KADIKÖY ANADOLU LİSESİ IUMUN2014

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KADIKÖY ANADOLU LİSESİ 2013-2014 IUMUN2014"

Transkript

1 Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi yabancı dili en etkin biçimde öğrenmek ve öğretmek için yenilikçi metot ve yöntemleri etkin ve dinamik bir şekilde kullanmaktadır. Projenin temel amacı yaşamın gereksinimlerine hem lokal hem de global çözümler üretecek lider bireyler yetiştirmektir. Okulumuz öğretim yılından itibaren iki dilde hazırlık eğitimi vermektedir. Hazırlık sınıfında 20 saat İngilizce, 7 saat Arapça okuyan öğrencilerimiz 9. sınıfta IGCSE eğitimi alabiliyorlar. IGCSE sınıflarında Cambridge müfredatına göre matematik, fizik, kimya ve biyoloji dersleri İngilizce olarak gerçekleştiriliyor. Öğrencilerimiz 9. sınıfta Temel Dini Bilgiler dersini ise Arapça olarak işliyorlar. Türkiye'nin ilk IGCSE eğitimi veren devlet kurumu olmanın yanında, IB ve cıs programlarına da aday okuluz. Dil eğitimini, kurumumuz bünyesindeki yabancı öğretmenler (native speaker) ve kardeş okullarımızla gerçekleştirdiğimiz öğrenci değişimi programlarıyla zenginleştiriyoruz. Yarıyıl ve yaz tatilini de yoğun dil programlarıyla değerlendiriyoruz. Okul içi ve dışı etkinliklerle de dil çalışmalarını destekliyoruz. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde dil alanı projeleri kapsamında uyguladığımız programlardan bazıları şunlardır: KAIHLIMUN Kulübü- MUN Model Birleşmiş Milletler - Model United Nations: Eğitim kurumlarının öğrenci delegeler çıkararak belli ülkeleri ve Birleşmiş Milletler kurumlarını temsil ettikleri eğitsel bir simülasyondur. MUN konferanslarında dünya gündeminde bulunan global sorunlara çözüm aranmaktadır. Sorunlara çözüm aranırken kültür etkileşimi de sağlanmaktadır. Konferanslara lise ve üniversite öğrencileri katılır, böylece farklı yaş gruplarından insanlar kaynaşmış olur. Her delegenin bir ülkeyi temsil ettiği konferanslarda ana dil ingilizcedir. KAIHLMUN Kulübünde bu konferanslara hazırlık yapan öğrencilerin İngilizce dil yeteneği ve özgüveni gelişir. Farklı bir bakış açısı kazanan öğrencilerin genel kültür seviyeleri de yükselir. Öğrencilerimiz sorumlu olduğu ülke vasıtasıyla kişisel ve milli düşünceler dışında uluslararası düşüncelere de sahip olur.

2 Yarınlarımızın seçkin liderleri olarak yetiştirilen bu öğrencilerimiz çok önemli ve göz ardı edilemeyecek bir tecrübe kazanır. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi İngilizce Hazırlık Bölümüne bağlı olarak kurulan KAIHLMUN Kulübü "2013/2014" eğitim yılında toplam 6 MUN Konferanslarına katılarakokulumuzu bu iddialı ve zorlu etaplarda başarıyla temsil etmiştir. KAIHLMUN Kulübümüzün şimdiye kadar yurtiçinde katıldığı konferanslar şunlardır: KMUN2014 KABATAŞ ERKEK LiSESi IIMUN2014 ITU VAKFI EKREM ELGINKAN LiSESi KALMUN2014 KADIKÖY ANADOLU LİSESİ IUMUN2014 İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ MEUISTANBUL2014 BO.AZİÇİ ÜNİVERSİTESİ IELMUN2014 İSTANBUL ERKEK LİSESİ Aktiviteler ve Yarışmalar: Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi eğitim ve öğretim programında sosyal etkinlikler, akademik çalışmalar kadar önemlidir. Kendi varlığını hem anadilinde hem de ikinci dilde ifade edebileceği en iyi alan bu tür ekip çalışmalarıdır. KAİHL'NİN diğer amacı da öğrencilerimizin liderlik vasıflarını, iletişim ve etkileşim becerilerini, sorumluluk, keşfetme, kendine saygı ve özgüven duygularını geliştirmektir. Fatih Sultanahmet'e gelen turistlere yardımcı olması ile ülkemizin tanıtımına destek olmayı amaçlayan bir projedir. Gönüllüler, sosyal sorumluluk projesine katılarak, gelecekleri için çok önemli bir deneyim elde eder. Turizm elçileri, yabancı dillerini geliştirebildikleri, yeni insanlar ve yeni kültürlerle tanışabildikleri bu proje ile ülke tanıtımına katkı sağlamanın manevi tatmininin yanı sıra, program sonunda akademik gelecekleri için kıymetli bir sertifika alır Eğitim öğretim yılının yaz tatilinde Kartal Anadolu imam Hatip Lisesi yönetimi olarak Fatih Belediyesi ile bir proje protokolü imzaladık. Öğrencilerimiz 1 Temmuz Eylül 2014 tarihleri arasında bu projede etkin rol alarak önemli bir deneyim kazandılar. Kim Vakfı (Kültürlerarası iletişim Merkezi) Projesi: Bu merkez, ülkemizde yaşayan ve ülkemizi ziyaret eden insanlar arasında kültürlerarası diyalogların

