T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI"

Transkript

1 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ İŞYERİ EĞİTİMİ YÖNERGESİ NİN BAZI MADDELERİNDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI VE YÖNERGEYE MADDE EKLENMESİ Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi nin, İşyeri Eğitimi Yönergesi nin bazı maddelerinde değişiklik yapılması ve Yönergeye madde eklenmesine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi nin, İşyeri Eğitimi Dersi nin daha verimli ve sorunsuz yürütülüp değerlendirilebilmesi için Teknoloji Fakültesi İşyeri Eğitimi Yönergesi nin bazı maddelerinde değişiklik yapılması ve Yönergeye madde eklenmesinin geldiği şekli ile aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi. Bu belge 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununun 5. Maddesi gereğince güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır.

2 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ İLAHİYAT FAKÜLTESİ UZAKTAN EĞİTİM İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA (İLİTAM) PROGRAMI NIN, EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI BAHAR YARIYILI FİNAL SINAV TARİHLERİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Uzaktan Eğitim İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) Programı nın, Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılı final sınav tarihlerinin, Genel Seçim ve ÖSYM sınav tarihleri ile çakıştığından İLİTAM Programı nın final sınavlarının, 4-5 Haziran 2015 tarihlerinde yapılmasına ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Uzaktan Eğitim İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) Programı nın, Eğitim-Öğretim Yılı Bahar yarıyılı final sınav tarihlerinin, Genel Seçim ve ÖSYM sınav tarihleri ile çakıştığından İLİTAM Programı nın final sınavlarının, 4-5 Haziran 2015 tarihlerinde yapılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

3 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ NİN REKREASYON BÖLÜMÜ NE EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA I. ÖĞRETİME 40 (KIRK), II. ÖĞRETİME 40 (KIRK) ÖĞRENCİNİN ÖZEL YETENEK SINAVI İLE ALINMASI Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi nin, Rekreasyon Bölümü ne Eğitim-Öğretim Yılında I. Öğretime 40 (Kırk), II. Öğretime 40 (Kırk) öğrencinin Özel Yetenek Sınavı ile alınmasına ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Spor Bilimleri Fakültesi nin, Rekreasyon Bölümü ne Eğitim-Öğretim Yılında I. Öğretime 40 (Kırk), II. Öğretime 40 (Kırk) öğrencinin Özel Yetenek Sınavı ile alınmasının uygun olduğuna; Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

4 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ NE AİT SENATO ESASLARI NIN 24. MADDESİ NİN Ç) BENDİNİN DEĞİŞTİRİLMESİ Üniversitemiz Sağlık Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü nün, Fırat Üniversitesi Lisansüstü Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ne Ait Senato Esasları nın, 24. Maddesi nin ç) Bendi nin değiştirilmesine ilişkin tarih ve sayılı kararı ve eki görüşüldü: Konunun gündemden geri çekilmesine oybirliği ile karar verildi.

5 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ HACETTEPE ÜNİVERSİTESİ İLE FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ AKTÜERYA BİLİMLERİ ANABİLİM DALI ARASINDA ORTAK LİSANSÜSTÜ PROGRAM AÇILMASI Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Aktüerya Bilimleri Anabilim Dalı nın görüşü doğrultusunda Hacettepe Üniversitesi ile Fen Bilimleri Enstitüsü Aktüerya Bilimleri Anabilim Dalı arasında ortak lisansüstü program açılması teklifine ilişkin tarih ve sayılı Müdürlük yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Aktüerya Bilimleri Anabilim Dalı nın görüşü doğrultusunda Hacettepe Üniversitesi ile Fen Bilimleri Enstitüsü Aktüerya Bilimleri Anabilim Dalı arasında ortak lisansüstü program açılmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

6 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU ANESTEZİ PROGRAMI NA KAYDINI YAPTIRAN HAKAN TÜRK ÜN ÜNİVERSİTEMİZ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU NA YATAY GEÇİŞ YAPMA İSTEĞİ Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu nun, İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Programı na kaydını yaptıran Hakan TÜRK ün yatay geçiş yapma isteği hakkındaki tarih ve sayılı Müdürlük yazısı ve ekleri görüşüldü: 26 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren, 6569 Sayılı Kanun un 32. Maddesi ile 2547 Sayılı Kanun a eklenen Geçici 68. Maddeye göre af kapsamından yararlanarak İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Programı na kaydını yaptıran Hakan TÜRK ün aynı Kanun un 58. Maddesi gereğince yatay geçiş yapma isteğinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

7 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU TIBBİ LABORATUVAR TEKNİKLERİ PROGRAMI NA KAYDINI YAPTIRAN EBRU (COŞKUN) OĞUZ UN ÜNİVERSİTEMİZ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULU NA YATAY GEÇİŞ YAPMA İSTEĞİ Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu nun, İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Tıbbi Laboratuvar Teknikleri Programı na kaydını yaptıran Ebru (COŞKUN) OĞUZ un yatay geçiş yapma isteği hakkındaki tarih ve sayılı Müdürlük yazısı ve ekleri görüşüldü: 26 Kasım 2014 tarihli Resmi Gazete de yayınlanarak yürürlüğe giren, 6569 Sayılı Kanun un 32. Maddesi ile 2547 Sayılı Kanun a eklenen Geçici 68. Maddeye göre af kapsamından yararlanarak İnönü Üniversitesi Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Anestezi Programı na kaydını yaptıran Ebru (COŞKUN) OĞUZ un aynı Kanun un 58. Maddesi gereğince yatay geçiş yapma isteğinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

8 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ AVRUPA BİRLİĞİ EĞİTİM VE GENÇLİK PROGRAMLARI ERASMUS+DEĞİŞİMİ YÖNERGESİ Üniversitemiz Dış İlişkiler Birimi nin, Fırat Üniversitesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Erasmus+Değişimi Yönergesi hakkındaki tarih ve sayılı yazısı ve ekleri görüşüldü: Fırat Üniversitesi Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları, Erasmus+Değişimi Yönergesi nin geldiği şekli ile aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi.

