-KARAR- ADAYLAR PARTİSİ ALDIĞI OY Yusuf KILIÇ AKPARTİ 22 Ebru ATEŞ AKPARTİ 22 Bilal EKEN AKPARTİ 22 Ahmet KESER AKPARTİ 22

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "-KARAR- ADAYLAR PARTİSİ ALDIĞI OY Yusuf KILIÇ AKPARTİ 22 Ebru ATEŞ AKPARTİ 22 Bilal EKEN AKPARTİ 22 Ahmet KESER AKPARTİ 22"

Transkript

1 KARAR TARIHI : 07/04/2014 KARAR NOSU : 61 ÖZÜ: Açılış ve Yoklama Belediye Meclis Başkanı Dr Tuncay ACEHAN 6.Dönem 5.Birleşim 1.oturum meclis toplantısı açılışını yaparak, meclis üyelerini saygı duruşuna davet etti. 1 dakikalık saygı duruşunun ardından İstiklal Marşı hep birlikte okundu. ÖZÜ: DİVAN HEYETİ KATİP ÜYELİĞİ SEÇİMİ Gündemin 2.Maddesi -KARAR sayılı Belediye Kanunun 19.maddesi ; Belediye meclisi, seçim sonuçlarının ilânını takip eden beşinci gün belediye başkanının başkanlığında kendiliğinden toplanır. Meclis bu toplantıda, üyeleri arasından, gizli oyla meclis birinci ve ikinci başkan vekili ile en az iki kâtip üyeyi ilk iki yıl için görev yapmak üzere seçer. İlk iki yıldan sonra seçilecek başkanlık divanı yapılacak ilk mahallî idareler seçimlerine kadar görev yapar. Başkanlık divanı seçimi üç gün içinde tamamlanır. Meclise belediye başkanı, katılamaması durumunda meclis birinci başkan vekili, onun da katılamaması durumunda ikinci başkan vekili başkanlık eder. Şeklindeki başkanlık yazısının okunmasından sonra ;Meclis Katipliği ve Vekilliği için AK Partiden teklif edildi.söz alan Meclis Üyesi Harun OLMUŞ Meclis üyelerinden Yusuf KILIÇ,Ebru ATEŞ,Bilal EKEN,Ahmet KESER teklif edildi.meclis Üyelerine toplam 25 mühürlü zarf ve oy pusulası dağıtıldı.yapılan gizli oylama neticesinde tasnif heyetince oy pusulaları açılarak sayım sonucu Meclise açıklandı. ADAYLAR PARTİSİ ALDIĞI OY Yusuf KILIÇ AKPARTİ 22 Ebru ATEŞ AKPARTİ 22 Bilal EKEN AKPARTİ 22 Ahmet KESER AKPARTİ 22 Asil Üye olarak Yusuf KILIÇ,Ebru ATEŞ, Vekil olarak Bilal EKEN ve Ahmet KESER 2 yıllığına Meclis Katibi olarak görev yapmak üzere seçilmiş bulunmaktadır. Dr.Tuncay ACEHAN Nurdan ÇOBAN Ali TAŞKESTİ

2 KARAR TARIHI : 07/04/2014 KARAR NOSU : 62 ÖZÜ: DİVAN HEYETİ MECLİS BAŞKAN I.VE II.VEKİLLİĞİ SEÇİMİ Gündemin 3.Maddesi -KARAR sayılı Belediye Kanunun 19.maddesi ; Belediye meclisi, seçim sonuçlarının ilânını takip eden beşinci gün belediye başkanının başkanlığında kendiliğinden toplanır. Meclis bu toplantıda, üyeleri arasından, gizli oyla meclis birinci ve ikinci başkan vekili ile en az iki kâtip üyeyi ilk iki yıl için görev yapmak üzere seçer. İlk iki yıldan sonra seçilecek başkanlık divanı yapılacak ilk mahallî idareler seçimlerine kadar görev yapar. Başkanlık divanı seçimi üç gün içinde tamamlanır. Meclise belediye başkanı, katılamaması durumunda meclis birinci başkan vekili, onun da katılamaması durumunda ikinci başkan vekili başkanlık eder. Şeklindeki başkanlık yazısının okunmasından sonra ;Meclis Başkan Vekilliği için AK Partiden teklif edildi.ak Parti adına söz alan Meclis Üyesi Harun OLMUŞ meclis birinci başkan vekili Mustafa DEMİR ve ikinci başkan vekili Şükrü ÖZEK teklif edildi. Meclis Üyelerine toplam 25 mühürlü zarf ve oy pusulası dağıtıldı.yapılan gizli oylama neticesinde tasnif heyetince oy pusulaları açılarak sayım yapıldı. Sayım sonucu Meclise açıklandı. ADAYLAR PARTİSİ ALDIĞI OY Mustafa DEMİR AKPARTİ 22 Şükrü ÖZEK AKPARTİ 22 Meclis I. Başkan Vekili Mustafa DEMİR ve II. Başkan Vekili Şükrü ÖZEK 2 yıllığına görev yapmak üzere seçilmiş bulunmaktadır.

