıyla dokuların içinde suyu hapseden bir sünger gibi davranır. İyi nemlenen cilt ise dolgunlaşır. Youthful Yüz Kremi Bir Anti-Ageing kremin amacı nedir? Yaşlanma işaretlerini geciktirmek Maksimum hidrasyon sağlamak Bazal hücrelerin sağlığını korumak Destek dokuların sağlamlığını korumak Youthful Yüz Kremi bu özellikleri nasıl yerine getirir? Deniz teresi hücre yenilenmesini tetikler Aloe vera ve Kondrus nem sağlar Olus yağı ve hurma çekirdeği özü cildi besler Birlikte çalışarak destek dokuları güçlendirirler. Cilt parlak ve taze bir görünüme kavuşur Youthful Yüz Kremi yaşlanmanın ilk işaretlerini geciktirir ve daha sıkı bir cilt için destek dokuların elastikiyetini artırır. Bitki yağlarının ve deniz rezenesi özünün bileşimi üst deriyi besler, korur ve canlandırır. Aloe vera jeli, Rhodophycea yosunlarından gelen polisakkaritlerle birlikte nem sağlar. Cilt parlak ve taze bir görünüme kavuşur. Nourishing Yüz Kremi Besleyici bir yüz kreminin amacı nedir? Derinlemesine beslenme sağlamak Epidermisin üst tabakalarına nem sağlamak Cildin bariyer fonksiyonunu yenilemek Nourishing Yüz Kremi bu özellikleri nasıl yerine getirir? Shea yağı ve ayçiçeği tohumu yağı cildi derinlemesine besler, aynı zamanda bariyer fonksiyonunu yeniler. Hiyalüronik asit güçlü bir nem rezervi yaratır. Cilt yumuşak, dolgun ve pürüzsüz görünür.

4 Nourishing Yüz Kremi içerdiği shea yağı, ayçiçeği tohumu yağı ve eser elementler ile cildin bariyer fonksiyonunu yeniler, beslenme (yağ olarak) sağlar ve epidermisin üst tabakalarına nem sağlar. Cildin yüzeyi, dış etkenlere karşı bir kalkan görevi gören yağlar ve su materyallerinin karışımından oluşur. Bu yağ ve su karışımının dengesi bozulduğunda, bariyer görevini yitirir. İşte bu fonksiyonu korumak bu nedenle önemlidir. Hiyalüronik asit güçlü bir nem rezervi yaratır. Cilt yumuşak ve pürüzsüz olur. Stimulating Duş Jeli Bir duş jelinin amacı nedir? Cildi makyaj ve kirlerden nazikçe arındırmak ph a uyumlu (ort. 5.5) bakterilerden, vs. koruma hücre yenilenmesini tetiklemek Stimulating Duş Jeli bu özellikleri nasıl yerine getirir? Deniz teresi, hücresel giriş çıkışları harekete geçirir. Laminarya, fucus ve deniz suyu, hücre yenilenmesine yardımcı olan mikro-dolaşımı ve hücresel giriş çıkışları harekete geçirir ve aynı zamanda hücreler iyi beslendiği ve atıklarından etkin biçimde kurtulduğu için cildin parlak görünmesini sağlar. Cilt temiz ve sağlıklı olur. Stimulating Duş Jeli cildi mükemmel temizlerken, hidro-lipidik tabakayı canlandırır ve korur. Deniz rezenesi hücresel giriş çıkışları hızlandırırken, kahverengi yosun ve deniz suyu cildin güçlenmesine ve minerallerini geri kazanmasına katkıda bulunur. Nemlendirici Vücut Losyonu Bir vücut losyonunun amacı nedir? Derinlemesine beslenme sağlamak Dokuların sağlığını korumak Epidermisin üst tabakalarına nem sağlamak Nemlendirici Vücut Losyonu bu özellikleri nasıl yerine getirir? Shea yağı ve hurma çekirdeği yağı derinlemesine nem ve beslenme sağlar. Ulva hücresel metabolizmayı yükseltir ve böylece sıhhat sağlar. Laminarya nem sağlar. Nemlendirici Vücut Losyonu içerdiği shea yağı, hurma çekirdeği yağı ve yosun özleri ile epidermisin üst tabakasını nemlendirir ve cildi beslerken, Ulva yosunları dokuları güçlendirir. Nemlendiricinizi sürer sürmez giyinebilmenize olanak sağlayan yağsız dokusu, cildiniz üzerinde görünmez koruyucu bir tabaka bırakır.

5 S: Geçirgenliği az olduğuna göre, yosunların besleyici özleri cilt tarafından nasıl emilir? C: Daha yoğun tarafın, daha az yoğun tarafa doğru penetrasyon anlamına gelen ozmos mekanizması yoluyla emilirler. Yani, yosunlarda yüksek konsantrasyonda bulunan besleyiciler, doğal olarak cilt tarafından emilecektir. S: Cilt tam olarak nasıl nemlenir? A: Aslında kozmetikler gerçekten cildi nem lendiremezler. Birkaç mekanizma sayesinde gerçekleşen doğal ve sürekli su kaybını sınırlandırabilirler. Suyun buharlaşmasını sınırlayan bir tabaka yaratabiliriz. Yosunlarda bulunan polisakkaritler, denizde su düzeyinin düşük olduğu zamanlarda yosunların kuru ortamda hayatta kalabilmesini sağlayan bu çok faydalı özelliğe sahiptir. Bir diğer mekanizma, cildimizde var olan Doğal Nem Faktörleri ni güçlendirmektir. Bu DNF ler amino asitler ve eser elementler bakımından zengindir. Bunlara eser elementler sağlamak, onları güçlendirecek ve cildin nemini daha iyi korumasını sağlayacaktır. S: Nem rezervleri cildin neresindedir? C: Her yerinde. Ama en çok su bulunan yer cildin dermis katmanıdır. S: Velvet Temizleme Sütü nün üzerinde bir yüz resminin içinde 1 ve Fresh Tonik Losyon da da 2 yazıyor. Bunlar ne anlama geliyor? C: İkisi de aynı kutuya sahip olduğundan rakamlar kullanım sırasını karıştırmamanıza yarar. 1 : Önce temizleyin. 2 : Tonik losyon ile temizlği tamamlayın. S: Ürünleri nasıl kullanmalıyım? C: Kullanım talimatları şöyledir: Velvet Temizleme Sütü nü sabah ve akşam hafif dairesel hareketlerle yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Ilık su ile durulayın ve True Elements Fresh Tonik Losyon ile temizliği tamamlayın. Fresh Tonik Losyon u ise, sabah ve akşam, bir parça pamuk üzerine dökerek yüzünüze ve boynunuza uygulayın. Anti-Ageing Serum u her sabah ve akşam, tonik losyondan sonra uygulayın. Birkaç damla serumu yüzünüze ve boynunuza hafif dairesel hareketlerle yayın. Daha sonra True Elements yüz kremi kullanın. Youthful Yüz Kremi ni veya Nourishing Yüz Kremi ni, True Elements Anti-Ageing Serum dan sonra her sabah ve akşam, hafif dairesel hareketlerle yüzünüze ve boynunuza uygulayabilirsiniz. Stimulating Duş Jeli ni banyoda ya da duşta vücudunuza uygulayabilirsiniz. Uygulamadan sonra ılık su ile iyice durulanın.

6 Nemlendirici Vücut Losyonu nu, duştan sonra tüm vücuda uygulayabilirsiniz. S: True Elements Marine in organik olduğunu söylüyorsunuz, ancak ürünlerin içeriğinin sadece % 20 si organik tarımdan elde ediliyor. Bunun sebebi nedir? C: Organik sertifika için yasal gereklilik, içeriğin en az % 10 unun organik tarımdan ve %95 inin doğal kaynaklardan gelmesidir. True Elements Marine serisi, % 20 oranında organik içeriği ile bu gerekliliğin çok üstündedir ve gelecekte Avrupa standardı olacak COSMOS u karşılamaktadır. Mevcut ürünlerin organik-doğal içerik yüzdeleri şu şekildedir: Velvet Temizleme Sütü: İçeriğin % sı doğal kaynaklardan. İçeriğin % i organik tarımdan. Fresh Tonik Losyon: İçeriğin % ü doğal kaynaklardan. İçeriğin % si organik tarımdan. Anti-Ageing Serum: İçeriğin % si doğal kaynaklardan. İçeriğin % ü organik tarımdan. Youthful Yüz Kremi: İçeriğin % sı doğal kaynaklardan. İçeriğin % i organik tarımdan. Nourishing Yüz Kremi: İçeriğin % ü doğal kaynaklardan. İçeriğin % u organik tarımdan. Stimulating Duş Jeli: İçeriğin % i doğal kaynaklardan. İçeriğin % u organik tarımdan. Nemlendirici Vücut Losyonu: İçeriğin % u doğal kaynaklardan. İçeriğin % u organik tarımdan.