9 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ AKADEMİK ETİK KURULU YÖNERGESİ NİN, BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR VE YAYIN ETİK KURULU YÖNERGESİ OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ Üniversitemiz Etik Kurullar Başkanlığı nın, Fırat Üniversitesi Akademik Etik Kurulu Yönergesi nin, Fırat Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve Yayın Etik Kurulu Yönergesi olarak değiştirilmesine ilişkin tarih ve sayılı yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Fırat Üniversitesi Akademik Etik Kurulu Yönergesi nin, Fırat Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve Yayın Etik Kurulu Yönergesi olarak değiştirilmesine ve Fırat Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve Yayın Etik Kurulu Yönergesi nin geldiği şekli ile aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi.

10 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR VE YAYIN ETİK KURULU NA ÜYE SEÇİLMESİ Üniversitemiz Fırat Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve Yayın Etik Kurulu na üye seçilmesi konusu görüşüldü: Adı ve yönergesi 30 Mart 2015 tarihli Senato Kararı ile değiştirilen eski, Fırat Üniversitesi Akademik Etik Kurulu yeni, Bilimsel Araştırmalar ve Yayın Etik Kurulu üyelerinin aşağıdaki şekliyle oluşturulması ve mevcut üyelerin yeniden atanmalarının ve Prof. Dr. Süleyman Erhan DEVECİ nin boş olan Etik Kurulu kontenjanına atanmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. Fırat Üniversitesi Bilimsel Araştırmalar ve Yayın Etik Kurulu Prof. Dr. Ahmet KAZEZ Prof. Dr. Mesut AKSAKAL Prof. Dr. İzzet KARAHAN Prof. Dr. Sami KILIÇ Prof. Dr. Ayhan ÜNLÜ Prof. Dr. Erol ÇİL Prof. Dr. Yakup DEMİR Prof. Dr. Aydın ÇELİK Prof. Dr. Süleyman Erhan DEVECİ

11 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ YABANCI UYRUKLU ÇALIŞTIRILACAK ÖĞRETİM ELEMANI KOMİSYONUNA PROF. DR. HALİL HASAR IN BAŞKAN OLARAK SEÇİLMESİ Yabancı Uyruklu Çalıştırılacak Öğretim Elemanı Komisyonuna Prof. Dr. Halil HASAR ın Başkan olarak seçilmesi konusu görüşüldü: Yabancı Uyruklu Çalıştırılacak Öğretim Elemanı Komisyonuna Prof. Dr. Halil HASAR ın Başkan olarak seçilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

12 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ MAKİNE MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ NÜN GÜNCELLENEN MÜFREDAT PROGRAMI, DERSLERİN EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN % 30 UNUN İNGİLİZCE OLARAK OKUTULMASI VE ZORUNLU HAZIRLIK SINIFININ DEVAM ETMESİ Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanlığı nın, Makine Mühendisliği Bölümü nün güncellenen müfredat programının kabulü ve Eğitim-Öğretim yılından itibaren uygulanması ayrıca Makine Mühendisliği Bölümü nde Eğitim-Öğretim yılından itibaren derslerin %30 unun İngilizce olarak okutulması ve Zorunlu Hazırlık Sınıfının devam etmesine ilişkin tarih ve sayılı yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Makine Mühendisliği Bölümü nün güncellenen müfredat programının geldiği şekliyle kabulüne ve Eğitim-Öğretim yılından itibaren uygulanmasına ayrıca Makine Mühendisliği Bölümü nde Eğitim-Öğretim yılından itibaren derslerin %30 unun İngilizce olarak okutulması ve Zorunlu Hazırlık Sınıfının devam etmesinin uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

13 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ LABORATUVAR BİNASI 2. KATINDA BULUNAN METALOGRAFİ VE KAREKTERİZASYON LABORATUVARINA REKTÖR YARDIMCISI MERHUM PROF.DR. NURİ ORHAN IN İSMİNİN VERİLMESİ Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi nin, Rektör Yardımcısı iken 20 Şubat 2015 tarihinde vefat eden merhum Prof. Dr. Nuri ORHAN ın anısını yaşatmak adına, Laboratuvar binası 2. Katında bulunan Metalografi ve Karekterizasyon Laboratuvarına isminin verilmesine ilişkin tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Teknoloji Fakültesi Laboratuvar binası 2. Katında bulunan Metalografi ve Karekterizasyon Laboratuvarına Rektör Yardımcısı merhum Prof. Dr. Nuri ORHAN ın anısını yaşatmak amacıyla Prof. Dr. Nuri ORHAN Metalografi ve Karekterizasyon Laboratuvarı isminin verilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

14 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ YAZ OKULU YÖNETMELİĞİ Üniversitemiz Fırat Üniversitesi Yaz Okulu Yönetmeliği konusu görüşüldü: Fırat Üniversitesi Yaz Okulu Yönetmeliği nin geldiği şekli ile aynen kabulüne, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına ve Başbakanlık Mevzuatı Geliştirme ve Yayın Genel Müdürlüğü ne gönderilmesine oybirliği ile karar verildi.

