IRMAK LİSESİ 9.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "IRMAK LİSESİ 9.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ"

Transkript

1

2 IRMAK LİSESİ 9.DÖNEM MEZUNİYET TÖRENİ 26 Haziran Çarşamba günü, Irmak ekolüyle yetişerek hayata değer katacak 37 genci mezun etmenin gururunu yaşadık. Kültür Merkezi'nde düzenlenen törenimiz; veliler, mezun öğrenciler, OAB temsilcilerimiz ve konuklarımızın, öğrencilerimizin heyecanına ortak olmasıyla, gerçekleşti. Törenimiz, öğrencilerimizin ödül ve diplomalarını almalarının ardından sona ererken; mezunlar adına okul bahçesinde düzenlenen veda partisi, gecenin ilerleyen saatlerine dek sürdü. Mezunlarımızı kutluyor, üniversite eğitim hayatlarında da başarılar diliyoruz.

3 ÖZEL IRMAK LİSESİ YURTDIŞI ÜNİVERSİTE KABULLERİ

4 GELENEKSEL IRMAK SPOR ŞENLİĞİ Bu yıl, 5 incisi gerçekleşen Geleneksel Irmak Spor Şenliği 9 Mayıs 2013 günü oynanan Futsal müsabakaları ile sona ermiştir. Şenliğimize Tenis, Voleybol, Basketbol ve Futsal branşlarında 19 farklı okuldan, 189 sporcu katılmıştır. Şenliğimizin ödül törenine Beşiktaş Futbol takımı oyuncusu Oğuzhan ÖZYAKUP katılarak, kapanışımıza renk katmıştır. Tüm katılımcı okullara teşekkür eder, derece alan sporcularımızı ve başarılarında emeği geçen öğretmenlerini tebrik ederiz.

5 IRMAK GENÇLİK HAFTASI ETKİNLİKLERİ 19 MAYIS ATATÜRK Ü ANMA GENÇLİK VE SPOR BAYRAMI 19 Mayıs Atatürk'ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı kapsamında Ata'mızı anmak üzere Bağdat Caddesi'nde düzenlenen "Fener Alayı"nda Irmak Okulları olarak coşkuyla yerimizi aldık. Geleceğimizi gençlerimize emanet eden Ata'mızı saygıyla ve minnetle anıyoruz.

6 BECOMING ACTORS

7

8 MATEMATİK ÖĞRETMENLERİ PAYLAŞIM SEMİNERİ 11 Mayıs 2013 tarihinde 3.Matematik Öğretmenleri Paylaşım Semineri kapsamında Boğaziçi Üniversitesi ilköğretim bölümü öğretim görevlisi Dr. Serkan Özel tarfından her öğretmenın bilmesi gereken üretkenlık araçları dinamik geometri ve matematık yazılımları Özel Esayan Ermeni Lisesi Matematik öğretmeni Dalida Ekbenli tarafından 9.sınıf geometri müfredatının yetişmesinde bir çözüm yolu flipped classroom İstanbul Özel Amerikan Robert Lisesi matematik öğretmeni Emre Fırat tarafından matematik eğitiminde google drive uygulamaları ve Özel Irmak Anadolu Lisesi matematik öğretmeni Hüseyin Baş tarafından cabri 3d ile animasyon uygulamaları konulu sunumlar gerçekleştirilmiştir.

9

10 HEPİMİZ BİRİMİZ İÇİN PROJEMİZ İnsanlar arası yardımın ve dayanışmanın önemini yavaş yavaş yitirdiği bu günlerde Irmak Okulları ve Kadıköy Belediyesi işbirliği ile başarılı bir projeye imza atıldı. Bu çalışmadaki temel amacımız, olabildiğince çok insana ulaşmak ve ulaşabildiğimiz insanların ihtiyaçlarını giderebilmekti. Amacımız her aileye, içi kuru gıda ile dolu bir koli yardımı yapmaktı. Projeyi gerçekleştirebilmek için Kadıköy Belediye Başkanı Sayın Selami Öztürk ile görüşülerek ihtiyaç listesi belirlendi. Okulumuz öğrencilerine, öğretmenlerine, idarecilerine projeden bahsedilerek konu hakkında bilgilendirme çalışmaları yapıldı, stantlar kuruldu. En sonunda 57 koliye ulaşıldı, 57 koli 57 aile demekti. 15 Mayıs Çarşamba günü koliler Kadıköy Belediyesi nin belirlediği yardım alanına götürülerek ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Hayalken gerçek olan bu projede Hepimizin Birimiz için bir şeyler yapabildiğini görmek Irmaklı gençleri daha da olgunlaştırdı. Proje, Irmak Okulları 10.sınıf öğrencilerinden Deniz Günsav, İlayda Aras, Ekin Tekci, Maria Selin Oude Hergelink ve de danışman öğretmenleri Oya Peker Güler in çalışmalarıyla hayata geçirildi. Projeyi destekleyen Kadıköy Belediyesi ve yardımını hiçbir şekilde esirgemeyen Irmak Okulları Ailesi ne teşekkür ederiz.

11 Kapalı Çarşı deyip geçme; Kapalı Çarşı Kapalı kutu ( Orhan Veli Kanık) HAZIRLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİ KAPALI ÇARŞIDA Kollarında eski balık dövmeleri teodor kasap perhiz ahali içmez ( Ece Ayhan) Kapalı çarşı içinde bulutların en senin olanı Sen bana kapalı çarşı Şüphesiz o kadar satılan ve alınanlar var ki Şüphesiz bir harita kırığı Bir yapma deniz parçasıyla kapalı kapalı çarşı ( Sezai Karakoç) Hazırlık sınıfı öğrencileri 13 Mayıs 2013 tarihinde "edebi eser- mekan ilişkisi" konusu kapsamında şiirlerden yola çıkarak edebiyatımızın üç şairinin dizelerinin izini sürdüler. Kapalıçarşı ve Mısır Çarşısı'nın sıcak ve yoğun atmosferinde İstanbul'un farklı bir yüzünü tanımak imkanını buldular.

12 MY REFLECTIONS FROM ST. ANDREWS MODEL UNITED NATIONS 2013 CONFERENCE

13 IRMAK MEZUNLARI BULUŞMASI Irmak mezunlarının birbirleriyle ve okullarıyla olan iletişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Mezunlar Buluşması, 26 Mayıs Pazar günü gerçekleşti. Değerli mezunlarımıza katılımları için teşekkür ediyor; Mezunlar Derneği çatısı altında gerçekleştirecekleri faaliyetlerle birbirlerinin yaşamlarını zenginleştireceklerine inanıyoruz.

14 LİSE PROJE SUNUMLARI Lise öğrencilerimiz, 21 Mayıs Salı günü gerçekleşen proje sunum gününde öğretim yılı süresince hazırladıkları projelerini öğretmen ve arkadaşlarına sunma olanağı buldular. Öğrencilerimizin araştırma ve tez yazma becerisini geliştirmeye yönelik sene boyunca yapılan çalışmalar, başarılı sunumlarla taçlandı. İzleyici öğrenciler tarafından yılın en iyi projeleri de seçilerek okulumuzda sergilendi. Başarılı projeleri ve sunumları için öğrencilerimize, tez danışmanlığı titizliğiyle öğrencilerimizi yönlendiren danışman öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

15 TIME TO DEBATE AMONG US

16 ÖZU CUP TURNUVASI BAŞARISI 26 Şubat Nisan 2013 tarihleri arasında, Özyeğin Üniversitesinin düzenlediği ÖZÜ CUP lig müsabakaları sonucunda, genç kız voleybol takımımız ligi üçüncü olarak tamamlayarak müzemize yeni bir kupa kazandırmıştır. Başarıda emeği geçen Beden Eğitimi öğretmenlerimize ve sporcularımıza teşekkür eder, başarılarının katlanarak devam etmesini temenni ederiz.

17 EN İYİ ENSTRÜMAN DALINDA İKİNCİLİK ÖDÜLÜ Okul orkestramız Türkiye çapında düzenlenen toplam 425 okulun katılmış olduğu Vodafone Freezone 16. Liselerarası Müzik Yarışmasında En iyi Enstrüman dalında 2.lik ödülünün sahibi olmuştur.

18 BALKAN GENÇLER YÜZME ŞAMPİYONASI 9. Sınıf öğrencilerimizden Derin KÖSEOĞLU, Nisan 2013 tarihlerinde Yunanistan ın Larissa şehrinde yapılan Balkan Gençler Yüzme Şampiyonasında, 200 m. kelebek yarışında Balkan 3.sü olarak bronz madalya kazanmıştır. Öğrencimizi içtenlikle kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

19 LİSE MÜNAZARA TAKIMIMIZ GAZİANTEP TEN ÜÇÜNCÜLÜKLE DÖNDÜ Okul münazara takımımız, Gaziantep Kolej Vakfı Özel Okulları 50. Yılı nedeniyle ulusal boyutta düzenlenen GKV Liselerarası 4. Münazara Turnuvası na katıldı. 20, 21 ve 22 Nisan 2013 tarihlerinde Gaziantep te düzenlenen turnuvada lise münazara takımı öğrencilerimiz İlgi ÖZDİKMENLİ, Bilun ARAS, Denise KAZADO ve Ecem ALKAŞ, çevre gezileriyle yöreyi tanıma fırsatı bulurken başka kentlerden de arkadaşlar edinmenin keyfini yaşadılar. Türkiye genelinden 20 takımın yer aldığı turnuvada münazara takımımız, münazara çalışmalarına bu yıl başlamış olmasına karşın, yarı finale çıkma başarısı göstererek hepimizi gururlandırdı.

20 LİSE KROS TAKIMI BAŞARIMIZ tarihinde gerçekleştirilen KADIKÖY KAYMAKAMLIK KUPASI YARIŞLARI sonucunda, Lise Kros Takımı sporcularımız, ferdi kategorilerde yeni başarılar elde etmiştir. Buna göre; ERÇE SU KASAPOĞLU, GENÇ KIZLAR İKİNCİSİ, EFE BURCU, GENÇ ERKEKLER ÜÇÜNCÜSÜ olarak, kurumumuza yeni madalyalar kazandırmıştır. Ayrıca öğrencilerimiz birinci dönem Atatürk Koşusu nda aldıkları takım ikinciliği ve ferdi derecelerin ödül törenine iştirak ederek kupa ve madalyalarını teslim almıştır. Kros takımımızı ve emeği geçen öğretmenlerimizi kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz. LİSE KROS TAKIMIMIZ ERÇE SU KASAPOĞLU EFE BURCU EGE ŞARMAN EKREM BALCI YAMAÇ ATAK ARAYIŞ TEMALI ŞİİR YARIŞMASINDA ÖĞRENCİMİZ CEYLİN DENİZ BAŞER E ÖDÜL 9 B sınıfı öğrencilerimizden CEYLİN DENİZ BAŞER, AREL ANADOLU / FEN LİSESİ nin İstanbul genelinde düzenlediği ARAYIŞ temalı şiir yarışmasında, aşağıdaki şiiriyle SEÇİCİ KURUL ÖZEL ÖDÜLÜ kazanmıştır. Sevgili öğrencimizi başarısından dolayı kutluyor, kendisini yönlendiren öğretmenimiz Sayın Şule Kolişler e teşekkür ediyoruz.

21 YGS İSTANBUL SIRALAMALARI AÇIKLANDI 2012 YGS (yükseköğretim geçiş sınavı) İstanbul sıralamaları açıklandı. Özel Irmak Lisesi, İstanbul daki 126 özel lise içinde tüm branşlarda üst sıralarda yer aldı. YGS ham puan ortalamasına göre 17. sırada yer alan okulumuz; Türkçe dersinde 11, Sosyal Bilimler derslerinde 16, matematik dersinde 20 ve Fen Bilimleri derslerinde 24. sıraya yerleşmiştir. Bize bu mutluluğu yaşatan 8. dönem mezunlarımıza, her bir öğrencimizin başarısında büyük emeği olan değerli öğretmenlerimize teşekkür ederiz.

22 İSTANBUL GİTAR ENSEMBLE Irmak Okulları Lise Interact kulübü öğrencilerimiz, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği yararına, 19 Şubat Salı günü saatleri arasında İstanbul Gitar Ensemble isimli grubunun konserinde tanınmış keyifli vals,milonga,tango parçalarının üçlü gitar uyarlamasını düzenledi. Sosyal sorumluluk projelerini gerçekleştirmiş olan kulüp öğrencilerimiz,organizasyon yeteneklerini geliştirerek amaçlarını gerçekleştirdiler. Organizasyonda emeği geçen tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ederiz.

23 IRMAK LİSELİ GENÇLERİMİZ ENKA OKULLARI KOMİTE ORGANİZASYONUNDA Özel Irmak Lisesi öğrencilerimiz; Burak SAVAŞ, M. Selin HERGELINK, Erçe Su KASAPOĞLU, Yamaç ATAK, İlayda ARAS, Ali Eren ERYILMAZ, Lara TEMEL, Merve TANYEL, Beste KARLI ve Selin TANRIKULU, Şubat tarihleri arasında Enka Okullarında bu yıl ikincisi gerçekleştirilen II. ENKA Komite Organizasyonu na danışman öğretmenleri Öznur NESİPOĞLU ve Mine YAYLALI ile katıldılar. Öğrencilerimiz dört günlük bu konferansta; Dışişleri, İstihdam ve Sosyal İlişkiler, Kültür, Güvenlik, Sağlık, Eğitim, İnsan Hakları 1, İnsan Hakları 2 ve Ekonomi komitelerinde, Türkiye deki farklı okullardan katılan yaklaşık 200 öğrenci ile birlikte, hiçbir kısıtlama olmadan politik, sosyal ve kültürel konuları derinlemesine tartıştılar. Gençlerimizin pratik ve geliştirici öğrenim deneyimlerine destek sağlayan bu konferans, geleceğin vatandaşları olarak kendileri dışındaki akranlarının düşünce ve karakterlerinin farkında olmalarını, birbirlerinin düşüncelerine saygılı olmalarını ve birlikte kamu yararı için ortaklaşa çalışmalarını sağlaması yönünde büyük önem taşımaktadır. Bu çalıştayda özveri ile çalışan ve okullarını çok başarılı bir şekilde temsil eden öğrencilerimizi, danışman öğretmenlerimizi tebrik ediyoruz.

24 E.S.U.PUBLIC SPEAKING

25 8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ Kadınların toplumsal konumu, hakları ya da uğradıkları haksızlıklara dikkat çekmek ve bilinç geliştirmek amacıyla Sosyal Bilimler Bölümü tarafından sınıf öğrencilerimizle hafta boyunca Toplumsal Hayatta Kadın konulu çalışma yapıldı. Öğrencilerimiz, sorunların çözümü için kadının toplum içinde nasıl konumlandırılacağını tartışma olanağı buldular. Yaptıkları bu çalışmayla duyarlılık ve farkındalık geliştirdiler. Sosyal Bilimler Bölümü olarak kadınların pozitif ayrımcılığa bile ihtiyaç duymayacağı bir dünya diler, 8 Mart Dünya Kadınlar Gününü kutlarız.

26 VOLEYBOL TURNUVASI Öğretmen ve öğrencilerin karma gruplar halinde katıldıkları Voleybol Turnuvamız, sosyal bir ortamın sporun evrensel çatısı altında birleşmesini örneklemesi bakımından bizim için çok anlamlıydı. Öğrencilere yönelik düzenlenen turnuva ve yarışmalar; fair-play başta olmak üzere, kazananı kutlama-kaybetmeyi kabullenme, takımın bir parçası olarak sorumluluk alma ve yerine getirme, ortak yeteneklerle başarıya yönelik dinamik oluşturma, kabul etme-kabul görme, birlikte hareket etme becerilerini eğlenerek geliştirme hedefimizi desteklemektedir. 26 Kasım 2010 Cuma günü yapılan Bayrak Töreni öncesi turnuvayı kazanan takım oyuncularımız Okul Müdürümüz Sayın Meral Bilgin den ödüllerini aldılar.

27

28 II.ETİK DEĞERLER ÇALIŞTAYI Etik değerlerin bir yaşam kültürü olması adına geçen yıl ilki düzenlen ve büyük ilgi gören Etik Değerler Çalıştayı nın ikincisi 30 Mart Cumartesi günü yapıldı. Açılış töreninde Prof. Dr. Afşar Timuçin, Doğan Grubu Spor Genel Yönetmeni İlker Yasin, İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Sadi R.Vural ve Yönetmen Zeynep Üstünipek kendi alanlarındaki etik konulu sunumlarını bizlerle paylaştılar. Sunumların ardından komite üyeleri; iş, eğitim, sanat, medya, spor, tıp, bilim ve teknoloji alanlarında vakaları tartışarak bildiri hazırlayıp, genel kurulda sundular. Bir gününü etik değerlere konusunda düşünmeye ve entelektüel gelişimine ayıran 15 farklı okul öğrenci, öğretmen ve yöneticilerine uzun zamandan beri çalıştay hazırlıklarını yürüten Okulumuz Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Öznur Nesipoğlu na, Felsefe Grubu öğretmeni Mine Yaylalı ya etik değerlerimizin kaybolmaması ve etiğin bir yaşam biçimi olması için çalıştaya destek veren Özel Irmak Lisesi yönetimine ve Özel Irmak Genel Müdürüne teşekkür ederiz.

29 YOUNG GURU ACADEMY VE IRMAK LİSESİ LİDERLER YETİŞTİRECEK Geleceğin liderlerini henüz lise sıralarında keşfetmek, onları sosyal sorumlu liderler olarak yetiştirmek ve Türkiye nin dört bir yanındaki lise öğrencilerine ulaşmak amacıyla tasarlanan, 2000 yılında kurulan Uluslararası Sivil Toplum Örgütü Young Guru Academy Genç Guru Akademisi Projesi Liderlik Programı na, lise öğrencilerimizden İdil Basut, Burak Savaş ve Yamaç Atak katılmaya hak kazanmıştır. Öğrencilerimizin, bu süreç boyunca hedefleri yaratıcı, yenilikçi ve sosyal sorumlu liderler olmak olacaktır. Ayda bir Türkiye nin farklı şehirlerinde Lider Koçluğu seanslarında bir araya gelecek ve Liderlik Atölyesinde, kendi ürettikleri projelere danışmanlık verecek olan YGA mezunları Amerika Liderlik Kampının ardından hayat boyu devam edecek bir Lider Gelişim Programı içerisine girerler. Biz de öğrencilerimizi başarılarından dolayı kutluyor, lider olma yolunda ilerledikleri bu yolculukta daima yanlarında olduğumuzu belirtmek istiyoruz.

30 TEBRİK KARTI KAMPANYASI 2012 yılının son haftasında, Türkçe Edebiyat Bölümü öncülüğünde okulumuzda bir Tebrik Kartı Kampanyası gerçekleştirildi. Okulumuzun bütün seviyelerindeki öğrenciler, satın aldıkları kartpostallara duygularını yazdılar ve sınıf arkadaşlarına, ailelerine, öğretmenlerine göndermek üzere koridorlarımızdaki posta kutularına attılar. 28 Aralık 2012 Cuma günü üçüncü ders saatinde görevli postacı öğrencilerimiz Bak postacı geliyor şarkısı eşliğinde sınıfları ve okulumuzun tüm birimlerini dolaşarak tebrik kartlarını sahiplerine ulaştırdılar. Ayrıca yine bu kampanya kapsamında; bu yıl okulumuzdan ayrılacak olan 12. sınıf öğrencilerimiz, okulumuza bu yıl başlayan mini mini 1. sınıf öğrencilerimize birer yeni yıl kutlama kartı yazdılar ve onları sınıflarında ziyaret ederek kendi elleriyle verdiler. Aynı etkinlik, 8. sınıf öğrencilerimizle anaokulundaki minikler arasında da gerçekleştirildi. Hayatlarında ilk kez bir tebrik kartı alan miniklerimizin şaşkınlığı ve mutluluğu gerçekten de görülmeye değerdi.

31 IRMAK MEZUNLARI OKULLARINDA BULUŞTULAR Irmak mezunlarının birbirleriyle ve okullarıyla olan iletişimlerine katkı sağlamak amacıyla düzenlenen Irmak Mezunlar Buluşması, 27 Aralık Perşembe günü gerçekleşti. Onları çok özlediğimizi ve bu tür toplantıları sık sık yapmamız gerektiğini bizlere hissettiren değerli mezunlarımıza katılımları için teşekkür ediyor; Mezunlar Derneği çatısı altında gerçekleştirecekleri faaliyetlerle birbirlerinin yaşamlarını zenginleştireceklerine inanıyoruz.

32 GEÇMİŞTEN GÜNÜMÜZE DEĞİŞEN YAŞAMLAR Okulumuzun 10. sınıf öğrencileri, Coğrafya Öğretmenleri Oya PEKER GÜLER eşliğinde 19 Aralık Çarşamba günü Dünyamızın Evrimi konulu gezi - gözlem - inceleme etkinliğini gerçekleştirdi. Bayrampaşa -Forum İstanbul daki Jurassic Land e giden öğrencilerimiz, etkinlik sonunda dünyamızın Pangea döneminden günümüze kadar değişen süreçlerini örneklerle açıklayabilme ve bu kazanımları yerinde kullanabilme olanağı buldular.

33 İYİ Kİ DOĞDUN İNSAN İyi ki varsın Sen olmasan bunca acı, bunca savaş, bunca hayal kırıklığı olmayacaktı belki ama bu kadar çok güzellik, kahkaha, sanat, coşku ve umut da olmazdı. Hepimizin eşit yaşadığı bir dünyada, bu güzellikleri herkesin yaşaması mümkün Yeter ki hepimiz insan olmanın bilincinde olalım. Bu nedenle insan haklarını gündeme getiriyor, herkesi insan hakları konusunda düşünmeye çağırıyoruz. İnsan haklarının korunması ve geliştirilmesinin tüm insanlığın ortak bir sorunu haline geldiği günümüzde; Darüşşafaka Eğitim Kurumlarının bu çağrısına kayıtsız kalmayan 9.sınıf öğrencilerimizden Burak SAVAŞ, İzel EVRENKAYA, Ege Berk PEKYILMAZ ve Bilun ARAS, 14 Aralık 2012 tarihinde Demokrasi ve İnsan Hakları Günü çalıştayına katılmışlardır. Sosyal Bilimler Bölüm Başkanı Öznur Nesipoğlu ve Felsefe Öğretmeni Mine Yaylalı nın danışmanlığında hazırlanan ve etkinliğe katılan öğrencilerimize, öğretmenlerimize, çalışmalarımıza desteğini esirgemeyen okul idaremize teşekkür ediyoruz.

34 İSTANBUL ARKEOLOJİ MÜZELERİ GEZİ-GÖZLEM-İNCELEME ETKİNLİĞİ 9. sınıf öğrencilerimiz, tarih dersi öğretmenleri İsmail Hakkı Ergüven kılavuzluğunda 13 Aralık 2012 Perşembe günü İlk Çağ Uygarlıklarında Beslenme, Barınma ve İnanç konulu gezi - gözlem - inceleme etkinliğini İstanbul Arkeoloji Müzeleri nde gerçekleştirmişlerdir. Bu doğrultuda, öğrencilerimiz ilk olarak İstanbul Arkeoloji Müzesi ne sonra sırasıyla Eski Şark Eserleri Müzesi ne ve Çinili Köşk Müzesi ne gitmişlerdir. Öğrencilerimiz, Eski Taş (Paleolitik), Orta Taş (Mezolitik), Yeni Taş (Neolitik) ile Bakır (Kalkolitik), Tunç, Demir dönemlerinde yaşanan gelişmeleri kavrayarak günümüz yaşamına dair çıkarımlarda bulunmak ve de Mezopotamya, Mısır, İran, Doğu Akdeniz de kurulan ilk uygarlıkların siyasi, sosyal, kültürel, ekonomik yapıları ile bu uygarlıkların birbirleriyle etkileşimini kavramak amacıyla bu gezi-gözlem-inceleme etkinliğine katılmışlardır. Öğrencilerimiz, bu gezi-gözlem-inceleme etkinliği için etkinlik öncesi, etkinlik sırasında ve etkinlik sonrasında bireysel ve grup çalışmalarına katılarak amaçlanan kazanımlara ulaşmışlardır.

35 IRMAK 6.KARİYER HAFTASI ETKİNLİKLERİ Özel Irmak Anadolu Lisesi nin bu yıl 6.sını gerçekleştirdiği kariyer haftasına ünlü isimler damgasını vurdu. 11 Aralık 2012 tarihinde İş Yaşamının Dikenli Yolları konulu panelle başlayan etkinlikler kapsamında Siemens Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy, Yapı Merkezi İnsan Kaynakları Koordinatörü Arzu Uğur ve İnsan Kaynakları Uzmanı Gamze Kandemir, Habertürk - Bloomberg HT Reklam Genel Müdürü Gürcan Korkmaz iş hayatı ile ilgili deneyimlerini öğrencilerle paylaştılar. Irmak Anadolu Lisesi öğrencileri iş yaşamının zorluklarını, fırsatlarını ve bu sürece hazırlanmayla ilgili süreci yine iş yaşamının uzmanlarından dinlediler. Yapı Merkezi İnsan Kaynakları uzmanları Arzu Uğur ve Gamze Kandemir, kariyer sürecinde kişinin güçlü ve gelişmesi gereken yönlerinin farkında olmasının, kariyer planı için ne kadar önemli olduğunu belirttiler. Habertürk Bloomberg HT Reklam Genel Müdürü Gürcan Korkmaz konuşmasına kendi kariyer öyküsünü anlatarak başladı. Merak ve karar vermenin, iş yaşamında başarılı olmanın anahtarı olduğu söyledi. Siemens Genel Müdür Yardımcısı Ali Rıza Ersoy ise dünyadaki kariyer eğiliminin bir resmini çizdi. Kariyer Etkinlikleri 12 Aralık Çarşamba günü Hüsnü Özyeğin in büyük ilgi gören kariyer öyküsü konferansıyla devam etti. Ünlü iş adamı Hüsnü Özyeğin konferansta, kendi kariyer öyküsünü, iş yaşamını öğrencilerle paylaştı. Öğleden sonra ise öğrenciler tarafından tanınmak istenen 25 meslek, üniversiteler ve iş yaşamından meslek uygulayıcıları tarafından öğrencilere sunuldu.

36 DISCOVER YOUR VOICE Amacı gençlere uluslararası arenada kendilerini en iyi şekilde ifade edebilmelerini sağlayacak imkânlar sunabilmek olan ESU / ENGLISH SPEAKING UNION mentorları 28. Kasım 2012 Cuma günü okulumuzdaydılar. Model Birleşmiş Milletler (MUN) Kulübü nden 26 öğrencimizin aktif katılımıyla Sesini Keşfet temalı bir çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay sonunda öğrencilerimiz, mentorların mükemmel liderliğinde, münazara ve toplum önünde konuşma sanatıyla ilgili farklı ipuçları aldılar ve bunları uygulama imkânı buldular. Çalıştaya katılan tüm öğrencilerimize ESU tarafından hazırlanacak olan sertifikaları en kısa zamanda verilecektir. Bizlere böylesine verimli bir çalıştayı deneyimleme şansı veren ESU yetkililerine teşekkür ederiz..

37 HAZIRLIK SINIFI HAYVANAT BAHÇESİ GEZİSİ Hazırlık sınıfı öğrencilerimiz, 23 Kasım Cuma günü, skills dersi kapsamında okumakta oldukları kitabımız ile bağlantılı olarak dört aşamalı bir proje hazırlamak üzere Faruk Yalçın Hayvanat Bahçesi ne gitmişlerdir.

38 MODERN DİLLER QUIZ SHOW 12 Kasım 2012 tarihinde okulumuzun Lise Yabancı Diller Bölümü tarafından düzenlenen Modern Diller Quiz Show unda görevliydim. Bu organizasyondan çok zevk aldım. Hem genel kültürümüzü hem de öğrenmekte olduğumuz 2. Yabancı dil bilgierimizi sınadık. Üç takımdan oluşan ve üçer üyesi olan gruplarla yarıştık ve bilgi alışverişinde bulunduk. Biz sınıf olarak yabancı diller bölümüne ve öğretmenlerimiz Berrin Hoca, Ayşegül Hoca ve Defne Hoca ya teşekkür ediyoruz. Ömer Akömer 10/B Yine eğlenerek öğrendiğimiz etkinliklerden birindeyiz: Modern Diller Quiz Show. Üç gruptan oluşan ve her grupta üç dili temsilen birer öğrencinin olduğu bu yarışma, hem bizim açımızdan hem de öğretmenlerimiz açısından çok zevkli geçti. İki ders saatini ayırdığımız bu showda Fransızca, Almanca ve İspanyolca ile ilgili soruları büyük bir dikkatle dinleyip çözdük. Bu etkinlikle birlikte genel kültür bilgilerimizi yabancı dilimizdeki sorularla test ettik. Hem çok eğlenceli hem de öğretici bir etkinlik yapmış olduk. Showun sonunda bir tane birincimiz iki tane de ikincimiz oldu. Arkadaşlarımızı tebrik ederiz. Bu etkinlikte emeği geçen herkese çok teşekkür ederiz. Zeynep Karabıyık Erçe Su Kasapoğlu 10/A İkinci yabancı dilde kendimizi ifade edebildiğimiz ve keyif aldığımız değişik bir yarışma yaptık.üç ayrı grup halinde ve üç ayrı dilde genel kültürümüzü yarıştırdık.büyük bir farkla birinci olmamız da ayrı bir zevkti.kendi kültürümüzü de katarak değişik bir yarışma yaşadık ve yaşattık 10-B Rafetcan Özhabeş

39 BİR İSTANBULLU OLARAK MUSTAFA KEMAL ATATÜRK Okulumuzun 11. sınıf öğrencileri, Tarih Öğretmenleri İsmail Hakkı Ergüven eşliğinde Türkiye Cumhuriyeti İnkılâp Tarihi ve Atatürkçülük dersi kapsamında 1 Kasım 2012 Perşembe günü Bir İstanbullu Olarak Mustafa Kemal Atatürk konulu gezi - gözlem - inceleme etkinliğini gerçekleştirdi. Öğrencilerimiz, ilk olarak Atatürk Evi Müzesi ne (Şişli), Askeri Müze ye (Beyoğlu), Pera Palace Oteli ne (Beyoğlu), öğle yemeğinden sonra da Türkiye İş Bankası Müzesi ne (Eminönü) ve Dolmabahçe Sarayı Müzesi ne (Beşiktaş) gittiler. Bu etkinlik sonunda öğrencilerimiz; Mustafa Kemal Atatürk ün düşünce yapısının oluşumunu ve gelişimini etkileyen öğeleri yer - zaman çerçevesinde değerlendirebilme, Mustafa Kemal Atatürk ün yaratıcı düşüncesini, ileri görüşlülüğünü ve önderlik özelliklerini örneklerle açıklayabilme ve bu kazanımları yerinde kullanabilme olanağı bulurken, bir İstanbullu olarak Mustafa Kemal Atatürk ile aynı kentte yaşamış olmanın da ayrımına vardılar.

40 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI RESMİ GEÇİT TÖRENİ 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı etkinlikleri kapsamında, 33 lisenin, sivil toplum örgütleri, askeri birlikler ve vatandaşlarımızın katılımı ile Bağdat Caddesinde gerçekleşen, resmigeçit töreninde, hazırlık ve 9. sınıf öğrencilerimiz, Cumhuriyet gençliğine yakışır şekilde okulumuzu temsil etmiş ve tören komitesinden övgüler almıştır. Şanlı bayrağımızı ve flamamızı onurla taşıyan; okulumuzu, protokolün ve halkın önünde en iyi şekilde temsil eden ve Cumhuriyet coşkusunu bizlere bir kez daha yaşatan öğrencilerimizi gönülden kutluyoruz.

41 4. TÜRKİYE MÜNAZARA LİGİ İSTANBUL ELEMESİ Türkiye Özel Okullar Birliği Derneği nin, münazara kültürünü ve eğitimini yaymak amacıyla düzenlediği 4. Türkiye Münazara Ligi İstanbul Anadolu Yakası Okulları 1. Ön Elemesi Ekim 2012 tarihlerinde okulumuzun ev sahipliğinde gerçekleştirildi. Anadolu yakasının 22 okulundan toplam 110 öğrencinin katıldığı karşılaşmalarda; yönetici ve çalışanlarımızın özenli organizasyonuyla ve misafir okulları karşılamak için hafta sonu tatillerinden feragat eden görevli öğrencilerimizin çabalarıyla bütün misafir okulların takdirini kazanan örnek bir ev sahipliği sergiledik. Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmenimiz Gülhiz Binici danışmanlığında İlgi Özdikmenli, Bilun Aras, Dennis Kazado ve Merve Tanyel den oluşan okulumuz münazara takımı, henüz yeni bir ekip olmasına ve daha önce hiç münazara deneyimi olmamasına karşın ikinci turda yarışmaya hak kazanan 12 takım arasında yer almayı başardı. Öğretmenimizi, münazara takımızdaki öğrencilerimizi ve 4. Münazara ligi 1.ön elemesinde başarı gösteren tüm öğrenci ve öğretmenleri kutluyor, başarılarının devamını diliyoruz.

42 IRMAK LİSELİLER FCE CAMBRIDGE EXAMS VE DELF SERTİFİKALARINI ALDILAR Eğitim ve Öğretim Yılında British Side tarafından okulumuzda düzenlenen UNIVERSITY OF CAMBRIDGE ESOL EXAMINATIONS ve Fransız Kültür Derneği tarafından düzenlenen DELF A 1 / A 2 sınavlarında başarılı olan öğrencilerimiz okulumuz Kültür Merkezinde sertifikalarını Lise Müdürümüz Sayın Zeynep KILIÇ, Lise Müdür Yardımcımız Sayın Elif Bayraktaroğlu ve Lise Yabancı Diller Bölüm Başkanımız Sayın Didem ERTEN den almışlardır.

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ANAOKULU LKOKUL ORTAOKUL ANADOLU L SES FEN L SES CEM L ALEVL KOLEJ GAZ ANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : Eylül 2013 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 2 Eylül 2013 Pazartesi

Detaylı

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI

GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI GAZİANTEP KOLEJ VAKFI ÖZEL OKULLARI EYLÜL / 2014 ÖĞRENCİNİN Adı : Soyadı : Sınıfı : 1 EYLÜL / 2014 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe 1 EYLÜL 2014-2015 Eğitim Öğretim yılı Öğretmen Seminerlerinin Başlaması

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ SIRATARİH KONU SAAT-SÜRE YER UYGULAYICI KİME UYGULANACAĞI 1 17 Eylül 2013 Salı Okulun Açılış Günü İzlencesi 09:30-10:30 Okul Bahçesi Türkçe Bölümü Tüm Sınıflar 2 17 Eylül 2012 Pazartesi 'İlköğretim Haftası'

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 10 (17 Mart - 30 Mart 2014) Sayfa 1 ATLETİZM İSTANBUL KÜÇÜKLER PUANLI ATLETİZM YARIŞLARI SONUÇLARI 24-25 MART 2014 ENKA ATLETİZM SAHASI ADI VE SOYADI LEYLA ÖZDOĞURAN LEYLA ÖZDOĞURAN SONUÇ YARIŞTIĞI

Detaylı

11 FA Tefik Y. NASUFOV... Eğlenerek Öğrenelim (Animasyon) Alanı..Teşfik Ödülü, Klavye,Mouse,Flash Disk,Katılım Sertifikası

11 FA Tefik Y. NASUFOV... Eğlenerek Öğrenelim (Animasyon) Alanı..Teşfik Ödülü, Klavye,Mouse,Flash Disk,Katılım Sertifikası E-BİKO 2009 ANİMASYON ALANINDA DÜNYA 4.'SÜ OLDUK Bu yıl 5.'sinin gerçekleştirildiği E-BİKO Uluslar Arası Bilişim Olimpiyatına Okulumuz İki Eğlenerek Öğrenelim (Animasyon) Projesi Başvurmuştur. Okulumuzun

Detaylı

Lise Kısmı 2014-2015 Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Sınav Takvimi için tıklayınız

Lise Kısmı 2014-2015 Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Sınav Takvimi için tıklayınız Lise Kısmı 2014-2015 Öğretim Yılı I. Dönem Sonu Sınav Takvimi için tıklayınız TED KAYSERİ KOLEJİ 2014 2015 SINAV ADI ÖĞRETİM YILI I.DÖNEM SONU BAŞARISIZ DERSİ OLAN VEYA İSTEKLİ ÖĞRENCİLER İÇİN AÇILAN SINAV

Detaylı

Başlamak için lütfen yukarı sürükleyiniz

Başlamak için lütfen yukarı sürükleyiniz Başlamak için lütfen yukarı sürükleyiniz EĞİTİM GEZİLERİ Tüyap Gezisi 17 Kasım Cumartesi günü öğrenci ve öğretmenlerimiz ile birlikte Tüyap Kitap Fuarı na katıldık. Çok sayıda yazar ve şairin yer aldığı

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK

TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK TED KAYSERİ KOLEJİ VAKFI VELİ VE ÖĞRETMENLERİNDEN SOMA YA EL VER KAMPANYASINA BÜYÜK DESTEK Türk Eğitim Derneği Genel Merkezi nin Soma nın Evlatları Artık Hepimizin Evladı başlığı ile başlatılan Soma ya

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 3 ( 02 Kasım 16 Kasım 2015 ) Sayfa 1 ATLETİZM 06 Kasım Cuma günü, Enka Okulları 12. Cumhuriyet Koşusu nu gerçekleştirdik. 4. ve 5. sınıf öğrencilerinden 134 öğrencinin katıldığı yarışımız zevkli

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU, İLKOKULU VE ORTAOKULU 2012-2013 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 29.VELİ BÜLTENİ 1 Değerli Velimiz, Geçtiğimiz hafta cumartesi gününden itibaren etkinlikler

Detaylı

EYLÜL. Pazartesi / Monday Salı / Tuesday Çarşamba/Wednesday Perşembe/Thursday Cuma /Friday Cumartesi / Saturday Pazar / Sunday

EYLÜL. Pazartesi / Monday Salı / Tuesday Çarşamba/Wednesday Perşembe/Thursday Cuma /Friday Cumartesi / Saturday Pazar / Sunday EYLÜL 1 2 Okul Öncesi ve İlköğretim 1. Sınıflar için Okul Açılışı 3 4 5 6 7 8 9 Okulların Açılışı Okulun Açılış Töreni 10 11 12 13 14 15 16 Yakar Top (1-2-3-4.Sınıflar) Yakar Top (1-2-3-4.Sınıflar) Yakar

Detaylı

ZİS Ziyareti. İnceleme Gezisi. Uludağ Gezisi. İTÜ Gezisi

ZİS Ziyareti. İnceleme Gezisi. Uludağ Gezisi. İTÜ Gezisi EĞİTİM GEZİLERİ ZİS Ziyareti 2-8 Şubat 2013 tarihleri arasında, okulumuzdan 9 öğrenci ve 2 öğretmenle İsviçre deki kardeş okulumuz olan Zürih İnternational School a ziyarette bulunduk. Öğrencilerimiz bu

Detaylı

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN

HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN HAZİRAN 2015 AYLIK BÜLTEN ODTÜ ÜLKEMLİ MATEMATİKÇİ ÖDÜLÜNÜ MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNÜN ELİNDEN ALDI 21 Mart 2015 tarihinde ODTÜ Ülkem Koleji nin ev sahipliğinde Kanguru Matematik Sınavı yapıldı. Sınavda ilk

Detaylı

SPOR A.Ş. (İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret A.Ş.)

SPOR A.Ş. (İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret A.Ş.) SPOR A.Ş. (İstanbul Spor Etkinlikleri ve İşletmeciliği Ticaret A.Ş.) Sporun nabzını 20 ayrı branşta verdiği hizmetle elinde tutan Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden; Türkiye'nin ilk ve tek spor organizasyon

Detaylı

2014 2015 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS

2014 2015 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS 04 0 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi AĞUSTOS 3 4 7 0 3 4 7 *Akademik kadronun göreve başlaması *Açılış Kahvaltısı 0 4 30 ZAFER BAYRAMI 3 04 0 Eğitim Öğretim Yılı Çalışma Takvimi EYLÜL 3 4 7 Eve Dönüş.30

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 8 ( 17 Şubat 02 Mart 2014) Sayfa 1 ATLETİZM ATLETİZM İSTANBUL ŞAMPİYONASI DENEME YARIŞLARI SONUÇLARI ADI VE SOYADI SONUÇ YARIŞTIĞI BRANŞ DERECESİ ADI VE SOYADI SONUÇ YARIŞTIĞI BRANŞ DERECESİ

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ

2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI LİSE TANITIM VE BİLGİLENDİRME KİTAPÇIĞI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET VE ÇALIŞMA TAKVİMİ EYLÜL 2013 Sene Başı Öğrenci Bilgilendirme Programı YGS - LYS

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 15. VELİ BÜLTENİ Değerli Velimiz, Bir haftayı daha geride bıraktık. Öğrencilerimiz hafta boyunca sınıf çalışmalarının

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 4 ( 16 Kasım 07 Aralık 2015 ) Sayfa 1 ATLETİZM 30 Kasım Pazartesi günü, okulumuz atletizm sahasında Sarıyer İlçesi Kaymakamlık Kupası Kros Yarışları yapıldı. Yarışmaya okulumuzdan katılan öğrencilerimiz

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ

2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ E Y L Ü L HAF 2014-2015 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-OKUL ÖNCESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ GÜN Y A P I L A C A K E T K İ N L İ K L E R E T K İ N L İ K

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 10 ( 29 Şubat 14 Mart 2016 ) Sayfa 1 ATLETİZM 01 Mart Salı günü Aslı Çakır Alptekin Atletizm Salonunda İstanbul En Hızlı Çocuk Yarışları yapıldı. Okulumuzdan yarışmaya katılmaya hak kazanan

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 9 ( 16 Şubat 01 Mart 2015 ) Sayfa 1 BASKETBOL KÜÇÜK BASKETBOL Küçük basketbol takımımız, Bayrampaşa Sancak Ortaokulu ile oynadığı İstanbul İl Elemeleri Grup Finali ni kaybetti. Yoluna, gelişim

Detaylı

1-2-3-4-5-6.Sınıf Velileri Çağdaş Masallar Çocuk Müzikalleri Tanıtım Toplantısı Müzik

1-2-3-4-5-6.Sınıf Velileri Çağdaş Masallar Çocuk Müzikalleri Tanıtım Toplantısı Müzik EKİM EYLÜL İTÜ GELİŞTİRME VAKFI OKULLARI ÖZEL DR. NATUK BİRKAN İLKÖĞRETİM OKULU 2012-2013 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI GEZİ VE ETKİNLİK TAKVİMİ TARİH SINIF DÜZEYİ GEZİ - ETKİNLİK SORUMLU BÖLÜM 17-21 Eylül 2012

Detaylı

TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ

TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ TED AİLESİ, ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI VE PLAKET TÖRENİ İÇİN DÜZENLENEN YEMEKTE BİR ARAYA GELDİ Geleceğe ışık tutan, Başöğretmen Atatürk ün emanetine sahip çıkıp, eserinin üzerine imza atan, bilgiyi öğretmekten

Detaylı

7. Sınıflar VOC-COM Etkinliği

7. Sınıflar VOC-COM Etkinliği 7. Sınıflar VOC-COM Etkinliği 7. Sınıf öğrencilerimiz 13 Aralık 2015 Çarşamba günü konferans salonunda Voc- Com adlı İngilizce etkinlik yapmışlardır. Gruplar arası İngilizce bilgi yarışması İngilizce şarkılar

Detaylı

ÖĞRENCİLERİMİZ ANTALYA DA

ÖĞRENCİLERİMİZ ANTALYA DA TAM EĞİTİM BURSLU ÖĞRENCİLERİMİZ ANTALYA DA TED Genel Merkezi öğrencilerimizin iletişimlerinin pekiştirilmesi ve kurumsal aidiyetlerinin desteklenmesi amacıyla 5-7 Şubat 2014 tarihlerinde Antalya da tam

Detaylı

KİTAP TOPLAMA KAMPANYAMIZ

KİTAP TOPLAMA KAMPANYAMIZ KİTAP TOPLAMA KAMPANYAMIZ Okulumuz Ortaokul öğrencileri tarafından 02.04.2014 14.04.2014 tarihleri arasında yapılan Kitap Toplama Kampanyası sonucunda toplanmış olan 688 adet kitap Mehmet Akif Ersoy Ortaokuluna

Detaylı

ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET TAKVİMİ FAALİYETİN ADI FAALİYETİN TANIMI SORUMLU BÖLÜM

ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET TAKVİMİ FAALİYETİN ADI FAALİYETİN TANIMI SORUMLU BÖLÜM ÖZEL UĞUR ANADOLU LİSESİ 2013-2014 EĞİTİM - ÖĞRETİM YILI SOSYAL FAALİYET TAKVİMİ FAALİYETİN ADI FAALİYETİN TANIMI SORUMLU BÖLÜM EYLÜL 3.HAFTA 4.HAFTA Senebaşı okul açılış töreni Tüm okul Anadil Bölümü

Detaylı

AKADEMİK TAKVİMİ ÖZEL MUSTAFA YELKENOĞLU LİSELERİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI

AKADEMİK TAKVİMİ ÖZEL MUSTAFA YELKENOĞLU LİSELERİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI EYLÜL 2012 ÖZEL MUSTAFA YELKENOĞLU LİSELERİ 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ RENKLERİN DİLİ İDARİ İŞLER PDR ÇALIŞMALARI ZÜMRE FAALİYETLERİ HAFTASONU/TATİL KDS-GTS-YAZILI EKDERS-ETÜT REHBERLİK

Detaylı

ÖĞRENCİLERİ ANITKABİR DE

ÖĞRENCİLERİ ANITKABİR DE TED KAYSERİ KOLEJİ ÖĞRENCİLERİ ANITKABİR DE TED Kayseri Koleji Vakfı Özel Ortaokulu 5. Sınıf öğrencileri; Geleneksel Ankara Gezisi ni Okul Müdürü Raci ÜLKE, Müdür Yardımcısı Yonca MARAŞLI ve 5. Sınıf Şube

Detaylı

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 5

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 5 AĞUSTOS 2012 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Yeni Kayıt Öğrenciler için İngilizce Kursu başlar (1.-6.sınıflar). (:00-12:00) 2 30 ZAFER 31 EYLÜL 2012 1 2 3 4 5 KAYIT

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 27 KASIM 2015

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 27 KASIM 2015 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 27 KASIM 2015 ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLAMASI Öğretmenler Günü nü çok değerli öğretmenlerimiz ile Bilkent Otel de gerçekleştirdiğimiz bir yemek ile kutladık. Tüm öğretmenlerimizin Öğretmenler

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 6 (08 Aralık 21 Aralık 2014 ) Sayfa 1 BASKETBOL KÜÇÜK BASKETBOL Gelişim liginde mücadele veren küçük basketbol takımımız maçlarına galibiyetle başladı. Paşabahçe takımını güzel bir mücadelenin

Detaylı

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası

Öğrenmek İstiyorum Kampanyası Öğrenmek İstiyorum Kampanyası TRABZON DA KAMPANYAYA İLGİ ARTIYOR sağlık üreme sağlığı bilgilerinin girmesine yönelik olarak başlanan Öğrenmek İstiyorum Kampanyası kapsamında Trabzon da ilgi gün geçtikçe

Detaylı

CAMBRİDGE SERTİFİKA TÖRENİ

CAMBRİDGE SERTİFİKA TÖRENİ CAMBRİDGE SERTİFİKA TÖRENİ Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) Sınavları 7 yaş grubundaki çocuklardan başlayarak, eğitim kurumlarındaki öğrencilerin ve uluslararası şirketlerde çalışanların,

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 13 (12 Mayıs 25 Mayıs 2014) Sayfa 1 BASKETBOL KÜÇÜK BASKETBOL Küçük basketbol takımımız başarılı maçlar çıkarmaya devam ediyor. Gelişim ligi maçında rakibi Fenerbahçe Ataşehir basketbol takımını

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ OKULLARI Bülten No: 7 (08 Aralık 21 Aralık 2014 ) Sayfa 1 BASKETBOL ORTAOKUL STREETBALL Streetball maçlarında, 8-B ile 8-C arasında oynanan üçüncülük dördüncülük maçını 10-9 luk skorla 8-B sınıfı kazandı.

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ OKULLARI Bülten No: 8 ( 22 Aralık 2014 11 Ocak 2015 ) Sayfa 1 ATLETİZM 24 Aralık Çarşamba günü atletizm sahamızda İlçe Atatürk Kros Yarışları yapıldı. Okulumuz ilkokul, ortaokul ve liseden 18 öğrenci ile

Detaylı

2015-2016 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( OKUL ÖNCESİ İLK OKUL - ORTA OKUL KOLEJ - FEN LİSESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ

2015-2016 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( OKUL ÖNCESİ İLK OKUL - ORTA OKUL KOLEJ - FEN LİSESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ 2015-2016 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( OKUL ÖNCESİ İLK OKUL - ORTA OKUL KOLEJ - FEN LİSESİ ) YILLIK ÇALIŞMA TAKVİMİ AY HAF GÜN Y A P I L A C A K E T K İ N L İ K L E R E T K İ N L İ K S

Detaylı

Genç Fikirler Kulübü. 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni. Genç Fikirler Kulübü

Genç Fikirler Kulübü. 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni. Genç Fikirler Kulübü 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni 2014-2015 Akademik Yılı Bülteni OSMANİYE KORKUT ATA ÜNİVERSİTESİ GENÇ FİKİRLER KULÜBÜ -2015 Akademik Yılı Bülteni İçindekiler Kulübümüz Hakkında 1 Yönetim Kurulu 2 Bülten

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 9 (03 Mart - 16 Mart 2014) Sayfa 1 ATLETİZM İSTANBUL GENÇLER PUANLI ATLETİZM SALON YARIŞLARI SONUÇLARI 04-05 MART 2014 ASLI ÇAKIR A. ATLETİZM SALONU ADI VE SOYADI SONUÇ YARIŞTIĞI BRANŞ DERECESİ

Detaylı

Vakıf Haftası Etkinlikleri

Vakıf Haftası Etkinlikleri Vakıf Haftası Etkinlikleri Vakıf Haftası Etkinliklerimiz 09. 05. 2014 Cuma günü okulumuz konferans salonunda Vakıflar Bölge Müdürü Sn. Mustafa EMEKÇİ nin de katılımıyla gerçekleşti. Kutlamada öğrencilerimizin

Detaylı

ÖZEL TOROS YAĞMUR ANADOLU LİSESİ VE ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ZÜMRE FAALİYETLERİ. YGS-LYS 12.Sınıf 11.Sınıf 10.Sınıf 9.Sınıf

ÖZEL TOROS YAĞMUR ANADOLU LİSESİ VE ANADOLU ÖĞRETMEN LİSESİ ZÜMRE FAALİYETLERİ. YGS-LYS 12.Sınıf 11.Sınıf 10.Sınıf 9.Sınıf 5 Eylül 2011 Pazartesi Öğretmenler Toplantısı 19 Eylül 2011 Pazartesi Okulun Açılışı (Edebiyat Zümresi) 20 Eylül 2011 Salı Kimya panosu(n.ş) AKADEMİK TAKVİM SUNUMU 21 Eylül 2011 Çarşamba 22 Eylül 2011

Detaylı

.~ ". EXPO . \J. f ~ ~ ~ c... ~ ı5-2 ı Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan programı ekte sunulmuştur. .:~. :... T.C.

.~ . EXPO . \J. f ~ ~ ~ c... ~ ı5-2 ı Mayıs 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan programı ekte sunulmuştur. .:~. :... T.C. r: ~ c... ~ f ~ ~ \i it " TC Vii '1. GENeLıI( VE ~POR };tl ~AKA"LlG'LP '-?~ T.C. MANAVGAT KAYMAKAMLIGI Gençlik Hizmetleri ve Spor ilçe Müdürlüğü :....:~.. \J..~ ". EXPO Sayı: 190613431 146 Konu: Gençlik

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU VE ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULU 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL SAYISI

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU VE ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULU 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL SAYISI İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ ÖZEL ANAOKULU VE ÖZEL İLKÖĞRETİM OKULU 29 EKİM CUMHURİYET BAYRAMI ÖZEL SAYISI 1 Değerli Velilerimiz, Cumhuriyet kültürü; toplumsal temeli olan, aydınlanma felsefesine dayalı,

Detaylı

EYLÜL. Pazartesi / Monday Salı / Tuesday Çarşamba/Wednesday Perşembe/Thursday Cuma /Friday Cumartesi / Saturday Pazar / Sunday

EYLÜL. Pazartesi / Monday Salı / Tuesday Çarşamba/Wednesday Perşembe/Thursday Cuma /Friday Cumartesi / Saturday Pazar / Sunday EYLÜL 1. Sınıf ve Nakil Öğrenci Oryantasyon ve Veli Bilgilendirme 1 2 3 4 5 Ramazan Bayramı/Feast of the Ramadan 1.Gün Ramazan Bayramı/Feast of the Ramadan 2.Gün Ramazan Bayramı/Feast of the Ramadan 3.Gün

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 5 ( 07 Aralık 21 Aralık 2015 ) Sayfa 1 GENEL 11 Aralık Cuma günü, Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi Genel Sekreteri, Dünya Olimpiyat Komiteleri Birliği Yönetim Kurulu na seçilen ilk Türk spor

Detaylı

2013-2014 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-ANASINIFI ) ÇALIŞMA TAKVİMİ

2013-2014 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-ANASINIFI ) ÇALIŞMA TAKVİMİ EKİM E Y L Ü L 2013-2014 EĞİTİM- ÖĞRETİM YILI ÖZEL EVRENSEL OKULLARI ( KOLEJ-FEN LİSESİ-ORTAOKUL-İLKOKUL-ANASINIFI ) ÇALIŞMA TAKVİMİ GÜN Y A P I L A C A K E T K İ N L İ K L E R E T K İ N L İ K S O R U

Detaylı

Baykal'ın. Tekne'de siyaset!..

Baykal'ın. Tekne'de siyaset!.. 8 TEMMUZ 2013 0 212 260 23 60-0 212 260 52 29 %50 ye varan indirimler Tekne'de siyaset!.. CHP NİN eski genel başkanı Deniz Baykal, Kadıköy, Beşiktaş ve Bakırköy'ün CHP'li belediye başkanları ile 'tekne

Detaylı

EKO GERİ DÖNÜŞÜM GEZİSİ

EKO GERİ DÖNÜŞÜM GEZİSİ E-TWİNNİNG PROJEMİZ Okulumuz 9. Sınıf öğrencileri İngilizce öğretmenimiz Firenur Koç eşliğinde Avrupa Birliği Hayat Boyu Öğrenme Programı kapsamında düzenlenen etwinning projesine başlamışlardır. Konusu

Detaylı

DAMLA DAN BİRİNCİLİK KÜÇÜK MUCİTLERİN ETKİNLİKLERİ

DAMLA DAN BİRİNCİLİK KÜÇÜK MUCİTLERİN ETKİNLİKLERİ DAMLA DAN BİRİNCİLİK Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğü nün düzenlediği Futbol konulu şiir ve kompozisyon yarışmasına katılan okulumuz 7/E sınıfı öğrencilerinden Damla Karahasan kompozisyon dalında il birincisi

Detaylı

Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi VELİ BÜLTENİ

Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi VELİ BÜLTENİ Adapazarı Özel Enka Anadolu Lisesi VELİ BÜLTENİ 2 Toplum Ve Hizmet Proje Çalışmaları 11.sınıf öğrencileri okulumuz Toplum ve Hizmet Programı kapsamında proje çalışmaları yürütmektedir. Bu yıl sürdürülen

Detaylı

İSTEK ÖZEL KAŞGARLI MAHMUT OKULLARI 2012-2015 ETKİNLİK TAKVİMİ

İSTEK ÖZEL KAŞGARLI MAHMUT OKULLARI 2012-2015 ETKİNLİK TAKVİMİ İSTEK ÖZEL KAŞGARLI MAHMUT OKULLARI 2012-2015 ETKİNLİK TAKVİMİ NO ETKİNLİK ADI TARİHİ KATILAN ÖĞRENCİ SAYISI 1 2 3 YEDİTEPE ÜNİVERSİTESİ LİVİNG AND DOİNG İN SPACE YGS-LYS HAKKINDA BİLGİLENDİRME ÇALIŞMALAR

Detaylı

YETENEKLİ TEDLİLER SANAT

YETENEKLİ TEDLİLER SANAT YETENEKLİ TEDLİLER SANAT GECESİ İLE İZLEYENLERİ BÜYÜLEDİLER 04.06.2014 ÇARŞAMBA günü öğrencilerimiz yetenekleriyle bizlere gökkuşağının renklerinden bir demet sundular. Gecemiz TED müzik grubunun canlı

Detaylı

11 12 13 14 15 16 *YÖNETİCİ VE BÖLÜM BAŞKANLARININ OKULA GELİŞLERİ 20 *YENİ ÖĞRETİM YILI İÇİN HAZIRLIKLAR 27 *YENİ ÖĞRETİM YILI İÇİN HAZIRLIKLAR

11 12 13 14 15 16 *YÖNETİCİ VE BÖLÜM BAŞKANLARININ OKULA GELİŞLERİ 20 *YENİ ÖĞRETİM YILI İÇİN HAZIRLIKLAR 27 *YENİ ÖĞRETİM YILI İÇİN HAZIRLIKLAR ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 0 0 *YÖNETİCİ VE BÖLÜM BAŞKANLARININ OKULA GELİŞLERİ *ÖĞRETMENLERİN OKULA GELİŞLERİ *YENİ ÖĞRETMENLER İÇİN ORYANTASYON 0 *AÇILIŞ TÖRENİ *0-0 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI SENE BAŞI GENEL

Detaylı

MAMMA MIA. Lise İngilizce Drama Kulübü nden bir ilk daha

MAMMA MIA. Lise İngilizce Drama Kulübü nden bir ilk daha MAMMA MIA Lise İngilizce Drama Kulübü nden bir ilk daha Her yıl geleneksel olarak bir oyun çıkarmayı hedeflediğimiz kulübümüzde bu sene dünyanın en ünlü müzikali olma özelliği taşıyan MAMMA MIA yı sergiledik.

Detaylı

Çeyrek asırdır Türkiye de eğitimin ciddi bir iş olduğunun farkında olan Bilfen Liseleri; evrensel ilkeler ışığında, spora, müziğe, sanata ve kültürel

Çeyrek asırdır Türkiye de eğitimin ciddi bir iş olduğunun farkında olan Bilfen Liseleri; evrensel ilkeler ışığında, spora, müziğe, sanata ve kültürel Çeyrek asırdır Türkiye de eğitimin ciddi bir iş olduğunun farkında olan Bilfen Liseleri; evrensel ilkeler ışığında, spora, müziğe, sanata ve kültürel etkinliklere meraklı; yabancı dili iyi konuşan, akademik

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 36. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 36. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2013-2014 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 36. VELİ BÜLTENİ Bugün ilkokul öğrencilerimizin sergilemiş olduğu sahne performansları da bizleri ayrıca gururlandırdı.

Detaylı

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN BİLİM KAPISI

YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN BİLİM KAPISI SUNUM HAZİRAN 2014 YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ GEÇMİŞTEN GELECEĞE UZANAN BİLİM KAPISI TEMMUZ 2010 TARİHİNDE KURULDU. ANKARA DA 5 İNCİ DEVLET ÜNİVERSİTESİ MİSYONUMUZ BİLİMSEL BİLGİNİN ÜRETİLMESİ VE YAYILMASI

Detaylı

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU

ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU ESKİŞEHİR BÜYÜKŞEHİR GENÇLİK VE SPOR KULÜBÜ 2014 YILI FAALİYET RAPORU Eskişehir Büyükşehir Gençlik ve Spor Kulübü olarak Atletizm, Hentbol (Kız Erkek), Dragon, Kano, Yelken, Yüzme, Basketbol ve Atıcılık

Detaylı

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 18 ARALIK 2015

HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 18 ARALIK 2015 HAFTALIK VELİ BÜLTENİ - 18 ARALIK 2015 2016 yaklaşırken yeni yıl coşkulu öğrencilerimizle eğlenceli bir balo ile kutlamak istedik. 28 Aralık Pazartesi günü sabah okulumuzda derslerimiz yapılacaktır. Saat

Detaylı

19-25 NİSAN 2015 İTALYA ZİYARETİMİZ

19-25 NİSAN 2015 İTALYA ZİYARETİMİZ 19-25 NİSAN 2015 İTALYA ZİYARETİMİZ 19.04.2015/Pazar NAPOLİYE UÇUŞ VE BULUŞMA Görevli öğretmenler uçuş saatinden önce havalimanında buluşarak gereken işlemleri yaptıktan sonra yolcu luğumuza başladık.

Detaylı

Prof. Dr. Figen ÇOK Okulumuz Velilerine Yönelik Günümüzde Çocuklar ve Ergenler Konulu Seminer Verdi

Prof. Dr. Figen ÇOK Okulumuz Velilerine Yönelik Günümüzde Çocuklar ve Ergenler Konulu Seminer Verdi Prof. Dr. Figen ÇOK Okulumuz Velilerine Yönelik Günümüzde Çocuklar ve Ergenler Konulu Seminer Verdi TED Üniversitesi Eğitim Fakültesi, Eğitim Bilimleri Bölüm Başkanı, Rehberlik ve Psikolojik Danışma Öğretim

Detaylı

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 5

AĞUSTOS 2012 PAZARTESİ SALI ÇARŞAMBA PERŞEMBE CUMA CUMARTESİ PAZAR 1 2 3 4 5 AĞUSTOS 2012 1 2 3 4 5 6 7 8 10 11 12 13 14 15 16 17 18 ŞEKER 1 ŞEKER 20 ŞEKER 21 ŞEKER 22 23 24 25 26 27 28 Yeni Kayıt Öğrenciler için İngilizce Kursu başlar (1.-6.sınıflar). (:00-12:00) 2 30 ZAFER 31

Detaylı

ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 2015

ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 2015 ÇALIŞMA TAKVİMİ AĞUSTOS 2015 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 *YÖNETİCİ, BÖLÜM VE ZÜMRE BAŞKANLARININ OKULA GELİŞLERİ *BÖLÜM VE ZÜMRE BAŞKANLARI İLE PLANLAMALARIN YAPILMASI *BÖLÜM VE ZÜMRE BAŞKANLARI

Detaylı

5. Sınıflar Tanışma Toplantısı Eylül-2014

5. Sınıflar Tanışma Toplantısı Eylül-2014 5. Sınıflar Tanışma Toplantısı Eylül-2014 5. Sınıf Haftalık Ders Programı İngilizce: 12+5 +1= 18 saat (3 öğretmen) Türkçe: 6 saat Matematik: 5 saat Fen: 4 saat Sosyal Bilgiler: 3 saat Din Kültürü: 2 saat

Detaylı

KOCMUN 2014 KONFERANSI NA KATILDIK

KOCMUN 2014 KONFERANSI NA KATILDIK KOCMUN 2014 KATILDIK KONFERANSI NA 9-11 Haziran tarihleri arasında Koç Üniversitesi nde MUN Konferansı düzenlendi. Konferansın amacı, çeşitli ülkelerden ve yaş gruplarından farklı altyapılara sahip öğrencileri

Detaylı

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ

YARIM ELMA ETKİNLİĞİ YARIM ELMA ETKİNLİĞİ 13.09.2014 Salı günü Erciyes Üniversitesi nin ev sahipliğinde hazırlanan Yarım Elma etkinliğine 1.sınıf öğrencilerimiz ile biz de katıldık. Sosyal sorumluluk çalışmalarını her zaman

Detaylı

AĞUSTOS TARİH YAPILACAK ÇALIŞMALAR, SEMİNERLER VE SOSYAL ETKİNLİKLER GÖREVLİLER/AÇIKLAMA

AĞUSTOS TARİH YAPILACAK ÇALIŞMALAR, SEMİNERLER VE SOSYAL ETKİNLİKLER GÖREVLİLER/AÇIKLAMA AĞUSTOS 20-29.08.2014 Öğretmenlerimizin Hizmet İçi Eğitim Seminerleri Tüm Öğretmenler 20-29.08.2014 Okulumuzun 2014-2015 Eğitim Öğretim Yılına Hazırlanması Tüm Öğretmenler 30.08.2014 30 Ağustos Zafer Bayramı

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 13 ( 16Mart 29 Mart 2015 ) Sayfa 1 ATLETİZM 17 Mart Salı günü, okulumuz atletizm sahasında Çanakkale Şehitlerini Anma Atletizm Kros Yarışları yapıldı. Yarışlarda okulumuz küçükler ve yıldızlar

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 15 ( 13 Nisan 10 Mayıs 2015 ) Sayfa 1 9.SPOR FESTİVALİ 11-12-13 Mayıs tarihlerinde 9.Spor Festivalimizi gerçekleştireceğiz. Voleybol, tenis, basketbol, atletizm, futbol branşlarında misafir

Detaylı

2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZEL SANATLAR VE ANADOLU BİLİŞİM TEKNİK LİSESİ ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL / SEPTEMBER

2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZEL SANATLAR VE ANADOLU BİLİŞİM TEKNİK LİSESİ ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL / SEPTEMBER 2014-2015 ÖĞRETİM YILI GÜZEL SANATLAR VE ANADOLU BİLİŞİM ETKİNLİK TAKVİMİ EYLÜL / SEPTEMBER 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 2014-2015 ÖĞRETİM YILININ BAŞLAMASI HAZIRBULUNUŞLUK SINAVLARI 15 16 17 18 19

Detaylı

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 16. VELİ BÜLTENİ

İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 16. VELİ BÜLTENİ İTÜ GELİŞTİRME VAKFI BEYLERBEYİ YERLEŞKESİ OKULLARI 2014-2015 EĞİTİM VE ÖĞRETİM YILI 16. VELİ BÜLTENİ Değerli Velilerimiz, Olumsuz hava koşulları sebebiyle ara vermiş olduğumuz çalışmalarımıza yoğun bir

Detaylı

EĞİTİM SAATİ PROGRAMINA KONUK OLDUK

EĞİTİM SAATİ PROGRAMINA KONUK OLDUK EĞİTİM SAATİ KONUK OLDUK PROGRAMINA 13.11.2015 s aat:20.00 İle 21.30 arasında ulusal kanallarımızdan biri olan tv 1 de,kayseri İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Bahamettin KARAKÖSE nin hazırlayıp sunduğu

Detaylı

YGS-LYS de. 20 Yıllık ÇINAR Tecrübesi. www.cinarkoleji.com.tr

YGS-LYS de. 20 Yıllık ÇINAR Tecrübesi. www.cinarkoleji.com.tr YGS-LYS de 20 Yıllık ÇINAR Tecrübesi www.cinarkoleji.com.tr Çınar Koleji nde güne her sabah mutlulukla başlarsınız. 20 yıllık eğitim tecrübesiyle geliştirilen Sınavlara Hazırlık Sistemi ile sınav endişesi

Detaylı

Bursa 7.Sınıflar Sosyal Bilgiler, Türkçe ve Fen Zümresi

Bursa 7.Sınıflar Sosyal Bilgiler, Türkçe ve Fen Zümresi EKİM KASIM ARALIK 2015-2016 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI OKUL TAKVİMİ TARİH ETKİNLİĞİN ADI YER KATILIMCILAR SORUMLU BİRİM/KİŞİLER 1 26 Eylül 2015 Cumartesi 2 27 Eylül 2015 Pazar 3 28 Eylül 2015 Pazartesi Okul Spor

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ Bülten No: 3 ( 13 Ekim 27 Ekim 2014 ) Sayfa 1 GENEL BİLGİ Okul sporları kapsamında yer alan basketbol, voleybol, atletizm, tenis, futbol ve yüzme branşlarında verimi arttırabilmek, öğrenci antrenör bağlantısını

Detaylı

2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2014-LYS) SONUÇLARI. 27 Haziran 2014

2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2014-LYS) SONUÇLARI. 27 Haziran 2014 2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2014-LYS) SONUÇLARI 27 Haziran 2014 2014-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI SAYISAL BİLGİLER 2014-LYS ADAY BİLGİLERİ YGS sonrası herhangi bir LYS ye girmeye hak kazanan aday

Detaylı

Türkiye Özel Okullar Birliği Sempozyumuna Katıldık

Türkiye Özel Okullar Birliği Sempozyumuna Katıldık Türkiye Özel Okullar Birliği Sempozyumuna Katıldık Türkiye Özel Okullar Birliği 14. Geleneksel Sempozyumu Geleceğin Öğretmeni temasıyla 28-31.01.2015 tarihleri arasında Antalya Belek te gerçekleştirildi.

Detaylı

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı

2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı 2013-2014 Eğitim Öğretim Yılı www.fmv.edu.tr kisokulu@fmv.edu.tr Önce İyi İnsan Yetiştirir. Sayın Velimiz, Günümüzde şehir yaşantısının olumsuz koşulları, teknolojik gelişime bağlı olarak bilgisayar kullanımı

Detaylı

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER

YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER YÖNETİM KURULU ASİL ÜYELER Tarık Volkan Cengen 93 1976 yılında İstanbul da doğdu. 1986-1993 yılları arasında İstanbul Lisesi nde okudu. 1998 yılında İTÜ Makina Mühendisliği Bölümü nden makina mühendisi

Detaylı

LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT

LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT LEGOBOTİK KULÜBÜ SON SÜRAT Legobotik Kulübü, 2012-2013 eğitim-öğretim yılında ODTÜ Ülkemli öğrencilere bilim ve teknolojiyi sevdirmek, takım çalışmasını öğretmek ve yaratıcılıklarını artırmak amacıyla

Detaylı

OKULA DÖNÜŞÜM PROGRAMI VE YIL SONU YGS KURS PROGRAMI BİLGİLENDİRME SUNUMU FEN BİLİMLERİ EĞİTİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ

OKULA DÖNÜŞÜM PROGRAMI VE YIL SONU YGS KURS PROGRAMI BİLGİLENDİRME SUNUMU FEN BİLİMLERİ EĞİTİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ OKULA DÖNÜŞÜM PROGRAMI VE YIL SONU YGS KURS PROGRAMI BİLGİLENDİRME SUNUMU FEN BİLİMLERİ EĞİTİM KURUMLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 1 FEN BİLİMLERİ LİSESİ GENEL AÇIKLAMALAR Fen Bilimleri Lisesi ni farklı kılan, Fen

Detaylı

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ

BEDEN EĞİTİMİ BÖLÜM BÜLTENİ OKULLARI Bülten No: 11 (31 Mart 20 Nisan 2014) Sayfa 1 ATLETİZM ADI VE SOYADI SONUÇ İSTANBUL GENÇLER PUANLI ATLETİZM YARIŞLARI SONUÇLARI 27-28 MART 2014 ATLETİZM SAHASI YARIŞTIĞI BRANŞ DERECESİ ADI VE

Detaylı

Ağustos 2014. Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar. Yeni yabancı öğretmenler için İstanbul oryantasyonu.

Ağustos 2014. Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar. Yeni yabancı öğretmenler için İstanbul oryantasyonu. 15 Ağustos 2014 Ağustos 2014 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 İdareciler Göreve Başlar 12 13 14 15 16 17 Yeni Yab. Öğrt. Gelişi 18 Bölüm Başkanları göreve başlar 19 20 Tüm öğretmenler göreve başlar 21 22 23 24

Detaylı

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ KONFERANSI'NA KATILDILAR

TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ KONFERANSI'NA KATILDILAR TED KAYSERİ KOLEJİ İNGİLİZCE ÖĞRETMENLERİMİZ 3. ELT KONFERANSI'NA KATILDILAR 9 Nisan 2016 tarihinde ODTÜ Koleji tarafından düzenlenen Equipping the Next Generation konulu 3. ELT Konferansı na okulumuz

Detaylı

GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ?

GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ? GÜRCİSTANDA NEDEN OKUMALISINIZ? 78 bin kilometrelik yüz ölçümüne sahip Gürcistan, bir Güney Kafkasya ülkesi. Güney batısında Türkiye ile sınır komşusu olan Gürcistan, okuma yazma oranının yüksek olması

Detaylı

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ

SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ ANASINIFI SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT SOSYAL VE KÜLTÜREL HAYAT ANASINIFI FAALİYET TAKVİMİ 21 Eylül Veli Toplantısı Anasınıfı Zümresi Okul İçi 10 Ekim Malatya Park AVM Anasınıfı Zümresi Okul Dışı 26 Ekim Aileler

Detaylı

T.C İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ

T.C İSTANBUL VALİLİĞİ İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ 2011-2012 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI ÇALIŞMA TAKVİMİ S. NO FAALİYETİN ADI TARİHİ a) Ortaöğretim Kurumları 2010-2011 Eğitim Öğretim Yılı Sorumluluk Sınavı Öncesi Öğretmenler Kurulu,Zümre Başkanları 05 Eylül 2011 Pazartesi Seçimi ve Zümre Başkanları 1 b)ortaöğretim

Detaylı

KURSLARI. gerçekleştirilmektedir.

KURSLARI. gerçekleştirilmektedir. İDP (İNGİLİZCE DESTEK PROGRAMI) VE MOTİVASYON KURSLARI Eylül ayı seminer döneminde okulumuza yeni katılan öğrencilerimiz için 45 ders saati İngilizce ve 5 ders saati Almanca destek kursu yapılmıştır. Kursta

Detaylı

IEEE Türkiye Başkanlar Kurultayı

IEEE Türkiye Başkanlar Kurultayı İTÜ IEEE ailesinden merhaba! 1992 yılından beri İTÜ Elektrik-Elektronik Fakültesi nde faaliyet gösteren, teknik üniversite öğrencisinin mesleki ve sosyal açıdan gelişimini hedefleyen sayısız çalışma yapan

Detaylı

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları

Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı 2013 / 2014 SAYI: 19. Haftanın Bazı Başlıkları 2013 / 2014 SAYI: 19 İklim Değişikliği Konferansı Haftanın Bazı Başlıkları Tekfen Filar Mini Resim Yarışması Sonuçlandı Hayatın İçinde Öğreniyoruz İklim Değişikliği Konferansı Tanıdık ve Tanıttık Uludağ

Detaylı

TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU

TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU TÜRKİYE ÜNİVERSİTE SPORLARI FEDERASYONU 23.10.2010 05.10.2012 DÖNEMİ YÖNETİM KURULU FAALİYET RAPORU Federasyonumuz tarafından daha önce belirlenmiş olan program çerçevesinde 2010 2011 ve 2011 2012 yılı

Detaylı

2013-2014 ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ

2013-2014 ÖĞRETİM YILI ETKİNLİK TAKVİMİ K A S I M 01 Kasım 2013 Cuma Öğrenci- 12.30-14.30 A/B/C Şube Velileri 3.SINIFLAR VELİ TOPLANTISI 02 Kasım 2013 Cumartesi 15.30-18.30 Katlar/Sınıflar D/E Şube Velileri 09.30-11.30 4.SINIFLAR VELİ TOPLANTISI

Detaylı

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KAZANILAN BAŞARILARIMIZ

2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI KAZANILAN BAŞARILARIMIZ 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI 2014-2015 Eğitim- öğretim yılında 46 öğrenci mezun olmuş; 24 Öğrenci Fen Lisesi ne, 21 Öğrenci Anadolu Lisesi ne 01 Öğrenci Kozan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesine yerleşmiştir.

Detaylı

GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ

GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ DOĞUŞ ÜNİVERSİTESİ GEÇMİŞTEN BUGÜNE DOĞUŞ Doğuş markası, eğitime adanmış yarım asra yaklaşan bir anlam ifade etmektedir. Doğuş Üniversitesi eğitimde ilklerin sahibi, yeniliklerin öncüsü olarak, geçmişinden

Detaylı

2014 /2015 Eğitim Öğretim Yılı, (Tam gün tam yıl) Yıllık Çalışma Planı

2014 /2015 Eğitim Öğretim Yılı, (Tam gün tam yıl) Yıllık Çalışma Planı 2014 /2015 Eğitim Öğretim Yılı, (Tam gün tam yıl) Yıllık Çalışma Planı EYLÜL 2014 Sorumluluk Sınavları Öncesi Senebaşı Öğretmenler Kurulu 1-15 Eylül Eğitim- Öğretim Hazırlık Seminerleri; Uygulama Anasınıfı

Detaylı

2013-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2013-LYS) SONUÇLARI

2013-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2013-LYS) SONUÇLARI 2013-LİSANS YERLEŞTİRME SINAVLARI (2013-LYS) SONUÇLARI 2013 LİSANS YERLEŞTİRME SINAVI SAYISAL VERİLERİ 2013-LYS ADAY SAYILARI YGS Sonrası LYS ye Girmeye Hak Kazanan Aday Sayısı 1.232.679 Sınavsız Geçiş

Detaylı

TOBB İLKOKULU E-BÜLTEN. Mart 2015. TOBB ilkokulu SAYI 3. Telefon: 0 (464) 213 05 46 Faks: 0 (464) 213 05 46 E-posta: 703285@meb.k12.

TOBB İLKOKULU E-BÜLTEN. Mart 2015. TOBB ilkokulu SAYI 3. Telefon: 0 (464) 213 05 46 Faks: 0 (464) 213 05 46 E-posta: 703285@meb.k12. TOBB İLKOKULU SAYI 3 Mart 2015 Telefon: 0 (464) 213 05 46 Faks: 0 (464) 213 05 46 E-posta: 703285@meb.k12.tr TOBB ilkokulu Hanımefendilerden Anlamlı Ziyaret Sayın Valimizin eşi Hanife YAZICI ve beraberinde

Detaylı

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER

SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER SAĞLIK KÜLTÜR ve SPOR DAİRE BAŞKANLIĞININ 2012 YILI SOSYAL FAALİYETLERİNDEN GÖRÜNTÜLER Üniversitemiz Merkez Kütüphane Konferans Salonunda İnovasyon ve Liderlik Topluluğu tarafından gerçekleştirilen Anılarla

Detaylı