Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans Sosyoloji İstanbul 2003 Y. Lisans Sosyoloji Selçuk 2007 Doktora Sosyoloji Sakarya 2012

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Derece Alan Üniversite Yıl. Lisans Sosyoloji İstanbul 2003 Y. Lisans Sosyoloji Selçuk 2007 Doktora Sosyoloji Sakarya 2012"

Transkript

1 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Ömer Miraç Yaman 2. Ünvanı: İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Öğretim Üyesi (Yrd. Doç. Dr.) 3. Öğrenim Durumu ve Çalıştığı Kurumlar: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Sosyoloji İstanbul 2003 Y. Lisans Sosyoloji Selçuk 2007 Doktora Sosyoloji Sakarya 2012 Ünvan Bölüm Üniversite Çalıştığı Yıllar Öğretim Görevlisi Sosyal Hizmet Yalova Yrd.Doç.Dr. Sosyal Hizmet Yalova Yrd.Doç.Dr. Sosyal Hizmet İstanbul Ömer Miraç YAMAN İstanbul da doğdu yılında Yunus Emre Süper Lisesi nden mezun oldu. Lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü nde 2003 yılında, Yüksek Lisans eğitimini ise Selçuk Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü nde 2007 yılında tamamladı. Sakarya Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Doktora eğitimine 2008 yılında başladı ve 2012 yılında tamamladı ila 2014 yılları arasında Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü nde Öğretim Üyesi olarak görev yapan Yaman, halen İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü nde öğretim üyeliği görevine devam etmektedir yılında "Türkiye Gençlik Çalışmaları Bibliyografyası " ve 2013 yılında "Apaçi Gençlik: Gençlerin Toplumsal Davranış ve Yönelimleri İstanbul'da 'Apaçi' Altkültür Grupları Üzerine Nitel Bir Çalışma" adlı

2 çalışmaları yayınlanmış olan Yaman ın; Gençlik, Madde Bağımlılığı, Göç, Kentleşme, Aile, Alt kültür, Sosyal Hizmet Uygulamaları konularında makaleleri ve kitapları bulunmaktadır. 4. Yayınlar Uluslararası Hakemli Dergilerde Yayınlanan Makaleler 1) Yaman, Ömer Miraç, Türkiye de Gençlik Sosyolojisi Çalışmalarına Dair Bibliyografik Bir Değerlendirme, Alternatif Politika, Cilt:5, Sayı:2, Eylül 2013, ) Yaman, Ömer Miraç-Akyurt, M. Ali, Sosyal Hizmete Kültürel Yaklaşım: 2011 Van Depremi Örneği, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Dergisi, Sayı:26, 2013, s ) Yaman, Ömer Miraç, Uyuşturucu Madde Bağımlısı Gençlerin Aile İçi İlişkilere Yönelik Görüşleri: Esenler-Bağcılar Örneği, Addicta: The Turkish Journal on Addictions, 1(1), Bahar-2014, s Uluslararası Bilimsel Toplantılarda Sunulan Ve Bildiri Kitabında (Proceedings) Basılan Bildiriler 1) Yaman, Ömer Miraç-Kesgin, Bedrettin, Esnek Piyasalar ve En Alttaki Yoksullar Olarak Engelli Kadınlar, Uluslar arası Kör ve Az Gören Kadınların Mesleki Eğitimi, Mesleki Rehabilitasyonu, İstihdamı ve Sosyal Hayata Uyum Sempozyumu, Türkiye Körler Federasyonu, Ankara, Ulusal Bilimsel Toplantılarda Sunulan Ve Bildiri Kitabında (Proceedings) Basılan Bildiriler 1) Yaman, Ömer Miraç - Acar, Burak, Sosyal Hizmet Birikiminde Suç ve Adalet Çalışmaları ( ), Sosyal Hizmet Sempozyumu ) Yaman, Ömer Miraç - Şahin, F. Zehra - Turgay, Ümit - Tan, Damla, Adli Sosyal Hizmetin Konusu Olarak Çocuk: Bibliyografik Bir Değerlendirme, Sosyal Hizmet Sempozyumu 2014.

3 Yazılan Ulusal Kitaplar veya Kitaplarda Bölümler a) Kitaplar: 1) Yaman, Ömer Miraç, Türkiye Gençlik Çalışmaları Bibliyografyası , Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı Kültür Yayınları, Ankara, ) Yaman, Ömer Miraç, Apaçi Gençlik -Gençlerin Toplumsal Davranış ve Yönelimleri: İstanbul'da 'Apaçi' Altkültür Grupları Üzerine Nitel Bir Çalışma-, Açlılımkitap, İstanbul, Mart ) Ed. Yaman, Ömer Miraç Yaman - Şentürk, Murat, Esenler de Sosyal Politika Uygulamaları, Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi Şehir Yayınları, İstanbul, Ocak ) Ed. Yaman, Ömer Miraç Yaman - Babacan, Abdurrahman, Kuşku Çağından Uygar Barbarlığa, Pınar Yayınları, İstanbul, ) Ed. Yaman, Ömer Miraç - Tuna, Abdullah Sabit - Köroğlu, Ahmet - Seylan, Akif - Yılmaz, Savaş, Türkiye de Uyuşturucu Madde Bağımlılığı: Önleme, Tedavi ve Rehabilitasyon, Yeşilay Yayınları, İstanbul, ) Yaman, Ömer Miraç - Tuna, Abdullah Sabit - Tosun, Zekiye, Türkiye Kimyasal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası ( ), Yeşilay Yayınları, İstanbul, Ocak ) Yaman, Ömer Miraç - Tuna, Abdullah Sabit - Tosun, Zekiye, Türkiye Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası ( ), Yeşilay Yayınları, İstanbul, Ocak b) Kitaplarda Bölümler: 1) Yaman, Ömer Miraç - Akyurt, M. Ali, Türk Sosyologlarının Kent Sosyolojisi Çalışmaları, Kent Sosyolojisi içinde, Ed. Köksal Alver, Hece, Ankara, ) Yaman, Ömer Miraç, Esenler de Yoksul Gençlerin Mekanları: Hal, Tekstil Atölyeleri ve Kafeler, Göç, Kentleşme ve Aidiyet Ekseninde Esenler i Anlamak içinde, Ed. Murat Şentürk, Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi Şehir Yayınları, İstanbul, Aralık 2012.

4 3) Yaman, Ömer Miraç, Bir Kavga Sosyolojisi Denemesi: Kentin Yoksul Mahallelerinde Gençlik ve Suç İlişkisi, Esenler de Sosyal Politika Uygulamaları içinde, Ed. Yaman, Ömer Miraç Yaman - Şentürk, Murat, Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi Şehir Yayınları, İstanbul, ) Yaman, Ömer Miraç - Kesgin, Bedrettin, Sosyal Politikada Sosyal Güvensizliğe Karşı Sığınılacak Son Liman Aile mi? Esenler de Sosyal Politika Uygulamaları içinde, Ed. Yaman, Ömer Miraç Yaman - Şentürk, Murat, Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi Şehir Yayınları, İstanbul, ) Yaman, Ömer Miraç - Babacan, Abdurrahman, Kuşku Çağından Uygar Barbarlığa Batı- ABD-Dünya Siyaseti-Demokrasi, Kuşku Çağından Uygar Barbarlığa içinde, Ed. Yaman, Ömer Miraç Yaman-Babacan, Abdurrahman, Pınar Yayınları, İstanbul, 2014, s Ulusal Dergilerde Yayınlanan Makaleler 1) Yaman, Ömer Miraç-Kesgin, Bedrettin, Muhafazakarlığın Aile Vurgusu ve Toki Uygulamaları, Sosyoloji Divanı, Yı:1, Sayı:2, Temmuz-Aralık 2013, s ) Yaman, Ömer Miraç, Uyuşturucu Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Danışman Abi/Abla Modeli, Hayat Sağlık, sayı: 10, Aralık 2013, s ) Yaman, Ömer Miraç, Gençlik, Kent ve Sosyalleşme: Kent Hayatında Gençlere Yer Açmak, Şehir ve Düşünce, Yıl:2, Sayı:4, 2014, s ) Yaman, Ömer Miraç-Babacan, M. Emin, Yeni Temsilde Köşe Başı Tutmak : İletişimin Değişen Boyutu ve Modern Delikanlılık Temsilleri, Sosyoloji Divanı, Yı:2, Sayı:3, Ocak- Haziran 2014, s Uluslararası Bilimsel Toplantılarda Sunulan Bildiriler 1) Yaman, Ömer Miraç, Esenler de Apaçiler ve Madde Bağımlılığı, Uluslarararası Çocuk ve Mahrumiyetler Sempozyumu, Hakeder, İstanbul, Nisan 2013.

5 Projeler 1) Yaman, Ömer Miraç, Batı Avrupa Ülkelerinde Yaşlılık Politikaları ve Birinci Kuşak Yaşlı Göçmenlerin Sorunları (Danimarka ve Avusturya Örneği) Yalova Üniversitesi BAP Projesi, Proje Danışmanı: Prof.Dr. Ali Rıza ABAY Yalova, ) TBA-Türkiye Bağımlılık Arşivi (bagimlilik.org.tr) Koordinatörlüğü, Yeşilay, ) Yeşilay Lisansüstü Tez Araştırma Birimi Koordinatörlüğü, Yeşilay, ) Bağımlılık Kütüphanesi Koordinatörlüğü, Yeşilay, ) Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Çalıştayı Koordinatörlüğü, Yeşilay, ) Yeşilay Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Kuruluş Koordinatörlüğü, Yeşilay, ) Türkiye Gençlik Birikimi İnternet Sitesi-genclikbirikimi.org, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Ocak Çalıştay ve Şuralar (Katılım ve Bildiri Sunumları) 1) Sosyal İçerme Çalıştayı, İstanbul Kalkınma Ajansı Planlama Programlama ve Koordinasyon Birimi, 17 Mayıs ) Risk Altında ve Korunması Gereken Çocuklar Çalıştayı, Oturum Sunumu: Başakşehir Örnekleminde İstanbul da Madde Bağımlılığı ve Gençlik, Aralık ) Yerel Yönetim Politikaları Açısından Çocuk ve Şehir Çalıştayı, AK Parti Yerel Yönetimler Başkanlığı, Haliç Kongre Merkezi, İstanbul, 14 Haziran ) Uyuşturucu Madde Bağımlılığı Çalıştayı, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Yalova, Haziran ) Uyuşturucu Madde Bağımlısı Gençlerle Sosyal Hizmet Uygulamaları: Farklı Modeller ve Yaklaşımlar, International Symposium on Drug Policy and Public Health, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, İstanbul, 1 Ekim ) Uyuşturucu Madde Bağımlılarına Yönelik Sosyal Rehabilitasyon Modeli Çalıştayı, ASPB, Ankara, 18 Ekim ) 1. Uyuşturucuyla Mücadele Şurası, Gençlik ve Spor Bakanlığı Çalıştayı nda Moderatör Yardımcılığı, Kasım 2014.

6 8) Yaman, Ömer Miraç, Suça ve Madde Kullanımına Yönelen Gençlere Dair Bir Model Denemesi: Açık Kapı Merkezleri, Gençlik Çalıştayları: Gençlik Politikaları ve Hizmetleri, Aralık 2014, Konya. Ulusal Sempozyumlar 1) Her Yönüyle Bonzai Sempozyumu, Sosyopolitik Stratejiler Oturumu, Bakırköy Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi AMATEM, 21 Ağustos 2014, İstanbul. Tez Danışmanlıkları Lisans Bitirme Tez Danışmanlığı: 1) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Döneminde Göç, Mültecilik Ve Kentleşme Çalışmaları-Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Alper KILIÇ, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Döneminde Engellilik Çalışmaları- Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Aybige ERAVŞAR, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Döneminde Engellilik Çalışmaları- Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Aynur AÇIKGÖZ, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Döneminde Aile Çalışmaları- Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Betül ACAR, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Döneminde Suç Ve Adalet Çalışmaları-Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Burak ACAR, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Döneminde Çocuk Alanı Çalışmaları- Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Damla TAN, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye Sosyal Hizmet Birikiminde Yılları Arası Kavramsal Ve Kuramsal Yapı-Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Fatma DAĞLAR, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, 2014.

