Sevgili Yarışmacılar. Yarışma Komitesi

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "Sevgili Yarışmacılar. Yarışma Komitesi"

Transkript

1

2

3 Sevgili Yarışmacılar Genç piyanistlerimizin eğitim ve gelişimine katkı sağlamanın yanı sıra, ilerideki meslek kariyerlerine sağlam bir temel oluşturacağını düşündüğümüz bu yarışmanın, Türk sanat tarihinde çok önemli bir yeri olan, Cumhuriyet imizin ilk konservatuvarı bünyesinde gerçekleşmesi ayrı bir önem taşımaktadır. H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı Piyano Yarışması nın, gelenekselleşmesi ve uluslararası bir kimlik kazanarak, dünyadaki diğer seçkin örnekleri arasında yerini alması en büyük dileğimizdir. Bu dilek ve heyecanı bizimle paylaştığınız için teşekkür ederiz. Yarışma Komitesi

4

5 Teşekkürler Bu projenin gerçekleşmesinde bize büyük destek veren, Hacettepe Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. A. Murat Tuncer e, Müdürümüz Prof. Metin Munzur a, Hacettepe Eğitim ve Hizmet Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Doç. Dr. Nejat Özgül e, Dr. Gözde Kosa ya, Hacettepe Senfoni Orkestrası nın değerli üyelerine, tasarım işlerimizi gerçekleştiren Sayın Zeynep Orbay a, web sayfamızın düzenlenmesinde emeği geçen Dr. Atıl Albayrak a ve sponsor firmalarımız Aydıner İnşaat, Zafer İnşaat, Kawai ve Bilkent Otel e en içten teşekkürlerimizi sunarız. Yarışma Komitesi

6 Verda Erman 2012 yılında gerçekleştirdiğimiz, Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı I. Ulusal Piyano Yarışması nda, jüri üyesi olarak bizi onurlandıran, Temmuz 2014 te kaybettiğimiz Devlet Sanatçısı Sayın Verda ERMAN ı sevgi ve saygıyla anıyoruz.

7 Jüri Üyelerimiz İdil Biret Devlet Sanatçısı Türkiye nin Harika Çocuğu İdil Biret in müziğe ilgisi 2 yaşında başladı. İkinci Cumhurbaşkanı İsmet İnönü nün özel talimatı ile T.B.M.M. nin kendi adına çıkarttığı özel yasa ile 7 yaşında Fransa ya gönderildi. İlk konserini 11 yaşında veren İdil Biret, Nadia Boulanger, Wilhelm Kempf ve Alfred Cortot gibi büyük üne sahip hocalarla çalıştı. Sanatçı, çocukluğundan günümüze kadar dünyanın çeşitli ülkelerinde sayısız konserler vermiş, CD kayıtları, jüri üyelikleri yapmış ve pek çok ödül kazanmıştır. İdil Biret, 1971 de T.C. Devlet Sanatçısı ünvanını almıştır. Prof. Selçuk Gündemir Selçuk Gündemir, müzikle dolu bir aile içinde doğdu (1931). Piyanoya küçük yaşlarda, müzisyen olan babası Sadi Armaner le başladı. Konservatuara girdikten birkaç yıl sonra kesintisiz olarak her yıl iki resital vererek sınıf atlayıp birincilikle Fuat Turkay ın sınıfından mezun oldu de İtalya ve Almanya da Milletler Arası Modern Müzik Festivali ne Türk bestecilerinin eserlerini çalarak katıldı. Türk ve yabancı orkestra şeflerinin yönetiminde Bach, Mozart, Beethoven ın üçüncü ve beşinci piyano konçertolarını, Saint Saens ın ikinci piyano konçertosunu, Ravel in sol majör ve sol el piyano konçertolarını çaldı yılında devlet bursuyla eşi Kamuran Gündemir ile Paris e gitti. Lazare Lévy ve Alfred Cortot ile çalışıp beş yıl sonra yurda dönerek Ankara Devlet Konservatuarı ndaki öğretmenliğinin yanı sıra konserler vermeye devam etti. Eşiyle birlikte piyano ikilisi kurup resitaller verdiler de Türkiye de ilk çalınışı yapılan F. Poulenc in re minör çift piyano konçertosunu Ankara ve İstanbul da çaldılar de Ankara Devlet Konservatuarı ndaki resmi görevi son bulmuştur. Halen yetişmekte olan gençlere destek vermektedir.

8 Jüri Üyelerimiz Özgür Aydın Piyano öğrenimine H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı da Prof. Semra Kartal ile başlayan Özgür Aydın, daha sonra İngiliz Kültür Derneği nin bursiyeri olarak Londra Kraliyet Müzik Koleji nde Peter Katin ile 3 yıl çalışmalarını sürdürmüştür. Günümüzün önde gelen genç piyanistlerinden olan sanatçı, başta ARD Münih Uluslararası Piyano Yarışması olmak üzere pek çok piyano yarışmasından ödül kazanmıştır. Ünlü müzisyenlerle çalışmış olan Özgür Aydın, halen yurt içinde ve yurt dışında konser kariyerini sürdürmektedir. Ferhan Önder Piyano öğrenimine Ankara devlet Konservatuvarı nda Elif ve Bedii Aran ile başlayan Ferhan Önder, daha sonra Viyana ya giderek öğrenimini Viyana Müzik Akademisinde sürdürmüştür.noel Flores, Paul Badura Skoda ve Alfons Kontarsky ile çalıştı. Kız kardeşi Ferzan Önder ile tüm Avrupa, Uzakdoğu ve Amerika yı kapsayan turnelere çıktı. Londra da Wigmore Hall, Dresden de Semperoper, Leipzig de Gewandhaus, Amsterdam da Concertgebouw, Viyana da Musikverein ve Konzerthaus aynı zamanda Barselona, Rio de Janerio, Tokyo ve Taipei de sahne aldı. EMI de çıkan Vivaldi Reflection cd leri ECHO ödülünü kazandı. Ayrıca 1001 Gece adı altında çıkan CD leri (EMI, 2003) Rimsky-Korsakov, Borodin, Balakirev ve Mozart uyarlamalarından oluşuyordu de koro, solistler, 2 piyano ve perküsyondan oluşan, Schleswig-Holstein Müzik Festivali nde sahnelenen Carl Orff dan Carmina Burana performansı, canlı olarak kaydedildi ve Sony tarafından yayınlandı. Ferhan Önder Viyana da yaşıyor ve 2003 den beri UNICEF in iyi niyet elçisidir.

9 Ferzan Önder Piyano öğrenimine Ankara devlet Konservatuvarı nda Elif ve Bedii Aran ile başlayan Ferzan Önder, daha sonra Viyana ya giderek öğrenimini Viyana Müzik Akademisinde sürdürmüştür. Noel Flores, Paul Badura Skoda ve Alfons Kontarsky ile çalıştı. Kız kardeşi Ferhan Önder ile tüm Avrupa, Uzakdoğu ve Amerika yı kapsayan turnelere çıktı. Londra da Wigmore Hall, Dresden de Semperoper, Leipzig de Gewandhaus, Amsterdam da Concertgebouw, Viyana da Musikverein ve Konzerthaus aynı zamanda Barselona, Rio de Janerio, Tokyo ve Taipei de sahne aldı. EMI de çıkan Vivaldi Reflection cd leri ECHO ödülünü kazandı. Ayrıca 1001 Gece adı altında çıkan CD leri (EMI, 2003) Rimsky-Korsakov, Borodin, Balakirev ve Mozart uyarlamalarından oluşuyordu de koro, solistler, 2 piyano ve perküsyondan oluşan, Schleswig-Holstein Müzik Festivali nde sahnelenen Carl Orff dan Carmina Burana performansı, canlı olarak kaydedildi ve Sony tarafından yayınlandı. Ferzan Önder Viyana da yaşıyor ve 2003 den beri UNICEF in iyi niyet elçisidir.

