Ö.Ç.BİLFEN ANAOKULU 6 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Ö.Ç.BİLFEN ANAOKULU 6 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI"

Transkript

1 Ö.Ç.BİLFEN ANAOKULU 6 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI PAZARTESİ SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı. Müzik eşliğinde öğretmenin yönergelerine uygun ısınma hareketleri yapıldı. İlgi köşelerinde oyun hamurları ile serbest oyun oynandı. TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ: Çocuklara elinde Atatürk ün tahtanın başında Türk alfabesini gösterirken çekilmiş fotoğrafı gösterildi. Çocuklara ilk öğretmenimizin "Atatürk "olduğu söylendi. Çocuklarla birlikte öğretmenlik mesleği hakkında konuşuldu. Büyüdüğünüzde hangi mesleği seçmek istersiniz? Okulda en çok hangi etkinlikleri yapmaktan hoşlanıyorsunuz? Vb. sorular ile öğretmenliğin kutsal bir meslek olduğu anlatılmaya çalışıldı. Öğretmenlik mesleği ile ilgili sohbeti başlattı. "Sizler öğretmen olsaydınız başka neler yapmak isterdiniz?" diye sordu. Çocukların duygu ve düşüncelerini arkadaşlarına açıklamalarına fırsatlar verildi. Bilmeceler soruldu, cevaplar için çeşitli ipuçları verildi. Bilmecenin ardından "Öğretmenimin Çiçekleri "adlı parmak oyununu hep birlikte söylendi. MÜZİK ETKİNLİĞİ: CD den "Öğretmenim" adlı şarkı dinletildi. SANAT ETKİNLİĞİ: Çocuklar pastel boyaları ile öğretmeni anlatan serbest resim çalışması yapıldı. BİLMECELER Çocukların yuvası, Bilgi doludur orası. (Okul) Bir kapaklı, Çok yapraklı, İçinde bilgi saklı (Kitap) Kitaplardan bilgiyi öğrenir, Sınıftaki çocuklara öğretir. (Öğretmen) Bilgidir ışıktır Çocukla barışıktır Çalışmaktan usanmaz Demir gibi paslanmaz (Öğretmen) ÖĞRETMENİMİN ÇİÇEKLERİ Ben öğretmenime beş tane çiçek aldım Birinci çiçeğim papatya gösterilir) (Sol el parmakları açık vaziyette gösterilir) (Sol elin parmakları yumulur sadece başparmağı İkinci çiçeğim gelincik (Sol elin işaret parmağı gösterilir) Üçüncü çiçeğim lale Dördüncü çiçeğim menekşe Beşincisi ise karanfil Şimdi bu çiçeklerimi öğretmenime vereceğim (Sol elin orta parmağı gösterilir) (Sol elin yüzük parmağı gösterilir) (Sol elin serçe parmağı gösterilir) (Sol el bilekten tutulur öne uzatılır, (Sol elin Parmakları açık yukarı dönüktür)

2 Onu çok sevdiğimi söyleyip Yanağından öpeceğim. (Kollar yana açılır) (Öpme hareketi yapılır) Seçkin TABAR ÖĞRETMENİM Öğretmenim, canım benim, canım benim Seni ben pek çok, pek çok severim Sen bir ana, sen bir baba Her şey oldun artık bana Okut, öğret ve nihayet Yurda yarar bir insan et. : Yapılan resimler okulun panosunda sergilenir. FEN VE MATEMATİK ETKİNLİĞİ: Okulun mutfağından temin ettiği mutfak malzemelerini sınıfa getirildi. Fen merkezine kondu. Malzemelerin çocuklar tarafından incelenmesi istendi. Malzemelerin isimleri ve kullanım amaçları hakkında sohbet edildi. Öğretmen malzemelerle bir örüntü oluşturuldu. Örneğin: Cezve - tencere-cezve tencere örüntüyü çocuklara gösterir. Ardından örüntüyü eksiltir. Cezve-tencere- cezve yanına bir çocuğu çağırır ve eksik örüntüyü tamamlaması istenir. Sıra ile tüm çocuklara farklı örüntüler oluşturarak çocuğun örüntüye devam etmesini sağlanır. Çocukların özgün örüntü oluşturması istendi. Mutfak eşyalarından ismini yeni öğrendikleriniz hangisiydi? Sizce bu çalışma başka hangi malzemelerle yapılabilirdi? Sıralama yaparken zorlandınız mı? Etkinlik sırasında eğlendiniz mi? OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI: Birebir eşleme, sayıları tanıma, aynı sayıdaki çocukları tanıma, sayıların sıralanışı, örüntü çalışma sayfaları yapıldı SALI SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı. Müzik eşliğinde öğretmenin yönergelerine uygun ısınma hareketleri yapıldı. İlgi köşelerinde oyun hamurları ile serbest oyun oynandı. TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ: Sağlığımız için meyve ve sebzenin önemi nedir? konulu sohbet yapıldı. Bilmeceler soruldu. Ant. kitabından Meyveler adlı hikaye okundu. BİLMECELER Kat kat çiçek, yemeği yenecek. (Karnı bahar) Bir bacağım var birde şapkam. (Mantar)

