Çin Eğitim Hizmetleri

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Çin Eğitim Hizmetleri"

Transkript

1

2

3 Çin Eğitim Hizmetleri Çin Dünyanın en eski medeniyetlerinden biri olarak bütün dünyada olduğu gibi ülkemizde de merak edilen bir ülkedir. Çin dünyada kendi adıyla anılan bir çok kültürel özelliğe sahiptir. Büyük buluşlar yaparak insanlık tarihine katkı sağlayan Çin, her geçen gün gelişmekte ve dünyaya açılmaktadır. Bu açılım dünyada olduğu gibi ülkemizde de olumlu karşılanmış ve Çince başta olmak üzere Çin Kültürüne büyük bir ilgi oluşmuştur. Bu ilginin sonucu olarak Çin Eğitim Hizmetleri kurulmuş, bu alanda ülkemizdeki eksikliği doldurmuştur. Temelleri 1999 yılında atılan Çin Eğitim Hizmetleri ülkemizde benzeri olmayan bir faaliyet yelpazesine sahiptir. Çin Eğitim Hizmetleri; Çince, Çin Kültürü, Çin Turizmi, Çin le Ticaret, Çin Sporu, Çin Sanatları, Çin Mutfağı, Çin Tıbbı, Çin Çayı, Çin Oyunları gibi Çin ile ilgili neredeyse her konuda eğitim, seminer, turizm ve organizasyonlar düzenlemektedir. Çin Eğitim Hizmetleri; Eğitim, Turizm, Yayıncılık alanlarında faaliyet gösteren Lotus Eğitim Kurumları, Ligarba Turizm, Photoshop Magazin Dergisi, Webliya Görsel Hizmetler ve Grafik Market gibi kurumlar ile aynı grup içerisinde yer almaktadır. Çin Eğitim Hizmetleri; Çin ile ilgili her alanda ilklere imza atmıştır. Kurulduğu günden bu yana gerek Türkiye de gerekse Çin de yapmış olduğu kültür faaliyetleri, Türk insanının Çin kültürünü daha iyi tanımasını, benimsemesini sağlamış; bu iki kültür arasında sağlam bir köprü kurmuştur. Çin Eğitim Hizmetleri konu Çin olduğunda her zaman bir başvuru kaynağı ve referans noktası olmuştur.

4

5 Çince Kursları 2001 yılından beri Çince kurslar düzenleyen Çin Eğitim Hizmetleri, Lotus Eğitim Kurumları nı kurarak daha çok insanımıza Çince öğretmeye başlamıştır. Türkiye nin İLK ÇİNCE KURSU olan Lotus Eğitim Kurumları tüm Türkiye de Çince ders veren birçok kuruma gerek kaynak ve sistem gerekse öğretmen sağlayarak katkıda bulunmaktadır. Lotus Eğitim Kurumları, Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu na Çince Kursu Öğretim Programı sunmuş ve onay almayı başarmış ilk ve tek kurumdur. Derslerin Çinli öğretmenler tarafından verildiği Lotus Eğitim de öğretmenlerin tamamı iyi seviyede Türkçe bilmekte ve gerektiğinde dersleri Türkçe anlatmaktadırlar. Derslerde Türk insanının öğrenme özellikleri ve anlayışı gözetilmektedir. Dersler hem zevkli hem de öğretici hale getirilmektedir. Çin in resmi dili olan Mandarince (Standart Çince) öğretilmekte ve dersler esnasında yeri geldikçe Çin in coğrafi, ekonomik, kültürel ve sosyal yapısı hakkında bilgiler verilerek dilin kültürün ayrılamaz bir parçası olması ilkesine sadık kalınmaktadır. Projeksiyonlu sınıflarda ders sırasında görsel ve işitsel kaynaklarla çok daha kalıcı eğitim verilmektedir. Öğrencilerimiz için özel planlanmış olan Dui Hua (doğru konuşma), dinleme, okuma, yazma dersleri ile Çin e gidildiğinde karşılaşılacak sorunlar ve olaylar hakkında ön çalışma yapılmaktadır. HSK Sınavı Hazırlık Kursları Çin Eğitim Hizmetleri, Çince yeterlilik sınavı olan HSK sınavına hazırlık kursları düzenlemektedir. Bu sınavdan geçer not alan öğrenciler Çincelerini bütün dünyada tescillemiş olmaktadırlar. Çocuklar İçin Çince Çince ve Çin kültürü sadece büyükler için değil aynı zamanda çocuklar için de bir ilgi odağı durumundadır. Çin Eğitim Hizmetlerinde, çocuklarımız kurslarda ve yaz okulunda birbirinden eğlenceli eğitim setleri kullanmaktadır. Ayrıca çocuklarımız Çocuk Pedagojisi eğitimi almış uzman Çinli öğretmenler eşliğinde Çince ve Çin kültürüne ait oyun ve sanatlarla hem keyifli günler geçirmekte hem de özel bir eğitim almaktadırlar.

6

7 Çin de Eğitim Çin deki birçok üniversiteyle anlaşması bulunan Çin Eğitim Hizmetleri aracılığı ile Çin de ister dil isterseniz diğer branşlarda eğitim alabilirsiniz. Hatta yüksek lisans veya doktora yapma şansına da sahip olabileceğiniz Çin, dünyaca ünlü uluslar arası üniversitelere sahiptir. Ligarba Turizm sayesinde Çin e hem en ekonomik hem de en konforlu şekilde uçacaksınız. Size sadece valizinizi toplamak kalacak. Çin de Eğitim İmkanları Çin de Dil Eğitimi Çin de Lisans Eğitimi Çin de Yüksek Lisans Eğitimi Çin de Doktora Eğitimi Çin de MBA Yaz ayları için 1 yada 3 Aylık Çince Eğitimi (Turistik gezilerle tatil ve eğitim bir arada) Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu nun vize yetkisine sahip olan Ligarba Turizm den Çin vizeniz hediye!

8

9 Çinliler İçin Türkçe Türkiye ve Çin arasındaki ticari ilişkilerin artmasıyla iki ülke oldukça yakınlaşmış bulunmaktadır. Birçok Çinli Türkiye ye farklı nedenlerle gelmektedir. Çin in büyük şirketleri de Türkiye bürolarını açmaktadır. Uzun zamandır Çince eğitimi konusunda tecrübesi olan Çin Eğitim Hizmetleri, Lotus Eğitim Kurumları bünyesinde Türkiye de yaşayan Çinliler için Türkçe kursları düzenlemektedir. Böylece Çinli dostlarımız Türkiye deki hayatlarına kolay uyum sağlamaktadırlar. Kurslarımızda profesyonelce hazırlanmış yabancılar için Türkçe kaynakları kullanılmakta ve alanlarında uzman öğretmenlerin yardımı ile en kısa sürede Türkçe öğrenmektedirler. 中 国 教 育 服 务 项 目 中 土 耳 其 语 课 程 开 始 了 随 着 土 耳 其 与 中 国 之 间 经 济 贸 易 的 增 加, 中 土 两 国 的 关 系 越 来 越 紧 密 很 多 中 国 人 来 到 土 耳 其 工 作 和 生 活, 很 多 中 国 大 公 司 也 在 土 耳 其 扎 根 为 了 方 便 大 家 的 生 活 和 工 作, 拥 有 多 年 汉 语 教 育 经 验 的 中 土 文 化 中 心, 特 意 为 在 土 耳 其 生 活 和 工 作 的 中 国 人 开 设 土 耳 其 语 课 程 我 中 心 采 用 专 业 土 耳 其 语 学 习 教 材, 聘 请 教 学 经 验 丰 富 的 土 耳 其 教 师, 帮 助 学 生 在 短 时 间 内 迅 速 掌 握 土 耳 其 语 只 要 你 相 信 自 己, 只 要 你 敢 说, 你 就 会 成 功

10

11 Seminerler Çin Kültürü Seminerleri Çin devasa coğrafyası ve binlerce yıllık kültürü ile insanlarımızın ilgisini çekmektedir. Çin Eğitim Hizmetleri uzun zamandır Çin kültürünün bir çok alanında seminerler düzenlemektedir. Feng-Shui, Akupunktur, Çin Geleneksel Tıbbı, Çin Mutfağı, Çin Çayı, Çin Operası, Çin Felsefesi, Çin deki Kültür Mirasları, Çin Minyatür Sanatı, Go Oyunu (Wei Qi), Çin Kaligrafi Sanatı, Çin Düğüm Sanatı, Çin Kağıt Kesme Sanatı (Kirigami), Tai-Chi gibi birçok konuda seminerler verilmektedir. Çin İle Ticaret Seminerleri İşadamının Çince El Kitabı, Çince-Türkçe Sözlük, Çin Fuar Rehberi gibi eserleri hazırlayan Çin Eğitim Hizmetleri, Çin le ticaret konusundaki tecrübesini işadamlarımızla paylaşmakta ve Çin le ticaret yapmak isteyen Türkler için bir kılavuz rolü üstlenmektedir. Çin ile Ticaret seminerleri ile ithalat ve ihracat yapmak isteyen işadamlarımıza yardımcı olarak büyük bir ihtiyacı karşılamaktadır.

12

13 Diğer Hizmetler Çin Eğitim Hizmetleri Yayınları Kendi Çince kütüphanesini oluşturmakta olan Çin Eğitim Hizmetleri: İşadamının Çince El Kitabı Serisi Çince - Türkçe - İngilizce Sözlük Çince Şarkı Sözleri Kitabı ve Mp3 Cd si Çin Fuar Rehberi Feng-Shui Uygulamaları İstihdam İmkanları gibi yayınlar ile hem işadamlarımıza hem de Çince ve Çin kültürü meraklılarına faydalanabilecekleri kaynaklar üretmekte ve ücretsiz olarak dağıtmaktadır. Çin Eğitim Hizmetleri; sitesi İnsan Kaynakları bölümü ile Çin deki ve ülkemizdeki üniversitelerde bulunan Çin Dili ve Edebiyatı, Sinoloji ve Çince Mütercim Tercümanlık gibi bölümlerden mezun olan Türk ve Çinli gençlere istihdam fırsatları oluşturmaktadır. Ayrıca Çince bilen personel konusunda sıkıntı yaşayan girişimcilerimize de personel sağlayarak bu alandaki önemli bir açığı kapatmaktadır. Çeviri ve Rehberlik Hizmetleri Çin Eğitim Hizmetleri, özellikle Çin ile ticaret yapan şirketlerimize Çin de ve Türkiye de sözlü ve yazılı çeviri hizmetleri sağlamaktadır. Bununla birlikte gerek devlet gerek özel kurumların sözleşmeleri, web siteleri, katalog, kitap, kullanım kılavuzu vb. yayınlarını Türkçe ye ve Çince ye çevirmektedir. Çin Eğitim Hizmetleri, bünyesinde istihdam ettiği yeminli Çince tercümanları ile yeminli tercümeler de yapmaktadır.

14

15 Turizm Çin e olan ilgi arttıkça insanlarımız da daha çok Çin e gitmeye başlamıştır. Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu Çin vize yetkisini elinde bulunduran Ligarba Turizm, Çin Eğitim Hizmetleri kurumudur. Çin den gelen gerek resmi VIP heyetlere; gerekse ticari veya kültürel amaçlı heyetlere yer hizmetleri veren Ligarba Turizm bu anlamda da iki ülke arasında bir köprü görevi görmektedir. Çin ile ticaret yapan işadamlarımıza hem turizm hem de danışmanlık anlamında destek sağlayan Ligarba Turizm ayrıca Çin in sadece ticaret için gidilen bir ülke olmadığını tarihi ve doğal güzellikleriyle harika bir Turizm ülkesi olduğunu kanıtlamış ve son yıllarda bu şekilde çok sayıda (özellikle VIP) Türk turisti Çin e götürmüştür. Çin Vizesi Yetkili Acentası Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu nun aldığı kararla Çin e gitmek isteyen yolcular vize yetkisi olan acenteler üzerinden başvuru yapabilmektedir. Çin turizmi konusunda büyük tecrübe sahibi olan Ligarba Turizm ise bu yetkiye sahip en çok Çin vizesi alan turizm seyahat acentasıdır.

