Parça No: AB A(01) Kore de Basılmıştır. Kullanma Kılavuzu

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Parça No: AB68-0047A(01) Kore de Basılmıştır. Kullanma Kılavuzu"

Transkript

1 Parça No: AB A(01) Kore de Basılmıştır Kullanma Kılavuzu

2 DİKKAT: DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ, AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞINI (VEYA ARKA KISMINI) AÇMAYIN. İÇİNDE KULLANICI TARAFINDAN KULLANILABİLECEK PARÇA YOKTUR. SERVİS İÇİN KALİFİYE SERVİS PERSONELİNE BAŞVURUN. Eşkenar üçgen içindeki ucu aşağıya doğru olan yıldırım işareti ürünün yanında kişilere elektrik çarpması riskini oluşturacak büyüklüğe sahip izole edilmemiş tehlikeli voltaj olduğu konusunda kullanıcıyı uyarmak için konmuştur. Eşkenar üçgen içindeki ünlem işareti cihazla birlikte verilen literatürde önemli çalışma ve bakım (servis) talimatları olduğu konusunda kullanıcının uyarılması için konmuştur. YANGIN VEYA ELEKTRİK ÇARPMA TEHLİKESİNİ ÖNLEMEK İÇİN BU CİHAZI YAĞMUR VEYA NEME MARUZ BIRAKMAYIN. 1. Tüm talimatları okuyun. 2. Daha sonra kullanılmak üzere bu talimatları saklayın. 3. Temizlemeden önce bu sistemi duvardaki prizden çıkarın. Sıvı temizleyiciler veya aerosol temizleyici kullanmayın. Temizlik için nemli bez kullanın. 4. Tehlikeler yaratabileceğinden cihaz üreticisi tarafından tavsiye edilmeyen eklemeler kullanmayın. 5. Bu cihazı suyun yanında kullanmayın, örneğin küvet, lavabo, mutfak lavabosu, çamaşır küveti, ıslak zeminlerde veya yüzme havuzu yakınında, vb. 6. Bu cihazı uygun olmayan el arabası, stand veya masa üzerine yerleştirmeyin. Cihaz düşerek çocuk veya yetişkinlerin ciddi olarak yaralanmasına veya cihazın ciddi derecede zarar görmesine neden olabilir. Yalnız üretici tarafından tavsiye edilen el arabası veya stand ile birlikte kullanın ve üretici tarafından onaylanan montaj takımı kullanın. Bir cihaz ve el arabası kombinasyonu dikkatli bir şekilde hareket ettirilmelidir. Hızlı durmalar, fazla güç ve kaba yüzeyler cihaz ve el arabasının devrilmesine neden olabilir. ÖNEMLİ KORUCU ÖNLEMLER

3 7. Arka ve alt kısımlardaki bölümlerde bulunan çentikler ve açıklıklar cihazın güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlamak ve fazla ısınmadan korumak için havalandırma amacı ile sağlanmışlardır. Cihazı yatak, kanepe, kilim veya benzer yüzeylerin üstüne konarak bu açıklıklar asla kapatılmamalıdır. Bu cihaz asla radyatörün yanına veya üzerine veya ısı cihazlarının üstüne konmamalıdır. Uygun havalandırma sağlanmadıkça bu cihaz kitaplık gibi hazır bir tertibat içine yerleştirilmemelidir. 8. Bu cihaz yalnız üzerinde bulunan etikette gösterilen elektrik kaynağı türü ile çalıştırılmalıdır. Eğer evinize gelen elektrikle ilgili olarak emin değilseniz, satıcınıza veya elektrik temin eden kuruma danışın. 9. Elektrik kablosu üzerinde bir şeyin durmasına izin vermeyin. Elektrik kablosunun geçen insanlar tarafından basıldığı yerlere bu cihazı yerleştirmeyin. 10. Yangın veya elektrik çarpması ile sonuçlanabileceğinden duvar prizleri ve uzatmak kablolarına fazla yükleme yapmayın. 11. Cihaz üzerinde bulunan uyarı ve talimatlara uyun. 12. Kapakları açmak veya sökmek sizi tehlikeli voltaj veya diğer tehlikelere maruz bırakabileceğinden, bu cihazın servisini kendiniz yapmaya çalışmayın. Servisi kalifiye servis personeline yaptırın. 13. Aşağıdaki şartlar altında bu cihazı duvar prizinden çıkarın ve servisi kalifiye servis personeline yaptırın: a. Elektrik kablosu veya fiş hasarlı ise veya yıpranmışsa. b. Cihazın içine sıvı girmişse. c. Çalıştırma talimatlarına uyulmasına rağmen cihaz normal olarak çalışmıyorsa. Uygun olmayan ayarlamalar veya diğer kontroller hasara neden olabileceğinden ve çoğunlukla cihazı normal çalışmaya geri döndürmek için kalifiye teknisyenin kapsamlı çalışmasını gerektirdiğinden yalnız çalışma talimatlarında belirtilen kontrolleri ayarlayın. d. Eğer cihaz yağmur veya suya maruz kalmışsa. e. Cihaz düşürülmüşse veya kabini zarar görmüşse. f. Cihaz performansta belirgin bir değişiklik gösteriyorsa bu servis ihtiyacını gösterir. 14. Parçaların değiştirilmesinin gerekmesi halinde, servis teknisyeninin üretici tarafından belirtilen parçaları kullandığından ve orijinal parça ile aynı özelliklere sahip olduğundan emin olun. İzin verilenler dışında yapılan değişiklikler yangın, elektrik çarpması veya diğer tehlikelere neden olabilir. 15. Cihazla ilgili herhangi bir servis veya tamir işleminin tamamlanmasından sonra cihazın güvenli çalışma durumunda olduğunu tespit etmesi için servis teknisyeninden rutin emniyet kontrollerini yapmasını isteyin.

4 İçindekiler 1. Giriş 3 2. Özellikler 4 3. Montaj 5 Montaj ve Kullanımda Alınacak Önlemler 5 Auto İris Lensi Bağlantısının Yapılması 6 Lensin Monte Edilmesi 7 Lens Seçim Düğmesinin Ayarlanması 8 Arka Odaklamanın Ayarlanması 9 Kablonun Bağlanması Parçaların İsimleri ve Fonksiyonları 14 Parçaların İsimleri ve Fonksiyonları 14 Fonksiyon Düğmeleri Ürün Spesifikasyonları Giriş En son Super HAD CCD lere sahip bu kameralar CCTV sistemine bağlandıklarında en iyi izleme fonksiyonunu sağlarlar. * Mekanik floresan ışıklı ortamda, eğer MANUAL İRİS i takarsanız ve FONKSİYON düğmeleri arasında ELC düğmesini açarsanız, renk değişebilir. Böyle olması halinde, FONKSİYON düğmeleri arasında L/L düğmesini açmadan önce AC güç kaynağını bağlayın. (NTSC:60HZ, PAL:50HZ) RENK DEĞİŞİMİ ekran üzerindeki rengin periyodik olmayan şekilde değişmesidir. Beyaz Dengesi sabitlenmediğinde bu gerçekleşir, çünkü döngüsü elektrik frekansının döngüsü ile aynı olduğunda mekanik floresan ışığı titreşir.

