SERAMİK UYGULAMA TEKNİKLERİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SERAMİK UYGULAMA TEKNİKLERİ"

Transkript

1 SERAMİK UYGULAMA TEKNİKLERİ SERAMİK ÇEŞİTLERİ Yer Karoları Mutfak banyo, tuvalet ve diğer iç mekanların duvar ve zeminlerinde ; ayrıca kapatılmış, balkon, teraslar, oto yıkama yerleri, laboratuar vb. mekanların iç ve dış duvarlarında ve zeminlerinde kullanılır. Duvar Karoları Mutfak, banyo, tuvalet gibi mekanların duvarlarında, ayrıca restaurant, kafeterya, otel, oto yıkama yerleri, laboratuarlar vb. mekanların, iç duvarlarında kullanılır. Sırlı Porselen Ağırlıklı olarak dış mekanların olmak üzere, konutlarda, balkonlarda, teraslarda, havuz kenarlarında, iş-alışveriş merkezleri gibi yük ve yaya trafiğinin yoğun olduğu tüm, iç dış mekanların duvar ve zeminlerinde kullanılır. Digital Tile Ürünlerimiz Ağırlıklı olarak sırlı porselen bünyesi ile üretilen digital teknoloji kullanılarak üretilen bu ürünlerimiz sırlı granit bünyeli olanlar bu ürün grubu kadara mukavemetlidir ve her türlü iç ve dış mekanlarda kullanılabilir.çoğunlukta rölyefli yapıya sahip bu özel ürün grubumuz hem yer hem duvarda kullanılabilmektedir.bu konuda detaylı bilgiyi hem internet sitemizden hem de bayilerimizden öğrenebilirsiniz.

2 Belirtilen özellikleri dolayısı ile diğer sırlı granitlerimizden ayrılan diğer bir farkı döşeme sırısında ustalarımızın normal kesme makinaları ile kesim yapılmaması gerekmektedir.tüm Digital Tile ürünlerimiz yüzey yapıları ve sahip oldukları yüksek mukavemet sebebi ile sulu kesme makinaları ile kesilmelidir. Dekor Seramikleri Her türlü ürünlerimiz ile bütünlük kazanması ve dekoratif,estetik olarak mekanların görüntüsünü zenginleştiren özel şekilli veya seramik ile aynı ebatta dekoratif amaçlı üretilen özel üretimlerdir. Dekor seramikleri dekoratif amaçlı üretildiğinden diğer seramiklere göre daha narin yapıya sahiptir.bu nedenle gerek döşeme sırasında gerekse temizleme sırasında hem ustalarımı hemde nihai kullanıcılarımızın özen göstermesi gerekir.özellikle altın,platin,bronz görüntülü metalik efektli dekorlarda asla klorak veya asit baz özelliği olan kimyasallarla ve deterjanlar ile temizlemeyiniz.sadece ıslak nemli bez ile fazla baskı uygulanmadan temizlenmelidir. SERAMİK UYGULAMALARI GENEL KURALLARI _Seramik kutularını açmadan önce, kullanacağınız ürünlerin tonalite ve kalibre numaralarının aynı olup olmadığını kontrol ediniz. _Seramik döşenecek yüzeyleri öncelikle, kir, toz ve yalıtkan maddelerden arındırınız ve temizleyiniz.

3 _Seramik döşeme işlemlerine daima, görünen köşelerden başlayınız. Parça seramikleri kapı, dolap arkası gibi görünmeyen noktalarda kullanınız. _Aynı tonalite ve kalibre kodlu ürün kutularını karıştırarak, karolar arasında derz boşluğu kalacak şekilde, derz artısı kullanarak döşeyiniz. _Seramik uygulamaları sonrasında, kullanım yüzeyinde kalan her türlü inşaat malzemesi artığını, uygun temizlik malzemeleri ile 24 saat içerisinde temizleyiniz.