3 Dil Alanı Projeler kurulması ve kültürel mirasımızın tanıtılması için çalışmak ve bu anlamda çalışan kişi ve kuruluşlara destek vermek üzere kurulan bir kuruluştur. Yaz tatili süresince bir grup KAİHL öğrencisi ile tarihi yarımadada hizmet verdik. Öğrencilerimiz bu sayede; kültürümüzü yeniden keşfetmek, farklı kültürleri tanımak ve anlamak, tarihi ve kültürel mekanların doğru anlatabilmek, kültürümüzü doğru ve etkin bir şekilde tanıtmak, kültürümüze dair yanlış anlaşılmaların önüne geçmek, tarihi ve kültürel mekan turlarıyla bilinç oluşturmak gibi önemli tecrübeler edindi. Londra Yaz Okulu Projesi: Okulumuzu yüzdelik dilim başarısına göre en yüksek puanla kazanan öğrencilerimize yurt dışı dil eğitimi sözünü vermiştik. Bu doğrultuda zengin bir içeriğesahip eğitim ve aktivitelerle dolu bir yaz okulu düzenledik. İngilizce hazırlık sınıflarımızda eğitim gören 21 öğrencimizle İngiltere"de Londra"nın seçkin eğitim kurumu olan Brunel Üniversitesi"nde 3 haftalık yoğunlaştırılmış İngilizce Yaz Okulu Projesine katıldık. Eğitsel ve kültürel aktivitelerle zenginleşen yaz okulu sonunda geliştirmek, topluma karşı duyarlılık ve sorumluluk gelişimine yardımcı olmaktır. Bu çalışmalar aynı zamanda dil öğrenimini zevke dönüştürme imkanı da sunmaktadır. Rehber öğretmenler, öğrencileri okul çalışmalarında aktif rol almaları ve sorumluluk duygularını geliştirmeleri için ilgi alanlarına ve kabiliyetlerine göre yönlendirir. Okulumuzda dil alanı projesi kapsamında yıl içinde gerçekleştirilecek yarışma ve etkinlikler şunlardır: GUESS THE WORD / KELİMEYİ TAHMİN ET TREASURE HUNT / HAZİNE AVI DEBATE / MÜNAZARA ENGLISH THEATRE / INGILIZCE TiYATRO SPELLING BEE / HECELEME YARIŞMASI SCRABBLE / KELİME ÜRETME KNOWLEDGE COMPETITION / BİLGİ YARIŞMASI POEM COMPETITION / ŞİİR OKUMA YARIŞMASI KARAOKE SING A SONG / KARAOKE ŞARKI YARIŞMASI CUP SONG COMPETITION / BARDAKLA RİTM ŞARKI YARIŞMASI PROM END OF YEAR CEREMONY / YIl.SONU MEZUNİYET

4 Sinema Günleri: Yabancı dil öğrenimi esnasında edinilen dört dil becerisini pekiştiren görsel medya araçlarının önemli bir sacayağı da dil eğitim ve öğretiminde sinemanın ders müfredatına uyarlanmasıdır. Dilin doğrudan, etkili ve verimli şekilde geliştirilmesinde önemli bir yere sahip olan sanatsal ve eğitsel filmler, sınıf ortamına getirilerek hem dil; hem de kültürel öğelerin iç içe ve gerçeğe uygun bir şekilde öğrencilere sunulmasını sağlıyor. Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Perşembe günleri ders bitiminde düzenlenen sinema aktiviteleri, dil öğrenme ve öğretme süreçlerine farklı bir zenginlik katıyor. Ara Tatil ve Yaz Etkinlikleri: Kartal Anadolu İmam Hatip Lisesi olarak öğrencilerin yaz dönemini çeşitli aktiviteler yaparak geçirebilecekleri ve kendilerini pek çok açıdan besleyebilecekleri olanaklar sunuyoruz. Bunlardan bazıları: Fatih Belediyesi Turizm Elçileri Projesi: Gönüllü Turizm Elçileri, gönüllü gençlerin, Tarihi Yarımada öğrencilerimiz girdikleri sınavdan başarı sertifikalarını aldılar. Arapça Yoğunlaştırılmış Dil Eğitimi Projesi: Arapça eğitimi okulumuzun dil eğitim programının ikinci ayağını oluşturmaktadır. Arapça"ya yönelik Ürdün"de kardeşlik hukukumuzun bulunduğu okullar ile yıl içinde planlanan takvim doğrultusunda karşılıklı ziyaretler, geziler ve bilgi paylaşımları yapılmaktadır. Okullarımız kendi aralarında eğitim ve kültüre yönelik ortak projelere imza atmaktadır. Arapça Dil Eğitim Projesi için Ürdün"ün başkenti Amman"da en-nuzm ve el-hasad okullarıyla kardeş okul protokolü imzaladık. Bu yıl 9. sınıf öğrencilerimiz 16 Ocak-22 Şubat 2015 tarihleri arasında 5 hafta Ürdün"de bu okullarda Arapça Eğitim alacaklar. Okuma Grupları: İngilizceye kültürel ve akademik ilgi duyan öğrencilerimiz için rehber öğretmenler ve dil asistanı olarak görev yapan tecrübeli öğrencilerimizle birlikte haftada üç gün öğle arası gerçekleştirdiğimiz okuma aktivitesini bu yıl Myon Dijital Okuma platformuna taşıdık.

5 Myon dijital okuma platformu üyelik esasına göre, hem online hem de offline çalışan ve kitap barındıran önemli bir dijital okuma kütüphanesidir. Her okuma grubunun başında verimli ve sürekliliği sağlayan bir rehber danışman öğretmen bulunmakta, kendi grubunu dijital ortamda ekrandan kontrol etmekte, müfredat ve prensipler doğrultusunda yönlendirmektedir. Bu platformda isteyen öğrencimiz kitabını okuyabiliyor, isteyen öğrencimiz dinleyerek hem okuma hem de telaffuz bilgisini geliştirme fırsatını yakalıyor. Tiyatro Grupları: Bu projemizi genel olarak hem okul bazında ve hem de İngilizce Hazırlık grubu bazında değerlendiriyoruz. usta öğretici ve öğretmenler tarafından yapılan çalışmalar bireysel ya da tiyatro grupları şeklinde olabiliyor. Bu çalışma sayesinde teatral yeteneğe sahip öğrencilerimiz oyunculuk, senaryodaki karakterin duygularını ikinci dilde aktarma ve topluluk önünde hitap becerisini kazanıyor. Dergi Çalışmaları: İngilizce Hazırlık Bölümü olarak bu yıl da ETC İngilizce Dergimizi yeni bir ekip ve anlayışla yayınlıyoruz. İngilizce Yayın Kulübü koordinatörü Sn. Sharon Barrett ile çalışan İngilizce Yayın Kulübü öğrencilerimiz büyük bir disiplinle dergilerini hazırlıyorlar. Yurtdışı Eğitimler: Yurtdışı eğitimler, eğitim ve öğretimin yadsınmaz bir parçasıdır. Bu bağlamda da dünya çapında akredite olan çok yaygın ve saygın programların da yakın takipçisi olan okulumuz bu konularda da imam Hatip Camiası içinde öncü olarak yolunda emin ve hızlı adımlarla ilerlemektedir. Dil Kursları: Dil kursları bağlamında da önemli kazanımlar ve mesafeler kat eden okulumuz hem hafta içi; hem de hafta sonu kurslarıyla öğrencilerimize kaliteli ve ücretsiz destek sağlamaktadır. Aynı paralelde yurtiçi ve yurtdışı yaz okul projesiyle de aynı akademik desteği devam ettirecek okulumuz yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmektedir.

6 Pansiyonda Dil Etütleri: Müfredatın pekiştirilmesi ve takvime uygun ilerlemesi için okulumuzdaki erkek öğrenci yurdu ile kız öğrenci yurdunda etüt saatlerinde takviye dil eğitimi verdik. Aynı projeyi bu yıl da gerçekleştirmek istiyoruz. Yabancı Dil Münazara ve Bilgi Yarışmaları: Okulumuzun bünyesinde münazaracı yetiştirmek için hazırlık sınıfları arasında iki münazara düzenlendi. Burada yetişen öğrencilerimizle okul dışında çeşitli kurumlarda gerçekleştirilen iddialı konferanslara katılarak başarımızı pekiştiriyoruz. İngilizce Kitap Bankası: Kütüphanemizin mevcut kitap sayısını daha da zenginleştirmek, uluslarası programlarımıza uygun kaynak ve referans kitap çeşitliliği için gereken adımları atarak kütüphanemizi her geçen gün zenginleştiriyoruz. Dil Asistanlığı: Dil asistanlığı, eğitim kurumlarında eğitimin önemli bir parçasıdır. Bu bağlamda pedagojik formasyon açısından gerekli önlemler alınarak akademik akran desteğini uygulamada önemli mesafe kazandık. Üst ve/veya aynı seviyedeki sınıflardan bu konuda üstün vasıflara sahip öğrencilerimizin eğitim, öğretim ve aktivite süreçlerine dahil edilmesiyle benzer hedeflerin yakalanabileceği hissi ve hazzı, tatlı bir rekabetle birlikte hem yatay eksende, hem de dikey eksende öğrencilerimiz arasında ilgiyle karşı lan maktadır.

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

2014-2015 VELİ EL KİTABI

2014-2015 VELİ EL KİTABI 2014-2015 VELİ EL KİTABI www.irmak.k12.tr Değerli Irmak Velileri, Tüm Irmak ailesine 2014-2015 eğitim öğretim yılına hoş geldiniz demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Etik ve estetik değerlere sahip,

Detaylı

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER... SY: 4 SY: 6 SY: 12 SY: 13 SY: 14 SY: 15 SY: 16 SY: 17 SY: 18 SY: 20 SY: 24 SY: 25 MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN

Detaylı

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir.

Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Hayatta en hakiki mürşit, ilimdir. Anasınıfı İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Fen Lisesi İyi eğitimle iyi gelecek 2004 2005 eğitim öğretim yılında sistemimiz ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemi Standartlarına

Detaylı

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır.

Okulumuzda; 111 öğrencimiz Teşekkür, 100 öğrencimiz Takdir ve 131 öğrencimiz de Onur Belgesi almaya hak kazanmıştır. Değerli Velimiz, 2013-2014 eğitim-öğretim yılının ilk yarısını tamamlamış bulunmaktayız. Eğitimde öncü ve yeniliklere açık bir vizyon ile öğrencilerimizi; sağlıklı iletişim kurabilen, ulusal ve evrensel

Detaylı

Puan Türüne Göre Programlar

Puan Türüne Göre Programlar Puan Türüne Göre lar www.emu.edu.tr 1 2015 2 DİL1 Mütercim - Tercümanlık... 1 İngilizce Öğretmenliği... 2 MF1 Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF3 Moleküler Biyoloji

Detaylı

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ

TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ 15 TED ĠSTANBUL KOLEJĠ VAKFI ÖZEL LĠSESĠ VELĠ BĠLGĠLENDĠRME REHBERĠ ĠÇĠNDEKĠLER TÜRK EĞĠTĠM DERNEĞĠ TANITIM Misyon-Vizyon Tarihçe Türk Eğitim Derneği Okulları Türk Eğitim Derneği Neden Okul Açar? Türk

Detaylı

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi

Gelenekten Geleceğe. Eğitim Felsefemiz. Anaokulu. İlkokul. Ortaokul. Anadolu Lisesi. Rehberlik. Yabancı Dil. Öğrenci Takip Sistemi 2 4 6 10 14 16 18 20 22 Gelenekten Geleceğe Eğitim Felsefemiz Anaokulu İlkokul Ortaokul Anadolu Lisesi Rehberlik Yabancı Dil Öğrenci Takip Sistemi 1 Gelenekten Geleceğe Arte Koleji, kuruluş enerjisini

Detaylı

2010-2011 İÇİNDEKİLER

2010-2011 İÇİNDEKİLER 20102011 İÇİNDEKİLER 20102011 I. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA Koç Üniversitesi Tarihçesi Koç Üniversitesi nin Misyonu ve Vizyonu Neden Koç Üniversitesi Araştırma Olanakları 03 04 04 07 ii. İşletme Enstitüsü

Detaylı

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir.

Her dal eğilmez ama. her ağaç meyve verir. Her dal eğilmez ama her ağaç meyve verir. Merhaba, Billtest Koleji, Bilfen Okulları liderliğinde kurulmuş olan, Danışmanlık ve Denetleme Organizasyonu Bilfen Okulları tarafından yapılan uluslararası standartlarda

Detaylı

74 REEL SEKTÖR. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü. Melike Toklucu

74 REEL SEKTÖR. Özel Sanko Okulları Genel Müdürü. Melike Toklucu 74 REEL SEKTÖR Özel Sanko Okulları Genel Müdürü Melike Toklucu Marka Müdür Marka Okulda REEL SEKTÖR Türkiye nin öncü eğitim kurumlarından Özel Sanko Okulları nın Genel Müdürlüğüne 30 yılını eğitime adamış,

Detaylı

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015

Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 Yeni Öğrenciler için Kayıt Rehberi 2014-2015 1 BİLGİ YLE HAYAT BAŞLASIN! 2 İçindekiler 5 Ü n i v e r s i t e y e K a y ı t İ ş l e m l e r i 7 Öğrenim Ücretleri 9 İ n g i l i z c e H a z ı r l ı k P r

Detaylı

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN

Hayal Ederek Başladık; Kurucu Mesajı. Her Öğrenci Bizim İçin Ayrı Bir Değerdir. HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN HAYALLERİNİZİN PEŞİNDEN GİDİN, BU ÇİZGİ Yİ TAKİP EDİN Hayal Ederek Başladık; 2 Başarmak için hayallerimize inandık. 15 yıldır bizlerle aynı rüyayı gören binlerce öğrenci ve velimizle hayalleri yaşanabilir

Detaylı

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için)

IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) IŞIĞA İLK ADIM BÜLTENİ KAYIT DÖNEMİNDE SIKÇA SORULAN SORULAR (2013-2014 Eğitim - Öğretim Yılı için) 1- Feyziye Mektepleri Vakfının tarihçesi nedir? Feyziye Mektepleri Vakfı nasıl kurulmuştur? Işık Okullarının

Detaylı

Hayatınızın Girişimi...3 Neden Özyeğin Üniversitesi...4 Kurucunun Mesajı...10 Rektörün Mesajı...11 Hedefler - Değerler...12 Girişimci Üniversite...

Hayatınızın Girişimi...3 Neden Özyeğin Üniversitesi...4 Kurucunun Mesajı...10 Rektörün Mesajı...11 Hedefler - Değerler...12 Girişimci Üniversite... Hayatınızın Girişimi...3 Neden Özyeğin Üniversitesi...4 Kurucunun Mesajı...10 Rektörün Mesajı...11 Hedefler - Değerler...12 Girişimci Üniversite... 14 eri. ilik. va et. stri liği. ilik stri liği. at. yar

Detaylı

31 Ağustos 2012. Sayın Velimiz,

31 Ağustos 2012. Sayın Velimiz, 31 Ağustos 2012 Sayın Velimiz, 2012 2013 eğitim öğretim yılına başlarken, her yıl olduğu gibi bu yıl da siz değerli velilerimizi okullarımızda yaptığımız ve tamamladığımız yenilikler, yaz dönemi çalışmaları,

Detaylı

Önsöz. Değerli Okur, Sevgili öğrenciler, veliler, meslektaşlarım ve okulumuzun dostları!

Önsöz. Değerli Okur, Sevgili öğrenciler, veliler, meslektaşlarım ve okulumuzun dostları! Önsöz Değerli Okur, Sevgili öğrenciler, veliler, meslektaşlarım ve okulumuzun dostları! Okulumuzu tanıtmayı kendine görev bilen öğretmenlerimiz, velilerimiz ve öğrencilerimiz sayesinde okul dosyamızın

Detaylı

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.selcuk.edu.tr

TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ. www.selcuk.edu.tr TANITIM KATALOĞU Ülkemizde işgücü arzı ile talebi arasında ciddi uyumsuzluk mevcuttur. Bunun nedeni olarak mesleki eğitim kurumlarında uygulanan eğitim programları, bu programlarla yetiştirilen teknik

Detaylı

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ

EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ EYÜBOĞLU EĞİTİM KURUMLARI 2011-2012 ÖĞRETİM YILI ÖĞRENCİ KULÜPLERİ LİSE SINIFLARI 401 - Basketbol / BASKETBALL Basketbol kulübü; Lise seviyelerinde 30 kız/erkek öğrenciye açıktır. Çalışmalar hava şartlarına

Detaylı

İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi

İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi İTÜ Geliştirme Vakfı Özel Ekrem Elginkan Lisesi Uluslararası Bakalorya Diploma Programı Tanıtım Bülteni Şubat 2013 Sarıyer 1 Uluslararası Bakalorya Diploma Programı İÇİNDEKİLER 1. ÖNSÖZ 2. MİSYON 3. İTÜ

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ 23.01.2015 ÖZEL BAŞKENT OKULLARI Başkent Üniversitesi Özel Başkent Okullarının Sayın Velileri, Başkent Okulları olarak çalışmalarımız konusunda bilgi sahibi olabilmeniz için hazırladığımız

Detaylı

2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz

2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz 2009 Yılı Genel Kurulu na Hoşgeldiniz 14 Mart 2010 www.kalev.org.tr Bahariye cad. Adliye Palas No:72 Kat:4 Daire: 8 Kadıköy/Đstanbul 0216.338 95 78 bilgi@kalev.org.tr 2009 Yönetim Kurulu Halim ÇUN 77 Başkan

Detaylı

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI

ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI ÖZEL FENERBAHÇE EĞİTİM KURUMLARI ÖĞRENCİ-VELİ EL KİTABI 2013-2014 1 İÇİNDEKİLER Fenerbahçe Koleji Marşı Fenerbahçe Eğitim Kurumları OKULLARIMIZ Vizyonumuz Misyonumuz İlkelerimiz Anaokulu İlkokul Ortaokul

Detaylı

BİZ KİMİZ? BİZ KİMİZ? AMACIMIZ EĞİTİM SİSTEMİMİZ. www.ingilizkultur.com.tr

BİZ KİMİZ? BİZ KİMİZ? AMACIMIZ EĞİTİM SİSTEMİMİZ. www.ingilizkultur.com.tr BİZ KİMİZ? BİZ KİMİZ? İngiliz Kültür Eğitim Kurumları, ülkemizde uzun yıllardır güvenin odak noktası olmuştur. 2006 yılından itibaren marka tescilini alarak Markalar Birliği tarafından Türkiye çapında

Detaylı

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama

İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 1 İÇİNDEKİLER Sayfa Açıklama 3. 2014-2015 e Başlarken 4. Özel Ege de Son 365 Gün 24. Misyon, Vizyon ve Kurumsal Değerler 26. Okulun Eğitim Felsefesi 28. Eğitim Sürecinde Okulun Öncelikleri 29. Özel Ege

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Bişkek-2011 Düzenleme Tarihi: 2/101

Detaylı

ÖZEL SEKTÖR KURULUŞLARI

ÖZEL SEKTÖR KURULUŞLARI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI Eğitim ve Gençlik Kataloğu ÖZEL SEKTÖR KURULUŞLARI Ülkemiz dünyanın en güçlü ülkelerinden biri olma hedefine ulaşırken

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ SIK SORULAN SORULAR A-GENEL BİLGİLER 1-Turgut Özal Üniversitesi ne zaman, nasıl ve kim tarafından kuruldu? 2008 yılında kurulan Turgut Özal Düşünce ve Hamle Vakfı, Turgut Özal

Detaylı

Dünya Çapında Dil Eğitimi

Dünya Çapında Dil Eğitimi Dünya Çapında Dil Eğitimi 2013 Boston New York San Diego San Francisco Los Angeles Miami Montreal Toronto Vancouver London Cambridge Oxford Brighton Bristol Malta Cape Town İçindekiler EC Hakkında 4 Gideceğiniz

Detaylı