Parça No: AB A(01) Kore de Basılmıştır. Kullanma Kılavuzu

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Parça No: AB68-0047A(01) Kore de Basılmıştır. Kullanma Kılavuzu"

Transkript

1 Parça No: AB A(01) Kore de Basılmıştır Kullanma Kılavuzu

2 DİKKAT: DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİ, AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMA RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN KAPAĞINI (VEYA ARKA KISMINI) AÇMAYIN. İÇİNDE KULLANICI TARAFINDAN KULLANILABİLECEK PARÇA YOKTUR. SERVİS İÇİN KALİFİYE SERVİS PERSONELİNE BAŞVURUN. Eşkenar üçgen içindeki ucu aşağıya doğru olan yıldırım işareti ürünün yanında kişilere elektrik çarpması riskini oluşturacak büyüklüğe sahip izole edilmemiş tehlikeli voltaj olduğu konusunda kullanıcıyı uyarmak için konmuştur. Eşkenar üçgen içindeki ünlem işareti cihazla birlikte verilen literatürde önemli çalışma ve bakım (servis) talimatları olduğu konusunda kullanıcının uyarılması için konmuştur. YANGIN VEYA ELEKTRİK ÇARPMA TEHLİKESİNİ ÖNLEMEK İÇİN BU CİHAZI YAĞMUR VEYA NEME MARUZ BIRAKMAYIN. 1. Tüm talimatları okuyun. 2. Daha sonra kullanılmak üzere bu talimatları saklayın. 3. Temizlemeden önce bu sistemi duvardaki prizden çıkarın. Sıvı temizleyiciler veya aerosol temizleyici kullanmayın. Temizlik için nemli bez kullanın. 4. Tehlikeler yaratabileceğinden cihaz üreticisi tarafından tavsiye edilmeyen eklemeler kullanmayın. 5. Bu cihazı suyun yanında kullanmayın, örneğin küvet, lavabo, mutfak lavabosu, çamaşır küveti, ıslak zeminlerde veya yüzme havuzu yakınında, vb. 6. Bu cihazı uygun olmayan el arabası, stand veya masa üzerine yerleştirmeyin. Cihaz düşerek çocuk veya yetişkinlerin ciddi olarak yaralanmasına veya cihazın ciddi derecede zarar görmesine neden olabilir. Yalnız üretici tarafından tavsiye edilen el arabası veya stand ile birlikte kullanın ve üretici tarafından onaylanan montaj takımı kullanın. Bir cihaz ve el arabası kombinasyonu dikkatli bir şekilde hareket ettirilmelidir. Hızlı durmalar, fazla güç ve kaba yüzeyler cihaz ve el arabasının devrilmesine neden olabilir. ÖNEMLİ KORUCU ÖNLEMLER

3 7. Arka ve alt kısımlardaki bölümlerde bulunan çentikler ve açıklıklar cihazın güvenilir bir şekilde kullanılmasını sağlamak ve fazla ısınmadan korumak için havalandırma amacı ile sağlanmışlardır. Cihazı yatak, kanepe, kilim veya benzer yüzeylerin üstüne konarak bu açıklıklar asla kapatılmamalıdır. Bu cihaz asla radyatörün yanına veya üzerine veya ısı cihazlarının üstüne konmamalıdır. Uygun havalandırma sağlanmadıkça bu cihaz kitaplık gibi hazır bir tertibat içine yerleştirilmemelidir. 8. Bu cihaz yalnız üzerinde bulunan etikette gösterilen elektrik kaynağı türü ile çalıştırılmalıdır. Eğer evinize gelen elektrikle ilgili olarak emin değilseniz, satıcınıza veya elektrik temin eden kuruma danışın. 9. Elektrik kablosu üzerinde bir şeyin durmasına izin vermeyin. Elektrik kablosunun geçen insanlar tarafından basıldığı yerlere bu cihazı yerleştirmeyin. 10. Yangın veya elektrik çarpması ile sonuçlanabileceğinden duvar prizleri ve uzatmak kablolarına fazla yükleme yapmayın. 11. Cihaz üzerinde bulunan uyarı ve talimatlara uyun. 12. Kapakları açmak veya sökmek sizi tehlikeli voltaj veya diğer tehlikelere maruz bırakabileceğinden, bu cihazın servisini kendiniz yapmaya çalışmayın. Servisi kalifiye servis personeline yaptırın. 13. Aşağıdaki şartlar altında bu cihazı duvar prizinden çıkarın ve servisi kalifiye servis personeline yaptırın: a. Elektrik kablosu veya fiş hasarlı ise veya yıpranmışsa. b. Cihazın içine sıvı girmişse. c. Çalıştırma talimatlarına uyulmasına rağmen cihaz normal olarak çalışmıyorsa. Uygun olmayan ayarlamalar veya diğer kontroller hasara neden olabileceğinden ve çoğunlukla cihazı normal çalışmaya geri döndürmek için kalifiye teknisyenin kapsamlı çalışmasını gerektirdiğinden yalnız çalışma talimatlarında belirtilen kontrolleri ayarlayın. d. Eğer cihaz yağmur veya suya maruz kalmışsa. e. Cihaz düşürülmüşse veya kabini zarar görmüşse. f. Cihaz performansta belirgin bir değişiklik gösteriyorsa bu servis ihtiyacını gösterir. 14. Parçaların değiştirilmesinin gerekmesi halinde, servis teknisyeninin üretici tarafından belirtilen parçaları kullandığından ve orijinal parça ile aynı özelliklere sahip olduğundan emin olun. İzin verilenler dışında yapılan değişiklikler yangın, elektrik çarpması veya diğer tehlikelere neden olabilir. 15. Cihazla ilgili herhangi bir servis veya tamir işleminin tamamlanmasından sonra cihazın güvenli çalışma durumunda olduğunu tespit etmesi için servis teknisyeninden rutin emniyet kontrollerini yapmasını isteyin.