3 KARAR TARIHI : 07/04/2014 KARAR NOSU : 63 ÖZÜ: ENCÜMEN ÜYELİĞİ SEÇİMİ Gündemin 4.Maddesi -KARAR- Başkanlık Yazısı Belediye Encümen Üyesi Seçimi 5393 sayılı Belediye Kanunun 33.maddesinin b bendinde ; Diğer belediyelerde, belediye meclisinin her yıl kendi üyeleri arasından bir yıl için gizli oyla seçeceği iki üye, malî hizmetler birim amiri ve belediye başkanının birim amirleri arasından bir yıl için seçeceği bir üye olmak üzere beş kişiden oluşur. hükmü amirdir.ilgili kanun gereğince Belediye Encümenine 2 üye seçiminin yapılması hususunda, gereğini arz ederim. Şeklindeki başkanlık yazısının okunmasından sonra ; Belediye Encümen Üyeliği için AK PARTİ adına söz alan Harun OLMUŞ,meclis üyeleri Meral KAYAN ve Nuri FİDAN teklif edildi. Meclis Üyelerine toplam 25 mühürlü zarf ve oy pusulası dağıtıldı.yapılan gizli oylama neticesinde tasnif heyetince oy pusulaları açılarak sayım yapıldı. Sayım sonucu Meclise açıklandı.. Encümen Üyeliği İçin ; ADAYLAR PARTİSİ ALDIĞI OY Nuri FİDAN AKPARTİ 22 Meral KAYAN AKPARTİ 21 Encümen üyesi olarak Nuri FİDAN ve Meral KAYAN 1 yıl süre ile görev yapmak üzere seçilmiş bulunmaktadır.

4 KARAR TARIHI : 07/04/2014 KARAR NOSU : 64 ÖZÜ: HAYVANCILIK İHTİSAS ORGANİZE MÜTEŞEBBİS HEYETİ SEÇİMİ Gündemin 5.Maddesi -KARAR- Belediyeniz, Çubuk Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesinin %30 hisse ile kurucu üyesi olup Müteşebbis Heyette 4 asıl ve 4 yedek üye ile temsil edilmektedir. Ancak, tarihinde yapılan mahalli idareler seçimi ile birlikte OSB de yer alan temsilcilerinizin tamamının görev süresi sona ermiş olup 4562 Sayılı OSB Kanunun 7. maddesi gereğince kalan süreyi tamamlamak üzere ( tarihine kadar) 4 asıl ve 4 yedek üye ismi bildirilmesi gerekmektedir Sayılı OSB Kanunun 7. maddesi gereğince tarihinden itibaren Belediyenizi Çubuk Hayvancılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetinde kalan süreyi tamamlamak üzere ( tarihine kadar) temsil edecek 4 (dört) asıl ve 4 (dört) yedek üye için AKPARTİ adına söz alan Harun OLMUŞ;Asil üye olarak Tuncay ACEHAN,İsmail ÇELİK,Ahmet KILIÇ,Habip KOPARAN,Yedek Üye olarak Bilal EKEN,Ali TİFTİKÇİ,Selman YURT,Hüseyin KARACA olarak teklif edildi. Yapılan açık oylama neticesinde; ASİL ÜYELER Dr.Tuncay ACEHAN () İsmail ÇELİK Ahmet KILIÇ Habip KOPARAN YEDEK ÜYELER Bilal EKEN Ali TİFTİKÇİ Selman YURT Hüseyin KARACA Meclis üyelerinden Durali SİMSAR,Recep ÖZ ve İhsan MUTLU ret oyu vererek oy çokluğu ile kabul edildi.

5 KARAR TARIHI : 07/04/2014 KARAR NOSU : 65 ÖZÜ: ANADOLU BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYELİK SEÇİMİ -KARAR- Gündemin 6.Maddesi 5335 sayılı Mahalli İdare Birlikleri Kanunu nun 8 inci maddesinde belirtilen Birlik meclisi; birliğin karar organıdır ve birlik üyesi mahalli idarelerin meclislerinin kendi üyeleri veya belediye meclis üyeliğine seçilmeyi haiz kişiler arasından; birlik tüzüğünde belirlenen sayıda ve gizli oyla seçecekleri üyelerden oluşur... Hükmü ile ; Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliği Tüzüğünün 7 inci maddesinde belirtilen Birlik meclisi üye mahalli idare meclisinin kendi üyeleri arasından seçecekleri 2 (iki) şer üyeden oluşur. Asıl üye sayısının yarısı kadar da yedek üye seçilir. Üye mahalli idare birimlerinin görev süresi ; mahalli idare seçimleri ile sona erer. Meclisin seçimle gelen üyeliklerinin boşalması durumunda yerine yedekleri getirilir. Belediye başkanlığı, muhtarlık,il genel meclisi ve belediye meclisi üyelikleriyle köy ihtiyar meclisi üyeliğini kaybedenler,birlik meclisi üyeliğini de kaydetmiş sayılırlar. Hükmü gereğince ; belediye meclisinizce,anadolu Belediyeler Birliği meclis üyeliğine 2 asil ve 1 yedek üyenin seçilmesi konusu Meclise sunuldu.akparti adına söz alan Harun OLMUŞ;Asil üye olarak Zeki METİN,Ali TİFTİKÇİ Yedek üye olarak Hasan Hüseyin KARARKUŞ teklif edildi. Yapılan açık oylama neticesinde; ASİL ÜYELER Zeki METİN Ali TİFTİKÇİ YEDEK ÜYELER HASAN Hüseyin KARAKUŞ Meclis üyelerinden Durali SİMSAR,,Recep ÖZ ve İhsan MUTLU çekimser oy vererek oy çokluğu ile kabul edildi.

