T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "T.C. FIRAT ÜNİVERSİTESİ SENATO KARARLARI"

Transkript

1 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ başkanlığında, aşağıda imzaları bulunan üyelerinin katılımlarıyla toplanarak gündemdeki konuları görüşmüş ve aşağıdaki kararları almıştır ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE MERSİN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NDE EĞİTİMİNE DEVAM ETME İSTEĞİ UYGUN GÖRÜLEN ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ 2. SINIF NOLU ÖĞRENCİSİ ERSEL ZİYLAN IN, SAĞLIK PROBLEMLERİNİN DEVAM ETMESİ NEDENİ İLE EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDA DA (3.SINIF İÇİN) MERSİN ÜNİVERSİTESİ TIP FAKÜLTESİ NDE EĞİTİMİNİ SÜRDÜRME İSTEĞİ Üniversitemiz Tıp Fakültesi Dekanlığı nın, özel öğrenci statüsünde Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi nde eğitimine devam etme isteği uygun görülen 2. Sınıf nolu öğrencisi Ersel ZİYLAN ın, sağlık problemlerinin devam etmesi nedeni ile eğitim-öğretim yılında da (3.sınıf için) Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi nde öğrenimine devam etme isteğine ilişkin tarih ve sayılı yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Tıp Fakültesi 2. Sınıf nolu öğrencisi Ersel ZİYLAN ın, sağlık problemlerinin devam etmesi nedeni ile eğitim-öğretim yılında da (3.sınıf için) Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi nde eğitimini sürdürme isteğinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi. Bu belge 5070 sayılı Elektronik İmza Kanununun 5. Maddesi gereğince güvenli elektronik imza ile imzalanmıştır.

2 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin ÜNİVERSİTEMİZ İLAHİYAT FAKÜLTESİ İKİNCİ ÖĞRETİM DİN KÜLTÜRÜ VE AHLAK BİLGİSİ ÖĞRETMENLİĞİ BÖLÜMÜ 2. SINIF NUMARALI ÖĞRENCİSİ VEHBİ NARİN İN, ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE ÖĞRETİM YILI GÜZ-BAHAR YARIYILLARINDA DİCLE ÜNİVERSİTESİ NDE BİR YIL SÜRE İLE EĞİTİMİNİ SÜRDÜRME İSTEĞİ Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekanlığı nın, İkinci Öğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü 2. Sınıf numaralı öğrencisi Vehbi NARİN in, özel öğrenci statüsünde Öğretim Yılı Güz-Bahar yarıyıllarında Dicle Üniversitesi nde bir yıl süre ile eğitimini sürdürme isteğine ilişkin tarih ve sayılı yazısı ve eki görüşüldü: Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi, İkinci Öğretim Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmenliği Bölümü 2. Sınıf numaralı öğrencisi Vehbi NARİN in, özel öğrenci statüsünde Öğretim Yılı Güz-Bahar yarıyıllarında Dicle Üniversitesi nde bir yıl süre ile eğitimini sürdürme isteğinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

3 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin ÜNİVERSİTEMİZ TIP FAKÜLTESİ CERRAHİ TIP BİLİMLERİ BÖLÜMÜ ANESTEZİYOLOJİ VE REANİMASYON ANABİLİM DALI BÜNYESİNDE YOĞUN BAKIM BİLİM DALI NIN KURULMASI Üniversitemiz Tıp Fakültesi nin, Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı bünyesinde Yoğun Bakım Bilim Dalı nın kurulması hakkındaki tarih ve sayılı Dekanlık yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Anesteziyoloji ve Reanimasyon Anabilim Dalı bünyesinde Yoğun Bakım Bilim Dalı nın kurulmasına, Kararın gereği için Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı na arzına, Oybirliği ile karar verildi.