15 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ ORTAK DERS YÖNERGESİ NİN İNCELENMESİ VE BU YÖNERGEYE İLİŞKİN OLARAK AŞAĞIDAKİ DÜZENLEMELERİN YAPILMASI Üniversitemiz Fırat Üniversitesi Ortak Ders Yönergesi nin incelenmesi ve değişiklik yapılması konusu görüşüldü: Üniversitemiz Fırat Üniversitesi Ortak Ders Yönergesi nin incelenmesi ve bu yönergeye ilişkin olarak aşağıdaki düzenlemelerin yapılmasının uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. A) Ortak Ders Yönergesi nin hazırlanmasına dayanak teşkil etmek üzere F.Ü. Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Senato Esasları na aşağıdaki maddenin eklenmesine, Madde 16- Ortak Dersler, F.Ü. Ortak Ders Yönergesi ile belirlenen usul ve esaslara göre yürütülür. B) F.Ü. Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Senato Esasları, Şubelere Ayrılan Dersler Madde 8- (1) de cümlenin başına Ortak ders kapsamı dışındaki ifadesinin yazılarak aşağıdaki gibi düzenlenmesine, Madde 8-(1) Ortak Ders kapsamı dışındaki bir derse kayıtlı ve devam zorunluluğu olan öğrenci sayısı 70 ve üzerinde ise, ilgili ders şubelere ayrılabilir

16 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ İLAHİYAT LİSANS TAMAMLAMA (İLİTAM) UZAKTAN EĞİTİM- ÖĞRETİM VE SINAV UYGULAMA YÖNERGESİ NİN YÜRÜRLÜKTEN KALDIRILMASI VE BAZI MADDELERİN, ÖNLİSANS VE LİSANS EĞİTİM-ÖĞRETİM SENATO ESASLARI NA EKLENMESİ Fırat Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) Uzaktan Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Yönergesi nin yürürlükten kaldırılması ve bazı maddelerin, Fırat Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Senato Esasları na eklenmesi konusu görüşüldü: Fırat Üniversitesi İlahiyat Lisans Tamamlama (İLİTAM) Uzaktan Eğitim-Öğretim ve Sınav Uygulama Yönergesi nin yürürlükten kaldırılmasının ve aşağıda belirtilen maddelerin, Fırat Üniversitesi Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Senato Esasları na eklenmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. (a) Madde-2 Tanımlar bölümüne, (1) İLİTAM: İlahiyat Lisans Tamamlama (b) Madde-3 Yarıyıl içi değerlendirmesi bölümüne 12.ve 13. Fıkra olarak; 12. İLİTAM öğrencileri, eksikliklerinin giderilmesi amacıyla her yarıyıl sonunda, yarıyıl sonu (Genel) sınavlarından önce açılacak olan, bir haftalık isteğe bağlı yüz yüze Yeterlikleri Tamamlama Programı na tabi tutulurlar. 13. İLİTAM Programı, YÖK ün Uzaktan Eğitimle ilgili mevzuat hükümleri ile F.Ü. Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Yönetmeliği ve F.Ü. Önlisans ve Lisans Eğitim-Öğretim Senato Esasları hükümlerine göre yürütülür.

17 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ ÇİFT ANA DAL VE YAN DAL PROGRAMI YÖNERGESİ NDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASI Üniversitemiz Fırat Üniversitesi Çift Ana Dal ve Yan Dal Programı Yönergesi nde Madde-3 e bend eklenmesi konusu görüşüldü: Fırat Üniversitesi Çift Ana Dal ve Yan Dal Programı Yönergesi nde Madde-3 e aşağıda belirtilen (8). Bendin eklenmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. (8) Çift Anadal öğrencileri; ikinci dala başladığı sınıfın yürürlükte olan yönetmelik ve müfredatına tabi tutulurlar.

18 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ YABANCI UYRUKLU ÖĞRENCİLER İÇİN (YÖS) SINAVI YAPILMASI Yabancı uyruklu öğrenciler için (YÖS) sınavı yapılması konusu görüşüldü: Öğretim yılında Üniversitemizde Önlisans/Lisans eğitimi görmek üzere başvuruda bulunacak yabancı uyruklu öğrencilerin yerleştirilmelerine esas olmak üzere; a) Fırat Üniversitesi Yabancı Uyruklu Öğrenci Sınavı (FÜYÖS) nın Üniversitemizde yapılmasının, b) Fırat Üniversitesi Önlisans ve Lisans Yabancı Uyruklu Öğrenci Yönergesi hazırlanmasının, Uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

19 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN, TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU / SAYILI KARARLAR A) Eğitim Bilimleri Enstitüsü nün, Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalında Tezsiz Yüksek Lisans Programı (II. Öğretim) açılması hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Anabilim Dalında Tezsiz Yüksek Lisans Programının (II. Öğretim) açılmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

20 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN, TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU / SAYILI KARARLAR B) Eğitim Bilimleri Enstitüsü nün, İlköğretim Anabilim Dalı Okul Öncesi Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programı açılması hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü İlköğretim Anabilim Dalında Okul Öncesi Eğitimi Tezli Yüksek Lisans Programının açmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

21 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN, TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU / SAYILI KARARLAR C) Eğitim Bilimleri Enstitüsü nün, İlköğretim Anabilim Dalı Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalında, Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılması hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü İlköğretim Anabilim Dalı Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalında, Uzaktan Eğitim Tezsiz Yüksek Lisans Programının açılmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

22 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN, TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU / SAYILI KARARLAR D) Eğitim Bilimleri Enstitüsü nün, İlköğretim Anabilim Dalı Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalında Doktora Programı açması hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü İlköğretim Anabilim Dalı Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalında Doktora Programının açılmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi

23 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN, TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU / SAYILI KARARLAR E) Eğitim Bilimleri Enstitüsü nün, İlköğretim Anabilim Dalı Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı nda yer alan ders isimlerinin değiştirilmesi hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü İlköğretim Anabilim Dalı Sınıf Öğretmenliği Bilim Dalı Yüksek Lisans Programı nda yer alan ders isimlerinin değiştirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi

24 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ EĞİTİM BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN, TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU / SAYILI KARARLAR F) Eğitim Bilimleri Enstitüsü ne bağlı Anabilim ve Bilim Dallarında yer alan Tezsiz Yüksek Lisans, Tezli Yüksek Lisans ve Doktora derslerinin İngilizce isimleri hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Eğitim Bilimleri Enstitüsü ne bağlı Anabilim ve Bilim Dallarında yer alan Tezsiz Yüksek Lisans, Tezli Yüksek Lisans ve Doktora derslerinin İngilizce isimlerinin geldiği şekli ile aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi.

