Youtube Neden Önemli? Önemli, çünkü sabit kazanç mümkün. İster ev hanımı olun, ister sabit bir işi olmayan biri, Youtube sizin için önemli bir kazanç

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Youtube Neden Önemli? Önemli, çünkü sabit kazanç mümkün. İster ev hanımı olun, ister sabit bir işi olmayan biri, Youtube sizin için önemli bir kazanç"

Transkript

1 Hakan TOPUZOĞLU

2 Giriş İnternet girişimciliği sunumlarımızda, para kazanma yöntemlerinden biri olarak, video ile para kazanmaktan bahsetmiştik. Bu sunumumuzda, internetten youtube ile para kazanma konusunda detaylı bilgi aktaracağız. Popüler olması sebebiyle, konuyla ilgili birçok dökümanla karşılaşabilirsiniz. Biz de, bu dökümanların tamamına yakınını inceleyerek, en anlaşılır ve en uygun hale getirme çabamızı size aktarmak istedik.

3 Neden Youtube? Youtube Dünya daki en popüler 3. site 1. ve 2.yi tahmin etmek hiç de zor olmasa gerek. Youtube un Google yönetimine geçmesiyle, popülerliği daha da artmış bulunmaktadır. Bu değişimle birlikte, Youtube da sürekli kendini geliştirmekte, sistemini her geçen gün daha güçlü hale getirmektedir. Eskiden telif konusu, bu denli kontrol altında değilken, artık telif içeren bir videoyu paylaştığınızda kanalınızın kapanmasına kadar ceza almanız mümkün.

4 Neleri Anlatacağız? Video siteleri içinde Youtube neden en önemli? Youtube a video ekleme Bir kazanç kapısı olarak Youtube Taktik, Teknik ve Öneriler Abone Artırma Yöntemleri Video bulabileceğiniz kaynaklar Playlist Başlığının Önemi Video Programlarının Kullanımı Kazananlardan Öneriler

5 Youtube Neden Önemli? Önemli, çünkü sabit kazanç mümkün. İster ev hanımı olun, ister sabit bir işi olmayan biri, Youtube sizin için önemli bir kazanç kaynağı olabilir. Önemli, çünkü belirli bir çalışma düzeniyle, kendi işinizin patronu olmanız mümkün. Önemli, çünkü alternatif yöntemler sunar. Adsense ile, Satış ortaklığı ile, Web sitesi ziyaretçi artırma yöntemi ile, Reklamlar ile, Sosyal Medyada sizi daha güçlü hale getirmesiyle, SEO çalışmalarına katkı yönüyle kazanç sağlar.

6 Youtube a Video Yükleme Video yükleyebilmeniz için öncelikle bir kanalınız olması gerekir. Bizim önerimiz her zaman özgün içerikten yana, ama video sitelerinden indirdiğiniz videoları da yükleyerek para kazanmanız mümkün. Cep telefonunuz veya kameranız ile çektiğiniz videoları yükleyebileceğiniz gibi, video programlarını kullanarak, yeni videolar da hazırlamanız mümkün Video kaynaklarından, Atube Catcher programı ile videoları ücretsiz olarak indirebilirsiniz

7 Özgün İçerik İçin Programlar Video İndirme, Video Yapma, Ses Kaydı Audacity Windows Movie Maker Atube Catcher Ekran Kaydetme Programları CamStudio Atube Catcher Dönüştürücü Programlar Hamster Video Converter Windows Movie Maker ile fotoğraflardan video yapmanız mümkün.