16

17 Web Sitelerimiz Türkiye nin en büyük Çin Portalı olup, Çin ile ilgili halkımızın merak duyduğu neredeyse her konuya doyurucu bir şekilde cevap vermektedir. Örneğin; insanların çeşitli yerlerde kullanabildikleri kendi isimlerinin Çince yazılışı, Çin Turizmi, Çin Atasözleri, Feng-Shui, Çin Düğüm Sanatı, Çince Şarkılar, Çince Klipler, Yaşam Enerjisi Sanatları, Çin Haritası, Çin Coğrafyası ve Tarihi, Çin Tıbbı, Çin Sanatları, Çin in Sıcak Gündemi ile ilgili haberler, Go Oyunu öğretimi, Çin Yemekleri gibi konularla geniş bir bilgi kaynağı durumundadır. Çin e gerek grup gerekse münferit olarak gitmek isteyenler için geniş bir kaynak olup vize işlemleri, bilet, otel rezervasyonu, Çin Haritası, Çin Şehir Rehberi, Seyahate Çıkmadan Önce gibi bölümlerle Çin yolcularına yardımcı olmaktadır. Ayrıca Havaalanı Online bölümü ile bütün uçuşları online olarak takip etme imkanı sağlamaktadır.

18

19 Kulüplerimiz Yaşam Enerjisi Sanatları Kulübü Feng Shui, bir ortama denge ve uyum getiren eski bir sanattır. Kelime anlamı rüzgâr ve sudur. İkisi bir araya gelince çevreyle uyumlu bir yaşama şekli oluşturur. Tai Chi nin sözcük anlamı Yaşamın Yüce Soluğu, Chuan ın ise sıralı hareketler ya da yumruktur. Çinliler tarafından binlerce yıldan beri bir yaşam tarzı olarak sürdürülen Tai Chi, yaratıcı bir boşluktan çıkan doğal değişim, dönüşüm hareketlerinin anlatımıdır. Qi Gong; sağlık koruma, tedavi, ruh-bedensel gelişim, özsavunma, sanat, eğitim bilimi gibi belli alanlarda beceri kazanmak amacıyla canlılık üzerinde uzun sürelerle kararlı olarak çalışmaya ve canlılığı etkileme sürecini bilimsel olarak incelemeye denir. Çin Masajı; geleneksel Çin tıbbı kuramının ışığı altında hastalıkların ayırt edilmesi ve sınıflandırılması ilkesiyle yapılır. Masaj yan etkisi olmayan ve birçok hastalığı tedavi edebilen, çok kolay bir yöntemdir. Yaşam Enerjisi Sanatları Kulübü; kurslar, seminerler, aktiviteler düzenleyerek üyelerinin yaşam enerjisi kazanmalarını sağlamaktadır. Çin Mutfağı Kulübü Çinlilerin yemeklerle beslenmek ilaçlarla beslenmekten iyidir diye bir atasözü vardır. Bu söz, insanların sağlıklı beslenirken yemeklerin yapısına özen göstermeleri gerektiğini ifade ediyor. Çin Mutfağı Kulübü; Dünya nın en sağlıklı ve geniş çeşide sahip mutfaklarından olan Çin Mutfağı nın lezzetlerini üyeleri arasında düzenlediği kurslar ve ziyafetler ile tanıtmaktadır. GO (Wei Qi) Kulübü GO Türkiye de az sayıda insan tarafından bilinmesine karşılık, Amerika ve Avrupa da binlerce üyeli federasyonları olan, uluslararası turnuvaları yapılan tüm dünyaya yayılmış bir oyundur. GO Kulübü; GO Kursları, GO Turnuvaları ve şenlikleri düzenleyerek GO oyununu tanıtmaktadır.

20

21 Basın ve Biz Çin Eğitim Hizmetleri, uzun yıllara dayanan Çin Kültürü faaliyetleri ve Çince tecrübesi ile oldukça ilgi çekmekte, sık sık yazılı ve görsel medyada haberlere konu olmaktadır. Çin Eğitim Hizmetleri, Çin odaklı her konuda haber dosyası hazırlamak isteyen basın ve yayın kuruluşlarının en değerli başvuru, bilgi ve doküman kaynağı durumundadır. Doğrudan Çin de belgesel, haber dosyası, ropörtaj vb. program çekimleri yapmak isteyen televizyon kanalları, gazete ve dergilere gerekli izinleri, irtibatları Çin Eğitim Hizmetleri sağlamaktadır. Yayın kuruluşlarının vize ve konaklama işlemlerini ise Çin Eğitim Hizmetleri kurumlarından olan Ligarba Turizm sağlamaktadır.

22 Avrupa Yakası Dizisi Çince Dublaj Ekibi Çindeki Dünya Mirasları Konferansı (Atila Ege) Kardeş Okulumuza Yardım Kampanyası (Batman Ulaşlı Köyü İlköğretim Okulu) Çince Kursu Katılım Belgesi Töreni Bahar Bayramı Fındık Yeme Yarışması Dünya Mirasları Fotoğraf Sergisi

23

24 [0 212] Lotus Eğitim Kurumları Ergenekon Mah. Papa Roncalli Sok. No: 84 Harbiye, Şişli / İSTANBUL

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak

TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016. Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak TÜRKİYE MİLLİ OLİMPİYAT KOMİTESİ STRATEJİK PLAN 2012-2016 Ulusumuzu tanıtmak, halkımıza Olimpizm ruhunu aşılamak Ben sporcunun zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim. Mustafa Kemal Atatürk TÜRKİYE

Detaylı

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1

TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 TED ANKARA KOLEJİ VAKFI OKULLARI TED ANKARA KOLEJİ - 1 Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla yorulmazlar. Türk gençliği gayeye, bizim yüksek ideallerimize durmadan yorulmadan yürüyecektir.

Detaylı

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI

YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI. 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler, aktiviteler, spor) KÜLTÜREL DEĞİŞİM PROGRAMLARI Servislerimiz YURTDIŞI EĞİTİM PROGRAMLARI Sayfa 8 Sayfa 11 Sayfa 12 Sayfa 13 Sayfa 15 DİL OKULLARI SERTİFİKA VE DİPLOMA PROGRAMLARI 8-18 YAŞ GRUBU İÇİN; YAZ OKULLARI / YAZ KAMPLARI (Dil eğitimi, geziler,

Detaylı

Puan Türüne Göre Programlar

Puan Türüne Göre Programlar Puan Türüne Göre lar www.emu.edu.tr 1 2015 2 DİL1 Mütercim - Tercümanlık... 1 İngilizce Öğretmenliği... 2 MF1 Matematik ve Bilgisayar Bilimleri İlköğretim Matematik Öğretmenliği MF3 Moleküler Biyoloji

Detaylı

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA

HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA HAYALLERİME EN DOĞRU ŞEKİLDE ULAŞMAK İÇİN EDULIFE CANADA EDİTÖRDEN Sevgili EduLife Canada Okuyucuları, Türkiye de eğitim adına yeni ufuklar açacak EduLife Canada dergimizin ilk sayısıyla sizlerleyiz. EduLife

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu.

GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI. www.ituyatirim.org. İTÜ Yatırım Kulübü İTÜ İşletme Fakültesi 80680 Maçka / İSTANBUL E-mail: yatirim@itu.edu. GOBI 2010 TANITIM KİTAPÇIĞI İÇERİK 1. Kulübün Mesajı 2. İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü 3. GOBI 2010 3.1 Etkinlik Tarihi 3.2 Etkinliğin İçeriği 3.3 Etkinliğin Amaçları 4. Finansman Yönetimi

Detaylı

Dili yaşayarak öğrenin

Dili yaşayarak öğrenin Language Studies International - Tanıtım Broşürü 2013 Dili yaşayarak öğrenin İNGİLTERE ABD KANADA AVUSTRALYA YENİ ZELANDA İSVİÇRE FRANSA MALTA www.lsi.edu 2 Hoş geldiniz Welcome Willkommen Bienvenue Bienvenido

Detaylı

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI FAALİYET RAPORU

YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI FAALİYET RAPORU YABANCI DİLLER YÜKSEKOKULU 2012 YILI FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİRİM/ÜST YÖNETİCİ SUNUŞU... I- GENEL BİLGİLER... A- Misyon ve Vizyon... B- Yetki, Görev ve Sorumluluklar... C- İdareye İlişkin Bilgiler.....

Detaylı

Çalışmadan, yorulmadan,öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı ihtiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve

Çalışmadan, yorulmadan,öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı ihtiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve Çalışmadan, yorulmadan,öğrenmeden, rahat yaşama yollarını aramayı ihtiyat haline getirmiş milletler, evvela haysiyetlerini, sonra hürriyetlerini ve daha sonra istiklallerini kaybetmeye mahkumdurlar...

Detaylı

21 proje eğitim ve gençlik

21 proje eğitim ve gençlik T.C. Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı BÖLGESEL PROJE FUARLARI AB Eğitim ve Gençlik Programları 6 E R Z U RU M KÜLTÜR MERKEZİ 27-29 MAYIS 2010 Hayatboyu Öğrenme (LLP) ve Gençlik

Detaylı

İçindekiler Hakkımızda Neden Kensington Academy London Eğitim Sistemimiz Eğitimde Kalite Güvencesi Genel İngilizce Seviyeler Hazırlık Sınıfı

İçindekiler Hakkımızda Neden Kensington Academy London Eğitim Sistemimiz Eğitimde Kalite Güvencesi Genel İngilizce Seviyeler Hazırlık Sınıfı İçindekiler Hakkımızda 5 Neden Kensington Academy London 7 Eğitim Sistemimiz 8 Eğitimde Kalite Güvencesi 9 Genel İngilizce 10 Seviyeler 11 Hazırlık Sınıfı 12 Sınavlara Hazırlık Eğitimleri 13 İş İngilizcesi

Detaylı

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011

HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2011 T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AB EĞİTİM VE GENÇLİK

Detaylı

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU

ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU i ANADOLU ÜNİVERSİTESİ EUA ÖZDEĞERLENDİRME RAPORU İçindekiler... i Ekler Listesi... iv Kısaltmalar Listesi... vi Anadolu Üniversitesi EUA Özdeğerlendirme Ekibi... viii 1. Giriş... 1 2. Ulusal ve Kurumsal

Detaylı

SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ

SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2589 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1558 SEYAHAT ACENTACILIĞI VE TUR OPERATÖRLÜĞÜ Yazarlar Doç.Dr. Sabah BALTA (Ünite 2, 4, 5, 6, 7) Dr. Volkan ALTINTAŞ (Ünite 1,

Detaylı

PROF. DR. REHA METiN ALKAN

PROF. DR. REHA METiN ALKAN PROF. DR. REHA METiN ALKAN Değerli Okurlar, Anadolu'nun parlayan yıldızlarından biri olmak için kurulan Üniversitemiz, 2006 yılında başladığı yolculuğuna, bugün 11 binden fazla öğrencisi ve sayısı 800

Detaylı

Dış Ticaret Programı. Adalet Programı. Çocuk Gelişimi Programı. İlk ve Acil Yardım Programı. İngilizce Hazırlık. Sağlık, Kültür ve Spor.

Dış Ticaret Programı. Adalet Programı. Çocuk Gelişimi Programı. İlk ve Acil Yardım Programı. İngilizce Hazırlık. Sağlık, Kültür ve Spor. Başarmak için... İçindekiler Plato Meslek Yüksekokulu Kuruluş 4 Dış Ticaret Programı 68 Mütevelli Heyet Başkanının Mesajı 6 Adalet Programı 72 Yüksekokul Müdürünün Mesajı 7 İş Sağlığı ve Güvenliği Programı

Detaylı

TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI

TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI TEMATİK BÖLÜM ÜYE ODAKLI HİZMETİN ÖNCÜSÜ: İZMİR TİCARET ODASI 1. 130 Yılı Deviren Bir Oda: İzmir Ticaret Odası İzmir in tarihi çok sesliliğin,

Detaylı

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ

ÇANAKKALE ONSEKİZ MART ÜNİVERSİTESİ 1 CANAKKALE ONSEKIZ MART UNIVERSITESI 2 1 9 9 2 DÜNYANIN EN GÜZEL ÜNİVERSİTESİNE HOŞ GELDİNİZ T.C. Onsekiz Mart Üniversitesi 3 Tarihin İzinde, Bilginin Işığında Parlayan Yıldız, Onsekiz Mart Üniversitesi

Detaylı

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü

Yrd. Doç. Dr. İrfan USTA Erbaa M.Y.O. Müdürü 1 G A Z İ O S M A N P A Ş A Ü N İ V E R S İ T E S İ 2 Merhaba.. Gaziosmanpaşa üniversitesine bağlı olarak Erbaa ilçemizde, 1993 yılında açılan Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu, 1995 yılında açılan

Detaylı

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI

T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI T.C. AVRUPA BİRLİĞİ BAKANLIĞI AVRUPA BİRLİĞİ GENÇLİK VE EĞİTİM PROGRAMLARI MERKEZİ BAŞKANLIĞI TÜRK ULUSAL AJANSI HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE UYGULAMALARI 2012 HAYATBOYU ÖĞRENME PROGRAMI İYİ PROJE

Detaylı

Gelecek kariyerini. Medipol de inşa etmek

Gelecek kariyerini. Medipol de inşa etmek KAZANDIM! KAZANDIM! Medipol Üniversitesi uluslararası birikime sahip, alanlarında uzman, üst düzey akademik kadrosu, güçlü altyapısı ve yüksek teknolojiye sahip donanımlı laboratuvarları ile öğrencisine

Detaylı

Değerinize Değer Katar. tanıtım. kataloğu

Değerinize Değer Katar. tanıtım. kataloğu Değerinize Değer Katar 2014 tanıtım kataloğu üniversitesi Sizler, yani yeni Türkiye nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz... Dinlenmemek üzere yürümeye karar verenler asla ve asla

Detaylı

APL & CAREER PLANNING CENTERS IN SOCIAL SERVICES FOR SENTENCED WOMEN TÜRKİYE DE YAYGIN EĞİTİM

APL & CAREER PLANNING CENTERS IN SOCIAL SERVICES FOR SENTENCED WOMEN TÜRKİYE DE YAYGIN EĞİTİM 2013 APL & CAREER PLANNING CENTERS IN SOCIAL SERVICES FOR SENTENCED WOMEN TÜRKİYE DE YAYGIN EĞİTİM İ Ç İ N D E K İ L E R Giriş... 3 Türk Milli Eğitim Sisteminin Yapısı... 5 1. Örgün Eğitim... 5 Okul Öncesi

Detaylı

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr

Eğitim: Eyüboğlu. eyuboglu.k12.tr Eğitim: Eyüboğlu eyuboglu.k12.tr Eyüboğlu Bir başarı öyküsü... Eğitim Kurumlarının yükselişinin ve başarısının arkasında hayatını eğitime adamış bir isim var: Dr. Yük. Müh. Rüstem Eyüboğlu. Dr. Yük. Müh.

Detaylı

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM KİTAPÇIĞI 2012-2013

ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM KİTAPÇIĞI 2012-2013 ÖĞRENCİ KULÜPLERİ TANITIM KİTAPÇIĞI 2012-2013 Bu kitapçık, Koç Üniversitesi Öğrenci Dekanlığı Öğrenci Etkinlikleri ve Gönüllü Projeler Ofisi tarafından Koç Üniversitesi Öğrenci Kulüplerinin tanıtımı için

Detaylı

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI

2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI YAŞAR ÜNİVERSİTESİ 2015 ADAY ÖĞRENCİ BİLGİ KİTAPÇIĞI İÇİNDEKİLER... SY: 4 SY: 6 SY: 12 SY: 13 SY: 14 SY: 15 SY: 16 SY: 17 SY: 18 SY: 20 SY: 24 SY: 25 MÜTEVELLİ HEYET BAŞKANIMIZDAN

Detaylı

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU

KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Gelecek elimizde KIRGIZİSTAN-TÜRKİYE MANAS ÜNİVERSİTESİ 2009-2010 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK FAALİYET RAPORU Bişkek-2011 Düzenleme Tarihi: 2/101

Detaylı

2010-2011 İÇİNDEKİLER

2010-2011 İÇİNDEKİLER 20102011 İÇİNDEKİLER 20102011 I. KOÇ ÜNİVERSİTESİ HAKKINDA Koç Üniversitesi Tarihçesi Koç Üniversitesi nin Misyonu ve Vizyonu Neden Koç Üniversitesi Araştırma Olanakları 03 04 04 07 ii. İşletme Enstitüsü

Detaylı

Öğrenci Kılavuzu 1 Değerli Öğrencilerim, Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK Rektör

Öğrenci Kılavuzu 1 Değerli Öğrencilerim, Prof. Dr. Osman ŞİMŞEK Rektör Öğrenci Kılavuzu 1 Değerli Öğrencilerim, Öğrenci Seçme Sınavı nda göstermiş olduğunuz üstün başarıdan dolayı Namık Kemal Üniversitesi adına sizi ve ailenizi yürekten kutluyorum. Mensubu olmaktan gurur

Detaylı