T.C. ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANLIĞINA

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. ZONGULDAK BÜLENT ECEVİT ÜNİVERSİTESİ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANLIĞINA"

Transkript

1 Evrak Tarih ve Sayısı: 13/03/ Mühendislik Fakültesi Dekanlığı *BENFBE2HH* Sayı : /900/ Konu : Coronavirus (COVID-19) İVEDİ GIDA MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜM BAŞKANLIĞINA Rektörlük Makamının gün, sayılı yazısı ekinde alınan Yükseköğretim Kurulu Başkanının tarihli ve E sayılı yazısı ile Yükseköğretim Kurulu Başkanlığının Koronavirüs (COVID-19) hakkında alınacak tedbirlerle ilgili yazıları ekte gönderilmiştir. Bilgilerinizi ve akademik, idari personel ile öğrencilere duyurularak talimatlara titizlikle riayet etmeleri, Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün web sayfasından ve Üniversitemiz sayfasından bilgilendirmeleri takip etmeleri hususunda gereğini rica ederim. Ek : Yazı ve ekleri, 2 takım e-imzalıdır Prof. Dr. Şenol Hakan KUTOĞLU Dekan Dağıtım: Bilgisayar Mühendisliği Bölüm Biyomedikal Mühendisliği Bölüm Çevre Mühendisliği Bölüm Elektrik Elektronik Mühendisliği Bölüm Geomatik Mühendisliği Bölüm Gıda Mühendisliği Bölüm İnşaat Mühendisliği Bölüm Jeoloji Mühendisliği Bölüm Maden Mühendisliği Bölüm Makine Mühendisliği Bölüm Mekatronik Mühendisliği Bölüm Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Bölüm BEÜ Mühendislik Fakültesi, 67100, Zonguldak Ayrıntılı bilgi için irtibat: H.Üntürk Tel: : (0372) Faks: (0372) E-Posta: : Elektronik ağ:

2 Evrak Tarih ve Sayısı: 13/03/ Genel Sekreterlik *BE6PBEAZS* Sayı : / / Konu : COVID-19 hakkında MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA Yükseköğretim Kurulu Başkanlığından alınan Koronavirüs (COVID-19) hakkında Yükseköğretim Kurumlarında alınacak tedbirlere ilişkin öneriler ekte gönderilmiştir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. Ek : Tedbirler Dağıtım: Denizcilik Fakültesi Dekanlığına Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına Eczacılık Fakültesi Dekanlığına Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanlığına Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığına Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığına İlahiyat Fakültesi Dekanlığına İletişim Fakültesi Dekanlığına Kdz.Ereğli Turizm Fakültesi Dekanlığına Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanlığına Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Tıp Fakültesi Dekanlığına Fen Bilimleri Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü Sosyal Bilimler Enstitüsü Devlet Konservatuvarı Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu e-imzalıdır Prof. Dr. Veysel Haktan ÖZAÇMAK Rektör a. Rektör Yardımcısı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü, Zonguldak Ayrıntılı bilgi için irtibat: Z.Alpat Tel: : (0372) Faks: (0372) E-Posta: : ; Elektronik ağ: KEP Adresi:

3 Evrak Tarih ve Sayısı: 11/03/ Genel Sekreterlik *BE6PBEAZS* Yabancı Diller Yüksekokulu Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Alaplı Meslek Yüksekokulu Çaycuma Meslek Yüksekokulu Devrek Meslek Yüksekokulu Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu Zonguldak Meslek Yüksekokulu Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığına Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu İç Denetim Birimine Bilgi İşlem Daire Döner Sermaye İşletmesi Hukuk Müşavirliğine İdari ve Mali İşler Daire Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Öğrenci İşleri Daire Personel Daire Sağlık Kültür ve Spor Daire Strateji Geliştirme Daire Yapı İşleri ve Teknik Daire Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Koordinatörlüğüne Dış İlişkiler Ofisi Genel Koordinatörlüğüne Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü, Zonguldak Ayrıntılı bilgi için irtibat: Z.Alpat Tel: : (0372) Faks: (0372) E-Posta: : ; Elektronik ağ: KEP Adresi:

4 Evrak Tarih ve Sayısı: 11/03/ COVID-19 Hakkında Yükseköğretim Kurumlarında Alınacak Tedbirler Seyahat ve Yurtdışı Toplantılar Tüm öğrencilerimizin, akademik ve idari personelimizin değişim programı, kongre, toplantı katılımı gibi nedenlerle özellikle yurtdışına yapacakları seyahat planlarını tekrar gözden geçirmeleri, zaruri değilse iptal etmeleri, seyahat zaruri ise; - İlgili ülkeye ait herhangi bir seyahat uyarısı veya yasağı bulunup bulunmadığını kontrol etmeleri ( - Seyahatleri süresince kişisel hijyen kurallarına dikkat etmeleri, - Seyahatleri esnasında veya sonrasında herhangi bir enfeksiyon belirtisi gelişmesi durumunda en yakın sağlık kuruluşuna başvurmaları, bu esnada yurtdışında bulunuyorlarsa Büyükelçiliğimize bilgi vermeleri önerilir. Uluslararası Katılımlı Toplantılar Ülkemizde yapılacak olan yurtdışı katılımlı toplantılarla ilgili olarak salgının yoğun olduğu ülkelerden yüksek sayıda katılım bekleniyorsa planlanan toplantının ertelenmesi, on-line toplantı olanaklarının değerlendirmeye alınması, Devam edecek olan toplantılar için ise; - El hijyeni için gerekli ortamın sağlanması, el dezenfektanlarının erişilebilir alanlara yerleştirilmesi, - COVID-19 bulaşma yolları ve korunma yöntemlerine ilişkin toplantı öncesi ve sonrasında katılımcılara bilgilendirme ve hatırlatma yapılması önerilir. Ayrımcılığa Karşı Alınacak Tedbirler Çin, Güney Kore, İran, İtalya gibi COVID-19 bulunan ülkelerden olan ancak buralara yakın zamanda seyahati olmayan, COVID-19 vakası ile karşılaşmayan öğrenci ve akademisyenlerin Türk veya diğer uyruklu öğrencilerden daha fazla hastalığa yakalanma, hastalığı taşıma veya bulaştırma ihtimali bulunmamaktadır. Buna göre; Hastalık hakkındaki korku ve endişenin paniğe yol açmaması, belli topluluk veya milletten insanların hastalığın kaynağı ve taşıyıcısı olarak görülmemesi, Çin ve diğer Asya ülkelerinden olan öğrenci ve akademisyenler başta olmak üzere yabancı uyruklu öğrencilerimizin, akademisyenlerimizin ayrımcılık konusu haline gelmemeleri için azami dikkat gösterilmelidir. Akademimizin bu konuda hassasiyet göstererek, kişilerin mağdur edilmemesi için gerekli bilgilendirmeleri yapması ve tedbirleri alması elzemdir. Ayrıca; yemekhane gibi toplu bulunulan yerler başta olmak üzere yerleşkelerin görünür mekanlarına kişisel paylaşılmasını sağlamaları önerilir. Hastalık hakkında güncel bilgileri ve Sağlık Bakanlığı nın internet sitesini takip ediniz

5 Evrak Tarih ve Sayısı: 11/03/ Genel Sekreterlik *BEL5BE7US* Sayı : /900/ Konu : Sağlık Personeline Coronavirus (COVID-19) Eğitimi İVEDİ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ DEKANLIĞINA İlgi : Yükseköğretim Kurulu Başkanının tarihli ve E sayılı yazısı ile eki. Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı Personel Dairesi Başkanlığından alınan ilgi yazı ve eki ilişikte gönderilmiştir. İlgi yazılar Kamu ve Özel Sektör Sağlık personelinin eğitimine yönelik bilgileri içermesine rağmen, kapsamında yer alan afiş, broşür, halka yönelik rehber ve sık sorulan sorular gibi dokümanların biriminizde görevli tüm personelin konu hakkında bilgilenmesi ve kişisel önlemleri alabilmesine imkan sağlayacağı aşikardır. Bilgilerinizi ve dokümanlar aralarında bulunan afiş, broşürlerin örneklerinin çıktılarının biriminizdeki uygun göreceğiniz yerlere asılması ve ilgili dokümanları Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün web sayfasından ulaşılabileceği bilgisinin tüm personelinize duyurulması hususunda gereğini rica ederim. Ek : Yazı ve eki Dağıtım: Beden Eğitimi ve Spor Yüksekokulu Çaycuma Sivil Havacılık Yüksekokulu Uygulamalı Bilimler Yüksekokulu Yabancı Diller Yüksekokulu Diş Hekimliği Uygulama ve Araştırma Merkezi Sağlık Uygulama ve Araştırma Merkezi Fen Bilimleri Enstitüsü Sağlık Bilimleri Enstitüsü e-imzalıdır Prof. Dr. Veysel Haktan ÖZAÇMAK Rektör a. Rektör Yardımcısı Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü, Zonguldak Ayrıntılı bilgi için irtibat: R.Gürses Demirtürk Tel: : (0372) Faks: (0372) E-Posta: : ; Elektronik ağ: KEP Adresi:

6 Evrak Tarih ve Sayısı: 11/03/ Genel Sekreterlik *BEL5BE7US* Sosyal Bilimler Enstitüsü Devlet Konservatuvarı Ahmet Erdoğan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Alaplı Meslek Yüksekokulu Çaycuma Gıda ve Tarım Meslek Yüksekokulu Çaycuma Meslek Yüksekokulu Devrek Adalet Meslek Yüksekokulu Devrek Meslek Yüksekokulu Gökçebey Mithat Mehmet Çanakçı Meslek Yüksekokulu Karadeniz Ereğli Meslek Yüksekokulu Zonguldak Meslek Yüksekokulu Denizcilik Fakültesi Dekanlığına Diş Hekimliği Fakültesi Dekanlığına Eczacılık Fakültesi Dekanlığına Ereğli Eğitim Fakültesi Dekanlığına Fen-Edebiyat Fakültesi Dekanlığına Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanlığına İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığına İlahiyat Fakültesi Dekanlığına İletişim Fakültesi Dekanlığına Kdz.Ereğli Turizm Fakültesi Dekanlığına Mimarlık ve Tasarım Fakültesi Dekanlığına Mühendislik Fakültesi Dekanlığına Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanlığına Tıp Fakültesi Dekanlığına Zonguldak Bülent Ecevit Üniversitesi Rektörlüğü, Zonguldak Ayrıntılı bilgi için irtibat: R.Gürses Demirtürk Tel: : (0372) Faks: (0372) E-Posta: : ; Elektronik ağ: KEP Adresi:

7 Evrak Tarih ve Sayısı: 10/03/ YÜKSEKÖĞRETİM KURULU BAŞKANLIĞI Personel Dairesi Başkanlığı Sayı : E Konu :Sağlık Personeline Coronavirus (COVID-19) Eğitimi TÜM-ÜNİVERSİTELERE İlgi : Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün 23/02/2020 tarihli ve E.188 sayılı yazısı. Çin Halk Cumhuriyeti Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çeşitli ülkelerden bildirimi yapılan yeni bir alt tipe bağlı coronavirus hastalığı (COVID-19) hakkında "Sağlık personeli" ve "Halka" yönelik olarak hazırlanan rehber, ilgili formlar, afiş & broşür, slaytlar, sık sorulan sorular vb dokümanlar Halk Sağlığı Genel Müdürlüğü web sayfasında ( yer aldığı ve gerekli hallerde güncellendiği, bu kapsamda Genel Müdürlüğün web sitesinde yer alan eğitim slaytlarının kullanılarak kamu ve özel sağlık personeline ivedilikle gerekli eğitimin yapılmasının sağlanmasının belirtildiği Sağlık Bakanlığı Halk Sağlığı Genel Müdürlüğünün ilgi yazısı ekte gönderilmektedir. Bilgilerinizi ve gereğini rica ederim. Süleyman Necati AKÇEŞME Başkan a. Genel Sekreter Ek : Yazı (1 sayfa) Dağıtım: Tüm-Üniversitelere Not: 5070 sayılı Elektronik İmza Kanunu çerçevesinde güvenli elektronik imzalı aslı ile aynıdır. Evrak Doğrulama Kodu : PZNSMKRQ Evrak Takip Adresi: Üniversiteler Mah Cad. No: Bilkent Ankara-Türkiye Telefon: 0(312) Faks: 0(312) Bilgi için:veysel AMATOĞLU Şube Müdürü

8 Evrak Tarih ve Sayısı: 11/03/