12 YIL. Millete hizmete adanmış 12 yılı EDİTÖRDEN MİLLETİN DESTEĞİYLE

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "12 YIL. Millete hizmete adanmış 12 yılı EDİTÖRDEN MİLLETİN DESTEĞİYLE"

Transkript

1

2

3 EDİTÖRDEN 1 MİLLETİN DESTEĞİYLE 12 YIL Hüseyin ÇELİK Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili GENEL SEÇİMLER 03 Kasım 2002 AK PARTi % Temmuz 2007 AK PARTi % Haziran 2011 AK PARTi % 49.8 YEREL SEÇİMLER 28 Mart 2004 AK PARTi % Mart 2009 AK PARTi % Mart 2014 AK PARTi % 45.5 Millete hizmete adanmış 12 yılı geride bıraktık. 14 Ağustos 2001 de heyecanla çıktığımız bu yolda, üç genel seçim, üç yerel seçim ve iki halkoylamasını geride bıraktık. Sandıkta milletimizin huzuruna çıktık, milli irade AK PARTi den yana tecelli etti. Her sandıkta hesabımızı egemenliğin tek sahibi millete verdik. Verilemeyecek hesabımız olmadı. *** 12 yıldır olduğu gibi 30 Mart 2014 yerel seçimlerinde de yine millet tercihini AK PARTi den yana kullandı. Seçim sürecinde oluşturulmaya çalışılan tüm kaos senaryolarına karşın millet, partisine ve liderlerine sahip çıktı. Türkiye, bir kez daha güvene, istikrara, adalete ve kalkınmaya oy verdi. Millet, yeni Türkiye yolunda en büyük desteği verdi. *** 1 Haziran da yapılan mini seçimlerin de ardından yerel seçim sonuçlarına göre AK PARTi, 18 büyükşehir, 30 il, 563 ilçe ve 213 beldede belediye başkanlığı kazandı. AK PARTi, Türkiye genelinde toplam 1395 belediyenin 824 ünün belediye başkanlığını kazanmış oldu. Türkiye genelindeki belediye başkanlıklarının yüzde 59,07 sini kazanan AK PARTi, yine rakiplerine büyük fark attı ve diğer tüm partilerin tamamının toplamından daha fazla belediye başkanlığı kazanmış oldu. *** AK belediyeciliğin mimarı AK PARTi, bu seçimde de mevcut belediyelerinin yaptığı hizmetlerle güvenoyu alırken, bir yandan da ortaya koyduğu yepyeni projelerle birçok şehrimizin yeni tercihi oldu. Hizmet siyasetiyle 12 yıldır her seçimde aldığı oy oranı ile diğer partilere fark atan AK PARTi, karalama ve iftira siyasetini boşa çıkardı. Bu seçim, kaos ve felaket senaryolarının değil, güven ve istikrarın milletin birinci tercihi olduğunu bir kez daha gösterdi. *** Yerel yönetimlerin seçildiği 30 Mart seçimleri gösterdi ki 12 yılın ardından AK PARTi hala seçmenin birinci tercihi ve milletin yegâne ümididir. Millet 30 Mart ta sandıkta, hem 12 yıldır iktidarda olan AK PARTi nin icraatlarına güvenoyu verdi, hem de milli egemenliğe gölge düşürmeye çalışanlara sandığın sahibinin kendi olduğunu gösterdi. 30 Mart günü herkes sustu millet sandıkta konuştu. Bu sayıda 30 Mart seçimlerinin geniş bir değerlendirmesini bulacaksınız. Her zaman olduğu gibi parti politikalarımızın bazı yansımaları da sizlere takdim edilecektir. Selam ve saygı ile.

4 İÇİNDEKİLER SEÇİM SONUÇLARI AK PARTi destanı milletimizin teveccühü ve desteğiyle tam 12 yıldır devam ediyor. Her seçim döneminde ortaya atılan tartışmalara, iftiralara rağmen milletimiz, sandıkta hür iradesini kullanıyor. 32 TÜRKİYE BÜLTENİ MART-NİSAN 2014 YIL 11 SAYI 82 AK PARTi ADINA SAHİBİ: HÜSEYİN ÇELİK TANITIM VE MEDYADAN SORUMLU GENEL BAŞKAN YRD. Yayın Yönetimi: Ali Şahin M. Nursuna Memecan Tülay Kaynarca Yayın Kurulu: A. Edip Uğur Mevlüt Çavuşoğlu Süleyman Soylu Sevde Bayazıt Kaçar Neslihan Cenk Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Miray Ekeyılmaz Basın ve Halkla İlişkiler: Betül Kaya Deniz Günhan Ömer Arvas Gözde Çekirdek Sonkan Sıvalıoğlu Türkiye Bülteni nde yayınlanan yazı ve fotoğraflar kaynak belirtilerek kullanılabilir. Medya Takibi: Erkan Ünal Kamil Okyay Fotoğraf: Beşir Coşkun Sanat Yönetmeni: Bülent Avnamak Grafik Tasarım: Cem Şendaş Baskı ve Cilt: Star Medya Yayıncılık A.Ş.

5 İÇİNDEKİLER 3 BÖLGE PARTİSİ DEĞİL TÜRKİYE NİN PARTİSİYİZ 12 yıldır üç genel seçim, üç yerel seçim ve iki halk oylaması olmak üzere sekiz seçimde sandıkta milletin huzuruna gittik. Her seçimde de sandıktan zaferle çıktık. 29 MİLLET İSTİKLALİNE UZANAN ELLERİ SANDIĞA GÖMDÜ Mart ta sandıkların açılmasından sonra ilk sonuçlar gelmeye başladı. Son 12 yıldır her seçimde olduğu gibi yine AK PARTi, ilk dakikalardan itibaren ilk sıradaydı. Sandıkların büyük bir bölümünün açılmasıyla birlikte tüm Türkiye de büyük coşku yaşandı. AFYON İSTİŞARE VE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI 44 AK PARTi 22. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı Afyon da gerçekleştirildi Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen toplantıya, AK PARTi Genel Başkanı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Bakanlar, Genel Başkan Yardımcıları, Milletvekilleri, MKYK üyeleri, Kurucu Üyeler tam kadro katıldılar İL BAŞKANLARI Başbakan Erdoğan, Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı nda yaptığı konuşmada, gerilimin tarafı ve kaynağı olmayacaklarını ancak gerilim üretmek isteyenler karşısında da boyunlarını eğmeyeceklerini belirterek, hep demokrasiden yana taraf olduklarını, her zaman hukukun üstünlüğünü savunduklarını söyledi. ALMANYA AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 24 Mayıs ta gittiği Almanya da Avrupalı Türk Demokratlar Birliği nin düzenlediği etkinlikte Türk vatandaşlarımızla bir araya geldi.

6 4 TÜRKİYE BÜLTENİ AK PARTi NİN SEÇİM ZAFERLERİNİ ANLATMAYA DEVAM EDİYOR Sayı 60 Mart-Nisan Yılı Mart-Nisan sayımızda da yine AK PARTi nin bir seçim zaferini gururla anlattık. Derginin kapağında da bu zafer 4 SEÇİMİN GALİBİ, 7 BÖLGENİN BİRİNCİSİ başlığı ile anlatılıyor. Bu sayımızda 29 Mart yerel seçimlerinden iktidarının 7. yılında da birinci parti olarak çıkan AK PARTi nin aldığı oy oranlarının detaylarını görüyoruz. Seçimlerde 16 büyükşehirin 10 unu, 81 il belediye başkanlığından 45 ini kazanan AK PARTi nin birçok şehrimizde oyunu artırırken, birçok şehrimizin de yeni tercihi olduğu ifade ediliyor. *** AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın bazı illerde yaptığı miting konuşmalarından seçmeler de haberde yer alıyor. Miting meydanlarında Başbakan Erdoğan a gösterilen sevgi selinin birer kanıtı olan fotoğraflar eşliğinde verilen haberde, Başbakan Erdoğan ın sözleri öne çıkıyor. *** Dergide seçim haberinin ardından karşımıza yeni kabine haberi çıkıyor. Yerel seçimlerin ardından, kabinede değişiklik gerçekleştiren Başbakan Erdoğan ın, yeni görevlendirdiği bakanların kısa özgeçmişleri de haberde yer alıyor. *** Başbakan Erdoğan ın Azerbaycan a gerçekleştirdiği resmi ziyaret de bu sayıda yer alıyor. Haberde Başbakan Erdoğan ın Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev ile gerçekleştirdiği görüşmenin detayları ve Başbakan Erdoğan ın Türk şehitliğini ziyareti yer alıyor. Başbakan Erdoğan ın Azerbaycan Meclisi ne hitabına da haberde geniş bir yer verilmiş. *** Sayıda öne çıkan haberlerden biri de ABD Başkanı Barack Obama nın Türkiye ziyareti. 6 sayfanın ayrıldığı haberde, Obama nın Türkiye ziyareti çerçevesindeki temaslarına geniş yer verilmiş. Başbakan Erdoğan ve Barack Obama nın iki ülke ilişkilerine ilişkin verdiği önemli mesajların öne çıkarıldığı haberde, Barack Obama nın Sultanahmet Camii ziyareti de fotoğraflarla anlatılmış. ABD Başkanı Barack Obama nın TBMM Genel Kurulu na hitabı sırasında yaptığı konuşma da haberde yer alıyor. *** Bu haberin ardından Medeniyetler İttifakı İkinci Yıllık Forumu haberi karşımıza çıkıyor. Haberde, Başbakan Erdoğan ın forumun açılışında yaptığı konuşmada Mevlana nın Gel ne olursan gel dizeleriyle barış mesajı verdiği öne çıkarılmış. *** Londra da gerçekleştirilen G-20 Zirvesi bu sayımızda yer alan haberlerden bir diğeri. Aile fotoğrafının geniş bir şekilde verildiği haberde, Başbakan Erdoğan ın ABD Başkanı Barack Obama ve Almanya Başbakanı Angela Merkel ile bir süre sohbet ettiği detayına da yer verilmiş.

7 5 Bu sayıda yer alan haberleri şöyle sıralayabiliriz: Dönemin Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış ile röportaj: Kıbrıs, milli davamızdır Türkiye deki yolların üçte biri bölünmüş yol olacak Dönemin AK PARTi Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu ile röportaj: Bölge partisi değil Türkiye nin partisiyiz Demiryollarında hızlı tren çağı Ankara-Sivas hızlı tren hattının temeli atıldı Dönemin Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu ile röportaj: Ailesiz bir toplum, millet olamaz Ankara dev projelerle örnek başkent oluyor Muhsin Yazıcıoğlu nu ebediyete uğurladık Yerel meclislerde kadının gücü arttı Gelecek gençlikte Engelleri kaldırdık

8 TÜRKİYE AKTÜALİTE ATLASI 6 23 şehir 25 süper stadyum Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yapımı sürdürülen UEFA kriterlerindeki stadyumlar Türkiye nin dört bir köşesinde bir bir yükseliyor. Bakan Çağatay Kılıç: 1950 li yıllardan kalma beton yığınları stadyumlar yerine, kentin dokusuyla uyumlu, standartları yüksek, sosyal ve kültürel alanlar da içeren dev yapıları hizmete sunuyoruz. dedi. Bakan Kılıç, İzmir den Edirne ye, Trabzon dan Diyarbakır a kadar birbirinden farklı bölgelerde stadyum çalışmalarının tüm hızıyla sürdüğüne değinerek, yeni stadyumların Türkiye nin sportif geleceğine önemli katkılar sağlayacağını söyledi. Bakan Avcı dan atama müjdesi Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ziyaretçi akınına uğruyor Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından inşa edilen ve 7 Haziran 2012 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından hizmete açılan Çanakkale Destanı Tanıtım Merkezi ziyaretçi akınına uğruyor. Merkezi, açılışından bu yana 300 binden fazla kişi ziyaret etti. Dünyada benzeri olmayan hologram ile filmin aynı anda kullanılması tekniği uygulanarak Çanakkale Muharebeleri nin 11 farklı mekanda anlatıldığı merkezde 3 boyutlu film gösterimi de yapılıyor. Harbe Giriş salonunda, Osmanlı Devleti nin savaşa giriş nedenleri anlatılıyor. Nusrat Mayın Gemisi salonunda, deniz savaşlarında Nusrat ın boğaza döşediği mayınlarla savaşın kaderini değiştirmesine yer veriliyor. İtilaf Devletlerinin Muharebe Planları salonunda, İngiliz Ocean gemisinin Türk tabyalarına top atışları üç boyutlu olarak izlenirken, top atışlarının yarattığı sarsıntı ziyaretçilere mekanik sistemle bire bir yaşatılıyor. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, öğretmen atamalarına ilişkin, Ağustos ayında, yeni KPSS sonuçları üzerinden 40 bin atama yapacağız dedi. Bakan Avcı, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın da katıldığı, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen tarafından düzenlenen Eğitim, Fetih ve Gençlik temalı Türkiye buluşmasında konuştu. Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı, Şu andaki öğretmen sayısının yarısı son 10 yılda atandı. İnşallah daha da iyisi olacak. Zamanla bunların da üzerine çıkacağız. Diğer konularda da zamanla, şartlar olgunlaştıkça pek çok ileri adımlar atıldı, atılacak diye konuştu.

9 7 KOBİ lere teknoloji desteği Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı nın Teknolojik Ürün Yatırım Destek Programı na ilişkin yönetmeliğinde, verilecek desteklerin, makine ve teçhizat, kredi faiz ve işletme giderlerini kapsadığı belirtildi. Ülke ekonomisinin uluslararası düzeyde rekabet edebilir bir yapıya kavuşturulması amacıyla hazırlandığı belirtilen desteklerin, işletme ve yatırım büyüklüğüne göre, yatırım tutarının yüzde 10 u ile yüzde 40 ı arasında değişeceği belirtildi. Buna göre, küçük işletmeler, yatırım proje tutarının en fazla yüzde 40 ına karşılık gelen 5 milyon liraya kadar, orta büyüklükteki işletmeler, yatırım proje tutarının en fazla yüzde 30 una karşılık gelen 4 milyon liraya kadar, büyük işletmeler, yatırım proje tutarının en fazla yüzde 10 una karşılık gelen 2 milyon liraya kadar desteklenebilecek. Gazilerle şehit yakınlarına sağlık hizmetinde öncelik Şehitlerin dul ve yetimleriyle malul ve gazilerden yatalak ya da kronik hastalığı olanlar, kayıtlı oldukları aile hekimleri ve evde sağlık hizmetleri sunan ekipler tarafından düzenli ziyaret edilecek, hizmette öncelik tanınacak. Halk sağlığı müdürlükleri, valilik ya da sosyal hizmetler il müdürlüklerinden tedarik edecekleri bu kişilere ait güncel listeleri, ilgili kurum ve kuruluşlarla ve aile hekimleriyle periyodik olarak paylaşacak. Bu kişilerden yatalak ya da kronik hastalığı olanlar, kayıtlı oldukları aile hekimleri ve evde sağlık hizmeti sunan ekipler tarafından düzenli ziyaret edilecek. Tarım arazileri miras yoluyla bölünemeyecek Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Tarım arazilerinin miras yoluyla bölünmesi nin önüne geçmek için yasal düzenleme yapılacağını açıkladı. Bölünmüşlük sebebiyle tarımda yılda 17 katrilyonluk kayıp söz konusu olduğunu vurgulayan Eker, Türkiye yi, Türkiye nin çiftçilerini, modern, verimli, ölçek ekonomisine yakın işletmelerden oluşacak bir sektöre dönüştürmemiz lazım. Onun için bu reformdur, onun için bu devrimdir, bu cumhuriyet tarihinin tarım alanındaki en büyük tartışmasız reformudur dedi.