4 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin ÜNİVERSİTEMİZ ELAZIĞ SAĞLIK YÜKSEKOKULU BESLENME VE DİYETETİK, EBELİK İLE HEMŞİRELİK BÖLÜMÜNÜN DERS MÜFREDAT PROGRAMLARI Üniversitemiz Elazığ Sağlık Yüksekokulu Müdürlüğü nün, Eğitim-Öğretim yılından geçerli olmak üzere hazırlanan Beslenme ve Diyetetik, Ebelik ile Hemşirelik Bölümü ders müfredat programları hakkındaki tarih ve sayılı yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Elazığ Sağlık Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik, Ebelik ile Hemşirelik Bölümünün Eğitim-Öğretim yılından geçerli olmak üzere hazırlanan ders müfredat programlarının geldiği şekli ile aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi.

5 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin ÜNİVERSİTEMİZ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ BÜNYESİNDE DİSİPLİNLER ARASI EĞİTİM VERMEK ÜZERE AÇILAN İŞ VE MÜHENDİSLİK YÖNETİMİ ANABİLİM DALININ YÜKSEK LİSANS DERSLERİNİN ONLİNE OLARAK YÜRÜTÜLMESİ Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü Müdürlüğü nün, Enstitü bünyesinde Disiplinler arası eğitim vermek üzere açılan İş ve Mühendislik Yönetimi Anabilim Dalının yüksek lisans derslerinin online olarak yürütülmesine ilişkin tarih ve sayılı yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Fen Bilimleri Enstitüsü bünyesinde Disiplinler arası eğitim vermek üzere açılan İş ve Mühendislik Yönetimi Anabilim Dalının yüksek lisans derslerinin online olarak yürütülmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

6 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin ÖĞRETİM YILI GÜZ YARIYILINDA ÜNİVERSİTEMİZ TEKNİK BİLİMLER MESLEK YÜKSEKOKULU PROGRAMLARINDA OKUTULACAK OLAN TÜRK DİLİ-I, ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ-I İLE YABANCI DİL-I DERSLERİNİN UZAKTAN EĞİTİM MERKEZİ ÜZERİNDEN YÜRÜTÜLMESİ Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü nün, Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Meslek Yüksekokulunun programlarında okutulacak olan Türk Dili-I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-I ile Yabancı Dil-I derslerinin Uzaktan Eğitim Merkezi üzerinden yürütülmesine ilişkin tarih ve sayılı yazısı ve eki görüşüldü: Eğitim-Öğretim Yılı Güz Yarıyılında Üniversitemiz Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu programlarında okutulacak olan Türk Dili-I, Atatürk İlkeleri ve İnkılap Tarihi-I ile Yabancı Dil-I derslerinin Uzaktan Eğitim Merkezi üzerinden yürütülmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

7 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULLARI ARASINDA MÜFREDAT UYGUNLUĞUNU SAĞLAMAK AMACIYLA, ÜNİVERSİTEMİZ SAĞLIK HİZMETLERİ MESLEK YÜKSEKOKULUNUN BÜTÜN PROGRAMLARININ 3. YARIYILINDA OKUTULAN YAZ STAJI UYGULAMALARI DERSİNİN İSMİNİN STAJ UYGULAMALARI OLARAK DEĞİŞTİRİLMESİ Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü nün, Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları arasında müfredat uygunluğunu sağlamak amacıyla, Yüksekokulun bütün programlarının 3. Yarıyılında okutulan YAZ STAJI UYGULAMALARI dersinin isminin STAJ UYGULAMALARI olarak değiştirilmesine ilişkin tarih ve sayılı yazısı ve eki görüşüldü: Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulları arasında müfredat uygunluğunu sağlamak amacıyla, Üniversitemiz Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulunun bütün programlarının 3. Yarıyılında okutulan YAZ STAJI UYGULAMALARI dersinin isminin STAJ UYGULAMALARI olarak değiştirilmesinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

8 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin ÜNİVERSİTEMİZ KARAKOÇAN MESLEK YÜKSEKOKULU ÇOCUK BAKIMI VE GENÇLİK HİZMETLERİ BÖLÜMÜ, ÇOCUK GELİŞİMİ PROGRAMINDA OKUTULACAK OLAN DERS VE DERS İÇERİKLERİ Üniversitemiz Karakoçan Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü nün, Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Programında okutulacak olan ders ve ders içerikleri hakkındaki tarih ve sayılı yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Karakoçan Meslek Yüksekokulu Çocuk Bakımı ve Gençlik Hizmetleri Bölümü, Çocuk Gelişimi Programında okutulacak olan ders ve ders içeriklerinin geldiği şekli ile aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi.

9 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin EĞİTİM-ÖĞRETİM YILINDAN İTİBAREN GEÇERLİ OLACAK ÜNİVERSİTEMİZ İKTİSADİ VE İDARİ BİLİMLER FAKÜLTESİ BÖLÜMLERİNDEN GELEN YENİ DERS KATALOGLARI Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanlığı nın, Ders Kataloglarının Güncellenmesi konulu tarih ve sayılı yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Bölümlerinden gelen ve Eğitim- Öğretim yılından itibaren geçerli olacak yeni ders kataloglarının geldiği şekli ile aynen kabulüne oybirliği ile karar verildi.

10 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin ÜNİVERSİTEMİZ İLAHİYAT FAKÜLTESİ İKİNCİ ÖĞRETİM 2. SINIF NUMARALI ÖĞRENCİSİ MUHAMMET SADULLAH ALKIŞ IN, ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE ÖĞRETİM YILI GÜZ-BAHAR YARIYILLARINDA KAHRAMANMARAŞ SÜTÇÜ İMAM ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ NDE BİR YIL SÜRE İLE EĞİTİMİNİ SÜRDÜRME İSTEĞİ Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi Dekanlığı nın, İkinci Öğretim 2. Sınıf numaralı öğrencisi Muhammet Sadullah ALKIŞ ın, özel öğrenci statüsünde Öğretim Yılı Güz-Bahar yarıyıllarında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi nde bir yıl süre ile eğitimini sürdürme isteğine ilişkin tarih ve sayılı yazısı ve eki görüşüldü: Üniversitemiz İlahiyat Fakültesi İkinci Öğretim 2. Sınıf numaralı öğrencisi Muhammet Sadullah ALKIŞ ın, özel öğrenci statüsünde Öğretim Yılı Güz-Bahar yarıyıllarında Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi İlahiyat Fakültesi nde bir yıl süre ile eğitimini sürdürme isteğinin uygun olduğuna oybirliği ile karar verildi.

11 Üniversitemiz Senatosu tarihinde saat da Rektör Prof. Dr. Kutbeddin ÜNİVERSİTEMİZ MÜHENDİSLİK FAKÜLTESİ İNŞAAT MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ NUMARALI ÖĞRENCİSİ GÜLŞAH DENİZ İN, ÖZEL ÖĞRENCİ STATÜSÜNDE ÖĞRETİM YILI GÜZ-BAHAR YARIYILLARINDA İNÖNÜ ÜNİVERSİTESİ NDE BİR YIL SÜRE İLE EĞİTİMİNİ SÜRDÜRME İSTEĞİ Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi Dekanlığı nın, İnşaat Mühendisliği Bölümü numaralı öğrencisi Gülşah DENİZ in, özel öğrenci statüsünde Öğretim Yılı Güz- Bahar Yarıyıllarında İnönü Üniversitesi nde bir yıl süre ile eğitimini sürdürme isteğine ilişkin tarih ve sayılı yazısı ve ekleri görüşüldü: Üniversitemiz Mühendislik Fakültesi İnşaat Mühendisliği Bölümü numaralı öğrencisi Gülşah DENİZ in, Yabancı Diller Yüksekokulu nda hazırlık sınıfını okuduğu için özel öğrenci statüsünde Öğretim Yılı Güz-Bahar Yarıyıllarında İnönü Üniversitesi nde bir yıl süre ile eğitimini sürdürme isteğinin uygun olmadığına oybirliği ile karar verildi.

12 Kurul Üyeleri: Kutbeddin DEMİRDAĞ Prof.Dr. Ahmet KAZEZ Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Rifat ÇOLAK Dekan Prof.Dr. Enver ÇAKAR Dekan Vekili Prof.Dr. Ömer Osman UMAR Dekan Vekili Prof.Dr. Ahmet ÖZER Dekan Prof.Dr. Zühtü Hakan AKPOLAT Dekan Vekili Prof.Dr. Turgut KARLIDAĞ Dekan Yardımcısı Doç.Dr. Muhsin Tunay GENÇOĞLU Enstitü Müdür Yardımcısı Doç.Dr. Bahir SELÇUK Enstitü Müdür Yardımcısı Prof.Dr. Yusuf ÖZKAN Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. İhsan HALİFEOĞLU Meslek Yüksekokul Müdürü Doç.Dr. Tarık ÖZCAN Meslek Yüksekokul Müdürü Yrd.Doç.Dr. Mehmet İlyas BAYINDIR Müdür Yardımcısı Prof.Dr. Şemsettin CİVELEK Meslek Yüksekokul Müdürü Prof.Dr. Ahmet AKSIN Profesör Prof.Dr. Asaf VAROL Anabilim Dalı Başkanı Prof.Dr. H.Mehmet SOYSALDI Profesör E-İmzalıdır Prof.Dr. Kutbeddin DEMİRDAĞ Rektör Prof.Dr. Nuri ORHAN Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Fatih KÜLAHCI Dekan Yardımcısı Yrd.Doç.Dr. Muzaffer ÖZLİ Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Aydın ÇELİK Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Metin ÇALTA Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Yasin VAROL Dekan Prof.Dr. Sami ŞİMŞEK Dekan Yardımcısı Prof.Dr. Mustafa KAPLAN Enstitü Müdürü Doç.Dr. Mukadder BOYDAK ÖZAN Enstitü Müdürü Doç.Dr. Servet YILDIZ Meslek Yüksekokul Müdürü Uz. Ahmet ERDOĞAN Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Murat YÜCEDAĞ Müdür Yardımcısı Öğr.Gör. Yavuz ATLI Müdür Yardımcısı Prof.Dr. Şener DEMİREL Profesör Prof.Dr. Yakup DEMİR Bölüm Başkanı Prof.Dr. YAŞAR DOĞAN Profesör Prof.Dr. Cengiz ARSLAN Profesör

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MUAFİYET VE İNTİBAK YÖNERGESİ

ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MUAFİYET VE İNTİBAK YÖNERGESİ ERZURUM TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MUAFİYET VE İNTİBAK YÖNERGESİ Amaç Madde 1-) Bu Yönergenin amacı, Erzurum Teknik Üniversitesi'ne yeni kayıt yaptıran öğrencilerin daha önce, Erzurum Teknik Üniversitesi dahil

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ. Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesi

MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ. Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesi BİRİNCİ BÖLÜM MUSTAFA KEMAL ÜNİVERSİTESİ Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesi Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu yönergenin amacı, Diş Hekimliği Fakültesinde yürütülen

Detaylı

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ NİN TARİHÇESİ

YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ NİN TARİHÇESİ YÜZÜNCÜ YIL ÜNİVERSİTESİ NİN TARİHÇESİ Yüzüncü Yıl Üniversitesi, Temmuz 98 tarihinde Sayılı Kanun Hükmünde Kararname ile kurulmuşsa da, Türkiye nin doğusunda bir üniversite kurulması fikri daha eski tarihlere

Detaylı

MADDE 32 2547 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir.

MADDE 32 2547 sayılı Kanuna aşağıdaki geçici maddeler eklenmiştir. 26 Kasım 2014 ÇARŞAMBA Resmî Gazete Sayı : 29187 KANUN TÜRKİYE SAĞLIK ENSTİTÜLERİ BAŞKANLIĞI KURULMASI İLE BAZI KANUN VE KANUN HÜKMÜNDE KARARNAMELERDE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR KANUN Kanun No. 6569 Kabul

Detaylı

T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ZORUNLU ARAPÇA HAZIRLIK SINIFI EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNERGESİ

T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ZORUNLU ARAPÇA HAZIRLIK SINIFI EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNERGESİ T.C. MEHMET AKİF ERSOY ÜNİVERSİTESİ İLAHİYAT FAKÜLTESİ ZORUNLU ARAPÇA HAZIRLIK SINIFI EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1- (1) Bu yönergenin amacı;

Detaylı

Resmî Gazete Sayı : 28772

Resmî Gazete Sayı : 28772 21 Eylül 2013 CUMARTESİ Resmî Gazete Sayı : 28772 YÖNETMELİK Abant İzzet Baysal Üniversitesinden: ABANT İZZET BAYSAL ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ EĞİTİM-ÖĞRETİM VE SINAV YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM

Detaylı

T.C EGE ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C EGE ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C EGE ÜNİVERSİTESİ YAZ OKULU YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1-(1) Bu Yönergenin amacı, Ege Üniversitesi yaz okuluna ilişkin usul ve esasları düzenlemektir. Kapsam

Detaylı

ULUDAĞ ÜNĠVERSĠTESĠ TIP FAKÜLTESĠ ÖĞRENCĠ DANIġMANLIĞI YÖNERGESĠ

ULUDAĞ ÜNĠVERSĠTESĠ TIP FAKÜLTESĠ ÖĞRENCĠ DANIġMANLIĞI YÖNERGESĠ ULUDAĞ ÜNĠVERSĠTESĠ TIP FAKÜLTESĠ ÖĞRENCĠ DANIġMANLIĞI YÖNERGESĠ Amaç Madde 1-Bu yönergenin amacı; Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi nde öğrenim gören öğrencilerin sosyal, kültürel, sağlık, burs ve eğitim-öğretim

Detaylı

DİCLE ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DİŞHEKİMLİĞİ UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNERGESİ

DİCLE ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DİŞHEKİMLİĞİ UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNERGESİ DİCLE ÜNİVERSİTESİ DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİ DİŞHEKİMLİĞİ UZMANLIK EĞİTİMİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 - (1) Bu yönergenin amacı, Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği

Detaylı

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ EL KİTABI

KIRIKKALE ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİ EL KİTABI ÖĞRENCİ EL KİTABI 2013 Tasarım Serkan YALÇIN Hazırlayanlar Kırıkkale Üniversitesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Birimi Uzman Rengim SİNE Uzman Öznur ERMEZ Döndü Betül ÇETİN İÇİNDEKİLER Rektörün Mesajı...

Detaylı

SUNUġ Prof. Dr. Mehmet Nuri NAS REKTÖR V. ġırnak, ġubat 2015

SUNUġ Prof. Dr. Mehmet Nuri NAS REKTÖR V. ġırnak, ġubat 2015 SUNUġ ġırnak Üniversitesi 2008 yılı Mayıs ayında kurulmuģ olup, aynı yılın Eylül ayında faaliyete geçen yenilikçi bir üniversitedir. Bir bölge üniversitesi olmak için büyük çaba gösteren ve hızla geliģen

Detaylı

BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ

BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ BEZMİÂLEM VAKIF ÜNİVERSİTESİ Diş Hekimliği Fakültesi Eğitim-Öğretim ve Sınav Yönergesi Birinci Bölüm Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, Bezmialem Vakıf Üniversitesi

Detaylı

YÜKSEKÖĞRETİM KANUNU

YÜKSEKÖĞRETİM KANUNU 5347 YÜKSEKÖĞRETİM KANUNU Kanun Numarası : 2547 Kabul Tarihi : 4/11/1981 Yayımlandığı R. Gazete : Tarih : 6/11/1981 Sayı : 17506 Yayımlandığı Düstur : Tertip : 5 Cilt : 21 Sayfa : 3 * * * Bu Kanunun yürürlükte

Detaylı

ULUDAĞ ÜNĠVERSĠTESĠ MUAFĠYET VE ĠNTĠBAK ĠġLEMLERĠ YÖNERGESĠ. BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

ULUDAĞ ÜNĠVERSĠTESĠ MUAFĠYET VE ĠNTĠBAK ĠġLEMLERĠ YÖNERGESĠ. BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar ULUDAĞ ÜNĠVERSĠTESĠ MUAFĠYET VE ĠNTĠBAK ĠġLEMLERĠ YÖNERGESĠ BĠRĠNCĠ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1-(1) Bu Yönergenin amacı, Uludağ Üniversitesi nde yapılan muafiyet sınavlarına ilişkin

Detaylı

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kredili Lisans ve Önlisans Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ne Tâbi Öğrencilerin Üniversite İçi Yatay Geçiş Yönergesi 1

İstanbul Bilgi Üniversitesi Kredili Lisans ve Önlisans Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ne Tâbi Öğrencilerin Üniversite İçi Yatay Geçiş Yönergesi 1 İstanbul Bilgi Üniversitesi Kredili Lisans ve Önlisans Öğretim ve Sınav Yönetmeliği ne Tâbi Öğrencilerin Üniversite İçi Yatay Geçiş Yönergesi 1 Kabul eden makam, tarih ve sayı : Akademik Kurul, 30.06.2009,

Detaylı

RĠZE ÜNĠVERSĠTESĠ RĠZE ÜNĠVERSĠTESĠ ÖĞRETĠM GÖREVLĠLĠĞĠNE, OKUTMANLIĞA VE ÖĞRETĠM YARDIMCILIĞINA ATANMA ĠLKELERĠ ĠLE ĠLGĠLĠ YÖNERGE

RĠZE ÜNĠVERSĠTESĠ RĠZE ÜNĠVERSĠTESĠ ÖĞRETĠM GÖREVLĠLĠĞĠNE, OKUTMANLIĞA VE ÖĞRETĠM YARDIMCILIĞINA ATANMA ĠLKELERĠ ĠLE ĠLGĠLĠ YÖNERGE RĠZE ÜNĠVERSĠTESĠ RĠZE ÜNĠVERSĠTESĠ ÖĞRETĠM GÖREVLĠLĠĞĠNE, OKUTMANLIĞA VE ÖĞRETĠM YARDIMCILIĞINA ATANMA ĠLKELERĠ ĠLE ĠLGĠLĠ YÖNERGE Kabul Tarihi: 14/09/2007 Karar No : 7 Milli Piyango Eğitim Kampüsü Rize

Detaylı

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ YÖNERGESİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar T.C. ONDOKUZ MAYIS ÜNİVERSİTESİ KARİYER MERKEZİ YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönergenin amacı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Kariyer Merkezinin amaçlarına,

Detaylı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı

İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı İYTE YDYO Öğrenci El Kitabı 1 Öğrenci Elkitabı 2014-2015 1. Hoşgeldiniz 2. Yabancı Diller Yüksekokulu Hakkında 2.1. Okulumuzun Tarihçesi 2.2. Misyon ve Vizyon 2.3. Okulumuz Nasıl İşler? 3. İYTE Hakkında

Detaylı

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ YAZ DÖNEMİ YÖNERGESİ. KAPSAM ve DAYANAK

ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ YAZ DÖNEMİ YÖNERGESİ. KAPSAM ve DAYANAK ACIBADEM ÜNİVERSİTESİ YAZ DÖNEMİ YÖNERGESİ KAPSAM ve DAYANAK Madde 1 Bu Yönerge; Acıbadem Üniversitesinde İngilizce hazırlık, önlisans, lisans ve yüksek lisans eğitim-öğretimi yapan fakülte, enstitü ve

Detaylı

İZMİR ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ

İZMİR ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ İZMİR ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ AMAÇ VE KAPSAM MADDE 1: Amaç: Bu Yönergenin amacı, Erasmus ve diğer değişim programlarına ilişkin işleyişi düzenlemektir. Kapsam: Yönerge,

Detaylı

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ DİPLOMA, DİPLOMA EKİ ve DİĞER MEZUNİYET BELGELERİ YÖNERGESİ* BİRİNCİ BÖLÜM

İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ DİPLOMA, DİPLOMA EKİ ve DİĞER MEZUNİYET BELGELERİ YÖNERGESİ* BİRİNCİ BÖLÜM İSTANBUL MEDİPOL ÜNİVERSİTESİ DİPLOMA, DİPLOMA EKİ ve DİĞER MEZUNİYET BELGELERİ YÖNERGESİ* BİRİNCİ BÖLÜM Amaç Madde 1-(1) İstanbul Medipol Üniversitesi ne bağlı fakülte, yüksekokul, enstitü, meslek yüksekokulunda

Detaylı

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ERASMUS ve DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ

BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ERASMUS ve DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ AMAÇ Madde 1. BAŞKENT ÜNİVERSİTESİ ERASMUS ve DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ Bu yönergenin amacı Erasmus ve diğer Değişim Programlarına ilişkin işleyişi düzenlemektir. KAPSAM Madde 2. Yönergede belirtilen

Detaylı

MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MUSTAFA KEMAL ÜNĐVERSĐTESĐ ÖN LĐSANS VE LĐSANS ÖĞRETĐM VE SINAV YÖNETMELĐĞĐ (YENĐ) BĐRĐNCĐ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Mustafa Kemal Üniversitesi fakülte,

Detaylı

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ

İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ İSTANBUL KEMERBURGAZ ÜNİVERSİTESİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; İstanbul Kemerburgaz Üniversitesinde ön lisans, lisans,

Detaylı

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÇİFT VEYA ORTAK TEK DİPLOMAYA YÖNELİK ULUSLARARASİ ORTAK LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM PROGRAMLARI YÖNETMELİĞİ

İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÇİFT VEYA ORTAK TEK DİPLOMAYA YÖNELİK ULUSLARARASİ ORTAK LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM PROGRAMLARI YÖNETMELİĞİ İstanbul Üniversitesinden: İSTANBUL ÜNİVERSİTESİ ÇİFT VEYA ORTAK TEK DİPLOMAYA YÖNELİK ULUSLARARASİ ORTAK LİSANSÜSTÜ EĞİTİM VE ÖĞRETİM PROGRAMLARI YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

Detaylı

Taraf. Kurum Koordinatörü. Taraf. Kurum Koordinatörü. Alan kodu Derece Yükseköğretim Kurumu Toplam. Değişim Süresi (Ay) Öğrenci Sayısı.

Taraf. Kurum Koordinatörü. Taraf. Kurum Koordinatörü. Alan kodu Derece Yükseköğretim Kurumu Toplam. Değişim Süresi (Ay) Öğrenci Sayısı. Taraf Kurum Koordinatörü Taraf Kurum Koordinatörü ERZİNCAN ÜNİVERSİTESİ, D4-FARABİ-0 Doç. Dr. Ayhan CEYLAN Tel : 0 446 5 7 4-43 E-mail: farabi@erzincan.edu.tr Adres: Hukuk Fakültesi Dekanlığı Giriş Kat,

Detaylı

İŞ ÜNVANI: DEKAN GÖREV VE SORUMLULUKLARI:

İŞ ÜNVANI: DEKAN GÖREV VE SORUMLULUKLARI: İŞ ÜNVANI: DEKAN İŞ TANIMI: Fakültenin ve birimlerinin temsilcisi olan dekan, rektörün önereceği, üniversite içinden veya dışından üç profesör arasından Yükseköğretim Kurulunca üç yıl süre ile seçilir

Detaylı

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar

MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ. BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MİMAR SİNAN GÜZEL SANATLAR ÜNİVERSİTESİ LİSANSÜSTÜ EĞİTİM-ÖĞRETİM YÖNETMELİĞİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar MADDE 1 (1) Bu Yönetmeliğin amacı; Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesine

Detaylı

Psikolojik Danışma ve Rehberliğin Dünü, Bugünü ve Yarını

Psikolojik Danışma ve Rehberliğin Dünü, Bugünü ve Yarını 1. Giriş Türkiye de Psikolojik Danışma ve Rehberlik Hizmetlerinin Dünü, Bugünü ve Yarını 1 İçinde bulunduğumuz üçüncü milenyumun bu ilk yıllarında, dünya her zamankinden daha hızlı bir değişim geçirmektedir.

Detaylı

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ

T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ T.C. AVRASYA ÜNİVERSİTESİ ERASMUS VE DİĞER DEĞİŞİM PROGRAMLARI YÖNERGESİ BİRİNCİ BÖLÜM Amaç, Kapsam, Dayanak ve Tanımlar Amaç Madde 1 Bu yönergenin amacı Avrasya Üniversitesi nin Erasmus ve diğer değişim

Detaylı