4 İçindekiler 1. Giriş 3 2. Özellikler 4 3. Montaj 5 Montaj ve Kullanımda Alınacak Önlemler 5 Auto İris Lensi Bağlantısının Yapılması 6 Lensin Monte Edilmesi 7 Lens Seçim Düğmesinin Ayarlanması 8 Arka Odaklamanın Ayarlanması 9 Kablonun Bağlanması Parçaların İsimleri ve Fonksiyonları 14 Parçaların İsimleri ve Fonksiyonları 14 Fonksiyon Düğmeleri Ürün Spesifikasyonları Giriş En son Super HAD CCD lere sahip bu kameralar CCTV sistemine bağlandıklarında en iyi izleme fonksiyonunu sağlarlar. * Mekanik floresan ışıklı ortamda, eğer MANUAL İRİS i takarsanız ve FONKSİYON düğmeleri arasında ELC düğmesini açarsanız, renk değişebilir. Böyle olması halinde, FONKSİYON düğmeleri arasında L/L düğmesini açmadan önce AC güç kaynağını bağlayın. (NTSC:60HZ, PAL:50HZ) RENK DEĞİŞİMİ ekran üzerindeki rengin periyodik olmayan şekilde değişmesidir. Beyaz Dengesi sabitlenmediğinde bu gerçekleşir, çünkü döngüsü elektrik frekansının döngüsü ile aynı olduğunda mekanik floresan ışığı titreşir.

5 2. Özellikleri Yüksek Derecede Hassaslık Takılı mikroçip lenslere sahip 1/3 Super HAD CCD ye sahiptir ve böylece yüksek derecede hassaslık elde edilir. Mükemmel Arka Işık Dengelemesi Nesnenizin arkasında yoğun ışık kaynağı veya güneş ışığı olduğunda, mükemmel yüksek ışık sıkışması (KNEE Telafisi) performansı ve BLC (Arka Işık Dengelemesi) fonksiyonunun ideal bileşimi sayesinde net görüntüler elde edilir. Dijital Hat-Kilidi Tam Dijital Hat Kilidi sayesinde kontrol ve güvenirlik arttırılmıştır böylece kullanıcının Hat Sync Fazını ayarlaması sağlanır. 3. Kurma Kurma ve Kullanımla İlgili Önlemler 1. Kamerayı kendiniz sökmeye çalışmayın. 2. Kamerayı kullanırken dikkatli olun. Kamerayı çarpmaktan veya sallamaktan kaçının. Uygun olmayan saklama veya çalıştırmadan kaynaklanan kamera üzerindeki hasarlara karşı dikkatli olun. 3. Bu kamerayı yağmur veya neme maruz bırakmayın. Bu kamerayı ıslak yerde çalıştırmayın. 4. Kameranın gövdesini temizlerken güçlü veya aşındırıcı deterjanlar kullanmayın. Kamerayı temizlemek için kuru bez kullanın. 5. Kamerayı direk güneş ışığından uzak serin bir yerde tutun. Direk güneş ışığına maruz bırakmak ünitenin çalışmasının bozulmasına neden olabilir. Çözünürlük İzleme kamerasının DSP sinin Tam Dijital Görüntü İşlemesi sayesinde yüksek çözünürlük elde edilir.

