WIN EURASIA Metal Working

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "WIN EURASIA Metal Working"

Transkript

1 WIN EURASIA Metal Working Kapanış Raporu Uluslararası Makina İmalatı, Metal İşleme Teknolojileri, Birleştirme, Kaynak ve Kesme Teknolojileri Yüzey İşleme Teknolojileri Fuarı Şubat 2015 Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi İstanbul TURKİYE

2 1 WIN EURASIA Metal Working 20 yaşında 20. yıldönümünü kutlayan WIN EURASIA Metal Working Fuarı Şubat 2015 tarihleri arasında TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi'nde Hannover Messe Bileşim Fuarcılık tarafından organize edildi. Fuar, Metal Working Eurasia (Metal İşleme), Surface Treatment Eurasia (Yüzey İşleme) ve Welding Eurasia (Kaynak) olmak üzere 3 ticari fuarı aynı çatı altında bir araya getirdi metrekarelik bir alanda gerçekleştirilen WIN EURASIA Metal Working fuarına 622 katılımcı firma iştirak etti ve çeşitli sektörlerden ve ülkelerden profesyonel ziyaretçi fuarı ziyaret etti. Bir sonraki WIN EURASIA Metal Working fuarının, Şubat 2016 tarihleri arasında düzenlenecek. 622 Katılımcı firma m² net alan Profesyonel ziyaretçi

3 2 Katılımcı Bilgileri Almanya, Avusturya, Birleşik Arap Emirlikleri,Bulgaristan, Çin, Danimarka, Fransa, Güney Kore, Hollanda, İngiltere, İtalya, Macaristan ve Türkiye den 622 şirket, WIN EURASIA Metal Working 2015 fuarında ürünlerini sergiledi. Almanya, İtalya ve Güney Kore ülke pavilyonlarıyla temsil edildi. Uluslararası Katılımcı Ülkeleri Germany 29% Korea 31% Birleşik Krallık Birleşik Arap Emirlikleri Macaristan Fransa Danimarka Bulgaristan Avusturya Hollanda 7% Çin 7% Italya 13%

4 3 WIN Fuarı ve Özel Bölümler 410 Katılımcı m² 116 Katılımcı m² 96 Katılımcı 1.707m² Bu yıl Metal İşleme, Kaynak ve Yüzey İşleme alanında sergilenen ana kategorilere ek olarak WIN EURASIA Metal Working fuarı eş zamanlı etkinlikleriyle de öne çıktı. Robotik Zirvesi, ve Parts2Clean gibi özel teşhir ve forum alanları ziyaretçilerin büyük ilgisini çekti.

5 4 İş Sağlığı ve Güvenliği Metal işleme, kaynak ve yüzey işleme sektörleri üretim aşamalarında büyük rol oynamaktadır, ancak bunun yanı sıra bu sektörler iş sağlığı ve güvenliği açısından en büyük riskleri taşırlar. Bu doğrultuda, adında özel bir sunum programı oluşturuldu, iş sağlığı ve güvenliğine dair sunumlar yapıldı ve katılımcı şirketler çeşitli kişisel koruyucu donanımlarını tanıttı. ATEŞ İNŞAAT, ELTEKS, KIVANÇ KİMYA, NILCO, SSA KİMYA, VERMOP ve WELDAŞ gibi iş güvenliği sektörünün öncü şirketleri programına katıldı. İş Sağlığı ve Güvenliği Profesyonelleri Derneği (İSAG), Türkiye İş Güvenliği İş Adamları Derneği (TİGİAD), Temizlik ve Servis Hizmetleri İş Adamları Derneği (TESHİAD) ve Hinte şirketinin desteğiyle düzenlenen forumlarda, iş güvenliği sektörü 4 gün boyunca kapsamlı olarak ele alındı.

6 5 İş Sağlığı ve Güvenliği Forumu Konu Başlıkları Mesleki Cilt Koruması TİGİAD ın Türkiye deki İş Sağlığı ve Güvenliği alanındaki Konumu İşte Güvenlik ve Sağlık ile ilgili filmler ve çoklu ortam yayınları KKD Uygulamalarında Yaşanan Sorunlar ve Çözümler Makina Güvenliği Uygulamaları İSG Profesyonellerinin Hukuki Sorunları İş Kazalarında Kök Neden Analizi İşyerlerinde İSG alanında İyi Uygulama Örnekleri İşyerlerinde Yangın ve Patlamaya Karşı Alınacak Önlemler Çalışan Eğitimleri ve İletişim Dünya da ve Türkiye de İSG Uygulamaları ve Karşılaştırmaları İnşaatlarda İSG Uygulamaları TESHİAD, ELTEKS,WELDAS Sunumları

7 6 Robotik Çözümler Robotik Zirvesi alanında, robot makinelerin üretim aşamalarındaki gittikçe artan önemi ve Türkiye nin mevcut durumu ve kapasitesi tartışıldı. NACHI TÜRKİYE, YASKAWA, KUKA, MITSUBISHI ELECTRIC TÜRKİYE ve TPEC MÜHENDİSLİK gibi öncü şirketler programa katıldı, sunumlar yaptı ve robot ürünlerinin zaman, maliyet ve kalite açısından otomasyon sektöründeki avantajları vurgulandı. Ayrıca, çeşitli şirketlerin hareketli robot kollarından örnekler, özel teşhir alanında ziyaretçilere tanıtıldı.

8 7 Katılımcı Görüşleri ORHAN V. TORAMANLAR, Yurtiçi Satış ve Pazarlama Danışmanı- KROMAŞ: Kromaş firması olarak yıllarca WIN Metal Working fuarına katıldık ve bu fuara katılmaktan gurur duyduk. Firma olarak birçok gelir elde ettik bu sayede. Bu sene Alman Roster firması Kromaş makinayı satın alarak burada faaliyete geçti. Alman firması olarak ilk defa bu fuara katıldık. Bu sayede yeni arıtma makinalarımızı tanıtma imkanı bulduk. Şuanda fuar gayet iyi geçiyor. Umarız önümüzdeki fuarlarda da aynı stand düzeniyle aynı şevkle işlerimiz devam eder. WIN Metal Working fuarını seviyoruz. SEMIH ŞENOCAK, Satış Müdürü, Makine Yüksek Mühendisi- BOYSİS: Boysis olarak Endüstriyel boyahaneler kuruyoruz ve türkiyede sektörümüzde öncü firmayız. Yaklaşık 5 yıldır WIN Metal Working fuarlarına katılıyoruz ve bu fuar bu sene içindeki en verimli fuarımızdı. Müşterilerimizle biraraya gelmemizi sağlayan bir fuar olduğu için WIN Metal Working fuarından oldukça verim aldık.

9 8 Katılımcı Görüşleri RECEP AKBAŞ, Teknik Hizmetler Müdürü- ŞAHİNLER METAL MAKİNE: Saç işleme makineleri üretmekteyiz.win Metal Working fuarı kurulduğundan beri katılmaktayız. Bizim için özel tanıtım ve reklam amacı gütmektedir. Yeni müşteriler edinip mevcut müşterilerimizle görüşme imkanı buluyoruz.şu ana kadar WIN Metal Working fuarlarından memnunuz, satışlarımız gayet iyidir. Bu seneki WIN fuarı bizim için oldukça verimli geçmiştir DOĞAN ÖZDEN, Genel Müdür- ATLAS CNC MAKİNA: Şirket olarak 12 yıldır makina sektöründeyiz. Bu yıl ilk defa WIN fuarına katıldık. Fuar oldukça başarılı geçti, memnunuz. Fuarı organize eden Hannover Messe Bileşim Fuarcılığa teşekkür ediyoruz.

10 9 Katılımcı Görüşleri YÜCEL UYGUR, Pazarlama ve Satış Direktörü- MAGMAWELD Hannover Messe Bileşim fuarcılığın düzenlediği fuar, kaynak üreticileri için düzenlenen tek fuar olduğu için bizim için gayet önemli.bu sene kışa dönemine alınması da bizim için iyi oldu. Kar olmasına rağmen 3 gündür gayet memnunuz.. SİNAN ATEŞ, Key Account Manager- SCHULER PRESSEN: Bu sene ilk defa katıldık ve İstanbul ve çevresinde güzel kontaktlar kurduk. Önümüzdeki yıllarda da katılmayı düşünüyoruz. ERDEM KODAL, Genel Müdür- RUKO: WIN EURASIA Metal Working fuarı uluslararası ve kaynak sektöründeki son teknolojileri görebileceğiiz bir fuar. Bizde 2009 yılından beri severek katılıyoruz ve bu fuarda kendi ürünlerimizin yeni teknolojilerini müşterilerimize tanıtıyoruz.

11 10 Katılımcı Görüşleri CEM DEŞEN, Genel Müdür- CLOOS: Türkiye organizasyonumuz olan Cloos kaynak 2007 yılından beri türkiyedeki müşterilerimize kaynak teknolojisi konusunda hem robotik otomasyon hem manuel kaynak üzerine hizmet vermektedir.2007 yılından beri katıldığımız WIN fuarı bizim için farklı ülkelerdeki müşterilerimizle buluşmamız için çok önemli bir yer taşımaktadır.fuarda yapmak istediğimiz kaynak teknoloji konusunda sektörde yenilikçi ve rakiplerimizden bizi öne çıkaran ürünlerimizi sergileyebilmemizdir. MUSA SAYDI, Bölge Satış Müdürü- MVD: Firma olarak 2015 fuarında tekrar biraradayız de kurulan firmamız Türkiyede makina sektöründe ilkleri gerçekleştirmiştir. Şuanda da WIN EURASIA Metal Working fuarında kullanıcılarla birlikteyiz. Uluslararası bir fuar olduğu için yerli ve yabancı müşterilerimizle tekrar bu fuarda birlikteyiz ve oldukça memnunuz. Yine yeni ürünlerimizle bu fuardayız ve gelecek senelerde katılmayı planlıyoruz.

12 11 Katılımcı Görüşleri UĞUR BAYRAM, Pazarlama Müdürü- Askaynak: "Eczacıbaşı-Lincoln Electric Askaynak olarak sektörümüzün en önemli buluşması olan WIN fuarlarına yıllardır katılıyoruz. Her ne kadar internetin gelişimi ile birlikte fuarlara olan talep azalıyor gibi gözükse de bizim sektörümüz için fuarlar hâlâ çok önemli. Burada yeniliklerimizi ve hizmetlerimizi sunma olanağı buluyoruz. Bu seneyi değerlendirmek gerekirse, katılımdan çok memnun kaldığımızı belirtebilirim. Hem yurtiçinden hem yurtdışından oldukça fazla sayıda potansiyel iş bağlantıları yakaladık. Aynı zamanda fuar bize sektördeki rakiplerimizi görüp onlarla bir karşılaştırma yapma olanağı da sundu. Bence harcadığımız paraya değen bir pazarlama aktivitesi oldu."

13 12 Ziyaretçi Bilgileri WIN EURASIA Metal Working fuarını 36 farklı sektörden profesyoneller ziyaret etti. Özel sektör ziyaretçilerinin %79 u üretici firmalardan %81 satın almada yetkili ziyaretçi Metal Makine Otomotiv Demir Çelik Elektrik elektronik Kaynak İnşaat Otomasyon Aluminyum Beyazeşya Hidrolik Pnömatik Petrol,doğalgaz Ulaştırma,Lojistik Gıda ve İçecek Madencilik Güvenlik/İş Güvenliği Denizcilik Boru IT/ Yazılım Tekstil Savunma Sağlık Perakende,Bayi Havacılık,Uzay Cam,Seramik Ambalaj Bağlantı elemanları Ağaç/Kağıt Boya Enerji Finans Diğer 8% 6% 5% 4% 3% 3% 3% 3% 3% 1% 1% 1% 1% 6% 13% %

14 13 Uluslararası Ziyaretçi Bilgileri Türkiye, WIN EURASIA Metal Working fuarı için bir tüketici pazarı olarak kendi rolüne odaklanmasına rağmen, fuar aslında daha büyük bir pazarı, yani tüm Avrasya ekonomik bölgesini hedef alıyor. Çok sayıda çeşitli uluslararası pazarlama faaliyetleri ve mükemmel seyahat bağlantıları sayesinde, WIN EURASIA Metal Working 2015 Orta Doğu dan, Avrupa dan ve aynı zamanda diğer bölgelerden ziyaretçilere ulaşıp fuara çekmeye başardı. BDT 7% Avrupa 55% Amerika 1% Afrika 5% Ortadoğu 25% Asya 7%

15 14 Ziyaretçi Görüşleri MUSTAFA PABUÇÇU, Erzincan Demirciler Odası Başkanı: Fuar organizasyonunda bize yardımcı olan Hannover Messe Bileşim çalışanlarına çok teşekkür ediyoruz.gelişen teknolojiyi demirci esnafa ve demirciler odamızdaki arkadaşlarımıza tanıtmak amacıyla kurulan fuarı 5 yıldır takip ediyoruz. Teknik bilgi ve yeni teknolojiler hakkında bigi alıyoruz. Önümüzdeki yıllardada WIN fuarlarını tekrar ziyaret etmek istiyoruz. Mr. N. M. HOSSEIN FALLAH, Iran Metalurji Derneği: Fuarı ilk defa ziyaret ediyorum ve gayet memnun kaldım.hannover Messe Bileşim Fuarcılık ekibini tebrik ediyorum. B BARIŞ ŞİŞMAN, Aksaray Chamber of Commerce: Her sene gelen talepler doğrultusunda WIN fuarlarına katılıyoruz ve bir otobüs üyemizle geliyoruz. Ve getirdiğimiz üyelerimiz içinde WIN fuarları gayet verimli geçiyor.

16 15 Ziyaretçi Görüşleri Eskişehir Sanayi Odası: Bugün üyelerimizle birlikte WIN fuarına katıldık. Görüşmeler gayet iyi geçti. Geri dönüşler olumlu.fuar gayet güzel herkesin gelmesini tavsiye ediyoruz. Eskişehir Ticaret Odası: WIN fuarına sabah geldik. Bütün üyelerimiz görüşmeler yaptı, verimli geçtiğine inanıyorum çünkü çok iyi geri dönüşler oldu. Bundan sonraki seelerde de katılmayı diliyoruz.

17 16 Tanıtım Çalışmaları Reklamlar Gazeteler TV ve Radyo Seyahat Dergileri İş Dünyası Yayınları SkyLife Anadolu Jet Hürriyet, Sabah, Habertürk gibi 9 ulusal gazete ve haber portalında reklamlar CNN Türk, NTV Radyo,TRT gibi ulusal ve yerel TV ve Radyo kanalında 3864 sn reklam Havayolu Denizyolu Karayolu seyahat degilerinde reklamlar Tirajı yüksek 12 ulusal ve uluslararası iş ve ekonomi dergisinde reklam ve ekler

18 17 Tanıtım Çalışmaları Reklamlar Sosyal Mecra Toplu Taşıma Açık Alan Sosyal Metro IDO Şehiriçi mecrada Metrobüs ve Merkezi interaktif Otobüs- Feribot - Noktalarda tanıtım lerde larda Açıkhava çalışmaları posterler posterler Reklamları

19 18 Tanıtım Çalışmaları DMAG Temsilcilikleri DMAG nin 124 ülkedeki temsilciliklerinin desteğiyle WIN EURASIA Metal Working tanıtım faliyetleri. Afrika Mozambik İran Cezayir Namibya İsrail Angola Nijerya Japonya Benin Ruanda Ürdün Botsvana Senegal Kazakistan Burkina Faso Güney Afrika Kuveyt Kamerun Güney Sudan Kırgızistan Kongo Sudan Malezya Mısır Svaziland Nepal Etiyopya Tanzanya Umman Gabon Togo Pakistan Gambiya Tunus Filistin Gana Uganda Çin Gine Zambiya Filipinler Fildişi Sahilleri Zimbabve Katar Kenya Asya Suudi Lesoto Ermenisten Arabistan Madagaskar Azerbaycan Singapur Malavi Gürcistan Güney Kore Mali Hong Kong Sri Lanka Fas Hindistan Suriye Morityus Endonezya Tacikistan

20 19 Tanıtım Çalışmaları DMAG Temsilcilikleri Tayvan Tayland Turkmenista BAE Özbekistan Vietnam Avustralya ve Yeni Zelanda Avustralya Yeni Zelanda Avrupa Aravutluk Avusturya Belarus Belçika Bosna Hersek Bulgaristan Hırvatistan Kıbrıs Çek Cumhuriyeti Danimarka Estonya Finlandiya Fransa Yunanistan Macaristan İrlanda Italya Kosova Letonya Lihtenştayn Litvanya Lüksemburg Makedonya Karadağ Hollanda Norveç Polonya Portekiz Moldova Cumhuriyeti Romanya Rusya Sırbistan Slovakya Slovenya İspanya İsveç İsviçre Ukrayna Birleşik Krallık Kuzey ve Güney Amerika Arjantin Bolivya Brezilya Kanada Şili Kolombiya Ekvador Meksika Paraguay Peru Amerika Birleşik Devletleri Uruguay Venezuela

21 20 Tanıtım Çalışmaları Delegasyonlar Uluslararası Heyetler: Ekonomi Bakanlığı nın desteğiyle 19 ülkede Satın Alma Programı gerçekleştirildi. Heyetler, iş bağlantıları kurmak için WIN Eurasia Metalworking fuarına katıldı. Makine, Otomotiv, İnşaat ve Elektrik-Elektronik gibi sektörlerden ziyaretçileri çekmek için Arapça, İngilizce ve Farsça davetiyeler gönderildi. Ulusal Heyetler: Ticaret Odaları ve diğer paydaşların işbirliği sayesinde, Türkiye nin 32 bölgesinden 46 tane heyet (Adana, Afyon, Ankara, Bursa, Denizli, Eskişehir, Konya gibi) fuarı ziyaret etti.

22 Destekleyenler Sektörel Dergiler sektörel dergiden WIN EURASIA Metal Working fuarına medya desteği.

23 Destekleyenler Organizasyonlar 22

24 23 Galeri

25 24 Galeri

26 25 Galeri

27 26 Galeri

28 27 İrtibat Bilgileri: Hannover Fairs Turkey Fuarcilik A.S. Büyükdere Cad. Şarlı İş Merkezi Istanbul Turkey Ceyda Alp Proje Müdürü Tel Derya Arslan Proje Müdürü Tel Şubat 2016 Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi Takviminize şimdiden kaydedin!

Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen

Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen Medya Kit 2015 1 HAKKINDA Dünya ekmek, makarna ve bisküvi sanayi ile bu sanayiye hizmet veren makine sanayinin güvenilir bilgi kaynağı ve iletişim mecrası olmayı hedefleyen BBM DERGISI; Dünya ekmek, makarna

Detaylı

Alanında iddialı ve itibarlı bir yayın olmayı misyon edinen

Alanında iddialı ve itibarlı bir yayın olmayı misyon edinen Medya Kit 2015 1 HAKKINDA Alanında iddialı ve itibarlı bir yayın olmayı misyon edinen DEĞIRMENCI DERGISI; Üretim süreçlerindeki teknik konuları ele alan makale ve röportajları, Her sezon farklı ürünlerdeki

Detaylı

İmalat endüstrisinin kazandıran 3 uluslararası fuarı. www.win-fair.com. 05-08 Haziran 2014. Tüyap Büyükçekmece - İstanbul / Türkiye

İmalat endüstrisinin kazandıran 3 uluslararası fuarı. www.win-fair.com. 05-08 Haziran 2014. Tüyap Büyükçekmece - İstanbul / Türkiye İmalat endüstrisinin kazandıran 3 uluslararası fuarı 05-08 Haziran 2014 www.win-fair.com Tüyap Büyükçekmece - İstanbul / Türkiye 2 2 3 3 AVRASYA NIN LİDER SANAYİ ETKİNLİĞİNE HOŞ GELDİNİZ WIN EURASIA METAL

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 12 15 Mart 2014 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 4 1.3. ARAŞTIRMANIN

Detaylı

DÜNYA İŞ YAPMA ENDEKSİ NDE TÜRKİYE NİN YERİ VE TÜRKİYE DEKİ İŞ ORTAMI

DÜNYA İŞ YAPMA ENDEKSİ NDE TÜRKİYE NİN YERİ VE TÜRKİYE DEKİ İŞ ORTAMI DÜNYA İŞ YAPMA ENDEKSİ NDE TÜRKİYE NİN YERİ VE TÜRKİYE DEKİ İŞ ORTAMI Övgü PINAR GİRİŞ Uluslararası Finans Kurumu (International Finance Corporation, IFC) ve Dünya Bankası (World Bank, WB) tarafından 2003

Detaylı

KONYA BÖLGESİ OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜ İÇİN İHRACAT PAZAR ARAŞTIRMASI

KONYA BÖLGESİ OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜ İÇİN İHRACAT PAZAR ARAŞTIRMASI KONYA BÖLGESİ OTOMOTİV YAN SANAYİ SEKTÖRÜ İÇİN İHRACAT PAZAR ARAŞTIRMASI 1. GİRİŞ Dünyada gelişmiş ve gelişmekte olan hemen hemen her ülkenin lokomotif sektörlerinden biri de otomotiv ve otomotiv yan sanayi

Detaylı

Fuar Sonuç Raporu. www.beautyeurasia.com www.beauty-events.com

Fuar Sonuç Raporu. www.beautyeurasia.com www.beauty-events.com 2014 Fuar Sonuç Raporu www.beautyeurasia.com www.beauty-events.com 10. Uluslararası Kozmetik, Güzellik, Kuaför Fuarı TARİH: 12 14 Haziran 2014 KATILIMCI: 44 ülkeden 550 katılımcı Azerbaycan, Avusturya,

Detaylı

KOBİ LER İÇİN 10 ADIMDA YURTDIŞI SEYAHATİ KLAVUZU 1. HEDEF PAZAR İLE İLGİLİ ÖN ARAŞTIRMA YAPIN. Fuar veya iş görüşmesi amaçlı ziyaret edeceğiniz pazar ile ilgili tarifeler, ticaret bariyerleri, fikri mülkiyet

Detaylı

2014 8. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI SONUÇ RAPORU

2014 8. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI SONUÇ RAPORU 2014 8. TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUARI SONUÇ RAPORU TÜRSAB 2014 TRAVEL TURKEY İZMİR TURİZM FUAR RAPORU T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı himayesinde Türkiye Seyahat Acentaları Birliği, Hannover Fairs Turkey

Detaylı

DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü

DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail ÜNVER Mevlana Kalkınma Ajansı, Konya Yatırım Destek Ofisi Koordinatörü KONYA ÖZELİNDE YABANCI SERMAYELİ FİRMALARIN ÜLKE BAZLI ANALİZİ 06.08.2014 1 DEĞERLENDİRME NOTU: İsmail

Detaylı

Foundry-Planet.com. Teknik ve idari dökümhane yönetimi için sektörel B2B portal. Medya Bülteni 2009

Foundry-Planet.com. Teknik ve idari dökümhane yönetimi için sektörel B2B portal. Medya Bülteni 2009 Medya Bülteni 2009 ( 2.çeyrek - 2009 ) Foundry-Planet.com Medya Bülteni Sektörel internet portalı www.foundry-planet.com, dökümhaneler, tedarikçiler ve müşterilerin buluşma noktasıdır. 1 Nisan 2005 tarihinde

Detaylı

YATIRIM DESTEK OFİSİ SİAL 2008 FUAR RAPORU

YATIRIM DESTEK OFİSİ SİAL 2008 FUAR RAPORU ZEYNEP SOLAK TANSUĞ YATIRIM DESTEK OFİSİ SİAL 2008 FUAR RAPORU ARALIK 2008 1 GİRİŞ Gıda sektöründe dünya liderlerinden biri olan SIAL Uluslararası Gıda Fuarı, 19 23 Ekim 2008 tarihleri arasında Paris te

Detaylı

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF)

MÜCEVHER İHRACATÇILARI BİRLİĞİ MAL GRUBU ÜLKE RAPORU (TÜRKİYE GENELİ) - (KÜMÜLATİF) ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 1 BİRLEŞİK ARAP EMİRLİ 269.665.223,68 305.580.419,69 13,32 ALTINDAN MAMUL MÜCEVHERCİ VE KUYUMCU EŞYASI 2 IRAK 155.240.675,64 92.044.938,69-40,71 ALTINDAN MAMUL

Detaylı

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ

TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Ülke TÜRKİYE DEKİ YABANCI ÜLKE TEMSİLCİLİKLERİ Temsilcilik Türü Şehir Telefon Faks e-posta A.B.D. Başkonsolosluk Adana (0322) 346 62 62 (0322) 346 79 16 A.B.D. Büyükelçilik Ankara 455 55 55 467 00 19 A.B.D.

Detaylı

KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ

KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ KONYA İLİ İHRACAT ANALİZİ Hazırlayanlar: Hakan AKIN Kıdemli Dış Ticaret Uzmanı Nazlı ÜSTÜN KTO Etüd Araştırma Md. Yrd. Feyzullah ALTAY KTO Etüd Araştırma Uzmanı Hacı Dede Hakan KARAGÖZ KTO Etüd Araştırma

Detaylı

SOSYAL GELİŞME ENDEKSİ TÜRKİYE İÇİN NE İFADE EDİYOR?

SOSYAL GELİŞME ENDEKSİ TÜRKİYE İÇİN NE İFADE EDİYOR? DEĞERLENDİRMENOTU Haziran2014 N201421 tepav Türkiye Ekonomi Politikaları Araştırma Vakfı Ali SÖKMEN 1 Araştırmacı, Ekonomi Çalışmaları SOSYAL GELİŞME ENDEKSİ TÜRKİYE İÇİN NE İFADE EDİYOR? Günlük hayatta

Detaylı

2007-2012 DÖNEMİ KÜRESEL VE ULUSAL DIŞ TİCARET GELİŞMELERİ

2007-2012 DÖNEMİ KÜRESEL VE ULUSAL DIŞ TİCARET GELİŞMELERİ 2007-2012 DÖNEMİ KÜRESEL VE ULUSAL DIŞ TİCARET GELİŞMELERİ T.C. GÜMRÜK VE TİCARET BAKANLIĞI RİSK YÖNETİMİ VE KONTROL GENEL MÜDÜRLÜĞÜ EKONOMİK ANALİZ VE DEĞERLENDİRME DAİRESİ 30.12.2013, ANKARA S.BAVLI,

Detaylı

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Faaliyet Raporu. Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı

SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ. Faaliyet Raporu. Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı SİVİL HAVACILIK GENEL MÜDÜRLÜĞÜ Faaliyet Raporu Strateji Geliştirme Daire Başkanlığı Çalışmadan, üretmeden, yorulmadan daha rahat yaşamanın yollarını arayan milletler; önce haysiyetlerini sonra bağımsızlıklarını

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI 11 14 Mart 2015 TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 4 1.3. ARAŞTIRMANIN

Detaylı

Kozmetik Güzellik Kuaför. Fuarı. BeautyEurasia 2012 Fuar Sonuç Raporu

Kozmetik Güzellik Kuaför. Fuarı. BeautyEurasia 2012 Fuar Sonuç Raporu Kozmetik Güzellik Kuaför Fuarı BeautyEurasia 2012 Fuar Sonuç Raporu FUAR SONUÇ RAPORU 2012 BeautyEurasia 8. Uluslararası Kozmetik Güzellik Kuaför Fuarı TARİH: 14-16 Haziran 2012 FUAR ALANI: Tüyap Fuar

Detaylı

Geçmiş Politika Güncellemeleri

Geçmiş Politika Güncellemeleri Politika Güncellemeleri Page 1 of 92 Geçmiş Politika Güncellemeleri Bu sayfa, PayPal hizmetinde, Kullanıcı Sözleşmesinde veya diğer politikalarda yapılan önemli değişiklikleri gösteriyor. PayPal Kullanıcı

Detaylı

30 Eylül-03 Ekim 2010 LED 2010 KapanıĢ Raporu

30 Eylül-03 Ekim 2010 LED 2010 KapanıĢ Raporu TÜRKĠYE NĠN TEK LED FUARI ÖNÜMÜZDEKĠ SENE ULUSLARARASI OLACAK 30 Eylül-3 Ekim tarihleri arasında organize edilen ve T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından desteklenen Türkiye nin yanı sıra

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI BURSA METAL İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI BURSA SAC İŞLEME TEKNOLOJİLERİ FUARI 2013 BELEX 2013 BURSA 4. HIRDAVAT VE İŞ GÜVENLİĞİ FUARI 2013 BORUTEK 2013 İCAT 2013 5 8 Aralık 2013 ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET

Detaylı

Her şey, her proje bir

Her şey, her proje bir BAŞKANIN NOTU... www.csd.org.tr İF Expo Uluslararası İstanbul Çorap, İç Giyim Fuarı nın kısa zamanda elde ettiğimiz başarı hiç kuşkusuz tesadüf değil Değerli dostlarım, Her şey, her proje bir hayalle başlar.

Detaylı

HATAY İLİ İHRACATI ARAŞTIRMA RAPORU

HATAY İLİ İHRACATI ARAŞTIRMA RAPORU HATAY İLİ İHRACATI ARAŞTIRMA RAPORU Doç. Dr. Ali Serhan KOYUNCUGİL Prof. Dr. Nermin ÖZGÜLBAŞ BİB Ltd. Şti. HATAY Nisan 2014 Teşekkür Yazarlar, bu Araştırma'da kendilerine yer alma şansı tanıyan BİB Ltd.

Detaylı

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK

C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK C.Can Aktan (ed), Yoksullukla Mücadele Stratejileri, Ankara: Hak-İş Konfederasyonu Yayını, 2002. DÜNYADA GELİR DAĞILIMINDA ADALETSİZLİK Dünyada gelir dağılımındaki adaletsizliğin hangi boyutlarda olduğunu

Detaylı

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI

ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI ZİYARETÇİ ARAŞTIRMASI ÖZET SONUÇLARI TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi Büyükçekmece İstanbul İÇİNDEKİLER SAYFA 1. ARAŞTIRMANIN KONUSU 3 1.1. FUAR KÜNYESİ 3 1.2. ARAŞTIRMANIN AMACI 3 1.3. ARAŞTIRMANIN YÖNTEMİ

Detaylı

Bir Sonraki Versiyon 06-08.03.2014 Eurasia Rail: 4. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı

Bir Sonraki Versiyon 06-08.03.2014 Eurasia Rail: 4. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı Eurasia Rail 2013 3.Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı ve Lojistik Fuarı, 7-9 Mart 2013 Bir Sonraki Versiyon 06-08.03.2014 Eurasia Rail: 4. Uluslararası Demiryolu, Hafif Raylı Sistemler, Altyapı

Detaylı

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU

TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU TÜRKİYE ONLINE TÜRKİYE İNTERNET EKONOMİSİ RAPORU The Boston Consulting Group (BCG) küresel bir danışmanlık şirketi ve dünyanın yönetim stratejileri konusunda önde gelen fikir liderlerinden biridir. BCG,

Detaylı

2003 yılının ilk altı aylık döneminde şirket çalışanlarının aldığı eğitimlerin listesi aşağıdaki gibidir :

2003 yılının ilk altı aylık döneminde şirket çalışanlarının aldığı eğitimlerin listesi aşağıdaki gibidir : İZFAŞ İZMİR FUARCILIK HİZMETLERİ KÜLTÜR VE SANAT İŞLERİ TİC. A.Ş. KALİTE YÖNETİM TEMSİLCİLİĞİ 2003 YILI FAALİYETLERİ 2003 yılı içerisinde sürekli iyileştirme kapsamında şirketimizde re-organizasyon çalışması

Detaylı