6 KARAR TARIHI : 07/04/2014 KARAR NOSU : 66 ÖZÜ: JEOTERMAL KAYNAKLI BELEDİYELER BİRLİĞİ ÜYELİK SEÇİMİ Gündemin 7.Maddesi -KARAR- Üyesi Bulunduğumuz T.C Jeotermal Kaynaklı Belediyeler Birliği nin 30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilecek Mahalli İdareler Seçimleri nedeni ile Birlik Meclisi, Birlik Meclisi ve Birlik Başkanlık divanından oluşan organları yeniden teşekkül ettirileceğinden ; 30 Mart 2014 tarihinden seçilen, birlik tüzüğünün 7. maddesinden (a) bendi gereğince birlik doğal üyesi olacaktır. Yine tüzüğün 7.maddesinden (b) bendi gereğince seçimden sonra Belediyenizce yapacağınız ilk meclis toplantısında Birliğimizde belediyenizi temsil etmek üzere seçilmiş belediye meclis üyelerinden;belde ve ilçe belediye meclis üyelerinden 1 asil 1 yedek üye, seçilmesi konusu Meclise sunuldu.akparti adına söz alan Harun OLMUŞ;Asil üye olarak Ahmet KESER,Yedek Üye olarak Ebru ATEŞ teklif edildi. Yapılan açık oylama neticesinde; ASİL ÜYELER Ahmet KESER YEDEK ÜYELER Ebru ATEŞ Meclis üyelerinden,recep ÖZ ve İhsan MUTLU çekimser oyu vererek oy çokluğu ile kabul edildi.

7 KARAR TARIHI : 08/04/2014 KARAR NOSU : 67 ÖZÜ:BELEDİYE BAŞKAN YRD.ÖDENEĞİNİN GÖRÜŞÜLMESİ KARAR Belediye Meclis Başkanı 6.Dönem 5.Birleşim 3.oturum meclis toplantısı gündemdeki kalan maddeleri görüşmek üzere toplantı açılmıştır. Gündemin 8.maddesi 5393 sayılı Belediye kanunun 49. Maddesi hükümlerine göre Belediye Meclis Üyeleri arasından görevlendirilen Belediye Başkan Yardımcısına Belediye başkanına verilen ödeneğin 2/3 nü aşmamak üzere Belediye Meclisi tarafından belirlenecek ödenek verilir. Hükmü gereğince Belediye başkan Yardımcısına verilecek ödeneğin belirlenmesi hususu Belediye Meclisinin görüşlerine sunuldu.yapılan açık oylama neticesinde na verilen ödeneğin 2/3 nün Belediye Başkan Yardımcısı ödeneği olarak ödenmesi konusunda Meclis üyelerinden Recep ÖZ,İhsan MUTLU red oyu,durali SİMSAR çekimser kalarak oy çokluğu ile kabul edildi. KARAR TARIHI : 08/04/2014 KARAR NOSU : 68 ÖZÜ:DENETİM KOMİSYON RAPORUNUN GÖRÜŞÜLMESİ Gündemin 9.maddesi KARAR 5393 sayılı Belediye Kanunun 25.maddesi gereğince 2013 yılı Gelir-Gider evrakları Denetim komisyonu tarafından incelenmiş ve rapor hakkında meclis üyelerine bilgi vermiştir.

8 KARAR TARIHI : 09/04/2014 KARAR NOSU : YILI Faaliyet raporunun görüşülmesi ve onaylanması Belediye Meclis Başkanı 6.Dönem 5.Birleşim 4.oturum meclis toplantısı gündemdeki kalan maddeleri görüşmek üzere toplantı açılmıştır. Gündemin 10. Maddesi KARAR Dr.Tuncay ACEHAN, 5393 sayılı Belediye Kanunun 19.maddesi gereğince Meclis Başkanlığını Meclis Başkanvekili Mustafa DEMİR e devretti. Meclis Başkanvekili Mustafa DEMİR : Meclis üyelerine faaliyet raporu hakkında görüşleri soruldu. Görüşmeler sonucunda Çubuk Belediyesinin 2013 yılı Faaliyet raporu 5393 sayılı kanunun 56.maddesi gereğince Belediye Meclisinin oylarına sunuldu. Yapılan açık oylama neticesinde 2013 YILI FAALİYET RAPORU Meclis üyesi Recep ÖZ ün RED oyu vererek oy çokluğu ile kabul edildi. Mustafa DEMİR Yusuf KILIÇ Ebru ATEŞ Meclis Başkan V. Meclis Katibi Meclis Katibi KARAR TARIHI : 09/04/2014 KARAR NOSU : 70 KADRO İPTAL VE İHDAS Gündemin 11. Maddesi