7 8) Türkiye Sosyal Hizmet Birikiminde Yılları Arası Kavramsal Ve Kuramsal Yapı-Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Kenan KABAKULAK, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Yılları Arasında Sosyal Hizmet Birikiminde Çocuk: Bibliyografik Bir Değerlendirme, Fatma Zehra ŞAHİN, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Döneminde Gençlik Çalışmaları- Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Gülşah UZUN, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Yılları Arasında Sosyal Hizmet Birikiminde Madde Bağımlılığı: Bibliyografik Bir Değerlendirme, Sümeyye ŞÜKÜR, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye Sosyal Hizmet Birikiminde Yılları Arası Manevi Sosyal Hizmet- Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Metin ERDEM, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Yılları Arasında Sosyal Hizmet Birikiminde Psikiyatrik Ve Tibbi Sosyal Hizmet: Bibliyografik Bir Değerlendirme, Özge GÖKASLAN, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye'de Yılları Arasında Sosyal Hizmet Birikiminde Kadın Refahı, Özlem TEL, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye'de Yılları Arasında Sosyal Hizmet Birikiminde Kadın Refahı, Veysel AYDIN, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Döneminde Doğal Afet Çalışmaları- Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Rabia ERTEN, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Döneminde Aile Çalışmaları- Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Songül KILINÇ, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde Yılları Arasında Yapılan Çocuk Çalışmaları-Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Ümit TURGAY, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, 2014.

8 19) Türkiye Sosyal Hizmet Birikiminde Yılları Arası Yaşlılık-Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Mevlüt ACAR, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Yılları Arasında Sosyal Hizmet Birikiminde Aile: Bibliyografik Bir Değerlendirme, Zeynep SALKIM, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye de Sosyal Hizmet Birikiminde 2000 li Yıllarda Psikiyatrik Ve Tibbi Sosyal Hizmet Çalışmaları-Bibliyografik Bir Değerlendirme-, Zeynep UYANIK, Yalova Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, Uluslararası Atıflar: 1) Yaman, Ömer Miraç-Akyurt, M. Ali, Sosyal Hizmete Kültürel Yaklaşım: 2011 Van Depremi Örneği, İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Dergisi, Sayı:26, 2013, s ) İbiş, Emsal-Kesgin, Bedrettin, Türkiye de Sosyal Hizmet ve Medikal Kurtarma Açısından Yalova, Van ve Simav Depremlerinin İncelenmesi, Dumlupınar Üniversitesi Sosyal Bilimler Dergisi/Dumlupınar University Journal of Social Sciences 41. Sayı Temmuz 2014 / Number 41 July ) Yaman, Ömer Miraç, Türkiye de Gençlik Sosyolojisi Çalışmalarına Dair Bibliyografik Bir Değerlendirme, Alternatif Politika, Cilt: 5, Sayı: 2, Eylül 2013, ) Köten, Esra-Erdoğan Barış, Sanaldan Gerçeğe Ağlara Tutunmak: Engelli Gençlerin Facebook ta Sosyalleşme Deneyimleri, Alternatif Politika, Cilt: 6, Sayı: 3, Aralık, Ulusal Atıflar: 1) Yaman, Ömer Miraç, Apaçi Gençlik -Gençlerin Toplumsal Davranış ve Yönelimleri: İstanbul'da 'Apaçi' Altkültür Grupları Üzerine Nitel Bir Çalışma-, Açlılımkitap, İstanbul, Mart ) Geçgin, Ercan, Esnekleşme Rejiminde Gençliğin Halleri, Yurt ve Dünya Dergisi, 7. Sayı, Şubat-2014, ) Şentürk, Murat, İstanbul da Göç, Yoksulluk ve Kentsel Dönüşüm, Kentleşme ve Aidiyet Ekseninde Esenler i Anlamak içinde, Ed. Murat Şentürk, Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi Şehir Yayınları, İstanbul, Aralık 2012.

9 1.3) Adıgüzel, Yusuf, Esenler de Yaşamak, Memlekette Ölmek: Göç ve Kente Uyum Sürecinde Hemşehrilik, Kentleşme ve Aidiyet Ekseninde Esenler i Anlamak içinde, Ed. Murat Şentürk, Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi Şehir Yayınları, İstanbul, Aralık ) Şentürk, Murat, Konuta Sosyoloji den Bakmak: İstanbul da Kentleşme ve Konut Edinme Süreçleri, Ed. Yaman, Ömer Miraç Yaman-Şentürk, Murat, Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi Şehir Yayınları, İstanbul, ) Çolak, Yunus, Planlamada Adil Kent Yaklaşımı Çerçevesinde Kentsel Dönüşüm Uygulamalarının İncelenmesi: İstanbul Esenler İlçesi Örneği, Şehir ve Bölge Planlama Anabilim Dalı Kentsel Dönüşüm ve Planlama Programı, Yayınlanmamış Yüksek Lisans Tezi, Yıldız Teknik Üniversitesi, İstanbul, ) Özcan, Ahmet, Bir İstanbul Distopyası: İstanbul un Sınıfsal ve Kimliksel Dönüşümü Bağlamında Karşı-Kentler, Folyo-Yaşamlar ve Yok-Mekanlar, Kentleşme ve Aidiyet Ekseninde Esenler i Anlamak içinde, Ed. Murat Şentürk, Esenler Belediyesi Şehir ve Düşünce Merkezi Şehir Yayınları, İstanbul, Aralık ) Demir, İlkay, Apaçi Gençlik-Gençlerin toplumsal davranış ve yönelimleri: İstanbul da Apaçi altkültür grupları üzerine nitel bir çalışma. İnsan ve Toplum, Cilt: 4, Sayı: 7 (2014): Şehir Dosyası, ) Muhidine, Timour, Apachene i Istanbul, Le Monde Diplomatique, March, ) Yücel, Hakan, Mekansal-Kuşaksal Kimlik Gazi Mahallesi-Tarih Vakfı Perşembe Konuşmaları, 2014, ppt. 1.10) Tomanbay, İlhan, Eroinden Bonzaiye Madde Bağımlılığı ve Sosyal Çalışma, SABEV, ) Akın, Mahmut H., Gençlik Toplumsallaşmasında Akran ve Arkadaşlık Grupları, Gençlik Araştırmaları Dergisi, 4. Sayı, Ankara, Ocak, ) Türkiye de Gençlik: Gençliğin Özellikleri, Sorunları, Kimlikleri ve Beklentileri, SEKAM, İstanbul, Eylül ) Yaman, Ö. M., Türkiye Gençlik Çalışmaları Bibliyografyası , Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü Gençlik Hizmetleri Daire Başkanlığı Kültür Yayınları, Ankara 2010.

10 2.1) Öz, İsmail, Demokrat Parti nin Gençlik Politikalari Ve Gençlik Teşkilati ( ), Sultan Mehmet Vakif Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Tarih Anabilim Dali, Yüksek Lisans Tezi, Diğer: Makaleler 1) Yaman, Ömer Miraç-Abay, Ali Rıza-Ceylan, Harun-Altıntop, İmran-Kahraman Güloğlu, Fatma-Altınok Erdal, Selda, Avrupa da Birinci Nesil Yaşlı Türkiyeli Göçmenler, Perspektif Dergisi, Sayı: 226, Aralık 2013, s Konferanslar 1) İstanbul da Yoksul Gençlik Örneği Olarak Apaçi Gençlik, İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sosyoloji Bölümü Sosyoloji Günleri, ) Apaçi Nedir, Apaçi Gençler Kimlerdir?, BAYGEM, ) Eğitim, Çalışma Hayatı ve Gençlik, BAYGEM, ) Apaçi Gençlik, İstanbul Şehir Üniversitesi Batı Kampüsü Konferans Salonu, ) Kentin Gettolarında Alt Kültür Fragmanları: Apaçi Gençlik, Boğaziçi Üniversitesi Güney Kampüs İbrahim Bodur Oditoryumu, ) Madde Kullanımı ve Gençlik, BAYGEM, ) Çeteleşme, Suç, Şiddet ve Gençlik, BAYGEM, ) Toplumsal Bir Kurguya Sahadan Bakmak: Apaçilik, Bilgi Üniversitesi, ) Apaçi Gençlik Üzerine, İLKEDER, ) Apaçi Gençlik, İLEM, ) Atarlı Semtin Giderli Çocukları: Apaçiler, AKV, ) Apaçi Gençlik, İnkilap Kitap, ) Apaçi Gençler, İstanbul Ticaret Üniversitesi, ) Apaçi Gençlik, Marmara Üniversitesi Sosyoloji Bölümü, ) Gençlik ve Kimlik Krizi, AKV-Ankara Şubesi, ) Apaçi Gençlik, Yalova Raif Dinçkök Konferans Salonu,

11 17) Apaçi Gençliği Tanımak, BAYGEM Bayrampaşa Rehber Öğretmenler Buluşması, ) Apaçi Gençlik, Güngören İ.H.L. Konferans Salonu, ) Apaçi Gençlik, Anadolu Öğrenci Birliği, ) Yoksul Gençler Üzerine Bir Araştırma: Apaçi Gençlik, Kırklareli Üniversitesi Konferans Salonu, ) Apaçi Gençlik, Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi, ) Başakşehir de Madde Bağımlılığı ve Gençlik, Başakşehir STK Platformu, ) Apaçi Gençlik, Boğaziçi Camialtı Konferansları-10, ) Madde Bağımlılığı ve Gençlik, Genç Yeşilay Konferansları, ) Bunlar Kim mi?-apaçi Gençlik, İSZÜ (İstanbul Sabahattin Zaim Üniversitesi) Konferans Salonu, ) Madde Bağımlılığı ve Gençlik, Mev ader-başakşehir, ) Apaçi Gençlik, İstanbul Şehir Üniversitesi Yeşilay Kulübü, ) Dezavantajlı Çocuk ve Gençlerle Çalışmak, RUHSAK (Ruh Sağlığında Aktif Kadınlar Grubu), ) Apaçi Gençlik, İlim Yayma Vefa Yurdu, ) Apaçi Gençlik, Fatih Sultan Mehmet Üniversitesi, ) Apaçi Gençlik, Bayrampaşa Bilgievleri, ) Apaçi Gençlik, Medipol Üniversitesi, ) Apaçi Gençlik, Pusula Derneği, ) Madde Bağımlısı Gençler Üzerine, Gençlik ve Spor Bakanlığı Formatör Eğitimi Programı, Antalya, ) Apaçi Gençlik Üzerine, İkra Hareketi, Üsküdar, ) Asrın İdrakine Kur an ı/islam ı Söyletmek, Yalova Genç Memur-Sen, Yalova, ) Apaçi Gençlik, Yıldız Teknik Üniversitesi Davutpaşa Kampüsü, ) Bağımlılık Hakkında Bilmediklerimiz, Pendik AYSİT Platformu, ) Apaçi Gençlik Semineri, Yalova Müftülüğü Aile İrşad Bürosu, ) Apaçi Gençlik Konferansı, Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, Ankara,

12 41) Apaçi Gençlik Konferansı, İstanbul Üniversitesi İlahiyat Fakültesi, İstanbul, ) Madde Bağımlılığı ile Mücadelede Madde Kullanan Gençler ve Aile Yapıları, Madde Bağımlılığı Eğitim Programı-Ak Parti Sosyal İşler Komisyonu, Ankara, ) Madde Bağımlısı Gençler: Apaçi Gençlik, Sakarya Üniversitesi Genç Yeşilay Kulübü, Sakarya, ) Apaçi Gençlik Konferansı, Bingöl Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü, Bingöl, ) Apaçi Gençlik Konferansı, Bezmi Alem Üniversitesi, Yeşilay Kulübü, İstanbul, ) Apaçi Gençlik Konferansı, Medeniyet Üniversitesi, Yeşilay Kulübü, İstanbul, ) Apaçi Gençlik Konferansı, 29 Mayıs Üniversitesi, Psikoloji Bölümü, İstanbul, ) İyi Niyet ve Samimiyet, Yalova Genç Memur-Sen, Yalova, ) Ergen Psikolojisi ve Madde Bağımlılığı, Kocaeli Uluslararası Gençlik Merkezi, Kocaeli, Röportajlar 1) Apaçi Gençlik, TVNet-Kitapkafe, ) Apaçi Gençlik İlgi Bekliyor!, Vatan Gazetesi, ) Toplumsal Bir Kurguya Sahadan Bakmak: Apaçilik, dunyabulteni.com, ) Apaçi Gençlik, Sabah Gazetesi, ) Apaçi Gençlik, Bugün TV-Haber Programı, ) Apaçi Gençlik, AHaber-Satır Arası Programı, ) Apaçi Gençlik, İmc TV-Güvercin Günlükleri, ) Toplumsal Bir Kurguya Sahadan Bakmak: Apaçilik, Alperen Gençosmanoğlu, dunyabulteni.com, ) Apaçi Gençlik, TRTTürk-Devrialem, ) Kim Bu Apaçiler, Kanal24-Tıkırtı Gazetesi, ) Apaçi Gençlik, RadyoViva, ) Apaçilerin Yerini Taskafalar Aldı, Aktüel Dergisi,

