18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni"

Transkript

1 18 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

2 2017 YILINDA KÜRESEL MOBİL ÖDEME İŞLEM HACMİ 700 MİLYAR DOLARI AŞACAK Dünyaca ünlü araştırma şirketi Gartner ın sunduğu veriye göre mobil ödeme işlem hacmi 2011 yılında 105,9 milyar dolarken 2012 de 163,1 e, 2013 te de e kadar yükselmiş. Gartner ın tahminine göreyse 2017 yılında küresel olarak mobil ödeme işlem hacminin 721 milyar doları bulması bekleniyor. Türkiye ye baktığınızda MasterCard ın 2012 yılı içinde yaptığı araştırmaya göre mobil ödemenin -SMS ile ödeme dahil- online alışverişteki çapı %1 kadardı. İnternete dair diğer çoğu konu başlığında Türkiye nin küresel dengeleri biraz geriden takip ettiğini düşünecek olursak Türkiye de mobil ödemenin zaman içinde çok daha yaygınlaşacağı ve ABD standartlarına yaklaşacağı tahmininde bulunulabilir.

3 2014 TE GELİR MODELİNİ DEĞİŞTİRMEYİ PLANLAYAN SQUARE, HALKA AÇILABİLİR Online ödeme sistemi Square, önümüzdeki yıl gelir modelinde değişikliğe gideceğini duyurdu. 1 Şubat 2014 ten itibaren markalardan aldığı aylık ücreti almayacağını duyuran girişim, ilerleyen dönemlerde de tekrar bu modele geçmeyi planlamadıklarını belirtti. Aylık ücretten vazgeçen şirket, Square in uygulaması üzerinden yapılan her işlem başına markalardan belli bir oranda komisyon alacağını açıkladı ve 2 Ocak ta şirketlerin son kez aylık ücretlerini ödeyeceklerini de belirtti. Square sözcüsü aylık ücreti, şirketlerin büyüklüklerine göre bir esneklik yaratmak için yayınladıklarını; fakat geçen zaman içinde şirketlerden aldıkları geri dönüşlerde bu ücretlendirmenin, markaları sınırladığını bu nedenle de bu modelde değişikliğe gitmeye karar verdiklerini söylüyor. Square şirketinin halka arz edilmesi de gündemde. Geçtiğimiz hafta Twitter ın halka arzının ardından Square in de CEO luğunu yapan Jack Dorsey, 2014 yılında Square in de halka açılabileceğinin sinyallerini veriyor. Şirket tarafından bu konu ile ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı; fakat Wall Street Journal ın haberine göre, şirket 2014 yılında halka açılmayla ilgili ABD deki bazı bankalarla görüşmeye başladı.

4 SHOPIFY, MAĞAZALARA BITCOIN İLE ÖDEME ALMANIN YOLUNU AÇIYOR Son zamanlarda epey bir tartışılan sanal para birimi Bitcoin in kullanım alanları genişlemeye devam ediyor. Mağazalara e-ticaret sitesi altyapı hizmeti sunan Shopify şimdi de, mağazalara Bitcoin ile ödeme almalarını sağlayacak bir yenilikle geliyor. Shopify, Bitpay üzerinden mağazaların Bitcoin ile ödeme kabul edebileceğini internet sitesi üzerinden duyurdu. Şirket bu yeniliği duyurmuş olsa da bu sistem henüz tüm kullanıcılara açılmamış durumda. Bitcoin ile ödemenin henüz tüm kullanıcılara açılmamasının nedeni ise, Shopify bir süre bu uygulamayı test etmek istiyor olması ve bu testler sonrasında şirket uygulamayı kendi sisteminde bulunan den fazla mağazaya entegre edecek. 9 Kasım da 400 dolar ile rekor bir seviyeye ulaşan Bitcoin in geleceğine yönelik net bir tahminde bulunmak oldukça zor; çünkü bir kesim bu sanal para birimini savunurken, diğer bir kesim ise bunun bir balon olduğunu düşünüyor.

5 ÜÇÜNCÜ ÇEYREKTE ABD DEKİ ONLINE SATIŞLARIN %11 İ MOBİLDEN comscore un hazırladığı rapora göre de ABD deki online harcamalar üçüncü çeyrekte %14,6 lık bir artış gösterdi. İkinci çeyreğin biraz gerisinde kalmış olsa da bu çeyrekte Amerikalı internet kullanıcıları 53,3 milyar dolarlık online alışveriş yaptılar. ABD de yaşayan 1 milyon online tüketicinin verileri incelenerek yapılan araştırmaya göre, mobil ticaret harcamaları ise bu 53,3 milyar dolarlık hacmin 5,8 milyarını oluşturuyor. Bu rakamları oranlayacak olursak, mobil ticaret online alışverişin %10,9 luk bir bölümünü oluşturuyor diyebiliriz. Bir önceki yılın aynı döneminde ise mobil, %9,9 luk bir orana sahipti. Mobil alışverişlerde en çok kullanılan cihaz ise %62 ile akıllı telefonlar olarak öne çıkarken, tabletler de %38 ile akıllı telefonların ardından geliyor. ABD deki mobil ticaret hacminin 2012 ye kıyasla %63 artış göstererek 20,95 milyar dolardan 34,17 milyar dolara ulaşması tahmin ediliyor. Bilgisayarlardan yapılan alışverişler ele alındığında ise 2013 ün üçüncü çeyreğinde yıllık olarak %13,4 lük bir artış gözlemleniyor. Bir yıl önceki satışlar 41,9 milyar dolarken, bu yılın üçüncü çeyreğinde 47,5 milyar dolara ulaşmış durumda. comscore un verilerine göre bu yılın ikinci çeyreğinde bilgisayarlar üzerinden yapılan alışverişler 49,8 milyar dolar seviyelerindeydi. Bu veriler ele alındığında üçüncü çeyrekte bilgisayarlar üzerinden yapılan online alışverişlerde %4,6 lık bir düşüş görülüyor.

6 IBM İN TWITTER KARAKTER ANALİZİ ÇALIŞMASI KİŞİLİK BAZLI REKLAMCILIĞA DÖNÜŞÜYOR Twitter artık anlık kişisel tespitlerimizi, deneyimlerimizi, duygu ve düşüncelerimizi dile getirdiğimiz bir sosyal platform olmaktan çıkıp çok daha büyük bir derinliğe sahip bir veri havuzuna dönüşmüş durumda. Öyle ki araştırmacılar Twitter üzerinden kullanıcıların özgeçmişlerinin yazılabileceğini savunurken bazı araştırmalar da tweet lerde seçilen kelimelerin kullanıcıların kişiliğini yorumlamada büyük etkisi olduğunu dile getiriyor. Tweet lerden kişilik analizi yapan bir yazılım geliştiren IBM, farkı kişiliklere sahip kullanıcıların farklı hizmetlere ihtiyaç duyabileceğini ve bu yüzden sosyal medya üzerinden psikolojik analiz yapmanın bu hizmetlerin kişiye özel olarak oluşturulmasında büyük önem taşıdığını savunuyor. IBM, geliştirdiği yazılım sonucu sosyal ağ kullanıcılarının beş ana karaktere sahip olduğunu ortaya çıkarmış: dışa dönük, vicdan sahibi, uyumlu, endişeli ve yeni deneyimlere açık.

7 YENİ ÖZELLİKLERE KAVUŞAN GOOGLE GLASS ŞİRKETLER İÇİN NE İFADE EDİYOR Gartner ın analizine göre Google Glass ve benzeri cihazlar kullanan şirketler bu sayede üç ile beş yıl içinde 1 milyar dolara yakın tasarruf edecekler. Bunun sebebi ise çalışanların ellerini kullanmadan internete girmesi, konferans ve telefon görüşmeleri yapması ve artırılmış gerçeklikle işlerini ofis dışında kolaylıkla halledebilmesi olarak gösteriliyor. Analizde Google Glass kullanan şirketlerin beş yıl içinde %10 seviyesine ulaşacağı söylenirken özellikle teknik mühendislik, sağlık hizmetleri ve üretim zincirinde çalışanların Google ın akıllı gözlüğü sayesinde şirket giderlerini büyük ölçüde azaltacağına parmak basılıyor.

8 YOUTUBE DA UZUN VİDEOLAR DAHA FAZLA İZLENİYOR Ayda bir milyardan fazla tekil ziyaretçiye sahip YouTube da uzun videoların daha fazla izlendiği ortaya çıktı. YouTube un açıkladığı üzere site üzerinde seyredilen videoların üçte biri 20 dakikadan fazla uzunlukta. YouTube un iş ortakları ile yaptığı bir etkinlikte konuşan şirket temsilcileri YouTube üzerinden izlenen videoların %30 undan fazlasının 20 dakika ve üstü uzunlukta olduğunu dile getirirlerken kullanıcıların site üzerinde harcadıkları vaktin ne kadar fazla olduğunu da böylelikle gözler önüne sermiş oldular. Geçtiğimiz günlerde videolara yorum yapılabilmesi için Google+ hesabı zorunluluğu getiren YouTube ayda 1 milyardan fazla kullanıcının 6 milyar saatten fazla video izlediği sitenin trafiğinin %40 dan fazlasının mobil cihazlardan sağlandığı daresmi olarak paylaşmıştı.

9 TWITTER AKIŞINI KİŞİSELLEŞTİREBİLMEK ARTIK MÜMKÜN Twitter, belli konu ve hashtag leri bir araya toplamanızı sağlayan birden fazla zaman akışı (timeline) sayfası oluşturma özelliğini duyurdu. Tweetdeck üzerinden oluşturulacak zaman akışı sayfalarında kullanıcılar ilgi alanlarına göre sütunlar oluşturup alakalı tweet leri buralarda görüntüleyebilecek. Bu özellikle birlikte ilgilendiğiniz konular hakkındaki tweet leri farklı Tweetdeck sütunlarında bir araya toplayabilecek ve ana akış sayfasında gözden kaçabilen tweet leri böylelikle ayrı bir bölümde daha net görüntüleyebileceksiniz. Twitter ayrıca geliştiricilerin ürünlerine bu özelliği ekleyebilmeleri için API yayınlayacak. Tweetdeck te bu özelliği kullanabilmek için Custom Timeline sütununu seçmeniz gerekiyor. Daha sonra bu sütuna istediğiniz adı verebilirsiniz. Sonrasında oluşturduğunuz bu bölüme tweet leri eklemek için seçtiğiniz tweet leri sürükleyip bırakmanız yeterli oluyor.

10 200 MİLYON KULLANICIYA ULAŞAN DROPBOX, ŞİRKETLER İÇİN YENİ ÖZELLİKLER KAZANDI Temmuz ayında 175 milyon kullanıcıya sahip olduğunu açıklayan Dropbox 200 milyon kullanıcı barajını geçtiğini duyurdu ve buna ek olarak programa yeni eklediği özellikleri paylaştı. Dropbox for Businesses servisinden yararlanan şirket çalışanları artık kişisel Dropbox hesaplarıyla şirket hesaplarını bağlayabilecek ve bir arada kullanabilecek. Dosya paylaşımını kolay hale getirmesiyle işletmelerin en büyük kurtarıcılarından biri olan Dropbox 4 milyon şirket tarafından kullanılıyor. Dropbox, ayrıca Fortune 500 listesindeki şirketlerin %97 sinin programı iş hayatlarında aktif olarak kullandığını belirtiyor. Çalışanların evlerinden kişisel Dropbox larına, ofisten şirket Dropbox larına ayrı ayrı ulaşma sorununu ortadan kaldırmak için Dropbox a iki hesabı bir arada kullanabilecekleri yeni bir özellik ekledi. Her cihaz için geçerli olan bu özellikle kullanıcılar her iki Dropbox klasörünü de aynı sekmede görebilecekler. Ayrıca Dropbox yeni eklenen dosyaların hangi klasöre gitmesi gerektiğini de kendiliğinden belirleyebilecek.

11 TWITTER REKLAMVERENLERİ ARTIK MOBİLDE DE NOKTA ATIŞI YAPABİLECEK Twitter, reklamverenlere sunduğu mobil hedefleme özelliğini bir adım daha ileriye taşıdı. Kullanıcılarının %76 sının mobil cihazlardan giriş yaptığı sosyal ağda bugüne kadar reklamverenler sadece işletim sistemine göre mobil hedefleme yapabiliyordu. Artık reklamverenler mobilden işletim sisteminin yanı sıra sürüm, cihaz modeli, türü ve Wi-Fi bağlantısı kategorilerinde hedefleme yapabilecek. 230 milyon kullanıcıya ulaşan Twitter henüz zengin reklam özelliklerine sahip değil. Dolayısıyla bu gelişme Twitter da yeni ve ilgi çekici reklam stratejileri oluşturmayı amaçlayan reklamverenler açısından önemli. Özellikle akıllı cihaz üreticileri, rakiplerine karşı isabetli kampanyalar kurgulamak amacıyla genişletilen hedefleme özelliğinden faydalanacaktır. Diğer yandan uygulama alanında pazarlama yapan reklamverenler ise uyumlu cihazlara sahip kullanıcılara daha kolay ulaşıp, uygulama kartı ile hem indirme sağlayabilecek hem de etkileşim yakalayabilecek.

12 MARKALAR POPÜLER PİNLERİNİ ARTIK WEB SİTELERİ ÜZERİNDEN PAYLAŞABİLECEK Pinterest, markaların pinlerini direkt olarak sitelerine gömebilmelerini sağlayan yeni özelliğini duyurdu. Geliştiriciler için ilk API sini (Application Programming Interface) yayınlayan sosyal ağ, böylelikle markaların en popüler pinlerini yalnızca Pinterest sayfalarından değil web sitelerinden de paylaşmalarını sağlayacak. Pinterest in ilk aşamada Disney, Nestlé, Walmart, Hearst ve Zappos gibi büyük markalara açtığı üçüncü parti sitelerinde pin paylaşabilme özelliği ile ilk defa pinler Pinterest dışına çıkmış olacak. Ayrıca kullanıcılar markaların web sitelerinde gördükleri pinleri direkt site üzerinden repinleyebilecek; dolayısıyla Pinterest e tekrar yönlendirilmelerine gerek kalmayacak.

13 MARKALAR İÇİN GÜNCEL SOSYAL MEDYA İSTATİSTİKLERİ Sosyal ağlar reklamverenlerin en gözde pazarlama mecraları haline gelmiş olsa da, halen bu platformlar bazı markalar tarafından verimli bir şekilde kullanılamıyor. Sosyal medyayı etkin bir şekilde kullanan markalar ise bu mecralar aracılığıyla farklı kitlelere ulaşabilme fırsatı bulabiliyorlar. Son dönemlerde sosyal medya üzerine yapılan araştırmalar bu platformlarla ilgili ilginç verileri ortaya koyuyor. Demografik verilere bakıldığında 2012 yılından beri Twitter da yaş grubu arasındaki kullanıcıların sayısı %79 artış gösterdi. Google+ ve Facebook ta ise en hızlı büyüyen yaş grubu yaş arasındaki kullanıcılar oldu. Buradan yola çıkarak, sosyal medyanın artık sadece gençlerin kullandığı bir mecra olduğunu söylemek yanlış olabilir. Bunun yanı sıra araştırmalara göre Facebook kullanıcılarının 189 milyonu sadece mobil üzerinden bu mecraya erişiyor ve Facebook un reklam gelirlerinin %30 u da mobilden geliyor. Şirket, mobil reklamlarından gelen bu gelir artışını daha da canlandırmak için, geçtiğimiz günlerde mobil reklamlarına yeni özellikler ekledi.

14 PAZARLAMACILARIN %93 Ü SOSYAL MEDYAYI İŞ OLARAK GÖRÜYOR Araştırmaya göre, ABD de Youtube yaş grubuna, televizyondan daha fazla ulaşıyor. Son dönemlerde internet üzerinden video izlenme oranının artması ve kullanıcıların televizyondan çok bu kanallara yönelmesi nedeniyle, tüketicilerin bu mecralardaki reklamlarla daha iç içe olduğu görülüyor. Sosyal medyayı iş için kullanan pazarlamacıların oranı ise %93. Sadece %7 lik bir bölüm bu mecraları iş için kullanmadığını belirtiyor. Buradan çıkarılacak sonuç ise, reklamverenlerin çok büyük bir kısmı pazarlama bütçelerini hazırlarken sosyal medyayı da bu bütçeye dahil ediyorlar. Sosyal medya kanallarına bütçe ve zaman ayrılması da farklı kitlelere ulaşmak için oldukça etkili bir yöntem olarak öne çıkıyor. Ayrıca içerik pazarlamasıyla ilgilenenler için de içeriklerini yaymak için sosyal mecraların büyük önemi bulunuyor. Mobille ilgili verilere bakıldığında ise yaş aralığındaki akıllı telefon sahibi kişilerin %25 i telefonlarının yanlarında olmadığı bir zaman hatırlamadıklarını söylüyorlar. Bu kişilerin büyük bir kısmı günün büyük bir çoğunluğunu internette geçiriyor diyebiliriz. Bu nedenle şirketlerin, mobil uyumlu sitelere ya da mobil uygulamalara önem vermesi gerekiyor ki bu kullanıcılara daha etkin bir şekilde erişebilsinler.

15 İyi Çalışmalar

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 21 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayPal Online Ödeme Sistemlerini Hızlandıracak Uygulamalar Üzerinde Çalışıyor Son dönemlerde fiziki mağazalardaki kullanımı artırmak için çeşitli çalışmalar

Detaylı

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Visa Türkiye Genel Müdürü Merve Tezel: Türkiye de Temassız Ödeme Kullanımı %38 Oranında Arttı Mobile World Congress 14 te Visa nın 7 farklı NFC çözümünün tanıtımını

Detaylı

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Ekim 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TÜRKİYE NİN ONLINE PERAKENDE HARİTASI: 36 MİLYON İLE EN ÇOK İNTERNET KULLANISINA SAHİP 20. ÜLKE Markafoni son çalışmasında e-ticarete dair merak edilen pek çok

Detaylı

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Temmuz 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Akbank Direkt Mobil, Artık ibeacon İle Para Çekme İmkanı Sunuyor Yeni gelişmeleri kendi ürün ve hizmetlerine uyarlama hızıyla dikkat çeken bankalardan biri

Detaylı

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 1 Kasım 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni POZITRON, TÜRKİYE MOBİL BANKACILIK PAZARINI GÖSTEREN DETAYLI BİR RAPOR YAYINLADI Pozitron un yayınladığı rapora göre Haziran 2012 de 1,72 milyon olan mobil bankacılık

Detaylı

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 9 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Türkiye nin İlk Bitcoin ATM si İstanbul Atatürk Havalimanı nda Kullanıma Açıldı Geçtiğimiz Nisan ayında ilk kez Güney Kıbrıs ta kullanılmaya başlayan Bitcoin

Detaylı

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık...

Markaların tatlı belası CTR. onlar mı? RTB ile reklamı satıyoruz, satıyoruz,sattık... 6 Akıllı cihazların hayatımızdaki etkisi artıyor! 8 11 Markaların tatlı belası CTR Mobilin yılı 2013 12 Mobil rakamlar 14 Biz mi daha akıllı onlar mı? 18 İşletim sistemleri rekabeti 20 Mobil Videolar yükselişe

Detaylı

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması

2013 Q2. Değerlendirme. ios işletim sisteminin dünden bugüne hikayesi. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu 2012-2013 Q1 karşılaştırması 1 İçerik 2013 Q2 mobilike Kurucu Ortaklarından 01 Rakamlarla Mobil Global & Türkiye de mobil rakamlar 02 Örnek çalışma Vaseline 06 Teknoloji 4G 08 Karşılaştırma İki cihaz karşılaştırması - Samsung S4 &

Detaylı

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor

Q2.2014 ARAŞTIRMA KARŞILAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME. Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Q2.2014 1 Q2.2014 KARŞILAŞTIRMA ARAŞTIRMA ANALİZ İNCELEME Mesajlaşma uygulamaları savaşıyor Aerodinamiğin teknikleriyle mobil uygulamaların ne ilgisi var? Yükselen trend: Cross Device Reklamcılık Mobil

Detaylı

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu

Sosyal medya turizmde pazarlamanın tanımını değiştiriyor. CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu 24 TEMMUZ 2014 ǀ 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK REGNUM CARYA GOLF&SPA RESORT CATHIC 4. kez turizm profesyonellerini buluşturdu Oteller, bilgi ve iletişim teknolojilerini yakından takip ediyor Anadolu daki iş ve

Detaylı

2011'in sosyal medya almanakı

2011'in sosyal medya almanakı On5yirmi5.com 2011'in sosyal medya almanakı 2011 de dijital dünya ve sosyal medya için sadece hareketli geçti demek az olur. İşte 2011 yılının sosyal medya almanakı. Yayın Tarihi : 2 Ocak 2012 Pazartesi

Detaylı

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 8 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Plak Arşiviyle Ünlü Zihni Müzik, Bitcoin ile Ödeme Kabul Etmeye Başladı Dünyada Bitcoin kabul eden işletmelerin çoğalmasının yanı sıra sanal para birimi Türkiye

Detaylı

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 10 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Apple dan Bitcoin Açılımı Apple, App Store kılavuzunda yenilemeye giderek sanal para birimlerini kabul edebileceğini belirtti. TechCrunch un farkettiği yenilikte

Detaylı

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 17 Şubat 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Paypal Nakit Kart ı Yaptığı Lansmanla Duyurdu PayPal ın Nakit Kart geçtiğimiz günlerde yapılan lansmanla resmi olarak tanıtıldı. Yapılan lansman toplantısında

Detaylı

Perakendede bütünlüğü yakalamak

Perakendede bütünlüğü yakalamak PwC Küresel Toplam Perakende* Araştırması ve Türkiye sonuçları Perakendede bütünlüğü yakalamak Perakendeciliğin gelecekteki iş modelini tüketiciler şekillendiriyor *Total Retail www.pwc.com.tr/perakende

Detaylı

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 7 Ocak 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Koinim.Com: Yeni Bir Türk Bitcoin Cüzdan Ve Platformu Bitcoin internetin en sıra dışı fenomenlerinden biri haline geldi. Bundan sadece bir kaç ay öncesine kadar

Detaylı

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 23 Aralık 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni Pozitron, Türkiye nin Dijital Cüzdan Haritasını Yayınladı Türkiye nin önde gelen mobil teknoloji geliştirme şirketlerinden biri olan Pozitron un hazırladığı

Detaylı

Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış 2014-2018

Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış 2014-2018 Küresel Eğlence ve Medyaya Bakış 2014-2018 Dijital stratejiden, dijital çağa uygun iş stratejisine Türkiye sonuçlarını da içeren bu özet çalışma sektördeki mevcut durumu analiz ederken önümüzdeki 5 yıla

Detaylı

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği

DİJİTAL ÇAĞ. Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları. Ödemelerin görünmezliği KREDİ KARTI KULLANIM ALIŞKANLIKLARI ARAŞTIRMASI 2014 Y ve Z kuşaklarının favori ödeme araçları Geleceğin ödemeler dünyası Temassız devrimine ne kadar hazırız? Ödemelerin görünmezliği DİJİTAL ÇAĞ Geleceğin

Detaylı

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 22 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni PayU dan E-Ticaret Sektörü İçin İki Yeni Ödeme Hizmeti PayU Türkiye e-ticaret sektörüne yönelik iki yeni ödeme hizmetini devreye soktu. Yeni hizmetleri Tekrarlayan

Detaylı

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 3 Haziran 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobil Pazarlama Ve Anlık Bildirimlerin Satışlara Etkisi Mobil ticaret artık online satışların %23 ünü kapsıyor. Bu yüzden bu konu her geçen gün daha çok gündeme

Detaylı

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 15 Nisan 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Dijital bankacılıkta bir devrim: Deneysel Bankacılık (Webrazzi Sponsorlu İçerik) Webrazzi ilk Sponsorlu İçerik denemesini bir banka ile yapmış. Ana haber akışında

Detaylı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı

Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı www.pwc.com.tr/totalretail #toplamperakende2015 Toplam perakende 2015: Perakendeciler ve Değişim Çağı PwC Yıllık Küresel Toplam Perakende Tüketici Araştırması Nisan 2015 Mağaza ve online alışveriş arasındaki

Detaylı

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor

ÜCRETSİZ ÖZEL EK. Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor. Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor 34 MAYIS 2015 10 TL ÜCRETSİZ ÖZEL EK Hilton Garden Inn Istanbul Atatürk Airport Antalya da altyapı sorunları alarm veriyor Yazılım sektörü otel yönetimlerini devralıyor Kuşadası yeni yatırımlarla hareketli

Detaylı

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu

Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Sayı: 2009/6 Tarih: 06.03.2009 Sanal pazar gençleri çekti; 17 bin kişiye geçim kapısı oldu Koşu bandından çaydanlığa, LCD TV den dizüstü bilgisayara kadar birçok ürünün satışa sunulduğu sanal piyasada,

Detaylı

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni

5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni 5 Ağustos 2013 DenizBank Güncel Haber Bülteni TBB, HAZİRAN İNTERNET VE MOBİL BANKACILIK İSTATİSTİKLERİNİ AÇIKLADI TBB nin yayınladığı Haziran ayı internet ve mobil bankacılık istafsfkleri raporuna göre;

Detaylı

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL

DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR ZAMAN VE MALIYET TASARRUFU SAĞLIYOR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL TÜRKİYE NİN E-TİCARET REFERANSI HAZİRAN - TEMMUZ 2015 - SAYI 14 - ÜCRETSİZDİR 4. E-TICARET KONFERANSI NDA SOSYAL MEDYA KONUŞULDU GELENEKSEL LOJİSTİKTEN E-LOJİSTİK E DIJITAL BELGE VE ELEKTRONIK UYGULAMALAR

Detaylı

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni

31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni 31 Mart 2014 DenizBank Güncel Haber Bülteni Mobilden Açılan E-postaların Geri Dönüşümleri %52 Arttı Mobil cihazların en çok kullanıldığı alanlardan biri de gün içerisinde e-postaların kontrolünü yapmak.

Detaylı

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız?

Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? İşletmelerde Güvenlik Algısı ve Gerçekler 2014 RAPORU Farklı bir pencereden bakmaya hazır mısınız? Çok yakında Deloitte ve Trend Micro işbirliği ile TechInside sayfalarında! İÇİNDEKİLER Güle güle 2014,

Detaylı

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri

www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri www.projesoft.com.tr Profesyonel e-ticaret çözümleri PROJESOFT? NEDEN Gelişmiş SEO Bölümü Profesyonel Kampanya Yönetimi Profesyonel e-ticaret çözümleri 02 İşiniz, İşimizdir! Esnek Tasarım Modülü Toplu

Detaylı