MÜSİAD. Bakan Yılmaz, 78. GİK Toplantısı nın Onur Konuğu Oldu. Vali Mutlu, İşadamlarına Seslendi: Yeniliklerin öncüsü olun!

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "MÜSİAD. Bakan Yılmaz, 78. GİK Toplantısı nın Onur Konuğu Oldu. Vali Mutlu, İşadamlarına Seslendi: Yeniliklerin öncüsü olun!"

Transkript

1 Bakan Yılmaz, 78. GİK Toplantısı nın Onur Konuğu Oldu Sayfa2 E-Bülten E-Bülten Eylül 2012 MÜSİAD Zafer Çağlayan, Avusturya MÜSİAD da Vali Mutlu, İşadamlarına Seslendi: Yeniliklerin öncüsü olun! Sayfa 3 Sayfa 4 MÜSİAD Heyeti, Kadir Topbaş ı Makamında Ziyaret Etti 4 5 Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Sektörü Samsun da Bir Arada MÜSİAD: Müslümanlık adına değil, insanlık adına utanç verici! Sayfa 5

2 BAKAN YILMAZ, 78. GİK TOPLANTISI'NIN ONUR KONUĞU OLDU MÜSİAD tarafından iki ayda bir farklı illerde yapılan Genel İdare Kurulu (GİK) Toplantısı'nın Eylül 2012 buluşması, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ın katılımıyla Konya'da gerçekleşti Eylül 2012 tarihleri arasında Konya Dedeman Otel de gerçekleşen, Özel Sektör ve Kalkınma Ajansları: Bölgesel Kalkınma İçin Yeni İşbirlikleri temalı GİK Toplantısı nda konuşan MÜSİAD Başkanı Olpak, Belirli dönemlerde büyümeyi, ekonomik rakamları konuştuk şimdi Türkiye nin geldiği noktada kalkınmayı konuşuyoruz. Bu duruma gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Biz burada bölgesel kalkınmayı gündeme getirmek istediğimiz için bölgesel kalkınma ajanslarıyla bunu konuşabileceğimizi düşünerek toplantıyı bu yönde gerçekleştirdik, dedi. 2 Toplantının onur konuğu olan Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz ise, yeni reformlarla Türkiye nin kalkınmaya devam edeceğini ve yerinde saymayacağını söyleyerek, Hükümet olarak en başından beri değişimden, dönüşümden, reformdan, yeniliklerden yana olduk ve bunu da böyle devam ettireceğiz hedefleri bunun bir göstergesidir. Artık daha uzun bir perspektifle meseleleri ele alabiliyoruz. Gündelik meseleler bazen zihnimizi çok fazla meşgul ediyor olsa da zaman zaman bu meselelerin dışına çıkıp kuş bakışı bakmak gerekiyor. Bunu yapmaz da gündelik tartışmalar içinde boğulursanız, stratejik yanlışlar yapma riskiniz artar, dedi. Kalkınma anlamında kamu olarak daha farklı bir kurumsal yapı ortaya koyduklarını söyleyen Bakan Yılmaz, Kalkınma dediğimiz ekonomiden ibaret değildir ancak ekonomi bunun önemli bir parçasıdır. Ama kalkınmanın bir de sosyal boyutu var. O sosyal boyutu dikkate almazsanız, bu durum döner ekonomiyi de vurur. İnsanı, beşerî sermayeyi göz ardı ederseniz uzun soluklu bir kalkınma gerçekleştiremezsiniz, dedi. Bakan Yılmaz, kalkınmanın devlet odaklı yürüyebilecek bir süreç olmadığını da görmek gerektiğini, kamu ve özel sektörün de adeta ortak gibi hareket etmesini arzuladıklarını kaydederek, Başlangıcından, tasarımından, uygulanmasından, sonucuna kadar kalkınma tüm toplumun işi, tek tek her birimizin meselesidir. Kamuda da olsak özel sektörde de olsak sivil toplumda olsak bu sürecin dışında değiliz, diye konuştu. Konuşmaların ardından MÜSİAD Şube Başkanları ve sektör temsilcileri ile Kalkınma Ajansı Genel Sekreterlerinin hazırladığı 7 bölgeye yönelik, Kalkınma İmkânları nın sonuçları açıklandı. Sonuçlar çerçevesinde, atılması gereken adımları atacaklarını belirten Yılmaz, her bölgenin kendisine özgü hususları dile getirmesinin önemini vurguladı.

3 ZAFER ÇAĞLAYAN, AVUSTURYA MÜSİAD DA T.C Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan ve MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, Avusturya MÜSİAD tarafından gerçekleştirilen toplantıda işadamları ile buluştu. Avrupa nın değişik ülkelerinden gelerek toplantıya katılan işadamlarına önemli mesajlar veren Bakan Çağlayan, Avusturya ve Türkiye arasındaki ticaret hacminin 2,7 milyar dolar olduğunu, ancak bunun yeterli olmadığını belirtti. İki ülkenin ihracat ve ithalat çeşitliliğine bakıldığında, birbirine rakip olmayan, aksine birbirini tamamlayan ürün kalemlerine sahip olduklarını ve bu durumun, Avusturya ile ticaretin çok rahat bir şekilde 5-10 milyar dolar seviyelerine çıkabileceğine dair önemli bir gösterge olduğunun altını çizdi. Şu anda Avusturyalı firmaların diğer ülkelere göre, Türkiye ye yatırım yapmak için daha istekli olduğunu ifade eden Çağlayan, büyük firmaların Türkiye ye sadece sanayi üretim merkezlerini oluşturmak için değil, operasyon merkezlerini kurmak için de geldiğini belirtti. MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ise geleceğe umutla baktıklarını belirterek, MÜSİAD ın dünyanın her köşesine yayılmış şube ve üyeleriyle ihracatı artırmak için büyük organizasyonlara devam ettiğini bildirdi. Başkan Olpak, yeni pazarlara ulaşmak için 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16. Uluslararası İş Forumu Kongresi ni Ekim tarihlerinde gerçekleştireceklerine dikkat çekerek, bu organizasyon ile toplamda 84 ülkeden 5 bin yabancı işadamını Türkiye ye getireceklerini ve fuarda binlerce iş görüşmesi yapılacağını vurguladı. 3 MÜSİAD'DAN İSLAM DÜNYASINA FUAR DAVETİ 14. MÜSİAD Uluslararası Fuarı ve 16.Uluslararası İş Forumu (IBF) çalışmaları çerçevesinde gerçekleştirilen tanıtım gezileri kapsamında Tunus, Fas, Endonezya, Malezya, Singapur, Suudi Arabistan, Pakistan, Azerbaycan ve son olarak Mısır a ziyaretler gerçekleştirildi. Başkonsolosluklar, büyükelçilikler, ticaret odaları ve işadamlarıyla bir araya gelinerek gerçekleştirilen toplantılarda, MÜSİAD ve Türkiye hakkında detaylı sunumlar yapılarak yatırım ve ortaklık çağrısında bulunuldu.

4 VALİ MUTLU, İŞADAMLARINA SESLENDİ: Yeniliklerin öncüsü olun! MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki heyet, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu yu makamında ziyaret etti. İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu nun samimi ve sıcak bir konukseverlikle misafirlerini ağırladığı toplantıda başta ekonomi olmak üzere ülke ve dünya gündemi üzerine görüşler paylaşıldı. Vali Mutlu, 22 yıldır Türkiye nin kalkınması ve gelişmesi için çalışan MÜSİAD ın ve MÜSİAD üyesi işadamlarının ülkemiz için yaptığı çalışmaların çok önemli ve ufuk açıcı çalışmalar olduğunu söyledi. Türkiye nin geldiği noktada, özellikle ekonomide yakalanan başarının arkasında MÜSİAD ın gayret ve çalışmalarının büyük payı olduğunu belirten Mutlu, MÜSİAD ın düzenlediği fuarların, ihracatımıza etkisinin yanı sıra, işadamlarımızın dünyaya açılmasında ve yabancı işadamlarının Türkiye yi tanımasında çok önemli katkısı olmaktadır, dedi. Üretmek ve ürettiklerimizi dünyaya pazarlamak kadar yeni ürün geliştirmenin önemine de değinen Vali Mutlu, Ar-Ge ye önem vermemiz gerekir. Türkiye her kurumuyla yeni çağa hazırlanmalı. Üniversitelerimiz de en çok çalışmaları gereken bu dönemde, işadamlarıyla sıkı işbirliği içinde olmalı ve donanımı evrensel seviyede olan mezunlar yetiştirmeli, şeklinde konuştu. 4 DAYANIKLI TÜKETİM VE MOBİLYA SEKTÖRÜ SAMSUN'DA BİR ARAYA GELDİ MÜSİAD Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Sektör Kurulu Türkiye İstişare Toplantısı nda, Kaliteli Üretim ve Marka konusu masaya yatırıldı. Dayanıklı Tüketim ve Mobilya Sektör Kurulu Başkanı Mustafa Aktaş yaptığı konuşmada mobilya sektörünün son iki yılda % 20 büyüdüğünü ve aynı hızla büyümenin devam etmesi durumunda önümüzdeki beş yıl içinde dünyada ilk on ihracatçı ülke içinde bulunabileceğimizi söyledi. Aktaş, mobilya sektöründeki bu hızlı ilerlemenin, sektörün kendisini geliştirmesi ve değiştirmesine bağlı olarak gerçekleştiğini ifade etti. Marka bilincinin artırılması, eğitim, danışmanlık, tecrübe paylaşımları, imaj çalışmaları ve tüm analizlerin firmalara sunulduğu Marka Merkezleri nin bir an evvel kurulması gerektiğini de sözlerine ekledi. Toplantıya katılan Doğtaş Yönetim Kurulu Başkanı Davut Doğan ise konuşmasında marka değerinin önemine vurgu yaparak, Kelebek markasını bünyelerine kattıklarında marka değerine, üretim süreçlerinin değerinden daha fazla bedel ödediklerini ve bunun da markaya verilmesi gereken öneme işaret ettiğini ifade etti.

5 MÜSİAD HEYETİ, KADİR TOPBAŞ'I MAKAMINDA ZİYARET ETTİ İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak ve beraberindeki MÜSİAD Heyeti ni ağırladı Ekim tarihlerinde İstanbul da 5 bini aşkın yabancı işadamının katılımıyla düzenlenecek olan MÜ- SİAD Uluslararası İş Forumu ve Uluslararası Fuarı nın ele alındığı toplantıda MÜSİAD Başkanı Nail Olpak, İstanbul Büyükşehir Belediyesi nin ülkenin tanıtımı açısından büyük bir önem arz eden etkinliğe verdiği destekten dolayı Başkan Kadir Topbaş a teşekkür etti. MÜSİAD ın ülke ekonomisi ve Türkiye için önemine değinen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş ise, her şeyden önce işadamlarının birlik ve beraberlik içinde organize olmasının çok önemli olduğunu ve MÜSİAD ın bunu çok iyi başardığını söyledi. İstanbul un artık global şirketler için bir referans noktası olduğuna dikkat çeken Başkan Topbaş, bununla birlikte Türk işadamlarının da prestijinin arttığını ifade etti ve Türkiye nin geldiği noktayı işadamlarımızın iyi değerlendirmesi gerektiğini belirtti. MÜSİAD: Müslümanlık adına değil, insanlık adına utanç verici! 5 Dünyanın her yerinde Müslümanların ve her dinden insanın tepkilerine neden olan Müslümanların Peygamberi Muhammed adlı son film hakkında, MÜSİAD Genel Başkanı Nail Olpak, İnsanların inançlarına, her ne şekilde yapılırsa yapılsın saldırıda bulunulması ve hakaret edilmesi kabul edilemez. Kaldı ki bu, bütün mücadelesi yeryüzünde kan dökülmesini engellemek olan, barış adına yapılmayan her savaşı cinayet olarak kabul eden yüce dinimiz İslamiyet için hiç kabul edilemez. Müslümanlık adına olduğundan çok daha fazla insanlık adına utanç verici bu durum asıl başka bir tehlikeyi ortaya koyuyor. Özgürlük adına yapılmış gibi görünen maksatlı prodüksiyonlar, aslında hangi dinden olursa olsun, insanlığı, yeryüzü barışını, hepimizin özgürlüğünü tehdit ediyor. Bu tür provokatif hareketlere karşı elbette duyarsız kalınmamalı, ancak tepkiler, şiddet unsuruna yer vermeyerek ortaya konulmalıdır, açıklamasında bulundu.

6 EYLÜL AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ OĞUZ TURNA - İSTANBUL / TURKUAZ İNŞAAT MALZ. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: MUHAMMET ALİ BAHÇEKAYA - MUĞLA / MUĞLA HOTEL Tel: Faks: ADEM ÇİNE - MUĞLA / ÖZAS TURİZM TAŞIMACILIK GIDA ENERJİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: EMİN KABA - MUĞLA / KABAOĞLU İNŞAAT Tel: SABRİ ÖZTÜRK - MANİSA / ÖZTÜRK DAYANIKLI TÜKETİM MALLARI Tel: Faks: HACI KUTLU - İSTANBUL / SPİNAMER SAĞLIK ÜRÜNLERİ SAN. VE TEKNOLOJİ LTD. ŞTİ. Tel: Faks: İSMET ÇAKAN - BURSA / İS-ME LTD. ŞTİ. Tel: Faks: SERKAN İPEK - BALIKESİR / İPEK GIDA KUYUMCULUK SAN. VE TİC. A.Ş Tel: Faks: İSMET TAŞGIRAN - BANDIRMA / TAŞKIRANLAR HALI MOBİLYA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ERDİNÇ ÖZCAN - DENİZLİ / BARIŞ OFSET MATBAACILIK KAĞIT SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: BEKİR İNCEKARA - DENİZLİ / İNCEKARA KURUYEMİŞ GIDA SAN. LTD. ŞTİ. Tel: MUHARREM KILIÇ - DENİZLİ / DENİZLİ NUR KARGO TAŞ. SAN. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ALİ RIZA CANDAN - DENİZLİ / CANDAN METAL Tel: ALİ PEHLİVAN - DÜZCE / PEHLİVAN BOYA Tel: Faks: SERKAN VEREP - DÜZCE / VEREP REKLAM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: İRFAN ÇAKIR - DÜZCE / ÇAKIROĞLU AKARYAKIT TURZ. GIDA SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. Tel: HİKMET MUTLU - DÜZCE / MANSUR ORMAN ÜRÜNLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: İBRAHİM TOSUN - KAYSERİ / ATAK DAMPER ÇELİK KAPI SAN. VE TİC. A.Ş Tel: Faks: ÖZGÜR DOĞAN - KAYSERİ / ERKUT BİMS PARKE YAPI ELM. İNŞ. MAD. NAK. SAN. VE TİC. A.Ş Tel: Faks: VEDAT BİLGE - BİTLİS / YARIMADA İNŞAAT MALZ. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: GÜVEN YANIK - MUĞLA / GÜVEN TELEKOM BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel:

