TRT HABER (KERİM AYDIN ERDEM) STÜDYOSU DEKOR İMALATLARI. DEKOR 1 Podyum. Podyum üst kaplama malzemeleri :

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "TRT HABER (KERİM AYDIN ERDEM) STÜDYOSU DEKOR İMALATLARI. DEKOR 1 Podyum. Podyum üst kaplama malzemeleri :"

Transkript

1 TRT HABER (KERİM AYDIN ERDEM) STÜDYOSU DEKOR İMALATLARI DEKOR 1 Podyum Podyum üst kaplama malzemeleri : Vinil: 1- lonseal vinil kaplama mdf üzeri parlak siyah veya aynı renkte Akrilam olabilir. 2- lonseal vinil kaplama mdf üzeri parlak kırmızı veya aynı renkte Akrilam olabilir. 3- lonseal vinil kaplama mdf üzeri düz beton efektli veya aynı renkte Akrilam olabilir. Not: 1: vinil kaplama olan kısımlar hem üst yüzey hem de yan-ön yüzeyler olarak kaplanacak Malzemenin Türkiye deki muadili temin edilecektir. vinil malzemenin internet sitesi: 2: Akrilam kullanılacak ise; gerekli görüldüğünde örnek uygulama yapılıp idarenin onayı alınacaktır. Podyum üst kaplama malzemeleri : 1- Bir adet önde bir adet arkada olmak üzere iki katmandan oluşan Gri plexi. Kalınlık : min 1/8 inch ( min 4.00mm- max 5.00mm ) 2- Bir katmandan oluşan buzlu beyaz plexi. Kalınlık min 1/8 inch ( min 4.00mm- max 5.00mm ) 3- Bir katmandan oluşan şeffaf plexi. Kalınlık min. 1inch (2,54 cm) 4- Bir katmandan oluşan Acrylic P-95 türü plexi türü geçirgen. kalınlık:3/8 inch (1 cm) numaralı malzemeler üst üste gelecek şekilde katmanlaştırılmıştır. Alüminyumlar : 1- Podyumun bir kısım cumbalarında fırçalanmış alüminyum. 2- Podyumun cumbalarında görünen ışık kutularının kenarları gümüş gri hafif dokulu alüminyum. Podyum iç yapısı malzemeleri : Ledler ve led güç kaynakları : 1- RGB led ışığı podyum cumbalarından iki katman buzlu gri plexsi arkasına yükseklikleri ayarlanabilir müdahale kapaklı ve dimer edilebilir olacaktır. ( Bakınız: Elektrik ve led Işık Şartnamesi )

2 Podyum iç yapısı konstrüksiyon malzemeleri: 1- Demir profil; metal konstrüksiyon 40X40, 30X40, 30X30 ölçülerinde boy profillerden üretilecektir. 2- Parlak beyaz boya; Işık kutuları mdf panellerden oluşacak ve iç kısımları parlak beyaz renge boyanacaktır. MASA MASA MALZEMELERİ : 1- Şeffaf plexi (min mm) üzerine neon mavisi plexi ( min mm) masanın üst tablasının tamamı aynı malzemeden. Not: Işıkla beraber aynı etki alınabilirse damperli cam da kullanılabilir. İdarenin onayı alınacaktır. Alüminyumlar : 1- Masanın bir kısım tabla ve konstrüksiyonunda fırçalanmış alüminyum 2- Masanın bir kısım üst tablasında gümüş gri hafif dokulu alüminyum 3- Min31,75mm max. 51mm kalınlığında fırça desenli alüminyum çap bitiş tıpası (ayarlı flanş ) 9 adet (hazır aksesuar) 4- Min 31,75mm max. 51mm kalınlığında fırça desenli alüminyum ayak (hazır aksesuar) Laminantlar : 1- NEVAMAR laminant (orjinal ismi raven gloss) kuzguni parlak renk laminant.malzemenin Türkiyedeki muadili temin edilecektir. 2- Masanın bir kısım tabla ve konstrüksiyonunda fırçalanmış alüminyum laminant. 3- Masanın bir kısım üst tablasında gümüş gri hafif dokulu alüminyum laminant. Masa iç yapısı konstrüksiyon malzemeleri: 1- Demir profil konstrüksiyon 40X40, 30X40, 30X30 ölçülerinde boy profillerden üretilecektir.

3 2- Yerleştirilecek olan video ekipmanları için masa üzeri montaj aparatları ekran ölçülerine ve projeye sadık kalınarak üretilecektir. DUVAR ARKA DUVAR MALZEMELERİ : 1- Parlama yapmayan şeffaf plexi ( min 6.00mm- max. 8.00mm ) video panelleri arkası duratrans baskı duvarının önünü tamamen kaplayacaktır. 2- Bir adet önde bir adet arkada olmak üzere iki katmandan oluşan Gri plexi. Kalınlık : 1/8 inch ( min. 4.00mm- max.5.00mm ) Demir konstrüksiyon 85 inch tv arkası ve çevre panelleri: 1- Demir profil konstrüksiyon 40X40, 30X40, 30X30 ölçülerinde boy profillerden üretilecek, fırça alüminyum renginde boyanacaktır inch tvlerin etrafını saran radiuslu önü ışıklı panel demir konstrüksiyonu 3- Parlak beyaz boya ; Işık kutuları mdf panellerden oluşacak ve iç kısımları parlak beyaz renge boyanacaktır. Laminantlar: 1- Çevre panellerinin bir kısım tabla ve konstrüksiyonunda fırçalanmış alüminyum laminant. 2- Çevre panellerinin üst kısımlarında gümüş gri hafif dokulu alüminyum laminant. (metalene quicksilver chrysalis ) 3- Üst video paneli kutusunda ve Orion video duvarının arka kısım kaplamasında antrasit gri hafif dokulu aliminyum laminant. ( metalene astro chrysalis) Ledler ve led güç kaynakları : 1- RGB led ışığı renk değiştirilebilir, iki katman plexsi arkasına yükseklikleri ayarlanabilir müdahale kapaklı ve dimer edilebilir olacaktır. ( Bakınız: Elektrik ve led Işık Şartnamesi ),Baskılar : 1- Duratrans baskı, 85 inch tv duvarının arkasını komple kaplayacak içten aydınlatmalı.

4 DEKOR 2 Vinil: 1- lonseal vinil kaplama mdf üzeri parlak kırmızı veya aynı renkte Akrilam olabilir. 2- lonseal vinil kaplama mdf üzeri ahşap gül kökü efektli veya aynı renk ve desende Akrilam olabilir. 3- lonseal vinil kaplama mdf üzeri düz beton efektli veya aynı renkte Akrilam olabilir. Not 1: Akrilam kullanılacak ise; gerekli görüldüğünde örnek uygulama yapılıp idarenin onayı alınacaktır.

5 Not 2: vinil kaplama olan kısımlar hem üst yüzey hem de yan-ön yüzeyler olarak kaplanacaktır. Podyum iç yapısı malzemeleri : Podyum iç yapısı konstrüksiyon malzemeleri: 1- Demir profil metal konstrüksiyon 40X40 30X40 30X30 ölçülerinde boy profillerden üretilecek. 2- Üst yüzeyi mdf ile kaplanıp en üst kısımda vinil kaplama ile finişlenecek veya aynı renkte Akrilam olabilir MASA MALZEMELERİ : 1- Şeffaf plexi (min mm) üzerine neon mavisi plexi (min mm) masanın üst tablasının tamamı aynı malzemeden. Not: Işıkla beraber aynı etki alınabilirse damperli cam da kullanılabilir. İdarenin onayı alınacaktır. 2- Bir adet önde bir adet arkada olmak üzere iki katmandan oluşan Gri plexi. Kalınlık : 1/8 inch ( min 4.00 mm- max. 5.00mm) Rgb led için Alüminyumlar : 1- Masanın bir kısım tabla ve konstrüksiyonunda fırçalanmış alüminyum 2- Masanın bir kısım üst tablasında gümüş gri hafif dokulu alüminyum 3- Min 31,75mm max 51mm kalınlığında fırça desenli alüminyum çap bitiş tıpası 8 adet ( ayarlı flanş ) (hazır aksesuar) 4- Min 31,75mm max 51mm kalınlığında fırça desenli alüminyum ayak (hazır aksesuar) 5- Min 31,75mm max 51mm kalınlığında fırça desenli alüminyum bitiş plexi için (hazır aksesuar) (standoffs) ilgili site Laminantlar : 1- NEVAMAR laminant (orjinal ismi raven gloss) kuzguni parlak renk laminant, malzemenin Türkiye deki muadili temin edilecektir. 2- Masanın bir kısım tabla ve konstrüksiyonunda fırçalanmış alüminyum laminant. 3- Masanın bir kısım üst tablasında gümüş gri hafif dokulu alüminyum laminant.

6 Masa iç yapısı konstrüksiyon malzemeleri: 1- Demir profil konstrüksiyon 40X40, 30X40, 30X30 ölçülerinde boy profillerden üretilecektir. 2- Yerleştirilecek olan video ekipmanları için masa üzeri montaj aparatları ekran ölçülerine ve projeye sadık kalınarak üretilecektir. Çıkartma folyolar: Masa üzerinde bulunan logolar dekupe harf folyolardan cnc kesim olarak yaptırılacaktır. ARKA DUVAR ARKA DUVAR MALZEMELERİ : 1- Parlama yapmayan (şeffaf) plexi ( min 6.00mm max 8.00mm ) video panelleri arkası duratrans baskı duvarının önünü tamamen kaplayacak 2- Bir adet önde bir adet arkada olmak üzere iki katmandan oluşan Gri plexi. Kalınlık : 1/8 inch (min 4.00 mm- max. 5.00mm) Demir konstrüksiyon 85 inch tv arka ve çevre panelleri: 1- Demir profil konstrüksiyon 40X40, 30X40, 30X30 ölçülerinde boy profillerden üretilecek, fırça alüminyum renginde boyanacak 2-85 inch tv lerin etrafını saran radiuslu önü ışıklı panel demir konstrüksiyonu 3- Parlak beyaz boya ; Işık kutuları mdf panellerden oluşacak ve iç kısımları parlak beyaz renge boyanacak Laminantlar: 1- Çevre panellerinin bir kısım tabla ve konstrüksiyonunda fırçalanmış alüminyum laminant

