SMILE KONTROL PANELLER

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SMILE KONTROL PANELLER"

Transkript

1 ÖZELLKLER SMILE KONTROL PANELLER ÜRÜN SPESFKASYONU UYGULAMA Smile Smile serisi, serisi, farklı farklı modellerde modellerde kontrol kontrol panellerinden oluur. panellerinden Paneller röle oluur. sayısı Paneller ve uygulamalara röle sayısı göre ve deiiklik gösterir. uygulamalara Aynı zamanda göre deiiklik Smile gösterir. panelleri, Aynı bir zamanda haberleme aı (bus) Smile içinde panelleri, kullanmak bi mümkündür. Böylece kontrol edilebilecek sistem geniletilebilir. Paneller duvara monte edildii için, ayrı bir anahtarlama kutusuna gerek kalmaz. Haftanın her günü 6 farklı çalıma zamanı ayarlanabilir konfor, ekonomi çalıma sıcaklıklarına karılık gelir. Deiken çıkıları sayesinde kullanım esneklii (deiken çıkılı panellerde) Binanın istenilen saatte ısınmasını salayan optimum-start özellii Manuel ya da adaptif ısıtma erisi Isıtma ve kullanım suyu devresi ihtiyacına göre kazan suyu sıcaklıının düürülmesi Yaz süresince, ısıtma sirkülasyon pompaları ve 3-yollu vananın egzersizi ile kireçlenmeden oluacak arızaların önlenmesi Minimum ve maksimum kazan sıcaklıı ayarı ile kazanın korunması Donma koruması Haberleme aı içinde dier Smile ünitelerle birlikte kullanılabilme özellii Her ısıtma ve kullanım suyu devresi için farklı zaman ve sıcaklık ayarı Otomatik yaz/kı geçii Oda üniteleri vasıtasıyla zaman programı ve sıcaklık ayarı Bilgisayar ve modem balantısı Hata menüsü ile sistemin herhangi bir yerinde oluan hatanın görülebilmesi Smile serisi ile, Honeywell küçük ve orta-çaplı uygulamalar için standart çözümler önermektedir. Evrensel tasarım, tutarlı menü yapısı ve kolay kullanım özellikleri sayesinde tüm Smile paneller kolaylıkla devreye alınabilir.

2 Model Standart röle + deiken çıktı sayısı Kazan 2. Kademe Kazan 1. Kademe ısıtma devresi Karıım devresi 1 Karıım devresi 2 SDC Röl. x x x SDC Röl. x SDC Röl. x x x x SDC Röl. x x x x x Boyler pompası SDC Röl.+ 2 Deiken x x x x x x SDC Röl.+ 2 Deiken x x x x x x x SDC Röl.+ 2 Deiken x x x x x x x x deiken çıktı 1 deiken çıktı 2 Smile Çeitleri Üstteki tabloda Smile panellerin röle sayıları ve kontrol ettii ekipmanlar verilmitir. Örn: SDC12-31 kontrol paneli 10 röle + 2 deiken çıkıa olmak üzere toplam 12 röleye sahiptir ve u ekipmanları kontrol eder: - Bir adet iki kademeli brülör ya da iki adet tek kademeli brülör - On/off ısıtma devresi pompası - ki adet karıım devresi (karıım vanası + pompa) - Boyler sirkülasyon pompası ve - Deiken çıkıları ile aaıda bahsedilen ekipmanlardan ikisini konrol edebilir. TEKNK ÖZELLKLER Genel: Boyut : 144 x 96 x 75 mm Besleme Gerilimi : 230V,+6%-10%, 50/60 Hz Çekilen güç : 5.8 VA (maks.) Gerekli sigorta : 6.3A (maks.) Güvenlik sınıfı : IP 30, II (EN 60730), III (EN 60529) Sıcaklık (çalıma) : 0 50 o C Sıcaklık (depolama) : o C Röle kontak yükü : 2 (2) A Bus (haberleme) gerilimi : 12V/ 150mA Deiken Çıkı Smile paneller; - Haberleme aı sayesinde birbirine balanabilmesi, - stee göre kontrol edilecek ekipmanın belirlendii deiken çıkıarı sayesinde kullanıcıya farklı ve karmaık sistemleri kontrol edebilme imkanı sunmaktadır. Deiken çıkıların kumanda edebilecei saha ekipmanları unlardır: - Boyler sirkülasyon pompası - Elektrikli kullanım suyu ısıtıcısı - Kazan bypass pompası - Sistem besleme pompası - Kazan sirkülasyon pompası - Alarm - Güne enerjiisi sirkülasyon pompası - Akümülasyon tankı sirkülasyon pompası - Katı yakıt kazanı sirkülasyon pompası

3 ÖRNEK UYGULAMALAR 1) 2 adet tek kademe kazan, 2 adet kazan sirkülasyon pompası, 2 adet karıım zonu, boyler ve güne enerjisi paneli kontrolü Kontrolör SDC12-31WC SDC12-31WC dı hava kompanzasyon paneli ; ki adet tek kademeli kazanın kumandasını, ki adet karıım vanalı ısıtma devresi kontrolünü ( vana + pompa ), Kullanım sıcak suyu boyleri sirkülasyon pompası kumandasını, Kullanım sıcak suyu ikinci serpantinine balı güne enerjisi panelinin sirkülasyon pompası kumandasını gerçekletirir. Model No Tanım AF WF1, WF2 VI-2 VF1, VF2 RLF1, RLF2 SF KSPF KVLF M1,M2 SDC12-31WC SDW10 SDW20 AF20 T7415A1015 M6061L. V5431 Duvar Tipi Dı Hava Kompanzasyon paneli Oda sıcaklık sensörü ve uzaktan kumanda modülü (opsiyonel) Ekranlı oda sıcaklık sensörü ve uzaktan kumanda modülü (opsiyonel) Dı hava sıcaklık sensörü Kazan suyu sıcaklık sensörü Besleme sıcaklıı sensörü Karıım zonları sıcaklık sensörü Dönü suyu sensörü Güne enerjisi paneli sensörü Rotary Vana Motoru ( Vana çapına göre seçilir) Rotary Vana Gövdesi ( Sistemin kapasitesine göre seçilir)

4 2) 2 adet çift kademe kazan, 2 adet bypass pompası, 1 adet on/off ısıtma zonu, 2 adet karıım zonu, boyler ve güne enerjisi paneli kontrolü Kontrolör: 2 adet SDC 9-21WC 2 adet SDC9-21WC paneli balandıında; ki adet çift kademeli kazanın kumandasını, Bir adet on/off ısıtma devresi kontrolünü ki adet karıım vanalı ısıtma devresi kontrolünü ( vana + pompa ), Kullanım sıcak suyu boyleri sirkülasyon pompası kumandasını, Gidi-dönü hatları arasındaki bypass pompalarının Kullanım sıcak suyu ikinci serpantinine balı güne enerjisi panelinin sirkülasyon pompası kontrolünü gerçekletirir. AF WF1, WF2 CFS VF1, VF2 RLF1, RLF2 SF KSPF KVLF Model No SDC9-21WC SDW10 SDW20 AF20 T7425B1011 M6061L.. V5431. Tanım Duvar Tipi Dı Hava Kompanzasyon paneli Oda sıcaklık sensörü ve uzaktan kumanda modülü (opsiyonel) Ekranlı oda sıcaklık sensörü ve uzaktan kumanda modülü (opsiyonel) Dı hava sıcaklık sensörü Kazan suyu sıcaklık sensörü Besleme sıcaklıı sensörü Karıım zonları sıcaklık sensörü Dönü suyu sensörü Güne Enerjisi Paneli sensörü Rotary Vana Motoru ( Vana çapına göre seçilir) Rotary Vana Gövdesi ( Sistemin kapasitesine göre seçilir)

5 SDC12-31WC KAZAN KONTROL PANEL UYGULAMASI - Dı hava sıcaklıına balı 2 adet 3-yollu karıım vanası kontrolü - 2 kademeli brülör ya da sıralı iki kazan kumandası - 2 adet deiken rölesi ile çok sayıda ekipman kumandası: önt pompa, boyler resirkülasyon pompası, güne enerjisi paneli pompası, kazan sirkülayon pompası... - Isıtma devreleri ve kullanım sıcak suyu için ayrı zaman programı - Binanın istenilen saatte ısınmasını salayan optimum-start programı - Otomatik yaz-kı geçii - Manuel ya da adaptif ısı erisi ayarı - Isıtma ve kullanım suyu devresi ihtiyacına balı olarak kazan suyu sıcaklıının düürülmesi - Yaz süresince, ısıtma sirkülasyon pompaları ve 3-yollu vananın egzersizi ile kireçlenmeden oluacak arızaların önlenmesi - Minimum ve maksimum kazan sıcaklıı ayarı ile kazanın korunması - Donma koruması - Bilgisayar ve modem balantısı - Hata menüsü ile sistemin herhangi bir yerinde oluan hatanın görülebilmesi. - Haberleme aı içinde dier Smile ünitelerle birlikte kullanılabilme özellii - Oda üniteleri vasıtasıyla zaman programı ve sıcaklık ayarları