6 Auto İris Lens Bağlantısının Yapılması Kamera ile birlikte verilen aşağıdaki Auto İris Lens Bağlantısını hazırlayın. Kapağı soyulmuş olan kontrol kablosunu aşağıda gösterildiği gibi Auto İris Lens Bağlantısına bağlayın. Lensin Takılması Saat yönünün aksine çevirerek Flanş Arka Ayarlama Bileziğini tutan vidayı gevşetin ve durana kadar Ayarlama Bileziğini C yönüne (saat yönünün aksine) çevirin. Böyle yapılmaması halinde, lens monte edilirken lens kameradaki görüntü sensörüne çarparak hasara neden olur. Pim No. DC Kontrol Tipi Video Kontrol Tipi 1 Azaltıcı (-) Güç Kaynağı (+9V) 2 Azaltıcı (+) Kullanılmamıştır 3 Sürücü (+) Video Sinyal 4 Sürücü (-) GND

7 Lens Seçme Düğmesinin Ayarlanması Lens montajı tamamlandığında, kamera tarafı üzerindeki Lens seçim Düğmesini monte edilen lens türüne göre ayarlayın. Monte edilen lens bir DC kontrol tipi Auto Iris Lens ise, Seçme Düğmesini DC ye ayarlayın. Monte edilen lens bir Video kontrol tipi Auto Iris Lens ise, Seçme Düğmesini VIDEO ya ayarlayın. Arka Odağın Ayarlanması Sevkıyattan önce kameranın Arka Odağının fabrikada ayarlanmış olmasına rağmen, bazı tür lensler için odaklanma doğru olmayabilir. Bu tür durumlarda, Arka Odağı ayarlamak için aşağıdaki işlemleri yapınız. Birincisi, aşağıdakiler Sabit Odaklı Lensin Arka Odağının nasıl ayarlanacağını belirtmektedir. 1. Tornavida aracılığı ile Arka Odak Ayarlama Bileziğini sıkıştıran vidayı hafifçe gevşetin m den fazla mesafedeki canlı bir nesneyi (kontrol özellikleri olan) görüntüleyin ve Odaklama Bileziğini sonsuz ( ) pozisyonuna getirin. 3. Nesnenin en net görüntüsünü elde etmek için Arka Odak Ayar Bileziğini ayarlayın. 4. Arka Odak Ayarlama Bileziğini tutan vidayı sıkın.

8 Zoom lens kullanıldığında Arka Odağın nasıl ayarlanacağı aşağıda açıklanmıştır. 1. Tornavida aracılığı ile Arka Odak Ayarlama Bileziğini sıkıştıran vidayı hafifçe gevşetin m mesafedeki canlı bir nesneyi (kontrol özellikleri olan) görüntüleyin ve lensin zoomunu gittiği kadar TELE ye ayarlayın. Sonra nesnenin en net görüntüsünü elde etmek için lensin Odak Bileziğini ayarlayın. 3. Lensin zoomunu gittiği kadar WIDE a ayarlayın. Sonra nesnenin en net görüntüsünü elde etmek için kameranın Arka Odak Bileziğini ayarlayın. 4. TELE deki WIDE deki zoom odağını tam olarak denk getirmek için ve 2 ve 3 numaralı işlemleri 2-3 defa tekrarlayın. 5. Arka Odak Ayarlama Bileziğini tutan vidayı sıkın. Kablonun Bağlanması Lensi taktıktan sonra ve Lens Seçme Düğmesini ayarladıktan sonra hazırlanan kabloyu kameranın terminallerine bağlayın. 1. Birinci olarak, BNC kablosunun bir ucunu kameranın Video Çıkış Terminaline (VIDEO OUT) bağlayın. 2. BNC kablosunun diğer ucunu ekranın Video Giriş Terminaline bağlayın. Not: Arka Odak Ayarlama Bileziği C yönünde ayarlanabilir mesafenin dışına çevrildiğinde bir limit sesi duyulur.

9 3. AC24V/DC12V Kamera Elektrik Girişi Bir Phillips tornavida kullanarak elektrik adaptörünün 2 hattını aşağıda gösterildiği gibi kameranın Elektrik IN Terminaline bağlayın. * Kutup ayrımı olmaksızın, AC 24V veya AC 12V güç kaynağına bağlayın. AC230V Kamera Elektrik Girişi Elektrik giriş kablosunu AC 230V güç kaynağına bağlayın.

