Sayı: S12 25 İstanbul,

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sayı: S12 25 İstanbul, 05.06.2012"

Transkript

1 Sayı: S12 25 İstanbul, Sayın Üyemiz, Konu 1: Irak Taşımalarında Kalite Kontrol ve Gözetim Belgesi! Şırnak Valiliği, Habur Mülki İdare Amirliğinin Derneğimizin sektörümüzü bilgilendirmesi amacıyla ilettiği yazıda, Irak Cumhuriyeti ve Irak Bölgesel Yönetimi (İKBY) tarafından Gıda Ürünleri Hariç- İthalatta Sevk Öncesi Denetim başlatılması için SGS ve Bureau Veritas adlı iki uluslar arası gözetim şirketi ile yapılan anlaşma çerçevesinde yapılması öngörülen uygulama tarihinden itibaren tüm kapılarda başlatılmış, ihracatçı firmalarımızın bu uygulamaya hazırlıklı olmamaları nedeniyle, Valiliklerince Irak Bölgesel Yönetimi yetkilileri ile yapılan görüşmeler neticesinde bu sürenin tarihinde kadar ertelenmesi konusunda mutabık kalındığı ifade edilmektedir. Yazının devamında, Irak Gümrük yetkililerinden alınan tespitlere göre, Irak Halil İbrahim Gümrük kapısında kalite kontrol belgesine tabi eşya taşıyan 50 aracın belgesiz olarak beklediği bu sayının giderek çoğaldığı, bu durumun hem Habur Sınır Kapısındaki hem de Irak Halil İbrahim gümrük kapısındaki işleyişi ciddi anlamda olumsuz yönde etkilediğinin gözlemlendiği ifade edilmektedir. Habur Sınır Kapısının işleyişi açısından, üyelerimizin Irak a sevk öncesi kalite kontrol ve gözetim belgesi alınması için ilgili (SGS ve Bureau Veritas) uluslararası firmalarla irtibata geçilerek malın sevk işlemleri bu belge doğrultusunda yapılması, aksi takdirde bu sorunun devam edeceği değerlendirilmektedir. Irak a taşıma yapan tüm üyelerimizin yukarıda anılan hususlara dikkat etmeleri önemle rica olunur. Konu 2: Blok Tren Taşımalarına Bulgaristan Geçiş Belgesi Temini Geçiş Belgesi Dağıtım Esasları Yönergesi Değerlendirme Toplantısında da görüşüldüğü üzere, Avrupa ya yapılan ithal ve ihraç yüklerini taşıyan yarı römorklar Almanya nın Mannheim tren terminali ile Romanya nın Curtici terminali arasındaki blok trenlerle taşınmakta olup Romanya nın Curtici terminalinden ülkemize getirilecek olan yarı römorkların yetki belgelerinde kayıtlı çekicilerle ülkemize taşınabilmesi için ikinci bir Bulgaristan transit geçiş belgesine ihtiyaç duyulmakta idi. Bu kapsamda, Bulgaristan- Romanya güzergâhını kullanarak Avrupa ülkelerine taşıma yapacak olan taşıtlara talep etmeleri halinde ikinci bir Bulgaristan ücretli transit geçiş belgesinin bu yıl sonuna kadar tahsis edilmesi yönünde Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından talimatlandırılmıştır. Uzman Meriç Katman Dahili: 315 Konu 3: Ham Petrol ve Jet Yakıtının Karayolu veya Demiryolu ile Transitine İlişkin Tebliğ 18/7/2011 tarihli ve 2011/2033 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı kapsamında transitine izin verilen ham petrol ve jet yakıtının Türkiye Cumhuriyeti Gümrük Bölgesinde karayolu veya demiryolu ile transitinde uyulacak usul ve esasları belirleyen Transit Rejimine dair 2 Seri Nolu Tebliğ tarih ve sayılı Resmi Gazete (Bugün) ile yürürlülüğe girmiştir.