8 Atube Catcher Programı Video download / indirme işlemi Video convert / dönüştürme işlemi Video ve ses kayıtlarını kesme, birleştirme Video indirirken format ayarlama, video sıkıştırma Türkçe dil desteği sayesinde kolay kullanım sağlar Videodaki sesleri kaldırma özelliği (Böylece telif hakkı alabilecek videoları korumuş olursunuz.) Youtube, dailymotion gibi sitelerde video arama, toplu olarak indirme Bir youtube kullanıcısına ait tüm videoları indirme MP3 indirme Ekran kayıt edebilme Ses kayıt yapabilme DVD/CD Kaydı yapabilme

9 Satış Ortaklığı ile Kazanç Satış ortaklığı sistemine üye olun İstediğiniz bir ürüne ait linki alın Ürünle ilgili tanıtıcı video hazırlayın Veya çok izleneceğine inandığınız bir video hazırlayın Ürün linkini, bu video girişinde ve bitişinde tıklanacak şekilde paylaşın Ayrıca açıklama kısmında da bu linki kullanabilirsiniz Böylece videoyu izleyen kişiler, linke tıklayarak alışveriş yaptığında affiliate yani satış ortaklığı sisteminden para kazanmış olacaksınız.

10 Google Adsense İle Kazanç Ülkemizde, Google Adsense Youtube izlenmeleri için ödeme yapmamaktadır. Ancak, hesabınızı oluştururken, ülke olarak yurt dışında bir ülke ile başvurursanız bu sorunu aşmanız mümkün. Youtube kanalımıza videolar ekledikten sonra, kanalımızda video izlenmelerinden para kazanmak için kanal üzerinden Adsense başvurusu yapabiliriz. Youtube.com/account_channel_advanced adresinden ülkeyi değiştirmeniz mümkündür.

11 Markalaşmaya Katkısı Hem video üzerine site adresi yazılması, hem de açıklama kısmında da siteye ait linkin yer alması sebebiyle, bir yandan sitenize ziyaretçi katkısı sağlanırken, diğer yandan da güçlü bir backlink almış oluyorsunuz. Böylece, Youtube un markalaşmaya katkı avantajını da yaşayarak görmüş oluyorsunuz. Kaliteli, özgün içerik oluşturarak, bu içerikte sitenizin tanıtımını yapmak çok kolay. Bu da Youtube un önemli kazançlarından birisi * Backlink, bir sitenin başka bir siteye vermiş olduğu, anasayfasında veya herhangi bir sayfasında bannerinin veya text linkinin bulunması durumunda Pagerank değerinin yükselmesi için önemli olan bir link sistemidir.

12 Taktik1) Popüler Videolar Popüler videolara, https://www.youtube.com/charts adresinden ulaşabilirsiniz. Bu videolar size fikir verecek olup, aynı başlıkta videolar yükleyerek para kazanmanız mümkün. Popüler videolara benzer ancak orijinal videolar çekmeniz, videolarınıza olan ilgiyi artıracaktır. Başlık ve etikete dikkat etmeniz gerektiğini unutmayın.

13 Taktik 2) Anahtar Kelime Aracı https://adwords.google.com/keywordplanner Anahtar kelime araçları yol gösterici olacaktır.

14 Taktik 3) Google Trends Bu adres sayesinde, Dünya da en çok yapılan aramaları bulabilirsiniz. Ayrıca ülke ülke seçim yapma imkanınız da mevcut. Örnek olarak; Ruanda da en çok yapılan aramayı Google Trend sayesinde öğrenebilirsiniz. En Çok yapılan arama, Ruanda da Ticaret olsun. Atube Catcher sayesinde, ilgili videoları bularak, aynı program aracılığıyla indirebilir ve düzenleyebilirsiniz. Daha sonra ise kanalınıza yüklemeniz yeterli olacaktır.