3 Portakaldır büyüğüm, bense daha küçüğüm. Sevilerek yenirim, çabucak tükenirim. (Mandalina) Yol üstünde Kırmızı bahçe. (Domates) Alçacık boyu var Mor kadifeden donu var. (Patlıcan) Yeraltında turuncu minare (Havuç) Yeraltında sakallı dede (Pırasa) Altmış para, yetmiş para; Sapı uzun, kendi kara. (Vişne) Salkımda tane tane, Tadı da pek şahane. (Üzüm) Dal üstünde al yanaklı oğlan. (Elma) Karşıdan baktım al, Ağzıma aldım bal. (Kiraz) SANAT ETKİNLİĞİ: Kesme yapıştırma tekniği ile meyve sepeti yapıldı. MÜZİK ETKİNLİĞİ: Meyve Sebze Herkes Yemeli adlı şarkı söylendi. Meyve Sebze Herkes Yemeli Çünkü Onlar Bol Vitaminli Onları Yemezse Çocuklar Pembe Olmaz Yanaklar Havuç Gel Gel Yanıma Diyor Ispanaklar Güç Veriyor Lahana Teyze Kıkır Kıkır Gülüyor Maydanozlar Dans Ediyor.

4 HAREKET ETKİNLİĞİ : Hoplarım Zıplarım adlı oyun oynandı. OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI: Renk kavramı, sayı kavramı,çizgi tamamlama çalışma sayfaları yapıldı CUMA SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı. Müzik eşliğinde öğretmenin yönergelerine uygun ısınma hareketleri yapıldı. İlgi köşelerinde oyun hamurları ile serbest oyun oynandı. TÜRKÇE DİL ETKİNLİĞİ: Öğretmen eline bir tavuk tüyü ile çocukların yanına geldi. "Çocuklar bakın yolda gelirken ne buldum? diye sorarak çocukların dikkatlerini etkinliğe çeker. Çocuklardan bu tüyün hangi hayvana ait olabileceği soruldu. Çocuklara çeşitli kitaplardan yararlanarak, hayvanları inceleyip bu tüyün hangi hayvana ait olabileceğini araştırmaları istendi. Tüyün tavuğa ait olduğu olduğunu bulmaları istendi. Nelerin tüyü vardır? Tüm hayvanlar tüylü müdür? Hayvanlar neden tüylüdür? Tüyler ne işe yarar? vb sorular soruldu. Sınıfta bulunan eşyalar tüylü/tüysüz olmaları bakımından incelendi. Tüylü tüysüz hayvanlarla ilgili konuşuldu. Mini Mini İki Kedi adlı tekerleme söylendi. MİNİ MİNİ İKİ KEDİ Mini Mini İki Kedi Pis Kedi Pis Kedi Biri Çıktı Üst Odaya Biri İndi Alt Odaya Biraz Sonra Buluştular Mırıl Mırıl Konuştular Ben Bir Fare Yakaladım Ben Tabakları Yaladım Of Dedi Çok Sıkıldım Of Of Dedi Of Sıkıldım Baktım Koltuk Orada Uyudular Kana Kana SANAT ETKİNLİĞİ: Tavus Kuşu resmi kesilerek özgün tamamlama çalışması yapıldı. Etkinliğimizde hangi malzemeleri kullandık? Sizce hayvanlar tüylerini nasıl temizler? OYUN ETKİNLİĞİ: "Çiftçi Çukura Daldı" adlı oyun oynandı.

