Akıllı Çelik Yapılar. APEC ÜRETİM TESİSLERİ - 1 Amiral Cad. No:453 / A Karamürsel Kocaeli TÜRKİYE Tel: , Fax:

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Akıllı Çelik Yapılar. APEC ÜRETİM TESİSLERİ - 1 Amiral Cad. No:453 / A Karamürsel Kocaeli TÜRKİYE Tel: +90 262 452 90 00, Fax: +90 262 454 30 10"

Transkript

1 APEC MERKEZ OFİS - SATIŞ & PAZARLAMA Mahir iz Cad. No:13 A blok Kat: Altunizade - Üsküdar İstanbul TÜRKİYE Tel: , Fax: Akıllı Çelik Yapılar APEC ÜRETİM TESİSLERİ - 1 Amiral Cad. No:453 / A Karamürsel Kocaeli TÜRKİYE Tel: , Fax: APEC ÜRETİM TESİSLERİ - 2 Merkez Mah. Yalova İzmit yolu Cad. No:26-28 Taşköprü - Çiftlikköy Yalova TÜRKİYE Tel: , Fax:

2 Akıllı Çelik Yapılar Akıllı Çelik Yapılar

3 Akıllı çelik yapılar Smart Steel Structures (SSS) Akıllı çelik yapı sistemleri; günümüzün en gelişmiş teknolojik olanakları ile oluşturulan son derece hızlı ve güvenli yapı inşa yöntemidir. Yapının tüm taşıyıcı sisteminin vida, bulon ve bağlantı elemanları ile oluşturulduğu bu sistemde, soğuk olarak şekilendirilen üstün nitelikli galvanize çelik yapı elemanları, uluslararası standartlara uygun olarak tasarlanıp, fabrika ortamında CNC kontrollü makinelerle hatasız olarak üretilmektedir. APEC, en ileri teknolojiyle donatılmış tesislerinde, uluslararası mühendislik standartlarına uygun şekilde, yüksek kapasiteyle hafif çelik yapılar üretmekte ve müşteri talebine göre anahtar teslimine kadar bütün süreci yönetmektedir. Daha az doğal kaynak tüketerek gelecek nesillere çok daha iyi bir dünya miras bırakmak ilkesinden ödün vermeden çalışan APEC, bu bakış açısı ile hayata geçirdiği sürdürülebilir inşaat kavramını tüm çalışmalarında göz önünde bulundurmaktadır.

4 Fabrikasyon Hız Performans Estetik Özel CAD-CAM yazılımlar ile tasarlanan projeler, tamamen CNC makinelerle oluşturulmuş hızlı üretim hatlarımızda, insan hatasını sıfıra indirerek, her yapı profiline parça ve proje numaraları otomatik yazılarak üretilir. Fabrikasyon hatasız üretim Şantiyeye yapı profilleri veya duvar panelleri olarak sevk edilen taşıyıcı sistem, kolay montaj tekniğiyle en kısa sürede kurulur. Kuru ve hafif malzemeler sayesinde, temiz ve hızlı şantiye sağlanır. Hızlı ve temiz şantiye Çeliğin mucize özellikleri sayesinde güçlü ve estetik yapılar oluşturulur. Betonarme yapılara göre daha hafif olan bu yapılar, depreme karşı en üst düzeyde korunma sağlar. Güçlü ve estetik yapılar

5 Yüksek dayanımlı çelik yapılar Yüksek dayanımlı yapı çeliği Korozyona en üst düzey dayanım Bağlantı ve tesisat delikleri Yüksek üretim hızı ve kapasitesi Minimum 350 MPA (N/mm²) akma dayanımına sahip, DIN EN (s350- s390-s420) normuna uygun yapı çeliği; projeye ve yapının bölgesel şartlarına göre mühendislik hesaplamaları yapılarak kullanılmaktadır. Minimum 275 gr/m² değere sahip EN normuna uygun sıcak daldırma galvaniz kaplı çelik yapı profilleri ile korozyona en üst düzey dayanım sağlanmaktadır. Bütün bağlantı ve birleşimler cıvata, vida ile yapılmakta, kaynaklı birleşim kullanılmamaktadır. Tesisat delikleri projeye uygun olarak CNC makineler tarafından üretim sırasında otomatik açılarak, sahada mekanik ve elektrik tesisat işleri en aza indirgenmektedir. Yüksek kapasiteli üretim hattı projeye göre değişmekle birlikte, kurulu kapasite olarak m² nin üzerinde kapalı alan oluşturabilecek çelik yapı profilleri üretebilmektedir. EN 1090 normunda ve CE sertifikalı yapı tasarımı ve üretim standartlarına sahip APEC, tüm uluslararası kalite normlarını sağlamaktadır.

6 Sıradışı deneyimler Bir APEC SSS yapısının üretiminden tamamlanmasına kadar geçen süreç eşsiz bir deneyimdir. Akıllı inşaat, akıllı yapılar Bir APEC yapısının mimari tasarımdan fabrikada taşıyıcı sisteminin üretimine, montajından anahtar teslimine kadar olan süreçte modern üretim teknolojileri ile uzmanlaşmış mühendislik ve geleneksel ustalık bir araya gelmektedir. Bunlar APEC yapılarına güvenlik ve değer kazandıran öğelerdir.

7 depreme dayanım sürdürülebilir inşaat Sürdürülebilirlik, daimi olma yeteneğidir. Ekoloji bilimindeki anlamı ise biyolojik sistemlerin çeşitliliğinin ve üretkenliğinin devamının sağlanmasıdır. Yerkürenin değişmez gerçeği: Deprem! APEC SSS ile üretilen yapılar, depreme karşı en üst düzeyde dayanım sağlar. Yapı malzemesi olarak çelik, hafif ve sünek bir malzemedir. Taşıyıcı sistemi çelik ile oluşturulmuş yapılar, deprem yüklerine karşı esnek davranış sergilerler ve aynı oranda güçlü bir dayanım sağlarlar. APEC SSS, üstün mühendislik standartları ve üstün çelik kalitesi ile yerküremizin değişmez gerçeği depreme karşı en üst düzey korunma sağlamaktadır. Birleşmiş milletlerin 1987 yılındaki tanımına göre: İnsanlık gelecek nesillerin gereksinimlerine cevap verme yeteneğini tehlikeye atmadan, günlük ihtiyaçlarını temin ederek kalkınma yeteneğine sahiptir. Çelik, yüzyıllar sonra bile geri dönüştürülebilir bir malzemedir. APEC Akıllı Çelik Yapılarının yüksek ısı izolasyonu özelliği, daha az fosil yakıt tüketimi sağlamaktadır. Tüm çalışmalarını sürdürülebilir inşaat kavramı çerçevesinde yürüten APEC, doğal kaynakları daha az tüketerek, gelecek nesillere daha iyi bir dünya bırakabilmeyi ilke edinmiştir.

8 APEC SSS akıllı çözümler sunar APEC SSS, ihtiyacınıza uygun her türlü yapı inşa etmektedir. APEC SSS Akıllı Çelik Yapılar, alışveriş merkezlerinden ofis binalarına, sanayi yapılarından depolara, okullardan hizmet binaları ve sosyal tesislere, villalardan toplu konut projelerine kadar geniş bir yelpazede çözümler sunmaktadır.

9 APEC SSS sorunsuz inşaat İster çelik taşıyıcı sistem, ister anahtar teslim çözümler.. APEC, tüm dünyada bireysel müşterilere veya inşaat sektörüne, çelik taşıyıcı sistemin üretiminden anahtar teslim proje uygulamalarına kadar geniş bir yelpazede toplu çözümler sunmaktadır. Ayrıca yapı mühendisliği, mimari tasarım desteği, şantiye ve uygulama çözümleri desteği sağlamaktadır.

10 APEC Endüstriyel Yapılar RX Serisi LX Serisi FX Serisi max açıklık : 40 m max yükseklik : 12 m max açıklık : 35 m max yükseklik : 12 m max açıklık : 25 m max yükseklik : 12 m SX Serisi TX Serisi SWP Serisi max açıklık : 24 m max yükseklik : 8 m max açıklık : 17 m max yükseklik : 6 m max açıklık : 12 m max yükseklik : 5 m Fabrika binası, üretim tesisi ya da depoya mı ihtiyacınız var? APEC SSS, endüstriyel alan ihtiyaçlarınız için en ideal çözümdür. Bilinen tüm çelik yapı sistemlerinden daha az m² ye düşen çelik ağırlığı ile sağladığı ekonomi ve rekabet, montaj kolaylığı ve hız ile birleşince APEC endüstriyel yapılarını eşsiz kılmaktadır. Üstün mühendislik ürünü APEC endüstriyel yapı serileri; farklı bütçe, şartlar ve zaman kısıtlamalarına uygun çözümler getirmektedir.

11 APEC Tarım & Hayvancılık Yapıları Tarımsal ve hayvancılık yapıları için en ideal çelik yapılar! APEC, tarım ve hayvancılık için gerekli olan mahsülleri depolamak, araç ve ekipmanları korumak, yetiştirilen hayvanları barındırmak, ekilen ürünleri sera ile her mevsim yetiştirmek gibi çok çeşitli amaçlar için, binicilik tesislerinden hayvan çiftliklerine, tarımsal depolardan soğuk hava depolarına, hızlı, uzun ömürlü ve dayanıklı çelik yapı çözümleri sunar.

12 APEC Lojistik Depolar Lojistik depolama alanlarına dair bildiklerinizi unutun! APEC, üstün mühendislik tecrübesi sayesinde lojistik sektörüne gerekli olan yenilikçi ve akılcı ürünler sunarak, akıllı çelik yapıları sektörün vazgeçilmezi haline getirmektedir. Lojistik depolar için tasarlanan çeşitli modeller, hızlı çözümler üreterek, ekonomi ve güvenilirlik ile tüm dünyaya sevk edilmektedir. APEC SSS, şirket bütçenizden ödün vermeden önemli zaman tasarrufları yapabilmenize olanak sağlamaktadır.

13 APEC Spor Salonları Spor yaşamdır! Kolayca kurulabilen, ekonomik ve estetik spor salonu yapısına ihtiyacınız olduğunda, detayları düşünmenize gerek kalmadan APEC, spor salonu için gerekli olan süreçleri yönetir ve sizlere eşsiz bir inşaat tecrübesi sunar.

14 APEC Ticari Yapılar APEC SSS ile şirket merkezleri, ofisler, alışveriş merkezleri, yönetim binaları, dükkanlar, çarşılar, sağlık merkezleri APEC SSS ile hızla üretilen ticari bir yapı, ticari faaliyetlerin hızla başlamasını, ekonomik getirinin kısa sürede hayata geçmesini sağlar. Özellikle şantiye ve inşaat şartlarının zor olduğu ve süratli inşaatın gerektiği ticari yapılar için APEC SSS kesin çözümdür.

15 APEC Üniversite & Eğitim Binaları APEC SSS Eğitim yapıları, depreme dayanıklı, süratli ve işlevsel çözümler sunar. Anaokullarından üniversitelere kadar tüm eğitim yapılarında, her türlü bütçeye uygun APEC okul çözümleri bulunmaktadır. Sömestr tatili gibi kısa bir sürede inşa edilebilen APEC okulları, kesintisiz, güvenli ve sağlıklı çözümler sunmaktadır.

16 APEC Hotel-Resort-Bungalov APEC SSS ile turizm sektörüne kesin ve hızlı çözümler! APEC SSS, dünyanın her yerinde minimum inşaat süresi ve maksimum kalite ile oteller, resortlar, spa işletmeleri, bungalovlar gibi turistik yapılara, kusursuz ve akılcı çözümler sunar.

17 APEC Ev Biliyoruz ki insan bir ev inşa etmek istediğinde, ömür boyu hayalini kurduğu şeylerden belki de en önemlisini gerçekleştirir... APEC in her birey için en iyi evi üretme ve inşa etme amacı, modern üretim teknolojisi, akılcı tasarımlar ve geleneksel ustalık ile buluşarak hayata geçmektedir.

18 30 Toplu Yaşam Çözümleri Dilerseniz küçük bir site, dilerseniz bir kasaba APEC SSS, fabrikasyon ve hızlı üretim gücü sayesinde kısa sürede depreme dayanıklı yaşam merkezleri oluşturmaktadır. İnşaat sektörünü, müteahhitleri, gayrimenkul proje geliştiricilerini, kooperatifleri çağdaş çözümler ile tanıştırmaktadır.

19 (ekonomik çelik yapı çözümleri) APEC EKONA serisi ile hayalinizdeki yapıya daha ekonomik fiyatlarla ulaşın! Çiftlik evlerinden sosyal konutlara, ticari çözümlerden şantiye yapılarına, göz alıcı tasarımlara EKONA serisinde ulaşabilirsiniz. EKONA serisi ekonomik, işlevsel, kaliteli ve süratli çözüm arayanlar için idealdir.

20 PREFABRIX, yeni nesil prefabrik yapılar! Modern bir satış ofisi, ferah ve şık bir showroom ya da pratik ve ekonomik bir idari binaya mı ihtiyacınız var? APEC in yeni nesil prefabrik yapıları, tüm bu ihtiyaçlarınıza hız, fiyat ve performanstan ödün vermeden çözüm sunmaktadır. APEC in kendi geliştirdiği patentli markası PREFABRIX, geleneksel prefabrik modüler sistemlerin yerini, klasik yapıyı değiştiren estetik ve modern görünümüyle almaktadır.

21 APEC WALL System, betonarme veya ağır çelik yapılarınızın iç ve dış cephe duvarları için geliştirildi Galvanizli soğuk şekillendirilmiş çelikten SIGMA-U-C-Z profiller (Dolgu duvar) (Sürekli duvar) (Yüksek bölücü duvar) Özellikle betonarme yapılarınızın iç ve dış cephe duvarlarında projenize uygun milimetrik hassasiyetle üretilmiş APEC WALL panelleri hızlı ve akıllı çözümler sunar. Her türlü cephe ve izolasyon malzemesinin uygulanabileceği APEC WALL ürünleri ile binanız hafifler, inşaatınız kolaylaşır. Konvansiyonel çelik yapılarda sekonder taşıyıcı olarak kullanılan SIGMA-U-C-Z çelik yapı profilleri, bilgisayar kontrollü üretim hatlarımızda istenen boyda soğuk şekillendirme yöntemi ile üretilir. Farklı flanş ölçüleriyle üretilen profillerle bindirme yapılabilir. İstenen konumda ve ebatta vida/cıvata ve tesisat boşlukları APEC üretim hatlarının otomatik punch sistemiyle açılabilmektedir.

22 APEC Akademi Pratik Çatı Makasları APEC Truss, çatı makasları her türlü yapınızda hızlı, pratik, dayanıklı ve ekonomik çözüm olarak tüm profesyonellere sunulmaktadır. APEC SSS sistemi ile mühendislik hesapları çözülen bilgisayar kontrollü makinelerde hatasız üretimi yapılmış çatı makaslarımız, cıvata ve bulonlarla birleştirilmekte ve hızla şantiyenize sevk edilmektedir. Çeşitli çatı tiplerinize göre özel makas tasarımları yapılabilmektedir. APEC, sektöründe öncü kimliğinin bilinciyle, çalışanlarına çelik yapıların; tasarımı, mühendisliği ve montajı konusunda daha fazla teknik bilgi ve uygulama tecrübesi kazandırmak amacıyla üretim tesislerinde APEC Akademi yi hayata geçirmiştir. APEC Akademi uygulama alanları, insan odaklı bir eğitim sistemi sayesinde kalitenin artacağına inanarak faaliyetlerine devam etmektedir. Eksik ve hatalı uygulamaların önlenmesi, şantiyelerin ve kısıtlı doğal kaynakların etkin kullanımı, çevre sağlığı açısından büyük önem taşımaktadır. APEC Akademi ile çalışanların üretim faaliyetlerini mutlaka bilimsel bilgiye dayanarak gerçekleştirmesi sağlanmaktadır. Bu amaçla sektöre destek sağlayan akademilerin etkinleştirilmesi zorunludur. Asma kat ve normal katlarınıza ön üretimli APEC döşeme sistemleri Kat ihtiyaçlarınıza ekonomik, hızlı ve mukavemetli prefabrik çelik kirişler, değerli arsalarınızda yer kaybına neden olmadan size ekstra yaşam alanları kazandırmaktadır. APEC Mezzanine, ofis ve depolama gibi ekstra alan ihtiyaçlarınızı kolayca çözmenizi sağlamaktadır.

23 APEC üretim tesisleri APEC Üretim / AR-GE / Lojistik Tesisleri APEC Karamürsel üretim tesisleri, m² kapalı, m² açık alana ve son teknolojilerle donatılmış alt yapıya sahiptir. Tüm roll-form(otomatik soğuk şekillendirme) imalatlarımız, APEC Karamürsel tesislerinde gerçekleştirilmektedir. Numune yapılarımızın sergilendiği, endüstriyel yapı, modüler yapı ve kaplama malzemelerinin üretildiği APEC Yalova tesisleri, m² açık ve m² kapalı alana sahiptir. Geniş bir alana yayılmış showroomlarımız burada incelenebilmektedir. İmalat, mühendislik, tasarım, AR-GE alt departmanları ve 120 personeliyle APEC üretim departmanı, dünyanın her yerine yapı çözümleri sunmaktadır. APEC ürünlerinin yüklemeleri APEC Yalova tesislerinde yapılmakta ve tüm dünyaya buradan sevk edilmektedir.

Yağmur için efektif çözüm.

Yağmur için efektif çözüm. Geberit Tesisat Sistemleri Tic. Ltd. Şti. Koşuyolu Cad. No:33 34718 Kadıköy İstanbul sales.tr@geberit.com www.geberit.com.tr Yağmur için efektif çözüm. Geberit Çatı Drenaj Sistemi int.tr 21036-12/118 Geberit

Detaylı

Alüminyum Cephe Bisam la Yeniden Tanımlanıyor...

Alüminyum Cephe Bisam la Yeniden Tanımlanıyor... Alüminyum Cephe Bisam la Yeniden Tanımlanıyor... NTC Tower İTO, 2009 5. Başarılı Kobi Yarışması Teknoloji ve İnovasyon Birincilik Ödülü İÇİNDEKİLER Hakkımızda 05 Prensiplerimiz 07 Tekliften Montaja Süreç

Detaylı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı

Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Tüm ihtiyaçlarınız için tek bir çözüm ortağı Hakkımızda IPS PETROL ÜRÜNLERİ ENERJİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. 2010 yılından bu yana deneyimli kadrosu ile birçok yerli ve yabancı firma için danışmanlık ve temsilcilik

Detaylı

GEYİK İSKELE. 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... www.gyp.com.tr info@gyp.com.tr

GEYİK İSKELE. 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... www.gyp.com.tr info@gyp.com.tr GEYİK İSKELE 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... 444 7 497 G Y P www.gyp.com.tr info@gyp.com.tr 1997 den Beri Güçlü ve Profesyonel Kadro ile Hep Daha İyiye... GEYİK İSKELE Firma

Detaylı

İNDEKS 04 10 18 32 3

İNDEKS 04 10 18 32 3 İNDEKS 04 10 18 32 3 HAKKIMIZDA Bedük Grup temellerini Pvc sektöründe Egesu Ltd. Şti ile 2000 yılında montaj bayii olarak attı. Genç,dinamik yöneticileri, çalışan personelin azim ve gayretiyle kısa sürede

Detaylı

85. Yılımızı Kutluyoruz!

85. Yılımızı Kutluyoruz! S AY I 37 MAYIS 2012 anada Truva Kiremit Çatı ve Cephe Dünyası Türkiye nin bir Numaralı Kiremidi 1927 den beri... Sistemleri 85. Yılımızı Kutluyoruz! 1927 yılında Eskişehir'de temelleri atılan,günümüzde

Detaylı

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği

Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği Answers for infrastructure. HVAC bina teknolojisi güçlü ortaklardan gelen kalite ve enerji verimliliği HVAC bina teknolojisi deneyimli ortaklardan gelen enerji tasarrufu ve garantili konfor Siemens in

Detaylı

REHAU YERDEN ISITMA / SERİNLETME HIZLI. KOLAY. GÜVENLİ KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ

REHAU YERDEN ISITMA / SERİNLETME HIZLI. KOLAY. GÜVENLİ KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ REHAU YERDEN ISITMA / SERİNLETME HIZLI. KOLAY. GÜVENLİ KONFOR VE ENERJİ VERİMLİLİĞİ www.rehau.com.tr Yapı Otomotiv Endüstri PAZARDA HEDEFE ODAKLI SİSTEMLİ YENİLİKLER REHAU, yapı sektörüne yönelik enerji

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Referanslar S. 52-88

İÇİNDEKİLER. Referanslar S. 52-88 İÇİNDEKİLER Hakkımızda S. 4-5 Misyon-Vizyon-Değerler S. 6-7 İş Sağlığı, Güvenlik ve Çevre Politikası S. 8 Kalite Belgeleri S. 9-10 Fabrika - Üretim S. 11 Pencere Teknolojisi S. 12 Tasarım Seçenekleri Renk

Detaylı

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr

BALCIOĞLU. BALCIOĞLU HAKKIMIZDA Balcıoğlu şirketler grubu, 1985 yılında, bugün Balko Felsefesi BALCIOĞLU. www.balcioglu.com.tr BALCIOĞLU Bugün Plywood ürün grubunun üretiminde dünyada söz sahibi olan Rusya, Finlandiya, Brezilya, Endonezya, Malezya, Çin ve daha birçok ülke ile Balko Plywood Ürün Standardı altında dünyanın hemen

Detaylı

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE

1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE 1927 2011 1927 DEN GÜNÜMÜZE... YAPTIĞIMIZ HER ŞEYİN MERKEZİNDE Volvo, mükemmel bir mühendislik mirasına sahiptir. Volvo İş Makinaları, bu makinaları kullanan insanların etrafında tasarlanmaktadır. Daha

Detaylı

İÇİNDEKİLER. Erdemir Ar-Ge Merkezi. Vizyon. Çevresel Performans. Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı. 2020 Vizyonumuz. Çevre Yönetim Yaklaşımı

İÇİNDEKİLER. Erdemir Ar-Ge Merkezi. Vizyon. Çevresel Performans. Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı. 2020 Vizyonumuz. Çevre Yönetim Yaklaşımı SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK RAPORU 2014 İÇİNDEKİLER Vizyon 3 Erdemir Yönetim Kurulu Başkanı Mesajı 4 2020 Vizyonumuz 6 Rapor Kapsamı 8 Erdemir ve İsdemir Yönetim Sistemleri Politikası 9 Kurumsal Profil ve Ekonomik

Detaylı

MF/1. Viessmann Grubu

MF/1. Viessmann Grubu MF/1 Viessmann Grubu Enerji Tüm canlılar için enerji gereklidir. Güçlü bir endüstri, konfor ve refahın temelini konforlu bir ısı, rahatlatıcı bir serinlik, güçlü buhar ve kendi ürettiğiniz elektrik enerjisi

Detaylı

DEPREME DAYANIKLI YAPILARDA TÜNEL KALIP SİSTEMİNİN KULLANILMASI

DEPREME DAYANIKLI YAPILARDA TÜNEL KALIP SİSTEMİNİN KULLANILMASI DEPREME DAYANIKLI YAPILARDA TÜNEL KALIP SİSTEMİNİN KULLANILMASI Ahmet APAY 1, Emine AYDIN 1, Pelin YILMAZ 1 aapay@sakarya.edu.tr, emineb@sakarya.edu.tr, pozgun@sakarya.edu.tr Öz: Türkiye, içinden çok sayıda

Detaylı

Bir ilk: İstanbul da otomatik tırmanır kalıp

Bir ilk: İstanbul da otomatik tırmanır kalıp Doka Xpress Kalıp Dergisi 2015 Bir ilk: İstanbul da otomatik tırmanır kalıp Şantiyede güvenli çalışma Türkiye de 15 gökdelen için kullanılan koruma perdesi Xclimb 60. Yeni dönüm noktası Crescent City ve

Detaylı

Çelikten Gelecek. 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr. erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline.

Çelikten Gelecek. 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr. erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline. Çelikten Gelecek 1965 ten bugüne... İhtiyaç duyduğunuz her an yanınızdayız. www.erdemir.com.tr erdemir.sales@erdemir.com.tr / www.erdemironline.com İçindekiler Türk Demir Çelik Sektörünün Öncü Kuruluşu

Detaylı

2 MW sınıfının standardı. Senvion MM serisi.

2 MW sınıfının standardı. Senvion MM serisi. 2 MW sınıfının standardı. Senvion MM serisi. Performans sadece megavatla ölçülemez. 25 yılı aşkın deneyimimiz ve 5,000'i aşkın rüzgar türbini kurulumumuz, şirketimizin rüzgar enerjisi sektöründeki en tanınmış

Detaylı

Kayseri de yüksek teknoloji ile Türkiye nin panjur ve penceresini üretiyoruz. CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ.

Kayseri de yüksek teknoloji ile Türkiye nin panjur ve penceresini üretiyoruz. CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Kayseri de yüksek teknoloji ile Türkiye nin panjur ve penceresini üretiyoruz. R CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. R CAM. PVC PEN. KAPI PANJUR SİST.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. 1987 yılında panjur, kepenk

Detaylı

2 www. metro mekanik.com

2 www. metro mekanik.com 2 www.metromekanik.com www.metromekanik.com 3 Medikal Gaz Sist. Endüstriyel Mutfak Dürüstlük Samimiyet Güvenilirlik Çözüm Profesyonellik Güç 4 www.metromekanik.com Kojenerasyon Enerji Bahçe Sulama Bina

Detaylı

Merhaba Sevgili Arkadaşlar; MB Holding olarak kurumsallaşma. etabıyla yaza merhaba diyoruz.

Merhaba Sevgili Arkadaşlar; MB Holding olarak kurumsallaşma. etabıyla yaza merhaba diyoruz. İmtiyaz Sahibi MB Holding adına Muharrem Balat Genel Yayın Yönetmeni Gamze Aşnük Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şeyda Helvacı Yayın Kurulu Şeyda Helvacı Lale Aras Ömer Okuyucu Grafik/Tasarım Mark&Mark İletişim

Detaylı

bozkayayapi.com Bilgi deneyimle birleşiyor, çözüm oluyor! BOZKAYA YAPI Tel: 0216 365 78 90 pbx 0216 365 78 92 (fax)

bozkayayapi.com Bilgi deneyimle birleşiyor, çözüm oluyor! BOZKAYA YAPI Tel: 0216 365 78 90 pbx 0216 365 78 92 (fax) Katalog Tasarım : www.mustafagul.com Bilgi deneyimle birleşiyor, çözüm oluyor! BOZKAYA YAPI Adres: DUDULLU ORGANİZE SANAYİ BÖLGESİ DES SANAYİ SİTESİ 1. CADDE C-3 BLOK NO:2 YUKARI DUDULLU İSTANBUL Tel:

Detaylı

Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U

Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U KALEL, çevreyolundaki yeni yerinde hizmetinizde... Çatı kaplama, mantolama, ısı ve su yalıtımı sorunlarınızda en kaliteli ürünleri, en ekonomik biçimde hizmetinize sunuyoruz.

Detaylı

www.d-sistem.com.tr D SİSTEM YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ

www.d-sistem.com.tr D SİSTEM YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ www.d-sistem.com.tr D SİSTEM YANGIN GÜVENLİK SİSTEMLERİ İÇİNDEKİLER Hakkımızda FM200 Temiz Gazlı Söndürme Sistemleri CO₂ Gazlı Söndürme Sistemleri Inert Gazlı Söndürme Sistemleri NOVEC 1230 Söndürme Sistemleri

Detaylı

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV

HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV HAREKET, HASSASİYET GEREKTİRİR RULMANLAR, LİNEER PARÇALAR, OTOMOTİV Ya daha iyisi olun ya da iyi olmayı bırakın Dünyanın önde gelen rulman, lineer teknoloji parçaları ve direksiyon sistemleri üreticilerinden

Detaylı

FİYAT KATALOĞU 2015. Armatürler, Duş Sistemleri, Musluklar. adell.com

FİYAT KATALOĞU 2015. Armatürler, Duş Sistemleri, Musluklar. adell.com FİYAT KATALOĞU 2015 Armatürler, Duş Sistemleri, Musluklar adell.com Adell Armatür ve Vana Fabrikaları A.Ş. YIL adell.com SEKTÖRDE 35. YIL Değerli iş ortağımız, 1981 yılından bugüne sektörümüze hizmet vermekten,

Detaylı

ALTERNATİF ENERJİ SİSTEMLERİ

ALTERNATİF ENERJİ SİSTEMLERİ ALTERNATİF ENERJİ SİSTEMLERİ ENERJİ ÇÖZÜMLERİNDE GOLD ENERGY GOLD ENERGY, üretmiş olduğu alternatif enerji çözümleriyle, kullanıcılara daima maksimum konfor ve yüksek verimli seçenekler sunan, bunları

Detaylı

HER ZAMAN GÜVENEBİLECEĞİNİZ TEK ŞEY:KALİTE

HER ZAMAN GÜVENEBİLECEĞİNİZ TEK ŞEY:KALİTE HER ZAMAN GÜVENEBİLECEĞİNİZ TEK ŞEY:KALİTE KONU KALİTE OLDUĞUNDA ASLA ÖDÜN VERMEYİZ Armatürler gündelik hayatımızın ayrılmaz parçasıdır; onları her gün hijyen, güvenlik ve konforun vazgeçilmez olduğu banyolarımızda,

Detaylı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı

MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı MUSTAFA AYDOĞDU Yönetim Kurulu Başkanı Saygıdeğer Sanayici Dostlarım; Takım tezgahları, sanayi üretiminin temelidir. Bu sebeple ekonomik ömrü ortalama 20 yıl olan tezgahların verimli kullanılabilmesi tüm

Detaylı

Yılların hayali gerçek oluyor. Başkan dan. Başkent OSB kalitesini belgeledi. Yeni yıl, yeni umutlar, yeni hedefler... Yeni yıl her zaman yeni

Yılların hayali gerçek oluyor. Başkan dan. Başkent OSB kalitesini belgeledi. Yeni yıl, yeni umutlar, yeni hedefler... Yeni yıl her zaman yeni l Yıl:11 l Sayı: 38 l Ocak 2015 l ÜCRETSİZDİR Yılların hayali gerçek oluyor Yolumuz yapılıyor Başkent OSB yi Eskişehir ve Sincan üzerinden İstanbul yoluna bağlayan Anadolu Otoyolu bağlantı yolu ihaleye

Detaylı

Prefabrike Yapıların Başlıca Tasarım İlkeleri

Prefabrike Yapıların Başlıca Tasarım İlkeleri Atatürk Üniv. Ziraat Fak. Derg. 35 (3-4), 235-240, 2004 Prefabrike Yapıların Başlıca Tasarım İlkeleri Ayla P. AMİL, Abdulkadir Cüneyt AYDIN Atatürk Üniversitesi, Mühendislik Fakültesi, İnşaat Mühendisliği

Detaylı