15 Taktik 4) Sosyal Medyanın Gücü Facebook üzerinden, yerel videolar şeklinde arama yaparak amatör videoları bulmanız mümkün. Youtube ve diğer video sitelerinde yayınlanmayan videoları bularak kanalınıza yükleyebilirsiniz. Aynı şekilde, diğer sosyal medya mecraları üzerinde de amatör olan videoları bularak yükleyebilirsiniz. Siz de, artık kendi çekmiş olduğunuz videoları Sosyal Medya da değil, kendi Youtube kanalınızda paylaşın ki, bu paylaşımları kolaylıkla kazanca çevirebilesiniz. Emekleriniz boşa gitmesin

16 Abone Artırmak İçin Öneriler naladınız şeklindeki linkinizi, Facebook sayfanızda, Twitter hesabınızda, Youtube video açıklamalarınızda, Yazdığınız makalelerde, Forumlarda, Web Sitelerinizde ve diğer tüm mecralarda paylaşarak abone sayınızı artırmanız mümkün.

17 Abone Artırmak İçin Öneriler Kanalınıza eklediğiniz videolar üzerine açıklama girerek, Abone Ol bağlantısını buraya da ekleyebilirsiniz. Youtube üzerinden para kazanabilmeniz için, eklemiş olduğunuz videoların çok izlenmesi gerekmektedir. Bunun için de kanalınızın abone sayısının yüksek olması büyük önem taşımaktadır. Ne kadar çok aboneniz olursa, o kadar kişi eklediğiniz yeni videolardan haberdar olacak ve izleyecektir. Bu da size kazanç olarak geri dönecektir.

18 İzlenme Sayısını Artırma Önerileri Video başlığı sade olmalı Başlık belirlerken empati yapmalı, izleyici videoyu hangi kelimelerle arar, tahmininde bulunulmalı, Açıklamalar kısmına özgün ifadelerle, anlaşılır şekilde açıklama yapmanız, videolarınızın sıralamalarda üstte çıkmasını sağlayacaktır Etiketler kısmında az sayıda etiket olmalı, etiketler anahtar kelimeleri içermelidir, Yeni popüler olan bir konuda video paylaştığınızda, ilk video ekleyen sizseniz ve forum, sözlük, facebook, twitter gibi mecralarda da gerekli tanıtımı yaparsanız öne çıkanlar bölümünde yer almak hayal olmayacaktır.

19 Youtube SEO SEO = Search Engine Optimization ifadesinin kısaltmasıdır. Türkçe karşılığı, Arama Motorları Optimizasyonu olarak geçer. Sitemiz için yaptığımız SEO çalışmalarının aynısını Youtube kanalımız için de yapmamız gerekir. Video başlığı, amacına uygun olarak seçilir, açıklama ve etiketlerde gereksiz ifadelerden kaçınılır. Daha sonra ise bol miktarda backlink devreye girer. Videolarımızın her birini, web sitemizin ana sayfası gibi düşünebiliriz. Diğer videolara yaptığımız her bir yorum, bizim için kanalımıza aldığımız backlinktir.

20 Wordpress in Gücü Wordpress tabanlı bir siteye sahipsek ve video sitemap eklentisi kurduysak, videolarımızı site haritasına ekleyebiliriz. Makale içinde videolarımızı paylaşarak backlink edinmek, izlenme sayısını artıran en önemli unsurlardan birisidir. Wordpress tabanlı bir video sitesi kurarak, videolarımızı embed kodlarıyla sitemizde yayınlamak da videolarımızın izlenme sayısını, kanalımızın da takipçi sayısını artıracaktır.

21 Video Kaynakları Adresinde internetten video indirebileceğimiz, 100 ü aşkın video sitesi listesine ulaşmamız mümkün. Bu listeyi iyi inceleyerek, popüler konuları da belirledikten sonra, yine Atube Catcher yardımıyla videoları indirip, özelleştirdikten sonra kanalımıza yüklersek, kazancımızı da artırmış oluruz.

22 Playlist Kullanmanın Önemi Youtube kanalımızda yer alan videolarımızı, bir playlist başlığında toplamamız, herhangi bir aramadan gelen izleyicinin, birden fazla videomuzu izlemesini sağlayacaktır. Windows8 Uyumlu Tabletler şeklinde bir playlist oluşturup, bu playlist altında videolarımıza yer vermemiz, bu uygulamaya örnek olarak gösterilebilir. Videomuzu birçok playlistte paylaşarak da, videomuzun daha fazla izleyici kazanmasını sağlamamız mümkün.

