Neden safeplorer? safeplorer' safeplorer Safeplorer nedir? safeplorer

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Neden safeplorer? safeplorer' safeplorer Safeplorer nedir? safeplorer"

Transkript

1

2

3 Neden safeplorer? İSG alanında risklerin yönetimi, mevzuatın takibi, kaza kayıtlarının istatistiki bilgilere dönüştürülmesi, revir kayıtlarından anlamlı sonuçlar elde edilmesi, doküman yönetimi, periyodik kontrollerin takibi gibi pek çok bileşen artık bir yazılım olmaksızın yönetilemeyecek hacme ulaştı. Türkiye'de, ölçeğine bakmaksızın tüm işletmelere, bunların alt işverenlerine ve farklı yerlerdeki lokasyonlarına yönelik kapsamlı bir bilgisayar programının eksiliğini gidermek için safeplorer'ı yarattık. Üstelik sadece Türkiye için değil İngilizce ve çok yakında Arapça versiyonları ile dünyaya açıldık. Çok yakın bir gelecekte safeplorer olmadan işinizi yönetmek istemeyeceğinizi şimdiden biliyoruz. Safeplorer nedir? Safeplorer bir bilgisayar programıdır. Ancak standart bir programın ötesindedir; bütünleşik ( entegre) ve parametrik ( veri bazında sorgulanabilir) alt yapısı sayesinde İK, üretim, bakım, eğitim, satın alma, depo, güvenlik vb. bölümlerle birlikte çalışır, dünyanın neresinde olursanız olun web üzerinden erişilebilir, el terminali, akıllı cep telefonları, notepadler üzerinden çalıştırılabilir, sahadaki denetimler esnasında tespit edilen durumlar, eşzamanlı olarak veri tabanına aktarır, randevu, toplantı, mesajlaşma, hatırlatma modülleriyle tüm çalışmaları organize eder, doğrudan ve dolaylı tüm kaza maliyetlerini hesaplar, size fayda - maliyet analizi yapma şansı verir, geçmiş tüm verilerinizi kolaylıkla aktarmanıza uygun bir alt yapısı vardır, tüm çalışanların sağlık kayıtlarını, sorgulanabilir ve rapor alınabilir şekilde sunar, kişisel koruyucu teslimlerini ve stoklarını kayıt altına alır, acil durum yönetimi sisteminizi ve tatbikatlarınızı yönetir, istediğiniz ölçeği tanımlamanıza imkan vererek, risk analizlerinizi gerçekleştirmenizi sağlar, iş izin sistemi oluşturmanızı ve iş izinlerini yönetmenizi sağlar, tüm eğitimlerinizi veri tabanı üzerinden kolaylıkla yönetmenize uygun alt yapıyı sunar, personel, firma, bölüm, kat, personel görevleri vb. bilgilerden, bütünleşik ve sorgulanabilir alt yapı oluşturur, doküman yönetiminizi ISO standartlarında gerçekleştirir, denetimlerinizi kayıt altında tutar, taşeron yönetiminizi gerçekleştirir Bütün bu fonksiyonları, basit, anlaşılabilir ve kullanıcı dostu arayüzüyle sunan safeplorer kısa sürede sektör standardı olma hedefindedir.

4 Hangi ölçekteki işletmeler içindir? Safeplorer ölçek farkı gözetmeksizin tüm işletmelerin İSG yönetimi için uygun bir alt yapıya sahiptir. Kurumsal kullanıcılar için İşyeri Sağlık ve Güvenlik Birimleri yönetiminde kullanılabileceği gibi Ortak Sağlık ve Güvenlik Birimleri için de son derece kullanışlı bir alt yapıya sahiptir. Mevzuata uyumlu mudur? Evet sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu ile kanuna bağlı olarak çıkarılan tüm mevzuatın gerekliliklerine göre yapılandırılmıştır. Risk analizleri, periyodik kontroller, acil durum tatbikatları, iş izin sistemleri, kişisel koruyucu donanımların teslimi, sağlık kontrollerinin kayıt altına alınması, kaza bildirimleri, kaza analizleri gibi onlarca ayrıntıyı mevzuata uygun olarak safeplorer ile yönetebilirsiniz. Güncel bilgi ve altyapıyı nasıl sağlar? Arme, 1999 yılından bu yana İSG, yangın, acil durum ve risk yönetimi alanlarından faaliyet gösteren bir eğitim ve danışmanlık firmasıdır. İSG alanındaki tüm gelişmeleri yakından takip eder ve müşterileri ile paylaşır. Safeplorer ın arkasında sektörün lider firmasının desteği vardır. Gerek temel gerekse ara güncellemeler Arme tarafından yapılır. Neden safeplorer kullanmalısınız? İSG alanında işveren, işveren vekilleri, İSG profesyonelleri ve çalışanlarda artan bir farkındalıktan bahsetmek mümkündür. Ayrıca, mevzuatın getirdiği ve uygulamada takip gerektiren çok sayıda kriter mevcuttur. Yönetim sistemlerine ilişkin program ve standartlar, pek çok verinin kayıt altından tutulmasını gerektirmektedir. Kazalar ve meslek hastalıkları, sağlık kontrolleri, periyodik kontrol ve ölçümler, denetimler, doküman yönetimi, iş izinleri gibi onlarca ayrıntıyı sağlıklı bir veri tabanı oluşturmadan takip etmek ve yönetmek giderek mümkün olmamaktadır. Pek çok İSG profesyoneli ve OSGB çalışanı zamanının önemli bir kısmını bu verileri oluşturmak, anlamlı sonuçlar çıkarmak ve çeşitli amaçlarla raporlamak için harcamaktadır. Safeplorer ile bütün bu çalışmalar ve raporlar bir kaç tıkla elinizin altında olacak. Gerçekleştirdiğiniz her türlü çalışma kayıt altında olacak ve yasal gereklilikler karşılanmış olacak. İSG yönetim sisteminize ait tüm verilerden güncel ve geçerli istatistikler oluşturabileceksiniz. Etkin bir yönetim sistemi oluşturma çabanızdaki en büyük yardımcınız olacak.

5

6 PROGRAM MODÜL NİTELİKLERİ GİRİŞ EKRANI -SafePlorer 128 bit şifreleme ile güvenlidir. -Parolanızı unuttuğunuzda size e-posta ile hatırlatır. KULLANICI İŞLEMLERİ -Şimdilik Türkçe ve İngilizce dir. Yakında Arapça olarak da hizmet verecektir. -Kullanıcılar diledikleri zaman erişim parolalarını değiştirebilir. MESAJ -Sistem içi yazılı haberleşmeye imkan sağlar. -Mesajlarınızı e-posta olarak da ulaştırır. -Mesajlarınıza dosyalar eklemenize olanak verir. -Göndericiyi yanıtlamanızı, -Tüm alıcıları yanıtlamanızı, -Mesajları iletmenizi, -Mesajlarınızı arşivlemenizi sağlar. AJANDA -Programdaki diğer modüllerden gelen iş planları otomatik olarak takviminize işlenir. -Zamanı yaklaşan ajanda maddeleri, önce program üzerinden, sonra e-posta ile hatırlatılır. -RSS ve XML feed ile Outlook takviminizle senkron çalışır. -Tüm randevu ve iş planı maddelerinizi listeler. -Ajanda maddeleri içinde detaylı arama yapar. RANDEVU PLANLAMA -Randevu ve iş planlarını zaman çizgisine birkaç tıklamayla kaydetmenizi sağlar. -O güne ait diğer çalışmalarınızı gösterir, çakışmalara maruz kalmanızı önler. -Kayıtlı ajanda maddelerine hızlı erişir, hızlıca değiştirmenizi sağlar. TOPLANTILAR -Kuruluşunuza özel formatta toplantı raporları hazırlar. -Bu toplantıların periyotlarını takip etmenizi sağlar. Günü yaklaşan toplantılar için uyarılarda bulunur. -Henüz planlanmamış bir toplantı için gündem maddesi eklerseniz, belirttiğiniz türde bir toplantı planlandığında, gündem maddenizin otomatik olarak o toplantıyla ilişkilendirilmesini sağlar. DOKÜMAN YÖNETİMİ -Doküman ve klasörlerinizi alışık olduğunuz ağaç görünümü ile takip etmenizi sağlar. -Kalite sistemi dahil, dilediğiniz her alandaki dokümanlarınızı saklamanızı ve paylaşmanızı sağlar. -Dokümanları revizyon numarası ile takip etmenizi sağlar. -Dokümanlar içinde detaylı aramalar yapmanıza olanak verir. TAŞERON YÖNETİMİ / SÖZLEŞME TAKİBİ -Alt işverenlerinizle yaptığınız sözleşmeleri kayıt altına almanızı sağlar. -Yenileme süresi yaklaşan sözleşmeler için size e-posta ve ajanda uygulaması ile hatırlatmalar yapar. -Bu sözleşmelere ilişkin dokümanları saklamanıza olanak verir.

7 TEKLİF HAZIRLAMA -OSGB'lerin müşterilerinin ihtiyaçlarını kanun çerçevesinde karşılayabilmesi için geliştirilebilir teklif formatları içerir. -Kuruluşunuza en uygun parametreleri belirleyerek, hızlı teklif vermenizi sağlar. -Raporlar ile tekliflerin takibini yapabilmenizi sağlar. KURULUŞ YAPISI -Hiyerarşik kuruluş yapısı oluşturabilmenizi, -Kuruluş özelinde yetkilendirme yapabilmenizi, -Kuruluş özelinde ve üst yapıya özel total raporlama yapabilmenizi, -Yeni kuruluşlar, -Farklı lokasyonlar, -Şubeler ve Alt işverenler tanımlayabilmenizi sağlar. KURULUŞ YAPISI / BÖLÜMLER -Detaylı bölüm tanımlamanızı sağlar. -Bölümde gece vardiyası kontrolü, -Bölümdeki sağlık tehlikeleri, -Güvenlik tehlikeleri, -Kullanılması zorunlu olan kişisel koruyucu donanımlar, -Bölüm çalışanlarının almak zorunda olduğu eğitimler, -Bölüm çalışanlarının sahip olması gereken sağlık raporlarını takip etmenize olanak verir. -Detaylı kuruluş yapısı oluşturabilmenizi sağlar. -Bu yapıların altına -Binalar -Katlar -Bölümler -Görev tanımları oluşturmanızı, tüm bu detaylarda raporlamalar yapmanızı sağlar. KURULUŞ YAPISI / GÖREVLER -Detaylı görev tanımlamanızı sağlar. -Görevdeki sağlık tehlikeleri, -Güvenlik tehlikeleri, -Kullanılması zorunlu olan kişisel koruyucu donanımlar, -Çalışanların almak zorunda olduğu eğitimler, -Çalışanların sahip olması gereken sağlık raporlarını takip etmenize olanak verir PERSONEL -Personel aramalarında sadece isimde geçen birkaç harfi yazarak hızlı arama yapmanızı sağlar. -Personel aramalarında detaylı filtre kullanmanızı ve eksiksiz listeler oluşturmanızı sağlar. -Program kullanıcılarını ana ve alt modüller için detaylı yetkilendirebilmenizi sağlar. -Personel özlük bilgilerini detaylı tutabilmenizi sağlar. ÖDÜL / CEZA / UYARI -Personele verilen uyarı, ceza ve ödülleri kayıt altına almanızı sağlar.

8 KURULLAR / GRUPLAR -Kuruluşunuzda yeni çalışma grupları ve kurullar oluşturmanızı sağlar. -Üyelerden biri işten ayrıldığında, yeni bir personel eğitilip yerini alıncaya kadar sizi uyarır. -Kolay tanımlama arayüzü ile sadece gruptaki görevini yazmanız yeterli olacaktır. -Oluşturulan grupları, aynı zamanda e-posta ve mesaj grubu olarak da kullanmanıza olanak verir. ORTAM ÖLÇÜMLERİ -Farklı noktalarda Gürültü, Toz ve Titreşim gibi pek çok ölçümü kaydetmenizi ve önceki kayıtlarla karşılaştırmanızı sağlar. RİSK ANALİZİ -Risk analizlerini yukarıdan izlemenizi, kuruluş ve sorumluların etkinliğini ölçmenizi sağlar. -Risk analizlerini kendi ürettiğiniz analiz metotlarıyla kaydetmenizi sağlar -Farklı birimleriniz, alanlarınız ve makineleriniz için,farklı risk analizi matrisleri oluşturmanıza olanak verir. -Uygunsuzluklar için sorumlular belirlemenizi sağlar. -Eğitimlere ilişkin bütçe belirlemenizde size karar desteği sunar. -Risk analizi sonucu ortaya çıkan görevlerin sorumlulara e-posta ile gönderilmesini ve ajandalarına işlenmesini sağlar. -Düzeltici faaliyet sonrası yeni risk derecesini belirlemenize olanak verir. DENETİMLER / UYGUNSUZLUKLAR -Tüm denetimlerinizi ve bu denetimlerden kaynaklanan uygunsuzlukları kayıt altına almanızı sağlar. -Denetimlerden kaynaklanan uygunsuzlukları kaydetmenizi sağlar. -Uygunsuzlukları sınıflandırmanıza ve önceliklendirmenize olanak verir. -Sorumlulara e-pota ve ajanda uygulaması ile hatırlatmalar yapar. -Denetlemeye ilişkin fotoğraf ve dokümanları kaydetmenizi sağlar. EĞİTİMLER -Yeni eğitim uygulamaları oluşturmanızda ve uygulamaya dahil olacak personeli belirlemenizde size hız kazandırır. -Uygulamaya katılan ve katılmayan personeli tek tıklamayla işaretlemenizi ve süzmenizi sağlar. -Eğitimlere ilişkin bütçe belirlemenizde size karar desteği sunar. -Eğitim planını ilgili personele e-posta ile bildirir, ajandalarına işler. TATBİKATLAR -Kuruluşunuzda yeni tatbikatlar planları oluşturmanızı sağlar. -Planın, görevlilere e-posta ve ajanda uygulaması ile bildirilmesini sağlar. -Tatbikat sonunda verileri, yorumları ve maliyetleri saklamanıza ve kıyaslamanıza olanak verir. -Tatbikata ilişkin fotoğraf ve dokümanları kaydetmenizi sağlar.

9 İZİN GEREKTİREN İŞLER -Kaydettiğiniz çalışma izni için kontrol noktaları, kontrol sonuçları, sağlık ve güvenlik tehlikeleri ile kullanılması gereken kişisel koruyucu donanımları da içeren bir tebellüğ belgesini, kuruluşunuza özel formatta sunar. -Çalışma öncesi ve sonrası fotoğraf ve dokümanları saklamanızı sağlar. -Termininde tamamlanmamış işleri dashboard ve e-posta uyarılarıyla bildirir. -Kontrol noktalarını içeren listeyi kuruluşunuz için özel hale getirmenize olanak verir. -İzne tabi çalışmanın doğal tehlikelerini hatırlatır ve gerekli donanımları önerir. -İzne tabi çalışmaları takip etmenizi sağlar. -Tüm kuruluş, lokasyon, şube ve alt işverenlerinizdeki izne tabi işleri listeleyebilir, filtreleyebilir, termin ve bütçe anlamında plananlanan/gerçekleşen oranlarını sunar. -Kuruluşunuza özgü yeni çalışma listeleri oluşturmanızı sağlar. -Alt işveren verimliliğini ölçmenize yardımcı olur. İŞ KAZALARI -İş kazalarına ilişkin 5 adımlı MALİYET ANALİZİ yapmanızı sağlar. Dönem içindeki iş kazalarının gerçek maliyetlerini izlemenize olanak sunar. -1. ADIM : KAZA MASRAFLARI -2. ADIM : ARAŞTIRMA / SORUŞTURMA MASRAFLARI -3. ADIM : HASAR MALİYETİ -4. ADIM : İKAME MASRAFLARI -5. ADIM : ÜRETİM MASRAFLARI -İş kazalarını dair detaylı KÖK ANALİZLERİ yapmanıza olanak sunar. -Kuruluş, bölüm, görev, iş kazası türü, zaman aralığı ve personel bazında istatistiki bilgiler verir. -Kazaları bakanlık formatında kaydetmenize, görüntülemenize ve çıktı almanıza olanak verir. -Kuruluş, bölüm, görev, iş kazası türü, zaman aralığı ve personel bazında istatistiki bilgiler verir. -İş kazalarını detaylarıyla kayıt altına almanızı ve listelerken ince filtrelemenizi sağlar. -Kuruluş, bölüm, görev, iş kazası türü, zaman aralığı ve personel bazında istatistiki bilgiler verir. -Sınırsız sınıflandırma yeteneği ile iş kazalarına ilişkin genel durumu izlemenizi kolaylaştırır. -Kaydedilen bir iş kazasını, yapılacak ilk İSG Kurul toplantısına gündem maddesi olarak ekler. KİŞİSEL KORUYUCU DONANIMLAR -Kişisel koruyucu donanım tipleri tanımlanmanızı sağlar. -Yaptığınız donanım alımlarını kayıt altına almanıza imkan verir. -kişisel koruyucu donanımların bütçenizdeki yerini tespit edebileceğiniz raporlamalar içerir. -Donanım markalarının ve tedarikçilerinin etkinliğini ölçebilmeniz için gerekli karar desteğini sunar. -Bir personele aynı anda on farklı kişisel koruyucu donanım zimmetleyebilmenizi sağlar. -Kişisel koruyucu donanım tipleri tanımlanmanızı sağlar. -Kişisel koruyucu donanımların zimmet, pert ve stok miktarlarını takip edebilmeniz için en pratik uygulamadır. -Kuruluş, bölüm, görev zaman aralığı ve personel bazında KKD zimmet raporları verir. PERİYODİK KONTROLLER -Her bir donanımı plaka ya da etiket numarasıyla takip etmenize olanak verir. -Donanımlarınızı zimmetler. -Birden çok donanım için toplu işlem yapmanızı sağlar. -Bakıma gönderir. -Periyodik muayene bilgilerini ekli dosyalarıyla saklar. -Periyodik muayeneye tabi donanımlarınızla ilgili herşeyi kayıt altına almanızı sağlar. -Donanım türü listesini sizin kontrolünüze bırakır.

10 İŞYERİ HEKİMİ / AŞI VE TEST UYGULAMALARI -Aşı ve test uygulamaları oluşturmanızda ve uygulamaya dahil olacak personeli belirlemenizde size hız kazandırır. -Uygulamaya katılan ve katılmayan personeli tek tıklamayla işaretlemenizi ve süzmenizi sağlar. İŞYERİ HEKİMİ / BÖLÜM DEĞİŞİKLİĞİ ONAYI -Bölüm yöneticileri veya işyeri hekimleri tarafından önerilen bölüm değişikliği talepleri ni kaydetmenizi ve izleminiz sağlar. -Bu talepler tüm ilgililere e-posta yoluyla ulaştırılır ve ajandalarına işlenir. -Bölüm değişikliği işlemlerinin gerekçelerini sınıflandırmanızı sağlar. İŞYERİ HEKİMİ / MUAYENE -İşyerinizde ya da başka sağlık kuruluşlarında yapılan tüm muayene ve rapor kayıtlarını saklamanızı sağlar. -Kuruluş, bölüm, görev ve personel bazında istatistiki bilgiler verir. -Muayene kayıtlarında detaylı arama yapmanıza imkan verir. -İşe dönüş muayenelerini hatırlatır. -İşe giriş muayenesi olmayan personeli hatırlatır. -Muayeneye gelen çalışanın bölüm ve görevine ilişkin tehlikeleri ve kullandığı kişisel koruyucu donanımları hatırlatır. -Kuruluş, bölüm, görev ve personel bazında istatistiki bilgiler verir. -Personelin önceki muayene ve iş kazası kayıtlarını gösterir. -Her personel için sağlık öykü kaydı tutmanızı sağlar. -Muayene raporlarını aynı ekrandan girmenize olanak verir. -Başka bir sağlık kuruluşuna sevk işlemlerini yapmanızı sağlar. İŞYERİ HEKİMİ / ODYOMETRİK ÖLÇÜMLER -Odyometrik ölçümleri sadece tıklayarak kaydetmenize olanak verir. -Önceki test sonuçlarıyla kolay karşılaştırmanızı sağlar. İŞYERİ HEKİMİ / SAĞLIK RAPORLARI -Personelin başka sağlık kuruluşlarından aldığı raporları kayıt altına almanızı sağlar. FİLO TAKİBİ -Filonuzdaki araçlara ilişkin; -Kullanım (Km, güzergah ve Sürücü) -Yakıt alım, optimum değerlerden sapma miktarı -Süreli işlem takipleri (Kasko, trafik sigortası, vergi, ceza ) kayıtlarını saklamanıza ve raporlarmanıza olanak verir. DASHBOARD -Detaylı ve sade DashBoard uygulaması ile sadece ilgilenmeniz gereken alanlara odaklanmanızda yardımcı olur. AYARLAR -Kuruluşunuzda toplantı tipleri oluşturmanıza olanak verir. -Davetli olduğunuz toplantıları size hatırlatır. -SafePlorer da kullanılan tüm temel başvuru listeleri dinamiktir ve sizin güncellemenize açıktır.

