KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ Yıl. Kral Fest. Muharrem ayı Özel Etkinliği. Aşk Alevi. Öğretmenler Günü Konseri. Erol Parlak Aysun Gültekin

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ 2014. 20.Yıl. Kral Fest. Muharrem ayı Özel Etkinliği. Aşk Alevi. Öğretmenler Günü Konseri. Erol Parlak Aysun Gültekin"

Transkript

1 KÜLTÜR VE SANAT ETKİNLİKLERİ Yıl Kral Fest Muharrem ayı Özel Etkinliği Aşk Alevi Öğretmenler Günü Konseri Erol Parlak Aysun Gültekin 2

2 3

3 Sevgili Hemşehrilerim, Bir milletin; millet olabilmesi o milletin kültür ve sanata vermiş olduğu kıymet ile mümkündür. Kültür ve sanata ne ölçüde kıymet veriyorsak, o ölçüde sevgi, saygı, hoşgörü ve muhabbet kuşaktan kuşağa aktarılabilir. Aynı zamanda o ölçüde de bilinçli ve erdemli bir toplum olmayı hak ediyoruz demektir. Kültür ve sanat bizi hakikate ulaştıracak önemli bir yoldur. Küçükçekmece Belediyesi olarak yapmış olduğumuz etkinliklerle kültür ve sanatın sayısız hedeflerine ve faydalarına ulaşmaya çalışıyoruz yılı Ekim ayı Kültür ve Sanat sezonuna nitelikli ve dopdolu bir programla giriş yaptık. Gayemiz; aynı niteliğin Kasım ayında da devam etmesidir. Bu amaçla; alanında kıymetli çalışmalara imza atmış birçok yazar, sanatçı ve akademisyenlerimizle Edebiyat, Tarih, Tasavvuf, Siyaset, Felsefe, Psikoloji gibi alanlarda nitelikli söyleşi ve konferanslarımıza bu ay da devam edeceğiz. Aydın ve münevver bir neslin yetişmesinde çok büyük paya sahip kıymetli öğretmenlerimizi de unutmadık. 24 Kasım Öğretmenler Günü nde Türk Halk Müziği sanatçılarımız Erol Parlak ve Aysun Gültekin ile öğretmenlerimize keyifli bir akşam yaşatmaya çalışacağız. Bu ay içinde, İslâm âlemi olarak yüreğimizin en derininde hissettiğimiz 10 Muharrem in sene-i devriyesi olması dolayısıyla Aşk Alevi adlı özel bir etkinliğimiz olacak. Bu programımızla gönüllerimizdeki Ehl-i Beyt muhabbetini bir kez daha hatırlayacak ve hatırlatmaya çalışacağız. Aramızdan ayrılışının 76. Yıldönümünde büyük önder Mustafa Kemal Atatürk ü minnetle anıyor, hazırlamış olduğumuz etkinliklerimizde sizleri daima aramızda görmeyi ümid ediyorum. Temel KARADENİZ Küçükçekmece Belediye Başkanı 1

4

5 tiyatro kasım Fehim Paşa Konağı YAZAN Turgut Özakman YÖNETEN Kerem Yılmaz Coşkun Gültekin, Elçin Gürler, Alim Dedei, Hasan Ozan Eren, Burak Aydın, Hikmet Gökhan Öztek, Ali Nadir Birim, Mahmut Ugar, Emel Bertan, Hazal Erulusoy, Furkan Yurt, Kevser Çamoğlu Atölye Tayfası - İki Perde Sıkıldım ben bu kabadayılık oyunundan. Hiç kimse sevda şarkısı söylemiyor. Ela gözden, güzel yüzden, çiçekten böcekten söz eden yok. Yalnız çığlık atıyoruz. As, kes, vur, kır, döv, söv, yak, yık, saldır, daldır, oldur! Kan gölünde nilüfer açar mı? Toprağı yüz bin insanın gözyaşıyla sulasak, bir tek çiğdem yeşertebilir miyiz? Babayiğit in hası karınca bile ezmez. En bilekli el diye okşayan ele derim; en yürekli kabadayı da herkesi yüreğine sığdıran insandır. Turgut Özakman ın yazdığı bu oyun, Atölye Tayfası nın geniş kadrosuyla sahneleniyor. 7 Kasım Cuma Saat: 20.00

6 tiyatro kasım Ayyar Hamza YAZAN Ali Bey YÖNETEN Tarık Şerbetçioğlu Naci Taşdöğen, Tarık Şerbetçioğlu, Nejmi Aykan, Özkan Ayalp, Tunca Soysal, Nermin Koçak, Hande Akkent, Handan Aydın, Uğur Göncü, Begüm Akdoğan, İlknur Durmaz, Ayşegül Yazıcı, Ömer F. Ustaoğlu Ve İlhan Daner. İstanbul Kumpanyası - İki Perde Muhterem Efendi ve Zuhuri Efendi İstanbullu varlıklı iki kişidir. İkisinin de Sena Bey ve Nimet Bey adında oğulları vardır. Babalar oğullarının kendi seçtikleri kızlarla evlenmelerini ister. Ancak gönül ferman dinlemez. İki beyzade de kendi istedikleri kızlar ile evlenebilmek için Nimet Bey in uşağı Hamza dan yardım isterler. Hamza lakabına uygun Ayyar bir adamdır. Öyle bir oyun hazırlar ki işler karışır ama öte yandan da bu karışıklık beyzadelerin mutluluğa kavuşmalarını sağlar. Sıcak ve eğlenceli bir komedi Ayyar Hamza yeni bakış açımızla günümüz seyircisinin huzuruna müzikli, danslı eğlenceli bir oyun olarak çıkıyor. Fazla söze gerek yok o halde buyurun izleyin. Keyifli seyirler 7 Kasım Cuma Saat:

7 tiyatro kasım İnsanlık Hali YAZAN Filiz Bozok YÖNETEN Filiz Bozok Filiz Bozok, Gökhan Soykök, Begüm Algan, Oben Onur, Ayça Yavuzok, Metin Bozok, Feramuz Tanrıverdi, İlker Okyay, Mahmut Can Yılmaz Tiyatro Bozok - İki Perde Derman ile Safiye mahallenin müzmin bekar kardeşleridir. Bir gün Hüsna ile Kehribar hayatlarına dahil olur. Sıradan insanların, sıra dışı hayatlarını anlattığımız oyunda; safiye ile kehribar ın başına gelmeyen kalmaz. Safiye evlenebilecek mi? Derman Narin e kavuşabilecek mi? Siyaset Hanım ve Fitnat ın söylediği tebeşirci nine kim? Tayfun ve Zennube ne iş yapar? Hasret ile Basiret ne konuşuyor? Hırsız kim? Hepsi İnsanlık Hali nde Kasım Cuma Saat:

8 tiyatro kasım Şenlik Çıkmazı YAZAN Erkan Gündüz YÖNETEN Ali Yaylı Ercüment Balakoğlu, Mustafa Cankılıç Sena Karaman, Hikmet Kırmızıkaya, Cem Bozucu, Halit Tümkan, Burçin Bozkan, Abdullah Aksoy, Sezgi Gürpınar İstanbul Temaşa Tiyatrosu - İki Perde Şen Mahalle, eski bir roman mahallesidir. Yol geçmez, insan görmez bu mahallede artık ne bir darbuka vurmakta ne de çocuklar sokaklarında oynamaktadır. Herkes başka bir hayal ve umutla mahalleden birer birer ayrılmış ve o neşeli günler tarihe karışmıştır. Fakat gidenlere rağmen kalanlar da vardır. Mahallenin ağabeyi Hüseyin ve ona uyan birkaç aile, tüm olumsuzluklara rağmen gitmeyi düşünmezler. Çünkü yıllara yenik düşen o gizemli evde, yarınlara ümitle bakmalarını sağlayan bir sır gizlidir. Bu sır ise onları birbirine daha çok kenetliyordur. Lakin bu durum uzun sürmeyecektir. Kentsel dönüşüm ile mahallelerinin yıkılacağını öğrenen Hüseyin ve diğer Romanlar, hem sırlarını hem de mahallelerini korumak için bir çare aramaya başlarlar. Sonra ne mi olur? Sonrası Şenlik Çıkmazı nda... Davetlisiniz. 14 Kasım Cuma Saat:

9 tiyatro kasım Paşa Paşa Tiyatro Yahut Ahmet Vefik Paşa YAZAN Gökhan Erarslan YÖNETEN Mutlu Güney Murat Sarı, Ahmet Somers, Ali Çelik, Halil Doğan, Cengiz Daner, Altay Özbek, Ahmet Taşdemir, Cem Zeynel Kılıç, Emir Tayla, M.Coşkun Ülgen, Gökhan Türkal, Burcu Gül Kazbek, Aybanu Aykut, Cihan Ayhan, Mehmet Cem Sürgit, Doruk Ordu, Ömer İvedi, Emin Gökhan Eroğlu, Eray Abdullah Pekcan, Nevzat Cengiz, Nesrin Sütçü, Beliz Sözer, Seda Gün, Müge Gülgün, Zeynep Anacan, Mehtap Gündoğdu, Nilay Gök, Eda Şahin, Onur Erolus, Tuğrul Ozan Tuğrul, Kazım Semih Varol, Ali Murat Altunmeşe, Murat Demirtop, Oğulcan Kayacan Tiyatroları - İki Perde Zaten aktör dediğin nedir ki? Oynarken varızdır, yok olunca da sesimiz bu boş kubbede bir hoş seda olarak kalır. Bir zaman sonra da unutulur gider. Olsa olsa eski program dergilerinde soluk birer hayal olur kalırız. der Fasulyeciyan o ünlü tiradında İşte sahnede göründüğü anda yok olmaya başlayan tiyatroya sahip çıkma çabasıdır Ahmet Vefik Paşa nın Bursa da yaptığı Ahmet Vefik Paşa nın Bursa ya atanıp Fasulyeciyan ın tiyatrosunu sahiplenmesi ve ardından gelişen olayları anlatan bu oyun aslında o günü olduğu kadar bugünü de hicveder. 6 Kasım Perşembe Saat: Kasım Cuma Saat: Kasım Cumartesi Saat: ve Kasım Pazar Saat: Kasım Perşembe Saat: Kasım Cuma Saat: Kasım Cumartesi Saat: ve Kasım Pazar Saat:

10 tiyatro kasım Hayra Alamet Mahallesi YAZAN Erkay Yavuz YÖNETEN Erkay Yavuz Mehmet Aytaç, Alp Tuğhan Taş, Melike Şişman, Mehmet Kurt, Can Ermiş, Deniz Yavuz, Erkay Yavuz,Ali Poyraz Tiyatro Yansıma - İki Perde Hikaye Osmanlı zamanında bir mahallede geçmektedir. İsmail Efendi, muhtarı olduğu mahalleyi ve kahvehanesini dostu Hamdi ye emanet eder. Birgün mahalleye üç Osmanlı hanım efendisi taşınır. Durum üzerine ortalık çalkalanmaya başlar. Mahallenin bütün erkekleri bir bir kadınlara aşık olur. Neleri varsa başlık parası diye ayaklarına serer. Durumun acayipliği Hamdi yi şüphelendirir ve kadınların foyasını ortaya çıkarmaya karar verir. Geleneksel tatta hazırlanmış ve yediden yetmişe herkese hitap eden komedi oyunumuza davetlisiniz. 21 Kasım Cuma Saat:

11 tiyatro kasım Ah Mine-l Aşk YAZAN Yusuf Akçay YÖNETEN Kenan Korkmaz Şenol Kara, Fehmi Gökdeniz, Tanya Aksu, Alper Banko, Ramazan Korkmaz Alternatif Sanat - İki Perde İnsanın, akıl ve nefs ile mücadelesinin anlatıldığı Ah Mine l-aşk, dünyadaki varlığımızın anlamını sorgulayan tek perdelik bir dram. Oyunda aklın hezeyanları, şüpheleri; nefs in zaafları ve insanın bunlarla olan mücadelesi aşk ekseninde anlatılan ve insanın yaşadığı buhran, dünyanın geçiciliği ve ölüm gibi kavramlar karşısında manevi arayışını sorgulayan oyunumuza davetlisiniz. 21 Kasım Cuma Saat:

12 tiyatro kasım Son Tahlilde YAZAN Ulvi Alacakaptan YÖNETEN Raşit Anaral Birlik Sahnesi - Tek perde Popüler kültürün özellikle TV medyası üzerinden bir taşlaması, Stand-up un Meddah geleneğimizle uzlaştığı bu benzersiz anlatım biçimimizin, bu 1000 yıldan eski gösterinin dizinin dibinde ders gördüğü bir oyun Son Tahlilde. Dallas tan Kurtlar Vadisi ne, kadın programlarından tecavüzcü Coşkun a kadar ekrandaki, gazete sayfalarındaki her görüntünün yer aldığı bu güldürüye davetlisiniz. 28 Kasım Cuma Saat:

13 tiyatro kasım Âmak-ı Hayal YAZAN Filibeli Şehbenderzâde Ahmet Hilmi UYARLAYAN ve YÖNETEN Hüseyin Sorgun Mürşit Ağabağ, Şahin Sancak, Murat Kocacık, Sibel Tomaç, Hakan Güngör, Erdoğan Cengiz, Uğur Deniz Yuka, Ekin Bulut, Merve Atabek, Binnur Işık, Selin Özkorkut, Musa Yüzgüleç Tiyatro Nefes - Tek perde Âmak-ı Hayal, dönemin hercai genci Raci nin, bir mezarlıkta karşısına çıkan Aynalı Baba lakaplı kişinin rehberliğinde çıktığı hayalî yolculuğunu anlatıyor. Raci bu yolculukta, Cennet in uzağına düşen bir âdem olarak çıkıyor karşımıza Ve Hindistan da Buda dan, Zerdüşt ile yüzleşmesine, Ejderha ile savaşından, Çin e uğrayıp Zümrüd-ü Anka nın üzerinde uzayın derinliklerine yol alışına uzun bir yolculuğa çıkıyor. Son olarak Hürmüz ile Ehrimen in, iyi ile kötünün ezeli kavgasına tanık olan, Hikmet olarak savaşa katılan Raci, bu savaşın ardından, aradığını babasının dizinin dibinde, evinde buluyor. 28 Kasım Cuma Saat:

14 tiyatro kasım Güneş Batarken Bile Büyük YAZAN Kazım Akşar YÖNETEN Kazım Akşar Reha Özcan, Meral Bilginer, Atsız Karaduman, Hakan Güneri, Engin Delice, Ayla Baki Yücesoy, Berrin Akhasanoğlu, Mehmet Şahin, Gökalp Kulan, Cansu Gültekin, Şeyda Terzioğlu, Selin Tekman, Pınar Efe, Rezzak Aklar, Berk Yücesir, Tolga Kortunay Birlik Sahnesi - 2 Perde Johann Wolfgang von Goethe nin alt sınıftan bir kadınla evlenerek Weimer dan ayrılması ve taşraya taşınması sürecini konu edinen oyun, yazarın Napoleon istilası altındaki ülkesinde geçirdiği dönem, özellikle hayatındaki kadınlar ile ilişkisi odağında ele alınırken biz yazarın gözündeki dünyaya, yaşamına, hatta evine konuk oluruz. 13 Kasım Perşembe Saat: Kasım Cuma Saat: Kasım Cumartesi Saat: ve Kasım Pazar Saat: Kasım Perşembe Saat: Kasım Cuma Saat: Kasım Cumartesi Saat: ve Kasım Pazar Saat:

15 13

16 14

17 çocuk tiyatrosu kasım Renkler Ülkesinin Hikayesi YAZAN İlknur Demir YÖNETEN İlknur Demir Onur Sarıaltın, Nihan Aypolat, Berke Şanlı, Melek Küçükdağ, Zeynep Filizci Tiyatro Lika - Tek perde Ödevi için hikaye okuması gereken Işıl çok sıkılır ve ailesinden yardım ister. Işıl ın hikayeyi okumadan özetini çıkarmak istediğini anlayan ablası ona bir kalem verir ve arkadaşları gelmeden ödevini bitirmesini ister. Hikayeyi okumaya başlayan Işıl kalemini yatağının altına düşürür ve kalemini ararken kendisini Renkler Ülkesi nde bulur. Burada tanıştığı Kırmızı kalem, Kurşunkalem, Silgi ve Suluboya dan okuduğu hikayeyi anlatmalarını ister. Hikayeyi anlatmanın Işıl a faydası olmayacağını düşünen kahramanlarımız hikaye okumayı nasıl eğlenceli hale getirebileceğini göstermek için Işıl ın okuduğu hikayeyi canlandırmak isterler. Renkler Ülkesi ndeki kahramanlarımız Işıl ın anlatımıyla hikayedeki eşek, kedi, köpek ve horozun başına gelenleri oynarken sizin yardımınıza ihtiyaçları olacak. Peki, siz Renkler Ülkesi nde olacak mısınız? 8 Kasım Cumartesi Saat: Kasım Pazar Saat:

18 çocuk tiyatrosu kasım Harry Potter ve Keloğlan YAZAN Şebnem Güler Karacan YÖNETEN Erkan Gündüz Melek İşlek, Elif Acarer, Ahmet Bayrakal, Erkan Gündüz, Meltem Ceylan (Müzikli ve danslı Çocuk oyunu) Birdirbir Çocuk Tiyatrosu - Tek perde Harry Potter özel güçleri olan bir çocuktur. Bir gün nasıl olduğunu bilmediği bir şekilde, Keloğlan ın yanında bulur kendini. Ben bir garip Keloğlan ım diyerek şarkı söyleyen ve bir yandan da zekası ile her işi başaran Keloğlan ise çok ama çok mutludur yeni bir arkadaşı olduğu için. İşlerini özel güçleri ile halletmeye çalışan Harry Potter ın birçok gücü keloğlan ın yanındayken kullanılamaz hale gelir. Keloğlan Padişahın kızı ile evlenmek istemektedir. Harry Potter ile birlikte özel güçlerini değil, akıllarını kullanarak bu işi başarırlar ve Keloğlan sayesinde aklın ne kadar önemli olduğunu anlarız. 8 Kasım Cumartesi Saat: Kasım Pazar Saat:

19 çocuk tiyatrosu kasım Mesnevi den Hikayeler OYUNLAŞTIRAN Şebnem Güler Karacan YÖNETEN Ergin Bal Zeynep Necili, Murat Demirkıranlardan, Bahar Kara, Göktay Tosun, Figen Yankın Bihter Prodüksiyon - İki perde Mevlana nın hayat görüşünü çocuklarımıza anlatmanın en doğru yolu, O nun ölümsüz ve en çok bilinen eseri olan Mesnevi den hikâyelerdir Mevlana nın mesnevisinden güzel hikayeler.. O güzel hikâyelerin içinden çıkan bir oyun Ormandaki hayvanlar aslan tarafından yenmekten bıkmışlardır. Aslanla bir anlaşmaya varırlar. Her gün aralarından birini seçerler ve onu gönül rızasıyla aslana yollarlar. Böylece hepsi huzura kavuşmuşlardır. Çünkü her an yakalanma korkusuyla yaşamaktan kurtulmuşlardır. Ancak bir süre sonra bu da zor gelmeye başlar. Her gün kura çekilir ve hepsinin yürekleri ağızlarına gelir. En sonunda tavşan çıkar kurada ve ben bu aslanı yenerim kendimi de yedirmem der Akıllı olan kazanır Aklını kullanmak çok önemlidir Ana fikirlerini veren, eğlenceli, şiirsel, öğretici bir oyun Davetlisiniz. 15 Kasım Cumartesi Saat: Kasım Pazar Saat:

20 çocuk tiyatrosu kasım Kılçık Mahallesi YAZAN Nilbanu Engindeniz YÖNETEN Ebru Saçar Aktaç Güvenç Selekman - Ena Alper - Bahar Süer - Ertunç Uygun, Sertan Müsellim, Zeynep Baş, Uğur Güneş, Ömer Karasu Tiyatro Nefes - Tek perde Cipsi, Pisi, Hapsi, Horsi ve Bayan Missi adlı kedicikler, Kılçık Mahallesi nde huzur içinde yaşarken, katıldıkları bir yarışma sırasında, kalacak yerleri olmayan, Köpşef, Kuçu ve Hapçu mahallenin adını Kemik Mahallesi olarak değiştirerek mahalleye yerleşir. Yarışmadan birinci olarak dönen kedicikler, karşılarında köpekleri görünce şaşırırlar. Köpeklerin mahalleden göndermek istedikleri kedilerin yardımına Fare Fırça koşacaktır Kasım Cumartesi Saat: Kasım Pazar Saat:

21 çocuk tiyatrosu kasım Bu Ne Biçim Müzikal YAZAN Şebnem Güler Karacan YÖNETEN Murat Demirkıranlardan Murat Demirkıranlardan, Zeynep Necili, Çiğdem Tekin, Emre Kavak, Kaan Basmacıoğlu, Göktay Tosun Bihter Yapım - Tek perde Çocuklara müzik ve nota bilgisini vermeyi ve korkularını nasıl yenmeleri gerektiğini öğretmeyi bir müzikal eşliğinde sunan oyun, aynı zamanda çocukların hayvanları tanımalarına da yardımcı oluyor. Oyun için seçilen eğlenceli karakterler, çocukların tüm bu bilgileri, eğlenerek bir bakıma oyuna katılarak öğrenmelerine yardımcı oluyor. 22 Kasım Cumartesi Saat: Kasım Pazar Saat:

22 çocuk tiyatrosu kasım Kelile ve Dimne YAZAN Beydeba YÖNETEN Hüseyin Sorgun Şahin Sancak, Murat Kocacık, Uğur Deniz Yuka, Erdoğan Hasan Cengiz, Derya Şahan, Gülbahar Pay Tiyatro Nefes - Tek Perde Ormanlar Kralı Aslan, o âna kadar hiç duymadığı bir ses yüzünden yemeden içmeden kesilmiş, dışarı çıkamaz olmuştur. Kötü niyetli Dimne, Aslan ın Şetrebe nin sesinden korktuğunu keşfeder ve onun yanında yer edinmek için bu korkuyu kullanmak ister. İyi yürekli Kelile nin bütün nasihatini kulak arkası eden Dimne, yolundan şaşmaz. Ancak Dimne nin bir oyunu varsa ormanın sahibinin de bir oyunu vardır. Fabl türünün önemli ve ilk örneklerinden biri olan Kelile ve Dimne, Beydeba tarafından Hint Kralı Debşelem e sunulmuş hikmetli hikâyelerden oluşur. Hayvanlar arasında geçen birçok hikâyenin birbiri içine geçerek anlatımından oluşan Kelile ve Dimne nin ana hikâyesinden yapılan oyunlaştırmada, Aslan ile Şetrebe nin dostluğu, Kelile ile Dimne nin bu dostluğun içerisinde iyi ve kötü tipler olarak yer alması şarkılar, müzik ve koreografi eşliğinde masalsı bir şekilde anlatılır. 22 Kasım Cumartesi Saat: Kasım Pazar Saat:

23 çocuk tiyatrosu kasım Şişkolar ve Sıskalar YAZAN İlknur Demir YÖNETEN İlknur Demir Burçak Yüksektepe, Çağlar Özulu, Duygu Beydemir, Emre Yalçın, Murat Karakaş, N. Ceren İlknur, Yavuz Akyıldız- Tiyatro Lika - Tek perde Birbirleriyle sürekli kavga eden ve hiç anlaşamayan iki kardeş Onur ve Elif, koruda oyun oynarken düşerek kendilerini Gizemli Geçit Kapıları nda bulurlar. Şişko olan Onur, Göbekistan a, sıska olan Elif, Kemikistan a gider. Yeraltının bu iki görkemli ülkesinde savaş çıkar. İki kardeş hoşgörü ve sevgiyle tüm zorlukların aşılabileceğini öğrenmiş olarak yeryüzüne dönmek isterler ama önce yeni ülkenin kim tarafından yönetileceğinin belirlenmesi gerekmektedir. Devamı Şişkolar ve Sıskalar oyunumuzda. Davetlisiniz. 29 Kasım Cumartesi Saat: Kasım Pazar Saat:

24 çocuk tiyatrosu kasım Çocuk Ülkesi YAZAN Gülen İpek Abalı YÖNETEN Gülen İpek Abalı Mustafa Hastarakçı, Gül Saylavi, Esra Soybelli, M.Barış Taşkın, Hatice Topal Uygur Çocuk Tiyatrosu - Tek perde Bir Çocuk Ülkesi varmış, oraya da en yaramazları alıyorlarmış. Bunu duyan herkes yaramaz olur da oraya gitmek isterse işler birbirine nasıl karışır? Peki, arkadaşlık, dostluk çocuk ülkesine gidenlerin yaramazlıklarını affeder mi? Bu soruların yanıtlarını sahnedeki beş kafadarımızı izledikten sonra vermeye ne dersiniz? Davetlisiniz. 29 Kasım Cumartesi Saat: Kasım Pazar Saat:

25 kucukcekmecegelenekselsanatlarakademisi kucukcekmecemuzikakademisi arenamega kcekmecegsa muzikakademisi kcarenamega ikitellibilgievim 23

26 24

27 sinema kasım Ejderhanı Nasıl Eğitirsin 2 YÖNETMEN Dean DeBlois Jay Baruchel, Cate Blanchett, Gerard Butler, Craig Ferguson, America Ferrera, Jonah Hill, Christopher Mintz-Plasse, T.J. Miller 105 Dakika Berk Adası nda ejderha ve vikinglerin birleşmesinin üstünden beş yıl geçmiştir ve adada tam bir barış ve huzur atmosferi hâkimdir. Astrid ve ekibi artık boş zamanlarını adanın yeni gözde oyunu olan ejderha yarışlarıyla geçirmekte ve kahramanlar yeni keşif gezilerine adım atmaktadırlar. Bu yolculuklardan birinde çok eski zamanlardan kalma buzdan gizli bir buzdan mağara keşfederler ve mağaranın içinde yaşayan yüzlerce vahşi ejderhayı böylece uyandırmış olurlar. Gizemli Dragon Rider ın da büyük bir tehlike yarattığı bir savaş başladığında, iki kahramanımız Hiccup ve Toothless a düşen barışı koruyup inandıkları şeyi savunmaları olur. Hiccup ve ejderhasının macera dolu öyküsüne davetlisiniz. 8 Kasım Cumartesi Saat:15.00 ve Saat: Kasım Pazar Saat:15.00 ve Saat: Kasım Çarşamba Saat:

28 sinema kasım Rio 2 YÖNETMEN Carlos Saldanha Anne Hathaway, Jesse Eisenberg, Jamie Foxx, Kristin Chenoweth, George Lopez 101 Dakika Linda ve Tulio tarafından koruma altına alındıktan sonra Rio de Jeneiro şehrinde kusursuz ve mutlu bir yaşam süren Mavili, Harika ve üç yavrusunun yaşamları aldıkları yeni bir haberle değişecektir. Linda ve Tulio, Amazon ormanlarında yeni bir keşfe çıkmışlardır ve soyları tükenmek üzere olan mavi Makav kuşlarına ait yeni bir iz bulmuşlardır. Harika ya göre yavruları karakterlerinin gereğince özgür ve vahşi yaşamlarına adapte olmayı öğrenmelidir ve bu nedenle olası sürülerini bulmak için Amazon a keyifli ve bir o kadar da tehlikeli bir maceraya atılırlar. 15 Kasım Cumartesi Saat:15.00 ve Saat: Kasım Pazar Saat:15.00 ve Saat: Kasım Çarşamba Saat:

29 sinema kasım El Yazısı YÖNETMEN Ali Vatansever Cansu Dere, Sarp Akkaya, Baran Akbulut, Wilma Elles, Sercan Badur, Kenan Bal, Bahtiyar Engin, Ayşe Selen 96 Dakika Eczacılık yapan Zeynep, Celal ile nişanlıdır. Aynı kasabada yaşayan 8 yaşındaki Ragıp ise Zeynep e sırılsıklam âşıktır. Ragıp ın dedesi Ferit, okul müdürünün oğlu Ahmet ile kasabaya tesadüfen gelen maceraperest turist Julia yolları kesişecektir. Mütevazı bir Anadolu kasabasında yaşayan sıradan insanların mutluluğu arama öyküsünü anlatan El Yazısı na davetlisiniz. 22 Kasım Cumartesi Saat: ve Saat: Kasım Pazar Saat: ve Saat: Kasım Çarşamba Saat:

30 28

31 Ruhunuzun Melodileriyle Müzik Akademisi nde Tanışın... Danışman Hocalar Genel Sanat Yönetmeni / Keman: Prof. Dr. Cihat Aşkın Bağlama: Çetin Akdeniz Piyano: Prof. Cana Gürmen Gitar: Behzat Cem Günenç Ritim Perküsyon: Engin Gürkey Geleceğin Sanatçıları Küçükçekmece Müzik Akademisi nde Yetişiyor İTÜ TÜRK MÜZİĞİ DEVLET KONSERVATUARI

32 30

33 konser kasım 5 Kasım Çarşamba Saat: KÜÇÜKÇEKMECE ANADOLU LİSESİ 5 Kasım Çarşamba Saat: küçükçekmece engelliler ve rehabilitasyon merkezi 31

34 aşk alevi kasım konser aşk alevi aşk alevi Muharrem Ayı Özel Etkinliği erkan mutlu 9 Kasım Pazar Saat:

35 konser kasım İSTANBUL DEVLET MODERN FOLK MÜZİĞİ TOPLULUĞU KONSERİ İstanbul Devlet Modern Folk Müzik Topluluğu, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından 1993 yılında kuruldu. Çalışmalarını ve konserlerini İstanbul Atatürk Kültür Merkezi nde sürdüren topluluk, düzenli olarak verdiği konserlerin dışında, Kültür ve Turizm Bakanlığı nın önerdiği tüm yurtiçi ve yurtdışı konserlerde ve kamuya açık olan kültürel etkinliklerde de yer almaktadır. Halk Müziği ve ezgilerimize yeni ve çağdaş bir bakış getirmeyi amaçlayan topluluk, Küçükçekmeceli sanatseverlerle buluşuyor. 13 Kasım Perşembe Saat:

36 34

37 35

38 36

39 37

40 38 dinleti kasım

41 39

42 konser kasım Anadolu'nun en güzel Türküleri sade bir düzenleme ve Özge Öz Erdoğan'ın berrak yorumu ile bütünleşiyor. Ahuzar ı dinlerken Anadolu'da eşsiz bir yolculuğa çıkacaksınız, bizlere "Yadigâr" kalan türküler ile... 40

43 konser kasım öğretmenler günü özel etkinlik ve konser erol parlak aysun gültekin usta izler orkestrası 24 Kasım Pazartesi Saat:

44 konser kasım ARİF NİHAT ASYA İLKÖĞRETİM OKULU 42

45 kasım 43

46 44

47 GELENEKSEL SANATLARIMIZIN ÜSTADLARI Alparslan Babaoğlu, Erkan Nezir, Etem Çalışkan, Davut Bektaş, Dürdane Ünver, Hassan Aly Hassan, Hülya Korkmaz, İslam Seçen, Latife Aktan Özel, Nevzat Kaya, Saadet Gazi, Semih İrteş, Taner Alakuş

48 46

49 47

50 sergi kasım 48

51 Yaşam yolculuğunda her daim insanın ihtiyaç duyduğu su, yeryüzündeki bütün canlıların yaşamlarını etkilemiş ve kendi akışının seyrinde bir kültür oluşturmuştur. İslam medeniyeti de bir su medeniyetidir. Osmanlı, pek çok alanda zirve eserler ortaya koyduğu gibi, inşa ettiği su yapılarıyla bir su mimarisi husule getirmiş ve su estetiğinin oluşmasına vesile olmuştur. Günümüzde kıymetinin daha iyi anlaşılması gereken su ve su kültürünün, geçmişten günümüze yolculuğunun anlatılacağı bu belgesel sergi ile görsel bir bilgiye dönüştürmeye çalıştık. Recep Ali Topçu'nun özel koleksiyonunda bulunan sanat eserleri, objeler ve bu kültüre dair anlatımların yer alacağı sergi SKSM Sergi Salonumuzda ziyaret edilebilir. 14 Ekim - 14 Kasım

52 50

53 söyleşi kasım Anadolu ya Ruh Verenler Konuşmacı Sadık Yalsızuçanlar Ünlü araştırmacı ve yazar Yalsızuçanlar, Anadolu ya ruh veren İslam büyüklerinin, âlimlerin, ariflerin ve mütefekkirlerinin dünyasını bizlere açıyor. Anadolu nun ruhunu mayalayanlar; Hz. Mevlana dan Yunus Emre ye, Hacı Bektaş-ı Veli den Sümbül Sinan Efendi ye, Pir Sultan Abdal dan Mehmet Akif Ersoy a tüm mümtaz şahsiyetler hayatları, eserleri, öğretileri, dünya çapındaki etkileri ve yetiştirdikleri değerli isimler ile birlikte konuşuluyor. Sadık Yalsızuçanlar ın derin kültür ve bilgi birikimi ile hazırladığı, Anadolu nun kadim irfanını ve muhabbetini bizlerle paylaşacağı bu kıymetli söyleşi programına davetlisiniz 4 Kasım Salı Saat:

54 söyleşi kasım Şiir Mektebi Konuşmacı - Şair Özgür Çoban Konuk Bestami Yazgan Kültürel yozlaşmalar ve ekonomik buhranlar bir yana; şiiri seven, hatta şiiri yaşayan bir milletiz. Şiir, az çok hepimizin hayatında, gönlünde yer etmeyi başarmış bir tür olarak varlığını koruyor. Öte yandan şiirle böylesi iç içe olmamıza rağmen, nitelikli şairlerden ve onların şiirlerinden bir o kadar da ayrı düşüyoruz. Şair Özgür Çoban ın, gönüllerde ve hafızalarda yer etmiş önemli şairleri konuk ettiği ve has şiirin izini sürdüğü Şiir Mektebi adlı söyleşiye tüm halkımız davetlidir. 5 Kasım Çarşamba Saat:

55 söyleşi kasım Faruk Nafiz Çamlıbel Şiirleri Seslendiren - Şair Özgür Çoban Faruk Nafiz Çamlıbel, Cumhuriyet Devri Türk şiirinin önemli isimlerinden biri. Ölümünün 41. yıldönümünde Faruk Nafiz Çamlıbel in şiirleri bu programa özel bestelerle Şair Özgür Çoban tarafından seslendirilecek. Çamlıbel in Han Duvarları, Kıskanç, Yolcu ile Arabacı, Yeni Kerem, Sanat ve Çoban Çeşmesi gibi şiirlerine yer verilecek. 5 Kasım Çarşamba Saat: PAGEV TEKNİK VE ENDÜSTRİ MESLEK LİSESİ 53

56 söylesi kasım İstanbul Efendileri Ahmet Hamdi Tanpınar Beş Şehir adlı kitabında şöyle der: Mekke, Medine ve Kudüs ten sonra en mukaddes şehir İstanbul dur. Peki, bunu neye dayanarak söyler? Bizler İstanbul un manevi değerinin ve öneminin ne kadar farkındayız? İstanbul un manevi sahibi Ebu Eyyûb El-Ensarî (Eyüp Sultan) Hazretleri ni; ya da bu kutlu şehri bizlere emanet eden Fatih Sultan Mehmet Han ı ne kadar tanıyoruz? Tüm bu soruların yanıtlarını bulmak ve İstanbul Efendileri nin izini sürmek için, kültür tarihçisi ve yazar Dursun Gürlek in değerli sohbetine tüm İstanbul âşıklarını bekliyoruz Konuşmacı Dursun Gürlek 6 Kasım Perşembe Saat:

57 söyleşi kasım İstanbul sohbetleri Değişmeyen Atardamar; Mese den Divanyoluna Konuşmacı Beşir AYVAZOĞLU Roma İmparatoru I. Konstantin tarafından yaptırılan ve Mese adı verilen; Osmanlı İmparatorluğu nda, Divan-ı Hümayun a gelen ve giden vezirler, elçiler, askerler ve diğer yöneticilerin geçtiği ve bir güzergah ve protokol yolu olarak kullanılan, günümüzde de İstanbul un ana caddelerinin en önemlilerinden biri olarak varlığını devam ettiren Divanyolu nun hikayesini Araştırmacı Yazar Beşir Ayvazoğlu nun eşsiz anlatımından dinlemeye davetlisiniz. 11 Kasım Salı Saat:

58 söyleşi kasım Safahat Okumaları Konuşmacı Bilal Tekcan İstiklal Marşımızı Türk halkına armağan eden büyük vatan ve millet şairi Mehmet Akif Ersoy un şiirlerini topladığı büyük eseri Safahat, yalnızca bir edebiyat eseri değil; aynı zamanda halen güncelliğini koruyan bir ahlak, edep, vatan, millet ve istiklal sevgisi kılavuzu olarak da görülebilir. Ersoy un şiirlerinin özgün ve kıymetli muhtevasını incelemek, okumak ve anlamak; ayrıca Bilal Tekcan ın eşsiz yorumuyla Safahat tan parçalar dinlemek için Safahat Okumaları söyleşimize davetlisiniz. 11 Kasım Salı Saat:

59 söyleşi kasım İstanbul da 16. yy Mimar Sinan Camilerindeki Ahşap Üstü Kalem İşleri Konuşmacı Semih İrteş Bir mimari süsleme sanatı olan kalemkârlığın genelde sıva üzerine yapılan tekniği en yaygın olanıdır. Farklı sebeplerden dayanıklılığını uzun süre muhafaza edemeyen sıva üstü kalem işlerinin en erken örneklerini 15. yy İznik, Bursa ve Edirne deki dini mimarilerde görmekteyiz. 16.yy Mimar Sinan Camilerindeki ahşap üstü kalem işlerinin bulundukları yerler genel olarak müezzin mahfil tavanlarıdır. İstanbul da yılları arasında Mimar Sinan tarafından yapılmış ve kalemkâr işçiliğinin en ince şekilde uygulandığı ecdâd yâdigârı camiler hakkında bilgi edinmek ve medeniyetimizin temellerinden birini temsil eden mimari anlayışı kavrayabilmek için Semih İrteş in İstanbul da 16.yy. Mimar Sinan Camilerindeki Ahşap Üstü Kalem İşleri adlı söyleşisine davetlisiniz. 15 Kasım Cumartesi Saat:

60 Madde Bağımlılığını Önlemede Velinin Rolü Konuşmacı Uzm. Psikolojik Danışman Uğur Evcin (İstanbul Emniyet Müdürlüğü Narkotik Şube Amirliği Baş komiser) Küçükçekmece Kaymakamlığı ile Küçükçekmece Belediyesinin işbirliği ile yürütülmekte olan Madde Bağımlılığı Mücadele ve Önleme Çalışmaları Temiz Okul, Temiz Toplum, Çözüm Sensin Projesi kapsamında Madde Bağımlılığının önlenmesinde en önemli etkenlerden biri olan siz anne ve babaların sorunu anlamanız, çözüm üretebilmeniz ve çocuğunuzu madde kullanımından uzak tutulabilmeniz adına neler yapabileceğiniz konusunda bilgilendirilmek adına davetlisiniz. 12 Kasım Çarşamba Saat: Kasım Çarşamba Saat: Kasım Çarşamba Saat: Kasım Çarşamba Saat:14.00 GÜLTEN ÖZAYDIN LİSESİ

61 söyleşi kasım Değişen Dünyada Türk Dış Politikasını Anlamak Stratejik Derinlik Konuşmacı Prof. Dr. Ensar Nişancı Türk dış politikası, gerçekleşen küresel önemdeki olaylara ve hızla değişen koşullara paralel olarak, sahip olduğu yeni anlayış çerçevesinde sürekli olarak tartışılan bir konu olmuştur. Özellikle son yıllarda Türkiye; coğrafi, siyasi, ekonomik ve kültürel anlamda çok boyutlu jeopolitik konumu sebebiyle, çok yönlü bir dış politika izleyecek güçlü bir ülke olma imkânı yakalamıştır. Fakat bu imkânların okumasını ve analizini nasıl doğru bir şekilde ortaya koyabiliriz? Alanında uzman bir isim olan Prof. Dr. Ensar Nişancı nın yüksek birikimi ve derinlemesine yaptığı incelemelerinin ışığında, Türk dış politikası üzerine derinlikli bir söyleşiye davetlisiniz. 19 Kasım Çarşamba Saat:

62 Yûnus senin gözlerinde çok hâl var Önünde uğrayup geçecek yol var Gice gündüz dur da Mevlâ ya yalvar Ağladursa Mevlâm yine güldürür söyleşi kasım Yunus Emre Okumaları Konuşmacı Mustafa Tatçı Yunus Emre; kendisinden sonra gelen tüm şairleri asırlardır derinden etkileyen, büyük mutasavvıf şair Sadece şairleri değil; tüm dünyayı ve insanlığı etkilemiş, Türkçe ustalığı ve derin hikmet birikimi ile ufuk şahsiyet olarak adını tüm zihinlere, gönüllere yazdırmıştır. Anadolu nun birçok yerinde adına makamlar, türbeler bulunan Yunus Emre herkesin, her kesimin teveccüh ve sevgisine mazhar olmuştur. Şahsiyeti ve şiirleri üzerine sayısız çalışmalar yapılmış olan, Yunus Emre konusunda ülkemizdeki en yetkin ve teferruatlı çalışmanın sahibi olan Mustafa Tatçı nın eşsiz değerlendirmeleri ile önemli bir hasbihale davetlisiniz. 20 Kasım Perşembe Saat:

63 söyleşi kasım Felsefe Sohbetleri Eleştirel Düşünce ve Eleştiri Kültürü Konuşmacı Prof. Dr. Adnan ÖMERUSTAOĞLU Eleştirel düşünce, bir akıl yürütme, analiz ve değerlendirme süreçlerinden oluşan düşünce biçimi. Fakat kimi zaman bu süreç bir tartışmaya da dönüşebiliyor. Eleştirinin bir disiplin halini alabilmesi ve sağlıklı bir süreç olarak varlığını devam ettirebilmesi eleştiri kültürünün yerleşebilmesiyle mümkündür. Prof. Dr. Adnan Ömerustaoğlu nun Eleştirel Düşünce ve Eleştiri Kültürü üzerinde duracağı Felsefe Sohbetleri adlı söyleşimize davetlisiniz. 20 Kasım Perşembe Saat:

Şeb-i Arûs. Aşiyan Konseri. İbrahim Sadri. Ahmet Ümit. Yıldönümü Anma Töreni. Şiir Dinletisi. Okur - Yazar Buluşması. Hz. Mevlana nın 741.

Şeb-i Arûs. Aşiyan Konseri. İbrahim Sadri. Ahmet Ümit. Yıldönümü Anma Töreni. Şiir Dinletisi. Okur - Yazar Buluşması. Hz. Mevlana nın 741. Hz. Mevlana nın 741. Vuslat Yıldönümü Anma Töreni Şeb-i Arûs Mehmet Akif Ersoy Güfteleri ile Aşiyan Konseri Şiir Dinletisi İbrahim Sadri Okur - Yazar Buluşması Ahmet Ümit 2 3 Sevgili Hemşehrilerim; İnsanlık

Detaylı

Kosova. İki Ses Bir Nefes. Ahmet Kabaklı. İstanbul Hafızları. Milli İrade Söyleşileri Abdurrahman Dilipak

Kosova. İki Ses Bir Nefes. Ahmet Kabaklı. İstanbul Hafızları. Milli İrade Söyleşileri Abdurrahman Dilipak 2015 Bağımsızlığının 7. Yılında Kosova İstanbul Hafızları İki Ses Bir Nefes Milli İrade Söyleşileri Abdurrahman Dilipak Itri den Bach a Köprüler Vefatının 14. Yılında Ahmet Kabaklı 2 3 Değerli Hemşehrilerim,

Detaylı

Mîrâciyeler. Ehl-i Makâm. Medeniyetin Estetik Tezahürleri. Turan Koç. Yakın Tarihin Bilinmeyenleri. Avni Özgürel

Mîrâciyeler. Ehl-i Makâm. Medeniyetin Estetik Tezahürleri. Turan Koç. Yakın Tarihin Bilinmeyenleri. Avni Özgürel Mîrâciyeler Ehl-i Makâm Medeniyetin Estetik Tezahürleri Turan Koç Yakın Tarihin Bilinmeyenleri Avni Özgürel 1 Kültür ve sanat; Geçmişin geleceğe, geleceğin geçmişe en içten selamı... 2 Değerli Hemşehrilerim,

Detaylı

EKİM KÜLTÜR SANAT FATİH BELEDİYESİ ETKİNLİK REHBERİ. www.fatih.bel.tr 2014

EKİM KÜLTÜR SANAT FATİH BELEDİYESİ ETKİNLİK REHBERİ. www.fatih.bel.tr 2014 FATİH BELEDİYESİ KÜLTÜR SANAT ve ETKİNLİK REHBERİ EKİM www.fatih.bel.tr 2014 Sevgili Fatihliler, Türkiye nin en büyük şehri olan İstanbul, 13 milyonu aşkın nüfusuyla sayısız dinamiği içinde barındırır.

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni Şubat-Mart 2015 Sayı: 5 iletişim bülteni Adına Sahibi Prof. Dr. Mehmet Haberal / Başkent Üniversitesi Kurucusu ve Kurucu Rektörü Genel Yayın Yönetmeni Hilal Erdinç / Kurucu Temsilcisi

Detaylı

www.bagcilar.bel.tr 410 06 00

www.bagcilar.bel.tr 410 06 00 www.bagcilar.bel.tr 410 06 00 1 Sevgili Hemşehrilerim, Ülkemiz tarihi açısından olduğu kadar, bir çağ bitirip yeni bir çağ başlatmasıyla dünya tarihine de damgasını vuran İstanbul un Fethi nin gerçekleştiği

Detaylı

İçindekiler Ömer Çelik / Kültür ve Turizm Bakanı Münir Karaloğlu / Van Valisi Lemi Bilgin / Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni

İçindekiler Ömer Çelik / Kültür ve Turizm Bakanı Münir Karaloğlu / Van Valisi Lemi Bilgin / Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni 1 İçindekiler 2 5 7 9 11 13 15 17 18 20 22 24 26 28 30 32 34 36 38 40 Ömer Çelik / Kültür ve Turizm Bakanı Münir Karaloğlu / Van Valisi Lemi Bilgin / Devlet Tiyatroları Genel Sanat Yönetmeni Esat Tanrıverdi

Detaylı

Hayat KÜÇÜKÇEKMECE DE KASIM-ARALIK ARALIK 2014 SAYI 59 KASIM - ARALIK 59

Hayat KÜÇÜKÇEKMECE DE KASIM-ARALIK ARALIK 2014 SAYI 59 KASIM - ARALIK 59 KASIM - ARALIK 59 KÜÇÜKÇEKMECE DE Hayat E E M KÜ Ü Ü DE KASIM-ARALIK ARALIK 2014 SAYI 59 www.kucukcekmece.bel.tr Başkan dan Değerli Okurlarımız; Küçükçekmece Belediyesi olarak, tüm hizmet alanlarında

Detaylı

Kültür Sanat Etkinlikleri Ajandası

Kültür Sanat Etkinlikleri Ajandası Kültür Sanat Etkinlikleri Ajandası Aralık 2012 BAŞKAN'IN MESAJI Değerli sanatseverler, İçinde bulunduğumuz ayda yılın son günlerini yaşıyor olmakla birlikte tüm heyecanıyla geçtiğimiz ay başlayan kültür

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

Toplantıları Devam Ediyor

Toplantıları Devam Ediyor 2015 Kadın Kent Gönüllüleri Toplantıları Devam Ediyor Belediyesi nin her yıl geleneksel olarak düzenlediği Kadın Kent Gönüllüleri Toplantıları başladı. nin 19 mahallesinde düzenlenen toplantılarda mahalle

Detaylı

İçindekiler. Başkandan. Başkandan Sayfa: 1. Bir bakışta program Sayfa: 5. Söyleşi ve konferanslar Sayfa: 7. Tiyatrolar Sayfa: 17. Konserler Sayfa: 31

İçindekiler. Başkandan. Başkandan Sayfa: 1. Bir bakışta program Sayfa: 5. Söyleşi ve konferanslar Sayfa: 7. Tiyatrolar Sayfa: 17. Konserler Sayfa: 31 Aralık 2014 İçindekiler Başkandan Başkandan Sayfa: 1 Bir bakışta program Sayfa: 5 Söyleşi ve konferanslar Sayfa: 7 Tiyatrolar Sayfa: 17 Konserler Sayfa: 31 Sinemalar Sayfa: 41 Kültür merkezleri ve bilgi

Detaylı

Esenyurt ta yaşam, kültür ve sanatla daha da zengin...

Esenyurt ta yaşam, kültür ve sanatla daha da zengin... Esenyurt ta yaşam, kültür ve sanatla daha da zengin... Mayıs 2015 www.esenyurt.bel.tr www.esenyurtkultur.com Mayıs 2015 Değerli Esenyurtlular; Metropol yaşamı ve teknoloji çağı, ne yazık ki artık çok

Detaylı

Değerli Esenlerliler

Değerli Esenlerliler Değerli Esenlerliler Sadece fiziki bir kavram olmanın ötesinde sosyal ve kültürel hizmetleri de içerecek şekilde genişleyen yerel yönetim kavramı kentlinin kültürel ve sosyal alanlarda bir şeyler yapabilir

Detaylı

TRT Radyoları 2010 a Hazır

TRT Radyoları 2010 a Hazır RADYOVİZYON OCAK 10 TRT Radyoları 2010 a Hazır 2009 yılı TRT Radyoları açısından oldukça yoğun geçti. Uluslararası 6 Mayıs Radyo Günleri, Uluslararası Türkçevizyon Müzik Festivali, Uluslararası Radyo Programcılığı

Detaylı

Editör'den... Sanat; olma gayreti dir, oldum avuntusu değil! Sanatçı varlığını sanatıyla ortaya koymaya çalışır, başka gayretlerin peşine düşmez.