23 Youtube Video Cevabı Çok izlenen videoların alt kısmında çok sayıda yorum yer almaktadır. Siz de, çok izlenen ve çok yorum almış videoların alt kısmında kendi videolarınızın linki yer alacak şekilde yorum alarak, backlink alabilirsiniz. Videolar kadar yorumlar da yoğun olarak takip edildiği için, bu sayede videolarınıza da ilgi çekmiş olacaksınız. Böylece hem kanalınızın takipçisi artacak, hem videolarınız daha fazla izlenecek, haliyle de daha fazla kazanç elde etme imkanı bulacaksınız.

24 V-Teklif, V-Yanıt Görselliğin ön plana çıkması sonucunda, artık yazılı teklifler yerini sunum şeklindeki tekliflere bırakmıştı. Artık sunumlar da yeterli olmamakta, zaten yoğun ve yorucu iş trafiği içinde birçok in kaybolduğu gerçeğiyle karşı karşıya kaldığımız şu günlerde, Videolu Teklif ve sorulara Videolu Yanıt yeni bir trend olarak ortaya çıkmıştır. Siz de, vereceğiniz teklifler için video çekerek kanalınıza yükleyebilir, hem kanalınıza yeni takipçiler kazanabilir, hem de verdiğiniz teklifin daha anlaşılır hale gelmesini sağlayabilirsiniz.

25 Kazanç Hesaplanması Tıklama başına alacağınız rakam 3 kuruş da olabilir 1 TL de olabilir. Youtube da olmayan videoları yüklemeniz kazancınızı artıracaktır. Telif ile ilgili 3 kez üstüste uyarı alırsanız kanalınız kapanır ve kazanç kapınızı kapatabilirsiniz. Yeni aldığınız cep telefonunun kutusunu açarken çektiğiniz ve yüklediğiniz bir video için 1-2 TL dahi alabilirsiniz. Amacına uygun farklı kanallar açmanız da kazancınızı artıracaktır. Hedef kitleyi artırmak açısından İngilizce yükleyeceğiniz videolardan daha fazla kazanmanız mümkün.

26 Linkler bin-dolar-kazanmak/

27 Son Sayfa Bu sayfa, hem sunumumuzun son sayfası, hem de videonuzun son sayfasının nasıl olacağını anlatmak üzere hazırlanmış durumda. İzleyicileriniz, videonun sonuna geldiğinde, sitenizin adresini görürse veya kanala abonelik davetini görürse, son adımda bir kazanç sağlama imkanını da elde etmiş olacaksınız. Aynı şekilde, Facebook, Twitter sayfanıza yönlendirme yapmanız da, izleyicilerinizle sürekli iletişim halinde olmanızı sağlayacaktır.

28 Sürekli iletişim için; https://www.facebook.com/hakantopuzoglu.com.tr https://www.youtube.com/user/topuzogluhakan https://twitter.com/hakantopuzoglu

SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ

SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ İçindekiler İçindekiler SİTE DIŞI SEO VE BİLİNMEYENLERİ Giriş.................................................................................. Backlink Alımında Dikkat Edilmesi Gerekenler................................................

Detaylı

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak

sitenhazir.com sayfalarınızdaki her geçerli tıklama için ödeme yapar. Program kurallarına uygun olan web siteleri başvuru formunu doldurarak Google reklam veren firma veya şahıslardan aldığı reklamların bir bölümünü web sitelerinde reklam yayınlayarak gelir elde etmek isteyen site sahipleriyle paylaşır. AdSense reklamları web sitesinden kolay

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

W-S Giriş Yazısı. WebmasterSitesini seven, sadık üyelerimize bu yeni dergimizi armağan ediyoruz. W-S

W-S Giriş Yazısı. WebmasterSitesini seven, sadık üyelerimize bu yeni dergimizi armağan ediyoruz. W-S W-S Giriş Yazısı İki aylık uzunca bir aradan sonra yeni çıkan 8. WS dergisi ile sizlere ulaşmış bulunuyoruz. Umuyoruz bu yeni sayımızı beğenir, çevrenizdeki arkadaşlara da okumaları için tavsiye edersiniz.

Detaylı

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS!

PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! PARA KAZANMAK İÇİN İNANILMAZ BİR FIRSAT SUNUYORUZ GELECEĞE YATIRIM YAPMAK İÇİN BÜYÜK BİR ŞANS! YENİ NESİL KAZANÇ SİSTEMİ İLE MUHTEŞEM KAZANÇLAR ALMAYA VE BU HEYECANA HAZIR MISIN? İnternet ile ticaretin

Detaylı

Ramazan ayı nedeniyle dergimizi biraz geç yayına veriyoruz. Malumunuzdur ramazanda bir koşuşturma mevcuttu. Fakat ipleri koparmadık.

Ramazan ayı nedeniyle dergimizi biraz geç yayına veriyoruz. Malumunuzdur ramazanda bir koşuşturma mevcuttu. Fakat ipleri koparmadık. Hayat için kısa, bir derginin yeni sayısının gün yüzüne kavuşması için uzun sayılabilecek bir aradan sonra buradayız yine. Ama önemli olan her ay yeni bir sayıyla buluşmaktan çok, anlamlı bir sayıyla karşınıza

Detaylı

Videoyap Nedir? Nasıl Çalışır? E-Book ta neler var?

Videoyap Nedir? Nasıl Çalışır? E-Book ta neler var? Videoyap Nedir? Nasıl Çalışır? Youtube.com'daki videoyu kendi youtube hesabınızla başlığını etiketlerini ve açıklamasını değiştirip kopyalayabilirsiniz. Veya dilerseniz video adresiyle(mp4,flv,avi gibi

Detaylı

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi

Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi Arama Motoru Optimizasyonu Başlangıç Rehberi EO Sayfa 1-1 Bu rehber kimlere hitap etmektedir? Bu rehberde Arama Motoru Optimizasyonu ile ilgili dünden bugüne gelen tüm bilgileri sizlere sunacağız. Eğer

Detaylı

KAAN GÜLTEN kimdir? ÖNSÖZ BÖLÜM 1 SEO TERİMLERİ

KAAN GÜLTEN kimdir? ÖNSÖZ BÖLÜM 1 SEO TERİMLERİ KAAN GÜLTEN kimdir? Seo sektörü ile ilgili çalışmalara 2007 yılında başlayan yazar, sektöre 2009 yılında Seohocasi.com sitesiyle aktif olarak giriş yapmıştır. Sitesinde, yürüttüğü çalışmalar kapsamında

Detaylı

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr

İşinizi internete taşıma rehberi. www.isinizinternette.com.tr 1 İşinizi internete taşıma rehberi www.isinizinternette.com.tr 2 İnternete Hoş Geldiniz İşinizi internete taşıma rehberi, web sitesi hazırlamayı ve e-ticaret yapmayı kolaylıkla anlayabilmeniz için tasarlanmıştır.

Detaylı

S E O Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu)

S E O Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) S E O Search Engine Optimization (Arama Motoru Optimizasyonu) 1 S E O Nedir? SEO Arama Motoru Optimizasyonu tümcesinin baş harflerinden oluşan bir ifadedir. Pazarlama amacıyla uygulanır ve Web sayfaları

Detaylı

ÖZEL WEB SİTESİ KURMA REHBERİ

ÖZEL WEB SİTESİ KURMA REHBERİ ÖZEL KOLEKSIYON 2009 WEB SİTESİ KURMA REHBERİ BİLGİSAYAR KİTAPLIĞI SERİSİ - 03 Yayıncı Doğan Burda Dergi Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. İcra Kurulu Başkanı Mehmet Y. YILMAZ Yayın Direktörü M. Rauf ATEŞ Yazı