11 VERİ GÜNCELLEME -Personel aramalarında detaylı filtre kullanmanızı ve eksiksiz listeler oluşturmanızı sağlar -Kuruluş, bina, kat, bölüm, görev ve personel bilgilerini, uygun desendeki bir excel tablosundan tek tıklamayla sisteme girebilmenizi sağlar. -Önceki kayıtlarda bulunan, ancak yeni listenizde bulunmayan kayıtlar için pasifleştirme onayı bekler. -Önceki kayıtlarda bulunmayan, ancak yeni listenizde bulunan kayıtlar için ekleme onayı bekler. -Bir personel yeni listenizde bulunmuyorsa işten çıkış onayı bekler. -Bu personel herhangi bir grup veya kurulda görevli ise; oluşan bu boşluğu doldurmanız için sizi uyarır, iş planlarınıza ekler, hatırlatma e-postaları gönderir. -SafePlorer, kullanmakta olduğunuz ERP sistemleri dosya takası ve webservis metotlarıyla konuşur. Bu senkron ve bütünlük işlerinizi kolaylaştırır. -Kurumunuza özel formatta teslim belgeleri oluşturur. TEKNİK BİLGİLER RAPORLAMA SİSTEMİ -Analiz ve raporlar kurumunuzun talepleri doğrultusunda yeniden yapılandırılabilir. Raporlar -HTML veya Excel formatlarında üretilebilir. -VERİTABANI VE ARAYÜZ -Uygulama, MySQL veritabanı üzerinde PHP kodlama ile yazılmıştır. -Veritabanı ve yorumlayıcı yazılımlar lisans gerektirmemektedir. KURULUM -Uygulama kurumunuzca belirlenecek Microsoft ve Unix/Linux işletim sistemine sahip bir -sunucuya kurulmakta, kullanıcılar internet tarayıcıları üzerinden sisteme erişmektedir. -Microsoft Internet Explorer (ver.9.0 ve üstü), Mozilla Firefox, Google Chrome, Akıllı telefonlar ve tablet cihazlarda sistem sorunsuz çalışmaktadır. KAYIT VE KONTROL SİSTEMİ -Sistemin önemli bölümlerinde eski kayıtlar silinmemekte, silinme zamanı ve kullanıcı bilgileri ile arşivlenmektedir. Sisteme girişler kullanıcı, zaman ve IP bilgileriyle kayıt altına alınmaktadır. GÜNCELLEME -Sistem; kanuni değişiklikler veya diğer gereklilikler nedeniyle yapılması gereken güncellemeler için internet üzerinden veri almaz, göndermez. -IT ve veri güvenliği prosedürlerinizin gerektirdiği yöntemler uygulanır. -Güncelleme periyotları ARME tarafından belirlenir ve duyurulur. -Güncelleme, bakım anlaşması bulunan müşterilerimiz için ücretsiz, anlaşma yapılmayan müşterilerimiz için ise yeni sürüme geçiş ücreti alınarak yapılır. GÜVENLİK VE YETKİLENDİRME -Yazılım kuruluş ve kullanıcı bazında iki kademeli bir yetkilendirme yapısına sahiptir. -Modüller bazı kuruluşlar için kapatılabileceği gibi, kullanıcılar da şirketlerinin yetkileri çerçevesinde yetkilendirilebilirler. ENTEGRASYON OLANAKLARI -Yazılım diğer yazılımlarla dosya takası, xml feed ve web servis metotlarıyla veri senkronizasyonu yapabilir. -Bu işlem için IT departmanınızın ve diğer yazılım geliştiricilerin desteği gerekir.

12

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ İÇİNDEKİLER Giriş... 3 Bugüne ve Geleceğe Yatırım... 4 j-guar a Hızlı Bakış... 5 j-guar ın Temel Özellikleri... 6 j-guar Ekosistemi... 8 İş Zekası (Business Intelligence)... 9 Modüller

Detaylı

Erciyes Üniversitesi Teknopark ta geliştirilen Meditek İSG, 50'den fazla alt bileşeni olan kapsamlı bir iş sağlığı ve güvenliği otomasyondur.

Erciyes Üniversitesi Teknopark ta geliştirilen Meditek İSG, 50'den fazla alt bileşeni olan kapsamlı bir iş sağlığı ve güvenliği otomasyondur. Erciyes Üniversitesi Teknopark ta geliştirilen Meditek İSG, 50'den fazla alt bileşeni olan kapsamlı bir iş sağlığı ve güvenliği otomasyondur. Meditek İSG, mevzuata uygun olarak hazırlanmış dinamik altyapısı

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ Rekabet kurallarının her gün yeniden yazıldığı bir iklimde, uyum gösteremeyenin silindiği, sıradan olanın yarına kalamadığı, ama ödülün büyük olduğu bir dünyadasınız.

Detaylı

j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye

j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye j-guar için Modern Uyarlama Aracı Temel Seviye Genel Bilgi Bu eğitim kitabında j-guar uyarlama aracı ve ilişkili konularda Temel seviye eğitim içerikleri sunulacaktır. Kurumsal kaynak yönetimi, j-guar,

Detaylı

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ

DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ DEĞİŞİM İÇİN ÇEVİK GÜÇ Rekabet kurallarının her gün yeniden yazıldığı bir iklimde, uyum gösteremeyenin silindiği, sıradan olanın yarına kalamadığı, ama ödülün büyük olduğu bir dünyadasınız.

Detaylı

Netsis Yazılım. Giriş. Finans Uygulamaları

Netsis Yazılım. Giriş. Finans Uygulamaları 1 1 2 Giriş Neden ERP? Netsis Enterprise ve Standard 16 Finans Uygulamaları Muhasebe - Enflasyon ya da Döviz Muhasebesi ve TTK - Maliyet Muhasebesi - Demirbaş Yönetimi - Leasing, Yatırım, Teşvik, Zimmet

Detaylı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı

T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Başkanlığı KİLSVfîHJ Sayı : Konu: Kati Teklif vermeye davet (2015/191) Kurumumuz ihtiyacı olan 1 Kalem Hizmet Alımı 4734 sayılı ihale kanununu 22/d maddesi doğrudan temin alım

Detaylı

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ

IFS UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ UYGULAMALARI AKILLI ŞİRKET ÇÖZÜMLERİ SCM ROI TCO PLM OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI OBA ALM CRM OEE CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA SCM ROI TCO PLM OBA ALM CALM RCM EAM VIM VMI SLA SOA

Detaylı

Kıraça Holding Bilgi Sistemleri Direktörlüğü Oryantasyon Sunumu

Kıraça Holding Bilgi Sistemleri Direktörlüğü Oryantasyon Sunumu Kıraça Holding Bilgi Sistemleri Direktörlüğü Oryantasyon Sunumu Sunum İçeriği Kıraça Holding Bilgi Sistemleri Departmanı (BSD) BSD Organizasyon, Yerleşim ve Hizmet Dağılım Şeması Kıraça Bilgi Sistemleri

Detaylı

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş.

MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI. 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. Mikro ERP 1 2012 Mikro Yazılımevi A.Ş. MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş.

Series 9000 Mikro ERP Yönetim Bilgi Sistemleri 2010 Mikro Yazılımevi A.Ş. Series 9000 Yönetim Bilgi Sistemleri 1 MİKRO ERP KURUMSAL KAYNAK PLANLAMASI İşletmenizi geleceğe taşıyacak yeni teknolojiler... MİKRO ERP Günümüzde rekabet daha zor, riskler daha yüksek. Geçmişi ve bugünü

Detaylı

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma

30 yılı aşan bilgi birikimi. Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM. Etkinliği artırma BİLENLERİN TERCİHİ 30 yılı aşan bilgi birikimi Etkinliği artırma Senkronize çalışan BİLGİYE HIZLI ULAŞIM TIGER ENTERPRISE Uygulama yazılımları pazarının lideri Logo dan liderlere özel! Türkiye Uygulama

Detaylı

ULUSAL MESLEK STANDARDI AĞ TEKNOLOJİLERİ UZMANI SEVİYE 6 REFERANS KODU/ 12UMS0201-6. RESMİ GAZETE TARİH - SAYI/ 27/4/2012-28276 (Mükerrer)

ULUSAL MESLEK STANDARDI AĞ TEKNOLOJİLERİ UZMANI SEVİYE 6 REFERANS KODU/ 12UMS0201-6. RESMİ GAZETE TARİH - SAYI/ 27/4/2012-28276 (Mükerrer) ULUSAL MESLEK STANDARDI AĞ TEKNOLOJİLERİ UZMANI SEVİYE 6 REFERANS KODU/ 12UMS0201-6 RESMİ GAZETE TARİH - SAYI/ 27/4/2012-28276 (Mükerrer) Mesleki Yeterlilik Kurumu, 2012 Sayfa 1 Meslek: AĞ TEKNOLOJİLERİ

Detaylı

Okullar için BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ

Okullar için BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ Okullar için BİLİŞİM ÇÖZÜMLERİ İçindekiler ilgera Okul Yönetim Sistemi Yazılımı Bilgisayar Teknolojileri (BT) Müfredatı ve Sertifikasyon Öğretmenler için BT Eğitimleri BT Danışmanlık ve Dış Kaynak Kullanımı

Detaylı

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN

VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN VERİMLİ İNSAN GÜCÜ İLE MALİYETLERİ DÜŞÜRÜN, HEDEFLERİNİZE ULAŞIN BORDRO PLUS Tüm firma ve kurumlara rekabet avantajı sunan faktörlerden biri, belki de en önemlisi insan kaynağıdır. Kurumun misyon ve hedefini

Detaylı

T.C. Sağlık Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı

T.C. Sağlık Bakanlığı Bilgi İşlem Daire Başkanlığı BİRİNCİ BASAMAK SAĞLIK KURUMLARI BİLGİ SİSTEMİ ALIMI ÇERÇEVE İLKELERİ Özet : Bu doküman, Bakanlığımıza bağlı Birinci Basamak Sağlık Kurumları nın hizmet sunumu sürecinde elde edilen verilerin güvenli bir

Detaylı

T.C. Sağlık Bakanlığı TUNCELİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ

T.C. Sağlık Bakanlığı TUNCELİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ T.C. Sağlık Bakanlığı TUNCELİ HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ ENTEGRE İLÇE HASTANELERİ İÇİN HBYS, MÜDÜRLÜK İÇİN LBYS, FATURALANDIRMA VE İNSAN KAYNAKLARI MODÜLÜ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. GİRİŞ Sağlık Bakanlığı Tedavi

Detaylı

Biz Kimiz? Türkiye çapındaki yaygınlığımızı 4 temel nedene dayanır;

Biz Kimiz? Türkiye çapındaki yaygınlığımızı 4 temel nedene dayanır; SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ İL HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ BİLGİ YÖNETİM PLATFORMU Tüm Saglık Bilgi Yönetim Platformları için VENTURA.. VENTURA İL/HALK SAĞLIĞI BİLGİ YÖNETİM PLATFORMU REFERANSLARIMIZ (Kasım 2013) ALIS

Detaylı

Bilgisayar Danışmanlık ve Ticaret Ltd.Şti.

Bilgisayar Danışmanlık ve Ticaret Ltd.Şti. Bilgisayar Danışmanlık ve Ticaret Ltd.Şti. Müşteri ilişkileri yönetimi programları işletmeler için model oluşturmaktadır.netflex sadece bir Müşteri İlişkileri Yönetimi proğramı olmayıp, işletmelerin diğer

Detaylı

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI

1C:İŞLETME 8 1C:İŞLETME YÜKSEK SEVİYELİ BÜTÜNLEŞİK GÖRSEL VERİTABANI HIZLI GELİŞTİRME PLATFORMU - TÜRKÇE YAZILIMI 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul www.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

1C:İŞLETME 8 YENİ NESİL BİLGİ OTOMASYON SİSTEMİ. Desteklenen Veritabanları; 1CD dosya biçimi

1C:İŞLETME 8 YENİ NESİL BİLGİ OTOMASYON SİSTEMİ. Desteklenen Veritabanları; 1CD dosya biçimi 1C:İŞLETME 8 YAZILIMI 1TÇ:Ticari KOBİ Yönetimi + Genel Muhasebe 1TÇ Şirketi İstanbul.1tc.com.tr Kasa, Banka, Çek-Senet, Cari Hesap, Depo ve Stok Yönetimi, Konsinye, Barkod Sistemi, Alış, Satış, Sipariş,

Detaylı

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09

I. genel bakış 01 canias ERP... 01. Temel Veriler... 06 Sistem Yönetimi ve TROIA Geliştirme Ortamı... 09 INDUSTRIAL APPLICATION SOFTWARE ACT ACT ACT ACT ACT ACT ACT AST AST AST CLB CLB CLB AST AUT AUT AUT AUT AUT BOM BOM BOM BOM BOM BOM BOM AUT AUT AUT BUD BUD BUD BUD BUD BUD BUD CAL CAL CAL CAL CAL CAL CAL

Detaylı

KOÇ ÜNİVERSİTESİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNERGESİ

KOÇ ÜNİVERSİTESİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNERGESİ KOÇ ÜNİVERSİTESİ İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Koç Üniversitesi nde İş Sağlığı ve Güvenliği şartlarının sağlanması amacıyla uyulması

Detaylı

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi

BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi BSOFTsiday Sipariş ve Dağ ıtım Yö netim Sistemi Rekabetin oldukça yoğun yaşandığı günümüzde, hızla değişen pazar koşullarına en hızlı, doğru ve zamanında uyum sağlayabilmek her geçen gün önem kazanmaktadır.

Detaylı

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır.

-Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. -Industrial Application Software- ERP alanında uzmanlaşmış, dinamik ve inovatif bir yazılım firmasıdır. IAS, ürünü CANIAS ERP ile firmaların iş süreçlerini hızlandırmalarına ve geliştirmelerine yardımcı

Detaylı

Başarı ve Çaba: Yaptığı işte daima başarılı olmayı hedefler ve bu doğrultuda gereken her türlü çabayı gösterir.

Başarı ve Çaba: Yaptığı işte daima başarılı olmayı hedefler ve bu doğrultuda gereken her türlü çabayı gösterir. YETKİNLİKLER TEMEL YETKİNLİKLER Başarı ve Çaba: Yaptığı işte daima başarılı olmayı hedefler ve bu doğrultuda gereken her türlü çabayı gösterir. Bilgi Paylaşımı: İşe yönelik olarak edindiği bilgileri çalışma

Detaylı

Yetkili Servis. Yetkili Servis. Certificate Installation

Yetkili Servis. Yetkili Servis. Certificate Installation Yetkili Servis Yetkili Servis Certificate Installation Biz Kimiz? Misyonumuz; projelerin başlangıcından, uygulama ve yönetimine kadar her aşamasında müşterilerimizin yanında olmak, güvenilir profesyonel

Detaylı