Temmuz 2014

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "www.tgutr.com Temmuz 2014"

Transkript

1 Temmuz 2014

2 Biz kimiz: SLEEVE AMBALAJ UZMANIYIZ. Ne yapıyoruz: Otomatik sleeve etiket uygulama makineleri, Otomatik emniyet bandı uygulama makineleri, Buhar ısıtmalı tüneller, Elektrik ısıtmalı tüneller, Muhtelif ek üniteler, Her tip sleeve etiketler, Yapışkanlı vs. tip etiketler ÜRETİYORUZ. Ayrıca; Fason olarak sleeve etiket uygulama işleri yapıyoruz. Üretim felsefemiz: Daima kaliteli malzeme kullanarak, Güncel teknoloji (CNC, CAD-CAM) ve AR&GE ile, Planlı, belgeli, hassas, Dünya normlarında, arşivli, yüksek kalitede, Müşterilere hızlı geri dönüş yaparak üretmektir. Politikamız: Müşterimiz velinimetimizdir. Dürüstlükten ödün vermeyiz. Kalite - Teknoloji - Gelişim: İnançlı ve araştırmacıyız. Hızlı, empatik ve pozitif düşünürüz. Eğitim ve iletişim: Önem veririz. Vizyonumuz: Makine satmanın müşteri ilişkisinde sadece bir başlangıç olduğunu biliyoruz. Bu başlangıcı kesintisiz müşteri memnuniyeti ile sürdürmek ve konumuzda iyi bilinen bir marka olmak istiyoruz. Misyonumuz: Profesyonel anlamda yenilikler ve otomasyonlar geliştirerek müşterilerimizin üretim maliyetlerini aşağı çekmek. Değerlerimiz: Samimiyet. Takım çalışması. Kalite bilincimiz. Teknolojiyi verimli kullanabilme kabiliyetimiz. Süreklilik.

3 SLEEVE AMBALAJ Nedir? Şişe, kase, kavanoz, kutu vs. gibi kapların üzerine uygulanan bir ambalajlama (etiketleme) teknolojisidir. Bu teknolojide üzerine baskı yapılmış bir film uygun şekilde işlenir ve bu film üzerine ısı (sıcak buhar veya sıcak hava ile) uygulanarak filmin dışında bulunduğu kabın şeklini alması sağlanır.

4 SLEEVE AMBALAJ Nasıldır, neler içerir, avantajları nelerdir? Çok parlaktır. Çok dekoratiftir. Göz alıcı ve çarpıcıdır. GENİŞ mesaj alanı içerir. Ürünü tam ifade eder. Eğlenceli ve ilgi çekicidir. Zevklidir ve renklidir. Kurumsal imaj sağlar. Ürüne kişilik kazandırır. Ürüne olan güveni arttırır. Yeni pazarlar açar. Stok maliyetini düşürür. Geri dönüşümü vardır. 360 derece görüntü sağlar. İlgi çekici tasarımlar uygulanır. Kabın tam şeklini alır. UV bariyeri sağlar. Kap ile tam bütünlük sağlar. Kabı tam sararak kuvvetlendirir. Kolay uygulanır.

5 SLEEVE AMBALAJ Nasıl uygulanır? ETİKETİ KAP ÜZERİNE KOYMA ETİKET ÜZERİNE ISI UYGULAMA SLEEVE ETİKETLİ ÜRÜN Sleeve etiketin kap üzerine konması el ile veya otomatik makineler ile yapılır. Kap, üzerindeki etikete ısı uygulanması için bir tünelden geçirilir. Bu tünel buhar ısıtmalı veya elektrik ısıtmalı olabilir. Tünelden çıkan kap SLEEVE ETİKETLENMİŞTİR.

6 SLEEVE AMBALAJ PROJESİ ÖNCESİNDE YAPILAN TEKNİK ÇALIŞMALAR: SLEEVE ETİKET UYGULANACAK KABIN HASSAS OLARAK ÖLÇÜLMESİ VE KAYIT. UYGUN MALZEME TESPİTİ. UYGUN GRAFİK ÇALIŞMASININ YAPILMASI. GEREKLİ AŞAMALARDA GEREKLİ TESTLER. GEREKİYOR İSE NUMUNE BASKI YAPILMASI VE KAP ÜZERİNDE KONTROL, MÜŞTERİ BİLGİLENDİRME. TESİSİMİZDE BULUNAN ISI TÜNELİNDE DENEMELER. NİHAİ BASKI SONRASI GEREKLİ İŞLEMLER. MÜŞTERİNİN PLANLADIĞI SAATLİK ETİKET KULLANIM KAPASİTESİ. ISI KULLANIMI (BUHAR, SICAK HAVA VS). MÜŞTERİNİN ETİKETİ UYGULAYACAĞI ŞEKİL BİLGİSİ (OTOMATİK MAKİNE, EL İLE UYGULAMA). MÜŞTERİ TARAFINDAN İSTENEN EK ÖZELLİKLER (SICAK DOLUM VS). GERİ DÖNÜŞÜM. TÜM BU KONULARIN SONUÇLARI PROJENİN SAĞLIĞI AÇISINDAN ÖNEM TEŞKİL EDİYORLAR. TÜM BU PROSESLERİ UYGULAYAN BİR ÜRETİCİDEN ETİKET ALMAK HER ZAMAN EN İYİSİDİR. BU PROSESLER TEKNiK BiLGi BiRiKiMi, ANALiZLER, TESTLER, UZMANLIK VE ARAŞTIRMALAR SONUCU OLUŞUYORLAR.

7 OTOMATİK ETİKET UYGULAMA MAKİNELERİ (APLİKATÖR) KAPASİTE: adet/saat. TEKNİK ÖZELLİKLER: Sleeve etiketlemede ileri teknoloji. Yüksek kaliteli ve markalı 1. kalite malzemelerden üretilmiştir. Özel bakım gerektirmeyen dizayna ve çalışmaya sahiptir. Kolay kullanımlı, özel geliştirilmiş yazılım ve geniş dokunmatik ekrandan kumanda edilir. Yüksek kaliteli PLC ve elektronik sensörler sayesinde kusursuz çalışır. Yüksek kaliteli elektronik servo motorlar sayesinde tam kontrollü ve hassas çalışır. Kalifiye operatör gerektirmez. Tam gövde, yarım gövde, özel pozisyonlamalarda vs. sorunsuz uygulama yapma tekniğine sahiptir. Etiket bobin boşaltmada hız ve rahat çalışma için TEK EKSEN TEKNOLOJİSİ mevcuttur. Muhtelif hızlarda etiketleme yapabilir. Değişik şekillerdeki şişe, kase, kutu vs gibi kaplarda sorunsuz çalışır. Plastik, metal, cam vs. gibi kaplarda sorunsuz çalışır. Farklı sleeve etiket hammaddeleri ile sorunsuz çalışır (PVC, PET, OPS vs). Kolay etiket bobini değiştirme sistemine sahiptir. Tek başına çalışabileceği gibi mevcut üretim hatlarına, konveyörlere akuple edilebilir. İşçi sağlığı ve iş güvenliği şartlarına haizdir. SLEEVE ETİKET UYGULAMA TEKNİĞİ Yüksek adetli ve hızlı etiket uygulamaları için aplikatörlere ihtiyaç duyulur. Aplikatörler etiketleri kapların üzerine atmaya yararlar. Makinelerimiz teknik ve otomasyon kabiliyetleri ile bu uygulamayı hızlı ve güvenli şekilde yapmaktadırlar..

8 OTOMATİK EMNİYET BANDI UYGULAMA MAKİNELERİ Plastik, PET, PE, PVC, Cam, Metal vs. her türlü kaplarda; Daire, Oval, Kare ve çok yüzeyli kaplarda; Şişe, kutu, kavanoz, teneke kutularda; PVC, PET, OPS vs. etiket malzemeleri ile SORUNSUZ ÇALIŞIR. ÖZEL GELİŞTİRİLMİŞ ETİKET KESİM SİSTEMİ. ELEKTRİK ISITMALI VE SICAK HAVA ÜFLEMELİ TÜNEL. HASSAS VE TEMİZ İŞÇİLİK.

9 BUHAR ISITMALI TÜNELLER MUHTELİF BOY VE TİPLER. MİNİ TİP MAKİNELERİN GENEL ÖZELLİKLERİ 1. Kalite paslanmaz (AISI INOX) ve alüminyum malzemeden üretilmiştir (Duraluminium). Uzun ömürlü ve kolay kullanımlıdırlar. Fabrika içinde çok temiz çalışırlar. Düşük buhar tüketimi yaparlar. Verimli ve düşük maliyetli üretim sağlarlar. Kullanılmış buharı dışarı tahliye sistemi mevcuttur. İşçi sağlığı ve iş güvenliği koşullarına sahiptirler. VERİMİLİK ARTTIRICI OPSİYONLAR: Klasik tip hareketli buhar üfleme nozülleri. Geliştirilmiş tasarımlı, özel malzemeden üretilmiş, ayarlanabilir KURU BUHAR ÜFLEYEN buhar üfleme nozülleri (Tescillidir). İzolasyon paketi. Panoramik camlı kapaklar. İç aydınlatma. Geliştirilmiş ön kontrol paneli. Kapalı devre buhar geri dönüşüm sistemi (Kullanılan buhar sıcak su olarak geri döndürülür).

10 KLASİK SİSTEM GELİŞTİRİLMİŞ BUHAR ÜFLEME SİSTEMİ Tünel içine kontrolsüz buhar üfler. Aşırı buhar tüketimi yapar. Üründen ürüne geçişte zorluk yaşanır, süre uzundur. Verimi düşük bir sistemdir. Hareket sistemi yoktur. Aşırı tüketim yaptığı için çevre duyarlılığı zayıftır. Sadece istenilen noktalara buhar üfler. Sadece gerektiği kadar buhar üfler. Üründen ürüne çok çabuk geçiş sağlar. Enerji tasarrufu sağlar (Su, elektrik). Çevrecidir, temiz çalışır. Kolay hareketli bağlantı sistemi vardır. Özel geliştirilmiş buhar üfleme sistemi sayesinde,

11 ELEKTRİK ISITMALI TÜNELLER BUHAR ISITMALI TÜNELLER SLEEVE ETİKET UYGULAMALARINDA EN İYİ SONUCU VERSELER DAHİ ELEKTRİK ISITMALI TÜNELLER BAZI UYGULAMALAR İÇİN ALTERNATİF OLARAK KULLANILMAKTADIRLAR. ELEKTRİK ISITMALI TÜNELLER DEĞİŞİK ISITMA TEKNOLOJİLERİNE SAHİPTİRLER VE ÇOĞU ZAMAN TAK ÇALIŞTIR MANTIĞI İLE ÇALIŞIRLAR. BU TÜNELLER ISI KONTROLÜNÜN TAM GEREKMEDİĞİ PROJELERDE VE DEKORATİF GÖRÜNTÜNÜN KUSURSUZ OLAMAYABİLECEĞİ PROJELERDE KULLANILIRLAR. (Örn: Promosyon ambalajları, güvenlik bandı uygulamaları, küçük uygulamalar vs.)

12 ELEKTRONİK HIZ VE ISI AYARI EMNİYET BANDI, SÜRPRİZ YUMURTA, KOLAY AÇMA ETİKETİ, ENERJİ İÇECEKLERİ, PROMOSYON AMBALAJ vs. UYGULAMA TÜNELLERİ.

13 EK ÜNİTELER BIÇAK ÜNİTESİ ŞİŞE ARASI AÇMA ÜNİTESİ MALAFALAR KESİNTİSİZ ETİKET BESLEME ÜNİTESİ ETİKET OTURTMA ÜNİTESİ (Fırça tip) ETİKET OTURTMA ÜNİTESİ (Basmalı tip) BUHAR GERİ DÖNÜŞÜM TANKI

14 SLEEVE AMBALAJLAMA SİSTEMİ KOMPLE SET GENEL GÖRÜNTÜSÜ EMNİYET BANDI TAM GÖVDE YARIM GÖVDE ÖZEL POZİSYONLAMALAR UZUN EMNİYET BANDI MAKİNELERİMİZDE KULLANILAN TÜM HAMMADDE VE KOMPONENTLER 1. KALİTE VE MARKALI ÜRÜNLERDİR.

15 MANUEL (EL İLE) SLEEVE ETİKET Düşük üretim adetleriniz var ise ve/veya düşük bütçeli bir yatırım planlıyor iseniz, Sleeve Ambalajlama konseptine SADECE tünel ve konveyör seti ile giriş yapabilirsiniz. Bu üretim tipinde sleeve etiketler kapların üzerine manuel olarak EL ile takılır ve tünel içine gönderilir. Bu teknik düşük yatırım bütçesi ile sleeve etiketli ürünler geliştirmenizi ancak yine de yüksek görsel kaliteli, çarpıcı sonuçlar ile dekoratif görüntü alabilmenizi sağlar. Bu tip üretim düşük adetli üretimlerde, promosyon uygulamalarında, dönemsel üretimlerde, bölgesel üretimlerde vs. kullanılmaktadır. Detaylı bilgi için lütfen firmamız ile iletişime geçiniz. UYGULAMA TEKNİKLERİ (BUHAR ELEKTRİK)

16 SLEEVE AMBALAJLI PROJELERDEN ÖRNEKLER Çap:: 20 mm. h: 65 mm.

17 SLEEVE AMBALAJLI ÜRÜN ÖRNEKLERİ

18 YENİ ÜRÜN KÖŞELİ KASELERDE SLEEVE ETİKET UYGULAMASI (HİJYENİK ŞARTLARI SAĞLAYAN BİR UYGULAMADIR)

19 SLEEVE AMBALAJLAMADA YENİ JENERASYON: SLEEVEPACK

20 DİSTRİBÜTÖRLÜK ULTRA YÜKSEK HIZLI SLEVE AMBALAJ UYGULAMA MAKİNELERİ ADET/SAAT.

21 PROJE YÖNETİM VE TAKİP DÖNGÜSÜ YÖNETİM İŞLEVİMİZ VE İŞ TAKİP SÜREÇLERİMİZ MÜŞTERİ MEMNUNİYETİ MERKEZİNDE HAREKET EDER. ÜRETTİĞİMİZ TÜM MAKİNELERE YÖNELİK OLARAK TEKNİK ÇİZİM VE BİLGİ ARŞİVİMİZ SANAL OLARAK (SOFT COPY) VE GERÇEK BASKI OLARAK (HARD COPY) MUHAFAZA EDİLİR. BU SAYEDE ZAMAN İÇİNDE MAKİNELERİMİZE YAPMAMIZ GEREKEN MÜDAHALELERDE (SERVİS-BAKIM VS) ÖNCEDEN BİLGİLİ VE HIZLIYIZ.

22 ÖNEMLİ BİR BİLGİ SLEEVE AMBALAJLAMA KONSEPTİ TEKNİK BİR KONUDUR. SLEEVE ETİKETLER BİR HACİME SAHİP OLMALARI, UYGULAMA ŞEKLİ, BASKI TEKNİĞİ, ÇEKME ORANI, EK UYGULAMALAR VS. GİBİ YÖNLERİ İLE YAPIŞKANLI ETİKETLERDEN KESİN BİR ŞEKİLDE AYRILIRLAR VE FARKLI BİR DÜŞÜNCE TARZI İLE UYGULANMALIDIRLAR. SLEEVE ETİKETLEME KONSEPTİNDE ETİKET VE İLGİLİ MAKİNELERİN TÜMÜ KÜMÜLE EDİLMİŞ BİLGİ BİRİKİMİNE VE TECRÜBEYE SAHİP TEK ÜRETİCİ TARAFINDAN ÜRETİLDİKLERİNDE YÜKSEK VERİMLERE DAHA İYİ ULAŞIRLAR. BİZ ENTEGRE TESİSİMİZDE ETİKETLERİ VE UYGULAMA MAKİNELERİNİ AYNI ÇATI ALTINDA ÜRETİYORUZ VE BU BİZİM NADİR SAYIDA ÜRETİCİDE BULUNAN ÖNEMLİ BİR BİLGİ BİRİKİMİNE SAHİP OLMAMIZI SAĞLIYOR. BUNUNLA BERABER YİNE BU SAYEDE HEM SLEEVE ETİKET HEM DE UYGULAMA MAKİNELERİNİN ÜRETİMİNDE KESİNTİSİZ AR&GE ÇALIŞMALARIMIZA DA DEVAM EDEBİLİYORUZ. TÜM BU ÇALIŞMALARIMIZIN SONUÇLARINI MÜŞTERİLERİMİZLE PAYLAŞMAK SADECE BİZİ DEĞİL MÜŞTERİLERİMİZİ DE MUTLU EDİYOR.

23 REFERANSLARIMIZ ABC Deterjan San. ve Tic. A. Ş. Özler Plastik Sanayi ve Tic. A.Ş.

24 İ L E T İ Ş İ M ŞİRKET BİLGİLERİMİZ: TGU TEKNOLOJİ MAKİNE SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ. TİCARET SİCİL NO: VERGİ DAİRESİ VE NO: BEYLİKDÜZÜ Akçaburgaz mahallesi 124. Sokak No Esenyurt / İstanbul. TEL: FAX: WEB: E MAIL: DİKKAT: Kanunsuz kopyalamayı önlemek amacı ile bu dosya SADECE ÖN BİLGİLENDİRME amaçlı hazırlanmıştır. Farklı ihtiyaçlar için değişik makine ve etiket çözümlerimiz ve ünitelerimiz tarafımızca sürekli geliştirilmekte ve üretilmektedir. Ürünlerinizin sleeve ambalajlanması hakkında detaylı görüşmek için lütfen bizimle iletişime geçiniz. Önceden bilgilendirme yapmaksızın ürünlerimizde her türlü teknik değişikliği yapma hakkımız saklıdır. Resim ve markalar sadece bilgi içindir. Bu dosyada verilen hiçbir bilgi herhangi bir şekilde kopyalanamaz ve iznimiz dışında kullanılamaz. Aksi davranışlar için her türlü hakkımız saklıdır. Bu dosyadaki tüm logo ve markalar yönlendirme değil sadece görsel/teknik bilgilendirme amaçlıdır.

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 1 10 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Mayıs 2010 03 Test edilmiş güvenlik Fonksiyonel güvenlik için yeni standartlar 04 Baştan sona güvenlik Tüm uygulamalar için komple çözümler 06 Dedem Otomasyon San.

Detaylı

FIBERMAK Momentum Gen-2

FIBERMAK Momentum Gen-2 Yenilikçi Teknolojiler. www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-2 Yeni Nesil Fiber Lazer. F SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. www.ermaksan.com.tr

Detaylı

FIBERMAK Momentum Gen-3

FIBERMAK Momentum Gen-3 Yenilikçi Teknolojiler www.ermaksan.com.tr Lazer Serisi SAC İŞLEME MAKİNELERİ yenilikçi teknolojiler. FIBERMAK Momentum Gen-3 Yeni Nesil Fiber Lazer. F YARIM ASRI GERİDE BIRAKAN ERMAKSAN, GELECEĞE EMİN

Detaylı

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869

*Etiketleme. *Kodlama. *Yazılım ve Donanım Bileşenleri. *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar. *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 *Etiketleme *Kodlama *Yazılım ve Donanım Bileşenleri *Etiketler ve Termal Transfer Ribonlar * *Destek ve Hizmetler 869TR 444 4 869 İÇİNDEKİLER ETİKETLEME Print & Apply (Yaz ve Uygula Sistemleri) LA 4050

Detaylı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ

BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ BAKIM / VARLIK YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE NİN EN BÜYÜK İŞLETMELERİ BOYSWEB I TERCİH ETTİ BAKIM MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA YEDEK PARÇA STOK MALIYETLERINDE EN AZ %15 AZALMA ARIZA SAYISINDA %40-%80 AZALMA

Detaylı

Profesyonel, verimli, yenilikçi sistemler...

Profesyonel, verimli, yenilikçi sistemler... ARKE Otomasyon Bil. Mak. San. ve Tic. Ltd. Şti. Atilla KARAÇAY Ramazan EKİN Proje & Yazılım 0.533 430 19 45 Üretim & Satış 0.533 223 13 46 atilla.karacay@arkeotomasyon.com ramazan.ekin@arkeotomasyon.com

Detaylı

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg.

Hizmet yelpazesi. Hizmet yelpazesi. Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri. www.arburg. Hizmet yelpazesi Hizmet yelpazesi Daha yüksek üretim verimliliği için ileri teknoloji ürünü enjeksiyon kalıplama çözümleri www.arburg.com Etkili enjeksiyon kalıplama için ARBURG Ürün tasarımı Üretim planlaması

Detaylı

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri

local Akıllı Fabrikalar 24 Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri 01 2015 local Türkiye 12 Rexroth Eğitim Sistemleri 32 Traktör Teknolojileri Akıllı Fabrikalar 24 RUBRIK L 2 drive & control local Kahve Mutluluğu! Modern kahve dükkânlarında sunulan ürün çeşitliliği bazen

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

Yumurta Endüstrisi. 30 yıldan bu yana dünyanın her yerinde memnun müşteriler. Endüstrideki en büyük alan servisi organizasyonu

Yumurta Endüstrisi. 30 yıldan bu yana dünyanın her yerinde memnun müşteriler. Endüstrideki en büyük alan servisi organizasyonu Yumurta Endüstrisi Markalama, Kodlama ve Sistem Çözümleri 30 yıldan bu yana dünyanın her yerinde memnun müşteriler Çalışabilirlik Süresiyle İlgili Rahatlık marka taahhüdü, Videojet in en yüksek çalışabilirlik

Detaylı

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi

advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Şeker Fabrikasında Süreksiz Santrifüj İşlemi advance Endüstriyel Otomasyon için Ürün, Sistem ve Çözümler Eylül 3 / 2008 s Endüstriyel Otomasyon Sistemleri Enstrümantasyon ve Kontrole Odaklanma Süt üretiminde etkin veri izleme Motor, Motor Hız Kontrol

Detaylı

YUMURTA TASNİF VE PAKETLEME MAKİNELERİ OMNIA

YUMURTA TASNİF VE PAKETLEME MAKİNELERİ OMNIA YUMURTA TASNİF VE PAKETLEME MAKİNELERİ YUMURTA TASNİF VE PAKETLEME MAKİNELERİ Daha fazla sayıda yumurtayı beraber işlemek yumurtaların daha yavaş hareket etmesine neden olur Tek tek yumurta taşıma ; asla

Detaylı

HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF

HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF HCS Yüksek Performans Otomatik Daire Testereleri HCS 70 HCS 90 E HCS 100 MF HCS 130 MF HCS 160 MF HCS 180 MF 2 Gelenekten gelen Mükemmellik Testere ile kesmek dünyamız, tutkumuz ve ustalığımız. Yaratıcı,

Detaylı

EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. Kimdir?

EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. Kimdir? 3. SYF EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş. Kimdir? EFFE Endüstri Otomasyon A.Ş, 2002 yılında İtalyan REEL S.R.L ve Türk ortaklığı şeklinde faaliyetlerine başlayan REEL Otomasyon firmasının unvan ve vizyon değişikliği

Detaylı

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ

BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ BİNA TEKNOLOJİLERİ AKILLI BİNA ÇÖZÜMLERİ Akıllı binalara ilgi artıyor... Amerika da 80 lı yıllarda başlamış olan akıllı binalara yöneliş tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de yüksek binaların artışı ve

Detaylı

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar

Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Hänel Lean-Lift : Otomatik malzeme yönetimi ve depolamada standartlar Yenilikçi fikirler. Yüksek teknoloji. Esnek sistemler. 6 8 7 17 12 10 11 13 1 2 3 9 16 15 14 4 5 Hänel Lean-Lift Esneklik, verimlilik

Detaylı

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor.

Hakkımızda. Kiosk İnnova sizin vizyonunuzdan kendine ilham alıyor. Bu felsefe onu farklı ve yenilikçi kılıyor. Hakkımızda Kiosk İnnova, sektörel self servis çözümleri alanında Türkiye nin en büyük sağlayıcısı olarak, farklı ihtiyaçlar için tasarladığı kiosk ürünlerini uçtan uca çözümlere dönüştürüyor. Finans, üretim,

Detaylı

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Haziran 2011

Phoenix Contact Müşteri Dergisi Haziran 2011 1 11 Phoenix Contact Müşteri Dergisi Haziran 2011 03 25. Yıl Phoenix Contact Türkiye 25. Yılını Kutladı 04 Katma Değer Yaratan Kontrol Panoları Kontrol Panosu İmalatı için Ürün ve Sistemler 06 Ürünlerimiz

Detaylı

Önsöz. Küresel ekonomide ve iş dünyasında yaşanan değişim

Önsöz. Küresel ekonomide ve iş dünyasında yaşanan değişim Önsöz Yıl: 49 Sayı: 578 Temmuz 2010 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Tahir BÜYÜKHELVACIGİL Genel Yayın Yönetmeni Ahmet PELİT Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Nesrin SEVİMLİ Yayına Hazırlayanlar O. Murat

Detaylı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı

Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000. MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı / Perfect Welding / Solar Energy / Perfect Charging Trans Synergic 4000/5000/7200/9000 Trans Puls Synergic 3200/4000/5000/7200/9000 MIG/MAG-, TIG DC & Örtülü Elektrot Kaynağı 2 Artık yepyeni standartlar

Detaylı

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

www.endustri-dunyasi.com

www.endustri-dunyasi.com ISSN 1307-3397 NİSN 2013 YI 7 SYI 48 www.endustri-dunyasi.com ndüstride yer almanın yeni yolu, Şamandıralı Seviye Vanası ÖZ BÖM cretsiz WIN MT WOKING 2013 Fuar Davetiyeniz Dergidedir. 52 74 N HBİ Seviye

Detaylı

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP

SyteLine 7 Genişletilmiş ERP SyteLine 7 Genişletilmiş ERP Satış ve tedarikten üretim ve sevkiyat aşamasına kadar MAPICS SyteLine 7, üretim süreçlerini, arzla talebi denkleştirecek ve ürünün müşteriye daima tam zamanında ulaşmasını

Detaylı

editör Turan Türkmen Tek nik Edi tör: Emeç Erçelik editor@ek sen med yag rup.com Edi tör:

editör Turan Türkmen Tek nik Edi tör: Emeç Erçelik editor@ek sen med yag rup.com Edi tör: editör Bu defa da Merhaba sevgili okurlarımız, bu sayımızda da yine önemli dosya konularımız ile birlikteyiz diye başlayalım yazımıza. Nedir bu konular? Bu ay, Tekstil ve Makine sektör dosyalarımızın yanı

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Referanslar S. 52-88

İÇİNDEKİLER. Referanslar S. 52-88 İÇİNDEKİLER Hakkımızda S. 4-5 Misyon-Vizyon-Değerler S. 6-7 İş Sağlığı, Güvenlik ve Çevre Politikası S. 8 Kalite Belgeleri S. 9-10 Fabrika - Üretim S. 11 Pencere Teknolojisi S. 12 Tasarım Seçenekleri Renk

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ TEMEL PLC SİSTEMLERİ ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) ELEKTRİK ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİ TEMEL PLC SİSTEMLERİ ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Takım tezgahları, sanayi üretiminin temelidir. Bu sebeple ekonomik ömrü ortalama 20 yıl olan tezgahların verimli kullanılabilmesi tüm

Detaylı