9 KARAR 6360 sayılı kanunun geçici 1.maddesi 6.fıkrası hükmü uyarınca,ilimiz İl Özel İdaresinde görevli memurlardan 1 adet Şehir plancısının Belediyemize naklen ataması yapılacaktır. Bu nedenle; Belediye Meclisinin tarih ve 141 sayılı kararı ile ihdas edilen 1 adet 3. Dereceli Sosyolog kadrosunun iptal edilerek 1 adet 3. Dereceli Şehir Plancısı kadrosunun ihdas edilmesi hususu Belediye Meclisine sunuldu.yapılan açık oylama neticesinde oy birliği ile kabul edildi. BOŞ KADRO DEĞİŞİKLİK CETVELİ KALDIRILMAK İSTENEN KADRONUN ALINMAK İSTENEN KADRONUN UNVAN KODU SINIFI ÜNVANI DER. ADEDİ UNVAN KODU 6495 TH SOSYOLOG TH SINIFI ÜNVANI DER. ADEDİ ŞEHİR PLANCISI 3 1 KARAR TARIHI : 10/04/2014 KARAR NOSU : 71 TEMİZLİK İŞLERİ MÜDÜRLÜĞÜNCE HİZMET ALIM İHALESİ Belediye Meclis Başkanı 6.Dönem 5.Birleşim 4.oturum meclis toplantısı gündemdeki kalan maddeleri görüşmek üzere toplantı açılmıştır. Gündemin 12. Maddesi KARAR Belediyemiz tarafından tarihinde temizlik hizmeti araçları,belediyemizden personel hizmet alımı şeklinde özel bir firmaya ihale edilmiş olup,sözleşme tarihinde sona erecektir.be nedenle bitim tarihinden evvel yeni bir ihale yapılması gerekmektedir.yeni yapılacak olan ihale 2 yıl olarak planlanmaktadır. İlçemizin bulvar,meydan cadde ve sokakların süpürülmesi,çöplerin alınması ve nakledilmesi işi için;5393 sayılı belediye kanunun 67.maddesi gereğince yıllara sarih (2 yıl) ihale yapılması

10 konusunun Belediye Meclisinde görüşülmesi rica ederim.şeklindeki başkanlık yazısı Belediye Meclisine sunuldu.meclise görüşü soruldu.yapılan açık oylama neticesinde Başkanlık yazısı geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi. KARAR TARIHI : 10/04/2014 KARAR NOSU : 72 DESTEK HİZMETLERİ MÜDÜRLÜĞÜNCE HİZMET ALIM İHALESİ Gündemin 13. Maddesi KARAR Belediyemiz tarafından tarihinde yol bakım-onarım hizmetinde çalıştırılacak işçi ihalesi Destek Hizmetleri Müdürlüğünce özel bir firmaya ihale edilmiş olup, ihale süresi tarihinde sona erecektir. Bu nedenle sözleşme bitim tarihinden evvel yeni bir ihale yapılması gerekmektedir. Destek Hizmetleri Müdürlüğü tarafından 2 yıl süreli hizmet alım ihalesinin yapılması konusunun belediye meclisinde görüşülerek karara bağlanmasını arz ederim.şeklindeki başkanlık yazısı Belediye Meclisine sunuldu.meclise görüşü soruldu.yapılan açık oylama neticesinde Başkanlık yazısı geldiği şekliyle oy birliği ile kabul edildi. KARAR TARIHI : 11/04/2014 KARAR NOSU : 73 İhtisas Komisyonlarının kurulması ve üyeliklerinin belirlenmesi Meclis Başkanı Dr.Tuncay ACEHAN Meclis toplantısının 6.Dönem 5.birleşim 5.oturum açılışını yaptı. Gündemin 14.Maddesi:Başkanlık Yazısı KARAR

11 5393 sayılı Belediye Kanunun 24.maddesinde; Belediye meclisi, üyeleri arasından en az üç en fazla beş kişiden oluşan ihtisas komisyonları kurabilir. Komisyonların bir yılı geçmemek üzere ne kadar süre için kurulacağı aynı meclis kararında belirtilir.ihtisas komisyonları, her siyasî parti grubunun ve bağımsız üyelerin meclisteki üye sayısının meclis üye tam sayısına oranlanması suretiyle oluşturulur. İl ve ilçe belediyeleri ile nüfusu 'in üzerindeki belediyelerde plân ve bütçe ile imar komisyonlarının kurulması zorunludur. İlgili kanun gereğince Nisan 2014 itibariyle bir yıl süreyle görev yapmak üzere İhtisas komisyonlarının oluşturulması ve üyelerinin seçiminin yapılması hususunda, gereğini arz ederim.şeklindeki Başkanlık Yazısı Belediye Meclisine okundu. AKPARTİ Grup Başkanı Harun OLMUŞ un komisyonların kurulmasına ait sözlü önergesi Belediye Meclisine sunuldu.ihtisas komisyonlarından SAĞLIK VE ÇEVRE KOMİSYONU, SOSYAL İŞLER YAŞLILAR VE ENGELLİLER KOMİSYONU,EMLAK İSTİMLAK ALTYAPI YENİ YERLEŞİMLER KOMİSYONU,TARIM HAYVANCILIK VE AR-GE KOMİSYONUKÜLTÜR VE TURİZM KOMİSYONU, GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR KOMİSYONU ESNAF SANATKARLAR VE TÜKETİCİYİ KORUMA KOMİSYONU İNSAN HAKLARI VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU BAYINDIRLIK VE İMAR KOMİSYONU,PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONUN oluşturulması hususu Belediye Meclisine sunuldu.yapılan açık oylama neticesinde komisyonların 1 yıllığına görev yapmak üzere kurulmasına oybirliği ile karar verildi. AKPARTİ Grup Başkanı Harun OLMUŞ un komisyon üyelerinin belirlenmesine ait sözlü önergesi Belediye Meclisine sunuldu.buna göre ; SAĞLIK VE ÇEVRE KOMİSYONU SOSYAL İŞLER YAŞLILAR VE ENGELLİLER KOMİSYONU AHMET KESER MUSTAFA DEMİR ALAATTİN BEZCİ SELMAN YURT İHSAN MUTLU AHMET KESER MUSTAFA DEMİR ALAATTİN BEZCİ SELMAN YURT İHSAN MUTLU Şeklindeki önersi Meclise sunuldu.yapılan açık oylama neticesinde meclis üyelerinden Recep ÖZ,İhsan MUTLU,Durali SİMSAR Çekimser oy kullanarak oy çokluğu ile kabul edildi. EMLAK İSTİMLAK ALTYAPI YENİ YERLEŞİMLER KOMİSYONU TARIM HAYVANCILIK VE AR-GE KOMİSYONU MERAL KAYAN HARUN OLMUŞ AYNUR KOPARAN EBRU ATEŞ HASAN HÜSEYİN KARAKUŞ MERAL KAYAN HARUN OLMUŞ AYNUR KOPARAN EBRU ATEŞ HASAN HÜSEYİN KARAKUŞ

12 Şeklindeki önersi Meclise sunuldu.yapılan açık oylama neticesinde meclis üyelerinden Recep ÖZ,İhsan MUTLU,Durali SİMSAR Çekimser oy kullanarak oy çokluğu ile kabul edildi. KÜLTÜR VE TURİZM KOMİSYONU GENÇLİK EĞİTİM VE SPOR KOMİSYONU ŞÜKRÜ ÖZEK ALİ TİFTİKÇİ NURİ FİDAN DURALİ SİMSAR NURDAN ÇOBAN ŞÜKRÜ ÖZEK ALİ TİFTİKÇİ NURİ FİDAN DURALİ SİMSAR NURDAN ÇOBAN Şeklindeki önersi Meclise sunuldu.yapılan açık oylama neticesinde meclis üyelerinden Recep ÖZ,İhsan MUTLU,Durali SİMSAR Çekimser oy kullanarak oy çokluğu ile kabul edildi. ESNAF SANATKARLAR VE TÜKETİCİYİ KORUMA KOMİSYONU İNSAN HAKLARI VE HALKLA İLİŞKİLER KOMİSYONU HABİP KOPARAN ÜMİT POLAT İSMAİL ÇELİK BİLAL EKEN RECEP ÖZ HABİP KOPARAN ÜMİT POLAT İSMAİL ÇELİK BİLAL EKEN RECEP ÖZ Şeklindeki önersi Meclise sunuldu.yapılan açık oylama neticesinde meclis üyelerinden Recep ÖZ,İhsan MUTLU,Durali SİMSAR Çekimser oy kullanarak oy çokluğu ile kabul edildi. BAYINDIRLIK VE İMAR KOMİSYONU PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU ZEKİ METİN ALİ TAŞKESTİ AHMET KILIÇ YUSUF KILIÇ HÜSEYİN KARACA ZEKİ METİN ALİ TAŞKESTİ AHMET KILIÇ YUSUF KILIÇ HÜSEYİN KARACA Şeklindeki önersi Meclise sunuldu.yapılan açık oylama neticesinde meclis üyelerinden Recep ÖZ ve İhsan MUTLU nun RED,Durali SİMSAR ın Çekimser oyuna karşılık oy çokluğu ile kabul edildi.

13 Meclis Başkanı Dr.Tuncay ACEHAN başkanlığındaki Belediye Meclisi Nisan ayı toplantısını yapmış olup toplantıyı kapatmıştır.

MAHALLİ İDARELER GENEL SEÇİMLERİ SONRASINDA BELEDİYE İDARESİNDE YAPILMASI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLER

MAHALLİ İDARELER GENEL SEÇİMLERİ SONRASINDA BELEDİYE İDARESİNDE YAPILMASI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLER MAHALLİ İDARELER GENEL SEÇİMLERİ SONRASINDA BELEDİYE İDARESİNDE YAPILMASI GEREKEN İŞ VE İŞLEMLER M.Cemal ÖZYARDIMCI İçişleri Bakanlığı Mahalli İd.Gn. Md.lüğü E.Şube Müdürü Mehmet DÖNMEZ MİHDER Gn. Bşk.