2 Söz konusu ham petrol ve jet yakıtının karayolu veya demiryolu ile Transit taşımaların gerçekleştirilmesinde uygulanması gereken prosedürler, izin koşulları, ön başvuru şartları ve gerekli evrakları içeren Tebliğ ve ekleri internet sayfamızdaki ( ) ilgili haberin ekinde yer almaktadır. Uzman Erman Ereke Dahili: 308 Konu 4: Büyük Tonajlı ve Uzun Araçların Hocent-Duşanbe Karayolundan Geçişlerine Geçici Olarak İzin Verilmemesi Hakkında! Duşanbe Büyükelçiliğimizin yazısı üzerine, Dışişleri Bakanlığımızın sektörümüzün bilgilendirilmesi amacıyla Derneğimize ilettiği bilgilendirmede karayolunun ncü kilometreleri arasında yolun son derece dar ve keskin virajlı olması ve olumsuz hava koşulları nedeniyle, cam ve mal emniyeti açısında Tacik makamları tarafından Şahristan bölgesinde bekletilen 12 metreden uzun ve 20 tondan ağır araçların (Büyük çoğunluğu Afganistan a gitmek üzere Kırgızistan dan Tacikistan a giriş yapan araçlar olduğu bilgisi edinilmiştir) tamamının 3 Haziran Pazar günü Tacikistan karayolları ekiplerinin yardımlarıyla yolun kapalı bölümünden geçirildiği ve Duşanbe ye doğru yollarına devam etmelerinin sağlandığı bildirilmektedir. Yazının devamında, Ulaştırma Bakanlığı ndan bir yetkilinin çığ tehlikesinin devam etmesi nedeniyle, söz konusu karayolunun 12 metreden uzun ve 20 tondan ağır araçlara kapalı tutulmasına ve araçların Şahristan bölgesinde bekletilmesine devam edileceğinin belirtildiği ifade edilmektedir. Konu 5: T.C. Ekonomi Bakanı Sayın Zafer ÇAĞLAYAN Başkanlığında Türkiye-Azerbaycan-Gürcistan İş Forumu, Kars, 9 Haziran 2012! İlki T.C. Ekonomi Bakanlığı koordinasyonu, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve DEİK organizasyonunda 15 Şubat 2012 tarihinde Tiflis-Gürcistan da gerçekleştirilen Türkiye Azerbaycan - Gürcistan İş Forumu (TAG-İF) in ikinci toplantısı, 9 Haziran 2012 tarihinde Devlet Su İşleri (DSİ) Sosyal Tesisleri, Kars ta gerçekleştirilecektir. Söz konusu İş Forumu na T.C. Ekonomi Bakanı Sayın M.Zafer Çağlayan, Gürcistan Ekonomi ve Sürdürülebilir Kalkınma Bakanı Sayın Vera Kobalia ve Azerbaycan Ekonomik Kalkınma Bakanı Sayın Şahin Mustafayev, TOBB / DEİK Başkanı Sayın M.Rifat Hisarcıklıoğlu ve ilgili ülkelerden işadamları katılacaktır. Girişimcilerimize potansiyel iş fırsatları sunan Azerbaycan ve Gürcistan da pazar payımızın artırılması ve adı geçen ülkelere yönelik yeni ihracat imkânlarının oluşturulması amacıyla düzenlenecek söz konusu İş Forumu na Türkiye, Azerbaycan ve Gürcistan dan üst düzey yetkililerin katılımıyla düzenlenecek İş Forumunun yanı sıra, üç ülke girişimcileri arasında iş görüşmeleri gerçekleştirilecektir. Anılan etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin internet sitemizde ilgili haberin (http://www.und.org.tr/tr/haber.asp?id=3962) dosya ekindeki form aracılığı ile 7 Haziran 2012, Perşembe günü saat 18:00 a kadar DEİK'e (H. Çağla Mazlum, Tel: , / Faks: ) başvurmaları gerekmektedir.