7 EYLÜL AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ İSMET DEĞİRMENCİ - GAZİANTEP / DEĞİRMENCİ GIDA SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: METİN ÖZDEMİR - GAZİANTEP / ÖZDEMİRLER İPLİKÇİLİK SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: AHMET KÖKBAY - İZMİR / İZMİR PETROL SAN. LTD. ŞTİ. (ROTOWASH) Tel: Faks: VEYSEL ERDEM - İZMİR / ROTAL MÜHENDİSLİK Tel: MÜRTEZA ÇELİK - RİZE / ÇELİKOĞLU YEMEK SANAYİ VE TİCARET LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ÖMER BİRİNCİ - RİZE / DOĞALTAŞ MERMER VE GRANİT Tel: Faks: TEMEL YAŞAR HACIÖMEROĞLU - RİZE / MİNES KONFEKSİYON (ADİL IŞIK) Tel: İBRAHİM TURGUT - RİZE / TURGUT İNŞAAT Tel: Faks: MÜRŞİDE OKUMUŞ - RİZE / HAYAT ÇAY GIDA ÜRÜNLERİ VE TARIMSAL ENTEGRE TESİSLERİ LTD. ŞTİ. Tel: NURCAN MURADOĞLU - RİZE / MURADOĞLU AYDIN HARİTA MÜH. LTD. ŞTİ. Tel: ÖZNUR USLUADAM - KIRIKKALE / FERZAN ÖZEL EĞİTİM SAĞ. YAY. TURZ. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: GÖKHAN ÖNAL - KIRIKKALE / ORHANOĞULLARI İNŞ. HAFRİYAT SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ALİ ÖZER - KIRIKKALE / ÖZEROĞLU İNŞ. MLZ. LTD. Tel: Faks: ABDULLAH İPEKÇİ - KIRIKKALE / İPEKÇİ TURİZM VE SEYAHAT ACENTASI Tel: Faks: SADIK BİLDİK - KIRIKKALE / BİLDİK UN VE UNLU MAMÜLLERİ İMALAT SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ERHAN ERDAL - KIRIKKALE / AVUKAT ERHAN ERDAL Tel: ARAFAT EROĞLU - KIRIKKALE / ARAFAT OTOMOTİV Tel: Faks: AHMET YILDIZ - KIRIKKALE / ÜÇYILDIZ LTD. ŞTİ. Tel: Faks: FAHRİ DEMİR - KIRIKKALE / NUREL ALÜMİNYUM PLASTİK VE DEMİR DOĞRAMA Tel: Faks: MÜJDAT GÜLER - İSTANBUL / TURKUAZ İNVEST TAAH. GAYRİMENKUL YAT. VE DIŞ TİC. LTD. Tel: Faks:

8 EYLÜL AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ ZÜLFİ KAYA - İSTANBUL / SEMAZEM TELEKOM İNŞ. TURZ. GIDA VE PETROL SAN. TİC. LTD. ŞTİ. EKREM KAAN - TEKİRDAĞ / KAANLAR GIDA SAN. VE TİC. A.Ş Tel: Faks: SARPER KUMBARACI - İSTANBUL / SARNIÇ TURİZM KONGRE ORG. VE PRODÜKSİYON A.Ş (SULTAN SARNIÇ) Tel: Faks: MUSTAFA YİĞİT - İSTANBUL / BARBAROS HALI MOBİLYA TEKSTİL DAY. TÜK. MAD. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: SAFA ALTAŞ - MUĞLA / EKP ARAÇÜSTÜ EKİPMAN SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: MEHMET GÜLŞEN - BİTLİS / GİRİŞİM MADENCİLİK EMLAK PETROL ÜRÜNLERİ LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ORHAN SEYFİ TERZİBAŞIOĞLU - MUĞLA / TERZİBAŞIOĞLU PETROL TURZ. VE TİC. SAN. LTD. ŞTİ. Tel: BURHAN ATEŞ - TEKİRDAĞ / ATEŞ HUKUK BÜROSU Tel: SÜLEYMAN NAZİF ORAKÇIOĞLU - İSTANBUL / ORKA TEKSTİL SAN. VE TURZ. TİC. A.Ş (DAMAT & TWEEN & ADV) Tel: Faks: BÜLENT SOYLU - BİTLİS / BÜLENT SOYLU MALİ MÜŞAVİR Tel: Faks: MEHMET İHSAN GEYLANİ - BİTLİS / MEHMET İHSAN GEYLANİ MALİ MÜŞAVİR Tel: Faks: ÖZGÜR GÜNGÖR - MARDİN / TATLIDEDE OTELCİLİK İNŞ. TURİZM LTD. ŞTİ. Tel: Faks: MEHMET SÖNMEZ - İZMİR / CTG ÖZEL SAĞLIK HİZM. TURİZM SAĞLIK TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: AYHAN BARKIN - İZMİR / BARKIN DEMİR SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: SUAT ÇALBIYIK - ANKARA / SC ENDÜSTRİ TES. ELEKTROMEKANİK İML. SAN. TİC. A.Ş Tel: Faks: ŞEKERNAZ YILMAZ - ANKARA / PİLİTA GIDA LTD. ŞTİ. Tel: Faks: MEHMET CAN ORAK - GAZİANTEP / ARC İNŞ. MİM. VE PROJE TELEKOM. TEK.TAAH. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: MEHMET METİN BÜYÜKBEŞE - GAZİANTEP / BÜYÜKBEŞE İNŞAAT SAN. TAAH. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: SÜLEYMAN ÇIRAY - MUĞLA / EKOL İNŞAAT YAPI BURHANETTİN TUNA - MUĞLA / MENDOZ GIDA VE İTH. MAD. PAZARLAMA Tel: MUSTAFA DAĞDAĞAN - BİTLİS / AYDAĞ MADENCİLİK TURİZM İNŞ. GIDA NAK. İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks:

9 EYLÜL AYINDA ARAMIZA KATILAN ÜYELERİMİZ DEDE MAHMUT BARUT - MUĞLA / MET-HAS SONDAJ POMPA Tel: MEHMET EMİN BÜLBÜL - MUĞLA / FETHİYE MERMERCİLİK PETROL SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. Tel: SONER MUSLU - MUĞLA / MUSLULAR ASFALT BETON MAMÜLLERİ LTD. ŞTİ. Tel: YASİN IŞIK - ADANA / YASİN IŞIK GAYRİMENKUL İNŞ. TAAH. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: MEHMET KAYBAL - ANKARA / MEKA BETON SANTRAL İML. SAN. TİC. A.Ş Tel: Faks: LEVENT AKYER - MUĞLA / LEVENT OPTİK Tel: HAKAN KOÇAK - ANTALYA / M. KOÇAK TURİZM SEYAHAT İNŞAAT LTD. ŞTİ. Tel: SÜLEYMAN SARI - ANTALYA / ÖZSARI TUR. TİC. VE SAN. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: MEHMET EMİN GEYLANİ - BİTLİS / MEHMET EMİN GEYLANİ Tel: Faks: ERGİN SÖNMEZLER - BİTLİS / SIDDIK SOY KUYUMCULUK İNŞAAT EMLAK TURİZM OTEL İTH. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: ÖZER KOLCUOĞLU - MUĞLA / KOLCUOĞLU MÜHENDİSLİK İNŞAAT TAAH. TURZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: EGEMEN AKYÜZ - MUĞLA / AKYÜZ İZOLASYON LTD. ŞTİ. Tel: AHMET DEDEOĞLU - İSTANBUL / GALİP SU ARMATÜRLERİ SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ. (GLP ARMATÜR) Tel: Faks: İLTER AVŞAR - İSTANBUL / SİZİN BEREKET MARKETLERİ Tel: MUHSİN KARTA - HATAY / AKDENİZ MUTFAĞI YEM SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: UFUK DEĞER - İSTANBUL / UFUK ÇELİK PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: CİHAN UZUN - ELAZIĞ / ORTADOĞU ECZANESİ Tel: Faks: MAHMUT YEŞİLKAYA - ELAZIĞ / OSKAR KUYUMCULUK GIDA İNŞAAT HAYV. İHR. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: MURAT DEMİR - ELAZIĞ / AYS-PA İNŞ. TAAH. TESK. İML. PAZ. SAN. TİC. LTD. ŞTİ. Tel: Faks: HAKAN YILDIRIM - AYDIN / SÜTMAN SÜT ÜRÜNLERİ ÜRETİM SAN. TİC. A.Ş Tel: Faks:

MÜSİAD MÜSİAD, Başbakanla Afrika Gezisi'nde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da. Gana Cumhurbaşkanı MÜSİAD Üyelerine Seslendi

MÜSİAD MÜSİAD, Başbakanla Afrika Gezisi'nde. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da. Gana Cumhurbaşkanı MÜSİAD Üyelerine Seslendi E-Bülten MÜSİAD, Sayfa2 Başbakanla Afrika Gezisi'nde E-Bülten Ocak 2013 MÜSİAD İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Topbaş, MÜSİAD da "2012 Değerlendirmesi & 2013 Beklentileri" MÜSİAD Ekonomi Anketi'ni

Detaylı

MÜSİAD. MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti. TÜSİAD dan İade-i Ziyaret. İstihdam Raporu Kamuoyu İle Paylaşıldı. MÜSİAD Konya Şubesi 20 Yaşında. E-Bülten.

MÜSİAD. MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti. TÜSİAD dan İade-i Ziyaret. İstihdam Raporu Kamuoyu İle Paylaşıldı. MÜSİAD Konya Şubesi 20 Yaşında. E-Bülten. E-Bülten MÜSİAD'dan Köşk Ziyareti Sayfa2 E-Bülten Kasım 2012 MÜSİAD TÜSİAD dan İade-i Ziyaret İstihdam Raporu Kamuoyu İle Paylaşıldı Sayfa 5 Sayfa 3 MÜSİAD Konya Şubesi 20 Yaşında 5 6 İşadamları Yatırım

Detaylı

MÜSİAD. Gül, MÜSİAD. Heyeti İle Görüştü. MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi. Düzce Şube Yeni Adresinde. Sayfa2

MÜSİAD. Gül, MÜSİAD. Heyeti İle Görüştü. MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi. Düzce Şube Yeni Adresinde. Sayfa2 Gül, MÜSİAD Heyeti İle Görüştü Sayfa2 E-Bülten Ağustos 2013 MÜSİAD MÜSİAD, Sivil Toplum Kuruluşlarıyla Bir Araya Geldi Sayfa 3 5 6 Sektör Kurulları İstişare Toplantısı Yalova'da Gerçekleşti MÜSİAD dan

Detaylı

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir.

bunun göstergesi. İç piyasalarında buna olumlu tepki vereceğini öngörüyoruz. 2013 yılı sektörümüz için daha az sıkıntılı geçecektir. BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Küresel krizin etkilerinin sürdüğü, gaz-fren tartışmaları ile geçen 2012 yılının sonuna yaklaştığımız dönemde, Türkiye ekonomisinin 3 yıllık yol haritasını ortaya koyan Orta

Detaylı

Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında 2 Sayfa

Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında 2 Sayfa E-Bülten Başbakan Erdoğan MÜSİAD İftarında Sayfa2 E-Bülten Temmuz 2013 MÜSİAD "İŞKUR ve Kadın İstihdamı" MÜSİAD da Ele Alındı MÜSİAD, Ekonomi Raporunu Başbakana Sundu Sayfa 5 Sayfa 3 Sayfa 4 Ankara İftarı

Detaylı

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Gaziantep SO yu ziyaret etti

Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Gaziantep SO yu ziyaret etti GÜNDEM ODALAR VE BORSALARDAN HABERLER 106 ODALAR ve BORSALAR TOBB ÜYELERİ HABERLER, GELİŞMELER VE GÖRÜŞLER Gümrük ve Ticaret Bakanı Yazıcı Gaziantep SO yu ziyaret etti Gaziantep Sanayi Odası (GSO) Yönetim

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Nisan - Mayıs 2013 Yıl 5 Sayı 30 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ

Detaylı

MÜSİAD Son İrtibat Noktamız: Macaristan

MÜSİAD Son İrtibat Noktamız: Macaristan ABD'de Yoğun Temaslarda Bulunduk Sayfa2 E-Bülten E-Bülten Ekim 2011 MÜSİAD Son İrtibat Noktamız: Macaristan Bu Defa Van İçin Birleşiyoruz Sayfa 4 Vardan ' Türkiye'ye Yatırım Konferansı'nda Konuştu Sayfa

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu

Merhaba, Yayın Kurulu Merhaba, Açılım Dergisi olarak yeni sayımızla, yeni konularla tekrar sizlerle buluşmanın mutluluğu içindeyiz Bu sayımızda da ilginizi çekecek konularla bir kez daha sizlere ulaşırken, Samsun ve Odamız

Detaylı

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık.

Ayın röportajı bölümümüzü ise bu ay, aynı zamanda Samsunlu olan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı Müsteşarı Fatih Acar a ayırdık. STSO AÇILIM Ekim - Kasım 2013 Yıl 5 Sayı 33 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Necmi ALIÇ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ Mustafa

Detaylı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı

MÜSİAD Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA. E - Bülten / Mart 2011. MÜSİAD 33. Şubesini Batman da Açtı TCMB BAŞKANI DURMUŞ YILMAZ'DAN VEDA MÜSİAD Ekonomi Değerlendirme Toplantısı nda konuşan Merkez Bankası Başkanı Durmuş Yılmaz, gelişmiş ülkelerin emek piyasalarındaki olumsuz görünümün ve artan emtia fiyatları

Detaylı

T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ın himayelerinde Müslüman İşadamları arasında Global İş Ağı düzenlendi

T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ın himayelerinde Müslüman İşadamları arasında Global İş Ağı düzenlendi KIBRIS Yıl:1 Sayı:1 ŞUBAT 2013 Ücretsizdir. BÜLTEN T.C. Başbakanı Recep Tayyip Erdoğan ın himayelerinde Müslüman İşadamları arasında Global İş Ağı düzenlendi Uluslararası İş Forumu (IBF) Kongresi, Türkiye

Detaylı

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma

Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma DENIZLI TICARET ODASI IKI AYLIK HABER» FINANS» ARASTIRMA VE INCELEME DERGISI 82 DENIZLI TICARET ODASI YIL 09 SAYI 82 OCAK 2014 Türk Is Dünyası'ndan ABD'ye Büyük Çıkarma KALEiÇi ALISVERiS GÜNLERi DTO HEYETi

Detaylı

STSO AÇILIM EKİM/KASIM 2010 Yıl 2 Sayı 15 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU

STSO AÇILIM EKİM/KASIM 2010 Yıl 2 Sayı 15 Yerel Süreli Yayın. İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU STSO AÇILIM EKİM/KASIM 2010 Yıl 2 Sayı 15 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet KESKİNSOY

Detaylı

Değişen Dünya Siyaseti ve Ekonomisinde Türkiye Hak Ettiği Yeri Almalıdır Prof. Dr. Ali Resul Usul

Değişen Dünya Siyaseti ve Ekonomisinde Türkiye Hak Ettiği Yeri Almalıdır Prof. Dr. Ali Resul Usul İçindekiler Yıl: 21 Sayı: 63 Ocak 2014 2 6 12 16 22 28 32 116 128 Parlayan Yıldız Afrika Nail Olpak / Genel Başkan MÜSİAD'DAN Haberler Değişen Dünya Siyaseti ve Ekonomisinde Türkiye Hak Ettiği Yeri Almalıdır

Detaylı

MÜSİAD. MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti. Almanya'da Sekizinci Şube: "MÜSİAD Dortmund" MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı

MÜSİAD. MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti. Almanya'da Sekizinci Şube: MÜSİAD Dortmund MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı MÜSİAD ın 22. Olağan Genel Kurul u Gerçekleşti Sayfa2 E-Bülten E-Bülten Nisan 2013 MÜSİAD MÜSİAD, Letonya ve Litvanya Gezisini Tamamladı Almanya'da Sekizinci Şube: "MÜSİAD Dortmund" Sayfa 4 Sayfa 3 MÜSİAD:

Detaylı

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ

Sunuş. MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku SUNUŞ SUNUŞ MÜSİAD ile Nice 25 Yıllara Türkiye MÜSİAD, içinde bulunduğumuz şu günlerde 25. yılını coşku ve huzur ile kutlamaya hazırlanıyor. Ardımızda bıraktığımız dolu dolu geçen yıllarda ülkemiz ve üyelerimiz

Detaylı

içindekiler HAZİRAN 2012 Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK İMTİYAZ SAHİBİ Özhan SAY GENEL YAYIN YÖNETMENİ Mustafa AKGÖL

içindekiler HAZİRAN 2012 Konya Ticaret Odası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Selçuk ÖZTÜRK İMTİYAZ SAHİBİ Özhan SAY GENEL YAYIN YÖNETMENİ Mustafa AKGÖL BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Odamız faaliyetleri ile birlikte, şehir ve ülke ekonomisini ilgilendiren konular hakkında görüşlerini de bildirmektedir. Uzun bir dönemdir iş dünyası olarak ekonomik gelişmemizin

Detaylı

kobigündem ASSOLAR Vakum cam tüpü Aslanlar ın yeni ürünü Gündem Oluşturur KAMAS Galvaniz kapasite arttırdı Özkanlar Baskül den 150 tonluk kantar

kobigündem ASSOLAR Vakum cam tüpü Aslanlar ın yeni ürünü Gündem Oluşturur KAMAS Galvaniz kapasite arttırdı Özkanlar Baskül den 150 tonluk kantar kobigündem Gündem Oluşturur A Y L I K İ Ş D Ü N Y A S I D E R G İ S İ YIL: 3 SAYI: 15 EYLÜL-EKİM 2012 ASSOLAR Vakum cam tüpü Aslanlar ın yeni ürünü 22 DE KAMAS Galvaniz kapasite arttırdı 16 DA Özkanlar

Detaylı

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın

Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Haziran / Temmuz 2011 Yıl 3 Sayı 19 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Şehnaz DERELİ Yayın Kurulu Servet

Detaylı

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13

Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 Bursa Girişimci İşadamları Derneği Bülteni - ikibinoniki - 13 1 İÇİNDEKİLER 30 64 BUGİAD 19. YILINI KUTLUYOR 48 KANADA TEKSTİLİN DÜNÜ, BUGÜNÜ VE YARINI 52 CACABEY PLANETARYUM 8 415 Bin Ziyaretçi Tarım

Detaylı

Kapak. Haber. Sektör. Görüş

Kapak. Haber. Sektör. Görüş borsa 21 1 kapak 2 borsa 21 kapak içindekiler DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YIL8 SAYI: 43 Sahibi Diyarbakır Ticaret Borsası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir BAL Yazı İşleri Müdürü Kamiran KARADAĞ (Genel

Detaylı

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar

Kapak. Haber. Rapor. Sağlık. Fuar içindekiler DİYARBAKIR TİCARET BORSASI YIL8 SAYI: 46 Sahibi Diyarbakır Ticaret Borsası Adına Yönetim Kurulu Başkanı Ebubekir BAL Yazı İşleri Müdürü Kamiran KARADAĞ (Genel Sekreter) Yayın Kurulu Ramazan

Detaylı

Denizli Ticaret Odası'nın son 3 aylık dönemde

Denizli Ticaret Odası'nın son 3 aylık dönemde Genel Yayın Yönetmeni Kurumlar Arasındaki Birlik ve Beraberlik Denizli Ticaret Odası'nın son 3 aylık dönemde gerçekleştirdiği çalışmalar ve hayata geçirdiği projeler hakkında daha fazla bilgi sahibi olmanız

Detaylı

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını

olası dalgalanmalara karşı borçlanmalarını çalıştıkları para birimi üzerinden yapmalarını Dosya 5 BAŞLARKEN Değerli Üyelerimiz Yüzde dört büyüme beklentisiyle girdiğimiz 2012 yılının tamamında % 3 ün altında bir büyüme bekliyoruz. 2012 de bir yandan ihracatta ülke ve ürün çeşitlendirmesine

Detaylı

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Aralık 13 - Ocak 2014 Yıl 5 Sayı 34 Yerel Süreli Yayın

Merhaba, Yayın Kurulu. STSO AÇILIM Aralık 13 - Ocak 2014 Yıl 5 Sayı 34 Yerel Süreli Yayın STSO AÇILIM Aralık 13 - Ocak 2014 Yıl 5 Sayı 34 Yerel Süreli Yayın İmtiyaz Sahibi Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Adına Salih Zeki MURZİOĞLU Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Necmi ALIÇ Yayın Kurulu Haluk AKYÜZ

Detaylı

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER

BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER BU SAYIMIZDA İÇİNDEKİLER 2 TMHGF ADRES BAŞKAN DAN ÖNSÖZ Üye firmalarımızın ihtiyaçları doğrultusunda, finans, yabancı dil eğitimi, Ar-Ge ve Ür-Ge gibi birçok başlığı dikkate alarak çözüm ortaklıkları geliştirdik

Detaylı

BAŞLARKEN > Selçuk ÖZTÜRK Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı. Değerli Üyelerimiz;

BAŞLARKEN > Selçuk ÖZTÜRK Konya Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı. Değerli Üyelerimiz; BAŞLARKEN > Değerli Üyelerimiz Bu ay Arakanlı Müslümanlara yardım çağrısıyla sözlerime başlamak istiyorum. Myanmar ya da Burma olarak adlandırılan ülkenin Arakan bölgesinde 2 milyona yakın Müslüman, Budistler

Detaylı

Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi

Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi Başkan Hisarcıklıoğlu, Davos toplantılarını değerlendirdi B20 Türkiye ve Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu, Davos toplantıları sonrasında yaptığı değerlendirmede;

Detaylı

Değerli okuyucular, Geçtiğimiz günlerde Yazılım Test

Değerli okuyucular, Geçtiğimiz günlerde Yazılım Test Basyazı, Yıl: 53 Sayı: 620 Ocak 2014 Sahibi Türk Standardları Enstitüsü Adına Hulusi ŞENTÜRK Sorumlu Yazı İşleri Müdürü Ahmet PELİT Yayına Hazırlayanlar Önder KUNT Hatice ALTIN A. Sabit YÖNEY Funda ÖZEN

Detaylı