5 Çiftçi Çukura Daldı Haydi Peri Kızı Çiftçi Çukura Daldı Çiftçi Hanımını Aldı Haydi Peri Kızı Çiftçi Hanımını Aldı Hanım Çocuğunu Aldı Haydi Peri Kızı Hanım Çocuğunu Aldı Çocuk Dadısını Aldı Haydi Peri Kızı Çocuk Dadısını Aldı Dadı Köpeğini Aldı Haydi Peri Kızı Dadı Köpeğini Aldı Köpek Kedisini Aldı Haydi Peri Kızı Köpek Kedisini Aldı Kedi Sıçanını Aldı Haydi Peri Kızı Kedi Sıçanını Aldı Sıçan Peynirini Aldı Haydi Peri Kızı Sıçan Peynirini Aldı Peynir Ortada Kaldı Haydi Peri Kızı Peynir Ortada Kaldı Çocuklar el ele tutuşup bir halka oluştururlar. İçlerinden biri çiftçi olur ve halkanın ortasına geçer. Çocuklar sözleri söyleyerek çiftçinin etrafında dönmeye başlar. Oyun sırasında çiftçi hanımını, hanım çocuğunu, çocuk dadısını alarak oyun devam eder ve çocuklar içeride ikinci bir halka oluşturur. En son peynir seçilince çocuklar ellerini çırparak peynir ortada kaldı der oyun bu şekilde biter. Oyun tekrar oynandığı zaman peynir olan çocuk çiftçi yapılarak ödüllendirilir. Oyunumuzun adı neydi? Oyunda hangi rolde olmak daha eğlenceliydi? Peynir olarak ortada kalınca neler hissettiniz? Bu oyunu başka nasıl oynayabilirdik? Halka olup oynadığımız başka hangi oyunlar var? OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI: Sayıları tanıma, eksiltme, geometrik şekilleri tanıma,örüntü,yarım-bütün çalışma sayfaları yapıldı.

6 FEN VE MATEMATİK ETKİNLİĞİ: Öğretmen, gece gündüzün oluşumu ile ilgili bir öyküyü anlattı. Ardından perdeleri kapatarak çocuklara gece/gündüz deneyi yapacaklarını açıkladı. Deney ile ilgili malzemeler masanın üzerine kondu. Çocuklar el feneri ve dünya maketini incelediler. Dünya maketi üzerine bir noktaya işaret kondu. Fener yakılarak dünya maketi döndürüldü. Dünya döndürülürken hangi tarafın aydınlık, hangi tarafın karanlık olduğu gözlemlendi. Deney istekli çocuklarla tekrar edildi. Çalışma masalarına geçildi. Deneyde hangi malzemeleri kullandık? Işığın geldiği tarafa gece mi, yoksa gündüz mü dedik? OKUMA YAZMAYA HAZIRLIK ÇALIŞMALARI: Çizgi tamamlama, renk ve sayı kavramı,gece-gündüz kavramı çalışma sayfaları yapıldı.

Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI

Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI 02 MART PAZARTESİ Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI 02-06 MART 2015 SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı ve istedikleri ilgi köşelerinde evden getirdikleri oyuncaklarla

Detaylı

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM. eğiten kitap 11 Eylül 2013

MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM. eğiten kitap 11 Eylül 2013 5 MEB Okul Öncesi Yeni Programına Uygun EKİM eğiten kitap 11 Eylül 2013 26 YARIM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 1 Ekim 2013 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Oyun

Detaylı

EKĠM AYI. TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI ETKĠNLĠK PLANLARI

EKĠM AYI. TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI ETKĠNLĠK PLANLARI EKĠM AYI TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI VE ETKĠNLĠK PLANLARI TAM GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI Okul adı: Tarih: /10/2015 YaĢ grubu (Ay): Öğretmen Adı: Güne BaĢlama Zamanı Oyun Zamanı Öğrenme merkezlerinde oyun Kahvaltı,

Detaylı

GÜNLÜK PLAN-168.GÜN. Okul Adı : Tarih

GÜNLÜK PLAN-168.GÜN. Okul Adı : Tarih GÜNLÜK PLAN-168.GÜN Okul Adı : Tarih :./ /.. Yaş Grubu : Öğretmenin Adı : AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN SOSYAL DUYGUSAL DİL ALAN BİLİŞSEL ALAN ÖZBAKIM ALAN PMA A2:K7,10 SDA A6:K10,11 DA A5:K1,2 BA

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI KASIM AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: KASIM YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini verir.

