ZAVIO NVR-Kurulum ve Kullanımı

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ZAVIO NVR-Kurulum ve Kullanımı"

Transkript

1 ZAVIO NVR-Kurulum ve Kullanımı

2 8 / 16 kanal NVR (NVC-2080 / NVC-2160) Basit Hızlı Kullanışlı 100 Marka Desteği(Support AXIS, Pelco, Bosch, Panasonic, Canon, D-Link, Honeywell, Mobotix, Panasonic, Samsung, Hikvision, Sony, Dahua, Vivotek, Acti, etc) POS system Cihaz Desteği 2 SATA HDD + esata Ücretsiz CMS Yazılımı, Android APP, IOS APP Uygulamaları+ findnvr Cloud Çözümü 80 Mbps Throughput Değeri

3 İçerik Cihaz Görünümü Senaryo 1 Kurulum & Temel Ayarlar Senaryo 2 Olay & Eylem Senaryo 2.1 Hareketli Kayıt Senaryo 2.2 I/O Tetikleme Senaryo 3 Canlı İzleme & Playback Senaryo 4 - findnvr Senaryo 5 - POS NVR Sistem Bakımı

4 Genel Cihaz Görünümü

5 Ön Panel USB Portu aşağıdaki uygulamalar için kullanılır. Klavye, Mouse Anlık Resim FW Güncelleme UPS Dokunmatik Ekran Joystick Reset Canlı İzleme/Playback butonuna ve aşağı ok tuşuna 5 sn basılı tunun. (Donanımsal Reset) Menü tuşuna basınız ve yukarı ok tuşuna 5 sn basılı tutunuz. (Şifre Reseti) No. Açıklama 1 Güç Durum LEDi 2 Sistem / HDD durum LEDi 3 Yön Tuşları 4 Menü 5 Canlı İzleme / Playback 6 Seçim Tuşu 7 İptal Tuşu 8 USB 2.0 Bağlantısı

6 Arka Panel Cihaz Açık Sistem durumu : Kırmızı Cihazı Kapatma Cihaz doğrudan güç düğmesinden kapatılır. Yerel Görüntüleme Aynı zamanda 2 monitör bağlayabilirsiniz, fakat iki monitörde de aynı görüntü olur. Desteklenen ekran çözünürlükleri : 1920x1080, 1280x1024, 1280x720 ve 1024x768 No. Açıklama 1 esata bağlantısı (DAS için) 2 1 x Gigabit Port (RJ-45) 3 VGA (D-Sub) bağlantısı 4 HDMI bağlantısı 5 USB 2.0 bağlantısı 6 RCA ses çıkışı 7 DC güç bağlantısı 8 Cihazı Açıp/Kapatma tuşu

7 Senaryo 1 Kurulum & Temel Ayarlar

8 Başlangıç Dil Seçme Cihazı açtığınızda hızlı kurulum sihirbazı karşınıza çıkacaktır. Hızlı kurulum sihirbazındaki adımları takip ederek cihazı kolayca yapılandırabilirsiniz. Cihazda kullanmak istediğiniz dili seçiniz, dil seçimi yapıldıktan sonra sistem yeniden başlayacaktır.

9 Kurulum Sihirbazı Express mod Admin şifresi, Lisans Aktivasyonu ve Kamera kurulumu işlemleri yapılır. Gelişmiş mod Cihaza ait tüm ayarların yapılabildiği moddur. Ağ ve RAID ayarlarını da içerir.

10 Dahili DHCP Sunucu Cihazın dahili DHCP özelliği bulunmaktadır, böylece ağınızda bulunan cihazlara otomatik IP adresi atayarak DHCP sunucu özelliğini de üstlenmektedir. Smart özelliğini seçerek DHCP ayarlarını yapabilirsiniz. Başlangıç ve bitiş IP adreslerini girerek IP atama aralığını belirleyebilirsiniz. Ağınızda başka bir DHCP sunucusu varsa bu özelliğin herzaman pasif olarak seçilmesi önerilir.

11 Lisans Aktivasyonu Kameralar için lisanslar NVR içerisinde gömülü haldedir. Cihazı satın aldığınızda kamera için ek lisans almanıza gerek yoktur. Cihazda gömülü bulunan kamera lisanslarını başka bir cihazda kullanmak için transfer edemezsiniz. Bu sayfa sadece POS lisanslarının aktivasyonu içindir. Sınırsız sayıda POS lisansı cihazda etkinleştirilebilir.

12 Otomatik Kamera Kurulumu Cihazı çalıştırıp otomatik kamera kurulum ayarlarına geldiğinizde ağda bulunan kameralar otomatik olarak taranarak ekrana getirilecektir. Networkte bulunan tüm Zavio kameralar ve cihaz tarafından desteklenen diğer marka/model kameralar aşağıda görüldüğü gibi listelenir. Ayrıca cihazın ONVIF versiyonuna uygun olan farklı IP kameralar da ONVIF olarak bulunur.

