SAKLAMA KOŞULLARI. Nasiol ürünleri sağlığa zararlı değildir, ancak dolum esnasında eldiven, maske vb ekipmanlar kullanılabilir.

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "SAKLAMA KOŞULLARI. Nasiol ürünleri sağlığa zararlı değildir, ancak dolum esnasında eldiven, maske vb ekipmanlar kullanılabilir."

Transkript

1 SAKLAMA KOŞULLARI Ürünlerin raf ömrü nedir? Hiç kullanılmamış bir ürün şişesinin raf ömrü 1 yıldır. Fakat 2 yıla kadar ürünün kendisini koruduğu gözlemlenmiştir. Kullanılmış bir şişede ise 4-6 hafta arasıdır. Ürün şişesinin ağzı açık bırakıldığı takdirde, ürün özelliğini yitirir. Dolum esnasında alınması gereken güvenlik önlemleri nelerdir? Ürünler alkol muhteva ettiğinden dolayı kesinlikle ateşten uzak tutulmalı ve ürün yakınında sigara içilmemelidir. Dolum yapıldıktan sonra ambalaj kapakları bir an evvel kapatılmalıdır. Dolum ekipmanları nelerdir? Nasiol ürünleri sağlığa zararlı değildir, ancak dolum esnasında eldiven, maske vb ekipmanlar kullanılabilir. Nasiol Ambalaj hacimleri nelerdir? Nasiol ürünlerini isteğe Gore ambalajlamamız mümkün olmasının yanında, ürünlerin pahada değerli olmasından dolayı 1 lt ambalajlamayı öneriyoruz. İsteğe Gore lt veya 1000lt IBC konteynırda sevkiyatı yapılabilmektedir. Ürün dayanım suresi ne kadardır? NASIOL C Profesyonel uygulama yapıldığı takdirde ürün yüzeyde 3 yıl etkisini korur. Dayanım suresi yüzeyin yıpranmasıyla ters orantılıdır. Aşırı aşınma olan yüzeylerde ürün dayanım suresi azalır. Güneş ışığı, yağmur, deterjan(ph<13) ve asitler ürünün dayanım suresini etkilemez. Oto camında 80 bin silecek darbesinden sonra % 5 etki azalması görülür. Çamaşır suyu gibi ph ı yüksek kimyasallar ürünü aşındırır. ( ph>13) Hangi yüzeylere uygulanabilir? Duşa kabin, lavabo, ayna, kara-deniz-hava araçları cam ve aynaları, ev ve işyeri camları, kış bahçeleri, cam balkonlar, güneş panelleri Vb Uygulama sonrası ne kadar sürede etki gösterir? Uygulama sonrasında etki 8 saat içerisinde görülse de tam bağlanma 24 saat sonra gerçekleşmiş olur. Bu sure zarfında yüzeylerin uygulama sonrasında suyla veya başka bir sıvı madde ile temas etmemesi, aşınmaya maruz bırakılmaması gerekmektedir. Özellikle oto camına uygulama çiğli ve aşırı nemli havalarda yapılmamalıdır.

2 Nano kaplama camda görüntü bozukluğuna sebep olur mu? Hayır! Nano kaplamanın kalınlığı sadece 50 nm civarındadır. Bu kaplamayı standart mikroskoplarla gözlemleyemezken, kaplama atom tarama mikroskopları gibi profesyonel mikroskoplarla gözlemlenebilir. Etkinliğini yitiren kaplama yenilenebilir mi? Evet, ürün yüzeyden aşındığı takdirde uygulama tekrarlanabilir. İki kat kaplama yapılırsa ürünün etkisi artar mı? Ürün iki kat olarak uygulanabilmesine rağmen, ürünün tek seferde 5 ml/metrekare olarak uygulanması önerilir. Uygulama öncesinde yüzey hangi temizleyicilerle temizlenmelidir? Kalıntı bırakmayan herhangi bir temizleyiciyle temizlik yapılabilir, yetkili satıcı tarafından özel olarak önerilen temizleyiciyi kullanmanız ürünün başarısını arttıracaktır. Uygulama sonrasında başarılı sonuç elde etmeme rağmen bir sure sonra etki gözlemleyemiyorum neden? Kaplamanın üzeri muhtemelen kirle kaplanmıştır. Kaplamanın üzerini temizleyerek ilk etkisini gözlemleyebilirsiniz. Yüzeyin aşırı derecede aşınmaya maruz kalmasından dolayı fiziksel yıpranmayla ürün yüzeyden sıyrılmış olabilir. Arabamın camına uyguladım fakat etki göremiyorum neden? Öncelikle aracın camında film, önceden uygulanmış wax, silikon yağı ve parafin bazlı yağmur kaydırıcılar veya fazlaca deterjan artığı olmadığından emin olun. Bu gibi durumlarda film camdan sökülmeli diğer kaplamalar ise IPA uygulanarak temizlendikten sonra nano kaplama yapılmalıdır. Nano kaplama sadece cam yüzey ile bağ kurar. Nano cam-seramik kaplamanın temel avantajları nedir? Kalıcılık, kimyasal maddeye ve aşınmaya karşı dayanıklı, metrekare maliyeti düşük. Uygulamadan sonra yüzeyde neden iz kaldı? Öncelikle yüzeyin uygulama öncesinde temiz ve kuru olduğundan emin olun. Uygulama sonrasında ilk 8 saat yüzeyin su vb sıvılarla temasından kaçınmalısınız. Ürünün spreylendikten sonra kurumasını beklemeden hızlıca uygulama beziyle yüzeye yedirilmesi ve yüzeyin parlatılması gerekmektedir. Ayrıca önerilen miktardan fazla kullanılmaması gerekmektedir.

3 NASIOL T Ürünün kalıcılık suresi ne kadardır? Hiçbir aşınma, kimyasal etki olmadığı takdirde ürün yüzeyde 2 yıl kadar etki gösterir. Nano kaplamanın liflerin üzerine yapılmasından dolayı Tekstil yüzeyin lifleri aşındığında ürün de liflerle beraber aşınır. Genel olarak tekstil yüzeylerdeki aşınma sürtünme, yıkanma, kimyasal madde ile temas vb fiziksel sekilerde gerçekleşir. Çamaşır suyu gibi ph i yüksek temizleyiciler ürünün etkisini azaltır. Uygulanmış yüzey ütülenebilir mi? Evet. Nano kaplamalar 300 santigrat derece sıcaklığa kadar dayanıklıdır. Hatta ütüleme, ürün etkisini bir miktar arttırır. Ne tür tekstil yüzeylere uygulanır? Her türlü tekstil yüzeye uygulanabilir. Ürün uygulanmadan önce yüzeyin bir kösesinde denenmelidir. Nano tekstil kaplama ne zaman etki gösterir? Uygulama yapıldıktan 24 saat sonra ürün etkisini göstermektedir. Bu sure zarfında yüzey doğal yollarla kurumaya bırakılmalı, herhangi bir sıvıyla temas ettirilmemeli fiziksel yıpranmaya maruz bırakılmamalıdır. 24 saat sonrasında yüzey halen kurumadıysa kurumanın tam gerçekleşmesi beklenmelidir. Uygulanan yüzeyin nefes alabilirliğini, tuşesi ve görünüşünü değiştirir mi? Hayır! Uyarı: Ürün alkol içermektedir, tekstil yüzeye kesinlikle önerilenden daha fazla ürün uygulanmamalıdır. Boya kalitesi düşük tekstil yüzeylerde ürünün renk vermesi gözlemlenebilir. Kaplanacak yüzeyin kösesinde kesinlikle deneme yapılmalıdır. Ürün etkisini yitirdiğinde tekrar uygulama yapılabilir mi? Evet, yüzey aşınmaya uğradığında, tekrar nano kaplama yapılabilir. Tüketim miktarı nedir? Artarda iki kat uygulama yapılabilir mi? Metrekareye ml ürün uygulanmalıdır. Deri gibi sıvıyı emmeyen yüzeylerde spreyleme sonrası akmaya müsaade etmeden uygulama beziyle silme yapılması gerekir. Artarda uygulama yapılamaz, metrekareye önerilen miktarın üzerinde uygulama yapılması önerilmez. Uygulama sonrası hangi temizleyiciler kullanılabilir? ph i 13 ten küçük her turlu temizleyici kullanılabilir. Çamaşır suyu gibi ph'i yüksek temizleyiciler ürünü yüzeyden aşındırır.

4 Yıkama sonrasında etki neden azaldı? Yıkamada tam anlamıyla durulama gerçekleşemediğinden deterjan kalıntısı kalmış olabilir. Uygulanmış yüzeyi tekrar durulayınız. Yüzeyi ütülemek de ürün etkisini arttıracaktır. Uygulamadan sonra test yaptım herhangi bir fark gözlemlemedim neden? Yüzeyin kirli, deterjan artıklarıyla kaplı olmadığından emin olun. Nano tekstil kaplama direk olarak liflere bağlanır, arada herhangi bir yabancı madde olmamalıdır. Uyguladığım yüzeyde renk değişimi gözlemledim, sebebi nedir? Muhtemelen ürün gerektiğinden fazla şekilde uygulandı. Prensip olarak, uygularken yüzeyin hafifçe ıslaklığı görülecek şekilde uygulanması yeterlidir. Ayrıca daha önce su itici kaplama yapılmış ve suyu tam anlamıyla emmeyen yüzeylerde bu durum görülebilir. Boyalı, plastik ve metal yüzeyler Nasiol-M ile araç kaportası kaplanabilir mi? Elbette. Nasiol-M aynı zamanda aracınız için boya koruma işlevi görür. Alüminyum ve paslanmaz çelik yüzeyler Nasiol-M ile kaplanabilir mi? Evet. Nasiol kaplamaları hakkında genel sorular Nasiol kaplamaları çevreye ve sağlığa zararlı mıdır? Hayır, Nasiol kaplamalarının ana maddesi doğada bulunan ve toprağın da hammaddesi olan silisyum oksittir. Ayrıca üretim esnasında da çevreye herhangi bir atık salınmaz. Bunun yanında, deterjanların kullanımını azaltması ile Nasiol kaplamalar çevreyi korumada faydalıdır. Nasiol, ürünlerinde REACH (EC 1907/2006) Avrupa birliği düzenlemelerine aykırı gelen hiçbir hammadde ve üretim tekniği kullanmadığını deklare eder. Kaplamalar nefes alabilir mi? Kaplamalar nano mertebede olduğu için uygulanan yüzeyler nefes alabilir yapıdadır ve nano kaplamanın bir üstünlüğü de budur.

5 Hedef Pazarlar ve Pazarlama Fırsatları Satışı Nasiol markası altında yapmam zorunlu mu? Hayır. Nasiol satışlarının çoğunu endüstriyel tedarikçi olarak yapmaktadır ve firmalar kendi marka ve ambalajları adı altında ürünlerini satabilmektedir. Ayrıca, Nasiol markası adı altında satmak için bayimiz de olabilirsiniz. Hangi sektörlerde pazarlama üzerine yoğunlaşmalıyım? Nasiol ürünleri birçok pazara hitap eder. Bunların başlıca olanları, otomotiv ve temizlik sektörüdür. Ahşap mobilya üreticilerinde avm lere kadar birçok sınırsız sektörde Nasiol nano koruma ürünlerinin kullanımı ve pazarlanması mümkündür. Genel kural olarak olarak, tekstil, cam, ahşap, seramik, metal, boyalı, taş yüzeyleri üreten, işleyen, kullanan ve pazarlayan tüm sektörler nano koruma ürünleri pazarına girer. İnternet üzerinden satış yapan kanallara ulaşıp bu kanallara ürün tedariki yapılabilir. Ürünleri nasıl anlatmalıyım? Nasiol ürünleri ülkemizde pazarı henüz yeni gelişen, gelişmiş ülkelerde daha yüksek pazar payına sahip olan ürünlerdir. Nano kaplamanın diğer konvansiyonel ürünlere göre sağladığı dayanım, nefes alabilirlik, güçlü etki v.b. gibi özellikler ile konvansiyonel ürünlerin pazarını alacaktır. Bu bağlamda, ürünün etki, dayanım özellikleri vurgulanmalıdır. Sözlü anlatım yanında ürünlerin anlatımı video ile desteklenmelidir. Ayrıca, ürünün demo şeklinde uygulanarak anlatılması ve kullanıcının etkiyi kendi gözü ile görmesi esastır. Otomotiv sektöründe hangi kanallardan pazarlama yapabilirim? Perakende grupta, otomotiv ürünleri satılan petrol, market, oto satış bayi v.b. gibi yerlere videolu teşhirli stant konulabilir. Stant hakkında firmamızdan bilgi alabilirsiniz. Ayrıca oto aksesuarı satan yerel dağıtıcılarla bağlantılar kurulabilir. Endüstriyel grupta, boya koruma yapan otomotiv yetkili servisleri, oto yıkamacılara ürün sağlanabilir. Temizlik sektöründe hangi kanallardan pazarlama yapabilirim? Temizlik sektöründe, temizlik firmalarına fayans, cam, seramik ve tekstil yüzeylere uygulamaları ve işlerine farklılık katmaları için pazarlanabilir. Ayrıca, oteller, iş ve alışveriş merkezleri, cam, taş ve ahşap yüzeyli binalarda ürünlerin kullanımı ve pazarlanması mümkündür. Tekstil sektöründe pazarlama nasıl yapılabilir? Tekstil üreticilerine, ayakkabı üreticilerine ürünlerinin katma değerinin arttırmak için nano koruma tekstil ürünleri (Nasiol T)sunulabilir.

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri

Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri Su Yalıtım ve Restorasyon Ürünleri www.maxicoll.com Su ile Aranızda Maxicoll Var YAPI KİMYASALLARI SEKTÖRÜNDE YENİLİKÇİ ANLAYIŞ Maxicoll Kimya, Yapı Kimyasalları alanında 14 yıldır üretim yaptığı inşaat

Detaylı

PROFESYONEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ

PROFESYONEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ Professional Cleaning Products PROFESYONEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ CULİNA GRUP BİOFER CULİNA 100 BULAŞIK MAKİNESİ DETERJANI Donmuş yağ ve yemek artıklarını nişasta ve protein lekelerini etkili biçimde temizler.

Detaylı

Tekne Boyama Rehberi ve Renk Kartelası. Türkçe

Tekne Boyama Rehberi ve Renk Kartelası. Türkçe Tekne Boyama ve Türkçe Tekne Boyama ve Bir asrı aşkın süredir tüm tekne tiplerinin performansını artırmak, güzelleştirmek ve korumak için en yenilikçi boya çözümlerini biz yaratıyoruz. Nerede olduğunuz

Detaylı

ZORLU ÇEVRE KOŞULLARINA KARŞI KORUNMASI

ZORLU ÇEVRE KOŞULLARINA KARŞI KORUNMASI DIŞ MEKANLARDA ÇALIŞAN ELEKTRONİK DEVRELERİN ZORLU ÇEVRE KOŞULLARINA KARŞI KORUNMASI Necdet ÖZYÖNÜM - necdet.ozyonum@c3teknoloji.com Yıllar öncesinde hayat koşulları daha ilkel, teknolojiden beklentiler

Detaylı

Aslı Elif Sunay BAL SEKTÖRÜ İÇİN İYİ HİJYEN UYGULAMALARI REHBERİ. BALDER Teknik Danışmanı (Gıda Yüksek Mühendisi)

Aslı Elif Sunay BAL SEKTÖRÜ İÇİN İYİ HİJYEN UYGULAMALARI REHBERİ. BALDER Teknik Danışmanı (Gıda Yüksek Mühendisi) , Titanic Otel / İSTANBUL BAL SEKTÖRÜ İÇİN İYİ HİJYEN UYGULAMALARI REHBERİ Aslı Elif Sunay BALDER Teknik Danışmanı (Gıda Yüksek Mühendisi) REHBERİN AMACI Bal sektöründe faaliyet gösteren küçük ve orta

Detaylı

Teknik-Kimyasal Ürünler

Teknik-Kimyasal Ürünler Teknik-Kimyasal Ürünler Temizleme Kimyasalları Asit bazlı temizleme kimyasalları Nötr temizleme kimyasalları Alkali bazlı temizleme kimyasalları XYLOQUAT Temizleme Sistemi Çözücü (Uçucu) Temizleyiciler

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) PAZARLAMA VE PERAKENDE ÜRÜN SATIŞI Ankara 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

Atölye / Depo El Kitabı. İşleme - Uygulama, Stok - Sevkiyat Yöntemleri ve Ürün Bilgileri

Atölye / Depo El Kitabı. İşleme - Uygulama, Stok - Sevkiyat Yöntemleri ve Ürün Bilgileri Atölye / Depo El Kitabı İşleme - Uygulama, Stok - Sevkiyat Yöntemleri ve Ürün Bilgileri 1 Çimstone kuvars esaslı kompoze taştır. Kuvars, doğadaki en sert mineral taşlardan biridir. Yapısını oluşturan

Detaylı

ÜRÜN KILAVUZU. yapılarda altın koruma. www.stratakim.com

ÜRÜN KILAVUZU. yapılarda altın koruma. www.stratakim.com ÜRÜN KILAVUZU yapılarda altın koruma www.stratakim.com ZİRVE YAPI KİMYASALLARI ve KİMYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Yulaflı Köyü Hacı Şeremet Mevkii, 4. Sok. No: 21/A Çorlu / TEKİRDAĞ - TÜRKİYE Tel: 0 282 771

Detaylı

Elektrostatik Toz Boyama Nedir?

Elektrostatik Toz Boyama Nedir? Elektrostatik Toz Boyama Nedir? Elektrostatik toz boyama solvent içermeyen bir yüzey kaplama metodudur. Kaplayıcı malzeme, son kat boya tabakasını oluşturan çok ince toz boya partikülleridir. Toz boya,

Detaylı

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS İNŞAAT I SİLİKON REÇİNELER DEKORATİF BOYALARIN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS İNŞAAT I SİLİKON REÇİNELER DEKORATİF BOYALARIN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI CREATING TOMORROW S SOLUTIONS İNŞAAT I SİLİKON REÇİNELER DEKORATİF BOYALARIN KALİTESİNİN ARTTIRILMASI Boyaların en Büyük Düşmanı sadece 1 Milimetre geniştir Nem Duvarın İçine Nasıl İşler? Mineral bazlı

Detaylı

GÜVENLİK BİLGİ FORMU

GÜVENLİK BİLGİ FORMU Tehlikeli Maddeler ve Müstahzarlara İlişkin Güvenlik Bilgi Formlarının Hazırlanması ve Dağıtılması Hakkında Yönetmelik (R.G. 26.12.200827092) GÜVENLİK BİLGİ FORMU BÖLÜM 1 Madde / müstahzar ve şirket /

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) PAZARLAMA VE PERAKENDE AMBALAJLAMA

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) PAZARLAMA VE PERAKENDE AMBALAJLAMA T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) PAZARLAMA VE PERAKENDE AMBALAJLAMA ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

HAVA ŞARTLARINA KARŞI YAPI YALITIM KILAVUZU

HAVA ŞARTLARINA KARŞI YAPI YALITIM KILAVUZU HAVA ŞARTLARINA KARŞI YAPI YALITIM KILAVUZU Buradaki bilgiler iyi niyet çerçevesinde doğruluğuna inanılarak verilmiştir.ürünlerimizin kullanım koşulları ve uygulama yöntemleri kontrolümüz dışında olduğundan,

Detaylı

ET VE ET ÜRÜNLERİ SATAN KÜÇÜK İŞYERLERİ İÇİN HİJYEN ESASLARI VE İYİ UYGULAMA KILAVUZU

ET VE ET ÜRÜNLERİ SATAN KÜÇÜK İŞYERLERİ İÇİN HİJYEN ESASLARI VE İYİ UYGULAMA KILAVUZU ET VE ET ÜRÜNLERİ SATAN KÜÇÜK İŞYERLERİ İÇİN HİJYEN ESASLARI VE İYİ UYGULAMA KILAVUZU ET VE ET ÜRÜNLERİ SATAN KÜÇÜK İŞYERLERİ İÇİN HİJYEN ESASLARI VE İYİ UYGULAMA KILAVUZU ET VE ET ÜRÜNLERİ SATAN KÜÇÜK

Detaylı

WORLDWIDE PARTNER OF THE AUTOMOTIVE TRADE

WORLDWIDE PARTNER OF THE AUTOMOTIVE TRADE PROTEC Servis Bakım Ürünleri Tic.Ltd.Şti. Atatürk mh. Ekincioğlu sk. No: 39 Ataşehir / İstanbul WORLDWIDE PARTNER OF THE AUTOMOTIVE TRADE Tel : 0216 577 75 96 Fax : 0216 456 01 05 posta@protec-tr.com www.protec-tr.com

Detaylı

ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3

ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3 ALÇI SIVA UYGULAYICISI (SEVİYE 3) YETERLİLİK KODU: 12UY0055-3 HAZIRLAYAN FATİH KAYNAK GİRİŞ...1 1.Alçının Tanıtımı...1 2. İş Sağlığı ve Güvenliği...3 3. Alçı Sıvada Kullanılan Sarf Malzemesi ve Yardımcı

Detaylı

HORIZON QUADRO CLASSIC SLIDER

HORIZON QUADRO CLASSIC SLIDER KULLANIM KILAVUZU OCAK 2007 Sayın müşterimiz ; Pimapen PVC Pencere Sistemlerini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Pimapen PVC Pencere Sistemlerinin planlanması, üretimi ve montajı yapılırken, aldığınız

Detaylı

ACan BElektrik bilgiler veya kullanımla ilgili faydalı ipuçları.

ACan BElektrik bilgiler veya kullanımla ilgili faydalı ipuçları. AL 434 Y AL 434 SY Lütfen önce bu kılavuzu okuyun! Değerli Müşterimiz, Arçelik ürününü tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Yüksek kalite ve teknoloji ile üretilmiş olan ürününüzün size en iyi verimi

Detaylı

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası

Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası Bir Dünya Markası 79 Ülkeye İhracat 20 Ülkede Satış Noktası SU YALITIM ÜRÜNLERİ ISONEM HYBRID...002 Yeni Nesil Yalıtım ve Zemin Kaplaması ISONEM MS POLYMER...003 MS Polymer ISONEM SB SÜPER BİLEŞEN...004

Detaylı

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİNİN GÜVENLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR KULLANIMI TEKNİK KULLANIM KILAVUZU. Zimid ZİRAİ MÜCADELE İLAÇLARI ÜRETİ C İ LERİ DERNEĞİ

BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİNİN GÜVENLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR KULLANIMI TEKNİK KULLANIM KILAVUZU. Zimid ZİRAİ MÜCADELE İLAÇLARI ÜRETİ C İ LERİ DERNEĞİ BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİNİN GÜVENLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR KULLANIMI TEKNİK KULLANIM KILAVUZU Zimid ZİRAİ MÜCADELE İLAÇLARI ÜRETİ C İ LERİ DERNEĞİ 1 BİTKİ KORUMA ÜRÜNLERİNİN GÜVENLİ VE SÜRDÜRÜLEBİLİR KULLANIMI

Detaylı

TANIM Alkid esaslı parlak,esnekliği yüksek ve dış hava şartlarında son derece dayanıklı bir verniktir.

TANIM Alkid esaslı parlak,esnekliği yüksek ve dış hava şartlarında son derece dayanıklı bir verniktir. EMA SENTETİK VERNİK TANIM Alkid esaslı parlak,esnekliği yüksek ve dış hava şartlarında son derece dayanıklı bir verniktir. KULLANIM ALANI Ahşap yüzeylerde son kat olarak, tahta koruyucu astardan sonra

Detaylı

MERKEZİ STERİLİZASYON ÜNİTESİ (MSÜ) VE UYGULAMALARI. Prof. Dr. Güner DAĞLI Doç. Dr. Mustafa ÖZYURT Yük.Hem. Meral CANBAZOĞLU AKALIN