Detaylı

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME FORMATI ÖRNEKLER Bekleyen üyeleriyle telefondan iletişim kurmak isteyenlere bu örnekler yol gösterecektir (yüz yüze görüşmeler için de düzenlenebilir). ÖNEMLİ! Bu çalışmaya

Detaylı

Gelir Ortakları Platformu Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Gelirortaklari.com Gelir Ortakları Ekibi

Gelir Ortakları Platformu Hızlı Başlangıç Kılavuzu. Gelirortaklari.com Gelir Ortakları Ekibi Gelir Ortakları Platformu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Gelirortaklari.com Gelir Ortakları Ekibi Giriş Gelir Ortakları(GO) platformuna hoşgeldiniz. Bu platform üzerinden web sitenize uygun kampanyaları seçebilecek,

Detaylı

Adwords Başvurusu yapmak

Adwords Başvurusu yapmak Google internete giren herkesin çok yakından tanıdığı bir sitedir. Ancak insanların çok büyük bir çoğunluğu Google ın sadece arama motoru özelliğini kullanır, çoğu ücretsiz olan diğer hizmetlerinden haberleri

Detaylı

Seo Açısından Google Chrome Tarayıcısını İnceledik!

Seo Açısından Google Chrome Tarayıcısını İnceledik! Seo Açısından Google Chrome Tarayıcısını İnceledik! Editorlerimiz değerli okuyucularımız için seo açısından google chrome tarayıcısını inceledi ve şöyle sonuçlar elde etti. Google Chrome tarayıcısının

Detaylı

www.verinetwork.com www.eozcelik.com

www.verinetwork.com www.eozcelik.com ADWORDS, SEO, YOUTUBE, SOSYAL MEDYA, NETWORK- PC BAKIM, WEB YAZILIM TASARIM www.verinetwork.com www.eozcelik.com Google Reklam Nedir? Dünyanın en ünlü ve lider arama motoru olan Google firmasının internet

Detaylı

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME KILAVUZU

TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME KILAVUZU TELEFONLA VE YÜZYÜZE GÖRÜŞME KILAVUZU Bekleyen üyeleriyle ve ulaşabileceği herkesle, telefondan iletişim kurmak isteyenlere bu örnekler yol gösterecektir. Yüz yüze görüşmeler için de kullanabilir veya

Detaylı

Aylık olarak sitemizde yapılan önemli paylaşımları içeriğimize katacağız.

Aylık olarak sitemizde yapılan önemli paylaşımları içeriğimize katacağız. WebmasterSitesi.com gönüllüleri, WS Dergisi adı altında ikinci kez dergi girişimi başlatmıştır. WS dergisinin amacı takipçilerine güncel, önemli konularda yararlı bilgileri sunmaktır. Webmasterlar için

Detaylı

Web Analiz. Rehberi. www

Web Analiz. Rehberi. www Web Analiz Rehberi www 1 İçindekiler Önsöz 2 Yazarlar Hakkında 3 Anahtar Performans Göstergeleri 4 Anahtar Performans Göstergelerin (APG) İzlenmesi 5 Değişimlerin (Anomalilerin) Belirlenmesi 6 Ziyaretçiler

Detaylı

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar.

E-Ticarette tüketiciler çok sayıda ürün çeşidini görebilir, en uygun ürünü bulma şansı artar. 4. HAFTA E-TİCARET 1. E-Ticarete Giriş E-Ticaret Nedir? Kısaca E-Ticaret olarak tanımlanan Elektronik Ticaret, her türlü mal ve hizmet satışının güvenli olarak internet üzerinden gerçekleştirilmesidir.