25 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU KARARLAR A) Fen Bilimleri Enstitüsü Biyomühendislik Anabilim Dalı Başkanlığı nın Doktora Programı açılması hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Biyomühendislik Anabilim Dalı Doktora Programının açılmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

26 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU KARARLAR B) Fen Bilimleri Enstitüsü İnşaat Mühendisliği Teknolojileri doktora programı açılması hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde İnşaat Mühendisliği Teknolojileri doktora programının açılmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

27 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU KARARLAR C) Fen Bilimleri Enstitüsü Mekatronik Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanlığı nın Doktora Programı açılması hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Mekatronik Mühendisliği Anabilim Dalı Doktora Programının açılmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

28 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ NÜN TARİH VE 2015/01 SAYILI OTURUMDA ALMIŞ OLDUĞU KARARLAR D) Fen Bilimleri Enstitüsü nün Teknoloji Fakültesi Adli Bilişim Mühendisliği Anabilim Dalı Başkanlığı nın Yüksek Lisans Programı açma talebi hakkındaki tarih ve sayılı yazısı görüşüldü: Teknoloji Fakültesi Adli Bilişim Mühendisliği Anabilim Dalı Yüksek Lisans Programı açma talebinin uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

29 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ NE ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN 25 (YİRMİBEŞ) ÖĞRENCİ ALINMASI Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi ne Eğitim-Öğretim yılından itibaren 25 (Yirmibeş) öğrenci alınması konusu görüşüldü: Üniversitemiz Diş Hekimliği Fakültesi ne, öğretim yılından itibaren 25 (Yirmibeş) öğrenci alınmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

30 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ÜNİVERSİTEMİZ MİMARLIK FAKÜLTESİ NE ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN 30 (OTUZ) ÖĞRENCİ ALINMASI Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi ne Eğitim-Öğretim yılından itibaren 30 (Otuz) öğrenci alınması konusu görüşüldü: Üniversitemiz Mimarlık Fakültesi ne, öğretim yılından itibaren 30 (Otuz) öğrenci alınmasının uygun olduğuna, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına oybirliği ile karar verildi.

31 Kurul Üyeleri: Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ Prof. Dr. Mehmet CEBECİ Prof. Dr. Ahmet KAZEZ Prof. Dr. Sadettin TANYILDIZI Prof. Dr. Rifat ÇOLAK Prof. Dr. Fikret KARATAŞ Prof. Dr. Enver ÇAKAR Prof. Dr. Gıyasettin ARSLAN Prof. Dr. Ömer Osman UMAR Prof. Dr. Saadettin TONBUL Prof. Dr. Ubeyde İPEK Prof. Dr. Ahmet ÖZER Prof. Dr. Cengiz ARSLAN Prof. Dr. Metin ÇALTA Prof. Dr. Z. Hakan AKPOLAT Prof. Dr. Hanifi GÜLDEMİR Prof. Dr. Murad ATMACA Prof. Dr. Muhterem AYDIN Prof. Dr. Halil HASAR Prof. Dr. Mustafa KAPLAN Prof. Dr. Zahir KIZMAZ Doç. Dr. Mukadder BOYDAK ÖZAN Yrd. Doç. Dr. Yavuz DEMİRTAŞ Prof. Dr. Mehmet YALNIZ Prof. Dr. İhsan DAĞTEKİN Yrd. Doç. Dr. Mustafa KAYA Doç. Dr. Servet YILDIZ Prof. Dr. İhsan HALİFEOĞLU Prof. Dr. Gürsel DİNÇ Prof. Dr. Tarık ÖZCAN Prof. Dr. Erdal DUMAN Prof. Dr. Hasan GÜL Doç. Dr. Ahmet Orhan GÖRGÜLÜ Doç. Dr. Nihat TOSUN Prof. Dr. Şemsettin CİVELEK Prof. Dr. Erol ÇİL Prof. Dr. Mehmet BEKTAŞ Doç. Dr. Erkan Turan DEMİREL Prof. Dr. H. Mehmet SOYSALDI Prof. Dr. Mustafa YAĞBASAN Prof. Dr. Ahmet AKSIN Prof. Dr. Yakup DEMİR Prof. Dr. Nuri BAŞUSTA Doç. Dr. Vedat ÇINAR

32 Doç. Dr. Mehmet GEDİKPINAR Prof. Dr. Asaf VAROL Prof. Dr. Ayhan DOĞUKAN Prof. Dr. Sadık YILMAZ Prof.Dr. Mehmet CEBECİ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Rifat ÇOLAK Prof.Dr. Enver ÇAKAR Yrd.Doç.Dr. Tamer KAVURAN Yardımcı Doçent Prof.Dr. Ahmet ÖZER Prof.Dr. Metin ÇALTA Prof.Dr. Hanifi GÜLDEMİR Prof.Dr. Muhterem AYDIN Prof.Dr. Mustafa KAPLAN Anabilim Dalı Başkanı Doç.Dr. Mukadder BOYDAK ÖZAN Doçent Prof.Dr. Mehmet YALNIZ Yrd.Doç.Dr. Mustafa KAYA Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. İhsan HALİFEOĞLU Öğr.Gör. Murat YÜCEDAĞ Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Ahmet Orhan GÖRGÜLÜ Doçent Prof.Dr. Erol ÇİL Doç.Dr. Erkan Turan DEMİREL Doçent Prof.Dr. Yakup DEMİR Doç.Dr. Vedat ÇİNAR Doçent Prof.Dr. Asaf VAROL Prof.Dr. Sadık YILMAZ E-İmzalıdır Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ Rektör Prof.Dr. Ahmet KAZEZ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Fikret KARATAŞ Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Ğıyasettin ARSLAN Prof.Dr. Saadettin TONBUL Prof.Dr. Cengiz ARSLAN Prof.Dr. Zühtü Hakan AKPOLAT Yrd.Doç.Dr. Sevda KORKMAZ Anabilim Dalı Başkanı V. Prof.Dr. Halil HASAR Prof.Dr. Zahir KIZMAZ Yrd.Doç.Dr. Yavuz DEMİRTAŞ Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. İhsan DAĞTEKİN Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. Servet YILDIZ Doçent Prof.Dr. Tarık ÖZCAN Öğr.Gör. Çiğdem GÖKÇEN Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Nihat TOSUN Doçent Prof.Dr. Mehmet BEKTAŞ Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. Mustafa YAĞBASAN Prof.Dr. Nuri BAŞUSTA Doç.Dr. Mehmet GEDİKPINAR Doçent Prof.Dr. Ayhan DOĞUKAN Bölüm Başkanı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları 11.1. ÜNİVERSİTEMİZ ELAZIĞ SAĞLIK YÜKSEKOKULU HEMŞİRELİK BÖLÜMÜ

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ 6.1.ÖĞRENCİ SEÇME VE YERLEŞTİRME MERKEZİ ÖĞRENCİ YERLEŞTİRME KILAVUZU TABLO 3B.2 DE İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİNE MTOK KONTENJANINDAN

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ 8.1. ÜNİVERSİTEMİZ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ NÜN 1. SINIF MÜFREDATINDA YER ALAN FİZ-112 FİZİK-II

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki kararları

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 29.12.2015 2015-2016/4

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 29.12.2015 2015-2016/4 Üniversitemiz Senatosu 29.12.2015 tarihinde saat 13.30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ 7.1. ÜNİVERSİTEMİZ SU ÜRÜNLERİ FAKÜLTESİ BÜNYESİNDE BALIKÇILIK TEKNOLOJİSİ BÖLÜMÜNÜN AÇILMASI VE 40 ÖĞRENCİ ALINMASI Üniversitemiz

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ 3.1.ÜNİVERSİTEMİZ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ METALURJİ VE MALZEME MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ II. ÖĞRETİM PROGRAMI 1. SINIF 11532430 NUMARALI

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /6

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /6 Üniversitemiz Senatosu 29.01.2016 tarihinde saat 09:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ 9.1. 2014-2015 EĞİTİM-ÖĞRETİM YILI AKADEMİK TAKVİMİ Üniversitemiz Eğitim Komisyonu Başkanlığı nın, Fırat Üniversitesi 2014-2015

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki 9.1. İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR YÜKSEKOKULU BEDEN EĞİTİMİ

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki kararları

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ 2.1.ARDAHAN ÜNİVERSİTESİ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ SİYASET BİLİMİ VE KAMU YÖNETİMİ BÖLÜMÜ (İ.Ö.) ÖĞRENCİLERİNDEN 130902071

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki kararları

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 13/01/ /5

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 13/01/ /5 Üniversitemiz Senatosu 13.01.2017 tarihinde saat 09:30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 28/06/ /10

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 28/06/ /10 Üniversitemiz Senatosu 28.06.2016 tarihinde saat 10.00 de Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 28/12/ /4

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 28/12/ /4 Üniversitemiz Senatosu 28.12.2016 tarihinde saat 10:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 28/04/ /8

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 28/04/ /8 Üniversitemiz Senatosu 28.04.2016 tarihinde saat 14.00 de Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI. Oturum Saati 10:00

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI. Oturum Saati 10:00 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki kararları

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Evrak Tarih ve Sayısı: 06/01/2015-70616 T.C. Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki kararları

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki kararları

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki kararları

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI Üniversitemiz Yönetim Kurulu 25/12/2013 tarihinde saat 13:15 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 07/02/ /6

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 07/02/ /6 Üniversitemiz Senatosu 07.02.2017 tarihinde saat 09:30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /5

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /5 Üniversitemiz Senatosu 07.03.2013 Perşembe Günü saat 10.00 da Rektör Prof.Dr. KutbeddinDEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /7

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /7 Üniversitemiz Senatosu 22.02.2017 tarihinde saat 14:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI Evrak Tarih ve Sayısı: 23/12/2014-69014 T.C. Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 01.07.2013 2012-2013/9

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 01.07.2013 2012-2013/9 01.07.2013 2012-2013/9 Üniversitemiz Senatosu 01.07.2013 Pazartesi Günü saat 10.00 da Rektör Prof.Dr. KutbeddinDEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /12

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /12 18.07.017 016-017/1 Üniversitemiz Senatosu 18.07.017 tarihinde saat 15:30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 24/04/2015 2014-2015/12

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 24/04/2015 2014-2015/12 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 24/04/2015 Cuma Günü saat 14.30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 11/04/2014 10:00 2013-2014/11