5 2. Özellikleri Yüksek Derecede Hassaslık Takılı mikroçip lenslere sahip 1/3 Super HAD CCD ye sahiptir ve böylece yüksek derecede hassaslık elde edilir. Mükemmel Arka Işık Dengelemesi Nesnenizin arkasında yoğun ışık kaynağı veya güneş ışığı olduğunda, mükemmel yüksek ışık sıkışması (KNEE Telafisi) performansı ve BLC (Arka Işık Dengelemesi) fonksiyonunun ideal bileşimi sayesinde net görüntüler elde edilir. Dijital Hat-Kilidi Tam Dijital Hat Kilidi sayesinde kontrol ve güvenirlik arttırılmıştır böylece kullanıcının Hat Sync Fazını ayarlaması sağlanır. 3. Kurma Kurma ve Kullanımla İlgili Önlemler 1. Kamerayı kendiniz sökmeye çalışmayın. 2. Kamerayı kullanırken dikkatli olun. Kamerayı çarpmaktan veya sallamaktan kaçının. Uygun olmayan saklama veya çalıştırmadan kaynaklanan kamera üzerindeki hasarlara karşı dikkatli olun. 3. Bu kamerayı yağmur veya neme maruz bırakmayın. Bu kamerayı ıslak yerde çalıştırmayın. 4. Kameranın gövdesini temizlerken güçlü veya aşındırıcı deterjanlar kullanmayın. Kamerayı temizlemek için kuru bez kullanın. 5. Kamerayı direk güneş ışığından uzak serin bir yerde tutun. Direk güneş ışığına maruz bırakmak ünitenin çalışmasının bozulmasına neden olabilir. Çözünürlük İzleme kamerasının DSP sinin Tam Dijital Görüntü İşlemesi sayesinde yüksek çözünürlük elde edilir.

6 Auto İris Lens Bağlantısının Yapılması Kamera ile birlikte verilen aşağıdaki Auto İris Lens Bağlantısını hazırlayın. Kapağı soyulmuş olan kontrol kablosunu aşağıda gösterildiği gibi Auto İris Lens Bağlantısına bağlayın. Lensin Takılması Saat yönünün aksine çevirerek Flanş Arka Ayarlama Bileziğini tutan vidayı gevşetin ve durana kadar Ayarlama Bileziğini C yönüne (saat yönünün aksine) çevirin. Böyle yapılmaması halinde, lens monte edilirken lens kameradaki görüntü sensörüne çarparak hasara neden olur. Pim No. DC Kontrol Tipi Video Kontrol Tipi 1 Azaltıcı (-) Güç Kaynağı (+9V) 2 Azaltıcı (+) Kullanılmamıştır 3 Sürücü (+) Video Sinyal 4 Sürücü (-) GND

7 Lens Seçme Düğmesinin Ayarlanması Lens montajı tamamlandığında, kamera tarafı üzerindeki Lens seçim Düğmesini monte edilen lens türüne göre ayarlayın. Monte edilen lens bir DC kontrol tipi Auto Iris Lens ise, Seçme Düğmesini DC ye ayarlayın. Monte edilen lens bir Video kontrol tipi Auto Iris Lens ise, Seçme Düğmesini VIDEO ya ayarlayın. Arka Odağın Ayarlanması Sevkıyattan önce kameranın Arka Odağının fabrikada ayarlanmış olmasına rağmen, bazı tür lensler için odaklanma doğru olmayabilir. Bu tür durumlarda, Arka Odağı ayarlamak için aşağıdaki işlemleri yapınız. Birincisi, aşağıdakiler Sabit Odaklı Lensin Arka Odağının nasıl ayarlanacağını belirtmektedir. 1. Tornavida aracılığı ile Arka Odak Ayarlama Bileziğini sıkıştıran vidayı hafifçe gevşetin m den fazla mesafedeki canlı bir nesneyi (kontrol özellikleri olan) görüntüleyin ve Odaklama Bileziğini sonsuz ( ) pozisyonuna getirin. 3. Nesnenin en net görüntüsünü elde etmek için Arka Odak Ayar Bileziğini ayarlayın. 4. Arka Odak Ayarlama Bileziğini tutan vidayı sıkın.

8 Zoom lens kullanıldığında Arka Odağın nasıl ayarlanacağı aşağıda açıklanmıştır. 1. Tornavida aracılığı ile Arka Odak Ayarlama Bileziğini sıkıştıran vidayı hafifçe gevşetin m mesafedeki canlı bir nesneyi (kontrol özellikleri olan) görüntüleyin ve lensin zoomunu gittiği kadar TELE ye ayarlayın. Sonra nesnenin en net görüntüsünü elde etmek için lensin Odak Bileziğini ayarlayın. 3. Lensin zoomunu gittiği kadar WIDE a ayarlayın. Sonra nesnenin en net görüntüsünü elde etmek için kameranın Arka Odak Bileziğini ayarlayın. 4. TELE deki WIDE deki zoom odağını tam olarak denk getirmek için ve 2 ve 3 numaralı işlemleri 2-3 defa tekrarlayın. 5. Arka Odak Ayarlama Bileziğini tutan vidayı sıkın. Kablonun Bağlanması Lensi taktıktan sonra ve Lens Seçme Düğmesini ayarladıktan sonra hazırlanan kabloyu kameranın terminallerine bağlayın. 1. Birinci olarak, BNC kablosunun bir ucunu kameranın Video Çıkış Terminaline (VIDEO OUT) bağlayın. 2. BNC kablosunun diğer ucunu ekranın Video Giriş Terminaline bağlayın. Not: Arka Odak Ayarlama Bileziği C yönünde ayarlanabilir mesafenin dışına çevrildiğinde bir limit sesi duyulur.

9 3. AC24V/DC12V Kamera Elektrik Girişi Bir Phillips tornavida kullanarak elektrik adaptörünün 2 hattını aşağıda gösterildiği gibi kameranın Elektrik IN Terminaline bağlayın. * Kutup ayrımı olmaksızın, AC 24V veya AC 12V güç kaynağına bağlayın. AC230V Kamera Elektrik Girişi Elektrik giriş kablosunu AC 230V güç kaynağına bağlayın.

10 4. Parçaların İsimleri ve Fonksiyonları Parçaların İsimleri ve Fonksiyonları Not Kamera lensinin yüzeyi kirlendiğinde, lens için üretilmiş ve etanol uygulanmış bir bez veya pamuklu bez ile yüzeyi hafifçe silin. * Yandan Görünüş (3) Auto İris Lens Bağlantısı (1) Montaj Adaptörü Girişi (6) ALC Lens Seçim Düğmesi (4) Auto İris Lens Kontrol Kablosu (5) Flanş Arka Ayar Bileziği (2) Auto İris Lensi (1) Montaj Adaptörü Yuvası Kameranın destek üzerine monte edilmesi için vidalarla desteğe monte edilecek olan montaj adaptörünü tutturmak için bu yuvayı kullanın (2) Auto İris Lensi (Opsiyon) Kamera üzerine monte edilecek olan lens (3) Auto İris Lens Bağlantısı Lensin irisini kontrol etmek ve aynı zamanda Auto İris Kontrol Lensine giden kontrol sinyali, video sinyali veya DC sinyali için gerekli elektriğin sağlanması için kullanılır. (4) Auto İris Lens Kontrol Kablosu Lensin irisini kontrol etmek için kameraya kontrol sinyallerinin gönderilmesi için kullanılır. (5) Flanş-Arka Ayarlama Bileziği Arka Odağın ayarlanması için kullanılır. (6) ALC Lens Seçim Düğmesi Kullanılacak Auto İris Lensinin tipini seçerken kullanılır. DC: DC kontrol sinyali gerektiren İris Lensi monte edildiğinde bu düğmeyi DC ye getirin. VIDEO: VIDEO kontrol sinyalini gerektiren Auto İris Lensi monte edildiğinde bu düğmeyi VIDEO ya getirin.