3 Konu 6: TCI Akdeniz Konferansı (İzmir, Haziran 2012) DEİK'ten Derneğimize iletilen yazıda İzmir Kalkınma Ajansı (İZKA), Merkezi İspanya da bulunan Rekabetçilik Enstitüsü (TCI Network), Ege İhracatçı Birlikleri, Ege Üniversitesi ve Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı (TEPAV) işbirliğinde, İzmir de Haziran 2012 tarihlerinde, Akdeniz de Ekonomik ve Sosyal Kalkınmanın İtici Gücü Olarak Kümelenme başlığı ile TCI Akdeniz Konferansı nın gerçekleştirileceği belirtilmektedir. Yazıda devamla, anılan konferansta Akdeniz, Doğu Avrupa, Balkanlar, Ortadoğu ve Kuzey Afrika ülkelerinden 300 ün üzerinde, uzman, akademisyen, uygulayıcı ve girişimcinin katılımının beklendiği, Akdeniz de yapılacak ilk TCI konferansı olması açısından büyük önem taşıdığı, ana teması kümelenme ve yenilikçilik politika uygulamaları ile kümelerin Akdeniz Bölgesi içindeki deneyimleri olan konferansın, politika ve uygulamaları buluşturarak, onları paylaşmayı, sahip olunan bilgileri birbirine aktarmayı ve etkin sonuçlar ortaya koymayı amaçlayan bir platform olmasının beklendiği ifade edilmektedir. Konferansa kayıt olmak ve detaylı bilgi almak için adresini ziyaret edebilirsiniz. Uzman Yrd. Cansu Baki Dahili: 301 Konu 7: Azerbaycan İş Yapma Çalıştayı, 7 Haziran 2012, İstanbul! Malumları olduğu üzere, Kafkaslar da ekonomik ve siyasi açıdan en istikrarlı ülke konumunda olan Azerbaycan ın bağımsızlığını kazandıktan sonra, ülke yönetimince başlatılan ve halen devam eden reformlar sayesinde ülke, yabancı sermaye için kısa dönemde daha fazla ümit vaat eden büyük bir pazar niteliği kazanmıştır. Bugünkü durum, ülkenin yatırım ortamını olumlu şekilde etkilemekte ve Türk iş çevrelerine önemli imkânlar sunmaktadır. Türk-Azerbaycan İş Konseyi tarafından, Azerbaycan daki ekonomik gelişmeleri takip etmek, kanunlardaki yenilikleri ve mevzuat değişikliklerini Türkiye iş çevrelerine duyurmak, iki ülke arasında mevcut ticari ve ekonomik ilişkilerin derinleştirilmesi amacıyla düzenlenen faaliyetler arasında önemli bir yere sahip olan bilgilendirme toplantıları serisinden Azerbaycan da İş Yapma Çalıştayı nın 7 Haziran 2012, Perşembe günü saat 10:00 14:00 arasında İstanbul TOBB Plaza da gerçekleştirilmesi planlanmaktadır. T.C. Bakü Büyükelçimiz Sayın Hulusi Kılıç ın katılımıyla onurlandıracağı, internet sitemizde ilgili haberin (http://www.und.org.tr/tr/haber.asp?id=3960) dosya ekinde taslak programı yer alan söz konusu etkinliğe katılmak isteyen üyelerimizin 6 Haziran 2012, Çarşamba günü saat 12:00 ye kadar DEİK'e (Nurengiz Eşki, tel.: , faks: , e-posta: başvurmaları gerekmektedir. Konu 8: Pakistan Lahor Ticaret ve Sanayi Odası Üyeleri ile Toplantı & İkili İş Görüşmeleri, 13 Haziran 2012 İstanbul! Pakistan Lahor Ticaret ve Sanayi Odası üyesi ve işadamlarından oluşan bir heyet Haziran 2012 tarihlerinde İstanbul da iş görüşmelerinde ve bazı tesis ziyaretlerinde bulunacaklardır.

4 Bu doğrultuda Türkiye Pakistan İş Konseyi tarafından internet sitemizde ilgili haberi (http://www.und.org.tr/tr/haber.asp?id=3959) dosya ekinde listesi bilgilerinize sunulan Pakistan Lahor Ticaret ve Sanayi Odası üyeleri ve işadamları ile 13 Haziran 2012 tarihinde, 14:30 16:00 saatleri arasında İstanbul TOBB & DEİK te toplantı ve ikili iş görüşmeleri düzenlenecektir. Söz konusu toplantı ve iş görüşmelerine katılmak isteyen üyelerimizin, katılımlara ilişkin teyitleri en geç 11 Haziran 2012 tarihine kadar DEİK e iletmesi (Adem Kula / Tel: / Faks: ve e- mail: gerekmektedir. Not: Toplantıya katılım ücretsizdir. Toplantı dili İngilizce olacaktır. Konu 9: ADR Eğitimi 13 Haziran 2012 Çarşamba Günü Başlıyor! 13 Haziran Çarşamba günü başlayacak olan ADR Eğitimine kayıt için başvurular mevzuat gereği 08 Haziran Cuma günü Saat de sona erecektir. Gerekli Belgeler: 1 adet fotoğraf (JPEG formatında veya orijinal hali) SRC 3 veya SRC 4 belgesinin fotokopisi Ehliyet fotokopisi Kimlik fotokopisi Konu 10: ADR Eğitimi 25 Haziran Pazartesi Günü Mersin de Başlıyor! 25 Haziran Pazartesi günü başlayacak olan ADR Eğitimine kayıt için başvurular mevzuat gereği 20 Haziran Çarşamba günü Saat de sona erecektir. Mersin ADR Eğitimine başvuru için Mersin Temsilciliğiyle irtibata geçebilirsiniz. İrtibat tel. : E-posta : Konu 11: SRC (1-2 / 3-4) Eğitimi 23 Haziran 2012 Cumartesi Günü Başlıyor! 23 Haziran 2012 Cumartesi günü başlayacak olan SRC Eğitimine kayıt için başvurular mevzuat gereği 18 Haziran 2012 Pazartesi günü saat de sona erecektir. Gerekli Belgeler: 1 adet fotoğraf (JPEG formatında veya orijinal hali) Ehliyet fotokopisi Kimlik fotokopisi Konu 12: ÜDY-3 Eğitimi 23 Haziran 2012 Cumartesi Günü Başlıyor Lojistik Sektörüne Giriş Sertifika Programı olarak da bildiğimiz Üst Düzey Yönetici Eğitim Programı toplam 130 saatten ibaret olup, sektöre girmek isteyen ve sektörün içinde olup bilgisine ve donanımına artı değer katmak isteyenler için muhteşem bir eğitimdir.

5 Taşımacılık ve Lojistik Sektörünün ana temasını içeren birçok konu başlığının yer aldığı müfredat içerik bakımından eşine az rastlanır zenginliğe sahiptir. Konusunda uzman ve sektörü yakından tanıyan eğitmen kadrosuyla verilen eğitimlerimize ilgi her geçen gün daha da artmaktadır. Türkiye de Uluslararası Karayolu Taşımacılığı Birliği (IRU) tarafından akredite edilen ilk eğitim kuruluşu olarak bizleri tercih eden binlerce katılımcımız, verdiğimiz IRU Sertifikaları ile iş dünyasında hep bir adım önde olmanın gururunu yaşadılar. Son Başvuru Tarihi: 18 Haziran 2012 Pazartesi Katılımlar kontenjan ile sınırlı olup, kayıtlar başvuru önceliğine göre alınacaktır. ADR Eğitimine katılacak sürücülerin SRC 3 veya SRC 4 Belgesine sahip olmaları yasa gereği zorunludur! (pbx) - Konu 13: UND nin Çözüm Ortağı Evrim Sigorta dan UND Üyelerine Özel Hizmetler Derneğimizin çözüm ortağı Evrim Sigorta ile UND üyelerine özel sunulan sigorta hizmetleri taşımacılık sektörünün ihtiyaçlarına yönelik olarak hazırlanmıştır. UND Üyelerine sunulan sigorta hizmetleri, Yeşil Kart Sigortaları, UND Ferdi Kaza Uzun Yol Güvence Paketi, Seyahat Sağlık Sigortaları ve UND Kasko ürünlerinden oluşmaktadır. UND üyelerine özel Yeşil Kart Kampanya poliçeleri için kampanya uygulaması gereği kredi kartına 10 taksit imkânı sunulmaktadır. 10 taksit olarak düzenlenebilen poliçeler, düzenlendiği günkü kurdan Türk Lirası olarak tahsil edilebileceklerdir. UND Ferdi Kaza Uzun Yol Güvence Paketi, UND üyesi firmaları, çalışanları ve çalışanların ailelerini koruması altına almaktadır. UND üyesi firma sahiplerine, tüm çalışanlarına ve sürücülerine ve ailelerini koruma altına alan bu poliçe iki fiyat alternatifi ile sektöre hizmeti vermektedir. Sadece 45 TL ve 75 TL prim seçenekleri ile sahip olunabilecek poliçe tüm dünyada 365 gün 24 saat teminat vermektedir. Söz konusu Ferdi Kaza Poliçesi Neleri Temin Ediyor? Firma çalışanlarının başlarına gelebilecek ani ve beklenmedik kazalar sonucu oluşacak tazminatlar. Poliçemizde sigortalı olarak geçen kişilerin ikamet ettiği konuta asistans hizmeti sunulması. Sigorta ettiren olarak poliçe sahibi olan firmaların çalışanlarına karşı sorumluluğu Deprem Teminatı UND Seyahat Sağlık Sigortası, UND üyesi firmaların, çalışanları ve sürücüleri için en büyük teminat ve en küçük fiyat ile hizmetinizdedir. UND Seyahat Sağlık Sigortası, 6 aylık poliçede Euro teminat ve 22 Euro poliçe fiyatı, 12 aylık poliçede ise Euro teminat ve 39 Euro poliçe fiyatı ile sektörümüzde çalışanları güvence altına almaktadır. UND Kasko, Yeni değer klozu ile 0 kilometre araçlarda tam pert, hırsızlık hasarlarınızda araçlarınızın anahtar teslim fiyatını ödeyen tek sigorta poliçesidir. İhtiyari Mali Mesuliyet teminatı maddi ve bedeni ayrımı yapılmaksızın TL dir. Ürünler hakkında detaylı bilgiyi Evrim Sigorta nın ilgili irtibat bilgilerinden ( ) ve Derneğimizden temin edebilirsiniz. Uzman Yrd. - Gürol Gülbeyaz - Dahili : 313