10 DÜNYA AKTÜALİTE ATLASI 8 Balkanlar sele teslim Son 120 yılın en etkili yağışlarının neden olduğu sel felaketinden etkilenen Bosna Hersek, Sırbistan ile Hırvatistan da 35 kişi öldü, 29 bin kişi tahliye edildi. 3 aylık yağış sadece 3 gün içinde düştü. Balkanlar son 120 yılın en büyük sel felaketiyle karşı karşıya kaldı. Türkiye, TİKA ve Kızılay gibi kuruluşlarıyla ilk günden Boşnak kardeşlerimizin yardımına koştu. Ukrayna yeni liderini seçti Avrupa Birliği ile Rusya arasındaki denge arayışı sonrası gerilimli günler yaşayan Ukrayna sandık başına gitti. Seçimlerin galibi ilk turda yüzde 55.9 oranında oy alan Petro Poroşenko oldu. Çikolata Kralı lakabıyla bilinen Poroşenko, seçimlerin ardından Ukrayna nın doğusundaki ayrılıkçı gruplar silah bırakmadan müzakere olmaz mesajı verdi. Avrupa Parlamentosu seçimlerinde tartışılan sonuç 28 Avrupa Birliği ülkesi, birliğin yasama organı Avrupa Parlamentosu nun 751 üyesini seçti. Avrupa Parlamentosu seçimlerinde yabancı düşmanı aşırı sağcılar ile AB karşıtlarının zaferi şoke etti. Fransa Başbakanı Manuel Valls, seçim sonuçlarını Siyasi deprem diye nitelerken ekonomi ve göçmen karşıtlığı konularında birçok kararın alınmasının zorlaşacağı kaydedildi. 500 milyon nüfuslu AB ülkelerinde 400 milyon seçmen bulunuyor. Son seçimde katılım oranı yüzde 43 te kaldı. 5 yılda bir gerçekleştirilen AP seçiminde 751 milletvekili seçildi.

11 9 Suriye de savaşın bilançosu 162 bin ölü! Suriye deki iç savaşın üç yıllık bilançosuna ilişkin yeni bir rapor yayımlandı. Londra merkezli Suriye İnsan Hakları Gözlemevi nin raporuna göre, iç savaş süresince hayatını kaybedenlerin sayısı 162 bini geçti. İç savaşın başından beri gözaltına alınan ve nerede olduğu hala bilinmeyen yaklaşık 18 bin kişi ise verilere dahil değil. İsyancıların elindeki 8 bin Suriyeli asker de verilerin dışında tutulmuş. Filistin de tarihi anlaşma Mısır da beklenen sonuç Mısır da cumhurbaşkanlığı seçiminde darbenin mimarı Abdulfettah Sisi oyların yüzde 96.7 sini aldı. Müslüman Kardeşler in boykot ettiği seçimlere katılım oranı ise yüzde 44.4 te kaldı. Seçimi kazanan Sisi, 1950 lerde Cemal Abdül Nasır ile başlayan asker kökenli cumhurbaşkanları dizisinin son halkası oldu. Mısır da geçtiğimiz yıl 3 Temmuz da yapılan darbeyle Muhammed Mursi devrildi ve Sisi liderliğindeki darbe rejimi işbaşına geldi de Hamas ın Gazze Şeridi nde yönetimi ele geçirdiğini açıklamasından bu yana devam eden kriz 7 yıl sonra çözüldü. Filistinli gruplar; El Fetih ve Hamas, ulusal uzlaşı hükümetini açıkladı. Filistin lideri Mahmud Abbas ın da katıldığı törende bakanlar yemin ederek resmen göreve başladı. Yeni yönetimde yer alan bakanlar Ramallah ta düzenlenen törende yemin etti. Hamas ile El Fetih arasındaki uzlaşı görüşmeleri, 2008 Kasım ında Gazze operasyonu nedeniyle çökmüştü.

12 10 30 Mart 2014 Yerel Seçimleri Türkiye Geneli

13 11

14 12 MİLLETİN DESTEĞİYLE 12 YIL GENEL SEÇİMLER 3 Kasım 2002 AK PARTi % Temmuz 2007 AK PARTi % Haziran 2011 AK PARTi % 49.8 YEREL SEÇİMLER 28 Mart 2004 AK PARTi % Mart 2009 AK PARTi % Mart 2014 AK PARTi % oylaması yapıldı. AK PARTi bu 6 yıllık iktidar süresi içinde 3 genel seçim, 3 mahalli seçim ve 2 halk seçimde de siz milletimizin huzuruna çıktı, hesabını verdi ve her seferinde de tam not aldı. İşte bu sonuçlarla Türkiye, çok uzun koalisyon hükümetleri ve onların getirdiği kaos ortamlarının ardından AK PARTi iktidarı ile istikrar ve güven ortamına kavuştu. 12 yıl boyunca tesis edilen bu istikrar ve güven ortamı sayesinde Türkiye artık güvenli bir liman, daha sağlam bir ekonomiye sahip bir ülkedir. Cumhuriyet tarihinin ilklerinin yaşandığı, her hükümet döneminde ülkemize çok önemli hizmetlerin kazandırıldığı bir 12 yılı geride bırakıyoruz. Halkımızın karşısında yeni sınavlardan da zaferlerle çıkarak devam edeceğiz bu yola. Tıpkı geçtiğimiz 12 yılda olduğu gibi. 12 yıl boyunca olduğu gibi her türlü engele, tuzağa rağmen, halkımızın güveni ile çıktığımız bu yolda yine halkımızın desteğiyle devam edeceğiz. Tarih 14 Ağustos 2001 O gün AK PARTi nin kurulduğu gündü. AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, işte bu sözleri Türkiye nin aydınlık yarınlarına işaret ediyor. Bugün önemli bir gün. Bugün Türk siyaset hayatına lider oligarşisinin çöktüğü gün olarak tekelci bir anlayışa dayanan liderci bir anlayışın yerine kollektif aklın temsilcisi olan bir anlayışın yerleştiği gün olarak geçecektir. Bugün Türk siyaset tarihine parti içi demokrasi geleneğinin yalnızca bir kuru temenni olarak değil aynı zamanda da bir zihniyet değişikliği ve zorlayıcı tüzük kuralları biçiminde egemen olduğu gün olarak geçecektir. Bugün Türk siyaset tarihinde her yönüyle şeffaf, seçmenin sorgulamasına ve denetimine açık yepyeni bir siyasal örgütlenme modelinin kurulduğu gün olarak geçecektir. Bugün Türk siyasi tarihine hizmete sevdalı insanların kurduğu AK PARTi nin doğum günü olarak geçecektir. Kutlu olsun. Bugünden sonra Türkiye mizde artık hiçbir şey eskisi gibi olmayacak. demişti AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan. O gün AK PARTi nin kurulduğu gündü. Milletin tertemiz vicdanı AK PARTi yi siyaset sahnesine çıkaran güçtü. O günden sonra atılan her adım, aydınlık Türkiye nin yarınları, milletimizin umudu oldu. Türk siyasetinde aşılamaz denilen engeller birer birer aşılmaya başlandı. Köhnemiş gelenek cesurca yıkılmaya başlandı. Koalisyon hükümetleri döneminde yaşanan kaos yerini güven ve istikrara bıraktı. Millet AK PARTi ye güvendi. AK PARTi, attığı adımlarla milletin güvenini kazanmaya devam etti. İlk sınavını ise 3 Kasım 2002 seçimlerinde sandıkta verdi.