11 Arka Panel AC24V/DC12V -şekil- Kamera Elektrik Girişi (1) Elektrik Bağlantı Terminali Elektrik (adaptör) kablosuna bağlanacak olan terminal AC 24V veya DC 12V ye bağlayın. (2) Elektrik Gösterge LED i Elektrik kameraya uygun şekilde bağlandığında LED açılır. AC230V Kamera Elektrik Girişi (3), (4) INC/DEC Düğmesi LINELOCK modu Dikey Senkronize Fazını kontrol etmek için yararlıdır. -şekil

12 Bu modda Renk değişebilir. Böyle olması halinde, AC güç kaynağını kameraya bağlayın ve SW1 ON a çevirin. (NTSC: 60 HZ, PAL:50 HZ) (5) Fonksiyon Düğmeleri 1) SW1 (LL) OFF a ayarlandığında, kamera İç Sync modunda çalışır. ON a ayarlandığında, kamera Elektrik Sync modunda çalışır. Eğer kamera INT (İç Sync) moduna ayarlanmışsa, sıralı anahtara bağlanan bir kameralı Auto Değiştirme modunda, etc. izleme yapılırken her ekran değişiminde görüntü atlaması olacaktır. Atlama olmaksızın ekranı değiştirmek için, kamerayı LL ye ayarlayın ve INC/DEC düğmesini kullanarak Dikey Sync Fazını ayarlayın. 1. L/L 2. ELC 3. FL 4. AWB -şekil- 2) Bu düğmeyi Manual İris Lenste kullanın. Bu düğme ON da iken, ekranın parlaklığını otomatik olarak kontrol etmek için, elektronik kapağın hızı nesneni parlaklığına göre 1/60 ile 1/ arasında değişir. Fakat, Auto İris Lensinde (DC veya Video Kontrol) OFF a getirmeyi unutmayın. (3) SW3 (FL): NTSC sistemi 50 HZ güç kaynağı bölgesinde iken ve PAL sistemi 60HZ güç kaynağı bölgesinde iken ekran üzerinde titreşimi önlemek içindir. Yani, dikey sync frekansı ve aydınlatmanın titreşim frekansı uyumsuzluğundan kaynaklanan ekran görüntü titreşimini önlemek için. Bu düğme ON da iken, elektronik kapak 1/100san (NTSC) veya 1/120san ye (PAL) sabitlenir. (4) SW4 (AWB) ON a getirildiğinde ekranın rengi dış ortamın değişimi dolayısı ile ışıklandırma renk sıcaklığına uygun olarak otomatik olarak ayarlanır. (ATW) Eğer aydınlatma durumu sabit ise, OFF ayarı da vardır. Düğme ayarı ON dan OFF a getirilirken kamera renk sıcaklığını hafızaya alır ve kamera rengi hafızaya alınmış renk sıcaklığına ayarlanır. (AWC) Eğer aydınlatma ışık sıcaklığı değişmişse ve kameranın değişen renk sıcaklığını hafızaya almasını ve çalışmasını istiyorsanız, On/Off düğmesini tekrar çalıştırın. Fakat, aşağıdaki şartlar altında hata olabileceğini bildirmek isteriz. Birincisi, eğer nesne büyük, tek parlak renkli ve ekranın ortasında ise veya ekran üzerinde hiç beyaz ışık olmayan bir durum ise

13 İkincisi, natrium lamba gibi özel aydınlatma olması halinde. * LL modunda INC/DEC düğmesini kullanarak Dikey Sync Fazını ayarlamak için SW4 AWB ON a ayarlanmalıdır. * DC 12V için, INT/LL modu INT e sabitlenir. (6) DC İris Düzey Kontrolü ALC Lens Seçme Düğmesi DC ye ayarlandığında, tornavida gibi bir ayarlama çubuğunu kullanarak bu İris Düzey Kontrol ünü ayarlayın. (7) Video Çıkış Terminali Bu terminal monitörün Giriş Terminaline bağlanmalıdır. Bu terminal aracılığı ile, video sinyalleri gönderilir. 5. Ürün Spesifikasyonları SCC-130B/131B Ürün Ürün Tipi Yayın Sistemi CCD Piksel sayısı Tarama Tipi Frekans Sync Tipi Çözünürlük S/N Oranı İçerik CCTV Kamera NTSC STANDART SİSTEM 1/3 IT Tip S-HAD CCD 130B:510(H) x 492 (V) 131B:768(H) x 494 (V) 525 Sıra, 2:1 Tarama İÇ : Hz(H) 59,94 Hz (V) HAT KİLİDİ: Hz(H) 60 Hz (V) İÇ HAT KİLİDİ (AC24V güç kaynağı kullanıldığında) 130B: 330TV Hattı 131B: 520TV Hattı 50dB (AGC OFF)

14 Min. Nesne Aydınlatması 130B: 0.15 Lüks (F1.2) 131B: 0.3 Lüks (F1.2) ALC/ELC ALC DC İRİS LENSİ VİDEO LENSİ ELC Elektronik KAPATICI İRİS fonksiyonu 1/60 tan 1/ san. ye kadar Renk Sıcaklığı ATW/AWC Modu BLC ON (Arka Işık Dengelemesi) AGC ON Video Girişi KOMPOZİT VİDEO ÇIKIŞI 1 V p_p 75 Ω/BNC Güç Kaynağı AC24V±%10 (60Hz±0.3 Hz) DC12V %-5 ~+%10 Elektrik Tüketimi Yaklaşık 3 Watt Çalışma Isısı -10 o C ~+ 50 o C Çalışma Nemi ~ %90 Ebat 65 (E) x 52 (H) x 133 (L) mm (BNC dahildir) Ağırlık 450 g SCC-100BP/101BP/130BP/131BP Ürün Ürün Tipi Yayın Sistemi CCD Piksel sayısı Tarama Tipi Frekans Sync Tipi Çözünürlük S/N Oranı Min. Nesne Aydınlatması İçerik CCTV Kamera PAL STANDART SİSTEM 1/3 IT Tip S-HAD CCD 100BP/130B:500(H) x 582 (V) 101BP/131B:500(H) x 752 (V) 625 Sıra, 2:1 Tarama İÇ : Hz(H) 50 Hz (V) HAT KİLİDİ: Hz(H) 50 Hz (V) İÇ HAT KİLİDİ (AC24V güç kaynağı kullanıldığında) 100BP/130B: 330TV Hatları 131BP/101B: 520TV Hatları 50dB (AGC OFF) 100BP/130B: 0.15 Lüks (F1.2) 131BP/101BP: 0.3 Lüks (F1.2)

