KEDİ VE KÖPEK MAMALARI TR

Ebat: px
Şu sayfadan göstermeyi başlat:

Download "KEDİ VE KÖPEK MAMALARI TR"

Transkript

1 KEDİ VE KÖPEK MAMALARI TR

2 IMMUNOACTIVE + Bağışıklık sistemini güçlendirir KUZU, SOMON & YUMURTA tartar azaltma GROWTH SUPPORT FORMULA Tüm vücudun sürekli gelişmesini sağlar, kemikler için mineral desteği, yavru köpeklerin uygun beyin gelişimi için zorunlu olan içerikleri sağlar Sindirim sistemi işlemlerini düzenleme, uyarıcı avantajlı bağırsak florasının gelişimi Sağlıklı kalp ve gözler TropiDog Super Premium Junior SMALL BREEDS KÜÇÜK IRK YAVRU KÖPEK MAMASI Yavru köpeğinizin güvenini kazanmak ve ona karşı beslediğiniz duyguları göstermek için en ideal yol, onlara Tropical tarafından küçük ırk köpek yavruları için özel olarak geliştirilen bir kuru mama olan Super Premium vermektir. Mamanın içeriği (kuzu eti, somon ve yumurta içerir) anne sütünden katı mamaya geçişi kolaylaştırırken, ishal ve diğer sindirim sistemi sorunlarının oluşum riskini azaltmaktadır. Bu küçük taneler şekil ve yapı bakımından küçük ırk köpek yavrularının ağızlarının ısırma olanaklarına uygun olarak dizayn edilmiştir. TropiDog Super Premium Junior SMALL BREEDS taneler tadı ve yapısı onların köpekler tarafından iştahla yenmelerini sağlamakta, taurin, lutein, Omega 3 ve 6 yağ asitleri, fruktooligosakaritler (FOS), spirulina, kelp algleri ve doğal bağışıklık sistemi uyarıcıları olan beta glukanlar, mannanooligosakaritler (MOS) içeren yemin kompleks yapısı yavru köpeklerinizin sağlıklı bir şekilde büyüyüp gelişmelerine yardımcı olmaktadır. Köpeklerin, sindirim sisteminin çalışmasını olumlu olarak etkileyen klorofil ve bağışıklık sistemini uyaran ve hücrelerin değerli yapıtaşlarını serbest radikallerin olumsuz etkilerinden koruyan karotenoid ihtiyaçlarını yemde bulunan spirulina önemli ölçüde sağlamaktadır. Analiz: ham protein %31, ham yağ %19, ham selülöz %2.5, ham kül %12, su %10, kalsiyum %1.6, fosfor %1.3. Rahatsız edici kokuları azaltır, kötü nefes kokusunu azaltır JOINT SUPPORT Büyüme evreleri boyunca eklem yapılarının gelişmesini kolaylaştırır, küçük yaralanmalara karşı kemik ve kıkırdağın direncini arttırır Kilitli torba 400 g Torba 8 kg Kova 1.1 kg (%10 bedava!)

3 ADULT small breeds KUZU, SOMON & PİRİNÇ tartar azaltma IMMUNOACTIVE + Bağışıklık sistemini güçlendirir OPTIMAL WEIGHT Uygun kiloda tutar Sindirim sistemi işlemlerini düzenleme, uyarıcı avantajlı bağırsak florasının gelişimi Sağlıklı kalp ve gözler TropiDog Super Premium Adult SMALL BREEDS KÜÇÜK IRK YETİŞKİN KÖPEK MAMASI Köpekler, onlara gösterilen sıcaklık, saygı ve yiyeceklerin karşılığı olarak sahiplerine güven ve sınırsız sadakat verirler. Böyle bir arkadaşlık belirli sorumlulukları da beraberinde getirir. Bu sorumlulukları yerine getirdiğinizde köpeğinizin sadakatini kazanabilirsiniz. Küçük boy köpek ırklarının yetişkin bireyleri için kuzu eti, somon balığı ve pirinç içeren Super Premium mama köpek ve köpeğin sahibi arasındaki bağları sağlamlaştırmak için ideal bir araçtır. TropiDog Super Premium Adult SMALL BREEDS tanelerinin tadı ve yapısı sayesinde köpekler seçim yapmaksızın mamanın tamamını yerler. Mamanın formülünde taurin, Omega 3 ve 6 yağ asitleri, doğal bağışıklık sistemi uyarıcıları olan beta-glukan ve mannanooligosakaritler (MOS), fruktooligosakaritler (FOS), spirulina, kelp algleri, glukozamin ve kondroitin gibi maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler köpeklerinizin sağlıklı ve iyi kondisyonlu olmalarını sağlarken ayrıca kürklerinin de sağlıklı ve parlak bir görüntü kazanmasına yardımcı olurlar. Özellikle önemli bir katkı maddesi de köpeklere sindirim sistemine olumlu etkileri bulunan klorofili ve bağışıklık sistemini stimüle eden ve hücrelerin değerli yapı maddelerini serbest radikallerden koruyan karotenoidleri bol miktarda sağlayan spirulinadır. Analiz: ham protein %28, ham yağ %16, ham selülöz %3.6, ham kül %12, su %10, kalsiyum %1.35, fosfor %1.15. Rahatsız edici kokuları azaltır, kötü nefes kokusunu azaltır JOINT SUPPORT Ortak rejenerasyon, küçük yaralanmalara karşı kemik ve kıkırdağın direncini arttırır Torba 3 kg Torba 8 kg Kova 1.1 kg (%10 bedava!)

4 JUNIOR medium & large breeds HİNDİ, SOMON & YUMURTA GROWTH SUPPORT FORMULA Tüm vücudun sürekli gelişmesini sağlar, kemikler için mineral desteği, yavru köpeklerin uygun beyin gelişimi için zorunlu olan içerikleri sağlar tartar azaltma IMMUNOACTIVE + Bağışıklık sistemini güçlendirir Sindirim sistemi işlemlerini düzenleme, bağırsak florasının gelişimi Sağlıklı kalp ve gözler TropiDog Super Premium Junior MEDIUM & LARGE BREEDS ORTA VE İRİ IRK YAVRU KÖPEK MAMASI Genç köpeklerin bakımı çok zevkli olduğu kadar çok emek gerektiren ve sorumluluk isteyen bir iştir. İyi dengelenmiş bir mama, genç köpeğin doğru bir şekilde gelişebilmesi ve mama hazırlamak için harcanan sürenin kısaltılabilmesi için temel bir şart, doğru bir diyetin yürütülmesinde ise büyük bir kolaylıktır. Orta boy ve büyük boy köpek ırkları için TropiDog marka Super Premium sınıfı bir kuru mama olan TropiDog Super Premium Junior MEDIUM & LARGE BREEDS yavru köpeğiniz için en iyi diyet önerisidir. Granüllerin özenle tasarlanan yapısı ve tadı ısırmayı kolaylaştırır ve mamanın tamamının yenmesini sağlar. Mamanın içeriği (hindi, somon balığı ve yumurta, vs.) anne sütünden kuru gıdalara geçişi, ishal ve diğer sindirim sistemi sorunlarının ortaya çıkma riskini azaltmak suretiyle kolaylaştırmaktadır. Mamanın değerli içerik maddelerinin arasında ayrıca taurin, lutein, Omega 3 ve 6 yağ asitleri, doğal bağışıklık sistemi stimülatörleri beta-glukan, mannanooligosakaritler (MOS), fruktooligosakaritler (FOS) ve kelp algleri de bulunmaktadır. Mamanın mükemmel dengelenmiş formülü ve yüksek sindirilebilirliği, büyük ırk köpekler için tipik olan uzun süreli büyüme döneminde yavru köpeklerinizin dengeli bir şekilde gelişmelerini sağlamaktadır. Analiz: ham protein %30, ham yağ %15, ham selülöz %3, ham kül %12, su %10, kalsiyum %1.4, fosfor %1.2. Etken maddelerin fonksiyonlarıyla ilgili ayrıntılı bilgilere bu broşürün son sayfalarından erişebilirsiniz. Rahatsız edici kokuları azaltır JOINT & MUSCLES SUPPORT Büyüme evreleri boyunca eklem yapılarının gelişmesini kolaylaştırır, küçük yaralanmalara karşı kemik ve kıkırdağn direncini arttırır, kas gelişimini kolaylaştırır Torba 15 kg Kova 2.2 kg (%10 bedava!)

5 ADULT medium & large breeds TAVUK & SOMON IMMUNOACTIVE + Bağışkanlık arttırıcı Güzel ve parlak tüyler tartar azaltıcı STRENGTH & VITALITY İyodin dahil gerekli minerallerin eksikliğinin önlenmesi, genel sağlık gelişimi Sağlıklı kalp ve gözler, fiziksel egzersizlerden sonra kasların hızlı rejenerasyonu, oynamak için yüksek enerji ve canlılık JOINT SUPPORT Eklem rejenerasyonu, küçük yaralanmalara karşılık kıkırdak ve kemiklerin direncinin artırılması TropiDog Super Premium Adult MEDIUM & LARGE BREEDS ORTA VE İRİ İRK YETİŞKİN KÖPEK MAMASI Köpeğinize özen gösterdiğinizde size sınırsız bir sadakat ve gerçek bir dostluk gösterecektir. Dostunuza özen gösterin; ona fiziki aktiviteler ve uygun bir bakım sağlayın, gerekli ilgiyi gösterin. Bunlar çok hassas hayvanlar olan köpekler için çok önemlidir. Uygun bir diyetin önemini de göz ardı etmeyin. Yetişkin köpeklerin metabolizmalarının doğru bir şekilde çalışması için gerekli besin maddelerinin çoğunu içeren tavuk ve somon balığı katkılı Super Premium mama TropiDog Super Premium Adult MEDIUM & LARGE BREEDS, bu gruptaki hayvanlar için en iyi diyet önerisidir. Mamanın içeriğinde taurin, Omega 3 ve 6 yağ asitleri, doğal bağışıklık sistemi uyarıcıları olan beta-glukan ve mannanooligosakaritler (MOS), fruktooligosakaritler (FOS), glukozamin ve kondroitin gibi maddeler bulunmaktadır. Bu maddeler köpeklerimizin sağlıklı ve iyi kondisyonlu olmalarını sağlarken ayrıca kürklerinin de sağlıklı ve parlak bir görüntü kazanmasına yardımcı olurlar. TropiDog Super Premium Adult MEDIUM & LARGE BREEDS in çeşitli ve zengin içeriği mükemmel bir form ve enerji sağlar. Analiz: ham protein %26, ham yağ %16, ham selülöz %2.2, ham kül %12, su %10, kalsiyum %1.2, fosfor %1. Etken maddelerin fonksiyonlarıyla ilgili ayrıntılı bilgilere bu broşürün son sayfalarından erişebilirsiniz. İstenmeyen kötü kokuların azaltılması Sindirim sistemi düzenleyici, mikroflora tabakasının hızlandırılması Torba 3 kg Torba 15 kg Kova 2.2 kg (%10 bedava!)

6 ADULT medium & large breeds KUZU & PİRİNÇ Sağlıklı kalp ve gözler, fiziksel egzersizlerden sonra kasların hızlı rejenerasyonu, oynamak için yüksek enerji ve canlılık JOINT SUPPORT Eklem rejenerasyonu, küçük yaralanmalara karşılık kıkırdak ve kemiklerin direncinin artırılması IMMUNOACTIVE + Bağışıklık sistemini güçlendirir TropiDog Super Premium Adult MEDIUM & LARGE BREEDS Rich in LAMB, with RICE ORTA VE BÜYÜK BOY KÖPEK IRKLARININ YETİŞKİN BİREYLERİ İÇİN MAMA Köpek; orman yollarında bir yoldaş, iş arkadaşı, koruma, bekçi ve belki de başarılı bir sporcudur. Oynadığı rolün ne olduğuna bakılmaksızın her köpeğin besin değeri yüksek, bütün besin gereksinimlerini karşılayan ve görevlerini yerine getirebilmesi için gerekli enerjiyi sağlayan bir mamayla beslenmesi gerekmektedir. Bu sayede köpeğiniz her şartta yanınızda olacaktır. TropiDog Super Premium Adult MEDIUM & LARGE BREEDS Rich in LAMB, with RICE orta boy (12. aydan itibaren) ve büyük boy (15. aydan itibaren) köpek ırklarının yetişkin bireyleri için Avustralya kuzusu eti ve pirinç içeren bir Super Premium mamadır. Yüksek kaliteli Avustralya kuzusu eti, hindi eti, pirinç, fruktooligosakaritler (FOS) ve mannanooligosakaritler (MOS) ile birlikte narin sindirim sistemlerine sahip köpeklerin beslenmeleri için idealdir. Etken maddeler [doğal bir bağışıklık sistemi stimülatörü olan beta-glukan, kelp algleri gibi kaynaklardan elde edilen mineral bileşikleri (çok değerli iyot elementi dahil), lutein, MOS ve E, C vitaminleri] köpeklerin doğal bağışıklıklarını güçlendirir, bu sayede köpeklerin bağışıklık sistemleri patojen saldırılarıyla daha iyi başa çıkabilir. Bunun yanı sıra doymamış yağ asitleri ve B grubu vitaminleri aktif köpeklerde çok önemli olan derinin ve kürkün gördüğü koruyucu bariyer görevine destek olurlar. Orta ve büyük boy köpek ırklarının aktif bir hayat sürmeleri bunların kıkırdak dokularının ve eklemlerinin hasar görme riskini artırmaktadır. Mamada bulunan ve kabuklu hayvanlardan elde edilen glukozamin ve kondroitin bu dokuların yenilenmelerine yardımcı olurlar ve yaralanmalara karşı dayanıklılığı artırırlar. Analiz: ham protein %26, ham yağ %18, ham selülöz %3.6, ham kül %10, su %10, kalsiyum %2.2, fosfor %1.4. tartar azaltıcı STRENGTH & VITALITY İyodin dahil gerekli minerallerin eksikliğinin önlenmesi, genel sağlık gelişimi Sindirim sistemi düzenleyici, mikroflora tabakasının hızlandırılması İstenmeyen kötü kokuların azaltılması Torba 15 kg

7 KÜÇÜK BOY KÖPEK IRKLARININ BİREYLERİ İÇİN PREMIUM MAMALAR Küçük ırk köpeklerin hareketli mizaçları ve yaşama sevinçleri bu köpeklerin sahiplerini bile zaman zaman şaşırtabilmektedir. Küçük köpeklerin büyük bir çoğunluğu (safkan köpekler ve safkan olmayanlar) çok aktif bireylerdir. Kanepe üzerleri bu köpeklerin aktif hayatlarında uğradıkları duraklardan sadece biridir. Hareketli mizaçlarının yanı sıra küçük köpekler ayrıca çok lezzetli mamalarla beslenmeleri gereken, mama konusunda seçici hayvanlardır. Küçük boy köpek ırklarının bireyleri için tasarlanan iki farklı lezzete sahip (hindi ile pirinç ve kuzu eti ile pirinç) yeni Premium mamalar bağışıklığı artırmalarının yanı sıra derinin ve kürkün gördüğü koruyucu bariyer görevine destek olurlar ve dişleri olumlu etkilerler. Küçük boy köpek ırklarının yüksek enerji gereksinimlerini karşılamakla kalmaz, ayrıca çok lezzetli olmaları sayesinde çok seçici hayvanların bile iştahını açarlar. tartar azaltma tartar azaltma STRENGTH & VITALITY İyot da dahil olmak üzere birçok mineral sağlar, organizmayı güçlendirir STRENGTH & VITALITY İyot da dahil olmak üzere birçok mineral sağlar, organizmayı güçlendirir TropiDog Premium Adult SMALL BREEDS with TURKEY & RICE HİNDİ & PİRİNÇ Küçük boy köpek ırklarının yetişkin bireyleri için (10. aydan itibaren) hindi eti ve pirinç içeren bir Premium mamadır. İyi sindirilebilir tavuk ve hindi eti proteini, sebzeler, meyveler ve kelp algleri (Ascophyllum nodosum) içerir. İçeriğinde bulunan elma, havuç ve bezelye katkısı doğal vitamin ve bağırsak transiti sürecini iyileştiren bir diyet lifi kaynağıdır. Mamadaki buğday ve mısır embriyoları iyi sindirilebilir lesitin, E vitamini, B grubu vitaminleri ve doymamış yağ asitlerini içerirken, kelp algleri ise mineral bileşik (iyot da dahil) kaynağıdırlar. Analiz: ham protein %28, ham yağ %14.8, ham selülöz %2.8, ham kül %6, su %10. TropiDog Premium Adult SMALL BREEDS with LAMB & RICE KUZU & PİRİNÇ Küçük boy köpek ırklarının yetişkin bireyleri için (10. aydan itibaren) Avustralya kuzusu eti ve pirinç içeren bir Premium mamadır. İyi sindirilebilir kuzu eti proteini, sebzeler, meyveler ve kelp algleri (Ascophyllum nodosum) içerir. İçeriğinde bulunan elma, havuç ve bezelye katkısı doğal vitamin ve bağırsak transiti sürecini iyileştiren bir diyet lifi kaynağıdır. Mamadaki buğday ve mısır embriyoları iyi sindirilebilir lesitin, E vitamini, B grubu vitaminleri ve doymamış yağ asitlerini içerirken, kelp algleri ise mineral bileşik (iyot da dahil) kaynağıdırlar. Analiz: ham protein %28, ham yağ %14.8, ham selülöz %2.8, ham kül %7, su %10. Torba 8 kg. Torba 8 kg.

8 ORTA VE BÜYÜK BOY KÖPEK IRKLARININ BİREYLERİ İÇİN PREMIUM MAMALAR Köpeğiniz açık havada oynamayı ve sizin günlük hayatınıza katılmayı seviyor mu? Bekçi, koruma, avcı olarak çalışıyor veya spor mu yapıyor? Bu aktivitelerden sonra sessiz bir yerde bir yandan sahiplerini gözleyerek dinlenmeyi mi seviyor? Köpeğinize değer verdiğinizi ona, onun besin gereksinimlerini sağlayan, hem yaptığı iş hem de eğlence için gerekli enerjiyi veren, bağışıklığını güçlendiren ve dişlerini olumlu etkileyen zengin besin içerikli bir mama vererek gösterin. Orta ve büyük boy köpek ırklarının bireyleri için tasarlanan iki farklı lezzete sahip (hindi ile pirinç ve kuzu eti ile pirinç) yeni Premium mamalar bağışıklığı artırmalarının yanı sıra derinin ve kürkün gördüğü koruyucu bariyer görevine destek olurlar ve dişleri olumlu etkilerler. Köpeğin vücut ağırlığının ideal bir seviyede tutulmasına yardımcı olan bu mamalar çok lezzetli olmaları sayesinde çok seçici hayvanların bile iştahını açarlar. tartar azaltma tartar azaltma STRENGTH & VITALITY İyot da dahil olmak üzere birçok mineral sağlar, organizmayı güçlendirir STRENGTH & VITALITY İyot da dahil olmak üzere birçok mineral sağlar, organizmayı güçlendirir TropiDog Premium Adult MEDIUM & LARGE BREEDS with TURKEY & RICE HİNDİ & PİRİNÇ Orta boy (12. aydan itibaren) ve büyük boy (15. aydan itibaren) köpek ırklarının yetişkin bireyleri için hindi eti ve pirinç içeren bir Premium mamadır. İyi sindirilebilir tavuk ve hindi eti proteini, sebzeler, meyveler ve kelp algleri (Ascophyllum nodosum) içerir. İçeriğinde bulunan elma, havuç ve bezelye katkısı doğal vitamin ve bağırsak transiti sürecini iyileştiren bir diyet lifi kaynağıdır. Mamadaki buğday ve mısır embriyoları iyi sindirilebilir lesitin, E vitamini, B grubu vitaminleri ve doymamış yağ asitlerini içerirken, kelp algleri ise mineral bileşik (iyot da dahil) kaynağıdırlar. Analiz: ham protein %25, ham yağ %14.5, ham selülöz %3, ham kül %6, su %10. TropiDog Premium Adult MEDIUM & LARGE BREEDS with LAMB & RICE KUZU & PİRİNÇ Orta boy (12. aydan itibaren) ve büyük boy (15. aydan itibaren) köpek ırklarının yetişkin bireyleri için Avustralya kuzusu eti ve pirinç içeren bir Premium mamadır. İyi sindirilebilir kuzu eti proteini, sebzeler, meyveler ve kelp algleri (Ascophyllum nodosum) içerir. İçeriğinde bulunan elma, havuç ve bezelye katkısı doğal vitamin ve bağırsak transiti sürecini iyileştiren bir diyet lifi kaynağıdır. Mamadaki buğday ve mısır embriyoları iyi sindirilebilir lesitin, E vitamini, B grubu vitaminleri ve doymamış yağ asitlerini içerirken, kelp algleri ise mineral bileşik (iyot da dahil) kaynağıdırlar. Analiz: ham protein %25, ham yağ %14.5, ham selülöz %3, ham kül %7, su %10. Torba 15 kg. Torba 15 kg.

9 BEAUTY & CARE Sağlıklı ve parlak deri ve tüyler TAVUK & SOMON Dışkıların rahatsız edici kokularını azaltır Dişlerde tartar oluşumu riskini azaltma, sağlıklı dişler ve dişetleri GROWTH SUPPORT FORMULA Tüm vücudun sürekli gelişmesini sağlar, kemikler için mineral desteği, yavru köpeklerin uygun beyin gelişimi için zorunlu olan içerikleri sağlar Sindirim sistemi işlemlerini düzenleme, uyarıcı avantajlı bağırsak florasının gelişimi Güçlendirilmiş kalp, enerji, kuvvet, sağlıklı gözler TropiCat Kitten YAVRU KEDİLER, HAMİLE VE EMZİREN KEDİLER İÇİN MAMA Kediniz gün içerisinde sürekli hareket halindedir. Ona TropiCat Kitten Super Premium kuru kedi maması vererek onun enerji ve yapıtaşı gereksinimlerini karşılarsınız. Kedinizin güvenini ne kadar erken kazanırsanız, kediniz büyüdüğünde onunla ilişkileriniz o kadar iyi olur. Kedinizle sık sık oynayarak ve onu okşayarak zaman geçirirseniz çok iyi bir arkadaşa sahip olabilirsiniz. TropiCat Kitten, 2-12 ay arasındaki kediler ile hamile ve emziren kediler için optimum olarak dengelenmiş bir mamadır. Mama büyümeyi destekler, kemik sisteminin ve kas kitlesinin gelişimine yardımcı olur. Mükemmel bir formül ImmunoActive+ doğal olarak bağışıklık sistemini güçlendirir, bağırsak florasının gelişimini destekler. Ispanak, ısırgan ve yumurta kolayca sindirilebilen doğal vitaminlerin kaynağıdırlar. Tanelerin yapısı ve boyutları genç kedilerin kalıcı dişlerine göre ayarlanmıştır. Sodyum polifosfat ile birlikte selüloz lifleri çok erken bir aşamada tartar birikimi riskini azaltır, daha sonraki yaşam için sağlıklı dişler sağlar. B 1 E B 6 C B12 A D 3 NATURAL VITAMIN BOOSTER Doğal kaynaklardan kolayca sindirilebilen vitaminleri sağlar IMMUNOACTIVE + Bağışıklık sistemi güçlendirici Kilitli torba 400 g Torba 8 kg Kova 1.1 kg (%10 bedava!) Analiz: ham protein %38, ham yağ %20, ham selülöz %1.5, ham kül %8.5, su %10, kalsiyum %2.7, fosfor %1.5.

10 ADULT TAVUK & SOMON BEAUTY & CARE Sağlıklı ve parlak tüyler Tartar azaltıcı, sağlıklı diş ve diş etleri İstenmeyen kötü kokuların azaltılması Sindirim sistemi düzenleyici Sağlıklı kalp, enerji, canlılık, sağlıklı gözler IMMUNOACTIVE + Bağışkanlık arttırıcı TropiCat Adult YETİŞKİN KEDI MAMASI Kedi, sıcaklık, saygı ve yiyeceğe karşılık olarak sahibine güven ve sadakat duygularıyla bağlanır. Kedi sahibi olmak aynı zamanda hem bir ayrıcalık ve hem de zorlu bir mücadeledir. Kedilerinize Tropical tarafından yetişkin kediler için özel olarak hazırlanan Super Premium kuru mama vererek bu bağımsız hayvanların güvenini daha kolay kazanırsınız. TropiCat Adult granüllerinin lezzet ve yapıları bunlar kediler tarafından iştahla yenecek şekilde tasarlanmıştır. Mamamın taurin, Omega 3 ve 6 yağ asitleri, doğal bağışıklık sistemi uyarıcıları olan beta-glukan ve mannanooligosakaritler (MOS), Yucca Schidigera özü, sindirim sistemini olumlu etkileyen selüloz lifleri ve fruktooligosakaritler (FOS) içeren kompleks formülü hayvanlarınızın sağlığı, kondisyonunu ve estetik görünümünü olumlu etkilemektedir. Mamada özel fonksiyonlara sahip maddelerin bol miktarda bulunması sayesinde kediniz mükemmel vücut hatlarına, parlak bir kürke ve her gün oyun oynama isteğine sahip olacaktır. Analiz: ham protein %36, ham yağ %16, ham selülöz %4, ham kül %10, su %10. URINARY HEALTH SUPPORT Böbrek taşları riskinin minimize edilmesi HAIRBALL CONTROL Bağırsaklardan tüy yumağı atımı, mikroflora tabakasının hızlandırılması Kilitli torba 400 g Torba 15 kg Kova 1.1 kg (%10 bedava!)

11 ve mamalarda bulunan önemli maddeler Yeni mama serisinin ortak özelliği, bunların içeriğinde bulunan farklı görevler yapan katkı maddeleridir. Bu maddeler belirli oranlarda ve kombinasyonlarda karıştırılarak her mama türüne özgü formüller oluşturulmuştur. Mamaların üretimi sıkı kontroller öngören normlara uygun olarak gerçekleştirilmektedir. Bu uygunluk ISO 9001 ve HACCP sertifikalarıyla belgelendirilmektedir. GLUKOZAMİN VE KONDROİTİN Eklem kıkırdağının yenilenmesini ve onun mikroskobik hasarlara karşı daha dayanıklı hale getirilmesini sağlarlar. KELP ALGLERİ Mineral, vitamin ve doğal immunostimülan bakımından çok zengin olmalarıyla bilinirler. Köpeklerin diyetlerine eklendiklerinde mineral, özellikle de iyot eksinliğini giderirken metabolizmayı güçlendirirler. SELÜLOZ LİFLERİ Mama tanelerinin uygun bir sertlikte olmalarını sağlamalarının yanı sıra dişlerin mekanik olarak temizlenmelerine neden olurlar. Sindirim kanalından geçerken peristaltik hareketlere yardımcı olarak kabızlığa engel olurlar. Kedilerin sindirim sistemlerinde biriken tüylerin atılmasına yardımcı olurlar. Böylece tehlikeli tüy yumaklarının oluşumu engellenmektedir. FRUKTOOLİGOSAKARİTLER (FOS) Bağırsaklarda yararlı bir bakteri florasının gelişimine yardımcı olurlar. Bu sayede zararlı bakterilerin gelişmeleri engellenir ve sindirim süreçleri iyileştirilir. MANNANOOLİGOSAKARİTLER (MOS) Bağışıklık sistemini aktive ederler (makrofajları aktive ederek) ve lenfosit çoğalmasına ve antikor üretimine yardımcı olurlar. Zararlı bakterilerin bağırsak duvarlarına yapışmalarını zorlaştırarak bunların çoğalmalarını kısıtlarlar. YUCCA SCHIDIGERA ÖZÜ Oluşan amonyak miktarını sınırlandırarak kötü dışkı kokusunu gideren saponinleri içerir. LUTEİN Serbest radikallerin yol açtığı hasarlara karşı gözleri koruyarak onlara olumlu etkilerde bulunur. TAURİN Kalp kasının kasılma gücünü artırır, yağların sindirimine yardımcı olur, görmeye olumlu etkilerde bulunur ve merkezi sinir sisteminin doğru çalışmasına yardımcı olur. SOMON YAĞINDAN ELDE EDİLEN OMEGA 3 VE OMEGA 6 YAĞ ASİTLERİ Esansiyel doymamış yağ asitlerini sağlarlar. Hastalıklara karşı bağışıklığı güçlendirirler, doku rejenerasyonunu hızlandırırlar, derinin gördüğü koruyucu bariyer görevine yardımcı olurlar, büyüme ve üremeye olumlu etkilerde bulunurlar, doku hormonlarının yapıtaşlarıdırlar, sağlıklı ve parlak bir kürk sağlarlar. Çok fonksiyonlu kapaklı dozlayıcı mamanın hassas bir şekilde ölçülmesini ve mamayı yürüyüşe çıkarken veya seyahat sırasında yanınıza almanızı kolaylaştırır. Köpeğinizin veya kedinizin kondisyonu ve sağlığı birçok farklı faktöre bağlıdır. Mama, bunlardan birisidir. Öğün sıklığının ve porsiyonunun köpeğinizin ırkına, boyutuna ve yaşına uygun olmasına dikkat ediniz. Düzenli veteriner ziyaretleri, uygun yaşam şartlarının sağlanması (temiz suya sürekli erişim de dahil) ve uygun miktarda hareket fırsatının olması oldukça önemli faktörlerdir. BETA-1,3/1,6-GLUKAN Doğal bir bağışıklık sistemi stimülatörüdür. Akyuvarları fagositoz yapmaya teşvik ederek bağışıklık sistemini aktive eder. Mamadaki beta-glukan katkısı vücudun mikroplara karşı doğal bağışıklığını artırmaktadır. SODYUM POLİFOSFAT Tükürükte bulunan kalsiyumu bağlayarak dişlerde tartar oluşumunu engeller.

12 ( kg ) ( g ) ( kg ) ( g ) PREMIUM QUALITY adult small breeds with turkey & rice JUNIOR small breeds 0, g / 1 kg 24 h h h h h adult medium & large breeds with turkey & rice h h ADULT small breeds h h adult small breeds with lamb & rice < 10 ~ 12 g / 1 kg 24 h h h h adult medium & large breeds with lamb & rice h h JUNIOR medium & large breeds h > g / 10 kg 24 h < h h h Yaş (ay) ( g ) h h h h ADULT medium & large breeds h h h > g / 10 kg 24 h KITTEN h h ( kg ) ( g ) ADULT medium & large breeds Rich in LAMB, with RICE h h h h h h ADULT < h h h h h > g / 1 kg 24 h

13 Mağazanızın adresi: TROPICAL T. Ogrodnik 2014 Bilgilendirme malzemeleri , kod: TR 238/11 Daha fazla bilgi için kare kodu okutunuz. Kod ayrica urun paketlerinde de mevcuttur.

ÜNİTE 1 ÇOCUK BESLENMESİ İÇİNDEKİLER HEDEFLER BESLENME I. Yrd. Doç. Dr. Aynur AYTEKİN

ÜNİTE 1 ÇOCUK BESLENMESİ İÇİNDEKİLER HEDEFLER BESLENME I. Yrd. Doç. Dr. Aynur AYTEKİN BESLENME I İÇİNDEKİLER Beslenme ile İlgili Kavramlar Besin Ögeleri Proteinler Karbonhidratlar Yağlar Vitaminler Mineraller ÇOCUK BESLENMESİ Yrd. Doç. Dr. Aynur AYTEKİN HEDEFLER Bu üniteyi çalıştıktan sonra;

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKİ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) GIDA TEKNOLOJİSİ VİTAMİNLER VE MİNERALLER ANKARA 2006 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

Green Farma Çözünebilir Lif ve Kilo Kontrol Sistemi

Green Farma Çözünebilir Lif ve Kilo Kontrol Sistemi Green Farma Çözünebilir Lif ve Kilo Kontrol Sistemi Green Farma Kilo Kontrol Sistemi Nedir? Green Farma Kilo Kontrol Sistemi, 2 günlük BAŞLANGIÇ ve 14 günlük DEVAM ürünlerinden oluşan toplam 16 günlük

Detaylı

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI

T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI T.C. MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI MEGEP (MESLEKÎ EĞİTİM VE ÖĞRETİM SİSTEMİNİN GÜÇLENDİRİLMESİ PROJESİ) YİYECEK İÇECEK HİZMETLERİ BESİN ÖĞELERİ - 2 ANKARA 2007 Milli Eğitim Bakanlığı tarafından geliştirilen modüller;

Detaylı

Propolis değeri yüzyıllardan beridir bilinen bir arıcılık ürünüdür.

Propolis değeri yüzyıllardan beridir bilinen bir arıcılık ürünüdür. PROPOLİS Nedir? Propolis değeri yüzyıllardan beridir bilinen bir arıcılık ürünüdür. Balarıları tarafından kovanlarının civarında bulunan genç kozalaklı ağaçların sürgünleri ve kabuklarından toplanan reçineler

Detaylı

İŞÇİ SAĞLIĞI - İŞ GÜVENLİĞİ VE BESLENME

İŞÇİ SAĞLIĞI - İŞ GÜVENLİĞİ VE BESLENME İŞÇİ SAĞLIĞI - İŞ GÜVENLİĞİ VE BESLENME Hazırlayan Prof. Dr. Yasemin Beyhan Haliç Üniversitesi-Sağlık Bilimleri Yüksekokulu Beslenme ve Diyetetik Bölümü Şubat 2012-2008 ANKARA Birinci Basım : Şubat 2008

Detaylı

VEJETARYEN BESLENMESİ

VEJETARYEN BESLENMESİ Hazırlayan Yrd. Doç. Dr. Efsun Karabudak Başkent Üniversitesi-Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Şubat - 2008 ANKARA Birinci Basım : Şubat 2008 / 3000 Adet Sağlık Bakanlığı Yayın No:

Detaylı

Vitaminlerin Sınıflandırılması. Vitaminler. Suda Çözünen Vitaminler. Yağda Çözünen Vitaminler. C ve B vitaminleri. A,D,K,E vitaminleri

Vitaminlerin Sınıflandırılması. Vitaminler. Suda Çözünen Vitaminler. Yağda Çözünen Vitaminler. C ve B vitaminleri. A,D,K,E vitaminleri VİTAMİNLER Vitaminler, normal büyüme ve yaşamın sürdürülebilmesi için gıdalarla dışardan alınması zorunlu olan bileşiklerdir. Her vitaminin vücutta belirli ve kendine özgü bir işlevi olduğundan, yiyeceklerle

Detaylı

Anne Sütü ve Kistik Fibrozis

Anne Sütü ve Kistik Fibrozis Anne Sütü ve Kistik Fibrozis Yaşa göre beslenme önerileri Beslenme tedavisinde temel kavramlar ve bileşenler çocuk solunum yolu hastalıkları ve kistik fibrozus derneği - www.kistikfibrozis.com Hazırlayanlar

Detaylı

KEDİ VE KÖPEK SAĞLIĞI İÇİNDEKİLER. 1.)Bağışıklık Sistemi. Bağışıklık Hastalıkları. 2.)Beslenme. Beslenme Hastalıkları. 3.)Deri.

KEDİ VE KÖPEK SAĞLIĞI İÇİNDEKİLER. 1.)Bağışıklık Sistemi. Bağışıklık Hastalıkları. 2.)Beslenme. Beslenme Hastalıkları. 3.)Deri. KEDİ VE KÖPEK SAĞLIĞI İÇİNDEKİLER 1.)Bağışıklık Sistemi Bağışıklık Hastalıkları 2.)Beslenme Beslenme Hastalıkları 3.)Deri Deri Hastalıkları 4.)Enfeksiyonlar Viral Enfeksiyonlar 5.)Bakteriyel Enfeksiyonlar

Detaylı

ÖĞR.GÖR.İHSAN KAZKONDU

ÖĞR.GÖR.İHSAN KAZKONDU 1 VİTAMİNLER 2 Vitaminler, büyüme, sağlıklı yaşama ve metabolik olayların düzenli yürütülmesi için gerekli olan organik öğelerdir. Yetersiz alındıklarında büyüme, gelişme ve vücudun çalışması olumsuz yönde

Detaylı

BESİNLER. Süt, yumurta, peynir, et, tavuk, balık gibi hayvansal kaynaklı besinler

BESİNLER. Süt, yumurta, peynir, et, tavuk, balık gibi hayvansal kaynaklı besinler BESİNLER Yaşam için gerekli besin öğelerini sağlayan bitkisel ve hayvansal gıdalar BESİN olarak tanımlanır. Besinler, elde edildikleri kaynaklara göre iki gruba ayrılır: Süt, yumurta, peynir, et, tavuk,

Detaylı

GIDA, SU ve BESLENME KONUSUNDA SIK SORULAN SORULAR (II)

GIDA, SU ve BESLENME KONUSUNDA SIK SORULAN SORULAR (II) GIDA, SU ve BESLENME KONUSUNDA SIK SORULAN SORULAR (II) HAZIRLAYANLAR Gıda Güvenliği Daire Başkanlığı Çalışanları Ekim-2006 ANKARA Birinci Basım : Ekim-2006 Ankara 3000 Adet ISBN : 975 590 181-7 Baskı

Detaylı

T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2768 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1726 GENEL BESLENME

T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2768 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1726 GENEL BESLENME T.C. ANADOLU ÜNİVERSİTESİ YAYINI NO: 2768 AÇIKÖĞRETİM FAKÜLTESİ YAYINI NO: 1726 GENEL BESLENME Yazarlar Prof.Dr. Türkan KUTLUAY MERDOL (Ünite 1, 5) Prof.Dr. Murat BAŞ (Ünite 4) Doç.Dr. Gül KIZILTAN (Ünite

Detaylı

G ÜZE L Y iyin, G ÜZE L H is S E DiN!

G ÜZE L Y iyin, G ÜZE L H is S E DiN! G ÜZE L Y iyin, G ÜZE L H is S E DiN! BEAUTYFOOD FELSEFESİ İyi yaşamanın, sağlık ile başladığını ifade eden Wellness inanışına göre, doğa bir aynadır. Hem de aynaların en parlağı. Kendini doğa ile uyumlu

Detaylı

Bu proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir.

Bu proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. Bu proje, Avrupa Birliği ve Türkiye Cumhuriyeti tarafından finanse edilmektedir. MEHMETÇİK İÇİN YURTTAŞLIK EĞİTİMİ PROJESİ GENEL SAĞLIK EĞİTİM MODÜLÜ MEHMETÇİK EL KİTABI 1 Ankara, 2013 1 Bu çalışma, Mehmetçik

Detaylı

HİPERTROİDİ Graves Hastalığı dır.

HİPERTROİDİ Graves Hastalığı dır. TİROİD HASTALIKLARI TİROİD 20 gr ağırlığında 2 lobdan oluşan bir organdır. Tiroid bezinden T3 (Triiyodotironin) ve T4 (Tiroksin) hormonları salglanır. Tiroid hormonları metabolizmanın belirli bir düzende

Detaylı

AMERİKAN KANSER DERNEĞİNİN KANSER ÖNLENMESİ İÇİN BESLENME VE FİZİKSEL AKTİVİTE REHBERİ Amerikan Kanser Derneğinin kişiye yönelik tavsiyeleri

AMERİKAN KANSER DERNEĞİNİN KANSER ÖNLENMESİ İÇİN BESLENME VE FİZİKSEL AKTİVİTE REHBERİ Amerikan Kanser Derneğinin kişiye yönelik tavsiyeleri AMERİKAN KANSER DERNEĞİNİN KANSER ÖNLENMESİ İÇİN BESLENME VE FİZİKSEL AKTİVİTE REHBERİ Amerikan Kanser Derneğinin kişiye yönelik tavsiyeleri 1) Başta bitkisel kaynaklı olmak üzere çeşitli sağlıklı besinler

Detaylı

Birinci Baskı : Kasım 1997, 5000 Adet İkinci Baskı : Kasım 1998, 3600 Adet Üçüncü Baskı : Ekim 2002, 5000 Adet

Birinci Baskı : Kasım 1997, 5000 Adet İkinci Baskı : Kasım 1998, 3600 Adet Üçüncü Baskı : Ekim 2002, 5000 Adet Birinci Baskı : Kasım 1997, 5000 Adet İkinci Baskı : Kasım 1998, 3600 Adet Üçüncü Baskı : Ekim 2002, 5000 Adet Bu yayın T. C. Sağlık Bakanlığı Temel Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğü ve Sağlık Projesi

Detaylı

BEBEK BESLENMESİ. Hazırlayanlar

BEBEK BESLENMESİ. Hazırlayanlar Hazırlayanlar Prof. Dr. Gülden Köksal Dr. Dyt. Hülya Gökmen Özel Hacettepe Üniversitesi-Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Şubat - 2008 ANKARA Birinci Basım : Şubat 2008 / 3000 Adet

Detaylı

MEYDAN OKUYUN! Bahar Sıcaklığı

MEYDAN OKUYUN! Bahar Sıcaklığı Pınar Su yun sizlere hediyesidir. Nisan - Mayıs - Haziran 2014 Sayı: 07 Yıllara Meyvelerle MEYDAN OKUYUN! Bahar Sıcaklığı İçİnizi Isıtsın! Hayvan Sevgisi Çocuklara Sorumluluk Aşılıyor Yağlar Hakkında Yanlış

Detaylı

sel ve ruhsal sağlığımızı

sel ve ruhsal sağlığımızı Beslenme, yaşamımızı sel ve ruhsal sağlığımızı izi, verimliliğimizi ve m' utluluğumuzu doğrudan. etkileyen en önemli unsurdur. ((Sağlıklı Beslenme" isimli çalışma ile, çok yoğun bir çalışma temposu içindeki

Detaylı

Sağlıklı Beslenme. Sağlık. Sağlıklı Beslenme. Temel Besin Maddeleri. Doç. Dr. Ferda Şenel

Sağlıklı Beslenme. Sağlık. Sağlıklı Beslenme. Temel Besin Maddeleri. Doç. Dr. Ferda Şenel Sağlık Doç. Dr. Ferda Şenel Sağlıklı Beslenme Sağlıklı Beslenme İnsanın gelişmesi ve sağlıklı yaşaması için gerekli olan gıdaları tüketme sürecine beslenme denir. Vücudun ihtiyacı olan gıdalardan birinin

Detaylı

Yeterli ve Dengeli Beslenen Kişiler. Yeterli ve Dengeli Beslenme Nedir?

Yeterli ve Dengeli Beslenen Kişiler. Yeterli ve Dengeli Beslenme Nedir? Yeterli ve Dengeli Beslenme Nedir? YETERLİ VE DENGELİ BESLENME SAĞLIĞIN TEMELDİR. Beslenme açlık duygusunu bastırmak, karın doyurmak ya da canının çektiği şeyleri yemek içmek değildir. Beslenme; sağlığı

Detaylı

Hayatın tadını doyasıya çıkarın!

Hayatın tadını doyasıya çıkarın! Ürün KILAVUZU Hayatın tadını doyasıya çıkarın! Hayatın tadını doyasıya çıkarın! İsveç in önde gelen Bilim Adamlarıyla birlikte çalışarak geliştirdiğimiz Zinde Yaşam ürün grubuna, işte bu viz yonla yola

Detaylı

NEDEN OKUL SÜTÜ DAĞITILIYOR?

NEDEN OKUL SÜTÜ DAĞITILIYOR? NEDEN OKUL SÜTÜ DAĞITILIYOR? Ulusal politikalarında çocukların sağlıklı gıdaya ulaşmasını, yeterli ve dengeli beslenmesini, sağlıklı olmasını ve eğitimini bir bütün olarak ele alan ülkeler, sağlıklı ve

Detaylı

GEBELİK VE EMZİKLİLİK DÖNEMİNDE BESLENME

GEBELİK VE EMZİKLİLİK DÖNEMİNDE BESLENME GEBELİK VE EMZİKLİLİK DÖNEMİNDE BESLENME Hazırlayan Doç. Dr. Gülhan Eroğlu Samur Hacettepe Üniversitesi-Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölümü Şubat 2012-2008 ANKARA Birinci Basım : Şubat

Detaylı

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ

TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ TRAKYA ÜNİVERSİTESİ FEN BİLİMLERİ ENSTİTÜSÜ SÜTÜN YOĞURDA DÖNÜŞÜMÜ SIRASINDA İÇERDİĞİ FENOLİK ANTİOKSİDAN MADDELERE PROBİYOTİK BAKTERİ ETKİSİNİN İNCELENMESİ SUAT METİN NAYİR YÜKSEK LİSANS TEZİ Danışman

Detaylı

Dosya. Nefes. Yeni yılda sevdiklerinize sağlık ve güzellik armağan edin. Probiyotikler ve Prebiyotikler. cilt bakımı özen ister.

Dosya. Nefes. Yeni yılda sevdiklerinize sağlık ve güzellik armağan edin. Probiyotikler ve Prebiyotikler. cilt bakımı özen ister. Popüler Sağlık Dergisi Aralık-Ocak 2015 Sayı: 7 Dosya Kış aylarında cilt bakımı özen ister Yaşama eyleminin ilk göstergesi: Nefes Çocuklarda bağışıklık sistemi Yeni yılda sevdiklerinize sağlık ve güzellik

Detaylı

Boy Uzatma Formülü. www.boyuzatmaformulu.com

Boy Uzatma Formülü. www.boyuzatmaformulu.com Boy Uzatma Formülü www.boyuzatmaformulu.com Sadece Bilgi Verme Amaçlıdır: Bu yayındaki materyal sadece bilgi amaçlıdır ve herhangi bir şirket veya ürüne ilişkin öneri ya da onay teşkil etmez. Yazar herhangi

Detaylı