13 RAID Yönetimi 8 ve 16 kanal Zavio NVR cihazları RAID 0 ve RAID 1 yapısını destekler. Veri güvenliği için cihaza taktığınız hard diskleri RAID 0 ve RAID 1 yapısında oluşturabilirsiniz.

14 Kamera Ayarları Kolay Kurulum Kameranız ağda bulunmuyorsa; 1.Kameranın kullanıcı adı/şifresini, 2. Kameranın UPnP özelliğinin olup olmadığını, 3. IP kamera ve NVR cihazının aynı subnette olup olmadığını, 4. Dahili DHCP sunucusunun devredışı olup olmadığını kontrol ediniz.

15 Kamera Ayarları IP Kamera Ekleme Kameralarınızı otomatik olarak ekleyebileceğiniz gibi manuel olarak ta ekleyebilirsiniz. Kamera ayarları seçeneğine tıklayarak manuel kamera ekleme sayfasına ulaşabilirsiniz. Eklemek istediğiniz kameranın IP adresini, portunu, kullanıcı adını, şifresini giriniz, protokolünü, marka ve modelini seçiniz. Kaydet butonuna basınız. Otomatik kamera aramak için ise kamera ara seçeneğine tıklayarak ara butonuna basınız. Manuel olarak Otomatik Arama

16 Kamera Ayarları Multi-stream Multi stream ayarları, cihaza eklenen kameraların uzaktan yazılım ve mobil üzerinden izlenmesi için kullanılır. Düşük profil 300Kbps / minimum profil 100Kbps (Oto mod) Kullanıcı, her profilin akış parametresini tanımlayabilir. Kullanıcı, NVR cihazının işlemcisini daha verimli kullanabilmek için canlı ekran üzerinde istediği akış parametresini seçebilir. Bu özelliği etkinleştirmek için kamera ayarları parametreler alanından Yetki Ver seçeneğini seçiniz.

17 Kayıt Kayıt Modu Kayıt ayarları alanında cihaza eklenmiş olan kameralar için kayıt programı oluşturabilirsiniz. Aşağıda % ile belirtilen alanda seçilen % değerinde göre hard diskin üzerine yazma seçeneği devreye girecektir. Yani %10 seçilirse, harddiskte %10 alan kaldığında üzerine yaz seçeneği ile eski verilerin üzerine yazma mekanizması devrede olacaktır. Video sakla alanında ise belirtilen gün süresince videolar saklanır.

18 Kayıt Kayıt Programı Cihazın sürekli kayıt, hareketli kayıt ve dijital giriş ile kayıt seçenekleri vardır. Program seçmek için Mouse ile sürükle bırak yöntemini kullanınız.

19 Depolama RAID Durumu Cihaza takılan hard diskleri RAID yönetimi alanından biçimlendirebilir, silebilir yada RAID yapısını oluşturabilirsiniz. Fonksiyonel Kritik Fonksiyonel : RAID normal olarak çalışır. Kritik : Video kaydı normaldir fakat RAID biriminde bazı sorunlar vardır. Çevrimdışı : RAID birimi bulunmamıştır. Bundan dolayı video kaydı durur ve depolama alanına erişim olmaz. Dosya Sistem Hatası : RAID birimi mevcut fakat askıda kalmıştır, dolayısı ile kayıt durur ve depolama alanına erişim olmaz. Çevrimdışı Dosya Sistem Hatası

20 Depolama Hatalı HDD yi Değiştirme Modifiye Et seçeneği sadece RAID 1 yapısında etkin haldedir, diğer durumlarda bu buton devre dışı görünür.

21 Depolama Kapasite (Uyumluluk Listesi) Dahili Depolama : 3.5 HDD x2 (4TB max.) RAID 0, 1 desteği Harici Depolama (DAS) : DAS cihazına bağlantı için e-sata bağlantısını kullanın.

22 Kayıt Kayıt Durumu Eklenen kameraların durumu sayfasında detaylar kısmında sayfanın en altında cihazın toplam bitrate değeri görülmemelidir ve NVR cihazının toplam bitrate oranı 80Mbps değerini aşmamalıdır. Ayrıca kameraların bağlantı durumları da bu sayfadan kontrol edilir. Her kamera için frame oranı ve bitrate değeri bilgisi de yer almaktadır. Max. 80Mbps

23 Senaryo 1 - Örnek İstenen Durum: 8 x IP 15FPS) bağlanacak. Sürekli Kayıt programı oluşturulacak. Video 8 gün hard disk üzerinde saklanacak. N2080/N2160 IP Kamera x 8

24 Demo Adım 1 Adım 3 Kurulum Sihirbazını Çalıştırın. Kayıt Modunu Sürekli Kayıt olarak seçin. Adım 2 IP Kamera Ekleyin ve multi-stream ayarından kameranın frame oranı ve çözünürlüğünü ayarlayın. Adım 4 Kayıt Durumunu kontrol edin.

25 Senaryo 2 Olay & Eylem

26 Olay & Eylem Olay Ayarı NVR cihazı hareket algılama, bağlantı kaybı, tekrarlayan durum gibi olayları destekler. Tekrarlayan olay seçeneğinde cihaz, FTP ye belli süre aralıklarında resim gönderir. Sistem alanında ise anormal disk durumu, sistem raporu, FTP ye erişim hatası, yedekleme işleminin yarıda kalması, güç açık bildirimi ve sistemin aşırı ısınması durumunda bildirim olayları bulunur.

27 Olay & Eylem NVR - Hareket Özelliği Hareket özelliğinin avantajı kamera tarafından değil cihaz üzerinden yapılmasıdır, dolayısı ile kamerada herhangi bir ayar yapılmasına gerek yoktur. Birden çok hareket algılama alanı desteklenir. Hareketin hassasiyeti ve hareket aralığını tanımlamak mümkündür. Min Max

28 Olay & Eylem Eylem Kurulumu Olay anında alarm çıkışını tetikleme, gönderme, anlık bildirim, CMS ye bildirim, harita üzerinde pop-up açma, FTP ye yükleme ve OSD üzerinde gösterim seçenekleri mevcuttur No. Açıklama 1 Çıkış 2 3 Anlık Bildirim 4 CMS 5 E-Map pop up (Remote client) 6 FTP 7 OSD (I/O)

29 Olay Sunucusu - Mail gönderirken hata ile karşılaşıyorsanız; 1. SMTP sunucusunun ayarlarını, 2. NVR cihazının internet bağlantısını, 3. Sadece gmail desteğinin mi olduğunu kontrol ediniz.

30 Olay Sunucusu - FTP Ayarları FTP ayarlarını yapılandırdıktan sonra FTP ye yükleme ve FTP ye bildirim seçeneğini aktif edebilirsiniz.

31 Olay & Eylem Yerel olay pop-up penceresi Olay alınan kamera için canlı görüntüye geçme, 1x1 görüntü moduna geçiş imkanı bulunur. Aynı zamanda hareket algılama veya kamera giriş/çıkış tetikleme durumunda da tek modlu gösterime geçilir. Olay türü sol alt kısımda görünür.

32 Olay & Eylem Yerel olay pop-up penceresi Olay anında pop-up penceresi açmak için ekran ayarları gelişmiş seçeneklerinden event pop-up kutucuğunu etkinleştirin. Pop-up pencere süresi ayarlanabilir: Otomatik / 5 / 10 / 30 / 60 sn

33 Olay & Eylem Olay Kaydı Kamera olay kaydı birden çok kamera tarafından tetiklenebilir. Ör: Kamera 1 diğer kameralardan tetik alındığında hareket kaydı yapabilir.

34 Olay & Eylem Log Arama Cihaza ait olay loglarını, sistem loglarını log sayfasından görüntüleyebilirsiniz.

35 Senaryo Örnek Olay algılandığında kamerayı ekranda gösterelim. Özelleştirilmiş kayıt programı oluşturalım. Kayıt saati : 08:00-18:00 => hareketli kayıt Öğle arası 12:00-14:00 => kayıt yok İşten Sonra18:00-08:00 => sürekli kayıt N2080/N2160 IP Kamera x 8

36 Demo Adım 1 Adım 3 Adım 5 NVR cihazında hareketi etkinleştirin. Kamera için hareket olayını etkinleştirin. Olay kayıt programını oluşturun. Adım 2 Adım 4 Adım 6 Yerel pop-up görüntülemeyi etkinleştirin. Hareket kaydı için kamera ayarlayın. Programlı kaydı etkinleştirin.

37 Olay & Eylem A08 Kurulumu Dijital Giriş bağlantı şeması şekilde görülmektedir. NVR cihazına desteklenen modül takılarak gelişmiş olay & eylem yapılandırması yaptırılır. Kuru kontak Kontak Etkin

38 Olay & Eylem A08 Kurulumu Çıkış cihazını AC/DC kaynağına bağlama şeması aşağıdaki gibidir.

39 Olay & Eylem - IO Ayarları C31A fonksiyonu (POS) için 4000 portu, I/O Box için 4001 portu

40 Olay & Eylem - IO Ayarları Normal Kapalı: Normal kapalı alarm kontağının iletken olduğu fakat kapalı durumudur. Eğer güç güç hatası oluşursa alarm ışığı yanacaktır. Normal Açık: Normal açık, alarm kontağının açık veya iletken olmayan durumudur. Normal açık durumu genellikle evde ışığın açık olması durumu olarak ifade edilir.