15 Ağırlık 100BP/101BP: Yaklaşık 550g 130BP/131BP: Yaklaşık 450 g ALC/ELC Renk Sıcaklığı BLC AGC Video Girişi Güç Kaynağı Elektrik Tüketimi Çalışma Isısı Çalışma Nemi ~ %90 Ebat ALC DC İRİS LENSİ VİDEO LENSİ ELC Elektronik KAPATICI İRİS fonksiyonu 1/60 tan 1/ san. ye kadar ATW/AWC Modu ON (Arka Işık Dengelemesi) ON KOMPOZİT VİDEO ÇIKIŞI 1 V p_p 75 Ω/BNC AC24V±%10 (60Hz±0.3 Hz) DC12V %-5 ~+%10 AC24V±%10 (50Hz±0.3 Hz) DC12V %-5 ~+%10 100BP/101: Yaklaşık 4 Watt 130BP/131: Yaklaşık 3 Watt -10 o C ~+ 50 o C 65 (E) x 52 (H) x 133 (L) mm (BNC dahildir)

SAMSUNG GECE/GÜNDÜZ RENKLİ KAMERA SCC-B2303(P)/B2003P SCC-B2307P/B2007P. Kullanma Kılavuzu

SAMSUNG GECE/GÜNDÜZ RENKLİ KAMERA SCC-B2303(P)/B2003P SCC-B2307P/B2007P. Kullanma Kılavuzu SAMSUNG GECE/GÜNDÜZ RENKLİ KAMERA SCC-B2303(P)/B2003P SCC-B2307P/B2007P Kullanma Kılavuzu DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ, AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞINI (VEYA ARKA KISMINI)

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU TALİMATNAMESİ KULLANIM ÖMRÜ 7(YEDİ) YILDIR

KULLANIM KILAVUZU TALİMATNAMESİ KULLANIM ÖMRÜ 7(YEDİ) YILDIR KULLANIM KILAVUZU TALİMATNAMESİ KULLANIM ÖMRÜ 7(YEDİ) YILDIR RENKLİ S/B UYARI Yangın ve çarpma tehlikesi. Birimi yağmur ve neme maruz bırakmayınız. Bu işaret önemli işletim ve bakim talimatlarının cihaz

Detaylı

SCC-B2311 SCC-B2310 SCC-B2311P SCC-B2011P

SCC-B2311 SCC-B2310 SCC-B2311P SCC-B2011P Bu ürünü doğru kullanmak ve işletmek için bu el kitabındaki Emniyet Önlemlerini mutlaka okuyun. SAYISAL RENKLI KAMERA SCC-B2311 SCC-B2310 SCC-B2311P SCC-B2011P Kullanıcı El Kitabı Manuel d'utilisation

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MODELLER BLW 550DSS-DN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği,

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-IR421D TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma

Detaylı

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Modeller: LV300P-C LV300P-B Bu ürünü kurmadan, çalıştırmadan veya ayarlamadan önce, lütfen bu kullanım kitapçığını dikkatli bir biçimde okuyun. 300P-B_C.ATURALI_B_TUR.indd

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-420DN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar. Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin TR - 82. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın.

Kurulum Öncesi Uyarılar. Ambalajın İçindekileri Kontrol Edin TR - 82. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. 510000211G Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Network Kamerayı televizyon ya da fırın gibi

Detaylı

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1070300-TR REV B ISS 17NOV10 Telif Hakkı 2010 UTC Fire & Security. Tüm hakları saklıdır. Ticari markalar ve patentler UltraView adı

Detaylı

KAMERA GÜVENL. Güvenli MODELLER BLW-420P, BLW-420S TÜRK KILAVUZU. dikkatlice okuyunuz. geçmeden. önce. iklikler önceden. içeri.

KAMERA GÜVENL. Güvenli MODELLER BLW-420P, BLW-420S TÜRK KILAVUZU. dikkatlice okuyunuz. geçmeden. önce. iklikler önceden. içeri. GÜVENL VENLİK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-420P, BLW-420S TÜRK RKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

SCC-B2391(P) SCC-B2091P SCC-B2300

SCC-B2391(P) SCC-B2091P SCC-B2300 (AB68-00511B)SCC-B2391-01Eng 2005.6.17 3:44 PM 1 Dijital renkli kamera SCC-B2391(P) SCC-B2091P SCC-B2300 User's Manual Önemli güvenlik bilgileri DİKKAT ELEKTRİK ŞOKU TEHLİKESİ AÇMAYINIZ Bu sembol iç kısımda

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-IR700D-DIS, BLW-IR700-DIS, BLW-IR701D-DIS UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz.

Detaylı

CKB423-A55 KULLANIM KILAVUZU

CKB423-A55 KULLANIM KILAVUZU CKB423-A55 IR Kamera KULLANIM KILAVUZU 1 2 CKB423-A55 IR Kamera KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER VG-420VDN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi

2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi 2 Kablolu Görüntülü Diafon Sistemi 2K701 / 7 MİTÖR KULLANIM KILAVUZU Monitör Kapı Aç Dahili Arama Hakkında Ayarlar 2K701 / 7 Daire İçi Monitör (Dokunmatik Buton) Lütfen Ürünü Kullanmadan Önce Bu Kılavuzu

Detaylı

VESTEL YER VANTiLATÖRÜ

VESTEL YER VANTiLATÖRÜ VESTEL YER VANTiLATÖRÜ KULLANIM KILAVUZU AIRMASTER 16 GARANTİ 2 YIL UYARI: Yangın, elektrik çarpması veya kişisel yaralanma risklerini azaltmak için: a) Bu vantilatörü herhangi bir hız kontrol cihazı ile

Detaylı

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Modeller: LD300N-B/C/D/E/F LD300P-B/C/D/E/F Bu ürünü kurmadan, çalıştırmadan veya ayarlamadan önce, lütfen bu kullanım kitapçığını dikkatli bir biçimde okuyun. 300P-C_B_ATURALB_TUR_MFL.indd

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-425N TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1700 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Network Kameradan duman çıkıyor ya da anormal bir koku geliyorsa derhal kamerayı kapatın. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Böyle bir durumda

Detaylı

diğer cihazlarla bağlanti

diğer cihazlarla bağlanti diğer cihazlarla bağlanti GÖRÜNTÜ/SES/MONITÖR BAĞLANTILARI M UTP kamerası ve BNC kamerasını aynı anda bağlı tutmayın. (KNL1, KNL2) NETWORK USB 1 5 2 6 3 7 4 8 9 13 10 14 11 15 12 16 VIDEO IN 1 VIDEO IN

Detaylı

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151

ACİL DURUM LAMBASI / LED-151 Özellikler 400 mah kapasiteli, bakım gerektirmeyen ve uzun ömürlü batarya 500 Şarj batarya ömrü Yüksek ışık veren, enerji tasarrufu sağlayan, uzun ömürlü 15+1 LED 15 LED ve 1 LED aydınlatma şeklinde 2

Detaylı

VESTEL V-COOK SERİSİ 2000 BEYAZ MİKSER KULLANIM KILAVUZU 2 YIL GARANTİ

VESTEL V-COOK SERİSİ 2000 BEYAZ MİKSER KULLANIM KILAVUZU 2 YIL GARANTİ VESTEL V-COOK SERİSİ 2000 BEYAZ MİKSER KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL 3 4 5 0 1 2 3 4 5 Turbo 1 2 6 2 Cihazınızın Açıklanması 1. Ana Gövde 6. Kaydırmaz taban 2. Tutma Sapı 7. Hamur karıştırıcı (büyük

Detaylı

Rack Station RS409, RS409+, RS409RP+ Hızlı Yükleme Kılavuzu

Rack Station RS409, RS409+, RS409RP+ Hızlı Yükleme Kılavuzu Rack Station RS409, RS409+, RS409RP+ Hızlı Yükleme Kılavuzu GÜVENLİK TALİMATLARI Lütfen kullanım öncesinde bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak üzere güvenli bir yerde saklayın.

Detaylı

TR Kurulum Öncesi Uyarılar. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın.

TR Kurulum Öncesi Uyarılar. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa

Detaylı

DS409slim. Hızlı Yükleme Kılavuzu

DS409slim. Hızlı Yükleme Kılavuzu DS409slim Hızlı Yükleme Kılavuzu Güvenlik Talimatları Lütfen ürünü kullanmadan önce bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak üzere güvenli bir yerde saklayın. Doğrudan güneş ışığından

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Çalıştırma sıcaklığı için kullanım kılavuzuna başvurun.

Detaylı

SCC-B5201(S)P SCC-B5203(S)P SCC-B5205(S)P

SCC-B5201(S)P SCC-B5203(S)P SCC-B5205(S)P SCC-B5201(S)P SCC-B5203(S)P SCC-B5205(S)P Sayısal Renkli Kubbe Kamera Kullanıcı El Kitabı Caméra de dôme colorée digitale Manuel de l utilisateur Digitale Farb-Kuppelkamera Benutzerhandbuch Cámara Digital

Detaylı

Bu klavuz beş modeli (SFR-322 SFR-331 SFR-332 SFR-605 SFR-705) kapsar. EVEREST 420 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-322

Bu klavuz beş modeli (SFR-322 SFR-331 SFR-332 SFR-605 SFR-705) kapsar. EVEREST 420 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-322 : SFR-322 1/3 Renkli Sharp CCD, 420TVL CDS Işık Kontrol Tasarımı. IR Parça Değiştirme ve Parlaklığın Kontrolü için Otomatik Işık Test. 30 adet Φ5,IR Mesafesi:30M. Video İşlevsel Görüntü Sensörü Tarama

Detaylı

SAMSUNG ANTİ-VANDAL DOME KAMERA SCC-931T(P) Kullanma Kılavuzu

SAMSUNG ANTİ-VANDAL DOME KAMERA SCC-931T(P) Kullanma Kılavuzu SAMSUNG ANTİ-VANDAL DOME KAMERA SCC-931T(P) Kullanma Kılavuzu DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ, AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞINI (VEYA ARKA KISMINI) AÇMAYIN. İÇİNDE KULLANICI

Detaylı

Verilen Aksesuarlar.

Verilen Aksesuarlar. Önlemler. Güvenlik İpuçları. Lütfen kamerayı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Taşımacılık, depolama veya kurulum sırasında stres, şiddet titreşim veya sıvı saldırılardan zarar kaçının. Kamera

Detaylı

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU

TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES Dijital Toprak direnci ölçer TES-1605 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP ı. GÜVENLİK BİLGİSİ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz.

Detaylı

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 Özellikler: 1/3 Sony EX-view HADⅡ CCD, 700TVL 30 Adet,IR Mesafe:50m 4-9mm Değişken odaklı Lens Kablo Kesilmesini önlemek için 3-eksenli

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER BLW-424BN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası

NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası TÜRKÇE KULLANMA KILAVUZU & GARANTİ BELGESİ EEE Yönetmeliğine Uygundur. MULTITEK NIFD90NT-SFE3QB 700 TV LINES CCD Bullet Güvenlik Kamerası KULLANMA

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI ÖNEMLİ GÜVENLİK AÇIKLAMALARI 1) Cihazın uzun yıllar sorunsuz çalışması için, aşağıdaki hususlara dikkat edilmelidir. 2) Cihazın kullanma kılavuzu mutlaka okunmalıdır. 3) Yangın ve elektrik çarpmalarını

Detaylı

FD MP PIR Focus Assist

FD MP PIR Focus Assist FD8162 2 MP PIR Focus Assist Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Network Kamerayı sudan uzak

Detaylı

KAMERA GÜVENL TÜRK KILAVUZU MODELLER. önce dikkatlice okuyunuz. geçmeden BLW-IR301, BLW-IR302, BLW-IR300V, BLW-IR301V, BLW-IR302V BLW IR300,

KAMERA GÜVENL TÜRK KILAVUZU MODELLER. önce dikkatlice okuyunuz. geçmeden BLW-IR301, BLW-IR302, BLW-IR300V, BLW-IR301V, BLW-IR302V BLW IR300, GÜVENL VENLİK AMAÇLI KAMERA MODELLER BLW IR300, BLW-IR301, BLW-IR302, BLW-IR300V, BLW-IR301V, BLW-IR302V TÜRK RKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER VG 5635N TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_

Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_ Doküman ID: Synology_QIG_DS411j_20100518 GÜVENLİK TALİMATLARI Lütfen kullanım öncesinde bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak üzere güvenli bir yerde saklayın. Doğrudan güneş ışığından

Detaylı

* Kabloya asılarak,çekerek fişi prizden çıkarmayınız. Aksi taktirde kabloya zarar verebilir, yangın ve cihazın bozulmasına neden olabilirsiniz.

* Kabloya asılarak,çekerek fişi prizden çıkarmayınız. Aksi taktirde kabloya zarar verebilir, yangın ve cihazın bozulmasına neden olabilirsiniz. STP-131 MİNİ PRİNTER GÜVENLİK UYARILARI STP-131 termal yazıcıyı kullanırken aşağıdaki güvenlik talimatlarına uymanız gerekmektedir. Aşağıdaki kurallara uyulmaması ciddi yaralanmalara, hasarlara ve ölümlere

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER VG-420DN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Network Kameradan duman çıkıyor ya da anormal bir koku geliyorsa derhal kamerayı kapatın. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Böyle bir durumda

Detaylı

IAMP iamp1620 I iamp3020

IAMP iamp1620 I iamp3020 PHONIC iamp SERİSİ Profesyonel Dijital Amplifikatör iamp1620 I iamp3020 IAMP iamp1620 I iamp3020 Profesyonel Dijital Amplifikatör KULLANIM KILAVUZU ÖNCE GÜVENLİK! DİKKAT YANGIN veya ELEKTRİK ŞOKUNA NEDEN

Detaylı

MONITOR LE116N8FM NORDMENDE

MONITOR LE116N8FM NORDMENDE MONITOR LE116N8FM NORDMENDE İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED ürünümüzü

Detaylı

Disk Station DS209, DS209+II

Disk Station DS209, DS209+II Disk Station DS209, DS209+II Hızlı Yükleme Kılavuzu Doküman ID: Synology_QIG_2BayCL_20090901 GÜVENLiİK TALiİMATLARI Lütfen kullanım öncesinde bu güvenlik talimatlarını dikkatle okuyun ve ilerde başvurmak

Detaylı

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları.

