ZAVIO NVR-Kurulum ve Kullanımı

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ZAVIO NVR-Kurulum ve Kullanımı"

Transkript

1 ZAVIO NVR-Kurulum ve Kullanımı

2 8 / 16 kanal NVR (NVC-2080 / NVC-2160) Basit Hızlı Kullanışlı 100 Marka Desteği(Support AXIS, Pelco, Bosch, Panasonic, Canon, D-Link, Honeywell, Mobotix, Panasonic, Samsung, Hikvision, Sony, Dahua, Vivotek, Acti, etc) POS system Cihaz Desteği 2 SATA HDD + esata Ücretsiz CMS Yazılımı, Android APP, IOS APP Uygulamaları+ findnvr Cloud Çözümü 80 Mbps Throughput Değeri

3 İçerik Cihaz Görünümü Senaryo 1 Kurulum & Temel Ayarlar Senaryo 2 Olay & Eylem Senaryo 2.1 Hareketli Kayıt Senaryo 2.2 I/O Tetikleme Senaryo 3 Canlı İzleme & Playback Senaryo 4 - findnvr Senaryo 5 - POS NVR Sistem Bakımı

4 Genel Cihaz Görünümü

5 Ön Panel USB Portu aşağıdaki uygulamalar için kullanılır. Klavye, Mouse Anlık Resim FW Güncelleme UPS Dokunmatik Ekran Joystick Reset Canlı İzleme/Playback butonuna ve aşağı ok tuşuna 5 sn basılı tunun. (Donanımsal Reset) Menü tuşuna basınız ve yukarı ok tuşuna 5 sn basılı tutunuz. (Şifre Reseti) No. Açıklama 1 Güç Durum LEDi 2 Sistem / HDD durum LEDi 3 Yön Tuşları 4 Menü 5 Canlı İzleme / Playback 6 Seçim Tuşu 7 İptal Tuşu 8 USB 2.0 Bağlantısı

6 Arka Panel Cihaz Açık Sistem durumu : Kırmızı Cihazı Kapatma Cihaz doğrudan güç düğmesinden kapatılır. Yerel Görüntüleme Aynı zamanda 2 monitör bağlayabilirsiniz, fakat iki monitörde de aynı görüntü olur. Desteklenen ekran çözünürlükleri : 1920x1080, 1280x1024, 1280x720 ve 1024x768 No. Açıklama 1 esata bağlantısı (DAS için) 2 1 x Gigabit Port (RJ-45) 3 VGA (D-Sub) bağlantısı 4 HDMI bağlantısı 5 USB 2.0 bağlantısı 6 RCA ses çıkışı 7 DC güç bağlantısı 8 Cihazı Açıp/Kapatma tuşu

7 Senaryo 1 Kurulum & Temel Ayarlar

8 Başlangıç Dil Seçme Cihazı açtığınızda hızlı kurulum sihirbazı karşınıza çıkacaktır. Hızlı kurulum sihirbazındaki adımları takip ederek cihazı kolayca yapılandırabilirsiniz. Cihazda kullanmak istediğiniz dili seçiniz, dil seçimi yapıldıktan sonra sistem yeniden başlayacaktır.

9 Kurulum Sihirbazı Express mod Admin şifresi, Lisans Aktivasyonu ve Kamera kurulumu işlemleri yapılır. Gelişmiş mod Cihaza ait tüm ayarların yapılabildiği moddur. Ağ ve RAID ayarlarını da içerir.

10 Dahili DHCP Sunucu Cihazın dahili DHCP özelliği bulunmaktadır, böylece ağınızda bulunan cihazlara otomatik IP adresi atayarak DHCP sunucu özelliğini de üstlenmektedir. Smart özelliğini seçerek DHCP ayarlarını yapabilirsiniz. Başlangıç ve bitiş IP adreslerini girerek IP atama aralığını belirleyebilirsiniz. Ağınızda başka bir DHCP sunucusu varsa bu özelliğin herzaman pasif olarak seçilmesi önerilir.

11 Lisans Aktivasyonu Kameralar için lisanslar NVR içerisinde gömülü haldedir. Cihazı satın aldığınızda kamera için ek lisans almanıza gerek yoktur. Cihazda gömülü bulunan kamera lisanslarını başka bir cihazda kullanmak için transfer edemezsiniz. Bu sayfa sadece POS lisanslarının aktivasyonu içindir. Sınırsız sayıda POS lisansı cihazda etkinleştirilebilir.

12 Otomatik Kamera Kurulumu Cihazı çalıştırıp otomatik kamera kurulum ayarlarına geldiğinizde ağda bulunan kameralar otomatik olarak taranarak ekrana getirilecektir. Networkte bulunan tüm Zavio kameralar ve cihaz tarafından desteklenen diğer marka/model kameralar aşağıda görüldüğü gibi listelenir. Ayrıca cihazın ONVIF versiyonuna uygun olan farklı IP kameralar da ONVIF olarak bulunur.

13 RAID Yönetimi 8 ve 16 kanal Zavio NVR cihazları RAID 0 ve RAID 1 yapısını destekler. Veri güvenliği için cihaza taktığınız hard diskleri RAID 0 ve RAID 1 yapısında oluşturabilirsiniz.

14 Kamera Ayarları Kolay Kurulum Kameranız ağda bulunmuyorsa; 1.Kameranın kullanıcı adı/şifresini, 2. Kameranın UPnP özelliğinin olup olmadığını, 3. IP kamera ve NVR cihazının aynı subnette olup olmadığını, 4. Dahili DHCP sunucusunun devredışı olup olmadığını kontrol ediniz.

15 Kamera Ayarları IP Kamera Ekleme Kameralarınızı otomatik olarak ekleyebileceğiniz gibi manuel olarak ta ekleyebilirsiniz. Kamera ayarları seçeneğine tıklayarak manuel kamera ekleme sayfasına ulaşabilirsiniz. Eklemek istediğiniz kameranın IP adresini, portunu, kullanıcı adını, şifresini giriniz, protokolünü, marka ve modelini seçiniz. Kaydet butonuna basınız. Otomatik kamera aramak için ise kamera ara seçeneğine tıklayarak ara butonuna basınız. Manuel olarak Otomatik Arama

16 Kamera Ayarları Multi-stream Multi stream ayarları, cihaza eklenen kameraların uzaktan yazılım ve mobil üzerinden izlenmesi için kullanılır. Düşük profil 300Kbps / minimum profil 100Kbps (Oto mod) Kullanıcı, her profilin akış parametresini tanımlayabilir. Kullanıcı, NVR cihazının işlemcisini daha verimli kullanabilmek için canlı ekran üzerinde istediği akış parametresini seçebilir. Bu özelliği etkinleştirmek için kamera ayarları parametreler alanından Yetki Ver seçeneğini seçiniz.

17 Kayıt Kayıt Modu Kayıt ayarları alanında cihaza eklenmiş olan kameralar için kayıt programı oluşturabilirsiniz. Aşağıda % ile belirtilen alanda seçilen % değerinde göre hard diskin üzerine yazma seçeneği devreye girecektir. Yani %10 seçilirse, harddiskte %10 alan kaldığında üzerine yaz seçeneği ile eski verilerin üzerine yazma mekanizması devrede olacaktır. Video sakla alanında ise belirtilen gün süresince videolar saklanır.

18 Kayıt Kayıt Programı Cihazın sürekli kayıt, hareketli kayıt ve dijital giriş ile kayıt seçenekleri vardır. Program seçmek için Mouse ile sürükle bırak yöntemini kullanınız.

19 Depolama RAID Durumu Cihaza takılan hard diskleri RAID yönetimi alanından biçimlendirebilir, silebilir yada RAID yapısını oluşturabilirsiniz. Fonksiyonel Kritik Fonksiyonel : RAID normal olarak çalışır. Kritik : Video kaydı normaldir fakat RAID biriminde bazı sorunlar vardır. Çevrimdışı : RAID birimi bulunmamıştır. Bundan dolayı video kaydı durur ve depolama alanına erişim olmaz. Dosya Sistem Hatası : RAID birimi mevcut fakat askıda kalmıştır, dolayısı ile kayıt durur ve depolama alanına erişim olmaz. Çevrimdışı Dosya Sistem Hatası

20 Depolama Hatalı HDD yi Değiştirme Modifiye Et seçeneği sadece RAID 1 yapısında etkin haldedir, diğer durumlarda bu buton devre dışı görünür.

21 Depolama Kapasite (Uyumluluk Listesi) Dahili Depolama : 3.5 HDD x2 (4TB max.) RAID 0, 1 desteği Harici Depolama (DAS) : DAS cihazına bağlantı için e-sata bağlantısını kullanın.

22 Kayıt Kayıt Durumu Eklenen kameraların durumu sayfasında detaylar kısmında sayfanın en altında cihazın toplam bitrate değeri görülmemelidir ve NVR cihazının toplam bitrate oranı 80Mbps değerini aşmamalıdır. Ayrıca kameraların bağlantı durumları da bu sayfadan kontrol edilir. Her kamera için frame oranı ve bitrate değeri bilgisi de yer almaktadır. Max. 80Mbps

23 Senaryo 1 - Örnek İstenen Durum: 8 x IP 15FPS) bağlanacak. Sürekli Kayıt programı oluşturulacak. Video 8 gün hard disk üzerinde saklanacak. N2080/N2160 IP Kamera x 8

24 Demo Adım 1 Adım 3 Kurulum Sihirbazını Çalıştırın. Kayıt Modunu Sürekli Kayıt olarak seçin. Adım 2 IP Kamera Ekleyin ve multi-stream ayarından kameranın frame oranı ve çözünürlüğünü ayarlayın. Adım 4 Kayıt Durumunu kontrol edin.

25 Senaryo 2 Olay & Eylem

26 Olay & Eylem Olay Ayarı NVR cihazı hareket algılama, bağlantı kaybı, tekrarlayan durum gibi olayları destekler. Tekrarlayan olay seçeneğinde cihaz, FTP ye belli süre aralıklarında resim gönderir. Sistem alanında ise anormal disk durumu, sistem raporu, FTP ye erişim hatası, yedekleme işleminin yarıda kalması, güç açık bildirimi ve sistemin aşırı ısınması durumunda bildirim olayları bulunur.

27 Olay & Eylem NVR - Hareket Özelliği Hareket özelliğinin avantajı kamera tarafından değil cihaz üzerinden yapılmasıdır, dolayısı ile kamerada herhangi bir ayar yapılmasına gerek yoktur. Birden çok hareket algılama alanı desteklenir. Hareketin hassasiyeti ve hareket aralığını tanımlamak mümkündür. Min Max

28 Olay & Eylem Eylem Kurulumu Olay anında alarm çıkışını tetikleme, gönderme, anlık bildirim, CMS ye bildirim, harita üzerinde pop-up açma, FTP ye yükleme ve OSD üzerinde gösterim seçenekleri mevcuttur No. Açıklama 1 Çıkış 2 3 Anlık Bildirim 4 CMS 5 E-Map pop up (Remote client) 6 FTP 7 OSD (I/O)

29 Olay Sunucusu - Mail gönderirken hata ile karşılaşıyorsanız; 1. SMTP sunucusunun ayarlarını, 2. NVR cihazının internet bağlantısını, 3. Sadece gmail desteğinin mi olduğunu kontrol ediniz.

30 Olay Sunucusu - FTP Ayarları FTP ayarlarını yapılandırdıktan sonra FTP ye yükleme ve FTP ye bildirim seçeneğini aktif edebilirsiniz.

31 Olay & Eylem Yerel olay pop-up penceresi Olay alınan kamera için canlı görüntüye geçme, 1x1 görüntü moduna geçiş imkanı bulunur. Aynı zamanda hareket algılama veya kamera giriş/çıkış tetikleme durumunda da tek modlu gösterime geçilir. Olay türü sol alt kısımda görünür.

32 Olay & Eylem Yerel olay pop-up penceresi Olay anında pop-up penceresi açmak için ekran ayarları gelişmiş seçeneklerinden event pop-up kutucuğunu etkinleştirin. Pop-up pencere süresi ayarlanabilir: Otomatik / 5 / 10 / 30 / 60 sn

33 Olay & Eylem Olay Kaydı Kamera olay kaydı birden çok kamera tarafından tetiklenebilir. Ör: Kamera 1 diğer kameralardan tetik alındığında hareket kaydı yapabilir.

34 Olay & Eylem Log Arama Cihaza ait olay loglarını, sistem loglarını log sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

35 Senaryo Örnek Olay algılandığında kamerayı ekranda gösterelim. Özelleştirilmiş kayıt programı oluşturalım. Kayıt saati : 08:00-18:00 => hareketli kayıt Öğle arası 12:00-14:00 => kayıt yok İşten Sonra18:00-08:00 => sürekli kayıt N2080/N2160 IP Kamera x 8

36 Demo Adım 1 Adım 3 Adım 5 NVR cihazında hareketi etkinleştirin. Kamera için hareket olayını etkinleştirin. Olay kayıt programını oluşturun. Adım 2 Adım 4 Adım 6 Yerel pop-up görüntülemeyi etkinleştirin. Hareket kaydı için kamera ayarlayın. Programlı kaydı etkinleştirin.

37 Olay & Eylem A08 Kurulumu Dijital Giriş bağlantı şeması şekilde görülmektedir. NVR cihazına desteklenen modül takılarak gelişmiş olay & eylem yapılandırması yaptırılır. Kuru kontak Kontak Etkin

38 Olay & Eylem A08 Kurulumu Çıkış cihazını AC/DC kaynağına bağlama şeması aşağıdaki gibidir.

39 Olay & Eylem - IO Ayarları C31A fonksiyonu (POS) için 4000 portu, I/O Box için 4001 portu

40 Olay & Eylem - IO Ayarları Normal Kapalı: Normal kapalı alarm kontağının iletken olduğu fakat kapalı durumudur. Eğer güç güç hatası oluşursa alarm ışığı yanacaktır. Normal Açık: Normal açık, alarm kontağının açık veya iletken olmayan durumudur. Normal açık durumu genellikle evde ışığın açık olması durumu olarak ifade edilir.

41 Senaryo Örnek I/O tetiklendiğinde kamerayı ekranda göstermeyi tanımlayalım. Kayıt programı oluşturalım. Kayıt saati : 08:00-18:00 => I/O kaydı Öğle arası 12:00-14:00 => kayıt yok İşten Sonra18:00-08:00 => sürekli kayıt N2080/N2160 IP kamera x 8

42 Demo Adım 1 Adım 3 Adım 5 A08 Kurun. OSD eylemini oluşturun. Olay kayıt programını oluşturun. Adım 2 Adım 4 Adım 6 İlgili kamerayı ve I/O kurun. I/O kaydı için Dijital Giriş ayarlayın. Programlı kaydı etkinleştirin. Oluşturulacak RAID seviyesi kullanılan disk adetine bağlıdır. 3.5 x 1 HDD =>RAID x 2 HDD =>RAID 0, 1

43 Senaryo 3 Canlı İzleme & Playback

44 Canlı İzleme Arayüzü Canlı Görüntüleme Alanı Mod simgesi Araç Çubuğu Durum Çubuğu

45 Canlı İzleme Semboller Buton İsim Açıklama Bağlantı Koptu Kamera bağlantısı koptu Bağlı Kameraya bağlanıyor MxPEG Yok Yerel görüntüleme MxPEG kodeğini desteklemez. Çözünürlük Dışında H.264: Limit yok, toplam kapasite: 5 kanal: 5M MPEG: Kanal başına 2M MJPEG: Kanal başına 4M fakat sınırlı fps

46 Canlı İzleme Araç Çubuğu Menü Listesi Kullanıcı manuel olarak Dijital çıkışı tetikleyebilir. Buton İsim Ana Menü I/O Paneli Oto Kamera Kurulumu Çıkış

47 Canlı İzleme Araç Çubuğu Buton İsim Playback Anlık Playback Playback: Playback ekranını açınız ve kayıtlı videoları tarih&saate göre aramak için Ara seçeneğine tıklayınız. Anlık Playback : Playback ekranını açınız ve herhangi bir zamandan şimdiki zamana kadar anlık playback yapmak için anlık playback seçeneğini seçiniz.

48 Canlı İzleme Araç Çubuğu Buton İsim Ekran Yerleşimi Otomatik Tarama Grup Anlık Resim 1 x 1 : Ana Akış 2 x 2 ve üzeri : İkinci akış Anlık Resim için; F1 e basınız Sadece FAT32 USB sürücü desteklenir.

49 Canlı İzleme Araç Çubuğu Dijital PTZ: Digital pan/tilt/zoom panelini açar. Fiziksel PTZ: Fiziksel pan/tilt/zoom kontrol panelini açar. Preset Oluşturma: Kameranın preset noktalarını oluşturur. Preset Noktasına Gitme: Preset noktasına gider veya devriye başlatır/durdurur. Acil Kayıt: Acil durum kaydını açıp kapatır. Ses: Ses ayarı yapılır. Buton İsim Dijital PTZ Fiziksel PTZ Preset Oluşturma Presete Gitme Acil Kayıt Ses Fiziksel PTZ, desteklenen kamerada etkinleştirilebilir. Sürekli Kayıt Acil Kayıt Hareketli Kayıt Dijital Giriş Kaydı

50 Playback Arayüzü Playback alanı Mod simgesi Araç Çubuğu Durum Çubuğu

51 Playback Semboller Buton İsim Açıklama Video Yok Kayıt yapılmıyor MxPEG Yok Video MxPEG kodeğiyle oynatılıyor veya kaydediliyor, yerel görüntülemede desteklenmez fakat uygulamada yada uzaktan browser ile izlemede desteklenir. Çözünürlük Dışında H.264: Limit yok, toplam kapasite: 5 kanal: 5M MPEG: Kanal başına 2M MJPEG: Kanal başına 4M fakat sınırlı fps

52 Playback Araç Çubuğu Ara: Araştır butonundan saat ve tarihe göre kayıtlı videolara ulaşılır. Anlık Resim: Seçilen kanal veya tüm kanalların ekran görüntüsü alınır. Buton isim Canlı İzleme Arama Ekran Yerleşimi Anlık Resim Yedekleme Max. 2 gün FAT32 USB sürücü

53 Otomatik Yedekleme Yedekleme yapmak için video kaydı olduğundan emin olunuz. Kayıt ayarları Sayfasında FTP Sunucu Ayarına erişerek otomatik yedekleme başlatılır. FTP ayar sayfasından FTP sunucu kaldırıldı.

54 Playback Araç Çubuğu Oynat / Duraklat : Video oynatma ve duraklatma içindir. Durdurma: Videoyu durdurur. Geri: Bir önceki video oynatma içindir. İleri: Bir sonraki video içindir. Önceki Aralık: Önceki video aralığına dönmek içindir. Sonraki Aralık: Sonrakivideo aralığına dönmek içindir. Hızlı Geri Oynatma: x1 ile x16 arasında hızlı geri oynatma içindir. Hızlı İleri Oynatma: x1 ile x16 arasında hızlı ileri oynatma içindir. Buton İsim Oynat / Duraklat Durdurma Geri ileri Önceki Aralık Sonraki Aralık Hızlı Geri Oynatma Geriye Hızlı oynatma ve ileri hızlı oynatma 1x/2x/4x/8x/16x Hızlı İleri Oynatma Dijital PTZ Ses

55 Ekran Ayarları Genel Ayarlar Canlı İzlemede kamera sırasını değiştirme bu sayfadan yapılır. Durum çubuğunu 15sn sonra gizler

56 Ekran Ayarları Daha fazla bilgi gösterme POS ayarlarını yaptıktan sonra POS yerleşimini etkinleştirir.

57 Canlı İzleme & Playback Sorun Giderme *Eş zamanlı 64 kanal izleme yapılır. *8 kullanıcı eşzamanlı olarak playback yapabilir. *8 Client eş zamanlı olarak bağlantı yapabilir.

58 Kullanıcı Yönetimi 40 farklı kullanıcı tanımlaması yapılır. Grup Admin Power user User Guest user Açıklama Sadece 1 admin hesabı için tüm ayarlar yapılır. power user ağ ayarları, RAID yönetimi ve genel yönetim haricindeki tüm sistem ayarlarına erişir. user sadece şifre değiştirme ve playback/canlı izlemeye erişir. guest user sadece canlı izleme ve playback kısmına erişir.

59 Senaryo 4 - Örnek Aşağıdaki bilgiler ile canlı izleme ve playback yapma: Kamera bilgisi (örnek: çözünürlük, fps) Kayıtlı veriler yedeklenecek Yeni kullanıcı ayrıcalığı tanımlanacak: Kanal 1 i izlemesin. CH 1 N2080/N2160 IP Kamera x 8

60 Demo Adım 1 Adım 3 Kamera OSD etkinleştin. Kullanıcı ekleyin ve ayrıcalık oluşturun. Adım 2 Adım 4 Verileri yedekleyin. Çıkış yapın ve yeni kullanıcı ile oturum açın.

61 Senaryo 4 findnvr

62 P2P Tanımı P2P NAT Firewall üzerinden sanal tüneller oluşturur.

63 P2P Bağlantı Türü Firewall ayarını geçiniz. Tüm paketler P2P tünelleri arasında gönderilir. P2P sunucu N2080/N2160 Sanal Tünel Uzak client

64 P2P Bağlantı Türü Enterprise firewall seviyesini geçiniz. (simetrik NAT) Tüm paketler önce P2P sunucusuna gönderilir ve sonra uzak client a geçer. P2P sunucu N2080/N2160 Uzak Client

65 findnvr Kaydı Hem yerel hem de uzaktan ID ile canlı izleme imkanı sunar.

66 findnvr ile Oturum Açma findnvr ile oturum açma ( IE, Chrome Windows OS iphone/ipad/android Not : NVR cihazına sadece bir ID tanımlanabilir. Android iphone/ipad

67 Hata Kodları Hata Kodu Açıklama Çözüm P2P programını başlatma hatalı 1. Windows firewall devredışı bırakınız. 2. Client PC nin ağ bağlantısını kontrol ediniz Kimlik doğrulama hatası P2P sunucusunun kontrol edilmesi gerekir STUN/TURN sunucuya bağlantı hatası findnvr sayfasına gidiniz P2P tünel oluşturma hatası Firmware güncelleyiniz P2P bağlantı hatası P2P sunucusunun kontrol edilmesi gerekir P2P bağlantısı oluşturmak için zaman aşımı (60sn den fazla zaman aşımı) Ağın bant genişliği ve kalitesini iyileştiriniz Beklenmeyen Genel Hata P2P sunucusunun kontrol edilmesi gerekir MTU değiştirme & oturum açma hatası Firmware güncelleyiniz.

68 Hata Kodları Hata Kodu Açıklama Çözüm 2 1. Ağ stabil değil 2. Firewall dan P2P sunucusuna erişim engellendi. 1. Windows firewall devre dışı bırakınız. 2. Client PC nin ağ ayarlarını kontrol ediniz. Sunucu ID si yok Veritabanında Sunucu ID si yok ID nin veri tabanında kayıtlı olduğundan emin olup tekrar kontrol ediniz. Sorun çözümü için daha fazla bilgi Client ve sunucu tarafında router modeli NVR cihazının MAC Adresi Client PC ye Teamviewer erişimi

69 Senaryo 4 - Örnek findnvr üzerinden cihaza erişim sağlanacak. N2080/N2160 IP Kamera x 8

70 Demo Adım 1 findnvr servisini etkinleştirin ve sunucu ID sini yapılandırın. Adım 2 WEB veya mobile ile NVR cihazına erişin.

71 Senaryo 5 POS Entegrasyonu

72 POS POS Gereksinimi Yerel görüntülemede POS ayarları yapılamaz. (Sadece Web üzerinden yapılır.)

73 POS - C31A üzerinden Bağlantı SCB-C31A cihazını ağa bağlayınız. 1 tane C31A modülü eş zamanlı olarak client tarafına 8 akış gönderir. RS-232 arayüzü Null modem Y kablo

74 POS - TCP/IP ile Bağlantı Tümü Internet üzerinden yapılır. TCP/IP Arayüzü RJ45

75 POS Sanal POS Basit demo aracı SCB-C31 SCB-C31A TCP Client

76 POS Etiket Filtreleme Veriyi işlemek için sanal POS oluşturunuz. Veri işleme aynı kodlama yolunu kullanıyorsa varsayılan ayarları kullanınız.

77 POS Canlı İzleme İlgili kamerayı seçiniz. Canlı İzlemede yazı türünü ayarlayınız.

78 POS Playback Veri işlemini araştırma Anahtar kelime ile veri işlemini araştır. Bu süre içinde kayıtlı veri yoksa önizleme ekranında görüntü olmayacaktır. Metadata kanal arama için Pre-record süresi ve Post-record süresi 1 dakidır.

79 POS Yedekleme Yedekleme için kayıt verisini seçiniz.

80 POS Sorun Giderme Ekranda metin neden yok? Bağlantıyı kontrol etmek için ping veya telnet kullanın. İşlem Başlatma & İşlem Sonlandırma özellikleri için etiket filtresini kontrol ediniz. (gömülü windows aracı) testi için Hyper terminal kullan. Şifrelenmiş metin? Wiki POS kaydının ve POS yazıcısının kod sayfasını kontrol ediniz. POS troubleshooting

81 Senaryo 5 - Örnek POS ayarlarını yapın ve aşağıdaki istenen senaryoyu oluşturun: Canlı izleme ve playback üzerinde veri işlemini gösterin Kayıt verisi içinde veri işlemini yedekleyin. N2080/N2160 IP Kamera x 8

82 Demo Adım 1 Adım 3 Adım 5 Sanal POS uygulamasını etkinleştirin. Etiket filtresini içe aktarın. POS veri işlemini araştırın ve oynatın. Adım 2 Adım 4 Adım 6 POS ayarlarını yapın. Canlı izlemede POS veri işlemini kontrol edin. POS veri işlemini yedekleyin.

83 NVR Cihaz Bakımı

84 Sistemi Güncelleme USB bellek kullanın (FW dosyasını USB belleğe kopyalayın.) USB belleği cihaza takın ve sistemi güncelle seçeneğinden cihazı güncellemeye başlayın. Güncelleme yaparken hard diske gerek yoktur. Sistemi güncellerken cihazın enerjisini kesmeyiniz.

85 Sistem Yapılandırması USB bellek kullanınız. (FAT32) Kullanıcı hesabı, yapılandırma dosyasına kaydedilmez.

86 Fabrika ayarına resetleme- Yazılım Kullanıcı hesapları ve ayrıcalıkları resetlenmez. RAID bilgisi her zaman saklanır.

87 Lisans Çevrimdışı Aktivasyon USB bellek kullanın (FAT32) Bilgisayarı internete bağlayın ve çevrimdışı lisans uygulamasını kullanınız.

88 Lisans Çevrimdışı Aktivasyon Çevrimdışı alanı üzerinden lisans aktivasyonu yapın. Dosyayı kopyalayın ve NVR cihazına aktarın.

89 Lisans Sorun Giderme Ağ durumunu kontrol edin. (443 port) LAN1 bağlantısının internete bağlı olduğundan emin olun. Harf hatası olup olmadığını kontrol edin. Birinci DNS i kontrol edin. Çevrimdışı lisans aktivasyonunu yapın.

90

Hızlı Kullanım Kılavuzu

Hızlı Kullanım Kılavuzu GDR-1100S Serisi 4/8 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır. 4/8 Kanal DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu 1. Sabit Disk Kurulumu Uyarı: 1. Bir adet SATA disk destekler. Lütfen üretici firmanın

Detaylı

MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL RESİM 4 MEGAPİKSEL 992,00 TL IPC2124SR3-DPF36. IPC242E-IR-Z-IN Motorize Lens 1.937,00 TL 1.

MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL RESİM 4 MEGAPİKSEL 992,00 TL IPC2124SR3-DPF36. IPC242E-IR-Z-IN Motorize Lens 1.937,00 TL 1. NETWORK ÜRÜNLER FİYAT LİSTESİ ARALIK 2015 RESİM Kontrolümüz dışında olağanüstü ekonomik koşulların gerçekleşmesi ve vergi yasalarında değişiklik olması hallerinde NEUTRON un fiyatlarda değişiklik yapma

Detaylı

Hızlı Kullanım Kılavuzu

Hızlı Kullanım Kılavuzu GDR-1100E Serisi 4/8/16 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır. 1. Sabit Disk Kurulumu Uyarı: 1. Bir adet SATA disk destekler. Lütfen üretici firmanın uyumluluk listesinde bulunan

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI 8 KANAL NVR TEKNİK ŞARTNAMESİ (ZAVIO NVC-2080)

GÜVENLİK AMAÇLI 8 KANAL NVR TEKNİK ŞARTNAMESİ (ZAVIO NVC-2080) GÜVENLİK AMAÇLI 8 KANAL NVR TEKNİK ŞARTNAMESİ (ZAVIO NVC-2080) 1- Cihaz, IP kameralara TCP/IP data protokolü üzerinden erişim sağlayarak kayıt ve görüntü transferi yapabilen NVR Network Video Kaydedicisi

Detaylı

MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL RESİM 4 MEGAPİKSEL 992,00 TL IPC2124SR3-DPF36. IPC242E-IR-Z-IN Motorize Lens 1.937,00 TL 1.

MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL RESİM 4 MEGAPİKSEL 992,00 TL IPC2124SR3-DPF36. IPC242E-IR-Z-IN Motorize Lens 1.937,00 TL 1. NETWORK ÜRÜNLER FİYAT LİSTESİ KASIM 2015 RESİM Kontrolümüz dışında olağanüstü ekonomik koşulların gerçekleşmesi ve vergi yasalarında değişiklik olması hallerinde NEUTRON un fiyatlarda değişiklik yapma

Detaylı

Hızlı Kullanım Kılavuzu

Hızlı Kullanım Kılavuzu GNR-2100S Serisi 4/8/16 Kanal H.264 NVR Hızlı Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır. 1. Sabit Disk Kurulumu Uyarı: 1. Bir adet SATA disk destekler. Lütfen üretici firmanın uyumluluk listesinde bulunan

Detaylı

TTEC Standalone DVR Kolay Kurulum Dokümanı. Kurulum Adımları

TTEC Standalone DVR Kolay Kurulum Dokümanı. Kurulum Adımları TTEC Standalone DVR Kolay Kurulum Dokümanı Bu dokümanda TTEC Standalone DVR cihazının kurulum adımları ile ilgili açıklamaları bulabilirsiniz. Öncelikle cihaz ile ilgili bilinmesi gereken varsayılan bilgiler

Detaylı

MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL RESİM 4 MEGAPİKSEL 992,00 TL IPC2124SR3-DPF36. IPC242E-IR-Z-IN Motorize Lens 1.937,00 TL 1.

MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL RESİM 4 MEGAPİKSEL 992,00 TL IPC2124SR3-DPF36. IPC242E-IR-Z-IN Motorize Lens 1.937,00 TL 1. NETWORK ÜRÜNLER FİYAT LİSTESİ ARALIK 2015 RESİM Kontrolümüz dışında olağanüstü ekonomik koşulların gerçekleşmesi ve vergi yasalarında değişiklik olması hallerinde NEUTRON un fiyatlarda değişiklik yapma

Detaylı

Hızlı Kullanım Kılavuzu

Hızlı Kullanım Kılavuzu GNR-2200E Serisi 16/24/32 Kanal H.264 NVR Hızlı Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır. 16/24/32 Kanal NVR Hızlı Kullanım Kılavuzu 1. Sabit Disk & DVD Yazıcı Kurulumu 1.1 Sabit Disk Kurulumu Uyarı: 1. İki

Detaylı

Yandex mail ve disk kullanım rehberi

Yandex mail ve disk kullanım rehberi Yandex mail ve disk kullanım rehberi Tüm personelin ortak bir platformda uyumlu çalışmasını destekleyecek bilgi teknolojisi ücretsiz bir şekilde kurumunuz için hayata geçirildi. Sistem ve sunucu yatırımı

Detaylı

HSNF 164 D. 16 Kanal H.264 Full D1 DVR. Genel Özellikler

HSNF 164 D. 16 Kanal H.264 Full D1 DVR. Genel Özellikler Genel Özellikler» Natif HD 1080P(1920 x 1024) Göru ntu Çözu nu rlu ğu» Full HD Grafik Arayu z» Kendi mu hendisleri tarafından geliştirilen codec (H.264)» Gerçek Pentaplex İşletim Performansı Canlı-Kayıt»

Detaylı

TVR 12HD Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TVR 12HD Hızlı Başlangıç Kılavuzu TVR 12HD Hızlı Başlangıç Kılavuzu Şekil 1: Arka panel bağlantıları 1. RS-232 cihazına bağlayın. 2. Dört alarm girişine kadar bağlayın. 3. Bir alarm çıkışını bağlayın. 4. Dört ses girişini RCA konnektöre

Detaylı

RESİM MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL 4 MEGAPİKSEL 992,00 TL IPC2124SR3-DPF36. IPC242E-IR-Z-IN Motorize Lens 1.937,00 TL 1.

RESİM MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL 4 MEGAPİKSEL 992,00 TL IPC2124SR3-DPF36. IPC242E-IR-Z-IN Motorize Lens 1.937,00 TL 1. NETWORK ÜRÜNLER FİYAT LİSTESİ KASIM 2015 RESİM Kontrolümüz dışında olağanüstü ekonomik koşulların gerçekleşmesi ve vergi yasalarında değişiklik olması hallerinde NEUTRON un fiyatlarda değişiklik yapma

Detaylı

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI!

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Fisheye IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu Şekil 1: Arka panel bağlantıları 1. (Modele bağlı olarak) sekize kadar IP kameraya bağlanmak için yerleşik portlar. 2. Dört taneye kadar alarm girişi ve bir alarm

Detaylı

GDR-1800D Serisi. 16/24/32 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu. Her hakkı saklıdır.

GDR-1800D Serisi. 16/24/32 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu. Her hakkı saklıdır. GDR-1800D Serisi 16/24/32 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır. 1. Sabit Disk & DVD Yazıcı Kurulumu 1.1 Sabit Disk Kurulumu Uyarı: 1. Bu seri sekiz adet SATA disk destekler. Lütfen

Detaylı

TVR 12 Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TVR 12 Hızlı Başlangıç Kılavuzu TVR 12 Hızlı Başlangıç Kılavuzu Şekil 1: Arka panel bağlantıları 1. En fazla 16 analog kamera için loop through özelliği (DVD modeline göre). 2. RS-232 cihazına bağlayın. 3. Dört alarm girişine kadar bağlayın.

Detaylı

1.550,00 TL 4 MEGAPİKSEL

1.550,00 TL 4 MEGAPİKSEL NETWORK ÜRÜNLER FİYAT LİSTESİ MART 2016 RESİM Kontrolümüz dışında olağanüstü ekonomik koşulların gerçekleşmesi ve vergi yasalarında değişiklik olması hallerinde NEUTRON un fiyatlarda değişiklik yapma hakkı

Detaylı

MODELLER D8210, D8220, D8520

MODELLER D8210, D8220, D8520 IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D8210, D8220, D8520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

1.550,00 TL 4 MEGAPİKSEL

1.550,00 TL 4 MEGAPİKSEL NETWORK ÜRÜNLER FİYAT LİSTESİ HAZİRAN 2016 RESİM Kontrolümüz dışında olağanüstü ekonomik koşulların gerçekleşmesi ve vergi yasalarında değişiklik olması hallerinde NEUTRON un fiyatlarda değişiklik yapma

Detaylı

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR

FUJITRON STANDALONE DVR SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU H.264 DVR FUJITRON STANDALONE SERİSİ DS-7108HI, DS-7204HI-V, DS-7204HI KOLAY KULLANIM KILAVUZU 1 İçindekiler 1. Kurulum 2. Kontrol Seçenekleri a) Ön Panel Kullanımı b) Uzaktan Kumanda Kullanımı c) Mouse Kullanımı

Detaylı

1. Bullwark Premium BLW-PN008-1D (NVR) KAYIT CİHAZI ÖZELLİKLERİ

1. Bullwark Premium BLW-PN008-1D (NVR) KAYIT CİHAZI ÖZELLİKLERİ 1. Bullwark Premium BLW-PN008-1D (NVR) KAYIT CİHAZI ÖZELLİKLERİ 1.2. NVR gömülü Linux işletim sistemine sahip olmalıdır. 1.3. NVR, 4K ekran çözünürlüğüne sahip olmalıdır. 1.4. NVR, 4K görüntü çıkışını

Detaylı

TruVision DVR 44HD Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TruVision DVR 44HD Hızlı Başlangıç Kılavuzu TruVision DVR 44HD Hızlı Başlangıç Kılavuzu Şekil 1: Arka panel bağlantıları 1. Tek ses girişini RCA konnektöre bağlayın. 2. Ses çıkışı için hoparlörler bağlayın 3. Hat girişi 4. Bir CCTV monitör (BNC

Detaylı

Kurulum; Ana Bilgisayar ve Tahtalara ayrı ayrı yapılmaktadır. KURULUM ŞEMASI x.x x.x x.x x.

Kurulum; Ana Bilgisayar ve Tahtalara ayrı ayrı yapılmaktadır.  KURULUM ŞEMASI x.x x.x x.x x. KURULUM ŞEMASI 192.168.x.x 192.168.x.x 192.168.x.x 192.168.x.x ANA BİLGİSAYAR Kurulum; Ana Bilgisayar ve Tahtalara ayrı ayrı yapılmaktadır. KURULUM SİHİRBAZI adresine girerek aktahta_kur.exe dosyasını

Detaylı

1. Bullwark Premium BLW-PN128-16D KAYIT CİHAZI (NVR) ÖZELLİKLERİ

1. Bullwark Premium BLW-PN128-16D KAYIT CİHAZI (NVR) ÖZELLİKLERİ 1. Bullwark Premium BLW-PN128-16D KAYIT CİHAZI (NVR) ÖZELLİKLERİ 1.1. NVR, gömülü Linux işletim sistemine sahip 1.2. NVR, 4K ve Full HD (1080P) ekran çözünürlüğüne sahip 1.3. NVR, 4K video çıkışına sahip

Detaylı

NETWORK ÜRÜNLER FİYAT LİSTESİ NİSAN 2015 RESİM 1.999,00 TL IPC242E-IR-Z-IN 2 MEGAPİKSEL 1.499,00 TL IPC242E-DLIR-IN 899,00 TL IPC222ER-F36

NETWORK ÜRÜNLER FİYAT LİSTESİ NİSAN 2015 RESİM 1.999,00 TL IPC242E-IR-Z-IN 2 MEGAPİKSEL 1.499,00 TL IPC242E-DLIR-IN 899,00 TL IPC222ER-F36 NETWORK ÜRÜNLER FİYAT LİSTESİ NİSAN 2015 RESİM NOT : Fiyat listelerimiz bir ay geçerlidir.neutron sadece döviz kurları değişiklerinde fiyat listesi değişiklik hakkını saklı tutar. MODEL STAR SERİSİ IR

Detaylı

İçindekiler. 1.3 MP IR DOME VP IP (20 mt.) MP IR BULLET IP (20 mt.) MP IR DOME VP IP (20 mt.)... 5

İçindekiler. 1.3 MP IR DOME VP IP (20 mt.) MP IR BULLET IP (20 mt.) MP IR DOME VP IP (20 mt.)... 5 İçindekiler 1.3 MP IR DOME VP IP (20 mt.)... 3 1.3 MP IR BULLET IP (20 mt.)... 4 2.0 MP IR DOME VP IP (20 mt.)... 5 2.0 MP IR BULLET IP (20 mt.)... 6 2.0 MP IR DOME VP VF IP (20 mt.)... 7 2.0 MP IR BULLET

Detaylı

RESİM MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL. IPC2324EBR-DPZ28 Motorize Lens 1.550,00 TL IPC2124SR3-DPF36 992,00 TL

RESİM MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL. IPC2324EBR-DPZ28 Motorize Lens 1.550,00 TL IPC2124SR3-DPF36 992,00 TL 1.3 MEGAPİKSEL 2 MEGAPİKSEL 4 MEGAPİKSEL RESİM MODEL STAR SERİSİ IR BULLET IP KAMERALAR FİYAT TL IPC2324EBR-DPZ28 Motorize Lens IPC2124SR3-DPF36 Görüntü çözünürlüğü : 1/2.8'',4 Megapiksel (2592X1520) SONY

Detaylı

MODELLER D6330, D6530

MODELLER D6330, D6530 IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D6330, D6530 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu TruVision NVR 10 Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1072767B-TR REV 1.0 ISS 16OCT14 Telif Hakkı 2014 United Technologies Corporation. Interlogix, United Technologies Corporation un bir birimi olan UTC Building

Detaylı

Hızlı Kullanım Kılavuzu

Hızlı Kullanım Kılavuzu GNR-2800D Serisi 4/8/16/24/32 Kanal H.264 NVR Hızlı Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır. 4/8/16/24/32 Kanal NVR Hızlı Kullanım Kılavuzu 1. Sabit Disk & DVD Yazıcı Kurulumu 1.1 Sabit Disk Kurulumu Uyarı:

Detaylı

2332 NX4RT 4 KANAL TRIPLEX NETWORK DVR CİHAZI KOLAY KURULUM KILAVUZU

2332 NX4RT 4 KANAL TRIPLEX NETWORK DVR CİHAZI KOLAY KURULUM KILAVUZU 2332 NX4RT 4 KANAL TRIPLEX NETWORK DVR CİHAZI KOLAY KURULUM KILAVUZU HARDDISK BAĞLANTISININ YAPILMASI HDD MONTAJININ YAPILMASI 1. Cihaza uzaktan erişim yapmanız için mutlaka bir Harddisk bağlanması gerekmektedir.

Detaylı

Ana Menü. Ana Menü (Main Page) İçerisindekiler;

Ana Menü. Ana Menü (Main Page) İçerisindekiler; Ana Menü Ana Menü (Main Page) İçerisindekiler; 1- Genel 2 - Disk Yönetimi 1-1) Sistem Zamanı 3 - Kayıt Oynatma 1-2) Zaman Senkronizasyon 4 - Kayıt Modu 1-3) Tarih Formatı 4-1) Sürekli Kayıt 1-4) Dil 4-2)

Detaylı

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1070300-TR REV B ISS 17NOV10 Telif Hakkı 2010 UTC Fire & Security. Tüm hakları saklıdır. Ticari markalar ve patentler UltraView adı

Detaylı

tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız.

tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. tıklayınız. SIM geçerli Sinyal zayıf WLAN açık PIL durumu İnternet Explorer ile http://192.168.1.1 adresine giriniz,

Detaylı

SAT VIEWER Kullanım Klavuzu

SAT VIEWER Kullanım Klavuzu SAT VIEWER Kullanım Klavuzu Güvenli Hayat Teknolojileri Elektronik A. Ş. 444 09 18 1. IP KAMERA BAĞLAMA Adım 1: IP kamerayı network kablosuyla switch' e bağlayınız. Adım 2: IP kameraya enerji veriniz.

Detaylı

Đçindekiler. Paket Đçeriği

Đçindekiler. Paket Đçeriği SCSI Serisi Net DVR Kullanım Kılavuzu V2.1 Đçindekiler 1. HDD Kurulumu... 3 2. DVR Bağlantısı... 4 3. DVR ın Açılması... 6 4. DVR a Giriş... 6 5. Tarih Saat Ayarı... 7 6. IP Adres Ayarı... 7 7. HDDFormatlama...

Detaylı

MD 16480H-G. 16 Kanal Mobil DVR. Genel Özellikler

MD 16480H-G. 16 Kanal Mobil DVR. Genel Özellikler Genel Özellikler Her çeşit araç için gömülü DVR ler, ayrıca emniyetli sürüş ve sürücü kaydedici uygulamaları için uygundur. 1-Din tasarımı Düşük güç tüketimi Çıkarılabilir DVR ana makinesi 16-Kanal altılı

Detaylı

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

Full HD Dome Kamera. Hızlı Kurulum Kılavuzu MODEL D6210 UYARI!

Full HD Dome Kamera. Hızlı Kurulum Kılavuzu MODEL D6210 UYARI! Full HD Dome Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODEL D6210 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden haber

Detaylı

2MP Mini Bullet Kamera. Hızlı Kurulum Kılavuzu

2MP Mini Bullet Kamera. Hızlı Kurulum Kılavuzu 2MP Mini Bullet Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu 0 Hızlı Kurulum Kılavuzu 2MP Mini Bullet IP kamerayı kurmak için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz. Paket içerik listesini kontrol ediniz. (Sayfa 1) Fiziksel

Detaylı

ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi...

ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi... ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi... 3 İndirme... 3 Sunucu yazılım kurulumu... 3 Kurulum sayfası çıkacaktır...

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI

TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI TL-WPS510U PRINT SERVER KURULUM DÖKÜMANI 1 Başlarken Satın almış olduğunuz TL-WPS510U nun kullanım diagramı aşağıdaki gibidir. Cihazınızı bir ağ yazıcısı değilse veya kablolu ağ yazıcınızı kablosuz olarak

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI IP KAMERA KAYIT CİHAZI (NVR) TEKNİK ŞARTNAMESİ (PINETRON PNR-HD4004P) 1. Cihaz, IP kameralara TCP/IP data protokolü üzerinden erişim

GÜVENLİK AMAÇLI IP KAMERA KAYIT CİHAZI (NVR) TEKNİK ŞARTNAMESİ (PINETRON PNR-HD4004P) 1. Cihaz, IP kameralara TCP/IP data protokolü üzerinden erişim GÜVENLİK AMAÇLI IP KAMERA KAYIT CİHAZI (NVR) TEKNİK ŞARTNAMESİ (PINETRON PNR-HD4004P) 1. Cihaz, IP kameralara TCP/IP data protokolü üzerinden erişim sağlayarak kayıt ve görüntü transferi yapabilen Network

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU Üniversitemiz Webmail servisi yenilenmiş olup Roundcube webmail üzerinden servis vermeye başlamıştır. Daha önce kullanılan SquirrelMail servisi https://oldwebmail.cankaya.edu.tr/

Detaylı

MODELLER B8220, B8520

MODELLER B8220, B8520 IR Bullet IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER B8220, B8520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

DÝJÝTAL VÝDEO KAYIT VE TRANSFER SÝSTEMLERÝ TEKNOLOJÝ / KALÝTE / PERFORMANS BLW-406NTC-S 6 Kanal Video, 4 Kanal Ses Giriþi Real-Time ve Hýzý (400 fps) Her bir kamera için farklý ayarlanabilir kayýt hýzý,

Detaylı

Mini IR Dome IP Kamera

Mini IR Dome IP Kamera Mini IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D4211, D4320, D4520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

Ürün Kutusu. Kargoyla teslim edilen ürün kutusu. Ürün kutusundaki temel bileşenler

Ürün Kutusu. Kargoyla teslim edilen ürün kutusu. Ürün kutusundaki temel bileşenler Kurulum Sunumu Ürün Kutusu Kargoyla teslim edilen ürün kutusu Ürün kutusundaki temel bileşenler Not: Kutu içerisindeki tüm bileşenlerin eksiksiz teslim edildiğinden emin olunmalıdır. Ürün Kutusundaki Bileşenler

Detaylı

Quick Installation Guide. Central Management Software

Quick Installation Guide. Central Management Software Quick Installation Guide English 繁 中 簡 中 日 本 語 Français Español Deutsch Português Italiano Türkçe Polski Русский Česky Svenska Central Management Software Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin Yazılım CD

Detaylı

E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu

E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu Xerox WorkCentre M118i E-postaya Tarama Hızlı Kurulum Kılavuzu 701P42712 Bu kılavuz, aygıtındaki E-postaya Tara özelliğini ayarlama hakkında hızlı başvuru sağlar. Aşağıdakiler için yordamlar içerir: E-postaya

Detaylı

MOMENTUM Serisi 4/8/16/32 Kanal Hibrit DVR

MOMENTUM Serisi 4/8/16/32 Kanal Hibrit DVR HİBRİT KAYIT CİHAZI MOMENTUM Serisi 4/8/16/32 Kanal Hibrit DVR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-3304H, BLW-3308H, BLW-3316H, BLW-3332H BLW-4304H, BLW-4308H, BLW-4316H UYARI! Kurulum

Detaylı

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız. VLAN Yapılandırma Değerli Müşterimiz, VLAN özelliği ile yerel ağınızı segmentlere ayırarak bölebilir ve aynı ağ geçidini kullanarak internete çıkabilen bu segmentlerin birbirlerine erişimlerini engelleyebilirsiniz.

Detaylı

CAP1300 Hızlı Kurulum Kılavuzu

CAP1300 Hızlı Kurulum Kılavuzu CAP1300 Hızlı Kurulum Kılavuzu 09-2017 / v1.0 İÇİNDEKİLER I Ü rün Bilgileri... 3 I-1 Paket İçeriği... 3 I-2 Sistem Gereksinimleri... 4 I-3 Donanım Genel Özeti... 4 I-4 LED Durumu... 4 I-5 Sıfırlama...

Detaylı

Firewall Log Server. Kurulum Kılavuzu

Firewall Log Server. Kurulum Kılavuzu Firewall Log Server Kurulum Kılavuzu 1 Kurulum Seri Port Adaptör Girişi OPT Port WAN Portu LAN Portu 1 Bağlantı: - Kutu içerisinden çıkan Coslat cihazınızı çalıştırdıktan sonra ilk kurulum için bilgisayarınızın

Detaylı

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz.

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz. VLAN Yapılandırma Değerli Müşterimiz, VLAN özelliği ile yerel ağınızı segmentlere ayırarak bölebilir ve aynı ağ geçidini kullanarak internete çıkabilen bu segmentlerin birbirlerine erişimlerini engelleyebilirsiniz.

Detaylı

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu

Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu Xerox WorkCentre M118/M118i Ağ Bağlantısı Hızlı Kurulum Kılavuzu 701P42720 Bu kılavuz aşağıdakilerle ilgili yordamlar sağlar: Ekranlarda Gezinme sayfa 2 DHCP Kullanarak Ağ Ayarları sayfa 2 Statik IP Adresi

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MEGAPİKSEL IP KAMERA TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-2201IP-D, BLW-2201IP-DV, BLW-2202IP, BLW-2203IP-V, BLW-2204IP-V, BLW-2205IP, BLW-2206IP-B UYARI! Kurulum işlemine geçmeden

Detaylı

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme

Wi-Fi Direct Rehberi. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum. Sorun Giderme Wi-Fi Direct Rehberi Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum Sorun Giderme İçindekiler Kılavuzlar Hakkında Bilgi... 2 Kılavuzlarda Kullanılan Semboller... 2 Feragatname... 2 1. Wi-Fi Direct ile Kolay Kurulum SSID'yi

Detaylı

Fiyat Listesi V2.0.7_8

Fiyat Listesi V2.0.7_8 Fiyat Listesi V2.0.7_8 AHD Kameralar KST - K3 - AHD2006 KST - K8 - AHD2006 KST - K9 - AHD2006 260,00 TL 260,00 TL IR Mesafesi 12-15 metre 2 Hidden Led, Smart IR Özelliği, İkili Cam, Defog Sabit Lens: 3.6mm

Detaylı

ADSL USB Router Geniş Bantlı Internet Erişimi ADSL Modem NAT Router USB Ağ Portu Hızlı Kurulum Rehberi

ADSL USB Router Geniş Bantlı Internet Erişimi ADSL Modem NAT Router USB Ağ Portu Hızlı Kurulum Rehberi ADSL USB Router Geniş Bantlı Internet Erişimi ADSL Modem NAT Router USB Ağ Portu Hızlı Kurulum Rehberi Bu rehber yalnızca en sık rastlanan durumları kapsamaktadır. Eğer LAN ınızda aşağıdakilerden herhangi

Detaylı

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri

Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Çok işlevli USB Ağ Sunucusu Serileri Hızlı Kurulum Kılavuzu Giriş Bu belge, Windows ortamında bir USB aygıt sunucusu gibi kullanılan Çok işlevli USB Ağ Sunucusunu kurmak ve yapılandırmak için gerekli olan

Detaylı

EMG Ethernet Modbus Gateway Kullanım Kılavuzu

EMG Ethernet Modbus Gateway Kullanım Kılavuzu EMG Ethernet Modbus Gateway Kullanım Kılavuzu Rev 2.4 10/2014 Güvenlik Şartları ve Uyarılar: Cihazı kullanmadan önce kullanma talimatının tamamını okuyunuz. EMG cihazının bağlandığı ağ üzerindeki diğer

Detaylı

Coslat Monitor (Raporcu)

Coslat Monitor (Raporcu) Coslat Monitor (Raporcu) Coslat Monitor, Coslat Firewall, Hotspot ve Mirror uygulamalarında oluşturulan zaman damgalı kayıtların analiz edilmesini ve raporlanmasını sağlayan uygulamadır. Coslat Monitor

Detaylı

TD-2004W / 2008W / 2016W

TD-2004W / 2008W / 2016W Dijital Cihazları TD2004W / 2008W / 2016W 4 / 8 / 16 Kanal Görüntü 4 Kanal 1280 x 1024 Çözünürlüğünde VGA Çıkışı 4 / 8 / 16 Kanal İzleme Sıkıştırma ve Dual Stream Kullanıcı Yetkilendirme Dosya Kilitleme

Detaylı

GEM-10 GPRS/Modbus Gateway Kullanım Kılavuzu. Rev 1.01 07/2011

GEM-10 GPRS/Modbus Gateway Kullanım Kılavuzu. Rev 1.01 07/2011 GEM10 GPRS/Modbus Gateway Kullanım Kılavuzu Rev 1.01 07/2011 1.Giriş 1.1 Genel Özellikler ENTES GEM10 GPRS/Modbus Gateway Modbus protokolü ile haberleşen cihazlarınıza GPRS veya ethernet ağı üzerinden

Detaylı

IP Sistem Özellikleri ve Kablo Türleri

IP Sistem Özellikleri ve Kablo Türleri IP AKS Sistemi IP Sistem Özellikleri ve Kablo Türleri Özellikleri: Sınırsız kapasite Daireler arası görüşme Çevre birimi olarak sadece switch kullanılır Bloklar birbiriyle switchler üzerinden bağlanır

Detaylı

Connection Manager Kullanım Kılavuzu

Connection Manager Kullanım Kılavuzu Connection Manager Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 İçindekiler Bağlantı yöneticisi uygulaması hakkında 3 Başlarken 3 Bağlantı yöneticisi uygulamasını açma 3 Geçerli bağlantı durumunu görüntüleme 3 Uygulama

Detaylı

NR8201/8301. NR8201 4-CH Viewing & Recording External esata Interface. NR8301 8-CH Viewing & Recording RAID 0, 1 Scalable Storage. Rev. 1.

NR8201/8301. NR8201 4-CH Viewing & Recording External esata Interface. NR8301 8-CH Viewing & Recording RAID 0, 1 Scalable Storage. Rev. 1. NR8201/8301 H.264 Compatible with VAST CMS Lockable HDD & Rack Mount Design NR8201 4-CH Viewing & Recording External esata Interface NR8301 8-CH Viewing & Recording RAID 0, 1 Scalable Storage Rev. 1.1

Detaylı

BitTorrent İstemci Kullanımı

BitTorrent İstemci Kullanımı BitTorrent İstemci Kullanımı Değerli Müşterimiz, BitTorrent internet üzerinden dosya paylaşım yazılımına ve aynı tekniği kullanan dosya takas sistemine verilen isimdir. Diğer eşten eşe (P2P) paylaşım programlarından

Detaylı

ngıç eknik Destek İrtibat Bilgisi Telefon : +90 850 8000 722 E - Posta : info@macroscop.net E - Posta : destek@macroscop.net

ngıç eknik Destek İrtibat Bilgisi Telefon : +90 850 8000 722 E - Posta : info@macroscop.net E - Posta : destek@macroscop.net ngıç eknik Destek İrtibat Bilgisi Telefon : +90 850 8000 722 E - Posta : info@macroscop.net E - Posta : destek@macroscop.net İçindekiler 1. K... 3 2. kurulumu sı... 4 3. acroscop Client kurulumu...12 4.

Detaylı

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU

GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU GELİŞMİŞ AĞ İZLEME KUBBE KAMERASI KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

AKINSOFT. Eofis NetworkAdmin. AKINSOFT EOfis NetworkAdmin Kurulumu Bilgi Notu. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 10.01.2008. Copyright 2008 AKINSOFT

AKINSOFT. Eofis NetworkAdmin. AKINSOFT EOfis NetworkAdmin Kurulumu Bilgi Notu. Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 10.01.2008. Copyright 2008 AKINSOFT AKINSOFT EOfis NetworkAdmin Kurulumu Bilgi Notu Doküman Versiyon : 1.01.01 Tarih : 10.01.2008 1 - Çalışma Şekli Hakkında Kısa Bilgi modülü kısaca aşağıdaki işlemleri yapar. Bu özelliklerin çalışabilmesi

Detaylı

MOMENTUM Serisi 4 / 8 / 16 Kanal NVR

MOMENTUM Serisi 4 / 8 / 16 Kanal NVR NETWORK VİDEO KAYIT CİHAZI MOMENTUM Serisi 4 / 8 / 16 Kanal NVR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-2204E-NVR, BLW-2208E-NVR, BLW-2216E-NVR UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım

Detaylı

(BULLWARK BLW-3016H AHD HYBRID)

(BULLWARK BLW-3016H AHD HYBRID) GÜVENLİK AMAÇLI DİGİTAL GÖRÜNTÜ KAYIT CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ (BULLWARK BLW-3016H AHD HYBRID) 1. Cihaz, 16 kanal video girişi ile 1080P-H yüksek çözünürlüklü kameralardan gelen görüntüyü işleyip, yüksek

Detaylı

NEUTRON SMART HOME NTA-GN8540

NEUTRON SMART HOME NTA-GN8540 NEUTRON SMART HOME NTA-GN8540 Kullanıcı Klavuzu (Sık Kullanılanlar) Kuruluma başlamadan önce mutlaka fabrika ayarlarına yükleyip kuruluma başlayınız. Eğer yazılım güncellemesi yaparsanız güncellemeden

Detaylı

Ek Uygulama 1: Windows 7 Güncelleme İşlemleri

Ek Uygulama 1: Windows 7 Güncelleme İşlemleri Ek Uygulama 1: Windows 7 Güncelleme İşlemleri Windows 7 Denetim Masası ndan (1) ve (2) numaralı ekranlardaki kırmızı işaretli komutları kullanarak işletim sisteminin güncelleştirme paketlerini denetleyerek

Detaylı

A. IMAP ve POP ayarlarını etkinleştirmek için sıradaki adımları takip edebilirsiniz.

A. IMAP ve POP ayarlarını etkinleştirmek için sıradaki adımları takip edebilirsiniz. AHİEVRAN ÜNİVERSİTESİ EPOSTA AYARLARI İçindekiler AHİEVRAN ÜNİVERSİTESİ EPOSTA AYARLARI.... 1 A. IMAP ve POP ayarlarını etkinleştirmek için sıradaki adımları takip edebilirsiniz.... 1 B. Eposta Yönlendirme...

Detaylı

Vmeet Hızlı Kullanım Kılavuzu Birtel İletişim Teknolojileri

Vmeet Hızlı Kullanım Kılavuzu Birtel İletişim Teknolojileri Vmeet Hızlı Kullanım Kılavuzu Birtel İletişim Teknolojileri İçindekiler Başlarken... 3 Ses ve görüntü ayarları için;... 3 1. Adım Hoparlör Kurulumu:... 5 2. Adım Mikrofon Kurulumu:... 6 3. Adım Kamera

Detaylı

Archive Player Divar Series. Kullanım kılavuzu

Archive Player Divar Series. Kullanım kılavuzu Archive Player Divar Series tr Kullanım kılavuzu Archive Player İçindekiler tr 3 İçindekiler 1 Giriş 4 2 Çalışma 5 2.1 Programın başlatılması 5 2.2 Ana pencere tanıtımı 6 2.3 Açma düğmesi 6 2.4 Kamera

Detaylı

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1

KAÇAK AKIM RÖLESİ. www.ulusanelektrik.com.tr. Sayfa 1 DELAB TM-18C KAÇAK AKIM RÖLESİ İÇERİK GENEL / BUTON FONKSİYONLARI.2 PARAMETRE AYARLARI...2 PARAMETRE AÇIKLAMALARI 3 KAÇAK AKIM AYARLARI...3 AÇMA SÜRESİ AYARLARI.3 AŞIRI AKIM AYARLARI...4 ÇALIŞMA SÜRESİ..4

Detaylı

Fiery seçenekleri 1.3 yardımı (sunucu)

Fiery seçenekleri 1.3 yardımı (sunucu) 2015 Electronics For Imaging. Bu yayın içerisinde yer alan tüm bilgiler, bu ürüne ilişkin Yasal Bildirimler kapsamında korunmaktadır. 29 Ocak 2015 İçindekiler 3 İçindekiler...5 Bir Fiery seçeneğini etkinleştirme...5

Detaylı

Model No : IP610 IP Kamera Kurulum/Kullanım Kılavuzu

Model No : IP610 IP Kamera Kurulum/Kullanım Kılavuzu Model No : IP610 IP Kamera Kurulum/Kullanım Kılavuzu IP kamera ve uygulamalar için Kullanıcı adı ve şifre : admin Adım1. IP kamerayı adaptör ile prize bağlayınız. Kablo ile modeme bağlamanıza ve port açmanıza

Detaylı

AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi

AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi KURULUM KILAVUZU Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. 1. GENEL BAKIŞ 1.1 Ambalajın İçindekiler

Detaylı

AntiKor Güvenlik Sunucumu nereye yerleştirmeliyim?

AntiKor Güvenlik Sunucumu nereye yerleştirmeliyim? AntiKor Güvenlik Sunucumu nereye yerleştirmeliyim? AntiKor Güvenlik sunucusu, yerel ağ ile interneti sağlayan DSL modem veya Router arasına girerek bütün İnternet trafiğinin üzerinden geçmesini sağlar

Detaylı

MT4 Platformu Kullanıcı Kılavuzu

MT4 Platformu Kullanıcı Kılavuzu MT4 Platformu Kullanıcı Kılavuzu OCAK 2012 PLATFORMUN BAŞLATILMASI Program indirme linki: http://www.gedik.com/liveupdate/gedikforex4setup.zip Program çift tıklayarak başlatılır. Açılan pencere İleri butonu

Detaylı

sentry360 2013 Ürün Kataloğu

sentry360 2013 Ürün Kataloğu sentry360 2013 Ürün Kataloğu Hakkında Sentry360 sentry360 Sentry360 uygulama odaklı bir lider geliştiricisi ve üreticisi çok megapiksel güvenlik kameraları ve video yönetim yazılımı ticari ve hükümet pazarlar.

Detaylı

Erişim Noktası Ayarları

Erişim Noktası Ayarları Erişim Noktası Ayarları Değerli Müşterimiz, Cihazınızı erişim noktası cihazı olarak kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir. Statik IP Tanımlama AirTies Kablosuz Erişim Noktası

Detaylı

Eğitmen. Öğretmen/Eğitmen.

Eğitmen. Öğretmen/Eğitmen. Öğretmen/Eğitmen İçindekiler VeduBox İçeriği- Öğretmen... 3 Ana Sayfa... 3 Takvimim... 4 Takvimim... 4 Akademik Takvim... 4 Derslerim... 4 Ders Profili... 5 İçerik... 5 Duyurular... 7 Ödevler:... 8 Anketler...

Detaylı

Şekil 2: Ön panel kontrolleri Tüm buton fonksiyonları hakkında detaylı bilgi için, lütfen kullanım kılavuzuna bakın.

Şekil 2: Ön panel kontrolleri Tüm buton fonksiyonları hakkında detaylı bilgi için, lütfen kullanım kılavuzuna bakın. TruVision NVR 22 (S/P) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Şekil 1: Arka panel bağlantıları Örnek: TVN 22S 1. Tek ses girişini RCA konnektöre bağlayın. 2. Bir HDTV'ye bağlayın. HDMI bağlantısı dijital ses ve videoyu

Detaylı

Conficy 2014. Efficy 2014 Kullanıcı Kılavuzu. Oturum Açma. Ana Ekran. Alan Ekleme. Formlar

Conficy 2014. Efficy 2014 Kullanıcı Kılavuzu. Oturum Açma. Ana Ekran. Alan Ekleme. Formlar Conficy 04 Efficy 04 Kullanıcı Kılavuzu Oturum Açma Ana Ekran Alan Ekleme 4 Formlar Oturum açma İnternet tarayıcınızı açınız ve Conficy e ait web adresini tuşlayınız. Bu adresi bilmiyorsanız, Favoriler

Detaylı

Pinetron IP Çözümler. +1 Yıl Ek Garanti. ile +GARANTİ POWER KORUMA. EMS Üzerinden Tüm Pinetron Ürünlere Entegrasyon (NVR, DVR, Analog, IP Kamera)

Pinetron IP Çözümler. +1 Yıl Ek Garanti. ile +GARANTİ POWER KORUMA. EMS Üzerinden Tüm Pinetron Ürünlere Entegrasyon (NVR, DVR, Analog, IP Kamera) Pinetron IP Çözümler EMS Üzerinden Tüm Pinetron Ürünlere Entegrasyon (NVR, DVR, Analog, IP Kamera) 3D-DNR TDN H.264 High Profi le POWER KORUMA ile +GARANTİ +1 Yıl Ek Garanti Network Video Kayıt Cihazları

Detaylı

SpamTitan CD'den kurulum

SpamTitan CD'den kurulum SpamTitan CD'den kurulum Hazırlık 1. Sadece Mail Güvenlik Duvarı olarak kullanacağınız uygun bir sunucu seçin. Tavsiye edilen özellikler: o Pentium 4 işlemci, 1024MB RAM Bellek, 80GB sabit disk, 1 Ethernet

Detaylı

AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi

AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi AÇIKHAVA IR AĞ KAMERASI Serisi Kurulum Kılavuzu Lütfen çalıştırmadan önce talimatları dikkatle okuyunuz ve ileride başvuru kaynağı olarak bu talimatları saklayınız. İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 1 1. GENEL

Detaylı

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU Ürün resmi gerçek üründen farklı olabilir. Lütfen ürünü kullanmaya başlamadan önce talimatları baştan sona okuyunuz. KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm 0 TUR ların açıklamaları Bu kullanıcı kılavuzunda aşağıdaki simgeyi kullanıyoruz: lar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin diğer

Detaylı

Kutu İçeriği. Kullanma Kılavuzu. HDMI Kablo Güç Adaptörü. Harici IR Kablo UK Pilleri

Kutu İçeriği. Kullanma Kılavuzu. HDMI Kablo Güç Adaptörü. Harici IR Kablo UK Pilleri Türkçe Kutu İçeriği Kullanma Kılavuzu HDMI Kablo Güç Adaptörü Harici IR Kablo UK Pilleri UK 1 Ön Panel Standby LED Sol Taraf USB 3.0 2 Arka Panel FBC Tip Takılabilir Slot 8 sinyale kadar değişik kanalları

Detaylı

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir?

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir? BEUN VPN Hizmeti VPN Nedir? VPN, Virtual Private Network, yani Sanal Özel Ağ ın kısaltılmasıdır. VPN, İnternet gibi halka açık telekomünikasyon altyapılarını kullanarak kullanıcılar veya uzak ofisleri

Detaylı

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcı yükleme. Bağlantı Kılavuzu

Bağlantı Kılavuzu. Desteklenen işletim sistemleri. Yazıcı yükleme. Bağlantı Kılavuzu Sayfa 1 / 5 Bağlantı Kılavuzu Desteklenen işletim sistemleri Yazılım ve Belgeler CD'sini kullanarak, yazıcıyı aşağıdaki işletim sistemlerine kurabilirsiniz: Windows 8 Windows 7 SP1 Windows 7 Windows Server

Detaylı