7 S: Kondrus krispus un faydaları nelerdir? C: Kondrus krispus, deniz suyu çekildiğinde ortaya çıkan kayalara yapışık yaşayan mor-kahve tonlarında kırmızı algdir. 10 cm e kadar uzar ve deniz suyu yükseldiğinde Mayıs tan Ekim e kadar toplanabilir. Bunun True Elements formülüne eklenmesinin nedeni, cildin su kaynaklarını korumak, cildi yatıştırmak, beslemek ve yenilemektir. S: Deniz teresinin (Crithmum maritimum) kullanım amacı nedir? C: Deniz teresi, mavi-yeşil saplı, yapraklı ve sarı-yeşil çiçekli uzun yaşayan bir bitkidir. Kozmetikte çok çeşitli kullanım özellikleri vardır. Amino asit ve fenolik bileşen zengini olması nedeniyle, antioksidan korumasını destekler ve cilt yenilenmesini uyararak yaşlanma karşıtı sonuçlar yaratır. Aynı zamanda cildin parlak ve sağlıklı görünmesine katkıda bulunur. S: Ulva lactuca nın kullanım amacı nedir? C: Ulva lactuca, ılıman ve soğuk denizlerde yetişen ve baharda toplanan bir yeşil yosundur. Kozmetikte, canlılık sağlar, parlaklık verir ve elastin liflerini harekete geçirir. Yaşlanma karşıtıdır. S: Laminarya digitata nedir? C: Sadece bahar gelgitlerinde ortaya çıkma özelliğine sahip bir kahverengi yosundur. Toplanma zamanı Mayıs-Ekim arasıdır. Scoubidou adında hidrolik kola sahip teknelerle toplanır. Mineral zengini (potasyum, sodyum ve kalsiyum) ve eser element zengini (magnezyum, demir, bakır, çinko, manganez) yapısı ile cilt metabolizması için idealdir. Hücresel giriş çıkışları hızlandırıp mikrodolaşımı uyararak cilde nem, parlaklık ve tazelik sağlar. S: Fucus vesiculosus ne işe yarar? C: Fucus vesiculosus, kıyılarda kayaların üzerinde yaşayan kahverengi yosunlardır. Britanya kıyılarında bolca yetişir ve denizin aktif maddelerini konsantre olarak bulundurur. Bu yosunun yapraklarının, onu yüzeye yakın tutan kesecikleri vardır. Tüm yıl toplanabilir. Elle toplanır ve yeniden uzamasına imkan tanımak için sapı alttan 20 cm yukarıdan kesilir. Magnezyum, protein, fukoidan, retinol ve bunların türevlerini (A vitamini) içerir. Duş Jeli nde bulunmasının amacı, mikrodolaşımı uyarmaktır.

8 S: Yosunlar nereden toplanır ve sürdürülebilirlikleri var mıdır? C: Yosunlar, Fransa nın kuzey batı bölgesi Britanya nın açıklarından toplanır. En zengin deniz hayatına sahip bölgelerden biri olarak kabul edilir ve böylelikle 1988 de UNESCO nun biyosfer rezervlerine dahil edilmiş ve Ekim 2007 de Fransa nın ilk deniz parkı olmuştur. 300 e yakın tür ile Avrupa nın en zengin yosun türlerini barındıran bölgesidir. Deniz yosunu elde etme yöntemlerimiz, sürdürülebilirlik ilkesine bağlı olarak, yani deniz yosununun olduğu yerde yeniden yetişeceğinden emin olunarak toplanır. Tür seçiminde son derece titiz ve dikkatli davranılmaktadır. Toplama periyotları mevsime ve hava koşullarına bağlı olarak optimize edilir. S: True Elements ta kullanılan yosunlar nasıl işlenir? C: Çok hassas teknik işlemler uygulanarak yosunlardan özleri alınır. Yosunlar toplanır toplanmaz yapay olarak kurutulur, daha sonra yıkanıp Avrupa nın en büyük düşük ısılı kurutucuna konur. Tüm işlem, toplanmadan itibaren 24 saat içinde bitirilir, böylece tüm değerli öz korunmuş olur. S: True Elements ürünlerinin en az % 90 ının doğal kaynaklardan elde edildiğini söylüyorsunuz ama içeriklerden bazıları kulağa çok kimyasal geliyor. Neden? C: İçeriklerden yalnızca beşi sentetiktir benzil alkol, sodyum benzoat, dehidroasetik asit ve potasyum sorbat (bunların tamamı koruyucudur) ve amonyum laurik sülfat (bu da yüzey aktif maddedir.) Tüm diğer içerikler doğal kaynaklardan elde edilir. Aşağıdaki tablodan inceleyebilirsiniz: Crithmum maritimum (deniz teresi) özü Kaprilik/Kaprik trigliserit Helianthus annuus (Ayçiçeği) tohumu yağı Gliserin Gliseril stearat Aloe barbadensis jeli (yaprak suyu) Sodyum stearil glutamat Chondrus crispus (Karajenan) özü Laminaria digitata özü Ulva lactuca özü Kokogliserit Ksantan sakızı Crithmum maritimum yosunu Helianthus annuus (Ayçiçeği) tohumu Hurma yağı, hurma çekirdeği yağı, hindistancevizi yağı ve kolza tohumu yağı Aloe barbadensis Hurma yağı, hurma çekirdeği yağı, kanola yağı, kolza tohumu yağı, soya yağı Chondrus crispus yosunu Laminaria digitata yosunu Ulva lactuca yosunu Hindistan cevizi ve hurma çekirdeği yağı Ksantan kampestris bakterisinin biyofermantasyonundan elde edilir