İçindekiler. Giriş. Uyarı. Dikkat Edilecek Noktalar. Ana Ünite Hakkında. Uzaktan Kumanda Ünitesi. OSD Temel Ayarları. NORDMENDE LE82N8HM İçindekiler Giriş Uyarı Dikkat Edilecek Noktalar Ana Ünite Hakkında Uzaktan Kumanda Ünitesi OSD Temel Ayarları USB Özellikleri Teknik Özellikler Sorun Giderme Giriş LED ürünümüzü satın

Detaylı

DC Güç Kaynağı (DC 0 30V, 0 5A) Model No: TE 5305B

DC Güç Kaynağı (DC 0 30V, 0 5A) Model No: TE 5305B DC Güç Kaynağı (DC 0 30V, 0 5A) Model No: TE 5305B Proskit TE 5305B DC güç kaynağı ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Bu ürünü kullanmadan önce Kullanma Kılavuzunu dikkatli bir şekilde okuyun.

Detaylı

3B GÖZLÜK KULLANICI KILAVUZU. Lütfen setinizi çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyun ve gelecekte başvurmak üzere saklayın.

3B GÖZLÜK KULLANICI KILAVUZU. Lütfen setinizi çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyun ve gelecekte başvurmak üzere saklayın. KULLANICI KILAVUZU 3B GÖZLÜK Lütfen setinizi çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatli bir şekilde okuyun ve gelecekte başvurmak üzere saklayın. AG-S100 www.lge.com 2 Dikkat Kişisel güvenliğinizi sağlamak

Detaylı

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU

KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU ISITMA/SOĞUTMA OTOMASYON SİSTEMLERİ KURULUM ve KULLANIM KILAVUZU MODEL NO.: TH1149 TH1149SA TH1149SB TH1149RF TH1149MSA TH1149MSB DİKKAT : Cihazı kullanmadan önce bu kılavuzu okuyun ve daha sonra gerekli

Detaylı

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Unidrive M200, M201 (Boy 1-4) Hızlı Başlangıç Kılavuzu Bu kılavuzun amacı bir motoru çalıştırmak üzere bir sürücünün kurulması için gerekli temel bilgileri sunmaktır. Lütfen www.controltechniques.com/userguides veya www.leroy-somer.com/manuals adresinden indirebileceğiniz

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MEGAPİKSEL IP KAMERA TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-2201IP-D, BLW-2201IP-DV, BLW-2202IP, BLW-2203IP-V, BLW-2204IP-V, BLW-2205IP, BLW-2206IP-B UYARI! Kurulum işlemine geçmeden

Detaylı

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ŞARJLI MATKAP MODEL RTM306 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU 4 6 7 1 2 5 3 CİHAZIN ÜNİTELERİ 1. UÇ TUTUCU 2. AYDINLATMA IŞIĞI 3. AÇMA / KAPAMA ŞALTERİ 4. TORK KONTROL 5. YÖN DEĞİŞTİRME 6. ŞARJ SEVİYE IŞIĞI

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Network Kameradan duman çıkıyor ya da anormal bir koku geliyorsa derhal kamerayı kapatın. Network Kamerayı sudan uzak tutun. Network Kamera ıslanırsa hemen kapatın. Böyle bir durumda

Detaylı

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu

EVERTECH. EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi. Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu EVERTECH EV-CSC200 Speed Dome Kontrol Ünitesi Kolay Kurulum ve Kullanım Klavuzu Uyarılar ve Ana Fonksiyonlar Güç Kaynağı DC12V güç kaynağı kullanılabilir.cihazı bağlamadan önce şehir elektrik şebekenizin

Detaylı

HDMI Matris Sviç, 4 x 2 Portlu

HDMI Matris Sviç, 4 x 2 Portlu HDMI Matris Sviç, 4 x 2 Portlu KILAVUZ DS-48300 Bu ürünü satın aldığınız için teşekkür ederiz. En iyi performans ve emniyet için bu ürünü bağlamadan, kullanmadan veya ayarlamadan önce lütfen bu talimatları

Detaylı

KENKOLIGHT Full-spectrum LED desk lamp

KENKOLIGHT Full-spectrum LED desk lamp KENKOLIGHT Full-spectrum LED desk lamp OPERATING MANUAL Günün her saati, yılın her günü doğal ışıktan daha fazla faydalanmanıza yardımcı olacak KenkoLight ürününü satın aldığınız için tebrikler. PARÇALARI

Detaylı

FRİTÖZ KULLANMA KILAVUZU FRİTÖZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ

FRİTÖZ KULLANMA KILAVUZU FRİTÖZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ FRİTÖZ KULLANMA KILAVUZU FRİTÖZÜ ÇALIŞTIRMADAN ÖNCE LÜTFEN DİKKATLİCE OKUYUNUZ AEF 490 AEF 890 İÇİNDEKİLER I Fritözün Tanımı ve Kullanım Alanları 3 4 II Genel Uyarılar ve Güvenlik Önlemleri 5 III Teknik

Detaylı

Güç Bankası 10000 mah

Güç Bankası 10000 mah Güç Bankası 10000 mah Kılavuz 31883 I. Giriş Bu ürün, her an her yerde kullanılabilen çoğu taşınabilir cihazlar için hafif, yüksek kapasiteli, şık ve çevre dostu bir taşınabilir güç bankasıdır. Ürün, yüksek

Detaylı

MODELLER D8210, D8220, D8520

MODELLER D8210, D8220, D8520 IR Dome IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER D8210, D8220, D8520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler

Detaylı

Genişletme Ünitesi DX517. Donanım Kurulum Kılavuzu

Genişletme Ünitesi DX517. Donanım Kurulum Kılavuzu Genişletme Ünitesi DX517 Donanım Kurulum Kılavuzu İçindekiler Bölüm 1: Başlamadan Önce Paket İçeriği 3 Bir Bakışta Genişletme Ünitesi 4 Güvenlik Talimatları 5 Bölüm 2: Donanım Kurulumu Sürücünün Takılması

Detaylı

WL 02 GÖRÜNTÜLÜ-GÖRÜNTÜSÜZ ĐNTERKOM SĐSTEMĐ KULLANMA KILAVUZU

WL 02 GÖRÜNTÜLÜ-GÖRÜNTÜSÜZ ĐNTERKOM SĐSTEMĐ KULLANMA KILAVUZU WL 02 GÖRÜNTÜLÜ-GÖRÜNTÜSÜZ ĐNTERKOM SĐSTEMĐ KULLANMA KILAVUZU SĐSTEMĐ ÖZELLĐKLERĐ Sistem görüntülüyse kapı panelinden daire arandığında görüntülü telefon ekranı açılır, arayan görülür ve istenirse ahize

Detaylı

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI!

Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Fisheye IP Kamera Hızlı Kurulum Kılavuzu MODELLER P4320, P4520 UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kurulum kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kılavuzunun içeriği, fonksiyonlardaki değişiklikler önceden

Detaylı

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu

Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu LogiLight EM0003 Premium İç Mekan Enerji Ölçer, 3680W Türkçe Kullanım Kılavuzu a. Güvenlik Uyarısı Premium Enerji Ölçeri sabit ve düzgün bir prize bağlayıp kullanın. Yanlış bir yerde kullandığınızda kırılmasına

Detaylı

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000

AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 AKÜ TAKVİYE CİHAZLI POWER BANK 9000 Kullanım Kılavuzu 31889 Ürünü kullanmadan önce lütfen bu kullanma kılavuzunu okuyun. Bu uyarıya uymamak ciddi yaralanmalara neden olabilir. Taşınabilir Çok Fonksiyonlu

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU GÜVENLİK AMAÇLI KAMERALAR TÜRKÇE TANITIM, KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU MODELLER BLW-IR1091-AHD, BLW-IR1092-AHD BLW-IR1081-AHD, BLW-IR1082-AHD, BLW-IR1083-AHD, BLW-IR1084-AHD UYARI! Kurulum işlemine geçmeden

Detaylı

NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI

NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI NILFISK BackVacuum KULLANMA TALİMATI İÇİNDEKİLER İNGİLİZCE 8 VERİ 13 ÖNEMLİ EMNİYET KURALLARI Elektrikli bir cihazı kullanırken, aşağıdakiler dahil temel önlemleri daima alın : CİHAZI KULLANMADAN

Detaylı

Önlemler. Güvenlik İpuçları.

Önlemler. Güvenlik İpuçları. Önlemler. Güvenlik İpuçları. Lütfen kamerayı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Taşımacılık, depolama veya kurulum sırasında stres, şiddet titreşim veya sıvı saldırılardan zarar kaçının. Kamera

Detaylı

4P S. Kablosuz LAN Bağlantı Adaptörü <BRP069A42> Montaj Kılavuzu

4P S. Kablosuz LAN Bağlantı Adaptörü <BRP069A42> Montaj Kılavuzu 4P359542-2S Kablosuz LAN Bağlantı Adaptörü Montaj Kılavuzu Kablosuz LAN Bağlantı Adaptörü Montaj kilavuzu Ana sayfa: http://www.onlinecontroller.daikineurope.com Özellikler, montaj

Detaylı

BAŞLARKEN KAMERANIN BAĞLANMASI NGENUITY 3D GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU

BAŞLARKEN KAMERANIN BAĞLANMASI NGENUITY 3D GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU NGENUITY 3D GÖRÜNTÜLEME SİSTEMİ HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU Bu kılavuz, NGENUITY sistemini nasıl kullanacağınızı ve ameliyat için nasıl kuracağınızı gösterir. NGENUITY sisteminin tam kapsamlı kullanım kılavuzu,

Detaylı

Straightener. Register your product and get support at HP4666/22. Kullanım kılavuzu

Straightener.  Register your product and get support at HP4666/22. Kullanım kılavuzu Register your product and get support at www.philips.com/welcome Straightener HP4666/22 TR Kullanım kılavuzu Türkçe Bu ürünü satın aldığınız için tebrikler, Philips e hoş geldiniz! Philips tarafından

Detaylı

10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W

10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W 10x Zoom Multiple Streams PoE PZ8111/21/11W/21W This guide describes the basic functions of PZ8111/21/11W/21W. All detailed information is described in the user s manual. Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Çalıştırma sıcaklığı için kullanım kılavuzuna başvurun.

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Power POE Status HDD WAN LAN1 LAN2 LAN3 LAN4 NR7401 Network Video Recorder Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Video Kayıt Cihazından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Video Kayıt

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1

Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre PCE-DC 1 PCE Teknik Cihazları Ltd.Şti. Halkalı Merkez Mah Ataman Sok. No.:4/4 Türkiye Tel: 0212 471 11 47 Faks: 0212 705 53 93 info@pce-cihazlari.com.tr www.pce-instruments.com/turkish Kullanım Kılavuzu Pens Ampermetre

Detaylı

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU

MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU ELEKTRİKLİ ÇİT BUDAMA MODEL RTM925 TANITMA VE KULLANIM KILAVUZU TEKNİK ÖZELLİKLER -RTM925- VOLTAJ 230V~50HZ GİRİŞ GÜCÜ 710W BIÇAK UZUNLUĞU 530MM DEVİR HIZI 1600 R/MİN DİŞ ARALIĞI 20MM MAX KESİLECEK ÇALI

Detaylı

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387

EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 EVEREST 700tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-387 Özellikler: 1/3 Sony EX-view HADⅡ CCD, 700TVL 30 Adet,IR Mesafe:50m 4-9mm Değişken odaklı Lens Kablo Kesilmesini önlemek için 3-eksenli

Detaylı

Araç İçin Üniversal Dizüstü Bilgisayar Şarj Cihazı, 90W

Araç İçin Üniversal Dizüstü Bilgisayar Şarj Cihazı, 90W Araç İçin Üniversal Dizüstü Bilgisayar Şarj Cihazı, 90W Kullanma Kılavuzu DA-10191 Dizüstü bilgisayarlar ve USB ile şarj edilebilir cihazlar için 90W güce sahip dünyanın en küçük üniversal DC adaptörüyle

Detaylı

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033

BoomP!ll. Bluetooth Hoparlör. Kullanma Kılavuzu 33033 BoomP!ll Bluetooth Hoparlör Kullanma Kılavuzu 33033 Ednet 33033 Boom P!ll Bluetooth hoparlörü seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Cihazı ilk kez kullanmadan önce lütfen aşağıdaki talimatı okuyun. ÖZELLİKLER

Detaylı

TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MODELLER BLW IR101N, BLW-IR102HN, BLW-IR103HQN, BLW-IR151N, BLW-IR151HN, BLW-IR151HQN BLW-IR300D, BLW-IR301D, BLW-IR401N, BLW-IR402HN, BLW-IR403HQN, BLW-IR501N, BLW-IR502HN, BLW-IR503HQN,

Detaylı

Önlemler. Güvenlik İpuçları.

Önlemler. Güvenlik İpuçları. Önlemler. Güvenlik İpuçları. Lütfen kamerayı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatle okuyunuz. Taşımacılık, depolama veya kurulum sırasında stres, şiddet titreşim veya sıvı saldırılardan zarar kaçının. Kamera

Detaylı

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU

GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU GÜNEŞ ENERJİLİ CEP TELEFONU ŞARJ CİHAZI KULLANMA KILAVUZU 1. GÜVENLİK TALİMATLARI Genel Olarak; Lütfen, ürünü kullanmadan önce, bu ürünle beraber verilen dökümanları okuyun böylece güvenlik talimatlarını

Detaylı

DĠJĠTAL AC KLAMPMETRE TES 3092 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP

DĠJĠTAL AC KLAMPMETRE TES 3092 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP DĠJĠTAL AC KLAMPMETRE TES 3092 KULLANMA KLAVUZU TES ELECTRICAL ELECTRONIC CORP 1.GÜVENLĠK BĠLGĠSĠ Ölçü aleti ile servis ya da çalışma yapmadan önce aşağıdaki güvenlik bilgilerini dikkatle okuyunuz. Aletin

Detaylı

GÜÇ HATTI YÜKSEK HIZLI AĞ KÖPRÜSÜ

GÜÇ HATTI YÜKSEK HIZLI AĞ KÖPRÜSÜ GÜÇ HATTI YÜKSEK HIZLI AĞ KÖPRÜSÜ Hızlı Kurulum Kılavuzu 1 Önemli Güvenlik Talimatları Bu ürünün, AC güç hattına bağlanması amaçlanmıştır. Ürün kullanılırken aşağıdaki önlemler alınmalıdır: Ürünü kurmadan

Detaylı

VESTEL. V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL

VESTEL. V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL VESTEL V-BRUNCH SERiSi 3000 INOX KAHVE MAKiNESi KULLANIM KILAVUZU GARANTİ 2 YIL 1. Hazne kapağı 2. Hazne 3. Üst kapak 4. Filtre 5. Cam sürahi Bu kahve makinesini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Detaylı

Işık Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen

Işık Ölçer. Kullanım Kılavuzu. Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen Işık Ölçer Kullanım Kılavuzu Kullanmadan önce bu kılavuzu tamamen okuyunuz 2243 GİRİŞ Sayaç floresan, metal halojenür, yüksek basınçlı sodyum veya akkor kaynaklardan gelen görünür ışığı ölçer. Bir LUX

Detaylı

EVEREST 700 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-380

EVEREST 700 tvl Su geçirmez CCD Kamera Kullanım Klavuzu Model No: SFR-380 Model No: SFR-380 1/3 Sony Süper HAD II CCD, 700TVL Sony Effio-E Chipset, OSD li CDS Işık Kontrol Tasarımı. IR Parçaların Aktarılması ve Parlaklığının kontrolü için Otomatik Işık Testi Alüminyum Plakalı

Detaylı

Güç Adaptörü AC/DC 90W, Dizüstü Bilgisayar İçin

Güç Adaptörü AC/DC 90W, Dizüstü Bilgisayar İçin Güç Adaptörü AC/DC 90W, Dizüstü Bilgisayar İçin Kullanma Kılavuzu DA-10190 Öncelikle dizüstü bilgisayarların ve netbookların şarj edilmesi ve bunlara güç sağlanması için özellikle tasarlanmış olan yeni

Detaylı

2.4 GHz Kablosuz Ses/Görüntü Vericisi / Alıcısı. Kullanım Kılavuzu (Kullanımdan önce dikkatli bir şekilde okuyun!) AVS5010 011 0336!

2.4 GHz Kablosuz Ses/Görüntü Vericisi / Alıcısı. Kullanım Kılavuzu (Kullanımdan önce dikkatli bir şekilde okuyun!) AVS5010 011 0336! 2.4 GHz Kablosuz Ses/Görüntü Vericisi / Alıcısı Kullanım Kılavuzu (Kullanımdan önce dikkatli bir şekilde okuyun!) AVS5010 011 0336! Önemli Güvenlik Uyarıları Cihazın talimatlara uygun kullanımında aşağıda

Detaylı

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI

ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI Cihazınızı kullanmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve ileride yararlanmak üzere saklayın. ÖNEMLİ GÜVENLİK UYARILARI Cihazınızı çalıştırmadan önce tüm talimatları okuyun. Bu talimatları ileride yararlanmak

Detaylı

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 130. Elektronik Termostat. www.devi.com

Kurulum Kılavuzu. DEVIreg 130. Elektronik Termostat. www.devi.com Kurulum Kılavuzu DEVIreg 130 Elektronik Termostat www.devi.com İçindekiler 1 Giriş.................... 3 1.1 Teknik Özellikler......... 4 1.2 Güvenlik Talimatları....... 5 2 Montaj Talimatları...........

Detaylı

KULLANICI KILAVUZU. PowerMust 400/600/1000 Offline. Kesintisiz Güç Kaynağı

KULLANICI KILAVUZU. PowerMust 400/600/1000 Offline. Kesintisiz Güç Kaynağı TR KULLANICI KILAVUZU PowerMust 400/600/1000 Offline Kesintisiz Güç Kaynağı 1 ÖNEMLİ GÜVENLİK TALİMATLARI BU TALİMATLARI SAKLAYIN Bu el kitabı PowerMust 400 Offline, PowerMust 600 Offline ve PowerMust

Detaylı

Z oom Kamera Kul anım Kılavuzu CCTV Kamera KULLANIM KILAVUZU 1

Z oom Kamera Kul anım Kılavuzu CCTV Kamera KULLANIM KILAVUZU 1 CCTV Kamera KULLANIM KILAVUZU 1 2 27X ZOOM Kamera KULLANIM KILAVUZU KAREL ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. İSTANBUL Tel : 0.212.288.31.00 Faks : 0.212.275.40.01 istanbul@karel.com.tr ANKARA Tel : 0.312.293.01.00

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Bu tür bir durumla karşılaşıldığında dağıtıcı fi rma ile

Detaylı

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları

Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Kablosuz Bluetooth Hoparlör Açıklamaları Hoparlörün işletme paneli fonksiyon Tablosu Güç Açma/Kapama butonu, Çalıştırmak/Kapatmak için butona basın; Ses + Ses - Sesi kapat Güç gösterge ışığı--- Mavi LED;

Detaylı

KULLANMA VE BAKIM KİTABI

KULLANMA VE BAKIM KİTABI KULLANMA VE BAKIM KİTABI FRİTÖZ (GAZLI) G Ü R Ç E L İ K Profesyonellere Profesyonelce AÇIKLAMA Bu kılavuzdaki talimatlar cihazın emniyetli montajı, kullanımı, temizliği ve bakımı hakkında önemli bilgiler

Detaylı

Quick Installation Guide. SD8111/SD8121 H.264 12x Zoom Day&Night 3D Noise Reduction

Quick Installation Guide. SD8111/SD8121 H.264 12x Zoom Day&Night 3D Noise Reduction Quick Installation Guide English 繁 中 簡 中 日 本 語 Français Español Deutsch Português Italiano Türkçe Polski Русский Česky Svenska SD8111/SD8121 H.264 12x Zoom Day&Night 3D Noise Reduction Kurulum Öncesi Uyarılar

Detaylı

Kullanım Kılavuzu Tek Cihazda 4 Multi-fonksiyonlu Ölçüm Cihazı PCE-EM 882

Kullanım Kılavuzu Tek Cihazda 4 Multi-fonksiyonlu Ölçüm Cihazı PCE-EM 882 Tek Cihazda 4 Multi-fonksiyonlu Ölçüm Cihazı PCE-EM 882 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi 30/06/2016 İçindekiler 1 Genel açıklama... 3 2 Özellikler... 3 3 Teknik özellikler... 4 4 Genel veriler... 5 5 Kullanım...

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER VG-420PL TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı