MODE MEDİKAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MODE MEDİKAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ"

Transkript

1 MODE MEDİKAL SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ 2014

2 implantolojinin yeni nesil KA litesi implantka.com 2008 Yılında sanayici ve akademisyen birlikteliği ile kurulan Mode Medikal Dental Implant KA ürünleri, uluslararası düzeyde birçok bilimsel ve klinik çalışmalarının tamamlanması sonucunda ülkemiz dışında birçok ülkeye ihraç edilmektedir.

3 implantolojinin yeni nesil KA litesi MODE MEDİKAL, çalışmalarını 1969 yılından bu yana dünyanın ileri gelen teknolojilerine sahip markalarıyla çalışan, otomotiv, beyaz eşya, savunma sanayi, inşaat, medikal ve yan sanayi sektörlerine yönelik üretim teknolojileri makinaları konusunda faaliyet gösteren şirketler topluluğuna bağlı bir kuruluştur. Hizmet kalitesi ve üstün başarılarından ötürü birçok uluslararası ödül sahibi olan Mode Medikal şirketler grubunun 45 yıl önce üretmiş olduğu takım tezgahları günümüzde hala aktif olarak güvenle çalışmaktadır.

4 implantolojinin yeni nesil KA litesi İdeal Matkap Fabrikası Hadımköy İstanbul Yıl önce ürettiğimiz makinalar sanayide hala tıkır tıkır çalışıyor

5 implantolojinin yeni nesil KA litesi Grup Şirketlerimiz yurtiçi ve uluslararası birçok ödüle layık görülmüştür.

6 implantolojinin yeni nesil KA litesi İmplantolojide 25, sanayide 45 yıllık Tecrübe ve Güvenin Mükemmel İş Birlikteliği Dental İmplant KA ürünleri, İmplantoloji konusunda 25 yıllık tecrübesi olan İstanbul Üniversitesi Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu ve Mode Medikal Endüstriyel Tasarım Bölümü ortak çalışmalarıyla tasarlanmıştır. Mode Medikal, organizasyon yapısını akademisyen ve mühendis işbirliği çatısı altında toplamış ve Dişhekimliği Fakültelerinde uzun yıllar implantoloji konusunda araştırmalar, uygulama ve çalışmalar yapmış öğretim üyelerinden oluşan bir danışma ve araştırma grubu ile çalışmalarına başlamıştır.

7 TASARIM gücümüzü tecrübemizle tasarladık

8 Üretim Teknolojisi Son Teknoloji CNC Hatları Mode Medikal bünyesinde endüstriyel tasarım mühendislerince 3D CAD-CAM yazılımlı son teknoloji ve 13 eksen hareket kabiliyetine sahip tam otomatik çalışabilen CNC (Bilgisayar Kontrollü Makine) hatlarla üretim yapmaktadır. Son model CNC takım tezgahları hatlarımız Avrupa ve Amerika global implant üretim tesislerinde bulunan modern üretim teknolojisi ile aynı özellik ve niteliktedir Üretim Kapasitemiz ; - İmplant Set : adet - Protetik Set : adet - Cerrahi Set : adet

9 Üretim Teknolojisi Mode Medikal tüm ürünleri periyot sisteminden farklı %100 Kalite Kontrol prosesinden geçmektedir. Özellikle her implant ürünü 4 farklı kalite kontrole tabi tutulmaktadır. Genelde üretim sürecinde periyodik numuneler belli sayılar aralığında 30~100adet/1snumune) alınarak kalite durumları denetlenir, olası hata giderilir ve raporlanır.

10 Üretim Teknolojisi Standartları Aşan SAF SU Teknolojisi Dünya genelinde implant üretim esnasında makineler içinde kesme yağı kullanılırken, Dental İmplant KA ürünlerinin üretiminde kesinlikle kesme yağı kullanılmaz. Tesisimizdeki CNC makinelerde, bakteriyel oluşumları engelleyen deiyonize saf su kullanılarak üretim yapılmaktadır. Üretim anında hemen yıkanmayan ürünlerin yüzeyinde yapışkan reçine gibi bir hal alan kesme yağını implant ürünlerinin üzerinden gerçek anlamda tamamen ayrıştırarak temizlemek zor bir süreçtir. Yüzeyden tam olarak temizlenmeyen kesme yağı, osseointegrasyonu olumsuz yönde etkiler.

11 Üretim Teknolojisi Kaliteli KALİTE KONTROL Mode Medikal kalite kontrol departmanı dünyanın en üstün teknolojisi ve yeteneklerine sahip 0,1 micron hassasiyetlerinde ölçüm yapabilen lazer ve optik kontrol cihazlarına sahiptir. Mode Medikal Kalite Kontrol Departmanı Dünya Markaları Cihaz ve Ekipmanlar ile donatılmıştır.

12 Üretim Teknolojisi Japon Mitutoyo CNC Ölçüm ve Kalite Kontrol Makinası CNC üretim öncesi ve sonrası dijital mikroskop cihazları ile kontrol edildikten sonra tüm ürünler CNC Ölçüm Makinası ile 0,1micron hassasiyetinde %100 ölçü kontrolü yapılmaktadır. Japon Tam otomatik 3 Eksen 0,1mikron CNC Ölçüm Cihazı

13 Üretim Teknolojisi Kalitemizden EMİNİZ. Her üretim prosesi sonrası ürünlerimiz %100 oranında kontrol edilmektedir. Clean Room Anodizasyon Kontrol Pürüzlülük Kontrol Son Kontrol Yüzey Kalitesi Kontrolü Ra Porozite Kontrolü

14 Üretim Teknolojisi Mode Medikal uluslararası ISO standartlarda Dinamik Yorulma testini yapan cihazlarla ürünlerini sürekli test yaparak günlük raporlamaktadır.

15 Üretim Teknolojisi Dental İmplant KA Cerrahi Setleri ve Protetik Ürünleri Mode Medikal tarafından üretilmekte olup frez boy seviyeleri ve ürün kodları perfore fiber lazer marker ile işaretlenmektedir.

16 Üretim Teknolojisi Mode Medikal uluslararası standartlarda tasarlanmış yüzey işlem laboratuvarlarında yüksek steril niteliğinde proseslerle çalışmaktadır.

17 Üretim Teknolojisi Mode Medikal mühendisleri tarafından tasarlanan ve üretilen CNC Color Anodizing otomatik renklendirme hattından çıkan Renk Kodlu ürünler sayesinde hekime avantaj ve konfor sunulmaktadır.

18 Üretim Teknolojisi CNC Micro-Blasting Technology Mode Medikal mühendisleri tarafından geliştirilen CNC yüzey morfoloji ve ölçüm cihazı tam otomatik el değmeden implantların yüzey Ra morfolojisini ve ölçüm değerlerini analiz eden bir makine ile kontrol edilir. CNC micro-blast prosesi sayesinde implant pürüzlülük değerleri ve morfolojisi değerleri sürekliliği garanti altına alınmıştır. Bu sistem sayesinde tüm implantlar Ra garantili ambalajlanmaktadır.

19 Üretim Teknolojisi Mühendislik HARİKASI Mode Medikal mühendisleri tarafından geliştirilen CNC yüzey morfoloji ve ölçüm cihazı tam otomatik el değmeden implantların yüzey Ra morfolojisini ve ölçüm değerlerini analiz eden bir makine ile kontrol edilir. Dünyada bir ilk olan bu cihaz, yüzey prosesleri tamamlanmış olan implantları CNC ortamında otomatik olarak yükleyerek özel kamera ve yazılımlar sayesinde Ra pürüzlülük morfolojisi değerlerini ve son implant ölçülerini kontrol edebilmektedir. Bu sistem sayesinde tüm implantlar Ra garantili ambalajlanmaktadır.

20 Üretim Teknolojisi Uluslararası Validasyon Sertifikalı CLEAN ROOM İleri teknoloji otomasyon hatları ile yüksek osseoentegrasyon özellikli yüzey işlemleri gerçekleştirilen ürünler, validasyon sertifikalı steril temiz oda (Clean Room) şartlarında paketlenmektedir. İmplant KA üretimi son prosesi olan ambalajlama işlemleri özel solüsyonlu ultrasonik yıkama, otoklav sterilizasyonu, ambalaj öncesi son kalite kontrol, sleeve vakumlu ambalajlama sonrası Gamma Işını ile sterilizasyona sevki sonrası ürün depolama yine temiz oda içinde stoklanır.

21 İnnovatif, Yenilikçi, TEKNOLOJİK İnnovatif Yenilikçi Tasarımcı Müşteri Odaklı Esnek Hızlı Çözümcü Sürekli Stoklu Dinamik

22 Yetenekli ve Kaliteli» Uluslararası standartlarda almış olduğumuz kalite belgeleri ile %100 kontrollü üretim» Dünyanın en kaliteli üreticileri ile partner hammadde/ürün tedariki.» İmplant sektörü için ihtiyaç duyulan her türlü üretimi yapabilen yetenek ve kabiliyette mühendislik

23 Zengin ÇEŞİTLİ İmplantoloji uygulamasında ihtiyaç duyulan her çeşit vaka için çözüm ortağı. 100 ün üzerinde implant, 200 ün üzerinde protetik ürün

24 BİLİMSEL» AR-GE çalışmaları TÜBİTAK ve KOSGEB» Test ve Analiz Raporları : Test ve analiz raporu» Bilimsel Yayınları : Tamamlanmış ve Devam eden Ulusal ve uluslararası, Bilimsel çalışma ve yayın» Kongre Katılımı: Yurtiçi ve uluslararası kongre katılımı» Bilimsel Eğitimleri :

25 Akademik Dokunuş Prof. Dr. A. Bülent KATİBOĞLU İlk 500 uygulamanın 2. yıl takiplerinde başarı oranı yüzde 99 un üzerindedir. Mode Medikal, organizasyon yapısını akademisyen ve mühendis işbirliği çatısı altında toplamış ve Dişhekimliği Fakültelerinde uzun yıllar implantoloji konusunda araştırmalar, uygulama ve çalışmalar yapmış öğretim üyelerinden oluşan bir danışma ve araştırma grubu ile çalışmalarına başlamıştır. Dental İmplant KA ürünleri, İmplantoloji konusunda 25 yıllık tecrübesi olan İstanbul Üniversitesi Ağız Diş Çene Hastalıkları ve Cerrahisi Ana Bilim Dalı öğretim üyesi Prof. Dr. A. Bülent Katiboğlu ve Mode Medikal Endüstriyel Tasarım Bölümü ortak çalışmalarıyla tasarlanmıştır. Prof. Dr. A. Bülent KATİBOĞLU, global markaların 20 yılı aşkın bir süre senior fellow ve danışmanı olarak Türkiye de implantoloji elçiliğini yapmıştır.

26 Endüstriyel Tasarım Yeni Jenerasyon Endüstriyel Tasarımlar Dental İmplant KA üniversite akademisyenleri tarafından her aşaması en ince detaylarıyla projelendirilmiş bir tasarım zinciridir.

27 Bilimsel Kadro Durmadan Çalışıyoruz AR-GE ve bilimsel çalışmalar adına çalışan Dental İmplant KA akademisyen kadrosu ulusal ve uluslararası birçok bilimsel yayın gerçekleştirilmiştir.

28 LİDER Mode Medikal 2013 yılında İMPLANTDER Dental İmplant Sanayici ve İşadamları Derneği ni kurarak sektörün ileri gelen temsilcilerini aynı çatı altında toplamayı başarmıştır.

29 HEDEFLERİ OLAN Mode Medikal, en kısa zamanda dünyanın en büyük 50 üretici firma listesinde olacak şekilde planlarını tamamlamış ve hedelerine ulaşmak için durmadan çalışmaktadır.

30 Güvenilir Mode Medikal, ürünlerini dişhekimlerinin uygulamasında tıpkı 45 yıl olduğu gibi güven ve kaliteli bir hizmet anlayışıyla garanti etmektedir. ürünlerimizin bir ömür arkasındayız

31 Yaygın ve Koordine Mode Medikal Dental İmplant KA ürünleri 2008 yılından günümüze Klinik Uygulamaları, Bilimsel Yayınlar, Test ve Analiz Raporları, Eğitim Çalışmaları ile birlikte ülkemizde ve dünyanın 25 ülkesinde tercih edilmektedir. DÜNYANIN 25 ÜLKESİNDE TÜRKİYE nin her köşesinde satış ve servis hizmeti İstanbul Üniversitesi Hacettepe Üniversitesi Yeditepe Üniversitesi Atatürk Üniversitesi Aydın Üniversitesi Erciyes Üniversitesi Dicle Üniversitesi Medipol Üniversitesi Almanya İngiltere İsveç Hollanda Hırvatistan Ukrayna Katar Suudi Arabistan Azerbaycan İran Makedonya Tacikistan Yemen Macarista

32 Dünyada Bilinen Üretici Third Wave Dental Institute DENTAL IMPLANTOLOGY NEWS, INFORMATION & EDUCATION SCIENTIA IPSA POTENTIA EST Implant Statistics Mode Medikal, ADB California THIRD WAVE DENTAL INSTITUTE tarafından yapılan implant üreticileri istatistik çalışmasında dünyanın 213 markası içinde yer almıştır ve enstitü tarafından yayınlanmıştır. Number of implant companies: 213 Total number of world countries: 196 Number of countries manufacturing implants: 24 Percentage of countries manufacturing implants: 12.25% DENTAL IMPLANTOLOGY NEWS, INFORMATION & EDUCATION

33 işimizi çok iyi biliyoruz ve ekliyoruz Dünyanın 25 ülkesinde olduğu gibi kullandıkça Farklarımızı hissedeceksiniz Sanayide 45, İmplantolojide 25 Yıllık Tecrübe ve Güvenin Mükemmel İş Birlikteliği implantka.com

34 İmplantolojinin her adımında özellikliyiz 45 Yıllık Tecrübe implantka.com

Ürünler. İmplant, Protetik, Cerrahi Set

Ürünler. İmplant, Protetik, Cerrahi Set Ürünler İmplant, Protetik, Cerrahi Set Ürünlerimiz Bone Level İmplant Sistemi İMPLANT SİSTEMLERİ Tissue Level İmplant Sistemi Mini İmplant Sistemleri İMPLANT SİSTEMLERİ Dental İmplant KA Bone Level Kemik

Detaylı

AR-GE ÇALIŞMALARI. Global Manufacturer of Implant Dentistry

AR-GE ÇALIŞMALARI. Global Manufacturer of Implant Dentistry Global Manufacturer of Implant Dentistry ÜRÜN KATALOĞU ÜRÜN BROŞÜRÜ Abdi İpekçi Caddesi No:58 Pk:34030 Bayrampaşa / İSTANBUL / TÜRKİYE Tel : +90 212 612 64 09 Fax : +90 212 567 57 95 E-mail : info@modemedikal.com

Detaylı

İMPLANTDERGİ. Dental İmplant Sektörü İstatistik Bilgi ve Verileri

İMPLANTDERGİ. Dental İmplant Sektörü İstatistik Bilgi ve Verileri 3 Aylık Yayın www.implantder.org Sayı:4 2015 İMPLANTDERGİ D E N T A L İ M P L A N T S A N A Y İ C İ V E İ Ş A D A M L A R I D E R N E Ğ İ Dental İmplant İhtisas Fuarı İmplantolojiye dair birçok yenilik

Detaylı

Sac Metal İşleme Sektörünün Lİderİ Ermaksan İle Bayİlİk Anlaşması İmzalaDI

Sac Metal İşleme Sektörünün Lİderİ Ermaksan İle Bayİlİk Anlaşması İmzalaDI Tezmaksan MakİnA, Sac Metal İşleme Sektörünün Lİderİ Ermaksan İle Bayİlİk Anlaşması İmzalaDI TEZMAKSAN, KALDER E ÜYE OLDU / GOODWAY DEN YEPYENİ YÜKSEK HIZDA KILAVUZ ÇEKME VE DELME TEZGAHLARI/ İNAN MAKİNA

Detaylı

AKILLI ŞEBEKELER VE AKILLI SAYAÇ ÇÖZÜMLERİ

AKILLI ŞEBEKELER VE AKILLI SAYAÇ ÇÖZÜMLERİ AKILLI ŞEBEKELER VE AKILLI SAYAÇ ÇÖZÜMLERİ Bahadır Yeşil Yaşar Önal Elektronik Arge Müdürü Arge Lab. Müdürü İçerik Bölüm 1 Bölüm 2 Bölüm 3 Şirket Profili Ürünlerimiz Akıllı Şebekeler ve Akıllı Sayaç Çözümleri

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Takım tezgahları, sanayi üretiminin temelidir. Bu sebeple ekonomik ömrü ortalama 20 yıl olan tezgahların verimli kullanılabilmesi tüm

Detaylı

Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur...

Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur... Büyük keşifler tecrübe ve bilgi ile hayat bulur... İçindekiler Başkan ın Mesajı Akfa Holding Hakkında Vizyon ve Misyon Kilometre Taşları Yurtdışı Ofisler & Hedef Pazarlar 7 9 10 11 12 Bilgi Grubu 14 Akfa

Detaylı

Türkiye de Otomasyon Ürünlerinin Yeni Adresi .YIL

Türkiye de Otomasyon Ürünlerinin Yeni Adresi .YIL Türkiye de Otomasyon Ürünlerinin Yeni Adresi.YIL www.entek.com.tr 0850 201 4141 Türkiye de Otomasyon ürünlerinin yeni adresi.yil. yılımızda, güçlenerek yolumuza devam ediyoruz www.entek.com.tr 0850 201

Detaylı

ADO-CRP ROTO VEKA KALE r 12 ASC Plastik-Ascam Cam Sistemleri Yönetim Kurulu Üyesi Çevre Mühendisi Cenk Cenkcimenoğlu Nitelikli ve Kalitesi İle Öne Çıkan Ürünlerle Pazar Payını Geliştiren Bir Firmayız

Detaylı

MEDİKAL. Mitsubishi den Medİkal SeKtörü ne Ekonomİk Çözümler Tezmaksan Makİna Facebook ve Twitter da

MEDİKAL. Mitsubishi den Medİkal SeKtörü ne Ekonomİk Çözümler Tezmaksan Makİna Facebook ve Twitter da MEDİKAL Mitsubishi den Medİkal SeKtörü ne Ekonomİk Çözümler Tezmaksan Makİna Facebook ve Twitter da İnanılmaz FIRSATLARLA Yıl sonu Kampanyası! Stoktan Hemen Teslİm Mustafa Aydoğdu Tezmaksan Yönetim Kurulu

Detaylı

4 6 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 Isı sektörünün genç ve dinamik firması Baykan Kombi, kurulduğu 1987 yılından itibaren tüketicilerin ihtiyaçlarını, duygularını ve yaşam tarzlarını dikkate

Detaylı

TEZMAKSAN.COM YENİLENDİ

TEZMAKSAN.COM YENİLENDİ TEZMAKSAN.COM YENİLENDİ TEZMAKSAN MAKİNA VE TEZMAK A.Ş. KONMAK 2011 FUARINDAYDI TEZMAKSAN, MACHINE SAZİ TABRİZ İLE ANLAŞMASINI YENİLEDİ DAHLIH TEN YENİ 5 EKSENLİ İŞLEME MERKEZİ DMX-320 Mustafa Aydoğdu

Detaylı

.tr rg v.o.ttg w w w 2009-2010

.tr rg v.o.ttg w w w 2009-2010 www.ttgv.org.tr 2009-2010 DR. AKIN ÇAKMAKCI 5 Ağustos 1937 yılında Bolu da doğdu. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Devlet Parasız Yatılı Sınavı nı kazanarak girdiği Haydarpaşa Lisesi ni bitirdikten

Detaylı

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu

Ağır Tonaj. Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı. Ermaksan da İSG kültürü. Yeni nesil ErCut Kontrolör. Kapak Konusu ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır. KASIM 2014 Yıl:1 Sayı: 2 Kapak Konusu Ağır Tonaj Dünya fuarlarında Ermaksan rüzgarı Ermaksan da İSG kültürü Yeni nesil ErCut Kontrolör ERMAKSAN A.Ş. nin ücretsiz yayınıdır.

Detaylı

ANEL TELEKOMÜNİKASYON ELEKTRONİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 01.01.2011-31.03.2011 DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU

ANEL TELEKOMÜNİKASYON ELEKTRONİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 01.01.2011-31.03.2011 DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU ANEL TELEKOMÜNİKASYON ELEKTRONİK SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 01.01.2011-31.03.2011 DÖNEMİNE AİT FAALİYET RAPORU 1 I. Raporun Dönemi Raporun Dönemi 01.01.2011-31.03.2011 dir. II. Ortaklığın Unvanı

Detaylı

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

TÜREB DERGİ 01. Taner Yıldız. RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu. RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya DERGİ 01 Yıl 1 / Sayı 01 Mart / Nisan / Mayıs 2015 Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız RÖPORTAJ TBMM Enerji Komisyonu Başkanı Halil Mazıcıoğlu RÖPORTAJ TBMM Çevre Komisyonu Başkanı Erol Kaya

Detaylı

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu

İÇİNDEKİLER. DEĞERLENDİRMELER 10 Yönetim Kurulu Başkanı nın Mesajı 12 Yönetim Kurulu 14 İcra Kurulu Başkanı ile Söyleşi 18 İcra Kurulu VESTEL ELEKTRONİK 2011 FAALİYET RAPORU İÇİNDEKİLER BİR BAKIŞTA VESTEL ELEKTRONİK 2 Kısaca Vestel Elektronik 4 Vestel in Küresel Operasyonu 6 2011 Yılına Hızlı Bir Bakış 8 Bir Bakışta Zorlu Grubu DEĞERLENDİRMELER

Detaylı

Vestel Beyaz Eşya S/1 Faaliyet Raporu 2009

Vestel Beyaz Eşya S/1 Faaliyet Raporu 2009 S/1 Faaliyet Raporu 2009 Vestel Beyaz Eşya Faaliyet Raporu 2009 S/2 Faaliyet Raporu 2009 İçindekiler 2 Kurumsal Profil 4 Özetle Vestel City 6 Özetle Zorlu Grubu 7 Vestel Şirketler Grubu nun yapılanması

Detaylı

Dergimizin 6 ncı sayısının yayın tarihinin, 29 Ekim-

Dergimizin 6 ncı sayısının yayın tarihinin, 29 Ekim- DERGİDEN FİGES İLERİ MÜHENDİSLİK VE ARGE TEKNOLOJİLERİ DERGİSİ 2014-3 / Sayı: 6 (Ekim-Kasım-Aralık 2014) SSN: 2147-9550 FİGES A.Ş. Adına Sahibi Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Tarık Öğüt Sorumlu Yazı İşleri

Detaylı

ŞİRKET PROFİLİ / ANKARA

ŞİRKET PROFİLİ / ANKARA Kurumsal ELM ŞİRKET PROFİLİ / ANKARA Termikel Grup bünyesinde 1994 yılından bu yana başarıyla hizmet veren ELEKTROMED, her geçen gün sayaç sektöründeki öncü konumunu daha da pekiştiriyor. Sürekli gelişimi

Detaylı

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 İNCİ AKÜ Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber:

OTAM AYLIK BÜLTEN. İÇİNDEKİLER Önsöz 1 Haber 1 İNCİ AKÜ Ar-Ge Merkezi Tanıtımı 2. Önsöz. Haber: SAYI 16 KASIM 2010 OTOMOTİV TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME MERKEZİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ OTOMOTİV SANAYİİ DERNEĞİ TAŞIT ARAÇLARI YAN SANAYİİ DERNEĞİ ULUDAĞ İHRACATÇILAR BİRLİĞİ Önsöz D eğerli

Detaylı

Bakış açınızı genişletin...

Bakış açınızı genişletin... Bakış açınızı genişletin... İş yönetimi Günümüz iş dünyasında hızla gelişen Mobil İş Otomasyonu ve Tedarik Zinciri Yönetimi Uygulamaları diğer modern iş yönetim kavramları arasında parlamakta, Univera

Detaylı

YÖNETİMDEN 4 Genel Müdür'ün Mesajı 4 Sürdürülebilirlik Koordinatörü'nün Mesajı 7

YÖNETİMDEN 4 Genel Müdür'ün Mesajı 4 Sürdürülebilirlik Koordinatörü'nün Mesajı 7 İÇİNDEKİLER YÖNETİMDEN 4 Genel Müdür'ün Mesajı 4 Sürdürülebilirlik Koordinatörü'nün Mesajı 7 ŞİŞECAM'A BAKIŞ 8 Küresel Ölçek 10 Topluluğun Yapısı 11 Finansal Performans 16 Kurumsal Yönetim 18 SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK

Detaylı

küresel vizyon, dinamik yapı

küresel vizyon, dinamik yapı TÜRKİYE ŞİŞE VE CAM FABRİKALARI A.Ş. küresel vizyon, dinamik yapı 2012 Yıllık Rapor İçindekiler Finansal Göstergeler 02 Özetle Faaliyetler 08 Ortaklarımıza 12 Yönetim Kurulu 14 Üst Yönetim 16 Vizyonumuz

Detaylı

SİMET TEKNOLOJİ SAN. TİC. A.Ş

SİMET TEKNOLOJİ SAN. TİC. A.Ş Bilgi, iletişim ve ağ teknolojileri konusunda 16 yıllık tecrübe! SİMET TEKNOLOJİ SAN. TİC. A.Ş Simet Hakkında 1 Simet Hakkında Bilgi teknolojileri odaklı faaliyetlerine 04 Haziran 1997 tarihinde başlayan

Detaylı

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek.

Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Yeni BLS-NEO Son derece verimli ve esnek. Global powerhouse local solution provider. baykal.com.tr Yeni BLS-NEO Yüksek üretkenlik Hassas kabiliyet. Kurulduğu 1950 yılından bu yana metal sac işleme makineleri

Detaylı

A HOŞGELDİNİZ. Türkiye nin önde gelen Egzoz sistemleri üreticilerinden biridir

A HOŞGELDİNİZ. Türkiye nin önde gelen Egzoz sistemleri üreticilerinden biridir A HOŞGELDİNİZ Türkiye nin önde gelen Egzoz sistemleri üreticilerinden biridir Egsan Egzoz Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti. Otomotiv sektörünün talebi olan egzoz sistemleri üretimini yapmak için 1989 da kuruldu.

Detaylı

Engelleri Güvenle Aşın!

Engelleri Güvenle Aşın! Sayı : 2 Şubat / 13 Engelleri Güvenle Aşın! Niğde de 20.000 m² si kapalı alan olmak üzere toplam 252.000 m² lik bir alanda; deneyimli ve eğitimli 400 e yakın çalışanıyla üretim yapmakta olan DİTAŞ, müşteri

Detaylı

TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU

TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU FAALİYET RAPORU 2013 TÜRKİYE ŞİŞE ve CAM FABRİKALARI A.Ş. 2013 FAALİYET RAPORU İçindekiler 04 Finansal Göstergeler 06 Özetle Faaliyetler 12 Ortaklarımıza 16 Yönetim Kurulu 18 Üst Yönetim 20 Trakya Cam

Detaylı