10 Yarışmacılarımız ve Programları (14-17 Yaş)

11 Program L. van Beethoven Sonat, Op.13, No.8 Pathetique Grave - Allegro di molto e con brio Adagio Cantabile Rondo: Allegro Aslıhan Belen (17) 1997 yılında Bursa da doğdu. 12 yaşında piyano eğitimine Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı nda Murat GÜRTEL ile başladı yılında Ayvalık Müzik Akademisi nde Ayşegül Sarıca ile çalıştı yılında eğitimine Doç.Gökhan AYBULUS, 2012 yılında ise Doç.Özgür ÜNALDI ile devam etti. Aynı yıl Slovenya da düzenlenen Chopin Golden Ring piyano yarışmasına katıldı yılında Antalya Piyano Festivali nde Herbert Schuh ve Freddy Kempf in ustalık sınıflarına katıldı yılları arasında Cem BABACAN, Tuluğ TIRPAN, Başar Can Kıvrak gibi isimler ile çalıştı. Halen Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı nda eğitimine Doç.Özgür ÜNALDI ile devam etmektedir.

12 Yarışmacılarımız ve Programları (14-17 Yaş) Program F. Liszt C. A. Debussy Ballade, No: 2 L isle Joyeuse Bora Gökhan Bilgen (15) 1999 da İzmir de doğdu. Piyano çalışmalarına İbrahim Yazıcı yla başladı de Dokuz Eylül Üniversitesi Devlet Konservatuvarı nı kazandı. Burada Prof. Aykut Yafe ve Doç. Talia Özlem Baltacılar ın öğrencisi oldu. Gülsin Onay ın ustalık sınıfına katıldı. Oda müziği ve karma konserler verdi. Eğitimine Talia Özlem Baltacılar ın öğrencisi olarak devam etmektedir.

13 Program F. Liszt S. Rachmaninoff A. A. Saygun Macar Rapsodisi, No.8 Prelüd Op.23, No.1 Sonatin, Op.15 Süeda Çatakoğlu (16) 1997 yılında doğdu. İlk piyano derslerine Afak Caferova ile başladı yılında Bilkent Müzik Hazırlık İlköğretim Okulu na girerek 3 yıl boyunca Hande Dalkılıç ile çalıştı ve ikincilik derecesi ile mezun oldu yılında H.Ü.Ankara Devlet Konservatuvarı na kabul edildi. Bilkent, Erciyes, Selçuk, Uludağ ve Hacettepe Üniversiteleri nde çeşitli konserler verdi yılında Kapadokya da yapılan Klasik Keyifler Festivali nde master-classlarda, oda müziği çalışmalarında ve konserlerde yer aldı yılında Alessandro Tenaglia ve Krassimir Taskov un master-classlarına katıldı. 8. Uluslararası İstanbul Pera Piyano Yarışması nda üçüncülük ödülü almaya hak kazandı yılında Gökhan Aybulus, Başar Can Kıvrak ve Roberto d Olbia nın ustalık sınıflarına katıldı. Halen H.Ü.A.D.Konservatuvarı nda Sanem Berkalp ile çalışmalarını sürdürmektedir

14 Yarışmacılarımız ve Programları (14-17 Yaş) Program L. van Beethoven F. Chopin Sonat, Op.10, No.2 Allegro Allegretto Presto Andante Spianato and Grand Polonaise Brillante, Op.22 İzem Gürer (16) 1999 yılında İstanbul da doğdu. Piyano eğitimine 8 yaşında Birsen Ulucan ile başladı. 2 yıl boyunca Yrd. Doç. Dr. Mehmet Nemutlu dan özel olarak solfej ve armoni dersleri aldı, yılları arasında birçok atölye ve ustalık sınıflarına katıldı. Müzik festivallerinde konserler verdi yılında Uluslararası Kosova Genç Piyanistler Yarışması nda birincilik ödülü ve Kosova lı besteci Fahri Beqiri tarafından verilen En İyi Arnavut Besteci Yorumu Ödülü nü aldı tarihinde Kosova Filarmoni Orkestrası eşliğinde Mozart ın KV.271 Piyano Konçertosu nu seslendirdi. Macaristan, Bekescsaba kentinde Liszt Akademisi Profesörlerinden Marta Gulyas ın ve İspanya Kraliçe Sofia Yüksek Müzik Okulu profesörlerinden Luis Fernando Perez in piyano ve oda müziği ustalık sınıflarına katıldı. İzem Gürer, solo piyano çalışmalarının yanısıra keman sanatçısı Özcan Ulucan ile oda müziği çalışmalarını sürdürmektedir. Mersin de düzenlenen 3. Ulusal Kamuran Gündemir Piyano Yarışması nda ikincilik ve En iyi Türk Eseri Yorumu Ödülü nü kazandı yılında düzenlenen Süreyya Operası Piyano yarışmasında yarı finale kaldı.2013 Nisan ayında İspanya nın Madrid kentinde bulunan Kraliçe Sofia yüksek müzik okulu giriş sınavında gösterdiği başarıdan ötürü, bu okula virtüöz piyanist Dmitri Bashkirov un öğrencisi olarak kabul edildi Temmuz ayında Yunanistan da Cristina Ortiz in ustalık sınıfına katılmış olması sebebi ile 2015 Mart ayında Londra da resital vermeye hak kazandı. İzem Gürer halen eğitimine Madrid te Dmitri Bashkirov un öğrencisi olarak devam etmektedir.

15 Program Elif Kara (14) Piyano eğitimine 9 yaşında Sevda Cenap And Müzik Vakfı nda, Özgür Eroğlu ile başladı. Çankaya Belediyesi 6. Klasik Müzik Eser Seslendirme Yarışması nda 1. lik üstü derece aldı yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Bale İlköğretim Okulu na burslu olarak kabul edildi yılı Kasım ayında Antalya Piyano Festivali nde Hüseyin Sermet, Herbert Schuch, Freddy Kempf ve Alfred Brendel in ustalık sınıflarına katıldı. Halen Bilkent Üniversitesi Müzik Hazırlık Lisesi nde çalışmalarını Zerin Rasul ile sürdürmektedir. L. van Beethoven F. Liszt J. B. Cramer P. I. Tchaikovsky - M.Pletnev U. C. Erkin Sonat, Op.2, No.1 Allegro Adagio Minuetto-Allegretto Prestissimo Etüd, Op.1, No.8 Etüd, Op.50, No.26 Uyuyan Güzel Fairy of Silver Duyuşlar Zeybek