Editör'den... Sanat; olma gayreti dir, oldum avuntusu değil! Sanatçı varlığını sanatıyla ortaya koymaya çalışır, başka gayretlerin peşine düşmez. Editör'den... ÝSTANBUL BÜYÜKÞEHÝR BELEDÝYESÝ SANAT VE MESLEK EÐÝTÝMÝ KURSLARI (ÝSMEK) EL SANATLARI DERGÝSÝ / 12 SAHÝBÝ Ferrah ŞARMAN Ý.B.B. Ýnsan Kaynaklarý ve Eðitim Daire Baþkaný YAZI ÝÞLERÝ MÜDÜRÜ Mehmet

Detaylı

BSM den büyük kulüplere transfer. Başakşehir FK dan Cumhurbaşkanı na ziyaret. Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin: İlçemizi anlatmamız lazım

BSM den büyük kulüplere transfer. Başakşehir FK dan Cumhurbaşkanı na ziyaret. Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin: İlçemizi anlatmamız lazım Ocak 2015 I Yıl: 6 I Sayı: 58 Başakşehir Belediyesi nin Ücretsiz Yayın Organıdır. Binlerce Başakşehirli; Hz.Mevlana, Mehmet Akif Ersoy, Cahit Zarifoğlu ve Aşık Veysel özel programlarında buluştu Medeniyetimizin

Detaylı

KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ AJANDASI KASIM

KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ AJANDASI KASIM KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ AJANDASI 2013 KÜLTÜR SANAT ETKİNLİKLERİ AJANDASI 2013 YENi SEZONDA YENi BiR MEKÂN DAHA Değerli sanatseverler, Ünü artık ilçemiz sınırlarını da aşan kültür etkinliklerimizde yeni

Detaylı

Her yeni sayıya dergimizin ilk sayısını tasarlıyormuşçasına bir heyecanla

Her yeni sayıya dergimizin ilk sayısını tasarlıyormuşçasına bir heyecanla EDİTÖR AHMET KÖSEOĞLU Heyecan ve Sevginin Emeğe Dönüştüğü Yer, KOMEK Her yeni sayıya dergimizin ilk sayısını tasarlıyormuşçasına bir heyecanla başlamanın verdiği hazzın, cümlelere döküldüğü bir dergi ile

Detaylı

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ

GÜLTEPE KÜLTÜR MERKEZİ Modern Taksi Durakları Şoförleri Sevindirdi Kağıthane de bulunan taksi duraklarının yenileme çalışmaları Merkez Taksi Durağı açılışıyla başladı. Nurtepe Taksi Durağı nın yenilenmesiyle devam eden açılışlarda,

Detaylı

İÇİNDEKİLER EDİTÖRDEN

İÇİNDEKİLER EDİTÖRDEN Merkez: Yeniyurt Mah. Gıda Sit. No:1 TOKAT Tlf. 0356 232 95 71 95 72 / Fax: 0356 232 95 73 Gsm: 0533 235 43 15 Fabrika: Organize San. Böl. 1.Kısım Esin Salça Fab. TOKAT / Tel: 0356 232 05 61 Tarım İşlt:

Detaylı

SPOR. Dentinho: "Beşiktaş benim için önemli..."

SPOR. Dentinho: Beşiktaş benim için önemli... Gökhan Töre'nin talibi çoğaldı... Beşiktaş ın yeni kaptanı Tolga Zengin... Dentinho: "Beşiktaş benim için önemli..." Siyah-Beyazlı ekipte 10 hafta 20 sakat... DAHA ÇOK... SON DAKİKA GELİŞMELER... MAÇLAR...

Detaylı

Eğitim dinamik bir süreç

Eğitim dinamik bir süreç www.ahaber.anadolu.edu.tr HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 526 11-14 ARALIK 2009 Türkiye nin eksiği kültürel program Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu, 3 Aralık günü Olimpiyat Rüzgârı konulu bir panel

Detaylı

SÖYLEŞİ-SEMİNER-KONFERANS KÜLTÜR MERKEZLERİ VE BİLGİ EVLERİ YAZI VE ŞİİR ATÖLYESİ

SÖYLEŞİ-SEMİNER-KONFERANS KÜLTÜR MERKEZLERİ VE BİLGİ EVLERİ YAZI VE ŞİİR ATÖLYESİ SÖYLEŞİ-SEMİNER-KONFERANS KÜLTÜR MERKEZLERİ VE BİLGİ EVLERİ YAZI VE ŞİİR ATÖLYESİ SERGİ KONSERLER TİYATROLAR ÇOCUK TİYATROLARI SİNEMALAR ÇOCUK SİNEMALARI OKUL PROGRAMLARI SAĞLIK SEMİNERLERİ Değerli Sanatseverler,

Detaylı

Köln de sanat galerisi

Köln de sanat galerisi www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 546 31 MAYIS - 6 HAZİRAN 2010 Prof. Dr. Mumcu dan anayasa konferansı Tarih Kulübü nün düzenlediği etkinliğe konuşmacı olarak

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı, 10 Eylül 2012 Pazartesi günü, Okul Öncesi ve 1. Sınıf öğrencileri için büyük bir coşkuyla başladı. Öğrencilerimiz, yöneticileri

Detaylı

SARIYER KÜLTÜR. & SANAT NISAN 2015

SARIYER KÜLTÜR. & SANAT NISAN 2015 SARIYER KÜLTÜR. & SANAT NISAN 2015 Türkiye Cumhuriyetinin temeli kültürdür. Kültür, okumak, anlamak, görebilmek, görebildiğinden mana çıkarmak, uyanık davranmak, düşünmek, zekâyı terbiye etmektir. Mustafa

Detaylı

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ

Başkan dan. Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL. Birlik 2008/5 1. SAHİBİ T.C. Marmara ve Boğazları Belediyeler Birliği adına Kadir TOPBAŞ Bir Baþarý Öyküsü BURSA /YILDIRIM Başkan dan Dünya Kenti-Avrupa Kültür Başkenti: İSTANBUL İstanbul, geçmişi 8000 yıl öncesine dayanan, asırlar öncesinden başladığı medeniyet yolculuğu boyunca sayısız uygarlık

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

Tanrısever, Bediüzzaman filmi için kolları sıvadı

Tanrısever, Bediüzzaman filmi için kolları sıvadı 19 11 KÜLTÜRSANAT NİSAN 2010 PAZAR ZAMAN Tanrısever, Bediüzzaman filmi için kolları sıvadı Bediüzzaman Said Nursi nin hayatını anlatan Hür Adam ın çekimlerine mayısta başlanacak. Biyografik bir çalışma

Detaylı