MÜSİAD. MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti. TÜSİAD dan İade-i Ziyaret. İstihdam Raporu Kamuoyu İle Paylaşıldı. MÜSİAD Konya Şubesi 20 Yaşında. E-Bülten.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MÜSİAD. MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti. TÜSİAD dan İade-i Ziyaret. İstihdam Raporu Kamuoyu İle Paylaşıldı. MÜSİAD Konya Şubesi 20 Yaşında. E-Bülten."

Transkript

1 E-Bülten MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti Sayfa2 E-Bülten Kasım 2012 MÜSİAD TÜSİAD dan İade-i Ziyaret İstihdam Raporu Kamuoyu İle Paylaşıldı Sayfa 5 Sayfa 3 MÜSİAD Konya Şubesi 20 Yaşında 5 6 İşadamları Yatırım İçin Kamu-Özel Sektör İşbirliği Projeleri (PPP)'nde Düzenlenme Bekliyor MÜSİAD, TÜBİTAK Başkanı Altunbaşak'ı Ağırladı Sayfa 4

2 MÜSİAD HEYETİ ANKARA'DA MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyeti 6 Kasım 2012 Salı günü Çankaya Köşkü nde kabul etti. 2 Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyetin, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ü Çankaya Köşkü ndeki ziyareti yaklaşık bir saat sürdü. Görüşmede, MÜSİAD ın Ekim ayında, 5140 yabancı işadamının katılımıyla gerçekleştirdiği Uluslararası İş Forumu (IBF) ve MÜSİAD Fuarı nın sonuçları değerlendirildi. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül e himayelerinde gerçekleşen organizasyona verdiği destek için teşekkürlerini arz etti. Bakan Cevdet Yılmaz'la Kalkınma Ajansları İle İşbirliği Konuşuldu MÜSİAD Heyeti, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ı makamında ziyaret etti. Görüşmede, Kalkınma Ajansları ile işbirliği yapılarak, IBF ve Fuar için İstanbul a gelen işadamlarının Anadolu nun çeşitli illerine götürülmesi şeklinde bu yıl ilk kez yapılan çalışmanın sonuçları değerlendirildi. Ankara Büyükşehir Belediyesi İle Ortak Çalışmalar Başlatılacak Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek i makamında Nail Olpak ın başkanlığında ziyaret eden MÜSİAD Heyeti, İstanbul da gerçekleşen MÜSİAD Fuarı na gelerek bir gününün tamamını MÜSİAD üyelerinin standlarını gezmeye ve onlarla tanışmaya ayıran Başkan Melih Gökçek e teşekkürlerini sundu.

3 TÜSİAD'DAN İADE-İ ZİYARET TÜSİAD Genel Başkanı Ümit Boyner ve beraberindeki heyet MÜSİAD Genel Merkezi nde Genel Başkan Nail Olpak ile bir araya geldiler. Ziyaretin ardından gerçekleşen basın toplantısında Genel Başkan Ümit Boyner ve beraberindeki TÜSİ- AD Heyeti nin iade-i ziyaretlerinden memnuniyet duyduğunu dile getiren Olpak, MÜSİAD olarak dün olduğu gibi yarın da, Türkiye nin yararına olan her işte, ayırt etmeden her kurumla, ekonomik ve sosyal ilişkiler kurmaya devam edeceğiz. Türkiye, makro düzeyde hareketli ve olumlu bir ekonomik sürece girmiş durumda. Ülkemizin 2023 yılında dünyanın ilk 10 ekonomisi arasında yer alması ve kişi başı 25 bin USD milli gelir hedefi, kamunun ve özel sektörün küresel rekabete tam anlamıyla hazır olmasını zorunlu kılıyor, dedi. "ÖZEL SEKTÖR VE KOSGEB: REKABET GÜCÜNÜN GELİŞİMİ İÇİN YENİ İŞBİRLİKLERİ" TEMALI GİK TOPLANTISI ANTALYA'DA GERÇEKLEŞTİRİLDİ MÜSİAD tarafından iki ayda bir düzenlenen Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı, Kasım 2012 tarihlerinde, KOBİ lerin Finansman İhtiyacı gündemiyle, KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ın da katılımıyla Antalya Porto Bello Oteli nde gerçekleştirildi. 3 Toplantının açılış konuşmasını yapan Genel Başkan Olpak, ülkenin topyekûn kalkınmayı konuştuğu günlerde bu gelişime MÜSİAD olarak nasıl katkı sağlayabiliriz noktasında çaba gösterdiklerini belirtti. KOBİ lerin kalkındırılmasının, işletmelerin gelişimi noktasında önemli olduğunu ifade eden Olpak, devletten denetleyici, düzenleyici ve destekleyici rol oynamasını beklediklerini ifade etti. Olpak, KOBİ ler açısından planlı ve stratejik hamleler yapılması kaçınılmazdır ve zorunluluktur, dedi. KOSGEB Başkanı Mustafa Kaplan ise yaptığı konuşmada MÜSİAD ın araştırma raporlarıyla pek çok kuruma öncülük ettiğini, yol gösterdiğini belirtti. Ciddi çalışmalar yapılarak hazırlanan bu raporlarda çok isabetli tespitler yapıldığını vurguladı. İşbirliği güç birliği demektir diyen Kaplan, bunun kültürümüzden geldiğini dile getirdi. Gelişmiş ülkelerde bunun daha iyi uygulandığını ifade ederek, biz de ise daha çok küçük olsun benim olsun mantığının işlendiğini savunan Kaplan, girişimcilik için yeni hamlelere ihtiyaç olduğunu belirtti. 110 bin kişiye girişimcilik noktasında eğitim verdiklerini, bu rakamları bir milyona çıkarmak istediklerini söyledi.

