DOĞAL TAŞ GÜÇLENDİRME, İYİLEŞTİRME VE KORUMA

Save this PDF as:
 WORD  PNG  TXT  JPG

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "DOĞAL TAŞ GÜÇLENDİRME, İYİLEŞTİRME VE KORUMA"

Transkript

1 DOĞAL TAŞ GÜÇLENDİRME, İYİLEŞTİRME VE KORUMA YÖNTEMLERİ Haşim Acar Mak. Y.Müh. (İTÜ)

2 GÜÇLENDİRME 1) Kaya güçlendirme (Düzgün geometrili ve daha büyük blok kesebilmek için) 2) Blok güçlendirme (Kırılıp, dağılmadan, daha düzgün ve daha fazla plaka kesebilmek için), 3) Plaka ve nihayi ürün güçlendirme (Kırılıp dağılmadan, işleyebilmek ve/veya kullanabilmek için)

3 Güçlendirilmemiş Kayaçtan Elde Edilebilen MOLOZLAR

4 KAYA GÜÇLENDİRME 1) Ocağın 3 boyutlu çatlak modellemesini yap

5 KAYA GÜÇLENDİRME 2) Uygun yerlerden dikey ve yatay delikler delerek, çatlaklara eriş, 3) Pompa ve/veya vakum pompası yardımı ile çatlaklardaki suyu em veya basınçlı hava yardımı ile çatlaklardaki suyu iterek çıkar, çatlakları mümkün olduğu kadar kurut. 4) Aynı deliklerden, pompa ile Epoksi bas, 5) Epoksinin kürlenmesi için 3-5 gün bekle.

6 BLOK GÜÇLENDİRME 1) Sarma yöntemi ( gr/m 2 cam elyaflı file + epoksi jel ile) 2) Sıvama yöntemi (Epoksi jel ile) 3) Püskürtme yöntemi (Epoksi jel ile) 4) Nano teknoloji püskürtme yöntemi (İçinde nano teknoloji elyaflar olan, özel epoksi ve özel tabanca ile) 5) Torbalama/bohçalama yöntemi (Sıvı epoksi reçine ile) 6) Vakumlu torbalama/bohçalama (Sıvı epoksi reçine ile) 7) Vakumlu + OTOKLAV da basınçlı torbalama/bohçalama yöntemi (Sıvı epoksi reçine ile)

7 BLOK KURUTMA Yapılacak blok güçlendirme işleminin verimli olması için, tüm yöntemlerde, epoksi uygulamasından önce bloğun kurutulması gerekir. Blok kurutma işlemi; a) Güneş ve rüzgar yardımı ile, b) Fırınlama ile yapılabilir. Vakumlu güçlendirme uygulamalarının önemli bir avantajı, blok kurutma işlemini de kolaylaştırmasıdır. Örneğin, 25 o C dereceye kadar ısıtılmış bir blok, bohçalanır ve vakum uygulanırsa, sanki 400 o C dereceye ısıtılmış gibi, çok hızlı bir şekilde kurur. Çünkü uygulanan vakum altında suyun buharlaşma sıcaklığı yaklaşık 6 o C civarına iner. Vakum uygulaması, fırınlı kurutmada zaman ve enerji tasarrufu, açık havada güneş/rüzgar yardımı ile kurutmada da ciddi zaman tasarrufu sağlar.

8 Blok Kurutma Fırınları

9 Blok Torbalama Ünitesi

10 Torbalanmış (Bohçalanmış) blok

11 BLOK GÜÇLENDİRME 1 m 3 bloktan m 2 plaka üretmek yerine, 60 m 2 ve daha sağlam plaka üretme amacı ile derinlemesine güçlendirilmiş blok Otoklavlı (vakumlu basınçlı) yöntemle epoksi uygulayarak, derinlemesine blok güçlendirme

12 Basınç Uygulanırken Kapağı Kapatılan Otoklav

13 Torbalama/Bohçalama Yöntemi İle Güçlendirilmiş Bloklar

14 BLOK GÜÇLENDİRME Blok güçlendirmede epoksi uygulaması sonrası istenirse fırınlama yapılabilir, ama epoksi uygulama sonrası blok fırınlama önemli bir avantaj sağlamadığı için, genellikle, kuru bir ortamda 1-2 gün bekletme yöntemi tercih edilmektedir.

15 BLOK GÜÇLENDİRME Blok güçlendirme sonrası, kesilen plakaların etrafında, resim çerçevesi gibi bir GÜÇLENDİRME ÇERÇEVESİ oluşur ve kesilen plakalar, katrak veya çoklu tel kesmede kesilirken kırılıp, dağılmaz.

16 Güçlendirilmemiş Bloktan Kesilen Plakaların Başına Ne Gelir?

17 Plaka ve Striplerdeki Çatlaklar

18 PLAKA GÜÇLENDİRME Blokların güçlendirilmesi, sadece blok kesim verimini arttırır ve plakanın kırılmadan işlenmesi için yeterli olmaz. Güçlendirilerek, daha yüksek verimle kesilen ve plaka güçlendirme hattına yüklenebilecek kadar sağlamlaştırılmış olan plakalar, plaka güçlendirme ünitesinde tekrar güçlendirilmelidir.

19 KULLANILAN MAKİNA / EKİPMANA GÖRE PLAKA/STRIP GÜÇLENDİRME YÖNTEMLERİ 1) Doğal kurutma ve doğal kürleme yöntemi ile güçlendirme (Güneşli açık havalarda yatay sehpalar üzerinde uygulanan, çok düşük kapasiteli yöntem) 2) Basit ısıtma/havalandırma yöntemleri ile kurutma ve doğal kürleme yöntemi ile güçlendirme (Birinci yönteme pürmüz/şaloma alevi ve benzeri kurutma yöntemlerinin eklenmiş halidir) 3) Fırınlı kurutma, doğal kürleme ile güçlendirme (Batch veya tünel fırın ile kurutma) 4) Fırınlı kurutma, fırınlı kürleme ile güçlendirme (2 katlı tünel fırınlar veya ÇOK KATLI FIRINLAR 5) Torbalama/bohçalama yöntemi ile vakumlu PLAKA güçlendirme (Kurutma işlemi fırınlı, kürleme işlemi genellikle fırınsız) 6) Torbalama/bohçalama yöntemi ile vakumlu + basınçlı PLAKA güçlendirme (OTOKLAV ile, kurutma işlemi fırınlı, kürleme işlemi genellikle fırınsız)

20 UYGULAMA ŞEKLİNE GÖRE PLAKA/STRIP GÜÇLENDİRME YÖNTEMLERİ 1)Arka ve ön yüze file + epoksi (Çok çatlaklı ve çok kırılgan kalın striplere yarma işlemi öncesi) 2) Arka yüze file + epoksi; ön yüze epoksi (Çok çatlaklı ve çok kırılgan plakalar) 3) Arka ve ön yüze filesiz epoksi (Kırılgan kalın striplere yarma işlemi öncesi 4) Sadece arka yüze epoksi + file (Ön yüze polyester ve/veya mastik dolgu yapılması uygun olan, orta kırılganlıkta plaka ve stripler) 5) Sadece arka yüze epoksi (Ön yüze polyester ve/veya mastik dolgu yapılması daha uygun olan, az kırılgan stripler) 6) Sadece ön yüze epoksi (Lokal çatlaklı, az kırılgan stripler, yüzey sertleştirme amaçlı limestone güçlendirme uygulamaları, yüzey pullanmasını gidermek üzere bazı granit plaka ve stripler)

21 PLAKA GÜÇLENDİRME ÖNCESİ KURUTMA İŞLEMİ İÇİN TÜNEL FIRIN

22 STRIP KURUTMA FIRINI

23 ÇOK KATLI PLAKA KURUTMA ve KÜRLEME FIRINI

24 OTOKLAVLI GÜÇLENDİRME ÖNCESİ KULLANILAN PLAKA KURUTMA FIRINI (TÜNEL TİP)

25 Otoklavlı Yöntemde, Plakaların Kurutma İşlemi Sonrası, Epoksi Uygulamasına Hazırlanması

26 Güçlendirilmek Üzere Torbalanmış/Bohçalanmış Plakalar

27 Basınç Uygulanırken Kapağı Kapatılan Otoklav

28

29 PLAKA GÜÇLENDİRME 1 cm kalınlığında ama 3 cm kalınlığında plakadan daha sağlam, bina yükü %50 65 azaltılmış plakalar üretme imkanı

30

31

32

33

34

35

36

37

38

39

40

41

42 Plaka ve Striplerde Yüzey Bozuklukları

43 Gözenek Dolgu İşlemleri Makro ve mikro göze estetik kusurlar bulunan taşlar genellikle polyester bazlı dolgu malzemeleri ile iyileştirilir, güzelleştirilir, daha iyi cila tutması sağlanır. Travertenlere yapılan beyaz çimento bazlı dolgu işlemleri, arka yüzden delik tıkama işlemleri hariç, demode olmak üzeredir.

44 KULLANILAN MAKİNA / EKİPMANA GÖRE PLAKA/STRIP DOLGU YÖNTEMLERİ 1) Doğal kurutma ve doğal kürleme yöntemi ile dolgu (Güneşli açık havalarda yatay sehpalar üzerinde uygulanan, çok düşük kapasiteli yöntem) 2) Basit ısıtma/havalandırma yöntemleri ile kurutma ve doğal kürleme yöntemi ile dolgu (Birinci yönteme pürmüz/şaloma alevi ve benzeri kurutma yöntemlerinin eklenmiş halidir) 3) Fırınlı kurutma, doğal kürleme ile dolgu (Batch veya tünel fırın ile kurutma) 4) Fırınlı kurutma, fırınlı kürleme ile dolgu (2 fırınlı tünel tip hatlar) 5) Fırınlı kurutma, UV ışınım ile kürleme (UV dolgu)

45 KULLANILAN DOLGU MALZEMESİNE GÖRE PLAKA/STRIP DOLGU YÖNTEMLERİ 1) Çimento dolgu (Genellikle traverten gibi iri ve çok gözenekli taşlara uygulanır. Arka tarafta delik tıkama işlemleri hariç, demode olmak üzeredir.) 2) Polyester mastik dolgu (Küçük gözenekler için süt kıvamında, gözenekler irileştikçe, yoğurt kıvamından, cam macunu kıvamına kadar farklı viskozitelerde, en yaygın dolgu şeklidir.) 3) Polyester reçine dolgu (Mikro porozitelerin dolgusunda veya şeffaf dolgulu traverten üretiminde kullanılır) 4) UV polyester reçine dolgu (Hızlı kürleme amacı ile, genellikle şeffaf dolgulu traverten strip dolgu hatlarında kullanılır) 5) UV polyester mastik dolgu (Hızlı kürlemenin gerektiği kısa hatlarda kullanılır. Şeffaf dolgulu traverten üretiminde, şeffaf olanı rötuş amaçlı kullanılır)

46

47

48

49

50

51

52

53

54

55

56

57

58

59

60 Otomatik Mastik Dozajlı, Motorize Rulolu Mastik Dolgu Hattı

61 Fayans Köşe-Kenar Tamiri

62 Fayans Köşe Kenar Tamiri

63 Fayans Köşe Kenar Tamiri

64 Fayans Köşe Kenar Tamiri

65 Doğal Taş Kimyasalları GÜÇLENDİRME yapıştırma ve dolgu kimyasalları KORUMA kimyasalları TEMİZLEME ve leke sökme kimyasalları PARLATMA kimyasalları ÖZEL İŞLEM kimyasalları

66 Güçlendirme, yapıştırma ve dolgu kimyasallarının türleri POLİMERLER Diğerleri Epoksi reçineler GÜÇLENDİRME Epoksi mastikler, jeller GÜÇLÜ YAPIŞTIRMA REÇİNELER Polyester reçineler ŞEFFAF DOLGU ve KISMİ GÜÇLENDİRME Polyester mastikler YAPIŞTIRMA ve RENKLİ DOLGU Diğerleri UV Polyester reçineler ŞEFFAF DOLGU ve KISMİ GÜÇLENDİRME UV Polyester mastikler ŞEFFAF ve AZ RENKLİ DOLGULAR

67 Güçlendirme, yapıştırma ve dolgu kimyasalları seçiminde dikkat edilecek özellikler Öz mukavemet, Bağlanma (yapışma) gücü, Genleşme / büzüşme oranı, Viskozite / akışkanlık, Uygulama sıcaklığı, Kürlenme için gerekli enerji türü (ısı, ışık v.s.) Kürlenme süresi ve sıcaklığı, Kürlenme süre / sıcaklık grafikleri, Sararma ve renk değiştirme özelliği, Neme karşı hassasiyet, Su absorbe etme özelliği.

68 POLYESTER ve EPOKSİ arasındaki farklar POLYESTER -Öz mukavemeti daha düşük, - Daha hızlı kürlenir (hızlı sertleşir), -Genleşme/büzüşme oranı yüksek, -Akışkanlığı düşük,derinlemesine nüfuzu ZOR, -Güçlendirmeden çok, yüzeysel YAPIŞTIRMA ve DOLGU işlemlerine daha uygun, -Cila tutma kabiliyeti yüksek, -Daha fazla su emer, -Sararma özelliği giderilebilir, -Uygulanması daha kolay, - Daha ekonomik. EPOKSİ -Öz mukavemeti yüksek, -Daha yavaş kürlenir (yavaş sertleşir), -Genleşme / büzüşme oranı düşük, -Daha akışkan, derinlemesine nüfuz eder, -Kılcal çatlaklara nüfuz etme kabiliyeti ile GÜÇLENDİRME için çok uygun, -Cila tutma kabiliyeti çok yüksek değil, -Daha az su emer, -Sararma sorunun gidermek zor ve pahalı, -Uygulanması hassasiyet gerektirir, -Polyestere göre %50 - %100 daha pahalı,

69

70 KORUMA KİMYASALLARI Günümüz teknoljisinde ilerleyen kimya bilimi, yeni koruyucu çeşitleri üretilmesine imkan sağlamıştır. Mesela SİLOKSANLAR ve FLOROPOLIMERLER doğal taş koruma kimyasallarında yaygın olarak kullanılmaktadırlar. Koruyucu kimyasalların çalışma mantığı şudur: Öyle bir sıvı olsun ki, kendisi yüzeydeki poroziteye (mikro gözeneklere) nüfuz etsin ve orada kalıcı olsun. Ancak daha sonra başka bir kimyasal, kir, leke vs onun girdiği poroziteye giremesin! Koruyucu kimyasaldan beklenen özellikler ile şemsiyeden beklenen özellikler çok benzerdir. Şemsiyenin yağmuru geçirmeyip, havayı ve buharı geçirmesi gibi, koruyucu kimyasallardan da sıvıları geçirmemesi ama havayı ve buharı geçirmesi istenir. Hava ve buharı geçirmesini istemek, taşın nefes almaya devam etmesinin istenmesinden ve yüzeyde buhar yoğuşması sebebi ile oluşabilecek terlemelerin ise istenmemesinden kaynaklanmaktadır.

71 Koruma Kimyasalları Nasıl Çalışır? İyi bir şemsiyeden HAVA ÇOK İYİ GEÇER, ama SU GEÇMEZ. Moleküler gözenekler, su geçmez ama hava geçer dokuda doldurulabilirse, bu özellik sağlanır. Gözeneklere dolan kimyasal molekülleri, bir çeşit ağ doku örerler ve su molekülleri bu ağ dokudan geçemez. İyi bir koruyucunun ağ dokusundan su ve yağlar geçmemeli, ama hava ve buhar molekülleri hiçbir engelle karşılaşmadan geçmeye devam etmelidir.

72 SUYA KARŞI KORUMA - YAĞA KARŞI KORUMA WATER REPELLENT Suya karşı koruma Yağla kirlenme riski yoksa, sadece suya karşı koruma yapılmadır. Sadece suya karşı yapılan koruma taşın nefes almasını hiç engellemez. WATER & OIL REPELLENT Su ve yağa karşı koruma Mutfak, restaurant ve benzeri ortamlarda yağa karşı koruma yapmak gerekir. Yağ geçirmeyen koruma, suyu zaten geçirmez ama taşın nefes almasını kısmen azaltabilir.

73

74 Özel Amaçlı Koruma Kimyasalları UV ışınlara karşı taşı koruyan ve renginin solmasını önleyen kimyasal koruyucular, Antistatik özellikli, tozlanmaya karşı koruyan kimyasallar, Boya ve mürekkep lekelerine karşı koruyan ANTI GRAFFITI kimyasal koruyucular, Taşın rengini belirginleştiren KONTRAST verici kimyasallar, Kalıcı ISLAK GÖRÜNÜM sağlayan kimyasal koruyucular, Doğal renk ve görünümde en küçük bir değişiklik yapmayan kimyasal koruyucular, Limestone (LYMRA) gibi yumuşak taşların yüzey aşınma direncini arttıran kimyasal koruyucular, Su bazlı ve toksik madde içermeyen, MUTFAK tezgahı ve benzeri, gıda ile temas içinde olan yüzeyler için özel kimyasal koruyucular.

75 Koruma Kimyasallarının İçerikleri Polimer bazlılar (siloksanlar, floropolimerler), Nanoteknoloji polimer (akıllı polimer) bazlılar, Solvent bazlılar, Su bazlılar, Karma ürünler (Polimer + Solvent gibi..)

76 Koruma İçin Doğru Kimyasalın Seçimi Günümüzde koruyucu kimyasal olarak kullanılabilen pek çok çeşit vardır. Önemli olan, amaca ve taşa en uygun kimyasalın seçimidir. Doğru kimyasal seçimi bir çok faktöre bağlıdır: Taşın cinsi (mermer, granit, limestone kireç taşı, sandstone-kum taşı vs ) Uygulama yeri (Yer döşemesi, duvar kaplaması, iç mekan, dış mekan vs) Yüzeyin son işlem durumu (Cilalanmış, parlatılmış; honlanmış, yakılmış, kumlanmış, eskitilmiş, ham vs) Nelere karşı koruma istendiği (su lekeleri, yağ lekeleri, duvar yazıları, ayak trafiği, hava kirliliği, asit yağmurları, yüzey aşınmaları, yapışkan malzemeler vs)

77 Koruma Ürünleri Çeşitlerinden Örnekler SU LEKESİ ÖNLEYİCİ (BELLINZONI KER 13-D) SU VE YAĞ LEKESİ ÖNLEYİCİ ( BELLINZONI IDEA HP IDEA XC BLOCK D70) AŞINMA DAYANIMI ARTTIRICI ve YÜZEY SERTLEŞTİRİCİ ( BELLINZONI SIGIL FIX, Nanotech STRONG 2000 ) DUVAR YAZILARINA SPREY BOYALARA - KARŞI KORUYUCU ANTIGRAFFITI (BELLIZONI STRIP VAPOR)

78 Sarı Limestone Üzerine Uygulanan BELLINZONI IDEA HP Koruyucu Ürünün Su Geçirmezlik Testi Koruma verimi yüzdesi : %91 (EPP 91% - Effectiveness Protective Percentage). Yani sarı kireç taşı üzerine uygulanan BELLINZONI IDEA HP koruyucu kimyasalı, taşı su lekelerine karşı % 91 koruyabiliyor. Korumasız halde oluşabilecek 100 birim su lekesine karşı, korumalı halde 9 birim leke oluşma ihtimali kalıyor.

79 ASTM C97 test standardına göre yapılan ve hacimsel özgül ağırlık artışı esasına dayalı su emme oranı testine göre sonuçlar aşağıdaki grafikte gösterilmiştir. Yeşil sütunlar koruyucu kimyasal uygulanan numuneleri, kırmızı sütunlar ise kimyasal uygulanmayan numuneleri göstermektedir. Absorption % Average Value Treated Not Treated

80 Nano Teknoloji İle Geliştirilmiş Olan BELLINZONI SIGIL-FIX Ürününün Yüzey Sertliği Üzerindeki Etkisinin Ölçümü Knoop sertik testi Bir çeşit mikro sertlik ölçümü testi olup, çok gevrek, kırılgan veya çok ince yüzeyler için yapılır. Çok küçük elmas bir piramid uç, cilalanmış yüzeye belli bir kuvvet ile tanımlanmış bir süre ile bastırılır. Elmas ucun yüzeydeki etkisi mikroskop kullanılarak ölçülür.

81 BELLINZONI SIGIL FIX NANO Ürününün Limestone Yüzey Sertliği Üzerindeki Etkisi Ürün uygulanmamış naturel yüzey BELLINZONI SIGIL FIX NANO uygulanmamış LIMESTONE %35 daha sert bir yüzeye sahip oluyor

82 Kumtaşı sandstone üzerine BELLINZONI STRONG 2000 ürünü ile yapılan koruma ve taşa işlemeyen su damlacığı

83 Santafiora Limestone (İtalyan kireç taşı) üzerine BELLINZONI LIMESEALER uygulaması. Su, yağ, çay, süt ve kahve lekelerine karşı koruma yapılan üst kısım ile koruma yapılmayan alt kısım arasındaki fark.

84 Limestone (kireç taşı) üzerinde BELLINZONI IDEA HP ile yapılan koruma sonrası SU ÇAY KAHVE lekeleri ile yapılan kirletme denemesi

85 Koruma uygulanmış limestone kaplı bina ve önünde koruma uygulanmış limestone heykel

86 Çeşitli Koruma-Parlatma Uygulamaları

87

88 Temizleme Kimyasalları Kireç taşı kökenli, mermer, traverten, limestone gibi taşlar için özel deterjanlar, Granit,bazalt, andezit, diyabaz ve benzeri taşlar için deterjanlar, Derz temizleme deterjanları, Yosun, küf, pas, eskimiş wax, yağ ve benzeri özel kirleri söken deterjanlar, Hastane, WC, hamam, SPA, okul gibi, hiyjenik olması çok önemli olan mekanlar için özel mermer deterjanları, Temizlerken parlatan ve güzel koku veren deterjanlar,

89 Doğal Taş Temizleme Kimyasallarının İçerikleri Asidik deterjanlar (Granit ve benzeri taşlar ve derz temizliği için) Bazik deterjanlar (Yağ ve eskimiş waxları çözerek temizleme için), Alkalin deterjanlar (Granit ve benzeri taşlar, derzler, mermer ve benzeri taşlardanki çok zor kirler için) Nötr deterjanlar (Mermer, limestone, traverten ve benzeri kireç taşı kökenli taşlar için) Adbsorbentler (Lekeleri emerek sökmek için), Aşındırıcı içeren deterjanlar (kimyasal + mekanik temizleme ve parlatma amaçlı özel ürünler), Antibakteriyel nötr deterjanlar, Özel karışımlı deterjanlar (yosun, küf vs özel lekeler için)

90 Doğal Taş Temizliğinde Vakumlamanın Önemi Gözenek içindeki kirler Yıkama sonrası vakumlanmayan gözeneğin içinde kalan kirli ve deterjanlı su Su buharlaşır, kir ve deterjan gözenekte kuruyarak kalır ve taşın dokusunda kimyasal reaksiyon başlar Bir sonraki yıkamada su, kirler ve deterjanın pozisyonları Suyu emen kurumuş kirler ve deterjan hızla şişer ve bir daha çıkmayacak şekilde taşın mikro dokusuna derinlemesine işler Doğru temizlik için, yıkama sonrası artık sular vakumla emilmeli ve ardından gözenekler wax ile doldurulmalıdır.

91

92 Yüzeyler neden PARLAR ya da PARLAMAZ? Parlaklık, yüzeye gelen ışığın % kaçının aynı açı ile aynı yöne yansıdığı ile ortaya çıkan ve bu şekilde fiziksel olarak ölçülen bir kavramdır. Yüzeye gelen ışığın cisim tarafından absorbe edilmesi ya da yansımanın farklı açılar ile farklı yönlere dağınık bir şekilde olması, parlaklığı bozar.

93 Parlatma Kimyasalları Nasıl Parlatır? Yüzeyi mekanik yöntemler ile ne kadar parlatmaya çalışırsak çalışalım, yüzeyde mikro pürüzlülük kalır ve ışık düzgün yansımaz. Daha iyi parlatmak için pürüz çukurlarını mikro moleküllü kimyasallar ile doldurmak gerekir. Kimyasal cila çok sürüldüyse ve yumuşaksa, üzerine bastırıldığında, baskı yüzeyi kenarlarından yükselir ve yansımayı bozan mikro çıkıntılar oluşturur, yani yine parlamaz Pürüz çukurlarını doldurmak da tek başına işe yaramaz, çünkü dolguda düzgünsüzlük olabilir. İyi bir kimyasal cila, sürüldükten sonra sertleşebilmeli, fazlalığı ovalanarak alındığında, geriye tam flotal ve sert bir yüzey bırakabilmelidir.

94

95 Parlatma Kimyasallarının İçerikleri Waxlar, Silikon bazlılar, Solvent bazlılar, Asidik cilalar (Kristal cila veya cam cila) Su bazlılar, Aşındırıcı içerenler, Polimerli ürünler, Özel karışımlar (Kaydırmazlık özelliği vs) Temizleyici ve parfüm içerenler

96

97 Waxlar (Vakslar) Wax çeşitleri: SENTETİK WAXLAR: Gliserolden daha uzun zincirli alkollerin yağ asitleriyle ester bağlarıyla bağlanarak oluşturdukları nötr lipitler, BİTKİSEL WAXLAR: Bazı bitkiler tarafından, su kaybını önlemeye ve solunumu azaltmaya yarayan biyolojik yan ürün, HAYVANSAL WAXLAR: Hayvanların pek çoğunda, üst deri hücrelerini korumak üzere, vücut tarafından üretilen mumsu organik madde, BİTKİSEL / HAYVANSAL WAXLAR: Arıların, bitkilerden topladıkları bitkisel waxların, arı tarafından işlemden geçirilmesi sonrası oluşan BAL MUMU ile üretilen waxlar.

98

99

100

101

102

103

104

105

106

107

108

109

110

111

112

113

114

115

116

117

118

119

120

121

122

123

124

125

126

127

128

129

130

131

132

133

134

135

136

137

138

139

140

141 AHŞAP ve METAL ÜRÜNLERİ SERAMİK ÜRÜNLERİ ÖZEL ÜRÜNLER KORUYUCULAR ve LEKE ÖNLEYİCİLER DETERJANLAR ve TEMİZLİK ÜRÜNLERİ CİLALAR - PARLATICILAR ÜRÜN GRUBU CİLALI HONLU ANTİK CİLALI HONLU ANTİK CİLALI HONLU ANTİK CİLALI HONLU ANTİK ONİKS KUMTAŞI KAYRAK TAŞI ANDEZİT KALDIRIM TAŞI TERRAZZO KARO TERRACOTTO TUĞLA - KİREMİT BETON ÇİMENTOLU QUARTZSTONE REÇİNELİ QUARTZSTONE AGLOMERA TAŞLAR GRES PORSELEN SIRLI SERAMİK ve KLINKER PARKE ve AHŞAP BRONZ ve ÇELİK KARO KALIPLARI MAKİNA -TAKIM YÜZEYLERİ TAŞ CİNSİ,YÜZEY İŞLEME ŞEKLİ ve AMACA GÖRE EN DOĞRU ÜRÜNÜN SEÇİLMESİ Bir zamanlar, amaca doğru hizmet eden uygun kimyasal bulunamazken, gelişen teknoloji ile çok sayıda ve çok çeşitli yüzey kimyasalı piyasaya çıkmış, bu defa da yokluktan değil, çokluktan kaynaklanan bir sorun ortaya çıkmıştır. YÜZLERCE SEÇENEK ARASINDAN AMACA EN UYGUN KİMYASALI NASIL SEÇECEĞİZ? Yapıştırıcı ve dolgu ürünlerini doğru seçmenin nispeten kolay olduğunu düşünerek, diğer yüzey kimyasalları için renk kodlu bir KOLAY SEÇİM MATRİSİ hazırladım. Matristeki renk kodlarını anlamları şöyle: KIRMIZI : Kullanması yanlış olan ürün YEŞİL: Amaca uygun ürün SARI: Amaca tam olarak hitab etmese de, dikkatli bir şekilde kullanılabilecek ürün YAPI MALZEMESİ ve KİMYASAL ÜRÜN ÇEŞİDİNE GÖRE "YÜZEY KİMYASALLARI" KOLAY SEÇİM MATRİSİ NANOTECH ÜRÜNLER BELLINZONI srl ÜRÜN ADI PASTA CİLA SIVI CİLA VX-SL sıvı wax RR/1 sıvı wax PASTA ABRASİV - Mermer için PASTA ABRASİV - Granit için STICK LUX pasta cila AS11 kaydırmaz cila E3 kenar-köşe cilası MARMOR MILCH günlük bakım için mermer cilası CANADIAN 1500 d/d hızlı makine cilası VETRO GLASS cam cila SIGIL LUX sıkılaştırıcı cila MYTHOS sıvı wax POLISHMATIC M30 parlatıcı RR/1 SPREY KÖPÜK SPAAK kayrak taşı cilası GLOSSY parlatma kremi ONE kristal cila LUCIDO silikon cila SUPER CRYSTAL POWDER toz cila BERT 27 extra güçlü asidik detarjan LEM-3 deterjan DECER DOS wax ve boya sökücü L&L temizleme - parlatma UB58 -Dış mekan için asidik deterjan K3 - Alkalin temizleyici AS22 kaydırmaz temizlik ve parlatma ALGAKILL - Yosun ve küf sökücü HYGIENIX - hiyjenik temizleyici MANGINA MACCHIA leke sökücü pasta MANGIA RUGGINE pas lekesi sökme jeli ULTRA-STRIPPER - yağ, is, boya, wax sökücü ULTRA STRIPPER - Jel konsantre KER13-D su lekesi önleyici BLOCK D70 su ve yağ lekesi önleyici, canlandırıcı IDEA HP Doğal görünümlü su ve yağ lekesi önleyici STRONG sıkılaştırıcı su geçirmezlik IDEA XC / Islak görünümlü su ve yağ lekesi önleyici POROSIL yenileyici, canlandırıcı SÜPER koruyucu ANTIK eskitilmiş,kumlanmış,çekiçlenmiş taş koruyucu IDEA H2O su ve yağ lekesi önleyici, canlandırıcı SIGIL FIX - porozite doldurucu, leke önleyici GREZZO koruyucu, canlandırıcı VIEUX - Antik ve ıslak görünümlü koruyucu STRIP VAPOR - Anti-Graffiti, sprey boya koruyucusu LIMESEALER tuzlanma ve su - yağ lekesi önleyici TIPO Q kalıp yağlayıcı, koruyucu LISTO temizleme ve parlatma kremi TOP, su lekesi önleyici, yenileyici cila SAND PLUS kimyasal kumlama ürünü PROTECTOR sıvı latex geçici koruma örtüsü STONECAREKIT tezgah temizleme, koruma, parlatma PULI KERAMIK seramik detejanı COTTOMILCH terracotto bakım cilası KERAMIKMILCH seramik bakım cilası REXCOTTO terracotto için su geçirmez koruyucu THE COOT terracotto ve antik taş canlandırıcı cila DETER KERAMIK seramik temizleyici FACIL KERAMIK canlandırıcı günlük bakım cilası VELO günlük ahşap temizleme - parlatma ürünü THE TEK parke cilası LUX, ahşap cilası LINDO ahşap deterjanı A2 metaller için sprey parlatıcı DURABRILL yüzey sertleştirici ve koruyucu parlatıcı DURALMAX yüzey sıkılaştırıcı ve leke önleyici ÜRÜN SEÇİM MATRİSİ RENK KODLARININ ANLAMI: MERMER GRANİT ve TRAVERTEN LIMESTONE DİABAZ Kullanılması tavsiye edilen UYGUN ÜRÜN Zorunlu olarak kullanılacaksa DİKKATLİ kullanmalı. KULLANMAYINIZ

142 Yararlanılan Kaynaklar: 1) QMC / İspanya Epoksi, polyester, UV polyester ve mastik üretici firma teknik dökümanları, 2) BELLINZONI / İtalya - Yüzey koruma, parlatma, temizleme ve özel işlem kimyasalları üretici firma teknik dökümanları, 3) GEO PATENT / Italya Otaklavlı Blok ve Plaka Güçlendirme Sistemleri Üreticisi teknik dökümanları, 3) İNKA teknik doküman arşivi, 4) Alparslan TURANBOY ve Erkan ÜLKER / Blok Taş Üreten Ocaklarda Verim Değerlendirmesi

143 BENİ SABIRLA DİNLEDİĞİNİZ İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM Haşim Acar Mak. Y.Müh. (İTÜ)

DOĞAL TAġ GÜÇLENDĠRME, DOLGU, KORUMA, TEMĠZLEME, PARLATMA VE ÖZEL ĠġLEM

DOĞAL TAġ GÜÇLENDĠRME, DOLGU, KORUMA, TEMĠZLEME, PARLATMA VE ÖZEL ĠġLEM DOĞAL TAġ GÜÇLENDĠRME, DOLGU, KORUMA, TEMĠZLEME, PARLATMA VE ÖZEL ĠġLEM KĠMYASALLARI HaĢim Acar Mak. Y.Müh. (ĠTÜ) hasim@inkatrade.com www.inkatrade.com Reinforcing and Protection of Natural Stones Eng.

Detaylı

MAXISEAL ACIDPROOF VH62 DOĞAŞ TAŞLAR İÇİN ASİDE DAYANIKLI KAPLAMA

MAXISEAL ACIDPROOF VH62 DOĞAŞ TAŞLAR İÇİN ASİDE DAYANIKLI KAPLAMA MAXISEAL ACIDPROOF VH62 DOĞAŞ TAŞLAR İÇİN ASİDE DAYANIKLI KAPLAMA PROBLEM Otel, restoran, rezidans, ticari ve kamu projelerinde karşılaşılan en büyük sorunlardan biri doğal taş tezgah, zemin ve yüzeylerin

Detaylı

GRANİT - SERAMİK YAPIŞTIRICILAR & DERZ DOLGULARI

GRANİT - SERAMİK YAPIŞTIRICILAR & DERZ DOLGULARI GRANİT - SERAMİK YAPIŞTIRICILAR & DERZ DOLGULARI STANDART Tanım : Fayans, seramik yapıştırıcı, Çimento esaslı, gri Toz Kullanım : Seramik, fayans için yatay ve düşeyde ıslak ortamlarda kullanıma uygun

Detaylı

MAXISEAL ACIDPROOF VH85 DOĞAŞ TAŞLAR İÇİN ASİDE DAYANIKLI KAPLAMA

MAXISEAL ACIDPROOF VH85 DOĞAŞ TAŞLAR İÇİN ASİDE DAYANIKLI KAPLAMA MAXISEAL ACIDPROOF VH85 DOĞAŞ TAŞLAR İÇİN ASİDE DAYANIKLI KAPLAMA PROBLEM Otel, restoran, rezidans, ticari ve kamu projelerinde karşılaşılan en büyük sorunlardan biri doğal taş tezgah, zemin ve yüzeylerin

Detaylı

Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri

Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri Kalekim Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri 109 Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri SERACARE Çimento Sökücü SERACARE Leke Çıkartıcı SERACARE Derz Temizleyici SERACARE Yüzey Koruyucu 110 Kalekim Yüzey Temizlik

Detaylı

Temizlik - Bakım - Koruma

Temizlik - Bakım - Koruma www.ardex.com.tr Temizlik - Bakım - Koruma Lithofin KUKÜ Lithofin EKSTRA Güçlü Çimento Artığı Temizleyicisi Yeni uygulanmış ya da mevcut klinker, fayans, seramik, granit seramik, porselen seramik vb. yüzeylerdeki

Detaylı

Temizlik ve Bakým Cozumleri

Temizlik ve Bakým Cozumleri Temizlik ve Bakým Cozumleri KÜF TEMÝZLEYÝCÝ HÝJYENÝK EV KULLANIMI anýnda etki beyazlatýr aktif klor etkisi KÜF TEMÝZLEYÝCÝ Güçlü ve kalýcý bir þekilde her çeþit küfün giderilmesinde kullanýlýr. Kalýcý

Detaylı

Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri

Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri Kalekim Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri 91 Yapıştırıcılar Yüzey Temizlik ve Bakım Malzemeleri SeraCare Çimento Sökücü SeraCare Leke Çıkartıcı SeraCare Yüzey Koruyucu 92 Kalekim Yüzey Temizlik ve Bakım

Detaylı

Silikonlar, Mastikler ve Köpükler

Silikonlar, Mastikler ve Köpükler Vulkanize fiber, Bez ve Kağıt mesnetler üzerine elektroliz yöntemiyle kaplanan zımparalarımız, en yüksek kalite ve performansta aşındırma kabiliyetine sahip, OSA, EN, ANSI sertifikalarına uygun ve uzun

Detaylı

SU BAZLI İÇ CEPHE BOYALARI

SU BAZLI İÇ CEPHE BOYALARI 2 SU BAZLI İÇ CEPHE BOYALARI ISO 900:2008 Lamella Özel Tavan Boyası 20/ 55.00 TL Lamella Özel Tavan Boyası 7.5/ 5.00 TL Lamella Özel Tavan Boyası 0/ 3.00 TL Lamella Özel Tavan Boyası 2.00 TL Akrilik kopolimer

Detaylı

BTMSEAL ALFA HİBRİT ŞEFFAF

BTMSEAL ALFA HİBRİT ŞEFFAF BTMSEAL ALFA HİBRİT ŞEFFAF Alfa Hibrit Polimer Esaslı Tek Komponentli Şeffaf Su Yalıtım Malzemesi Ürün Tanımı: BTMSEAL ALFA HİBRİT ŞEFFAF Negatif ve pozitiften, - 5 ºC ve üstü sıcaklıklarda, ıslak zeminlere

Detaylı

ELİOGARD MUCIZE KORUMA DOĞAŞ TAŞLAR İÇİN ASİDE DAYANIKLI KAPLAMA

ELİOGARD MUCIZE KORUMA DOĞAŞ TAŞLAR İÇİN ASİDE DAYANIKLI KAPLAMA ELİOGARD MUCIZE KORUMA DOĞAŞ TAŞLAR İÇİN ASİDE DAYANIKLI KAPLAMA VİDEO İzlemek için linki tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=hgia1eskk90 VİDEO İzlemek için linki tıklayın: https://www.youtube.com/watch?v=5g7ctk7xpl8

Detaylı

Zemini çilalama ve parlatma konumuna getirir.

Zemini çilalama ve parlatma konumuna getirir. Total Beton sertleştirici, Reaktif nano- ve mikrometrik silis solüsyonu ile beton sertleştirir, beton yüzeyinin görünüş ve dayanıklılık ve mukavemet gücünü artırmak için kullanılır. Yüzey sertliğini, sürtünme

Detaylı

Baskı Betonun Avantajları

Baskı Betonun Avantajları ZEMİN KAPLAMALARI Baskı Betonun Avantajları UV Işınlarına karşı dayanıklı %100 doğal görüntü Ekonomik maliyet avantajı Üretim süresi avantajı Çökme ve tozlanmaya karşı mukavemet Kalıcı renk kalitesi Uzun

Detaylı

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜN

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜN KİŞİSEL TEMİZLİK TANIMI ADI HF KOD CİNSİ L KG KG TL FİYATI KOLİ TL FİYATI Green Care Sıvı Sabunlar ve El Dezenfektanları 9225438 Soft Sensatıon - Ekolojik, Hipoalerjik Sıvı El Sabunu 9990256 SIVI 5,00

Detaylı

EPOKSİ VE POLİÜRETAN SİSTEMLER METYX TELATEKS MANİSA O.S.B. FABRİKASI ELEKTRİK TRAFO BİNASININ DURATEK ÜRÜNLERİ İLE YENİLENMESİ

EPOKSİ VE POLİÜRETAN SİSTEMLER METYX TELATEKS MANİSA O.S.B. FABRİKASI ELEKTRİK TRAFO BİNASININ DURATEK ÜRÜNLERİ İLE YENİLENMESİ METYX TELATEKS MANİSA O.S.B. FABRİKASI ELEKTRİK TRAFO BİNASININ DURATEK ÜRÜNLERİ İLE YENİLENMESİ YAPILAN İŞLER Bina Dış Cephe Gerekli Yüzey Hazırlıklarının ve Gerekli Tamiratların Yapılması Dış Cephenin

Detaylı

SIVI YALITIM MALZEMELERİ

SIVI YALITIM MALZEMELERİ SIVI YALITIM MALZEMELERİ Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü Öğretim Görevlisi Tekin TEZCAN İnşaat Yüksek Mühendisi SIVI YALITIM MALZEMELERİ 1. Bitüm 2. Asfalt 3. Sika 4.

Detaylı

www.nily.com.tr TEMİZLİK KİMYASALLARI

www.nily.com.tr TEMİZLİK KİMYASALLARI www.nily.com.tr TEMİZLİK KİMYASALLARI Makine ve Kimya Kompleksi TEMİZLİK KAZANÇ Saruhan şirketler grubu olarak faaliyette bulunduğumuz sektörlerde uluslararası standartlarda ürünler geliştirerek üretimimizi

Detaylı

ÜRÜN TANIMI; arasında olmalıdır.! Derz uygulaması yapıştırma işleminden bir gün sonra yapılmalıdır.!

ÜRÜN TANIMI; arasında olmalıdır.! Derz uygulaması yapıştırma işleminden bir gün sonra yapılmalıdır.! ÜRÜN TANIMI; Granülometrik karbonat tozu, portlant çimentosu ve çeşitli polimer katkılar ( yapışma, esneklik, suya karşı direnç ve aşırı soğuk ve sıcağa dayanmı arttıran ) birleşiminden oluşan, seramik,

Detaylı

Sayfa 1/6. NOVOBRAN Outside Dış yüzeylerde kullanılmak için özel olarak geliştirilmiş hazır çözücü içermeyen bir kaplamadır.

Sayfa 1/6. NOVOBRAN Outside Dış yüzeylerde kullanılmak için özel olarak geliştirilmiş hazır çözücü içermeyen bir kaplamadır. Sayfa 1/6 ÜRÜN TANIMI: NOVOBRAN Outside Dış yüzeylerde kullanılmak için özel olarak geliştirilmiş hazır çözücü içermeyen bir kaplamadır. NOVOBRAN Outside kaplama kötü hava şartlarına ve çevresel etkilere

Detaylı

İçindekiler. Baskı Beton (4-28) Baskı Sıva (29) İnce Yüzey Kaplama (30) Özel Yüzey Boyama (31) Parlak Yüzeyli Beton (32) www.endustriyelyapi.com.

İçindekiler. Baskı Beton (4-28) Baskı Sıva (29) İnce Yüzey Kaplama (30) Özel Yüzey Boyama (31) Parlak Yüzeyli Beton (32) www.endustriyelyapi.com. www.endustriyelyapi.com.tr İçindekiler Endüstriyel Yapı Ltd. Şti. Kurulduğu 2005 yılından itibaren uygulamış olduğu 500.000 m² yi aşkın baskı beton zemin ve sıva tecrübesiyle, bugün özellikle Samsun ve

Detaylı

2011/3 Önerilen Fiyat Listesi

2011/3 Önerilen Fiyat Listesi 2011/3 Önerilen Fiyat Listesi 1 1.1 M010116 1.2 M010218 1.3 M010315 1.4 M010415 1.5 M010518 1.6 M010615 1.7 M010715 1.8 M010715 1.9 M010815 1.10 M010920 1.11 M011015 1.12 M011110 1.13 M011215 1.14 M011215

Detaylı

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MADEN MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MADEN İŞLETME LABORATUVARI. (2014-2015 Bahar Dönemi) BÖHME AŞINMA DENEYİ

KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MADEN MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MADEN İŞLETME LABORATUVARI. (2014-2015 Bahar Dönemi) BÖHME AŞINMA DENEYİ KARADENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİ MADEN MÜHENDİSLİĞİ BÖLÜMÜ MADEN İŞLETME LABORATUVARI (2014-2015 Bahar Dönemi) BÖHME AŞINMA DENEYİ Amaç ve Genel Bilgiler: Kayaç ve beton yüzeylerinin aşındırıcı maddelerle

Detaylı

Uygulama Yapılacak Zemin ;

Uygulama Yapılacak Zemin ; novathermowood Deck ler, her türlü iklim koşullarında kullanılabilen, kendine ait karakteristik özellikleri olan, hiçbir kimyasal madde içermeyen %100 doğal masif ahşap malzemelerdir. Uzun yıllar sorunsuz

Detaylı

OXY MUTFAK TEMİZLİK ÜRÜN GRUBU

OXY MUTFAK TEMİZLİK ÜRÜN GRUBU 2016 YILI FİYAT LİSTESİ (09.12.2016) KOD ÜRÜN ADI VARYANT LT AD. OXY MUTFAK TEMİZLİK ÜRÜN GRUBU MT 001 30 OXY SIVI BULAŞIK DETERJANI Yeşil/ Limon kokulu 30 29,4 1 2,02 60,50 60,50 MT 001 5 OXY SIVI BULAŞIK

Detaylı

Baumit SilikatTop. (SilikatPutz) Kaplama

Baumit SilikatTop. (SilikatPutz) Kaplama Baumit SilikatTop (SilikatPutz) Kaplama Ürün Kullanıma hazır, macun kıvamında, mineral esaslı, silikat ince son kat dekoratif kaplamadır. Dış ve iç cepheler için, Tane veya Çizgi dokuya sahip sıva dokulu

Detaylı

Elastik ve Hafif Doğal Taş Kaplaması çok amaçlı kullanım

Elastik ve Hafif Doğal Taş Kaplaması çok amaçlı kullanım Elastik ve Hafif Doğal Taş Kaplaması çok amaçlı kullanım www.litho-flex.com Binlerce yıldır doğal taş bir yapı malzemesi olarak birçok farklı alanlarda kullanılmıştır. Lithoflex Doğal Taş Kaplaması klasik

Detaylı

MS 991 POLYÜREA BAZLI ESNEK MASTİK ÜRÜN AÇIKLAMASI

MS 991 POLYÜREA BAZLI ESNEK MASTİK ÜRÜN AÇIKLAMASI MS 991 POLYÜREA BAZLI ESNEK MASTİK ÜRÜN AÇIKLAMASI MS 991 yapısında solvent ve uçucu bileşen içermeyen 2 kompenantlı 3:1 oranında kullanılan derz, dilatasyon noktaları ve beton çatlakları için tasarlanmış

Detaylı

GÜVERTE ve GÖVDE TEMİZLİĞİ

GÜVERTE ve GÖVDE TEMİZLİĞİ S O F E TA M A R İ N E GÜVERTE ve GÖVDE TEMİZLİĞİ Tekne Güverte Ve Gövde Temizlik Maddesi Cleaner teknelerdeki kaymaz yüzeylerde oluşan ağır kirleri ve siyah lekeleri etkili bir şekilde ve kolaylıkla

Detaylı

OXY MUTFAK TEMİZLİK ÜRÜN GRUBU

OXY MUTFAK TEMİZLİK ÜRÜN GRUBU 2015 YILI FİYAT LİSTESİ (01.10.2015) KOD ÜRÜN ADI VARYANT LT AD. OXY MUTFAK TEMİZLİK ÜRÜN GRUBU MT 001 30 OXY SIVI BULAŞIK DETERJANI Yeşil/ Limon kokulu 30 29,4 1 1,83 55,00 55,00 MT 001 5 OXY SIVI BULAŞIK

Detaylı

SU BAZLI SONKAT BOYALAR - ASTARLAR

SU BAZLI SONKAT BOYALAR - ASTARLAR SU BAZLI SONKAT BOYALAR - ASTARLAR Kardelen Plastik KÜF ÖNLEYİCİ Akrilik kopolimer esaslı, su bazlı, örtücülüğü yüksek, dekoratif mat iç cephe boyası. 1 20 kg 131.00 1 10 kg 67.00 4 3.5 kg 25.40 Aura Plastik

Detaylı

EPOCELL PR SOLVENTSİZ EPOKSİ ASTARI TANIM ÖZELLİKLER

EPOCELL PR SOLVENTSİZ EPOKSİ ASTARI TANIM ÖZELLİKLER 2000 EPOCELL PR SOLVENTSİZ EPOKSİ ASTARI TANIM Epocell PR, çift bileşenli solventsiz epoksi astarıdır. Yüzeye derinlemesine nüfuz ederek yüzeyi sağlamlaştırır ve epoksi kaplaması için tutunma yüzeyi oluşturur.

Detaylı

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ

KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ KİŞİSEL TEMİZLİK ÜRÜNLERİ TAVSİYE EDİLEN PERAKENDE SATIŞ FİYAT LİSTESİ Hijyenmax Sıvı Sabunlar ve El Dezenfektanları 9225375 Hijyenmax Antibakteriyel Köpük Sabun SIVI 5,00 5,27 4 117,02 TL 22,23 TL 468,08

Detaylı

TURKEY 2017

TURKEY 2017 TURKEY 2017 www.corcoating.com HAKKIMIZDA Corrosion Coating; muhtelif ekipman, borulama elamanları ve beton yüzeylerin kimyasal etkilerden, organik bileşenlerden meydana gelen korozif ortamdan oluşan korozyona

Detaylı

ÜRÜN TANIMI: NOVOBRAN

ÜRÜN TANIMI: NOVOBRAN Sayfa 1/5 ÜRÜN TANIMI: NOVOBRAN Inside, iç yüzeylerde kullanılmak üzere özel olarak geliştirilmiş,kolay uygulanabilir hazır çözücü içermeyen bir kaplamadır. NOVOBRAN Inside kaplama, özellikle yüksek bir

Detaylı

İçindekiler. Baskı Beton (4-28) Baskı Sıva (29) İnce Yüzey Kaplama (30) Özel Yüzey Boyama (31) Parlak Yüzeyli Beton (32)

İçindekiler. Baskı Beton (4-28) Baskı Sıva (29) İnce Yüzey Kaplama (30) Özel Yüzey Boyama (31) Parlak Yüzeyli Beton (32) İçindekiler Baskı Beton (4-28) Baskı Sıva (29) İnce Yüzey Kaplama (30) Özel Yüzey Boyama (31) Parlak Yüzeyli Beton (32) 03 Baskı Beton Uygulama Alanları Otoparklar Dog al taşların eşsiz görünümü ile betonun

Detaylı

G E N E L K A T A L O G w w w. s p t. t c 1

G E N E L K A T A L O G w w w. s p t. t c 1 G E N E L K A T A L O G www.spt.tc 1 İNDEX KATLI FIRIN RESİN HATTI 4 TEK KULE DİKEY KURUTMA FIRINI 6 ÇİFT KULE DİKEY KATALİZE FIRINI 7 BEKLETME ÜNİTESİ 10 PLAKA ÇEVİRİCİ 11 OTOMATİK SPREYLEME ÜNİTESİ 11

Detaylı

Taş ve Seramik Yüzeyler Đçin Koruma, Temizleme, Parlatma, Bakım ve Özel Đşlem Kimyasalları

Taş ve Seramik Yüzeyler Đçin Koruma, Temizleme, Parlatma, Bakım ve Özel Đşlem Kimyasalları Taş ve Seramik Yüzeyler Đçin Koruma, Temizleme, Parlatma, Bakım ve Özel Đşlem Kimyasalları ÖZET Son zamanlarda özellikle alternatif döşeme kullanımında bir azalma (duvardan duvara halı vb.) bunun yanında

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 1 PVC CILASI 10 2 NEMLI MOP CM 3 BUYUK BOY MAVI COP TORBASI 700 4 BUYUK BOY ENFEKTE ATIK COP TORBASI(1 MIKRON) 180000 5 ORTA BOY KIRMIZI COP TORBASI 10000 6 TOZ BEZI 4000 METRE 7 EV TIPI OTOMATIK CAMASIR

Detaylı

ZORLU UYGULAMALAR İÇİN PROFESYONEL SİLİKON MASTİKLER

ZORLU UYGULAMALAR İÇİN PROFESYONEL SİLİKON MASTİKLER CREATING TOMORROW S SOLUTIONS ZORLU UYGULAMALAR İÇİN PROFESYONEL SİLİKON MASTİKLER En yüksek beklentileri karşılayan profesyonel silikon mastikler Hayat kalitesi yaratan mimarlık. Bu ilke profesyonel silikon

Detaylı

Baumit SilikatColor. (SilikatFarbe) Boya

Baumit SilikatColor. (SilikatFarbe) Boya Baumit SilikatColor (SilikatFarbe) Boya Ürün Dış ve iç cephelere el veya makine ile uygulanabilen, sodyum silikat bazlı, kullanıma hazır mineral esaslı bir boyadır. Bileşimi Mineral esaslı dolgu maddeleri

