BU ODTÜ NE ARTİST BİR NE HABER! NB:Sizin için önce televizyon mu gelir, tiyatro mu? ŞIK ve KONFORLU

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "BU ODTÜ NE ARTİST BİR NE HABER! NB:Sizin için önce televizyon mu gelir, tiyatro mu? ŞIK ve KONFORLU"

Transkript

1 BU ODTÜ NE ARTİST BİR OKUL BÖYLE!(3. sayfa) NE HABER! YAZARLARIMIZ: Ayda ACAR Genel Yayın Yönetmeni Şimal İZOL Öğrenci İlişkileri Temsilcisi Melisa KARAKULLUKCU Editör Sinem ÇİÇEK Baş Sıla SEVİNMİŞ Beril KAPLANCIK Deren ÇAKAR Mehmet Can ÇETİN Barış KARAHAN Sedef ŞAYAN Serhat DOĞAN Soner KİRAZ Boran ER Yedi ler Seni Yemiş Oğlum! 21 Aralıkta Mayaların kehaneti tutmadıysa da en az onun kadar heyecan verici bir olay yaşandı okulumuzda. Renan BİLEK bizi ziyarete geldi. Konferans salonunda gerçekleşen söyleşide esprinin biri bin paraydı. Kendini tanıtan ve bunu yaparken de samimi bir dil kullan Renan Bey, öğrencilerin kalbini kazanmayı bildi. Bir arkadaşımız Okula Ferrarinizle mi geldiniz? 7.sınıflardan öyle duyduk. deyince verdiği Yediler seni yemiş oğlum! cevabı salonu kahkahaya boğdu. Gazetecilik kulübü olarak biz de üstümüze düşeni yaptık ve Renan Bey le bir röportaj gerçekleştirdik. NB:Dizideki karakterinizle kendi karakteriniz arasındaki benzerlik ve farklılıklar nelerdir? R.B: Ben kişilik olarak Renan ım Süleyman değil ancak hiç mi benzerlik yok? Var elbette. Yönetmen ile bir arkadaşlığımız bulunduğundan yönetmenin beni, elindeki malzemeyi kullanması daha kolay oluyor. Örneğin, Süleyman motosiklet kullanır, ben de. Süleyman Galatasaray Lisesi mezunu, ben de. NB: Biz sizi televizyon vasıtasıyla tanıdık. Önceki yaşantınız hakkında da biraz bilgi verebilir misiniz? R.B:Ben sanat yaşantıma lise yıllarında başladım. Müzisyen ve tiyatrocuyum. 44 yaşındayım ve yaklaşık 25 yıldır sanat ile uğraşıyorum. Tiyatroyu, sahnede durmayı öğrenmek için yapıyordum. Meslek olarak bu işe girmeme ailem karşıydı. Bu işte tutunamayacağımı söylüyorlardı. NB:Sizin için önce televizyon mu gelir, tiyatro mu? R.B: Benim için kesinlikle tiyatro daha önce gelir. Yıllardır tiyatrocuyum ve tiyatroyu televizyondan çok daha fazla seviyorum. Televizyon sadece benim şöhretimi yayıyor. Bir bakıma tiyatroya reklam yapıyor. ŞIK ve KONFORLU Okul bahçelerini özel ve güzel kılan unsurlardan bir tanesi de banklardır. Arkadaşlıklar burada pekişir, sınavlar hakkında burada tartışılır ve en mahrem sırlar burada kulaklara fısıldanır. Hadi doğrusunu söyleyelim, bir nevi dedikodu merkezleridir. Artık okul bahçemizde daha çok bank var. Hem işlevsel hem de çok şık. ODTÜ nün renklerini de taşıyan banklar son derece konforlu. Dilediğinizce kullanın ama dedikodulardan uzak durun.