13 13) Bize Apaçi Demeyin, Zaman Gazetesi, ) Gundiler Taskafalara Karşı, Hürriyet Gazetesi, ) Sosyolojik Apaçiler, Aksiyon Dergisi, ) Apaçileri Yok Sayıp, Müzikleriyle Eğleniyoruz, onbesyirmibes.com, ) Toplumsal Bir Kodlama: Apaçiler, Yurt Gazetesi Kültür Eki, ) Apaçi Gençler Üzerine, Genç Öncüler Dergisi, Mayıs ) Metropolün Huzursuz Çocukları, Agos Gazetesi, ) Apaçi Gençlik, Yalova Çizgi Gazetesi, ) Apaçiler Hakkında Klişelerin Ötesinde Birşeyler Söylenmeli, Umran Dergisi, Haziran ) Apaçi Gençler, KitapFikir Dergisi, Temmuz ) Renkli Giyimleri, Farklı Tarz ve Dansları İle Apaçi Gençliği, Yeşilay Dergisi, Mayıs ) Onları Biz Öteliyoruz, 212Haber, Aralık ) Böyle Giyinirsem Belki Kentli Olurum, Popülist Kültür, 30 Aralık ) Bir Kaç Lira İçin Okulu Bırakan Gençler Var, Söyleşen: Abdullah Güner, Fayrap Dergisi, 61, Haziran 2014, s ) Bonzai Kullanan Gençler ve Aileleri, RadyoViva, ) Madde Kullanımı ve Suç İşlemenin Doğrudan Bir İlişkisi Var, Bizim Aile, Eylül 2014, s ) Bağımlılık Tedavisinde İnanç Temelli Yaklaşımlar, TRTTÜRK, 29 Eylül ) Gençlik ve Spor Bakanlığı Bağımlılık Formatör Eğitimi Hakkında, Kanal 24, ) TBM Bağımlılıklarla Mücadele Eğitim Programı, İstanbul Üniversitesi Uzaktan Eğitim Birimi, ) Sentetik Uyuşturucu Maddeler ve Gençlik, Ülke TV, Ana Haber Bülteni, ) Aynı Kurttan Kaçan Gençlerin Hikayesi: Apaçi Gençlik, Genç Dergisi, 99. Sayı, Aralık Seminerler 1) Madde Bağımlısı Gençler Üzerine, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Ekim, ) İstanbul da Yoksul ve Genç Olmak, Genç Öncüler, Mart-Nisan, 2013 (4 Hafta) 3) Hayatı Anlamlandırma Okumaları, Genç Öncüler, Ekim-Kasım, 2013 (4 Hafta)

14 4) Madde Bağımlılığı ve Aile, AIRB Görevlileri Hizmet İçi Eğitim Semineri Programı, Antalya, Kasım ) Hayatı Anlamlandırma Okumaları-II (Klişeler ve Biz), Genç Öncüler, Mart-Nisan, 2014 (4 Hafta) 6) Sağlıklı İletişim, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genç Yeşilay Eğitimi, İstanbul, 9 Haziran ) Gençlik ve Bağımlılık, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Yüksek İstişare Toplantısı, Ankara, 16 Ağustos ) Bağımlılık Nedir, Nasıl Önlenir, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genç Yeşilay Eğitimi, Çamkoru Kızılay Kampı, Ankara, 30 Ağustos ) Bağımlılık Nedir, Nasıl Önlenir, Türkiye Yeşilay Cemiyeti Genç Yeşilay Eğitimi, Çamkoru Kızılay Kampı, Ankara, 04 Eylül ) Yaş Arası Eğitime Devam Eden Öğrencilerde Bağımlılık Araştırması Proje Ekibi Eğitimi, Türkiye Bağımlılık Çalışmaları, İstanbul, ) Ergenlik Döneminde Gençleri Anlamak, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Merkezleri Değerlendirme Toplantısı (Erkek Gençlik Liderleri İle), Antalya, ) Ergenlik Döneminde Gençleri Anlamak, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Gençlik Merkezleri Değerlendirme Toplantısı (Kadın Gençlik Liderleri İle), Antalya, ) Bağımlılık ve Gençlik, Gönülver Derneği, İstanbul, ) Suç Mağduru ve Madde Kullanan Gençler, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Çocuk Hizmetleri Genel Müdürlüğü (Uzman Yardımcıları İle Eğitim), Ankara, ) İslam da Kadın-Erkek İlişkileri, Araştırma ve Kültür Vakfı Kocaeli Şubesi, Kocaeli, ) Niçin ve Nasıl Tebliğ Etmeliyiz?, Arka Mahalle Sakinleri Öğrenci Grubu, İstanbul, ) İslam da Tebliğ Etmek Nedir, Nasıl Olmalıdır?, Genç Öncüler Gençlik Hareketi (Genç Kızlar), İstanbul, Bilim Kurulu, Danışma Kurulu ve Yönetim Kurulu Üyelikleri 1) Türkiye Yeşilay Cemiyeti Bilim Kurulu Üyeliği, Temmuz 2013 ten itibaren 2) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Alkol Bağımlılığı Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Şubat 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul.

15 3) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Tütün Bağımlılığı Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Şubat 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 4) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Madde Bağımlılığı Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Şubat 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 5) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Teknoloji Bağımlılığı Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Şubat 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 6) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Sağlıklı Yaşama Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Şubat 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 7) International Symposium on Drug Policy and Public Health, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, Bilimsel Danışma Kurulu Üyeliği, 29 Sept.-1Oct. 2014, İstanbul. 8) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Teknoloji Yerinde Yeterince Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 9) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, İçki Kötülükleri Anası Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 10) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Uyuşturucu Özgürlüğün Sonu Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 11) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Sigara Vücudun Düşmanı Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 12) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Sağlık Her İşin Başı Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 13) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Teknoloji Yerinde Yeterince Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 14) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Yeşilcan la Sağlıkla Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 15) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Yeşilcan la Temiz Hava Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 16) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Yeşilcan la Zararsız Teknoloji Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 17) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Sağlık Elinizden Kayıp Gitmeden Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 18) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Sigara Ocağınızı Söndürmeden Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul.