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI MART AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI MART AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ AYLAR MART MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI MART AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: MART YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ARALIK AYI AYLIK EĞİTİM PLANI AYLAR ARALIK OKUL ADI: TARİH: Aralık YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 1. Nesne/durum/olaya dikkatini

Detaylı

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Güne Başlama Zamanı Kasım 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Çocuklar güler yüzle karşılanır. Hangi öğrenme merkezlerine geçecekleri sorulup çocuklara rehberlik

Detaylı

Aralık 1. Gün EĞİTİM AKIŞI

Aralık 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Okulun Adı :... Tarih :... /... / 20... Öğretmen Adı :... Aralık 1. Gün EĞİTİM AKIŞI Güne Başlama Zamanı Kahvaltı - Temizlik "Çiçeğim" isimli bütünleştirilmiş müzik ve sanat etkinliği Öğle Yemeği - Temizlik

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Kasım 2013 Sayı : 2 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Kasım 2013 Sayı : 2 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Seçtiğimiz merkezlerde oyun oynayarak geçirdiğimiz bu etkinlik saatinde yeni beceriler kazanamaya başladık.

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI:2 YIL: 2013 KASIM Her zaman güne oyun etkinliğimizle başladık. Oyun etkinliğimize başlamadan önce, hangi merkezlerde oynamak istediğimizi

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 1 YIL: 2014 EKİM Güne oyun etkinliği ile başlamak bizi çok mutlu etti. Pazartesi günü oyuncak günümüz olduğu için evden getirdiğimiz

Detaylı

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir.

Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. Biz her şeyi gençliğe bırakacağız... Geleceğin ümidi, ışıklı çiçekleri onlardır. Bütün ümidim gençliktedir. T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI TEMEL EĞİTİM GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI 2013 ETKİNLİK

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. SEDAT ÜRÜNDÜL ANAOKULU BÜLTENİ SAYI: 3 YIL: 2015 OCAK Güne başlama zamanımız olan oyun etkinliklerine ilk önce yoklama yaparak, sınıfta kaç kişi olduğumuzu sayarak

Detaylı

Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI 30 MART-3 NİSAN 2015

Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI 30 MART-3 NİSAN 2015 30 MART PAZARTESİ Ö.Ç BİLFEN ANAOKULU 5 YAŞ GRUBU GÜNLÜK EĞİTİM PROGRAMI 30 MART-3 NİSAN 2015 SERBEST ZAMAN ETKİNLİĞİ: Çocuklarla selamlaşıldı ve istedikleri ilgi köşelerinde evden getirdikleri oyuncaklarla

Detaylı

GÜNLÜK PLAN-11.GÜN. Okul Adı : Tarih DA A2:K3 DA A8:K3

GÜNLÜK PLAN-11.GÜN. Okul Adı : Tarih DA A2:K3 DA A8:K3 GÜNLÜK PLAN-11.GÜN Okul Adı : Tarih :./ /.. Yaş Grubu : Öğretmenin Adı : AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN SOSYAL DUYGUSAL DİL ALAN BİLİŞSEL ALAN ÖZBAKIM ALAN SDA A6:K2 DA A2:K3 BA A2:K1 BA A9:K1,3 BA

Detaylı

GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI 01/12/2014 PAZARTESĠ

GÜNLÜK EĞĠTĠM AKIġI 01/12/2014 PAZARTESĠ 01/12/2014 PAZARTESĠ Çocuklar yere yarım daire biçiminde oturtular. Öğretmen, çocuklara gece ve gündüz zamanlarında çekilmiģ fotoğrafları gösterildi. Çocuklar fotoğrafları incelediler. Öğretmen eline gündüz

Detaylı

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla,

OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, OYUN ETKİNLİĞİ Çocukların okula geldikleri ilk saatlerde ve günün farklı saatlerinde sınıflarda bulunan öğrenme merkezlerinde (evcilik, kitap, kukla, blok, fen-doğa, yapılandırılmamış oyuncak, müzik, sanat)

Detaylı

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI

TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI TAM GÜNLÜK EĞİTİM AKIŞI Okul Adı :... Tarih : 2 Aralık 2013 Yaş Grubu (Ay) :... Öğretmen Adı Soyadı :... Güne Başlama Zamanı Dans Et isimli bütünleştirilmiş okuma-yazmaya hazırlık, oyun etkinliği Öğle