2 SAYFA 2 Hepimiz İnsanız, Haklarımızla Varız! 10 Aralık İnsan Hakları Günü nedeniyle J M U N ( J u n i o r M o d e l U n i t e d Nations) Kulübü bize okulumuzun konferans salonunda İngilizce bir sunum yaptı. Sunumda insan haklarından en çok ihlal edilenler sıralandı. Sunum İngilizce olmuş olsa bile çoğu kişi durumun ciddiyetinin ve öneminin farkındaydı. Hepimiz insanız, haklarımızla varız. NE HABER! ABİ BİR ÖĞRENCİ ALIR MISIN! Geçen haftalarda aldığımız bir habere göre eskiden öğrenciler için 1 TL olan dolmuş ücreti şimdi 1.25 olmuş. Tabii ki bu durum hepimizi üzdü ve isyankar tavırlar takınmamıza neden oldu. Bu günleri de mi görecektik! Hepimiz öğrenciyiz ve 1.25 bizi çok zorluyor. BU İNSANLAR KİM? NEYİN PEŞİNDELER? Bugünün değersizmiş gibi görünen o kısacık anları gün gelir en değerli hazinemiz olur. Tabii o anı ölümsüzleştirebildiyseniz. Bunun en kolay yöntemi de fotoğraf makinesi ya da video kamera kullanmaktır. Bu gerçeğin pek tabii farkında olan anne babalarımız bazen bizi utandırmak pahasına her anımızı kayıt altına almak isterler. Bu da en çok özel kutlanan günlerde, bayramlarda ve okul programlarında gerçekleşir. Yandaki görüntü geçen aylarda yapılan bir kutlama programından. İlk başta, bir kaza anını ya da bir doğal felaketi görüntüleyen sıradan ve meraklı vatandaş izlenim oluştursalar da onlar annelerimiz, babalarımız. Tek dertleri de mini minnacık yavrularının sahne heyecanını paylaşmak. Size de bu görüntüleri yıllar sonra çocuklarınızla izleyip geçmişin kalbinizde uyandırdığı tatlı hatırlarla gülümsemek kalıyor.

3 NE HABER! BU ODTÜ NE ARTİST BİR OKUL BÖYLE SAYFA 3 İnsan yaşamının temel gereksinimleri ne diye sıralasak ekmek, su ve medya diyebiliriz herhalde. İster yazılı ister görsel olsun medya hayatımızın vazgeçilmezleri arasında. Bu gerçeğin farkında olan okulumuz daha çok insana ulaşabilmek adına olağanüstü bir tanıtım filmi hazırlattı. Profesyönel bir kadronun çektiği filmde okulumuz öğrencileri ve öğretmenleri oynadı. Meğer bizde ne yetenekler varmış! En küçüğünden en büyüğüne kadar herkes gerçek bir aktör ve aktrist edasında rolünün hakkını vermiş. Peki sonunda ne mi olmuş? Ortaya harika bir tanıtım filmi çıkmış. Reklam filminde okulumuzun misyon ve vizyonu vurgulanmış. Okul müdürümüzün de oyunculuk adına üstün bir performans sergilediği bu filmi izlemenizi ve izletmenizi öneririz. Filme okulun internet sayfasından ulaşabilirisiniz. İyi seyirler. ÖĞRETMENİM, PİYANGODAN PARA MI ÇIKTI? Yeni bir yıl beraberinde pek çok heyecanı da getirir. Belki de bunlardan en bilineni ve en klişesi yıl başı çekilişleridir. Ama inanın hiçbir klişe insanı bu kadar çok heyecanlandırmaz. Okulumuz da, bu geleneğin rüzgarında yılbaşı çekilişleri yaptı. Kim kime çıktı, kim ne hediye ister muhabbetleri de okul koridorlarında ve sınıflarda bir fısıltı halinde dolaştı. Bu etkinliği çocuksu ve sıradan mı buluyorsunuz? O halde asıl haberimize kulak verin. Bu çekilişleri öğretmenlerimiz de kendi aralarında yapıyorlar ve onlar hediyeleşmeye bir hafta önceden başlıyor. Fotokopi odasında bulunan öğretmen kutularına her öğretmen çektiği öğretmene gizlice küçük hediyeler koyuyor. Biz bir keresinde şahit olduk. Kutuda hoş bir hediye ile karşılan öğretmenimiz sevincinden nerdeyse el çırpıp oynayacaktı. Eee, yılbaşı coşkusu bu. Herkesin sevinmeye ve mutlu olmaya hakkı var. NEREDE KONSER, ORADA BİZ Müzikseverler için bir cazibe merkezi olan Mersin bir konsere daha ev sahipliği yaptı. Rock müziğin asi çocuğu Hayko Çepkin hayranlarıyla buluştu. Bizi de pek heyecanlandıran bu organizasyon, haber yapma iştahımızı kabarttı. Duyan duymayan söylesin. Hayko Çepkin Mersin deydi ve harika bir geceye imza attı.

4 SAYFA 4 NE HABER! YÜZME TAKIMI Esra GÖKAYAZ öğretmenimizle, hepimizin heyecanla beklediği yeni yüzme takımımız hakkında konuştuk, ona ilginizi çekebilecek sorular sorduk. NB: Yüzme takımını oluşturma fikri aklınıza nerden geldi? NB: Yüzme takımı ne gibi projelerde yer alacak? Esra GÖKAYAZ: Okullar arasında yüzme yarışmaları yapmayı planlıyoruz. NB: Yüzme takımındaki yüzücüleri iyi yüzmeleri dışında neye göre seçtiniz? Esra GÖKAYAZ: Yüzücülerimizi iyi yüzmeleri dışında spor ahlaklarına ve özellikle bu konudaki ilgi ve isteklerine göre seçtik. Esra GÖKAYAZ: Öğrencilerimizin yüzme alanında aldığı ödüllerden dolayı aklıma yüzme takımı oluşturma fikri geldi. NB: Siz de iyi bir yüzücü müsünüz? Esra GÖKAYAZ: Evet, iyi yüzerim ama profesyonel değilim. NB: Yüzme takımında yeterli kişi olduğuna inanıyor musunuz? Esra GÖKAYAZ: Önümüzdeki yıl profesyonel ve planlı bir şekilde sayımız artacak. İNGİLİZCE MASAL OKUMA ETKİNLİĞİ Okulumuzda, İngilizce dersinin beceri ve kazanımları doğrultusunda ders dışı etkinlikler tasarlanıyor. Bunlardan en çok ilgi çekeni İngilizce Kitap Okuma Etkinliği oldu. Etkinlik okul kütüphanesinde 1-3.sınıflara yönelik olarak gerçekleştiriliyor. Kütüphane kullanımını artırmak ve çocuklara eğlenceli saatler yaşatmayı amaçlayan program, içeriğini düzenlediği yarışmalarla da zenginleştiriyor. Öğrenciler okdukları "I Looked Through My Window" adlı kitaba yeni kapak tasarladılar. Yarışmayı 3B sınıfından Sena Okur kazandı. Öğrencimize ödül, okul müdürümüz Seval Karakuş tarafından Cuma günü yapılan törende verildi.

5 NE HABER! SAYFA 5 VE OPERA... Güzel kentimizi güzel yapan unsurlardan bir tanesi de Türkiye de sadece altı şehirde bulunan Devlet Opera ve Balesi.Kısaltması DOB olan kurum hazırladığı birbirinden güzel gösterilerle Mersinli sanatseverlere unutulmaz anlar yaşatıyor. Bu arada genç izleyicileri de unutmuyor tabi. DOB, aralık ayı içerisinde küçük sanatseverleri Opera Zamanı adlı oyunla buluşturdu. Amacı çocuklara operayı tanıtmak ve onlara operayı sevdirmek olan gösteri hayli ilgi çekiciydi. Oyun güzel olmasına güzeldi ama kimi seyirciden aynı performansı göremedik ne yazık ki. İsmini açıklamak istemediğimiz bir okul oyunun ortasında geldi ve yaptığı gürültü ile oyunu sekteye uğrattı. Oyun boyunca da bir mahalle maçı izlermiş havasında bağrışmalar, çığlıklar hiç eksik olmadı. Seyircinin sahnedeki bir oyuncuya bazen ne büyük zorluklar yaşatabileceğini de böylece görmüş olduk. Bizi mutlu eden şey ise oyunculardan ve oyunu sahneye koyan sanatçılardan, ODTÜ Koleji olarak oyun boyunca sergilediğimiz tutumdan dolayı teşekkür almamızdı. ÇOK ÜŞÜDÜM Okulumuzda son zamanlarda soğuk espriler moda oldu. Nerdeyse herkes birbirine soğuk espri yapıyor. Bu da ilimizde ılık ve yağışlı geçen mevsim şartlarını daha ağırlaştırıyor. Bu espri yağmurunun tüm okulu sardığını düşünsenize, bunları 1. sınıflardan duymak nasıl bir his olurdu acaba... En çok duyduğumuz espriler: Kol kasını gösteren bir arkadaş: Kasımda aşk başkadır... Bir yılbaşı klişesi: Seneye görüşürüz... -Hoca seni sordu? -Hangi Hoca? -Nasrettin Hoca!!! Gerçekten soğuk...haberi okurken sıkı giyinin. KÜTÜPHANE DOLUP TAŞIYOR Şu sıralar İngilizce dersliklerinde büyük zarflar gözünüze çarptıysa bunun tek bir açıklaması var: İngilizce kitap okuma, özet çıkarma ve tabii ki büyük ödüle konma arzusu. Aslında hepimiz biliyoruz ki İngilizce kitap okumanın temel hedefi ödül kazanmak değil. Ama bu işin eğlenceli ve heyecanlı yanı... Etkinliğe göre okuduğumuz kitapları özetliyor ve bu zarflara koyuyoruz, sonra da özetler bununla ilgili yapılan yarışmalara gönderiliyor...yarışma ödülleri de dudak ısırtacak cinsten... Neler var neler... Tabi en büyüleyicisi yurt dışı tatili. Haydi, bu yaz yolculuk var. Eğer İngilizce kitap okuyorsanız tabi...

6 SAYFA 6 NE HABER! Efsanevi Futsal Takımımız Bu yıl il çapında düzenlenen ve futsal adıyla bilinen salon futbolu turnuvasına okulumuz da katıldı.i lk maçında rakip gelmediği için hükmen galip sayılan okulumuz ikinci maçında mağlubiyetle tanışmış oldu. Turnuvaya erken veda eden okul takımımız önemli olan katılmaktı sloganıyla duygularını dile getirdiler. Konu hakkında görüştüğümüz Beden Eğitimi öğretmenimiz Utku Gençkaya asıl amacın öğrencileri farklı türde spor branşları ile buluşturabilmek olduğunu dile getirdi. Merak ettiğimiz ancak cevabını buladığımız diğer bir konu maçların neden seyircisiz oynanmış olması idi. Gençlik İl Spor Müdürlüğü böyle bir karar almış. Seyirci olarak ODTÜ ruhunu sahaya yansıtıp oyuncularımızı destekleyebilseydik bu haber bugün takımımızın şampiyonluğundan bahsederdi... Kim bilir? Aralık tarihleri yine midelerimizin bayram ettiği bir zaman dilimi oldu.1-3. sınıflarda kutlanan, en çok bildiğimiz adıyla Yerli Malı Haftası olan etkinlik daha çok doğal besinlerle kutlanmaya çalışıldı. Öğrenciler hem yöresel ürünleri tanıdılar hem de bir nevi ders araç gereci olan bu ürünleri afiyetle yediler. Yerli Malı TENİS TAKIMI Okulumuzda yeni kurulan takımlardan bir tanesi de Tenis takımı. Hakan Uyanık ve Emre Yapıcı dan oluşan takım, okul adına katılacakları turnuvaların heyecanı içerisindeler. Amaçlarının okulumuzu en iyi şekilde temsil etmek olduğunu öğrendiğimiz arkadaşlarımıza şimdiden bol şans diliyoruz.

7 NE HABER! O DA GAZETEMİZE HAYRAN! SAYFA 7 Koordinatör röportajlarından bir yenisini geçtiğimiz günlerde ilkokul sınıf öğretmenleri zümrelerinden sorumlu Asunay Hanım la gerçekleştirdik.yoğun zümre programı arasında bize vakit ayırabilmesi ona olan sempatimizi artırdı NB: ODTÜ Geliştirme Vakfı Okulları nda neden koordinatörlük sistemi var? NB: Okulumuz ilkokul zümresinin yürüttüğü çalışmalar sizi tatmin ediyor mu? A: Koordinatörlük sisteminin sebebi, bütün okulların aynı müfredata bağlı kalıp kalmadıklarını kontrol etmek ve öğretmenlerimizin yeterliliğini arttırmaktır. A: Açıkçası çok faal öğretmenlere sahipsiniz. Bu şansı kaçırmayıp öğretmenlerinizden daha çok faydalanmaya çalışmanızı öneririm. NB: Gazetemiz hakkındaki fikirleriniz nelerdir? A: İlk sayı beklentilerimin çok ötesinde olmuş. Beni şaşırttınız. Amatör olmadığınızı kanıtladınız, bu yüzden hepinizi tebrik ediyorum. Biri Bizi Gözetliyor Mu? Bir rivayete göre sınıflarda kamera varmış ve bu kameralar direkt müdüriyete görüntü yansıtıyormuş. Bizce bu rivayet sadece koca bir...muş.. tan ibaret. Sınıflarda olmasa da okulumuzun büyük bir bölümünde kamera sistemi var. Koridorlar, bahçeler... Amaç tabii ki güvenlik. İnsan izlendiğini bildiğinde davranışlarını kontrol altına almaya çalışır ama biz öğrenci milleti bu kameraların varlığını unuttuğumuz ya da çok kanıksadığımız için dilediğimiz gibi davranmaya devam ediyoruz. Kameraların da öğrenci davranışlarını kontrol altına almak gibi bir derdi yok zaten. Yine de birtakım dijital gözler tarafından izlendiğimiz bilmek çok heyecan verici... Küresel Isınma, Sabrımızı Taşırma! Çevreye ve insana duyarlı öğrencilerimiz Eco-Okul çalışmalarına desteği son hızla devam ediyor. Bu çalışmalardan bir tanesi de aralık ayı içerisinde gerçekleştirildi. 4.Sınıflar, küresel ısınma ve iklim değişikliğine dikkat çekmek için afişler tasarladılar. Afişler değişik türde boyalarla kolaj çalışması şeklinde tasarlandı. Toplumda bu konuda farkındalık yaratmayı amaçladıklarını söyleyen arkadaşlarımızın afişleri hayal güçleri kadar zengin ve ilgi çekiciydi.

8 KÖŞE KAPMACA: Sinem ÇİÇEK YENİ YILIN AREFESİNDE :GERİ SA- YIM Gözlerimizi dünyaya açtığımız anda, saatimiz geri sayıma başlar. Bu geri sayımın ne zaman biteceğini bilmememiz, hayatı gizemli kılar. Herkes gibi biz de bu saatin varlığını hissetmeden yaşarız. Mesela çocukluğumuz çok güzeldir. Üstlenmemiz gereken sorumluluklarımız yok denecek kadar az, bizi mutlu edecek olaylar ise sayılamayacak kadar fazladır. Hayatın gerçekleriyle yüzleşmeye daha çok vaktimiz vardır. İşin kötü yanı, bu vakit çok çabuk geçer. Biz farkında olmadan, geri sayımın bir evresi tamamlanmıştır bile. Çocukluktan sonra bizi daha zorlu bir dönem bekliyordur. Çoğu kişinin deyimiyle ergenlik fakat ben gençlik dönemi demeyi tercih ediyorum. Bu dönemde dersler, sınavlar bizi yorar. Kendimize, hayatımıza, çevremize çok zaman ayıramayız. Hayatın en zor döneminde olduğumuzu düşünürüz ve hep büyümek isteriz. Büyümenin bize getireceği kolaylıklar ve ayrıcalıklar olduğuna inanırız. Büyüyünce de tamamen yanıldığımızı anlarız. Demek istediğim çocukken büyümek, büyüyünce de çocuk olmak isteriz. Bulunduğumuz dönemin tadını çıkarmak varken hep farklı şeylere imreniriz. Tüm bunlar yaşanırken geri sayımın bir evresi daha tamamlanır. Tekrar yaşayamayacağımız en güzel zamanlar geride kalmıştır. Yavaş yavaş geri sayım kavramının anlamını öğrenmeye başlarız. Sorumluluklarımız artar, belki bir aile, bir ev geçindirmek zorunda kalırız. Ne kendimize ne de mutlu olmaya zamanımız kalır. Büyümekle mutluluk ters orantılı sanırım. Büyüyünce bir şeylerin farkına varıyor insan. Yapması gereken şeyler oluyor. Sürekli huzursuz oluyor. Oysa zaman, bizim mutlu olmamızı beklemez. Saat, biz üzgünken durmaz. Demek istediğim, hayat kendinizi üzmeniz için çok kısa. Hayat bir şeyleri çok fazla umursamak için çok kısa. Mutlu olmaya ve geri sayımın tadını çıkarmaya bakalım.

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz;

BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11. dereceye giren öğrenciler, ödüllerini Kaymakam Bey in elinden aldılar. Dereceye giren öğrencilerimiz; YAZ MEVSİMİ Nİ PASTELLE BOYADIK! EĞİTİM 05 BÜLENT KORUCU İLE RÖPORTAJ KÜLTÜR SANAT 11 CAPRICE TE 5 GÜN GEZİLERİMİZ 15 EĞİTİM OKULUM ÖZEL SİLİVRİ FATİH İLKÖĞRETİM OKULU YAYIN ORGANIDIR. MAYIS 2010 YIL:2

Detaylı

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI

ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI ÖZEL TUNÇSİPER OKULLARI İçindekiler Ortak Alan 1-11 A 12-47 naokulu Ortak Alan 48-53 54-89 İlköğretim Ortak Alan 90-95 96-131 Lise Ortak Alan 132-133 Temmuz 2012 / Sayı 6 Yılda bir kez yayımlanır. İmtiyaz

Detaylı

HABERLER 1. Bosphorus Chronicle ın Ekidir.

HABERLER 1. Bosphorus Chronicle ın Ekidir. Aralık 2014 HABERLER 1 köprü Bosphorus Chronicle ın Ekidir. İkizlerimi sadece doğdukları gün gördüm. -Mathew Rose Röportajı Bilgisayarlar her yerde ve hiçbir yerde olacaklar. Dr. Michio Kaku -Turkcell

Detaylı

ŞAMPİYON YİNE. Yaşar ın kızları. Bir ajans simülasyonu. Denizcilik çalıştayı. Temiz enerji elimizin altında. Yaşar Radyo Radyu

ŞAMPİYON YİNE. Yaşar ın kızları. Bir ajans simülasyonu. Denizcilik çalıştayı. Temiz enerji elimizin altında. Yaşar Radyo Radyu bir meslek yüksekokulu dergisi Sayı: 11 Yıl: 2015 Dosya Temiz enerji elimizin altında Yaşar ın kızları YİNE ŞAMPİYON Filelerin Blok Prensesi anlatıyor Bir ajans simülasyonu Yaşar Radyo Radyu Yalnız Hissetmek

Detaylı

i n d e k s 14-16 17-28 K6Portre N D E S indeks Kariyer İpek Bilgin 73 Konuk Yazar Filiz Akın 61 Yasemin Oğuz 81 Bizim Dünyamız Aktüalite

i n d e k s 14-16 17-28 K6Portre N D E S indeks Kariyer İpek Bilgin 73 Konuk Yazar Filiz Akın 61 Yasemin Oğuz 81 Bizim Dünyamız Aktüalite indeks 2 N D E S I 8 K6Portre Konuk Yazar Filiz Akın 61 Yasemin Oğuz 81 14-16 Aktüalite Gurme 32 Uludağ Kebapçısı Sağlık Prof. Dr. Gülsan Türköz Sucak 81 40 Çocuk Doç. Dr. Figen Şahin 17-28 Bizim Dünyamız

Detaylı

köprü Tarih bir yerde ayıbınla, eksikliğinle yüzleşme sanatıdır. Okulumuzun efsanelerini öğrenmek için sayfa 14.

köprü Tarih bir yerde ayıbınla, eksikliğinle yüzleşme sanatıdır. Okulumuzun efsanelerini öğrenmek için sayfa 14. köprü Bosphorus Chronicle ın ekidir. Hepsi ve daha fazlası 150. Yıl Özel de Okulumuz hakkında ilginç bilgiler öğrenmek için Mehmet Uysal ile yaptığımız söyleşiyi okumalısınız. Sayfa 4. Bina isimlerinin

Detaylı

Değerli Esenlerliler

Değerli Esenlerliler Değerli Esenlerliler Sadece fiziki bir kavram olmanın ötesinde sosyal ve kültürel hizmetleri de içerecek şekilde genişleyen yerel yönetim kavramı kentlinin kültürel ve sosyal alanlarda bir şeyler yapabilir

Detaylı

Genco Erkal. Ali Paşa Han. Boş günüm yok benim Bennu Yıldırımlar. Mezarsız Ölüler Gri Sahne. Arsız Davet Akla Kara Tiyatro. Kuklacı Fatih Kolçak

Genco Erkal. Ali Paşa Han. Boş günüm yok benim Bennu Yıldırımlar. Mezarsız Ölüler Gri Sahne. Arsız Davet Akla Kara Tiyatro. Kuklacı Fatih Kolçak Sayı 08 / Ekim 2013 Boş günüm yok benim Bennu Yıldırımlar Mezarsız Ölüler Gri Sahne Arsız Davet Akla Kara Tiyatro Kuklacı Fatih Kolçak Siyasi Gestus Kadir Öğüt Seyirlik Tiyatro Hüseyin Avni Danyal Elveda

Detaylı

Comenius Projesi Galler Programı...

Comenius Projesi Galler Programı... Avrasya Maratonu ndayız İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı tarafından bu yıl 31.si düzenlenen Avrasya Maratonu Halk Koşusu na okulumuz öğrenci, öğretmen ve velileriyle birlikte katıldık. SAYFA 3 te.

Detaylı

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik.

Kutlamalar ve Törenler. Anaokulu. İlkokul. Türkçe Edebiyat. IB (Uluslararası Bakalorya) CAS Aktiviteleri CISV. Sanat. Matematik. Kutlamalar ve Törenler Ölümsüz Eserin Cumhuriyet 89 Yaşında 10 Kasım da Ata mızı Saygıyla Andık Vatan Sevdası ve Sahnede Çanakkale Zaferi Neşe ve Eğlence Dolu 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı

Detaylı

İKÜMED Kuruldu. İKÜMED 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı. Nisan 2014 / Sayı: 1

İKÜMED Kuruldu. İKÜMED 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı. Nisan 2014 / Sayı: 1 Nisan 2014 / Sayı: 1 İKÜMED Kuruldu 8 Ağustos 2012 tarihinde, İstanbul Dernekler Odası na, İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği, yedi kurucusu adına Ali Kaplanoğlu eliyle dernek

Detaylı

SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR: BİZİM İYİ BİR TİYATRO SEYİRCİSİNE İHTİYACIMIZ VAR

SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR: BİZİM İYİ BİR TİYATRO SEYİRCİSİNE İHTİYACIMIZ VAR Anabilim Eğitim Kurumları ücretsiz yayınıdır. NİSAN 2015 SÜHEYL VE BEHZAT UYGUR: BİZİM İYİ BİR TİYATRO SEYİRCİSİNE İHTİYACIMIZ VAR TÜMAY ÖZOKUR: SEVGİSİZ HER ŞEYE HAYIR N. ÖYKÜ İYİGÜN: ÖĞRENMENİN VE ÖĞRETMENİN

Detaylı

HAYALLERİNİZ UĞRUNA PES ETMEDEN ÇABALAYIN

HAYALLERİNİZ UĞRUNA PES ETMEDEN ÇABALAYIN Uluslararası Ticaret Bölümü nün 2005 Yılı Mezunu, Yazar Buse Ünal ile yazarlık ve birçok konu üzerine konuştuk. HAYALLERİNİZ UĞRUNA PES ETMEDEN ÇABALAYIN Buse Hanım, bize biraz işinizden bahseder misiniz?

Detaylı

i n d e k s 14-22 N D E S indeks Konuk Yazar K6Portre Gülseren Kariyer Tufan Alatan 82 Hakan Bezginli 78 Budayıcıoğlu 65 KolejIN Bizim Dünyamız

i n d e k s 14-22 N D E S indeks Konuk Yazar K6Portre Gülseren Kariyer Tufan Alatan 82 Hakan Bezginli 78 Budayıcıoğlu 65 KolejIN Bizim Dünyamız indeks 2 N D E S I 8 Konuk Yazar K6Portre Gülseren Hakan Bezginli 78 Budayıcıoğlu 65 12 KolejIN 26 Sağlık Prof. Dr. Meral Or 72 32 Panoramik Bakış Prof. Dr. Ş. Teoman Duralı 67 28 Mesaj Kutusu Ataç İmamoğlu

Detaylı

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin

MERHABA KIŞ 2012. Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu. Sorumlu Müdür Can Vuran. Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Tunca TOSUN 2C MERHABA Sahibi Özel Sezin Okulu Ltd. Şti. adına Gülin Sezin Toroslu Sorumlu Müdür Can Vuran Genel Yayın Yönetmeni Pelin Sezin Sanat Yönetmeni Semra Bolat Editör Yüksel Altıntaş Nigar Tokat

Detaylı

PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR

PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR BULU AĞUSTOS 2012 SAYI 13 www.sev.org.tr MA PRAG'DA BRUCE SPRINGSTEEN KALİTE YAŞAMIN KENDİSİDİR AMERİKAN KOLEJLERİ'NDE RENGâRENK BAHAR TÜRK POP MÜZİĞİNİN 50 YILI TATLININ DAYANILMAZ CAZİBESİ Merhaba Değerli

Detaylı

Bu sayımızda neler var

Bu sayımızda neler var Bu sayımızda neler var 22 7. Bilgiçağı Matematik Olimpiyatları ödülleri 06-08 Akademisyenlerle buluşma 10-19 Sınıflarımızdan haberler 40-41 Değerler eğitimi 34-35 Kopya baba istemiyorum 20 Bilgiçağı nda

Detaylı

SAYI: 7 HAZ RAN 2012 ÖZEL KIRŞEHİR İLKÖĞRETİM OKULU YAYINI

SAYI: 7 HAZ RAN 2012 ÖZEL KIRŞEHİR İLKÖĞRETİM OKULU YAYINI SAYI: 7 HAZ RAN 2012 PARA İLE SATILMAZ ÖZEL KIRŞEHİR İLKÖĞRETİM OKULU YAYINI vizyon Ö Z E L K I R E H R L K Ö R E T M O K U L U HAZİRAN 2012 SAYI: 7 Yılda bir kez yayımlanır, para ile satılmaz. SAHİBİ

Detaylı

Merhaba, Prof. Dr. Mete Çamdereli İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı. Prof. Dr. Mete Çamdereli

Merhaba, Prof. Dr. Mete Çamdereli İstanbul Ticaret Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı. Prof. Dr. Mete Çamdereli 1 Merhaba, İtalik in yeni sayısı ve yeni haberleriyle yeniden buluşuyoruz. Üç güzel haber de üniversitemizden ve fakültemizden var. İlki uzun yıllardır çıkan Gazetem yayın hayatına son verdi ve yeni bir

Detaylı

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI

2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 EĞİTİM ÖĞRETİM YILI UYUM HAFTASI BAŞLADI 2012-2013 Eğitim Öğretim Yılı, 10 Eylül 2012 Pazartesi günü, Okul Öncesi ve 1. Sınıf öğrencileri için büyük bir coşkuyla başladı. Öğrencilerimiz, yöneticileri

Detaylı

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları

iletişim bülteni Başkent Üniversitesi Özel Ayşeabla Okulları iletişim bülteni ÖZ-DE-BİR SINAVI 8. SINIFLAR BİRİNCİSİ EGE ERDEM TÜBİTAK ARAŞTIRMA PROJELERİ ANKARA BÖLGE İKİNCİSİ ARIN TEKİNEL Şubat-Mart 2013 Sayı: 4 SERGIEV POSAD AVRUPA KUPASI ŞAMPİYONASI BİRİNCİSİ

Detaylı

Hazırlıklar İngİlİzce gecesine

Hazırlıklar İngİlİzce gecesine Hazırlıklar İngİlİzce gecesine na sınıfından itibaren İngilizce eğitimi alan öğrencilerimizde tatlı bir telaş başladı. Ö nümüzdeki haftalarda sınıf gecelerini organize edecek olan öğrencilerimiz bir de

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2013 Fotoğraf: Gözde Mendil İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir okul yılını daha geride bıraktık Karne alan tüm çocuklarımız önce

Detaylı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Akkurt. Öğrenciler, Öğrenci Topluluklarını Tanıttı

Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sedat Akkurt. Öğrenciler, Öğrenci Topluluklarını Tanıttı EKİM - KASIM - ARALIK 201 3 içindekiler İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof. Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.

Detaylı

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu

Gelişim Akademisi. Bir sosyal merkezden de öte... Yollar Bahara Hazırlandı. Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi. Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Nisan 2012 I Yıl: 3 I Sayı: 25 I Ücretsizdir Yollar Bahara Hazırlandı Arap Baharı Kadınları Başakşehir deydi Kültür-Sanatta Bahar Coşkusu Bir sosyal merkezden de öte... Gelişim Akademisi DÜNYAYI BİLGİ

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 2. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Fotoğraf: Dinçer Kayalı İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık. TEGV çocukları yine yaz tatilinde

Detaylı

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ İz Bırakan 50 Öğrenci Seçildi LAP Poster Şenlikleri Atılım Üniversitesi nin 2010-2011 öğretim yılıyla başlatmış olduğu 50 İz Bırakan Öğrenci programı kapsamında, okulumuzun 50 İz Bırakan Öğrencisi belli

Detaylı

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN

İlköğretim. Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP. Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN İlköğretim HAYAT BİLGİSİ 3 Ders ve Öğrenci Çalışma Kitabı 1. KİTAP Esra ÖZCAN - Neşe SAĞAN Talim ve Terbiye Kurulu Başkanlığının 02.12.2011 tarih ve 8348 sayılı yazıları (28.11.2011 tarih ve 179 sayılı

Detaylı

OCAK - ŞUBAT - MART 2013

OCAK - ŞUBAT - MART 2013 OCAK - ŞUBAT - MART 2013 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ BÜLTENİ İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü adına Derginin Sahibi Prof.Dr. Mustafa Güden Rektör Editör - Genel Yayın Yönetmeni Prof.Dr. Ahmet E. Eroğlu

Detaylı