4 MÜSİAD KONYA ŞUBESİ 20 YAŞINDA MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Konya Şubemizin 20. yılı kutlamaları çerçevesinde Konya daydı. MÜSİAD Konya Şubesi ndeki programa, Konya Valisi Aydın Nezih Doğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Akyürek, AK Parti Konya İl Başkanı Ahmet Sorgun, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, MÜSİAD 4. Dönem Genel Başkanı Ömer Cihad Vardan, Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, üyeler ve işadamları katıldı. Törende konuşan MÜSİAD Konya Şube Başkanı Aslan Korkmaz, derneğe üye olduğu yıldan bugünlere kolay gelinmediğini söyleyerek, Aslında 20. yıldan amaç sizleri 20 yıl öncesine götürmekti. O günlerden bugünlere kolay gelinmedi. Şunu biliyorum ben 2000 yılı üyesiyim, o günler ve ondan önceki günler zor dönemlerdi. MÜSİAD faaliyeti olduğu zaman işimizden ve eşimizden önce MÜSİAD ın faaliyetlerini ön plana alıyorduk. Bugün de aynı heyecanla devam ettirmenin sevinci ve mutluluğu içindeyiz, dedi. 4 MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ise konuşmasında, 20 yılda MÜSİAD Konya Şubesi nin geldiği noktanın önemine değindi. Olpak, MÜSİAD camiası olarak bugün çok gururlandığımız ve iftihar ettiğimiz bir tabloyu hep birlikte yaşıyoruz. MÜSİAD olarak kurulduğumuzdan bu yana sahip olduğumuz değerlerden ve ilkelerimizden ödün vermeden büyük bir gönül birlikteliği olarak bu ülke için faydalı işler yapmaya çalıştık ve bundan sonra da gücümüz yettiği kadar çalışmaya devam edeceğiz, şeklinde konuştu. MÜSİAD OTOMOTİV SEKTÖR KURULU, ORTAK AKIL TOPLANTISININ İLKİNİ GERÇEKLEŞTİRDİ MÜSİAD Otomotiv Sektör Kurulu, Genel Merkez de gerçekleştirdiği toplantıda TOFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi (TOFAŞ Eski CEO su) Ali Pandır ı ağırladı. Otomotiv Sektör Kurulu tarafından bu sene başlatılan, sektörün önde gelen isimlerinin katılımıyla gerçekleştirilen ortak akıl toplantısının ilk konuğu TOFAŞ Yönetim Kurulu Üyesi Ali Pandır oldu. Otomotiv sektörünün dünyadaki durumu ve ülkemizdeki geleceği hakkında görüş, düşünce ve değerlendirmelerin yapıldığı toplantıda, en önemli konu yerli üretim oldu. Toplantıda yerli üretimin ve yerli markanın, Türk otomotiv sektörünün geleceğinin kalıcı olması için şart olduğu vurgulandı.

5 İSTİHDAM RAPORU KAMUOYU İLE PAYLAŞILDI MÜSİAD tarafından hazırlanan Küresel Kriz ve İstihdam Raporu Genel Başkan Nail Olpak tarafından bir basın toplantısıyla açıklandı. Rapora ilişkin gazetecilere bilgi veren Genel Başkan Olpak, 2012 yılında işsizlik rakamları düşmüş olsa da 75 milyonluk nüfusa ve 775 milyar dolarlık iktisadi büyüklüğe sahip, orta büyüklükte bir ülke olan Türkiye için; dış rekabet, verimlilik, mali dengeler, demografi ve emek piyasası yapısı gibi mevcut veri setine göre, işsizlik sorununu tümüyle ortadan kaldırmak, mümkün gözükmemektedir, diyen Genel Başkan Olpak, Türkiye nin işsizlik sorununu ana gündeminin dışına çıkartabilmesi için yıllık GSYH sini en az 1,5 trilyon dolara çıkarması gerekmektedir, dedi. İŞADAMLARI YATIRIM İÇİN, KAMU-ÖZEL SEKTÖR İŞBİRLİĞİ PROJELERİ (PPP)'NDE DÜZENLEME BEKLİYOR MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu nun düzenlediği Türkiye İstişare Toplantısı, kısa adıyla PPP olarak bilinen Kamu Özel Sektör İşbirliği Projeleri Gelecek Dönem Vizyonu gündemiyle Düzce de gerçekleştirildi. 5 Her türlü kamusal mal ve hizmetin özel sektör marifeti ile temin edilerek sunulması uygulamalarını içeren ve son yıllarda dünyada geniş ve çok çeşitli uygulama alanları bulan ve alternatif yöntemleri bünyesinde barındıran bir yatırım model olan PPP modelinin Türkiye deki uygulamalarının ele alındığı toplantıda konuşan MÜSİAD İnşaat Sektör Kurulu Başkanı Yücel Taşkın, PPP modeli kamunun yükünü hafifletecek bununla birlikte özel sektörün daha fazla büyümesine katkıda bulunacaktır, dedi. PPP Platform Türkiye Başkanı Av. Ahmet Keşli ise konuşmasında PPP modelinin Türkiye de bazı sektörlerde istenen seviyede olmadığını söyledi. Havaalanı Projeleri nde Türkiye nin çok ileri seviyede olduğunu söyleyen Keşli, kamunun özel sektör ile işbirliğinden uzak durması, devletin işletmecilik merakının, bürokratların ve siyasilerin sorumluluk almaktan kaçınmasının diğer sektörlerde PPP modelinin gelişmesini engellediğini ifade etti. Yargı, yatırımcı ve idarenin de birbirini anlayamadığını ifade eden Keşli, kanunlardaki sektör sınırlamasına da dikkat çekti.

6 MÜSİAD, TÜBİTAK BAŞKANI ALTUNBAŞAK'I AĞIRLADI TÜBİTAK ın İş Dünyasına Yönelik Çalışmaları ve Destekleri MÜSİAD Geleneksel Perşembe Toplantısında ele alındı. MÜSİAD Genel Merkezi nde üyelere yönelik gerçekleştirilen toplantının açılış konuşmasını MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak yaptı. Genel Başkan Olpak, MÜSİAD olarak her dönemde olduğu gibi küresel kriz sonrası süreçte de, Türkiye nin kalkınma hamlesindeki zincirin halkalarını oluşturacak nitelikte yayınlarımızı kamuoyu ile ve karar alıcılar ile paylaşıyoruz ve paylaşmaya da devam edeceğiz. 6 Türkiye ekonomisinin gelecek mimarisinin şekillenmesine yönelik olarak, 2011 yılı MÜSİAD Ekonomi Raporu nda Sürdürülebilir Büyüme için Stratejik Dönüşüm teması ile başlamak suretiyle, 2012 de yayımladığımız Ar-Ge ve İnovasyon Raporu, 2012 yılı MÜSİAD Ekonomi Raporu nda gündeme getirdiğimiz Kalkınmada Yeni Eşik: Orta Gelir Tuzağı ve son olarak kamuoyu ile paylaştığımız Küresel Kriz ve İstihdam Raporu birbirlerini destekleyici ve tamamlayıcı çalışmalar olmuştur, dedi. Olpak ın konuşmasının ardından TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Yücel Altunbaşak bir sunum gerçekleştirdi ve sunumunda TÜBİTAK ın hangi çalışmalar içerisinde olduğuna ve ne tür destekler verdiğine değindi. TÜ- BİTAK olarak Başbakan Recep Tayyip Erdoğan a Orta Gelir Tuzağı na ilişkin bir rapor verdiklerini söyleyen Altunbaşak, bu raporu hazırlarken MÜSİAD ın Haziran 2012 yılında kamuoyu ile paylaştığı Orta Gelir Tuzağı raporundan faydalandıklarını söyledi. YENİ ÜYELERLE GENEL MERKEZ'DE BULUŞTUK MÜSİAD Ailesine katılan yeni üyelerle tanışma toplantısı MÜSİAD Genel Merkezi nde gerçekleştirildi. Toplantı öncesi yeni üyelerin masalarını tek tek ziyaret ederek aramıza hoş geldiniz, hayırlı olsun diyen Nail Olpak, sonrasında gerçekleştirdiği konuşmasında ise MÜSİAD lı olmayı, yeni üyeleri nasıl belirlediklerini, MÜSİAD ın komisyonları, faaliyetleri ve yaptıkları çalışmalar hakkında üyelere bilgiler aktardı.

7 KASIM AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ HÜSEYİN ÜNAL - MUĞLA / ÜNAL DEKORASYON Tel: Faks: NESİP KALKAN - MANİSA / SUR İNŞAAT MEHMET ÖZSOY - MUĞLA / ÖZSOY GIDA İLETİŞİM İNŞAAT TURİZM TAR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: MEHMET RİDVAN İNAN - MANİSA / AVUKAT MEHMET RİDVAN İNAN HUKUK BÜROSU Tel: HASAN ÖZGÜR YARMALI - İSTANBUL / EN LOJİSTİK SERVİS VE ULUSLARARASI TAŞ. HİZ. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: SELİM DEMİRTAŞ - İSTANBUL / ADAHAN İNŞAAT VE TİC. A.Ş Tel: Faks: NAHİT YAMAN - BİTLİS / YAMAN HUKUK Tel: Faks: İBRAHİM ÖLEMEZ - MUĞLA / GÜNLÜK MARKET Tel: MEHMET MÜNİR PİRAL - BİTLİS / HCP AKARYAKIT ÜRÜNLERİ EĞ. İNŞ. ELEK. TEKS. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ABDULLAH DÖNMEZ - MUĞLA / AYSİ SÜT VE SÜT ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ. Tel: NEHMET EMİN ERKİN - AYDIN / ERKİN İŞ MAKİNALARI İNŞ. SAN. İTH. İHR. TİC. PAZ. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: BİROL KILINÇ - AYDIN / KILINÇ OTOMOTİV VE İNŞAAT Tel: BAHADDİN YILMAZ - İSTANBUL / ÖZGÜR OTOMASYON PROJE TAAH. İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ADEM KAHRİMAN - YALOVA / UBK MAKİNA VİNÇ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: UFUK BİLDİRİCİ - MUĞLA / BİLDİRİCİLER GRUP TARIM İNŞ. OTO. TUR. TİC. SAN. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: MUSA ÜNAL - MANİSA / ÜNAL TEKNOLOJİ ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ. Tel: Faks: NURULLAH KILIÇ - TEKİRDAĞ / SWORD İT YAZILIM HİZMETLERİ Tel: İSMAİL ÖYÜŞ - AYDIN / ÖZSİM İNŞAAT HAFRİYAT LTD. ŞTİ. Tel: Faks: İBRAHİM DEMİRCİ - AYDIN / KARADENİZ UNLU MAMÜLLER SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: UFUK BALTEKİN - TEKİRDAĞ / İSTİKAMET BEYAZ EŞYA İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: SEZGİN BAYHAN - MUĞLA / KATAY MOTORLU ARAÇLAR LTD. ŞTİ. Tel:

8 KASIM AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ YADİGAR GÜMÜŞTAŞ - TEKİRDAĞ / GÜMÜŞTAŞ OTO LASTİK Tel: MUHİTTİN KAYABAŞ - MUĞLA / KAYABAŞLAR TARIM ZİRAİ İLAÇ BAYİİ Tel: CENGİZ ALTINTAŞ - AYDIN / AYDIN BÜYÜK UĞUR EĞİTİM ÖĞRETİM A.Ş Tel: SÜLEYMAN GÜRBÜZ - AYDIN / YAVUZ İNCİR GIDA TARIM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: SÜLEYMAN GÜRBÜZ - AYDIN / YAVUZ İNCİR GIDA TARIM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: ÖMER YETİMOĞLU - MUĞLA / YALIKAVAK HAFRİYAT TAAH. İNŞ. EMLAK ELEKTRİK G.S.T. LTD. ŞTİ. Tel: ERKAN PEHLİVANOĞLU - TEKİRDAĞ / PEHLİVANOĞLU GIDA SAN. VE TİC. A.Ş Tel: Faks: RAHMİ ÇAKIR - SAKARYA / ÇAKIROĞLU ÇİFTLİĞİ ET VE ET MAMÜLLERİ TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: FETHULLAH ÇİMEN - BATMAN / ÇİMENLER MEFRUŞAT Tel: Faks: OSMAN SOYSAL - BATMAN / OSKİM KİMYA YAĞ PETROL GIDA LTD. ŞTİ. Tel: METİN USLU - ADIYAMAN / SAF ENERJİ ELEKTRİK ÜRT. SAN. TİC. A.Ş Tel: Faks: ATİLLA ÖZ - KAYSERİ / ÖZATA İNŞAAT MİMARLIK MÜHENDİSLİK TURİZM VE GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: FADIL ÜGE - DİYARBAKIR / ÜGE PETROL OTOMOTİV SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: YILMAZ ABAKLI - ESKİŞEHİR / ABAKLILAR EMLAK İNŞ. İNŞ. MLZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: SEDAT BATTAL - ESKİŞEHİR / ÖZLEM ÇİÇEKÇİLİK Tel: Faks: ZEHRA TAKCI - BALIKESİR / ZETA MÜHENDİSLİK Tel: Faks: ERCAN YILDIRIM - BALIKESİR / BANDIRMA BİLİŞİM Tel: Faks: ORKUN SENCER - BALIKESİR / SENCER YAPI TAAH. TİC. SAN. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: SERDAR KURT - SAMSUN / SER BANYO GEREÇLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: HALİM YILDIRIM - SAMSUN / ŞÜKÜRCAN GRUP OTOMASYON TEM. HİZ. GIDA. YEM. İNŞ. LTD. ŞTİ. Tel: Faks:

9 KASIM AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ ÖMER ALTUNTOP - MALATYA / ALTINTOP ISI VE MAKİNA SAN. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ABDULLAH CANPOLAT - MALATYA / ORTADOĞU YAPI İNŞ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: İSMAİL ARISOY - DENİZLİ / SENA CAM PEN Tel: Faks: CEMAL IŞIK - DENİZLİ / ÖZEL DENİZLİ TEKDEN HASTANESİ Tel: Faks: YAHYA KELEK - KONYA / ANADOLU DEMİR ÇELİK LTD. ŞTİ. Tel: Faks: EMRE TEKİN - KONYA / TEKİNOĞULLARI İKL. İÇ DIŞ TİC. MÜH. İNŞ. VE ENERJİ YÖN. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: NUR YAMANKARADENİZ - İSTANBUL / HALEY TEKSTİL SAN. VE TİC. ORG. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ALPARSLAN KORKMAZ - İSTANBUL / PERFORMANS LOJİSTİK VE SERVİS HİZM. A.Ş Tel: Faks: AHMET BARAN - MERSİN / MARTUR ULUSLARARASI NAKLİYAT İTH. İHR. TUR. PETR. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: KEMAL DAĞDAĞAN - MERSİN / ERDAĞ TURZ. İNŞ. TAAH. İTH. İHR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: YILMAZ ÖZÇELİK - MERSİN / ÖZÇELİK TRANSPORT İTH. İHR. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ABDÜLKADİR KAYA - ANTALYA / BANİO YAPI MARKET İNŞ. MALZ. VE İNŞ. TAAH. TUR. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: RIZA SÜMER - ANTALYA / KOR-EN KORKUTELİ ELEKTRİK ÜRETİM SAN. VE TİC. A.Ş Tel: Faks: MİKAİL YILDIRIM - GAZİANTEP / GÖZE GÜMRÜK MÜŞ. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: DURDU SERKAN SEVİK - GAZİANTEP / SERKAN AUTO Tel: Faks: MURAT IŞIK - GAZİANTEP / HİLAL İRMİK UN SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: MEHMET CEYHUN FISTIK - GAZİANTEP / FISTIK DÜĞME VE TEKSTİL Tel: Faks: ERDAL ÇULCU - GAZİANTEP / POLEN AYAKKABI SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: NAHSAN ÇULCU - GAZİANTEP / SEDEF PLASTİK Tel: Faks: NİHAT AKPEK - GAZİANTEP / AKPEKLER MİMARLIK MÜH. İNŞ. PROJE TAAH. DEK. LTD. ŞTİ. Tel: Faks:

10 KASIM AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ AYDIN ÇUKADAR - GAZİANTEP / MAKRO KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: UĞUR SARIBAL - GAZİANTEP / SARIBAL METAL İNŞ. OTO. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: YUSUF AYDIN - ADIYAMAN / GÜVENAL GAZ SAN. TİC. A.Ş Tel: Faks: ENGİN SADUNOĞLU - TEKİRDAĞ / DETAY YAPI VE SADUNOĞLU MİMARLIK Tel: Faks: ÇETİN ERGÜL - TEKİRDAĞ / ERGÜL İNŞAAT TAAH. VE YAPI MALZ. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: İSMAİL KEMAL TERZİOĞLU - NEVŞEHİR / TERMAL TURİZM TİCARET LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ABUBEKİR YAĞIZ - KOCAELİ / ERGAZ SANAYİ VE TİCARET A.Ş Tel: Faks: KADİR AKGÜN - MANİSA / AKGÜN DEKORASYON Tel: Faks: MERYEM BÖLÜKBAŞI - TEKİRDAĞ / ÇORLU ORGANİK ÜRÜNLERİ SAN. LTD. ŞTİ. Tel: ULAŞ AĞIR - TEKİRDAĞ / AĞIR İNŞAAT Tel: HASAN TELLİEL - AYDIN / ZUHAL İNŞAAT Tel: EMRE EREN - AYDIN / SAKKARA MÜCEVHERAT TURİZM SANAYİ VE TİCARET A.Ş Tel: Faks: HAKAN ŞENGEL - AYDIN / ŞENGEL ORMAN ÜRÜNLERİ YAPI MALZ. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: HAKKI GÖZLÜKLÜ - AYDIN / HAKKIUSTA OĞULLARI MAKİNA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: AHMET MİRAÇ ŞENGEL - AYDIN / ŞENGEL İNŞAAT TAAH. TİC. SAN. VE İTH. İHR. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: SERDAR RAŞİT PİRİNÇ - AYDIN / ÇAĞDAŞ CAM SAN. TİC. A.Ş Tel: Faks:

MÜSİAD MÜSİAD, Başbakanla Afrika Gezisi'nde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da. Gana Cumhurbaşkanı MÜSİAD Üyelerine Seslendi

MÜSİAD MÜSİAD, Başbakanla Afrika Gezisi'nde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da. Gana Cumhurbaşkanı MÜSİAD Üyelerine Seslendi E-Bülten MÜSİAD, Sayfa2 Başbakanla Afrika Gezisi'nde E-Bülten Ocak 2013 MÜSİAD İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da "2012 Değerlendirmesi & 2013 Beklentileri" MÜSİAD Ekonomi Anketi'ni

Detaylı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA MÜSİAD Ekonomi Değerlendirme Toplantısı nda konuşan Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, gelişmiş ülkelerin emek piyasalarındaki olumsuz görünümün ve artan emtia fiyatları

Detaylı

Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında 2 Sayfa

Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında 2 Sayfa E-Bülten Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında Sayfa2 E-Bülten Temmuz 2013 MÜSİAD "İŞKUR ve Kadın İstihdamı" MÜSİAD da Ele Alındı MÜSİAD, Ekonomi Raporunu Başbakana Sundu Sayfa 5 Sayfa 3 Sayfa 4 Ankara İftarı

Detaylı

MÜSİAD. Gül, MÜSİAD. Heyeti İle Görüştü. MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi. Düzce Şube Yeni Adresinde. Sayfa2

MÜSİAD. Gül, MÜSİAD. Heyeti İle Görüştü. MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi. Düzce Şube Yeni Adresinde. Sayfa2 Gül, MÜSİAD Heyeti İle Görüştü Sayfa2 E-Bülten Ağustos 2013 MÜSİAD MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi Sayfa 3 5 6 Sektör Kurulları İstişare Toplantısı Yalova'da Gerçekleşti MÜSİAD dan

Detaylı

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir.

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir. BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Küresel krizin etkilerinin sürdüğü, gaz-fren tartışmaları ile geçen 2012 yılının sonuna yaklaştığımız dönemde, Türkiye ekonomisinin 3 yıllık yol haritasını ortaya koyan Orta

Detaylı

MÜSİAD. MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti. Almanya'da Sekizinci Şube: "MÜSİAD Dortmund" MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı

MÜSİAD. MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti. Almanya'da Sekizinci Şube: MÜSİAD Dortmund MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti Sayfa2 E-Bülten E-Bülten Nisan 2013 MÜSİAD MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı Almanya'da Sekizinci Şube: "MÜSİAD Dortmund" Sayfa 4 Sayfa 3 MÜSİAD:

Detaylı

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Dosya 1 2 Dosya Değerli Üyelerimiz Odamız tarafından Konya ya kazandırılan Anadolu nun en büyük fuar merkezinin resmi açılışını Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan ın

Detaylı

MÜSİAD Son İrtibat Noktamız: Macaristan

MÜSİAD Son İrtibat Noktamız: Macaristan ABD'de Yoğun Temaslarda Bulunduk Sayfa2 E-Bülten E-Bülten Ekim 2011 MÜSİAD Son İrtibat Noktamız: Macaristan Bu Defa Van İçin Birleşiyoruz Sayfa 4 Vardan ' Türkiye'ye Yatırım Konferansı'nda Konuştu Sayfa

Detaylı

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI

ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 ANTALYA TİCARET VE SANAYİ ODASI FAALİYET RAPORU 2012 Bu faaliyet dönemimizde üç etkinliğimiz birer dönemsel sembol olarak kaydedilecektir Antalya Ticaret

Detaylı

İhracat Rakamları Elazığ da Açıklandı

İhracat Rakamları Elazığ da Açıklandı Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ile TSO Başkanı Ali Şekerdağ Yeni Teşvik Yasası hakkında görüş alış verişinde bulundu. 5 te Cumhuriyet 88 Yaşında... E lazığ TSO Başkanı Ali Şekerdağ, Van da meydana gelen

Detaylı

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle

DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle Genel Yayın Yönetmeni Denizli İş Dünyasının Büyük Başarısı DTO Dergisi'nin yeni sayısı ile yeniden sizlerle birlikteyiz. Üyeleri ile birlik ve beraberlik içerisinde hareket eden Denizli Ticaret Odası,

Detaylı

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ SUNUŞ MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku ve huzur ile kutlamaya hazırlanıyor. Ardımızda bıraktığımız dolu dolu geçen yıllarda ülkemiz ve üyelerimiz

Detaylı

Değişen Dünya Siyaseti ve Ekonomisinde Türkiye Hak Ettiği Yeri Almalıdır Prof. Dr. Ali Resul Usul

Değişen Dünya Siyaseti ve Ekonomisinde Türkiye Hak Ettiği Yeri Almalıdır Prof. Dr. Ali Resul Usul İçindekiler Yıl: 21 Sayı: 63 Ocak 2014 2 6 12 16 22 28 32 116 128 Parlayan Yıldız Afrika Nail Olpak / Genel Başkan MÜSİAD'DAN Haberler Değişen Dünya Siyaseti ve Ekonomisinde Türkiye Hak Ettiği Yeri Almalıdır

Detaylı

Ankara Sanayi Odası yeni hizmet binası, 16

Ankara Sanayi Odası yeni hizmet binası, 16 16 Temmuz 2008 ANKARA SANAYİ ODASI NIN YENİ HİZMET BİNASI DÜZENLENEN TÖRENLE HİZMETE AÇILDI Ankara Sanayi Odası yeni hizmet binası, 16 Temmuz 2008 tarihinde Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ın katılımıyla

Detaylı

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk

1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz; 1 Temmuz tarihi itibariyle ticaret hayatımızda yeni bir dönem başladı. Yürürlüğe giren yeni Türk Ticaret Kanunu ile özel sektörümüz dünya ile rekabetinde büyük bir avantaja

Detaylı

Dosya BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz

Dosya BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Dosya 1 2 Dosya Dosya 5 BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Son yılların en büyük dramlarının yaşandığı Mısır ve Suriye deki gelişmeleri üzülerek izliyoruz. Ülkemizde de etkisini hissettiğimiz bu olayların

Detaylı

Kadoil in Ücretsiz Dergisidir SAYI. Gönüllerde de büyüyoruz

Kadoil in Ücretsiz Dergisidir SAYI. Gönüllerde de büyüyoruz Kadoil in Ücretsiz Dergisidir SAYI 9 Gönüllerde de büyüyoruz Bu sayıda BAŞKANIN MESAJI hayallerimizi Daha da büyütelim Değerli İş Ortaklarımız, Sevgili Dostlarımız; 02 12 24 32 44 60 BAŞKANIN MESAJI 3

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ

Detaylı

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını Dosya 5 BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Yüzde dört büyüme beklentisiyle girdiğimiz 2012 yılının tamamında % 3 ün altında bir büyüme bekliyoruz. 2012 de bir yandan ihracatta ülke ve ürün çeşitlendirmesine

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet

Detaylı

Türkiye Sanayi Stratejisi ve Alt Sektör Stratejileri

Türkiye Sanayi Stratejisi ve Alt Sektör Stratejileri MART 2012 YIL: 24 SAYI: 279 Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat ERGÜN ün Değerlendirmesi TÜSİAD Başkanı Ümit BOYNER ile Röportaj Sanayi Genel Müdürü Süfyan EMİROĞLU ile Röportaj Sanayimizin Yol Haritası:

Detaylı

Bölgesel kalkınmayı hızlandırmak. 16 kalkınma ajansı daha kuruldu ORGANİZE SANAYİ GAZETESİ AĞUSTOS 2009 3. Abdullah ÇÖRTÜ. Şefik ÇALIŞKAN.

Bölgesel kalkınmayı hızlandırmak. 16 kalkınma ajansı daha kuruldu ORGANİZE SANAYİ GAZETESİ AĞUSTOS 2009 3. Abdullah ÇÖRTÜ. Şefik ÇALIŞKAN. ORGANİZE SANAYİ GAZETESİ AĞUSTOS 2009 3 Abdullah ÇÖRTÜ 11 de Şefik ÇALIŞKAN 18 de Arzu AKAY 5 da Atilla ÇINAR 2 da Veli SARITOPRAK 20 de Fettah GÜVENTÜRK 16 da Ostim Medya A.Ş. Adına İmtiyaz Sahibi Orhan

Detaylı

Yönetim Kurulu Başkanı

Yönetim Kurulu Başkanı ÖNSÖZ Özel sektör, kamu kurum ve kuruluşları, dünyada yaşanan değişim ve gelişmeler neticesinde yeniden yapılanma sürecine girmişlerdir. Günümüzde hem özel sektör işletmeleri hem de kamu kuruluşları geleceklerine

Detaylı

Çaycuma nın 3 bin yıllık tarihi hayranlık uyandırıyor. TSO Konsey toplantısı Ankara da yapıldı. Ergün: Şimdi reformları hayata geçirme zamanı

Çaycuma nın 3 bin yıllık tarihi hayranlık uyandırıyor. TSO Konsey toplantısı Ankara da yapıldı. Ergün: Şimdi reformları hayata geçirme zamanı Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Ekonomi Dergisi u Yıl: 2 Sayı: 5 u Sahibi Çaycuma Ticaret ve Sanayi Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Rıfat SARSIK u Sorumlu Müdür Önder ALKAN u Yayın Kurulu Rıfat SARSIK

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU STSO AÇILIM Şubat / Mart 2011 Yıl 3 Sayı 17 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet KESKİNSOY

Detaylı

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com

DAĞITIM EKİN Kurye Aracılık Hizmetleri 0332 236 36 12 ekinlojistik@hotmail.com İMTİYAZ SAHİBİ Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK GENEL YAYIN YÖNETMENİ Özhan SAY YAZI İŞLERİ MÜDÜRÜ Mustafa AKGÖL GÖRSEL SANAT YÖNETMENİ M.Fatih ÖZSOY REKLAM VE HALKLA İLİŞKİLER

Detaylı

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık.

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık. STSO AÇILIM Ekim - Kasım 2013 Yıl 5 Sayı 33 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Necmi ALIÇ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ Mustafa

Detaylı

Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri

Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri Genel Yayın Yönetmeni Kent Ekonomisine Büyük Onur Denizli Ticaret Odası'nın siz değerli üyeleri için hazırlamış olduğu DTO Dergisi'nin 88. sayısı ile yine karşınızdayız. Necdet Özer başkanlığında gerçekleştirdiği

Detaylı

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM

TURİZM TECRÜBE İŞİDİR. Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM TURİZM TECRÜBE İŞİDİR Türkiye nin alanında önde gelen acentelerinden NOVİTAS TURİZM 18 yıllık deneyimini, 8 yıldır Kastamonu'luların hizmetine sunuyor Yurtiçi - yurtdışı uçak biletleri Yurtiçi - yurtdışı

Detaylı

kobigündem DAĞLIKAN İnşaat Ltd. Çukurova nın en büyük hayvancılık tesisine imza attı

kobigündem DAĞLIKAN İnşaat Ltd. Çukurova nın en büyük hayvancılık tesisine imza attı kobigündem Gündem Oluşturur A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 5 SAYI: 27 EYLÜL-EKİM 2014 DAĞLIKAN İnşaat Ltd. Çukurova nın en büyük hayvancılık tesisine imza attı Astaş Isıl İşlem LTD. tesislerinde,

Detaylı