MERKEZİ STERİLİZASYON ÜNİTESİ (MSÜ) VE UYGULAMALARI. Prof. Dr. Güner DAĞLI Doç. Dr. Mustafa ÖZYURT Yük.Hem. Meral CANBAZOĞLU AKALIN MERKEZİ STERİLİZASYON ÜNİTESİ (MSÜ) VE UYGULAMALARI Prof. Dr. Güner DAĞLI Doç. Dr. Mustafa ÖZYURT Yük.Hem. Meral CANBAZOĞLU AKALIN İSTANBUL- 2010 ÖNSÖZ Dekontaminasyon, dezenfeksiyon ve sterilizasyon herhangi

Detaylı

Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U

Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U Sorun çatı ise... ÜRÜN KATALO U KALEL, çevreyolundaki yeni yerinde hizmetinizde... Çatı kaplama, mantolama, ısı ve su yalıtımı sorunlarınızda en kaliteli ürünleri, en ekonomik biçimde hizmetinize sunuyoruz.

Detaylı

Türkiye nin ilk ve tek uluslararası doğrudan satış şirketi!

Türkiye nin ilk ve tek uluslararası doğrudan satış şirketi! PETRA DÜNYASI 2015 % 100 Türk sermayesi ve yönetimi. 1984 yılında kurulan Petra, bugün binlerce temsilcisiyle kalabalık bir aile. Sadece Türkiye de değil, Kuzey Kıbrıs ta ve Almanya daki ofisleri ve temsilcileriyle

Detaylı

BOYA ÜRETİMİ YAPILAN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJE DENETİMİ DEĞERLENDİRME RAPORU

BOYA ÜRETİMİ YAPILAN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJE DENETİMİ DEĞERLENDİRME RAPORU T.C. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANLIĞI İŞ TEFTİŞ KURULU BAŞKANLIĞI BOYA ÜRETİMİ YAPILAN İŞYERLERİNDE İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ PROJE DENETİMİ DEĞERLENDİRME RAPORU AĞUSTOS 2005 ÖNSÖZ Çalışma ve Sosyal

Detaylı

FXH 401 - FXH 401 X OCAK KULLANIM KILAVUZU

FXH 401 - FXH 401 X OCAK KULLANIM KILAVUZU FXH 401 - FXH 401 X OCAK KULLANIM KILAVUZU Değerli Müşterimiz, Öncelikle doğa ve teknoloji dostu bir VESTEL ürününü tercih ettiğiniz için sizi kutlarız. Beklentilerinizin üzerinde ürün sunmayı amaç edinen

Detaylı

Profesyonel Leke Çıkarma Teknikleri

Profesyonel Leke Çıkarma Teknikleri Profesyonel Leke Çıkarma Teknikleri ELBİSELERİN TEMİZLİK VE BAKIMI PROFESYONEL ELBİSE TEMİZLİĞİ NEDİR? Elbiselerinizi temizletmek üzere bize getirip teslim edersiniz. Daha sonra elbisenizi yeni gibi alırsınız.

Detaylı

KONAKLAMA VE SEYAHAT HİZMETLERİ

KONAKLAMA VE SEYAHAT HİZMETLERİ T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI KONAKLAMA VE SEYAHAT HİZMETLERİ ÇAMAŞIRLARI YIKAMA 814EH0005 Ankara, 2011 Bu modül, mesleki ve teknik eğitim okul/kurumlarında uygulanan Çerçeve Öğretim Programlarında yer alan

Detaylı

SEHA YAPI DEFNE KONUTLARI TANITIM Ve KULLANIM EL KİTABI

SEHA YAPI DEFNE KONUTLARI TANITIM Ve KULLANIM EL KİTABI SEHA YAPI DEFNE KONUTLARI TANITIM Ve KULLANIM EL KİTABI 1 İÇİNDEKİLER 1. Konut ve Konutlarla İlgili Genel Bilgiler 2. Tapu ve Emlak Vergi Beyanları 2.1 Tapu ve Emlak Vergi Beyanları 2.2 Emlak vergisi Beyannamesi

Detaylı