CNC DİK İŞLEME MERKEZİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "CNC DİK İŞLEME MERKEZİ"

Transkript

1 CNC DİK İŞLEME MERKEZİ TEKNİK ÖZELLİKLER CNC Dik İşleme Merkezi Elemanları X ekseni hareketi: En az 800 mm Y ekseni hareketi: En az 400 mm Z ekseni hareketi :En az 450 mm İş mili hızı minimum dev/dk, motor gücü en az 10 kw, iş mili koniği BT40 a uygun olmalıdır. İş mili devir sayısı, minimum devir sayısı ile maksimum devir sayısı arasında istenilen değerde kademesiz olarak ayarlanabilmelidir. İş mili motoru AC servomotor olmalıdır. Eksen Hızları X,Y hızlı hareket : En az 25 m/dk Z hızlı hareket: En az 20 m/dk Kesme hızları:1-10 m/dak (aralığında) Eksenler AC servo motorlarla tahrik edilmiş olacaktır. Takım Magazini (Otomatik Takım Değiştirici): standart kollu tip Takım Sayısı : en az 24 adet Maksimum takım çapı mm arasında olmalıdır. Maksimum takım boyu mm arasında olmalıdır. Hassasiyet değerleri: Değer girme hassasiyeti: Minimum 0,001 mm Tekrarlama hassasiyeti: Maksimum 0,005 mm Pozisyonlama hassasiyeti tam boyda: Maksimum 0,008 mm -Soğutma donanımı olmalıdır. -Pnömatik Ünite bulunmalıdır. -Çalışma Basıncı 4-8 bar aralığında olmalıdır. CNC DİK İŞLEME MERKEZİ NİN GENEL ÖZELLİKLERİ Tezgahlabirliktekullanılanprogramlamasistemleriveözelişlemleriaçıklayankitapçıkved okümanlarıbulunmalıdır.

2 Firma, CNC DİK İŞLEME MERKEZİ NE ait, programlamailetezgahtakullanılanhidrolik, mekanik, elektrik, elektronikdevreelemanlarınınvemalzemelerininparçalistelerinigösterirkitapvekatalogla rı Türkçe hazırlanmışbirşekildeteslimedilmelidir. Tezgahınyerinekurulumu, mekanik, elektrikveelektronikmontajıveyerindeilkçalıştırılması, bunlarlailgili her türlühazırlık (Şartel, kablo, soğutmasıvıları, yağlar vs.) firmatarafındanyapılmalıdır. CNC tezgâhınınmontajıveçalıştırılmasıesnasındaoluşabilecektadilatmalzemesive her türlügidersatıcıfirmayaaitolacaktır. Tezgahgövdesimonoblokdöküm, kızaklarsürtünmeli (hidrostatik) olmalıdır. KONTROL ÜNİTESİ ÖZELLİKLERİ İşletme program dili ve kontrol paneli TÜRKÇE veya İNGİLİZCE olmalıdır. Metrik programlama yapabilmelidir. ISO kodları ile programlanabilmelidir. Kontrol ünitesi CAD/CAM programları ile uygulama yapmaya uygun olmalıdır. Yazılan bir programı işletmeden önce, olabilecek mantıksal yazılım hatalarını kontrol edebilecek bir özelliği olmalıdır Yazılanbirprogramıistendiğindesatırsatır, istendiğindeseriolarakçalıştırmaseçeneğibulunmalıdır. Delikdelme, kılavuzveraybaçekmedöngüleriolacaktır. Kesici takımkompanzasyonuözelliğiolmalıdır. Mutlakveeklemeliprogramlama (Absolute, incremental) özelliğibulunacaktır. İlerleme mm/devir ve mm/dakika cinsinden seçilebilir olmalıdır. Kesici takım ömrü ve kesici takım uç aşınma telafisi özelliği olmalıdır. Tezgah mili her iki yönde dönebilme özelliğinde olmalı Kesici takım kimlik ve offset bilgilerinin bulunduğu sayfalar olacaktır. Programın işletilmesi esnasında, ekranda aktif olan program satırı, devir sayısı, koordinat değerleri (X,Y ve Z), ilerleme hızları gibi parametreler görüntülenebilmelidir. Acil durdurma butonu bulunmalıdır. İş parçası sıfır noktası tespit etme özelliği olmalıdır. Programiçerisindekoordinatkaydırmaözelliğiolmalıdır.

3 Veriaktarımınısağlayacak, USB veya Flash Kartgirişiolmalıdır. EMNİYET VE GÜVENLİK Kapı açıkken tezgah çalışmamalıdır. Voltaj değişmelerine karşı gerekli önlemler tezgahta alınmış olmalıdır. Makinanın hareketli kısımları iş güvenliği tüzüğüne uygun olarak koruma altına alınmış olmalıdır. Tezgahın sürgülü kapağı üzerindeki pencere kısmı saydam, dayanıklı ve darbelere karşı korumalı olmalıdır. TEZGAHA EK OLARAK 1 takım BT 40 Pens seti 1 takım M16 bağlama seti 1 adet Çekmeceli takım dolabı 1 er adet olmak üzere Çap 16, Çap 20, Çap 25, Çap 32 saplı tarama BDMT 11T308 kesiciuç 150 adet 1 er adet olmak üzere Çap 50, Çap 63, Çap 80, Çap 100 tarama kafa OFMT EN-GT PR830 kesiciuç 200 adet 1 er adetolmaküzere BT40-22, BT40-27, BT40-32 kombinemalafa 1 adet BT40-32 Weldon tutucu 1 adet 3 BG, 8 bar ve 200 ltdepoyasahiphavakompresörü Havşa matkabı, punta matkabı, HSS matkap seti olmalıdır. İlk çalıştırma için soğutma sıvıları bulunmalıdır. Merkezi yağlama vb. sistemler için gerekli olan yağlar tezgahla birlikte verilmelidir. MONTAJ ve İŞLETMEYE ALMA Tezgahın nakliyesi, montaj ve işletmeye alınması yüklenici firma veya ürünün yetkili servisleri tarafından yapılmalıdır. Tezgahın montaj ve işletmeye alınması için gerekli her türlü ekipman ve malzeme yüklenici firma veya ürünün yetkili servisleri tarafından karşılanmalıdır. Tezgah teslim edilene kadar tüm sorumluluk tedarikçi firmaya aittir.

4 49 - ÇOK EKSENLİ DİNAMOMETRE VE AMPLİFİKATÖR SETİ TEKNİK ÖZELLİKLER Çok eksenli dinamometre ile birlikte aşağıdaki ekipmanlarında temin edilmesi gerekmektedir. 1) Dinamometre ve amplifikatör arasında bağlantı kablosu 2) Takım tutucu 3) Amplifikatör 4) Amplifikatörden bilgisayara bağlantı kablosu ve güç adaptörü 5) Veri toplama kartı 6) RS-232C / bilgisayar ile amplifikatör arasında bağlantı kablosu 7) USB/ RS-232C dönüştürücü 8) Yazılım Yukarıda yazılı olan cihaz ve ekipmanların teknik özellikleri aşağıda verilmektedir: Çok eksenli dinamometre 1) Dinamik kuvvet değişimlerini ölçebilecek yapıda piezoelektrik prensip ile çalışacaktır. 2) 3 eksende ölçüm yapabilecek, 2 plaka arasında önyüklenmiş 4 kuvvet sensöründen oluşacaktır. 3) Dinamometre paslanmaya, su sıçramalarına ve soğutma maddelerine karşı korumalı olacaktır. 4) Dinamometre, bağlantı kablosu ile birlikte en az IP67 koruma sınıfına sahip olacaktır. 5) Dinamometre ısı yalıtımlı olacaktır. 6) Dinamometrenin ölçüm aralıkları Fx ve Fy için ±5 kn, Fz için -5/+10 kn arasında olacaktır. 7) Dinamometre standart çalışma aralığının yanı sıra Fx ve Fy için ±0,5 kn, Fz için ±1 kn aralığında çalışabilecek şekilde kalibre edilmiş olacaktır. 8) Dinamometre sisteminin aşırı yük sınırı Fx ve Fy için ±7,5 kn, Fz için -7,5/+10 kn olmalıdır.

5 9) Dinamometre ve bileşenleri depolama ve taşımaya uygun olarak her türlü hava şartlarından, ulaşımdan ve mekanik titreşimlerden etkilenmeyecek şekilde ambalajlanacaktır. 10) Dinamometrenin ölçebildiği en küçük değer en fazla 0,01 N olacaktır. 11) Dinamometrenin doğal frekansı 3,5 khz olacaktır. 12) Dinamometre 0 ile 70 C arasında çalışabilecektir. 13) Dinamometre en fazla 150x170x70 mm ölçülerinde olacaktır. Dinamometre ve amplifikatör arasında bağlantı kablosu 1) Dinamometre kablosu, 3 eksende ölçüm için uygun ve en az 5m boyunda olacaktır. 2) Kablo paslanmaz çelik malzemeden yapılacaktır. 3) Kablo -5 ile +70 C arasında çalışabilecektir. Takım tutucu 1) Dinamometreye uygun takım tutucu temin edilecektir. Amplifikatör 1) Kuvvet sensörlerinden gelen sinyalleri (pc) yükseltmek ve analog sinyale dönüştürmek için bir amplifikatör temin edilecektir. 2) Amplifikatör, destek ayaklı masaüstü tip, göstergeli ve 4 kanallı olacaktır. 3) Tüm ayarlamaları kendi üstünde yapılabildiği gibi RS-232C kablo ile bilgisayardan da kontrol edilebilecektir. 4) Amplifikatör ± pc arasında değer okuyabilecektir. 5) Amplifikatör ±10 V çıkışlı olacaktır. 6) Amplifikatörün frekans cevabı en az 45 khz olacaktır. 7) Amplifikatör kalibrasyon sertifikalı olacaktır. 8) Amplifikatörün sapması (drift), 25 C sıcaklıkta en fazla ±0,05 pc/s, 50 C sıcaklıkta en fazla ±0,2 olacaktır. 9) Amplifikatör en az IP 40 koruma sınıfına sahip olacaktır.

6 10) Amplifikatör 0 ile 50 C arası sıcaklıkta çalışabilecektir. 11) Amplifikatör sisteminin garanti süresi, işletmeye alınma tarihinden itibaren 12 ay olacaktır. Bu süre içerisinde üretimden kaynaklanan hatalara karşı amplifikatör ve bileşenlerinde oluşabilecek arızaların onarımı, parça değişimi, her türlü işçilik ve yedek parçanın temini bedelsiz olarak satıcı firma tarafından gerçekleştirilecektir. Amplifikatör kablosu ve güç adaptörü 1) Amplifikatörle birlikte, bilgisayara veri aktarabilmek için en az 2m uzunluğunda kablo ve güç adaptörü temin edilecektir. Veri toplama kartı, RS-232C Kablo, USB Dönüştürücü ve Yazılım 1) Kuvvet sensörlerinden ölçülen değerleri kaydedebilmek için bir A/D veri toplama kartı ve yazılımı, bunlarla birlikte amplifikatör ve bilgisayar arasında veri akışı sağlayan RS-232C kablo ve bu kabloyu her bilgisayara bağlayabilmek için USB dönüştürücü temin edilecektir. 2) Sistem eş zamanlı olarak en az 8 kanaldan gelen ölçüm değerleri kaydedebilecektir. 3) Ölçüm değerleri gerçek zamanlı olarak gösterilebilecektir. 4) Ölçüm değerleri grafiksel ve nümerik olarak kaydedilebilecektir. 4) Tüm set ayarları diğer ölçümler için depolanabilecektir. 5) Sıcaklıktan kaynaklanan sapmalar kompanse edilebilecektir. 6) Sistem dizüstü bilgisayarla kullanılabilecektir. 7) ±1,25 V; ±2,5 V; ±5 V; ±10V ölçüm aralıklarında çalışabilecektir. 8) Örnekleme hızı 1 kanal aktifken örnek/saniye, 8 kanal aktifken örnek/saniye olacaktır. 9) Her ölçüm ayrı ayrı dokümante edilebilecektir. 10) Ölçümler Excel, DIAdem, LabVIEW, Matlab de görüntülenebilecek formatta kaydedilebilecektir YÜZEY PÜRÜZLÜLÜK ÖLÇÜM CİHAZI TEKNİK ÖZELLİKLER

7 1.1. Grafik ekran: Dedektör pozisyon göstergesi, batarya seviyesigöstergesi, parametre ve profillerin direkt gösterimi, direkt yazıcıya gönderme, LCD parlaklık ayarı olmalıdır Ekran Boyutu: en az 50x30mm farklı parametre ölçümü dakika içinde otomatik kapanma 1.5. Gösterge dilleri: İngilizce, Almaca, Fransızca, İtalyanca, İspanyolca,Hollandaca 1.6. RS-232 veri çıkışı PC veya Mini Printer TA-220'ye 1.7. Şarj edilebilir Li-Ion batarya 1.8. Ölçülen parametreler: Ra, Rz, Ry,Rq,Rt, Rp, Rmax, Rm, R3z, S, Sm, Sk,tp 1.9. Profiller: Birincil profil(p), Pürüzlülük profili (R), tp eğrisi (materyal rasyosumr) Profil kayıt büyütmesi: Vv: 200x x Vh: 20x50x Birim: μm/μinch 1.1. Ekran çözünürlüğü: 0.001μm/0.04μinch 1.2. Ölçüm aralığı: Ra, Rq: μm,rz, Ry, Rp, Rt, R3z, : μm, Sm, S: μm,tp: 1-100%(%Ry) Değerlendirme boyu: 1-5 CutOff Toplam hareket boyu: (1-5 CutOff) + 2 cutoff Dijital Filtreler: RC, PC-RC,GAUSSIAN, D-P Minimum ölçülebilir delik içi çapıve derinliği: Çap:6mm, Derinlik:15mm Hareket hızı: 1.0mm/s, Dedektör : TS100 Elmas, radyüs:5μm, Çalışma sıcaklığı: 5-45ºC Güç:Şarj edilebilir Li-Ion batarya,batarya kapasitesi: 1000mAh (>3000 ölçüm),şarj cihazı: 220V/50Hz,Boyutlar: 141x56x48mm,Ağırlık: 440g Teslim Şekli: Cihaz, Dedektör TS100, Dedektör için koruma kutusu, Test plakası Ra, Destek ayağı, Dedektör koruma başlığı,veri aktarım kablosu,software,tornavida, Şarj cihazı, Özel şifreli taşıma çantası. TEKNİK ÖZELLİKLER 51 - TERMAL GÖRÜNTÜLEME CİHAZI 1.1. Cihaz, -20 C ile +280 C sıcaklığa sahip, kızılötesi enerji dalgaları algılayarak, ısı yayınmını görüntü üzerinde renklendirme özelliğine sahip olmalıdır Cihaz, portatif yapıda olmalıdır 1.3. Cihazın kullanım menüleri Türkçe olmalı, toplam en az 15 dil seçim alternatifi olmalıdır Cihaz ile birlikte, cihazın 220 V AC şebeke elektriği ile çalıştırmasına ve eş zamanlı üzerindeki pili şarj etmeye olanak sağlayan, şarj adaptörü verilmelidir Cihaz ile birlikte taşıma çantası verilmelidir.

8 1.6. Termal görüntü için sahada, kullanıcı tarafından seçilebilir, tek nokta veya iki nokta sıcaklık hesaplama özelliği olmalıdır Ekranda görülen alandaki maksimum ve minimum değerler cihaz tarafından işaretlenebilmelidir Cihaz üzerinden, yansıyan sıcaklık-reflectedtemperature değeri girilebilmelidir 1.9. Cihazda 4 adet tanımlı malzeme için, ışık yansıtma katsıyısı-emisivite değeri olmalı, ayrıca bir tane, sahada kullanıcı tarafından değiştirilebilir özellikte kullanıcı tanımlı malzeme bulunmalıdır. 9 adet tanımlı malzeme ismi ve ışık yansıtma katsıyısıemisivite yazılım üzerinden değiştirilebilmelidir Cihazın, termal kameranın ekranı için görüntü çözünürlüğü, en az 320x240 piksel olmalıdır Cihazın, görüntü kaydı için, takılıp, çıkartılabilir özellikte standart SD kart yuvası olmalıdır. 2GB kapasiteye kadar SD kart ile çalışabilmelidir Cihazın termal duyarlılığı 80mK den düşük olmalıdır Cihazın pili, kolayca takılıp, çıkartılabilmeli. Sahada ek işleme gerek duyulmadan (tornavida gibi)değiştirilebilir yapıda olmalıdır Cihazın lensi kullanıcı tarafından değiştirilebilir yapıda olmalıdır Cihazın üzerinde 32 x 23 açılı lens olmalıdır Cihazın minimum odaklama mesafesi en az 10cm olmalıdır Cihazda gerçek görüntü çekimi için, dijital fotograf makinası olmalıdır. Gerçek görüntü çözünürlüğü en az 640x480 piksel olmalıdır Cihazın görüntü çekim opsiyonları olmalıdır. Bu opsiyonlar: Termal görüntü, Gerçek görüntü, Termal görüntü ve gerçek görüntü aynı anda, farklı kareler içinde Görüntü tipi seçimi (gerçek veya termal) kullanıcı tarafından seçilebilmelidir Görüntü tipi seçimi (gerçek veya termal) kullanıcı tarafından seçilebilmelidir Kullanıcı tarafından seçilmesi durumunda, termal görüntü ve gerçek görüntü aynı anda çekilebilmelidir Çekilen görüntülerin düzenli bir şekilde depolanabilmesi için, kullanıcı isteğine göre, klasör dizinleri oluşturulabilmelidir Çekilen görüntünün kayıt yeri, kullanıcı tarafından önceden oluşturulmuş klasörler arasından seçilebilmeldir Cihaz yazılımı üzerinden izoterm değerleri girilerek belirtilen aralık farklı renkle işaretlenebilmelidir Cihazın bilgisayar bağlantısı USB arayüz ile gerçekleştirilmelidir Görüntünün netliği manüel olarak cihaz üzerinden ayarlanabilmelidir Cihaz menüsü ve yazılım Türkçe olmalıdır.

9 1.27. Cihaz ile birlikte raporlama özellikli bilgisayar programı verilmelidir. Yazılım, aşağıdaki özelliklere sahip olmalıdır: Termal görüntü üzerindeki her noktanın sıcaklık hesabı yapılabilmelidir Kullanıcı tarafından istenen nokta işaretlenebilmeli ve işaretlenen noktanın sıcaklığı hesaplanabilmeli, hesaplanan sıcaklık için yorum yazılabilmelidir Termal görüntüdeki en yüksek ve en düşük sıcaklık belirtilmeli. Bu değerler kullanıcı tarafından değiştirilebilir yapıda olmalıdır Termal görüntü üzerindeki sıcaklık limit değerleri seçilebilmeli ve kullanıcı tarafından seçilen renge göre işaretlenmelidir Termal görüntünün paleti değiştirilebilir yapıda olmalıdır Termal görüntü için, ışık yansıtma katsıyısı-emisivite değeri değiştirilebilir özellikte olmalıdır Termal görüntü için, ışık yansıtma katsıyısı-emisivite değeri termal görüntünün sadece seçilebilen, belli bir bölümü için farklı bir değer olarak ayarlanabilmelidir Termal görüntü için yansıyan sıcaklık-reflectedtemperature değeri girilebilmelidir üncü maddede belirtilen modda çekim yapılması durumunda, gerçek görüntü ve termal görüntü aynı anda ekrana getirilmeli, bunun için ayrıca bir işlem yapılmamalıdır Yazılımın raporlama modunda, 24üncü maddede belirtilen modda çekim yapılması halinde, gerçek ve termal görüntü yanyana yerleştirilmeli, firma ve çekim yapanın ismi girilebilmeli, firma logosu yapıştırılabilmeli, değerlendirme ve problem için ayrı açıklama bölümleri olmalıdır Rapor ismi kullanıcı tarafından belirlenebilmeli ve pdf uzantılı olarak kaydedilmelidir EN normu ile uyumlu raporlama yapabilmelidir Kullanıcı tarafından termal görünrü üzerinde çizilmiş bir bölge veya çizgi üzerindeki sıcaklık dağılımı, grafiksel olarak alınabilmelidir Termal görüntü üzerinde izotermler oluşturulabilmelidir Cihaz ile ilgili ayarlar, yazılım üzerinden yapılabilmelidir KAPLAMA KALINLIĞI ÖLÇÜM CİHAZI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.1. Cihazın ölçüm aralığı mikron arası olmalıdır 1.2. Cihaz metal yüzeyler üzerindeki kaplama kalınlığını ölçmelidir Cihazın RESET özelliği ile fabrika ayarlarına dönebilmelidir Cihaz toz su yağ gibi olumsuz koşullara karşı dayanıklı olmalıdır Cihazın probu aşınmaya karşı dayanıklı olmalıdır Cihazın kemer klipsi olmalıdır 1.7. Cihazın şok emici koruyucu lastik kılıfı olmalıdır Cihazın NIST izlenebilirliği gösteren kalibrasyon belgesi dahil olmalıdır.

10 1.9. Cihazın doğru ölçüm için sıcaklık kompanzasyon özelliği olmalıdır Cihazın Parlak veya karanlık ortamlar için ayarlanabilir kontrast özelliği olmalıdır Cihazın ağırlığı maksimum 140 gramı geçmemelidir. ( piller hariç ) Cihazın ebatları en az 137x61x28 mm geçmemelidir Kalibrasyon için plastik levhaları olmalıdır.

Doküman Satın Almak İçin IBAN No:TR240001000014483027195001 (Dokuman ücreti: 50,00 TL)

Doküman Satın Almak İçin IBAN No:TR240001000014483027195001 (Dokuman ücreti: 50,00 TL) Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi CNC Dik İşleme Merkezi Cihazı Alimi işine ilişkin olarak isteklilerden fiyat teklifi alınmak suretiyle 4734 sayılı Kamu İhale Kanununun 3/f maddesine görepazarlık usulü

Detaylı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı

T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı T.C. YILDIRIM BEYAZIT ÜNİVERSİTESİ İdari ve Mali İşler Daire Başkanlığı Üniversitemize ait ihtiyaçlar için aşağıda verilen Mal alım ile ilgili 4734 Sayılı Kamu İhale Kanununun ilgili maddesi ile satın

Detaylı

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi ŞRT.04 29.04.2015 Ultra Derin Dondurucu Teknik Şartnamesi /01 1. Cihaz -86 C sıcaklıkta çalışabilmelidir. 2. Cihazın kabinin yan duvarları en az 1 inç kalınlığında vakum panel ve köpük dolgu ile izole

Detaylı

S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 1 Adet 3 Beagle Board 3 Adet 4

S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 1 Adet 3 Beagle Board 3 Adet 4 S.N. Malzemenin Adı/Özellikleri Miktar Cinsi 1 Programlanabilir Robot 5 Adet 2 Quadrokopter 4 motorlu Hava Aracı 3 Beagle Board 3 Adet 4 Eğilme deney seti aparatları: 5 Sayısal Çıkışlı Kuvvetli Yer Hareketi

Detaylı

TEİAŞ TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. İŞLETME DAİRESİ BAŞKANLIĞI

TEİAŞ TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. İŞLETME DAİRESİ BAŞKANLIĞI TÜRKİYE ELEKTRİK İLETİM A.Ş. İŞLETME DAİRESİ BAŞKANLIĞI TERMAL KAMERA TEKNİK ŞARTNAMESİ MART 2014 / İDB-31 TERMAL KAMERA TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. GENEL 1.1. Konu ve Kapsam 1.2. Genel Şartlar 1.3. Standartlar

Detaylı

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri

SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri. Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri SKF kestirimci bakım ekipman, teknoloji ve eğitimleri Durum izlemeye dayalı etkin bakım teknolojileri İçindekiler Taşınabilir vibrasyon ölçüm cihazları Taşınabilir veri toplayıcılar ve analizörler Arıza

Detaylı

BMT-E SERİSİ ELEKTROMEKANİK ÜNİVERSAL ÇEKME-BASMA EĞME CİHAZI

BMT-E SERİSİ ELEKTROMEKANİK ÜNİVERSAL ÇEKME-BASMA EĞME CİHAZI BMT-E SERİSİ ELEKTROMEKANİK ÜNİVERSAL ÇEKME-BASMA EĞME CİHAZI A) TEKNİK ÖZELLİKLER Kapasite: Elektronik Ünite: Kontrol: Yük Hassasiyeti: Çapraz Kafa Pozisyon Kontrol Çözünürlüğü: Min Yük Kontrol Hızı:

Detaylı

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ

01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 01-RENK ÖLÇÜM CİHAZI ŞARTNAMESİ 1. Cihaz portatif olup aydınlatmayı geniş alanlı, 0 görüntüleme açısıyla yapabilmelidir. 2. Cihazın dedektörü 6 adet silikon fotosel ve ışık kaynağı atımlı ksenon lamba

Detaylı

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU

T.C. T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U. Bergama Dr.Faruk İlker Devlet Hastanesi 12 KANALLI BİLGİSAYARLI- DICOM UYUMLU T.C. S A Ğ L IK B A K A N L IĞ I T Ü R K İY E KAM U H A S T A N E LE R İ KU RU M U İZM İR K U Z E Y KA M U H A S T A N E LER İ B İR L İĞ İ G E N E L S E K R E T E R L İĞ İ Bergama Dr.Faruk İlker Devlet

Detaylı

1. GENEL HÜKÜMLER. 1.6. İSTEKLİnin Ankara da kendisine ait teknik destek vereceği ofisi bulunacaktır. ÜSTTEN ÜFLEMELİ HASSAS KONTROLLÜ KLİMA 1.

1. GENEL HÜKÜMLER. 1.6. İSTEKLİnin Ankara da kendisine ait teknik destek vereceği ofisi bulunacaktır. ÜSTTEN ÜFLEMELİ HASSAS KONTROLLÜ KLİMA 1. 1. GENEL HÜKÜMLER 1.1. Teklif vermek isteyen firmalar bu şartnameyi karşılayan en yeni donanım en son sürümlerini teklif etmeli ve tekliflerin şartnamede belirtilen kurallara uygun hazırlanmasına özen

Detaylı

FUTBOL FEDARASYONU LEVENT NETWORK ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ

FUTBOL FEDARASYONU LEVENT NETWORK ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ FUTBOL FEDARASYONU LEVENT NETWORK ALT YAPI TEKNİK ŞARTNAMESİ İÇİNDEKİLER: 1- KABLOLAMA ALT YAPISI UTP CAT5E DATA KABLOSU PATCH PANELLER PATCH CORDLAR PRİZLER UTP CAT6 DATA KABLOSU PATCH PANELLER PATCH

Detaylı

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ DONANIM KATALOĞU

CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ DONANIM KATALOĞU CUMHURİYET ÜNİVERSİTESİ TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ DONANIM KATALOĞU NİSAN 2015 HAZIRLAYANLAR Prof. Dr. Orhan TATAR Dekan Yrd. Doç. Dr. Murat OKATAN Dekan Yardımcısı Doç. Dr. İbrahim CAN Bölüm Başkanı Yrd. Doç.

Detaylı

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) Kredi No: 4784-TU

TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) Kredi No: 4784-TU Değişiklik No. Zeyilname No:3 1 / 17 TÜRKİYE CUMHURİYETİ İSTANBUL SİSMİK RİSKİN AZALTILMASI VE ACİL DURUM HAZIRLIK PROJESİ (İSMEP) Kredi No: 4784-TU DALIŞ ARACI VE EKİPMAN ALIMI İHALESİ NCB NO: GA4.32

Detaylı

Geçiş Kontrol Sistemi Şartnamesi:

Geçiş Kontrol Sistemi Şartnamesi: Geçiş Kontrol Sistemi Şartnamesi: A) AMAÇ:. Tesislerinin Güvenliği, giriş ve çıkışların denetlenmesi ve personel devamının kontrolü için Bilgisayar denetimli Kartlı geçiş kontrol sistemlerinin tesis edilmesidir.

Detaylı

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ

BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ BİTLİS EREN ÜNİVERSİTESİ TURNİKE GEÇİŞ VE GÜVENLİK TUR KONTROL SİSTEMİ İHALESİ TEKNİK ŞARTNAME BEÜ - 2015 1 AMAÇ: Bu teknik şartname, Bitlis Eren Üniversitesi kurum binalarında kampüs güvenlik ve kontrollü

Detaylı

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ

YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ YER TİPİ, SOĞUTMALI ve YÜKSEK DEVİRLİ SANTRİFÜJ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. Santrifüj soğutmalı ve yer tipi olmalıdır. 2. Cihaz mikroprosesör kontrollü, dijital kontrol panelli ve araştırma laboratuvarlarında

Detaylı

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ

İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ ENSTİTÜSÜ KARTLI GEÇİŞ KONTROL SİSTEMİ VE IP TABANLI KAPALI DEVRE KAMERA GÜVENLİK SİSTEMİ ALIMI TEKNİK ŞARTNAMESİ 1.0 KONU Bu doküman İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü nde bina içi

Detaylı

OF TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ DERNEĞİ-OF TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ LABORATUVARLARI İÇİN CİHAZ SATIN ALMA İLANI

OF TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ DERNEĞİ-OF TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ LABORATUVARLARI İÇİN CİHAZ SATIN ALMA İLANI OF TEKNİK EĞİTİM FAKÜLTESİ DERNEĞİ-OF TEKNOLOJİ FAKÜLTESİ LABORATUVARLARI İÇİN CİHAZ SATIN ALMA İLANI Of Teknik Eğitim Fakültesi Derneği, KTÜ Of Teknoloji Fakültesine bağlı bölümlerde(enerji Sistemleri

Detaylı

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ

TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TURGUT ÖZAL ÜNİVERSİTESİ TEKNİK ŞARTNAME Doküman No Mİ_F_13 Revizyon No. 00 Rev. Tarihi 00 Yayın Tarihi 03.03.2010 Şartname No Madde 1- Temel Elektronik ve Ölçme Laboratuvarı Alımı ve tefrişatı işi ile

Detaylı

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar

TEKNİK ŞARTNAME 1 ADET. 1. Bellek (Kullanım) Tipi: Masaüstü Bilgisayar TEKNİK ŞARTNAME S.N. 1 MALZEMENİN ADI 64GB (8x8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit MİKTARI BİRİMİ ÖZELLİKLERİ 1 ADET 64 GB (8X8GB) Dual Rank PC2-5300 (DDR2-667) Registered Memory Kit

Detaylı

R N GURUPLARINA G RE İ«İNDEKİLER

R N GURUPLARINA G RE İ«İNDEKİLER Ölçüm Aletleri R N GURUPLARINA G RE İ«İNDEKİLER Midi Logger GL 800 3 Nem Ölçerler 12 Spy Veri Kaydedici 4 Termal Kamera 13 Humlog Veri Kaydedici 5 Kalibrasyon Banyoları 14 Sayısal Termometreler 6 Kalibrasyon

Detaylı

Ölçüm Verileri İzleme Sistemi testo Saveris

Ölçüm Verileri İzleme Sistemi testo Saveris We measure it. Ölçüm Verileri İzleme Sistemi testo Saveris Otomatik ve kesintisiz bir şekilde ölçüm verilerini kaydetme C Tek sistem içerisinde sabit ve mobil veri izleme Birçok prob seçeneği ile kablosuz

Detaylı

DAĞITIM LİSANS BÖLGESİNDEKİ SERBEST TÜKETİCİLERİN SEVKİYAT KONTROL MERKEZİ İLE HABERLEŞME USUL VE ESASLARI

DAĞITIM LİSANS BÖLGESİNDEKİ SERBEST TÜKETİCİLERİN SEVKİYAT KONTROL MERKEZİ İLE HABERLEŞME USUL VE ESASLARI GAZDAŞ Sayfa: 1 / 9 SEVKİYAT KONTROL MERKEZİ İLE HABERLEŞME USUL VE ESASLARI Rev:00 / 04.06.2013 DAĞITIM LİSANS BÖLGESİNDEKİ SERBEST TÜKETİCİLERİN SEVKİYAT KONTROL MERKEZİ İLE HABERLEŞME USUL VE ESASLARI

Detaylı

E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ

E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ E1 ELEKTRİK İŞLERİ ÖZEL İDARİ ŞARTNAMESİ 1. Resmi kurumlardan alınması gereken (Tedaş,Telekom,Aykome,İzsu,Emniyet Md,Trafik v.s.) izin yazıları (kazı ruhsatı v.s.) yükleniciye aittir. 2. Yapım esnasında

Detaylı

KONU VE GENEL AÇIKLAMALAR... 3 1.1 AMAÇ... 3 1.2 KAPSAM... 3 1.3 GENEL AÇIKLAMALAR...

KONU VE GENEL AÇIKLAMALAR... 3 1.1 AMAÇ... 3 1.2 KAPSAM... 3 1.3 GENEL AÇIKLAMALAR... TCDD 2. BÖLGE MÜDÜRLÜĞÜ BEYLİKOVA (ESKİŞEHİR) MALZEME DEPOSUNUN GÜVENLİĞİ VE KORUNMASI İÇİN KAPALI DEVRE KAMERA (CCTV) SİSTEMİ KURULMASI İŞİ TEKNİK ŞARTNAMESİ -NİSAN 2014- - Sayfa 1/16 - İÇİNDEKİLER 1.

Detaylı

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ

SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ SAKARYA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ ELEKTRONİK-BİLİŞİM ÜRÜNLERİ TEKNİK ŞARTNAMESİ 1. KONU VE TANIMLAR 1.1. Sakarya İl Sağlık Müdürlüğünün ihtiyacı için satın alınacak muhtelif elektronik ve bilişim ürünlerini

Detaylı

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU

KURULUM VE KULLANMA KILAVUZU İçindekiler 1 Sunum... 3 2 Giriş... 4 3 Güvenlik... 5 3.1 Uyarılar (Mutlaka Okuyunuz!)... 5 3.2 Kullanılan Sembol Açıklamaları... 7 4 Kurulum... 8 4.1 Taşıma... 8 4.2 Paketin Açılması... 8 4.3 Yer seçimi...

Detaylı

2014 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ÜZÜLMEZ MÜESESESİ KAMERA KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AMAÇ TEKNİK ÖZELLİKLER

2014 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ÜZÜLMEZ MÜESESESİ KAMERA KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AMAÇ TEKNİK ÖZELLİKLER 2014 YILI TÜRKİYE TAŞKÖMÜRÜ KURUMU ÜZÜLMEZ MÜESESESİ KAMERA KONTROL SİSTEMİ TEKNİK ŞARTNAMESİ AMAÇ Kurumumuz Üzülmez Taşkömürü İşletme Müessesesi sahasında belirlenen noktalara kamera yerleştirilmesi,

Detaylı

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi

İlk Yayın Tarihi 29.04.2015 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi ŞRT.02 Çeker Ocak Teknik Şartnamesi 1 / 2 1. Çeker ocak kullanıcıyı ve laboratuvar çalışma ortamını EN14175 standartlarını sağlayacak şekilde toksik gazlardan koruyabilecek özellikte 2. Cihaz ortamdan

Detaylı

T C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu

T C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu * T C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu TÜRKİYE HALK SAĞLIĞI KURUMU BAŞKANLIĞI BULAŞICI OLMAYAN HASTALIKLAR, PROGRAMLAR VE KANSER BAŞKAN YARDIMCILIĞI KANSER DAİRE BAŞKANLIĞI GEZİCİ MAMOGRAFİ

Detaylı