Detaylı

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde

Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde Sevgili Velimiz, Bizler Mercanlar Sınıfı olarak bu hafta en kıymetlilerimiz olan öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü nü kutladık. Tüm etkinliklerimizde öğretmenler gününe yer verdik. Onlar için şiirler,

Detaylı

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR

MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR MEB OKUL ÖNCESİ EĞİTİM PROGRAMI ŞUBAT AYI AYLIK EĞİTİM PLANI OKUL ADI: TARİH: ŞUBAT YAŞ GRUBU: ÖĞRETMEN ADI: AYLAR ŞUBAT KAZANIMLAR VE GÖSTERGELERİ BİLİŞSEL GELİŞİM Kazanım 3. Algıladıklarını hatırlar.

Detaylı

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6

Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni. Nisan 2014 Sayı : 6 Özel Çakabey Okulları Anaokulu Bülteni Nisan 2014 Sayı : 6 1 Değerli Velimiz, Anasınıfı öğrencilerimizin okul içinde yaptıkları ders, kulüp ve diğer etkinliklerinden seçmeler yaptığımız elektronik dergimizin

Detaylı

ÖZEL ASLI PİNOKYO ANAOKULU NİSAN 2015 SAYI: 27

ÖZEL ASLI PİNOKYO ANAOKULU NİSAN 2015 SAYI: 27 1 2012 Doğumlular KONU 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı KAVRAMLAR RENK KAVRAMI Beyaz-Siyah-Turuncu ZIT KAVRAMLAR Ön-Arka DEĞERLER EĞİTİMİ Misafirperverlik İNCE MOTOR GELİŞİMİ ÇALIŞMALARI Doğru

Detaylı

EMİRLER ŞUBESİ 2013-2014 1.DÖNEM OKUL BÜLTENİ

EMİRLER ŞUBESİ 2013-2014 1.DÖNEM OKUL BÜLTENİ EMİRLER ŞUBESİ 2013-2014 1.DÖNEM OKUL BÜLTENİ 1 2 İÇİNDEKİLER Öğrenciden.. Belirli Gün ve Haftalar Öğrendiklerimiz Şarkılar Öğrendik Şiirler Öğrendik Parmak Oyunları Öğrendik Oyunlar Öğrendik Sınıfımızdan

Detaylı

M.E.B. ÖZEL UYANIŞ ANAOKULU

M.E.B. ÖZEL UYANIŞ ANAOKULU M.E.B. ÖZEL UYANIŞ ANAOKULU EYLÜL AYI EĞİTİM PROGRAMI OKULUM Hayata ilk adım attığımız yer olan okulumuzu tanıyoruz. Okulumuzun bölümleri, çalışanları, kullandığımız araç ve gereçler, onların ne işe yaradıkları

Detaylı

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA

ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA ARALIK 2014 / 12. Sayı OKAN KOLEJİ İTALYA DA 1 İçindekiler 2 İçindekiler 62 Okan Koleji Ortaokulu 3 Genel Müdür Yardımcımız dan 63 Ortaokul Müdürümüz den.. 6 Öğretmen-ce Paylaşımlar 64 Yabancı Diller 11

Detaylı

Hazırlayanlardan. Sevgili Öğrenciler, BAŞARILAR,

Hazırlayanlardan. Sevgili Öğrenciler, BAŞARILAR, Sevgili Öğrenciler, Bu yıl okula başladınız. Tüm öğretmenlerinizin, anne, babanızın ve bizim bir dileğimiz var: Kısa sürede okumayı ve yazmayı öğrenmeniz, okuduğunu anlayan, düşünen, düşündüğünü doğru

Detaylı

6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR

6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR 6 YAŞ GRUBU YILDIZLAR SINIFI MAYIS AYI AMAÇ VE KAZANIMLAR PSİKOMOTOR ALAN Amaç 1. Bedensel koordinasyon gerektiren belirli hareketleri yapabilme 8.Belli bir yüksekliğe tırmanır. 9.Tırmanılan yükseklikten

Detaylı

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER

SINIF İÇİ ETKİNLİKLER ARALIK 2014 Sevgili Veliler; Bizler Aralık ayını da dolu dolu yaşadık. Önemli gün ve haftaları büyük bir coşku, sevinçle yaşadık. Sınıf içi etkinliklerimize tüm çocuklarımız keyifle katıldılar. Etkinliklerimizle

Detaylı