Detaylı

DURUSU TERMAL BOYA HY TECHNOLOGY. Dünyanın en kaliteli izolasyon boyaları... Thermal Solitions U.S.A

DURUSU TERMAL BOYA HY TECHNOLOGY. Dünyanın en kaliteli izolasyon boyaları... Thermal Solitions U.S.A DURUSU TERMAL BOYA HY TECHNOLOGY Thermal Solitions U.S.A Dünyanın en kaliteli izolasyon boyaları... Hy technology DURUSU TERMAL BOYA Durusu Termal Boya, 2003 yılında sektöre adımını attı. Her zaman teknolojiyi

Detaylı

ISLAK HACİMLERDE (TUVALET-BANYO-KORİDOR-MUTFAK-SAUNA-HAMAM-DUŞ VB) KARO KAPLAMA ALTINA SU YALITIMI YAPILMASI

ISLAK HACİMLERDE (TUVALET-BANYO-KORİDOR-MUTFAK-SAUNA-HAMAM-DUŞ VB) KARO KAPLAMA ALTINA SU YALITIMI YAPILMASI ISLAK HACİMLERDE (TUVALET-BANYO-KORİDOR-MUTFAK-SAUNA-HAMAM-DUŞ VB) KARO KAPLAMA ALTINA SU YALITIMI YAPILMASI KONU: Islak hacimler gibi akışkan ve basınçlı suyun olmadığı mekanlarda İZOTEX markalı Su Yalıtım

Detaylı

Kişisel Temizlik ve Hijyen

Kişisel Temizlik ve Hijyen Kişisel Temizlik ve Hijyen KATEGORİ ÜRÜN AİLESİ ÜRÜN TANIMI ÜRÜN KODU ÜRÜN ADI CİNSİ L KG Kişisel Temizlik ve Hijyen Hijyenmax Sıvı Sabunlar ve El Dezenfektanları 9225375 Hijyenmax Antibakteriyel Köpük

Detaylı

ÜRÜN KATALOĞU Önder KARAKUZ

ÜRÜN KATALOĞU Önder KARAKUZ ÜRÜN KATALOĞU Önder KARAKUZ BİRLİK BİO TEKNOLOJİ ve SU SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (0) 3 3 46 (0) 3 3 47 www.birbiotek.com BİRLİK BİO TEKNOLOJİ kurulduğu ilk günden itibaren yılların verdiği deneyimle, tedarik

Detaylı

AÇIK ALAN TASARIMI RELAZZO TERAS SİSTEMİ - GÜNLÜK KULLANIM İÇİN TAVSİYELER. www.rehau.com/relazzo Otomotiv Endüstri

AÇIK ALAN TASARIMI RELAZZO TERAS SİSTEMİ - GÜNLÜK KULLANIM İÇİN TAVSİYELER. www.rehau.com/relazzo Otomotiv Endüstri AÇIK ALAN TASARIMI RELAZZO TERAS SİSTEMİ - GÜNLÜK KULLANIM İÇİN TAVSİYELER www.rehau.com/relazzo Yapı Otomotiv Endüstri Değerli müşterilerimiz! Ürünümüzü tercih ettiğiniz için çok teşekkür ederiz! Takip

Detaylı

İÇ CEPHE BOYALARI ÜRÜN RESMİ ÜRÜN İSMİ İÇERİK SAFRİYAT FİYAT

İÇ CEPHE BOYALARI ÜRÜN RESMİ ÜRÜN İSMİ İÇERİK SAFRİYAT FİYAT İÇ CEPHE BOYALARI Silikonlu Duvar Boyası Silikon modifiye styren akrilik bazlı mat iç cephe boya, taş gibi mineral kullanılır 7-8 m2/l İpek Mat Silikonlu Duvar Styren akrilik bazlı ipek görünümlü mat iç

Detaylı

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ

DOKUZ EYLÜL ÜNİVERSİTESİ 1 PVC CILASI 0 2 NEMLI MOP CM 7000 3 BUYUK BOY MAVI COP TORBASI 000 4 BUYUK BOY ENFEKTE ATIK COP TORBASI( MIKRON) 360000 5 ORTA BOY KIRMIZI COP TORBASI 16000 6 TOZ BEZI (PEMBE) 30 7 CAMASIR YARDIMCI SIVI

Detaylı

Solvent bazlı, sentetik reçine esaslı, hava kurumalı, kurşun içermeyen, örtme gücü yüksek, parlak bir son kat boyadır.

Solvent bazlı, sentetik reçine esaslı, hava kurumalı, kurşun içermeyen, örtme gücü yüksek, parlak bir son kat boyadır. www.tekboya.com SOLVENT BAZLI Boyalar Solvent bazlı, sentetik reçine esaslı, hava kurumalı, kurşun içermeyen, örtme gücü yüksek, parlak bir son kat boyadır. - Tek Süper Sentetik Yağlı Boya 12 1/4 6,70

Detaylı

BTMSEAL ALFA HİBRİT HB F

BTMSEAL ALFA HİBRİT HB F BTMSEAL ALFA HİBRİT HB F lfa hibrit polimer esasli tek komponentli içme suyu depolari için su yalıtım malzemesi Ürün Tanımı: BTMSEAL ALFA HİBRİT HB F Negatif ve pozitiften, - 5 ºC ve üstü sıcaklıklarda,

Detaylı

EGETEK. Endüstriyel Zemin Kaplama Sistemleri

EGETEK. Endüstriyel Zemin Kaplama Sistemleri EGETEK Endüstriyel Zemin Kaplama Sistemleri Zeminlere sadece üzerinde yürünen bir alan olarak bakılmamalıdır, zira onlar operasyonel altyapının temel elemanıdır. Bunlardan dolayı zemine üretim hattının

Detaylı

anoteknolojik ürün, N ez %100 su geçirm aramızdan su sızmaz

anoteknolojik ürün, N ez %100 su geçirm aramızdan su sızmaz Nanoteknolojik ürün, %100 su geçirmez aramızdan su sızmaz Beton yapıların ömrünü uzatır, yağmur, tuz, yağ ve kimyasal maddeler gibi betonun günlük olarak maruz kaldığı korozyon etkilerinden korur. NEDEN

Detaylı

Fiyat Listesi 2012-13

Fiyat Listesi 2012-13 Fiyat Listesi 202-3 Yaşamın bütün r... Boya'da Nanoteknolojk Sistem 202-3 SELÜLOZ VE RAPİD SONKAT BOYALAR VE ASTARLAR RAPİD END. SON KAT BOYA LUX Rapid alkyd esaslı, çabuk kuruma özelliği olan parlak yapışma

Detaylı

Baumit ArtlineFarbe. Dekoratif Tasarım Boyası. Bileşimi Organik bağlayıcılar, mineral esaslı dolgu maddeleri, elyaflar, katkı maddeleri, su.

Baumit ArtlineFarbe. Dekoratif Tasarım Boyası. Bileşimi Organik bağlayıcılar, mineral esaslı dolgu maddeleri, elyaflar, katkı maddeleri, su. Baumit ArtlineFarbe Dekoratif Tasarım Boyası Ürün Dış ve iç cepheler için, organik bağlayıcılı, kullanıma hazır bir boyadır. Bileşimi Organik bağlayıcılar, mineral esaslı dolgu maddeleri, elyaflar, katkı

Detaylı

su bazlı iç cephe boyaları

su bazlı iç cephe boyaları DORUK SU BAZLI YARIMAT SONKAT BOYA TAM SİLİNEBİLİR, ipeksi bir görünüm, yarı parlak, dekoratif, kapatıcılığı yüksek 1. SINIF ipek mat boyadır. Belge 5808 6,25 Lt. 1 26,00 70,00 137,00 30,68 82,60 161,66

Detaylı

OTOPARK SU YALITIM VE KAPLAMA SİSTEMİ (CONIDECK)

OTOPARK SU YALITIM VE KAPLAMA SİSTEMİ (CONIDECK) OTOPARK SU YALITIM VE KAPLAMA SİSTEMİ (CONIDECK) 1. Genel Altı yaşam alanı ve üzeri otopark (veya üzerinde mekanik etkiler olan tüm alanlar) olarak kullanılan yapıların su yalıtımı ve kaplama sistemi olarak

Detaylı

BATARYALAR BATARYALAR KATALOG 2014 KATALOG 2014 OTTOMAN-02 EMPRADOR GOLDEN ROSE LAVABO BATARYASI OTTOMAN-02 EMPRADOR GOLDEN LAVABO BATARYASI

BATARYALAR BATARYALAR KATALOG 2014 KATALOG 2014 OTTOMAN-02 EMPRADOR GOLDEN ROSE LAVABO BATARYASI OTTOMAN-02 EMPRADOR GOLDEN LAVABO BATARYASI OTTOMAN-02 ROSE OTTOMAN-02 OTTOMAN-03 ROSE OTTOMAN-03 ROSE OTTOMAN-04 ROSE ISEO-01 ISEO-01 ISEO-01 ISEO-02 URBINO-01 ROSE ANKASTRE BATARYA ROSE ANKASTRE BATARYA ÇIRAĞAN-02 ROSE URBINO-01 ANKASTRE ÇIRAĞAN-02

Detaylı

Dişhekimliğinde MUM. Prof Dr. Övül KÜMBÜLOĞLU. Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi

Dişhekimliğinde MUM. Prof Dr. Övül KÜMBÜLOĞLU. Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Dişhekimliğinde MUM Prof Dr. Övül KÜMBÜLOĞLU Ege Üniversitesi Dişhekimliği Fakültesi Protetik Diş Tedavisi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi MUM Dişhekimliğinde kullanılan mumlar genellikle 2 veya daha fazla

Detaylı

SU DEPOSU, HAVUZ VE DENGE DEPOLARINDA SU YALITIMI YAPILMASI:

SU DEPOSU, HAVUZ VE DENGE DEPOLARINDA SU YALITIMI YAPILMASI: SU DEPOSU, HAVUZ VE DENGE DEPOSU SU YALITIMI YAPILMASI KONU: Doğal zemine oturan veya tabliyeye oturan teras tipi havuzlarda, depolarda, su gören betonarme yüzeylerin İZOTEX markalı Su Yalıtım Membran

Detaylı

9225035 10,00 10,20 1 9225036 20,00 20,40 1. M305 Elde Yıkama Bulaşık Deterjanı Manual Dishwashing Detergent - Optima 9225024 20,00 20,20 1

9225035 10,00 10,20 1 9225036 20,00 20,40 1. M305 Elde Yıkama Bulaşık Deterjanı Manual Dishwashing Detergent - Optima 9225024 20,00 20,20 1 Mutfak Hijyeni Bulaşık Deterjanları M30 Elde Yıkama Bulaşık Deterjanı - Yüksek Performanslı Manual Dishwashing Detergent Konsantre olduğu için birkaç damlası bile bulaşıkları temizlemeye ve yağları gidermeye

Detaylı

Cepheye önce daima Baumit UniPrimer Astar uygulaması yapılmalıdır!

Cepheye önce daima Baumit UniPrimer Astar uygulaması yapılmalıdır! Baumit FineTop (UniversalPutz Fein) Kaplama Ürün Đç ve dış cepheler için, kullanıma hazır, nefes alma kabiliyetine sahip, ince katmanlı (son kat) kaplama. Elle veya makineli olarak uygulanabilir. Özel

Detaylı

Nano Silgi 1 li - 5 li

Nano Silgi 1 li - 5 li Nano Silgi 1 li - 5 li Temizleme tekniğinde dünyada sansasyon yaratan Nano Silgi, şebekemsi yapısı sayesinde en inatçı kir ve lekeleri temizleyebilmektedir. Bina cepheleri, duvarlar ve zeminlerdeki (derz)

Detaylı

Yağlı Boya Yardımcı Malzemeleri

Yağlı Boya Yardımcı Malzemeleri Yağlı Boya Yardımcı Malzemeleri Terlans Yağlı Boya Hızlı Kurutucu Açıklama: Terlans Yağlı Boya Hızlı Kurutucu; yağlı boyanın kuruma süresini kısaltmak için kullanılır. Boyanın saydamlığını ve akışkanlığını

Detaylı

İçindekiler. Baskı Beton (4-35) Baskı Sıva (36-37) İnce Yüzey Kaplama. Özel Yüzey Boyama (39) Parlak Yüzeyli Beton (40) Endüstriyel Yapı Ltd. Şti.

İçindekiler. Baskı Beton (4-35) Baskı Sıva (36-37) İnce Yüzey Kaplama. Özel Yüzey Boyama (39) Parlak Yüzeyli Beton (40) Endüstriyel Yapı Ltd. Şti. İçindekiler Endüstriyel Yapı Ltd. Şti. Kurulduğu 2005 yılından itibaren uygulamış olduğu 1.000.000 m 2 yi aşkın baskı beton zemin ve sıva tecrübesiyle, bugün özellikle Samsun ve Ankara merkezli olmak üzere

Detaylı

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS

CREATING TOMORROW S SOLUTIONS CREATING TOMORROW S SOLUTIONS Yapılarda Su İticilik Özelliği I Silres BS 16 Kaba seramikte neme karşı mükemmel koruyucu AYRICA KAYNAKLAR SONSUZ DEĞİLDİR. Enerjinin daha verimli ve dikkatli kullanımı günümüzde

Detaylı

YÜKSEK LİSANS TEZİ Müh. Lokman ÖZTEKİN. Ana Bilim Dalı : MADEN MÜHENDİSLİĞİ. Programı : MADEN MÜHENDİSLİĞİ

YÜKSEK LİSANS TEZİ Müh. Lokman ÖZTEKİN. Ana Bilim Dalı : MADEN MÜHENDİSLİĞİ. Programı : MADEN MÜHENDİSLİĞİ İSTANBUL TEKNİK ÜNİVERSİTESİ & FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ MERMERLERDE UYGULANAN KİMYASALLAR, EPOKSİ VE POLYESTER UYGULANMIŞ MERMERLERDE ÇEKME VE EĞİLME DAYANIM-SICAKLIK İLİŞKİSİ YÜKSEK LİSANS TEZİ Müh. Lokman

Detaylı

Universal-Abtönkonzentrat

Universal-Abtönkonzentrat Universal-Abtönkonzentrat Universal-Abtönkonzentrat 20 ml decomix ile aşağıdaki renk tonu seviyeleri elde edilir Vernik 1 Dispersiyon Renklendirilecek beyaz malzeme miktarı 375 ml 750 ml 2500 ml 2,5 l

Detaylı

BETON SERTLEŞTİRİCİ TEKNİK ÜRÜN BİLGİLERİ

BETON SERTLEŞTİRİCİ TEKNİK ÜRÜN BİLGİLERİ BETON SERTLEŞTİRİCİ TOTAL BS Beton gözenekli bir malzemedir, genelde bu gözenekler su ile doludur, ayrıca betonun bünyesinde serbest kireç bulunur, bünyedeki bu serbest kireç betona dönüşmemiştir. Prensip

Detaylı

DİLATASYON SU YALITIMI

DİLATASYON SU YALITIMI DİLATASYON SU YALITIMI 1. Genel Farklı yapısal hareketlerin karşılanabilmesi için yapılar arasında bırakılan dilatasyon derzlerinin su yalıtımı büyük önem taşımaktadır. Yapılarda meydana gelen kaçakların

Detaylı

AkzoNobel ve AkzoNobel Kemipol 2011 Genel Tanıtım Sunuşu Bobin Boyaları Teknolojisine Genel Bakış

AkzoNobel ve AkzoNobel Kemipol 2011 Genel Tanıtım Sunuşu Bobin Boyaları Teknolojisine Genel Bakış AkzoNobel ve AkzoNobel Kemipol 2011 Genel Tanıtım Sunuşu Bobin Boyaları Teknolojisine Genel Bakış Sunum İçeriği Genel Boya Bilgileri Tanım ve Sınıflandırma Boya Hammaddeleri Bobin Boyaları Teknolojileri

Detaylı

Epoksi Nedir? Epoksinin Kullanım Alanları Neden Endüstriyel Zemin Kaplaması Yapmalısınız?

Epoksi Nedir? Epoksinin Kullanım Alanları Neden Endüstriyel Zemin Kaplaması Yapmalısınız? Epoksi Nedir? Epoksi suya,asitlere ve alkaliye dirençli,zaman içerisinde direncini yitirmeyen,yapıştırıcı bir kimyasal reçinedir.zamanla mukavim ve kuvvetli yapışma özelliği sayesinde inşaat sektörünün

Detaylı

POLİÜRETANKAPLAMA TEKNİK ŞARTNAMESİ

POLİÜRETANKAPLAMA TEKNİK ŞARTNAMESİ 1 Genel Notlar: Betonun mukavemeti epoksi kaplamalar için uygun olmalıdır, dolayısıyla kaplama yapılacak beton en az C 25 tercihen C 30 C 35 standardında olmalı,yüzeyde ( kaymak tabakası ) gevşek kısım

Detaylı

KÖSTER ASOFALT-42 Asfalt Boyası

KÖSTER ASOFALT-42 Asfalt Boyası KÖSTER ASOFALT-42 Asfalt sı Asfalt yüzeyler için dekoratif renkli kaplama Genel Bilgi : KÖSTER ASOFALT-42 Asfalt sı asfalt ve beton yüzeylere uygulanan, dekoratif renkli yüzey kaplama sistemidir. Paket

Detaylı

TEMEL PERDE YÜZEYLERDE SU YALITIMI YAPILMASI

TEMEL PERDE YÜZEYLERDE SU YALITIMI YAPILMASI TEMEL PERDE YÜZEYLERDE SU YALITIMI YAPILMASI KONU: Toprak altında kalan betonarme perde yüzeylerin dıştan İZOTEX markalı Su Yalıtım Membranı ile yüzeye yapıştırılması suretiyle su yalıtımının yapılması

Detaylı

Sika Yapı Kimyasalları A.Ş Marine Ürünleri Fiyat Listesi Ocak 2015

Sika Yapı Kimyasalları A.Ş Marine Ürünleri Fiyat Listesi Ocak 2015 1/5 Ürün Adı Renk Ürün Kodu Ambalaj Fiyat Birim Koli Açıklamalar Sikaflex 290i DC POLİÜRETAN VE HİBRİT ESASLI YAPIŞTIRICILAR VE İZOLASYON MALZEMELERİ Siyah 100169300 300 ml kartuş 9,10 12 Adet Siyah 100030600

Detaylı

ARC - RELAXTIVE OIL. Gelismis, Güvenilir, Kimyasallar YAĞLAYICI VE GEVŞETİCİ

ARC - RELAXTIVE OIL. Gelismis, Güvenilir, Kimyasallar YAĞLAYICI VE GEVŞETİCİ ARC - RELAXTIVE OIL YAĞLAYICI VE GEVŞETİCİ RELAXTIVE OIL HANGİ AMAÇLA GELİŞTİRİLDİ? RELAXTIVE OIL sıkışmış, paslanmış cıvataları, somunları, bağlantı elemanlarını, uzun süre kullanılmadığı için paslanarak

Detaylı

Boya & Sıva Fiyat Listesi 2012-1

Boya & Sıva Fiyat Listesi 2012-1 Boya & Sıva Fiyat Listesi 0 - Kale Boya & Sıva 0 - Fiyat Listesi Kale Boya & Sıva 0 - Fiyat Listesi İçindekiler 0 İç Cephe Boyaları 03 Dekoratif ler 04 Dış Cephe Boya ve Kaplamaları 06 Dekoratif Dış Cephe

Detaylı

(Harcın, 3mm kalınlığında, 1 m² lik yüzeye uygulanması durumundaki sarfiyatıdır. Duvar alanına göre tespit edilecek sarfiyat, tuğla ebatları dikkate

(Harcın, 3mm kalınlığında, 1 m² lik yüzeye uygulanması durumundaki sarfiyatıdır. Duvar alanına göre tespit edilecek sarfiyat, tuğla ebatları dikkate 02 (Harcın, 3mm kalınlığında, 1 m² lik yüzeye uygulanması durumundaki sarfiyatıdır. Duvar alanına göre tespit edilecek sarfiyat, tuğla ebatları dikkate alınarak hesaplanmalıdır Yaklaşık 600 gram (1 adet

Detaylı

İÇİNDEKİLER İç Cephe Ürün Grubu. Dış Cephe Ürün Grubu. Sentetik Ürün Grubu. Yol Çizgi Boyası ve Tineri. Selülozik Ürün Grubu

İÇİNDEKİLER İç Cephe Ürün Grubu. Dış Cephe Ürün Grubu. Sentetik Ürün Grubu. Yol Çizgi Boyası ve Tineri. Selülozik Ürün Grubu TÜRKİYE NİN FAWORİ Sİ OCAK 07 FİYAT LİSTESİ Önerilen fiyatlardır. İÇİNDEKİLER İç Cephe Ürün Grubu 4 Dış Cephe Ürün Grubu 57 Sentetik Ürün Grubu 89 Yol Çizgi Boyası ve Tineri 0 Selülozik Ürün Grubu Tutkal

Detaylı

TECRÜBEDEN GELEN KALİTE

TECRÜBEDEN GELEN KALİTE TECRÜBEDEN GELEN KALİTE Şirketimiz 15 yıldan bu yana gelen tecrübesi ve profesyonel kadrosu ile zemin kaplama firmalarına, Almanyadan ithal etmiş olduğu BAYCO marka zemin bakım ürünleri ile danışmanlık

Detaylı

DUVARLARIN İÇ YÜZÜNDEN ISI YALITIMI

DUVARLARIN İÇ YÜZÜNDEN ISI YALITIMI DUVARLARIN İÇ YÜZÜNDEN ISI YALITIMI Celal Bayar Üniversitesi Turgutlu Meslek Yüksekokulu İnşaat Bölümü Öğretim Görevlisi Tekin TEZCAN İnşaat Yüksek Mühendisi DUVARLARIN İÇ YÜZÜNDEN ISI YALITIMI Bu sistemde

Detaylı

Hızlı ve güvenilir zemin uygulamaları için ARDEX Sistem çözümü.

Hızlı ve güvenilir zemin uygulamaları için ARDEX Sistem çözümü. Hızlı ve güvenilir zemin uygulamaları için ARDEX Sistem çözümü. ŞAP VE DÖKME EPOKSİ ASTARI ARDEX A 35 Hızlı şap çimentosu ARDURAPID Efektli Hızlı kürlenir ve üzerine hızlı kaplama yapılabilir 3 saat sonra

Detaylı

2014/2 FİYAT LİSTESİ

2014/2 FİYAT LİSTESİ TURQ CHEM YAPI KMYASALLARI 2014/2 FİYAT LİSTESİ ASTARLAR 5 FCA0005Y 48 3,22 16,09 0,300FORCEPRIMER AAA Yeşil 0,350 (Duvar Ve Tavanlar 27 3,02 30, İçin Aderans Artırma FCA00Y Ve Yüzey Oluşturma Malzemesi)

Detaylı

Malzemeler üretici firmanın tariflerine uygun standartlarda olacaktır.

Malzemeler üretici firmanın tariflerine uygun standartlarda olacaktır. TEKNİK ŞARTNAME JOTASHIELD TOP COAT SILK İŞİN ADI YAPILACAK İŞİN CİNSİ Malzemeler üretici firmanın tariflerine uygun standartlarda olacaktır. Üretici firmanın ISO 9001 belgesine sahip olması gerekmektedir.

Detaylı

İŞ GRUPLARININ MALİYETTEKİ ORANLARI

İŞ GRUPLARININ MALİYETTEKİ ORANLARI İŞ GRUPLARININ MALİYETTEKİ ORANLARI İşin Adı : KATLI OTOPARK YAPIM İŞİ No İş Grubunun Adı Tutarı 01 INSAAT 1 İNŞAAT İMALATLARI 41.4519 2 KAZI İKSA VE ZEMİN İYİLEŞTİRME 47.0196 -- INSAAT Toplamı 88.4715

Detaylı

Mutfak Hijyeni Ürünleri. İşin mutfağında. hijyen var!

Mutfak Hijyeni Ürünleri. İşin mutfağında. hijyen var! Mutfak Hijyeni Ürünleri İşin mutfağında hijyen var! Yüksek performans sunan Maratem Profesyonel mutfak hijyeni ürünleri markası Culina, enerji tasarrufuna ve mutfak maliyetinin kontrol altına alınmasına

Detaylı

kaplamalarınsağlıklı bir şekilde yapılabilmesi ilave bir önem kazandı.

kaplamalarınsağlıklı bir şekilde yapılabilmesi ilave bir önem kazandı. EREN ENERJİ ÇATALAĞZI 1360 MW TERMİK SANTRAL PROJESİ LİMAN İNŞAATIN DA KULLANILACAK FARKLI ÇELİK BORULAR DURATEK ÜRÜNLERİ Liman iskele ayağı olarak kullanılacak çelik borular, farklı çap, boru et kalınlığı

Detaylı

DURABLE TEMİZLİK VE BAKIM

DURABLE TEMİZLİK VE BAKIM DURABLE TEMİZLİK VE BAKIM LG Hausys floors Durable ürünleri özel üretim teknikleri kullanılarak imal edilmiştir. Kullanılan UV etkili PUR teknolojisi ürünün bakımında yenilikçi avantajlar yaratmaktadır.

Detaylı

Yetkili Bayii A ustos 2014

Yetkili Bayii A ustos 2014 A ustos 2014 SU BAZLI SONKAT BOYALAR - ASTARLAR Aura Silikonlu İç Cephe Boyası Akrilik kopolimer esaslı, su bazlı, silikonlu, silinebilir, mat iç cephe boyası. 1 20 kg 163.00 1 10 kg 83.30 4 3.5 kg 31.60

Detaylı

CQUARTZ NEDİR? CQUARTZ yeni bir high-end teknoloji ile üretilmiş nano bir üründür.

CQUARTZ NEDİR? CQUARTZ yeni bir high-end teknoloji ile üretilmiş nano bir üründür. SERAMİK KAPLAMA CQUARTZ NEDİR? CQUARTZ SiO2 dünyanın en zor malzemelerinden biridir. Ürünün saflık derecesi % 99.9 olduğu için, elmas gibi sert olur. Bu da uygulama yapılan otomotiv yüzeyin de çok sert

Detaylı

Aquapanel ve Sistem Aksesuarları. Aquapanel 10/2015

Aquapanel ve Sistem Aksesuarları. Aquapanel 10/2015 Aquapanel ve Sistem Aksesuarları Aquapanel 10/2015 Aquapanel Matkap Uçlu Vida Aquapanel İç ve Dış Cephe Plakalarının 0,8-2,00 mm arası sac kalınlığında metal konstrüksiyonlara tespit edilmesinde kullanılan

Detaylı

Nanografi Nanoteknoloji Bilişim İmalat ve Danışmanlık Ltd. Şti.

Nanografi Nanoteknoloji Bilişim İmalat ve Danışmanlık Ltd. Şti. TEKNİK BİLGİ SAYFASI EPOCYL TM NC R2HM-01- Prepreg İşlemleri için Hazırlanmış Reçine Sistemi Genel Özellikler Tanım: EPOCYL TM NC R2HM-01 epoksi tabanlı bir reçine sistemidir, erimiş sıcak prepreg ve basınçlı

Detaylı

DETERJAN VE DEZENFEKTANLAR. Fırat ÖZEL, Gıda Mühendisi 2006

DETERJAN VE DEZENFEKTANLAR. Fırat ÖZEL, Gıda Mühendisi 2006 DETERJAN VE DEZENFEKTANLAR Fırat ÖZEL, Gıda Mühendisi 2006 ÖNEMLİ! Gıdaları insanların sağlıklarını çok ciddi şekilde etkiler. Bu nedenle, gıda üreten kişilerin temizlik kurallarına uyması çok önemlidir.

Detaylı

Temizligin Aydınlatan Gücü KİMYA

Temizligin Aydınlatan Gücü KİMYA Temizligin Aydınlatan Gücü ( KİMYA Firma Profili HAKKIMIZDA 1998 yılında, çamaşır suyu ve tuzruhu üretimiyle Eskişehir Baksan Sanayi Sitesinde imalat hayatına başlayan SİRAÇ ailesi üretim ve çalışma ağını

Detaylı

Moher Kimya, Türkiye nin önde gelen temizlik ürünleri üreten tesisine sahip firmalardan birisidir.

Moher Kimya, Türkiye nin önde gelen temizlik ürünleri üreten tesisine sahip firmalardan birisidir. Moher Kimya, Türkiye nin önde gelen temizlik ürünleri üreten tesisine sahip firmalardan birisidir. 2001 yılın da fiilen üretime başlayan tesisimiz aralıksız olarak üretime devam etmektedir.hes,mio ve Not

Detaylı

Epoksi dispersion: Bağlayıcı madde ve astar Bununla zeminler güzel olur!

Epoksi dispersion: Bağlayıcı madde ve astar Bununla zeminler güzel olur! Epoksi dispersion: Bağlayıcı madde ve astar Bununla zeminler güzel olur! HADALAN EBG 13E Hadalan TR HADALAN EBG 13E 6S.indd 3 HADALAN EBG 13E Bununla zeminler güzel olur! Değişik mekanik ve kimyasal aşınmalar

Detaylı

Kaynak: www.binko.com.tr ESKİ BİNALARDA RUTUBET PROBLEMLERİ ve ÇÖZÜMLERİ

Kaynak: www.binko.com.tr ESKİ BİNALARDA RUTUBET PROBLEMLERİ ve ÇÖZÜMLERİ Kaynak: www.binko.com.tr ESKİ BİNALARDA RUTUBET PROBLEMLERİ ve ÇÖZÜMLERİ Lütfen görmek istediğiniz problemi seçiniz. Her seçenekte probleminizi doğru teşhis edebilmenize yarayacak bilgiler bulacaksınız.

Detaylı

ARFEN İNŞAAT TAAH.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Atatürk Sanayi Bölgesi Ömerli Mahallesi Hakkı İleri Caddesi Gülce Sokak No:22 Hadımköy-Arnavutköy / İSTANBUL

ARFEN İNŞAAT TAAH.SAN.TİC.LTD.ŞTİ. Atatürk Sanayi Bölgesi Ömerli Mahallesi Hakkı İleri Caddesi Gülce Sokak No:22 Hadımköy-Arnavutköy / İSTANBUL www.arfen.com Üç Bileşenli Darbe Dayanımlı Epoksi Tamir Harcı Ürün Tanımı: Solvent içermeyen, 3 bileşenli, özel gradasyonlu agregalar ve yüksek dayanımlı epoksi reçinelerin birleşiminden oluşan tamir harcıdır.

Detaylı

M688 Deep Crystal Ultra Paint Coating Uygulama Kılavuzu SERAMİK KAPLAMA UYGULAMA KILAVUZU.

M688 Deep Crystal Ultra Paint Coating Uygulama Kılavuzu SERAMİK KAPLAMA UYGULAMA KILAVUZU. SERAMİK KAPLAMA UYGULAMA KILAVUZU M688 Deep Crystal Ultra Paint Coating Uygulama Kılavuzu UYGULAMA KILAVUZU ADIM 1 1. Aracı yıkayın ve iyi ışıklandırılmış, toz bulunmayan kapalı bir alana çekin. ADIM 2

Detaylı

mikrofiber bezler www.anbertem.com

mikrofiber bezler www.anbertem.com mikrofiber bezler www.anbertem.com MİKROFİBER TEKNOLOJİ HARİKASI Mikrof iber Temizlik Bezleri Berceste mikrofiber temizlik bezleri, teknoloji kullanılarak polyester ve poliamid bileşiminden üretilmiştir.

Detaylı