4 STOKLAMA ve KUTU ÜSTÜ BİLGİLERİ STOKLAMA YÖNTEMLERİ Depo Sorumluları İçin ; _Seramikleri cins, ebat, kalibre ve renk tonuna göre grup grup düzenli bir şekilde yerleştiriniz. _Seramikleri dik stoklayınız. _Palet barkodlarını kesinlikle palet üzerinden çıkartmayınız. _Müşteriye aynı kalite, tonalite ve kalibre ürün veriniz. _Seramik ürünleri, shrink naylon ile stoklayarak, nemden ve ıslanmadan koruyunuz. _Özellikle beyaz renkli duvar karolarında ve uygun şartlarda stoklanmayan ürünlerde, ıslanmaya bağlı olarak yüzey renginde gri ton oluşacaktır. _Paletin altında kalan ıslanmamış ürünler ile birlikte döşendiğinde tonalite farkı sorunu oluşturacaktır. Nihai Müşteriler İçin ; _Kutu üstü bilgileri aynı olan ürünleri kullanınız. Ürünler aynı kalite, kalibre ve tonalite olmalıdır. _Açık renkli tercih edilen duvar karosu ürünlerinde saklama koşulları önemli olup ıslanmış, deforme olmuş ürünleri kabul etmeyiniz ve döşemeyiniz. Bu ürünlerin döşenmesi durumunda baştan görünmeyen renk farklılıklarının döşendikten sonra çok daha belirgin olacağını unutmayınız. _Ürünün kimliğini gösteren ve son derece önemli olan kutu üstü bilgelerinin açılımı bir sonraki sayfadadır.

5 Farklı Renk Tonlarında Karışık Döşenmiş Ürünler Aşağıdaki resimde; Uygun şartlarda stoklanmamış,yağmur,kar vb.gibi hava koşullarından dolayı bünyesine aşırı su almış,ıslanmış olan karolarının normal(kuru) karolar ile karışık döşenmesi sonucu oluşan farklılık görünmektedir.

6 Kutu Etiket Bilgilerinin Açılımı MEKANLARA UYGUN ÜRÜN SEÇİMİ _Mekanların kullanım amacına uygun seramikler seçilmelidir. _Karo seramik döşenecek alanların, kullanım amacı mutlaka dikkate alınmalıdır. _Yer karolarının teknik özelliklerine bakılarak, kullanılacak alanın yük ve yaya trafik yoğunluğuna göre ; sırlı yüzey aşınma direnci uygun olan seramikler seçilmelidir.yoğun yük ve yaya trafiği olan otel, okul, alışveriş merkezi v.b. mekanlara, sırlı aşınmaya dirençli olan PEI IV veya PEI V olarak sınıflandırılan seramikler seçilmelidir. RENK TON DEĞİŞİMİ NEDİR? Değerli müşterilerimiz; Ürünlerimizin tasarımından kaynaklanan desendeki baskılarının değişimlerine göre kutu etiketlerimizde belirttiğimiz renk tonu değişimi aşağıdaki gibi bir sınıflama yapılmaktadır.almış olduğunuz üründen 1 kutu açıldığında desendeki değişimler ile kutu içinden çıkan karolar arasındaki görünümler ürünlerimizin tasarımına göre farklılık gösterir.

7 Aynı parti üretimden çıkan karolar arasındaki renk ve doku farkı, tüm seramik karolarında olduğu gibi malzemenin doğası gereği gözle görülmeyecek kadar azdır. Birbirine yakın renklerden olusan karolar arasında, yüzey dokusunda ve baskı desenlerinde açıkca ayırtedilebilir farklar vardır. Tek bir karoda bulunan ana renkler diğer karolarda da mevcuttur. Ancak renk şiddetleri karolar arasında önemli farklılıklar gösterir.genellikle rustik karolarda kullalılan bir tasarım anlayışıdır. Karodan karoya gelişigüzel renk farklılıkları görülür böylelikle bir karonun renkleri diğerinden tamamen farklı olabilir. Ancak genelde renkler arası bir harmoni vardır. Bu nevi ürünler kutulardan da gelisi güzel çıkacaktır. Genellikle rustik karolarda kullanılan bir tasarım anlatyışıdır.renk ve doku varyasyonu, tesislerimizde kontrol edilebilir. Bir parametre olup, bazı ürünlerde pazar talepleri ve tasarımı gereği ürün geliştirme aşamasında özellikle oluşturulmaktadır. KUTU ETİKETLERİNDEKİ RENK TONU NEDİR? Ürünlerimizin üretimleri esnasında oluşabilen ton farlılıklarının karıştırmadan ayrı partiler halinde müşterilerimize sunmak adına ürünlerimizde kutu etiketleri üzerinde renk tonu olarak belirttiğimiz aşağıdaki renk tonu sınıflama sistemini uygulamaktayız.ürünlerinizi teslim aldığınızda kutu etiketleri üzerindeki renk tonu sınıflarının aynı olmasına dikkat ediniz. RENK TONU SINIFLARI : En Açık Açık Normal Koyu En Koyu Yeni Kod