9 Palmitat setil Setearil alkol Laktik asit Tokoferol Sitrik asit Sodyum fitat Linalool Limonene Sodyum PCA Maris aqua Sodyum karajenan Sodyum hyalüronat Octyldodecanol Dikaprilil karbonat Olus yağı Shea yağı Laurik Laurat Mikrokristalin selüloz Hidrojenize hurma gliseriti Selüloz sakızı Amonyum laurik sülfat Cocamidopropyl betaine Decyl glucoside Glyceryl oleate Maris sal Fucus vesiculosus Sitral Decyl oleate Coco glucoside Şeker fermantasyonu Yağ tohumu (birincil kaynak soya olmak üzere) Tatlı patates, mısır, tapyoka Pirinç kepeği Uçucu yağ Uçucu yağ Kırmızı pancar Deniz suyu Alg Buğday, şeker pancarı Kolza tohumu yağı Shea yağı Hindistancevizi ve hurma/hurma çekirdeği yağı Odun hamuru Hurma Odun hamuru Amonyum laurik sülfat ve glükoz Hindistancevizi ve hurma/hurma çekirdeği yağı, ayçiçek yağı, glükoz Deniz tuzu Fucus vesiculosus yosunu Uçucu yağ Hindistancevizi ve hurma/hurma çekirdeği yağı S: Bu içeriklerin görevi nedir? C: Lütfen aşağıdaki tabloya bakın. Ancak her bir ürünün spesifik özelliklerini oluşturan, bu maddelerin her birinin yüzde formülasyonu ve birbileri ile etkileşimidir. Crithmum maritimum özü Kaprilik/Kaprik trigliserit Helianthus annuus (Ayçiçeği) tohumu yağı Gliserin Anti-oksidan, yaşlanma karşıtı. Yumuşatıcı Nemlendirici ve pürüzsüzlüğü artırıcı. Hızla su emer. Epidermisi dolgunlaştırır.

10 Gliseril stearat Aloe barbadensis jeli (yaprak suyu) Sodyum stearil glutamat Chondrus crispus (Karajenan) özü Laminaria digitata özü Ulva lactuca özü Kokogliserit Xanthan gum Cetyl palmitate Setearil alkol Laktik asit Tokoferol Sitrik asit Sodyum fitat Linalool Limonene Sodyum PCA Maris aqua Sodyum karajenan Sodyum hyalüronat Octyldodecanol Dicaprylyl carbonate Olus yağı Shea yağı Laurik Laurat Mikrokristalin selüloz Hidrojenize hurma gliseriti Selüloz sakızı Guar sakızı Amonyum laurik sülfat Cocamidopropyl betaine Decyl glucoside Glyceryl oleate Maris sal Fucus vesiculosus Vizkozite artıcı ajan, yuuşatmaya yardımcı. Tabaka oluşturarak su kaybını yavaşlatır. Sakinleştirici, nemlendirici,esneklik kazandırır. Sütsüleştirici madde Nem ve yumuşaklık sağlar Parlaklık verir yaşlanma karşıtı. Vizkozite artıcı ajan, yuuşatmaya yardımcı. Tabaka oluşturarak su kaybını yavaşlatır. Emülsiyon dengeleyici, kayganlaştırıcı Viscosity increasing agent, co-emulsifier. Slows loss of water by film forming Vizkozite artıcı ajan, yuuşatmaya yardımcı. Tabaka oluşturarak su kaybını yavaşlatır. ph dengeleyici Anti-oksidan ph dengeleyici Koruyucu Kokunun bir bölümü Kokunun bir bölümü Nemlendirici cilt düzeltici- su tutar, epidermisi dolgunlaştırır Remineralize eder, cildi dengeler Tabaka oluşturur, nemlendirir Sodyum hyalüronat, düşük molekül ağırlığına sahip hyalüronik asittir. Bu özel molekül ağırlığı, hidrasyonu düzenlemek ve cilt sıkılığını artırmak için cilde girmesini ve direkt epidermise ve hatta dermise etki etmesini sağlar. Yumuşatıcı mum (wax) Emülsiyon dengeleyici Emülsiyon dengeleyici Emülsiyon dengeleyici Yüzey aktif madde, cildi kirlerden arındırır Yüzey aktif madde, cildi kirlerden arındırır Yüzey aktif madde, cildi kirlerden arındırır Cildin nem düzeyini korur Viskozite düzenleyici ajan Mikro-dolaşımı uyarır