Sayı: S12 27 İstanbul, 19.06.2012. Konu 1: UBAK Belgesi İcmal Tablolarını İletmeyen Firmalara Uygulanan Cezalar Hakkında Önemli Uyarı

Sayı: S12 27 İstanbul, 19.06.2012. Konu 1: UBAK Belgesi İcmal Tablolarını İletmeyen Firmalara Uygulanan Cezalar Hakkında Önemli Uyarı Sayı: S12 27 İstanbul, 19.06.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: UBAK Belgesi İcmal Tablolarını İletmeyen Firmalara Uygulanan Cezalar Hakkında Önemli Uyarı Bilindiği üzere, Derneğimiz tarafından, UBAK belgesi ile

Detaylı

Rusya İkili, Transit ve Kazakistan Geçiş Belgelerinde Son Durum

Rusya İkili, Transit ve Kazakistan Geçiş Belgelerinde Son Durum 11 Kasım 2011 Sayı: 513 HAFTALIK BÜLTEN ULUSLARARASI NAKLİYECİLER DERNEĞİ Rusya İkili, Transit ve Kazakistan Geçiş Belgelerinde Son Durum Bilindiği üzere Rusya transit ve ikili geçiş belgelerinin bitmek

Detaylı

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. Dortmund da Gerçekleştirildi

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. Dortmund da Gerçekleştirildi Haftalık Bülten Uluslararası Nakliyeciler Derneği Bu sayıda: LOG4GREEN Projesi nin 3. Konsorsiyum Toplantısı Dortmund da Gerçekleşti Twinning Projesi - Akıllı Taşıma Sistemleri Eğitimi Gerçekleştirildi

Detaylı

Sayı: S12 38 İstanbul, 18.09.2012

Sayı: S12 38 İstanbul, 18.09.2012 Sayı: S12 38 İstanbul, 18.09.2012 Sayın Üyemiz, Konu 1: Rus Transit Geçiş Belgeleri Hakkında! 18.09.2012 tarihi itibarıyla geçiş belgeleri dağıtım ofislerimizde 195 adet Rusya transit geçiş belgesi, 1.060

Detaylı

Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği Uluslararası

Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği Uluslararası Uluslararası Nakliyeciler Derneği 30.11.2012 - Cuma Bu sayıda: Karadeniz, Orta Asya ve Ortadoğu Bölgelerinde Ulaştırma ve Transit Taşımacılığın Geleceği Uluslararası Konferansı Derneğimizin Katılımıyla