16 19) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Teknoloji Canavara Dönüşmeden Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 20) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Yeşilcan ve Sağlıklı Yaşam Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 21) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Yeşilcan ve Teknoloji Kitapçığı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 22) Türkiye Bağımlılıkla Mücadele Eğitim Programı, Formatörler ve Uygulayıcılar İçin Klavuz Kitabı, Bilim ve Danışma Kurulu Üyeliği, Kasım 2014, Yeşilay-M.E.B., İstanbul. 23) İstanbul Üniversitesi Yeşilay Bağımlılık Uygulama ve Araştırma Merkezi Yönetim Kurulu Üyeliği, İstanbul Üniversitesi, Ocak 2015 ten itibaren. Uluslararası Sempozyumlarda Oturum Başkanlığı 1) Uyuşturucu Kullanımı Üzerine Yeni Bakış Açıları: İnanç Temelli Yaklaşımlar ve Uygulamalar, International Symposium on Drug Policy and Public Health, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, İstanbul, 29 Eylül Ulusal Akademik Programlarda Moderasyon ve Sunum 1) Madde Bağımlılığı ve Sosyal Hizmet, Konuşmacı: Uğur Evcin, İ.Ü. Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü, ) Türkiye Kimyasal ve Davranışsal Bağımlılık Çalışmaları Bibliyografyası ( ) Sunumu, Yeşilay Bilimsel Danışma ve Değerlendirme Toplantısı, Türkiye Yeşilay Cemiyeti, İstanbul, 22 Ocak Akademik Kısa Video Sunumları 1) Gençler madde/alkol kullanmaya zorla (arkadaş baskısıyla) mı başlatılıyorlar? sorununa cevap, Bağımlılıklar Konusunda Uzman Görüşleri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti web sitesi, ) Arkadaşım bağımlı ise ne yapmalıyım? sorununa cevap, Bağımlılıklar Konusunda Uzman Görüşleri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti web sitesi, ) Bağımlılık yapıcı maddeler sadece kullanana mı zarar verir? sorununa cevap, Bağımlılıklar Konusunda Uzman Görüşleri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti web sitesi, 2015.

17 4) Alkol/madde kullanımı bakımından kadın ve erkek arasında niçin fark vardır? sorununa cevap, Bağımlılıklar Konusunda Uzman Görüşleri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti web sitesi, ) Bir uyuşturucu maddeye ne kadar kısa sürede bağımlı olurum? sorununa cevap, Bağımlılıklar Konusunda Uzman Görüşleri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti web sitesi, ) Ailemde veya çevremde uyuşturucu madde bağımlısı var, ne yapmalıyım? sorununa cevap, Bağımlılıklar Konusunda Uzman Görüşleri, Türkiye Yeşilay Cemiyeti web sitesi, Dergi Editörlüğü 1) Yalova Sosyal Bilimler Dergisi-Son Okuma, Ekim 2010-Ekim 2013 arası 6 sayı. 2) Sosyoloji Divanı-Danışma ve Dergi Hakem Kurulu, 1. Sayı: Taşra Fragmanları, ) Sosyoloji Divanı-Danışma ve Dergi Hakem Kurulu, 2. Sayı: Komşuluk, ) Sosyoloji Divanı-Danışma ve Dergi Hakem Kurulu, 3. Sayı: Toplumsal Tipler, ) Sosyoloji Divanı-Danışma ve Dergi Hakem Kurulu, 4. Sayı: Asırlık Sosyoloji (Özel Sayı), ) Addicta-Editör Yardımcılığı ve Alan Editörlüğü (Sosyoloji), 1. Sayı, Bahar ) Addicta-Editör Yardımcılığı ve Alan Editörlüğü (Sosyoloji), 2. Sayı, Güz ) Gençlik Araştırmaları Dergisi-Hakem Kurulu, 3. Sayı, Bahar ) Gençlik Araştırmaları Dergisi-Hakem Kurulu, 4. Sayı, Güz Verdiği Dersler: 1. Bireylere ve Gruplara Yönelik Sosyal Hizmet Uygulamaları-I 2. Bireylere ve Gruplara Yönelik Sosyal Hizmet Uygulamaları-II 3. Madde Bağımlılığı ve Sosyal Hizmet 4. Gençlik ve Sosyal Hizmet 5. Sosyal Hizmet Alanları 6. Karşılaştırmalı Gençlik Politikaları 7. Sosyal Hizmette Kültürel Farklılıklar 8. Birey ve Ailelerle Sosyal Hizmet Uygulamaları 9. Sosyal Hizmet Literatür Okumaları 10. Birey, Grup ve Toplumla Sosyal Hizmet

18 Çalışma Alanları: Gençlik, Madde Bağımlılığı, Göç, Kentleşme, Aile, Alt kültür, Sosyal Hizmet Uygulamaları. İletişim Bilgileri: omermiracyaman.com

2 0 1 4 FAALİYET RAPORU

2 0 1 4 FAALİYET RAPORU 2014 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER SAYFA Başkanın Mesajı... Tarihçe... YEŞİLAY KURUMSAL KİMLİĞİ... Misyon ve Vizyon... Yeşilay ın Temel Değer ve İlkeleri... Kurumsal Yönetim İlkeleri... Cemiyete Yönelik

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ Adı Soyadı : Mehmet ŞİŞMAN Doğum Tarihi ve Yeri : Eskişehir/Sivrihisar, 1951 İş Adresi : Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı 06539 Bilkent- Ankara Telefon : +90[312]298-7000 Belgegeçer

Detaylı

ÇOCUK HAKLARI MERKEZİ

ÇOCUK HAKLARI MERKEZİ ÇOCUK HAKLARI MERKEZİ ANKARA BAROSU ÇOCUK HAKLARI MERKEZİ FAALİYET RAPORU HAZİRAN 2008 - TEMMUZ 2010 Ankara Barosu Çocuk Hakları Merkezi, 1994 yılında çocuk haklarının tanıtılması ve korunması amacıyla

Detaylı

İBRAHİM ARAP. e-posta: ibrahim.arap@deu.edu.tr Tel: +0. 232. 420 41 80 / 20620. 2004-2009 : Dokuz Eylül Üni. Sosyal Bilimler Enst.

İBRAHİM ARAP. e-posta: ibrahim.arap@deu.edu.tr Tel: +0. 232. 420 41 80 / 20620. 2004-2009 : Dokuz Eylül Üni. Sosyal Bilimler Enst. İBRAHİM ARAP e-posta: ibrahim.arap@deu.edu.tr Tel: +0. 232. 420 41 80 / 20620 KİŞİSEL BİLGİLER Uyruğu : T.C Doğum Tarihi : 01.02.1972 Doğum Yeri : Mersin Medeni Durumu : Evli ÖĞRENİM 2004-2009 : Dokuz

Detaylı

Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği. İZÜ Siyaset Akademisi Faik Tunay ı Konuk Etti Bir Eylem Adamı Malcolm X İZÜ Siyaset Akademisi 3; Savcı Sayan

Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği. İZÜ Siyaset Akademisi Faik Tunay ı Konuk Etti Bir Eylem Adamı Malcolm X İZÜ Siyaset Akademisi 3; Savcı Sayan İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ OCAK 2015 YIL 4 SAYI 27 www.izu.edu.tr Sancaktepe Belediyesi ile İşbirliği İZÜ Siyaset Akademisi Faik Tunay ı Konuk Etti Bir Eylem Adamı Malcolm X İZÜ

Detaylı

Doç. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL

Doç. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL Doç. Dr. Fulya TOPÇUOĞLU ÜNAL Dumlupınar Üniversitesi Eğitim Fakültesi Türkçe Eğitimi Bölümü Türkçe Eğitimi Ana Bilim Dalı Evliya Çelebi Yerleşkesi (43100) KÜTAHYA Cep Telefonu: Telefon: Faks: E-posta:

Detaylı

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğünde Uluslararası Travma Çalışmaları Programı (New York) ile ortak program

Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğünde Uluslararası Travma Çalışmaları Programı (New York) ile ortak program İ S T A N B U L B İ L G İ Ü N İ V E R S İ T E S İ T R A V M A Ç A L I Ş M A L A R I S E R T İ F İ K A P R O G R A M I Klinik Psikoloji Yüksek Lisans Programı Koordinatörlüğünde Uluslararası Travma Çalışmaları

Detaylı

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Doktora Programı [Tez Adı: Aile içi Şiddet ve Çocuk] 2002 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü

Hacettepe Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü Doktora Programı [Tez Adı: Aile içi Şiddet ve Çocuk] 2002 Orta Doğu Teknik Üniversitesi Psikoloji Bölümü Ural NADİR Uzman Psikolog / Öğretim Görevlisi Başkent Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Sosyal Hizmet Bölümü Tel (GSM): 90 532 775 06 28 Tel (İş) 90 312 2466666 /1565 uralnadir@baskent.edu.tr uralnadir@gmail.com

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Güvenevler Mah. Cinnah Cad. No: 16, 06690 Çankaya/Ankara

ÖZGEÇMİŞ. Güvenevler Mah. Cinnah Cad. No: 16, 06690 Çankaya/Ankara ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı (Unvanı) Kenan OLGUN ( Doç. Dr) Doktora: İstanbul Üniversitesi E-posta: (kurum/özel) kolgun@ybu.edu.tr, kolgun61@gmail.com Web sayfası Santral No: 0312-324 15 55 Dahili No: Fax: 0312-324

Detaylı

SOSYAL BİLİMLER D E R G İ S İ

SOSYAL BİLİMLER D E R G İ S İ SOSYAL BİLİMLER D E R G İ S İ ORDU ÜNİVERSİTESİ ISSN: 1309-9302 SOSYAL BİLİMLER E N S T İ T Ü S Ü ORDU ÜNİVERSİTESİ SOSYAL BİLİMLER ARAŞTIRMALARI DERGİSİ (OÜSBAD) TEMMUZ 2014 ISSN: 1309-9302 SAHİBİ Ordu

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE AKADEMİK ETKİNLİKLER

ÖZGEÇMİŞ VE AKADEMİK ETKİNLİKLER ÖZGEÇMİŞ VE AKADEMİK ETKİNLİKLER Prof. Dr. Mehmet Yüksel Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Lisans Hukuk Hacettepe Üniversitesi Ankara Üniversitesi 1979 1989 Y. Lisans Y. Lisans Kamu Yönetimi

Detaylı

www.hukuk.istanbul.edu.tr

www.hukuk.istanbul.edu.tr www.hukuk.istanbul.edu.tr İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 1 İÇİNDEKİLER 2 İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 3 FAKÜLTE YÖNETİMİ Prof. Dr. Adem SÖZÜER Dekan

Detaylı

LİSANS SEMİNERLERİ ve LİSANSÜSTÜ ATÖLYE ÇALIŞMALARI 2014 GÜZ

LİSANS SEMİNERLERİ ve LİSANSÜSTÜ ATÖLYE ÇALIŞMALARI 2014 GÜZ LİSANS SEMİNERLERİ ve LİSANSÜSTÜ ATÖLYE ÇALIŞMALARI 2014 GÜZ Süleymaniye Camii ENSAR VAKFI Süleymaniye Cad. No:11 Fatih/İSTANBUL Tel: 0212 513 03 09 Fax: 0212 522 46 02 www.ensar.org info@ensar.org DEĞERLER

Detaylı

Derece Bölüm Kurum Bitirme Yılı Lisans Hemşirelik İstanbul Üniversitesi

Derece Bölüm Kurum Bitirme Yılı Lisans Hemşirelik İstanbul Üniversitesi ÖZGEÇMİŞ 1. ADI SOYADI: Ayşegül OKSAY ŞAHİN 2. DOĞUM TARİHİ: 19/05/1971 3. DOĞUM YERİ: Sivrihisar-ESKİŞEHİR 4. YABANCI DİL SINAV NOTU: İngilizce / ÜDS : 65.00 5. ÖĞRENİM DURUMU Derece Bölüm Kurum Bitirme

Detaylı

BULTEN. İGEDER den Bir Kasım Geleneği. Eğitim Değer Üretme Sürecidir. Prof. Dr. Mehmet Şişman İle Röportaj

BULTEN. İGEDER den Bir Kasım Geleneği. Eğitim Değer Üretme Sürecidir. Prof. Dr. Mehmet Şişman İle Röportaj İSTANBUL GÖNÜLLÜ EĞİTİMCİLER DERNEĞİ 2010 Sayı 1 BULTEN İGEDER den Bir Kasım Geleneği Eğitim Değer Üretme Sürecidir. Prof. Dr. Mehmet Şişman İle Röportaj İGEDER de Branşlar Zirve Yapıyor Geleceğin Eğitimcilerini

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2011-2012 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 20-202 AKADEMİK YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I.TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3.TARİHÇE... 3 2.VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3.MÜTEVELLİ HEYETİ... 5 4.YÖNETİM

Detaylı

Hayırlı iş ve hizmetlere aracılık ve yardım eden kişi, sanki o işi bizzat yapmış gibidir. Nice kırk lara Nice hayırlı hizmetlere

Hayırlı iş ve hizmetlere aracılık ve yardım eden kişi, sanki o işi bizzat yapmış gibidir. Nice kırk lara Nice hayırlı hizmetlere 1 2 İster ak-pak binitleriyle atlanıp aramızdan ayrılmış ve Rahmet-i Rahmân a kavuşmuş olsun, ister halen toplumumuzda ve ön sıralarda duran, milli kültürümüzün bu emekçilerini yâdetmek ve ayrıca onların

Detaylı

2014 TÜSEV Filantropi Profesyonelleri Programı Katılımcıları

2014 TÜSEV Filantropi Profesyonelleri Programı Katılımcıları 2014 TÜSEV Filantropi Profesyonelleri Programı Katılımcıları Aynur Çetinkaya Türk Kızılayı bünyesinde Kurumsal Sosyal Hizmetler ve Bağış Yönetimi Birim Şefi olarak görevini sürdürmektedir. Türk Kızılayı

Detaylı

Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz.

Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Gençler cesaretimizi takviye ve idame eden sizlersiniz. Siz, bir gün almakta oldugunuz terbiye ve irfan ile insanlık ve medeniyetin, vatan sevgisinin, fikir hürriyetinin en kıymetli timsali olacaksınız.

Detaylı

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU

TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU TÜRK KÜTÜPHANECİLER DERNEĞİ GENEL MERKEZ YÖNETİM KURULU 25. DÖNEM (EKİM 2012-EKİM 2014) FAALİYET RAPORU Ekim 2014-ANKARA Türk Kütüphaneciler Derneği 25. Dönem Genel Merkez Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl

ÖZGEÇMİŞ. Derece Alan Üniversite Yıl ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: Berrin Avcı 2. Doğum Tarihi: 22.11.1965 3. Unvanı: Yrd. Doç. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Doktora Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Sinema_Tv Anadolu Üniversitesi 1987 Y.Lisans Sinema-Tv

Detaylı

Kaos GL ANTİ-HOMOFOBİ KİTABI / 3. LGBT Realitesi Tanınsın! Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Anayasa ya Eklensin!

Kaos GL ANTİ-HOMOFOBİ KİTABI / 3. LGBT Realitesi Tanınsın! Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Anayasa ya Eklensin! ULUSLARARASI HOMOFOBİ KARŞITI BULUŞMA 1 ANTİ-HOMOFOBİ KİTABI / 3 LGBT Realitesi Tanınsın! Cinsel Yönelim ve Cinsiyet Kimliği Anayasa ya Eklensin! Anayasal Eşitlik için cinsel yönelim ve cinsiyet kimliği

Detaylı

ENGELSİZ BİLİŞİM 2013 SEMPOZYUMU BİLDİRİLERİ (ULUSLARARASI KATILIMLI)

ENGELSİZ BİLİŞİM 2013 SEMPOZYUMU BİLDİRİLERİ (ULUSLARARASI KATILIMLI) ENGELSİZ BİLİŞİM 2013 SEMPOZYUMU BİLDİRİLERİ (ULUSLARARASI KATILIMLI) Editörler: Yrd. Doç. Dr. Hasan TINMAZ Yrd. Doç. Dr. İlker YAKIN İSTANBUL GELİŞİM ÜNİVERSİTESİ YAYINLARI, 2014 Bu eser, İstanbul Gelişim

Detaylı

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU

İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU İSTANBUL ŞEHİR ÜNİVERSİTESİ 202- EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI FAALİYET RAPORU [Metni yazın] İÇİNDEKİLER I. TARİHÇE VE KURUMSAL YAPI... 3. TARİHÇE... 3 2. VİZYON, MİSYON VE DEĞERLER... 4 3. MÜTEVELLİ HEYETİ...

Detaylı

Topçu Gülşen, Z. T., Learning, Academic Culture and the Popular, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2008

Topçu Gülşen, Z. T., Learning, Academic Culture and the Popular, İstanbul Bilgi Üniversitesi, 2008 ÖZGEÇMİŞ 1. Adı Soyadı: YAŞAR AYDIN UĞUR 2. Doğum Tarihi: 22.12.1951 3. Unvanı: Prof. Dr. 4. Öğrenim Durumu: Derece Alan Üniversite Yıl Lisans Ekonomi Orta Doğu Üniversitesi 1976 Y. Lisans Siyasal Bilgiler

Detaylı

En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1. fikirvesanat.org

En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1. fikirvesanat.org En iyiler da! SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ 1 fikirvesanat.org SERDİVAN FİKİR SANAT AKADEMİSİ Yusuf Alemdar Serdivan Belediye Başkanı Bugün Serdivan ı sadece üniversite varlığıyla değil, alternatif birçok

Detaylı

KİŞİSEL BİLGİLER İsmail ÇALIŞKAN. Prof. Dr. Temel İslam Bilimleri

KİŞİSEL BİLGİLER İsmail ÇALIŞKAN. Prof. Dr. Temel İslam Bilimleri Adı-Soyadı: Unvan: KİŞİSEL BİLGİLER İsmail ÇALIŞKAN Prof. Dr. Doğum Yeri ve Yılı: Oltu Erzurum / 1965 Bölüm: Temel İslam Bilimleri Tel: 0 (312) 466 75 33/ 3402 E-Posta: icaliskan@ybu.edu.tr; icaliskan25@gmail.com

Detaylı

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ

ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ 1 ÖZGEÇMİŞ VE ESERLER LİSTESİ ÖZGEÇMİŞ Adı Soyadı: Saadet YAZICI (YILMAZ) Doğum Tarihi: 1 Ocak 1959 Öğrenim Durumu: Derece Bölüm/Program Üniversite Yıl Lisans Hemşirelik Hacettepe Üniversitesi Hemşirelik

Detaylı

Doç. Dr. Hasan Hüseyin YILDIRIM (Haziran 2015) BİYOGRAFİ

Doç. Dr. Hasan Hüseyin YILDIRIM (Haziran 2015) BİYOGRAFİ Doç. Dr. Hasan Hüseyin Yıldırım-CV 1/28 Doç. Dr. Hasan Hüseyin YILDIRIM (Haziran 2015) Öğretim Üyesi Hacettepe Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Sağlık İdaresi Bölümü Beytepe 06800 Ankara

Detaylı

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92

FUAR Kenya 91 Lübnan 91 Mersin Yükseköğretim Tanıtım Günleri 92. SPOR Rekortmen Öğrencimiz Rektör Akan ı Ziyaret Etti 92 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER OMÜ Havacılık ve Uzay Bilimleri Fakültesinin Temeli Atıldı 2 Türkiye nin Havacılık Merkezi Olacağız 4 Kırgızistan Arabaev Devlet Üniversitesi ile İşbirliği Anlaşması İmzalandı 5

Detaylı