11 Citral Decyl oleate Coco glucoside Kokunun bir bölümü Yüzey aktif madde, cildi kirlerden arındırır S: Benzil alkolün görevi nedir ve güvenli midir? C: Benzil alkol bir koku bileşenidir ve ürünleri mikrobiyolojik saldırılardan korur. ECOCERT standartlarına tamamen uygundur. True Elements Marine serisinde kullanılan tüm içerikler güvenlidir çünkü tümü yoğun Güvenlik Değerlendirmeleri nden geçmiştir. S: True Elements Marine paraben içerir mi? C: Hayır. Benzil alkol, sodyum benzoat, dehidroasetik asit, sodyum fitat ve potasyum sorbat gibi diğer koruyucular kullanılmıştır. S: Polysakkaritler ne işe yarar? C: Polysakkaritler çoğu yosunun doğasında bulunur. İki rolü vardır. Birincisi, cilt üzerinde bir çeşit ağ oluşturarak nem kaybını önlemek. İkincisi, ürünlerdeki aktif bileşenleri derece derece serbest bırakmak. S: Ürünlerin çoğunda koku kullanılmış. Buna alerjisi olanlar muhtemelen kullanamayacaktır. Kokunun yüzdesi nedir? C: Cilt bakım serimizde sentetik koku yoktur. Kullanılan koku lar, linalool, limonene ve sitraldir. Hepsi de doğaldır ve True Elements e aromatik cazibe kazandırmak için eser miktarda kullanılmıştır. ( %) S: Setearil alkol ne görev görür ve cildi kurutur mu? C: Setearil alkol, ürüne kıvam katan bir yağ asitidir. Etanolden (etil alkol) tamamen farklıdır. Cildi kurutmaz. S: Mikrodolaşım nedir? C: Mikrodolaşım, temiz kanın dokularının içindeki en küçük kan damarlarına kadar taşınmasıdır. Burada önemli olan, oksijenin ve diğer besinlerin taşınması ve CO 2 ve diğer metabolik atıkların atılmasıdır.

ÜRÜN KATALOĞU KALİTELİ YAŞAM YOLCULUĞUNA HOŞGELDİNİZ

ÜRÜN KATALOĞU KALİTELİ YAŞAM YOLCULUĞUNA HOŞGELDİNİZ ÜRÜN KATALOĞU KALİTELİ YAŞAM YOLCULUĞUNA HOŞGELDİNİZ HOŞGELDİNİZ Nikken e ve yepyeni bir sağlıklı ve kaliteli yaşam dünyasına hoşgeldiniz! Nikken in vizyonu, tüm dünyada insanlara daha kaliteli bir yaşam

Detaylı

MASKE Normal Ciltler için

MASKE Normal Ciltler için MASKE Normal Ciltler için Normal, kuru, yağlı ve akneli cilt tipleri için 4 farklı çeşidi bulunmaktadır. İçeriğinde zengin bileşimlerin (Demir, Magnezyum, Kalsiyum, Bakır, Fosfor) yanı sıra, Susam Yağı,

Detaylı

İÇİNDEKİLER SKINOVAGEPX

İÇİNDEKİLER SKINOVAGEPX SKINOVAGE PX İÇİNDEKİLER 1. Felsefesi... 2. Serideki aktif içerikler... 3. Alt seriler... 4. VITA BALANCE kuru cilt tipleri için... 5. CALMING SENSITIVE hassas cilt tipleri için... 6. PERFECT COMBINATION

Detaylı

ÇOCUĞUNUZ VE SİZİN İÇİN. dünyanın. en saf* kozmetiği. * USDA Organik Sertifikası * FDA Yiyecek Sertifikası

ÇOCUĞUNUZ VE SİZİN İÇİN. dünyanın. en saf* kozmetiği. * USDA Organik Sertifikası * FDA Yiyecek Sertifikası ÇOCUĞUNUZ VE SİZİN İÇİN dünyanın en saf* kozmetiği * USDA Organik Sertifikası * FDA Yiyecek Sertifikası Mambino Organics ürünleri el yapımıdır ( toplu üretim yapılmamaktadır) ve doğal hammaddelerimizin

Detaylı

CİLT KOZMETİĞİNİZDEKİ YENİLİKÇİ ADIMLAR

CİLT KOZMETİĞİNİZDEKİ YENİLİKÇİ ADIMLAR CİLT KOZMETİĞİNİZDEKİ YENİLİKÇİ ADIMLAR DERMATOLOJİK KOZMETİK LABORATUVARLARI DCL, 1980 den beri, en yüksek kalitede, reçetesiz cilt ve saç ürünlerini doktorların hizmetine sunmaktadır. DCL de çalışan

Detaylı

Cildinin Biliyor musun?

Cildinin Biliyor musun? CİLDİNİz. HİSSEDİYOr- MUSUN? Cildinin Durumunu Biliyor musun? 3 Genel olarak hepimiz sağlıklı, normal bir ciltle dünyaya geliriz. Durum... normal cilt kuru cilt Bu mükemmel bir cilt, hemen hemen kusursuz,

Detaylı

Ağustos 2015 Sayı: 8 huncalife.com.tr Fiyat 1.45

Ağustos 2015 Sayı: 8 huncalife.com.tr Fiyat 1.45 Ağustos 015 Sayı: 8 huncalife.com.tr Fiyat 1.45 Merhaba Değerli Huncalife Temsilcileri, Bu ay size çok güzel haberlerimiz var. Huncalife olarak Avrupa Doğrudan Satış Dernekleri Federasyonu (SELDIA) ve

Detaylı

ARCTIC SECRET Oksijen Serisi

ARCTIC SECRET Oksijen Serisi ARCTIC SECRET Oksijen Serisi OKSİJEN SERİSİ KUZEY DENİZİNİN SIRLARI Deride hücresel solunumu arttırıcı etki gösterir, deriyi oksijenlendirir. Cilde elastikiyet kazandırır, ölü cilt hücrelerinin giderilmesine

Detaylı

ÇOCUĞUNUZ VE SİZİN İÇİN. dünyanın. en saf* kozmetiği. * USDA Organik Sertifikası * FDA Yiyecek Sertifikası

ÇOCUĞUNUZ VE SİZİN İÇİN. dünyanın. en saf* kozmetiği. * USDA Organik Sertifikası * FDA Yiyecek Sertifikası ÇOCUĞUNUZ VE SİZİN İÇİN dünyanın en saf* kozmetiği * USDA Organik Sertifikası * FDA Yiyecek Sertifikası Ürünlerimiz el yapımıdır ( toplu üretim yapılmamaktadır) ve doğal ham maddelerimizin besin içeriğini

Detaylı

ARTISTRY Creme LuXury Göz Kremi Sıkça Sorulan Sorular

ARTISTRY Creme LuXury Göz Kremi Sıkça Sorulan Sorular ARTISTRY Creme LuXury Göz Kremi Sıkça Sorulan Sorular Ürün Hakkında ARTISTRY Creme LuXury Göz Kreminin başlıca faydaları nedir? cilde enerji veren ve hassas cilt bölgesine özgü spesifik ihtiyaçları hedef

Detaylı

NU SKIN /Pharmanex ÜRÜN KATALOĞU 2015 - VERSİYON 2 ÜRÜN KATALOĞU 2015 NU SKIN /PHARMANEX

NU SKIN /Pharmanex ÜRÜN KATALOĞU 2015 - VERSİYON 2 ÜRÜN KATALOĞU 2015 NU SKIN /PHARMANEX NU SKIN /Pharmanex ÜRÜN KATALOĞU 2015 - VERSİYON 2 ÜRÜN KATALOĞU 2015 NU SKIN /PHARMANEX DIŞTAN İÇE VE İÇTEN DIŞA, NU SKİN EN İYİ ŞEKİLDE GÖRÜNMENİZİN VE HİSSETMENİZİN PÜF NOKTASI Geleceğe doğru bir bakın;

Detaylı

NU SKIN /Pharmanex ÜRÜN KATALOĞU 2013/2014 ÜRÜN KATALOĞU 2013/2014 NU SKIN /PHARMANEX

NU SKIN /Pharmanex ÜRÜN KATALOĞU 2013/2014 ÜRÜN KATALOĞU 2013/2014 NU SKIN /PHARMANEX NU SKIN /Pharmanex ÜRÜN KATALOĞU 2013/2014 ÜRÜN KATALOĞU 2013/2014 NU SKIN /PHARMANEX DIŞTAN İÇE VE İÇTEN DIŞA, NU SKİN EN İYİ ŞEKİLDE GÖRÜNMENİZİN VE HİSSETMENİZİN PÜF NOKTASI Geleceğe doğru bir bakın;

Detaylı

02 Spa Kuralları ve Politikası. 04 Islak Alanlar. 07 Nua ya Özel. 09 Yüz Bakımları. 12 Vücut Sağlığı. 17 Masajlar. 21 Bedende ve Mekanda Denge

02 Spa Kuralları ve Politikası. 04 Islak Alanlar. 07 Nua ya Özel. 09 Yüz Bakımları. 12 Vücut Sağlığı. 17 Masajlar. 21 Bedende ve Mekanda Denge M E N Ü 02 Spa Kuralları ve Politikası 04 Islak Alanlar 07 Nua ya Özel 09 Yüz Bakımları Sayın Misafirlerimiz, Türkiye nin ilk ve tek destinasyon Spa sına hoş geldiniz. Nua Wellness-Spa da sizi aramızda

Detaylı

Dünya sınıfı iki marka güçlerini birleştiriyor*

Dünya sınıfı iki marka güçlerini birleştiriyor* X Sonbahar/Kış 2010 Dünya sınıfı iki marka güçlerini birleştiriyor* Daha iyi bir yaşam için beslenme. *Bkz. sayfa 30 Sağlıklı, aktif bir yaşam tarzını destekleyecek kılavuzunuz 2 Sağlıklı Aktif Yaşam Programı

Detaylı

TM 2013 ÜRÜN KATALOĞU

TM 2013 ÜRÜN KATALOĞU TM 2013 ÜRÜN KATALOĞU İÇECEKLER Meyve suları ve özlerinden hazırladığımız özel karışımlardan oluşan içecek çeşitlerimiz, günlük besin gereksiniminizi karşılamaya ve iyi bir yaşam tarzına kavuşmanıza yardımcı

Detaylı

«Temizleyiciler. Besleyiciler. Leke gidericiler. Yapısına göre kozmetikler; Çözeltiler. Süspansiyonlar. Emülsiyonlar. Kremler. Patlar. J eller.

«Temizleyiciler. Besleyiciler. Leke gidericiler. Yapısına göre kozmetikler; Çözeltiler. Süspansiyonlar. Emülsiyonlar. Kremler. Patlar. J eller. Kullanım amacına göre kozmetikler; Kozmetik ürünler; deri, dudak, saç, tırnak, sakal, ağız boşluğu, dış genital organlar ve dişlere sürülmek, fışkırtılmak ve benzeri yöntemleri uygulamak suretiyle temizlemek,

Detaylı

ÜRÜN KATALOĞU 2012/13

ÜRÜN KATALOĞU 2012/13 ÜRÜN KATALOĞU 2012/13 EV GÜZELLİK ZİNDE YAŞAM CROP BOTTOM SİZİN İŞİNİZ EV GÜZELLİK ZİNDE YAŞAM 1959 Başlangıç Çeşitli küçük serbest girişimlerde birlikte çalıştıktan sonra çocukluk arkadaşı olan Rich DeVos

Detaylı

YeNI SIK SORULAN SORULAR

YeNI SIK SORULAN SORULAR Yeni SIK SORULAN SORULAR KOLEKSİYON SATINIQUE NEDİR? Satinique sadece Amway serbest girişimcileri tarafından sunulan tüm saç tiplerinin ihtiyaçlarını karşılayan premium bir saç bakım, uygulama ve saç şekillendirme

Detaylı

YeNI SIK SORULAN SORULAR

YeNI SIK SORULAN SORULAR Yeni SIK SORULAN SORULAR KOLEKSİYON SATINIQUE NEDİR? Satinique sadece Amway serbest girişimcileri tarafından sunulan tüm saç tiplerinin ihtiyaçlarını karşılayan premium bir saç bakım, uygulama ve saç şekillendirme

Detaylı

www.asgkozmetik.com 2013 KATALOĞU

www.asgkozmetik.com 2013 KATALOĞU www.asgkozmetik.com 2013 KATALOĞU HairMD, ASG Kozmetik Tescilli Markasıdır. SAÇ ŞAMPUANI 300ml BİTKİSEL KÖK HÜCRE VE BİTKİSEL MULTİVİTAMİN - MİNERAL KOMPLEKS TÜM SAÇ TİPLERİ İÇİN. Hairmd Şampuan içeriğindeki

Detaylı

nanokeratinsystem.com.tr BİLİM İSPATLADI! ARTIK MÜKEMMEL SAÇLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ

nanokeratinsystem.com.tr BİLİM İSPATLADI! ARTIK MÜKEMMEL SAÇLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ nanokeratinsystem.com.tr BİLİM İSPATLADI! ARTIK MÜKEMMEL SAÇLARA SAHİP OLABİLİRSİNİZ MÜŞTERİLER İÇİN BESLEYİCİ SONUÇLAR! Bugün saçını sağlıklı tutmak modern kadının karşılaştığı en önemli sorunlardan

Detaylı

Dosya. Nefes. Yeni yılda sevdiklerinize sağlık ve güzellik armağan edin. Probiyotikler ve Prebiyotikler. cilt bakımı özen ister.