Detaylı

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. IRU Genel Kurulu Cenevre de Gerçekleştirildi Makedonya Derneği Amerit, Derneğimizi Ziyaret Etti

Haftalık Bülten. Uluslararası Nakliyeciler Derneği. IRU Genel Kurulu Cenevre de Gerçekleştirildi Makedonya Derneği Amerit, Derneğimizi Ziyaret Etti Haftalık Bülten Uluslararası Nakliyeciler Derneği Sayfa: 2 Sayfa: 2 IRU Genel Kurulu Cenevre de Gerçekleştirildi Makedonya Derneği Amerit, Derneğimizi Ziyaret Etti Sayfa: 3 Sayfa: 4 Sayfa: 4 Sayfa: 5 Sayfa:

Detaylı

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin ATAÇ, Odamız Yönetim

Deniz Kuvvetleri Komutanı Oramiral Metin ATAÇ, Odamız Yönetim OCAK 2008 FAALİYETLERİ Türkiye ve İtalya Yerel Bölge Ticaret ve Sanayi Odaları nın Genişletilme İşbirliği kapsamında düzenlenen çalışma ziyaretine iştirak edildi. Söz konusu ziyarette, Veneto Bölgesi Ticaret

Detaylı

NİN SESİ. Devletin lojistik sektörüne bakış açısı değişiyor. Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı RÖPORTAJ AYIN KONUĞU

NİN SESİ. Devletin lojistik sektörüne bakış açısı değişiyor. Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı RÖPORTAJ AYIN KONUĞU NİN SESİ Devletin lojistik sektörüne bakış açısı değişiyor ARALIK 2012 SAYI: 365 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı Türkiye nin lojistik üs olma konusunda bölgeye hâkim olması için ciddi mesafe

Detaylı

2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI

2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI MAYIS 2013 SAYI:18 2013 FTSO SEÇİMLERİ OY KULLANMA ORANLARI.05.2013 Cumartesi günü Fethiye Fatih Anadolu Lisesinde gerçekleşen Fethiye Ticaret ve Sanayi Odası Seçimlerinde 3223 oy kullanma hakkı olan seçmenin

Detaylı

2014 YILI FAALİYET RAPORU

2014 YILI FAALİYET RAPORU 2014 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 7 UTİKAD Organizasyon Yapısı 8 Organizasyon Şeması 8 Yönetim Kurulu ve Diğer Kurullar 9 İcra KuruluYapısı 10 2014 den Kareler

Detaylı

GÜMRÜK BİRLİĞİ MEVCUT HALİYLE KALAMAZ LOJİSTİK EĞİTİMİNDE ARTILAR EKSİLER... Dünya Bankası ndan AB ye İhtar: DOSYA

GÜMRÜK BİRLİĞİ MEVCUT HALİYLE KALAMAZ LOJİSTİK EĞİTİMİNDE ARTILAR EKSİLER... Dünya Bankası ndan AB ye İhtar: DOSYA NİN SESİ MAYIS 2014 SAYI: 381 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı Dünya Bankası Raporu nda; başta transit taşımalar olmak üzere, karayolu taşımacılığı kotalarının yarattığı sorunların ortadan

Detaylı

TÜM SİGORTALAR TEK ŞEMSİYE ALTINDA TOPLANSIN

TÜM SİGORTALAR TEK ŞEMSİYE ALTINDA TOPLANSIN NİN SESİ ŞUBAT 2015 SAYI: 390 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı TÜM SİGORTALAR TEK ŞEMSİYE ALTINDA TOPLANSIN Sektör; Trafik, Kasko ve Yeşilkart sigorta poliçelerinin tek bir poliçe olarak

Detaylı

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı

Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı NİN SESİ MART 2015 SAYI: 391 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı UND, nuhoğlu başkanlığında YİNE DURMAYACAK Hazar güzergahının etkin kullanılması gümrük kapılarının iyileştirilmesi sürücü davaları

Detaylı

GMKA Çalışma Programı

GMKA Çalışma Programı 2015 GMKA Çalışma Programı 0 1 İÇİNDEKİLER İÇİNDEKİLER... 2 ŞEKİLLER... 3 TABLOLAR... 3 1 Giriş... 4 2 2015 Yılı Öncelikleri... 13 3 2015 Yılı Faaliyetleri... 18 3.1 Kurumsal Gelişim ve Yönetim Faaliyetleri...