16 Yarışmacılarımız ve Programları (14-17 Yaş) Program L. van Beethoven U. C. Erkin Sonat, Op.13, No.8 Pathetique Grave - Allegro di molto e con brio Adagio Cantabile Rondo: Allegro Prelüd, No.2 Sezen Karakaş (16) 1998 yılında Ankara da doğdu yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı piyano bölümüne girerek Öznur Orbay ın öğrencisi oldu yılında Marleyene Mouquet, Ben Roels, ve Hüseyin Sermet in ustalık sınıflarına aktif olarak katıldı. Yine aynı yılın yazında İngiltere de Simon Callaghan, Hiro Takenouchi ve Cliodna Shanahan ile çalıştı, Ingenium Akademi Filarmoni Orkestrası ile Mozart re minör Piyano Konçertosu nu (KV.466) seslendirdi. Bunların yanı sıra Pete Churchill (jazz vokal), Matthew Sharp (doğaçlama), Dominic Peckman (vokal), Matthew Taylor (şeflik), Richard Sisson (kompozisyon) gibi isimlerin de masterclasslarına aktif olarak katıldı. Halen Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı nda Lise 3.sınıf öğrencisi olarak Yrd.Doç.Öznur Orbay ile çalışmalarını sürdürmektedir

17 Program F. Mendelssohn C. A. Debussy Sözsüz Şarkılar Homeless Op.102, No.43 Hunting Song Op.19, No.3 Venetzian Gondolier - Barcarole Op.19, No.6 Deux Arabesques Irmak Kesen (14) 6 Kasım 2000 de İstanbul da doğdu. 4 yaşında Benal Tanrısever Müzikevi nde piyano eğitimine başladı. Aynı Müzikevi nde Caroline Tyler ile çalıştıktan sonra 2010 yılında piyanist Birsen Ulucan ın piyano sınıfına kabul edildi. Kapadokya da her yaz gerçekleştirilen Klasik Keyifler Piyano Solo ve Oda Müziği Atölyeleri nde ve 2014 yılı Temmuz ayında Yunanistan ın Nafplio kentinde gerçekleşen Musical Odyssey piyano atölyesinde Cristina Ortiz in ustalık sınıfında yer aldı. Avusturya Lisesi nde Hazırlık sınıfı öğrencisi olan Irmak Kesen, 2013 ve 2014 yıllarında öğretmeni Birsen Ulucan ın yönlendirmesiyle katıldığı Kosova Priştine de gerçekleştirilen Genç Piyanist piyano yarışmasında kendi yaş kategorisinde birincilik ödülü kazandı. Eylül 2010 yılından beri Birsen Ulucan ile çalışmakta olup, çeşitli etkinliklerdeki çok sayıda piyano konserinde yer almaktadır.

18 Yarışmacılarımız ve Programları (14-17 Yaş) Program W. A. Mozart F. Chopin A. A. Saygun Fantasie, KV 397, Re minör Nocturne, Op.48, No.1 Etüd, Op.38, No.1 Damla Koşar (15) 1999 yılında İstanbul da doğdu. 6 yaşında Moskova Balakirev Müzik Okulu nda Tatyana VASİLİYEVNA ile solfej, Svetlana VLADİMİROVNA ile piyano eğitimine başladı. 4. sınıfta İstanbul da piyano eğitimine Necdet Uğur SEZER ile bir sene devam ettikten sonra 2010 yılında Prof. Eser BİLGEMAN ile piyano, solfej eğitimine ise Prof. Emel ÇELEBİOĞLU ile devam etti yılında İstanbul Devlet Konservatuarı na girmeye hak kazandı. Uluslararası Pera Piyano yarışmasında üçüncülük ödülüne layık görüldü. Ayrıca Freddy Kempf, Ewa Poblocka, Pablo Galdo,Tamara Poddubnaya gibi piyanistler ile çalışma fırsatı buldu.moskova, İstanbul, Mersin ve Antalya da pek çok konser salonunda seçilmiş öğrencilerin yer aldığı konserlere katıldı.

19 Program S. Prokofiev F. Mendelssohn B. Bartók Sonat, Op.1, No.1 Scherzo a Capriccio Allegro Barbaro Cansu Perihan Önder (15) 1999 yılında Ankara da doğdu. Piyano çalışmalarına 6 yaşındayken besteci olan babası ile başladı yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı nın sınavını kazanarak Prof. Yeşim Alkaya Yener in öğrencisi oldu yılında 6. Uluslararası Pera Piyano Yarışması na katılarak En İyi Türk Eseri Yorumcusu ödülünü aldı de Ankara da bulunan İtalyan Büyükelçiliği nde konser verdi te Bodrum da düzenlenen Uluslararası Gümüşlük Müzik Festivali nin master-class larına katıldı te Viyana da düzenlenen, Wiener Musikseminar master-class larına katılarak, Klaus Sticken ile çalıştı. Aynı yıl içerisinde Ankara da bulunan Kanada Büyükelçisi nin düzenlediği toplantıda konser verdi. Öğrenimini halen Prof. Yeşim Alkaya Yener ile sürdürmektedir.

20 Yarışmacılarımız ve Programları (14-17 Yaş) Program Hande Önder (15) 1999 yılında İzmir de doğdu. Müziğe 2011 yılında piyanist Şahan ÇELİK ile başladı. Aynı yıl Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı nı kazandı ve Gökhan AYBULUS ile piyano çalışmalarını sürdürdü yılında eğitimine Özgür ÜNALDI ile devam etti. Başar Can KIVRAK ve Sabri Tuluğ TIRPAN ile ustalık sınıflarına katıldı ve sınıf konserlerinde yer aldı. Şu anda Uludağ Üniversitesi Devlet Konservatuvarı nda 9. sınıf öğrencisi olarak piyano eğitimini Özgür Ünaldı ile sürdürmektedir F. Chopin S. Prokofiev C. A. Debussy H. F. Alnar Nocturne, Op.48, No.2 Romeo & Juliet The Montagues and Capulets Arabesque, No.1 Sekiz Piyano Parçası Şu Yamaçta

21 Program F. Chopin B. Bartók A. A. Saygun Etüd, Op.25, No.2 Allegro Barbaro Prelüd, Op.45, No.9 İpek Sert (14) 2000 yılında Kütahya da doğdu yılında İzmir DEÜ Devlet Konservatuvarı nın açmış olduğu sınavı kazanarak Doç. Talia Özlem BALTACILAR ın kursiyer öğrencisi olarak kabul edildi. Bir yıllık kursiyer öğreniminin ardından Konservatuvarın ortaöğretim giriş sınavını kazandı. Bu yıllar içerisinde, Emre ELİVAR ve Gülsin ONAY gibi değerli sanatçıların masterclasslarına aktif olarak katıldı. Öğrenimi boyunca çeşitli konserler verdi. Halen, Doç.Talia Özlem BALTACILAR ın piyano öğrencisi olarak öğrenimini sürdürmektedir.