8 Daha fazla bilgi için internet sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.www.egeseramik.com Önemli Uyarı: Müşterilerimiz ürünleri teslim alırken tüm kutu etiketlerindeki Renk Tonu kodlarının aynı olmasına dikkat etmelidir.farklı Renk Tonu olan seramikler ton farklılığı yaratacağı için aynı mekana döşenmez. YAPIŞTIRICI SEÇİMİ _Açık renk seramikler ve diğer kaplama malzemelerinde yapıştırıcı olarak, mutlaka beyaz renkli seramik yapıştırıcıları kullanılmalıdır. _Koyu renkli karolarda ve diğer kaplama malzemelerinde ise ; gri renkli seramik yapıştırıcıları kullanılabilir. KAPLAMA YÜZEYİNİN HAZIRLANMASI _Seramik kaplanacak yüzeyler, uygulama öncesi öncelikle kir, yağ, sabun, zift, toz, yağlı boya, kireç, badana vb malzemelerden arındırılmalıdır. _Kaplama yapılacak duvarlar şakülünde, yatay zeminler ise terazisinde(düzleminde) olmalıdır. _Döşeme işlemleri öncesinde, tüm kaplama yapılacak yüzeylerde astarlama, tamir ve yalıtım işlemlerinin tamamlanması gereklidir. DİKDÖRTGEN BÜYÜK EBATLARIN DÖŞEME TEKNİKLERİ 25 X X X X X 45 Ölçülerindeki dikdörtgen ürünlerde döşeme sonucunda problem yaşanmaması için, kaydırmanın karonun uzun kenarının ¼ lük kısmından yapılması, mutlaka gereklidir. (Örneğin ; uzun kenar 60 cm ise kaydırma maksimum 15 cm den yapılacaktır.) Karonun tam ortasından yapılan seramik döşeme uygulamaları, kesinlikle önerilmez.

9 REKTİFİYELİ ÜRÜNLERİ DÖŞEME TEKNİKLERİ Rektifiye, büyük ebatlarda oluşabilecek boyut farklılıklarını indirmek için yapılan bir boyutlandırma işlemidir. Rektifiye işlemi sonrasında karoların kenarlarındaki eğimli kısımlar alındığı için görüntü bütünlüğü de sağlanmış olmaktadır. Rektifiye ürünleri, asgari 2mm lik derz artısı ile döşenmelidir. Ege Seramik tarafından önerilen 3 mm dir. Derzli döşeme, yeni binaların oturmasına bağlı olarak oluşabilecek çatlakları da önlemektedir.

10 DIŞ MEKANLARDA SERAMİK UYGULAMALARI _Dış mekanlarda özellikle teras, balkon ve havuz gibi mekanlarda, öncelikle su yalıtımı yapılmalı daha sonra mutlaka sırlı porselen karolar kullanmak suretiyle, döşeme işlemi gerçekleştirilmelidir. _Döşeme esnasında, yapıştırıcı ve derz dolgu malzemesi olarak, kesinlikle fleks grubu yapıştırıcılar ve fleks grubu derz dolgu malzemeleri kullanılmalıdır. _Dış mekanlarda, standart seramik karolarının kullanılması sonucunda ; sırlı yüzeylerden, gövdeden, kütle kaybı ve gövde çatlakları oluşması gibi ciddi sorunlar yaşanabilir. LİNEER ÜRÜNLERİ DÖŞEME TEKNİKLERİ _Lineer ürünleri, duvar karolarının sırlı ön yüzeylerinin, 2.5 cm ve katları ölçülerde kare veya dikdörtgenler oluşturmak için, yaklaşık 2 mm derinliğinde kesilmesi ile ortaya çıkan bir tasarım biçimidir.

11 _Lineer ürünlerin döşenmesi esnasında, standart derz aralığının dışında, 2 mm derz boşluğu verilerek, döşeme işlemi yapılmalıdır. _Standart derz aralığı (3mm) verilerek yapılan lineer döşemelerde, görüntü bütünlüğü kaybolmaktadır. PEI DEĞERLERİ PEI I : Çıplak ayakla veya yumuşak tabanlı ayaklıklar ile dolaşılan zeminlere uygundur. PEI II : Yumuşak veya normal tabanlı ayakkabılar ile dolaşılan zeminlere uygundur. PEI III : Noramal tabanlı ayakkabılar ile dolaşılan zeminlere uygundur. PEI IV : Trafiğin yoğun olduğu banka, okul, otel lobileri gibi zeminlere uygundur. PEI V : Yük ve yaya trafiğinin olduğu zeminlere uygundur. Kaymazlık değeri R ile ifade edilir.

12 R09 : Giriş alanları, banyolar, mutfaklar, eczaneler, bankalar, okullar ve oteller için uygundur. R10 : Depo alanları için uygundur. R11:Lokanta, havuz ve yemekhaneler için uygundur. R12 : İtfaiye binaları, araç park yerleri, endüstriyel mutfaklar için uygundur. R13 : Hayvancılık tesisleri, deri,tekstil fabrikaları, yağ üretim tesisleri için uygundur. LEKE TÜRÜ Makine yağı lekesi Sentetik yağ lekesi Lastik, kauçuk izi Plastik boya, badana Mum lekesi Çıkmayan kalem izi Derz çimento harcı Bitkisel yağ lekesi Hayvansal yağlar Günlük temizlik Mürekkep, sabit kalem Pas +oksitlenme, kireç lekesi Selülozik-Sentetik yağlı boya ÇÖZÜMÜ Saf alkol, karbonatlı su Sıvı deterjanlar, solvent Aseton, organik solventler Fırça, su, sünger Solvent, tiner, terebentin Alkali, solvent Hidroklorik, sülfirik asit Alkali, sıvı deterjanlar Sudkostik Normal sıvı deterjanlar Sıvı detejanlar, hidroklorik sülfirik asit Kireç sökücü, fosforik asit, hidroklorik asit Selülozik tiner, sentetik tiner Bira, şarap, kahve, kola, Sıcak su, deterjanlar, oksijenli su, Dondurma, çay çamaşır suyu

13 Rektifiyeli ürünler başta olmak üzere, büyük ebatlı ürünlerin döşenmesi konusunda, bayilerimizin tavsiye ettiği Ege Seramik Ustalarını tercih ediniz.

Atölye / Depo El Kitabı. İşleme - Uygulama, Stok - Sevkiyat Yöntemleri ve Ürün Bilgileri

Atölye / Depo El Kitabı. İşleme - Uygulama, Stok - Sevkiyat Yöntemleri ve Ürün Bilgileri Atölye / Depo El Kitabı İşleme - Uygulama, Stok - Sevkiyat Yöntemleri ve Ürün Bilgileri 1 Çimstone kuvars esaslı kompoze taştır. Kuvars, doğadaki en sert mineral taşlardan biridir. Yapısını oluşturan

Detaylı

çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar İç cephe

çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar İç cephe çözüm REHBERİ 2013 Seramik uygulamaları Dış cephe uygulamaları Dış cephe ısı yalıtım uygulamaları Su yalıtım uygulamaları Teknik uygulamalar Zemin sistemleri İç cephe uygulamaları Weber de yenilikler devam

Detaylı

2012 Uygulama Rehberi

2012 Uygulama Rehberi 2012 Uygulama Rehberi Kalekim Uygulama Rehberi Kalekim Uygulama Rehberi 1 İçindekiler Seramik Uygulamaları 02 03 04 05 06 07 08 09 10 11 Mevcut Seramik Üzeri Seramik Uygulaması Alçıpanel ve Alçı Yüzeyler

Detaylı

1. 2 yıl uygulama sigortası ve 10 yıl ürün garantisi ürün uygulanmasının bittiği tarihten itibaren başlar.

1. 2 yıl uygulama sigortası ve 10 yıl ürün garantisi ürün uygulanmasının bittiği tarihten itibaren başlar. GARANTİ BELGESİ GARANTİ TANIMI Kalekim Kimyevi Maddeler San. ve Tic. A.Ş. ( Kalekim A.Ş. ) aşağıda belirtilmiş olan koşullara tabi olmak üzere bu belgede listelenen Kalekim ürünleriyle Garantili Usta tarafından

Detaylı

Kalite yapının kimyasındadır. ÜRÜN KATALOĞU YAPI KİMYASALLARI ISI YALITIM SİSTEMLERİ İNŞAAT BOYALARI. www.grofen.com

Kalite yapının kimyasındadır. ÜRÜN KATALOĞU YAPI KİMYASALLARI ISI YALITIM SİSTEMLERİ İNŞAAT BOYALARI. www.grofen.com Kalite yapının kimyasındadır. ÜRÜN KATALOĞU YAPI KİMYASALLARI ISI YALITIM SİSTEMLERİ İNŞAAT BOYALARI Hazırlayan: Pelin ÜNAL (Kimya Mühendisi) BASIM TARİHİ 2013 ÖNSÖZ 30 yıllık inşaat sektörü tecrübesiyle

Detaylı

Yapı Kimyasalları. www.stroton.com

Yapı Kimyasalları. www.stroton.com Yapı Kimyasalları www.stroton.com İÇİNDEKİLER 002 003 004 005 006 007 008 009 010 011 012 013 014 016 017 018 022 024 026 028 030 031 032 034 036-039 040-043 046 047 048 050 052 054 056 057 058 059 060

Detaylı

Her Yapıda! www.doganaytugla.com

Her Yapıda! www.doganaytugla.com www.doganaytugla.com Her Yapıda! DOĞANAY TOPRAK SANAYİ ve TİCARET A. Ş. Bugün 30.000 m² kapalı olmak üzere, toplam 500.000 m² alanda faaliyetlerini sürdüren DOĞANAY TOPRAK SANAYİ ve TİCARET A. Ş. kurulduğu

Detaylı

Derz Dolgu Malzemeleri

Derz Dolgu Malzemeleri Kalekim Derz Dolgu Malzemeleri Derz Dolgu Malzemeleri FUGA ULTRAFUGA FUGAFLEX ULTRAFUGAFLEX ULTRAFUGAFLEX TOZUMAZ FUGATECH FUGAPOOL EPOTECH FUGASİM 6 Kalekim Derz Dolgu Malzemeleri 2000 FUGA Derz Dolgu

Detaylı

Yapı Kimyasalları Ürün Kataloğu

Yapı Kimyasalları Ürün Kataloğu Yapı Kimyasalları Ürün Kataloğu İÇİNDEKİLER Seramik Yapıştırıcıları ve Derz Dolgular SELİX-FİX 100 SELİX-FİX 110 SELİX-FİX 150 SELİX-FİX 170 SELİX-DERZ 300 SELİX-DERZ 330 SELİX-DERZ 350... 6... 7... 8...

Detaylı

KARO SERAMİK UYGULAMASI

KARO SERAMİK UYGULAMASI Mekanik tespit ve bağlanma. Çimento gibi mineral bağlayıcı içeren su ile karıştırılan harçlar, kaplama malzemesinin (düşük veya yüksek su emme yüzdesine sahip karolar) ve uygulandıkları zeminin porözitelerine

Detaylı

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. BİNA İÇİ ATIK SU TESİSATI

ÖĞRENME FAALİYETİ 1 1. BİNA İÇİ ATIK SU TESİSATI ÖĞRENME FAALİYETİ 1 ÖĞRENME FAALİYETİ 1 AMAÇ Bina içi atık su tesisatının bölümlerini, döşenmesinde dikkat edilecek hususları öğrenecek, standartlara uygun olarak boruların çaplarını hesaplayabilecek ve

Detaylı

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası SU YALITIM ÜRÜNLERİ ISONEM HYBRID...002 Yeni Nesil Yalıtım ve Zemin Kaplaması ISONEM MS POLYMER...003 MS Polymer ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN...004

Detaylı

İçindekiler SU YALITIM MALZEMELERİ SU YALITIM UYGULAMA BİLGİLERİ İZOLATEX PLUS İZOLATEX UV ULTRALASTIC İZOLİNE ASTAR İZOPUR TRANS KALEKİM PAH BANDI

İçindekiler SU YALITIM MALZEMELERİ SU YALITIM UYGULAMA BİLGİLERİ İZOLATEX PLUS İZOLATEX UV ULTRALASTIC İZOLİNE ASTAR İZOPUR TRANS KALEKİM PAH BANDI 2013 Kalekim Yapı Kimyasalları Kataloğu 1 İçindekiler 15 YAPIŞTIRICILAR 73 SU YALITIM MALZEMELERİ 119 KATKILAR 16 SERAMİK UYGULAMA BİLGİLERİ 74 SU YALITIM UYGULAMA BİLGİLERİ 120 KALEKİM LATEX 25 KALEKİM

Detaylı

ÜRÜN KILAVUZU. yapılarda altın koruma. www.stratakim.com

ÜRÜN KILAVUZU. yapılarda altın koruma. www.stratakim.com ÜRÜN KILAVUZU yapılarda altın koruma www.stratakim.com ZİRVE YAPI KİMYASALLARI ve KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Yulaflı Köyü Hacı Şeremet Mevkii, 4. Sok. No: 21/A Çorlu / TEKİRDAĞ - TÜRKİYE Tel: 0 282 771

Detaylı

Kalekim Fiyat Listesi

Kalekim Fiyat Listesi Kalekim Fiyat Listesi 2015-1 kale.com.tr Kalekim 2015-1 Fiyat Listesi 1 İçindekiler 02 06 12 22 24 28 30 32 34 35 36 38 40 Yapıştırıcılar Yapıştırıcı Ürünleri Öneri Tablosu Derz Dolgu Malzemeleri Derz

Detaylı

ÖZGÜN VE MODERN SIK VE SICAK SADE VE ZAMANSIZ

ÖZGÜN VE MODERN SIK VE SICAK SADE VE ZAMANSIZ ÖZGÜN VE MODERN SIK VE SICAK SADE VE ZAMANSIZ Mekan ruhu biçimlendirir. Yapılara ruhunu veren ise onu tasarlayandır. Bu döngü insan ile yapı arasında sürekli gidip gelen ve her ikisini de daha güzele,

Detaylı

Almış olduğunuz ürünün, doğru ve amaca uygun kullanımını sağlayarak size en iyi verimi

Almış olduğunuz ürünün, doğru ve amaca uygun kullanımını sağlayarak size en iyi verimi Değerli Müşterilerimiz Almış olduğunuz ürünün, doğru ve amaca uygun kullanımını sağlayarak size en iyi verimi sunmasını diliyoruz. 1. Alacağınız ürünü satış noktamızda ve/veya adres teslimatında ambalajından

Detaylı

2015-1. Kalekim Fiyat Listesi

2015-1. Kalekim Fiyat Listesi Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri Su Yalıtım Çözümleri Derz Dolgu Malzemeleri 2015-1 Kalekim Fiyat Listesi Mastik ve Köpükler Yüzey Hazırlık Malzemeleri Yapıştırıcılar Zemin Çözümleri Kalekim 2015-1

Detaylı

HANGİ SERAMİK NEREYE DÖŞENİR?

HANGİ SERAMİK NEREYE DÖŞENİR? SERAMİK NEDİR? Seramik, en basit tarifiyle, çok yüksek sõcaklõkta pişirilmiş toprak demektir. Seramiğin tarihi, uygarlõk tarihi kadar eskidir. ilk seramiğin Milattan Önce 6000 yõlõnda Anadolu da üretildiği

Detaylı

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ

ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ ENDÜSTRİYEL ZEMİN KAPLAMA MALZEMELERİ ŞANTİYE DESTEK MALZEMELERİ ANKARAJ VE MONTAJ MALZEMELERİ Wallmerk 2007 yılında kurulan Wallmerk Yapı Kimyasalları; Türkiye de stratejik önemi olan ve en önemli endüstriyel

Detaylı

Mtack 201 ile mflor zeminler için montaj önerileri. Alt zeminin kontrolü ve ön işlemden geçirilmesi

Mtack 201 ile mflor zeminler için montaj önerileri. Alt zeminin kontrolü ve ön işlemden geçirilmesi Mtack 201 ile mflor zeminler için montaj önerileri Alt zeminin kontrolü ve ön işlemden geçirilmesi Kontroller Alt zemin DIN 18365'te açıklandığı şekilde kuru, engebesiz ve temiz tutulmalıdır. Alt zemin

Detaylı

RAİF ÇUKUR ÜST YÜZEY İŞLEMLERİ-1 ÜST YÜZEY AMAÇLARI. Üst yüzey işlemlerinin tanımı

RAİF ÇUKUR ÜST YÜZEY İŞLEMLERİ-1 ÜST YÜZEY AMAÇLARI. Üst yüzey işlemlerinin tanımı 1.HAFTA ÜST YÜZEY AMAÇLARI Üst yüzey işlemlerinin tanımı Ağaçtan hazırlanan eşyalar üzerinde yapılan boya, cila, vernik işlemlerinin tümüne Üst Yüzey İşlemleri adı verilir. Perdah gibi hazırlık çalışmaları

Detaylı

YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3

YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3 YANGIN YALITIMCISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0060-3 HAZIRLAYAN SABAHATİN ŞİMŞEK 1 2012 ANKARA İÇİNDEKİLER SAYFA 1.GİRİŞ 4 2. KİŞİSEL GÜVENLİK VE KAZA RİSKLERİ 4 2.1. İş Sağlığı ve Güvenliğine İlişkin

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MAKİNE TEKNOLOJİSİ MOZAİK KESİMİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MAKİNE TEKNOLOJİSİ MOZAİK KESİMİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) MAKİNE TEKNOLOJİSİ MOZAİK KESİMİ ANKARA 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller; Talim

Detaylı

C. Denetimler: Süreksiz denetim kabul edilir veya UBC Kesimi 1701 başı özel denetim giriniz.

C. Denetimler: Süreksiz denetim kabul edilir veya UBC Kesimi 1701 başı özel denetim giriniz. Bölüm 04220 BETON BİRİM KAGİR Bölüm 1- GENEL 1.01 Genel A. Bölüm 1 koşullar, çizimler, genel koşullar, ek genel koşullar ve özel koşullar bu bölüme uygulanır. B. Mimar ve/veya mühendisin yazılı izni olmaksızın

Detaylı

ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3

ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3 ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3 HAZIRLAYAN FATİH KAYNAK GİRİŞ...1 1.Alçının Tanıtımı...1 2. İş Sağlığı ve Güvenliği...3 3. Alçı Sıvada Kullanılan Sarf Malzemesi ve Yardımcı

Detaylı

Endüstriyel Zemin Çözümleri

Endüstriyel Zemin Çözümleri Endüstriyel Zemin Çözümleri 2 Kalekim Antiasit Endüstriyel Zemin Çözümleri Kale Grubu Şirketleri'nin kurucusu Sn. Dr. İbrahim Bodur tarafından 1973 yılında kurulan Kalekim A.Ş., seramik yapıştırıcıları

Detaylı

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri www.maxicoll.com Su ile Aranızda Maxicoll Var YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ Maxicoll Kimya, Yapı Kimyasalları alanında 14 yıldır üretim yaptığı inşaat

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) İNŞAAT TEKNOLOJİSİ FARKLI YÜZEYLERE SERAMİK KARO KAPLAMA 1 ANKARA, 2008 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından

Detaylı

TEKNİK BİLGİLER İÇİNDEKİLER

TEKNİK BİLGİLER İÇİNDEKİLER TEKNİK BİLGİLER İÇİNDEKİLER 1. Genel Bilgiler.. 2. Boyama Klavuzu... - İç Cephe Boyama İşlemleri... - Dış Cephe Boyama İşlemleri.. - Metal Yüzeylerde Boyama İşlemleri... - Ahşap Yüzeylerde Boyama İşlemleri.

Detaylı