Detaylı

2014 EYLEM YILI OLACAK 2014 EYLEM YILI OLACAK TÜRK PATRONATİ OLUŞTURULUYOR. UND nin 2013 KARNESİ / 176 ETKİNLİK

2014 EYLEM YILI OLACAK 2014 EYLEM YILI OLACAK TÜRK PATRONATİ OLUŞTURULUYOR. UND nin 2013 KARNESİ / 176 ETKİNLİK NİN SESİ OCAK 2014 SAYI: 377 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı TÜRK PATRONATİ OLUŞTURULUYOR 2014 EYLEM YILI OLACAK 2014 EYLEM YILI OLACAK UND nin 2013 KARNESİ / 176 ETKİNLİK İçindekiler

Detaylı

ASOBÜLTEN 2000 SAYI : 24

ASOBÜLTEN 2000 SAYI : 24 ASOBÜLTEN Ağustos ANKARA SANAYİ ODASI AYLIK HABER BÜLTENİ - Eylül 2000 SAYI : 24 Atatürk Bulvarı No:193 K.DERE - ANKARA Tel.: 417 12 00 (5 Hat) - 417 91 12 (3hat) Fax.: 417 43 70-417 52 05 E-Mail: aso@aso.org.tr

Detaylı

2014-2017 STRATEJİK PLAN NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI

2014-2017 STRATEJİK PLAN NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI NEVŞEHİR TİCARET VE SANAYİ ODASI STRATEJİK PLAN 2014-2017 İÇİNDEKİLER 2014-2017 STRATEJİK PLAN SUNUŞ... 5 I. STRATEJİK PLANLAMA EKİBİ... 7 II. GİRİŞ... 8 III. METODOLOJİ... 9 IV. MEVCUT DURUM RAPORU VE

Detaylı

M. Rifat Hisarcıklıoğlu: Artık çek veren kişinin borç geçmişleri görülebilecek

M. Rifat Hisarcıklıoğlu: Artık çek veren kişinin borç geçmişleri görülebilecek M. Rifat Hisarcıklıoğlu: Artık çek veren kişinin borç geçmişleri görülebilecek Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Kredi Kayıt Bürosu ile yaptıkları çalışma sonucunda,

Detaylı

ASOBÜLTEN KONYA DA DÜZENLENECEK FUARLARDA ÜYELERİMİZ TANITILACAK YURTDIŞI İHALELERLE İLGİLİ DUYURU MUTLU YILLAR

ASOBÜLTEN KONYA DA DÜZENLENECEK FUARLARDA ÜYELERİMİZ TANITILACAK YURTDIŞI İHALELERLE İLGİLİ DUYURU MUTLU YILLAR ASOBÜLTEN KASIM ANKARA SANAYİ ODASI AYLIK HABER BÜLTENİ -ARALIK 2001 SAYI : 32 Atatürk Bulvarı No:193 06680 K.DERE -ANKARA Tel.: 417 12 00 (5 Hat) 417 91 12 (3 Hat) Fax.: 417 43 70-417 52 05 E-Mail: aso@aso.org.tr

Detaylı

ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ

ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ ÜRÜNLERİMİZ HİZMETLERİMİZ Yayın Yılı: 2015 Yayına Hazırlayan: İş Geliştirme ve Ar-Ge Müdürlüğü Tüm yayınlama, kopyalama ve değiştirme hakları Bursa Ticaret ve Sanayi Odası na aittir. içindekiler Önsöz

Detaylı

Başkan Özer yaptığı açıklamada, küreselleşen dünyada ticaret ve sanayi alanındaki rekabetin kıyasıya yaşandığını

Başkan Özer yaptığı açıklamada, küreselleşen dünyada ticaret ve sanayi alanındaki rekabetin kıyasıya yaşandığını 520 ÜYEMİZİ FUARA GÖNDERDİK Yönetim Kurulu Başkanı Necdet Özer, meslek komitelerinden gelen talepler üzerine son üç yılda toplam 520 üyeyi Türkiye nin değişik illerinde düzenlenen fuarlara araştırma ve

Detaylı

EKAP'A KAYIT ZORUNLULUĞU HAKKINDA DUYURU Haberi 2'de

EKAP'A KAYIT ZORUNLULUĞU HAKKINDA DUYURU Haberi 2'de Yıl: 6 Kasım 2014 Yİ ODASI TİCARE T VE Sayı: 20 S AN A DÜZCE TİCARET ve SANAYİ ODASI Faaliyet Bülteni DÜ ZCE - 1959 Avusturya Ticaret Müsteşarı odamızı ziyaret etti Avusturya Büyükelçiliği Ticaret Müsteşarı

Detaylı

ASOBÜLTEN. Organize Bölgelerdeki yatırımlar ve bu bölgelere yapılacak taşınma giderleri için de teşvik belgesi düzenlenebilecek.

ASOBÜLTEN. Organize Bölgelerdeki yatırımlar ve bu bölgelere yapılacak taşınma giderleri için de teşvik belgesi düzenlenebilecek. ASOBÜLTEN OCAK ANKARA SANAYİ ODASI AYLIK HABER BÜLTENİ -ŞUBAT 2001 SAYI : 27 Atatürk Bulvarı No:193 K.DERE - ANKARA Tel.: 417 12 00 (5 Hat) 417 91 12 (3Hat) Fax.: 417 43 70-417 52 05 E Mail: aso@aso.org.tr

Detaylı

İSTİKRARA. Mısır ve Körfez hattı. kavuştu. Ro-La Dayatması Almanya nın da Sorunu Tehlikeli Madde taşımaları ZİRVE yaptı

İSTİKRARA. Mısır ve Körfez hattı. kavuştu. Ro-La Dayatması Almanya nın da Sorunu Tehlikeli Madde taşımaları ZİRVE yaptı NİN SESİ KASIM 2013 SAYI: 375 Uluslararası Nakliyeciler Derneği Yayın Organı Mısır ve Körfez hattı İSTİKRARA kavuştu Ro-La Dayatması Almanya nın da Sorunu Tehlikeli Madde taşımaları ZİRVE yaptı İçindekiler

Detaylı

İZMİR KALKINMA AJANSI 2008 YILI AJANS FAALİYET RAPORU

İZMİR KALKINMA AJANSI 2008 YILI AJANS FAALİYET RAPORU İZMİR KALKINMA AJANSI 2008 YILI AJANS FAALİYET RAPORU OCAK 2009 Ekonomik kalkınma, Türkiye'nin hür, müstakil, daima daha kuvvetli, daima daha refahlı Türkiye idealinin belkemiğidir. 2 YÖNETİM KURULU BAŞKANI

Detaylı

BÖLÜM VIII: İHRACATTA YAPILAN İŞLEMLER. 42. Nasıl İhracatçı Olunur?

BÖLÜM VIII: İHRACATTA YAPILAN İŞLEMLER. 42. Nasıl İhracatçı Olunur? BÖLÜM VIII: İHRACATTA YAPILAN İŞLEMLER 42. Nasıl İhracatçı Olunur? 6.1.1996 tarih ve 22515 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan İhracat Yönetmeliği'nin 4. maddesinin (e) bendine göre, ihraç edeceği mala göre

Detaylı

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01 Ocak 31 Aralık 2011)

İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01 Ocak 31 Aralık 2011) İPEKYOLU KALKINMA AJANSI (İKA) 2011 YILI ÇALIŞMA PROGRAMI (01 Ocak 31 Aralık 2011) GAZİANTEP ADIYAMAN - KİLİS (TRC1) İÇİNDEKİLER 1 KURUMSAL GELİŞİM VE YÖNETİM FAALİYETLERİ... 12 1.1 Kurumsallaşma... 12

Detaylı

UBAK tan K2 Yetki Belgesi ne ilk ad m

UBAK tan K2 Yetki Belgesi ne ilk ad m sayfa 1 3/15/08 11:15 PM Page 1 Tehlikeli madde zirvesi 20 Mart ta UND de, genel kurul heyecan Zirve Group tarafından, 1. Tehlikeli Madde ve Taşımacılığı Zirvesi 20 Mart 2008 tarihinde İstanbul da gerçekleştirilecek.

Detaylı