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 11/04/2014 10:00 2013-2014/11 Evrak Tarih ve Sayısı: 24/11/2014-64564 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 11/04/2014 tarihinde saat 10:00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 24/11/ /3

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 24/11/ /3 Üniversitemiz Senatosu 24.11.2016 tarihinde saat 15:30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 29/01/ : /10

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 29/01/ : /10 Üniversitemiz Yönetim Kurulu 29/01/2016 tarihinde saat 10:00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin 10.1. ÜNİVERSİTEMİZ FEN FAKÜLTESİ BÜNYESİNDE KURULAN MOLEKÜLER BİYOLOJİ VE GENETİK PROGRAMI NA KADRO AKTARILMASI

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 23/10/ /2

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 23/10/ /2 Üniversitemiz Senatosu 23.10.2015 tarihinde saat 14:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /6

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /6 Üniversitemiz Senatosu 09.04.2013 Salı Günü saat 16.00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 12/12/2011 2011-2012/5

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 12/12/2011 2011-2012/5 Üniversitemiz Senatosu 12/12/2011 Pazartesi Günü saat 13.30 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 26/09/ /1

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 26/09/ /1 Üniversitemiz Senatosu 26.09.2016 tarihinde saat 14:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 17/02/2011 2010-2011/10

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 17/02/2011 2010-2011/10 Üniversitemiz Senatosu 17/02/2010 Perşembe Günü saat 10.00 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 19/02/ /7

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 19/02/ /7 Üniversitemiz Senatosu 19.02.2016 tarihinde saat 09:30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 17/06/ : /14

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 17/06/ : /14 Evrak Tarih ve Sayısı: 12/12/2014-67631 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 17/06/2014 tarihinde saat 09:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 29/12/ : /6

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 29/12/ : /6 Evrak Tarih ve Sayısı: 2/02/2016-133076 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 29/12/2015 tarihinde saat 1:00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 26.06.2015 2014-2015/15

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 26.06.2015 2014-2015/15 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 26.06.2015 Cuma Günü saat 10.00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 07/07/2011 2010-2011/19

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 07/07/2011 2010-2011/19 Üniversitemiz Senatosu 07/07/2011 Perşembe günü Saat 14.00 de Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 16/09/2011 2010-2011/23

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 16/09/2011 2010-2011/23 Üniversitemiz Senatosu 16/09/2011 Cuma Günü saat 14.30 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /9

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /9 Üniversitemiz Senatosu 12.05.2017 tarihinde saat 09:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 26/08/ /11

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 26/08/ /11 Üniversitemiz Senatosu 26.08.2016 tarihinde saat 14:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 06.11.2015 2015-2016/3

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 06.11.2015 2015-2016/3 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 06.11.2015 Cuma Günü saat 15.00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 29/04/2011 2010-2011/16

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 29/04/2011 2010-2011/16 Üniversitemiz Senatosu 29/04/2011 Cuma Günü saat 14.00 de Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 03/02/ : /9

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 03/02/ : /9 Evrak Tarih ve Sayısı: 03/04/2015-86281 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 03/02/2015 tarihinde saat 14:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin 9.1. ÜNİVERSİTEMİZ SOSYAL TESİS İŞLETMESİ MÜDÜRLÜĞÜ NÜN 2014 MALİ

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 31/10/ /2

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 31/10/ /2 Üniversitemiz Senatosu 31.10.2016 tarihinde saat 15:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 23/01/ : /8

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 23/01/ : /8 Üniversitemiz Yönetim Kurulu 23/01/2015 tarihinde saat 16:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 26/06/ /12

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 26/06/ /12 Üniversitemiz Senatosu 26.06.2015 tarihinde saat 09:30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE SENATOSU TOPLANTI TUTANAĞI

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE SENATOSU TOPLANTI TUTANAĞI Prof.Dr.Muzaffer ELMAS REKTÖR Prof.Dr.Mehmet Ali YALÇIN Prof.Dr.MusaEKEN Prof.Dr.Ümit KOCABIÇAK REKTÖR YARDIMCISI REKTÖR YARDIMCISI REKTÖR YARDIMCISI Prof.Dr.Orhan TORKUL Prof.Dr.Uğur ŞEN Prof.Dr.Nejat

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /8

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /8 Üniversitemiz Senatosu 12.06.2013 Çarşamba Günü saat 16.30 da Rektör Prof.Dr. KutbeddinDEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 30/03/2015 14:30 2014-2015/11

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 30/03/2015 14:30 2014-2015/11 11.1. ÜNİVERSİTEMİZ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ YRD. DOÇ. DR. MUZAFFER ÖZLİ NİN ANNE ÜNİVERSİTESİ NDE GÖREVLENDİRİLMESİ Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekanlığı nın, Öğretim Üyesi Yrd.Doç.Dr. Muzaffer

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI Evrak Tarih ve Sayısı: 08/01/2014-19948 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 29/11/2013 tarihinde saat 09:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 01/06/2011 2010-2011/17

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 01/06/2011 2010-2011/17 Üniversitemiz Senatosu 01/06/2011 Çarşamba Günü saat 14.00 de Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 15/12/ : /2015 Yönetim 5

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 15/12/ : /2015 Yönetim 5 Üniversitemiz Yönetim Kurulu 15/12/2014 tarihinde saat 15:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin 5.1.ÜNİVERSİTEMİZ SPOR BİLİMLERİ FAKÜLTESİ AKADEMİK PERSONELİNİN BÖLÜM VE ANABİLİM DALLARININ DAĞILIMI Üniversitemiz

Detaylı

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI 17/9/2015 2015/10

KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI 17/9/2015 2015/10 KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI Toplantı Tarihi Toplantı No Üniversitemiz Senatosu, 17/9/2015 Perşembe günü saat 11:00'da Rektör Prof.Dr. Sadettin HÜLAGÜ başkanlığında toplandı. Üyelerin

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 06/10/2015 2015-2016/1

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 06/10/2015 2015-2016/1 Üniversitemiz Senatosu 06.10.2015 tarihinde saat 15:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI Evrak Tarih ve Sayısı: 24/10/2014-60503 T.C. Üniversitemiz Yönetim Kurulu 01/07/2014 tarihinde saat 11:00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /11

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /11 16.08.2013 2012-2013/11 Üniversitemiz Senatosunun, 01.07.2013 tarih ve 2012-2013/9.12 sayılı kararı uyarınca yaz aylarında çoğunluğun sağlanamadığı hallerde acil konularda karar almak ve bu kararları ilk

Detaylı

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI Toplantı Tarihi Toplantı No 02.06.2005 2005/6 Üniversitemiz Senatosu Perşembe günü saat 10:30 da Rektör Prof.Dr.Baki KOMSUOĞLU Başkanlığında toplandı.

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 23.10.2015 2015-2016/2

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 23.10.2015 2015-2016/2 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 23.10.2015 Cuma Günü saat 14.30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 24/02/ /8

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 24/02/ /8 Üniversitemiz Senatosu 24/02/2012 Cuma Günü saat 14.00 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 12/11/ /3

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 12/11/ /3 Üniversitemiz Senatosu 12/11/2010 Cuma Günü saat 14.00 de Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /7

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /7 Üniversitemiz Senatosu 22.05.2013 Çarşamba Günü saat 16.00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğü SENATO KARARI Toplantı Sayısı Karar Tarihi Karar Sayısı 17 09/12/2015 2015/1-8

T.C. CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ Rektörlüğü SENATO KARARI Toplantı Sayısı Karar Tarihi Karar Sayısı 17 09/12/2015 2015/1-8 Üniversitemiz Senatosu Rektör Prof. Dr. Faruk KOCACIK Başkanlığında toplandı. Karar No 1-2016 yılı için Üniversitemiz akademik birimlerine yurtdışından alınması düşünülen öğrenci kontenjanları programlarının

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 10/10/ /3

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 10/10/ /3 Üniversitemiz Senatosu 10/10/2011 Pazartesi Günü saat 14.00 de Rektör Prof. Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI 1/9/2015 2015/9

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI 1/9/2015 2015/9 T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI Toplantı Tarihi Toplantı No 1/9/2015 2015/9 Üniversitemiz Senatosu, 1/9/2015 Salı günü saat 15:00'da Rektör Prof.Dr. Sadettin HÜLAGÜ başkanlığında toplandı.

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 14/10/ /4

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 14/10/ /4 Üniversitemiz Senatosu 14/10/2011 Cuma Günü saat 16.00 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 17/03/ /13

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 17/03/ /13 Üniversitemiz Senatosu 17/03/2011 Perşembe Günü saat 14.00 de Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI Üniversitemiz Yönetim Kurulu 30/12/2014 tarihinde saat 15:30 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 24.07.2015 2014-2015/17

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 24.07.2015 2014-2015/17 Üniversitemiz Yönetim Kurulu nun, 26.06.2015 tarih ve 2014-2015/15.13 sayılı kararı uyarınca yaz aylarında çoğunluğun sağlanamadığı hallerde acil konularda karar almak ve bu kararları ilk Yönetim Kurulu

Detaylı

KARAR Eğitim Komisyonu Başkanlığı nın tarih ve sayılı yazısı ekindeki 01 nolu kararı görüşüldü.

KARAR Eğitim Komisyonu Başkanlığı nın tarih ve sayılı yazısı ekindeki 01 nolu kararı görüşüldü. T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI KARAR TARİHİ OTURUM NO KARAR SAYISI Üniversitemiz Senatosu Rektör Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN başkanlığında toplandı. KARAR 05.01- Eğitim Komisyonu Başkanlığı

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 06.09.2013 2012-2013/12

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 06.09.2013 2012-2013/12 06.09.2013 2012-2013/12 Üniversitemiz Senatosunun, 01.07.2013 tarih ve 2012-2013/9.12 sayılı kararı uyarınca yaz aylarında çoğunluğun sağlanamadığı hallerde acil konularda karar almak ve bu kararları ilk

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 12/10/ /1

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 12/10/ /1 Üniversitemiz Senatosu 12/10/2012 Cuma Günü saat 15.00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 22/09/ /1

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 22/09/ /1 Üniversitemiz Senatosu 22/09/2011 Perşembe Günü saat 14.00 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 28/11/2012 2012-2013/3

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 28/11/2012 2012-2013/3 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 28.11.2012 Çarşamba Günü saat 10.00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 27.11.2015 2015-2016/3

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 27.11.2015 2015-2016/3 Üniversitemiz Senatosu 27.11.2015 tarihinde saat 14:00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /13

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /13 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 01.07.2013 Pazartesi Günü saat 11.00 da Rektör Prof. Dr. KutbeddinDEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları

Detaylı

KARAR Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü nün tarih ve 286 sayılı yazısı görüşüldü.

KARAR Sürekli Eğitim Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü nün tarih ve 286 sayılı yazısı görüşüldü. T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI KARAR TARİHİ OTURUM NO KARAR SAYISI Üniversitemiz Senatosu Rektör Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN başkanlığında toplandı. KARAR 01.01- Sürekli Eğitim Araştırma

Detaylı

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR DEFTERİ TARİHİ: 19.03.2015

T.C. SAKARYA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARAR DEFTERİ TARİHİ: 19.03.2015 Prof.Dr.Mehmet Ali YALÇIN REKTÖR YARDIMCISI Prof.Dr.Orhan TORKUL MÜHENDİSLİK FAK. DEKANI Prof.Dr.YılmazDAŞÇIOĞLU FEN-EDEBİYAT FAK.DEKANI Prof.Dr.Ramazan AKDEMİR TIP FAKÜLTESİ DEKANI Prof.Dr.Hamza AL İKT.

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /4

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /4 Üniversitemiz Senatosu 15.02.2013 Cuma Günü saat 16.00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 31/08/2012 2011-2012/14

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 31/08/2012 2011-2012/14 Üniversitemiz Senatosu 31/08/2012 Cuma Günü saat 16.00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

KARAR Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı nın tarih ve 938 sayılı yazısı görüşüldü.

KARAR Sağlık Kültür ve Spor Daire Başkanlığı nın tarih ve 938 sayılı yazısı görüşüldü. T.C. GAZİOSMANPAŞA ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI KARAR TARİHİ OTURUM NO KARAR SAYISI Üniversitemiz Senatosu Rektör Prof. Dr. Mustafa ŞAHİN başkanlığında toplandı. KARAR 05.01- Sağlık Kültür ve Spor Daire

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /10

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI /10 01.08.2013 2012-2013/10 Üniversitemiz Senatosunun, 01.07.2013 tarih ve 2012-2013/9.12 sayılı kararı uyarınca yaz aylarında çoğunluğun sağlanamadığı hallerde acil konularda karar almak ve bu kararları ilk

Detaylı

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE SENATOSU TOPLANTI TUTANAĞI

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE SENATOSU TOPLANTI TUTANAĞI SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE SENATOSU TOPLANTI TUTANAĞI TOPLANTI NO : 340 TOPLANTI TARİHİ : 18.02.2010 Üniversitemiz Senatosu Rektör Vekili Prof. Dr. Binnaz BAYTEKİN Başkanlığında toplanmış ve aşağıdaki

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 07/09/2011 2010-2011/22

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 07/09/2011 2010-2011/22 Üniversitemiz Senatosu 07/09/2011 Salı Günü saat 13.30 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki

Detaylı

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE SENATOSU TOPLANTI TUTANAĞI

SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE SENATOSU TOPLANTI TUTANAĞI TOPLANTI NO : 398 TOPLANTI TARİHİ : SAKARYA ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE SENATOSU TOPLANTI TUTANAĞI Üniversitemiz Senatosu Rektör Prof. Dr. Muzaffer ELMAS Başkanlığında toplanmış ve aşağıdaki kararları almıştır.

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /18

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /18 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 28.06.2016 tarihinde saat 10.30 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI KARAR TARİHİ TOPLANTI SAYISI KARAR SAYISI /

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI KARAR TARİHİ TOPLANTI SAYISI KARAR SAYISI / Üniversite Senatosu Rektör Prof. Dr. Sait BİLGİÇ başkanlığında saat 14:00 da toplandı. Yeterli çoğunluğun olduğu anlaşıldı. Gündem onaylanarak kabul edildi. Konuların görüşülmesine geçilerek aşağıda yazılı

Detaylı

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI

T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI T.C. KOCAELİ ÜNİVERSİTESİ SENATO TOPLANTI TUTANAĞI Toplantı Tarihi Toplantı No 29.06.2006 2006/9 Üniversitemiz Senatosu 29.06.2006 Perşembe günü saat 10:30 da Rektör Prof.Dr.Baki KOMSUOĞLU Başkanlığında

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 03/12/ : / 4

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI. Oturum Tarihi Oturum Saati Oturum Sayısı 03/12/ : / 4 4.1. ÜNİVERSİTEMİZ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ ELEKTRİK-ELEKTRONİK MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. HASAN KÜRÜM ÜN, FIRAT TEKNOLOJİ GELİŞTİRME BÖLGESİ'NDE FAALİYET GÖSTEREN TEKNOGİRİŞİM SERMAYE DESTEĞİ

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /11

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI /11 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 07.05.2013 Salı Günü saat 16.00 da Rektör Prof. Dr. KutbeddinDEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 01/06/ /11

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 01/06/ /11 Üniversitemiz Senatosu 01/06/2012 Cuma Günü saat 14.00 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki

Detaylı

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 11.01.2013 2012-2013/3

T.C. F I R A T Ü N İ V E R S İ T E S İ SENATO KARARLARI 11.01.2013 2012-2013/3 Üniversitemiz Senatosu 11.01.2013 Cuma Günü saat 16.00 da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 09.04.2013 2012-2013/10

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 09.04.2013 2012-2013/10 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 09.04.2013 Salı Günü saat 17.00 da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ ın başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HARPUT ARAŞTIRMALARI DERGİSİ

FIRAT ÜNİVERSİTESİ HARPUT ARAŞTIRMALARI DERGİSİ T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ HARPUT UYGULAMA ve ARAŞTIRMA MERKEZİ FIRAT ÜNİVERSİTESİ HARPUT ARAŞTIRMALARI DERGİSİ JOURNAL OF HARPUT STUDIES Cilt/Volume: III Sayı/Number: 1 Mart/March 2016 Harput Araştırmaları

Detaylı

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 12/12/ /10

T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ ÜNİVERSİTE YÖNETİM KURULU KARARLARI 12/12/ /10 Üniversitemiz Yönetim Kurulu, 12/12/2011 Pazartesi Günü saat 14.30 da Rektör Prof.Dr. A. Feyzi BİNGÖL ün başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerin katılmalarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş

Detaylı