10 4. Parçaların İsimleri ve Fonksiyonları Parçaların İsimleri ve Fonksiyonları Not Kamera lensinin yüzeyi kirlendiğinde, lens için üretilmiş ve etanol uygulanmış bir bez veya pamuklu bez ile yüzeyi hafifçe silin. * Yandan Görünüş (3) Auto İris Lens Bağlantısı (1) Montaj Adaptörü Girişi (6) ALC Lens Seçim Düğmesi (4) Auto İris Lens Kontrol Kablosu (5) Flanş Arka Ayar Bileziği (2) Auto İris Lensi (1) Montaj Adaptörü Yuvası Kameranın destek üzerine monte edilmesi için vidalarla desteğe monte edilecek olan montaj adaptörünü tutturmak için bu yuvayı kullanın (2) Auto İris Lensi (Opsiyon) Kamera üzerine monte edilecek olan lens (3) Auto İris Lens Bağlantısı Lensin irisini kontrol etmek ve aynı zamanda Auto İris Kontrol Lensine giden kontrol sinyali, video sinyali veya DC sinyali için gerekli elektriğin sağlanması için kullanılır. (4) Auto İris Lens Kontrol Kablosu Lensin irisini kontrol etmek için kameraya kontrol sinyallerinin gönderilmesi için kullanılır. (5) Flanş-Arka Ayarlama Bileziği Arka Odağın ayarlanması için kullanılır. (6) ALC Lens Seçim Düğmesi Kullanılacak Auto İris Lensinin tipini seçerken kullanılır. DC: DC kontrol sinyali gerektiren İris Lensi monte edildiğinde bu düğmeyi DC ye getirin. VIDEO: VIDEO kontrol sinyalini gerektiren Auto İris Lensi monte edildiğinde bu düğmeyi VIDEO ya getirin.

11 Arka Panel AC24V/DC12V -şekil- Kamera Elektrik Girişi (1) Elektrik Bağlantı Terminali Elektrik (adaptör) kablosuna bağlanacak olan terminal AC 24V veya DC 12V ye bağlayın. (2) Elektrik Gösterge LED i Elektrik kameraya uygun şekilde bağlandığında LED açılır. AC230V Kamera Elektrik Girişi (3), (4) INC/DEC Düğmesi LINELOCK modu Dikey Senkronize Fazını kontrol etmek için yararlıdır. -şekil

12 Bu modda Renk değişebilir. Böyle olması halinde, AC güç kaynağını kameraya bağlayın ve SW1 ON a çevirin. (NTSC: 60 HZ, PAL:50 HZ) (5) Fonksiyon Düğmeleri 1) SW1 (LL) OFF a ayarlandığında, kamera İç Sync modunda çalışır. ON a ayarlandığında, kamera Elektrik Sync modunda çalışır. Eğer kamera INT (İç Sync) moduna ayarlanmışsa, sıralı anahtara bağlanan bir kameralı Auto Değiştirme modunda, etc. izleme yapılırken her ekran değişiminde görüntü atlaması olacaktır. Atlama olmaksızın ekranı değiştirmek için, kamerayı LL ye ayarlayın ve INC/DEC düğmesini kullanarak Dikey Sync Fazını ayarlayın. 1. L/L 2. ELC 3. FL 4. AWB -şekil- 2) Bu düğmeyi Manual İris Lenste kullanın. Bu düğme ON da iken, ekranın parlaklığını otomatik olarak kontrol etmek için, elektronik kapağın hızı nesneni parlaklığına göre 1/60 ile 1/ arasında değişir. Fakat, Auto İris Lensinde (DC veya Video Kontrol) OFF a getirmeyi unutmayın. (3) SW3 (FL): NTSC sistemi 50 HZ güç kaynağı bölgesinde iken ve PAL sistemi 60HZ güç kaynağı bölgesinde iken ekran üzerinde titreşimi önlemek içindir. Yani, dikey sync frekansı ve aydınlatmanın titreşim frekansı uyumsuzluğundan kaynaklanan ekran görüntü titreşimini önlemek için. Bu düğme ON da iken, elektronik kapak 1/100san (NTSC) veya 1/120san ye (PAL) sabitlenir. (4) SW4 (AWB) ON a getirildiğinde ekranın rengi dış ortamın değişimi dolayısı ile ışıklandırma renk sıcaklığına uygun olarak otomatik olarak ayarlanır. (ATW) Eğer aydınlatma durumu sabit ise, OFF ayarı da vardır. Düğme ayarı ON dan OFF a getirilirken kamera renk sıcaklığını hafızaya alır ve kamera rengi hafızaya alınmış renk sıcaklığına ayarlanır. (AWC) Eğer aydınlatma ışık sıcaklığı değişmişse ve kameranın değişen renk sıcaklığını hafızaya almasını ve çalışmasını istiyorsanız, On/Off düğmesini tekrar çalıştırın. Fakat, aşağıdaki şartlar altında hata olabileceğini bildirmek isteriz. Birincisi, eğer nesne büyük, tek parlak renkli ve ekranın ortasında ise veya ekran üzerinde hiç beyaz ışık olmayan bir durum ise

13 İkincisi, natrium lamba gibi özel aydınlatma olması halinde. * LL modunda INC/DEC düğmesini kullanarak Dikey Sync Fazını ayarlamak için SW4 AWB ON a ayarlanmalıdır. * DC 12V için, INT/LL modu INT e sabitlenir. (6) DC İris Düzey Kontrolü ALC Lens Seçme Düğmesi DC ye ayarlandığında, tornavida gibi bir ayarlama çubuğunu kullanarak bu İris Düzey Kontrol ünü ayarlayın. (7) Video Çıkış Terminali Bu terminal monitörün Giriş Terminaline bağlanmalıdır. Bu terminal aracılığı ile, video sinyalleri gönderilir. 5. Ürün Spesifikasyonları SCC-130B/131B Ürün Ürün Tipi Yayın Sistemi CCD Piksel sayısı Tarama Tipi Frekans Sync Tipi Çözünürlük S/N Oranı İçerik CCTV Kamera NTSC STANDART SİSTEM 1/3 IT Tip S-HAD CCD 130B:510(H) x 492 (V) 131B:768(H) x 494 (V) 525 Sıra, 2:1 Tarama İÇ : Hz(H) 59,94 Hz (V) HAT KİLİDİ: Hz(H) 60 Hz (V) İÇ HAT KİLİDİ (AC24V güç kaynağı kullanıldığında) 130B: 330TV Hattı 131B: 520TV Hattı 50dB (AGC OFF)

14 Min. Nesne Aydınlatması 130B: 0.15 Lüks (F1.2) 131B: 0.3 Lüks (F1.2) ALC/ELC ALC DC İRİS LENSİ VİDEO LENSİ ELC Elektronik KAPATICI İRİS fonksiyonu 1/60 tan 1/ san. ye kadar Renk Sıcaklığı ATW/AWC Modu BLC ON (Arka Işık Dengelemesi) AGC ON Video Girişi KOMPOZİT VİDEO ÇIKIŞI 1 V p_p 75 Ω/BNC Güç Kaynağı AC24V±%10 (60Hz±0.3 Hz) DC12V %-5 ~+%10 Elektrik Tüketimi Yaklaşık 3 Watt Çalışma Isısı -10 o C ~+ 50 o C Çalışma Nemi ~ %90 Ebat 65 (E) x 52 (H) x 133 (L) mm (BNC dahildir) Ağırlık 450 g SCC-100BP/101BP/130BP/131BP Ürün Ürün Tipi Yayın Sistemi CCD Piksel sayısı Tarama Tipi Frekans Sync Tipi Çözünürlük S/N Oranı Min. Nesne Aydınlatması İçerik CCTV Kamera PAL STANDART SİSTEM 1/3 IT Tip S-HAD CCD 100BP/130B:500(H) x 582 (V) 101BP/131B:500(H) x 752 (V) 625 Sıra, 2:1 Tarama İÇ : Hz(H) 50 Hz (V) HAT KİLİDİ: Hz(H) 50 Hz (V) İÇ HAT KİLİDİ (AC24V güç kaynağı kullanıldığında) 100BP/130B: 330TV Hatları 131BP/101B: 520TV Hatları 50dB (AGC OFF) 100BP/130B: 0.15 Lüks (F1.2) 131BP/101BP: 0.3 Lüks (F1.2)

15 Ağırlık 100BP/101BP: Yaklaşık 550g 130BP/131BP: Yaklaşık 450 g ALC/ELC Renk Sıcaklığı BLC AGC Video Girişi Güç Kaynağı Elektrik Tüketimi Çalışma Isısı Çalışma Nemi ~ %90 Ebat ALC DC İRİS LENSİ VİDEO LENSİ ELC Elektronik KAPATICI İRİS fonksiyonu 1/60 tan 1/ san. ye kadar ATW/AWC Modu ON (Arka Işık Dengelemesi) ON KOMPOZİT VİDEO ÇIKIŞI 1 V p_p 75 Ω/BNC AC24V±%10 (60Hz±0.3 Hz) DC12V %-5 ~+%10 AC24V±%10 (50Hz±0.3 Hz) DC12V %-5 ~+%10 100BP/101: Yaklaşık 4 Watt 130BP/131: Yaklaşık 3 Watt -10 o C ~+ 50 o C 65 (E) x 52 (H) x 133 (L) mm (BNC dahildir)

BOSCH GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MODEL TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU. VG4 514 Serisi tüm modeller. VG4 152 Serisi tüm modeller

BOSCH GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MODEL TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU. VG4 514 Serisi tüm modeller. VG4 152 Serisi tüm modeller BOSCH GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU MODEL VG4 151 Serisi tüm modeller VG4 152 Serisi tüm modeller VG4 153 Serisi tüm modeller VG4 154 Serisi tüm modeller VG4 211 Serisi tüm

Detaylı

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu

Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Renkli Video Kamera Kullanım Kılavuzu Modeller : LS501 Bu ürünü kurmadan, çalıştırmadan veya ayarlamadan önce, lütfen bu talimat kitapçığının tamamını dikkatlice okuyun. İkaz ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ! AÇMAYIN

Detaylı

Düşük Işıklı, Yüksek Çözünürlüklü, Gündüz ve Gece Kamerası

Düşük Işıklı, Yüksek Çözünürlüklü, Gündüz ve Gece Kamerası Düşük Işıklı, Yüksek Çözünürlüklü, Gündüz ve Gece Kamerası Kullanım Kılavuzu SCB-1000 Düşük Işıklı, Yüksek Çözünürlüklü, Gündüz ve Gece Kamerası Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2011 Samsung Techwin Co.,

Detaylı

Smart Dome Kamera. (Dış Mekan tipi) Kullanıcı Kılavuzu. olasılıkları hayal edin

Smart Dome Kamera. (Dış Mekan tipi) Kullanıcı Kılavuzu. olasılıkları hayal edin SCC-C7453P Smart Dome Kamera (Dış Mekan tipi) Kullanıcı Kılavuzu olasılıkları hayal edin Bu Samsung ürününü aldığınız için teşekkürler. Daha ayrıntılı bir hizmet için lütfen web sitemizi ziyaret edin.

Detaylı

TFT-LCD MONITÖR SMT-1721 / SMT-1921

TFT-LCD MONITÖR SMT-1721 / SMT-1921 TFT-LCD MONITÖR SMT-1721 / SMT-1921 Kullanıcı Kılavuzu d'emploi Guía del usuario PYKOBOflCTBO nojlb3obatejlfl Guida dell'utente Bedienungsanleitung TFT-LCD MONITÖR SMT-1721 / SMT-1921 ÖNEMLİ GÜVENLİK TALİMATLARI

Detaylı

Yüksek Çözünürlüklü 37X Zum Renkli Kamera

Yüksek Çözünürlüklü 37X Zum Renkli Kamera Yüksek Çözünürlüklü 37X Zum Renkli Kamera Kullanım Kılavuzu SCZ-3370 Yüksek Çözünürlüklü Değişken Odaklı Dome Kamera Kullanım Kılavuzu Telif hakk 2011 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm haklar sakldr. Ticari

Detaylı

HD Video Camera. Kullanım Talimatları Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu iyice okuyun ve ileride başvurmak için saklayın.

HD Video Camera. Kullanım Talimatları Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu iyice okuyun ve ileride başvurmak için saklayın. 4-529-126-93 (1) HD Video Camera Kullanım Talimatları Cihazı çalıştırmadan önce bu kılavuzu iyice okuyun ve ileride başvurmak için saklayın. MCC-500MD 2014 Sony Corporation UYARI Yangın veya elektrik çarpması

Detaylı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı

Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Divar MR Dijital Kayıt Cihazı Modeller DVR-8K, DVR-16K, DVR-8L, DVR-16L tr Kullanım Kılavuzu_tr Dijital Video Kaydedici İçindekiler tr 1 İçindekiler 1 Güvenlik 3 1.1 Önemli güvenlik talimatları 3 1.2

Detaylı

LCD MONITÖRLER HAKKINDA ÖZEL NOTLAR Aşağıdaki belirtiler LCD monitörler için normal olup herhangi bir sorun ortaya çıktığı anlamına gelmez.

LCD MONITÖRLER HAKKINDA ÖZEL NOTLAR Aşağıdaki belirtiler LCD monitörler için normal olup herhangi bir sorun ortaya çıktığı anlamına gelmez. İÇERİK TABLOSU LCD MONITÖRLER HAKKINDA ÖZEL NOTLAR... 1 Güvenliğiniz ve rahatınız hakkında bilgiler... 2 ÜRÜN PAKETININ AÇILMASI... 5 Standin Takilmasi / Çikarilmasi... 6 EKRAN KONUMU AYARI... 6 ELEKTRİK

Detaylı

Üstün Çözünürlüklü GDA Kamerası

Üstün Çözünürlüklü GDA Kamerası Üstün Çözünürlüklü GDA Kamerası SCB-3000 SCB-3001 Kamerayı çalıştırmadan önce kamera modelini ve doğru giriş gücü voltajını onaylayın. Bu kılavuzu iyice anlamanız için model açıklamamızı sunacağız. SCB-3000/3001

Detaylı

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNB-5001/SNB-7001

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNB-5001/SNB-7001 AĞ KAMERASI Kullanım Kılavuzu SNB-5001/SNB-7001 Ağ Kamerası Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2012 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka, Samsung Techwin Co., Ltd nin tescilli logosudur

Detaylı

Yüksek Çözünürlüklü Darbelere Dayanıklı Dome Kamera

Yüksek Çözünürlüklü Darbelere Dayanıklı Dome Kamera Yüksek Çözünürlüklü Darbelere Dayanıklı Dome Kamera Kullanım Kılavuzu SCV-2060 Yüksek Çözünürlüklü Darbelere Dayanıklı Dome Kamera Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2010 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları

Detaylı

Acer Projeksiyon Cihazı. P1166/P1266/P1266i/P1270 Serisi Kullanım Kılavuzu

Acer Projeksiyon Cihazı. P1166/P1266/P1266i/P1270 Serisi Kullanım Kılavuzu Acer Projeksiyon Cihazı P1166/P1266/P1266i/P1270 Serisi Kullanım Kılavuzu Telif Hakkı 2008. Acer Incorporated. Tüm Hakları Saklıdır. Acer Projeksiyon Cihazı P1166/P1266/P1266i/P1270 Serisi Kullanım Kılavuzu

Detaylı

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU

TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU TÜRKÇE TANITMA VE KULLANMA KILAVUZU ÜRÜN CİNSİ: AXIS KAMERALAR İÇİN AYDINLATICI MARKA: AXİS TÜM MODELLER Bu Türkçe Tanıtma ve Kullanma Kılavuzu Anixter tarafından tercüme ettirilerek düzenlenmiştir. İzinsiz

Detaylı

UltraView IP Gündüz/Gece Sabit Kamera Kullanım Kılavuzu

UltraView IP Gündüz/Gece Sabit Kamera Kullanım Kılavuzu UltraView IP Gündüz/Gece Sabit Kamera Kullanım Kılavuzu P/N 1070140-TR REV B ISS 01MAY11 Telif Hakkı Ticari markalar ve patentler 2011 UTC Fire & Security. Tüm hakları saklıdır. Interlogix, UltraView adı

Detaylı

W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz

W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu. Hoş Geldiniz W6000/W6500 Dijital Projektör Ev Sineması Serisi Kullanıcı Kılavuzu Hoş Geldiniz İçindekiler Önemli Güvenlik Talimatları..3 Genel Bakış...6 Ambalaj içeriği...6 Uzaktan kumanda pilleri...7 Uzaktan kumanda

Detaylı

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNB-5000/SND-5080/ SND-5080F/SNV-5080

AĞ KAMERASI. Kullanım Kılavuzu SNB-5000/SND-5080/ SND-5080F/SNV-5080 AĞ KAMERASI Kullanım Kılavuzu SNB-5000/SND-5080/ SND-5080F/SNV-5080 Ağ Kamerası Kullanım Kılavuzu Telif hakkı 2011 Samsung Techwin Co., Ltd. Tüm hakları saklıdır. Ticari marka, Samsung Techwin Co., Ltd

Detaylı

Kullanım Talimatları. Projektörü Kullanma Hazırlıkları. Bir Görüntüyü Yansıtma. Projektör Ayarlarını Değiştirme. Troubleshooting.

Kullanım Talimatları. Projektörü Kullanma Hazırlıkları. Bir Görüntüyü Yansıtma. Projektör Ayarlarını Değiştirme. Troubleshooting. Kullanım Talimatları Projektörü Kullanma Hazırlıkları Bir Görüntüyü Yansıtma Projektör Ayarlarını Değiştirme Troubleshooting Bakım Ek Güvenli ve doğru kullanım için makineyi kullanmadan önce "Read This

Detaylı

Güvenlik Amaçlı Kamera

Güvenlik Amaçlı Kamera GÜVENLĐK AMAÇLI KAMERA Güvenlik Amaçlı Kamera MODELLER VG-420DN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun

Detaylı

12X HIZLI DOME KAMERA

12X HIZLI DOME KAMERA 12X HIZLI DOME KAMERA Kullanım Kılavuzu SCP-2120 emniyet bilgileri DİKKAT: DİKKAT ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİ AÇMAYIN ELEKTRİK ÇARPMASI RİSKİNİ AZALTMAK İÇİN, KAPAĞI (VEYA CİHAZIN ARKASINI) AÇMAYIN. KULLANICI

Detaylı

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA

GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA GÜVENLİK AMAÇLI KAMERA MODELLER BLW 550DSS-DN TÜRKÇE TANITIM KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU UYARI! Kurulum işlemine geçmeden önce kullanım kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Bu kullanma kılavuzunun içeriği,

Detaylı

LC-80LE645E LC-80LE645RU LC-80LE646E LC-80LE646S

LC-80LE645E LC-80LE645RU LC-80LE646E LC-80LE646S MODEL LC-80LE645E LC-80LE645RU LC-80LE646E LC-80LE646S KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON ASA CE Beyanı: SHARP Electronics (Europe) GmbH, işbu belgeyle, kablosuz LAN USB adaptörünün (WN8522D 7-JU)

Detaylı

UYARI: Genel Güvenlik Yönergelerigüvenlik yönergeleri

UYARI: Genel Güvenlik Yönergelerigüvenlik yönergeleri UYARI: Genel Güvenlik Yönergelerigüvenlik yönergeleri Kendi güvenliğinizin sağlanmasına ve ekipmanınızın ve çalışma ortamınızın olası hasarlardan korunmasına yardımcı olmak için aşağıdaki güvenlik yönergelerine

Detaylı

FCC Rapor Uyarısı...2 Kanada DOC Bildirisi...2 Önemli Güvenlik Yönergeleri...3 LCD Monitörlere Dair Özel Notlar...3

FCC Rapor Uyarısı...2 Kanada DOC Bildirisi...2 Önemli Güvenlik Yönergeleri...3 LCD Monitörlere Dair Özel Notlar...3 İçindekiler Türkçe Önsöz... 2 FCC Rapor Uyarısı...2 Kanada DOC Bildirisi...2 Önemli Güvenlik Yönergeleri...3 LCD Monitörlere Dair Özel Notlar...3 Bölüm 1 Montaj... 4 Paketi Açma...4 LCD Monitörün kaideye

Detaylı

LC-60LE635E LC-60LE635RU LC-60LE636E LC-60LE636S

LC-60LE635E LC-60LE635RU LC-60LE636E LC-60LE636S MODEL LC-60LE635E LC-60LE635RU LC-60LE636E LC-60LE636S KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON ASA CE Beyanı: SHARP Electronics (Europe) GmbH, işbu belgeyle, kablosuz LAN USB adaptörünün (WN8522D 7-JU)

Detaylı

Sayısal Video Kayıt Cihazı

Sayısal Video Kayıt Cihazı KULLANIM KILAVUZU Sayısal Video Kayıt Cihazı Cihazınızı çalıştırmadan önce bu kılavuzu dikkatlice okuyun ve kılavuzu ilerde başvurmak için saklayın. MODELS LRD5160 Serileri LRD5080 Serileri 1209 (V1.0)

Detaylı

LC-60UQ10E LC-60UQ10EN LC-60UQ10KN

LC-60UQ10E LC-60UQ10EN LC-60UQ10KN MODEL LC-80UQ10E LC-80UQ10EN LC-80UQ10KN LC-70UQ10E LC-70UQ10EN LC-70UQ10KN KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON LC-60UQ10E LC-60UQ10EN LC-60UQ10KN ASA CE Beyanı: SHARP Electronics, işbu belgeyle, bu

Detaylı

feragatnameler... 31 Program Seçenekleri... 17 Teletekst... 17

feragatnameler... 31 Program Seçenekleri... 17 Teletekst... 17 İçindekiler TV - Özellikler... 2 DLNA Ağ Servisinin Kullanımı... 20 Sayın SHARP müşterisi... 3 İnternet Portal... 20 Önemli emniyet tedbirleri... 3 Netflix... 20 Çevresel Bilgi... 6 HBBTV Sistemi... 21

Detaylı

COMPANION 5. Kullanma Kılavuzu

COMPANION 5. Kullanma Kılavuzu COMPANION 5 MULTiMEDYA HOPARLÖR SiSTEMi Kullanma Kılavuzu Türkçe Français GÜVENLİK BİLGİSİ Lütfen bu kılavuzu okuyun. Bu kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyunuz. Hoparlör sisteminizi doğru şekilde kurmanıza

Detaylı

LC-60LE855E LC-60LE857E LC-60LE857RU LC-60LE858E LC-60LE855KN LC-60LE857EN

LC-60LE855E LC-60LE857E LC-60LE857RU LC-60LE858E LC-60LE855KN LC-60LE857EN MODEL LC-80LE857E LC-80LE857RU LC-80LE858E LC-80LE857EN LC-80LE857KN LC-70LE857E LC-70LE857RU LC-70LE858E LC-70LE857EN LC-70LE857KN KULLANMA KILAVUZU RENKLİ LCD TELEVİZYON LC-60LE855E LC-60LE857E LC-60LE857RU

Detaylı