GENEL KURUL TAVA ŞENLİĞİ

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "GENEL KURUL TAVA ŞENLİĞİ"

Transkript

1 Büyük ailemizin değerli üyeleri, Ufak ama, emin adımlarla ilerlediğimizin yavaş yavaş da olsa büyüdüğümüzün bir göstergesini daha sizlerle paylaşmaktan mutluluk duyuyoruz. Elimizde sadece sizlere ait eski kayıtlar varken, artık teknolojinin de yardımıyla- biraz da kapıdan kovsanız, bacadan gireriz yaklaşımıyla, bilgisayarlarınıza düşer olduk. Ara ara bilgilerinizi güncelliyor, iş ilanları yolluyor, bazen bizi üzen ama sık sık sevindiren haberlerinizi paylaşıyoruz. Kolay değil kısıtlı olanaklarla işten arta kalan vakitleri en iyi şekilde değerlendirerek sizlere erişmeye çalışıyoruz. Hedefimiz düzenli olarak hazırlayacağımız e- bülten lerle geniş ailemizin paylaşımını artırmak ve her yıl Tava Şenliği nde sizlere sunacağımız bir dergi çıkarabilmek. Paylaşımınızı bekliyoruz. Unutmayalım ki yeni mezunundan eskisine, öğretmeninden çalışanına hatta velisine kadar birbirini koruyan, kollayan büyük bir ailenin üyeleriyiz.. Saygılarımızla, N. Candan Sertçeoğlu Tevfik Fikretliler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı

2 GENEL KURUL Derneğimizin Olağan Genel Kurul Toplantısı Çarşamba günü, saat 17:00 de, ilk toplantıda çoğunluk sağlanamaması halinde, Pazar günü saat de Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları, Çok Amaçlı Salonu nda yapılacaktır. Önümüzdeki üç yılın Tevfik Fikretliler Birliği Derneği nin Yönetim ve Denetleme Kurullarını seçecek Genel Kurul üyeleri olan mezunlarımızın Genel Kurul Toplantısına gereken duyarlılığı göstererek, katılmalarını bekliyoruz. TAVA ŞENLİĞİ Geleneksel Tava Şenliğimiz Pazar günü saat de başlayacak ve Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları bahçesinde yapılacaktır. Çeşitli etkinliklerin yanı sıra, Tevfik Fikretliler Birliği Derneği olarak hazırlamakta olduğumuz yıllık dergimizi de siz mezunlarımızla paylaşacağız. 10., 20., 25., 30., 35., ve 40. yıl mezunlarına verilecek şiltler için tüm mezunlarımızı Tava Şenliğine katılmaya davet ediyoruz. Geçtiğimiz yıllarda Kasım ayı Ankara ve Nisan ayı İstanbul buluşmalarımızda gerçekleştirdiğimiz şilt törenini bu sene Tava Şenliğimizde, çok daha fazla sayıda mezunumuzla paylaşmak istedik. 10. YIL, 1999 ve 2000 mezunları 20. YIL, 1989 ve 1990 mezunları 25. YIL, 1984 ve 1985 mezunları 30. YIL, 1979 ve 1980 mezunları 35. YIL, 1974 ve 1975 mezunları 40. YIL, 1970 mezunları (Okulumuzun ilk mezunları!!!)

3 DERGİ Tevfik Fikretliler Birliği Yönetim Kurulu olarak; üyelerimizle olan iletişimi güçlendirmek, gerek mesleki, gerekse kişisel haberlerimizi birbirimize ulaştırmak üzere TIFIL dergisi yayımlamayı düşündük ve hazırlıklara başladık. Tava Şenliği nde mezunlarımıza sunmayı düşündüğümüz dergimize sanat, kültür ve eğitim konularında yazı yazmak, dönemlerinden mezun haberleri ulaştırmak, mesleklerini ve/veya çalıştıkları kurum ve kuruluşları tanıtmak, dönemlerine ilişkin fotoğraf göndermek isteyen ve dergimize reklam vermeyi düşünen üyelerimizden katkı bekliyoruz. Son üç yıldır yapmış ve yakın gelecekte yapmayı planladığınız dönem faaliyetlerinizi, ilgili fotoğraflarınızla birlikte 15 Mayıs 2010 tarihine kadar Yönetim Kurulumuza iletirseniz, dergimizde yer verebiliriz. LÜTFEN bilgilerinizi 15 Mayıs 2010 tarihine kadar adresinden bize ulaştırın. OKULDAN HABERLER Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları mimarı Turhan Kayasu nun projelerini hazırladığı 6400 m2 büyüklüğündeki yeni okul binasının inşaatı Haziran ayında başlıyor öğretim yılına yetiştirilmesi planlanan okul binası, ilköğretim birinci kademe (1-5. sınıflar) öğrencileri için hazırlanıyor. Aslında bugüne kadar okulumuzun her öğrencisinin yaşadığı baraka geleneğinin son buluyor olması üzücü!!! Ama, bundan sonra öğrencilerimizin daha konforlu mekanlarda, çok daha gelişmiş teknolojik olanaklarla okuyacak olmaları bizleri sevindiriyor. Okul binası içinde 580 kişilik konferans-tiyatro salonu ile donanımlı bir basketbol sahasının da yer alacağı spor salonu ve sınıflar ile gereksinilen diğer mekanlar bulunacak. Tevfik Fikret Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Erden KUNTALP, 1960 yılından bu yana, Fransız Akademisi tarafından Fransız Dili ve Edebiyatının tüm dünyadaki yükselişine katkıda bulunan Fransız ve yabancı şahsiyetlere verilmekte olan Fransız Dili ve Edebiyatı Vermeil Madalyasıyla onurlandırıldı. Profesör Dr. Sayın Erden KUNTALP'e madalyasını 10 Aralık 2009 tarihinde düzenlenen törende Fransa'nın Türkiye Büyükelçisi Sayın Bernard EMIE takdim etti. Büyükelçi Bernard EMIE, törende yaptığı konuşmada, Sayın KUNTALP'in, Fransız Akademisi'- nin bu madalyayla ödüllendirdiği ilk Türk şahsiyet olduğunu vurguladı.

4 Ulusal Ajans Hayatboyu Öğrenme Programı (LLP) kapsamında yürütülen Avrupa Dil Ödülü (European Language Label Award) etkinliği kapsamında Ankara Özel Tevfik Fikret Lisesi Kısa metrajlı film hazırlayarak Fransızca öğretimi konulu projesi ile Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığından "Avrupa Dil Ödülü" almaya hak kazandı.26 Eylül 2009 tarihinde Ankara Dedeman Oteli nde düzenlenen Ödül Töreninde projemizin sunumunu gerçekleştirdik. 21 Ocak 2010 tarihinde düzenlenen Tevfik Fikret i Anma Günü ne Araştırmacı Gazeteci-Yazar Orhan KARAVELİ, Prof. Dr. Talat HALMAN ve ilk mezunlarımızdan Osman Macit SÖYLEMEZ konuşmacı olarak katıldılar. Türkiye Felsefe Olimpiyatı, İç Anadolu Bölgesi seçmeleri 07 Mart 2010 tarihinde okulumuzun ev sahipliğinde yapıldı Mart 2010 tarihlerinde Okulumuzun Fransızca Tiyatro Ekibi İspanya nın Barselona kentindeki Tiyatro Festivali ne katıldı Mart 2010 tarihlerinde, okulumuz 11.sınıf öğrencilerinden 30 kişilik bir grup Bonville şehrinde bulunan Guillaume Ficher Lisesi nin daveti üzerine Fransa ya gitti. Öğrencilerimiz orada derslere ve şehir civarına düzenlenen gezilere katıldılar. Öğrencilerimizden 18 i okulun yurdunda kalırken, 12 öğrencimiz ise aileler tarafından misafir edildi Mart 2010 tarihlerinde öğrencilerimiz Robotic Projesi (Bilim ve Teknolojinin İlhamı ve Tanınması) Yarışması için Amerika Birleşik Devletleri nin, Seattle kentine gittiler. "FIRST Robotics Competition" "Zeka için spor" cümlesiyle ortaya çıkan, yarışma heyecanı ile bilim ve teknolojiyi birleştiren uluslararası bir robot geliştirme uygulamasıdır. Bu yarışma belirli kurallar, kısıtlı kaynak ve limitler dahilinde kişilik öğrenci gruplarının bilgilerini birleştirme, bir takım kurma ve sonucunda bir alan üzerinde rakipleriyle birlikte yarışacakları bir robot programı geliştirmelerini amaçlar yaş öğrencilerinin gerçek bir mühendislik tecrübesine erişimlerini sağlar.yarışmanın, ABD Seattle'da düzenlenen yaş bölümüne okulumuz Tevfik Fikret Lisesi öğrencilerinden oluşan bir FRC Takımı katılmıştır numaralı takımımız 64 takım arasında 26. olmuştur. Ankara Özel Tevfik Fikret Okulları nın başarıyla düzenlediği Okullararası Fransızca Tiyatro Festivali Tevfik d Or 10. yılında yine okulumuzun ev sahipliği ile Mayıs 2010 tarihlerinde yapılacak. Türkiye de ve yurtdışında çeşitli ülkelerde Fransızca eğitim yapan okulların katıldığı bu yarışmada geleceğin yetenekli sanatçılarını izleme olanağı bulacağız.

5 MEZUNLARDAN HABERLER 2000 yılı mezunumuz Gizem GİRİŞMEN Laureus Ödüllerine aday gösterildi Pekin Paralimpik Olimpiyat Oyunları nda okçuluk dalında Olimpiyat Şampiyonu olarak, dünyada Spor Oskarları olarak bilinen Laureus Ödülleri ne aday gösterildi ve 10 Mart 2010 da Abu Dhabi de yapılan törene davet edildi. Ülkemizde engelli bayanlarda ilk Olimpiyat Şampiyonu olan Gizem, bu ödüle aday gösterilen ilk Türk sporcu olarak tarihe geçti mezunları Ankara da Lal Cafe de buluştu. Az sayıda da olsa geceye katılan arkadaşlar sohbeti bol ve keyifli saatler geçirdi Bundan sonra yapılacak buluşmalara daha fazla sayıda katılım bekliyoruz yılı mezunları aylık buluşmalarını sürdürüyor. Mart ayı içinde Ankara da Akdeniz Akdeniz de bir araya gelen 30 kişilik grup gecenin geç saatlerine kadar dans etti, eğlendi 1985 yılı mezunları mezuniyetlerinin 25. yılında Antalya da bir araya gelmeyi planlıyor. 20. yılında düzenledikleri Abant programının ardından 25. yılda da çok daha geniş bir katılım beklenen buluşmanın hazırlık çalışmaları devam ediyor. Okulumuzun eski öğrencilerinden Aydın Sezgin büyükelçi olarak Moskova ya, 1981 mezunlarımızdan Kerim Uras ise Tel Aviv e tayin oldular. Mesleki ve özel yaşantılarınızdaki her türlü yenilik ve gelişme haberlerini adresinden bize ulaştırırsanız, e-bültenimizin gelecek sayılarında tüm mezunlarımızla paylaşabiliriz.

6 YILLARI ARASINDA GÖREV YAPAN TEVFİK FİKRETLİLER BİRLİĞİ YÖNETİM KURULU OLARAK; 04 Kasım 2007 Pazar günü mezun velilerimize ve çocuklarına Tanışma ve Yeni Öğretim Yılına Hoş Geldiniz kahvaltısı için okulda bir araya geldik. 24 Kasım 2007 Pazar günü üyelerimizin Ankara Buluşması nı Nyx te gerçekleştirip Öğretmenler Gününü de kutladık. 1997, 1987, 1982 ve 1977 dönemleri mezunlarına 10.,20., 25 ve 30. yıl şiltlerini verdik Mart 2008 tarihlerinde Ankara Özel Tevfik Fikret Okullarında öğrenim gören öğrencilerimize Meslek Tanıtım Günleri düzenledik. 04 Nisan 2008 de İstanbul, İstinye deki Avcılar Kulübü nde (URZA) İstanbul Buluşması nda bir araya geldik. 08 Haziran 2008 Pazar günü Geleneksel Tava Şenliğimizi okul bahçemizde yaptık. 22 Kasım 2008 Cumartesi günü üyelerimizin Ankara Buluşması - nı D^blyu da gerçekleştirdik. 1998, 1988, 1983 ve 1978 mezunlarına 10., 20., 25. ve 30. yıl şiltlerini verdik. 18 Ocak 2009 da mezunlarımız, öğrenciler ve velileriyle birlikte Elmadağ a düzenlediğimiz günübirlik gezide doğal güzelliklerle beraber hocamız Müfit ALKAYA nın düzenlediği eğlenceli oyunlarla keyifli bir gün geçirdik. 23 Mart 2009 da lise öğrencilerimize yönelik Meslek Tanıtım Günü nü yaptık. 07 Haziran 2009 Pazar günü Geleneksel Tava Şenliğimizi okul bahçemizde yaptık Mart 2010 da Lise son sınıf öğrencileri ile Derneğimizi tanıtan bir söyleşi yaptık. 25 Mart 2010 Meslek Tanıtım Günü nü yaptık. Katkılarınızla daha da zenginleşecek, birbirimizden daha fazla haberdar olacağımız gelecek sayımızda buluşmak üzere...

7 YILLARI ARASINDA GÖREV YAPAN YÖNETİM KURULU ÜYELERİMİZ Başkan : Nazlı Candan SERTÇEOĞLU (91) Başkan Yrd : Haluk FİNCANCIOĞLU (70) Sayman : Ferhat Selim ERDOĞAN Genel Sekreter : Suzinur Sitare AYAZ (93) : Cansın YALÇIN SEYHAN (81) : Aslı TOKATLI (85) : Nevres ERBAŞI (88) YILLARI ARASINDA GÖREV YAPAN DENETİM KURULU ÜYELERİMİZ : Sezer AKER GÖKTAN (74) : Asım GÜREL (77) : Ali Bora ERSOY (87)

8 BİLGİ GÜNCELLEME FORMU Adı Soyadı/Kızlık Soyadı: TFL Mezuniyet Yılı: (Mezun değilse) TFL de okuduğu yıllar: Son Mezun Olduğu Okul/Bölüm: Çalıştığı Yer/Unvanı: Cep Tel: E-Posta: İş Tel: DEĞERLİ MEZUNLAR; yukarıdaki bilgileri doldurarak, gerekiyorsa güncelleyerek LÜTFEN adresinden Derneğe ulaştırın. Derneğimizin yıllık üye ödentisi 25 TL. dir. Ödenmesi hususunda hassasiyetinizi rica ediyoruz. Garanti Bankası, Ankara, Ümitköy Şubesi (483) Hesap No:

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ

ONBİRİNCİ BAHAR ŞENLİKLERİ İz Bırakan 50 Öğrenci Seçildi LAP Poster Şenlikleri Atılım Üniversitesi nin 2010-2011 öğretim yılıyla başlatmış olduğu 50 İz Bırakan Öğrenci programı kapsamında, okulumuzun 50 İz Bırakan Öğrencisi belli

Detaylı

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör

EDİTÖRDEN. Aziz YİĞİT Editör EDİTÖRDEN Artvin Çoruh Üniversitesi olarak Nisan ayında yayınına başladığımız ve üçer aylık dönemleri kapsayacak biçimde çıkarmayı planladığımız bültenin ikinci sayısı ile bir kez daha sizlerle buluşmanın

Detaylı

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat

Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı yayın organıdır üç ayda bir yayımlanır YAZ 2014 Portre: Ercan Kesal Mert Fırat Doç.Dr.Banu Manav Kültür Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı

Detaylı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı

Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı 11 2014 Başkent Üniversitesi Mezuniyet Töreni Coşku İle Yapıldı Başkent Üniversitesi, 23 27 Haziran tarihleri arasında arka arkaya düzenlediği Mezuniyet Töreni ile 2013 2014 eğitim öğretim yılı yükseklisans,

Detaylı

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ

ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ S1 / KAMPÜS S5 / BİLİM S9 / KÜLTÜR-SANAT S12 / SPOR ÇUKUROVA ÜNİVERSİTESİ HABER MERKEZİ YAYINDA e-bülten OCAK 2013, Sayı 1 Çukurova Üniversitesi Haber Merkezi (ÇÜHM) çalışma hayatına başladı. Çukurova

Detaylı

Intel ile eğitim protokolu

Intel ile eğitim protokolu Dünyanın üçüncü büyük üniversitesiyiz Rektör Prof. Dr. Davut Aydın, Köln de düzenlediği basın toplantısında üniversitemizin çalışmaları konusunda bilgi verdi. Prof. Dr. Aydın, Batı Avrupa daki faaliyetlerin

Detaylı

Anadolu Futbol Ligi nde şampiyon İİBF

Anadolu Futbol Ligi nde şampiyon İİBF Türk gençleri geleceğimizin teminatıdır Anadolu Futbol Ligi nde şampiyon İİBF Anadolu Üniversitesi Geleneksel Bahar Şenlikleri Spor Etkinlikleri kapsamında düzenlenen Anadolu Üniversitesi Futbol Ligini

Detaylı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı

BEÜ Prof. Dr. Durmuş Günay Kütüphanesi görkemli bir törenle açıldı 10 24 18 BU BAŞARI HEPİMİZİN, BU ONUR ÜNİVERSİTEMİZİN" Başbakan Erdoğan dan Özer e Altın Madalya 8. FEFKON TOPLANTISI Türkiye nin Dekanları Zonguldak ta buluştu ZONGULDAKLI DUAYEN GAZETECİ FİKRET BİLA:

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Haziran 2010 1 Fotoğraf: Yüksel Yalçın Bozkurt 2 İLAN Biz inanıyoruz, 15 yıldır her gün Merhaba, TEGV olarak 15. yılımızı kutlamanın sevincini

Detaylı

ÜNİVERSİTEMİZ ABD DE AKADEMİK İŞ BİRLİKLERİNE İMZA ATTI

ÜNİVERSİTEMİZ ABD DE AKADEMİK İŞ BİRLİKLERİNE İMZA ATTI ERASMUS+ BİLGİLENDİRME TOPLANTISI YAPILDI REKTÖRÜMÜZDEN AKADEMİK BİRİMLERİMİZE ZİYARET TIP FAKÜLTESİ NDE YANIK VE YANIĞA YAKLAŞIM KONFERANSI VERİLDİ Sayfa 4 Sayfa 9 Sayfa 11 www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ

Detaylı

EYP KULÜBÜ AVRUPA GENÇLİK PARLEMENTOSU NDA

EYP KULÜBÜ AVRUPA GENÇLİK PARLEMENTOSU NDA 2012-2013 EYP KULÜBÜ AVRUPA GENÇLİK PARLEMENTOSU NDA 19-22 Ekim 2012 tarihleri arasında Bursa Özel Emine Örnek Lisesinde, Avrupa Gençlik Parlamentosu kapsamında yapılan Emine Örnek Ulusal Forumu na 7 öğrencimizle

Detaylı

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk

Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Zafer, Zafer benimdir diyebilenindir. Başarı ise, Başaracağım diye başlayarak sonunda Başardım diyebilenindir. Mustafa Kemal Atatürk Anaların bugünkü evlatlarına vereceği terbiye eski devirlerdeki gibi

Detaylı

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde

Anadolu Üniversitesi Açıköğretim Sisteminde S AYI: 03 T ARİH: MART 2015 Anadolu Üniversitesi Açıköğretimden Sorumlu Rektör Yardımcısı Açıköğretim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Yücel GÜNEY Sahibi Anadolu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Naci GÜNDOĞAN

Detaylı

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası

MünazaraKulübü. eğitim kurumları. YarıẟmadanYarıẟmaya. Yayın İletiẟim Kulübü. burası MünazaraKulübü YarıẟmadanYarıẟmaya Yayın İletiẟim Kulübü İletiẟim: okulummarmara@mek.k12.tr ilknurakgun@mek.k12.tr Yayın İletiẟim Kulübü Öğretmeni: İlknur Akgün Kulüp Öğrencileri: Büẟra Genç, Burak Sezer

Detaylı

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ

Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ Baskandan YENİ YIL, YENİ UMUT, YENİ BAŞLANGIÇ 2012 yılını geride bırakıp yepyeni umutlarla 2013 e giriyoruz. Her yeni yıl yeni bir ümit, yeni bir başlangıçtır. 2013 yılının başta Beyoğlulu hemşehrilerim

Detaylı

İKÜMED Kuruldu. İKÜMED 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı. Nisan 2014 / Sayı: 1

İKÜMED Kuruldu. İKÜMED 1. Olağan Genel Kurul Toplantısı. Nisan 2014 / Sayı: 1 Nisan 2014 / Sayı: 1 İKÜMED Kuruldu 8 Ağustos 2012 tarihinde, İstanbul Dernekler Odası na, İstanbul Kültür Üniversitesi Mezunları ve Mensupları Derneği, yedi kurucusu adına Ali Kaplanoğlu eliyle dernek

Detaylı

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012

Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Eğitim Gönüllüleri Yayın Organıdır / Üç ayda bir yayımlanır / Eylül 2012 Fotoğraf: Dinçer Kayalı İçindekiler Sevgili TEGV Dostları, Bir yaz mevsimini daha geride bıraktık. TEGV çocukları yine yaz tatilinde

Detaylı

ÜNİVERSİTEMİZ 7 YAŞINDA

ÜNİVERSİTEMİZ 7 YAŞINDA www.hitit.edu.tr HİTİT ÜNİVERSİTESİ AYLIK HABER BÜLTENİ SAYI: 6 NİSAN 2013 Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri Projesini Destekliyoruz Toplum Kalkınmasında Gönül Elçileri projesi, Üniversitemiz akademik

Detaylı

MezununYeriBurası TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ

MezununYeriBurası TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ MezununYeriBurası TOBB EKONOMİ VE TEKNOLOJİ ÜNİVERSİTESİ MEZUNLAR DERNEĞİ Değerli TOBB ETÜ Mezunları, Adres: Söğütözü Cad.No:43 TOBB ETÜ Sosyal Tesisler Z87/B Söğütözü, ANKARA 06560 TÜRKİYE Tel : 0312

Detaylı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı

Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı Uluslararası Araştırma Merkezi Açıldı ICTP-ECAR ın Açılış Konferansı İYTE de Yapıldı Sayı 18 / Nisan - Mayıs - Haziran Basın ve Halkla İlişkiler Birimi yayınıdır. İYTE Bülten 2 SAYI 18 İZMİR YÜKSEK TEKNOLOJİ

Detaylı

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN

TÜRK EĞİTİM VAKFI. İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte nice yıllara... N AN N AN DO UM AÇILI KUTLAMA DO UM GÜNÜ YILDÖNÜMÜ MAYIS 2014 SAYI: 21 TÜRK EĞİTİM VAKFI tev.org.tr SAYI: 21 MAYIS 2014 İlk günden beri ülkemizin köklerini eğitimle sağlamlaştırıyoruz. TEV 47 yaşında. Birlikte

Detaylı

FOTOGRAF. www.sumed.org.tr. TARİH: Ekim-Kasım-Aralık 2011 SAYI: 27

FOTOGRAF. www.sumed.org.tr. TARİH: Ekim-Kasım-Aralık 2011 SAYI: 27 FOTOGRAF www.sumed.org.tr TARİH: SAYI: 27 EDİTÖRDEN Merhaba İdem Yalın ETKİNLİKLER +1 Lansman Partisi "parti 1" Mezunlar Buluşması/Harvard, ABD 06 Mayıs 2011 Sümed Yeni Logosuna Kavuştu 05 Haziran 2011

Detaylı

Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim

Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim İSTANBUL SABAHATTİN ZAİM ÜNİVERSİTESİ HABER BÜLTENİ MAYIS 2013 YIL 2 SAYI 14 www.iszu.edu.tr Tarih ve Doğayla İç İçe Eğitim 2.Bahar Şenliği Coşkusu İSZÜ Dragon Boat Yarışlarında Üçüncü Oldu Günay, Üniversite

Detaylı

İçindekiler. 36 Etkin İletişim. 04 Başkan ın Mesajı. 38 İşbirlikleri ve Hibe Programları. 06 Genel Müdür ün Mesajı

İçindekiler. 36 Etkin İletişim. 04 Başkan ın Mesajı. 38 İşbirlikleri ve Hibe Programları. 06 Genel Müdür ün Mesajı İçindekiler 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdür ün Mesajı 08 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 12 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız 20 Eğitim Etkinliklerimiz 28 Gönüllülerimiz 32 Kaynak

Detaylı

Türkiye nin eğitim sorunlarına yenilikçi çözümler arıyoruz

Türkiye nin eğitim sorunlarına yenilikçi çözümler arıyoruz www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 601 17-23 EKİM 2011 2011-2012 Akademik Yılı 13 Ekim Günü Atatürk kültür ve Sanat Merkezi nde Düzenlenen Törenle Açıldı Türkiye

Detaylı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı

à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı 9 2014 à Teknoloji Geliştirme Merkezi (Tekmer) Açıldı Başkent Üniversitesi inovasyon atılımında üniversite - sanayi işbirliğini sağlayarak özellikle yenilenebilir enerji ve biyomedikal alanlarında teknoloji

Detaylı

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun.

OKULUM MARMARA. Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor. Yayın İletişim Kulübü. Enka En İyi Film Afişi Ödülü Deja Vu nun. Yayın İletişim Kulübü Bülten 2012-5 Marmara Koleji Yaratıcılıkta Sınır Tanımıyor Hıfzı Topuz dan Nazım Hikmet Söyleşisi Fen Lisesi nin LYS Başarısı Buz Pateninde Şampiyon İlayda Bayar Enka En İyi Film

Detaylı

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011

Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı. Faaliyet Raporu 2011 Faaliyet Raporu Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Faaliyet Raporu 2011 04 Başkan ın Mesajı 06 Genel Müdürün Mesajı 09 Yönetim 11 Varoluş Nedenimiz ve Amacımız 14 Etkinlik Noktalarımız ve Saha Çalışmalarımız

Detaylı

İki Eylül de uçurtma şenliği

İki Eylül de uçurtma şenliği www.ahaber.anadolu.edu.tr ANADOLU ÜNİVERSİTESİ HAFTALIK İLETİŞİM GAZETESİ SAYI: 589 30 MAYIS - 5 HAZİRAN 2011 TÜBA dan üniversitemize iki ödül birden İki Eylül de uçurtma şenliği İletişim Bilimleri Ensitüsü

Detaylı

Mustafa Kemal Atatürk

Mustafa Kemal Atatürk Ben yaşayabilmek için, kesin olarak bağımsız bir ulusun evladı kalmalıyım. Bu yüzden ulusal bağımsızlık bence bir hayat sorunudur. Mustafa Kemal Atatürk Ben, manevi miras olarak hiçbir nass-ı katı, hiçbir

Detaylı