508_Master SON:_ :11 Page 1 PEUGEOT 508 / 508 SW

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "508_Master SON:_ 10.02.2011 09:11 Page 1 PEUGEOT 508 / 508 SW"

Transkript

1 PEUGEOT 508 / 508 SW

2 SIRA DIŞI ANLAR Peugeot nun yenilikçi tasarımı ve üst düzey donanımları Yeni Peugeot 508 de daha da anlam kazanıyor. Yeni Peugeot 508 in bir tek hedefi var: Otomobilde geçirdiğiniz her saniyeyi yüksek kaliteli bir ana dönüştürmek.

3

4

5

6

7 YOĞUN HEYECANLAR Stili, sağlamlığı ve dengeli boyutları ile 508 heykel gibi işlenmiş bir araç izlenimi veriyor. 508 in ön yüzü Peugeot nun yeni tasarım kodlarını yüceltiyor: Karoserden bağımsız, havada asılı imiş gibi görünen radyatör ızgarası ile krom ve yarı mat yüzeylerin harmanlandığı LED* li aslan gözü farlar modern ve teknolojik bir görüntü sunuyor. Arka stoplar, üç kırmızı pençede üçlü LED* aydınlatmaları barındırıyor. Otomobilin yalın çizgisi, yarı mat krom* cam çerçeveleri ile canlandırılıyor. * Versiyona göre değişiklik göstermektedir.

8 SEÇKİN ANLAR Yeni Peugeot 508 in sürücüye keyif veren iç mekânı adeta yolculuğa davet çıkarıyor. Torpido panelinin pürüzsüz stili, kullanılan kaliteli malzemeler, özenli işçilik ve sunulan teknolojiler iç mekânın üst seviyedeki ambiyansına katkıda bulunuyor. Zaman, 508 in iç mekanında nihayet kendi gerçeğini yakalıyor.

9

10

11 ISMARLAMA KONFOR Yeni Peugeot 508 e bindiğiniz anda bir memnuniyet duygusuna kapılırsınız: Mükemmel tasarlanmış mimarisi sayesinde, cömert bir yaşam alanına ve ihtiyaçlarınıza tamamen uyarlanmış donanımlara sahip olursunuz. Kendinizi otomobilde rahat hissedersiniz. Pratik yerleştirme alanları 508, konforlu geniş iç mekânına, otomobilde yaşamı kolaylaştıran, çok sayıda pratik yerleştirme alanı ekliyor: Soğutmalı torpido gözü, önde ve arkada 2 şer bardak tutucu*, her kapı panosunda şişe koyma yerleri, dirsekliğin altında bir göz ve seyyar bir küllük. Dört bölgeli otomatik klima Yeni Peugeot 508 de Çift bölgeli otomatik * klima dışında, sürücü ve yolcular tercih ettikleri iklimlendirmelere sahip olmalarını sağlayan dört bölgeli bir klimadan* yararlanabiliyor. Koltuklar Ön koltuklar stil, konfor ve kavrama olmak üzere 3 beklenti etrafında geliştirildi. Koltuklar elektrikli ısıtmalı* olabiliyor. Yeni Peugeot 508 sürücüye ve öndeki yolcuya, hareketli minder ucu (baldır desteği) sayesinde, minder uzunluklarını ayarlama* olanağı da veriyor. * Versiyona göre değişiklik göstermektedir.

12

13 GENİŞ ALANLAR İÇİN TASARLANDI

14 UZAKLARA GİDEBİLİRSİNİZ. BİR METRE BİLE İLERLEMEDEN.

15 Geniş panoramik cam tavan Yeni Peugeot 508 SW, standart olarak, arka koltuklara kadar uzanan, böylece iç mekâna olağanüstü bir genişlik hissi, dış bölüme ise dinamik ve modern bir stil kazandıran panoramik cam tavan* ile donatılıyor m 2 alana sahip, gerçek ışık kuyusu olan bu tavan yeni bir konfor kaynağı oluşturuyor. Ayrıca konforunuzu artıran elektrikli bir örtme düzeneği de mevcut. Önceden belirlenmiş 5 ayar pozisyonuna göre tek dokunuşlu döner kumandası ile tavan açıklığını arzunuza göre ayarlayabiliyorsunuz. * Versiyona göre değişiklik göstermektedir.

16

17 PRATİK DÜZENLEMELER Geniş bagaj Yeni Peugeot 508 ve 508 SW da dikkat çekici bir bagaj hacmi ve çok sayıda yerleştirme çözümü sunuluyor. Yeni Peugeot 508 SW un cömert bagaj hacmi koltuk sırtlıkları kalkık olduğunda su cinsinden 660 litreye ulaşıyor (560 dm 3 VDA), koltuk sırtlıkları yatırıldığında litreye (1598 dm 3 VDA) kadar çıkıyor. Bu hacimlere su cinsinden 48 litrelik (42 dm 3 VDA)** bagaj paspas altı gözleri dahildir. Yeni Peugeot 508 SW nun sert paspası* bölümler halinde katlanıyor ve böylece paspas altındaki ek gözlere erişimi kolaylaştırıyor. Yeni Peugeot 508 SW nun motorlu bagaj kapısı* sürücü bölümünden, anahtar aracılığı ile ya da bagaj kapısı üzerindeki kumandayla açılabiliyor. Yeni Peugeot 508 Sedan da: Bagaj hacmi koltuk sırtlıkları kalkık olduğunda su cinsinden 545 litreye (515 dm3 VDA) ulaşıyor, koltuk sırtlıkları yatırıldığında ise litreye (1381 dm 3 VDA) çıkıyor. Bu hacimlere su cinsinden 48 litrelik (42 dm3 VDA)** bagaj paspas altı gözleri dahildir. Dikkat çekici modülerlik Düz döşeme zemini, kayak taşıma kapakları ve arka koltuk sırtlıklarının yatırılabilmesi, çeşitli büyüklükteki eşyaların yüklenmesini kolaylaştırıyor. Yeni Peugeot 508 SW da akıllı bir düzenek var: Daha fazla pratiklik için, bagajın yan giydirmeleri üzerinde yer alan iki kol yardımıyla koltuk sırtlıkları yatırılabiliyor. Ayrıca, yüksek yük filesi* tavana kadar tüm yükleme hacminin kullanılmasını sağlıyor. * Versiyona göre değişiklik göstermektedir. ** Lastik onarım kitine sahip (stepnenin olmadığı) araçlar için geçerlidir.

18 AKLINA GÜVENİN Yeni Peugeot 508 ve 508 SW, akıllı, yenilikçi ve sezgisel yeni nesil teknolojilerden yararlanıyor. Sizi bilgilendiriyor, yardımcı oluyor ve minimum güç harcayarak aracı kullanmanızı kolaylaştırıyor. Anahtarsız Giriş ve Çalıştırma Sistemi* Klasik anahtar yerine Yeni Peugeot 508 veya 508 SW nuza binmenizi ve motoru çalıştırmanızı kolaylaştıran bu düzeneği kullanın*: Kapıları açmak için elektronik anahtarı cebinizde veya el çantanızda saklayın, otomobilinize binin, sadece Start/Stop düğmesine basarak motoru çalıştırın ve durdurun. Öte yandan, aracınızı terk ederken kapıları kilitlemek için sadece kapı koluna dokunmanız yeterli olacaktır. * Versiyona göre değişiklik göstermektedir.

19 Renkli Head- up ekranı* Temel sürüş bilgilerine gözünüzü yoldan ayırmadan erişebilirsiniz! Head up ekranı ile bu veriler görme alanınızda yer alan gizlenebilir bir saydam levha üzerine renkli olarak yansıtılması ile görüntülenir. Böylece sürekli ve güvenli olarak hızınız, hız sabitleyici ve sınırlayıcı ayarları* navigasyon göstergeleri** hakkında bilgilendirilirsiniz * Versiyona göre değişiklik göstermektedir. ** WIP Navigasyon ile mevcut. Park mesafe ölçüm sistemi* Bu fonksiyon ön ve arka park sensörlerine entegre edilmiştir. Mevcut park alanını ölçer ve çok fonksiyonlu ekranda size belli bir yere park etme olanağınızın olup olmadığını ve yapılacak manevranın güçlük seviyesini gösterir.

20

21 TEKNOLOJİK BİR GÜVENCE Audio ve navigasyon sistemi Yeni Peugeot 508 ve 508 SW da audio WIP Sound sisteme, ya da WIP Nav+* navigasyon sisteminlerinden birine sahip olursunuz. 8 hoparlörlü Radio CD / MP3 WIP Sound sistemine, WIP Connect opsiyonu sayesinde Bluetooth eller serbest kiti ve USB bağlantısı eklenebiliyor. Yeni nesil WIP Nav+* navigasyon sistemi, güzergâhı doğru ve güvenle izlemenize yardımcı olan bir navigasyonu, bir MP3 uyumlu CD çalarlı radyo, 7 renkli bilgi ekranı, Bluetooth eller serbest telefon kiti ve USB/jack bağlantısı içeriyor. Bu sistem orta konsol üzerinde yer alan göstergeden veya direksiyondan kumanda edilebiliyor. Arkamys sistemi ve JBL Hi-Fi kiti Yeni Peugeot 508 ve 508 SW da daha kaliteli bir ses ortamı yaratılmasını sağlayan Arkamys dijital ses işlemcisi standart olarak bulunuyor. Bu sistem, müziğin kaynağını ön cam hizasında konumlandırarak keyifli bir deneyim sunuyor. Hi-Fi dünyasına girmek isterseniz, Yeni Peugeot 508 ve 508 SW 500W lık bir amplifikatöre bağlı 10 hoparlörlü bir JBL* hi-fi müzik sistemi sunuyor. Bu 10 hoparlör arasında, ön konsolda yer alan mid-range (orta kanal) ile bagajda yer alan sub-woofer da bulunuyor. Tüm 508 gamında standart olarak bulunan USB/jack prizi, orta kol dayama altındaki bir göze yerleştirildi. Böylece seyyar cihazlarınıza bağlanabiliyorsunuz. USB prizi ile bağlantı sayesinde tüm bilgiler çok fonksiyonlu ekranda görüntüleniyor ve çeşitli fonksiyonlara erişim direksiyondan gerçekleştirilebiliyor. * Versiyona göre değişiklik göstermektedir.

22 GT VERSİYONU: LÜKS VE PRESTİJ İN BİRLEŞİMİ Yeni Peugeot 508 Sedan GT yi seçerek, 508 gamında sunulan maksimum lüks ve keyfi hissedecek, standart donanımları sayesinde sıra dışı anlar yaşayacaksınız. Prestijli iç mekânı size otomobilde müthiş bir yaşam keyfi sağlarken, sıra dışı mimarisi ile gövdenin stiline hayran olacaksınız.

23 Dış ve iç detaylardaki işçilik kalitesi Krom çift egzoz çıkışlı arka tampon, parlak siyah ön ızgara ve özel alüminyum jantlar otomobilin soylu çizgilerini yüceltirken, dinamizminizi ve mükemmellik anlayışınızı yansıtacak. İç detaylara gösterilen özen ilk bakışta hissedilen farklı bir dünya yaratıyor; dekor olarak alüminyum ve döşemelerde Nappa** deri gibi kullanılan malzemelerin seçimi, iç mekânın üst gam ambiyansına katkıda bulunuyor. Konforlu iç mekan ve sürüş keyfi İç mekân konforu, zengin donanım ve sürüş keyfi GT versiyonunun parolasıdır: Ön koltukların minder uzunluğunu ayarlayın (baldır desteği), elektrikli sürücü koltuğunun* hafıza ve masaj * fonksiyonundan yararlanın. WIP Nav+* sistemi ise yolunuzu kolayca bulmanız için size rehberlik yapacaktır. * Versiyona göre opsiyonel olarak sunulmaktadır. ** Nappa deri döşemeli. Örnek yol tutuşu Peugeot nun otomobil yarışlarından kaynaklanan yürüyen aksam konusundaki deneyimi, bilgi birikimi, yenilikçi teknolojik seçimleri, yol tutuşu ve sürüş özellikleri yönünden markanın mükemmellik imajını pekiştiriyor. Yeni Peugeot 508 GT de kullanılan bağımsız mafsallı çift üçgen salıncaklı ön takım üst düzey yol tutuşu ve direksiyon hakimiyeti kazandırarak, eşsiz bir sürüş deneyimi yaşamanıza olanak veriyor. Yeni Peugeot 508 GT de 2.2 HDi 204 hp Diesel motor, Sedan da 150 g CO 2 /km yi aşmayan emisyonlarla, otomobile dikkat çekici bir akustik konfor ile yüksek bir performans düzeyi ve dinamizm kazandırıyor.

24

25 PERFORMANS SEÇİMİ

26 MOTOR SEÇENEKLERİ 1.6 VTi 120 hp Otomatik vites değiştirme seçeneği sunan 6 ileri robotize şanzımana sahip manuel vites kutulu cm3 lük bu motor sürüş keyfi ile yakıt tüketimi arasında çok iyi bir denge sunuyor. BENZİNLİ 1.6 THP 156 hp 6 ileri manuel veya otomatik vites kutusuna sahip* bu motor, düşük devirler dahil çok geniş bir aralıkta yüksek tork değeri (1.400 d/d da 240 Nm) sergiliyor. Dinamizm ve esnekliği bir arada sunuyor. 1.6 HDi 112 hp FAP 5 ileri manuel vites kutulu bu motor performans ve yakıt tüketimi arasında mükemmel bir denge sunuyor. 1.6 e-hdi 112 hp FAP (karşı sayfaya bkz) 2.0 HDi 163hp FAP 6 ileri otomatik şanzımana sahip* cm3 lük bu motor, sürüşü keyifli hale getiren performansı ile birinci sınıf dinamizm sunuyor. 2.2 L HDi 204 hp FAP 508 ürün gamının göz bebeği olan ve sadece GT versiyonunda sunulan bu motor 6 ileri otomatik şanzıman* ile eşleştirildi. Bir yandan yakıt tüketimini ve CO 2 salımlarını kontrol altında tutarken (508 Sedan da 150 g CO 2 /km, aynı zamanda seri ara hızlanmalar ve üst düzey sürüş konforu sunuyor. DİZEL *Tüm otomatik vitesli versiyonlarda direksiyon arkasındaki vites değiştirme kulakçıkları standarttır.. 2,2 l HDi 204ch FAP BVA6

27 TEKNOLOJİ : 1.6 L e-hdi 112 hp FAP Yerkürenin geleceğinin korunması günümüzde insanoğlunun çözmesi gereken en büyük sorunlar arasında bulunuyor. Yeni Peugeot 508 gamında yeni nesil STOP & START sistemi e-hdi teknolojisini kullanarak bu hedefe ulaşmaya çalışıyor. Bu sistem örneğin kırmızı ışıkta veya Dur işaretinde; aracın her duruşunda motoru otomatik olarak durduruyor. Sürücü yoluna devam etmek istediğinde motorun sessiz şekilde yeniden çalışması bu sistemin yeniliğini ve üstünlüğünü oluşturuyor. e-hdi sistemi böylece yakıt tüketimi ile CO 2 salımlarının daha etkin şekilde kontrol altında tutulmasını mümkün kılıyor. Bu teknoloji, otomatik vites değiştirme seçeneği sunan 6 ileri robotize şanzımana sahip HDi bir motor ile sunuluyor.

28 PEUGEOT VE ÇEVRE Peugeot düşük emisyonlu geniş bir araç yelpazesi sunuyor; dünya çapındaki satışlarının yarısından fazlası 140 g CO 2 /km nin altında salım yapan araçlardan oluşuyor. Bu performans, ilk kez 2000 yılında Peugeot 607 de lanse edilen, bugün geniş bir gamda mevcut olan ve 2.1 milyondan fazla aracın donatılmış olduğu (partikül emisyonlarını %99,99 oranında azaltan) partikül filtreli Diesel motor gibi Peugeot nun liderliğini kanıtladığı teknolojiler ile Stop & Start ın yaygınlaştırılması, yeni nesil HDi motorların geliştirilmesi gibi devrim niteliğindeki yeniliklere dayanıyor. HDi FAP HDi teknolojisi yüksek performanslı kirlilik önleyici sistem Partikül Filtresi (FAP) ile birleştirildi. Kendi kendini temizleyen bu sistem mazotun motor içinde yanması sırasında meydana gelen gazların yeniden işlenmesini sağlıyor. Filtre, Diesel parçacıklarını ölçülebilir sınırlara getirerek (0,004 g/km) kirliliğin azaltılmasına katkıda bulunuyor. Bu teknoloji Diesel i çevreye daha saygılı bir motor haline getiriyor.

29 YAKIT TÜKETİMLERİ VE EMİSYONLAR Benzinli motorlar 508 Yakıt tüketimleri (L / 100 km olarak)* Vites kutusu Şehir içi Şehir dışı Karma C0 2 (g/km) 1.6 VTi 120 hp BVMP6 9,0 4,6 6, THP 156 hp BVM6 9,2 4,8 6, THP 156 hp BVA6 10,2 5,3 7,1 164 Diesel Motorlar 1.6 HDi 112 hp FAP BVM5 5,9 4,1 4, e-hdi 112 hp FAP BVMP6 5,1 4,0 4, HDi 163 hp FAP BVA6 7,6 4,6 5, HDi 204 hp FAP BVA6 8,0 4,4 5,7 150 Diesel Motorlar 508 SW Yakıt tüketimleri (L / 100 km olarak)* Vites kutuları Şehir içi Şehir dışı Karma C0 2 (g/km) 1.6 e-hdi 112 hp FAP BVMP6 5,1 4,1 4,5 116 BVM = 5 veya 6 ileri manuel vites kutusu / BVMP6 = 6 ileri tiptronik kumandalı manuel vites kutusu / BVA6 = 6 ileri otomatik vites kutusu / FAP = Partikül Filtresi * 99/100/CE yönetmeliğine göre.

30 GÜVENLİK Fren sistemleri ve ESP* Yeni Peugeot 508 ve 508 SW, birinci sınıf sürüş özelliklerine standart olarak sunulan ESP sistemini ekleyerek üst düzey aktif güvenliğe ulaşıyor. ESP sistemi; Kilitlemeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS) ile Anti-Patinaj Sistemi (ASR), Elektronik Fren Gücü Dağıtım Sistemi (REF), Acil Fren Yardım Sistemi (AFU) ve yetersiz tutunma durumlarında otomobilin yol tutuşunun maksimize edilmesini sağlayan Akıllı Çekiş Kontrolü fonksiyonlarını bir araya getiriyor. Elektronik park fren sistemi* (FSE) Elektronik park fren sistemi, motor durduğunda otomatik olarak devreye girer ve kalkış anında da otomatik olarak devreden çıkar. Elektronik park fren sistemi ile eşleşen Hill Asist fonksiyonu (yokuş kalkış desteği) araç yokuşta iken iki saniye kadar sabit kalmasını sağlayarak kaymasını önlemektedir. * Versiyona göre değişiklik göstermektedir. Hız Sınırlama / Sabitleme Sistemi* Hız sabitleyici, araç hızının sabit tutulmasını, hız sınırlayıcı ise aşılmaması gereken bir azami hızın programlanmasını sağlar. Bu fonksiyonlara çok işlevli direksiyondan kumanda edilebilir. Hava yastıkları Çarpışma halinde 6 hava yastığı yolcuların en etkin şekilde korunmasını sağlıyor: 2 adet ön hava yastığı, 2 adet yan hava yastığı ve 2 ön ve arka perde hava yastığı. Kafalıklar Yeni Peugeot 508 ve 508 SW un entegre ayarlı yeni ön kafalıkları, hassas şekilde tam istenilen yükseklikte konumlandırılabiliyor. Boyları ve portföy şeklindeki formları, doğru koruma seviyesini sağlamak üzere en uygun şekilde ayarlanmalarını sağlıyor.

31 1 1 Akıllı ışık sistemli farlar * Gece, özel bir kamera sürekli olarak seyir koşullarını (karşıdan gelen araç, takip edilen araç, aydınlatılmış meskun mahaller ) analiz ediyor ve mümkün olur olmaz farları uzun hüzmeli konuma getirip böylece görüş alanını artırıyor. 3 ve 4 Kavşak aydınlatması Otomobil kısa veya uzun hüzmeli farlarla 40 km/s in altında** seyrederken, ön sis farının ışık hüzmesi virajın iç kısmını aydınlatıyor. Kavşak aydınlatması özellikle şehir için sürüşte, kavşaklarda, keskin ve çok virajlı yollarda, park manevralarında büyük yarar sağlıyor. ** Direksiyon 15 o nin üzerinde bir açı yapmalıdır Aktif Xenon farlar* Yeni Peugeot 508 ve 508 SW Xenon farlarla donatılabiliyor. Bu farlar aynı zamanda orijinal ve prestijli LED li bir ışık imzası oluşturuyor. * Versiyona göre değişiklik göstermektedir. 4

32 RENKLER Yeni Peugeot 508 ve 508 SW ile 10 farklı kasa rengi seçeneği sunuluyor: Metalik veya opak. METALİK RENKLER Alüminyum Gri Atom Gri Andesit Gri Magnezit Kahve Kapadokya Bej Topaz Mavi OPAK RENKLER Alp Beyazı

33 İnci Siyah Sedefli Beyaz Nil Mavi

34 NAPPA DERİ

35 Nappa* deri koltuk döşemesi şıklık ve kaliteyi ifade ediyor ve Yeni Peugeot 508 ve 508 SW nin üst gam karakterini güçlendiriyor. * Versiyonlara göre standart, opsiyon veya mevcut değil. 1 Nappa Cohiba Deri 2 Nappa Tramontane Deri 1 2

36 CLAUDIA DERİ

37 Claudia* deri döşeme iç mekânın seçkin görünüşüne ve konfor hissine katkıda bulunan bir deridir. İki farklı tonda sunuluyor: Açık (Ariès) veya koyu (Tramontane). * Versiyona göre değişiklik göstermektedir. 1 Claudia Ariès Deri 2 Claudia Tramontane Deri 1 2

38 MARSTON TRAMONTANE YARI DERİ GT MARSTON TRAMONTANE YARI DERİ Marston Tramontane* yarı deri ve GT Marston Tramontane** yarı deri döşemeler (aşağıda sunulmuştur) farklı dikişleri ile ayırt edilmekte olup, iç mekâna dinamizm kazandırıyor. * Versiyonlara göre standart, opsiyon veya mevcut değil. ** Sadece GT versiyonunda mevcut.

39 KUMAŞ DÖŞEMELER Farklı kumaş döşeme seçenekleri 508 veya 508 SW unuzun içini tercihlerinize göre giydirmenizi sağlıyor. 1 Dara Tramontane döşeme 3 Nervuron Ariès döşeme 2 Cocher Tramantane döşeme 1 2 3

40 Yeni Peugeot 508 veya 508 SW hakkında daha fazla bilgi edinmek, onları istediğiniz gibi biçimlendirmek ve mevcut renkler ve motorlar, bakım, opsiyonlar ve teknik özellikler hakkında bilgi edinmek için yukarıdaki siteyi ziyaret edebilirsiniz.

41 SATIŞ VE SATIŞ SONRASI SERVİS AĞI Peugeot yu seçmek demek, aynı zamanda müşteri karşılama, profesyonellik, ileri teknoloji teçhizat ve hizmet kalitesi anlamında size maksimum memnuniyeti garanti eden yaygın bir servis ağının hizmetinizde olması demektir. Böylece, sizi dinleyen, isteklerinizi anlayan ve bunları etkin şekilde karşılayan bir uzman tarafından karşılanacağınızdan emin olursunuz. Uzun vadeli bir ilişkiye girmeniz için daha iyi bir güvence olabilir mi? SÖZLEfiMEL GARANT : - Üretim hatas - Bak m ve afl nma hariç PEUGEOT ASSISTANCE - Garanti kapsam ndaki bir ar za sebebiyle arac n hareketsiz kalmas BOYA GARANT S - Boya hatas ya da araç orjinal karoserisi cila hatas DEL NMEYE KARfiI GARANT - çeriden kaynaklanan paslanma sonucu delinme KEYFİNİZ İÇİN PEUGEOT BUTİK Özel olarak aracınız için tasarlanmış eksiksiz orijinal Peugeot aksesuar ve donanım gamı. Hem kendinize hem de sevdiklerinize hediye etmeniz için Peugeot imaj ürünleri yelpazesi. PEUGEOT İNTERNET Peugeot yu internet üzerinden daha iyi tanımak için : ÇEVRE İÇİN Peugeot uzun yıllardır geleceği düşünerek yenilikçi adımlar atıyor. Bugün, Blue Lion kampanyası kasamında, Peugeot, gelecek kuşaklara verdiği önemi diğer bir etabı aşarak kanıtlamış bulunuyor. Şimdiden BLUE LION * kampanyası elde edilen somut sonuçları göz önüne çıkartıyor: 2000 yılından bu yana Peugeot markalı dan fazla FAP (Partikül Filtresi) donanımlı araç satılmıştır yılında Peugeot Avrupa daki* 120 gramdan az CO 2/km emisyon değerine sahip araç pazarındaki payını %15.4 e çıkartarak liderliğini daha güçlendirmiştir. Böylece Avrupa da satılan 120 gramdan az CO 2/km emisyon salınım değeri sunan 6 araçtan biri Peugeot markasına sahip. * Bir araç modelinin, Peugeot markası tarafından yaratılan BLUE LION imzasından faydalanabilmesi için 3 kritere uyması gerekmektedir: 130 g/km ye eşit veya bu sınırın altında CO 2 salım oranı, ISO normuna sahip fabrikalarda üretilmiş olması ve aracın %95 i geri dönüşüm amaçlı kullanılabilmesi. HDi FAP HDi teknolojisi çevre kirliliğine karşı çok verimli bir sistem ile beraber çalışmaktadır: Partikül Filtresi (FAP). Kendi kendini temizleyen Partikül Filtresi (FAP) ile dizel motorların yaydığı partiküller veya siyah dumanlar ölçülebilir düzeyde (0.004 g/km) azaltılır.

42 AKSESUARLAR 16" - 19" çok geniş bir alüminyum jant yelpazesi arasından size en uygun olanını seçin! 16" stil A jant kapağı Alüminyum Jant 16" stil 01 Alüminyum Jant 16" stil 02 Alüminyum Jant 16" stil 03 Alüminyum Jant 16" stil 04 Alüminyum Jant 16" stil 05 Alüminyum Jant 16" stil 06 Alüminyum Jant 17" stil 09 Alüminyum Jant 18" stil 07 Alüminyum Jant 18" stil 08 Alüminyum Jant 18" stil 10 Alüminyum Jant 19" stil 12

43 AKSESUARLAR Peugeot 508 ve 508 SW un şık çizgilerini vurgulayın, kişiliğini daha belirginleştirin ve onları aksesuarlarla donatarak teknolojik yönlerini ön plana çıkarın. TASARIM 1 Bagaj rüzgar siperi Şık ve aerodinamik bagaj rüzgar siperi 508 in özgün çizgisini güçlendiriyor. 2 3 Alüminyum Jant 17" stil 06 Yan ayna krom kaplamaları MULTİMEDYA 1 Wi-Fi On Board Kutusu 3G / 3G+ modem bağlantılı Wi-Fi box İnternete sürekli erişim sağlıyor. 2 Multimedya ekranı Kafalık bağlantılarına sabitleniyor. Kendi ekseni üzerinde dönerek görüş açısının ayarlanmasını sağlıyor. Seyyar video okuyucuların ve elektronik tabletlerin çoğu ile uyumlu. 1 2 TAŞIMA KORUMA 508 SW bagaj organizatörü Makaralı kayış ve bagajı bölümlere ayıran teleskopik çubukları ile ray üzerine yerleştirilen bagaj teknesi. Bölümlere ayrılabilen bagaj haznesi Eşyaların sabitlenmesini sağlayan hareketli ayıraçlı kanallı bagaj haznesi. Tampon koruyucu Ön ve arka tamponlar üzerine yerleştirilen saydam reçineden 4 parçalı kit. Kapı eşiği koruyucuları Karbon veya alüminyum görünümlü PVC koruyucular estetik ve koruma işlevlerini bir arada sunuyor.

44 AKSESUARLAR Yan Cam Güneşlikler Arka Cam Güneşlikler Paspaslar (Halı / Kauçuk) Halı Bagaj Paspasları

45 AKSESUARLAR Kauçuk Bagaj Paspasları Bagaj Filesi Bagaj Çözümleri - Sabitleyici Bloklar Bagaj Çözümleri - Sürgülü Raflar

46 AKSESUARLAR Taşıma Çözümleri - Üst Enlemesine Taşıyıcı Barlar Ön Cam Rüzgarlıklar Çocuk Koltukları Yan Ayna Krom Kaplamaları

47 AKSESUARLAR Navigasyon Karter muhafazası Alarm Sistemleri

48

TEKNOLOJİ. 5008 aynı zamanda daha fazla güvenlik ve geri vitese geçişte otomatik olarak devreye giren bir geri görüş kamerasına da sahip.

TEKNOLOJİ. 5008 aynı zamanda daha fazla güvenlik ve geri vitese geçişte otomatik olarak devreye giren bir geri görüş kamerasına da sahip. YENİ PEUGEOT 5008 TEKNOLOJİ Mesafe Uyarı Sistemi Bu donanım, önünüzdeki araç ile aranızdaki mesafe hakkında sizi bilgi vererek güvenlik mesafelerine uyma konusunda size destek oluyor. Park Alanı Ölçümü

Detaylı

peugeot.com.tr Bayi Kaşesi YENİ PEUGEOT 208

peugeot.com.tr Bayi Kaşesi YENİ PEUGEOT 208 peugeot.com.tr Bu broşürdeki bilgi ve görüntüler, broşür basıldığında geçerli olan teknik özellikleri esas alır. Sunulan ekipmanlar versiyonlara göre standart ya da opsiyoneldir. Broşürde yer alan bazı

Detaylı

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız.

Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Yeni Dacia Duster Yeni Dacia Duster, gerçeğin tam ortasındasınız. Algılanan değerin reel değer ile hiçbir ilgisinin olmadığı, bir gün moda olanın ertesi gün hemen demode olduğu bir dünyada, Yeni Duster

Detaylı

renault MeGane SPOrt tourer drive the change

renault MeGane SPOrt tourer drive the change renault MEGANE SPORT TOURER drive the change 114 YILDAN BERİ aynı vizyonu paylaşıyoruz: ÇAĞINA AYAK UYDURMASI OTOMOBİL HER ZAMAN BİR İLERLEME, ÇEVREYe VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUK SİMGESİ, COŞKU KAYNAĞI

Detaylı

Dacia Sandero... Tam size göre.

Dacia Sandero... Tam size göre. Dacia Sandero Dacia Sandero... Tam size göre. Otomobilinizden ne beklersiniz? Çekici ve prestijli bir tasarım, zengin donanımlı bir iç mekân, bütün ailenize ulaşım olanağı sağlayacak geniş bir alan, özenli

Detaylı

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz.

Peugeot 308'in hatlarına baktığınızda tekerlekleri üzerine güvenle oturmuş olduğunu ve bu özellikleriyle yola hükmettiğini keşfedersiniz. SOLUK KESEN HATLAR Yeni Peugeot 308'de her şey tam anlamıyla uyum içerisinde. Hem şehir içi hem de uzun yol için tasarlanan aerodinamik gövdesi, kompakt yapısı ve boyutları arasında mükemmel bir oranı

Detaylı

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE HATCHBACK & SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT MEGANE ZAMANA YENİLMEYEN HEYECAN Gerçek değerler sizi daha ileriye götürecek olanlardır. Bir yandan yenilenerek devam eden değerler...

Detaylı

Kar. Islak zemin. Kum. ESP off. ESP standart

Kar. Islak zemin. Kum. ESP off. ESP standart PEUGEOT 3008 FARKLI YAfiAYIN Peugeot 3008... Tasarımı, Peugeot nun son yıllardaki eşsiz çizgilerini taşıyor. Cömert iç hacmi ve SUV tipi yüksek gövde yapısı, ilk bakışta dikkat çeken özellikleri. Seçkin

Detaylı

RENAULT LATITUDE'DE NELER BULACAKSINIZ?

RENAULT LATITUDE'DE NELER BULACAKSINIZ? RENAULT LATITUDE'DE NELER BULACAKSINIZ? Tasarım Konfor Teknoloji Hayal Gücü RENAULT LATITUDE LÜKS DONANIMIYLA SİZE KENDİNİZİ ÇOK İYİ HİSSETTİRECEK. Dünyanın ilk 360 derece test sürüşü, www.renaultlatitude360.com

Detaylı

peugeot.com.tr Bayi Kaşesi YENİ PEUGEOT 308

peugeot.com.tr Bayi Kaşesi YENİ PEUGEOT 308 01 / 2014 peugeot.com.tr Bu broflürdeki bilgi ve görüntüler, broflür bas ld ğ nda geçerli olan teknik özellikleri esas al r. Sunulan ekipmanlar versiyonlara göre standart ya da opsiyoneldir. Broflürde

Detaylı

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye

KANGOO RENAULT RENAULT KANGOO DRIVE THE CHANGE. 120ZG00131 Ağustos 2014. /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye RENAULT KANGOO 120ZG00131 Ağustos 2014 RENAULT KANGOO RENAULT KANGOO /renaultturkiye /renaultturkey /renaultturkey /+RenaultTurkiye www.renault.com.tr Broşürün içeriğinin baskı tarihi itibariyle doğru

Detaylı

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

> > RANGE ROVER SPORT 2012

> > RANGE ROVER SPORT 2012 RANGE ROVER SPORT 2012 En lüks sports tourer. Olağanüstü asfalt dinamikleri, sınıfının lider konfor özellikleri ve üstün yetenekleri ile mükemmel. Yenilenen gövdesi, mükemmel iç tasarımı, iki farklı olağanüstü

Detaylı

renault scenic & grand scenic drive the change

renault scenic & grand scenic drive the change renault scenic & grand scenic drive the change 114 YILDAN BERİ aynı vizyonu paylaşıyoruz: OTOMOBİLler, ÇAĞA AYAK UYDURMAk İÇİN HER ZAMAN, İLERLEME ve ÇEVRE İle TOPLUMA KARŞI ORUMLULUK İMGEİ, COŞKU KAYNAĞI

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE

RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE RENAULT FLUENCE DRIVE THE CHANGE BAŞROLDE YENİ RENAULT FLUENCE Akıcı, ahenkli, göz alıcı... Mühendislerimizin yaratıcılığı, ekiplerimizin bilgi birikimiyle birleşti ve karşınıza Renault markasının yeni

Detaylı

RENAULT. DRIVE THE CHANGE.

RENAULT. DRIVE THE CHANGE. RENAULT MASTER 114 YILDAN BERİ, ÇAĞINA UYUM GÖSTERMESİ İÇİN OTOMOBİLİN HER ZAMAN İLERLEME, ÇEVRE VE TOPLUMA KARŞI SORUMLULUK, HERKES İÇİN KEYİF VE SÜRDÜRÜLEBİLİR ULAŞIM ARACI OLMASI GEREKTİĞİ VİZYONUNU

Detaylı

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308

YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 URUN BROSURU_Layout 1 5/28/14 4:52 PM Page 1 YENİ PEUGEOT 308 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 2 YENI 308 MART'15 D.qxp_Layout 1 3/11/15 9:48 AM Page 3 HEYECAN VERİCİ En iyi

Detaylı

YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE

YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER DRIVE THE CHANGE BAKIŞ ARZUNUN ANATOMİSİ YENİ RENAULT CLIO SPORT TOURER IN SHOOTING BRAKE OLARAK ADLANDIRILAN ÜST SINIF COUPÉ STATION ARAÇLARDAN ESİNLENEN GÜÇLÜ KİŞİLİĞİ,

Detaylı

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE

RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE RENAULT LATITUDE DRIVE THE CHANGE YENİ RENAULT LATITUDE FOCU. 47 CANNER. 813 INNOVATION BY RENAULT. 1617 CARLAB. 1822 BIRAKIN ZERAFET İZİ TAȘIIN GERÇEK ZERAFET: LATITUDE, EÇKİN VE GÜÇLÜ İLUETİ İLE GÖZ

Detaylı

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM.

YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. YENİ NISSAN QASHQAI YENİ NISSAN QASHQAI. ŞEHİR BENİM. Beklediğiniz an geldi. Crossover ın öncüsü Yeni Nissan Qashqai; öngörüye sahip gelişmiş teknolojisi, dinamik sürüş keyfi ve kusursuz tasarımıyla sizin

Detaylı

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid Toyota Yaris ve Yaris Hybrid TOYOTA TOUCH & GO Yeni Toyota Yaris ve Yaris Hybrid. Akıllı ve kışkırtıcı, üstelik şehre çok yakışıyor. Toyota Touch & Go Navigasyon, geri görüş kamerası ve multimedya uygulamalarının

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO Toyota Yaris Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO 4.7 Toyota Touch & Go Navigasyon, geri dönüş kamerası ve multimedya uygulamalarının tadını çıkarın.

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı