TABLET MINT 8X8i Model No:M8012

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TABLET MINT 8X8i Model No:M8012"

Transkript

1 TABLET MINT 8X8i Model No: M8012

2 Medya Internet Cihazınızı kullanmadan önce dikkatli bir şekilde okuyunuz.

3 İçindekiler l Başlangıç...3 Paket İçerikleri...3 Özellikler...4 Internete Bağlanmak İçin...20 Gereksinimler Kablosuz Internete Bağlanma Dokunmatik Hakknda...8 Koruyucu Film...8 Dokunmatik Ekran Haraketleri...8 Ekran Haraketleri Hakknda...9 Tableti Sarj Etme...10 Hafza Kart Takma...10 Tablete Reset Atma...11 şlarken...12 Cihaz Açma Kapatma Cihazn ekrann açma kapama(uyku Modu) Ekran Kilitleme...13 Ana Ekran görünümü Uygulama Hakknda Yüklü Uygulamalar...16 Uygulama Yükleme...17 Menu...18 Bildirimler...18 Internet Tarayıcısında Gezinme...23 aaa Diğer Bağlantılar...30 Bilgisayara Bağlanma Televizyona Bağlanma...31 Kulakk Bağlama...32 USB Güçlü Adaptör Kullanma...32 Klavye Bağlama Harici Bellek Bağlama Özk...35

4 Başlangıç Tabletini tercih ett için öncelikle tr. Kullan kitndaerilen farkllaredebilir. için tfen irtibata. en kullan için daki tlarn t kontrol. Internet Tablet USB kablo US oblio G S Çkulaklklar G Atör

5 Özellikler Internette gezinebilir En web sitelerde gezebilirsiniz. Internetten videolar izleyebilirsiniz Dünya üzerinden tli videolar izleyebilirsiniz. Videolar yükleyebilirsiniz. S taplarz Binlerceitap yüleyebilirsiniz. istitabrahatlla oyabilirsiniz. icrosdh Cihaznzn dahili hazasn 32 GB a arrabilirsiniz.) - Dahili Ka Gtülü Ka Ott e st cihaz cihan eran - ott tedir. * Cihanlaitap yiçin ep fn dr. Binlerce Android ncihaznza. Cihaznza. Cihazda HDMI Internete sile. Yüehl b/g/ Ciihaznzda tüphanenizden, video ve fotflar dinleyebilir,izleyebilir ve inceleyebilirsiniz ve dinleyebilirsiniz

6 Dokunmatik Ekran Cihazın kapasitif ekranı sayesinde dokunmatik ekranda daha fazla deneyim elde edebilirsiniz. Cihazın ekranı sayesinde iki pamağınızla yakınlaşıp, uzaklaşabilirsiniz Not: Parmaklarınız açık olmalıdır. Cihazın ekranını darbelere ve hasarlara karşı koruyunuz. Cihazı kullanırken ellerinizin temiz olmasına özen gösteriniz.cihazın ekranına herhangi bir iz bulaştırmamaya dikkat ediniz. Dokunmatik Ekran Eylemleri Çerçevenin üzerinde bulunan 3 tuş sayesinde cihazınızı kontrol edebilirsiniz. Ekrandaki simgeleri açmak, işlemleri başlatmak veya durdurmak, ekran klavyesinde yazı yazmak ve diger üm işlevler için parmağınızı kullanınız. Koruyucu Film Cihazın üstünde nakliye sırasında hasar görmemesi için ince bir koruyucu film bulunmaktadır.kullanmadan once çıkarmayı unutmayınız. Filmi çıkartmak için filmin bir ucundan tutunuz ve digger tarafa doğru çekiniz. Dokun: Dokun ve Bekle: İlgili simgeyi aktif eder(örn: Uygulamlar Simgesi,Butonlar, Menu Simgesi, ve ekran klavyesinden yazı karakter). Cihazda simgelere farklı işlevler yaptırabilmek için dokunun ve bekleyiniz.(örn., Simgeyi açmak, alternative menu açma, sürüklemek fonksiyonu). Simgeye dokunup beklediğinizde,işlem bitene kadar elinizi simgeden çekmeyiniz.

7 Sürükle: Ekrandaki simgenin konumunu tirir (Örn., Uygulama simgesini ana ekrana tar). Sürüklemek için simgeye dokunun ve bekleyiniz, istz ekrana sürükleyin ve braknz. Simge z hedefte olacaktr. Yönlendirme Sensörü (G-Sensör) Cihaznz otomatik olarak yan ve düz olarak cihaz görüntüsünü tirmektedir. Cihaznn en iyi dik konumda çalmaktadr. Cihazn ayarlar bölümünden yönlendirme sensörü açk ve kapal konuma getirilmektedir. Ekren Geçileri: Yukar aa elinizi ekranda sürükzde liste yukar/aa ilerleyecektir. Baz ekranlarda, sol/sa geçiler ile ekran görüntüsünü tirebilirsiniz. Çift Tklama: nternet taraycsnda, uygulamalarda ekrana çift tkladnzda z ekran yaknlaacaktr ( Uygulama desteki sürece yaknlap uzaklaacaktr).

8 Cihaz dahili lithium batarya ile gelmektedir. Cihazı kullanmadan önce, bataryanın tamamen dolu olduğuna emin olunuz. Şarj gösterge ışığı yeşil renk olduğunda cihazınız şarjı tamamen dolmuştur Not: Cihazın bataryası uygunsuz kullanımlar dahilinde patlama ve kimyasal olarak zarar verebilir. Cihazın ısınmasına musade etmeyiniz ve cihazın batarya ile oynamayınız. Cihazı direk güneşe veya ateşe maruz kalacak yerlerde bırakmayınız. Cihazı firmanızın belirttiği ve kutu içinden çıkan adaptörler ile kullanınız

9 1. a

10 : 2 1

11 Tablet açıkken pilden tasarruf edebilmek için cihazı güç butonuna basarak uyku moduna alabilirsiniz. Cihazı uyku modundan çıkarmak için tekrar basmanız yeterlidir. Cihazınız batarya tasarrufu sağlayabilmek için otomatik olarak uyku moduna geçmektedir. Ayarlardan sürelerini değiştirebilirsiniz.

12 Eğer cihazınızda şifreleme kurulu ise, şifrenizi giriniz ve kilidi açınız. Ekran kilidi şifresi ayarlardan Güvenlik ayarlarından aktif edebilrisiniz. Ana Ekran Görünümü Ana ekran daki görünüm ile birlikte açlacakr Dikkat: Şifrenizi lütfen kayıt ediniz. Şifrenizi kaybettiğiniz takdirde cihazınız fabrika ayarlarına geri döndürülecek ve tüm bilgileriniz silinecektir. 4 8 İsim Özellikler 1 Google Google Tarayıcısı üzerinden arama yapar Arama 2 Ana Ekran Ana Ekrana döndürür. 3 Geri Bir önceki ekrana geri döner.

13 Name Description 4 Son Çalışılan Cihaz en son çalışılan uygulamaları uygulamalar gösterir. 5 Uygulamalar Uygulama ekranında Uygulamalar ve Widgetleri bulabilirsiniz. Uygulamalar Uygulamalar Ekranı 6 Widgets Widgetler ekranınızdan kolayca ulaşabileceğiniz küçük uygulamalardır. Daha fazla bilgi için Widget bölümüne bakınız. 7 Simge Uygulama veya dosyayı açmak için dokunun 8 Bildirimler Sutunu Bildirimleri görüntüleyebilirsiniz. Bildirim sutununda güç seviyesini, bağlantı sinyal gücünü bulabilirsiniz. Cihazın uygulamalar ekranında farklılıklar oluşabilir olarak uygulamalar hakkında herhangi bir kesinlik bildirilmemektedir.

14 HaUygulamal Bazuygulamlarhazrolarakcihaznzlaberabergelicektir. Uygulamlardakigibidir: İnternette gezinmenize yardımcı tarayıcı programı Yerel zamanı görebilir ve alarm kurabilirsiniz Takvim goruntuluyebılır,hatırlatmalar yapabılır ve ajandanızı yonetebılırsınız. E-postalarınızı kontrol edebilirsiniz Hesaplarınızı ve basit matematik işlemlerinizi yapmanızı sağlar. Kamerası ile video ve fotoğraf çekebilirsiniz. Dosyalarınızı goruntuluyebılır ve yonetebılırsınız. bilirsiniz.

15 Muzik çalar Cihazın ayarlarını değiştirebilir ve kişisel kullanımınıza göre cihazı uygun hale getirebilirsiniz. Uygulama Yükleme Cihazınıza uygulamalar yükleyebilirsiniz.cihazınız.apk uzantılı dosyaları desteklemektedir. Cihazınıza uygulama yüklemek için, Uygulamalar menusunden ayarların yapılmış olduğuna emin olunuz. Cihazınızndaki engellemeleri kaldırınız. Youtube da popüler video ları izleyebilirsiniz Cihazınız orjinalinden uygulamalar yüklü olarak gelmektedir ayrıca cihazınıza diğer ilgili uygulamalarıda yükleyip kurabilirsiniz. Fakat olarak uygulamların çalışmasını garanti etmemekteyiz. Cihaz işlemcisi ve Ram gücü doğrultusunda izin verilen uygulamaları çalışmaktadır.

16 Menu Widget 1 2 Bildirimler Cihazın ana ekranında sağ alt köşede Bildirimler sutunu bulunmaktadır. Yeni bir mesaj aldığında, alarm kurulu olduğunda yada yeni bir olay meydana geldiğinde simge gözükmektedir. Bildirimlerin olduğu sutundan bildirimleri okuyabilir ve tek haraketle uygulamaya girebilirsiniz. Bildirimler Paneli 3 Widgetleri Silmek için

17 Bildirimleri cevaplamak Bildirim listesindeki, bildirimlere tıklayın ve bildirimi siliniz. Ayrıca bildirimlere tıklayıp uygulamayı açabilirsiniz. 4. Bildirimler Panelini kapatma Geri tuşuna bastığınızda

18 Internete Bağlanma Gereksinimler Wi-Fi80211/ Cihazınız ilgili bağlantıya ve ağ sağlayıcınıza bağlanabilmek için mutlaka doğru bilgilere ihtiyaç duyacaktır. Cihazınız minimum olarak 64 Kbps bağlantıya gereksinim duymaktadır. Cihazınızla Kablosuz bir ağa bağlanmak istediğinizde, ağın bilgilerini bilmeniz gerekmektedir. Bazı ağlar şifreli olabilmektedir.

19 Kablosuz İnternete Bağlanma Kablosuz Internet simgesi bildirim sutununda gözükmektedir. Bağlanıtın olup olmadığı oradan incelenebilir. (Simgedeki dalgalar [Simge Yok] 1. Kablosuz interneti açma; a Ana Ekrana Giriniz: b d e Kablosuz internet açık olduğunda cihazın bağlanabileceği ağlar otomatik olarak gözükmektedir. Cihaz daha önce bağlandığı ağlara otomatik olarak tekrardan bağlanacaktır. Cihazınızla bağlanmak istediğiniz ağı göremiyorsanız, tekrardan ağları araya basınız.sağ üst köşedeki atar tuşuna basınız. 2. :

20 Ağ açık konumda ise,cihazınız direk ağa bağlanacaktır. Eğer bağlanmak istediğiniz ağ korumalı ise, cihaz size şifre soracaktır. Yazdığınız şifre doğru ise cihaz otomatik olarak ağa bağlanacaktır. Daha sonraki internet bağlantılarınızda otomatik olarak bağlanacaktır. Daha ayrıntılı bilgi için teknik servis elemanlarına başvurunuz. Internet bağlantınız kurulduğunda bildirimler sutununda kablosuz ağ simgesini göreceksiniz.

21 Web adreslerinde gezinme Tarayıcı uygulaması size web sayfalarında gezinmeyi ve internetten bilgileri almanızı sağlar. Haberleri takip edersiniz, arkadaşlarınızla iletişime gecesiniz ve videolar ile interaktif uygulamalardan bu cihaz ile yararlanabilirsiniz. Tarayıcıyı kullanabilmek için internete bağlı olmanız gerekmektedir. Tarayıcıyı açmak için, tarayıcı simgesine basınız Isim Açıklama 1 Adres sutunu Bulunduğunuz adresi gösterir. 2 Sutuna dokunun ve yeni adres girin. 1 2 Kayıtlı Siteler Sık kullanılanlara giriniz ve en çok ziyaret ettiğiniz web sitelerini görüntüleyebilirsiniz. 3 Arama Dokunun ve istediğiniz kelimeyi aratın. 4 Sık Kullanılanlar Sık kullanılanlara ekler. Ekleme 5 Yeni sayfa (+) Yeni bir pencere acar.

22 1 Internet sitelerine girmek için; Adres sutununa dokunun. Klavye otomatik olarak açılacaktır.(klavye kapatmak için, geri tuşuna dokunun.) Sık olarak girdiğiniz siteleri sık kulanılanlar sekmesine ekleyebilirsiniz Klavyeyi kullanın ve adresi giriniz. 3 Tarayıcıda giriş tuşuna basınız. 3Eğer isterseniz, web sitelerinin özelliklerini ve kayıt isimlerini değiştirebilirsiniz. Değişiklik bittiğinde tamam tuşuna basınız.

23 Se: Use Eshe we URL. Fe: Seh ehe e e.

24 Ana ekrana dönme Çevrimdışı çalışma: Cihaz internet sayfasını hafızasına alır ve internetin kapalı olduğu durumlarda bile sayfaları görüntüleme imkanı vardır. Sayfa Bilgisi:Bulunduğunuz sayfanın ayrıntılı bilgisini verir. Ayarlar

25 Uygulamal Cihana yeni bir uygulama yüklemenin farklekillleri vardr. Dilerseniz cihazınıza uygulama marketlerinden uygulama yükleyebilirsiniz. Cihazınızda bulunan market uygulamasını açınız. 1. Ana menuden ilgili uygulamaya dokunun 1. Cihazınıza uygulama yüklemek için cihazınızın teknik bilgilerini kontrol ediniz. Cihazın yeterli olduğu özelliklerde uygulama yükleyiniz. Cihazınıza indirdiğiniz uygulamaların cihazınıza zara vermesi durumunda EFTAŞ Elektronik() herhangi bir mesuliyet kabul etmemektedir.

26 Bazı uygulama geliştiriceleri uygulamalarını kendi web sitelerinde paylaşmaktadır. Cihazınız üçüncü taraf uygulamarını cihaza kurma ve kullanma izinlerini vermektedir. Herhangi bir market uygulaması dışı yaptığınız indirmeler cihazınıza zarar verebilir. Bu gibi durumlarda hiç bir mesuliyet kabul etmemektedir. Cihazınızda oluşan herhangi bir aksalık veya çalışmama gibi durumlarda teknik servisimiz sorunu çözmek için çalışmalar yapacak çözemediği durumlarda sistemi sıfırlayacaktır. Bu durumlarda cihazınızdaki tüm veriler kaybolacaktır Ana ekrandan Menu Butonuna basınız. Uygulamaya dokunun ve yüklü uygulamalar listesi açılacaktır.

27 4. Silmek istediğiniz uygulamanın üstüne basınız. 5. Uygulama bilgileri gözükecektir. Açılan ekrandan Sil butonuna basınız. 6. Açılan ekrandan Tamam tuşuna basınız. Cihazınızdan uygulamaları ayrıca uygulamayı sürükleyip direk ekranda çıkan çöp kutusu simgesinin üstüne bırakarak silebilirsiniz.

28 oblio Diğer Bağlantılar Bilgisayara Bağlama Bilgisayarınızdan cihazınıza bilgi transferi yapabilirsiniz. 1. Bildirim panelini açmak için bildirim sutununa dokunun. Dahili kablosu ile:

29 2. Usb bağlantısına dokunun ve Usb Bağlantısını Açınız. Kabloyu taktığınızda ve bağlantıyı açtığınızda dosya transferleri yapabileceksiniz. Bilgisayarınız tabletinizi harici bellek olarak tanıyacaktır.bilgisayarınızdaki belgeleri sürükleyip tabletinize atabilir, tabletinizdeki bilgileride sürükleyip bilgisyaraınıza atabilirsiniz. Televizyona bağlanma HDMI ao (pa-pc) : moduna Daha fazla bilgi için lütfen Televizyon üreticiniz ile görüşünüz.

30 Kulaklık Bağlama Daha iyi bir multimedya deneyimi için cihazınıza kulaklıkları bağlayabilirsiniz. USB Güçlü Adaptör Kullanma Tablet PCnize adaptör kullanarak, USB bağlantılı cihazları bağlayabilirsiniz. Bağlantı adaptörü USB bağlantılı klavye ve mouse unuzu bağlamanıza imkan vermektedir. 3m(1/ Çok sesli müzik dinlemeniz kulaklarınıza zarar verebilir. Yüksek sesli müzik dinlemeniz geçici duyma rahatsızlıklarına sebep verebilir. MEMORY CARD Klavye bağlama

31 Ayrıca bu bağlantı şeklini mouse bağlantısında da yapabilirsiniz. Harici Bellek Bağlama Cihazınıza USB hafıza bağlayabilirsiniz. Cihazınız harici olarak 32 GB a kadar desteklemektedir.

32 Sistem Ayarlanyarlama Sistem ayarlarnirebilir, cihan görüntülerini irebilirsiniz. Bazı uygulamalar farklı ayarlara sahiptir ve geliştiricisi doğrultusunda ayarları değiştirmek gerekmektedir. Ayarlar menusunu açmak için; 1. Ana ekrandan, menu tuşuna basınız. 2. Ayarlar tuşuna basınız. Ayarlar gruplanmıştır. İlgili grubu açınız ve ilgili ayarı yapınız. Lütfen ayrıntılı ayarlar için kullanım kitabındaki ayarlar bölümüne bakınız.

33 Özellikler Ürünlerin teknik ve güncel bilgileri için Çağrı Merkezi ile iletişime geçiniz. Kullanım klavuzundaki özellikler ürünle farklılık gösterebilmektedir. İşlemci BoxChip A10 (1,4 GHz) RAM 1 GB Bellek 8 GB Dahili Hafıza microsdhc card Girişi (maks. 32GB destekler) Ekran 8.0 TFT LCD (800 x 600), capacitive dokunmatik ekran Kablosuz Internet Wi-Fi IEEE b/g/n Görüntü çıkışı Mini HDMI, type C (1080p ve 720p destekler) Ses Çıkışı 3.5 mm kulaklık girişi Bağlantılar USB 2.0 Yüksek Hız Artı Özellkler Ön Kamera / Arka Kamera Dahili Mikrafon Dahili Hoparlör İşletim Sistemi Android 4.0 Güç Batarya Süresi (saat) * Dahili şarj edilebilir batarya (DC 5V) 9 saat muzik, 4.5 saat video, 5 saat web tarayıcı

34 Teknik Destek Cihazınızla alakalı herhangi bir durum olduğunda lütfen Eftaş Elektronik Teknik Servisi ile irtibata geçiniz. Cihazlarımız hakkında en güncel bilgileri sitelerinden takip edebilirsiniz. Teknik Servis E-posta: Web: - Telefon: , Pazartesi-Cuma (9:00-18:00)

35 Güvenlik Önlemleri Dikkat Cihazı kesinlikle açmayınız. : ğınız ürünün bilgilerini aşağıda belirtilen bölgeye yazınız. Dikkat: Cihazı ateşten ve elektrik şokundan koruyunuz. Cihazın kasasına hasar vermeyiniz. Cihazınızla ilgili tüm sıkıntılarınızda teknik servisimizle iletişime geçiniz. Model Nu Ser Nu Cihazı aşırı sıcak, soğuk, nemli ve tozlu ortamlardan uzak tutunuz. Cihazı düşürmeyiniz. Sarsıntıya maruz bırakmayınız. Cihazın ekranı zarar görebilir. Aşağıdaki durumlarda cihazınızı sarj ediniz; Pil göstergesi düşük uyarısı verdiğinde Cihazın otomatik olarak kapanması durumunda Cihazın tuşlarının çalışmaması durumunda Dosya aktarımında yada yüklenmesi sırasında bağlantıyı koparmayınız. Hata oluşumuna neden olabilir. Cihazı sökmeye açmaya yada tamir etmeye çalışmayın, bu gibi durumlar cihazın garanti kapasamından çıkmasına neden olacaktır. Cihazınızı alkol, benzin v.b. kimyasal maddeler ile temizlemeyiniz. Korozyona neden olabilir. Sadece kutusundan çıkan bezi kullanınız. Cihazı su ve yabancı maddelerden uzak tutunuz.

36 3G Bağlantı Yapılandırma Cihazınızın modem ayarları için öncelikle cihazınızın desteklediği modemleri öğrenmeniz gerekmektedir. Not: Harici modem desteği operatorlere göre farklılık göstermez. Cihazınızın ayarlar bölümüne giriniz. Bağlantı ayarlarından Diğer sekmesine dokunun. Mobil Ağlara girin. Erişim Noktası Adlarına girin. Bağlantı sağlayıcınızın ismini göreceksiniz. (Not: Eğer ekranda hiçbir şey görmüyorsanız modeminiz desteklememektedir.) Sağ üst köşedeki menu butonuna basınız. Yeni APN sekmesine basınız. Karşınıza çıkan ekranda ; AD:mgb APN: mgb bilgilerini girin ve kaydedin. Sonra mgb sekmesini işaretlediğinizden emin olun.

37

TABLET MINT 7 SLIM II. Model No: M727 HC

TABLET MINT 7 SLIM II. Model No: M727 HC TABLET MINT 7 SLIM II Model No: M727 HC Medya Internet Cihazınızı kullanmadan önce dikkatli bir şekilde okuyunuz. İçindekiler l Başlangıç...3 Paket İçerikleri...3 Özellikler...4 Internete Bağlanmak İçin...20

Detaylı

TABLET MINT. Model No: N81S

TABLET MINT. Model No: N81S TABLET MINT Model No: N81S Tablet Min Kullanmadan önce lütfen kullanım kılavuzu okuyunuz İçindekiler Oblio l Başlangıç...3 Paket İçerikleri...3 Özellikler...4 Internete Bağlanmak İçin...20 Gereksinimler...

Detaylı

1. Prestigio MultiPad 2. Sarj Adaptörü 3. Taşıma Kılıfı 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6. Garanti Belgesi 7. Yasal ve Güvenlik Uyarıları

1. Prestigio MultiPad 2. Sarj Adaptörü 3. Taşıma Kılıfı 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6. Garanti Belgesi 7. Yasal ve Güvenlik Uyarıları 1. Kutu İçeriği 1. 2. Sarj Adaptörü 3. Taşıma Kılıfı 4. USB Kablosu 5. 6. Garanti Belgesi 7. Yasal ve Güvenlik Uyarıları 2. Cihaz Görünümü 15 16 3 4 5 6 1 2 13 14 10 9 8 11 12 7 TR - 1 1 2 3 4 5 6 7 8

Detaylı

1. Prestigio MultiPad 2. AC Adaptör 3. Taşıma Kılıfı 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6. Garanti Kartı 7. Yasal Güvenlik Uyarıları

1. Prestigio MultiPad 2. AC Adaptör 3. Taşıma Kılıfı 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6. Garanti Kartı 7. Yasal Güvenlik Uyarıları 1. Paket İçeriği 1. 2. AC Adaptör 3. Taşıma Kılıfı 4. USB Kablosu 5. 6. Garanti Kartı 7. Yasal Güvenlik Uyarıları 2. Cihaz Görünümü 1 2 9 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 TR - 1 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13

Detaylı

1. Kutu İçeriği. 2. Cihaz Görünümü. 1. Prestigio Tablet PC 2. Sarj Cihazı 3. Kulaklık 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6.

1. Kutu İçeriği. 2. Cihaz Görünümü. 1. Prestigio Tablet PC 2. Sarj Cihazı 3. Kulaklık 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6. 1. Kutu İçeriği TR 1. 2. Sarj Cihazı 3. Kulaklık 4. USB Kablosu 5. 6. Garanti Belgesi 2. Cihaz Görünümü 1 3 5 7 2 4 6 8 10 9 11 1 Web-kamera Video konferansı ve diğer uygulamalar için 2 Ses +\ Ses - Ses

Detaylı

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma

İlk Kez GIGABYTE Notebook kullanma GIGABYTE Notebook satın aldığınız için sizi kutlarız! Bu kılavuz size notebook kurulumuna başlamanızda yardımcı olacaktır. Nihai ürün konfigürasyonu satın aldığınız andaki modeline bağlıdır. GIGABYTE,

Detaylı

Bu cihaz yüksek hassasiyete sahiptir. Lütfen kendi başınıza parçalarını sökmeyin. maddeler kullanmayın ve cihazın su ile temasından kaçının.

Bu cihaz yüksek hassasiyete sahiptir. Lütfen kendi başınıza parçalarını sökmeyin. maddeler kullanmayın ve cihazın su ile temasından kaçının. reedera10 Hızlı Kılavuz Copyright 2013 Selekt Bilgisayar Tüm hakları saklıdır. Bu cihaz yüksek hassasiyete sahiptir. Lütfen kendi başınıza parçalarını sökmeyin. Cihazı bir yere vurmayın ya da düşürmeyin.

Detaylı

TURKCELL MaxiPLUS 5. Hızlı Başlangıç Kılavuzu

TURKCELL MaxiPLUS 5. Hızlı Başlangıç Kılavuzu TURKCELL MaxiPLUS 5 Hızlı Başlangıç Kılavuzu Telefona Genel Bakış Güç Tuşu Kulaklık LED Gösterge Şarj/ USB Girişi Dokunmatik Ekran Ana Ekran Tuşu Arama Tuşu Menü Tuşu Geri Tuşu Kulaklık Girişi Ses Tuşları

Detaylı

1. Kutu İçeriği. 2. Cihaz Görünümü. 1. Prestigio Tablet PC 2. Sarj Cihazı 3. Kulaklık 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6.

1. Kutu İçeriği. 2. Cihaz Görünümü. 1. Prestigio Tablet PC 2. Sarj Cihazı 3. Kulaklık 4. USB Kablosu 5. Hızlı Başlangıç Klavuzu 6. 1. Kutu İçeriği TR 1. 2. Sarj Cihazı 3. Kulaklık 4. USB Kablosu 5. 6. Garanti Belgesi 2. Cihaz Görünümü 1 2 3 4 5 6 7 TR - 1 TR 1 2 3 4 5 6 7 Kulaklık Girişi Sarj Girişi Micro USB Yuvası Güç/Kilit Tuşu

Detaylı

reedera8i Kullanım Kılavuzu

reedera8i Kullanım Kılavuzu reedera8i Kullanım Kılavuzu reeder A8i Hızlı Kılavuz Copyright 2013 Selekt Bilgisayar Tüm haklıları saklıdır. Bu cihaz yüksek hassasiyete sahiptir. Lütfen kendi başınıza parçalarını sökmeyin. Cihazı bir

Detaylı

Cihazı Aç/Kapat; Beklet/Kullan ; Fabrika ayarlarına geri dön. Açık/Kapalı, Sarj Göstergesi

Cihazı Aç/Kapat; Beklet/Kullan ; Fabrika ayarlarına geri dön. Açık/Kapalı, Sarj Göstergesi 1. Kutu İçeriği 1. 2. Sarj Cihazı 3. Kulaklık 4. USB Kablosu 5. 6. Garanti Belgesi 2. Cihaz Görünümü TR 10 11 3 4 7 1 2 5 6 8 9 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 Ses +\ Ses - Güç\Sıfırla Tuşu Güç\Sarj Göstergesi

Detaylı

ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU

ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU ZİRVEDRİVE IOS YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Girişi: Giriş ekranınd sisteme giriş yapılır. dan kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilip giriş butonuna basılarak Sistem Ekranı: 4 2 1 2 3 Klasörler

Detaylı

İçindekiler. Akıllı Tahta Uygulaması (ATU) Kullanma Kılavuzu. İçindekiler. Bölüm 1: Uygulama Hakkında Genel bilgi 2

İçindekiler. Akıllı Tahta Uygulaması (ATU) Kullanma Kılavuzu. İçindekiler. Bölüm 1: Uygulama Hakkında Genel bilgi 2 İçindekiler 1 İçindekiler Bölüm 1: Uygulama Hakkında Genel bilgi 2 Bölüm 2: Akıllı Tahta Uygulamasının Yüklenmesi Akıllı Tahta Uygulaması nı yükleme 3 Akıllı Tahta Uygulaması nı kaldırma 3 Akıllı Tahta

Detaylı

Başlarken NSZ-GS7. Ağ Ortam Oynatıcısı. Ekran görüntüleri, işlemler ve teknik özellikler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir.

Başlarken NSZ-GS7. Ağ Ortam Oynatıcısı. Ekran görüntüleri, işlemler ve teknik özellikler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Başlarken TR Ağ Ortam Oynatıcısı NSZ-GS7 Ekran görüntüleri, işlemler ve teknik özellikler önceden bildirilmeksizin değiştirilebilir. Başlarken: ON/STANDBY Oynatıcıyı açar veya kapatır. Bağlı cihazların

Detaylı

Kablosuz 802.11N USB Adaptör

Kablosuz 802.11N USB Adaptör Kablosuz 802.11N USB Adaptör Hızlı Kurulum Kılavuzu ve Garanti Belgesi NWD-270N Kablosuz 802.11n USB Adaptör Genel Bakış NWD-270N, WPS (Kablosuz Gu venlik Yapılandırması) destekli USB arayu zu ne sahip

Detaylı

NBG416N. Kullanım Kılavuzu ve Garanti Kartı NBG416N

NBG416N. Kullanım Kılavuzu ve Garanti Kartı NBG416N NBG416N Kullanım Kılavuzu ve Garanti Kartı NBG416N Ürün Bakım ve Muhafaza Ürünü sadece orijinal adaptörü ile çalıştırınız. Ürünün kasasını hiçbir koşulda açmayınız, herhangi bir parçasını sökmeyiniz. Arıza

Detaylı

Q-NOTE QN-101HX TABLET KULLANMA KILAVUZU

Q-NOTE QN-101HX TABLET KULLANMA KILAVUZU Q-NOTE QN-101HX TABLET KULLANMA KILAVUZU Ürünü Kullanılması Öngörülen Ülkeler ; Turkey QN-101HX KULLANIM KILAVUZU 1 Bu kılavuz önemli güvenlik önlemlerini ve doğru kullanım için bilgileri içerir. Herhangi

Detaylı

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler 1. Başlamadan önce LMS i kullanmaya başlamadan önce bilgisayarınızın minimum sistem gereksinimlerine sahip olup olmadığını ve internet bağlantınızın kabul edilebilir

Detaylı

Smartnet PRO-W Kullanım Kılavuzu

Smartnet PRO-W Kullanım Kılavuzu Sayfa 1 / 22 Kutu Đçeriği 1-) Smartnet PRO-W Kablosuz Adsl2+ 1Port Modem 2-) Güç adaptörü 3-) Sesli görüntülü interaktif kurulum CD si 4-) Türkçe Kulanım kitapçığı ve Garanti Belgesi 5-) Ayırıcı Splitter.

Detaylı

Kolay Kullanım Kılavuzu

Kolay Kullanım Kılavuzu Kolay Kullanım Kılavuzu Kolay Kullanım ı telefonunuzu ilk açtığınızda veya cihazınızı sıfırladığınızda yönlendirmeleri takip ederek seçebilirsiniz. Kilitli Ekran Bu ekran cihazınızın en temel fonksiyonlarına

Detaylı

Erişim Noktası Ayarları

Erişim Noktası Ayarları Erişim Noktası Ayarları Değerli Müşterimiz, Cihazınızı erişim noktası cihazı olarak kullanabilmek için aşağıdaki adımları takip etmeniz gerekmektedir. Statik IP Tanımlama AirTies Kablosuz Erişim Noktası

Detaylı

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler 1. Başlamadan önce LMS i kullanmaya başlamadan önce bilgisayarınızın minimum sistem gereklerine sahip olup olmadığını ve internet bağlantınızın kabul edilebilir bir

Detaylı

ANADOLUM ekampüs HIZLI SİSTEM KULLANIM KILAVUZU TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI (ÖĞRENCİ)

ANADOLUM ekampüs HIZLI SİSTEM KULLANIM KILAVUZU TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI (ÖĞRENCİ) ANADOLUM ekampüs HIZLI SİSTEM KULLANIM KILAVUZU Sisteme Giriş TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI (ÖĞRENCİ) 1 Sisteme giriş yapmak yapmak için tarayıcınızın adres çubuğuna https://ekampus.anadolu.edu.tr/

Detaylı

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürüm 1.0 Aralık 2015

Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürüm 1.0 Aralık 2015 y Ondokuz Mayıs Üniversitesi Sürüm 1.0 Aralık 2015 Bulut Depolama, genel bir terimle "dosya barındırma" hizmeti sunan bir yazılım sistemidir. Bu hizmet sayesinde önemli dosyalarınızı yedekleyebilir veya

Detaylı

Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almak için en etkili araç

Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almak için en etkili araç Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu yatırımınızdan daha fazlasını almak için en etkili araç Rakiplerinizden bir adım önde olun Profiliniz ile dikkat çekin Performansınızı ölçün İçerik Oturumunuzu açın

Detaylı

İçindekiler. Sistem: Android4.0. İşlemci: BoxchipA10. Sürüm: V01 DA30

İçindekiler. Sistem: Android4.0. İşlemci: BoxchipA10. Sürüm: V01 DA30 İçindekiler Temel Tanıtım...1 Hızlı Başlatma...1 Pil yönetimi ve şarj etme...1 Açılış ve Kapanış...2 PC ile Bağlantı...3 Arayüz Tanıtımı...3 Arayüzün alt çubuğu...3 ANASAYFA menüsü...4 Masaüstü...4 Temel

Detaylı

reederiii Kullanım Kılavuzu

reederiii Kullanım Kılavuzu reederiii Kullanım Kılavuzu Cihazımızı satın aldığınız için teşekkür ederiz. Lütfen cihazı kullanmadan önce kullanma kılavuzunu dikkatlice okuyun. Kullanım kılavuzu size tam ve doğru bilgi vermek için

Detaylı

Yüksek hızda Akıllı Yaşam

Yüksek hızda Akıllı Yaşam Değer Teklifi Değer Teklifi Product concept Yüksek hızda Akıllı Yaşam Zengin içerikli güçlü Performans Öne Çıkan 1.4GHz CPU HSDPA 14.4/ HSUPA 5.76 Önemli Tasarım [Şık & Modern] Zengin İçerik [Social, Music,

Detaylı

General Mobile DSTL1. Sürüm Güncelleme Notları

General Mobile DSTL1. Sürüm Güncelleme Notları General Mobile DSTL1 Sürüm Güncelleme Notları Bu sürüm notları General mobile DSTL1 cihazı için en son gönderilen yazılım güncelleme bilgisi içermektedir. Bu sürüm güncelleme, cihazınızın işlevselliğini

Detaylı

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler

Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler Cambridge LMS e Başlama- Öğrenciler 1. Başlamadan önce LMS i kullanamaya başlamadan önce bilgisayarınızın minimum sistem gereklerine sahip olup olmadığını ve internet bağlantınızın kabul edilebilir bir

Detaylı

ZİRVEDRİVEWEB YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU

ZİRVEDRİVEWEB YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU ZİRVEDRİVEWEB YAZILIMI KULLANIM KILAVUZU Kullanıcı Girişi:Giriş ekranınd dan kullanıcı adı ve şifre bilgileri girilip giriş butonuna basılaraksisteme giriş yapılır. Sistem Ekranı: 4 2 Klasörler Dosyalar

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler

İÇİNDEKİLER. Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler İÇİNDEKİLER Önlemler Önemli Bilgiler Ürün İnceleme LCD ekran Telsiz şeması açıklamaları Temel işlemler- Gelişmiş özellikler 2 3-4 5 5 6 1 Değerli Müşterimiz LUITON LT- 002 ürününü tercih ettiğiniz için

Detaylı

PRESTIGIO GEOVISION 150/450 KULLANMA KILAVUZU

PRESTIGIO GEOVISION 150/450 KULLANMA KILAVUZU PRESTIGIO GEOVISION 150/450 KULLANMA KILAVUZU Prestigio GeoVision 150 Kontrollerin yerleşimi 1. Açma/kapama düğmesi 2. SD Kart Yuvası 3. Dokunma Paneli 4. Menü Butonu 5. Işıklı Gösterge (Şarj olurken kırmızı

Detaylı

Cambridge LMS e başlama- Öğrenciler

Cambridge LMS e başlama- Öğrenciler Cambridge LMS e başlama- Öğrenciler 1. Başlamadan önce LMS i kullanamaya başlamadan önce bilgisayarınızın minimum sistem gereklerine sahip olup olmadığını ve İnternet bağlantınızın kabul edilebilir bir

Detaylı

expomed & labtechmed Fuarları Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu

expomed & labtechmed Fuarları Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu expomed & labtechmed Fuarları Katılımcı Portalı Kullanım Kılavuzu Yatırımınızdan daha fazlasını almanın en etkin aracı Firma profilinizle alıcıları cezp edin, performansınızı ölçün. Index Oturumunuzu açın

Detaylı

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP?

IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom IP İNTERKOM NEDİR? IP? IP İnterkom Üretilen tüm elektronik cihazlar, Ethernet çıkışlı olarak üretilmekte ve dış dünyaya bağlanabilmektedir. Bu sebeple İnterkom sistemleri de aynı yapıya uygun

Detaylı

Kurulum Öncesi Uyarılar

Kurulum Öncesi Uyarılar Kurulum Öncesi Uyarılar Ağ Kamerasından duman çıktığı görülür veya normal olmayan bir koku duyulursa Ağ Kamerasının elektrik bağlantısını kesin. Network Kamerayı televizyon ya da fırın gibi ısı kaynaklarının

Detaylı

Türkçe. BT-03i Kullanıcı Kılavuzu

Türkçe. BT-03i Kullanıcı Kılavuzu BT-03i Kullanıcı Kılavuzu 1 Genel Bakış İçindekiler Başlangıç Telefon çağrısı nasıl yanıtlanır? Spesifikasyonlar 2 1. Genel Bakış A B E D F 1-1 Fonksiyon Tuşları: C A B C D E F Silikon kulak askısı Güç

Detaylı

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU

ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU ÇANKAYA ÜNİVERSİTESİ WEBMAIL KULLANIM KLAVUZU Üniversitemiz Webmail servisi yenilenmiş olup Roundcube webmail üzerinden servis vermeye başlamıştır. Daha önce kullanılan SquirrelMail servisi https://oldwebmail.cankaya.edu.tr/

Detaylı

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız.

1. Bilgisayarınızda kullandığınız Web tarayıcı programını (Internet Explorer, Mozilla Firefox vb.) çalıştırınız. Kurulum WEB UI Değerli Müşterimiz, Cihazınızın İnternet ayarlarını yapabilmek için lütfen aşağıdaki adımları takip ediniz. Öncelikle modem ve bilgisayarınız arasına lütfen bir Eternet (LAN) kablosu takınız.

Detaylı

tarantula serisi pc kameralar

tarantula serisi pc kameralar tarantula serisi pc kameralar Bu kullanma kılavuzu Tarantula Serisi PC Kameralar için geçerlidir. DİKKAT: Bu kullanma kılavuzu sadece web sitesi için hazırlanmış olup, ürün içerisindeki kılavuz ile farklılıklar

Detaylı

Harita Güncelleme MODEL. - Model ; DAİİCHİ üniteye sahip olan TÜM modeller PROSEDÜR. 1. Öncelikle bilgisayarınızdan

Harita Güncelleme MODEL. - Model ; DAİİCHİ üniteye sahip olan TÜM modeller PROSEDÜR. 1. Öncelikle bilgisayarınızdan Harita Güncelleme Bu broşür DAİİCHİ marka Navigasyon ünitesine sahip olan Hyundai modellerimizin, Navigasyon programındaki haritanın güncelleme işleminin nasıl yapılacağı konusunda bilgilendirme amacıyla

Detaylı

Kullanım kılavuzu HERE Drive

Kullanım kılavuzu HERE Drive Kullanım kılavuzu HERE Drive Baskı 1.0 TR HERE Drive HERE Drive uygulaması sesli yönlendirmeli adım adım yol tarifleri ile gitmek istediğiniz yere ulaşmanızı sağlar. Şunları yapabilirsiniz: Bulunduğunuz

Detaylı

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir.

Bu kılavuzda çoğu modelde ortak olan özellikler anlatılmaktadır. Bazı özellikler tabletinizde olmayabilir. Kullanıcı Kılavuzu Copyright 2013 Hewlett-Packard Development Company, L.P. Bluetooth, mülkiyeti marka sahibine ait olan ve Hewlett-Packard Company tarafından lisansla kullanılan bir ticari markadır. Google,

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 2 ÖĞRENME FAALİYETİ 2

ÖĞRENME FAALİYETİ 2 ÖĞRENME FAALİYETİ 2 ÖĞRENME FAALİYETİ 2 ÖĞRENME FAALİYETİ 2 AMAÇ Kablosuz kişisel alan ağlarda kullanılan teknolojileri kavrayıp wi-fi ve bluetooth ağ cihazlarını tanıyacak, kablosuz kişisel alan ağ kurulumunu yapabileceksiniz.

Detaylı

OKUL HABER EKLEME MODÜLÜ TANITIM DOSYASI. Okul haberlerinizi ilçemiz web sitesinde yayınlayabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir.

OKUL HABER EKLEME MODÜLÜ TANITIM DOSYASI. Okul haberlerinizi ilçemiz web sitesinde yayınlayabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. OKUL HABER EKLEME MODÜLÜ TANITIM DOSYASI Okul haberlerinizi ilçemiz web sitesinde yayınlayabilmek için aşağıdaki adımları uygulamanız gerekmektedir. http://maltepe.meb.gov.tr/mebpanel adresine giriniz.

Detaylı

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu

Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi. Hızlı Kurulum Kılavuzu Tablet Bilgisayar SGPT13 Serisi Hızlı Kurulum Kılavuzu Hoş Geldiniz Xperia Tablet S satın aldığınız için tebrik ederiz. Bu Hızlı Kurulum Kılavuzu, tablet bilgisayarınızın kullanılması için gereken başlangıç

Detaylı

A1FX MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu

A1FX MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu A1FX MT4 İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu İçindekiler: 1- Demo Hesap Açılışı (Gerçek Hesap Girişi) 2- Genel Görünüm 3- Alım-Satım İşlemleri 4- Stop-Limit İşlemleri 5- Pozisyon Kapatma 6- Grafiklerin Kullanımı

Detaylı

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu

ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu ARAÇ KAMERASI, HD Kullanma Kılavuzu 87231 Araç kamerasının tüm fonksiyonlarının daha iyi kullanımı için cihazı kullanmadan önce lütfen bu kılavuzu dikkatli şekilde okuyun. Dikkat 1. Lütfen hafıza kartını

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Vodafone Mobile Wi-Fi R207

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Vodafone Mobile Wi-Fi R207 Hızlı Başlangıç Kılavuzu Vodafone Mobile Wi-Fi R207 Hoşgeldiniz Mobil iletişim dünyasına hoş geldiniz 1 Hoşgeldiniz 2 Ürüne genel bakış 3 Başlangıç 5 Mobile Wi-Fi Web uygulaması 6 Web uygulamasına genel

Detaylı

Celestron TetraView Dijital LCD Ekranlı Mikroskop

Celestron TetraView Dijital LCD Ekranlı Mikroskop Celestron TetraView Dijital LCD Ekranlı Mikroskop TetraView Genel Görünüm Açma Kapama Düğmesi LCD Ekran Döner Başlık Mercek Bağlantı Noktası Objektif Lensler Gözlem Tablası Aydınlatıcı Aydınlatıcı Açma

Detaylı

OYAK YATIRIM FX Meta İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu

OYAK YATIRIM FX Meta İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu İçindekiler: FX Meta İşlem Platformu Kullanma Kılavuzu 1- Demo Hesap Açılışı 2- Genel Görünüm 3- Alım-Satım İşlemleri 4- Stop-Limit İşlemleri 5- Pozisyon Kapatma 6- Grafiklerin Kullanımı 7- Göstergeler

Detaylı

1 OTOMASYON DÖNÜŞÜM İŞLEMLERİ

1  OTOMASYON DÖNÜŞÜM İŞLEMLERİ 1 www.mepsan.com.tr OTOMASYON DÖNÜŞÜM İŞLEMLERİ 2 www.mepsan.com.tr İÇİNDEKİLER 1. Sistem Gereksinimleri 2. Flash Bellek Sıfırlama 3. Flash Belleğe Sistem Yükleme 4. Sistemi Yükleme İşlemi 3 www.mepsan.com.tr

Detaylı

Android TV Stick. Kullanım Kılavuzu

Android TV Stick. Kullanım Kılavuzu Android TV Stick Kullanım Kılavuzu TANITIM Flypad Android TV stick,yüksek performanslı 1GHz ARM Cortex Kore İşlemci ve Android 4.0.4 işletim sistemine sahip, LCD TV nizi Akıllı Tv ye çeviren bir Android

Detaylı

ARTES USB 3G MODEM BİLGİSAYAR BAĞLANTISI

ARTES USB 3G MODEM BİLGİSAYAR BAĞLANTISI ARTES USB 3G MODEM BİLGİSAYAR BAĞLANTISI Artes Usb 3G Modem Türkiye deki bütün Gsm operatörleri Turkcell, Avea ve Vodafone Hatları ile uyumlu olup Android Tabletlerde çalışmaktadır. NOT : Ürünün Kullanım

Detaylı

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ZİMBRA E-POSTA SİSTEMİ KULLANICI DOKÜMANI

ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ZİMBRA E-POSTA SİSTEMİ KULLANICI DOKÜMANI ÇANKIRI KARATEKİN ÜNİVERSİTESİ ZİMBRA E-POSTA SİSTEMİ KULLANICI DOKÜMANI İÇİNDEKİLER GİRİŞ... 3 EPOSTA SİSTEMİNE BAĞLANMA... 3 ESKİ E-POSTLAR... 5 YENİ KİŞİ VEYA GÖREV OLUŞTURMA... 6 MESAJ YAZMA... 6 KİŞİLER...

Detaylı

Bir Bilgisayar Bağlanıyor Diğeri Bağlanmıyor

Bir Bilgisayar Bağlanıyor Diğeri Bağlanmıyor Bir Bilgisayar Bağlanıyor Diğeri Bağlanmıyor Değerli Müşterimiz, Ağınızda bir bilgisayarda internet bağlantısı mevcut, diğerinde mevcut değilse bazı ayarları kontrol etmeniz gerekebilir. Kontrol etmeniz

Detaylı

Öğrenci Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Kullanım Kılavuzu Öğrenci Kullanım Kılavuzu Web tabanlı ALMS adresinizden sisteminize web tarayıcınızla (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Safari vb.) giriş yapınız. Açılan sayfada gerekli alanlara kullanıcı adı

Detaylı

Android telefonunuzda Office 365'i kullanma

Android telefonunuzda Office 365'i kullanma Android telefonunuzda Office 365'i kullanma Hızlı Başlangıç Kılavuzu E-postayı denetleme Office 365 hesabınızdan e-posta göndermek ve almak için Android telefonunuzu ayarlayın. Takviminizi nerede olursanız

Detaylı

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu

UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu UltraView IP XP3 Gündüz/Gece Sabit Kamera Hızlı Başlangıç Kılavuzu P/N 1070300-TR REV B ISS 17NOV10 Telif Hakkı 2010 UTC Fire & Security. Tüm hakları saklıdır. Ticari markalar ve patentler UltraView adı

Detaylı

Exper Style Kolay Kullanım Kılavuzu

Exper Style Kolay Kullanım Kılavuzu Kolay Kullanım Kılavuzu Hakkında Bu kolay kullanım kılavuzu, sisteminizi başlatmak için kullanacağınız bir referans niteliğindedir. Daha detaylı bilgiyi cihaz kutusundan çıkan Device Drivers & Utilities

Detaylı

CUBE EFES KULLANIM KILAVUZU

CUBE EFES KULLANIM KILAVUZU Lütfen öncelikle bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, MAS İnterkom ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için, bu kılavuzun tamamını ürünü

Detaylı

Uzaktan Eğitim Programlarına Giriş Kılavuzu

Uzaktan Eğitim Programlarına Giriş Kılavuzu Uzaktan Eğitim Programlarına Giriş Kılavuzu Bu kılavuzda, sizlere Uzaktan Eğitim Bölümüne Android işletim sistemi yüklü cihazlar kullanarak E-Nocta sistemine girişi anlatacağız. 1- İlk olarak cihazın Google

Detaylı

Duo Installation Guide

Duo Installation Guide Duo Installation Guide All contents of this publication are subject to change. 2011.06 1 INDEX 1. Paketin İçindekiler ---- 3 2. İstasyonu Diz üstü bilgisayara yerleştirmek ---- 3 3. Kalemi kullanıma hazırlamak

Detaylı

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir?

BEUN VPN Hizmeti. VPN Nedir? BEUN VPN Hizmeti VPN Nedir? VPN, Virtual Private Network, yani Sanal Özel Ağ ın kısaltılmasıdır. VPN, İnternet gibi halka açık telekomünikasyon altyapılarını kullanarak kullanıcılar veya uzak ofisleri

Detaylı

DONANIM & YAZILIM Modül 2

DONANIM & YAZILIM Modül 2 Modül 2 MODÜL 2 DONANIM & YAZILIM Donanım Yazılım Nedir? Temel Donanım Bileşenleri İşletim Sistemleri (Win,Pardus,MAC) Laptop Projeksiyon Bağlantıları Projeksiyon Açma Kapama İşletim Sistemi ile Görüntü

Detaylı

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz.

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz. USB Disk Paylaşımı Değerli Müşterimiz, AirTies desteklediği USB Tak&Paylaş özelliği ile hiçbir ekstra donanıma ihtiyaç duymadan yaygın olarak kullanılan standart USB disk sürücülerinizi tüm ağınıza paylaştırmanıza

Detaylı

ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi...

ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi... ecyber Kullanıcı Kılavuzu 1 / 1 1. ecyber hakkında... 1 2. Sistem gereksinimleri:... 2 Donanım:... 2 Yazılım:... 2 3. Kullanım Rehberi... 3 İndirme... 3 Sunucu yazılım kurulumu... 3 Kurulum sayfası çıkacaktır...

Detaylı

Office 365'i Windows Phone'unuzda kullanma

Office 365'i Windows Phone'unuzda kullanma Office 365'i Windows Phone'unuzda kullanma Hızlı Başlangıç Kılavuzu E-postayı denetleme Office 365 hesabınızdan e-posta göndermek ve almak için Windows Phone'unuzu ayarlayın. Takviminizi nerede olursanız

Detaylı

Öğrenci Kullanım Kılavuzu

Öğrenci Kullanım Kılavuzu Öğrenci Kullanım Kılavuzu Web tabanlı ALMS adresinizden sisteminize web tarayıcınızla (Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla, Safari vb.) giriş yapınız. Açılan sayfada gerekli alanlara TC kimlik numaranızı

Detaylı

KABLOSUZ TV AKTARMA KUTUSU

KABLOSUZ TV AKTARMA KUTUSU KABLOSUZ TV AKTARMA KUTUSU Hızlı Kurulum Kılavuzu DN-70310 1. Ürün tanıtımı DIGITUS Kablosuz TV aktarma kutusunu seçtiğiniz için teşekkür ederiz. Kullanımı için lütfen kullanma kılavuzundaki talimatlara

Detaylı

Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemi Öğrenci Kullanım Rehberi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi

Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemi Öğrenci Kullanım Rehberi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Uzaktan Eğitim Yönetim Sistemi Öğrenci Kullanım Rehberi Uzaktan Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Bu ders içeriğinin basım, yayım ve satış hakları Sakarya Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Merkezi

Detaylı

Türkçe. Giriş. Özelliklere Genel Bakış

Türkçe. Giriş. Özelliklere Genel Bakış Özelliklere Genel Bakış Giriş 7-inç TFT LCD Görüntü çözünürlüğü: 480(En) x 234(Boy) Görüntü modu: 4:3 ve 16:9 Desteklenen dosya biçimleri: JPEG & Hareketli-JPEG (320x240 QVGA 15 fps; 640x480 VGA 6 fps.)

Detaylı

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Kutuda şunlar bulunmalıdır:

Kuruluma başlamadan önce gerekli tüm bileşenlerin mevcut olup olmadığını kontrol edin. Kutuda şunlar bulunmalıdır: E L K I TA B I N I - 7 0 7 5 0 2 1 P A K E T I N I Ç I N D E K I L E R 4 T E K N I K Ö Z E L L I K L E R 4 U Y G U L A M A Y E L P A Z E S I 4 D O N A N I M K U R U L U M U 5 Y Ö N L E N D I R I C I YA

Detaylı

Connection Manager Kullanım Kılavuzu

Connection Manager Kullanım Kılavuzu Connection Manager Kullanım Kılavuzu Baskı 1.0 2 İçindekiler Bağlantı yöneticisi uygulaması hakkında 3 Başlarken 3 Bağlantı yöneticisi uygulamasını açma 3 Geçerli bağlantı durumunu görüntüleme 3 Uygulama

Detaylı

Kurulum; Ana Bilgisayar ve Tahtalara ayrı ayrı yapılmaktadır. KURULUM ŞEMASI x.x x.x x.x x.

Kurulum; Ana Bilgisayar ve Tahtalara ayrı ayrı yapılmaktadır.  KURULUM ŞEMASI x.x x.x x.x x. KURULUM ŞEMASI 192.168.x.x 192.168.x.x 192.168.x.x 192.168.x.x ANA BİLGİSAYAR Kurulum; Ana Bilgisayar ve Tahtalara ayrı ayrı yapılmaktadır. KURULUM SİHİRBAZI adresine girerek aktahta_kur.exe dosyasını

Detaylı

RPMNET WOLVOX REPORTER

RPMNET WOLVOX REPORTER RPMNET WOLVOX REPORTER TANITIM : EFAR YAZILIM LTD.STI Tarafından Geliştirilen EFAR Wolvox Reporter AKINSOFT Wolvox Kullanıcılarının Android İşletim Sistemi Yüklü Cep Telefonlarından Online Olarak Kullandıkları

Detaylı

KULUÇKA PRG. VERSION 14.04 KULLANMA KLAVUZU

KULUÇKA PRG. VERSION 14.04 KULLANMA KLAVUZU AGRİ ELEKTRİK ELEKTRONİK MAKİNE SAN.TİC.LTD.ŞTİ. KULUÇKA PRG. VERSION 14.04 KULLANMA KLAVUZU EKİM 2014 AKHİSAR 1 ) Kuluçka Makinesi Sürüm 14.04 ın Temel Özellikleri 1. Gelişim makineleri 115200,57600,38400,19200,9600

Detaylı

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU

ATILIM m PAD KULLANIM KLAVUZU ATILIM mpad03 KULLANIM KLAVUZU 7"Android Tablet Bilgisayar 4GB Dahili Bellek Garanti Detayları Ürün satın alma tarihinden itibaren 24 aylık bir süre için işçilik ve parça hatalarına karşı garanti edilmiştir.

Detaylı

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin

Hoşgeldiniz. Hızlı başlangıç kılavuzu. Bağlantı. Kurulum. Eğlenin Hoşgeldiniz TR Hızlı başlangıç kılavuzu 1 2 3 Bağlantı Kurulum Eğlenin Kutuda neler var? Telefon Baz istasyonu Baz istasyon için güç kaynağı Telefon kablosu 2 adet AAA şarj edilebilir pil Pil kapağı Kullanıcı

Detaylı

5.0 KULLANIM KILAVUZU HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU. Alcatel Shine Lite 5080X - Cep Telefonu. Flaş Ön kamera. LED göstergesi. Güç tuşu

5.0 KULLANIM KILAVUZU HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU. Alcatel Shine Lite 5080X - Cep Telefonu. Flaş Ön kamera. LED göstergesi. Güç tuşu HIZLI BAŞLANGIÇ KILAVUZU LED göstergesi Alcatel Shine Lite 5080X - Cep Telefonu KULLANIM KILAVUZU Flaş Ön kamera 1 Pilin şarj edilmesi. 5.0 Güç tuşu Ses açma/ kısma 2 SIM kartın takılması ya da çıkarılması.

Detaylı

MEBİS Kullanım Kılavuzu. Öğrenci. 2013-2015 - İstanbul Medipol Üniversitesi

MEBİS Kullanım Kılavuzu. Öğrenci. 2013-2015 - İstanbul Medipol Üniversitesi MEBİS Kullanım Kılavuzu Öğrenci 2013-2015 - İstanbul Medipol Üniversitesi İçindekiler 1. Uzem 1. Uzem Seçili haftaya öğretim elemanının eklediği bir canlı ders varsa dersin başlığı üzerine tıklayınız açılan

Detaylı

1.5. Başvuru formundaki bilgileri aşağıdaki şekilde doldurunuz. Kart Okuyucu Tipi: Mini Kart Okuyucu Sertifika Süresi: 3 Yıl

1.5. Başvuru formundaki bilgileri aşağıdaki şekilde doldurunuz. Kart Okuyucu Tipi: Mini Kart Okuyucu Sertifika Süresi: 3 Yıl 1. E-imza bulunmayan personelin e-imza alması gerekmektedir. 1.1. https://portal.kamusm.gov.tr/bp/ws.go internet adresine giriniz. 1.2.Girdiğiniz internet sayfasında Nitelikli Elektronik Sertifika Başvurusu

Detaylı

MOBİL CİHAZLARDA KULLANIM REHBERİ

MOBİL CİHAZLARDA KULLANIM REHBERİ MOBİL CİHAZLARDA KULLANIM REHBERİ (Öğrenciler için) Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi MOBİL CİHAZLARDAN UZAKTAN EĞİTİM ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİNE GİRİŞ Web ortamında ilgili

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm 0 TUR ların açıklamaları Bu kullanıcı kılavuzunda aşağıdaki simgeyi kullanıyoruz: lar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin diğer

Detaylı

Hızlı Başlangıç Kılavuzu

Hızlı Başlangıç Kılavuzu Hızlı Başlangıç Kılavuzu Model: 5800d-1 Nokia 5800 XpressMusic 9211345, 1. Baskı TR Tuşlar ve parçalar 9 İkincil kamera 10 Ses seviyesi/yakınlaştırma tuşu 11 Medya tuşu 12 Ekran ve tuş kilidi anahtarı

Detaylı

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ

NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ NAMIK KEMAL ÜNİVERSİTESİ UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ CANLI DERSLER İLE İLGİLİ DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER 2014 1 Değerli öğretim elemanları, Aşağıda, canlı ders olarak adlandırılan sanal sınıflarınızda dikkat

Detaylı

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU

AIRTIES KULLANIM KILAVUZU Contents AIRTIES KULLANIM KILAVUZU 1 AIRTIES AIR 2315 1 Kılavuza Genel Bakış 1 Güvenlik ve Bakım 1 GİRİŞ 1 Temel Özellikler 2 Minimum Sistem Gereksinimleri 2 Kutu İçeriği 2 Kullanım Alanları 2 DURUM IŞIKLARI

Detaylı

ANADOLUM ekampüs HIZLI SİSTEM KULLANIM KILAVUZU TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI (ÖĞRENCİ)

ANADOLUM ekampüs HIZLI SİSTEM KULLANIM KILAVUZU TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI (ÖĞRENCİ) ANADOLUM ekampüs HIZLI SİSTEM KULLANIM KILAVUZU Sisteme Giriş TEZSİZ YÜKSEK LİSANS PROGRAMLARI (ÖĞRENCİ) 1 Sisteme giriş yapmak yapmak için tarayıcınızın adres çubuğuna https://ekampus.anadolu.edu.tr/

Detaylı

NEUTRON SMART HOME NTA-GN8540

NEUTRON SMART HOME NTA-GN8540 NEUTRON SMART HOME NTA-GN8540 Kullanıcı Klavuzu (Sık Kullanılanlar) Kuruluma başlamadan önce mutlaka fabrika ayarlarına yükleyip kuruluma başlayınız. Eğer yazılım güncellemesi yaparsanız güncellemeden

Detaylı

WAP-3205 FirmWare Güncelleme Resetleme Universal Repeater Kurulumu CİHAZ ARAYÜZÜNE ERİŞİM

WAP-3205 FirmWare Güncelleme Resetleme Universal Repeater Kurulumu CİHAZ ARAYÜZÜNE ERİŞİM WAP-3205 FirmWare Güncelleme Resetleme Universal Repeater Kurulumu CİHAZ ARAYÜZÜNE ERİŞİM ZyXEL WAP-3205 AP moduyla gelen bir ürün olduğu için, konfigurasyonunu yapmak üzere PC nizle fiziksel bağlantılarını

Detaylı

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz.

AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) olarak kullanacağınız cihazı bilgisayarınıza bağlayarak ayarlarını yapabilirsiniz. Manual MESH Ayarları Değerli Müşterimiz, Kapsama alanını arttırmak için cihazınız ile tekrarlayıcı modunda çalışan bir ya da daha fazla AirTies Kablosuz Erişim Noktası (Access Point) cihazından oluşan

Detaylı

ELİTE EFES KULLANIM KILAVUZU

ELİTE EFES KULLANIM KILAVUZU Lütfen öncelikle bu kılavuzu okuyunuz! Değerli Müşterimiz, MAS İnterkom ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Ürünün size en iyi verimi sunmasını istiyoruz. Bunun için, bu kılavuzun tamamını ürünü

Detaylı

Google Cloud Print Kılavuzu

Google Cloud Print Kılavuzu Google Cloud Print Kılavuzu Sürüm 0 TUR Notların tanımı Bu kullanım kılavuzunda aşağıdaki not stilini kullanıyoruz: Notlar ortaya çıkabilecek durumu nasıl çözmeniz gerektiğini size bildirir veya işlemin

Detaylı

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç

Motorola Phone Tools. Hızlı Başlangıç Motorola Phone Tools Hızlı Başlangıç İçerik Minimum Gereksinimler... 2 Motorola Phone Tools Yüklemeden Önce... 3 Yükleme Motorola Phone Tools... 4 Cep Telefonu Cihazını Yükleme ve Yapılandırma... 5 Çevrimiçi

Detaylı

KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353

KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353 KULLANIM KILAVUZU Ses Ölçüm Cihazı PCE-353 Versiyon 1.1 Oluşturma Tarihi: 13/02/2017 İçindekiler 1 Giriş... 3 2 Güvenlik notları... 3 3 Özellikler... 4 3.1 Teslimat İçeriği... 4 3.2 Opsiyonel aksesuarlar...

Detaylı

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEM KULLANIM REHBERİ

UZAKTAN EĞİTİM SİSTEM KULLANIM REHBERİ UZAKTAN EĞİTİM SİSTEM KULLANIM REHBERİ (Öğrenciler için) Bartın Üniversitesi Uzaktan Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi ÖĞRENME YÖNETİM SİSTEMİNE GİRİŞ Uzaktan eğitim öğrenme yönetim sistemine web ortamından

Detaylı

1. DERS VE KULLANICI BİLGİLERİ HAKKINDA

1. DERS VE KULLANICI BİLGİLERİ HAKKINDA 1. DERS VE KULLANICI BİLGİLERİ HAKKINDA Mardin Artuklu Üniversitesi 2015-2016 güz yarıyıldan itibaren Senato kararı ile üniversitemiz bünyesinde bulunan ön lisans ve lisans programlarında görülmekte olan

Detaylı

TecCom TecLocal Programı Kurulum ve Yapılandırma Rehberi

TecCom TecLocal Programı Kurulum ve Yapılandırma Rehberi TecCom TecLocal Programı Kurulum ve Yapılandırma Rehberi Giriş: TecLocal programı TecCom elektronik ticaret platformu üzerinden sisteme kayıtlı tedarikçi/distribütör firmalara bağlanmayı sağlayan ücretsiz

Detaylı

SAFİR EFES KULLANMA KILAVUZU

SAFİR EFES KULLANMA KILAVUZU SAFİR EFES KULLANMA KILAVUZU Eylül 201 1. Giriş Kullandığınız ürün yüksek teknolojiyi kullanarak üretilmiş, üstün tasarıma sahip bir üründür. Bu gelişmiş teknolojili sistem size, karışık kodları ezberlemek

Detaylı