Detaylı

5393 SAYILI BELEDĐYE KANUNUNDA

5393 SAYILI BELEDĐYE KANUNUNDA 5393 SAYILI BELEDĐYE KANUNUNDA BELEDĐYE MECLĐSĐNĐN ÇALIŞMA GÖREV VE YETKĐLERĐ Belediye Meclisi Madde 17- Belediye meclisi, belediyenin karar organıdır ve ilgili kanunda gösterilen esas ve usûllere göre

Detaylı

MAHALLÎ ĠDARE BĠRLĠKLERĠ KANUNU

MAHALLÎ ĠDARE BĠRLĠKLERĠ KANUNU 9397 MAHALLÎ ĠDARE BĠRLĠKLERĠ KANUNU Kanun Numarası : 5355 Kabul Tarihi : 26/5/2005 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih: 11/6/2005 Sayı : 25842 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 44 BİRİNCİ BÖLÜM Amaç,

Detaylı

MARMARİS-KÖYCEĞİZ-DATÇA TURİZM ALTYAPI HİZMET BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ

MARMARİS-KÖYCEĞİZ-DATÇA TURİZM ALTYAPI HİZMET BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ MARMARİS-KÖYCEĞİZ-DATÇA TURİZM ALTYAPI HİZMET BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ Birliğin Adı: Madde 1- Birliğin adı Marmaris-Köyceğiz-Datça Turizm Altyapı Hizmet Birliği dir. Birliğin kısaltılmış sembolik adı: MARTAB dır.

Detaylı

Yönetmelik İçişleri Bakanlığından: İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliği

Yönetmelik İçişleri Bakanlığından: İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliği Yönetmelik İçişleri Bakanlığından: İl Genel Meclisi Çalışma Yönetmeliği 09/10/2005 Tarih ve 25961 Sayılı Resmi Gazete BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu Yönetmeliğin amacı;

Detaylı

T.C. ANADOLU BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ

T.C. ANADOLU BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ T.C. ANADOLU MEDENİYETLERİ BELEDİYELER BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ T.C. ANADOLU MEDENİYETLERİ BELEDİYELER BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ Birliğin adı: Madde 1- Birliğin adı Anadolu Medeniyetleri Belediyeler Birliğidir. 1 Birliğin

Detaylı

KARAR TARIHI : 04/06/2012 KARAR NOSU : 144. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler

KARAR TARIHI : 04/06/2012 KARAR NOSU : 144. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler TARIHI : 04/06/2012 NOSU : 144 IN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler ÖZÜ: Gündemin 1.Maddesi Belediye Meclis Başkanı Lokman ÖZDEN 4.Dönem 25. Birleşim 1.Oturum meclis toplantısı açılışını yaparak,

Detaylı

SAMSUN BELEDİYELER BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ

SAMSUN BELEDİYELER BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ SAMSUN BELEDİYELER BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ BİRLİĞİN ADI: Madde 1- Birliğin adı SAMSUN BELEDİYELER Birliğidir. Birliğin Kısa adı SBB dir. BİRLİĞİN MERKEZİ: Madde 2- Birliğin Merkezi SAMSUN dur. BİRLİĞİN ÇALIŞMA

Detaylı

BELEDİYE BİRLİKLERİNİN YAPISI, SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ

BELEDİYE BİRLİKLERİNİN YAPISI, SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ BELEDİYE BİRLİKLERİNİN YAPISI, SORUNLARI VE ÇÖZÜM ÖNERİLERİ Prof. Dr. Recep BOZLAĞAN Marmara Belediyeler Birliği Genel Sekreteri GİRİŞ 1 Belediye birlikleri Türkiye yerel yönetim sisteminin önemli unsurlarındandır.

Detaylı

İL ÖZEL İDARESİ KANUNU

İL ÖZEL İDARESİ KANUNU 9285 İL ÖZEL İDARESİ KANUNU Kanun Numarası : 5302 Kabul Tarihi : 22/2/2005 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih: 4/3/2005 Sayı : 25745 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 44 BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler BİRİNCİ

Detaylı

KARAR TARIHI : 02/05/2012 KARAR NOSU : 118. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler

KARAR TARIHI : 02/05/2012 KARAR NOSU : 118. GELDİĞİ SERVİS : BELEDİYE BAŞKANLIĞI KARARIN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler TARIHI : 02/05/2012 NOSU : 118 IN KONUSU : Açılış ve Yoklama ve Önergeler ÖZÜ: Gündemin 1.Maddesi Belediye Meclis Başkanı Lokman ÖZDEN 4.Dönem 21. Birleşim 1.Oturum meclis toplantısı açılışını yaparak,

Detaylı

BELEDİYE KANUNU. BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler İKİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam ve Tanımlar

BELEDİYE KANUNU. BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler İKİNCİ BÖLÜM. Amaç, Kapsam ve Tanımlar 9469 BELEDİYE KANUNU Kanun Numarası : 5393 Kabul Tarihi : 3/7/2005 Yayımlandığı R.Gazete : Tarih: 13/7/2005 Sayı : 25874 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 44 Sayfa: BİRİNCİ KISIM Genel Hükümler BİRİNCİ

Detaylı

Belediye Başkanı Lokman ÖZDEN Harun OLMUŞ Galip KARABUDAK Meclis Başkanı Meclis Kâtibi Meclis Kâtibi

Belediye Başkanı Lokman ÖZDEN Harun OLMUŞ Galip KARABUDAK Meclis Başkanı Meclis Kâtibi Meclis Kâtibi TARIHI : 02/07/2012 NOSU : 178 IN KONUSU: ÖZÜ: Açılış Yoklama ve Önergeler Belediye Meclis Başkanı Lokman ÖZDEN 4.Dönem 30. Birleşim 1.Oturum meclis toplantısı açılışını yaparak, meclis üyelerini saygı

Detaylı

Selçuk ACAR Duran Turan SOYKAN Ali KILIÇ İl Genel Meclis Başkanı Katip Katip

Selçuk ACAR Duran Turan SOYKAN Ali KILIÇ İl Genel Meclis Başkanı Katip Katip Birleşim : 1 Karar Tarihi : 02.01.2012 Karar No : 01 Konusu: İlimiz sınırları içerisinde, İl Özel İdaresi tarafından verilen İşyeri Açma ve Çalıştırma Ruhsatlarından 2012 yılı için alınan ruhsat harçlarının

Detaylı

BİRLİK : Çanakkale-Lapseki-Umurbey-Kepez-Çardak-Kumkale-Erenköy-İl Özel İdare Katı Atık Yönetim Birliğini,

BİRLİK : Çanakkale-Lapseki-Umurbey-Kepez-Çardak-Kumkale-Erenköy-İl Özel İdare Katı Atık Yönetim Birliğini, Son Güncelleme Cumartesi, 06 Ağustos 2011 1929 ÇANAKKALE-LAPSEKİ-UMURBEY-KEPEZ-ÇARDAK-KUMKALE-ERENKÖY-İL ÖZEL İDARE KATI ATIK YÖNETİM BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ Birliğin Adı MADDE 1 Birliğin adı, ÇANAKKALE-LAPSEKİ-UMURBEY-KEPEZ-ÇARDAK-KUMKALE-

Detaylı

ÇOCUK MECLĐSĐ YÖNETMELĐĞĐ BĐRĐNCĐ BÖLÜM AMAÇ, KAPSAM, DAYANAK, TANIMLAR

ÇOCUK MECLĐSĐ YÖNETMELĐĞĐ BĐRĐNCĐ BÖLÜM AMAÇ, KAPSAM, DAYANAK, TANIMLAR ÇOCUK MECLĐSĐ YÖNETMELĐĞĐ BĐRĐNCĐ BÖLÜM AMAÇ, KAPSAM, DAYANAK, TANIMLAR AMAÇ Madde1 - Bu yönetmeliğin amacı; Denizli Belediyesi Çocuk Meclisinin çalışma düzeni, Meclis Organlarının seçimi faaliyet kollarının

Detaylı

Belediyesi,Gürçayır Belediyesi,Cemel Belediyesi,Deliilyas Belediyesi,dir. Birliğin Üyeleri;

Belediyesi,Gürçayır Belediyesi,Cemel Belediyesi,Deliilyas Belediyesi,dir. Birliğin Üyeleri; ŞARKIŞLA-GEMEREK- ALTINYAYLA KATI ATIK BİRLİĞİ TÜZÜĞÜ Birliğin Adı : Madde-1 : Birliğin adı: ŞARKIŞLA, GEMEREK, ALTINYAYLA KATI ATIK BİRLİĞİ dir. Ve birliğin kısa adı GAŞ tır Birliğin Merkezi : Madde-2

Detaylı

Amaç, Kapsam ve Tanımlar. Amaç

Amaç, Kapsam ve Tanımlar. Amaç BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KANUNU (1) Kanun Numarası: 5216 Kabul Tarihi: 10.7.2004 Yayımlandığı R.Gazete: Tarih: 23.7.2004 Sayı: 25531 BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu Kanunun amacı, büyükşehir

Detaylı

İL ÖZEL İDARELERİNİN DEĞİŞİMİ VE DÖNÜŞÜMÜ: İSTANBUL İL ÖZEL İDARE ÖRNEĞİ

İL ÖZEL İDARELERİNİN DEĞİŞİMİ VE DÖNÜŞÜMÜ: İSTANBUL İL ÖZEL İDARE ÖRNEĞİ İL ÖZEL İDARELERİNİN DEĞİŞİMİ VE DÖNÜŞÜMÜ: İSTANBUL İL ÖZEL İDARE ÖRNEĞİ Sabri KAYA İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri GİRİŞ Türkiye nin yerel yönetim sisteminin önemli bir parçası olan il özel idarelerinin

Detaylı

05 MAYIS 2015 İKİNCİ DÖNEM-BEŞİNCİ TOPLANTI-1. BİRLEŞİM -1. OTURUM TOPLANTISINDA ALINAN KARARLARIN ÖZETLERİ

05 MAYIS 2015 İKİNCİ DÖNEM-BEŞİNCİ TOPLANTI-1. BİRLEŞİM -1. OTURUM TOPLANTISINDA ALINAN KARARLARIN ÖZETLERİ 05 MAYIS 2015 İKİNCİ DÖNEM-BEŞİNCİ TOPLANTI-1. BİRLEŞİM -1. OTURUM TOPLANTISINDA ALINAN KARARLARIN ÖZETLERİ Yunusemre Belediye Meclisinin 2. Toplantı yılı, Mayıs ayı toplantısının 1.Birleşimi 05.Mayıs.2015

Detaylı

2 Danışma Kurulu / Yazarlarımız 3 Editör / Ahmet ÖNEY 4 Ahmet ÖNEY / Belediyelerin Personel Alımı. 6 Mehmet ÖZBUDAK / İflas Erteleme ve Şüpheli

2 Danışma Kurulu / Yazarlarımız 3 Editör / Ahmet ÖNEY 4 Ahmet ÖNEY / Belediyelerin Personel Alımı. 6 Mehmet ÖZBUDAK / İflas Erteleme ve Şüpheli 1 İÇİNDEKİLER Yıl : 1 Sayı : 4 Aralık 2009 Ayda bir yayınlanır / Yaygın-süreli-ulusal Mevzuat dergisi İde Yönetişim Yayıncılık Ltd. Şti. adına İmtiyaz Sahibi Gökalp KINIK Sorumlu Müdür & Genel Yayın Yönetmeni

Detaylı

Oda ve Borsa Organ Seçimleri Mevzuatı

Oda ve Borsa Organ Seçimleri Mevzuatı Oda ve Borsa Organ Seçimleri Mevzuatı Ocak 2013 ODA ve BORSA ORGAN SEÇİMLERİ MEVZUATI ISBN: 978-605-137-227-3 TOBB Yayın No: 2013/187 TOBB yayınları için ayrıntılı bilgi Yayın Müdürlüğünden alınabilir.

Detaylı

T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü

T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü T.C. SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI Esnaf ve Sanatkarlar Genel Müdürlüğü SAYI : B.14.0.ESG.0.11.00.01 KONU : Esnaf ve sanatkâr kuruluşları 14.09.05 1686 ana sözleşmeleri. TÜRKİYE ESNAF VE SANATKARLARI KONFEDERASYONUNA

Detaylı

SİYASİ PARTİLER KANUNU

SİYASİ PARTİLER KANUNU 5703 SİYASİ PARTİLER KANUNU Kanun Numarası : 2820 Kabul Tarihi : 22/4/1983 Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 24/4/1983 Sayı : 18027 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 22 Sayfa : 290 * * * Bu Kanunun

Detaylı

T.C. KOCAELİ İL ÖZEL İDARESİ İL GENEL MECLİSİ

T.C. KOCAELİ İL ÖZEL İDARESİ İL GENEL MECLİSİ KOCAELİ İL ÖZEL İDARESİ İL GENEL MECLİSİ DÖNEM KARAR NO : 4 ŞUBAT KARAR NO : 1 BİRLEŞİM TARİHİ : 05.02.2014 BİRLEŞİM NO : 3 KOMİSYONA HAVALE GEREKÇESİ : Bütçeyi ve komisyonlarının görev alanını ilgilendirmesi

Detaylı

YENİ ŞEKİL HSBC BANK ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ BİRİNCİ BÖLÜM KURULUŞ HÜKÜMLERİ. Madde 1 KURULUŞ. Madde 2 TİCARET UNVANI

YENİ ŞEKİL HSBC BANK ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ BİRİNCİ BÖLÜM KURULUŞ HÜKÜMLERİ. Madde 1 KURULUŞ. Madde 2 TİCARET UNVANI YENİ ŞEKİL HSBC BANK ANONİM ŞİRKETİ ESAS SÖZLEŞMESİ BİRİNCİ BÖLÜM KURULUŞ HÜKÜMLERİ Madde 1 KURULUŞ 27/06/1990 tarih ve 90/644 sayılı Bakanlar Kurulu Kararnamesi, Bankalar hakkındaki mevzuat ve Türk Ticaret

Detaylı

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik Yürürlük:19.1.2005 tarih, 25705 sayılı Resmi Gazete Değişiklik: 2.3.2005 tarih,25743 sayılı Resmi Gazete Değişiklik:9.4.2011

Detaylı

ZİRAAT ODALARI VE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ KANUNU

ZİRAAT ODALARI VE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ KANUNU ZİRAAT ODALARI VE ZİRAAT ODALARI BİRLİĞİ KANUNU KANUN NO:6964 MAYIS 2010 6964 SAYILI KANUNUN MADDE BAŞLIKLARI MADDE MADDE BAŞLIĞI NO BÖLÜM I Ziraat Odaları 1 Odaların kuruluş amacı ve kapsamı 1/A Tanımlar

Detaylı

Kanun No. 6360 Kabul Tarihi: 12/11/2012

Kanun No. 6360 Kabul Tarihi: 12/11/2012 ON ÜÇ İLDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE YİRMİ ALTI İLÇE KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN Kanun No. 6360 Kabul Tarihi: 12/11/2012 Büyükşehir belediyesi

Detaylı

ON DÖRT İLDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE YİRMİ YEDİ İLÇE KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN (1)

ON DÖRT İLDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE YİRMİ YEDİ İLÇE KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN (1) 11741 ON DÖRT İLDE BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE YİRMİ YEDİ İLÇE KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN (1) Kanun Numarası : 6360 Kabul Tarihi : 12/11/2012

Detaylı