41 Senaryo Örnek I/O tetiklendiğinde kamerayı ekranda göstermeyi tanımlayalım. Kayıt programı oluşturalım. Kayıt saati : 08:00-18:00 => I/O kaydı Öğle arası 12:00-14:00 => kayıt yok İşten Sonra18:00-08:00 => sürekli kayıt N2080/N2160 IP kamera x 8

42 Demo Adım 1 Adım 3 Adım 5 A08 Kurun. OSD eylemini oluşturun. Olay kayıt programını oluşturun. Adım 2 Adım 4 Adım 6 İlgili kamerayı ve I/O kurun. I/O kaydı için Dijital Giriş ayarlayın. Programlı kaydı etkinleştirin. Oluşturulacak RAID seviyesi kullanılan disk adetine bağlıdır. 3.5 x 1 HDD =>RAID x 2 HDD =>RAID 0, 1

43 Senaryo 3 Canlı İzleme & Playback

44 Canlı İzleme Arayüzü Canlı Görüntüleme Alanı Mod simgesi Araç Çubuğu Durum Çubuğu

45 Canlı İzleme Semboller Buton İsim Açıklama Bağlantı Koptu Kamera bağlantısı koptu Bağlı Kameraya bağlanıyor MxPEG Yok Yerel görüntüleme MxPEG kodeğini desteklemez. Çözünürlük Dışında H.264: Limit yok, toplam kapasite: 5 kanal: 5M MPEG: Kanal başına 2M MJPEG: Kanal başına 4M fakat sınırlı fps

46 Canlı İzleme Araç Çubuğu Menü Listesi Kullanıcı manuel olarak Dijital çıkışı tetikleyebilir. Buton İsim Ana Menü I/O Paneli Oto Kamera Kurulumu Çıkış

47 Canlı İzleme Araç Çubuğu Buton İsim Playback Anlık Playback Playback: Playback ekranını açınız ve kayıtlı videoları tarih&saate göre aramak için Ara seçeneğine tıklayınız. Anlık Playback : Playback ekranını açınız ve herhangi bir zamandan şimdiki zamana kadar anlık playback yapmak için anlık playback seçeneğini seçiniz.

48 Canlı İzleme Araç Çubuğu Buton İsim Ekran Yerleşimi Otomatik Tarama Grup Anlık Resim 1 x 1 : Ana Akış 2 x 2 ve üzeri : İkinci akış Anlık Resim için; F1 e basınız Sadece FAT32 USB sürücü desteklenir.

49 Canlı İzleme Araç Çubuğu Dijital PTZ: Digital pan/tilt/zoom panelini açar. Fiziksel PTZ: Fiziksel pan/tilt/zoom kontrol panelini açar. Preset Oluşturma: Kameranın preset noktalarını oluşturur. Preset Noktasına Gitme: Preset noktasına gider veya devriye başlatır/durdurur. Acil Kayıt: Acil durum kaydını açıp kapatır. Ses: Ses ayarı yapılır. Buton İsim Dijital PTZ Fiziksel PTZ Preset Oluşturma Presete Gitme Acil Kayıt Ses Fiziksel PTZ, desteklenen kamerada etkinleştirilebilir. Sürekli Kayıt Acil Kayıt Hareketli Kayıt Dijital Giriş Kaydı

50 Playback Arayüzü Playback alanı Mod simgesi Araç Çubuğu Durum Çubuğu

51 Playback Semboller Buton İsim Açıklama Video Yok Kayıt yapılmıyor MxPEG Yok Video MxPEG kodeğiyle oynatılıyor veya kaydediliyor, yerel görüntülemede desteklenmez fakat uygulamada yada uzaktan browser ile izlemede desteklenir. Çözünürlük Dışında H.264: Limit yok, toplam kapasite: 5 kanal: 5M MPEG: Kanal başına 2M MJPEG: Kanal başına 4M fakat sınırlı fps

52 Playback Araç Çubuğu Ara: Araştır butonundan saat ve tarihe göre kayıtlı videolara ulaşılır. Anlık Resim: Seçilen kanal veya tüm kanalların ekran görüntüsü alınır. Buton isim Canlı İzleme Arama Ekran Yerleşimi Anlık Resim Yedekleme Max. 2 gün FAT32 USB sürücü

53 Otomatik Yedekleme Yedekleme yapmak için video kaydı olduğundan emin olunuz. Kayıt ayarları Sayfasında FTP Sunucu Ayarına erişerek otomatik yedekleme başlatılır. FTP ayar sayfasından FTP sunucu kaldırıldı.

54 Playback Araç Çubuğu Oynat / Duraklat : Video oynatma ve duraklatma içindir. Durdurma: Videoyu durdurur. Geri: Bir önceki video oynatma içindir. İleri: Bir sonraki video içindir. Önceki Aralık: Önceki video aralığına dönmek içindir. Sonraki Aralık: Sonrakivideo aralığına dönmek içindir. Hızlı Geri Oynatma: x1 ile x16 arasında hızlı geri oynatma içindir. Hızlı İleri Oynatma: x1 ile x16 arasında hızlı ileri oynatma içindir. Buton İsim Oynat / Duraklat Durdurma Geri ileri Önceki Aralık Sonraki Aralık Hızlı Geri Oynatma Geriye Hızlı oynatma ve ileri hızlı oynatma 1x/2x/4x/8x/16x Hızlı İleri Oynatma Dijital PTZ Ses

55 Ekran Ayarları Genel Ayarlar Canlı İzlemede kamera sırasını değiştirme bu sayfadan yapılır. Durum çubuğunu 15sn sonra gizler

56 Ekran Ayarları Daha fazla bilgi gösterme POS ayarlarını yaptıktan sonra POS yerleşimini etkinleştirir.

57 Canlı İzleme & Playback Sorun Giderme *Eş zamanlı 64 kanal izleme yapılır. *8 kullanıcı eşzamanlı olarak playback yapabilir. *8 Client eş zamanlı olarak bağlantı yapabilir.

58 Kullanıcı Yönetimi 40 farklı kullanıcı tanımlaması yapılır. Grup Admin Power user User Guest user Açıklama Sadece 1 admin hesabı için tüm ayarlar yapılır. power user ağ ayarları, RAID yönetimi ve genel yönetim haricindeki tüm sistem ayarlarına erişir. user sadece şifre değiştirme ve playback/canlı izlemeye erişir. guest user sadece canlı izleme ve playback kısmına erişir.

59 Senaryo 4 - Örnek Aşağıdaki bilgiler ile canlı izleme ve playback yapma: Kamera bilgisi (örnek: çözünürlük, fps) Kayıtlı veriler yedeklenecek Yeni kullanıcı ayrıcalığı tanımlanacak: Kanal 1 i izlemesin. CH 1 N2080/N2160 IP Kamera x 8

60 Demo Adım 1 Adım 3 Kamera OSD etkinleştin. Kullanıcı ekleyin ve ayrıcalık oluşturun. Adım 2 Adım 4 Verileri yedekleyin. Çıkış yapın ve yeni kullanıcı ile oturum açın.

61 Senaryo 4 findnvr

62 P2P Tanımı P2P NAT Firewall üzerinden sanal tüneller oluşturur.

63 P2P Bağlantı Türü Firewall ayarını geçiniz. Tüm paketler P2P tünelleri arasında gönderilir. P2P sunucu N2080/N2160 Sanal Tünel Uzak client

64 P2P Bağlantı Türü Enterprise firewall seviyesini geçiniz. (simetrik NAT) Tüm paketler önce P2P sunucusuna gönderilir ve sonra uzak client a geçer. P2P sunucu N2080/N2160 Uzak Client

65 findnvr Kaydı Hem yerel hem de uzaktan ID ile canlı izleme imkanı sunar.

66 findnvr ile Oturum Açma findnvr ile oturum açma ( IE, Chrome Windows OS iphone/ipad/android Not : NVR cihazına sadece bir ID tanımlanabilir. Android iphone/ipad

67 Hata Kodları Hata Kodu Açıklama Çözüm P2P programını başlatma hatalı 1. Windows firewall devredışı bırakınız. 2. Client PC nin ağ bağlantısını kontrol ediniz Kimlik doğrulama hatası P2P sunucusunun kontrol edilmesi gerekir STUN/TURN sunucuya bağlantı hatası findnvr sayfasına gidiniz P2P tünel oluşturma hatası Firmware güncelleyiniz P2P bağlantı hatası P2P sunucusunun kontrol edilmesi gerekir P2P bağlantısı oluşturmak için zaman aşımı (60sn den fazla zaman aşımı) Ağın bant genişliği ve kalitesini iyileştiriniz Beklenmeyen Genel Hata P2P sunucusunun kontrol edilmesi gerekir MTU değiştirme & oturum açma hatası Firmware güncelleyiniz.

68 Hata Kodları Hata Kodu Açıklama Çözüm 2 1. Ağ stabil değil 2. Firewall dan P2P sunucusuna erişim engellendi. 1. Windows firewall devre dışı bırakınız. 2. Client PC nin ağ ayarlarını kontrol ediniz. Sunucu ID si yok Veritabanında Sunucu ID si yok ID nin veri tabanında kayıtlı olduğundan emin olup tekrar kontrol ediniz. Sorun çözümü için daha fazla bilgi Client ve sunucu tarafında router modeli NVR cihazının MAC Adresi Client PC ye Teamviewer erişimi

69 Senaryo 4 - Örnek findnvr üzerinden cihaza erişim sağlanacak. N2080/N2160 IP Kamera x 8

70 Demo Adım 1 findnvr servisini etkinleştirin ve sunucu ID sini yapılandırın. Adım 2 WEB veya mobile ile NVR cihazına erişin.

71 Senaryo 5 POS Entegrasyonu

72 POS POS Gereksinimi Yerel görüntülemede POS ayarları yapılamaz. (Sadece Web üzerinden yapılır.)

73 POS - C31A üzerinden Bağlantı SCB-C31A cihazını ağa bağlayınız. 1 tane C31A modülü eş zamanlı olarak client tarafına 8 akış gönderir. RS-232 arayüzü Null modem Y kablo

74 POS - TCP/IP ile Bağlantı Tümü Internet üzerinden yapılır. TCP/IP Arayüzü RJ45

75 POS Sanal POS Basit demo aracı SCB-C31 SCB-C31A TCP Client

76 POS Etiket Filtreleme Veriyi işlemek için sanal POS oluşturunuz. Veri işleme aynı kodlama yolunu kullanıyorsa varsayılan ayarları kullanınız.

77 POS Canlı İzleme İlgili kamerayı seçiniz. Canlı İzlemede yazı türünü ayarlayınız.

78 POS Playback Veri işlemini araştırma Anahtar kelime ile veri işlemini araştır. Bu süre içinde kayıtlı veri yoksa önizleme ekranında görüntü olmayacaktır. Metadata kanal arama için Pre-record süresi ve Post-record süresi 1 dakidır.

79 POS Yedekleme Yedekleme için kayıt verisini seçiniz.

80 POS Sorun Giderme Ekranda metin neden yok? Bağlantıyı kontrol etmek için ping veya telnet kullanın. İşlem Başlatma & İşlem Sonlandırma özellikleri için etiket filtresini kontrol ediniz. (gömülü windows aracı) testi için Hyper terminal kullan. Şifrelenmiş metin? Wiki POS kaydının ve POS yazıcısının kod sayfasını kontrol ediniz. POS troubleshooting

81 Senaryo 5 - Örnek POS ayarlarını yapın ve aşağıdaki istenen senaryoyu oluşturun: Canlı izleme ve playback üzerinde veri işlemini gösterin Kayıt verisi içinde veri işlemini yedekleyin. N2080/N2160 IP Kamera x 8

82 Demo Adım 1 Adım 3 Adım 5 Sanal POS uygulamasını etkinleştirin. Etiket filtresini içe aktarın. POS veri işlemini araştırın ve oynatın. Adım 2 Adım 4 Adım 6 POS ayarlarını yapın. Canlı izlemede POS veri işlemini kontrol edin. POS veri işlemini yedekleyin.

83 NVR Cihaz Bakımı

84 Sistemi Güncelleme USB bellek kullanın (FW dosyasını USB belleğe kopyalayın.) USB belleği cihaza takın ve sistemi güncelle seçeneğinden cihazı güncellemeye başlayın. Güncelleme yaparken hard diske gerek yoktur. Sistemi güncellerken cihazın enerjisini kesmeyiniz.

85 Sistem Yapılandırması USB bellek kullanınız. (FAT32) Kullanıcı hesabı, yapılandırma dosyasına kaydedilmez.

86 Fabrika ayarına resetleme- Yazılım Kullanıcı hesapları ve ayrıcalıkları resetlenmez. RAID bilgisi her zaman saklanır.

87 Lisans Çevrimdışı Aktivasyon USB bellek kullanın (FAT32) Bilgisayarı internete bağlayın ve çevrimdışı lisans uygulamasını kullanınız.

88 Lisans Çevrimdışı Aktivasyon Çevrimdışı alanı üzerinden lisans aktivasyonu yapın. Dosyayı kopyalayın ve NVR cihazına aktarın.

89 Lisans Sorun Giderme Ağ durumunu kontrol edin. (443 port) LAN1 bağlantısının internete bağlı olduğundan emin olun. Harf hatası olup olmadığını kontrol edin. Birinci DNS i kontrol edin. Çevrimdışı lisans aktivasyonunu yapın.

90

DVR Kullanım Kılavuzu

DVR Kullanım Kılavuzu DVR Kullanım Kılavuzu HYDVR-4100, HYDVR-4200 ve HYDVR-4300 Serisi H.264 DVR Her hakkı saklıdır DİKKAT Lütfen cihazınızı doğru ve güvenli bir Resimde bağlamak için bu kullanım kılavuzunu dikatli bir Resimde

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER

DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER DVR KAYIT CİHAZI (GÜVENLİK AMAÇLI) TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER UR-AND41HVR UR-AND42HVR UR-AND81HVR UR-AND82HVR UR-GR163 UR-AND162HVR UR-ANP41H UR-ANP91H UR-ANP161H UR-ANP42H UR-ANP92H UR-ANP162H

Detaylı

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU

DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU DVR SERİSİ DİJİTAL KAYIT CİHAZLARI KULLANIM KILAVUZU Ürün resmi gerçek üründen farklı olabilir. Lütfen ürünü kullanmaya başlamadan önce talimatları baştan sona okuyunuz. KULLANIMDA UYULMASI GEREKEN KURALLAR

Detaylı

TruVision NVR 10 Kullanıcı Kılavuzu

TruVision NVR 10 Kullanıcı Kılavuzu TruVision NVR 10 Kullanıcı Kılavuzu P/N 1072766C-TR REV 1.0 ISS 16OCT14 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici FCC uyumu Kanada ACMA uyumu Sertifikasyon AB direktifleri 2014 United Technologies

Detaylı

Hızlı Kullanım Kılavuzu

Hızlı Kullanım Kılavuzu GDR-1100S Serisi 4/8 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır. 4/8 Kanal DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu 1. Sabit Disk Kurulumu Uyarı: 1. Bir adet SATA disk destekler. Lütfen üretici firmanın

Detaylı

DVR KAYIT CİHAZLARI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

DVR KAYIT CİHAZLARI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU DVR KAYIT CİHAZLARI TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU Bakım, onarım ve kullanımda uyulması gereken kurallar: Ürünün içinde kullanıcı tarafından bakım ve onarımı yapılabilecek hiçbir yedek parça yoktur.

Detaylı

ware V1.41 Kullanım Kılavuzu

ware V1.41 Kullanım Kılavuzu ware V1.41 Kullanım Kılavuzu SAMSUNG AĞ KAYIT SUNUCUSU YAZILIMI Bu programı yüklemeden önce veya kullanırken Samsung web sitesini ziyaret edin www.samsungsecurity.com ve en son S/W sürümünü indirerek bu

Detaylı

Synology DiskStation Kullanım Kılavuzu

Synology DiskStation Kullanım Kılavuzu Synology DiskStation Kullanım Kılavuzu Doküman ID Syno_UsersGuide_DS_20121106 İçindekiler Bölüm 1: Giriş Bölüm 2: Synology DiskStation Manager'a Başlarken Synology DiskStation'ı Kurun... 7 Synology DiskStation

Detaylı

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A

KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A RENICA KAYIT CİHAZI KULLANMA KILAVUZU DVR-104A, DVR-108A Modelleri için geçerlidir. İÇİNDEKİLER Çok Önemli Notlar Bölüm 1 Genel açıklama 1.1 Tanıtım 1.2 Aksesuarlar 1.3 Ana özellikler 1.4 Teknik parametreler

Detaylı

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için

Dijital Video. Kayıt Cihazı. Kullanma Kılavuzu. Baskı:1.3.0. DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Dijital Video Kullanma Kılavuzu Kayıt Cihazı DVR-1104 /DVR-1108 /DVR-1116 modelleri için Baskı:1.3.0 DİKKAT! ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, CİHAZ ELEKTİK KAYNAĞINA BAĞLI İKEN AÇMAYINIZ. CİHAZ İÇİNDEKİ

Detaylı

GDR-1800D Serisi. 16/24/32 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu. Her hakkı saklıdır.

GDR-1800D Serisi. 16/24/32 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu. Her hakkı saklıdır. GDR-1800D Serisi 16/24/32 Kanal H.264 DVR Hızlı Kullanım Kılavuzu Her hakkı saklıdır. 1. Sabit Disk & DVD Yazıcı Kurulumu 1.1 Sabit Disk Kurulumu Uyarı: 1. Bu seri sekiz adet SATA disk destekler. Lütfen

Detaylı

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu

TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu TruVision NVR 20 Kullanım Kılavuzu P/N 1070712B-TR REV 1.00 ISS 18SEP12 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici Sertifikasyon FCC uyumu ACMA uyumu Avrupa Birliği direktifleri 2012 UTC Fire & Security

Detaylı

NVMS-1000 Merkezi Yönetim Yazılımı. Kulanım Kılavuzu

NVMS-1000 Merkezi Yönetim Yazılımı. Kulanım Kılavuzu NVMS-1000 Merkezi Yönetim Yazılımı Kulanım Kılavuzu Bu kılavuzdaki GoldMaster dışında adı geçen markalar hak sahiplerine aittir. Goldmaster bu kılavuzdaki içeriği önceden haber verilmeksizin değiştirme

Detaylı

GDR Serisi DVR. Kulanım Kılavuzu

GDR Serisi DVR. Kulanım Kılavuzu GDR Serisi DVR Kulanım Kılavuzu Bu kılavuzdaki GoldMaster dışında adı geçen markalar hak sahiplerine aittir. Goldmaster bu kılavuzdaki içeriği önceden haber verilmeksizin değiştirme hakkını saklı tutar.

Detaylı

Preface. Thank you for choosing our product, for a better understanding of the product, we recommend you

Preface. Thank you for choosing our product, for a better understanding of the product, we recommend you Preface Thank you for choosing our product, for a better understanding of the product, we recommend you read the instruction and safety information before use. Notice: This user manual is an operation

Detaylı

Synology DiskStation Kullanım Kılavuzu

Synology DiskStation Kullanım Kılavuzu Doküman ID Syno_UsersGuide_DS_20120709 İçindekiler Bölüm 1: Giriş Bölüm 2: Synology DiskStation Manager'a Başlarken Synology DiskStation'ı Kurun... 7 Synology DiskStation Manager'da oturum açın... 7 DiskStation

Detaylı

AĞ VİDEO KAYDEDİCİ. Kullanım Kılavuzu SRN-470D/1670D

AĞ VİDEO KAYDEDİCİ. Kullanım Kılavuzu SRN-470D/1670D AĞ VİDEO KAYDEDİCİ Kullanım Kılavuzu SRN-470D/1670D Ağ Video Kaydedici Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2014 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka Samsung Techwin Co., Ltd.'in tescilli

Detaylı

Kullanım Kılavuzu CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU

Kullanım Kılavuzu CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KULLANIM KILAVUZU 1 2 CDD628-08 CDD628-16 CDD728-16 CDD828-16 KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr

Detaylı

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1

İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 İçindekiler 1. ÜRÜN HAKKINDA... 1 1.1 Kutu İçeriği... 1 Ön Panel ve Led Göstergeleri:... 2 2. ÜRÜNÜN KURULUMU... 3 3. İNTERNET ERİŞİMİNİN YAPILANDIRILMASI... 4 Ağ Yapılandırması... 4 3.2 AP-Router Arayüzüne

Detaylı

TruVision 360 Kamera Yapılandırma Kılavuzu

TruVision 360 Kamera Yapılandırma Kılavuzu TruVision 360 Kamera Yapılandırma Kılavuzu P/N 1072844A REV 1.0 ISS 05SEP14 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler Üretici İletişim bilgileri Müşteri desteği 2014 United Technologies Corporation, Interlogix,

Detaylı

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu

8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu SHR-6080/6082/6160/6162/6163/6164 8 Kanal/16 Kanal DVR Kullanım Kılavuzu olanakları hayal edin Bir Samsung ürünü aldığınız için teşekkürler ederiz. Daha eksiksiz bir hizmet alabilmek için lütfen ürününüzü

Detaylı

ibaby M3 bebek izleme kamerasını satın aldığınız için teşekkür ederiz. Garanti süresi 2 yıldır. Lütfen faturanızın bir kopyasını saklayınız.

ibaby M3 bebek izleme kamerasını satın aldığınız için teşekkür ederiz. Garanti süresi 2 yıldır. Lütfen faturanızın bir kopyasını saklayınız. KULLANMADAN ÖNCE ibaby M3 bebek izleme kamerasını satın aldığınız için teşekkür ederiz. Garanti süresi 2 yıldır. Lütfen faturanızın bir kopyasını saklayınız. Ekteki belgeler ürün kurulumu ve teknik özellikleri

Detaylı

AĞ VİDEO KAYDEDİCİ. Kullanım Kılavuzu SRN-1000

AĞ VİDEO KAYDEDİCİ. Kullanım Kılavuzu SRN-1000 AĞ VİDEO KAYDEDİCİ Kullanım Kılavuzu SRN-1000 Ağ Video Kaydedici Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2012 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka Samsung Techwin Co., Ltd.'in tescilli logosudur.

Detaylı

3MK-476C, 3MK-876C 4+8 KANAL H.264 STANDALONE DVR KAYIT CİHAZI

3MK-476C, 3MK-876C 4+8 KANAL H.264 STANDALONE DVR KAYIT CİHAZI 3MK-476C, 3MK-876C 4+8 KANAL H.264 STANDALONE DVR KAYIT CİHAZI KULLANIM KILAVUZU 2011 Ocak V1.0 ii DİKKAT 3MK DVR Kayıt cihazınızı direct gün ışığı, yüksek nem ve sıcaklığa maruz bırakmayın. Bu tip çevre

Detaylı

Synology DiskStation Kullanım Kılavuzu

Synology DiskStation Kullanım Kılavuzu Doküman ID 111005DSMUGTRK İçindekiler Bölüm 1: Giriş Bölüm 2: Synology DiskStation Manager'a Başlarken Synology DiskStation'ı Kurun... 7 Synology DiskStation Manager'da oturum açın... 7 DiskStation Manager

Detaylı

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4

İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4. Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 femail İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER 2 Önemli Güvenlik Notları 3 Ürün Bilgisi 4 Cihazın Bölümleri ve Açıklamalar 4 Kutu içeriği 5 Donanım Kurulumu 5 Fiziki Kurulum Senaryoları 7 plugcam Mobil Uygulamasının Kurulumu

Detaylı

SHR-5040 SHR-5042 Gerçek zamanlı DVR Kullanıcı kılavuzu

SHR-5040 SHR-5042 Gerçek zamanlı DVR Kullanıcı kılavuzu SHR-5040 SHR-5042 Gerçek zamanlı DVR Kullanıcı kılavuzu Gerçek zamanlı DVR kullanıcı kılavuzu Olasılıkları hayal ediniz Bir Samsung ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. Daha eksiksiz bir hizmet

Detaylı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Modeller DVR-8K, DVR-16K, DVR-8L, DVR-16L tr Kullanım Kılavuzu_tr Dijital Video Kaydedici İçindekiler tr 1 İçindekiler 1 Güvenlik 3 1.1 Önemli güvenlik talimatları 3 1.2

Detaylı

Sayısal Video Kayıt Cihazı

Sayısal Video Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU Sayısal Video Kayıt Cihazı Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve kılavuzu ileride başvurmak üzere saklayın. MODEL LE1004 P/NO : COV30369303 2 Güvenlik Bilgileri

Detaylı

Gerçek zamanlı DVR Kullanıcı kılavuzu

Gerçek zamanlı DVR Kullanıcı kılavuzu Gerçek zamanl?dvr kullan?c?k?lavuzu SHR-6040 SHR-6042 Turkish Gerçek zamanlı DVR Kullanıcı kılavuzu Olasılıkları hayal ediniz AB82-01496A Rev-02 TK SHR-6042_TUR.indb 1 6/6/2009 10:08:45 AM DVR ınızın kilit

Detaylı