22 Yarışmacılarımız ve Programları (14-17 Yaş) Program F. Mendelssohn D. Shostokovich C.A.Debussy Rondo Capriccioso, Op.14 Three Fantastic Dances, Op.5 Arabesque, No.1 Nihan Ulutan (15) 1999 yılında Ankara da doğdu yılında Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik İlköğretim Okulu nun sınavını kazanarak Gamze Kırtıl ın öğrencisi oldu. Aynı yıl TSE de, Japonya Büyükelçiliği nde ve Çağdaş Sanatlar Merkezi nde konserler vererek Kanal B ve Ses TV de canlı yayınlarda yer aldı yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı nın sınavını kazanarak Sanem Berkalp in öğrencisi oldu yılında Ayvalık Uluslararası Müzik Akademisi nin düzenlediği İdil Biret in master-class larına aktif olarak katıldı. Halen öğrenimine H.Ü.A.D.K nda Sanem Berkalp in öğrencisi olarak devam etmektedir.

23 Yarışmacılarımız ve Programları (18-25 Yaş)

24 Yarışmacılarımız ve Programları (18-25 Yaş) Program I. ELEME J. S. Bach F. Chopin W. A. Mozart Prelüd & Füg, BWV 893, Si minör Etüd, Op.10, No.4 Sonat, KV 576, Re Majör Allegro Anıl Büyükikiz (24) 1991 yılında Adana da doğdu. Piyano çalışmalarına 2000 yılında Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı nda Çağla Çoker ile başladı te J. S. Bach in Re minör Piyano Konçertosu nu Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde, 2008 te F. Liszt in Mi-Bemol Majör Piyano Konçertosu nu Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirdi yılında İstanbul da düzenlenen Onay Sanat Piyano Güzellemesi ne katılarak, Malik Rasulov Özel Ödülü ve dördüncülük ödülünü kazandı da Adana da Yamaha Piyano Yarışması nda birincilik ödülünü kazandı, 2011 de Edirne de Mimar Sinan Rotary Kulübü tarafından düzenlenen Genç Müzisyenler Oda Müziği Yarışması nda kemancı Hande Küden ve çellist Ferec Necef ile beraber birincilik ödülüne layık görüldü. Masterclass larina katılarak çalışma fırsatı bulduğu piyanistler arasında Prof. Noel Flores, Andreas Steier, Aleksandar Madzar, Gülsin Onay, Özgür Aydın, Kamerhan Turan, Emre Elivar, Mischa Dacic, Peter Florian ve John Ferguson sayılabilir yılından beri çalışmalarını Prof. Tomasz Herbut ile İsvicre deki Hochschule der Künste Bern de sürdürmektedir yılında lisans bölümünü en yüksek notla bitiren Büyükikiz, öğrenimini aynı kurumun Master Performance Bölümü nde devam ettirmektedir. II. ELEME L. van Beethoven S. Rachmaninoff M. Ravel M. Sun FİNAL F. Liszt Sonat, Op.109 Vivace, ma non troppo Prestissimo Andante molto cantabile ed espressivo Corelli Varyasyonları, Op.42 Jeux d eau Harmandalı Konçerto, No.1 Allegro Maestoso-tempo giusto Quasi adagio Allegretto vivace Allegro marziale

25 Program I. ELEME J.S.Bach F.Chopin W.A.Mozart Prelüd & Füg, BWV 889, La minör Etüd, Op.25, No.10 Sonat, KV 576, Re Majör Allegro Deniz İrem Gür (20) 1994 te New York ta doğdu yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı nda Yrd. Doç. Öznur Orbay ile başladığı piyano eğitimini 2012 yılında dereceyle tamamladı yılında Edirne Rotary Kulübü nün düzenlediği piyano yarışmasında 3.lük ödülünü, 2012 yılında İstanbul da düzenlenen Pera Uluslararası Piyano Yarışması nda 3.lük ödülünü ve en iyi Türk eseri yorumcusu özel ödülünü, 2013 yılında Gümüşlük te düzenlenen 2. Ahmet Adnan Saygun Piyano Yarışması nda 3.lük ödülünü ve halk oylaması birinciğilini kazandı. Piyano eğitimi süresince Jean-Bernard Pommier, Gülsin Onay, Misha Dacic, Arnulf von Arnim, Emre Elivar, Alexander Madzar gibi isimlerle de çalışma imkanı buldu yılında Viyana da Prof. Roland Batik ile başladığı çalışmalarını halen Viyana da, Universitat für darstellende Kunst und Musik te (Viyana Devlet Konservatuvarı) Prof. Jan Jiracek von Arnim ile sürdürmektedir. II. ELEME L.van Beethoven F. Chopin F. Liszt M.Sun FİNAL E.Grieg Sonat Appasionata, Op.57 Allegro assai Andante con moto Allegro ma non troppo Presto Andante spianato et Grande Polonaise Brillante, Op.22 Macar Rapsodisi, No.6 Harmandalı Konçerto, La minör Allegro molto moderato Adagio Allegro moderato molto e marcato

26 Yarışmacılarımız ve Programları (18-25 Yaş) Program I. ELEME J.S.Bach F. Chopin W. A. Mozart Prelüd & Füg, BWV 853, Mi b minör Etüd, Op.10, No.2 Sonat, KV 333, Si b Majör Allegro Atakan Oyal (20) 1994 yılında Mersin de doğdu.piyanoya 2000 yılında Mersin Üniversitesi Devlet Konservatuvarı nda Ayan Kömür ile başladı. Daha sonra Çukurova Devlet Konservatuvarı nda Can Çoker in öğrencisi oldu. Türkiye,İtalya ve Belçika da solo ve oda müziği konserleri yaptı.festival,yarışma ve master kurslara katılma fırsatı buldu. Mersin Akademik Oda Orkestrası ile Haydn Re Majör PiyanoKonçertosu nu seslendirdi. 2.Pera Piyano Yarışması nda mansiyon ödülüne layık görüldü. Edirne Trakya Üniversitesi Oda Müziği Yarışması nda Schubert Alabalık ile 3.lük ödülü aldı.3.kamuran Gündemir Piyano Yarışması nda 3.lük, Süreyya Operası Piyano Yarışması nda 2.lik ödüllerinin sahibi olan Oyal ın beraber çaldığı şefler arasında İbrahim Yazıcı ve Gürer Aykal bulunmaktadır yılında Mozart ın 23.Piyano Konçertosu nu Doğu Akdeniz Senfoni Orkestrası ve İstanbul Sinfonietta ile yorumladı. Çalışma fırsatı bulduğu piyanistler arasında Arın Karamürsel, Gabriele Becheri, Kamerhan Turan, Martin Berkofsky, Muhiddin Dürrüoğlu, Özgür Aydın, Zöhrab Adıgüzelzade ve İdil Biret bulunmaktadır. Çalışmalarına halen Ankara Üniversitesi Devlet Konservatuvarı nda Prof. Toros Can ile devam etmektedir. II. ELEME L. van Beethoven J. Brahms G. Fauré F. Liszt M. Sun FİNAL F. Chopin Sonat, Op.109 Vivace, ma non troppo Prestissimo Andante molto cantabile ed espressivo Klavierstücke, Op.118 Barcarolle, Op.26, No.1 Mephisto Waltz Harmandalı Konçerto, No.1, Op.11 Allegro Maestoso Romance-Larghetto Allegretto vivace Rondo-Vivace

27 Program I. ELEME J.S.Bach W. A. Mozart F. Chopin Prelüd & Füg, BWV 867, Si b minör Sonat, KV 282, Mi b Majör Adagio Etüd, Op.10, No.8 Berkay Özkan (24) yılları arasında Filiz Peker Balkız dan özel piyano dersleri aldı.2008 yılında Ankara Anadolu Lisesinden mezun olduktan sonra burs kazanarak 1 sene AFS liseler arası değişim programıyla Macaristana gitti.macaristan ın Debrecen şehrinde lisenin eğitiminin yanında Simonffy Emil müzik okulunda piyano eğitimine de devam etti yılları arasında programın bitmesiyle Türkiye ye döndü ve önceden sınavını kazandığı Orta Doğu Teknik Üniversitesi ne başladı yılında Budapeştedeki Franz Liszt Müzik Akademisi nin bir kolu sayılan Debrecen Üniversitesi Müzik Fakultesi nin piyano bölümü Lisans programı sınavına girmek üzere Macaristan a geri döndü. Orta Doğu Teknik Üniversitesi den tamamen ayrılarak kabul edildiği Debrecen Üniversitesi Müzik Fakültesinde piyano çalışmalarını Attila Pless, Dr. Zsuzsanna B.Kiss sürdürdü,ve bu okulun Lisans programından 2014 yılında mezun oldu. Halen Budapeştede, Franz Liszt Müzik Akademisi nde sanat piyano bölümü Yüksek Lisans eğitimine Dr.Gabor Farkas,Dr.Istvan Gulyas ile devam etmektedir,2010 yılında ikinci bir üniversite olarak başladığı Debrecen Üniversitesi İşletme Fakültesi nden de mezun olmak üzeredir. II. ELEME W. A. Mozart M. Sun F. Schubert FİNAL F. Liszt Sonat, KV 330, Do Majör Allegro moderato Andante cantabile Allegretto Harmandalı Sonat, D.894 Molto moderato e cantabile Andante Menuetto-Allegro moderato Allegretto Konçerto, No.2 Adagio sostenuto assai Allegro deciso Marziale un poco meno allegro Allegro animato

28 Yarışmacılarımız ve Programları (18-25 Yaş) Program I. ELEME J.S.Bach F. Chopin W. A. Mozart Prelüd & Füg, BWV 849, Do # minör Etüd, Op.10, No.8 Sonat, KV 332, Fa Majör Allegro Türkü Su Dilan Özkaya (19) 1996 yılında Denizli de doğdu. İlköğretime İskenderun da başladı. İlkokul birinci sınıftan itibaren müzik öğretmenlerinden piyano eğitimi almaya başladı. Bu amatör uğraş, müzik öğretmeninin teşvikiyle ilkokul beşinci sınıfta Çukurova Üniversitesi Devlet Konservatuarı nda eğitime başladı yılında Ç.Ü. Devlet Konservatuvarı İlköğretim Okulunda öğretmeni Çağla Çoker le başladığı piyano çalışmalarına 2010 yılında Can ÇOKER le devam etti yılında Çukurova Üniversitesi Konservatuvarından Lise döneminden mezun oldu yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuarı Piyano bölümüne giren Türkü Su Dilan ÖZKAYA şu an Lisans II. sınıf öğrencisidir ve çalışmalarına Sanem BERKALP le devam etmektedir. II. ELEME L. van Beethoven F. Liszt C. A. Debussy M. Sun FİNAL L. van Beethoven Sonat, Op.26 Andante con variazioni Scherzo-Allegro molto Allegro Vallée d Obermann Prelüd, I.Kitap, La Cathédrale engloutie Harmandalı Konçerto, No.4, Op.58 Allegro Andante con moto Rondo-Vivace

29 Program I. ELEME J.S.Bach F. Chopin W. A. Mozart Prelüd & Füg, BWV 876, Mi b Majör Etüd, Op.25, No.11 Sonat, KV 576, Re Majör Allegro Melis Soyarslan (25) 1990 yılında Ankara da doğdu. Küçük yaşta başladığı müzik eğitimine, profesyonel anlamda Hacettepe Üniveristesi Ankara Devlet Konservatuvarı nda Nuran Taşpınar ın piyano öğrencisi olarak başladı yılında katıldığı Anadolu Üniversitesi DevletKonservatuvarı nın düzenlediği 3. Ulusal Genç Yetenekler Yarışması nda En İyi Türk Eseri Yorumu ödülüne layık görüldü yılında H.Ü. Ankara Devlet Konservatuvarı lisans devresinden yüksek dereceyle mezun oldu. Mezun olduktan hemen sonra H.Ü.A.D. Konservatuvarı na öğretim elemanı olarak kabul edildi. Bu dönemde Fulbright bursunu kazanıp Amerika Birleşik Devletleri nde yüksek lisans yapmaya hak kazandı. Bunun üzerine 2012 yılında University of Arkansas ın piyano bölümünde Prof. Jura Margulis ile çalışmalarına başladı yılında University of Arkansas ın Yüksek Lisans derecesini Prof. Jura Margulis ile çalışarak başarıyla tamamladı. Amerika daki eğitimi boyunca solo piyano eğitiminin yanısıra pedagojik ve eşlik açısından da kendini geliştirip, okulda çeşitli görevlerde bulundu. Tüm kariyeri boyunca Almanya, Fransa, Amerika, Polonya ve Türkiye de birçok ustalık sınıflarına katılıp önemli piyanistlerle çalıştı ve gerek oda müziği gerekse solo resitaller verdi Ocak ayında Hacettepe Üniveristesi Ankara Devlet Konservatuvarı Sanatta Yeterlik programına kabul edilen Soyarslan çalışmalarını Prof.Demet Akkılıç ile sürdürmektedir II. ELEME L. van Beethoven M. Sun F. Mendelssohn M. Ravel FİNAL L. van Beethoven Sonat, Op.26 Andante con variazioni Scherzo-Allegro molto Allegro Harmandalı Variations Sérieuses, Op.54 Sonatin Modéré Mouvement de menuet Animé Konçerto, No.3, Op.37 Allegro con brio Largo Rondo-Allegro

30 Yarışmacılarımız ve Programları (18-25 Yaş) Program I. ELEME J. S. Bach W. A. Mozart F. Chopin Prelüd & Füg, BWV 866, Si b Majör Sonat, KV 283, Sol Majör Allegro Etüd, Op.25, No.10 Bayram Kenan Tatlıcı (24) 1990 yılında Hatay da doğan Kenan Tatlıcı piyano eğitimine 6 yaşında başladı yılında Hacettepe Üniversitesi Ankara Devlet Konservatuvarı na kabul edildi ve Prof. Binnur Ekber ile çalıştı yılında Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı nın giriş sınavlarını kazanarak buradaki eğitimine başladı.2013 yılında başarı ile mezun olan Kenan Tatlıcı,doktora(sanatta yeterlilik) öğrenimine hak kazandığı Moskova Çaykovski Devlet Konservatuvarı nda halen Prof. Yury Martynov ile çalışmalarına devam etmektedir. Bu süreçte Oxana Yablonskaya, Lillia Zilberstein, Gülsin Onay, Muza Rubazkyte, Misha Dacic,Mauricio Vallina ve birçok önemli sanatçı ile çalışma imkanı buldu. Kenan Tatlıcı 2011 yılında İtalya da gerçekleştirilen Pietro Argento Piyano Yarışması ve Euterpe Müzik Yarışmasında 2. lik ödüllerine layık görülmüş ve jüriler tarafından olumlu eleştiriler almıştır yılında Gümüşlük Müzik festivali bünyesinde düzenlenen 2. Ahmed Adnan Saygun piyano yarışmasında da 2. lik ödülüne layık görülen Kenan, bu sonuçlar ve aldığı dereceler sayesinde bir çok konser vermeye hak kazanmış, yurtdışı haricinde, yurtiçinde de pek çok konser vermiştir. II. ELEME J. Haydn F. Liszt S. Gubaidulina M. Sun FİNAL S.Prokofiev Sonat, Hob.WVI:52 Mi ƅ Majör Allegro Adagio Finale: Presto Après une lecture du Danté Chaconna Harmandalı Konçerto, No.1, Op.10 Allegro brioso Andante assai Allegro scherzando

31 Program I. ELEME J.S.Bach F. Chopin W. A. Mozart Prelüd & Füg, BWV 850, Re minör Etüd, Op.25, No.12 Sonat, KV 310, La Minör Allegro maestoso Doruk Görkem Tokur (24) 1991 tarihinde Ankara da doğdu. Tokur un klasik müziğe ilgisi çocukken başladı ve 5 yaşında piyano dersleri aldı. Aynı zamanda çocuk korosunda şarkılar söyledi.2002 yılında H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı nı kazanarak, Yrd. Doc. Menekşe Akar ile piyano eğitimine başladı yılında eğitimine Prof. Yeşim Alkaya Yener ile devam eden Tokur, 2012 yılında H.Ü Ankara Devlet Konservatuvarı ndan Şeref Öğrencisi olarak mezun olmuştur yılları arasında, Floransa da Scuola di Musica di Fiesole de, Prof. Andrea Lucchesini ile eğitim gören ve 2014 Haziran ayında mezun olan Tokur, her yıl yurt içinde ve yurt dışında çeşitli konserler vermektedir.doruk Görkem Tokur un ayrıca Masterclass larda çalıştığı hocalar arasında şu isimler yer almaktadır:pamela Mia Paul, Stephen Gutman, Daniel Gortler, Kemal Gekic, Misha Dacic, Alexander Madzar, Tamara Poddubnaya, Mikola Suk, Markus Tomas, Bernd Goetzke, İdil Biret, Emre Elivar, Hüseyin Sermet, Gülsin Onay. Ödülleri:Ankara 2009 da: Kamuran Gündemir 1.Ulusal Piyano yarışması nda Mansiyon ve En İyi Türk Eseri Yorumcusu Ödülü Eskişehir 2009 da: 3. Genç Yetenekler Piyano Yarışması nda 3.lük ödülü.istanbul 2011 de: Uluslararası 6. Pera Piyano Yarışması nda 1.lik ve En İyi Türk Eseri Yorumcusu Ödülü Bodrum 2012 de: 1. Uluslararası A.A.Saygun Piyano yarışması nda 2.lik ve En iyi Saygun Yorumcusu Ödülü İtalya 2014 te Treviso da: Esecuzione Musicale Giovani Musicisti yarışmasında 2.lik ödülü.italya 2014 te Lamporecchio da: 21. Concorso Pianistico Nazionale Giulio Rospigliosi yarışmasında 2.lik ödülü. II. ELEME L. van Beethoven M. Sun F. Liszt A.A.Saygun FİNAL L. van Beethoven Sonat Appasionata, Op.57 Allegro assai Andante con moto Allegro ma non troppo Presto Harmandalı Mephisto Waltz Sonatin, Op.15 Konçerto, No.5, Op.73 Allegro Adagio un poco mosso Rondo-Allegro ma non troppo

32 Yarışmacılarımız ve Programları (18-25 Yaş) Program I. ELEME J. S. Bach F. Chopin W. A. Mozart Prelüd & Füg, BWV 867, Si b minör Etüd, Op.10, No.5 Sonat, KV 310, La minör Allegro maestoso Emre Yavuz (24) 3 Ağustos 1990 da İzmir de doğdu.piyano eğitimine, 1998 yılında Sanatta Üstün yetenekli Çocuklar Yasası ile Hacettepe Üniversitesi Devlet Konservatuvarı nda Kamuran Gündemir ile başladı de Kırım da yapılan 2. Uluslararası Mavi Kuş Müzik Yarışması nda kendi yaş kategorisinde birinci olduğu gibi, en iyi çağdaş eser yorumu ödülüne layık görüldü.lise öğrenimi boyunca Bilkent Üniversitesi nde Fazıl Say ve Sanem Berkalp ile çalıştı, aynı zamanda bestecilik dersleri aldı.türkiye de pek çok orkestra ile solist olarak konserler veren Yavuz,2004 yılında Antalya Uluslararası Piyano Festivali nde ve Moskova da Düzenlenen Spivakov Uluslararası Müzik Festivali nde konserler verdi.2007 de Sicilya da yapılan Ibla Grand Prize yarışmasında Frederic Chopin Özel Ödülü ve 2010 Chopin Yılı kapsamında Viyana da yapılan Rotary Interpretationspreise - Chopin & Schumann yarışmasını kazanarak başta Viyana Musikverein da olmak üzere, Avusturya nın çeşitli şehirlerinde solo ve Bratislava Senfoni Orkestrası ile konserler verdi.viyana Konservatuvarı nda Roland Batik, Hannover Müzik Medya ve Tiyatro Yüksekokulu nda Karl-Heinz Kämmerling ile çalışmalarını sürdürdü. Seymour Lipkin, Lang Lang, Murray Perahia ve Till Fellner in birçok ustalık kurslarına katıldı.2012 de Viyana da düzenlenen. 4. Rosario Marciano Uluslararası Piyano Yarışması nda birincilik ödülü kazandı te Zubin Mehta yönetiminde Tel Aviv deki yıllık geleneksel Gala Konseri nde Beethoven ın 3. konçertosunu seslendiren Emre Yavuz, halen Hannover ve Viyana da sürdürdüğü eğitiminin yanı sıra Tel Aviv Üniversitesi Buchmann - Mehta Müzik Akademisi nde Arie Vardi ile çalışmaktadır. II. ELEME M. Sun L. van Beethoven S. Rachmaninoff FİNAL L. van Beethoven Harmandalı Sonat, Op.101 Allegretto ma non troppo Vivace alla Marcia Adagio, ma non troppo, con affetto Allegro Prelüdler, Op.23 Konçerto, No.3, Op.37 Allegro con brio Largo Rondo-Allegro

2013-2014 DÖNEMİ KONSERLERİ

2013-2014 DÖNEMİ KONSERLERİ 2013-2014 DÖNEMİ KONSERLERİ Konser Yeri : Sismanoglio Megaro İstiklal Caddesi, No: 60 Galatasaray 34433 Beyoğlu, İSTANBUL T: +90 212 244 93 35 Bilgi İçin : İstanbul Filarmoni Derneği Gazeteci Erol Dernek

Detaylı

klasik keyifler Kapadokya Müzik Festivali 9 Temmuz - 21 Ağustos 2011 Kapadokya www.klasikkeyifler.org

klasik keyifler Kapadokya Müzik Festivali 9 Temmuz - 21 Ağustos 2011 Kapadokya www.klasikkeyifler.org 2011 Kapadokya Kapadokya Müzik Festivali 9 Temmuz - 21 Ağustos Temmuz / July : 9 Temmuz Cumartesi, 19:00 Gallery Cappadocia * Müzikal Bacchanalia / Musical Bacchanalia Ankara Üniversitesi Solistleri with

Detaylı

program programme Seren Akyoldaş Festival Koordinatörü Festival Coordinator Gürer Aykal Sanat Yönetmeni Art Director

program programme Seren Akyoldaş Festival Koordinatörü Festival Coordinator Gürer Aykal Sanat Yönetmeni Art Director program programme Gürer Aykal Sanat Yönetmeni Art Director Seren Akyoldaş Festival Koordinatörü Festival Coordinator ANA SPONSOR ULAŞIM SPONSORU BASIN SPONSORU konserler concerts 07.11 Cuma Friday Açılış

Detaylı

klasik keyifler 2010 Kapadokya www.klasikkeyifler.org

klasik keyifler 2010 Kapadokya www.klasikkeyifler.org 2010 Kapadokya J.Stradivari 1714 Keman alt tahtası kalınlık haritası Luthier, Hans Pluhar www.violingraduation.com Temmuz 2010 Pazartesi Salı Çarşamba Perşembe Cuma Cumartesi Pazar 8 9 10 11 20:30 Açık

Detaylı

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI

AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYON KOCATEPE ÜNİVERSİTESİ DEVLET KONSERVATUVARI TANITIM KİTAPÇIĞI AFYONKARAHİSAR -1- Yayın Kurulu Doç. Dr. Uğur TÜRKMEN Öğr. Gör. Ömer BİLDİK Okt. Fakı Can YÜRÜK Hazırlayan Öğr. Gör. Kayhan DONAT Ferhat

Detaylı

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi

Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Müzik Bölümü Müzik Teorisi, Kompozisyon, Şeflik Gürer Aykal Devlet Sanatçısı Gürer Aykal, Ankara Devlet Konservatuvarı nda Adnan Saygun ile çalışmış, lisansüstü derecelerini

Detaylı

AÇILIŞ KONSERİ 16.10.2012 SALI LÜTFİ KIRDAR UKSS, 20.00 2012 2013 EKİM

AÇILIŞ KONSERİ 16.10.2012 SALI LÜTFİ KIRDAR UKSS, 20.00 2012 2013 EKİM AÇILIŞ KONSERİ 16.10.2012 SALI LÜTFİ KIRDAR UKSS, 20.00 2012 2013 EKİM AÇILIŞ KONSERİ XXXXXX 00 BORUSAN İSTANBUL FİLARMONİ ORKESTRASI KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI DEVLET ÇOKSESLİ KOROSU CEMİ İ CAN DELİORMAN

Detaylı

geleneksel başlangıç tekerlemesinin diliyle bir dolandırıcı tüccarın öyküsünü anlatmaktadır. Güneşin Savrulduğu Yerden (öyküler, 1988): 1980 de

geleneksel başlangıç tekerlemesinin diliyle bir dolandırıcı tüccarın öyküsünü anlatmaktadır. Güneşin Savrulduğu Yerden (öyküler, 1988): 1980 de "7000 Yıllık Uçan Halıya Ters Binen Hırcar" Yazan Ahmet Say Uyarlayan ve Yöneten Yücel Erten Muzik Fazıl Say Müzik Direktörü Çiğdem Erken Kostüm Türkan Kafadar Dekor Sırrı Topraktepe Işık Tasarımı Aslı

Detaylı

AVRUPA / BAHAR 2013 ALAN GILBERT ve NEW YORK FİLARMONİ ORKESTRASI 2 17 MAYIS 2013

AVRUPA / BAHAR 2013 ALAN GILBERT ve NEW YORK FİLARMONİ ORKESTRASI 2 17 MAYIS 2013 ACİL DAĞITIMI RİCA EDİLİR TARİH: 7 Şubat 2013 New York Filarmoni iletişim: Katherine Johnson +1 (212) 875-5700; johnsonk@nyphil.org Konzertdirektion Schmid iletişim: Meike Knoche +49 (0)30-5213702-25;

Detaylı

1-27 HAZİ RAN/JUNE 2014

1-27 HAZİ RAN/JUNE 2014 1-27 HAZİ RAN/JUNE 2014 Festival Sponsoru 42. STANBUL MÜZ K FEST VAL 42 ND ISTANBUL MUSIC FESTIVAL 1-27 HAZ RAN/JUNE 2014 İstanbul Kültür Sanat Vakfı 42. İstanbul Müzik Festivali nin gerçekleştirilmesine

Detaylı

41 Sanatçı, 41 Tablo Türkan Saylan için bulusuyor. 16-24 Mayıs Çagdas Sanatlar Merkezi

41 Sanatçı, 41 Tablo Türkan Saylan için bulusuyor. 16-24 Mayıs Çagdas Sanatlar Merkezi 41 Sanatçı, 41 Tablo Türkan Saylan için bulusuyor. 16-24 Mayıs Çagdas Sanatlar Merkezi 2 Katalogta yer alan sanatçılar ve eserleri alfabetik olarak yerleştirilmiştir. Türkan Saylan a Saygı Türkan Saylan,

Detaylı

F e s t i v a l S p o n s o r u

F e s t i v a l S p o n s o r u Festival Sponsoru 43. STANBUL MÜZ K FEST VAL 43 RD ISTANBUL MUSIC FESTIVAL 31 MAYIS/MAY 29 HAZ RAN/JUNE 2015 KÜLTÜREL MANZARALAR CULTURAL LANDSCAPES İstanbul Kültür Sanat Vakfı 43. istanbul müzik festivali

Detaylı

BAUART CAZ OKULU BAKİ DUYARLAR:

BAUART CAZ OKULU BAKİ DUYARLAR: BAUART CAZ OKULU BAKİ DUYARLAR: 1967'de nesilden nesle birbirinden öte müzisyen kimliklerine sahip Duyarlar ailesinin bir üyesi olarak İstanbul'da doğan müzisyen, henüz 11 yaşındayken Belediye Konservatuarında

Detaylı

Türkiye den İsveç e İşçi Göçünün 50. Yıldönümü Konseri

Türkiye den İsveç e İşçi Göçünün 50. Yıldönümü Konseri Türkiye den İsveç e İşçi Göçünün 50. Yıldönümü Konseri Şef Naci Özgüç Solist Semmy Stahlhammer Keman W.A. MOZART Sihirli Flüt Uvertürü W.A. MOZART Keman Konçertosu, No: 4, Re Major E. GRIEG Peer Gynt Suite,

Detaylı

TRANSCENDENTAL. 4 Şubat February, 2015. Çarşamba Wednesday, 20.00 Bilkent Konser Salonu Concert Hall BAŞAR CAN KIVRAK CEM BABACAN PİYANO PIANO

TRANSCENDENTAL. 4 Şubat February, 2015. Çarşamba Wednesday, 20.00 Bilkent Konser Salonu Concert Hall BAŞAR CAN KIVRAK CEM BABACAN PİYANO PIANO BAŞAR CAN KIVRAK PİYANO PIANO CEM BABACAN PİYANO PIANO TRANSCENDENTAL 4 Şubat February, 2015 Çarşamba Wednesday, 20.00 Bilkent Konser Salonu Concert Hall Program F. Liszt 6 Transandantal Etüd 6 etudes

Detaylı

Mozart Bilkent te... Yorum. Geçen günlerde ölüm yıl dönümünü andığımız,

Mozart Bilkent te... Yorum. Geçen günlerde ölüm yıl dönümünü andığımız, 7 Yorum BİLKENT SENFONİ ORKESTRASI 18 ARALIK CUMARTESİ 2010 Requiem, KV.626 W.A.Mozart Şef Klaus Weise Kültür ve Turizm Bakanlığı Ankara Devlet Çoksesli Korosu Koro Şefi Cem i Can Deliorman Soprano Naira

Detaylı

GOTTLIEB WALLISCH ŞADİ ERDOĞAN. BIPO Debut CD. ile söyleşi. 2010-2011 sezonu sahnelerimizden haberler. Mersin'den bir yıldız geçti.

GOTTLIEB WALLISCH ŞADİ ERDOĞAN. BIPO Debut CD. ile söyleşi. 2010-2011 sezonu sahnelerimizden haberler. Mersin'den bir yıldız geçti. 5 GOTTLIEB WALLISCH Mersin'den bir yıldız geçti. Borusan Kültür İmparatorluğu Borusan's Cultural Empire ŞADİ ERDOĞAN ile söyleşi BIPO Debut CD BİFO, Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası'ndan ilk CD 2010-2011

Detaylı

Beşiktaş ın cenneti Meyve Bahçesi

Beşiktaş ın cenneti Meyve Bahçesi Beşiktaş ın cenneti Meyve Bahçesi Geleceğe atılan ilk adım: Kreşler Yeni yüzüyle Balık Pazarı Üç tuşla sosyal belediyecilik Eğlenceli bir poliklinik Çılgın Türk: Turgut Özakman Ergün Gündüz ün Beşiktaş

Detaylı

HÜSEYİN SERMET RESİTALLERİ

HÜSEYİN SERMET RESİTALLERİ 1 2 HÜSEYİN SERMET RESİTALLERİ HÜSEYİN SERMET RESİTALLERİ-1 19 Ocak 2015 Pazartesi 20.00 Kadıköy Belediyesi Süreyya Operası HÜSEYİN SERMET RESİTALLERİ-2 2 Şubat 2015 Pazartesi 20.00 Kadıköy Belediyesi

Detaylı

Gizem Gürkan. Haydar Çelik

Gizem Gürkan. Haydar Çelik İş yaşamına Manisa da başlayan yeni mezunlarımızdan Gizem Gürkan (Makine Mühendisliği 2013), Vestel Dış Ticaret A.Ş. de uluslararası satış mühendisi. Vestel in Almanya ofisine bağlı müşterilerinden ve

Detaylı

Yeni yılınız kutlu olsun

Yeni yılınız kutlu olsun Yeni yılınız kutlu olsun Üç ülkeden seçme filmler Anadolu Üniversitesi nde... İletişim Bilimleri Fakültesi (İBF) ve Sinema Kulübü tarafından düzenlenen iki ayrı etkinlik; Brezilya, Portekiz ve Romanya

Detaylı

Kapak görseli: Boğaziçi Caz Korosu

Kapak görseli: Boğaziçi Caz Korosu Kapak görseli: Boğaziçi Caz Korosu PROF. DR. YUSUF VARDAR -MÖTBE- KÜLTÜR MERKEZİ 2 Nisan, 14:00 TÖREN Radyo Ege Kampüs Ödülleri-2013 Radyo Ege Kampüs *Etkinlik davetiyelidir. Davetiyeler: Radyo Ege Kampüs/Ege

Detaylı

mezunlardan haberler ABD de Sanat Üçüncü Albümü Çıktı Bilimin Işığında dergi@bilkent.edu.tr

mezunlardan haberler ABD de Sanat Üçüncü Albümü Çıktı Bilimin Işığında dergi@bilkent.edu.tr mezunlardan haberler dergi@bilkent.edu.tr ABD de Sanat Sanat yaşamını 1996 dan bu yana ABD de sürdüren Osman Akan (Grafik Tasarım 1994), Fragmenta adlı yapıtıyla Alaska eyaletine bağlı Anchorage şehrinin

Detaylı

AYO 2 ARALIK SALI 20.00. Ticket To The World

AYO 2 ARALIK SALI 20.00. Ticket To The World ARALIK 14 2 ARALIK SALI 20.00 AYO Ticket To The World 2006 yılında çıkardığı Joyful albümü ile müzik dünyasına hızlı bir giriş yapan folk-soul şarkıcısı Ayo Avrupa nın en büyük pop yıldızlarından biri

Detaylı

ETKİNLİKLER. Modafen Spor ve Sanat akademisi

ETKİNLİKLER. Modafen Spor ve Sanat akademisi ETKİNLİKLER AİKİDO 1 AİKİDO KIDS 2 ASTROLOJİ 3 BALE 4 BASKETBOL 5 BAS GİTAR 6 BATERİ 7 BİLİM KULÜBÜ 8 EBRU 9 EĞLENCELİ MATEMATİK KULÜBÜ 10 ELEKTRO GİTAR 11 ENGLISH FOR FUN 12 FOTOĞRAFÇILIK 13 FUTBOL 14

Detaylı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı

à Başkent Üniversitesi Anadolu Osb Polikliniği Açıldı à Bilimin Işığı, Astana da Parladı 15 2015 à Bilimin Işığı, Astana da Parladı Türkiye ve Dünya da bir çok ilkin altına imza atmış olan isim; Prof. Dr. Mehmet Haberal ın 14 Aralık 2014 de kurduğu Türk Dünyası Transplantasyon Derneği nin,

Detaylı

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi

Detaylı

MEMET ALİ ALABORA EMİR GAMSIZOĞLU İSTANBUL TRIO. ayrıca her gösteride sürpriz konuklar...

MEMET ALİ ALABORA EMİR GAMSIZOĞLU İSTANBUL TRIO. ayrıca her gösteride sürpriz konuklar... 5 ŞUBAT PAZAR ar Için ada yanlar MEMET ALİ ALABORA EMİR GAMSIZOĞLU İSTANBUL TRIO 19 ŞUBAT PAZAR 15.00 19 ŞUBAT PAZAR ayrıca her gösteride sürpriz konuklar... ÇOCUKLAR İÇİN ÖYLESİNE BİR DİNLETİ Bildiğiniz

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

Sanata Farklı Bir Pencere. ABD de Şekillenen Kariyer

Sanata Farklı Bir Pencere. ABD de Şekillenen Kariyer mezunlardan haberler dergi@bilkent.edu.tr Sanata Farklı Bir Pencere Nazlı Berberoğlu (İşletme 2004), 20 nin üzerinde ülkede 500 ü aşkın sanatçının eserlerini sergileyen Fransa kökenli Carré d Artistes

Detaylı