15 13 AK PARTi, partilerden bir parti değildir. AK PARTi bir millet hareketi, bir millet bütünleşmesidir. AK PARTi, milletin iktidarı, milletin partisidir. AK PARTi, Türkiye nin partisidir.

16 3 KASIM 2002 GENEL SEÇİMLERİ 14 HERŞEY TÜRKİYE İÇİN BAŞBAKAN ERDOĞAN: YÖNETİLEMEYEN TÜRKİYE ADETA KÜLLERİNDEN YENİDEN DOĞMUŞTUR. HEDEFİMİZ TAM ADALET, TAM KALKINMADIR. AK PARTi KURULUŞUNDAN SADECE 16 AY SONRA TEK BAŞINA İKTİDARA GELDİ. 3 Kasım 2002 seçimlerinde elde edilen büyük başarı Kuruluşundan sadece 16 ay sonra tek başına iktidara gelen AK PARTi nin kurulduğu o gün hiç kuşkusuz Türk siyasi tarihinde bir dönüm noktası oldu. Millete hizmet yolunda gecesini gündüzüne katan AK PARTi, yeni kaynaklar yarattı. AK PARTi ile, hayal bile edilemeyen projeler hayata geçirildi, yarım kalan projeler ise tamamlandı. Ankara ya hapsolmadan, milletimizi evinde dinleyerek, sorunları yerinde çözdük. Siyasette kavga yerine sevgiyi, sorun yerine çözümü, karanlık yerine aydınlığı seçtik. Çözümsüzlüğü çözüm olarak görenlerden olmadık. Çocuklarımızın, yaşlılarımızın, engellilerimizin her zaman yanında olduk. Beraber ağladık, beraber güldük. Milletimize sunduğumuz sosyal yardımlarla devletin şefkatli elini vatandaşımıza uzattık. Kadınlarımızın siyasete aktif olarak katılmalarını sağladık. Gençlerimize siyasetin kapılarını açtık. 03 Kasım 2002 AK PARTi % 34.40

17 28 MART 2004 YEREL SEÇİMLERİ 15 TÜRKİYE BİR KEZ DAHA GÜVENE, İSTİKRAR, ADALETE VE KALKINMAYA OY VERDİ AK PARTi 12 BÜYÜKŞEHİR, 46 İL, 469 İLÇE VE 1238 BELDE BELEDİYE BAŞKANLIĞINI KAZANDI. AK PARTi, 3 Kasım 2002 deki genel seçimlerde elde ettiği zaferin ardından 28 Mart yerel seçimlerinde de başarısını artırarak, sürdürdü. 28 Mart 2004 AK PARTi % 41.70

18 22 TEMMUZ 2007 GENEL SEÇİMLERİ 16 TOPLUMSAL MERKEZİN ADRESİ: AK PARTi İLK SONUÇLAR GELİRKEN AK PARTi GENEL MERKEZİ NE AKIN EDEN AK PARTiLİLER, SEÇİM BAŞARISINI DOYASIYA KUTLADI. PARTİLİLERİN SEVİNCİNE ORTAK OLAN AK PARTi GENEL BAŞKANI VE BAŞBAKAN RECEP TAYYİP ERDOĞAN, İLK DEĞERLENDİRMESİNİ BURADA YAPTI: MİLLETİMİZ AK PARTi Yİ TOPLUMSAL MERKEZİN ADRESİ OLARAK TESCİL ETMİŞTİR. CUMHURİYETİMİZİN KURUCUSU GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN GÖSTERDİĞİ MUASIR MEDENİYET SEVİYESİNİ AŞMA HEDEFİNİ 100. KURULUŞ YILDÖNÜMÜMÜZ OLAN 2023 TE YAKALAMAK TEMEL ÖNCELİĞİMİZ OLACAKTIR. 22 Temmuz 2007 AK PARTi % İlk seçim sonuçlarının gelmesinden sonra AK PARTi Genel Merkezi ne akın eden partililer, seçim başarısını doyasıya kutladı. Seçim sonuçlarının ortaya çıkmasından sonra AK PARTi Genel Merkezi ne gelen AK PARTi Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan; seçimle ilgili ilk değerlendirmesini burada yaptı. Başbakan Erdoğan, tüm Türkiye ye şu mesajları iletti: MİLLİ İRADE SANDIKLARA YANSIMIŞTIR Milli irade hür ve şeffaf bir ortamda sandıklara yansımıştır. Vatandaşlarımızın huzur ve güven içinde demokratik tercihlerini ortaya koymuş olmasından büyük bir memnuniyet duyduğumu özellikle ifade etmek istiyorum. Demokrasimiz, önemli bir sınavını, dünyaya örnek olabilecek şekilde başarıyla vermiş,

19 17 ulaştığı olgunluğu tüm dünyaya göstermiştir. Ülkemize, milletimize, demokratik hayatımıza hayırlı olsun. TOPLUMSAL MERKEZİN ADRESİ AK PARTi Milletimiz önemli bir çoğunluğu ile AK PARTi yi toplumsal merkezin adresi olarak tescil etmiştir. Bunun için oylarını AK PAR- Ti de birleştirmiştir. Bu çok önemli bir tespittir. Çok partili siyasi hayatımızda rahmetli Menderes ten sonra ilk defa milletimiz, iktidarına devam kararı vermiştir. 52 yıllık süreç içinde hiçbir iktidar, iktidarda iken oylarını artırarak iktidarda kalamamıştır. Tabii ki bu sizin kararınızdır. Çünkü AK PARTi nin hamurunu siz yoğurdunuz. EMEĞİ OLAN HERKESE ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM Sandıkta birlik ve beraberliğimiz, demokrasimiz ve cumhuriyetimiz daha da güçlenerek çıkmıştır. Bu seçimde kazanan, milletimiz olmuştur, geleceğimiz olmuştur, güven ve istikrar olmuştur. Milletimiz güven ve istikrar içinde AK PARTi ile durmak yok, yola devam kararı vermiştir. Aziz milletimize AK PARTi ye gösterdiği teveccüh ve destekten dolayı şükranlarımı arz ediyorum. Bu sonuçta, emeği olan bütün arkadaşlarımı, gerek ana kademe, gerek kadın kolları, gerek gençlik kolları ile bize gönül veren bütün arkadaşlarımı kutluyorum. OYLARINIZ BİZİM İÇİN DEĞERLİDİR Demokratik tercihini AK PARTi den yana kullanmayan değerli vatandaşlarıma da seslenmek istiyorum. Sizin sandıkta verdiğiniz mesajı da anlıyorum. Lütfen müsterih olun. Kime oy vermiş olursanız olun, oylarınız bizim için değerlidir. Tercihlerinize saygı duyuyoruz. Farklı tercihlerinizi de demokratik hayatımızın zenginliği olarak görüyoruz. Demokrasi, çoğulculuk içinde farklı siyasi tercihlerin rekabetini esas alan bir rejimdir. Seçimlerden daha güçlü bir şekilde birinci çıkan parti olarak bu zenginliği korumak herkesten önce bizim görevimizdir. Rahat olunuz. Çünkü milletimizin emanetine bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da sonuna kadar sahip çıkacağız. ASLA TAVİZ VERMEYECEĞİZ Bize verdiğiniz görevi layıkıyla yerine getirmek için büyük bir gayret içinde çalışacağız. Hepimizi birleştiren ortak değer ve hedeflerimiz var. Demokratik, laik, sosyal bir hukuk devleti olan Cumhuriyetimizi, daha da yükseklere taşıyacağız. Milletimizin değerlerinden, Cumhuriyetimizin temel niteliklerinden asla taviz vermeyeceğiz. Ortak hedefimiz güçlü ve müreffeh bir Türkiye idealidir. Bu hedefe ancak birlik ve bütünlüğümüzü her şeyin üstünde tutarak ulaşabiliriz. Sizlere sözümüz, hiçbir ayrım yapmadan Türkiye yi

20 22 TEMMUZ 2007 GENEL SEÇİMLERİ 18 bir ve bütün olarak kucaklamaktır. Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ün gösterdiği muasır medeniyet seviyesini aşma hedefini 100. kuruluş yıldönümümüz olan 2023 de yakalamak temel önceliğimiz olacaktır. DEĞİŞİM VE GELİŞMEYE DEVAM Bugün sandıkta tecelli eden millet iradesi de bize değişim ve gelişmeye devam demiştir. Bu dönemde kişi başına milli gelir 10 bin dolar olacaktır. Bu Türkiye ye büyük bir sıçrama yaşatacaktır. Son 4.5 yılda geldiğimiz tarihi seviyeler yeni hedeflerimizi yakalama konusunda bize güç verecektir. Bugüne kadar sizlerle birlikte başardık, bundan sonra da sizlerle birlikte aşamayacağımız hiçbir engel yoktur. Ben buna inanıyorum. Milletimizin bu seçimlerde ortaya koyduğu güçlü onay ile cumhuriyetimizin kuruluş ideali olan AB hedefini gerçekleştirmek için kararlılıkla çalışmaya devam edeceğiz. Bu zorlu yolculukta milletimizin yüksek menfaatleri ve değişim talepleri bundan önce olduğu gibi yine rehberimiz olacaktır. Cumhuriyetimizin çağdaşlaşma hedeflerinin takipçisi olacağız. Halkımızın yaşam standartlarının yükselmesi için ekonomik kalkınmayı ve demokratik reformları azimle sürdüreceğiz. Bugüne ka- AK PARTi 340 CHP 98 MHP 70 DTP 20 DİĞERLERİ 20 BOŞ 2

21 19 dar izlediğimiz onurlu dış politika aynen devam edecektir. Dikleşmeden, dik durmak ve düşman üretmek değil, dost kazanmak ilkelerimiz, komşularımızla ilişkilerimizde yine belirleyici olacaktır. TERÖRLE MÜCADELEYİ SÜRDÜRECEĞİZ Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet. İşte bu ilkelerle yola devam edeceğiz. Bölücü teröre karşı verdiğimiz mücadele, milletimizin sarsılmaz vatan sevgisinden aldığımız güçle sürecektir. Uzun soluklu bu mücadelede gereken her adımı, doğru zamanda atma kararlılığında olduğumuzu buradan bir kez daha ilan etmek istiyorum. Çeteler başta olmak üzere ulusal güvenliğimizi, vatandaşlarımızın can emniyetini ve huzurunu hedef alan her türlü tehditle, kararlılıkla mücadelemizi sürdüreceğiz. Gördüğünüz gibi çeteler bir bir çöküyor. Mafya, bir bir çöktü, çöküyor. KAPIMIZ HERKESE AÇIK Türkiye bu seçimde yeni bir ak sayfa daha açmıştır. Bir siyasi rekabet sürecini geride bıraktık ve yeni bir döneme girdik. Yeni dönemde Meclis te temsil edilecek bütün siyasi partilerimizi kutluyorum. Herkesi bu yeni sayfanın gereklerine göre hareket etmeye davet ediyorum. Ben şahsım ve partim adına kimseye kırgın değilim. Kapımızı demokratik nezaket ve aldığımız temsil yetkisi içinde herkese açık tuttuğumuzu bilhassa ifade etmek istiyorum. Nihayet, hepimiz Türkiye için, milletimiz için varız. Kaybeden rakiplerimize de bundan sonrası için başarılar diliyorum. ASLOLAN TÜRKİYE NİN KAZANMASIDIR Milletimiz, kararını verdi. Seçim bitti. Ama unutmayalım ki sınavımız devam ediyor. Sakın ola ki sizin sevinciniz başkalarının sevincine gölge düşürmesin. İnanıyorum ki AK PARTi liler bu sonucu, bu başarıyı olgunluk ve vakar içinde karşılayacaktır, bize yakışan budur. Siz de bunu ortaya koydunuz, sizleri tebrik ediyorum. Başarı asla başımızı döndürmemelidir. Bizim sevincimiz, bizim gibi düşünmeyenlerin üzüntüsü olamaz, olmamalıdır. Bugüne kadar birlik siyaseti yaptık, bundan sonra da yapmaya devam edeceğiz. Aslolan, Türkiye nin, milletimizin kazanmasıdır dedik. Bundan sonra da bunun için çalışacağız. Öyleyse Durmak yok, yola devam. Türkiye nin önü aydınlıktır, Allah yolumuzu, yolunuzu açık etsin. Her şey Türkiye için. TBMM de sandalye dağılımı 22 TEMMUZ SEÇİMLERİNDE 35 MİLYON 49 BİN 651 GEÇERLİ OYUN 16 MİLYON 327 BİN 291 İNİ ALAN AK PARTi, BU ALANDA AYRI BİR REKORA İMZA ATTI milyon oy alan Türkiye nin partisi 22 Temmuz seçimlerinde 35 milyon 49 bin 651 geçerli oyun 16 milyon 327 bin 291 ini alan AK PARTi, bu alanda ayrı bir rekora imza attı. CHP 7 milyon 317 bin 808, MHP ise 5 milyon bin 869 oy alabildi. Oyunu artırarak seçilen iktidar partisi AK PARTi 2002 de yüzde 34.4 olan oy oranını 12.5 puan artırarak yüzde 46.9 a çıkardı. Böylece 53 yıl aradan sonra ilk kez bir iktidar partisi seçimlerden oyunu artırarak çıkmayı başardı. 69 ilde birinci parti AK PARTi 81 ilin 69 unda birinci parti çıkarak Türkiye nin partisi olduğunu bir kez daha ortaya koydu. CHP ve Bağımsızlar 5 er, MHP ise 2 ilde birinci parti oldu. 80 ilde milletvekili çıkaran parti AK PARTi 81 ilin 80 inde milletvekili çıkarmayı başardı. CHP 46, MHP ise 42 ilden milletvekili çıkardı. 80 ilde oylarını artıran parti 2002 seçimleriyle kıyaslandığında oylarını 12.5 puan artırarak yüzde 46.9 a çıkaran AK PARTi, 81 ilin 80 inde oy oranını yükseltti. En fazla oy artışının yaşandığı il, oylarını 45 puan artıran Ağrı oldu. 10 ilde milletvekilliklerinin tamamını alan parti AK PARTi, 10 ilde milletvekilliklerinin tamamını almayı başardı. Ağrı, Bayburt, Bingöl, Bolu, Düzce, Elazığ, Gümüşhane, Karabük, Kilis ve Nevşehir de milletvekilliklerinin tamamı AK PARTi nin oldu.

22 29 MART 2009 YEREL SEÇİMLERİ 20 Türkiye AK PARTi ye EVET dedi 29 MART YEREL SEÇİMLERİNİN GALİBİ AK PARTi ALDIĞI YÜZDE 39 OYLA TAM 32 İLDE OYUNU ARTIRDI. MEVCUT BELEDİYELERİNİN YAPTIĞI HİZMETLERLE BİR KEZ DAHA GÜVENOYU ALAN AK PARTi, BİR YANDAN DA ORTAYA KOYDUĞU PROJELERLE BİRÇOK ŞEHRİMİZİN YENİ TERCİHİ OLDU. AK PARTi, 29 MART YEREL SEÇİMLERİNDE TEK BAŞINA CHP VE MHP NİN TOPLAMINDAN DAHA FAZLA BELEDİYE KAZANDI. 29 Mart 2009 AK PARTi % AK PARTi 3 Kasım 2002, 22 Temmuz 2007 genel seçimleri ve 28 Mart 2004 yerel seçimlerinin ardından 29 Mart yerel seçimlerinden de yüzde oyla birinci parti olarak çıktı. İl Genel Meclisi seçim sonuçlarına göre yüzde oy alan AK PARTi nin ardından ikinci parti yüzde ile CHP, üçüncü parti yüzde 16.1 lik oyla MHP oldu. AK PARTi, iki muhalefet partisinin toplamı kadar oyu tek başına aldı. Seçim sonuçları, seçmenin yüzde 39 luk oyu ile AK PARTi yi tek başına iktidar olarak görmek istediğini ortaya koydu. AK PARTi, açık ara birinci olduğunu bir kez daha gösterdi. Tüm bölgelerden en yüksek oyu AK PARTi aldı 29 Mart günü herkes sustu millet sandıkta konuştu ve yine AK PARTi ye güveninin tam olduğunu gösterdi. 22 Temmuz genel seçimlerinde muhalefet partilerine büyük üstünlük sağlayan AK PARTi, 29 Mart ta da tüm partileri geride bıraktı. Türkiye geneline baktığımızda AK PARTi, 81 ilin 62 sinde İl Genel Meclisi açısından birinci sırada yer alıyor. Bu 62 ilin 45 inde belediye başkanlığını kazanan AK PARTi, kalan illerde ise en çok oyu alan ikinci parti konumunda. Türkiye genelinde İl Genel Meclisi oy dağılımı, AK PARTi nin

23 21 her bölgeden yüksek oranda oy alan tek parti olduğunu ortaya koydu. Yine İl Genel Meclisi sonuçlarına göre, AK PARTi, 81 ilin 79 unda CHP nin Türkiye genelindeki oy oranından yüksek oy aldı. Bu da AK PARTi nin rakipleri ile arasındaki uçurumu gösteriyor. AK PARTi birçok ilde oylarını artırdı AK PARTi toplumsal merkezdeki konumunu pekiştirdi. Seçim sonuçları AK PARTi nin tüm Türkiye yi kucaklayan hizmet anlayışının benimsendiğini gösterdi. AK PARTi, 2004 yılında belediye başkanı çıkaramadığı birçok ilde belediye başkanı çıkarırken, birçok şehrimizde de oyunu artırdı. Elazığ, Gümüşhane, Tunceli, Trabzon, Mardin ve Şırnak AK PARTi nin oyunu artırdığı illerden sadece bazıları. Tüm bölgelerde en yüksek oy oranına AK PARTi ulaştı İl Genel Meclisi sonuçlarına bölgesel bazda baktığımızda AK PARTi nin tüm bölgelerde en yüksek oy oranına ulaştığını görüyoruz. AK PARTi, Karadeniz Bölgesi nde yüzde 43.9, İç Anadolu Bölgesi nde yüzde 43.3, Doğu Anadolu Bölgesi nde yüzde 40, Güneydoğu Anadolu Bölgesi nde yüzde 39.3, Marmara Bölgesi nde yüzde 39.3, Ege Bölgesi nde yüzde 33.2 ve Akdeniz Bölgesi nde yüzde lık oyla birinci parti oldu. Bu rakamlar AK PARTi nin tüm Türkiye nin partisi olduğunu ortaya koyuyor. Muhalefet partilerinin eleştirilerinin aksine belirli bölgelerde değil de her bölgede yüksek oranda oy alması AK PARTi nin tüm Türkiye yi kucakladığının bir kanıtı. Tek tek bölgelerdeki İl Genel Meclisi oranlarına baktığımızda da AK PARTi ile ikinci partiler arasındaki oy farkı göze çarpıyor. Örneğin, AK PARTi nin yüzde 43.3 oy aldığı İç Anadolu Bölgesi nde ikinci parti olan CHP nin oy oranı ise yüzde İki rakam arasındaki fark AK PAR- Ti nin rakipleri ile arasındaki uçurumu gözler önüne seriyor. Yine AK PARTi nin Doğu Anadolu Bölgesi nde aldığı yüzde 40 lık oya karşın bölgede İl Genel Meclisi sonuçlarına göre ikinci parti olan DTP nin oy oranı ise yüzde AK PARTi kendisiyle yarıştı Seçim sonuçlarına bakıldığında AK PAR- Ti nin oy yüzdesi ve belediye başkanlığında CHP ve MHP nin toplamını geçtiğini gösteriyor. Bu da ortaya koyuyor ki AK PARTi seçimlerde yine kendisi ile yarıştı. 25 yılın en yüksek katılımı gerçekleşti, 29 Mart yerel seçimlerinde 48 milyon 33 bin 247 seçmenin 40 milyon 201 bin 558 i seçime katıldı. Katılım oranı yüzde 83.7 olarak gerçekleşti. Bu oran, son üç seçimdeki en yüksek oran. TÜİK verilerine göre 28 Mart 2004 te seçime 33 milyon 215 bin 477 kişinin katılmasıyla katılım oranı yüzde 76.2 olarak gerçekleşmişti. 29 Mart 2009 Yerel Seçimleri Türkiye Geneli

DAİMA HİZMET DAİMA MİLLET

DAİMA HİZMET DAİMA MİLLET EDİTÖRDEN 1 DAİMA HİZMET DAİMA MİLLET Hüseyin ÇELİK Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili açık karanlığa kapalı diyerek çıktık bu yola. Gecemizi gündüzümüze kattık,

Detaylı

Hüseyin ÇELİK Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili

Hüseyin ÇELİK Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili 1 Hüseyin ÇELİK Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili 11 yıllık iktidarımız süresince 3 Y ile mücadele ettik. Yolsuzlukların ve yasakların karşısında durduk, yoksulların

Detaylı

EDİTÖRDEN ESAS HEDEF, SİLAHLARIN SUSMASI DEĞİL SİLAHLARIN BIRAKILMASIDIR

EDİTÖRDEN ESAS HEDEF, SİLAHLARIN SUSMASI DEĞİL SİLAHLARIN BIRAKILMASIDIR EDİTÖRDEN 1 ESAS HEDEF, SİLAHLARIN SUSMASI DEĞİL SİLAHLARIN BIRAKILMASIDIR Hüseyin ÇELİK Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Bu ülkede şiddet, terör, kaba kuvvet,

Detaylı

Bu sürecin sonunda hepimiz kazanacağız, gelecek nesillerimiz kazanacak

Bu sürecin sonunda hepimiz kazanacağız, gelecek nesillerimiz kazanacak EDİTÖRDEN 1 Bu sürecin sonunda hepimiz kazanacağız, gelecek nesillerimiz kazanacak Hüseyin ÇELİK Tanıtım ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Gaziantep Milletvekili Terör sorunu, ülkemizin refahının,

Detaylı

Kapak. Haber. Sektör. Görüş

Kapak. Haber. Sektör. Görüş borsa 21 1 kapak 2 borsa 21 kapak içindekiler DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YIL8 SAYI: 43 Sahibi Diyarbakır Ticaret Borsası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir BAL Yazı İşleri Müdürü Kamiran KARADAĞ (Genel

Detaylı

Şehitlerimizin Huzurunda İftar

Şehitlerimizin Huzurunda İftar Şehitlerimizin Huzurunda İftar AK Parti İstanbul teşkilatı, iftarını Çanakkale destanını yazan kahramanların torunları ile birlikte açtı. AK Parti İstanbul İl Başkanlığımızın Çanakkale Şehitliği nde düzenlediği

Detaylı

AYIN TARİHİ. Merhaba, BYEGM Adına İmtiyaz Sahibi Murat KARAKAYA

AYIN TARİHİ. Merhaba, BYEGM Adına İmtiyaz Sahibi Murat KARAKAYA AYIN TARİHİ Merhaba, BYEGM Adına İmtiyaz Sahibi Murat KARAKAYA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali GÜNEŞ Aylık Süreli Derleme Yayın Temmuz 2014 ISSN: 1301-9325 Hazırlayanlar Yayın Hizmetleri Birimi Görsel Tasarım

Detaylı

TBMM KARARI BAKANLAR KURULU HAKKINDA YAPILAN GÜVENOYLAMASINA İLİŞKİN KARAR

TBMM KARARI BAKANLAR KURULU HAKKINDA YAPILAN GÜVENOYLAMASINA İLİŞKİN KARAR TBMM KARARI BAKANLAR KURULU HAKKINDA YAPILAN GÜVENOYLAMASINA İLİŞKİN KARAR Karar No. 998 Karar Tarihi: 13/7/2011 İstanbul Milletvekili Recep Tayyip ERDOĞAN Başkanlığındaki Bakanlar Kurulu, Türkiye Büyük

Detaylı

AYIN TARİHİ. Köşk Seçimi. Nisan 2014

AYIN TARİHİ. Köşk Seçimi. Nisan 2014 AYIN TARİHİ T.C. Başbakanlık Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü Nisan 2014 İÇ POLİTİKA Köşk Seçimi DIŞ POLİTİKA Montrö ye Harfiyen Sadığız EKONOMİ Borsa İstanbul Dünya Birincisi Köşk Seçimi YSK,

Detaylı

Dersim'e üç müjde. Hiçbir şey istikrardan önemli değildir 04 te TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK GÜCÜ SAMİMİYETİDİR. Daha Fazla Gayret, Daha Fazla Samimiyet

Dersim'e üç müjde. Hiçbir şey istikrardan önemli değildir 04 te TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK GÜCÜ SAMİMİYETİDİR. Daha Fazla Gayret, Daha Fazla Samimiyet AK PARTİ İSTANBUL İL BAŞKANLIĞI TEŞKİLAT İÇİ HAFTALIK BÜLTENİ Türkiye ye ihtiyacımız var Biden, "Türkiye, özellikle Suriye konusunda büyük bir insani yükü omuzlamış durumda. Türkiye 1,6 milyon Suriyeli

Detaylı

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle Genel Yayın Yönetmeni Denizli İş Dünyasının Büyük Başarısı DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle birlikteyiz. Üyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden Denizli Ticaret Odası,

Detaylı

Başkan dan. Ç. Ali KOPUZ İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı

Başkan dan. Ç. Ali KOPUZ İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Başkan dan Ç. Ali KOPUZ İstanbul Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Sevgili Dostlar, Türkiye, son derece hayatî olan tarihsel bir süreçten daha geçiyor. Bu süreci en iyi şu şekilde tanımlayabiliriz:

Detaylı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: İleri Demokrasiyi Taçlandırmak İstiyoruz

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: İleri Demokrasiyi Taçlandırmak İstiyoruz T.C. Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından aylık yayımlanır. Yaygın süreli yayınların derlemelerinden oluşur. AYIN TARİHİ Başbakan Recep Tayyip Erdoğan: İleri Demokrasiyi Taçlandırmak

Detaylı

İÇİNDEKİLER SUNUŞ 7 1. DEMOKRATİKLEŞME VE YENİ ANAYASAL SİSTEM

İÇİNDEKİLER SUNUŞ 7 1. DEMOKRATİKLEŞME VE YENİ ANAYASAL SİSTEM İÇİNDEKİLER SUNUŞ 7 1. DEMOKRATİKLEŞME VE YENİ ANAYASAL SİSTEM 15 1.1. Temel Hak ve Hürriyetler 18 1.2. Yeni Anayasa 30 1.3. Yönetim Modeli ve Başkanlık Sistemi 38 1.4. Adalet Sisteminde Dönüşüm 41 1.5.

Detaylı

Türkiye. Beraber yürüdük biz bu yollarda: AK Parti nin kuruluş öyküsü... (Sayfa 10)

Türkiye. Beraber yürüdük biz bu yollarda: AK Parti nin kuruluş öyküsü... (Sayfa 10) Türkiye Bülteni AKPART AYLIK YAYIN ORGANI SAYI : 3 A USTOS 2003 Beraber yürüdük biz bu yollarda: AK Parti nin kuruluş öyküsü... (Sayfa 10) 14 Kurulufl Günü Sonunda başardık. Şu dakikadan itibaren, Türkiye

Detaylı

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ SUNUŞ MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku ve huzur ile kutlamaya hazırlanıyor. Ardımızda bıraktığımız dolu dolu geçen yıllarda ülkemiz ve üyelerimiz

Detaylı

Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi. VII. Ticaret ve Sanayi Şurası Düzenlendi. 37 STK dan Başbakan a Mektup. TOBB 70. Mali Genel Kurulu Yapıldı

Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi. VII. Ticaret ve Sanayi Şurası Düzenlendi. 37 STK dan Başbakan a Mektup. TOBB 70. Mali Genel Kurulu Yapıldı Vergi Rekortmenleri Ödüllendirildi 10 SİVAS TİCARET ve SANAYİ ODASI Adına İmtiyaz Sahibi Osman YILDIRIM Genel Yayın Yönetmeni ve Yazı İşleri Müdürü Orhan KOÇYİĞİT Yayın Kurulu Zeki ÖZDEMİR Osman YILDIZ

Detaylı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı

ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı haziran 2012 sayı 27 ü m r a n i y e b e l e d i y e s i a y l ı k s ü r e l i y a y ı n ı En Başarılı Belediye Başkanı sf.22 Türk Cumhuriyetleri Sempozyumu sf.18 AK Parti Ümraniye İlçe Kongresi sf.10

Detaylı

Sağlıkta Bedel Ödeyenler

Sağlıkta Bedel Ödeyenler Talep Ettik, Kazandık, Sözleşmeliler Kadrolu Oluyor Sağlık ve Sosyal Hizmetlerde 2 Haziran 2013 Günü Başbakan Recep Tayyip Erdoğan a ilettiğimiz sözleşmeli personele kadro talebimiz, 25 Haziran 2013 Günü

Detaylı

temmuz gündemi TEMMUZ 2007 / YIL: 24 SAYI: 278 SAHİBİ Ege Bölgesi Sanayi Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Tamer TAŞKIN

temmuz gündemi TEMMUZ 2007 / YIL: 24 SAYI: 278 SAHİBİ Ege Bölgesi Sanayi Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Tamer TAŞKIN temmuzebso.indd 1 9/20/07 4:21:13 AM TEMMUZ 2007 / YIL: 24 SAYI: 278 SAHİBİ Ege Bölgesi Sanayi Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Tamer TAŞKIN SORUMLU MÜDÜR Mustafa KALYONCU (Genel Sekreter) YAYIN İCRA

Detaylı

AYIN TARİHİ. Merhaba,

AYIN TARİHİ. Merhaba, AYIN TARİHİ BYEGM Adına İmtiyaz Sahibi Murat KARAKAYA Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ali GÜNEŞ Aylık Süreli Derleme Yayın Mart 2014 ISSN: 1301-9325 Hazırlayanlar Yayın Hizmetleri Birimi Görsel Tasarım Yönetmeni

Detaylı

AYIN TARİHİ. Vizesiz Avrupa nın Kapıları Açılıyor

AYIN TARİHİ. Vizesiz Avrupa nın Kapıları Açılıyor AYIN TARİHİ Aralık 2013 T.C. Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü tarafından aylık yayımlanır. Yaygın süreli yayınların derlemelerinden oluşur. Vizesiz Avrupa nın Kapıları Açılıyor Türkiye

Detaylı

BAŞLARKEN. dinamik bir kuruma dönüştüreceğiz. Bu vesile ile mezun olan öğrencilerimizi kutluyor, başarılar diliyorum.

BAŞLARKEN. dinamik bir kuruma dönüştüreceğiz. Bu vesile ile mezun olan öğrencilerimizi kutluyor, başarılar diliyorum. Dosya 1 2 Dosya Değerli Üyelerimiz Üniversiteler şehri olma yolunda hızla ilerleyen Konya mızda KTO-Karatay üniversitemiz ilk mezunlarını verdi. Büyük bir coşku ile diplomalarını teslim ettiğimiz öğrencilerimiz

Detaylı

İÇİNDEKİLER SUNUŞ 7 1. DEMOKRATİKLEŞME VE YENİ ANAYASAL SİSTEM

İÇİNDEKİLER SUNUŞ 7 1. DEMOKRATİKLEŞME VE YENİ ANAYASAL SİSTEM İÇİNDEKİLER SUNUŞ 7 1. DEMOKRATİKLEŞME VE YENİ ANAYASAL SİSTEM 15 1.1. Temel Hak ve Hürriyetler 18 1.2. Yeni Anayasa 26 1.3. Yönetim Modeli ve Başkanlık Sistemi 34 1.4. Adalet Sisteminde Dönüşüm 37 1.5.

Detaylı

Safranbolu. Tarih ve Doğayla İç İçe. Ümraniyelilere Tapu Müjdesi sf.10. Hidayet Türkoğlu Spor Okulu sf.36. Sibel Eraslan Röportajı sf.

Safranbolu. Tarih ve Doğayla İç İçe. Ümraniyelilere Tapu Müjdesi sf.10. Hidayet Türkoğlu Spor Okulu sf.36. Sibel Eraslan Röportajı sf. şubat 2012 sayı 23 ümraniye belediyesi aylık süreli yayını Ümraniyelilere Tapu Müjdesi sf.10 Hidayet Türkoğlu Spor Okulu sf.36 Tarih ve Doğayla İç İçe Safranbolu Sibel Eraslan Röportajı sf.38 Safranbolu

Detaylı

BÜLTEN İSTANBUL. Sınırlar sözkonusu olduğunda kükremiş sel olur, bendimizi çiğner aşarız

BÜLTEN İSTANBUL. Sınırlar sözkonusu olduğunda kükremiş sel olur, bendimizi çiğner aşarız YIL: 2012 SAYI : 143 3-10 TEMMUZ 2012 BÜLTEN İL SİYASİ VE HUKUKİ İŞLER BAŞKANLIĞI T E Ş K İ L A T İ Ç İ H A F T A L I K B Ü L T E N İ AZİZ BABUŞCU AK PARTİ İL BAŞKANI POLİTİKADA AHLAK YOK ÇIKARLAR VARDIR

Detaylı

Kurban Bayramınızı, saglık ve mutluluklar dileriz.

Kurban Bayramınızı, saglık ve mutluluklar dileriz. Kurban Bayramınızı, en içten dileklerimizle kutlar;, saglık ve mutluluklar dileriz. DİYARBAKIR TİCARET BORSASI MECLİS ÜYELERİ DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YÖNETİM KURULU 3 Kapak içindekiler Haber 20 48 2

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ

Detaylı

İçindekiler. 1. Sunuş 5. 2. İleri Demokrasi 17. 3. İnsani Kalkınma 49. 4. Yaşanabilir Mekânlar ve Çevre 81. 5. Güçlü Ekonomi 101. 6.

İçindekiler. 1. Sunuş 5. 2. İleri Demokrasi 17. 3. İnsani Kalkınma 49. 4. Yaşanabilir Mekânlar ve Çevre 81. 5. Güçlü Ekonomi 101. 6. İçindekiler 1. Sunuş 5 2. İleri Demokrasi 17 3. İnsani Kalkınma 49 4. Yaşanabilir Mekânlar ve Çevre 81 5. Güçlü Ekonomi 101 6. Öncü Ülke 163 7. Sonuç 185 1 Sunuş 1 Sunuş Sayın Başkan, değerli milletvekilleri

Detaylı

MEMUR-SEN. Memur Sendikaları Konfederasyonu nun Süreli Yayınıdır Yıl:8, Sayı:22, Mart 2014. MEMUR-SEN Büyük Türkiye

MEMUR-SEN. Memur Sendikaları Konfederasyonu nun Süreli Yayınıdır Yıl:8, Sayı:22, Mart 2014. MEMUR-SEN Büyük Türkiye Memur Sendikaları Konfederasyonu nun Süreli Yayınıdır Yıl:8, Sayı:22, Mart 2014 Büyük Türkiye Buluşmasında Muhteşem Coşku Başbakan R. Tayyip Erdoğan, Memur- Sen in düzenlediği Medeniyet, insan, demokrasi

Detaylı