Dosya. Nefes. Yeni yılda sevdiklerinize sağlık ve güzellik armağan edin. Probiyotikler ve Prebiyotikler. cilt bakımı özen ister. Popüler Sağlık Dergisi Aralık-Ocak 2015 Sayı: 7 Dosya Kış aylarında cilt bakımı özen ister Yaşama eyleminin ilk göstergesi: Nefes Çocuklarda bağışıklık sistemi Yeni yılda sevdiklerinize sağlık ve güzellik

Detaylı

Sıkça Sorulan Sorular

Sıkça Sorulan Sorular Sıkça Sorulan Sorular FORWARD BEAUTY GENEL ÜRÜN BİLGİLERİ 1. ARTISTRY IDEAL RADIANCE cilt bakım serisinin amacı nedir? Üç Boyutlu Parlaklık içeren ARTISTRY IDEAL RADIANCE Koleksiyonu ciltte renk dengesizliklerini

Detaylı

Actimo nun Çalışma İlkeleri... 29 Actimo nun Etkileri... 30 Actimo Altıgen Suyu nedir ve Faydaları nelerdir?... 31 Mine-Q ve Super Cube karşılaştırma

Actimo nun Çalışma İlkeleri... 29 Actimo nun Etkileri... 30 Actimo Altıgen Suyu nedir ve Faydaları nelerdir?... 31 Mine-Q ve Super Cube karşılaştırma İçindekiler Doğa Bize Ne Anlatıyor?... 1 Suyun Kerameti... 2 Su Sağlık Ve Yaşamda Ne Gibi Önemli Bir Rol Oynar?... 3 Suyun insan vücudundaki rolü... 4 İyi su olmadan sağlıklı kalamazsınız... 5 Yeniden

Detaylı

Gerçek zayıfl ama öyküleri Zihni Zinde yolu İyi uykunun sırları Sağlıklı tarifl er

Gerçek zayıfl ama öyküleri Zihni Zinde yolu İyi uykunun sırları Sağlıklı tarifl er ÖZEL Gerçek zayıflama öyküleri SAĞLIKLI YAŞAM DERGİSİ SAYI: 1 KASIM-ARALIK 2011 Focus DETOKS YENİDEN DOĞUŞ Zihni Zinde tutmanın 10 yolu ISSN 2146-6378 İyi uykunun sırları Faydalı otlar Sağlıklı tarifler

Detaylı

KOZMETİKLER VE KADIN Prof. Dr. Ayşen Karaduman *

KOZMETİKLER VE KADIN Prof. Dr. Ayşen Karaduman * KOZMETİKLER VE KADIN Prof. Dr. Ayşen Karaduman * Güzel görünmek, bakımlı ve çekici olmak arzusu insanlık tarihinin her döneminde görülen sosyal bir davranıştır. İnsanlar, içinde yaşadıkları dönemin ve

Detaylı

More Quality for your life. 04/2015. Profesyonel Temİzlİk ve bakım

More Quality for your life. 04/2015. Profesyonel Temİzlİk ve bakım world More Quality for your life. 04/2015 Profesyonel Temİzlİk ve bakım Popüler ürünleri keşfedin! Sayfa 03 HERKES İÇİN ANTİBAKTERİYEL BAKIM MICROSILVER PLUS her soruna çözüm sunar 18 Sayfa Sayfa anneler

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) GÜZELLİK VE SAÇ BAKIM HİZMETLERİ SAÇ BAKIM KOZMETİKLERİ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

Sağlıklı ve aktif bir yaşamı destekleyen rehberiniz

Sağlıklı ve aktif bir yaşamı destekleyen rehberiniz Sayı 13 Kış 2012 İyi beslenme için Herbalife ı seçin Leo Messi Vakfı ve Herbalife, dünyanın dört bir yanındaki çocukların desteklenmesinde güçlerini birleştiriyor Sağlıklı ve aktif bir yaşamı destekleyen

Detaylı

SAÇ YAPISI, SAÇIN DÖNGÜSÜ, SAÇIN DÖKÜLME NEDENLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

SAÇ YAPISI, SAÇIN DÖNGÜSÜ, SAÇIN DÖKÜLME NEDENLERİ HAKKINDA BİLGİLENDİRME GİRİŞ HairMD şampuan ve saç serumu 2012 yılında eczacılarımızın ve hastalarımızın kullanımına sunulmuştur. İçeriği çok zengin olup 14 den fazla aktif madde içermektedir. Ve bu maddelerin (6 tanesi ile

Detaylı