Detaylı

Blog Yazarlığı Rehberi

Blog Yazarlığı Rehberi Blog Yazarlığı Rehberi Fatih Ekrem BAHADIR ın Kaleminden İÇİNDEKİLER 1 GİRİŞ Blog Nedir? Günümüzde Blog Yazarlığı Neden Blog Yazarlığı Rehberi? 2 BLOG YAZARLIĞI REHBERİ Blog Yazmadan Önce Yapılması Gerekenler

Detaylı

Site Kurma Fikirleri ve Genel Plan Oluşturma

Site Kurma Fikirleri ve Genel Plan Oluşturma BU KİTAP İNDİRMEYOLU VE EĞİTİMUYUMAZ İŞ BİRLİĞİ İLE HAZIRLANMIŞTIR. ÖNSÖZ Arkadaşlar öncelikle bilgilerin %90 ı internetten derlediğim bilgilerdir.internnette her site ayrı bir konuya değinmiş oraya gir

Detaylı

Sustainable Economic Development and ICT Sector Programme in the northern part of Cyprus EuropeAid/127043/C/SER/CY Dijital Pazarlama Eğitimi

Sustainable Economic Development and ICT Sector Programme in the northern part of Cyprus EuropeAid/127043/C/SER/CY Dijital Pazarlama Eğitimi Sustainable Economic Development and ICT Sector Programme in the northern part of Cyprus EuropeAid/127043/C/SER/CY 1 Dijital Pazarlama Eğitimi 2 Neden dijital pazarlama? Site tasarımında ve kampayanlarda

Detaylı

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr

12. HAFTA TBT182. Temel Bilgisayar Bilimleri. Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK. ekmelsulak@karabuk.edu.tr 12. HAFTA TBT182 Öğr. Gör. E. Ekmel SULAK ekmelsulak@karabuk.edu.tr Karabük Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi 2 İçindekiler 12.1 Forumlar... 3 12.1.1. Tanım... 3 12.1.2. Üyelik

Detaylı

Backlink Değerlendirme Algoritmaları

Backlink Değerlendirme Algoritmaları Backlink Değerlendirme Algoritmaları SEO çalışmalarındaki en etkili faktörlerden birisi şüphesiz ki backlinkler. Ancak her linkin değer olarak eşit olmadığını biliyoruz. Arama motoru algoritmalarının yeni

Detaylı

444 79 53 TANITIM DOSYASI

444 79 53 TANITIM DOSYASI TANITIM DOSYASI 444 79 53 FSB TEKNOLOJİ A.Ş. HAKKINDA Fsb Teknoloji A.Ş. 2006 yılından beri hizmet vermektedir. Bünyesinde birçok hizmeti sunan firmamız anahtar teslim çözümler sunmaktadır. Rakamlarla

Detaylı

Modül 3: Diğer Ofis Araçları

Modül 3: Diğer Ofis Araçları Modül 3: Diğer Ofis Araçları E-YAŞAM FİZİKSEL ENGELLİ İNSANLAR İÇİN E-ÖĞRENME SANAL MERKEZİ Bu proje Avrupa Komisyonu tarafından finanse edilmektedir. Bu yayın sadece yazarların görüşlerini yansıtmaktadır

Detaylı

Tasarım Özellikleri. Ödeme ve Nakliyat. PozitifShop Özellikleri. Tasarımlar. sloganınızı ve istediğiniz ismi yazın ve bir tasarım seçin. Hepsi bu!

Tasarım Özellikleri. Ödeme ve Nakliyat. PozitifShop Özellikleri. Tasarımlar. sloganınızı ve istediğiniz ismi yazın ve bir tasarım seçin. Hepsi bu! PozitifShop Özellikleri Tasarım Özellikleri Tasarımlar İstediğiniz takdirde değiştirme yetksine sahip olduğunuz, en iyi grafik tasarımcılarının hazırladığı ve arama motorlarına en uygun hazır tasarımlara

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı