BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ."

Transkript

1 BMW Serisi Sedan Sheer Driving Pleasure BMW SERİSİ SEDAN. BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ.

2 BAZEN BİR RESİM BİN SÖZCÜĞE BEDELDİR.

3 Editoryal HER AN DAHA DA MÜKEMMEL. Her açıdan en iyisini yaratmak BMW Serisi Sedan ın her zaman hedefi oldu. Onu sıradan bir üst sınıf otomobilden çok daha fazlası yapan da bu. Hangi açıdan bakılırsa bakılsın, bu otomobil kendinden emin ve kişilikli. BMW Serisi tasarımıyla, kullanımıyla, iç konfor ve işlevselliğiyle sedan otomobilinden şık bir görünümden fazlasını bekleyen herkes için mükemmel bir seçenek. En belirgin özellikleri arasında sportifliği, şıklığı, hakim duruşu ve elbette lider görünümü yer alır. BMW ConnectedDrive Hizmetleri, pek çok uygulama ve opsiyonel Sürücü Asistanı Plus gibi bir dizi teknolojik yenilik de bunun kanıtı. BMW Serisi Sedan MÜKEMMELLİK TUTKUSU. Teknoloji HAREKETE GEÇİREN YENİLİK. Donanım HAYAL GÜCÜNÜZ KADAR BİREYSEL. Genel Bakış BİR BAKIŞTA TÜM SERİ. BMW Serisi Sedan ile mükemmelliği garantileyen, gelmiş geçmiş en iyi BMW Serisi otomobile sahip olursunuz. Ve bunu sadece ev iş arasındaki sürüşleriniz sırasında hissetmekle kalmazsınız. Aynı duygu aklınıza gelebilecek her yolculukta sizinle olacak. Ve her kilometrede. Dış tasarım Estetik kusursuzluk. BMW ConnectedDrive Teknolojiden yararlanın. İç tasarım En üstün düzeyde konfor. BMW EfficientDynamics Az yakmak, keyif almak. BMW ConnectedDrive Özgürlüğe bağlanın. BMW EfficientDynamics Yakıt tüketiminde ve emisyonda azalma sağlayan teknoloji paketi. Motorlar Yüksek performanslı benzinli ve dizel motorlar. BMW M d xdrive Odaklanmış M gücü ve yüksek verimlilik. BMW Serisi Sedan Luxury Line Edition Sport M Sport Paket BMW Individual Renkler, döşemeler ve iç kaplamalar Standart / Opsiyonel donanım Yakıt tüketimi ve CO emisyonu hakkında teknik veri ve bilgiler BMW Servis BMW Servis, BMW Finansal Hizmetler ve BMW Deneyimi. BMW ActiveHybrid Akıllı enerji yönetiminin yeni zirvesi. Orijinal BMW Aksesuarları Çok yönlü ve bireysel. Şasi ve güvenlik Sürüş keyfi için tasarlanan yenilik. Gösterilen otomobilin donanımı: BMW i Sedan Luxury Line. Motor: Güç: Jantlar: Gövde rengi: Döşemeler: İç kaplama: BMW TwinPower Turbo sıralı altı silindirli benzinli motor bg ( kw) inç çok-kollu kodlu Style hafi f alaşım Metalik Buzul Gümüşü Line a özgü dikişli seçkin Mocha Nappa deri İnce Çizgili Antrasit Yakıt tüketimi ve CO emisyon değerleri için sayfa ( /( İçerik

4 ÇARPICI BİÇİM. HEDEFE YÖNELİK GÖRÜNÜM. BMW Serisi Sedan ın yüksek standartları baştan sona kendini gösterir. Üst kısımda hafi fçe düzleştirilmiş opsiyonel Adaptif LED farları ve daha keskin açılı çift böbrek ızgarasıyla bu görünüm otomobilin karizmatik yüzünden başlar. Arka kısımda ise her detayı en hassas biçimiyle gözler önüne seren stop lambaları, eksiksiz bir kendine güveni ifade eder. Stop lambalarının görsel derinliği ve L şeklindeki formu arka bölüm tasarımıyla kusursuz bir şekilde bütünleşirken, genel estetik profili de ideal şekilde tamamlar.

5 GEÇTİĞİ HER SOKAĞA STİLİNİ YANSITIR.

6 ONU GÖRMEMEK İMKANSIZ.

7 MANZARA KADAR BÜYÜLEYİCİ.

8 BİR DOKUNUŞ DAHA. BMW Serisi Sedan ın sağladığı konfor, BMW ConnectedDrive tarafından sunulan kapsamlı Ofi s fonksiyonları kadar etkileyicidir. Örneğin pratik USB ve Bluetooth bağlantısı seçeneği ile akıllı telefonunuzu otomobilinize bağlayabilir, rehberinizdeki bilgileri ya da programınızı istediğiniz zaman Kontrol Ekranı nda görüntüleyebilirsiniz. Yeni idrive Dokunmatik Butonu ile BMW nin sürücüye odaklı tipik tasarımını kelimenin tam anlamıyla hissedebilirsiniz. Bu özellik harfl eri ve rakamları kendi el yazınızla girmenizi sağlar. Tüm bu özelliklerin yer aldığı ortam tamamen size bağlıdır. Çünkü M Sport paketi ile, BMW Luxury Line size seçim yapabileceğiniz bambaşka bir tasarım dünyası sunar. Böylece hem iç tasarıma hem de dış tasarıma çok daha seçkin bir karakter kazandırabilirsiniz.

9 BUSINESS CLASS A HOŞ GELDİNİZ.

10 VERİMLİLİĞİN YENİ ANLAMINI KEŞFEDİN. BMW i ile yeni BMW Serisi verimlilik ve dinamizmin somut halini sunar. bg ( kw) motor gücü göz önüne alındığında, rakamlar yeterince açıklayıcıdır: Sekiz ileri Steptronic şanzımanla birlikte kilometrede yalnızca.. litre yakıt tüketimi ve gr/km arasında CO emisyonuna sahiptir. Arzu ederseniz, kentin sokaklarını daha verimli şekilde BMW Maxi Scooter üzerinde keşfedebilirsiniz. Çevik sürüşü ve düşük yakıt tüketimi tam da şehir hayatında ihtiyaç duyulan özellikler. Yakıt tüketimi ve CO emisyonu değerleri seçilen jant/lastik boyutuna bağlıdır. Daha fazla bilgi için sayfa / e bakınız.

11 BMW ConnectedDrive Özgürlüğe bağlanın. CONNECTED DRIVE HİZMETLERİ. ConnectedDrive Hizmetleri*, seçeneği sürücüye yol boyunca çeşitli bilgi, eğlence ve servis özellikleri sunar. Aynı zamanda hava durumu, haberler, Google TM tarafından çevrimiçi arama ve çeşitli ofis fonksiyonları gibi güncel ve yerelleştirilmiş bilgilere erişim sağlayan BMW Online özelliğini içerir. Aynı zamanda Uygulamalar menüsünden web kameraları, yakıt fiyatı bilgisi, park bilgisi, seyahat ve otel rehberleri gibi bireysel hizmet ve özellikleri de birleştirebilirsiniz. Her geçen gün yaşam tarzımızdaki değişikliklerle beraber hayatımız daha online hale geliyor. Ancak BMW sürücüleri, dış dünyayla birçoklarına göre daha kolay bağlantının keyfi ni sürüyor. Otomobil kullanırken bilgi alabiliyor, telefon ve e-posta iletişimi kurabiliyor, trafi ğin durumunu izleyebiliyor ve hareket halindeyken bile güncel kalabiliyor. BMW otomobillerini dış dünya ile bu kadar işlevsel bir şekilde bağlayan hizmetler BMW ConnectedDrive adı altında toplanıyor. BMW ConnectedDrive, akıllı hizmetleri ve destek sistemleriyle, ihtiyacınız olan bütün donanımla yanınızda. BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları sürücü, otomobil ve dış dünya arasında çok yönlü bağlantı sağlayarak daha fazla özgürlük sunuyor. BMW ConnectedDrive Sürücü Destek sistemleri BMW'nizi daha güvenli ve daha konforlu hale getiriyor. Akıllı sistemler sürücünün işini kolaylaştırıyor ve trafi ğin tehlikelerini en aza indiriyor. Belirli akıllı telefon uygulamaların güvenli ve konforlu şekilde kullanımı zaman sınırı olmadan sunulur. BMW ConnectedDrive Hizmetleri seçeneği aynı zamanda istediğiniz her yerden istediğiniz anda bireysel ihtiyacınıza göre hizmet ve uygulamaları rezerve edebileceğiniz, genişletebileceğiniz ve seçebileceğiniz BMW ConnectedDrive Store için de erişim sağlar. BMW ConnectedDrive Hizmetleri aynı zamanda BMW otomobilinizdeki her yolculuğu gerçek bir deneyime dönüştürecek çok daha fazla seçenek sunar. Daha fazla bilgi için internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz: * Tüm pazarlarda sunulmayabilir. Lütfen Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcısı ile bağlantıya geçin. BMW ConnectedDrive hakkında daha fazla bilgi için: BMW ConnectedDrive

12 BMW CONNECTED DRIVE HİZMETLERİ VE UYGULAMALARI - AKILLI BAĞLANTI. BMW ConnectedDrive Hizmetleri ve Uygulamaları* şimdi eskisinden çok daha hızlı ve çok daha kolay şekilde kişisel gereksinimlerinize göre yapılandırılabilir. Her yolculukta en sevdiğiniz müzikleri mi dinlemek istiyorsunuz? AUPEO! kişisel İnternet radyosu ile artık bu çok kolay. BMW CONNECTED DRIVE SÜRÜCÜ YARDIMI ÖNGÖRÜ SAHİBİ YARDIMCI BİR PİLOT. BMW ConnectedDrive Sürücü Yardımı güvenliği ve konforu artırmanın yanı sıra sürüş keyfinizi de en üst düzeye çıkaracak yenilikçi fonksiyonlar içerir. Karşınıza çıkacak virajı önceden bilmek mi istersiniz? Tam renkli BMW Head-up Display ile bu mümkün. Karanlıkta daha fazla emniyet mi? BMW Gece Görüşü bunu halleder. AUPEO! KİŞİSEL İNTERNET RADYOSU KENDİ RADYO PROGRAMINIZI YARATIN. Bir akıllı telefon ve ücretsiz AUPEO! kişisel İnternet radyosu uygulaması ile yalnızca sevdiğiniz parçaları dinleyeceğinizden şüpheniz olmasın. Özelleştirilebilir İnternet radyosu müzik zevkinize uyum sağlar. nin üzerinde müzik türü içerisinden seçiminizi yapın ve şu anda bir milyondan fazla parça içeren bir müzik kitaplığına erişin. Müzik tercihlerinizi belirlemek için Kontrol Ekranı ndaki Beğen ve Engelle butonlarını kullanabilirsiniz. Akıllı telefon ek bileşen adaptörü veya BMW tarafından tavsiye edilen bir kablo aracılığıyla otomobilinize bağlanır. Bu fonksiyon için Professional Navigation Sistemi gereklidir. BMW HEAD-UP DISPLAY SAYESİNDE YALNIZCA YOLA ODAKLANIN. Tam renkli BMW Head-Up Display sürüş ile ilgili bilgileri doğrudan sürücünün görüş açısı içerisine yansıtarak önündeki yola odaklanmasını sağlar. Görüntülenen bilgiler arasında mevcut hız, navigasyon talimatları, Hız Limit Bilgisi ve sollama yapılamaz işareti, telefon ve eğlence listeleri yer alır. İNTERNET BİLGİ PARMAKLARINIZIN UCUNDA. Banka hesabınızın bakiyesini kontrol etmeniz, ebay de bir teklif vermeniz veya Wikipedia da bir şeye bakmanız gerektiğinde, BMW ConnectedDrive Internet seçeneği, online olarak yapmak istediklerinizi gerçekleştirmenize olanak tanır. İstediğiniz gibi sörf yapabilmeniz için, merkez konsoldaki idrive Butonu bir mouse gibi çift işlevli olur. SÜRÜŞ ASİSTANI PLUS GERİYE YASLANIN VE YOLU BMW'NİZE EMANET EDİN. Sürüş Asistanı Plus, Yaklaşma Kontrolü Uyarısı ve Şerit Terk Uyarısının yanı sıra, Dur-Kalk İşlevli Aktif Crusie Control ve Trafi k Sıkışıklığı Asistanı gibi özellikleri de içerir. Tüm bu özellikler otoyolda kullanım sırasında konforu ve güvenliği artırır. Sürücü Asistanı Plus ve Trafi k Sıkışıklığı Asistanı için Steptronic şanzıman ve Business veya Professional Navigasyon Sistemi gereklidir. BLUETOOTH OFİS HER ZAMAN BAĞLANTI HALİNDE. Bluetooth Ofi s e-posta, randevular, yapılacak işler, iletişim bilgileri ve metin mesajlarının Kontrol Ekranı nda görüntülenmesi ya da seslendirme özelliğini kullanarak hoparlörler üzerinden sesli olarak okunması gibi BMW ofi s işlevlerini sağlar. Uyumlu mobil cihazların listesini internet adresimizde bulabilirsiniz YAYA ALGILAMA VE KRİTİK UYARI ÖZELLİKLİ BMW GECE GÖRÜŞ SİSTEMİ. Çift böbrek ızgara içerisinde yer alan isteğe bağlı kızılötesi kamera metre mesafe içerisindeki kişileri ve hayvanları algılayarak görüntüleri Kontrol Ekranı'na yansıtır. Yaya algılama fonksiyonu, metreye kadar bir mesafede kişilerin yola yaklaşması durumunda aynı zamanda görsel bir uyarı verir. Böylece sürücü olası bir tehlikeden oldukça erken haberdar olur ve daha hızlı tepki verebilir. Yeni Kritik Uyarı sistemi özellikle kritik durumlarda yardımcı olarak güvenliği artırır. Burada gösterilen resimler donanım örnekleridir. Özellikler her bir BMW için değişebilir. Modele bağlı olarak, Kontrol Ekranı ve içeriğin sunumu farklılık gösterebilir. * Tüm pazarlarda sunulmayabilir. Lütfen Borusan Otomotiv BMW Yetkili Satıcısı ile bağlantıya geçin. Ekran görünürlüğü polarize güneş gözlükleriyle birlikte kısıtlıdır. Gösterilen BMW Head-Up Display işlevi donanıma bağlıdır. xdrive modelleriyle birlikte sunulmaz BMW ConnectedDrive

13 BMW EFFICIENTDYNAMICS. DAHA AZ TÜKETİM. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW EFFICIENT DYNAMICS DAHA AZIYLA ÇOK DAHA FAZLASI. Yakıt tüketimi ve emisyonunu en aza düşürmek üzere BMW tarafından geliştirilen bir strateji olan BMW EfficientDynamics, aynı zamanda sürüş dinamiklerini ve sürüş keyfini de artırır. BMW EfficientDynamics; güç aktarımı, enerji yönetimi ve otomobil konseptini kapsayan bütünlüklü bir teknoloji paketidir ve her BMW de standart olarak sunulur. Yeni nesil BMW TwinPower Turbo benzinli ve dizel motorlar BMW otomobillerin daha yüksek performans ve daha düşük yakıt tüketiminde temel öneme sahiptir. Verimlilik artışı aynı zamanda optimize edilmiş aerodinamik özellikler ve doğru malzemeleri doğru yerde kullanarak ağırlığı azaltan ve aynı zamanda otomobilin sağlamlığını arttıran BMW EfficientLighweight yapısı sayesinde sağlanır. BMW, özellikle ultra hafif ve aynı zamanda yüksek dayanıklılığa sahip karbon (CFRP) kullanımına net bir şekilde odaklanan tek büyük otomobil üreticisi olarak, bu alanda yeniliklere açıkça öncülük etmektedir. BMW EfficientDynamics paketi ilave olarak akıllı enerji yönetimi ve sürücü tarafından seçilebilen ve yakıt verimliliğine yönelik sürüş stilini teşvik eden ECO PRO modunu içerir. BMW için diğer bir temel alan ise saf elektrikli işletime dayalı BMW edrive teknolojisi ve plug-in hibridler gibi öncü sürüş yöntemlerini geliştirmektir. BMW SERİSİ SEDAN DAKİ BMW EFFICIENT DYNAMICS YENİLİKLERİNE GENEL BAKIŞ. Otomatik Start/Stop fonksiyonu yakıt tüketimini azaltmak üzere trafi k ışıkları veya trafi k sıkışıklıkları gibi kısa süreli duraklamalarda motoru geçici olarak durdurur. Debriyaja (manuel şanzıman) veya frene (Steptronic şanzıman) basıldığında, motor otomatik olarak, saniyeden daha kısa bir sürede yeniden çalışır. BMW TwinPower Turbo teknolojisi benzinli motoru TwinScroll turboşarjı Valvetronic özelliği, Çift VANOS ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ile birleştirir. Dizel motorlarda CommonRail direkt enjeksiyon değişken türbin geometrili turboşarj ( d ve d ile iki aşamalı turboşarjı) ile birleşir. Bu önlemler yakıt tüketimini tüm motorlarda önemli ölçüde düşürürken, aynı zamanda geniş bir hız aralığında gücü hissedilir şekilde artırır. Fren Enerjisi Geri Kazanımı ile alternatör, sürücü ayağını gaz pedalından çektiğinde ya da frene bastığında elektrik üretir. Bu şekilde üretilen kinetik enerji elektriğe dönüştürülür ve aküyü şarj etmek için kullanılır. Geleneksel hidrolik direksiyon sistemlerinin aksine, Elektrikli Direksiyon sadece direksiyon hareketi esnasında enerji kullanır. Düz yolda elektrik motoru devre dışı kalır. Aerodinamik. Titizlikle optimize edilmiş aerodinamik önlemler mükemmel bir sürtünme katsayısı sağlayarak otomobilin toplam verimliliğini artırır. Düz alt gövde paneli, geliştirilmiş ön rüzgarlık tasarımı ve çamurluk davlumbazlarındaki hava giriş ve akım yönetimi bu aerodinamik özelliklerden bazılarıdır. Optimum Vites Değiştirme Göstergesi yakıt açısından verimli sürüş için en uygun vitesi gösterir. Sistem ayrıca bireysel sürüş tutumuna adapte olarak vites büyütme ve küçültme önerisi sunar. Sekiz ileri Steptronic şanzıman birbirine yakın vites oranı aralıkları ve her vites değişikliğinde motor devrinde en aza indirilen fark sayesinde hissedilir şekilde daha kolay vites değiştirmeyi sağlayarak sürüş konforunu arttırır. Yine bu sayede otomobilin dinamizmi belirgin bir şekilde artarken, yakıt tüketimi azalır. Yakıt tasarufu sağlayan ECO PRO modu gaz pedalı ve şanzıman tepkilerini ayarlar ve ısıtma/klima sistemini orta düzeye çeker. ECO PRO bu önlemlerle fazladan kaç kilometre kazanıldığını gösteren bonus menzil fonksiyonuyla birlikte yakıt verimliliğini artıracak ipuçları sunarak sürücü davranışını optimize eder. Böylece sürüş tarzına bağlı olarak yüzde ye varan yakıt tasarrufu elde edilir. Pasif Seyir Fonksiyonu, İleri Rota Asistanı ve Steptronic vites ile Professional Navigasyon Sistemini birleştiren ECO PRO Rota ile yüzde beş daha tasarruf mümkündür. Belirtilen tasarruf oranları BMW bünyesindeki çalışmaların bulgularına dayalıdır BMW EfficientDynamics

14 HER ŞEY KEYİF EKSENİNDE DÖNER. DAKİKADA BİRKAÇ BİN DEVİRLE. Benzinli motorlar. Güç, kalite ve üstün devir yeteneği BMW motorların ayırt edici özellikleridir. Bunun yanı sıra, BMW Serisi için sunulan tüm motorlar BMW Effi cientdynamics felsefesine uygundur. Burada yol gösterici ilke, yola güç aktarırken yakıt tüketimini ve CO emisyonunu en aza indirmektir. Hangi motoru seçerseniz seçin, kusursuz sürüş keyfinden emin olabilirsiniz. Dizel motorlar. Tüm BMW Serisi dizel motorları BMW TwinPower Turbo teknolojisiyle donatılmıştır ve sahip oldukları rafine güç ve yüksek verimlilikle öne çıkar. En yeni CommonRail teknolojisi sarsıntısız çalışma ve yakıt tasarrufunu ani tepki becerisi ve üstün devir kapasitesiyle birleştirir. Tüm modeller hafif alüminyum yapıya sahiptir ve standart olarak bakım gerektirmeyen partikül filtresi ile donatılmıştır. Azot oksit emisyonunu önemli ölçüde azaltan BMW BluePerformance teknolojisi de standart olarak yer alır. Bu özellik sayesinde otomobiller EU emisyon standartlarına uygundur Güç (kw) Tork (Nm) Tork (Nm) Güç (kw) Tork (Nm) Güç (kw) Tork (Nm) Güç (kw) ,000 2,000 3,000 4,000 5,000 6,000 7,000 Devir hızı (dev/dak) ,000 2,000 3,000 4,000 5,000 Devir hızı (rpm) 0 Güç ve verimlilik TwinPower Turbo teknolojisi ile BMW i. Daha fazla güç, daha az emisyon BMW ( d ile verimli TwinPower Turbo motor. BMW i. Bu BMW TwinPower Turbo V motor, iki turboşarjı Valvetronic, Çift VANOS ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ile birleştiriyor. Böylece, ile, dev/dak arasında tam Nm maksimum tork sağlıyor. bg ( kw) gücündeki motor, otomobili dan km/sa hıza (. saniye gibi etkileyici bir sürede çıkarıyor. Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon sayesinde yakıt en yüksek verimlilikle kullanılıyor. BMW i.. litre BMW TwinPower Turbo sıralı altı silindirli benzinli motor Valvetronic, Çift VANOS ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyonu TwinScroll turboşarj ile birleştiriyor. Akıllı yenilikler paketi km de sadece..( litre ortalama yakıt tüketimi ve g/km emisyonu sağlarken, etkileyici performans değerlerine ulaşılmasını sağlıyor: bg ( kw) güç, ( Nm maksimum tork, dan km/sa hıza ulaşma süresi sadece. saniye. Azami hız km/sa (sınırlandırılmıştır). BMW i. BMW TwinPower Turbo dört silindirli benzinli motor Nm maksimum torku, dev/dak gibi son derece düşük bir devirde sağlıyor. TwinScroll turboşarjı Valvetronic, Çift VANOS ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon ile birleştiren BMW TwinPower Turbo teknolojisi sayesinde, bu ( bg ( kw) gücündeki motor, otomobili dan km/sa hıza yalnızca. saniyede ulaştırıyor. Azami hız km/sa (sınırlandırılmıştır), ortalama yakıt tüketimi km de.. litre ve CO emisyonu ( (g/km. BMW i.. litre hacmindeki BMW TwinPower Turbo dört silindirli benzinli motor, TwinScroll turboşarj ile birlikte Valvetronic, Çift Vanos ve Yüksek Hassasiyetli Enjeksiyon özelliklerine sahip. Bu sayede güçlü karakterle birlikte aynı zamanda yüksek verimlilik sağlanıyor. (bg ( kw) güç ve Nm maksimum tork otomobili dan km/sa hıza. saniyede çıkarırken, azami hız km/sa düzeyine ulaşıyor. Ortalama yakıt tüketimi km de.(. litre ve CO emisyonu ( g/km. BMW d. Bu dizel motor BMW TwinPower Turbo teknolojisini, CommonRail direkt enjeksiyonu ile değişken türbin geometrili iki aşamalı turboşarj sistemini birleştiriyor., -, dev/dak da Nm maksimum tork sağlayan bg ( ( kw) gücündeki sıralı altı silindirli motor, kusursuz çalışması ve son derece hassas tepkisiyle dikkat çekiyor. BMW ( d xdrive modeli de bulunan motorun diğer temel özellikleri: km/sa.( saniyede ulaşır ( ( d xdrive:. s) kilometrede ortalama yakıt tüketimi.(. litredir ( ( d xdrive:.. litre). Ayrıca dört çeker sistemi hem çekişi, hem çekiş dengesini iyileştirir. BMW d. BMW TwinPower Turbo sıralı altı silindirli dizel motor, (. litre kapasitesiyle CommonRail direk enjeksiyon ile değişken türbin geometrili turboşarjı birleştiriyor. Motor sadece, dev/dak da bg ( kw) üretirken, Nm lik etkileyici tork değerine sahip. dan km/sa hıza çıkış süresi ise sadece. saniye ( ( d xdrive:, saniye). Ortalama yakıt tüketimi km de yalnızca.. litre ( ( d xdrive:,, litre) ve CO emisyonu ( g/km ( ( d xdrive: g/km ). BMW d. Yeni nesil BMW TwinPower Turbo dört silindirli dizel motor,. litre kapasitesi ve bg ( kw) gücüyle CommonRail direk enjeksiyon ile değişken türbin geometrili aşamalı turboşarjı birleştiriyor. Maksimum tork seviyesine, dev/dak da Nm ile ulaşıyor. BMW d hareketsiz konumdan km/sa hıza. saniyede çıkarken, azami hızı km/sa. Ortalama yakıt tüketimi: kilometrede..( litre dizel. CO emisyonu: ( g/km. BMW d. Yeni BMW TwinPower Turbo dört silindirli dizel motor. litre hacmiyle bg ( kw) gibi etkileyici bir güç üretiyor. CommonRail direkt enjeksiyon ile değişken türbin geometrili turboşarjı birleştiren motor,, ila, dev/dak arasında Nm maksimum tork elde ederken, hareketsiz konumdan km/sa hıza, saniyede ulaşıyor ( d xdrive, sn). Azami hız ( km/sa. Karma döngüde yakıt verimliliği: km de,(, litre ( d xdrive,, litre) ; CO emisyonu: g/km ( d xdrive: g/km ). Ayrıca, BMW xdrive dört çeker sistemi çekişi ve yön stabilitesini artırır. BMW d. Yeni nesil BMW TwinPower Turbo dört silindirli. litre dizel motor sürüş keyfi ile verimlilik ve düşük emisyon özelliklerini bir arada sunuyor. Otomobil bg ( kw) gücüne sahip ve ( Nm maksimum tork sunuyor. Bu verimli performans gelişimi CommonRail direkt enjeksiyon ve değişken türbin geometrili turboşarj sayesinde gerçekleşiyor. Tüm bunlar, BMW yi dan km/sa hıza, saniyede çıkarırken, otomobilin km/sa azami hıza sahip olmasını sağlıyor. Modele bağlı olarak ortalama yakıt tüketimi km de,(, litre aralığında. CO emisyonu ise modele bağlı olarak g/km aralığında BMW TwinPower Turbo motorlar Yakıt tüketimi ve CO emisyonu değerleri seçilen jant/lastik boyutuna bağlıdır. Daha fazla bilgi için sayfa (/ a bakınız.

15 BMW M d xdrive. M GENLERİNE SAHİP Tork (Nm) Tork (Nm) ,000 2,000 3,000 4,000 5,000 Devir hızı (rpm) GŸ (kw) Güç (kw) Güç paketi: M performans TwinPower Turbo sıralı altı silindirli dizel motor, ve ), dev/dak aralığında ( Nm gibi üstün bir tork gücüne ulaşıyor. BMW M d xdrive. M Performance TwinPower Turbo sıralı altı silindirli dizel motor CommonRail direkt enjeksiyon ve değişken türbin geometrili üç aşamalı benzersiz turboşarjı bir araya getirir. Nm lik heyecan verici azami tork değeri düşük devirlerde ve geniş bir güç aralığında elde edilirken, çıkış gücü bg ( kw) seviyesine ulaşıyor. Tüm bu özelliklerle anlık bir dinamizm kazanan motor, otomobili dan km/sa hıza sadece (, saniyede çıkarıyor. Bu yüksek performansla birlikte km de ortalama. litre yakıt tüketimi ve g/km CO emisyonu, mükemmel bir performans/verimlilik oranı oluşturuyor. Tüm bunlar, bir kez daha BMW nin yenilikçi gücünü kanıtlıyor. Steptronic spor şanzıman, M logosu taşıyan vites koluyla. Egzoz çıkışı. Sağ ve solda yer alan egzoz çıkışı koyu krom trapezoid çerçeveye sahip. M d amblemi. BMW Serisi nin bu en üst modelini etkileyici bir tarzda ortaya koyuyor. Yakıt tüketimi ve CO emisyonu değerleri seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Daha fazla bilgi için lütfen sayfa (/ e bakınız.

16 BMW ACTIVE HYBRID. HİBRİD OTOMOBİLİN EN DİNAMİK HALİ. Bir otomobil daha verimli hale gelirken, aynı zamanda daha fazla dinamizm sunabilir mi? BMW ActiveHybrid ile bu mümkün. Akıllı sürüş konseptiyle ilk tam hibrid BMW sedan, geleceğin BMW ActiveHybrid neslinin temsilcisi. BMW ActiveHybrid, üstün çevikliği ve benzersiz tasarımı birleştirerek mükemmel dinamikler ve şıklık sunuyor. Akıllı enerji yönetimi sayesinde üç ila dört kilometreye kadar mesafeleri km/sa hızda tamamen elektrik gücüyle aşarken, km/sa hızda motoru kapatarak boşta kullanma olanağı sağlıyor. Boost fonksiyonu ile daha yoğun hızlanma, sürdürülebilirlik konseptini tamamlıyor. bg ( kw) toplam güç çıkışıyla otomobil, km de ortalama olarak sadece.(. litre yakıt tüketiyor. Kilometre başına CO emisyonu ise ( g. Sabit serinletme. Bu özellik, otomatik klimanın otomobilinize binmeden birkaç dakika önce BMW ActiveHybrid inizin içini serinletmesi için kullanılabilir. Bu işlem elektrikli klima kompresörü tarafından gerçekleştirilir ve tek bir damla yakıt harcanmaz. Sis tem anahtarlık ile uzaktan kolayca çalıştırılabilir. Yüksek performanslı, lityum ion batarya. BMW ActiveHybrid ile tamamen elektrikli sürüş için gereken enerjiyi maksimum verimlilikle sağlar. Yenilikçi akü her yolculukta Fren Enerjisi Geri Kazanımı özelliği sayesinde ayağınızı gazdan çektiğinizde veya frene bastığınızda şarj edilir. Yüksek performanslı lityum iyon akü uzun bir servis ömrüne sahiptir ve beş yıla kadar ilk. km de performans garantisi sertifi kalıdır. Hybrid Performansı. BMW TwinPower Turbo sıralı altı silindirli benzinli motor, BMW ActiveHybrid elektrik motoruyla birlikte yakıt tüketiminin önemli ölçüde azaltılmasını ve maksimum dinamiklerin elde edilmesini sağlar. Sekiz ileri Steptronic şanzıman. Birbirine çok yakın aralıklarda belirlenmiş vites oranları optimum devir aralığının daha iyi ve kolay kullanılmasını sağlar. Elektrikli çekiş fonksiyonlarının bir arada kullanılması sayesinde önemli ölçüde yüksek bir sürüş keyfi yle birlikte oldukça düşük yakıt tüketimi ve emisyon sunar. 18 inç 364 kodlu Streamline hafif alaşım jantlar, J x, ( /( R lastiklerle. Yenilikçi ve aerodinamik açıdan optimize edilmiş. ( - inç V-kollu kodlu hafif alaşım jantlar standarttır.) Active Hybrid simgesi Hofmeister kıvrımının hemen gerisinde C sütunu üzerinde yer alır, ayrıca ön kapı eşiklerini ve içeride, merkez konsol bardak tutucunun alüminyum kaplamasını süsler. Alüminyum kapı eşiği kaplamaları, seçkin ve şık iç kaplamaları tamamlar. ActiveHybrid logosu, Hofmeister kıvrımının arkasında yer alıyor. Elektrikli sürüş. ECO PRO modu Sürüş Deneyimi düğmesi aracılığıyla etkinleştirildiğinde, kw lık elektrik motoru üç veya dört kilometreye kadar mesafeyi yalnızca elektrik gücüyle kat edebilir. Yine bu modda, sürücü ayağını gaz pedalından kaldırdığında şanzıman güç akışını keser ve motoru kapatır. Böylece BMW km/saate kadar bir hızla neredeyse tamamen sessizce süzülmeye başlar. COMFORT modunda, otomobil km/sa hıza kadar boşta yol alır. Boost fonksiyonu elektrik motorunu, motoru desteklemek üzere devreye sokarak, sollama gibi durumlarda özellikle dinamik bir hızlanmayı mümkün kılar. Kontrol Ekranında elektrik motoru boost fonksiyonunun devrede olduğunu gösteren bir simge görüntülenir. Sistem, Fren Enerjisi Geri Kazanımı ile üretilen depolanmış enerjiye dayanır. Yakıt tüketimi ve CO emisyonu değerleri seçilen jant ve lastik boyutuna bağlıdır. Daha fazla bilgi için sayfa (/ e bakınız ActiveHybrid 5 Standart donanım Opsiyonel donanım

17 ÜSTÜN SÜRÜŞ DİNAMİKLERİ İÇİN EN İDEAL PLATFORM. OLAĞANÜSTÜ BİR ŞASİ. BMW Serisi Sedan ile sunulan geniş kapsamlı yenilikçi teknoloji, her yolculuğunuzu keyfe dönüştürmenizi sağlar. Akıllıca bütünleştirilmiş çok sayıda özellik, en yüksek güvenlikle her yolda, her virajda, her saniyede maksimum sürüş keyfi sunar. İntegral Aktif Direksiyon, arkadan itişli otomobiller için arka tekerleklerin yönlendirilmesini ön aksta değişken yönlendirme-vites oranlarıyla birleştirir. km/sa hıza kadar arka tekerlekler, ön tekerleklerin tersi yönde döner. Böylece aks aralığı daha kısa otomobiller gibi hareket eder, manevra kabiliyeti ve çeviklik artar. km/sa hızdan sonra arka tekerlekler, ön tekerleklerle aynı yönde döner. Bu sayede kazanılan daha uzun aks aralığı etkisi sürüş dengesini ve rahatlığını artırarak, ani şerit değişikliği gibi durumlarda özellikle önem kazanır. Adaptif Sürüş aktif şasi kontrol sistemi, Dinamik Sürüş ve Dinamik Amortisör Kontrolünü birleştirir. Seziciler hız ve direksiyon açısıyla birlikte otomobilin yanal ve boyuna hızlanmasını sürekli izler. Bu verilere dayalı olarak, dengeleyici ve amortisör ayarları düzenlenir. Böylece hassas direksiyon yanıtı, daha kısa fren mesafesi ve aynı zamanda sürüş konforunda artış sağlanır. Opsiyonel Dinamik Amortisör Kontrolü sürücünün amortisör özelliklerini sürüş durumuna en uygun şekilde eşleştirmesini mümkün kılar. Standart COMFORT ayarının yanı sıra, bu seçenekte iki ayrı program daha vardır. COMFORT+ ile (M d xdrive da bulunmaz) amortisörler otomobilin özellikle tümsekli yollarda hareketini azaltarak yumuşak bir seyir sağlar. SPORT/ SPORT+ ile amortisörler sportif bir sürüş için daha sert bir konuma getirilir. Standart Sürüş Deneyimi düğmesi, ECO PRO modu dahil olmak üzere istediğiniz modu bir dokunuşla seçmenizi mümkün kılar. COMFORT modunda motor ve şanzıman standart ayarlarında kalır. ECO PRO modu ise verimlilik odaklıdır. SPORT modu daha da dinamik bir sürüş içindir. BMW akıllı dört çeker sistemi xdrive mümkün olan en iyi çekişi sunarak en zorlu yol şartlarına bile uyum sağlar. xdrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile otomobiliniz dengesini ve çekişini korur. xdrive optimum yol tutuşu için akslar arasında gereken güç dağılımını saniyeden daha kısa sürede sağlar. Sekiz İleri Steptronic spor şanzıman bireysel sürüş stilinize adapte olarak, rahat bir süzülmeden en dinamik sürüşe kadar çeşitli sürüş tarzları sunar. Otomatik vites seçiminin yanı sıra, kısa vites kolu ya da Spor deri direksiyon üzerindeki kanatçıklar ile manuel olarak vites değiştirmek de mümkündür. Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile seziciler sürekli olarak sürüş durumunu izler ve gerektiğinde, motor ve fren yönetimi sistemlerine müdahale ederek yön dengesini ve çekişi değiştirir. Bu da en zor yol koşullarında bile otomobile hakim olmayı kolaylaştırır ve sürüş güvenliğini dolayısıyla da sürüş keyfi ni etkin bir biçimde artırır. Pasif güvenlik. Titiz malzeme seçimi, yüksek sağlamlık ve akıllı hafi f yapı konsepti sayesinde her BMW otomobilinin gövdesi pasif güvenliğin en ileri gerekliliklerini karşılarken, son derece etkili kısıtlayıcı sistemlerle maksimum yolcu koruması sağlar. BMW otomobiller aynı zamanda bağımsız kuruluşlar tarafından yürütülen lider çarpışma testlerine uygun olarak tasarlanmıştır Şasi ve güvenlik

18 DAHA FAZLA GÜVENLİK. DAHA FAZLA SÜRÜŞ KEYFİ. BMW Serisi Sedan daima güvenebileceğiniz en son teknolojiyle donatılmıştır. Sürücüye her durumda tam olarak gereken desteği veren üstün kullanım özellikleri ve yenilikçi donanım standart olarak sunulur. Her türlü yol şartlarında, kendinizi her açıdan daha güvende hissedeceksiniz. serisi Adaptif Farlar şehir ve otoyol için değişken ışık dağılımı, BMW Seçici Far Sistemi (Elektrokrom Uzun Far Fonksiyonu) otomatik uzun ve kısa far, göz kamaştırmayan uzun far fonksiyonu ve Bi-Xenon teknolojisi optimum yol aydınlatması sağlar. Viraj ışıkları direksiyon keskin bir açıyla çevrildiğinde veya otomobil hareketsiz haldeyken sinyal çalıştırıldığında otomatik olarak etkinleştirilir. Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile seziciler sürekli olarak sürüş durumunu izler ve gerektiğinde, motor ve fren yönetimi sistemlerine müdahale ederek yön dengesini ve çekişi değiştirir. Bu da en zor yol koşullarında bile otomobile hakim olmayı kolaylaştırır ve sürüş güvenliğini dolayısıyla da sürüş keyfi ni etkin bir biçimde artırır. BMW emniyet sistemi sürücü ve ön yolcu için kaza anında en etkili korumayı sağlamak üzere üç kademeli emniyet kemeri, kemer gergisi ve güç sınırlandırıcıdan oluşur. Yanlış kullanımı önlemek için arka koltuk kemer tokaları farklı renklerle kodlanmıştır. BMW akıllı dört çeker sistemi xdrive, gereken ekstra çekişi sunarak en zorlu yol şartlarına bile uyum sağlar. xdrive ve Dinamik Denge Kontrolü (DSC) ile otomobiliniz dengesini ve çekişini korur. xdrive optimum yol tutuşu için otomobilin aksları arasında gereken güç dağılımını esnek bir şekilde saniyeden daha kısa sürede sağlar. Bu, ayrıca xdrive ın dört çeker özelliği, yol dengesi ve sürüş güvenliğinin avantajlarını BMW ye özgü çeviklikle birleştirmesine olanak verir. Hava yastıkları BMW nizde sürücü ve ön yolcu için merkezi, hassas şekilde konumlandırılmış güvenlik önlemleridir. Sürücü ve ön yolcu hava yastıkları, baş hava yastıklarıyla Perde Sistemi ve ön koltuk sırtı ile entegre edilmiş yan hava yastıkları size ve yolcularınıza çarpışma durumunda etkili koruma sağlar. ) Aktif Koruma BMW ConnectedDrive ile sunulan önleyici yolcu koruma sistemidir. Örneğin, kritik durumlarda emniyet kemerleri gerginleştirilir, koltuklar dik konuma getirilir ve camlar kapatılır. Kaza durumunda otomobil otomatik olarak fren yaparak durur. Ayrıca, Dikkat Asistanı yorgunluk belirtisine karşı sürücü davranışlarını izler. Sistem sürüş verilerini değerlendirir, düzensizlikleri belirler ve Kontrol Ekranında mola vermenizi öneren bir uyarı görüntüler. Runflat lastikler. Lastiğin patlaması durumunda güçlendirilmiş yan duvarlar sayesinde lastikler jant üzerinde kalarak en yakın servise ulaşmanızı mümkün kılar. Lastik Basınç Göstergesi bir sezici yardımıyla lastik basıncını izler ve basınç kaybı durumunda sürücüyü uyarır. Hava sıcaklığı da izlenir. Yolcu bölümü. Son derece güçlü malzemelerin kullanımının yanı sıra kirişlerin ve düğüm bağlantılarının yönleri; önden, yandan veya arkadan herhangi bir darbe durumunda maksimum düzeyde pasif güvenlik sağlamak üzere fonksiyonel olarak tasarlanmış bir gövde yapısı sunar Şasi ve güvenlik Standart donanım ) Opsiyonel donanım

19 Kombinasyon šrnekleri Renkler Donanım Teknik veriler BMW Servis BMW SERİSİ SEDAN. Merkez konsolu sürücüye doğru yatık olan kokpit, tipik BMW sürücü yönlendirmesinin izlerini taşır. Mükemmel kavrama için çok işlevli deri direksiyon opsiyonel olarak sunulur. Professional Radyo ve, inç renkli düz ekran ise standart donanıma dahildir. Otomatik, iki bölgeli klima kontrolü ve üst düzey işçilik, konforu maksimuma çıkarır. BMW Serisi Sedan, parlak Siyah iç kaplamanın yanı sıra Antrasit diagonal desenli kumaş döşeme ile (resimde: Veneto Beji Dakota deri) birlikte sunulur. BMW aynı zamanda merkez konsoldaki iki bardak tutucu ve kapılarda yer alan bölmeler dahil olmak üzere çok sayıda saklama alanı sunar. BMW Serisi Sedan standart olarak inç V kollu kodlu hafi f alaşım jantlarla sunulur. BMW i ve BMW i xdrive modelleri ise inç V kollu kodlu hafi f alaşım jantlara sahiptir. Opsiyonel metalik Imperial Mavi gövde rengi ile BMW i Sedan BMW 5 Serisi Sedan

20 Kombinasyon örnekleri Renkler Donanım Teknik veriler BMW Servis BMW SERİSİ SEDAN LUXURY LINE. Luxury Line iç donanım: Luxury Line dış donanım: BMW logosu ile aydınlatılmış alüminyum kapı eşik kaplamaları (ActiveHybrid için geçerli değildir) Siyah, Veneto Beji ya da İstiridye Dakota deri koltukların her biri özel dikişe sahiptir Mocha veya Fildişi Beyazı özel Nappa deri koltukların her biri özel dikişlidir; farklı döşeme seçenekleri mevcuttur Spor çok işlevli düğmelere sahip deri direksiyon M deri direksiyon Parlak krom işlemeli anahtarlık İnce Çizgili Antrasit ince ahşap kaplama Parlak krom kakma ve vurgularla ince ahşap Dişbudak Kahverengi iç kaplama; farklı kaplama seçenekleri mevcuttur Sürücü ve ön yolcu için koltuk ısıtma BMW Individual genişletilmiş ince tanecikli Merino deri Özel tasarım krom çubuklarla BMW böbrek ızgara Krom özel tasarım öğelerine sahip ön tampon inç çok kollu kodlu hafi f alaşım jantlar inç çok kollu kodlu hafi f alaşım jantlar, karma lastiklerle; farklı jant seçenekleri mevcuttur Yanlarda Luxury yazısı Krom yan cam çerçeveleri ve cam girintisi kaplaması, parlak siyah B sütunu, yan ayna çerçevesi ve tabanı Krom bagaj kapağı kaplaması Krom egzoz çıkışı Krom eklemeli aydınlatmalı kapı kolları LED sis farları Yanlarda 'Luxury' yazısı. ' Çok işlevli Spor deri direksiyon, krom süsleme ve opsiyonel vites değiştirme kulakçıklarıyla. BMW Individual: BMW Individual özellikleri Luxury Line ı mükemmel bir şekilde tamamlar (bkz. sayfa../. ). Veneto Beji Dakota deri özel dikişli opsiyonel Spor koltuklar ile opsiyonel kakmalı Dişbudak Desenli Kahverengi ince ahşap kaplama kombinasyonu iç mekanda özellikle kaliteli bir atmosfer yaratır. ' inç çok kollu kodlu hafif alaşım jantlar J x / R runfl at lastikler. inç çok kollu kodlu hafi f alaşım jantlar, karma runfl at lastiklerle. Luxury Line BMW d Sedan opsiyonel Sophisto Grisi, parlak efektli gövde rengi ile Luxury Line Standart Luxury Line donanım Opsiyonel Luxury Line donanım

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi.

BMW X. Sheer Driving Pleasure. www.bmw.com.tr YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW X www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW X. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BROŞÜRÜ- NÜZDEN DAHA FAZLA YARARLA- NIN. YENİ BMW X3. SINIRSIZ ÇOK YÖNLÜLÜK. GÖSTERİLEN

Detaylı

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure

YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. BMW Serisi Sedan. Sheer Driving Pleasure BMW Serisi Sedan www.bmw.com.tr Sheer Driving Pleasure YENİ BMW SERİSİ SEDAN. TUTKU KAZANIR. BMW EfficientDynamics Daha az tüketim. Daha fazla sürüş keyfi. TARZ İLE STANDART KARŞI KARŞIYA. Yeni BMW Serisi

Detaylı

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde

Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant. Teknoloji ile bir adım önde A6 Audi A6 Sedan A6 Avant A6 allroad quattro Audi S6 Sedan S6 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A6 Sedan ve A6 Avant 18 Audi A6 allroad quattro 26 Audi S6 Sedan ve S6 Avant

Detaylı

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake.

CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. CLS-Serisi. Coupé ve Shooting Brake. Yeni nesil CLS. Işıldayan tasarım. İnsan, hayatında kaç defa sıra dışı bir kişilikle karşılaşır? Eğer isterseniz, her gün ve her sürüşte olabilir. Yeni nesil CLS, geleceğe

Detaylı

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde

Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde A4 Audi A4 A4 Avant A4 allroad quattro Audi S4 S4 Avant Audi Teknoloji ile bir adım önde Sayfa Büyüleyicilik 4 Audi A4 Sedan ve A4 Avant 26 Audi A4 allroad quattro 36 Audi S4 Sedan ve S4 Avant Teknik

Detaylı

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor.

larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. GLK-Serisi. larınızın altında döşemelerin gıcırdama sesleri, bildiğiniz kokular, benzersiz bir silü. Net şekli, arazi efsanesi olan G-Serisiʼni hatırlatıyor. Tamponda LED gündüz seyir l in birer göstergesidir

Detaylı

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek

Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2. Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi. Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek Giriş Sportif ve geliştirilmiş Freelander 2 SAYFALAR 2-5 Güç Motor ve vites seçenekleri, performans ve ekonomi SAYFALAR 6-9 Üstün özellikler Asfalt ve arazide üstün yetenek SAYFALAR 10-13 Akıllı teknoloji

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM

YENİ FORD TOURNEO CUSTOM YENİ FORD TOURNEO CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-23 Donanım seviyeleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur

Detaylı

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR.

GÜZEL BİR ŞEY GÖRDÜKLERİNDE İNSANLARIN GÖZBEBEKLERİ %20 ORANINDA BÜYÜR. GOLF İYİ BİR OTOMOBİL ÜRETMEK İÇİN İNANLARI İYİ TANIMALIINIZ. DAHA ÇOK KULAK VERDİK, DAHA FAZLA ZAMAN HARCADIK VE DAHA ÇOK ORU ORDUK. BİR TEK AMACIMIZ VARDI: ÜRÜCÜÜNÜ İYİ TANIYAN, YALNIZCA BUGÜNÜN DEĞİL,

Detaylı

C mon! Ne için bekliyorsunuz?

C mon! Ne için bekliyorsunuz? Opel Corsa Motorlar ve Şanzımanlar 15 Sürüş Dinamiği 17 C mon! Ne için bekliyorsunuz? Güvenlik Konfor Akıllı Çözümler 18 20 23 Eğlenceyi sürüş keyfine çevirin. Opel Corsa nın mükemmel görünüşü heyecan

Detaylı

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive.

>> Şehir için harika bir fikir. smart fortwo pure, pulse, passion, smart BRABUS ve BRABUS Xclusive. (Sabit telefondan ücretsiz arama. Cep telefonlarından aramalar için ücretler farklı olabilir.) D/A/CH smart Infocenter 00800 2 77 77 77 7 smart ınızı Avrupa Birliği nin (AB) ikinci el araç yasası gereğince

Detaylı

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT

> www.landrover.com.tr RANGE ROVER SPORT RANGE ROVER SPORT Tasarım İç Mekân Performans Yetenekler Sayfa 2 Sayfa 6 Sayfa 16 Sayfa 20 Şık, daha keskin, daha çağdaş bir kimlik Spor lüks ve sezgisel özellikler Üç gelişmiş motor güç, performans ve

Detaylı

> > RANGE ROVER SPORT 2012

> > RANGE ROVER SPORT 2012 RANGE ROVER SPORT 2012 En lüks sports tourer. Olağanüstü asfalt dinamikleri, sınıfının lider konfor özellikleri ve üstün yetenekleri ile mükemmel. Yenilenen gövdesi, mükemmel iç tasarımı, iki farklı olağanüstü

Detaylı

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr

YENİ FORD FOCUS. Temmuz 2012 / 20.000. Bayi Kaşesi. Bilgi İçin Ford Direkt Hattı. www.ford.com.tr Temmuz 2012 / 20.000 YENİ FORD FOCUS Bilgi İçin Ford Direkt Hattı Bayi Kaşesi 444 3 6 7 3 444 F O R D www.ford.com.tr Bu broşür Ford orijinal aksesuarları ve Ford araçları için onaylanmış aksesuar üreticilerinin

Detaylı

YENİ DISCOVERY SPORT

YENİ DISCOVERY SPORT YENİ DISCOVERY SPORT ÖNEMLİ UYARI: Jaguar Land Rover Limited araçlarının, teknik özelliklerini, tasarımını ve üretimini geliştirmenin yollarını sürekli olarak aramakta olup devamlı şekilde değişiklikler

Detaylı

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

CR-V. Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM

YENİ FORD TRANSIT CUSTOM YENİ FORD TRANSIT CUSTOM 1 2-5 Ford kinetik tasarım 6-9 Kalite 10-11 Çevre dostu 12-13 Güvenlik 14-17 Akıllı teknolojiler 18-21 Gövde tipleri Araçlarımızın heyecan verici tasarımının sırrı. Cesur ve dinamik

Detaylı

Mutluluğu yolda bulun.

Mutluluğu yolda bulun. E-Serisi. Sedan. Mutluluğu yolda bulun. Gözünüzde bıraktığı ilk izlenimden parmak uçlarınızdaki son karıncalanmaya kadar yeni E-Serisi AVANTGARDE, karşılaşmanın ilk saniyesinden son saniyesine kadar ikna

Detaylı

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de

Fiat 500X Satışta. Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel. Land Rover Discovery Sport Türkiye de Peugeot 308 de BlueHDi Tam Otomatik Dizel s.10 YIL: 11 SAYI: 197 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr Piranha dan Tak- Kullan özellikli araç takip sistemi Fiat 500X Satışta s.31 Fiat 500X e, 59.900 TL den

Detaylı

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid

Toyota Yaris ve Yaris Hybrid Toyota Yaris ve Yaris Hybrid TOYOTA TOUCH & GO Yeni Toyota Yaris ve Yaris Hybrid. Akıllı ve kışkırtıcı, üstelik şehre çok yakışıyor. Toyota Touch & Go Navigasyon, geri görüş kamerası ve multimedya uygulamalarının

Detaylı

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu

Volvo Trucks. Driving Progress. volvo fh serisi. volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Volvo Trucks. Driving Progress volvo fh serisi volvo fh ve volvo fh16 ürün kılavuzu Geleceğin kamyonu şimdi daha da fütüristik. Aslında, zaten başarılı olmuş bir konsepti değiştirmemek gerektiğini söylerler.

Detaylı

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant

Yeni Passat ve Yeni Passat Variant Yeni Passat ve Yeni Passat Variant En az sizin kadar özel. Yeni Passat ve Yeni Passat Variant ın özgüveninin ne kadar yüksek olduğunu daha ilk bakışta fark edeceksiniz. Özgün tasarımlı LED High ön farlar

Detaylı

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU

VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU VOLKSWAGEN TÜM MODELLER KATALOĞU 2 VOLKSWAGEN DÜNYASINA HOŞ GELDİNİZ. İçindekiler Polo sf. 4-7 Yeni Golf sf. 8-11 Jetta sf. 12-15 Passat sf. 16-19 Passat Variant sf. 20-23 Scirocco sf. 24-27 The Beetle

Detaylı

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak...

Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Varlığı toplum tarafından istenen bir marka olmak... Geliştirdiği teknolojiler ve geleceğe yaptığı yatırımlarla Honda, faaliyet gösterdiği her alanda bugün olduğu gibi gelecekte de toplum tarafından varlığını

Detaylı

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO

Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO Toyota Yaris Yeni Toyota Yaris. Akıllı ve kışkırtıcı. Üstelik şehre çok yakışıyor. TOYOTA TOUCH & GO 4.7 Toyota Touch & Go Navigasyon, geri dönüş kamerası ve multimedya uygulamalarının tadını çıkarın.

Detaylı

Her yolculuk güvenle başlar.

Her yolculuk güvenle başlar. Toyota Corolla Her yolculuk güvenle başlar. Dikkat çekici tasarım, üstün kalite ve Toyota Optimal Drive gibi yenilikçi bir teknoloji. Toyota Corolla nın sunduğu tatmin edici sürüş deneyimi için anahtar

Detaylı

YENİ FORD TOURNEO COURIER

YENİ FORD TOURNEO COURIER YENİ FORD TOURNEO COURIER İleri görüşlü. İlham verici. Dikkat çekici. Her otomobil onun imzasını taşıyor. Her maceranızda, yanınızda. Yeni Ford Tourneo Courier İyi zaman geçirmek kavramını tam anlamıyla

Detaylı

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI

MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI YIL: 11 SAYI: 146 OCAK 2014 F YATI: 5 TL www.autowritetr.com MERCEDES YENİ C-SERİSİNİ TANITTI 2013 ÜN SATIŞ RAKAMLARI VE ENLERİ OGD OTOMOTİV GAZETECİLERİ DERNEĞİ nin kurulum çalışmalarına başladığımız

Detaylı

11 SAYI: 203 1-15 TEMMUZ 2015 F YATI: 3 TL

11 SAYI: 203 1-15 TEMMUZ 2015 F YATI: 3 TL Yeni Volvo XC90 Türkiye de s.10 YIL: 11 SAYI: 203 F YATI: 3 TL www.otomobilden.com.tr MOTOBULANCE HİZMETTE SINIR TANIMIYOR Civic Type R Yol için tasarlanan bir yarış Otomobili s.8 AVENSİS YENİLENDİ Honda

Detaylı

Sürüş keyfi. İşte bir Subaru yu Subaru yapan budur.

Sürüş keyfi. İşte bir Subaru yu Subaru yapan budur. TRIBECA Sürüş keyfi. İşte bir Subaru yu Subaru yapan budur. Sürüş keyfinin anlamı herbirimize göre farklılık gösterir: Bu kimileri için aracın kusursuz performansı karşısında hissedilenler, kimileri içinse

Detaylı