7 ) 2- Çevre panellerinin üst kısımlarında gümüş gri hafif dokulu alüminyum laminant (metalene quicksilver chrysalis) 3- Üst video paneli kutusunda ve Orion video duvarının arka kısım kaplamasında antrasit gri hafif dokulu aliminyum laminant ( metalene astro) Ledler ve led güç kaynakları : 1- Rgb led ışığı renk değiştirilebilir iki katman plexsi arkasına yükseklikleri ayarlanabilir müdahale kapaklı ve dimer edilebilir olacaklar. (Renk değiştirebilir özelliği) ( Bakınız: Elektrik ve led Işık Şartnamesi ) Baskılar ve vinil yapıştırmalar : 1- TRT logosu kırmızı vinil üzerine cnc kesim yapıştırma olacaktır. 2- lonseal vinil kaplama mdf üzeri parlak kırmızı veya aynı renkte Akrilam olabilir. ASKI IŞIK KUTULARI Askı ışık kutuları Laminantlar: 1- ışık kutusu dış çerçeve kaplamasında antrasit gri hafif dokulu aliminyum laminant (metalene astro chrysalis) 1- Bir adet önde bir adet arkada olmak üzere iki katmandan oluşan Gri plexi. Kalınlık : (min 4.00 mm- max. 5.00mm )1/8 inch rgb led için Ledler: 1- RGB led ışığı iki katman plexsi arkasına müdehale kapaklı ve dimer edilebilir olacaklar. ( Bakınız: Elektrik ve led Işık Şartnamesi ) 2- Parlak beyaz boya ; Işık kutuları mdf panellerden oluşacak ve iç kısımları parlak beyaz renge boyanacak.

8 DEKOR 3 PODYUM VE MASA MASA VE PODYUM MALZEMELERİ : 1- Şeffaf plexi ( min 15.00mm ) üzerine neon mavisi plexi ( min 15.00mm ) masanın üst tablasının tamamı aynı malzemeden Not: Işıkla beraber aynı etki alınabilirse damperli cam da kullanılabilir. İdarenin onayı alınacaktır. 2- Buzlu beyaz plexi( beyaz ledışığı için) kalınlık:1/4 inch : min 6.00mm Alüminyumlar : 1- Min 31,75mm max 51mm kalınlığında fırça desenli alüminyum çap bitiş tıpası 8 adet (hazır aksesuar) Laminantlar : 1- NEVAMAR laminant (orjinal ismi raven gloss) kuzguni parlak renk laminant. Malzemenin Türkiyedeki muadili temin edilecektir. 2- NEVAMAR laminant parlak mavi 3- NEVAMAR laminant parlak siyah 3- Alüminyum Laminant gümüş gri hafif dokulu Masa iç yapısı konstrüksiyon malzemeleri: 1- Demir profil konstrüksiyon 40X40, 30X40, 30X30 ölçülerinde boy profillerden üretilecek 2- Yerleştirilecek olan video ekipmanları için masa üzeri montaj aparatları ekran ölçülerine ve projeye sadık kalınarak üretilecek tir. Ledler ve led güç kaynakları : 1- Beyaz led ışığı masa üzerindeki buz beyaz plexinin altında olacaklar. Dimer edilebilir. ( Bakınız: Elektrik ve led Işık Şartnamesi )

9 ARKA DUVAR ARKA DUVAR MALZEMELERİ : 1- Parlama yapmayan (şeffaf) plexi min. 6.00mm max. 8.00mm video panelleri arkası duratrans baskı duvarınının önünü tamamen kaplayacak 2- Bir adet önde bir adet arkada olmak üzere iki katmandan oluşan Gri plexi. Kalınlık : 1/8 inch( Min. 4.00mm max. 5.00mm) Demir konstrüksiyon 85 inch tv arka ve çevre panelleri: 1- Demir profil konstrüksiyon 40X40, 30X40, 30X30 ölçülerinde boy profillerden üretilecek Fırça alüminyum renginde boyanacak 2- Havadan asılan 85 inch tv nin demir konstrüksiyonu ve arkasında bulunan tavandan sarkıtılmış plexi ve alü laminantın tavan montaj aparatları inch tv ler için ayrıca montaj aparatları 3- Video duvarının demir konstrüksiyonu ve elemanları. Konstrüksiyon 40X40, 30X40, 30X30 profillerden oluşacak. Laminantlar: 1- Çevre panellerinin bir kısım tabla ve konstrüksiyonunda fırçalanmış alüminyum laminant 2- Çevre panellerinin üst kısımlarında gümüş gri hafif dokulu alüminyum laminant (Metalene quicksilver chrysalis) 3- Üst video paneli kutusunda ve Orion video duvarının arka kısım kaplamasında antrasit gri hafif dokulu aliminyum laminant (metalene astro chrysalis) 4- Jaspar gri duvar dokusu özellikli laminant malzeme 5- NEVAMAR laminant (orjinal ismi raven gloss) kuzguni parlak renk laminant

10 Ledler ve led güç kaynakları : 1- Rgb led ışığı renk değiştirilebilir iki katman plexsi arkasına yükseklikleri ayarlanabilir müdehale kapaklı ve dimer edilebilir olacaklar. (Renk değiştirebilir özelliği) ( Bakınız: Elektrik ve led Işık Şartnamesi ) 1- Parlama yapmayan (şeffaf) plexi min. 6.00mm max. 8.00mm 2- Neon mavisi plexi ( min mm ) Not: Işıkla beraber aynı etki alınabilirse damperli cam da kullanılabilir. İdarenin onayı alınacaktır. Baskılar ve vinil yapıştırmalar : 1- TRT logosu cnc kesim yapıştırma olacaktır. Baskılar bu bölümde değişiklik gösterebilir alanı ilgilendiren bölgede üst kısım geçen video kutusu opsiyonel olarak durotras baskı yapılabilir.

11 DEKOR 4 Laminantlar, plexiler, viniller, ledler, iç konstrüksiyon: 1- Podyum kenar köşebentleri fırçalanmış alüminyum laminant. 2- Podyumun ön cumbaları iki katman buzlu gri plexi rgb led için.

12 3- Podyumun iç kısmı tamamen metal konstrüksüyon üzeri mdf olacak ışık kutularının geldiği kısımlar parlak beyaz boyanacak 4- Podyumun ön cumbalarında iki katman gri plexi arkasında dimer edilebilir rgb led. 5- Sehpanın üst tablası neon mavisi plexi üzeri şeffaf plexi Not: Işıkla beraber aynı etki alınabilirse damperli cam da kullanılabilir. İdarenin onayı alınacaktır. 6- Podyumun üst tablası lonseal marka, yaz gecesi isimli natürel ahşap desenli vinil (ürünün Türkiye deki muadili bulunacak) Not: aynı renkte veya desende Akrilam olabilir. 7- Sehpanın yan ayakları jaspar laminant 8- Sehpanın orta bölümü fırça alüminyum 9- Sehpanın ve koltukların ayakları min 31,75mm max mm kalınlığında fırça desenli alüminyum ayak (hazır aksesuar) 10- koltuk konstrüksiyonu iç süngerlenmesi ve dış kaplaması Not: bölüm dördün ve bölüm üçün arka duvarları ortak olarak değerlendirilmiştir.

13 SOSYAL MEDYA ALANI SOSYAL MEDYA ALANI MALZEMELER : 1- Buzlu beyaz plexi ( ÖLÇÜ BİLDİRİLMEMİŞ) ışık kutuları rgb led için Taşinabilir metal çerçeveler: 1- Işık kutularının ön kısımları da boydan boya çerçevelenmiş biçimde projeye bire bir uyularak metal profilden üretilecektir. Vinil duvar resimleri: 1- Işık kutularının ön kısımlarıda vinil üzerine baskı resimler. Boyalar: 1- Sosyal medya alanının 80 inch ekranlarının taşıyıcısı olan duvarlar koyu pembe renge boyanacaktır. (Türkiyedeki muadili bulunacak) Benjamin moore deep rose 2- Işık kutularının iç kısımları parlak beyaz renge boyanacaktır. Laminantlar: Nevamar marka kuzguni dokulu laminant (ışık kutuları alt ve üst kutuları) Sosyal medya alanı hazır aksesuarları

14 Nevamar marka kuzguni dokulu laminant masanın tamamı bu malzemeden Masa iç yapısı yine projeye sadık kalınarak üretilecektir. NOTLAR Tüm imalatlar HD yayına uygun detay çözümleri ile İdarenin onayından sora yapılacaktır. Led aydınlatmaları sistem üzerinde kontrol edilerek, istenen renk ve ısı ölçümleri denenerek İdarece onaylanacaktır. Led aydınlatmalar ışık masasına bağlanarak DMX kontrolleri sağlanacaktır. Projenin tamamında gerekli olan ve burada yer almayan diğer aksesuarlar ve ek malzemeler konstrüksiyon projesinin kesinleşmesinden sonra İdarenin onayı ile yapılacaktır. Belirtilen yabancı orijinli malzemelerin türk muadilleri kullanılacak, tüm malzeme örnekleri ile imalat öncesi İdarenin onayı alınacaktır. Tüm ölçüler yerinde kontrol edilecektir. Proje kapsamında yeralan monitör, led ekran vs ölçüleri için İdarenin vereceği teknik spektler kullanılacaktır. Bunların montajı gerektiğinde ilgili firma tarafından sağlanacak montaj elemanları kullanılarak dekora göre monte edilecektir. Proje kapsamında 5 dekor ve sosyal medya çalışma salonu imalatları yeralmaktadır. Burada detayı yeralmayan 5. dekor da aynı malzemeler kullanılarak yapılacaktır. Çizimlerin yeraldığı PDF dosyasındaki 2. kat korkuluk imalatı işe dahil değildir. Gerekli durumlarda detay çözümleri yapılıp, İdarenin onayından sonra uygulanacaktır. İşin süresi 60 gündür.

15 TRT Haber Stüdyosu Led Aydınlatma Teknik Şartnamesi Elektrik Tesisatı Genel şartnamesi 1. Kullanılan tüm teşisat elemanları (Kablo, klemens, soket vs.) TSE kalite belgeli olacaktır. 2. Kullanılacak tesisatta azami %3 enerji kaybı olacak şekilde kablo kesitleri hesaplanarak kullanılacaktır. 3. Kullanılacak kablolar çok damarlı bakır kablo olacaktır. 4. Kullanılacak malzemeler Kurum tarafından görevlendirilecek yetkili personel tarafından onaylandıktan sonra montajı yapılabilecektir. 5. Dekor parçaları üzerindeki enerji bağlantı noktaları İdarenin onayından sonra ve arıza durumunda ulaşılması mümkün olacak şekilde tespit edilecektir. 6. Döşenecek elektrik tesisatı zaman içinde sarkma yapmayacak şekilde monte edilecek, gerekli noktalardan sabitlenecektir. 7. Ana enerji kabloları dekor projelerinde gösterildiği gibi 3 PVC boru içinde olacaktır. Beyaz Led 1. Grup teknik Şartnamesi 1. Kullanılacak ledler SMD Flexible şerit led olacaktır. 2. Ledlerin mercek açıları en az 120 olacaktır. 3. Kullanılan ledler metrede ( 90 ) adet olacaktır. 4. Kullanılan ledlerin gücü metrede en az ( 14 ) watt en çok ( 25 ) watt olacaktır. 5. Şerit ledler en çok 5 metrede bir her iki ucundan da ana enerji kablosuna bağlanacaktır. Beyaz Led 2. Grup teknik Şartnamesi 1. Kullanılacak ledler SMD Flexible şerit led olacaktır. 2. Ledlerin mercek açıları en az 120 olacaktır. 3. Kullanılan ledler metrede ( 60 ) adet olacaktır. 4. Kullanılan ledlerin gücü metrede en az ( 9 ) watt en çok ( 18 ) watt olacaktır. 5. Şerit ledler en çok 5 metrede bir her iki ucundan da ana enerji kablosuna bağlanacaktır. RGB Led 1. Grup Teknik Şartnamesi 1. Kullanılacak ledler 3 çipli Fullcolor SMD Flexible şerit led olacaktır. 2. Ledlerin mercek açıları en az 120 olacaktır. 3. Kullanılan ledler metrede ( 90 ) adet olacaktır. 4. Kullanılan ledlerin gücü metrede en az ( 14 ) watt en çok ( 25 ) watt olacaktır. 5. Şerit ledler en çok 5 metrede bir her iki ucundan da ana enerji kablosuna bağlanacaktır. RGB Led 2. Grup Teknik Şartnamesi 1. Kullanılacak ledler 3 çipli Fullcolor SMD Flexible şerit led olacaktır. 2. Ledlerin mercek açıları en az 120 olacaktır. 3. Kullanılan ledler metrede ( 60 ) adet olacaktır. 4. Kullanılan ledlerin gücü metrede en az ( 9) watt en çok ( 18 ) watt olacaktır. 5. Şerit ledler en çok 5 metrede bir her iki ucundan da ana enerji kablosuna bağlanacaktır. DMX Adres Kutusu (RGB Flexible Şerit Ledler İçin) 1. Kontrol paneli Lcd renkli ekran olmalıdır kanal(r-g-b) digital dmx kontrol sistemli olmalıdır. 3. Dmx adres girme tuşlarının kolay ve yazılım anlaşılır biçimde Türkçe olmalıdır. 4. Menu üzerinden manuel olarak digital 3 renk kanal ayarı yapılabilmelidir v veya 1-10 volt anolog giriş kontrolüne imkan sunan dmx yazılım frekansı minimum 10 khz olacaktır 6. Kutunun içinde kullanılan sinyal kuvvetlendirici kartlar opto küpler ile izole edilmiş olup olmalıdır. 7. Kontrol edeceği led akımlarından en az %20 daha güçlü olacaktır. DMX Adres Kutusu (Beyaz Flexible Şerit Ledler İçin) 1. Kontrol paneli Lcd renkli ekran olmalıdır kanal digital dmx kontrol sistemli olmalıdır. 3. Dmx adres girme tuşlarının kolay ve yazılım anlaşılır biçimde Türkçe olmalıdır. 4. Menu üzerinden manuel olarak digital 3 kanal ayarı yapılabilmelidir v veya 1-10 volt anolog giriş kontrolüne imkan sunan dmx yazılım frekansı minimum 10 khz olacaktır 6. Kutunun içinde kullanılan sinyal kuvvetlendirici kartlar opto küpler ile izole edilmiş olup olmalıdır. 7. Kontrol edeceği led akımlarından en az %20 daha güçlü olacaktır. DEKORLAR 1. DEKOR ( Main News Set ) İlgili dekor projesinde belirtilen RGB Ledler Rgb Led 1. Grup Teknik Şartnamesine ve Beyaz ledler Beyaz Led 2. Grup Teknik Şartnamesine uygun olacaktır. Ledlerin sıklığı homojen aydınlanma sağlanacak şekilde olacak ve İdarenin onayından sonra kesinleşecektir. 2. DEKOR ( TRT 1 Set ) İlgili dekor projesinde belirtilen RGB Ledler Rgb Led 1. Grup Teknik Şartnamesine ve Beyaz ledler Beyaz Led 2. Grup Teknik Şartnamesine uygun olacaktır. Ledlerin sıklığı homojen aydınlanma sağlanacak şekilde olacak ve İdarenin onayından sonra kesinleşecektir. 3. DEKOR ( Multi-Purpose Set ) İlgili dekor projesinde belirtilen masada kullanılan Beyaz ledler Beyaz Led 2. Grup Teknik Şartnamesine, podyumda kullanılan Beyaz ledler Beyaz Led 2. Grup Teknik Şartnamesine uygun olacaktır. Ledlerin sıklığı homojen aydınlanma sağlanacak şekilde olacak ve İdarenin onayından sonra kesinleşecektir. 4. DEKOR ( Interview Set ) İlgili dekor projesinde belirtilen RGB Ledler Rgb Led 1. Grup Teknik Şartnamesine uygun olacaktır. Ledlerin sıklığı homojen aydınlanma sağlanacak şekilde olacak ve İdarenin onayından sonra kesinleşecektir.

16 5. DEKOR ( Detayı Yer almayan dekor ) İlgili dekor projesinde belirtilen Beyaz Ledler Rgb Led 2. Grup Teknik Şartnamesine uygun olacaktır. Ledlerin sıklığı homojen aydınlanma sağlanacak şekilde olacak ve İdarenin onayından sonra kesinleşecektir. 6. DEKOR (Social Media Set ) İlgili dekor projesinde belirtilen Beyaz Ledler Rgb Led 2. Grup Teknik Şartnamesine uygun olacaktır. Ledlerin sıklığı homojen aydınlanma sağlanacak şekilde olacak ve İdarenin onayından sonra kesinleşecektir. Not: 1) Led aydınlatmaları sistem üzerinde kontrol edilerek, istenen renk ve ısı ölçümleri denenerek İdarece onaylanacaktır. 2) Led aydınlatmalar ışık masasına bağlanarak DMX kontrolleri sağlanacaktır. 3) Tüm ölçüler yerinde kontrol edilecektir.

TEKNİK ŞARTNAME 1. KONU, KAPSAM VE TANIM:

TEKNİK ŞARTNAME 1. KONU, KAPSAM VE TANIM: 1. KONU, KAPSAM VE TANIM: TEKNİK ŞARTNAME 1.1. KONU: Bu teknik şartname, TCDD 2. Bölge Müdürlüğü Yol Mekanik Atölye Müdürlüğü demirbaşında bulunan 88021 numaralı vagonun servis (hizmet) vagonu olarak dizayn

Detaylı

Mobil Mutfak Teknik Şartnamesi

Mobil Mutfak Teknik Şartnamesi TÜRKKIZILAYI Mobil Mutfak Teknik Şartnamesi 1. KONU 1.1 Bu teknik Şartname Türk Kızılayı nın olası afet ve acil durumlarda beslenme hizmet kapasitesini arttırmak üzere alınacak Mobil Mutfak ta kullanılacak

Detaylı

E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ

E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ 1. Resmi kurumlardan alınması gereken (Tedaş,Telekom,Aykome,İzsu,Emniyet Md,Trafik v.s.) izin yazıları (kazı ruhsatı v.s.) yükleniciye aittir. 2. Yapım esnasında

Detaylı

ELEKTRİK TESİSATI İŞLERİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ

ELEKTRİK TESİSATI İŞLERİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ ELEKTRİK TESİSATI İŞLERİ ÖZEL TEKNİK ŞARTNAMESİ -İdarenin vereceği projelerde idarenin yazılı veya sözlü izni alınmadan hiçbir değişiklik yapılmayacaktır. -Proje ve şartnamelerin ekleri olarak verilen

Detaylı

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İŞİN TANIMI Madde 1-Derneğimiz BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN

Detaylı

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ TÜRKİYE KIZILAY DERNEĞİ BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN MERKEZİ GEBZE KAN ALMA BİRİMİ İNŞAAT TADİLAT VE ELEKTRİK İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İŞİN TANIMI Madde 1-Derneğimiz BATI KARADENİZ(DÜZCE) BÖLGE KAN

Detaylı

EDİRNE KAN BAĞIŞ MERKEZİ TADİLAT VE ONARIM İŞİNE AİT İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

EDİRNE KAN BAĞIŞ MERKEZİ TADİLAT VE ONARIM İŞİNE AİT İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ EDİRNE KAN BAĞIŞ MERKEZİ TADİLAT VE ONARIM İŞİNE AİT İNŞAAT İŞLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ İNŞ-01: PASLANMAZ ÇELİK MERDİVEN KORKULUĞU VE KÜPEŞTESİ YAPILMASI Parlak paslanmaz çelikten (304 krom çelik) merdiven

Detaylı

Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Bakımı - Bakım Talimatları için Kurallar b) Yönetmelikler: RESMİ GAZETE YAYIN TARİHİ AÇIKLAMA

Asansör ve Yürüyen Merdivenlerin Bakımı - Bakım Talimatları için Kurallar b) Yönetmelikler: RESMİ GAZETE YAYIN TARİHİ AÇIKLAMA ASANSÖR TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.1 - GENEL işindeki.. adet asansörün yapımına ilişkin şartnamedir. 1.2 - UYULMASI ZORUNLU STANDARTLAR, YÖNETMELİKLER ve ŞARTNAMELER Aşağıda belirtilen yerel Standart ve Yönetmeliklerin

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ İSTANBUL PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ (İPKB)

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ İSTANBUL PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ (İPKB) EIB-WB4-YAPIM-33 ZEYİLNAME NO: 1 TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL İL ÖZEL İDARESİ İSTANBUL PROJE KOORDİNASYON BİRİMİ (İPKB) İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) EĞİTİM

Detaylı

S.S. TRAKYA YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİNE AİT İÇ ANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE HİZMET BİNASI YAPILMASI İŞİNE AİT ŞARTNAMEDİR.

S.S. TRAKYA YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİNE AİT İÇ ANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE HİZMET BİNASI YAPILMASI İŞİNE AİT ŞARTNAMEDİR. S.S. TRAKYA YAĞLI TOHUMLAR TARIM SATIŞ KOOPERATİFLERİ BİRLİĞİNE AİT İÇ ANADOLU BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜNE HİZMET BİNASI YAPILMASI İŞİNE AİT ŞARTNAMEDİR. S.S. Trakya Yağlı Tohumlar Tarım Satış Kooperatifleri Birliği

Detaylı

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün

yapılacak tüm binalarda olması gereken elektrik tesisatında kullanılan malzeme ve mamulün IV- ELEKTRİK TESİSATI GENEL TEKNİK ŞARTNAMESİ BÖLÜM 1 Genel Esaslar 1.1 Kapsam Bu Genel Teknik Şartname, özel ve tüzel kişiler ile kamu kuruluşlarına ait mevcut ve yeni yapılacak tüm binalarda olması gereken

Detaylı

S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR.

S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR. S.S.ANTALYA PALM CİTY KONAKLARI ARSA VE KONUT YAPI KOOPERATİFİ TARAFINDAN YAPTIRILACAK VİLLA VE DAİRELERİN İNŞAAT TEKNİK ŞARTNAMESİDİR. İŞİN KONUSU : Birinci etap olarak DöşemealtI 654 ada 1 parselde yapılması

Detaylı

kvar 25,000 Oska/010-zy

kvar 25,000 Oska/010-zy Sayfa 1 Poz İmalatın Cinsi Birim Miktarı Birim Fiyatı Tutarı 1 Sac pano-800 mm genişliğinde Adet 1,000 Yapım Şartları: t: "Tip testler" yaptırılarak,buna ait test sonuçları İdareye verilecektir. Yüksekliği

Detaylı

TRT SİTESİ YANGIN ALGILAMA-UYARI VE ACİL YÖNLENDİRME-ACİL AYDINLATMA TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TRT SİTESİ YANGIN ALGILAMA-UYARI VE ACİL YÖNLENDİRME-ACİL AYDINLATMA TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ TRT SİTESİ YANGIN ALGILAMA-UYARI VE ACİL YÖNLENDİRME-ACİL AYDINLATMA TESİSATI TEKNİK ŞARTNAMESİ GENEL Yapılacak işler Binaların Yangından Korunması Hakkında Yönetmeliğe, Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğine

Detaylı

V. Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuar 29 MAYIS - 1 HAZİRAN 2013 TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ. www.hightex2013.com KATILIMCI EL KİTABI

V. Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuar 29 MAYIS - 1 HAZİRAN 2013 TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ. www.hightex2013.com KATILIMCI EL KİTABI HIGHTEX 2013 V. Uluslararası Teknik Tekstiller ve Nonwoven Fuar 29 MAYIS - 1 HAZİRAN 2013 TÜYAP FUAR VE KONGRE MERKEZİ BÜYÜKÇEKMECE - İSTANBUL/TÜRKİYE www.hightex2013.com KATILIMCI EL KİTABI işbirliği

Detaylı

ÖZEL TASARIMLI AYDINLATMA DİREĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

ÖZEL TASARIMLI AYDINLATMA DİREĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ ÖZEL TASARIMLI AYDINLATMA DİREĞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. GENEL Konu Ve Kapsam Bu şartname, yol, cadde ye sokak aydınlatma tesislerinde kullanılacak LED ışık kaynaklı armatürlerin özelliklerini ve deneylerini

Detaylı

SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI DENİZ AMBULANS BOT KİRALAMA İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI DENİZ AMBULANS BOT KİRALAMA İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SAĞLIK BAKANLIĞI ACİL SAĞLIK HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ SAĞLIK BAKANLIĞI DENİZ AMBULANS BOT KİRALAMA İHALESİ TEKNİK ŞARTNAMESİ (2014) MADDE 1-GENEL 1.1- Kapsam Bu Teknik Şartname, 5 (beş) yıl, 10950 saat

Detaylı

ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME

ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME ÖZEL TEKNİK ŞARTNAME İşin Adı :A.K.Ü.KAMPUSLERİ ALTYAPI İNŞAATI İŞİ İş Grubu : Elektrik İmalatları ÖZEL-ELK-28 Rezervli Zaman saati Otomat tipi ray montajına uygun TSE belgeli, min.15 dk zaman dilimlerine

Detaylı

TOPLUMSAL OLAYLARA MÜDAHALE ARACI TEKNĐK ŞARTNAMESĐ

TOPLUMSAL OLAYLARA MÜDAHALE ARACI TEKNĐK ŞARTNAMESĐ TOPLUMSAL OLAYLARA MÜDAHALE ARACI TEKNĐK ŞARTNAMESĐ 9106 1. KONU : Bu teknik şartname; " Gösteri ve Toplumsal Olaylara Müdahale " amacıyla kullanılmak üzere üretilecek ekipmanın teknik özelliklerini ve

Detaylı

Zeyilname Zeyilname No:1

Zeyilname Zeyilname No:1 Zeyilname Zeyilname No:1 Not: Bu Zeyilname bu sayfa dahil olmak üzere toplam 15 sayfadan oluşmaktadır. Zeyilname No:1 1 GİRİŞ TAM EKİPMANLI SUDA KURTARMA ARACI ALIMI (GA4.29) ZEYİLNAME NO: 1 Orijinal ihale

Detaylı

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ

EĞİTİMDE FATİH PROJESİ EĞİTİMDE FATİH PROJESİ YEREL ALAN AĞI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1/60 İÇİNDEKİLER KISALTMALAR VE TANIMLAR STANDARTLAR I. BÖLÜM: GENEL HÜKÜMLER 1. GENEL HÜKÜMLER II. BÖLÜM: PASİF ALTYAPI BİLEŞENLERİ 2. PASİF ALTYAPI

Detaylı

İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP)

İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP) ZEMİN KAT VE NORMAL KATLAR I. SALON İNŞAAT İŞLERİ MAHAL LİSTELERİ (TÜNEL KALIP) Döşeme : Tesviye tabakası (27.581) + Şap (27.583) + Laminant parke (Özel 16)+Koridor birleşimlerine metal kot profili Duvar

Detaylı

MEDAġ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TADĠLAT ĠġLERĠ ĠġĠNE AĠT BĠRĠM FĠYAT TARĠFLERĠ

MEDAġ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TADĠLAT ĠġLERĠ ĠġĠNE AĠT BĠRĠM FĠYAT TARĠFLERĠ MEDAġ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ TADĠLAT ĠġLERĠ ĠġĠNE AĠT BĠRĠM FĠYAT TARĠFLERĠ ÖBF-MĠ-1: Alüminyum merdiven korkuluğu yapılması 3 Ģeritli Üst Küpeşteler 50x3 mm kalınlığında, dikme boruları 35x3 mm kanallı ve kapaklı,

Detaylı

FM-200 GAZLI OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

FM-200 GAZLI OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. İşin Konusu FM-200 GAZLI OTOMATİK YANGIN SÖNDÜRME SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ projesinin odalarına yangına karşı otomatik FM-200 gazlı söndürme sistemleri ve otomasyonu sağlayacak olan yangın algılama

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

İSTANBUL CEVAHİR ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ

İSTANBUL CEVAHİR ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ İSTANBUL CEVAHİR ALIŞVERİŞ VE EĞLENCE MERKEZİ KİRACI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Giriş 1.1. Hoş geldiniz 1.2. Bu Teknik Şartname neden okunmalı? 1.3. Teknik Şartnameyi nasıl kullanmalıyım? 1.4. Terimler ve Tanımlar

Detaylı

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 1. 1.1 İşin Kapsamı... 1. 1.2 İlgili Dökümanlar... 1. 1.3 Şantiye Tesisleri... 1

İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 1. 1.1 İşin Kapsamı... 1. 1.2 İlgili Dökümanlar... 1. 1.3 Şantiye Tesisleri... 1 İÇİNDEKİLER 1 GENEL TEKNİK ŞARTLAR... 1 1.1 İşin Kapsamı... 1 1.2 İlgili Dökümanlar... 1 1.3 Şantiye Tesisleri... 1 1.4 Uygulanacak Standartlar... 1 1.5 Markalama ve İsim Plakaları... 2 1.6 Projelendirme...

Detaylı

DOĞRUDAN TEMİN İLANI PALU GÖKDERE DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ

DOĞRUDAN TEMİN İLANI PALU GÖKDERE DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ DOĞRUDAN TEMİN İLANI PALU GÖKDERE DAYANIŞMA VE KÜLTÜR DERNEĞİ Elazığ ili SODES ÇOCUKLARIMIZ, GENÇLERİMİZ VE GELECEĞİMİZ YENİDEN DOĞUYOR Projesi kapsamında çocuk merkezi ve proje ofisi oluşturulmasına yönelik

Detaylı

NETbox Duvar Tipi KABİNETLER

NETbox Duvar Tipi KABİNETLER NETbox Duvar Tipi KABİNETLER 9 NETbox Duvar Tipi Kabinetler ÜRÜN AİLESİ W=mm NETbox Serisi Duvar Tipi Kabinetler NETbox serisi Network Kabinetleri, kalite ve katma değerin en optimum şekilde sunulmuş çözümlerini

Detaylı

TÜRK KIZILAYI KAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 9. HEDEF 25 ÇALIŞTAYI TEKNİK ŞARTNAMESİ

TÜRK KIZILAYI KAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 9. HEDEF 25 ÇALIŞTAYI TEKNİK ŞARTNAMESİ + TÜRK KIZILAYI KAN HİZMETLERİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ 9. HEDEF 25 ÇALIŞTAYI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER 1. KAPSAM... 3 2. TANIMLAR... 3 3. TOPLANTI İLE İLGİLİ GENEL BİLGİLER... 3 4. TEKNİK ŞARTLAR... 3 5. YETERLİLİK

Detaylı