ELSISAN HÜRRİYET GAZETESİ İLE SÖYLEŞİ İLK YARDIM KONFERANSI OYLAT MAĞARASI ELSİSAN MAKİNE SANAYİ TİCARET A.Ş. NİSAN 2014

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "ELSISAN HÜRRİYET GAZETESİ İLE SÖYLEŞİ İLK YARDIM KONFERANSI OYLAT MAĞARASI ELSİSAN MAKİNE SANAYİ TİCARET A.Ş. NİSAN 2014"

Transkript

1 ELSISAN AYLIK KURUMSAL İLETİŞİM BÜLTENİ ELSİSAN MAKİNE SANAYİ TİCARET A.Ş. NİSAN 2014 HÜRRİYET GAZETESİ İLE SÖYLEŞİ Hürriyet Bursa Gazetesinde Neslihan Çelik Alkoçlar ın köşesine konuk olduk. SAYFA 6 OYLAT MAĞARASI Bu ay panaroma sayfamızda Oylat Mağarası ve Şelalesini konu alıyoruz. SAYFA 8 İLK YARDIM KONFERANSI Dr. Ahmet Turgut tarafından ilk yardım eğitimi verildi. SAYFA 7 ÜRÜN HABERLERİ KÖŞE YAZISI ÖZEL GÜNLER ORGANİZASYONLAR TAM OTOMATİK CAM ENDÜSTRİDE ZARARLILAR BOSİAD FUTBOL UP MAKİNE 4 YAŞINDA EŞYA BOYAMA MAKİNESİ VE İKLİMLENDİRME TURNUVASI UP Makinenin 4. yaşını kutladık. sayfa.4 Bu ay tam otomatik züccaciye boyama makinesinin çalışma prensiplerini paylaşıyoruz. sayfa.2 Teknik Müdürümüz Hilmi Gürgün den endüstriyel üretimdeki zararlılar üzerine bir köşe yazısı. sayfa.3 BOSİAD Futbol Turnuvası kura çekilişlerinin ardından başladı. sayfa.5

2 2 ÜRÜN HABERLERİ TAM OTOMATİK CAM EŞYA BOYAMA MAKİNASI ÜRÜN HABERLERİ Zücaciye mamullerinin yani kadeh, bardak, sürahi, vazo vb. ürünlerin boyanması için tasarlanmış tam otomatik makinadır, makine flamaj, antistatik, klasik tabanca robotu, Bell tabanca robotu, sulu sistem, yaş boya kabini, flash-off bölümü, infrared pişirme fırını, soğutma bölümü ve yükleme-boşaltma bölümlerinden oluşmaktadır. Yükleme bölümünden aparatlara dizilen malzeme 2.5mt/dk. hızla sürekli hareket eden konveyör ile önce flamaj bölümünden geçer, bu bölümde malzeme yüzey hazırlığı yapılır, daha sonra antistatik barların ve hava üfleme sisteminin olduğu bölümde statik olarak parça yüzeyinde bulunan tozlar antistatik yüksek voltaj ve hava yardımıyla parçadan uzaklaştırılır. Yüzeyi boyaya hazır hale gelen cam ürün kısmı veya komple boyamak üzere su perdeli kabin içerisine girer, kısmi boya yapılacak ise otomatik tabancaların önünde boyama işlemi yapılır, bu esnada tabancaların bağlı olduğu robot sistemi yukarı-aşağı hareket ederken aynı zamanda konveyörü de takip eder. Programdan ayarlanması durumunda 6 ayrı renk atılarak farklı renklerdeki zücaciye takımları tek seferde hazırlanabilmektedir. Komple boya yapılacak ise bir sonraki istasyonda bulunan Bell tipi yeni yeni teknoloji statik tabancanın önünde boyama yapılır, tabancanın bağlı olduğu robot yukarı-aşağı hareket ederek tüm parçayı boyar, statik olarak boya uyguladığı için overspray oranı çokta azdır, bu sebeple kirlilik ve boya sarfiyatı minimumdadır. Boyanan mamuller yaklaşık 10dk. kadar flash-off bölümünden geçer ve sonrasında infrared ısıtma sistemli fırına geçer. Normal klasik fırınlarda boya pişirme süresi dk. iken infrared fırında 8 dk. gibi kısa bir sürede pişirme sağlanmış olur. Bu sayede ciddi enerji tasarrufu, yerleşimden tasarruf, turnet ve ataçman sayılarının daha az olması sağlanır. Pişirilen mamuller klimatize olarak soğutulan soğutma bölümünden geçerken ambalaja hazır hale gelecek şekilde soğutulur. Boyama sistemi tam otomatik olarak tasarlanmış ve otomasyonu bu anlamda kapsamlı olarak yapılmıştır. Tüm prosesler bilgisayar üzerinden ayarlanmakta ve kontrol edilmektedir. Her ürün için ayrı reçeteler oluşturulup hafızaya kaydedilmekte, tek tuşla reçete çağrılmakta ve üretim kaybı yaşanmamaktadır. Geriye dönük raporlar alınabilmekte, boya tüketimi, enerji tüketimi gibi raporlar saklanabilmektedir. Kullanıcı yetkilerine göre şifreler atanmakta bu sayede, parametrelere ilgili dışında müdahale engellenir. İsteğe bağlı olarak ofis bilgisayarlarına bağlantı yapılacak makine verileri (çalışma saati boyanan parça sayısı, kullanılan boya miktarı) ofisten de istenebilir. Bu tür makinalar özel tasarım makinalardır. İstendiği takdirde değişik parça boyutlarına ve değişik boya proseslerine göre makinalar tasarlanmaktadır.

3 3 KÖŞE YAZISI ENDÜSTRİDE ZARARLILAR VE İKLİMLENDİRME KÖŞE YAZISI Hilmi Gürgün Teknik Müdür A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Endüstride oluşan duman ve tozlar :. Solventler ( kimyasal çözücüler ),. Kaynak dumanları,. Partiküller,. Egzoz Gazları,. Lehim dumanı,. Kimyasallar - sıvılar, Endüstriden kaynaklanan bu tür zararlılar, vücudumuzda beyin, akciğer, deri, kan, böbrek, kol-bacak sinirleri, karaciğer gibi birçok organda hasar yapar. Soluk aldığımızda vücudumuza girmeye çalışırlar ve vücudumuz bunlar karşısında savunmasız kalır. Hava içindeki tozların 10 mikrondan büyük olanları gözle görünür tozlardır ve burnumuz ve boğazımızda tutulurlar. Kül, karbon tozu, suni gübre tozu, çimento, cüruf, polen, un tozu, insan saçı bunlara örnektir mikron arası büyüklükte olan tozlar bronşlarımıza ulaşırlar. Bakteriler, süt tozu, boya pigmentleri ve kükürt tozu bu tür tozlara örnek olabilir. 1 mikrondan küçük olanlar ise alveollerimize ulaşırlar. Sigara, kaynak dumanı, gres, yağ buharları, kurum ve virüsler bu tür tozlara örnektir. 0,5-5 mikron tane büyüklüğüne sahip tozlar meslek hastalığına neden olmaktadır. İklimlendirme ise kapalı bir ortamın sıcaklık, nem, temizlik ve hava hareketini insan sağlık ve konforuna veya yapılan endüstriyel işleme en uygun seviyelerde tutmak üzere bu kapalı ortamdaki havanın şartlandırılmasıdır. Başka bir deyişle iklimlendirme, havanın ısıtılması, soğutulması, nemlendirilmesi veya neminin alınması, şartlandırılması işlemine denir. İklimlendirme sistemleri, uygulamalarındaki özelliklere bağlı olarak; Isıtma, serinletme, nemlendirme, nem giderme, havalandırma ve filtreleme fonksiyonlarının tamamına veya bir kısmına sahip olabilirler. İklimlendirilmiş ortamlar iş gücü veriminde artış ve ortamda bulunanlara sağlıklı bir yaşam sağlar. Günümüzde İklimlendirme bir lüks değil, konforlu ve insanca yaşamanın bir şartı haline gelmiştir.

4 4 FUARLAR UP MAKİNE 4 YAŞINDA ÖZEL GÜNLER Kardeş firmamız U.P. Makine San. Tic. Ltd. Şti. nin 4. Yıl kutlamasını tüm U.P. çalışanları ve Elsisan Makine çalışanları olarak firmamızda kutladık. U.P. Makine ye nice seneler diliyoruz.

5 5 FUARLAR BOSİAD FUTBOL TURNUVASI ORGANİZASYONLAR Bu yıl ilk kez Bursa Organize Sanayi Bölgesi Sanayicileri ve İş Adamları Derneği nin (BOSİAD) organizasyonunda gerçekleştirilecek olan futbol turnuvasında kura çekimleri yapıldı. Takımlar, gruplardaki rakiplerini öğrendi. Bursa Organize Sanayi Bölgesi nde (BOSB) faaliyet gösteren 37 firmanın futbol takımlarının 7 grupta mücadele edeceği BOSİAD Futbol Turnuvası nın kurları, Meşelipark Siesta Cafe de gerçekleştirilen programda çekildi. Gruplarda karşılaşacak takımların temsilcilerinin katıldığı kura çekiminin açılışında bir konuşma yapan BOSİAD Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Abdullah Bayrak, firmalar arası dayanışmayı pekiştirmek, yeni yeni birlik ve beraberlik ortamları tahsis etmek amacıyla gerçekleştirdikleri turnuvaya katılan tüm takımlara teşekkür etti. İlk 9 yıl boyunca BOSB tarafından yapılan turnuvanın 10.sunun BOSİAD organizasyonunda gerçekleştirileceğini açıklayan Bayrak, iki ay sürecek karşılamalarda mücadele verecek tüm takımlara başarılar diledi.

6 6 ÖZEL GÜNLER HÜRRİYET GAZETESİ İLE SÖYLEŞİ SÖYLEŞİLER Firmamız Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Abdullah Bayrak Hürriyet Bursa Gazetesinde Neslihan Çelik Alkoçlar a konuk oldu ve Elsisan Makine nin 60m² lik bir dükkânda atılan ilk adımlarını ve şuanda gelinen noktalarla ilgili röportaj verdi. https://www.youtube.com/watch?v=wggque3tdiw

7 7 KONFERANSLAR KONFERANSLAR İLK YARDIM KONFERANSI 29 Nisan günü düzenlediğimiz konferansta Dr. Ahmet Turgut tarafından ilk yardım konusunda eğitim verildi. ÖZEL GÜNLER Arkadaşlarımız Erhan Küçük ve Medine Nariç in doğum günlerini kutluyor, nice yıllar diliyoruz.

8 8 BURSA PANAROMA OYLAT MAĞARASI BURSA PANAROMA İnegöl ün 17 km. güneydoğusunda bulunan Hilmiye Köyü nün 1 km. güneyinde, Oylat Kanyonunun sona erdiği noktada yer alır. Oylat Mağarası permiyen mermerlerinde doğu-batı yönlü belirgin bir fay hattı üzerinde gelişmiştir. Pliyösen rölyef sisteminin karakteristik bir şekli olan Oylat Mağarası, Oylat Deresi kanyonunun sağ kenarında gelişmiştir. Mağaranın giriş ağzı vadi tabanından 5-6 metre yukarıdadır. Burada kanyonun derinliği metre civarındadır. Mağara girişinin üst tarafında 3 tane daha mağara girişi vardır. Yatay olarak gelişmiş, kaynak konumlu fosil bir mağaradır. Oylat Mağarasının 300 metre güneyinde, kanyonun sağ üst yamacında, Devrent Tepe nin güneyinde yer alır. Mağaraya kanyonun içinden veya kaplıca tarafından gidilebilir. Vadiden tırmanış ise son derece zordur. Kanyon tabanından yaklaşık 150 metre yukarıda bulunan mağara jeomorfolojik bakımdan oylat Mağarası ile aynı özellikleri gösterir. 4 metrelik dik bir kayaya tırmanarak girilebilen mağara, önce doğu-batı, sonra kuzey güney istikametinde 75 metre uzunluğa sahiptir. Mağaranın son noktası girişten 5 metre daha yukarıdadır. Tavan yüksekliği 05 metre ile 3 metre arasındadır. Yoğun bir damlataş çökeltisi vardır. Yağışlı dönemlerde tavandan damlayan sular dışında mağara tamamen kurudur. Belirgin bir canlı topluluğu bulunmayan mağara herhangi bir amaçla kullanıma uygun değildir.

9 9 SAĞLIK KÖŞESİ SAĞLIK KÖŞESİ YOĞURT SAĞLIK KÖŞESİ Bilim adamları yoğurdun her yıl ayrı bir faydasını keşfediyor. Daha önce yoğurdun bir zayıflama hazm ilacı olduğunu keşfeden bilim adamları şimdi de, yoğurdun modern yaşamın moda hastalıkları kolit, alerji, osteoporoz, hazımsızlık, hipertansiyona yol açan kötü kolesterol ve kalp-damar hastalıklarına karşı güçlü bir koruyucu olduğunu ispat ettiler. Özellikle A, B, E vitaminleri, mineral tuzlar, kalsiyum, fosfor, magnezyum içerikli beslenme alışkanlığı olan kişilere çok yararlı bir gıda.yoğurdun diğer faydaları da; Hastalıklara karşı direnci artırır. Bağışıklık sistemini güçlendirir ve hastalık yapan mantarlar da dahil olmak üzere tüm mikroplardan, sindirim sistemi kanserlerine kadar pek çok hastalıktan korur. Büyüme-gelişme çağında; diş ve kemik gelişimini hızlandırır. Bağırsaklardaki yararlı bakterilerin oluşumunu hızlandırır. Menopoz sonrası kadınlarda ve yaşlı erkeklerde kemikleri güçlendirir ve kırılmaları önler. 06 Ağız kokusunu ve diş taşı oluşumunu önler.

10 10 MİZAH KÖŞESİ MİZAH KÖŞESİ MİZAH KÖŞESİ

11 11 ELSİSAN ELSİSAN VE ULAŞIM ELSİSAN 1979 yılında YI-BA Mühendislik olarak kurulmuş olan firmamız 1986 yılın- da boya ile tanışır ve Elsisan Boya Cihaz ve Tesisleri İmalat Tic. Ltd. Şti. ünvanını alarak boya tesisleri projelendirme ve imalatına başlar. Dünya konjoktüründeki yeri giderek güçlenen firmamız; kapasitesindeki artış, ser- mayesindeki büyüme ve değişim, dünya pazarından aldığı payın büyüklüğü ile orantılı olarak; gelişen koşulların yüklediği sorumluluk ile birlikte 25 Ekim 2013 tarihi itibari ile Elsisan Makine San. Tic. A.Ş. ünvanını alarak yoluna anonim şirket olarak devam etme kararı almıştır. Şuan Bursa Organize Sanayi Bölgesindeki m² kapalı alana sahip tesislerinde üretim yapan firmamız, tek yüklenici olarak, anahtar teslim endüstriyel boya tesisleri kurmaktadır. Elsisan, tecrübeli ve dinamik mühendis kadrosuyla, konusunda uzman ekibiyle yurtiçi ve yurtdışında yüzlerce projeye imza atmış olmanın haklı gururunu yaşamaktadır. ULAŞIM Elsisan Makine Sanayi Ticaret A.Ş. BOSB Organize Sanayi Bölgesi Lacivert Cd. No.11 Nilüfer/Bursa/Türkiye youtube.com/elsisanmakine twitter.com/elsisanmakine Tel: (pbx) Fab Gsm:

12

ELSISAN HAKKIMIZDA OSB TOPLANTISI SAĞLIK KÖŞESİ DOĞRU NEFES YAŞ BOYA KABİNİ ORHAN GAZİ ARGE TEŞVİĞİ AYLIK KURUMSAL İLETİŞİM BÜLTENİ EYLÜL 2013

ELSISAN HAKKIMIZDA OSB TOPLANTISI SAĞLIK KÖŞESİ DOĞRU NEFES YAŞ BOYA KABİNİ ORHAN GAZİ ARGE TEŞVİĞİ AYLIK KURUMSAL İLETİŞİM BÜLTENİ EYLÜL 2013 ELSISAN AYLIK KURUMSAL İLETİŞİM BÜLTENİ ELSİSAN BOYA CİHAZ VE TESİSLERİ İMALAT TİC. LTD. ŞTİ. EYLÜL 2013 HAKKIMIZDA Elsisan ailemize katılan yeni arkadaşlarımıza hoş geldin diyor, yeni iş hayatlarında

Detaylı

Beypazarı Madensuyu meyveli çeşitlerini artıracak. Bolca dan yeni ürün: Kabuksuz kabak çekirdeği. Saruhan 'dan yeni yatırımlar

Beypazarı Madensuyu meyveli çeşitlerini artıracak. Bolca dan yeni ürün: Kabuksuz kabak çekirdeği. Saruhan 'dan yeni yatırımlar Beypazarı Madensuyu meyveli çeşitlerini artıracak Bolca dan yeni ürün: Kabuksuz kabak çekirdeği Saruhan 'dan yeni yatırımlar editör Merhaba Dergimizin dördüncü, CNR fuarındaki birlikteliğimizin 2. sinde

Detaylı

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. KASIM 2014 Yıl:1 Sayı: 2 Kapak Konusu Ağır Tonaj Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı Ermaksan da İSG kültürü Yeni nesil ErCut Kontrolör ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır.

Detaylı

İŞYERLERİNDE HAVALANDIRMA ve İKLİMLENDİRME

İŞYERLERİNDE HAVALANDIRMA ve İKLİMLENDİRME İŞYERLERİNDE HAVALANDIRMA ve İKLİMLENDİRME GEDİK ÜNİVERSİTESİ Yaşam Boyu Eğitim, Uygulama ve Araştırma Merkezi 1 Ortam Havasının Özellikleri Atmosferik hava; çok sayıda gaz ve su buharının karışımı ile

Detaylı

85. Yılımızı Kutluyoruz!

85. Yılımızı Kutluyoruz! S AY I 37 MAYIS 2012 anada Truva Kiremit Çatı ve Cephe Dünyası Türkiye nin bir Numaralı Kiremidi 1927 den beri... Sistemleri 85. Yılımızı Kutluyoruz! 1927 yılında Eskişehir'de temelleri atılan,günümüzde

Detaylı

Merhaba; Bizim Dünyamız. M. Akif Temelcioğlu. Ocak - Nisan 2012. Sayı: 36

Merhaba; Bizim Dünyamız. M. Akif Temelcioğlu. Ocak - Nisan 2012. Sayı: 36 Editörden M. Akif Temelcioğlu Sayı: 36 İmtiyaz Sahibi Er-Bakır A.Ş. Adına Müjdat Keçeci Genel Yayın Yönetmeni Hüseyin Pakdoğan Yayın Kurulu M. Akif Temelcioğlu Alper Sayın Yağmur Şimşek Aslı Gül Bayrak

Detaylı

Bölge Temsilcilikleri

Bölge Temsilcilikleri İmtiyaz Sahibi: Levent Pelesen Sorumlu Yazı İşleri Müdürü: Özge Sipahioğlu Yayın Kurulu: Alper Doğruer Fulya Evren Grafik Tasarım ve Yayına Hazırlama Extreme Bilgi Teknolojileri Yönetim Adresi ve Mardav

Detaylı

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın.

Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch klimalar ile sıcakları dışarıda bırakın. Bosch Klimalar 2013 www.bosch-home.com/tr BoschHomeTurkiye Sadece bugünkü değil gelecekteki yaşamımızı da iyileştiren teknolojiler. Bosch un sürdürülebilir,

Detaylı

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri 01 2015 local Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri Akıllı Fabrikalar 24 RUBRIK L 2 drive & control local Kahve Mutluluğu! Modern kahve dükkânlarında sunulan ürün çeşitliliği bazen

Detaylı

ADO-CRP ROTO VEKA KALE r 12 ASC Plastik-Ascam Cam Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Çevre Mühendisi Cenk Cenkcimenoğlu Nitelikli ve Kalitesi İle Öne Çıkan Ürünlerle Pazar Payını Geliştiren Bir Firmayız

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Güvenlikte Maşallah Faktörü

Detaylı

TÜRKİYE. Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlu olsun. Gebze Yılın Profesyonel İşadamı Ödülü, GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Kanıöz e verildi

TÜRKİYE. Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlu olsun. Gebze Yılın Profesyonel İşadamı Ödülü, GOSB Yönetim Kurulu Başkanı Adil Kanıöz e verildi TÜRKİYE O S B GEBZE ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ SANAYİCİLERİ DERGİSİ KASIM-ARALIK 2013 SAYI: 37 Cumhuriyetimizin 90. yılı kutlu olsun İsmail Sait Turfanda GOSBSAD Yönetim Kurulu Başkanı Gebze Yılın Profesyonel

Detaylı

HİJYEN VE İÇ HAVA KALİTESİ BAKIMINDAN HVAC SİSTEMLERİNİN TEMİZLİĞİ

HİJYEN VE İÇ HAVA KALİTESİ BAKIMINDAN HVAC SİSTEMLERİNİN TEMİZLİĞİ 1 HİJYEN VE İÇ HAVA KALİTESİ BAKIMINDAN HVAC SİSTEMLERİNİN TEMİZLİĞİ Meftun GÜRDALLAR ÖZET Bu Bildiride HVAC sistemlerinin en önemli bileşenleri sayılan hava kanalları, klima santrali ve serpantinleri

Detaylı

Kaplama Sektörü nün Avrasya daki En Büyük Buluşması... 12-14 Eylül 2013 İstanbul Fuar Merkezi nde

Kaplama Sektörü nün Avrasya daki En Büyük Buluşması... 12-14 Eylül 2013 İstanbul Fuar Merkezi nde 2. Endüstriyel Boya, Toz Boya ve Uygulama Teknolojileri Fuarı Temmuz 2013 www.turkcoat.com www.paintexpo.com.tr www.stteurasia.com Kaplama Sektörü nün Avrasya daki En Büyük Buluşması... 12-14 Eylül 2013

Detaylı

Semavi YORGANCILAR Cam Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı

Semavi YORGANCILAR Cam Merkezi A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı HAZİRAN 2012 - ARALIK 2012 // Sayı: 15-16 - 17 Cam Merkezi yayınıdır. Para ile satılmaz. 2 INDEKS BAŞKANDAN 3 03 04 05 06 07 08 10 12 14 16 17 18 20 22 24 26 28 32 33 34 BAŞKANDAN YENI NESILLERI ANLAYARAK

Detaylı

local Sytronix - Değişken Hızlı Pompa Tahrik Sistemleri 16 Türkiye 22 Hidrostatik Fan Tahriği 32 Frekans Dönüştürücü FE

local Sytronix - Değişken Hızlı Pompa Tahrik Sistemleri 16 Türkiye 22 Hidrostatik Fan Tahriği 32 Frekans Dönüştürücü FE 01 2013 local Türkiye 22 Hidrostatik Fan Tahriği 32 Frekans Dönüştürücü FE Sytronix - Değişken Hızlı Pompa Tahrik Sistemleri 16 drive Özel Çözümler Müşterilerimizin her biri kendi tesislerinde farklı sorunlarla

Detaylı

Projelerimiz / Ulusoy Un

Projelerimiz / Ulusoy Un SECURITAS GÜVENLİK HİZMETLERİ A.Ş. (TÜRKİYE) YAYINIDIR. YIL: 2012 I SAYI: 18 SY.1 R3 (01.01.2011) Son Ziyaretimiz Karadeniz Oldu Securitas Türkiye İletişim Müdürlüğü olarak hızla devam ettiğimiz Bölge

Detaylı

editörden Yaygın ve süreli yayın / ISSN NO: 1308-0199 Hüseyin Vatansever / editor@aramedya.com ARAMEDYA Uluslararası Yayıncılık Reklam ve Tanıtım Hizmetleri Tic. Ltd. Şti. adına Otomotivde Yeni Bakış Türkiye

Detaylı

www.erbakir.com.tr Etik Kurallarımız

www.erbakir.com.tr Etik Kurallarımız Etik Kurallarımız İş yaşamımızda verdiğimiz "SÖZ" karakterimizin en belirgin özelliğidir. Tüm paydaşlarımızla olan ilişkilerimizde "DÜRÜSTLÜK" ilkesi doğrultusunda davranırız. "BİZ" kelimesi yazı ve konuşma

Detaylı

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi

BAŞLARKEN. Selçuk ÖZTÜRK KTO Yönetim Kurulu Başkanı TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Dosya 1 2 Dosya Değerli Üyelerimiz Odamız tarafından Konya ya kazandırılan Anadolu nun en büyük fuar merkezinin resmi açılışını Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu Ulaştırma Bakanı Sayın Lütfi Elvan ın

Detaylı

ISSN 2149-2581 YIL: 01 SAYI: 01 NİSAN 2015 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DERGİSİ. İnsan hayatı maddi anlamda ölçülmez. İş Sağlığı ve Güvenliğine Genel Bakış

ISSN 2149-2581 YIL: 01 SAYI: 01 NİSAN 2015 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DERGİSİ. İnsan hayatı maddi anlamda ölçülmez. İş Sağlığı ve Güvenliğine Genel Bakış ISSN 2149-2581 YIL: 01 SAYI: 01 NİSAN 2015 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ DERGİSİ 10 6 İş Sağlığı ve Güvenliğine Genel Bakış İnsan hayatı maddi anlamda ölçülmez İstanbul Ankara Burdur Isparta Konya Gaziantep

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Takım tezgahları, sanayi üretiminin temelidir. Bu sebeple ekonomik ömrü ortalama 20 yıl olan tezgahların verimli kullanılabilmesi tüm

Detaylı

kobigündem DAĞLIKAN İnşaat Ltd. Çukurova nın en büyük hayvancılık tesisine imza attı

kobigündem DAĞLIKAN İnşaat Ltd. Çukurova nın en büyük hayvancılık tesisine imza attı kobigündem Gündem Oluşturur A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 5 SAYI: 27 EYLÜL-EKİM 2014 DAĞLIKAN İnşaat Ltd. Çukurova nın en büyük hayvancılık tesisine imza attı Astaş Isıl İşlem LTD. tesislerinde,

Detaylı

Yalıtım sektörü daha dinamik davranarak büyümesini sürdürmelidir

Yalıtım sektörü daha dinamik davranarak büyümesini sürdürmelidir Yalıtım sektörü daha dinamik davranarak büyümesini sürdürmelidir İZO DER Yö ne tim Ku ru lu Baş ka nı Ferdi Erdoğan Değerli Okurlarımız Son zamanlarda en hareketli, en hızlı geçen dönemleri yaşıyoruz.

Detaylı

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta

Cevap Süreleri. İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta MAYIS 2014 - Sayı:57 Yıl:8 12 İşyerlerinde Elektrik Güvenliği NFPA 70E-2012 Standartı Hakkında Bilinmesi Gereken 10 Kilit Nokta 18 Özelleştirilmiş Basınç Diferansiyel Modülü Yüksek Basınca Dirençli Akış

Detaylı

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Temmuz-Ağustos-Eylül 2014 ZORLU HOLDING DE YENI HAYAT BAŞLADI

1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Temmuz-Ağustos-Eylül 2014 ZORLU HOLDING DE YENI HAYAT BAŞLADI 1 Zorlu Grubu iç iletişim yayınıdır. Üç ayda bir yayımlanır. Temmuz-Ağustos-Eylül 2014 46 ZORLU HOLDING DE YENI HAYAT BAŞLADI sunuş 01 Geleceğin adresi: Levent 199 Zorlu Dergi nin elinizde tuttuğunuz sayısı

Detaylı

Hakkımızda : 2/40. Ahmet DORUK Genel Müdür

Hakkımızda : 2/40. Ahmet DORUK Genel Müdür Hakkımızda : 1967'den 1997 senesine kadar Almanya'da kimya fabrikaları, tersaneler, uranyum tesisleri, nükleer santraller ; Almanya ve İran, termik santraller, radyoaktif ışınlar, yüksek basınçlı kazan

Detaylı

Başkent OSB de toplu açılış. Başkan dan. Türkiye de sanayileşme. Başkent OSB yatırımcılarına enerji desteği. OSB lerin önemi

Başkent OSB de toplu açılış. Başkan dan. Türkiye de sanayileşme. Başkent OSB yatırımcılarına enerji desteği. OSB lerin önemi l Yıl:8 l Sayı: 30 l Ağustos 2012 l ÜCRETSİZDİR Başkent OSB de toplu açılış Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün, Başkent OSB de katıldığı 20 fabrikanın toplu açılış töreninde, Ankara ciddi bir

Detaylı

SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını

SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını SiemensWorld Türkiye 2010-01 / Şubat İç İletişim Yayını www.siemens.com.tr Çevreci Portföy Siemens e ödül getiren tesis Siemens Gebze tesisleri, Türkiye nin ilk altın yeşil bina sertifikalı (LEED Gold)

Detaylı

DÜNYASI. Yeni dönem yeni hedefler. Temsa İş Makinaları nda 10/2013. Avrasya İnşaat ın tünel projelerinde Komatsu gücü

DÜNYASI. Yeni dönem yeni hedefler. Temsa İş Makinaları nda 10/2013. Avrasya İnşaat ın tünel projelerinde Komatsu gücü 10/2013 DÜNYASI Sayı:27 Temsa İş Makinaları nda Yeni dönem yeni hedefler Avrasya İnşaat ın tünel projelerinde Komatsu gücü Nacioğulları Madencilik, kromu Komatsu ile söküyor Solakoğlu, yolları Komatsu

Detaylı